Hlavná

Ovčie kiahne

Indikácie na liečbu dermatitídy s hormonálnymi masťami - zoznam najúčinnejších a najbezpečnejších s cenami

Dermatitída sú veľmi časté a ovplyvňujú ako deti i dospelých: reakcii na vonkajšie podnety a vnútorné nerovnováhy, ktorý je exprimovaný v koži. Mierne alergie predpísať rôzne bylinné, protiplesňové a antibakteriálne činidlá, s viac závažných kožných lézií pomôže hormonálna krémy pred dermatitídou - silné lieky, ktoré musia byť prijaté iba pod lekárskym dohľadom. Pozrime sa podrobnejšie na ich typy a vlastnosti aplikácie.

Dermatitída masť na pokožke

Hormonálna masť na dermatitídu je predpísaná v extrémnych prípadoch, keď miestne nehormonálne lieky nefungujú alebo keď choroba ohrozuje zdravie pacienta. Silami vplyvu sa vyznačujú slabé, stredne silné a silné lieky, ktoré je možné predpísať v kombinácii s antibiotikami, inými masťami a krémami. Keď sú účinné hormonálne látky:

 • pri relapsoch chorôb;
 • atopická, alergická, kontaktná dermatóza;
 • s akútnym zápalom (najmä počas kontaktnej formy dermatitídy);
 • s rizikom vzniku ekzému;
 • s neurodermatitídou, erytémom, alergickou vyrážkou.

Hormonálna masť na koži, môže mať silné vedľajšie účinky (dočasný systém), sekundárny alergie, závislosť, a dokonca poškodiť telo - musia byť použité s najvyššou opatrnosťou, prísne dodržiavať všetky pravidlá kurzu. Tieto prostriedky sú zakázané pre deti mladšie ako šesť mesiacov, niektoré z nich - do 2 rokov, okrem toho, že majú celý rad trvalých kontraindikácií:

 • tehotenstva;
 • obdobie dojčenia;
 • pohlavné choroby;
 • tuberkulóza;
 • infekcie a vírusy;
 • akné (akné), svrab;
 • helminthiasis, parazity;
 • individuálna intolerancia (každé liečenie treba skontrolovať pred začiatkom kurzu).

Pre deti

Deti trpiace ekzémom, kontaktná dermatitída sú často predpísané hormóny novej generácie: nie sú prakticky absorbované do krvi, čo minimalizuje výskyt nebezpečných vedľajších účinkov. Ďalším účinným liekom pre deti sú antihistaminiká, ktoré potláčajú účinok rovnako ako hormóny, ale s menším vplyvom na telo. Sú vhodné na liečbu alergických vyrážok na koži tváre, paží, nohy.

Kortikosteroidy sú povolené deťom, podliehajúc prísnej kontrole dávkovania a trvania liečby; každé liečivo by malo skontrolovať dermatológ pomocou kožného testu. Ak malé dieťa má takzvanú plienkovú dermatitídu, plienkovú vyrážku na mäkkej koži alebo kuracie kiahne - je lepšie vybrať iné protizápalové masti, hormonálne lieky nebudú veľmi účinné.

Pre dospelých

Hormonálna terapia pre dospelých nie je taká zlá, ako mnohí ľudia myslia. Moderné hormonálne výrobky, vyrobené na základe predchádzajúcich verzií, majú dobrý výsledok a nemusia mať žiadne následky, ak by boli správne. Stabilizujú aktivitu buniek a "zmrazujú", eliminujú zápalový proces. Musíte si zvoliť formu lieku:

 • pre suchú pokožku esenciálne mastné hormonálne masti z dermatitídy;
 • na zmáčanie dermatózy - sušiaceho krému;
 • pre jemnú pokožku tváre, krku, uší, mäkkých emulzií, gélov.

Zoznam masti z dermatitídy

Klasifikácia hormonálnej masti dermatitída sa vyskytuje v triede prípravy (od slabej až silnej), hlavné komponenty a indikáciou. Hormonálna súčiastky - je hydrokortizón, flumethason, betametazón, klotrimazol, desoximetason iné, môžu byť v čistej forme alebo v kombinácii s ďalšími činidlami (kyselina salicylová, gentamicínu, panthenol, lidokaínu).

vyschnúť trochu

Pre pôsobenie glukokortikoidov hormónov bola úplnejší v masti patrí podsushivayuschee znamená: zinok, zinkové pasty, salicylová masť a ich analógy. Komplexné podsushivayuschee lieky - it Lorinden A a C, Vipsogal, Diprosalik. Schne ako doplnkový, nie je hlavnou akcia môže byť veľa hormonálne lieky, s výnimkou tých, určené pre hydratáciu a zmäkčenie suchej, šupinaté plochy (Elobeyz, Lokobeyz, Advantan).

kortikosteroidy

Ide o skupinu silných hormonálnych liekov obsahujúcich glukokortikosteroidy: potláčajú tvorbu histamínu, rýchlo odstraňujú zápaly a svrbenie, bojujú proti chorobám na bunkovej úrovni. Majú tiež protiplesňové a antibakteriálne účinky, zmierňujú nadýchanie; žiadať o ekzém, pyodermiu, psoriázu, ťažkú ​​dermatózu s pripojenou infekciou. Hlavné názvy účinných látok v tejto kategórii sú:

 • Hydrokortizón: Pimafukort, Laticort, Cortomycetin, Oxycort, Gyoxysone, Sopololort, Corteid, Fucidin.
 • Betametazón: Acriderm, Beloderm, Celestoderm, Betazon, Belogent, Betacortal, Diprospan, Кутерид, Дипросалик.
 • Triamcinolón: Triacort, Fododerm, Polcortolon, Fluorocort, Kenalog, Berlikort, Nazakort.
 • Flumethason: Lokalasen, sinaflana, Sinalar, flutsinar, Lorinden, Ultralan.

protisvrbivé

Prakticky každý hormonálne masť na kožné ochorenia účinne zmierňuje svrbenie vďaka antihistaminiká účinkom, ktorý inhibuje aktivitu baktérií a eliminuje jeho prejavy. Takáto liečivá zahŕňajú masti s triamtsinolom (Kenakort, ftorokort, Triakort) klobetasol (Dermoveyt, Kloveyt, Skip-cap), alklometason (Afloderm možno použiť na tvár a genitálií).

Ako škodlivé hormonálne masti

Výhody a škodlivé účinky hormonálnych liekov sú takmer ekvivalentné, ale ak sa správne aplikujú a dávkujú, možno sa vyhnúť väčšine následkov. Hlavné pravidlo: priebeh liečby by nemal byť dlhý a mal by sa postupne ukončovať, čím sa zníži dávka a intervaly medzi dávkami. Lieky s kortikosteroidmi môžu spôsobiť závislosť, bakteriálnu rezistenciu, ak dlhodobo liečia alergiu jediným liekom. Aké vedľajšie účinky môžu mať rôzne hormonálne lieky:

 • opakovaná dermatitída;
 • pálenie, alergia, svrbenie;
 • vyrážka, potenie, akné;
 • aktivácia hubových infekcií;
 • hypertrichóza;
 • hypopigmentácia;
 • atrofia kože, dilatácia krvných ciev;
 • Cushingov syndróm;
 • dysfunkcia nadobličiek.

Cena dermatitídy masť

Kortikosteroidy sú cenné: ich zloženie a silný účinok určujú vysoké náklady, ale môžete si vybrať lieky prostriedkami. Existuje mnoho ruských analógov, ktoré nie sú v porovnaní s európskymi liekmi nižšie. Hormonálne lieky je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni, v internetových obchodoch sa voľba malého, nekontrolovaného užívania drog snaží potlačiť, aj keď predpis na nákup si nevyžaduje. Približné ceny niektorých liekov v regióne Moskva:

Hormonálne a nehormonálne masti a krém na dermatitídu

V súčasnosti sa na odstránenie vonkajších symptómov môžu použiť nehormonálne a hormonálne masti spôsobené dermatitídou. Mnoho odborníkov nesúhlasí s výhodami týchto liečivých skupín. Niektorí z nich považujú nehormonálne lieky za najúčinnejšie, zatiaľ čo iní veria, že je to hormonálna liečba, ktorá môže mať najpozitívnejší vplyv na pacienta.

Najefektívnejšie hormonálne masti

Zoznam hormonálnych liekov je dosť rozsiahly a zahŕňa množstvo liekov, z ktorých najpoužívanejšie sú:

ADVANTANE (masť, smotana, emulzia). Tento liek je predpísaný na odstránenie príznakov pri atopickej, alergickej a kontaktnej dermatitíde. Hlavnou aktívnou zložkou je metylprednizolón aceponát, ktorý jemne ovplyvňuje pokožku. Priemerná cena lieku je 300-400 rubľov.

Recenzie: existujúca spätná väzba na akciu spoločnosti Advantan je veľmi kontroverzná. Niektorí z nich považujú za spásu alergických a zápalových symptómov, najmä u malých detí. Pre ďalšiu kategóriu pacientov nemá dostatočný účinok a naopak zhoršuje priebeh ochorenia.

FLUCCINER (gél, masť). Liek je predpísaný pre seboroickú a atopickú dermatitídu. Okrem toho je predpísaný pre erytém, psoriázu atď. pre dospelých a deti staršie ako 2 roky. Účinnou zložkou je fluocinolón acetonid. Priemerná cenová kategória sa pohybuje od 175 do 200 rubľov.

Recenzie: kvôli minimálnym vedľajším účinkom, najmä u detí, väčšina masti dostala veľké množstvo pozitívnych recenzií. Oveľa menej záporné vyhlásenia, ale hlavne kvôli nesprávnemu príjmu drogy.

FUSICORT (masť, smotana). Masť sa aktívne používa na dermatologické ochorenia, ktoré sú komplikované bakteriálnymi infekciami. Najčastejšie sa Fucicort predpisuje na atopickú, seboroickú a kontaktnú dermatitídu, ako aj na červený lupus, ekzém a lišaj. Opatrne sa používa masť s perianálnym a genitálnym svrbením, s okluzívnymi obväzmi, výraznými léziami kože a vyrážkou plienky. Náklady na masť je 400-450 rubľov.

Recenzie: uveďte účinnosť externého lieku, ktorý dlhodobo zastavuje alergické príznaky. Minimálne vedľajšie účinky umožňujú jeho použitie pri krátkodobej liečbe detí.

LOCOID (krém, masť). Lokoid zahŕňa hydrokortizón butyrát, ktorý čo najskôr odstráni proces zápalu, opuchu a svrbenia. Liek je predpísaný na liečbu povrchových kožných ochorení. A tiež v nasledujúcich prípadoch:

 • ekzémové erupcie;
 • lupienka;
 • atopická, seboroická a kontaktná dermatitída.

Typicky účinok po liečbe pretrváva dostatočne dlho, čo poskytuje antiedematózny, antipruritický a protizápalový účinok. Priebeh liečby sa vyberá individuálne a závisí od závažnosti prejavu ochorenia a celkového stavu pacienta. Priemerná cena Locoidu je 260-300 rubľov.

Recenzie: pacienti si všimnú, že táto liečba je pre liečbu lepšia ako iné, ale mala by sa používať s opatrnosťou, pretože u niektorých ľudí pokračujúce používanie masti a krému vyvoláva naopak výskyt hormonálnej formy dermatitídy.

TSELESTHODERM (krém, masť). Táto masť sa vzťahuje na kortikosteroidy a predpisuje sa na liečbu seboroických, kontaktných, radiačných, atopických a iných typov dermatitídy. Dokonale odstraňuje svrbenie a hydratuje pokožku. Masť sa aplikuje v tenkej vrstve a je povolená pre deti od 6 mesiacov, pretože detský organizmus je náchylnejší na hormonálne látky. Cena lieku je 230-370 rubľov.

Recenzie: Pacienti veľmi oceňujú účinnosť lieku, ale všimnite si, že na dosiahnutie stabilného výsledku je potrebné pravidelné výsledky. Spravidla je vedľajší účinok pomerne zriedkavý.

Prednizolón (masť, tablety, injekčné roztoky). Prednizolón sa vyznačuje pomerne nízkou aktivitou s minimálnymi vedľajšími účinkami. Je predpísaný pre alergické zápalové ochorenia s nemikrobiálnou etiológiou.

Okrem toho indikácie na použitie masti sú:

 • obmedzená neurodermatitída;
 • je určená na atopickú, kontaktnú a alergickú dermatitídu;
 • s diskoidným lupus erythematosus;
 • psoriáza, ekzém, erytrodermia;
 • toxická dermatitída, žihľavka.

Liečba sa má prerušiť postupne s hladkým znížením dávky. Je dôležité si uvedomiť pomerne nízku cenu prednizolónovej masti, ktorá je 15 až 20 rubľov na tubu.

Recenzie: Názory pacientov určujú pozitívny účinok po aplikácii masti, avšak pacienti si všimnú, že po stabilizácii celkového stavu sa odporúča alternatívna liečba.

ELOKOM (masť, pleťová voda, krém). Je syntetickým hormonálnym liekom, ktorý účinne odstraňuje zápal, bolestivé svrbenie, redukuje tekutý exsudát (v krvi, hnis a sérovú tekutinu). Neodporúča sa na namočenie. Pri lokálnom podaní sa Elokom prakticky neabsorbuje do krvi a zabraňuje negatívnemu účinku na telo. Priemerná cena je 550 rubľov.

Recenzie: Názory na činnosť masti sú úplne odlišné. Niektorým nepomáhal a ďalší (najmä mladí mamičky) poznamenali jeho pozitívny vplyv. Na rôznych fórach sa pacienti podelia o názory na Elokom so zameraním na skutočnosť, že počas liečby je potrebné dodržiavať diétu, čo spôsobuje určité nepríjemnosti.

FTOROCORT (masť). Liek je predpísaný na použitie v nasledujúcich prípadoch:

 • neurodermatitída, psoriáza;
 • akútny a chronický ekzém;
 • kontaktná dermatitída;
 • Leinerova choroba;
 • exfoliačná erytrodermia;
 • bodnutie bodajúceho hmyzu;
 • neinfekčné vonkajšie otitis media.

Spolu s okluzívnymi dresingami je pravdepodobný systémový účinok lieku, preto je potrebná väčšia opatrnosť, najmä pri liečbe detí. Náklady sa pohybujú od 160 do 200 rubľov.

Recenzia: pacienti tvrdia, že Fluorocort je celkom účinný a ľahko tolerovaný bez vedľajších účinkov.

Lorinden. Má antipruritické, antimikrobiálne, protizápalové a protialergické účinky. Masť je predpísaná pre dermatofyty, mykózy a bakteriálnu infekciu. Liečebný kurz je približne 10-14 dní. Cena Lorindenu je 250-320 rubľov.

Recenzie: podľa pacientov je táto droga najviac žiadaná a najlepšie odstraňuje negatívne symptómy. Existuje však malý počet ľudí, ktorí považujú pozitívny vplyv spoločnosti Lorinden za pomerne krátky.

ACRIDERM (masť). Hormonálna masť je predpísaná pri alergickej, slnečnej, seboroickej, atopickej a kontaktnej dermatitíde. Je predpísaný na zmiernenie vonkajších príznakov ochorenia. Cena je 550-700 rubľov.

Recenzie: liek rýchlo odstraňuje vonkajšie príznaky, je veľmi ekonomický a má minimálny počet nežiaducich účinkov. Medzi nevýhody patrí vysoká cenová kategória, ktorá spôsobuje, že Acriderm nie je prístupný niektorým kategóriám chorých.

Nehormonálne masti

Porovnávacie charakteristiky hormonálnych a nehormonálnych indikátorov naznačujú, že s pomocou nehormonálnych liekov sa dosiahne pozitívny účinok dlhší čas. Súčasne nespôsobujú vedľajšie účinky, s výnimkou individuálnej citlivosti osoby na zložky masti.

Zoznam najbežnejších nehormonálnych liekov zahŕňa:

EPLAN (krém). Tento liek sa používa na liečbu rôznych foriem ekzémovej dermatitídy, s hmyzom, psoriázou, oparom, popáleninami a mikrobiálnym ekzémom. Aktívne odstraňuje podráždenie, zmierňuje svrbenie a je schopný preventívne pôsobiť na chemické dráždenie. Náklady na Eplan je 180 rubľov.

Recenzia: Masť je bezpečná a často sa používa na liečbu zranení pokožky u detí (odreniny, rezy atď.). Eplan je rovnako dobrá ako pre infikované rany, tak pre odstránenie dermatitídy.

BEEPANTEN (krém, pleťové vody, masť). Bepanten je predpísaný pre rôzne druhy dermatitídy na neutralizáciu suchého kože, svrbenie, zbavenie sa erytému. Pomerne často je liečivo sa používa ako profylaktické činidlo pre zaparenín u detí, pretože vytvára ochranný film na pokožke, a rýchlo sa regeneruje kožné tkanivá. Náklady na liek je 570r.

Recenzie: Názory používateľov na masti sú väčšinou pozitívne. Mnohí potvrdia úplnú úľavu od negatívnych vonkajších symptómov v priebehu jedného týždňa od používania lieku Bepantin. Obzvlášť dobré recenzie pochádzajú od mladých mamičiek, ktorým Bepanten umožňuje zbaviť sa trhlín v bradavkách. Často sa objavujú pri dojčení dieťaťa.

SKIN-CAP (krém, gél, šampón, aerosól)

Kožný uzáver tvorí celú sériu antimikrobiálnych, antiproliferatívnych a protizápalových liekov. Táto droga bola experimentálne rozpoznaná ako najúčinnejšia a najbezpečnejšia pre pacientov.

Kožný uzáver je predpísaný na odstránenie atopickej, seboroickej a plienkovej dermatitídy. Okrem toho sa masť a krém používajú pri ekzémoch, seboreách, psoriázach a zvýšenej suchosti pokožky. Priemerná cena vonkajšieho zariadenia je 800 -1450 rubľov.

Recenzie: mnohé recenzie naznačujú pozitívny trend pri používaní série týchto liekov. Pacienti navyše poukazujú na účinnosť šampónu proti pokožke a aerosólu proti seborrému. Negatívne hodnotenia spôsobujú cenovú kategóriu lieku.

EXODORED (masť, smotana). Toto liečivo je účinné protiplesňové činidlo a najčastejšie sa predpisuje na nevysvetliteľnú príčinu zápalového procesu na pokožke. Tento liek sa používa na kandidózu kože, pityriázu a vývoj zápalovej dermatomykózy. Priemerná cena je 380 rubľov.

Recenzia: pacienti tvrdia, že tento liek má najlepší účinok pri komplexnej liečbe. Alergické reakcie neboli identifikované.

Radevit (masť, smotana). Radevit je predpísaný pri liečbe kontaktnej, atopickej a alergickej dermatitídy na odstránenie negatívnych symptómov na povrchu kože. Odstraňuje svrbenie, zápal a má zmäkčujúci účinok na tvár a ruky, najmä u detí. Krém a masť majú dobrý regeneračný a reparačný účinok. Cena je 370 r.

Recenzie: početné názory pacientov potvrdzujú dobrú znášanlivosť masti. Ženy argumentujú, že okrem medicínskeho účinku kožných ochorení, dlhodobé užívanie Radevite pomáha zbaviť sa vrások a pupienok na tvári.

GISTAN-N (masť, krém). Toto liečivo je určené na vonkajšie použitie a vzťahuje sa na biologicky aktívne prísady, ktoré sú predpísané pre atopickú a alergickú dermatitídu. Navyše Histan-N vyniká zo svrbenia, aj po uhryznutí hmyzom. Avšak v žiadnom prípade by sa nemal zamieňať s podobným nehormonálnu činidla (H-Gistan doplnenom hormóny), a preto je potrebné pred použitím dôkladne študovať drogu. Priemerná cena je 150 -190 rubľov.

Recenzia: pozitívny účinok sa pozoruje pri liečbe detí. Pacienti hlásia, že terapia Histan-H je vysoko účinná, ale má sa používať správne a pravidelne. Negatívna spätná väzba pri používaní masti a krému sa nezaznamenáva.

Analogy drahých mastí a krémov

 • Advantan - Metizred (190 rubľov), Atoxil (150 rubľov);
 • Futsikort - Akriderm Genta (140 rub);
 • Lokoid - hydrokortizón (25-30 r);
 • Celestoderm - krém Betadermu (135 rubľov), Belogent (90 rubľov);
 • Elokom - masť Avecourt (162 rubľov), Momat (130 rub);
 • Lorinden - flumetason + clioquinol (160 rub);
 • Acriderm - Betametazón (176 rub);
 • Bepanten - dexpanthenol (129 rub);
 • Skin-Cap - Pyrithion zinok (600 rub),
 • Exoderyl - salicylová masť (27 rub), Cream Fungoterbine (348 strán);
 • Radevit - Videastim (168 g.), Retinová masť (250 g.).

Je potrebné si uvedomiť, že na to, aby sa zbavili príznakov všetkých druhov dermatitídy, niektoré externé lieky nestačia! Terapeutické opatrenia by sa mali vykonávať komplexným spôsobom a pri takejto liečbe majú veľký význam miestne lieky.

Je dôležité poznamenať, že glukokortikosteroidy sa používajú iba v extrémnych prípadoch s neúčinnosťou nehormonálnych liekov, ktoré sú predpísané v prvom rade. Predpokladom je starostlivé sledovanie lekára počas liečby.

ČLÁNOK JE V RUBRIC - choroby, dermatitída.

Podeľte sa o svoje skúsenosti, nechajte váš komentár k článku - "hormonálne a nehormonálne masti a krémy pre dermatitída"

Keď som bol malý, som jesť veľa sladké, pretože som alergická - to je čokoláda, stále na vrchole citrusov, orechov a medu. A mám rád čokoládu. A platiť za to, že dostane dermatitídu na tvári a krku ((ale nemám spustiť choroba, ihneď vylieva-ohováračskú losterinom a piť antihistaminiká Tsetrin. A zakaždým, sľubujem si, že mi nedovolí si na sladkosti, ale ako obvykle Pluck )

Naftaderm je testovaná droga. Nehormonálna masť účinne pomáha proti psoriázám a iným ochoreniam kože. Po opustení akútnej fázy môžete pomaľovať niekoľko týždňov. A je zaručené dlhodobé odpustenie.

Pri mne sa objavuje dermatitída na pozadí alergie na vajíčka. A všade máme vajíčka, najmä bielkoviny... Vo všeobecnosti sa musíme stretnúť s extrémne nepríjemnými kožnými reakciami. Zo všetkého, čo som sa snažil, "Comfoderm" sa osvedčil dobre. Veľmi rýchlo odstraňuje svrbenie a odlupovanie, koža sa vráti do normálneho stavu za pár dní. Nie je zvyknutý, takže všetko je tak, ako by malo byť.

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

Copyright © 2016 Alergia. Materiály tejto stránky sú duševným vlastníctvom majiteľa internetovej stránky. Kopírovanie informácií z tohto zdroja je povolené len vtedy, keď zadáte úplný aktívny odkaz na zdroj. Pred použitím materiálov je povinná konzultácia s lekárom.

Používanie hormonálnych krémov a masti v terapii dermatitídy

Účinok dráždivých faktorov na tvár, ruky a kožu sa objavuje takmer denne. Mechanický alebo chemický vplyv sa považuje za najagresívnejší. Kvôli tejto patologickej interakcii sa môže vyvinúť dermatitída, zápalové ochorenie kože, ktoré sa môže objaviť na akejkoľvek časti ľudského tela.

Zápalové procesy na pokožke môžu byť akútne alebo chronické. V závislosti od prejavov ochorenia sa rozlišujú nasledujúce typy dermatitídy:

 • Kontaktná dermatitída;
 • Seboroická forma zápalu kože;
 • žihľavka;
 • Ekzematózna forma dermatitídy;
 • Atopická dermatitída;
 • Lieková reakcie.

Zápalové procesy na pokožke môžu spôsobiť biologické (peľ a telo rastlín), chemické (kozmetické látky, chemikálie pre domácnosť) a fyzikálne faktory (vysoká teplota, ultrafialové žiarenie, trenie).

Zriedkavosť má zvláštne miesto v patogenéze dermatitídy. Stáva sa rozhodujúcim faktorom pri výskyte atopickej formy ochorenia.

Všeobecné zásady terapie ochorení

Voľba priebehu liečby a hodnotenie úrovne invázie vykonáva dermatológ po vyšetrení pacienta. Klinik tiež stojí pred úlohou objasniť etiológiu patologického stavu.

Na liečbu a prevenciu dermatitídy a iných kožných ochorení naši čitatelia úspešne používajú metódu od Eleny Malysheva. Po dôkladnom preskúmaní tejto metódy sme sa rozhodli ponúknuť to vašu pozornosť.

Dôležité! Označenie príčiny umožňuje vylúčiť ďalší vplyv dráždivého faktora na celistvosť a organizmus ako celok.

Lieková terapia zahŕňa použitie liekov všeobecného a lokálneho účinku. S rozvojom alergickej dermatitídy sa predpísalo podávanie antihistaminík - desloratadín, cetirizín, fexofenadín.

Taktiež sú enterosorbenty priradené vo forme aktívneho uhlia alebo enterosgelu. Lokálna liečba dermatitídy je založená na použití masti, krémy, gély a pasty. V niektorých prípadoch ide o lieky podľa výberu. Rozlišujte nasledujúce skupiny podobných liekov:

 • Hormonálne prípravky;
 • Lieky, ktoré nemajú hormonálnu zložku.
k obsahu ↑

Hormonálne prípravky pre lokálnu liečbu

Zoznam liekov obsahujúcich hormonálne účinné látky a používaný na liečbu zápalu kože je pomerne veľký. Predpísané sú hlavne v prípadoch, keď nehormonálne lieky nedávajú požadovaný účinok.

Majte na pamäti! Lieky obsahujúce hormóny sa používajú na krátkych trhoch a prísne pod dohľadom odborníkov, pretože tieto lieky majú značný počet kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Ďalej sa budú zvažovať najefektívnejšie hormonálne masti z dermatitídy vrátane alergických.

Advantan. Nemecký prípravok, ktorého hlavnou aktívnou zložkou je metylprednizolón. Pomocné látky - parafín, vosk, čistená voda a parafínový olej. Liekové formy Advantanu:

 • krém 0,1% - žlto-biela nepriehľadná látka;
 • emulzia kože 0,1% - biela hmotnosť;
 • 0,1% masť je homogénna biela hmotnosť.

Advantan má vlastnosti na zníženie prejavov zápalových procesov pri psoriáze a neurodermatitíde, ako aj pri iných typoch dermatitídy bez ovplyvnenia hormonálneho pozadia tela a práce nadobličiek.

Produkt môžete použiť na veľké plochy pokožky - viac ako 50% celého tela.

Nedávno som čítal článok, ktorý opisuje prírodný liek Cream-vosk "Zdravý" z dermatitídy. Pomocou tohto krému sa môžete v krátkej dobe zbaviť Dermatitis doma.

Nebola som zvyknutá dôverovať žiadnym informáciám, ale rozhodla sa skontrolovať a objednať jeden balík. Zmeny, ktoré som zaznamenal za týždeň: znížené svrbenie, vyrážky, piperculácia. Po 2 týždňoch použitia bola dermatitída takmer úplne preč a koža po krému bola mäkká. Skúste a vy, a ak máte záujem, potom nasledujúci odkaz je článok.

Liek Advantan má nasledovné kontraindikácie pre použitie: syfilistické prejavy v mieste aplikácie, tuberkulóza kože, kiahne, herpes zoster. Používanie je povolené na liečbu detí starších ako 4 mesiace.

Miestna liečba Advantan by nemala presiahnuť 3 mesiace, deti - nie viac ako mesiac. Približná cena lieku je od 470 do 530 rubľov.

Ftorokort. Liečivo hormónu kôry nadobličiek sa týka derivátov triamcinolónu. Vyrába sa vo forme masti na topickú aplikáciu bielej farby bez špecifického zápachu.

Agent má nasledujúce kroky:

 • odstraňuje pýchu;
 • prejavy zápalového procesu;
 • znižuje výskyt svrbenia pokožky a nepohodlie;
 • má antialergický účinok.

Fluorocort sa používa na liečbu všetkých typov dermatitídy. Masť sa aplikuje na postihnuté oblasti pokožky až trikrát denne.

Kontraindikácie na použitie sú procesy s nádorovou kožou, tuberkulóza, kožné choroby bakteriálneho a vírusového pôvodu, precitlivenosť na účinnú látku lieku, obdobie gravidity a laktácie.

Analógy - Triacort, Polcortolone. Priemerná cena lieku Ftorokort - 235 r.

Akriderm. Krém a masť na vonkajšie použitie, ktorá zahŕňa betametazón. Masť - žlto-biely, bez zápachu, priesvitná látka. Krém je biely. Liečivo má antiexudatívny účinok, odstraňuje lokálne svrbenie kože, zužuje cievy. Používa sa na liečbu akéhokoľvek druhu akútnej a chronickej dermatitídy.

Kontraindikácie sú rovnaké ako u lieku Ftorokort. Deti do 12 rokov podliehajú miestnej terapii pod prísnym dohľadom dermatológa. Dlhé a nekontrolované používanie Acrydermy môže spôsobiť adrenokortikálnu nedostatočnosť. Liek môže používať tehotné ženy pod dohľadom špecialistu a iba vtedy, ak je riziko pre plod minimálne.

Na liečbu dermatitídy na pokožke odporúča Elena Malysheva novú metódu založenú na "zdravom krémovom vosku". Zahŕňa včelí vosk, výťažok z propolisu a 8 užitočných liečivých rastlín, ktoré majú extrémne vysokú účinnosť pri liečbe DERMATITU u ľudí. V tomto prípade sa používajú len prírodné zložky, chémia a hormóny!

Zvláštnou indikáciou pri používaní lieku je, že je zakázané používať krém alebo masť Acryderm v oblasti očí, pretože to môže spôsobiť vznik glaukómu, hubovej infekcie, katarakty. Priemerná cena je od 130 do 320 rubľov.

Lorinden. Masť na báze flumetazónu a kyseliny salicylovej, ktorá sa používa na liečbu kožných ochorení vrátane rôznych typov dermatitídy.

Liečivo má nasledujúci účinok:

 • antiekssudativnoe;
 • antialergický;
 • protisvrbivé;
 • protizápalové účinky.
 • Kyselina salicylová sa týka nesteroidných protizápalových liekov, zvyšuje lokálny účinok hormonálne účinnej látky. Má fungicídny a antibakteriálny účinok a tiež urýchľuje penetráciu flumetazónu do pokožky.
 • Kontraindikácie pri používaní lieku Lorinden:
  • kožné ochorenia vírusového, bakteriálneho alebo hubového pôvodu;
  • kožné procesy s nádormi;
  • tuberkulóza;
  • akné;
  • trofické vredy;
  • prvej polovici tehotenstva a dojčiat.

  Dĺžka liečby by nemala presiahnuť 3 týždne. Priemerná cena lieku je približne 300 r.

  Futsikort. Hormonálny krém na topickú aplikáciu kožných ochorení na báze kyseliny fusidovej a betametazónu. Fucicort sa považuje za kombinované liečivo, pretože okrem glukokortikosteroidu obsahuje aj antibakteriálnu účinnú látku.

  Liečivo sa používa na liečbu komplikovanej dermatitídy, infikovaných rán, toxikémie. Fusicort sa nepoužíva u dojčiat, pacientov s tuberkulózou kože, syfilitovými erupciami, akné, periorálnou dermatitídou. Priemerná cena je od 450 do 620 rubľov.

  Dermoveyt. Prostriedok je glukokortikosteroid používaný na vonkajšie použitie v terapii kožných ochorení, ktorej aktívnou látkou je klobetasol propionát. Dermoveit je dostupný vo forme krému alebo masti.

  Má antiexudatívny, antialergický, antipruritický účinok. Liečia prejavy zápalového procesu na mieste aplikácie. Používa sa v prípadoch, keď slabšie hormonálne prípravky nedávajú očakávaný výsledok. Dermovayt sa má počas gravidity opatrne používať u žien. Kontraindikované u dojčiat.

  Vyššia účinnosť sa môže dosiahnuť aplikáciou výrobku na vlhký povrch kože. Priebeh liečby by nemal presiahnuť 4 týždne. Náklady na liečivo sú od 200 do 500 r.

  Flutsinar. Toto činidlo je derivátom fluocinolónu. Ide o syntetický glukokortikosteroid, ktorý sa používa na liečbu kožných ochorení. Používa sa v terapii:

  • ekzematózne prejavy;
  • seboroická dermatitída;
  • atopická dermatitída;
  • lupienka;
  • plochý lichen.

  Gélová báza činidla sa používa na aplikáciu na pokožku hlavy a masť sa aplikuje na oblasti tela, ktoré nemajú vlasy. Pri nadmernom používaní liekov môžu byť vedľajšie účinky: akné, suchá koža, olupovanie, vznik opuchy v mieste aplikácie, žihľavka. Približná cena lieku je od 170 do 370 rubľov.

  Tselestoderm-B. Masť a krém na vonkajšie použitie na báze betametazónu. Analogami lieku sú Beloderm, Acriderm, Betliben. Liečba sa používa pre nasledujúce choroby:

  • seboroická dermatitída;
  • ekzém;
  • kontaktná dermatitída;
  • dermatitída spôsobená vystavením slnečnému žiareniu;
  • intertriginózna dermatitída;
  • exfoliatívna dermatitída.

  Celestoderm môže znižovať svrbenie a nepohodlie v oblasti aplikácie, odstrániť edém a zastaviť zápal. Kontraindikované počas tehotenstva a počas dojčenia. Priemerná cena lieku je od 220 do 435 rubľov.

  Lokoid. Látka na báze hydrokortizónu. Vyrába sa vo forme krému a masti. Je to biela a šedá látka. Liečivo sa aplikuje až trikrát denne alebo sa používa ako aplikácia na postihnutú oblasť pokožky. Ak je výsledok pozitívny, mali by ste znížiť množstvo užívania lieku niekoľkokrát týždenne.

  Výskumníci dokázali možnosť použitia drogy u detí starších ako šesť mesiacov. Priemerná cena lieku sa pohybuje od 250-350 r.

 • Dôležité! Samoliečba s hormonálnymi liekmi môže viesť k nežiaducim vedľajším účinkom. Pred začatím liečby sa poraďte so špecialistom.

  Masť s atopickou dermatitídou

  Pri komplexnej liečbe alergických vyrážok a plakov na koži s atopickou dermatitídou sa často predpisujú lieky, ktoré sa používajú zvonka. Malo by sa pamätať na to, že na dosiahnutie pozitívneho výsledku je potrebné použiť len tie lieky, ktoré vám predpísaný ošetrujúci lekár predpísal po diagnostikovaní ochorenia.

  S cieľom vyhodnotiť účinnosť lieku najskôr vykonajte farmakologický test. Na jednej z lézií na pokožke sa aplikuje malá kvapka masti. Ako reagovať na liek, vaša pleť musí byť skontrolovaná najskôr po dvadsiatich minútach, potom po dvoch a dvanástich hodinách. Ak začne sčervenanie a zápal, môžete bezpečne pokračovať v liečbe.

  Indikácie použitia masti na atopickú dermatitídu

  Indikácie na predpisovanie masťov sú nasledovné príznaky alergickej dermatitídy:

  1. Koža sa stáva suchá a drsná.
  2. Na pokožke je svrbenie.
  3. Koža sa začervenala a napučiavala.
  4. Môžu sa objaviť škvrny červenej farby s dobre vyznačenými okrajmi.
  5. Vyskytujú sa pláty, ktoré sa od konštantného česania premenili na eróziu.

  Ak máte vyššie uvedené príznaky, nebuďte leniví, aby ste chodili na dermatológov. On diagnostikuje a napíše masť, ktorá bude vo vašom prípade najefektívnejšia.

  Forma vydania

  Je to masť, ako forma uvoľňovania, považovaná za pomerne populárnu pri komplexnej liečbe atopickej dermatitídy, pretože účinné látky, ktoré tvoria takéto lieky, ovplyvňujú zameranie lézie. Ľahko sa aplikujú a aplikujú. Okrem toho sa nehormonálne masti odporúčajú používať nielen počas tehotenstva, ale aj u detí mladších ako jeden rok.

  Názvy masti na atopickú dermatitídu

  Lieky, ktoré sa používajú zvonka a pomáhajú zbaviť sa alergických vyrážok, sú rozdelené do troch veľkých skupín:

  1. Výživné masti, ktoré zvlhčujú pokožku.
  2. Pre zníženie svrbenia a boj proti zápalovému procesu.
  3. Baktericídne.

  Na spomalenie vývoja zápalového procesu, na zníženie intenzity nepríjemných pocitov (pálenie a svrbenie), zvyčajne používajú lieky s nehormonálnou bázou alebo kortikosteroidy. Mali by sa aplikovať iba počas obdobia exacerbácií a mali by používať krátke časové úseky (najviac pätnásť dní).

  Masti, ktoré zvlhčujú a vyživujú pokožku, môžu byť aplikované na pokožku každý deň. Pri zvýšenej suchosti pokožky je najlepšie ich aplikovať dvakrát denne.

  Veľmi často vyrážky pri alergických ochoreniach komplikujú rôzne infekčné zápalové kožné procesy, v takýchto prípadoch prídu na záchranu antibakteriálne lieky.

  Hormonálne masti s atopickou dermatitídou

  Lieky s hormónmi odporúčajú odborníci ako účinné lieky na alergie iba v jednom prípade: ak sa pacient nedostane po liečbe konvenčnými liekmi. Malo by byť zrejmé, že tieto masti môžu predpisovať len odborníci, v každom prípade ich nepoužívajte sami.

  Hormonálne lieky často spôsobujú pigmentáciu na pokožke (najmä ak sa používajú dlho) a vedú k adrenálnej insuficiencii a atrofii kože. Nasledujúce prípravky sú väčšinou masti na báze hormónov na liečbu alergických vyrážok vo forme dermatitídy.

  tselestoderm. Masť na báze betametazónvalerátu. Odstraňuje hlavné prejavy alergií a pomáha znižovať zápal.

  Masť nezanecháva mastné stopy a nemá nepríjemný zápach, takže sa môže používať nielen v čase, keď ste doma. Použite malé množstvo masti, naneste ju na čistú, vysušenú pokožku jeden až trikrát za 24 hodín. Je zakázané používať liek, ak je možné zintenzívniť alergické reakcie spôsobené neznášanlivosťou zložiek. Nepoužívajte na liečbu tehotných, dojčiacich a dojčiacich detí do šiestich mesiacov.

  Pri použití Tselestoderma, tieto nežiaduce účinky: folikulitída, kožné reakcie (svrbenie alebo podráždenie), hypopigmentácia, sekundárne infekcie, strie, vyrážky, ako je akné, macerácia.

  flutsinar. Tukové polotransparentné činidlo vo forme masti, v ktorej je umiestnená aktívna zložka fluocinolón acetonidu. Vďaka nemu sa droga bojuje so svrbením, alergickými prejavmi, zápalom. Aktívna zložka inhibuje syntézu leukotriénov a prostaglandínov, ktoré spôsobujú inhibíciu zápalových reakcií.

  Aplikuje sa v malom množstve iba na lézie raz alebo dvakrát za 24 hodín. Neodporúča sa pokračovať v liečbe dlhšie ako štrnásť dní. Veľmi jemne aplikujte na pokožku tváre. Na liečbu detí (od dvoch rokov) sa droga aplikuje raz denne s odporúčaním lekára.

  U pacientov s nádorom alebo prekanceróznych ochorenie kože, vírusové alebo hubové choroby kože, vulgárne a ružovej akné, zvýšená citlivosť znamená iba fluocinolon zakázaná. Nepoužívajte pri liečbe dojčiat a tehotných žien.

  Ak použijete môže byť prejavom niektorých nepríjemných príznakov: vyrážka, folikulitída, atrofia kože, melazma, katarakta, depresie, akné vyrážka.

  Advantan. Lokálne antialergické činidlo, v ktorom sa nachádza aktívna zložka metylprednizolón acetoponátu. Pomáha zbaviť sa alergických kožných reakcií a zápalu, ako aj odstraňovať ďalšie príznaky (pálenie, opuch, svrbenie).

  Aplikuje sa v malom množstve iba na postihnutú kožu raz za 24 hodín. Po použití nechajte nasiaknuť. Lekári môžu používať aj na liečbu dojčiat (starších ako štyri mesiace). Pacienti s kožnou tuberkulózou, rosaceou, periorálnou dermatitídou, kožnými ochoreniami spôsobenými vírusovou infekciou, je liek zakázaný. Počas liečby neaplikujte tehotné ženy.

  Zvyčajne, tento nástroj je dobre znáša, ale v ojedinelých prípadoch je stále možné prejavom nepríjemných príznakov: hypertrichóza, folikulitída, depigmentácia, erytém, vyrážka, svrbenie, pálenie, atrofiu.

  Hydrokortizónová masť

  Nedávno sa stále viac a viac špecialistov naklonilo k názoru, že hydrokortizónová masť je najlepším liekom na liečbu atopickej dermatitídy, najmä u detí. Dokazujú to aj niektoré štúdie, ktoré vykonali angličtí vedci.

  Liečivo je prvým glukokortikosteroidom, ktorý používajú lekári na liečbu rôznych typov dermatitídy. Liečivo obsahuje účinnú látku hydrokortizón, ktorý pomáha potlačiť funkcie tkanivových makrofágov a leukocytov.

  Dávku určuje ošetrujúci lekár podľa individuálnej situácie. Pacienti s plesňovými, vírusovými a infekčnými kožnými ochoreniami, kožnou tuberkulózou a syfilisom, rosaceou, nádormi, vulgárnym akné by sa nemali používať. Nepoužívajte na liečbu tehotných žien.

  Použitie masti spôsobuje niektoré nežiaduce účinky: latentný diabetes mellitus, dysmenorea, hypokalciémia, zvýšenie telesnej hmotnosti, eufória, depresia, nervozita, pseudotumor, hypernatriémia, retencia v telesnej tekutine, bradykardia, trombózu, straty zraku, myopatia, alergie, leukocytúria.

  Nehormonálne masti s atopickou dermatitídou

  Nehormonálne lieky pôsobia na pokožku mäkšie, ale nie vždy tak účinné ako hormonálne lieky. Tieto lieky sa zvyčajne používajú na liečbu atopickej dermatitídy u detí.

  Radevit. Prostriedky na zlepšenie regenerácie a trofizmu tkanív, ktoré obsahujú takéto účinné látky: ergokalciferol, retinol-palmitát, a-tokoferol-acetát. Liečivo je antipruritické, protizápalové, zvlhčujúce, zmäkčujúce, reparačné.

  Aplikujte tenký prúžok masti na postihnutú pokožku dvakrát za 24 hodín. Neotrite. Ak je koža príliš veľa, môžete použiť obväz. U pacientov s hypervitaminózou A, E, D je neznášanlivosť na zložky lieku na ich použitie. Nepoužívajte počas tehotenstva.

  Veľmi zriedkavo sa počas užívania lieku Radevite môžu vyskytnúť alergie (žihľavka, vyrážka, svrbenie).

  Gistan. Antialergikum, ktorá by sa nemala zamieňať s hormonálnou činidla "Gistan-H". Medikácie také účinné látky sú: betulín, dimethikon, vlčí bôb, konvalinky oleja, brezové púčiky, láskavec rozrazil trojdielna postupnosť, pryšec, tricolor fialka, nechtík a edém.

  Masť nanášala tenký pás na kožu so zápalom raz za 24 hodín. Liečba môže trvať až štyri týždne. Nepoužívajte na liečbu gravidných žien. Pacienti s jeho neznášanlivosťou voči zložkám liečebnej liečby sú zakázaní.

  Počas terapie Gistanom možného prejavu z nasledujúcich príznakov: potničky, strií, akné, parestézia, svrbenie, atrofia kože, kože macerácia, hypertrichóza.

  Timogen. Liečivo, ktoré sa používa na stimuláciu lokálnej imunity, pomáha zlepšovať regeneráciu tkanív. Liečivo obsahuje účinnú látku tymogén. Môže sa použiť počas liečby atopickej dermatitídy so sekundárnou infekciou.

  Odporúča sa použiť 2 g masti za 24 hodín. Aplikujte len na zápalové oblasti s tenkým pásom. Po aplikácii môže byť koža uzavretá obväzom. Použite, kým symptómy nezmiznú, ale nie dlhšie ako dvadsať dní.

  Pacienti s tymogénnou intoleranciou nemajú užívať liek. Nepoužívajte na liečbu gravidných žien. V procese liečby sa môžu prejaviť alergické reakcie.

  Zinok masť

  Zinková masť je účinným nástrojom na liečbu atopickej dermatitídy. Je schopný odstrániť zápal v krátkom čase, vyliečiť vyrážky. Odborníci však nedoporučujú používať tento nástroj, ak má pacient príliš suchú pokožku s drsnosťou a odlupovaním.

  Pred aplikáciou masti zinku na postihnutú kožu musí byť dobre očistená a vysušená. Použite malé množstvo lieku každé dve hodiny. Masť je možné aplikovať až šesťkrát za 24 hodín. Ak nemôžete produkt používať tak často, môžete aplikáciu skrátiť naraz (v noci), ale nevymývajte ho až do rána.

  U pacientov s intoleranciou oxidu zinočnatého je zakázané používať liek. Pri používaní prípravku neboli žiadne vedľajšie účinky.

  Ichthyol masť

  Populárny dezinfekčný a antiseptický liek. Liečivo obsahuje účinnú látku ichtyol, ktorá sa vyznačuje protizápalovým, antiseptickým, antipruritickým a keratostatickým účinkom. Neovplyvňuje gramnegatívne baktérie.

  Rovnomerne rozdeľte tenký prúžok masti na celý povrch postihnutej kože. Vyčistite masážnymi pohybmi, kým sa neobjaví pocit tepla. Pacienti s neznášanlivosťou na ichtyol užívajú drogy. Vedľajšie účinky masti nespôsobujú, hoci v zriedkavých prípadoch, prejav alergií.

  Sírna masť

  Síra masť je účinná liečba atopickej dermatitídy u dospelých a detí. Kompozícia tohto liečiva spravidla obsahuje síru, vazelínu alebo čistenú vodu. Ako sa dostať na kožu, síra začína interagovať s organickými látkami, prečo sa vytvárajú kyseliny a sulfidy. Vyznačujú sa antiparazitárnym a antimikrobiálnym účinkom.

  Pred aplikáciou masti na telo je potrebné dobre poškriabať léziu a vyčistiť ju. Pred odchodom do postele pokryte pokožku s dermatitis foci s tenkým pásikom lieku a nepremyte 24 hodín. Pred opätovným aplikáciou sa osušte.

  Pacienti s intoleranciou síry na používanie masti sú zakázané. Počas tehotenstva môžete liečiť atopickú dermatitídu. Síra masť spôsobuje suchosť a začervenanie kože, olupovanie a svrbenie.

  Masť heparínu

  V zložení tohto liečiva sú nasledujúce účinné látky: benzylnikotinát, heparín sodný a benzokaín. Heparín sa postupne uvoľňuje na kožu a zmierňuje zápal. Taktiež sa líši antitrombotický účinok. Už existujúce tromby rýchlo vymiznú a nové sa nezobrazia. Pocit bolestí v dôsledku benzokaínu klesá.

  Naneste postihnutú pokožku v malom množstve dvakrát až trikrát za 24 hodín. Terapia trvá spravidla tri až sedem dní. V prípade potreby môže ošetrujúci lekár rozšíriť kurz.

  Pacienti s neznášanlivosťou na zložky lieku, ulceratívne-nekrotické procesy, porušenie integrity pokožky nemôžu používať heparínovú masť. V niektorých prípadoch aplikácia vedie k hyperemii kože.

  Calendula masť

  Zloženie liečiva zahŕňa účinnú látku extraktu z nechtíka lekárskeho, ako aj ďalšie zložky: voda a vazelína. Liek je protizápalový, antiseptický, reparačný účinok. To je dôvod, prečo sa táto masť často používa na liečbu atopickej dermatitídy.

  Aplikovať masť by mala byť v malom množstve, bez toho, aby to malo vplyv na zdravú pokožku. V prípade potreby môžete použiť obväz. Trvanie liečby závisí od stavu pacienta. Ľudia s neznášanlivosťou na zložky lieku na ich použitie sú zakázané. Nepoužívajte na liečbu detí mladších ako päť rokov, rovnako ako tehotné ženy.

  Hydratačná masť pre atopickú dermatitídu

  Počas liečby atopickej dermatitídy je veľmi dôležité správne hydratovať a zmäkčiť pokožku, ktorá je často prehnaná. Na to sa používajú špeciálne masti a krémy.

  Lokobaze Ripeya. Masť na obnovenie elasticity a mäkkosti suchého alebo prehladeného kože. Kozmetika, ktorá sa používa na obnovenie kožnej bariéry. Má účinný a dlhotrvajúci účinok.

  Lokobáza Ripeda je zdrojom troch dôležitých zložiek, ktoré zvlhčujú pokožku, a to: cholesterol, voľné mastné kyseliny a ceramidy. Aby sa suchá pleť mäkšia, stačí masť nanášať raz za 24 hodín denne. Ak používate krémy alebo masti, ktoré dodatočne sušia pokožku, môže sa zvýšiť množstvo aplikácie. Výrobok neobsahuje parfumy, farbivá a konzervačné látky, takže sa môže používať na hydratáciu pokožky detí.

  Ruzam +. Masť s protizápalovým, antipruritickým a antialergickým účinkom, ktorý pomáha hydratovať suchú pokožku atopickou dermatitídou. Prípravok pomáha nielen utišiť zapálenú pokožku, ale aj zmäkčiť ju.

  Liečivo nie je hormonálne, preto je vhodné na liečbu detí a tehotných žien. Má proteínovú povahu. Vedľajšie účinky nespôsobujú. Na pokožku naneste tenký pásik, neotrite. Použite až príznaky alergie zmiznú. Liečivo je zakázané používať v prípadoch intolerancie na jeho zložky.

  Antipruritické masti s atopickou dermatitídou

  Často s atopickou dermatitídou sa u pacientov objavuje nepríjemné svrbenie, čo spôsobuje vykrvovanie zápalu a vedie k nepríjemným komplikáciám. Na odstránenie svrbenia sa používajú populárne antipruritické masti.

  Diakhil masť. Populárny dezinfekčný prostriedok, ktorý možno použiť na zmiernenie svrbenia atopickou dermatitídou. Liečivo obsahuje účinné látky: jednoduchú olovenú náplasť a vazelínu.

  Ak chcete dosiahnuť pozitívny výsledok, aplikujte jedenkrát až trikrát za 24 hodín na postihnutú kožu. V prípade potreby môžete použiť obväz. Pacienti s neznášanlivosťou na zložky liečiva masti by sa nemali používať.

  Masť na atopickú dermatitídu u detí

  Atopická dermatitída sa môže vyskytnúť u dieťaťa v akomkoľvek veku. To je dôvod, prečo lekári rozlišujú tri hlavné typy alergií na kožu u detí:

  1. Dojčatá (do troch rokov).
  2. Deti (tri až sedem rokov).
  3. Teenager.

  Najčastejšie atopická dermatitída postihuje deti vo veku od šiestich mesiacov do dvoch rokov. Liečba tejto choroby je spojená s určitými ťažkosťami, pretože sa často stáva chronickým typom a môže byť sprevádzaná sekundárnymi infekčnými ochoreniami kože.

  Masti na liečbu atopickej dermatitídy sa používajú veľmi často, pretože pomáhajú rýchlo dosiahnuť pozitívny výsledok. Ak sa bakteriálna infekcia používa masti na báze antibiotika (napríklad masť s dioxydínom, masť linkomycínu).

  V akútnej forme dokáže lekár predpísať hormonálne prostriedky: hydrokortizónová masť, Advantan, Flucinar. Ak dôjde k ochoreniu s miernymi príznakmi, môžu sa použiť nehormonálne lieky: masť Keratolan, Radevit, masť zinku, masť Ichthyol.

  farmakodynamika

  Zvážte farmakodynamiku a farmakokinetiku masti pri atopickej dermatitíde s použitím príkladu populárneho "Celestodermu".

  V zložení tohto lieku je betametazón, ktorý má účinný anti-alergický a protizápalový účinok. Inhibuje uvoľňovanie zápalových mediátorov a cytokínov, ktoré narúšajú metabolizmus kyseliny arachidónovej. Betametazón tiež indukuje syntézu lipokortínov, má antiedematóznu aktivitu, znižuje vaskulárnu permeabilitu.

  Liek rýchlo preniká do hlbších vrstiev kože a začne aktívne pôsobiť vďaka svojej forme s nízkym obsahom tuku.

  Masť na dermatitídu

  Na liečbu dermatitídy lekári často predpisujú lieky vo forme masti alebo krému na topické použitie. Majú pomerne rýchly pozitívny účinok, rýchlo uvoľňujú zápal a odstraňujú bolestivé príznaky. Ďalej sa zváži klasifikácia masti na liečenie dermatitídy. Zistili sme, aké nástroje sú najlepšie používané na liečbu rôznych video dermatitídy.

  Pred začatím liečby mastiami zistite, aké sú kožné dermatitídy.

  Nehormonálne masti a krémy

  Tento typ liekov je založený na účinku vitamínov, prírodných zložiek. Majú vysokú liečivú schopnosť, obnovujú pokožku. Sú tiež používané na liečenie skorých štádiách atopickej, seboroickej, kontakt, kožné, orálny, kŕčové, alergickej dermatitídy.

  Dôležité! Hlavnou výhodou nehormonálnych masti, krémov, je nadmerná aktivita pri liečbe rôznych typov dermatitídy s miernou formou. Telo si zvykne na také masti. Zlepšujú metabolické procesy v tele, obnovujú elasticitu pokožky.

  Masť alebo nehormonálny krém má tiež niekoľko nevýhod. Najzákladnejšou z nich je neúčinnosť liečby v závažnej forme dermatitídy (atopická, ústna, kontaktná). Ak používate tieto masti a krémy, môžete vyvinúť alergiu na tieto lieky vo forme vyrážok a netolerovateľného svrbenia.

  Nezabudnite si prečítať pokyny pre lieky, ktoré budete používať. Buď sa poraďte s odborníkom na výber masti alebo krému na rýchlu liečbu dermatitídy. Nižšie nájdete niekoľko typov nehormonálnych masti.

  "Bepanten"

  Vyrába sa vo forme rúrky so smotanou alebo masťou. Účinná pri atopickej dermatitíde u novorodencov. Používa sa ako prostriedok na rýchle hojenie popálenín, poranení, trhlín, alergických vyrážok, vyrážky na pankreasu a plienky. Hlavná látka - vitamín B5, ktorý prispieva k rýchlemu zotaveniu procesov v tele. Neodporúča sa na precitlivenosť.

  "Protopic"

  Produkt: masť v plastovej kartónovej krabici. Hlavnou aktívnou zložkou je takrolimus monohydrát. Poskytuje rýchle zotavenie pokožky. Masť je celkom účinná pri liečbe rôznych typov dermatitídy. Má nasledujúce kontraindikácie: doba nosenia dieťaťa, dojčenie, deti do 16 rokov, vysoká citlivosť pokožky.

  "Losterin"

  Krém, ktorý sa používa pri komplexnej liečbe atopickej a seboroickej dermatitídy. Prideľte na preventívne účely nadmerné suché ruky. Hlavnou zložkou je naftalén. Má baktericídny, redukujúci účinok. Má obmedzenia príjmu so silnou citlivosťou.

  "Fenistil"

  Krém na alergie. Má rýchly antihistaminový účinok. Liečivo je dimetinden. Blokuje vývoj alergických receptorov, odstraňuje opuch. Používa sa na preventívne účely na ochranu pred alergiami, ekzémami, atopickou, alergickou, seboroickou dermatitídou. Liek by sa nemal užívať s glaukómom, bronchiálnou astmou po treťom mesiaci tehotenstva, s dojčením a vo veku dieťaťa na 1 mesiac.

  "Zinková masť"

  Lacná, ale účinná masť. Má efekt sušenia. Aktívne sa používa pri liečbe ekzému, dermatitídy rôznych foriem, popálenín, vírusových infekčných ochorení. Liek by sa nemal užívať s hnisavými procesmi na koži a alergickými reakciami.

  "Eplan"

  Je k dispozícii ako masť a roztok. Účinná látka glykofán má baktericídny, analgetický účinok na hojenie rán. Rozsah pôsobnosti: Rôzne druhy ekzémov, lupienky, dermatitídy, popáleniny rôzneho stupňa, herpes, papillomavírus nákazu, ochrana pred škodlivými chemikáliami, alergickými prejavmi. Hlavnou kontraindikáciou je individuálna intolerancia.

  Lieky hormonálneho typu

  Patria sem kortikosteroidy. Obsahujú hormóny nadobličkovej kôry zvierat. Hlavný účel hormonálnych liekov: liečba atopickej, seboroickej, alergickej, kontaktnej dermatitídy. A tiež liečba psoriázy, ekzému, lupusu, neurodermatitídy a lišajníkov.

  Výhody a nevýhody hormonálnych liekov

  Výhody. Pod vplyvom hormónov sa zastaví aj dlhodobé ochorenie. A príde relatívne zotavenie. Tieto hormóny významne aktivujú metabolické procesy väčšiny orgánov v ľudskom tele.

  Nevýhody. Samoliečenie s týmito liekmi spôsobí väčšie poškodenie zdravia ako dobrému. Používanie hormonálnej masti a krémy majú svoje dôsledky (akné, hyperpigmentácie, bakteriálnych alebo plesňových infekcií), takže s predchádzajúcim použitie musí byť starostlivo študovať zloženie lieku, možné vedľajších účinkov, a potom urobiť rozhodnutie o žiadosti. Najbežnejšie hormonálne lieky sú uvedené nižšie.

  "Akriderm"

  Nadmerne aktívny masťový hormonálny typ. Zložka betamethason má anestetický, antihistaminový účinok. Je dostupný ako topický krém. Použitie sa odporúča pri závažných formách dermatitídy, psoriázy, ekzému, svrbenia kože. Hlavné kontraindikácie: tuberkulóza, syfilis, ovčie kiahne, herpes vírus. Tiež kontraindikované u gravidných alebo dojčiacich žien detí mladších ako 1 rok.

  "Beloderm"

  Liečivo so silným hormonálnym účinkom ako hlavná látka s betametazónom. Používa sa na liečbu atopickej, kontaktnej, kŕčovej, seboroickej dermatitídy. A tiež rôzne typy ekzému, psoriázy, lupusu, alergických kožných vyrážok. Liek sa neodporúča na perorálnu dermatitídu, ružovú lišku, precitlivenosť, infekčné kožné ochorenia.

  "Hydrokortison"

  Hlavnou zložkou masti je hydrokortizón - slabý účinok hormónu. Účinne obnovuje, uzdravuje pokožku. Indikácie na použitie: seborrická, atopická, alergická dermatitída. Tiež anogenitálne svrbenie, dermatóza, psoriáza, neurodermatitída, erytrodermia. Neodporúča sa užívať liek na hypertenziu, epilepsiu, vredy, cukrovku, osteoporózu, mykózu, poškodenie funkcie obličiek. Neodporúča sa pre deti mladšie ako 1 rok.

  "Dermoveyt"

  Vyrába sa vo forme masti a krému. Hormonálna príprava silného účinku. Hlavnou látkou je klobetasol. Má protizápalový účinok. Stupeň aplikácie: liečba mokrého ekzému, rôzne druhy dermatitídy, psoriázy, lupus, červené lišajníky. Kontraindikácie: perorálna dermatitída, onkológia, pruritus, precitlivenosť, rôzne mykózy, obdobie dojčenia.

  "Elokim"

  Krém s kortizonom pre rýchle zotavenie, svrbenie a anestéziu. Používa sa na liečbu rôznych druhov dermatóz, atopickej dermatitídy, ekzému, psoriázy. Neodporúča sa pri vysokej citlivosti na zložky lieku, deti do 2 rokov.

  Masti a krémy kombinovaného typu

  Liečivá s antibakteriálnym účinkom a trojzložkové analógy vystupujú. Pri dlhodobej liečbe dermatitídy bez pozitívnej dynamiky sa používajú masti obsahujúce antibiotikum.

  Masti alebo krémy zložené z troch zložiek zahŕňajú hormón glukokortikosteroidnej skupiny, antibiotikum, antifungálnu zložku. Takéto masti sú účinne liečené dermatitídou komplikovanou hubami alebo inými infekciami. Aplikujte liek na tenkú vrstvu a aplikujte len na určité obdobie uvedené v návode. Pred použitím konzultujte s dermatológa.

  Fusiderm V

  Kvalitatívny prípravok kombinovaného typu. Obsahuje hormón betametazón a kyselinu fusidovú, ktorý poskytuje antibakteriálny účinok. Výhodou fusidermu je, že aktívne komponenty spolupracujú. Poskytuje rýchle hojenie rán a obnovu kože pri dermatitíde. Používajte počas tehotenstva, dojčenia - len so súhlasom lekára.

  "Trider"

  Trojfaktorová masť obsahujúca betametazón, gentamycín, klotrimazol. Aplikovať na komplikované formy dermatitídy, neurodermatitídy, dermatomykózy. Neodporúča sa používať liek na syfilis, kiahne, herpes. Nepoužívať u detí mladších ako 2 roky alebo s precitlivenosťou.

  Fleming masť

  Homeopatický prípravok založený na troch zložkách rastliny. Používa sa na liečbu alergickej dermatitídy, rinitídy, vonkajších hemoroidov. Kalendula, rastliny čarodejníc, Esculus majú protizápalový antipruritický regeneračný účinok na léziu. Tento liek nie je zakázaný počas tehotenstva a laktácie. Nepoužívajte pri individuálnej intolerancii.

  V tejto záležitosti Elena Malysheva a E.S. Snarska (lekár lekárskych vied) hovorí o príčinách atopickej dermatitídy a spôsoboch jej liečby.

  Dôležité! Pri výbere masti alebo krému na liečbu dermatitídy stojí za to venovať pozornosť druhu choroby. Je potrebné vybrať lieky systémovej akcie, ktoré budú aktívne bojovať so všetkými patogénmi choroby!

  Lacné náhrady za drahé masti a krémy

  Veľký výber masti, krémy na liečbu dermatitídy vám umožňuje vybrať účinný a kvalitný liek. Ale väčšina týchto liekov je veľmi drahá, takže nižšie uvedená tabuľka zobrazuje hlavné lacné analógy.

  Vlastnosti liečby mastimi a krémami u detí

  Pri liečbe rôznych foriem dermatitídy u detí je potrebné dostať odporúčanie lekára a dodržiavať pravidlá používania liekov. Masť hormonálneho typu pre deti sa predpisuje mimoriadne opatrne, pretože môžu poškodiť rastúce telo.

  Deti majú tiež dermatitídu. Ak chcete pochopiť, aký druh dermatitídy u vášho dieťaťa, tento článok vám pomôže.

  Najlepšie je použiť masti s nízkym účinkom, ktoré nebudú prinášať ďalšie nežiaduce vedľajšie účinky. Tieto lieky zahŕňajú: "Afloderm", "Lokoid", "Cynocort". Odporúčame formu uvoľňovania týchto liekov vo forme krému alebo krému, ktorý nepreniká do tela (na vonkajšie použitie).

  Dr. Komarovský podrobne popisuje liečbu alergickej dermatitídy, ako aj použitie hormonálnych masti u detí.

  Liečba ľudovými prostriedkami

  Liečba dermatitídy s ľudskými prostriedkami v kombinácii s komplexnou terapiou môže priniesť pozitívny účinok a rýchle zotavenie postihnutej oblasti kože. Liečivé odvar na báze prírodných bylín prispieva k odstráneniu alergií, hojeniu rán a trhlín. Nižšie uvedený zoznam obsahuje naj neutrálnejšie recepty na boj proti dermatitíde.

  • Tinktura heřmánku. Zmierňuje alergické prejavy, upokojuje svrbenie, má protizápalový účinok. Heřmánek kvety by mali byť nalievané s vriacou vodou, trvať na 10 hodín. Ak je vývar dostatočne infúziou, musí sa zbaviť nepotrebných nečistôt. Pripravená tinktúra sa môže použiť na umývanie lézií, rovnako ako pridať do vody pred kúpaním.
  • Odvar na báze dubovej kôry. Spustite mladú kôru vodou, priveďte do varu, držte oheň asi 40 minút. Po filtrovaní výsledného vývaru a aplikovať na utieranie, kúpanie.
  • Vývar na břízy. Štyri polievkové lyžice brezovej obličky nalijeme 1 liter vriacej vody, trváme na vývar 6-8 hodín. Získaná tinktúra sa môže použiť ako prostriedok na otieranie postihnutých oblastí pokožky a taktiež pridať odvar do vody určenej na kúpanie.
  • Prijatie ovsených vaní. Čistý ovos do varu a kaše. Stlačte všetok vytvorený hlien a potom pridajte zmes do kúpeľa tesne pred kúpaním. Táto metóda pomáha odstrániť aktívne vyrážky atopickej dermatitídy.
  • Tekvicové džúsy a pleťové vody. Potrebujete vyrobiť šťavu z buničiny tekvica a potom aplikovať na postihnuté časti tela. Môžete tiež dať kusy tekvice vo forme pleťových vody. Ak sa použije táto metóda, v mieste lézie sa rýchlo odstráni zápal a svrbenie kože.

  Dôležité!Pred použitím ľubovoľného spôsobu ľudskej liečby by sa malo skontrolovať, či existuje alergia na zložky predpisu, ako aj kompatibilita s terapeutickými liekmi komplexnej liečby.

  Otázka a odpoveď

  Aký je rozdiel medzi masťou a krémom?

  Prípravok vo forme masti má účinnú látku a ďalšou zložkou kompozície je tuk bez pridania vody. Masť sa rýchlo vstrebáva, dostáva do krvi a má systémovú aplikáciu na mnohých orgánoch tela.

  Krém na rozdiel od masti má ľahšiu zložku vo forme emulzie. Ľahko sa zachováva na koži a má lokálny účinok na telo. Zostáva na povrchu kože a nenecháva za sebou charakteristickú stopu.

  Čo sú škodlivé hormonálne masti?

  Lieky tejto skupiny s dlhodobým používaním nepriaznivo ovplyvňujú osobu a jeho telo. Sú návykové, masť prestane fungovať a ochorenie sa začína postupovať čoraz viac. Atrofia kože je pozorované, s rozvojom glaukómu očné choroby, krvácanie pod kožu, nadmerné pigmentáciu, zlé hojenie rán, abnormálny rast vlasov v mieste aplikácie, pomalým tempom celkového rastu.

  Hormonálne masti môžu nielen pomôcť, ale aj poškodiť zdravie. V tomto článku nájdete všetky vedľajšie účinky z používania týchto masti.

  Dermatitída je mimoriadne komplexná choroba s pretrvávajúcimi relapsmi. Preto sa chcete zbaviť tejto choroby, použite kvalitné, účinné prípravky komplexnej aplikácie. Pred kúpou lieku sa poraďte so špecialistom.