Hlavná

Kliniky

Basiron AC: návod na použitie

Basiron AS je gél na vonkajšie použitie s antiseptickými a keratolytickými vlastnosťami. Používa sa na liečbu akné (akné), vrátane tých, ktoré sú komplikované bakteriálnou infekciou. Používa sa iba na vonkajšie použitie.

Forma vydania a zloženia

Prípravok Bazironum AS sa vydáva vo forme homogénneho gélu bielej farby. Hlavnou účinnou zložkou liečiva je vodný benzoylperoxid, ktorý je obsiahnutý v množstve 25 mg (2,5% roztok), 50 mg (5% roztok) a 100 mg (10% roztok) na 1 g gélu. Aj v zložení prípravku sú také pomocné látky:

 • Kopolymér kopolyméru kyseliny metakrylovej.
 • Poloxamér 182.
 • Glycerol.
 • Carbomer 940.
 • Propylénglykol.
 • Edetát disodný.
 • Dokuzate sodný.
 • Koloidný oxid kremičitý.
 • Hydroxid sodný.
 • Čistená voda.

Basiron AS sa vyrába v hliníkovej trubici, ktorá obsahuje 40 g gélu s príslušnou koncentráciou aktívnej zložky. V jednom kartónovom balení obsahuje 1 tubu s gélom a inštrukcie o použití lieku.

Farmakologický účinok

Hlavnou účinnou látkou gélu Baziron AS je benzoylperoxid vodu. Táto zlúčenina má antiseptické vlastnosti, inhibuje rast a reprodukciu množstva mikroorganizmov. Ide v prvom rade znamená účinnú látku proti baktérie Propionibacterium acnes (akné propionobakterii) a Staphylococcus epidermidis (Staphylococcus epidermidis), ktoré sa priamo podieľajú na rozvoji akné, ako aj olova so zápalovými procesmi v ňom. Keratolytický účinok gélu Baziron AS sa realizuje vďaka takým farmakologickým účinkom hlavnej účinnej látky:

 • Potlačenie procesu tvorby kožného mazu pomocou zodpovedajúcich žliaz kože.
 • Zlepšené odlupovanie zosnulých buniek hornej vrstvy kože (epidermis).
 • Vylepšená oxygenácia (saturácia kyslíkom) v oblasti akné kože (vďaka tejto vlastnosti ako potlačenie rastu a reprodukcie baktérie Propionibacterium acnes, ktoré sú nevyhnutné anoxické podmienky).

Vďaka týmto antiseptickým a keratolytickým vlastnostiam má Baziron AS gél terapeutický účinok proti akné v akné. Kvôli komplexnému pôsobeniu pomocných zložiek prípravku sa adsorbovaný benzoylperoxid vody pridáva do pokožky a jeho zvlhčenie sa zlepšuje.

Po aplikácii na pokožku gél Baziron AU, sa účinná zložka a pomocné zložky kože rýchlo adsorbované a v nej hromadia a ich prenikanie do systémového obehu nízka. Metabolizmus benzoylperoxidu vodné dochádza priamo na kožu, kde sa prevedie na vo vode rozpustné kyseliny benzoovej absorbovaný do krvi a nie je nahromadené v telesných tkanivách, vylučuje obličkami v moči. Aplikácia lieku na kožu v terapeutickej dávke nevedie k systémovým zmenám v tele alebo k toxickému účinku. Údaje o prenikaní metabolitov účinnej látky cez hematoencefalickú bariéru v mozgovom tkanive, placenta do vyvíjajúceho sa plodu alebo organizmu do materského mlieka nie je.

Indikácie na použitie

Jedinou indikáciou použitia gélu na vonkajšie použitie Baziron AC je akné (akné).

Kontraindikácie pre použitie

Použitie lieku je kontraindikované u detí mladších ako 12 rokov a za prítomnosti individuálnej neznášanlivosti aktívnej zložky a pomocných zložiek lieku.

Dávkovanie a spôsob podania

Gél na vonkajšie použitie Baziron AC sa aplikuje na postihnutý povrch pokožky, ktorý musí byť suchý a čistý. V závislosti od závažnosti akné a závažnosti akné liek sa používa raz alebo dvakrát denne (ráno a večer). Koncentrácia liečiva sa tiež vyberá v závislosti od závažnosti patologického procesu v koži. Gél Baziron AS s akné miernej a strednej závažnosti sa používa izolovane ako monoterapia. Pri ťažkej akné a významné pre vytvorenie vredov, tento liek sa používa v kombinácii s retinoidmi (znížiť závažnosť produkcia mazu procesu) a antibiotiká pre systémové použitie vo forme tabliet, alebo znamená lekartsvennyh formy na parenterálne podávanie. Priebeh gélovej terapie Baziron AS je v priemere 3 mesiace. Významné klinické zlepšenie a zníženie závažnosti akné sa obvykle vyskytuje v priebehu 3 týždňov po začiatku liečby.

Nežiaduce účinky

V zriedkavých prípadoch dochádza pri systematickom používaní lieku k lokálnemu podráždeniu kože vo forme výrazného sčervenania (spláchnutie) a odlupovania. V tomto prípade sa odporúča znížiť frekvenciu aplikácie gélu alebo znížiť koncentráciu lieku. Zriedkavo v reakcii na používanie tohto lieku sa alergická dermatitída môže vyvinúť s rozvojom vyrážky na koži a jej svrbenia v oblasti aplikácie. V takom prípade sa má používanie gélu Baziron AS prerušiť.

Špeciálne pokyny

Pred začatím používania Baziron AC gelu by ste mali starostlivo prečítať pokyny a venovať pozornosť konkrétnym pokynom, ktoré zahŕňajú:

 • V prípade závažného podráždenia pokožky, prejavov toxickej alebo alergickej dermatitídy sa má liečba prerušiť.
 • Neodporúča sa používať gél na miestach pokožky s porušením jeho integrity.
 • Nedovoľte, aby liek vstúpil do slizníc alebo spojoviek očí. V prípade kontaktu prepláchnite veľkým množstvom tečúcej vody.
 • Počas liečby akné gél pre miestnu aplikáciu AÚ Baziron žiaduce, aby sa zabránilo priamemu slnečnému žiareniu na časti jeho používanie, pretože môže mať za následok významné podráždenie pokožky (fotosenzitivita), jej začervenanie a lúpanie vývoj.
 • Neodporúča sa zdieľať kozmetické sušenie a produkty obsahujúce etanol (obsahujúce alkohol), pretože to vedie k toxickému účinku.
 • Ak sa používa správne, Baziron AS gél s inými liekmi na vonkajšie a systémové použitie sa neinteraguje.
 • Negatívny účinok lieku na vyvíjajúci sa plod počas tehotenstva nie je spoľahlivo stanovený. Počas tehotenstva a dojčenia je však použitie gélu možné až po vymenovaní lekára, ak očakávaný prínos pre matku je vyšší ako potenciálne riziko pre plod alebo dieťa.
 • Liek neovplyvňuje rýchlosť psychomotorických reakcií alebo koncentráciu pozornosti.

V lekárňach gél pre vonkajšie použitie Baziron AC sa vydáva bez lekárskeho predpisu. V prípade otázok alebo pochybností o jeho použití sa poraďte s lekárom.

predávkovať

Ak dôjde k výraznému prekročeniu odporúčanej terapeutickej dávky, môže dôjsť k vzniku výrazného podráždenia pokožky s jej hyperémiou a odlupovaním. V tomto prípade sa musí aplikácia gélu zastaviť a pokožka sa má opláchnuť dostatočným množstvom tečúcej vody. Neboli pozorované prípady systémových príznakov predávkovania liekmi.

Analógové Baziron AC

Podľa účinnej látky v sieti farmácie nájdete niekoľko analógov gélu na vonkajšie použitie Baziron AC - Ugresol, Benzoylperoxid, Desquam, Proderm.

Podmienky ukladania

Čas použiteľnosti Baziron SS je 3 roky od dátumu výroby. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na chladnom, tmavom mieste s teplotou + 25 ° C.

Bazironon AC cena

Basiron AS gél na vonkajšie použitie 5%, tuba 40 g - 583 rub.

Basiron ® AC (Basiron ® AC)

Účinná zložka:

obsah

Farmakologická skupina

3D obrázky

Zloženie a forma uvoľnenia

v skúmavkách s LDPE na 40 g; v balení kartónu 1 tuba.

Popis dávkovej formy

Biely homogénny gél.

Farmakologický účinok

farmakodynamika

Benzoylperoxid vykazuje antimikrobiálnu aktivitu proti Propionibacterium acnes a Staphylococcus epidermidis. Má keratolytický účinok, zlepšuje okysličovanie tkanív, inhibuje tvorbu kožného mazu v mazových žľazách.

farmakokinetika

Penetrácia benzoylperoxidu cez pokožku je nízka. Veľká časť benzoylperoxidu sa prevedie na kyselinu benzoovú, ktorá po absorpcii sa zavádza do systémového obehu a rýchlo sa vylučuje obličkami. Neexistuje kumulácia v tkanivách. Hustá aplikácia Bazironu AS v terapeutických dávkach nevedie k vedľajším účinkom systémových účinkov.

Indikácie Basziron ® AS

kontraindikácie

precitlivenosť na jednu zo zložiek lieku;

deti do 12 rokov.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Kontrolované klinické štúdie lieku počas tehotenstva a laktácie sa neuskutočnili. Po dlhú dobu klinického používania Bazironu AS sa nevyskytli žiadne prípady toxických účinkov na plod alebo malformácie. Používanie gélu Baziron AS počas tehotenstva a dojčenia je možné, ak očakávaný prínos pre matku prekročí potenciálne riziko pre plod.

Vedľajšie účinky

V zriedkavých prípadoch: lokálne podráždenie - sčervenanie, odlupovanie, suchá koža, pocit pálenia (odporúča sa znížiť frekvenciu aplikácie); alergická kontaktná dermatitída.

Dávkovanie a podávanie

navonok. S jemným dotykom naneste gél jednotne na postihnutú oblasť 1 alebo 2 krát denne (ráno a večer) na čistú a suchú pokožku. Terapeutický účinok sa vyvíja po 4 týždňoch liečby, trvalé zlepšenie po 3-mesačnej liečbe.

Opakovaná liečba je možná po konzultácii s lekárom.

Špeciálne pokyny

Nepoužívajte Baziron AS gél na slizniciach očí, úst a nosa. V prípade náhodného požitia lieku na slizniciach dôkladne opláchnite teplou vodou. Nedoporučuje sa súčasné používanie prostriedkov s exfoliáciou, sušením alebo dráždivým účinkom (napríklad výrobky obsahujúce alkohol).

Solárne a UV žiarenie sa neodporúča, čo je ďalšia príčina podráždenia pokožky.

Podmienky pre skladovanie Basiron ® AC

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti spoločnosti Basiron ® AS

gél na vonkajšie použitie 2,5% - 3 roky.

gél pre vonkajšie použitie 2,5% - 2 roky.

gél na vonkajšie použitie 5% - 3 roky.

gél na vonkajšie použitie 5% - 2 roky.

gél na vonkajšie použitie 10% - 3 roky.

gél na vonkajšie použitie 10% - 2 roky.

Nepoužívajte po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.

Chráňte svoju pokožku pomocou Baziron AC

Krém na akné "Baziron" aktívne bojuje nielen s odstránením akné, jaziev, škvŕn a akné, ale tiež eliminuje príčinu ich vzniku. Hlavnou aktívnou zložkou je benzoyl. Znižuje zápal a tiež znižuje násobenie patogénnych baktérií. Výsledkom liečebného kurzu sú nasledovné ukazovatele:

 • Znižuje množstvo vylučovaného kožného mazu;
 • Póry sú jasné a úzke;
 • Zápaly sa eliminujú, začervenanie zmizne;
 • Nezostávajte jazvy a škvrny.

Po ukončení liečby krémom "Baziron" sa akné a akné nielen eliminujú, ale ani sa nezobrazujú dlho. Liek bráni tvorbe a šíreniu baktérií. Koža nadobúda zdravý vzhľad.

Indikácie na použitie

Krém "Baziron" odporúčajú kozmetici pre starostlivosť o problémovú pokožku. Liečivo má keratolytické vlastnosti, prispieva k zničeniu nadržanej látky. Je charakterizovaný antiparazitárnym a antiseptickým účinkom, preto by sa mal používať, ak:

 • Akné, spojené s hormonálnymi zmenami v tele;
 • steroidné pupienky;
 • vulgárne akné;
 • stopy pupienkov a akné - po akné;
 • seboroická dermatitída;
 • hnisavé lézie kože.

Liečivo je určené na vonkajšie použitie s rôznymi léziami epidermis. Dermatológ predpíše liek s určitým percentom hlavnej zložky v závislosti od stavu kože. Liečivo sa vyznačuje keratolytickým účinkom, preto dokonale odstraňuje odlupovanie a zápalové účinky. Používa sa ako účinný krém v boji proti dermatitíde, nadmernému ekzému, ako aj akné a akné.

Farmakologické vlastnosti

Liek "Baziron" má komplexný účinok na pokožku. Chemické zloženie činidla obsahuje benzoylperoxid, látku proti poradcom s výrazným baktericídnym účinkom. Je charakterizovaná vysokou aktivitou proti baktériám, ako sú Propionibacteriumacnes a Staphylococcusepidermidis. Účinok na mikróby je kombinovaný s protizápalovými vlastnosťami činidla. V procese interakcie s kožnými bunkami sa zlúčenina benzoylperoxidu rozkladá na zvyšky peroxidu vodíka a kyseliny benzoovej.

Všetky zložky aktívne pôsobia na pokožku, prispievajú k čisteniu potrubia mazových žliaz z prebytočného kožného mazu. Epidermia sa uvoľňuje z mŕtvych buniek, špiny a prachu, ktoré sú biotopom pre baktérie. Miestna liečba odporúčajú dermatológovia, aby strávili najmenej 12 - 14 dní.

Na rozdiel od iných antibakteriálnych látok benzoylperoxid priamo ovplyvňuje baktérie. Pri aplikácii na pokožku látka pôsobí na kanál pre mazové vlasy, rozdeľuje oddelený tuk, preto kyslík vstupuje do kanála. Kyslík má škodlivý účinok na aeróbne baktérie. Výsledkom je:

 • Normalizácia rovnováhy lipidov;
 • Výrazne znižuje a postupne normalizuje hladinu uvoľnených mastných kyselín;
 • Znižuje sekrečnú funkciu mazových žliaz a v dôsledku toho počet komedónov;
 • Koža sa stáva čistou a zdravou, jazvy zmiznú;
 • Zabraňuje vzniku zápalových procesov;
 • Obsah tuku v koži sa znižuje;
 • Suchý epitel je eliminovaný.

Zloženie krému na akné "Baziron AC"

"Baziron" krém sa používa ako účinný nástroj v boji proti erupciám akné, pupienkam a čiernym bodkám. Zloženie liečiva zahŕňa:

 • Vodný benzoylperoxid je účinný proti baktériám kategórie Propionibacteriumacnes a Staphylococcus epidermidis. Má antimikrobiálny účinok na baktérie. Podporuje rýchle odlupovanie mŕtvych buniek;
 • Akrylátový kopolymér podporuje tvorbu vodu odpudzujúcej fólie, ktorá zabraňuje tvorbe a šíreniu patogénov;
 • Poloxamér 182 vedie k rýchlej eliminácii proteínov z krvného obehu. Výsledkom je, že látka vyvoláva zvýšenie účinnosti lieku a tiež znižuje množstvo škodlivých vedľajších účinkov;
 • Karbomer 940 posilňuje ochrannú fóliu na rohovke bunky, normalizuje úroveň vlhkosti;
 • Glycerín znižuje dráždivý účinok zapálenej pokožky; má zmäkčujúci a dermatoprotektívny účinok; podporuje aktiváciu metabolických procesov;
 • Ditnatriyetetat sa používa na zmäkčenie vodnej fázy, takže liečivo sa môže použiť aj na citlivú pokožku.
 • Dioktylsulfosukcinát sodný sa používa ako zmäkčovač pre základné zloženie látok, vďaka zložke sa masť rýchlo absorbuje a pôsobí na ohniská epidermálneho poškodenia;
 • Propylénglykol pôsobí ako prírodný hydratačný prostriedok, pretože pomáha priťahovať vlhkosť zo vzduchu. Svojím pomáhaním aktívne prenikajú zložky liečiva do epilermisových buniek;
 • Koloidný roztok bezvodého kremíka odstraňuje agresívne látky a baktérie z buniek, ktoré podporujú šírenie infekcie do zdravých oblastí pokožky;
 • Hydroxid sodný reguluje hladinu vlhkosti vo vrstvách pokožky, čo je účinné odfarbovacie činidlo.
 • Destilovaná voda.

Kontraindikácie pri používaní lieku

Krém "Baziron" sa nedá použiť pre ľudí so zvýšenou citlivosťou benzoylperoxidu na vodu alebo na akúkoľvek inú zložku, ktorá je súčasťou lieku. V opačnom prípade sa na pokožke vytvára sčervenanie, nežiaduce šúpanie, popáleniny vo forme akné s tekutinou. V tomto prípade môže dermatológ odporučiť liečivo s nízkou koncentráciou hlavnej antibakteriálnej zložky.

Nepoužívajte výrobok dlhší čas, pretože benzoyl môže mať škodlivý vplyv na funkčnú činnosť nadobličiek, pečene.

Nepoužívajte krém na ľudí mladších ako 12 rokov. V tomto prípade zostáva Baziron účinným prostriedkom proti dospievaniu.

Nemôže byť použitý pri absencii pozitívneho výsledku.

Ako používať liek "Baziron AC"

Masť "Baziron AC": spôsob aplikácie a frekvencia užívania stanovuje lekár. Liečivo je distribuované v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Preto pred začatím liečby potrebujete kvalifikovanú lekársku konzultáciu a zvoliť vhodnú hladinu účinnej látky v kompozícii.

V krému "Baziron AC" je pokyn obsiahnutý v každom obale. Pred použitím by ste ju mali študovať, špecifikovať dátum výroby a dátum vypršania.

Liek je určený výlučne na vonkajšie použitie. Použite ju na postihnuté oblasti:

 1. Predbežná potreba očistiť pokožku, odstrániť prebytok kožného mazu a vysušiť.
 2. Výrobcovia odporúčajú použiť raz denne, pred nočným odpočinkom. Frekvencia užívania závisí od individuálnych odporúčaní dermatológa.
 3. Ak chcete zabrániť odlupovaniu alebo podráždeniu pokožky, je potrebné otlačiť tvár čistiacim krémom bez alkoholu na niekoľko minút, kým sa droga nepoužije. Ak je koža precitlivená, potom po aplikácii náplasti na obale lieku "Panthenol" (nanáša sa tenkou vrstvou)
 4. Krém sa aplikuje na zápal a akné. Nepoužívajte ho na zdravé oblasti pokožky.
 5. Trvanie liečby je od 30 do 90 dní. V súčasnosti sa neodporúča používať kozmetické prípravky, ktoré obsahujú alkohol. Výrobky obsahujúce alkohol môžu spôsobiť podráždenie, poleptanie a odlupovanie pokožky.
 6. Ak sa krém aplikuje dvakrát denne (ak nie je použitá dekoratívna kozmetika), ranné procedúry by sa nemali vykonať neskôr ako 30 minút predtým, než sa vydajte vonku.
 7. Keď je krém na koži, treba sa vyhnúť vystaveniu slnečnému žiareniu. Aktívne zložky, ktoré sú súčasťou lieku, zvyšujú citlivosť na ultrafialové (výsledok závisí od typu pokožky).
 8. Krém sa aplikuje úhľadne pomocou bavlnených púčikov, čím sa zabráni prieniku na sliznicu. Množstvo použitého činidla sa rovná malému hrachu. Ovplyvnená oblasť je starostlivo ošetrená, krém sa jemne trení, až do úplného vstrebania.
 9. Opakujte postup denne, kým dermatitída zápalu nezmizne úplne na povrchu kože.
 10. V prípade poranení alebo poranení kože, liek by sa nemal používať.
 11. Akonáhle sa koža ochladí alergickým alebo zápalovým stavom, je potrebné prestať používať nápravu.

Krém uchovávajte na tmavom chladnom mieste, teplota by nemala presiahnuť 25 stupňov.

Vlastnosti používania krému počas tehotenstva a laktácie

Akné a pupienky sa často objavujú počas tehotenstva a laktácie. Dôvodom pre vznik zápalov spojených so zvýšením hladiny testosterónu v krvi žien, nepriameho vplyvu stresu na proces mazu, nedostatkom vitamínov, dehydratácia, rovnako ako zvýšenie produkcie mazu. Preto dermatológovia predpisujú svojim pacientom prostriedky, ktoré prispievajú k normalizácii hormonálneho všeobecného zázemia. Medzi obľúbené lieky "Baziron". Mal by sa však používať iba pod vedením lekára.

Neexistujú žiadne údaje o účinku lieku na reprodukčný systém. Počas výskumu sa preukázalo, že benzoylperoxid neovplyvňuje nepriaznivo zdravie žien a plodov. Zároveň však lekári dôrazne odporúčajú: Nezúčastnite sa samoliečby.

Je prísne zakázané používať liek počas laktácie. V interakcii s mazu sa benzoylperoxid rozkladá na kyselinu salicylovú. Látka preniká hlboko do buniek kože, vstupuje do krvného obehu, potom sa prenáša na dieťa a môže ovplyvniť jeho vývoj.

Počas výskumu lekári zistili, že kyselina salicylová v akejkoľvek forme (liek, kozmetický prípravok) má priamy vplyv na vývoj dieťaťa. Táto látka spôsobuje komplex chronických ochorení, vrodených malformácií a všetkých druhov komplikácií, a to tak počas pôrodu, ako aj po nej.

Medzi najčastejšie prípady vystavenia pôsobeniu kyseliny salicylovej na telo dieťaťa by mali byť:

 • Poškodenie práce srdcového systému a obličiek;
 • Reyeho syndróm, alebo inými slovami horúčka vírusového pôvodu. V mnohých prípadoch dochádza k smrtiacemu výsledku pre pacienta;
 • Existuje svrbenie kože, ako aj pálenie v určitých oblastiach kože.

Vedľajšie účinky lieku

Masť "Baziron" od akné s individuálnou neznášanlivosťou môže spôsobiť nasledujúce vedľajšie príznaky:

 • Alergická dermatitída vo forme sčervenania kožných oblastí alebo vyrážok, depigmentácia miestneho charakteru;
 • Suchosť alebo odlupovanie kože, od malého mravčenia až po pocit pálenia horúčavy (inherentný k pokožke suchého typu);
 • Pocit pálenia a svrbenia (nastane, ak je dávka prekročená);
 • Zvýšená citlivosť na ultrafialové svetlo;
 • Tvorba folikulitídy;
 • Všeobecná exacerbácia zápalu.

Odporúčania lekárov

V prípade alergických reakcií alebo rôznych dermatitídy na pokožke po aplikácii krému "Baziron" dermatológovia odporúčajú použiť tieto tipy:

 1. Liek sa v takýchto prípadoch nemôže použiť:
 • Diagnostika nie je stanovená lekárom;
 • Prítomnosť systémovej patológie, pri ktorej nie je možné aplikovať základnú liečbu;
 • Pacientka má individuálnu neznášanlivosť hlavných alebo ďalších zložiek prípravku na starostlivosť o pokožku.
 1. V prípade dermatitídy lekári odporúčajú okamžite prestať používať liek.
 2. Liek sa používa iba v malých dávkach. Je neprijateľné ho aplikovať na celú oblasť ošetrovanej oblasti pokožky, len na bod, na individuálne akné a akné. Ak pacient poradí túto radu a používa viac krému, potom vytvorí situáciu, ktorá je pre pokožku kritická. Môže sa napríklad vyskytnúť pigmentácia, môže sa objaviť začervenanie alebo vyrážka.
 3. Výhodne sa krém aplikuje pred nočným odpočinkom. Nepoužívajte drogu, ak plánujete aplikovať make-up. Takéto opatrenia spôsobia zhoršenie pokožky, upchatie pórov a šírenie patogénov.

Liekové analógy

Analógy lieku Baziron AS sa dajú rozdeliť na lacné a drahšie lieky. Neodporúča sa však uprednostňovať tento alebo ten nápravný prostriedok, je potrebné konzultovať s lekárom. Nižšie je uvedený zoznam liekov, ktoré sú účinné v boji proti kožným problémom:

 1. Eclaran - krémový gél pre vonkajšie použitie. Jeho hlavnou súčasťou je aj benzoylperoxid. Má antimikrobiálny a keratolytický účinok. Liečivo je tiež schopné nasýtiť bunky kyslíkom, ktorý má škodlivý účinok na patogénne baktérie a tiež znižuje mazové žľazy.
 2. Tetracyklínová masť 3% sa používa na starostlivosť o pustulárne infekcie kože, akné. Hlavnou zložkou lieku je hydrochlorid tetracyklínu.
 3. Synthomycínová masť je založená na chloramfenikole. Táto zložka má antibakteriálne vlastnosti, zabraňuje šíreniu vírusov a mikróbov. Liečivo odstraňuje sčervenanie a odlupovanie, zmäkčuje pokožku a znižuje svrbenie. Je zaujímavé, že sintomycínová masť je schopná bojovať proti všetkým druhom ochorení spojených s porušením integrity pokožky.
 4. Adaklinzrazrabotov špeciálne na liečbu problémovej kože. Liečivo nielen účinne čistí pokožku a vyrovnáva tón, ale tiež eliminuje akné a ich účinky.
 5. Regecín je určený nielen na liečbu, ale aj na prevenciu akné. Základnou zložkou lieku je kyselina hyalurónová. Komponenta aktívne interaguje s proteínmi, ako aj s inými látkami na molekulárnej úrovni. Účinok činidla je zameraný na kožné bunky a na povrchu je vytvorená ochranná vrstva, ktorá zabraňuje strate vlhkosti.
 6. Baneocín je antibiotikum zamerané na liečbu folikulitídy, furunkulózy, infekčného ekzému, infekčnej dermatitídy, vyrážok na koži. Rozsah lieku je rozsiahly, používa sa v chirurgii, otolaryngológii, dermatológii, pediatrii, gynekológii.
 7. Erytromycín má antibiotické vlastnosti bakteriostatického účinku. Liečivo pôsobí na zápal cez bunky kože.
 8. Effegelový gél je založený na interakcii dvoch účinných zložiek - adapalénu a benzoylperoxidu. Liek má protizápalový a antimikrobiálny účinok, znižuje tvorbu mikro-medónov. Prípravok sa bojí olupovaním kože, zabraňuje nadmernému vylučovaniu kožného mazu.
 9. Differin - liek neobsahuje antibiotiká a hormonálne supresory, takže nie je návykový. Prípravok bojuje proti príčinám zápalu a tvorbe akné, znižuje tvorbu mazu a čistí póry. Často dermatológovia ponúkajú svojim pacientom spoločné užívanie drog - "Bazirona" a "Differina". Ráno sa Baziron aplikuje na zápal. Jeho pôsobenie je zamerané na boj proti zápalovým a pustulárnym formáciám. A vo večerných hodinách - "Differin", ktorý odstraňuje rohovité častice kože a problémy s vnútorným problémom.
 10. Zinerite je založený na erytromycíne. Látka ničí baktérie, ktoré sa množia v kontaminovaných póroch. Ďalšie zložky majú strhujúci účinok, prispievajú k rýchlemu hojeniu akné a akné.
 11. Skinoren - nie menej efektívna droga v porovnaní s krémom "Baziron". Skinorenovozvan o použití kyseliny azelaínovej. Liek má antibakteriálny účinok na zapálenú pokožku, blokuje nadmernú produkciu melanínu, takže tvár netvorí nežiaducu pigmentáciu.

Napriek aktívnym účinkom zložiek liekov môžu konať úplne inak. Okrem týchto, môžete mať záujem o tieto akné opravné prostriedky.

Video o kréme "Baziron"

Krém "Baziron" je voľbou pre väčšinu zákazníkov, ktorí majú problém s pokožkou. Táto droga je k dispozícii na predaj a je ľahko použiteľná. Jeho efekt ocenili tisícky kupujúcich. Náklady na liek sú dosť cenovo dostupné a výsledok expozície postihnutým oblastiam naznačuje vysokú kvalitu lieku. Krém "Baziron" má vysoké hodnotenie medzi liekmi s podobným účinkom. Preto dermatológovia odporúčajú, aby ich pacienti kúpili túto konkrétnu drogu. Iba izolované prípady naznačujú, že na koži pacientov sa tvoria alergické reakcie. Preto pred použitím výrobku je potrebné získať radu od dermatológa, ako aj starostlivo preštudovať pokyny.

Z nižšie uvedeného videa a tohto článku sa môžete dozvedieť viac o lieku.

Gel Baziron AS: návod na použitie akné

Basiron AS je moderný liečivý nehormonálny liek, dostupný vo forme krému alebo gélu, určený na vonkajšie použitie.

Pomáha pri liečbe demodekcie a akné a podľa recenzií dokonale čistí tvár pupienkov a čiernych škvŕn, ktoré sa nazývajú komedony. Jeho výrobcom je francúzska spoločnosť GALDERMA, ktorej farmaceutické výrobky sú certifikované v našej krajine.

Na tejto stránke nájdete všetky informácie o Baziron AC: Kompletný návod na použitie s touto drogou, priemerná cena v lekárňach, úplných a neúplných analógov lieku, ako aj svedectvá ľudí, ktorí už používajú Baziron AC akné. Chcete opustiť svoj názor? Napíšte do komentárov.

Klinická a farmakologická skupina

Liek na liečbu akné.

Podmienky dovolenky z lekární

Dostupné bez lekárskeho predpisu.

Koľko má Baziron AC? Priemerná cena v lekárňach je na úrovni 850 rubľov.

Forma vydania a zloženia

Prípravok je vo forme bielych homogénnych gélov, ktorých hlavnou aktívnou zložkou je benzoylperoxid.

V závislosti na jeho množstvo v 1 g (25, 50, 100 mg), získaný gél pre miestne aplikáciu: 2,5%, 5% a 10% (v plastových rúr 40 g, 1 zväzku rúrok v kartóne). Aj v tomto produkte je komplex kopolyméru akrylátu / glycerolu, cez ktoré poskytujú kontrolované adsorpciu nadmernú tvorbu mazu a pomalým uvoľňovaním glycerín zvláčňujúce a hydratačné epidermis.

Ďalšie pomocné zložky: karbomér 940, poloxamér 182, koloidný oxid kremičitý, destilovaná voda, hydroxid sodný, dioktylsulfosukcinát, edetát dvojsodný, propylénglykol.

Farmakologický účinok

Pri aplikácii na pokožku sa benzoylperoxid transformuje na kyselinu benzoovú, ktorá preniká hlbšími vrstvami kože a má terapeutický účinok. Potom sa kyselina benzoová absorbuje do krvi a vylučuje sa im ľadvinami.

Baziron AU má silné antimikrobiálne aktivitu, protizápalové účinky a komedonoliticheskoe absorbuje prebytočný mazové sekréciu a potláča kožný maz, hydratuje pokožku. V tomto prípade droga nemá systematické účinky a je účinná len v mieste aplikácie. Ako silný oxidačný prostriedok má benzoylperoxid silný baktericídny účinok na mikroorganizmy; ale tieto zase nemôžu tvoriť kmene, ktoré sú odolné voči benzoylperoxidom. Protizápalový účinok benzoylperoxidu spočíva v mechanizme inhibície voľných mastných kyselín a inaktivácie voľných radikálov v mieste zápalu.

Basiron AC poskytuje adsorpciu prebytočného kožného mazu s postupným uvoľňovaním glycerínu, ktorý hydratuje a zjemňuje pokožku.

Indikácie na použitie

Baziron gél je indikovaný na vývoj nasledujúcich patologických stavov:

 1. Komedóny (biele a otvorené čierne).
 2. Akné a povrchové bodové zápaly.
 3. Akné vyrážky (javy v oblasti vlasovej žiarovky spôsobené upchatím kanála pre mazové vlasy), vrátane papulopustulárnych foriem (abscesy).
 4. Trofické vredy. Jednou z nových vlastností, ktoré sa odhalili pri praktickom používaní Bazironu v trofických vredoch, je aktivácia krvného obehu, výživa a okysličovanie tkanív, čo urýchľuje hojenie epidermy.

kontraindikácie

Tento krém má takéto kontraindikácie:

 • Vek do 12 rokov;
 • Tehotenstvo a laktácia;
 • Individuálna intolerancia k účinnej látke.

V prítomnosti hnisavých otvorených rán je tiež lepšie nepoužívať gél.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Kontrolované klinické štúdie lieku počas tehotenstva a laktácie sa neuskutočnili. Po dlhú dobu klinického používania Bazironu AS sa nevyskytli žiadne prípady toxických účinkov na plod alebo malformácie.

Aplikácia v tehotenstve a dojčenie je možná v prípadoch, keď očakávaný prínos pre matku presahuje potenciálne riziko pre plod.

Návod na použitie

Pokyny na použitie naznačujú, že Baziron AC z akné sa používa len externe.

 • S jemným dotykom naneste gél jednotne na postihnutú oblasť 1 alebo 2 krát denne (ráno a večer) na čistú a suchú pokožku. Terapeutický účinok sa rozvíja po 4 týždňoch liečby, trvalé zlepšenie po 3 mesiacoch liečby.

Druhý kurz je možný po konzultácii s dermatológiou.

Nežiaduce účinky

Niektorí sa sťažujú na nepríjemné pocity:

 • lúpanie;
 • suchá koža;
 • alergické prejavy;
 • podráždenie.

Možno ste viniť za tieto prejavy. Myslíte, možno ste zloženie príliš silné, používať to častejšie, ako by mal podľa pokynov? Tieto príznaky nie sú zámienkou pre zdvíhanie gélu z akné. Ukončenie liečby povedie k zablokovaniu kanálov mazových žliaz, k opätovnému zápalu. Pravdepodobnosť nových vyrážok sa mnohonásobne zvýši.

Špeciálne pokyny

 1. Nedoporučuje sa súčasné používanie prostriedkov s exfoliáciou, sušením alebo dráždivým účinkom (napríklad výrobky obsahujúce alkohol).
 2. Nepoužívajte gél na slizniciach očí, úst a nosa. V prípade náhodného požitia lieku na slizniciach dôkladne opláchnite teplou vodou.
 3. Slnečné a ultrafialové ožarovanie sa neodporúča, čo je ďalšia príčina podráždenia pokožky.

Liekové interakcie

V súčasnosti neexistujú presné informácie o interakcii lieku "Baziron AS" s inými liekmi. Aby sa zaistila bezpečnosť pacienta v čase liečby, bude správnejšie, aby mu nebolo predpísané žiadne ďalšie lieky.

recenzia

Väčšina pacientov, ktorí dostali externú liečbu Baziron AC, pozitívne posúdila vlastnosti gélu, pričom poznamenal, že farmakologický liek ich skutočne zachránil pred akné a akné. V prehľade rôznych podmienok uvedených, v ktorom došlo k výraznému zlepšeniu, ktorá je spojená so závažnosťou procesu a prítomnosť vnútorných chorobných iniciátorov a ktoré boli pozorované v prípade všetkých odporúčaní pre použitie výrobku. Ako nevýhoda lieku sa spomína jeho vedľajší účinok - sušenie kože a výskyt podráždenia po častom používaní. Aby ste tomu zabránili, musíte svoju pleť hydratovať častejšie.

Zobrali sme spätnú väzbu niektorých ľudí o Baziron SS:

 1. Irina. Basiron pre mňa len prvýkrát pomohol alebo pomohol na hurikán, potom efekt stále menej a menej. A mnohí majú. Ako mi to lekár vysvetlil, znamená to, že príčina vyrážok nie je odstránená, ale ide o akné mikrobov - propneobaktérií. Táto baktéria je hlboko v žalúdku pórov, veľmi odolná. Preto je lepšie ho poraziť antibiotikom a nie zvonku, ale zvnútra a antibiotikum by malo byť správne, na ktoré sa ešte nerobila baktéria habituácie. Vzal som si Minolexin, tento liek je silný, ale zároveň mäkký, osobne som trpel bez malých hromád. Koža sa okamžite začala čistiť, hlboko podkožné úhory vyplavené a nové vyrážky, ak existujú, potom zriedkavo a sporadicky. Zatiaľ jeden kurz prešiel, ale už som šťastný. S lekárom sa bude aj naďalej rozhodovať, či potrebujem opakované kurzy, ale zatiaľ sa mi to páči.
 2. Nastya. Začal som ju používať v roku 2015, dobrým nástrojom, naozaj som pomohol, keď som zúfal z liečby pupienkov (nemal som veľa z nich). Akonáhle došlo k alergickej reakcii, kvôli slnku (čo je prísne zakázané), koža sčervenaná a svrbivá, som okamžite umyť masť. Avšak, používať Baziron 2 roky (tj 5% na 2,5%, čo má lekáreň), možno povedať, bez prestávky, pretože som prestala užívať objavia pupienky, stačí dať v noci posiate vo veľmi tenkej vrstve, to všetko ide preč a rýchlo počiatočné fázy. Trubica trpí 6 mesiacov a prvá stačí na 4.
 3. Dmitry. Nadmerne osušte pokožku. Biele šaty a bielizeň, neumýva. Neodporúčam to. Dodatočné náklady na Incur. Existuje dostatok a nie nové prostriedky na sušenie jednotlivých vyrážok alebo oblastí pokožky - nie je to tak drahé a nie s týmto účinkom. Akékoľvek nápravu sa vyberie individuálne, ale najúčinnejšie je možné zvážiť: kyselinu salicylovú v bode alebo na vyrážke; masky bielej / zelenej hliny; maska ​​s bahnom mŕtveho mora a vylúčenie provokačných faktorov - všetci sa líšia.
 4. Alexander. Počul som názor, že Baziron AS vhodnejšie pre zrelú pleť a dospievania je neúčinná, pretože tam sú iné príčiny akné - predovšetkým hyperaktivita mazových žliaz a infekcií. Preto adolescenti často predpisujú drogy plán metrogila a zinok masť alebo zinok, a Baziro je vhodnejšie pre "veku" dámy a mužov. Je toto tvrdenie pravdivé?
 5. Anna. Baziron mi nepomohol. Keď vyliezol dospievajúci akné nebol zachránený. Skúšala som basidon, ako mŕtvy obklad. Nič sa nezmenilo, je ešte väčšie. Vyskúšané a iné antibiotiká pre pokožku, ale pomohlo to hormonálny liek, ktorý mi predpísal gynekológ. Takže v každom prípade potrebujete kompletné vyšetrenie tela a potom liečbu, a preto ísť na lekára, všetky problémy s pokožkou je potrebné liečiť od nich.
 6. Alice. Používam Baziron AC 5%. Páčilo sa mi to alebo nie, úprimne povedané, ešte som sa nerozhodol. Zrazila som všetku pokožku na tvári. Konštantný vzhľad nových pimples vedľa starých, ktoré tiež roztrhám. Je to veľmi svrbivé. Rozhodli sa vyskúšať. No, ak sa šírite na jednu alebo dve pupienky - výsledok je. Ale obávam sa, aby som to dal do tváre, pretože kvôli jeho vôni bolí hlava.

Svedectvá lekárov naznačujú, že účinná látka benzoylperoxid je zďaleka jedným z najefektívnejších prostriedkov na prekonanie akné. Gél veľmi rýchlo umožňuje dosiahnuť výrazné výsledky a zbaviť sa akné. Dôkazom toho je množstvo pozitívnych recenzií o Baziron AS, fotky pred a po, ktoré vyrobili tí, ktorí používali masť podľa pokynov.

analógy

Medzi analógmi Baziron AC, teda prípravkami s podobným terapeutickým účinkom, ale nie nevyhnutne s podobnou aktívnou zložkou, sa dermatológovia odlišujú:

Pred použitím analógov sa poraďte so svojím lekárom.

BASIRON AS

◊ Gél na vonkajšie použitie 2,5% Biela alebo takmer biela homogénna bez cudzích častíc s charakteristickým zápachom.

Pomocné látky: kopolymér kyseliny metakrylovej - 2 g Poloxamér 182-0,2gram, karbomér 940 až 0,8 g glycerolu - 4 g dinátriumedetát - 0,1g dokusát sodný - 0,05 g propylénglykol - 4 g koloidného oxidu kremičitého - 0,021 g, hydroxid sodný - až do pH 5,1 - 5,5, čistená voda - do 100 g.

40 g - polyetylénové rúrky (1) - kartónové obaly.

◊ Gél na vonkajšie použitie 5% Biela alebo takmer biela homogénna bez cudzích častíc s charakteristickým zápachom.

Pomocné látky: kopolymér kyseliny metakrylovej - 2 g Poloxamér 182-0,2gram, karbomér 940 až 0,8 g glycerolu - 4 g dinátriumedetát - 0,1g dokusát sodný - 0,05 g propylénglykol - 4 g koloidného oxidu kremičitého - 0,021 g, hydroxid sodný - až do pH 5,1 - 5,5, čistená voda - do 100 g.

40 g - polyetylénové rúrky (1) - kartónové obaly.

◊ Gél na vonkajšie použitie 10% Biela alebo takmer biela homogénna bez cudzích častíc s charakteristickým zápachom.

Pomocné látky: kopolymér kyseliny metakrylovej - 2 g Poloxamér 182-0,2gram, karbomér 940 až 0,8 g glycerolu - 4 g dinátriumedetát - 0,1g dokusát sodný - 0,05 g propylénglykol - 4 g koloidného oxidu kremičitého - 0,021 g, hydroxid sodný - až do pH 5,1 - 5,5, čistená voda - do 100 g.

40 g - polyetylénové rúrky (1) - kartónové obaly.

Penetrácia benzoylperoxidu cez pokožku je nízka.

Veľká časť benzoylperoxidu sa prevedie na kyselinu benzoovú, ktorá po absorpcii sa zavádza do systémového obehu a rýchlo sa vylučuje obličkami. Neexistuje kumulácia v tkanivách.

Kumulatívne použitie lieku Baziron AS v terapeutických dávkach nevedie k vedľajším účinkom systémového účinku.

- precitlivenosť na zložky lieku;

- Deti do 12 rokov.

Len na externé použitie.

Spôsob aplikácie: s ľahkým dotykom naneste gél rovnomerne na postihnutý povrch raz alebo dvakrát denne (ráno a večer) na čistú a suchú pokožku. Pacientom s citlivou pokožkou sa odporúča použiť gél 1 denne / deň vo večerných hodinách.

Terapeutický účinok sa vyvíja po 4 týždňoch liečby, trvalé zlepšenie po 3 mesiacoch liečby.

Opakovaný kurz je možný po konzultácii s lekárom.

Všetky nežiaduce reakcie identifikované v klinických štúdiách sú spojené s kožnými poruchami. S poklesom frekvencie aplikácie lieku alebo s vysadením liečby sú reverzibilné.

V po registračnej dobe objavili sa aj prípady tváre a alergické reakcie vrátane precitlivenosti v mieste aplikácie a anafylaxie s neznámym výskytom.

Ak sa niektorý z vedľajších účinkov uvedených v príručke zhorší alebo sa zaznamenajú akékoľvek iné vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v pokynoch, lekár by mal byť okamžite informovaný.

Benzoylperoxidový gél je prípravok, ktorý je určený len na vonkajšie použitie. Nadmerná aplikácia drogy nepovedie k rýchlejšiemu dosiahnutiu výsledku alebo výraznejšiemu účinku, avšak môže dôjsť k silnému podráždeniu. V tomto prípade liečba s liekom musí byť prerušená a musí byť predpísaná vhodná symptomatická liečba

Prvé použitie lieku môže poskytnúť mierny pocit pálenia a niekoľko dní - sčervenanie a odlupovanie kože. Väčšina pacientov v prvých týždňoch liečby vykazuje zjavný odlupovanie kože. Nie je to nebezpečné a spravidla sa uskutoční v priebehu jedného alebo dvoch dní s dočasným ukončením liečby. Ak dôjde k závažnému podráždeniu kože, znížte frekvenciu aplikácie, dočasne alebo úplne prerušte užívanie lieku.

Pri použití benzoylperoxidu sa môžu objaviť príznaky ako opuch a pľuzgiere na koži. V tomto prípade je potrebné liečbu prerušiť.

Pri aplikácii gélu sa má vyhnúť slizniciam očí, úst a nosa. V prípade náhodného požitia lieku na slizniciach dôkladne opláchnite teplou vodou. Pri aplikácii lieku do oblasti krku a iných citlivých oblastí je potrebné dávať pozor.

Vyhnite sa nadmernému vystaveniu slnečnému žiareniu a UV žiareniu, ktoré sú ďalšou príčinou podráždenia pokožky.

Vzhľadom na riziko vzniku senzibilizácie by nemal byť na poškodenú pokožku aplikovaný gél benzoylperoxidu.

Kontakt s farebnými materiálmi vrátane vlasov a farbených textílií môže viesť k zafarbeniu alebo zmene farby.

Účinky na schopnosť riadiť vozidlá a mechanizmy

Gel Baziron AS neovplyvňuje schopnosť riadiť vozidlá a pracovať s mechanizmami.

Klinické skúsenosti s vonkajším používaním benzoylperoxidu počas tehotenstva chýbajú alebo sú obmedzené. Údaje o jeho účinku na reprodukčnú funkciu, plodnosť alebo peri- a postnatálny vývoj, ako aj teratogenicita a embryotoxické vlastnosti lieku pri použití u zvierat, tiež chýba. Pri rozsiahlej klinickej aplikácii na liečbu akné v hmotnostných koncentráciách až 10% po niekoľko desaťročí nenaznačil benzoylperoxid tieto účinky v ľudskom tele. Benzoylperoxid by sa mal používať u tehotných žien iba vtedy, ak po konzultácii s lekárom existujú jasné dôkazy.

Nie je známe, či sa benzoylperoxid alebo jeho metabolity vylučujú do ľudského materského mlieka. Riziko pre novorodencov / dojčatá nemožno vylúčiť. Aby ste zabránili kontaktu dieťaťa s liekom počas dojčenia, vyhýbajte sa aplikácii gélu Basiron AS do oblasti prsníkov.

Kontraindikované: deti do 12 rokov.

Baziron AC

Popis je aktuálny 6.2.2014

 • Latinský názov: Basiron AC
 • ATX kód: D01AE01
 • Účinná zložka: Benzoylperoxid (benzoylperoxid)
 • výrobca: Laboratoires Galderma (Francúzsko)

štruktúra

Zloženie Baziron AS je nasledovné: 2,5% gél obsahuje 2,5 g benzoylperoxid vodný, v géli obsahuje 5% 5 g účinnej látky v géle 10 až 10 g účinnej látky.

Gél tiež obsahuje množstvo pomocných látok: poloxamér, kopolymér kyseliny metakrylovej, glycerol, edetát dvojsodný, karbomér, propylénglykol, sodný dokusát, hydroxid sodný, koloidného oxidu kremičitého, voda.

Forma vydania

K dispozícii ako krém a gél na vonkajšie použitie, predávané v tubách o objeme 40 gramov, ktoré sú balené v kartónových obaloch.

Farmakologický účinok

Basiron AC má výrazný antimikrobiálny účinok na telo, pôsobí vo vzťahu k Staphylococcus epidermidis a Propionibacterium acnes. Tiež má liek komedonolytický a protizápalový účinok, aktivuje sa tkaniva tkaniva. Pod vplyvom prostriedkov znižuje mazu v mazových žliaz, zaisťuje absorpciu nadmerného množstva mazových sekrécie a podporuje hydratáciu pokožky.

Benzoylperoxid Je aktívnym okysličovadlom, ktoré poskytuje baktericídny účinok na mikroorganizmy, ktoré už nemôžu produkovať kmene odolné voči benzoylperoxidom.

Protizápalový účinok lieku spočíva v inaktivácii voľných radikálov na mieste, kde dochádza k zápalovému procesu, a tiež v procese inhibície voľných mastných kyselín.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Benzoylperoxid veľmi neaktivuje pokožku. V podstate sa postupne mení benzoylperoxid benzoovej kyseliny. Po absorpcii sa objavuje v krvnom riečisku a následne sa aktívne vylučuje obličkami. Kumulácia v tkanivách chýba. Pri lokálnej aplikácii Baziron AS masť nevyvoláva vývoj systémových vedľajších účinkov.

Indikácie na použitie

Liečivo sa používa akné. Tiež sa liečba niekedy používa na liečbu komedóny bez prítomnosti akné. Masť sa používa aj vtedy trofické vredy dolnej končatiny.

kontraindikácie

Kontraindikácie pre liečbu liekom sú:

 • vysoká citlivosť na zložky činidla;
 • vek pacienta je do 12 rokov.

Vedľajšie účinky

V zriedkavých prípadoch sa na mieste aplikácie lieku vyskytujú nasledujúce vedľajšie účinky:

 • podráždenie pokožky;
 • alergické reakcie;
 • suchá pokožka;
 • peeling;
 • pocit pálenia.

Pokyny pre Baziron AS (metóda a dávkovanie)

Gél sa aplikuje na suchú a čistú pleť, kde je akné. Masť sa má aplikovať 1-2 krát denne. Môže sa to robiť ráno alebo večer. Návod na použitie Bazirona obsahuje informácie, že priebeh liečby spravidla trvá tri mesiace. Vzhľad terapeutického účinku sa očakáva štyri týždne po začiatku liečby.

Ak existuje taká potreba, môže sa uskutočniť druhý cyklus terapie.

predávkovať

Ak sa náhodne aplikuje veľká dávka lieku na kožu, môže sa na tomto mieste objaviť silné podráždenie. V prípade predávkovania by sa liečba mala úplne prerušiť a mala by sa vykonať symptomatická liečba.

interakcie

Nie sú k dispozícii žiadne údaje o tom, ako Baziron AC interaguje s inými liekmi.

Obchodné podmienky

Liečba sa vydáva bez lekárskeho predpisu.

Podmienky skladovania

Výrobok uchovávajte v pôvodnom obale, pričom teplota skladovania by nemala prekročiť 25 stupňov Celzia.

Dátum vypršania platnosti

Uchovávajte Baziron nie dlhšie ako 36 mesiacov.

Špeciálne pokyny

Ak nápravu pre akné Baziron AC spôsobí silný podráždenie, musí sa zrušiť a nahradiť inou drogu.

Nepoužívajte toto riešenie pupienky na tvári na tých miestach, kde sú poškodené pokožky.

Ak sa gél dostal do očí alebo na sliznicu nosa alebo úst, okamžite ich umyte teplou vodou.

Nedovoľte, aby priame slnečné lúče dosiahli miesta, kde sa liek používa, pretože to môže prispieť k ďalšiemu podráždeniu.

Neodporúča sa súčasne s liekmi používať lieky, ktoré sušia alebo dráždia pokožku. Počas tohto obdobia je lepšie nepoužívať kroviny, obsahujúcich alkohol.

Analógové Baziron AC

Cena za gél je pomerne vysoká, takže veľmi často spotrebitelia majú otázku, či existujú lacné analógy Baziron AC. K dnešnému dňu neexistujú domáce analógy tejto drogy. V niektorých prípadoch môže byť táto droga nahradená liekmi Deskvam, prederie, Clerical Ultra, Benzakne, Ugresol, Eklaran, ktoré majú podobný účinok. Cena analógov je v niektorých prípadoch mierne nižšia ako cena Baziron.

Čo je lepšie: Baziron alebo Differin?

Účinná látka látky Differin je adapalénu, syntetický analóg vitamín A. Liečivo neobsahuje hormonálne zložky a antibiotiká. Používa sa na odstránenie komedónov, akné v ľahkej a strednej forme gravitácie. Baziron a Differin by sa nemali používať spoločne, pretože to môže viesť k silnému podráždeniu a vysušeniu kože.

Čo je lepšie: Zinerit alebo Basiron AC?

Zinerit Používa sa na akné a obsahuje erytromycín (antibiotikum), ktorý sa veľmi dlho používa v prítomnosti akné. Na rozdiel od lieku Baziron sa masť Zinerit môže aplikovať na kožu pod kozmetické výrobky. Avšak Zinerite môže spôsobiť návykové účinky, takže sa môže používať nie dlhšie ako 3 mesiace, po ktorom je potrebná prestávka.

Čo je lepšie: Skinoren alebo Baziron?

Liek Skinoren je dostupný aj vo forme gélu alebo krému. Jeho hlavnou zložkou - kyseliny azelaínovej, ktorý tiež vytvára výrazný účinok v boji proti akné a sušenie na pokožku. Gél by mal byť uprednostňovaný pred tým, ktorí majú mastnú pokožku, krém pre ľudí so suchou pokožkou. Skinoren, na rozdiel od lieku Baziron, sa môže aplikovať úplne na celú pokožku, a nie naopak.

Všetky tieto lieky sú schopné aktívne bojovať proti akné. Ale ak človek čelí otázke, čo si vybrať - Skinoren, alebo Baziron, alebo Zinerit, je lepšie najskôr konzultovať s lekárom a uistite sa, že zohľadňujete všetky individuálne charakteristiky.

deti

Tento gél sa môže použiť na liečbu detí, ktoré už majú 12 rokov.

Počas tehotenstva

Basiron AC at tehotenstva, ako aj počas dojčenie používanie sa neodporúča, pretože klinické skúšky takéhoto užívania lieku neboli vykonané. Napriek tomu sa tiež nezaznamenali žiadne toxické účinky na plod. Preto sa môže počas liečby Basirone AC používať na liečbu len vtedy, ak očakávaný prínos z takejto terapie prevyšuje potenciálne riziko.

Recenzie o Baziron

Ľudia, ktorí trpia akné, po skúšaní tohto krému na akné, recenzie na Baziron AS odchádzajú v podstate pozitívne. Svedectvá lekárov naznačujú, že účinná látka benzoylperoxid je zďaleka jedným z najefektívnejších prostriedkov na prekonanie akné.

Gél veľmi rýchlo umožňuje dosiahnuť výrazné výsledky a zbaviť sa akné. Dôkazom toho je množstvo pozitívnych recenzií o Baziron AS, fotky pred a po, ktoré vyrobili tí, ktorí používali masť podľa pokynov.

Zaznamená sa protizápalový účinok činidla, ktorý umožňuje rýchle schnutie pokožky a elimináciu vyjadreného akné. V recenziách sa spomína aj schopnosť činidla znížiť škvrny, ktoré zostávajú po akné. Masť znižuje obsah tuku v pokožke, čo pomáha zabrániť tvorbe nového akné.

Ako nevýhoda lieku sa spomína jeho vedľajší účinok - sušenie kože a výskyt podráždenia po častom používaní. Aby ste tomu zabránili, musíte svoju pleť hydratovať častejšie.

Cena Baziron AU, kde kúpiť

Cena gélu Baziron v lekárňach v Rusku je v priemere 550 až 700 rubľov. Ak je to Ukrajina, cena Baziron AC v lekárni je približne 250-400 UAH. pre jednu skúmavku. Koľko stojí smotana v lekárňach, mala by som sa zistiť na konkrétnych miestach predaja, pretože jeho cena v Donecku av Kyjeve sa môže líšiť. Náklady na drogu v Bielorusku sú vyššie, pretože si môžete kúpiť len analógy drogy v Minsku a Baziron AS masť by mala byť objednaná. V Kazachstane nie je spoločnosť Baziron AS realizovaná, ale musí byť objednaná dodatočne.