Hlavná

Kliniky

Ako používať kyselinu salicylovú na liečbu akné?

Výrobcovia kozmetických prípravkov starostlivosti o stave a vzhľadu pokožky miliónov ľudí a samozrejme o ich finančné blahobyt, neustále zlepšovať a vytvárať viac a viac nových liekov pre boj s estetické vady tváre, najmä akné. Často sa však ukáže, že nákup výrobku v obchode, niekedy za veľa peňazí, sľubovaný účinok nie je úplne dosiahnutý. Takže naozaj ešte nie je prísť s spoľahlivým liekom na akné? V skutočnosti je to - je to kyselina salicylová, ktorá sa v oblasti kozmetológie objavila v minulom storočí a stále má "penny".

Čo je a ako to pomáha?

Salicylová alebo iným spôsobom sa najskôr získala kyselina para- hydroxybenzoová z kôry vŕby. To mimochodom, vysvetľuje jeho názov: dreviny z čeľade vŕča v latinčine zvuk ako salix. Následne bola naučená chemicky extrahovať kyselinu salicylovú, ale zo syntézy nestratila svoje hlavné vlastnosti - byť silná:

 • antiseptické a dezinfekčné prostriedky;
 • keratolytické (exfoliačné);
 • dráždivý;
 • protizápalové a sušiace činidlo.

Vzhľadom k týmto vlastnostiam je použitie kyseliny salicylovej nielen pomáha eliminovať akné, ale aj dopady na príčiny tvorby (kožný tuk, pot, špina, zápal), a teda nechať škvrny trvalo.

Môžete si kúpiť liek vo forme alkoholového roztoku od 1 do 10%. Ale na liečbu pupienkov je lepšie vybrať jednu alebo dve percentá zloženia, pretože inak je pravdepodobnosť sušenia a pálenia dermis tváre pomerne vysoká. Okrem roztoku, ktorý sa vyrába v 25 a 40 ml liekovkách, môže byť kyselina salicylová použitá vo forme masti. Jeho balenie je 25 g a percento obsahu je 2, 3, 4, 5 alebo 10 (na boj proti akné, samozrejme je prijateľné len použitie nízkych koncentrácií).

Aký vplyv môžete očakávať?

Správne používanie kyseliny salicylovej zabezpečí, že sú zaručené nasledujúce výsledky:

 • odstránenie mŕtvych buniek;
 • čistenie pokožky aj na hlbokej úrovni;
 • zbaviť sa čiernych škvŕn, akné a jediných pupienkov;
 • odstrániť stopy akné;
 • normalizácia toku a slanosti.

Grafickejšie znázornenie účinku kyseliny je daná fotografiou pred a po jej aplikácii.

Indikácie a kontraindikácie

Keď už hovoríme o kyseline salicylovej ako zázračné liečenie v boji proti akné, nezabudnite na jej ďalšie schopnosti, ktoré sú determinované svedectvom:

 • hyperkeratóza a hyperhidróza (zvýšená tvorba potu);
 • pigmentové škvrny, vrátane tých, ktoré sa objavili po akné;
 • uzavreté / otvorené komedony;
 • zápaly na koži rôznych etiológií;
 • mokré rany;
 • škaredé a viacfarebné lišajníky;
 • mozoly, kukly, bradavice;
 • psoriáza, ekzém, pyodermia, mykóza.

Tieto indikácie použitia kyseliny z oblasti dermatokozmetológie. Ale existujú aj iné. Používa sa napríklad na zníženie bolesti s dnou, artritídou, reumatizmom.

Pokiaľ ide o kontraindikácie, tu noste:

 • vek detí do jedného roka - na riešenie, až do 3 rokov - pre masti;
 • obdobie tehotenstva a laktácie;
 • zlyhanie obličiek;
 • vrodená / získaná precitlivenosť na kompozíciu;
 • nadmerne suchá pokožka.

Ako žiadať od akné na tvári?

Pred použitím kyseliny salicylovej na určený účel by ste mali vykonať test tolerancie jej zloženia. Aby sa to dosiahlo, vatová vata namočená v roztoku by mala byť pomenovaná za ušnou a vyhodnotená po niekoľkých hodinách. Ak sa pokožka stane svrbivou, opuchnutou, sčervenalou, potom je lepšie odmietnuť ďalšie používanie kyseliny. S nemilovateľnosťou pokožky môžete prejsť priamo na liečbu akné, konkrétne takéto manipulácie:

 • vyčistite disk v roztoku kyseliny salicylovej;
 • s jednotlivými pupienkami na liečbu zápalom (je tiež možné použiť masť), v prípade veľkého počtu vyrážok utrite celú tvár;
 • vydržať 3-5 minút (výnimkou je použitie mazat formu, ktorá sa odporúča opustiť pokožku počas noci, a preto sa aplikuje pred spaním);
 • Zvyšky opláchnite teplou alebo studenou vodou.

Je pozoruhodné, že keď sa kyselina salicylová začne správať z akné, cíti sa mierne brnenie na koži tváre. To je úplne normálne. Kyselina - do istej miery dráždivé, a vďaka tejto vlastnosti je to rozptýlenie, bolesť (čo je veľmi dôležité pri veľmi zapálené akné) a tiež stimuluje prekrvenie problémových partií a tým zlepšuje metabolizmus.

Pridaním cieleného účinku na vyrážky sa kyselina salicylová prirodzene začala pridávať k iným činidlám proti akné na rýchlejší účinok. K dnešnému dňu existuje veľa receptov, ale podľa recenzií najlepší z nich je:

1. Maska s badyagi.

Spočiatku je potrebné skombinovať prášky ľubovoľnej kozmetickej hliny a banyagi za rovnakých rozmerov. Ďalej sa kompozícia zriedi vodou, kým konzistencia nie je potiahnutá. Po dôkladnom premiešaní pridajte do zložiek kyselinu salicylovú v množstve ½ čajovej lyžičky na 1 lyžičku hmotnosti. Táto maska ​​by sa nemala vzťahovať na celú tvár: iba na postihnuté miesta. Čas uchovávania je 10 minút a frekvencia opakovania je 1 krát za týždeň.

2. Masť s propolisom.

Recept je jedinečný v tom, že na rozdiel od "jednorazových" finančných prostriedkov môže byť výsledná masť uložená dlhú dobu, len ju vložte do chladničky. Prípravok tiež nemôže byť považované za problematické: iba roztok kyseliny salicylovej, ktoré majú byť spojené s infúziou propolisu (obe zložky sú brány 25 ml) a k nemu 50 g vazelíny, vyhrievaný pridávať a zmäkli vo vodnom kúpeli. Použite masť dosť 1 alebo 2 krát denne, ak akné nadobudlo ťažkú ​​formu.

3. Boltushka s levomitsetinom (antibiotikum so širokým spektrom účinkov).

Podľa používateľov kyselina salicylová a levomiketín z akné zbavujú nielen rýchlo, ale navyše a bez zanechania stopy z nich. Najdôležitejšou vecou je "brať" s potrebnými komponentmi a robiť všetko, čo je uvedené v receptúre. To znamená, rozdrviť levomitsetín v množstve 5 g, nalejte do neho 50 ml nízkokoncentrovanej kyseliny salicylovej a kyseliny boritej. Môžete pridať viac liečebného liehu, ale je to nepovinná podmienka, pretože samotní tlmočníci sú efektívni.

Posledný liek na akné na tvári (hovorca) je skutočným nálezom pre tých, ktorí sa dlho nemôžu zbaviť akné. Ale na dosiahnutie požadovaného výsledku musí byť správne aplikovaný.

Slovo "hovorca" už intuitívne naznačuje, že prípravok musí byť pred použitím dobre pretrepaný. Ak sa tak nestane, ťažšie zložky sa usadia na dne, a preto terapeutický účinok bude oveľa menší. V porovnaní s roztokom kyseliny salicylovej a jej vynikajúcou alternatívou - levomitsetinový alkohol, hovorca nie je len potreba otrieť jeho tvár, a starostlivo trieť do kože. Vykonajte to každý deň, najlepšie vo večerných hodinách, pretože zložky v prostriedku vynikajúco očisťujú pokožku kontaminantov získaných počas dňa. Priebeh liečby - až do vymiznutia čiernych hláv.

"Na základe osobných skúseností viem, že kyselina salicylová je účinná v boji proti akné. Navyše dobre pomáha z tmavých škvŕn po akne. S salicikulom som vyliečil pokožku 2 týždne. Teraz je perfektný bez jediného nedostatku. Takže radím! ".

Katya, Moskva.

"Milujem používať salicylovú masť na akné a akné. V noci som rozmazal a už ráno som vyplienil pupienok a po dni aplikácie z neho zostala žiadna stopa. Tiež sa mi páči moja tvár levomycetinovým alkoholom, ale ešte viac sa mi páči recept, kde salicylica kombinuje s telom vlasy a bielou (môže byť modrá) hlina. Efekt je tiež v pohode! ".

"Ak sa niekto spýta, čo môj obľúbený recept z pupienkov a iných poškodení, nie je čudovať, Ja odpoviem - rečník s chloramfenikolu, alkohol, salicylovej a kyseliny boritej. Tento nástroj je 100% účinný! Ja a moja sestra sú teraz jej jediné a zachraňujem pokožku tváre. Ako pekné, keď sa nič nemôže hanbiť! Mimochodom, akupunktúra pomáha, aj keď je Levomycetin alkohol nahradený za jeden Levomycetin, recenzie potvrdzujú. "

Anna, Nižný Novgorod.

"Recept cesto s salitsilkoy akné, iste známe, že veľa: rastolok chloramfenikol a zmieša s 90% alkoholu pridá k salicylovej a kyseliny boritej s koncentráciou 2% verzie. Len veľmi málo ľudí vie, že na boj proti akné a pupienkam musí byť palička silne vtieraná do kože. Po takomto horlivosťou jednať zloženie začne rýchlejšie, a preto efekt nie je dlho čakať. "

Kyselina salicylová

Ak sa chcete zaregistrovať, zaregistrujte sa.
Trvá menej ako 1 minútu.

Na ramenách a zadnom povrchu nohy sa stále objavujú malé pupienky. Predtým, rozmazané s krémom na akné, ale miesto je také, že krém sa skoro ukáže byť na oblečenie a nábytok. Teraz som našiel inú cestu pre seba - kyselinu salicylovú. Je to také kúzlo. Lacné, dlho uložené, sa pomaly spotrebúvajú a metóda aplikácie je najjednoduchšia. Beriem bavlnený tampón, namočte do kyseliny a trieť problémové oblasti. Pri tomto procese je potrebné niekoľkokrát navlhčiť. Kyselina salicylová rýchlo zaschne, hneď po ošetrení pokožky, ktorú môžete obliecť, sedieť na kresle. Pimples vysuší za niekoľko hodín, a ak nemáte hrebeň, môžu byť vyliečené za tri dni.

V mimoriadne núdzových prípadoch používam kyselinu namiesto salicylovej pasty, keď musí byť pupienok naliehavo likvidovaný. Veľmi dobre dezinfikuje problémové miesto, podporuje odstránenie ťažkého zápalu, má suchý efekt, funguje rovnako dobre na ľubovoľnej časti tela. A najdôležitejšia vec nie je vysušiť pokožku a situáciu zhoršiť, a tak mám len 1% roztok. Má ostrý nepríjemný zápach, keď sa prinesie do očí, začína sa napúšťať. Keď sa aplikuje na zdravú pokožku, začína sa mierne mravčiť, takže sa zaobchádza len s kyslými bodmi, ktoré sú problematické.

Salicylka mi pomohla v boji proti akné na nadmerne mastnú pleť. Dokonale čistí póry zapečatené kožným mazom a vysušuje zápaly, najmä ak sú denne kauterizované. Existujú však dve veci, ktoré nemožno zabudnúť. Po prvé, samotná kyselina nevyrieši problém, potrebuje pomocníkov, a to aj z hľadiska vnútorného stavu tela. Po druhé, kyselina nemôže byť používaná v lete, pretože silne ovplyvňuje pigmentáciu, bielenie pokožky. Po tretie, suchá a citlivá koža salicil bude viac škodiť ako dobrá. Aj na mojej veľmi mastnej koži som ju veľmi opatrne používala.

Moja voľba v prospech kyseliny salicylovej je zrejmé:
1. Je ideálny na dezinfekciu rúk.
2. Dezinfikuje povrch akné pred zápalom.
3. Chráni pred infekciou na otvorenej rane.
4. Vysušte vlhkú ranu.
5. Lacnosť drogy
6. Čistenie od hnisu.
Raz a navždy nezabezpečí čistotu pokožky, ale na vysušenie a vyčistenie sa objavili pupienky - ľahko!

Pre mňa hlavným problémom nie je vyberať pupienky a keďže som sa naučila, že ich na nočnú noc rozmazlim salicylitom, zvyk pomaly odišiel. Ak chcete pokožku vytrhnúť nemilosrdne, ak prasknete pupienok.
Kyselina salicylová je dobrý prostriedok proti akné, počul som, že sa používa ako antiseptikum. Potreboval som to, keď som ho kúpil po prvýkrát. Len povedzte, že akné sa nezdravuje, ale jednoducho zabraňuje vniknutiu mikróbov a baktérií do pupienka, takže nie sú vyvolané sčervenanie a hnisavosť. Je to ako prevencia, musíte liečiť akné zvnútra. Okrem toho kyselina salicylová vysušuje pokožku, samozrejme je nevyhnutné selektívne nanášať kožu sklovinu, striktne na oblasti s akné. V opačnom prípade začne nadmerná suchosť a dehydratácia pokožky spôsobiť nadmernú prácu mazových žliaz. Preto lesk a lesk na čele, nos a bradu.
Prvýkrát hlúpo rozmazané všetky tváre, musel umyť, a potom rozmazať kožu s výživným krémom, pretože koža sa stala veľmi suchá. Ak sa však správne aplikuje, salicilka dokonale vysuší pupienok a podporuje hojenie kože. Takže ju môžem odporučiť ako pomocnú látku. Vsadím sa 5.

Predtým neustále trpala zápalovými erupciami akné na chrbte. Bolo ošetrené u dermatológa, ale zotavenie sa neobjavilo úplne. Len nedávno som zistil vynikajúci nástroj. Pomohlo mi 100%, až kým neskončil mesiac, nevznikli žiadne nové formácie. Samozrejme, nepočítavam na rýchly výsledok, ale budem ju nasledovať. Bol som naplnený trpezlivosťou :)
Prvým pravidlom je - v žiadnom prípade nesmiete nosiť syntetické oblečenie, ktoré pevne utiera telo, pokožka prestane dýchať a problém akné sa len zhoršuje.
Poviem vám môj recept, pre tých, ktorí trpia tou istou chorobou.
Na tento účel používam kyselinu salicylovú. Po prvé, o vlastnostiach, ktoré vlastní, takže pochopíte, že je to bezpečné. Rozhovor je o alkoholovom roztoku kyseliny salicylovej. Ale tu musíte byť opatrní, aby alkohol nezasychal pokožku, je lepšie zriediť (ak máte suchú pokožku ideálne salicylové tablety). Na mňa tuku a pre mňa alkoholické riešenie, ktoré je potrebné. Potom sa prášok (2 tablety + málo vody) alebo alkoholický roztok umiestni na oheň a odparí sa na polovicu. Potom znova pridáme vodu, aby sa farba zmesi stala matnou bielou. To je všetko.
Dala som túto zmes s vatovým tampónom na zápalové zóny. Je to veľmi jednoduché. Vyskúšajte to.

Pravidelne používam saliciliku doma, ale s veľkou starostlivosťou. Aby sa zabránilo popáleninám, používam kyselinu s koncentráciou najviac 2%. A kategoricky nie je možné ho umiestniť na materské znamienka, poškodenú kožu a akékoľvek kožné nádory. Pred použitím dôkladne očistite tvár, odstráňte všetok make-up. Potom si trieť kožu s vatovým tampónom ponoreným do kyseliny. Robím to v prípade akné dvakrát denne. Ak sa pokožka začne pevne zošmyknúť, potom sa umyjem teplou vodou. Ak je pokožka suchá alebo so zvýšenou citlivosťou, je potrebné ju umyť. Ak existujú hlboké bolestivé pupienky alebo podkožia, potom aplikujem kyselinu s bodkou z bavlneného tampónu a mierne kauterizujú.
V období masívneho vzhľadu akné pomáhajú masky založené na kyseline salicylovej. Sú vyrobené sami elementárne. Potrebujete mať kyselinu, hlinu a teplú vodu a variť z tejto kakaovej kaše, ktorá nebude vytekať z tváre. Aplikujem ho so špeciálnou lopatkou rovnomerne tenkou vrstvou a nechávam ju až do úplného vysušenia, potom sa umyjem. Ako výsledok, okrem vymiznutia pupienkov, pihy na nosi boli bledé, čierne škvrny zmizli a kvôli zlepšeniu obehu sa zvýšil kožný turgor.

Kyselina salicylová pracuje naraz v troch smeroch, má antibakteriálny, protizápalový a hojivý účinok. Po ukončení liečby akné dokonale pomáha odstrániť pigmentáciu a dôsledky akné, funguje ako bieliaci prostriedok. Ak je koža príliš citlivá, potom je lepšie používať salicylic-zinok masť, je mäkšia a jemná práca. Použitie kyseliny spolu s bórom pomohlo odstrániť komedóny. Tiež to prinieslo peeling efekt, začali procesy prirodzenej regenerácie, koža sa stala novým. Je mimoriadne opatrné kombinovať kyselinu salicylovú s inými liekmi z akné, najmä ak obsahujú túto veľmi kyselú kyselinu. S Salicylicum je veľmi ľahké preháňať ho a namiesto dobrého bude jedna škoda. Pri preháňaní je zaručené pálenie, svrbenie a silný lúpanie. Z tých istých dôvodov nemôžete kyselinu používať po celú dobu. Nezamieňajte kyselinu salicylovú s 20% salicylalkoholom (obe sa predávajú v lekárni), čo môže naozaj spáliť pokožku. Kyselina môže spôsobiť závažné alergie.

Použil som kyselinu salicylovú na liečbu akné a akné. V prvom prípade náprava fungovala tak, ako mala. Kyselina dokonale rozpustila všetky mazové zátky, zaoberala sa ich obsahom a zhutnenými bunkami epitelu, ktorý pokryl póry. Normalizácia mazových žliaz. A s akné kyselinu bojuje menej efektívne, sám sa nemôže vyrovnať. Pre suchú a citlivú pokožku kategoricky nezapadá do kyseliny, vedie len k ešte väčšej suchosti a odlupovaniu. Ak je koža prirodzene múčnatá, potom je lepšie nechať experimentovať so salicylom, môže to viesť k čiastočnému bielenie kože. Aj kvôli kyslému prostrediu pomáha odlupovať odumreté kožné bunky a dobre odmasťovať pokožku, funguje to ako vynikajúci antiseptický prostriedok. Sušič a citlivosť pokožky, tým nižšie je percento roztoku. Po aplikácii môže byť na pokožke cítiť slabé brnenie, ale rýchlo prechádza. Vôňa je silná a celkom špecifická, bije v nose ako čpavok, ale je slabšia. Veľa moderných lieky na akné a akné robiť na báze kyseliny salicylovej, ale je to jednoduchšie a lacnejšie, aby si ju kúpili v čistej forme z lekárne, lacný náklady, ale efekt nie je horší.

Kyselina salicylová je alkoholový roztok, ktorý sa môže používať iba zvonka. Odstraňuje sčervenanie, vysušuje pupienky, mierne rozširuje čierne bodky s neustálym používaním.
Pre mňa je to lacný nástroj, ktorý používam takmer denne. V podstate si vo večerných hodinách trie moju tvár kyselinou salicylovou. Čistí dobre póry, má protizápalový a dezinfekčný účinok. Zabraňuje vzniku nového akné.
Aby som to urobil, dôkladne si umyť tvár gélom, potom ošetrujem kožu kyselinou salicylovou a aplikujem hydratačný krém.
Keďže roztok je alkoholický, vysychá kožu. Preto je použitie mojej hydratačnej látky nevyhnutné pre moju starostlivosť.
Tiež používam salicylicum na hotelových vyrážkach. Napríklad, ak mám pupienok, potom počas dňa musím opakovane aplikovať naň vatovú vatu nasiaknutú kyselinou salicylovou.
V lekárňach existujú 2 varianty salicylovej kyseliny - 1% a 2%. 2% funguje efektívnejšie, ale nie je vždy možné nájsť.
Ak je pokožka suchá a citlivá, nemožno použiť alkoholové roztoky. V tomto prípade si môžete kúpiť bezvodé salicylové vody a použiť ich. Stoja viac, ale účinok je rovnaký, iba bez vysušenia pokožky.

Nerozumiem, prečo si kúpiť drahé kozmetické prípravky alebo robiť príliš drahé procedúry v salónoch, ak môžete použiť takú jednoduchú a lacnú, stále to znamená babička. Raz som riadil akné salicilka a jej dcéra poradila rovnako. Metóda je preukázaná a je neúspešná. Navyše, pohár 2% roztoku sa predáva v akejkoľvek lekárni za haliere. Salicylicum vysušuje pupienky, rýchlo zmizne pod svojou činnosťou, bojuje tiež so zápalom kože a pomáha aj proti čiernym a čiernym škvrnám. So svojou dcérou sme to urobili. Najprv sa malé množstvo kyseliny aplikovalo na niekoľko pupienkov na tvári s bavlneným tampónom. Toto je pre testovanie. Nebolo horieť, žiadne sčervenanie, žiadne iné reakcie, takže sme sa dostali k biznisu. Na bavlnenú podložku sa nanášalo slušné množstvo kyseliny a jej tváre a bradu jemne pretrepali - všetky problémové oblasti. Vykonajte to bez tlaku, nemusíte masírovať, neotrieť do kože. Okamžite sa objaví mravčenie, prichytenie je normálne, čo je najdôležitejšie, aby sa nehořilo. Takže musíte čakať pätnásť minút a umyť si tvár studenou vodou. Opakovali sme tento postup každý deň a čoskoro začali vyschnúť pupienky a blednúť. Na týždeň sa ich množstvo výrazne znížilo a napokon úplne zostúpili a koža sa stala rovnou bez škvŕn. Jedná sa o jednoduchý nástroj, ktorý si nevyžaduje žiadne úsilie a investície.

Salitsilkoy sa vysporiadať s akné a čierne bodky používať dlhú dobu, dobre známych prostriedkov, kyselina je súčasťou takmer všetkých špecializované kozmetické krémy, masky, kroviny, ktorých účelom je odstrániť kožné vyrážky. Je dobre vysychá a dezinfikuje pupienky, pretože má silný antiseptický a antibakteriálny účinok. Ale tu je používať vo svojej čistej podobe, ako farmaceutický alkoholovom roztoku, tým častejšie, nemám poradiť. Príliš vysušte pokožku až po stav papiera. Zvlášť v prípade, že stieranie tvár často byť roztok s koncentráciou vyššou ako pol percenta. Potom sa nedá vyhnúť odlupovaniu, svrbeniu, sčervenaniu. Preto ju nezneužívam, ak ju používam v čistom tvare, je to len lokálne. Namočím vatový tampón do kyseliny a "kauterizujem" jednotlivé pupienky. Ak by sa aplikoval dvakrát až trikrát denne, idú pekne rýchlo: na jeden deň alebo dva, možno tri. Ale často používam ako jednu zo zložiek chemického peelingu z improvizovaných prostriedkov. Miešanie kozmetické íl s minerálnou vodou, pridať do kokosového oleja, alebo iného, ​​a niekoľkými kvapkami kyseliny salicylovej. Ak chcete minúť minúty na 10, umyť. Dokonale odstraňuje mastný lesk a čierne bodky. Efekt trvá takmer týždeň.

Spôsoby použitia od dospievania. Každý, kto má akné si to môže dovoliť. Čistenie, ktoré sú lokalizované, alebo osamelé hypodermické pupienky, sa kauterizujem kyselinou aplikovanou na "čistenie". Ak to urobím večer, na ráno uvidíte vyschnutú kožu a menej červené zápaly. Keď som ju väčšinou posypala, vyčistil som ju a potom som ju rozotrel so nasiaknutým 1% salicylovým vaty. Robím to však viac ako 2 krát za týždeň, inak dokonca aj mastná pleť je prehnaná. Všimol som si, že používanie kyseliny, abscesy sú sprísnené rýchlejšie a póry sú dôkladne vyčistené. Keď poznáte toto opatrenie, je to užitočná droga pre krásu.

Existuje mnoho rozpočet a drahé krémy na pleť k boju akné, chválil tajné prvku obsahu a tento prvok, môžem kúpiť v lekárni nie viac ako 10 s.
Keď som nerozumel ľuďom, ktorí berú za príklad "Stopproblem salicylovej" v prípade, že je lacnejšie a s rovnakým zložením, farmakologické látky nazývané: kyselina salicylová
Kyselina salicylová nespálí tvár (ako vo filme o Dexterovi, keď sa objavujú dôkazy). Kyselina salicylová je typ alkoholu s:
● protizápalové,
● Sušenie,
● dezinfekcia,
● Čistenie.
Pre takú cenu tejto drogy táto transparentná kvapalina ani nechce, aby ju kaprali, ale existujú ich VUT:
● Podľa môjho názoru nejde o veľmi výhodnú formu uvoľnenie, presný tvar Butylka a jej veko, pokrývajú typické rovnako ako ostatné farmaceutické drogy: Menovazin, tinktúry z nechtíka a ďalšie, totiž krytom a vnútorný ventil, ktorý nemá dostať žiadne klince, a to nie je vhodné vytiahnuť zuby.
Ale pluses sú znateľné akcie, charakterizované brnenie a následné uzdravenie. Keď sa aplikuje na pupienok, priamo cítim, ako je sušené, cítim sa čisté.

Podľa môjho názoru kyselina salicylová najlepšie bojuje proti akné. Je to len vidieť zloženie akejkoľvek krému, balzam, atď, od akné, ako to vidíte. Radšej sa zbavím akné pomocou kyseliny v čistej forme (nie koncentrát, samozrejme 2% roztok). Účinok je vynikajúci. Existuje však jedna významná nevýhoda - koža sa vysuší. A vo všeobecnosti, medzi všetkými spôsobmi, ako bojovať proti akné, radikálnejšie ako kyselina - je to len vytlačením. Tí, ktorí majú nadmerne mastnú pokožku, sú stále normálne, ale normálna alebo suchá koža je problém.
Je to jednoduché použitie. Som navlhčil bavlnený tampón vo fľaši a spálil pupienky. Postupom času sa sušili a odišli. Ale ak nebudete sledovať čistotu pokožky, rýchlo sa vrátia. A tak je tento efekt dlhodobý, po dobu jedného mesiaca môže byť človek dobre vyčistený, a potom až šesť mesiacov nemožno pamätať. Príležitostne, príležitostne, skoky prepichnuté, ale zbavujú sa jednoducho, nie je to, keď sú po celej tvári. Ďalšou vecou je byť opatrný pri výbere samotnej kyseliny, koncentrácia je iná, môžete sa napáliť. Osobne som nemala žiadnu suchosť, žiadnu negatívnu. Vo všeobecnosti, osvedčené prostriedky.

Zatiaľ čo nikto nekladal otázky. Vaša otázka bude prvá!

Kyselina salicylová v starostlivosti o tvár

Pravidelná exfoliácia pokožky udržuje pokožku mladú, čistú, zdravú a krásnu na dlhú dobu. Ak by sa však na odstránenie hornej stratum corneum použili staršie kroviny a gommáže s ostrými granulami, teraz chemické a enzymatické látky postupne dobývajú kozmetický trh. Tieto produkty umožňujú oveľa viac kvalitatívne exfoliáciu pokožky bez toho, aby ju poškodili. K takýmto obnovujúcim zložkám je tiež salicylová kyselina - záchrana pre problémovú pokožku.

Čo sú kyseliny a na čo sa používajú v kozmetike?

Kyseliny v kozmeteológii sa nazývajú skupina aktívnych zložiek, ktoré pomáhajú exfoliovať a obnovovať pokožku. Tieto látky sú rozdelené do 4 typov:

 • AHA (alfa hydroxykyselina, alfa hydroxykyselina) alebo ovocné kyseliny. Ide o glykolovú, citrónovú, pyruvovú, malicovú, kojovú, fytovú, mliečnu, mandľovú, jantárovú, ferulovú, víno a niektoré ďalšie. Sú rozpustné vo vode a preto neprenikajú do pórov kože a pôsobia len na jej povrchu. AHA môže exfoliovať epidermis zničením proteínových väzieb medzi keratinizovanými bunkami. Ovocné kyseliny pomáhajú v boji proti malým vráskam, matkám, pigmentácii, malým otvoreným a uzavretým komedónom. Pri nízkych koncentráciách sa väčšina týchto látok môže použiť na citlivú pokožku.
 • PHA (polyhydroxykyselina, polyhydroxy kyselina). Tento druh zahŕňa dve látky: glukonolaktón a kyselinu laktobiónovú. Jedná sa o najjemnejšie exfoliačné činidlá (mäkšie ako AHA), takže je možné ich aplikovať na kožu pomocou ruženca a iných dermatologických problémov.
 • BHA (beta hydroxykyselina, beta-hydroxykyselina). K tomuto druhu patrí len kyselina salicylová. Je rozpustný v tukoch a určitých druhoch alkoholov. Preto kyselina salicylová môže pôsobiť na povrch pokožky, rovnako ako prenikať do pórov. Vďaka druhej vlastnosti reguluje tvorbu kožného mazu, zabraňuje vzniku zápalu a ďalších nedokonalostí.
 • Kyselina azelaínová. Oddeľuje sa od iných druhov kvôli unikátnej chemickej štruktúre. Táto kyselina, podobne ako salicylová, pôsobí ako regulátor pre mastnú a problematickú pleť.
Kyselina azelaínová sa nachádza v Skinoren, ktorá je preukázaná ľuďom s problémovou a mastnou pokožkou

Kyselina hyalurónová je zvlhčovacím činidlom, nie exfoliačným činidlom.

Ľudia dlho používajú lieky, ktoré obsahujú kyseliny, ale urobili to nevedomky. Videli dobrý výsledok a používali domáce ovocie a kefírové masky nepretržite.

Po objavení sa mnohých chemických vzorcov boli kyseliny zaujímavé iba pre lekárov. A až do polovice 20. storočia tieto účinné látky "vyšli na veľkú arénu". Začali používať kozmetikov a dermatológov vo svojej praxi: zachrániť ženy pred vráskami a dospievajúcich - z pupienkov.

Kyslé látky, či už sa to odlupujú v kabíne alebo z domácej srvátky, vyžadujú opatrnosť. Je potrebné používať opaľovacie prípravky s SPF najmenej 30 dní denne a tiež väčšinu kyselín nemožno použiť v letných a jarných dňoch.

O niečo neskôr bola kyselina "predpísaná" na domáce použitie. Mnohí pacienti zaznamenali globálne zlepšenia, ktoré sa dosiahli kombináciou salónu a domácich procedúr. Teraz takmer každá dievčina na poličke v kúpeľni má kyslý liek. Cosmetológovia hovoria, že použitie takýchto chemických exfoliátov je oveľa bezpečnejšie ako používanie kobercov a gommage.

Video: AHA, BHA, kyselina PHA v starostlivosti o pokožku

Kyselina salicylová

Kyselina salicylová z dávnych čias bola získaná z vrbovej kôry. Jej bujón bol používaný v ľudovej medicíne ako antiseptický, protizápalový, liečebný liek. V 19. storočí bola surovina najskôr extrahovaná z kôry, ktorá sa teraz nazýva salicín, a o niečo neskôr bola zo salicylátu získaná kyselina salicylová. Chemický vzorec bol v roku 1859 dešifrovaný chemikom G. Kolbe. Odvtedy sa začala komerčne vyrábať kyselina salicylová. Východiskovým materiálom v súčasnosti je fenol.

V roku 1859 nemecký chemik nemecký Kolbe dešifroval chemický vzorec kyseliny salicylovej

Chemický a potravinársky priemysel sa zamiloval do kyseliny salicylovej kvôli svojim silným antimikrobiálnym vlastnostiam. Bolo pozorované, že výrazne znižuje aktivitu a množenie mnohých druhov baktérií.

O niečo neskôr sa kyselina salicylová objavila v arzenáli dermatológov. Táto látka rozpustná v tukoch je indikovaná na problémovú a mastnú pleť, ale suchá, normálna a citlivá je nepravdepodobné, že sa zamiluje.

Vlastnosti, ktoré má kyselina salicylová na pokožke:

 • reguluje činnosť mazových žliaz;
 • Odstráni otvorené komedóny - čierne body;
 • znižuje zápal a hnisavosť;
 • zmierňuje pigmentáciu vrátane post-akné;
 • bielí pokožku;
 • boje s hyperkeratózou (zvýšená keratinizácia epidermis, kvôli ktorému sa vytvárajú uzavreté komedóny - biele body);
 • Vyrovnáva reliéf povrchu kože;
 • stimuluje metabolické procesy, ako aj syntézu vlastného kolagénu a elastínu.

Salicylový peeling v salóne kozmetiky

Nie je žiadnym tajomstvom, že všetky kozmetické salóny ponúkajú službu s názvom chemický peeling. Odlupovacie činidlá môžu byť buď jednozložkové (napríklad mliečny alebo salicylový roztok) alebo viaczložkové (napríklad Jessnerov lúpanie, v klasickej variácii obsahujúcej 14% kyseliny salicylovej, kyseliny mliečnej a resorcinolu).

Jessnerov peeling obsahuje kyseliny mliečnej a salicylovej ako aj antiseptickú zložku resorcinol

Priebeh chemických peelingov nemožno predpísať bez predchádzajúcej konzultácie s dermatológiou alebo kozmetológu. Príslušný odborník predpíše schému domácej a salónnej procedúry iba po "spoznávaní" s pokožkou.

Najčastejšie pred priebehom kyslých procedúr lekár predpíše pacientovi prípravok pred odlupovaním: liek s nízkym obsahom účinnej látky. To pomáha pleti prispôsobiť sa kyselinám a chemický peeling nespôsobí nepríjemné následky. Pri procedúre s kyselinou salicylovou je tento krok povinný: kozmetický lekár predpíše liek s 1-2% účinnej látky počas 1 až 2 týždňov.

Indikácie pre salicylový peeling:

 • Akné choroba akéhokoľvek stupňa;
 • tupá alebo unavená pokožka;
 • malé vrásky;
 • nadmernú aktivitu mazových žliaz;
 • ucpané póry, prítomnosť otvorených a uzavretých komedónov;
 • malé jazvy a jazvy;
 • pigmentáciu vrátane post-akné.
Kyselina salicylová pomáha zbaviť sa akné a po akné

Kontraindikácie pre olupovanie kyselinou salicylovou:

 • tehotenstvo a laktácia;
 • onkologické ochorenia;
 • poškodenie v určenom mieste;
 • herpes vo fáze exacerbácie;
 • diabetes mellitus;
 • chrípka, ARVI;
 • závažný zápal v predpokladanom mieste expozície;
 • užívanie retinoidov, antibiotík a ďalších látok, ktoré zvyšujú citlivosť pokožky na UV žiarenie;
 • po nedávnych chemických peelingoch;
 • citlivej kože.

Peeling pokračuje podľa nasledujúcej schémy:

 1. Odstránenie make-upu a nečistôt pomocou gélu na umývanie.
 2. Odstránenie nadbytočného čistiaceho prostriedku a kožného mazu pomocou alkoholu.
 3. Aplikácia odlupovania s obsahom kyseliny salicylovej 10% až 50%. Produkt sa distribuuje s vatovým tampónom alebo kefkou najprv v zónach s nízkou citlivosťou (čelo, whisky, tváre) a potom na citlivú (nos, bradu). Po aplikácii sa na pokožke vytvorí takzvaný mrazuvzdorný matný film. To znamená, že peeling funguje. Aplikuje sa v 1-3 vrstvách, všetko závisí od riešenia problému. Pri jednotlivých pichliach a škvrnách môže lekár navyše aplikovať kyselinu salicylovú. Počas postupu sa pacient pravdepodobne bude cítiť mravčanie alebo pálenie, to je norma.
 4. Po 2-10 minútach (čas expozície určuje kozmetológ v závislosti od problému a agresivity odlupovania), je potrebné vykonať neutralizáciu. Na tento účel použite alkalické činidlá. Po neutralizácii sa zvyšok odstráni z kože.
 5. Niekedy kozmetička po peelingu používa na pokožku utišujúcu alebo zvlhčujúcu masku 10-15 minút.
 6. Po každej manipulácii sa ochranný krém nanáša na pokožku, aby sa zabránilo infekcii.
 7. Na konci procedúry lekár hovorí, kedy sa môžete umyť. Obvykle nasledujúci deň ráno. Po odstránení ochranného krému je potrebné hydratovať pokožku a použiť opaľovací krém.

Ak to kozmetológ považuje za potrebné, potom sa pri každom postupe zvýši percento kyseliny v peelingu, aby sa pokožka postupne zvykla na chemické účinky. To sa obvykle vyskytuje v prípadoch ťažkej liečby akné. Často sa koncentrácia účinnej látky od zasadania po zasadnutie nemení.

Zvyčajne sa peeling aplikuje na kožu so špeciálnym štetcom, ale niektorí kozmetici radšej používajú niekoľko bavlníkových pukov

Po odlupovaní majú pacienti sčervenanie kože, ktoré zvyčajne trvá 1-2 dni. Koža sa začne odlupovať po dobu 3-4 dní a po týždni a pol je úplne obnovená. V tomto prípade je peeling veľký tanier a vytvorené kôry by nemali byť odstránené samy o sebe, aby sa zabránilo vzniku pigmentácie a jaziev.

Pri vystavení agresívnym exfoliácie vplyv na podiel kyseliny v médiu, a úroveň pH (tento ukazovateľ je v rozmedzí od 0 do 14 jednotiek), ako pod ňou, tým silnejší peeling schopnosti.

Po salicylovom lúpaní koža vypadáva z veľkých oblastí

Kurz salicylového lúpania je 4-10 procedúr (náklady na jeden z 3 tisíc až 5 tisíc rubľov), ktoré sa konajú raz za 7-14 dní. Presnejšie informácie o dĺžke kurzu a frekvencii procedúr môže povedať len dermatológ alebo kozmeter. Zvyčajne sa relácie obnovia jeden rok po poslednom postupe.

Doma, aby sa vykonal postup porovnateľný s agresivitou vystavenia sa šupinám salónu, sa prísne neodporúča. Navyše na regáloch kozmetických obchodov môžete vyzdvihnúť vhodné kyslé prostriedky pre každú vkus a peňaženku. Áno, na dosiahnutie výsledkov bude viac času, avšak v tomto prípade sú vedľajšie účinky minimalizované.

Fotogaléria: výsledky salónového lúpania kyselinou salicylovou

Video: salicylový tvárný peeling v salóne

Recenzie dievčat

Mal som odporučiť, aby som absolvoval kurz kozmetičky salicylového peelingu. Potom, čo som mal hrozné zhoršenie akné, pokožka nebola obytným miestom, pevným: jazvy, jamy, jazvy. Rozhodol som sa, že to tak nenechám. Výsledky: Je veľmi ťažké presunúť sa z mŕtveho bodu, ale urobil som to. Pre mňa je výsledok zanedbateľný, ale je to. Vyriešili niektoré veľmi staré škvrny, zlepšili reliéf (mierne), jazvy na mieste.

Salicylový peeling pomohol odstrániť zápaly, odstrániť pigmentáciu a zlepšiť úľavu

tatto

https://irecommend.ru/content/chetyre-protsedury-salitsilovogo-pilinga-stoit-li-ono-togo-rasskazhu-v-podrobnostyakh-o-prot

Prvý salicylový peeling bol vyrobený mnou v kabíne asi pred piatimi rokmi. Potom som to nemohla oceniť. Rozhodol som sa tento peeling zopakovať len tento rok a moje dojmy boli veľmi pozitívne. Po prvé, podľa môjho názoru, peeling je naozaj ideálny pre problematickú pleť s vyrážkami, pretože po procedúre je pleť vyrovnaná a akné vysuší. Po druhé, salicylový peeling je pomerne jednoduchý na použitie a nevyžaduje žiadne ďalšie prípravky. Po tretie, cena je pomerne demokratická v porovnaní s inými druhmi peelingu. Samozrejme, v rôznych salónoch sa postupuje s určitými rozdielmi. Poviem vám o svojich skúsenostiach. Po prvé, kozmetička pripravuje tvár na aplikáciu peelingu (vyplachuje kozmetiku, čistí). Potom sa na tvár aplikuje zmes, ktorá sa nazýva peeling. Ihneď po aplikácii pokožka začne "ťažko popálenú", ale pocit pálenia rýchlo prechádza. Na udržanie tejto "zmesi" na tvári je potrebné približne minúty 10. Potom sa peeling neutralizuje a pridá sa ochranný krém. Druhý deň po procedúre sa koža začína odlupovať a pokrývať (proces je veľmi individuálny, všetky peeling začína rôznymi spôsobmi). Po 3 - 4 dňoch sa vypálená vrstva kože úplne odlupuje a môžete vidieť výsledok peelingu. Jeden postup globálnych problémov sa nevyrieši, preto je potrebné absolvovať kurz. Všetko závisí od stavu vašej pokožky. Niekto odporúča 10 relácií a niekto a tri stačia.

Salicylová exfoliácia odstránila zápal a zlepšila úľavu pokožky

Oli Poli

https://irecommend.ru/content/moei-kozhe-ponravilos-foto-spustya-mesyats-posle-protsedury

Moja koža na tvári je katastrofa! 16 rokov som povedal, že sa jedná o prechodné obdobie, a všetko pôjde, akonáhle budem starší, ale vek je teraz prichádza do štvrť storočia, a situácia je stále horšie a horšie. Sa snaží nájsť problém vnútri (ako viete, že osoba - odraz tela), ale analýzy vytrvalo dával dobré výsledky, endokrinológa a gastroenterológ rozhodil rukami, a bolo odporučené, aby ísť do kozmetička, ktorý na oplátku ponúkol urobiť peeling. Na prvý pohľad Mám hojnosť akné, malé i veľké, škvrny a podliatiny z minulosti, veľké póry (hoci predtým póry nesťažoval, ale zhoršila v posledných šiestich mesiacoch). Snažil som sa veľa masti, vody, piluliek, masiek a ďalších vecí, ak to pomohlo, potom na chvíľu. Čítal som všetko o peľovaní a rozhodol som sa konať. Jeden postup mi stálo 1600 rubľov, zvlhčovacia maska ​​200 rubľov. Každý týždeň som peeling, všetko sa stalo 4 krát. Všeobecne možno povedať, chcem povedať, že je to dobrá vec: póry sú užšie tvár, ako je čerstvé, pupienky sú tam uschne sama pokožka sa vyhladí. Ale tu je, ako riešenie problému akné - bohužiaľ nepomohlo. Tri dni po peelingu začali moje zvyčajné vyrážky, okrem toho, že sú bližšie k pokožke, ktorá sa stala tenšou. Môžete dokonca povedať, že peeling vôbec neovplyvnilo pupienky (dokonca útočné! Veľmi!). Pri obrane peelingu môžem povedať, že z akné mi nebolo pomôcť ani antibiotikami ani masťami, ktoré som skúšal. Takže budem hľadať ďalší dôvod, ale stále odporúčam peeling! Dobrá vec)))

Peeling vyčistil zápal, vyrovnal tón pleti a uvoľnil z jemnej pigmentácie

Krolechka

https://irecommend.ru/content/salitsilovyi-piling-v-salone-neozhidannyi-rezultat

Kozmetika s kyselinou salicylovou pre domáce použitie

Kyslé látky sa môžu používať doma. Niekto si môže myslieť, že tieto fľaše nie sú lacné, ale stojí za zmienku, že jeden prostriedok postačuje na 2-3 mesiace nepretržitého používania.

Zvyčajne krémy, sérum a pleťové vody na domáce použitie obsahujú 1-2% kyseliny salicylovej.

Domáca kyselina salicylová sa neodporúča používať v nasledujúcich prípadoch:

 • alergia na zložky prípravku;
 • tehotenstvo a laktácia;
 • poškodenie kože;
 • silný zápalový proces v mieste vystavenia;
 • herpes vo fáze exacerbácie;
 • používanie vonkajších a vnútorných retinoidov a antibiotík;
 • prechod peelingu do kabíny (ak nie je uvedené inak kozmetikom alebo dermatológiou, ktorá vykonáva postup);
 • citlivej kože.

Recenzia o akné kyseliny salicylovej

5 - 0

4 - 0

3 - 0

2 - 1

1 - 0

Veľmi som počul o zázračných vlastnostiach kyseliny salicylovej. O tom sa dokonale vyrovná s pupienkami a úhormi. Stačí ráno a večer odstrániť tvár riešením a potom sa stáva hladkou a čistou. Tak som sa rozhodol vyskúšať tento nástroj.
Pokyny hovoria, že kyselina má protizápalový a antiseptický účinok. Potláča sekréciu mazových a potných žliaz.
Celá tvár bola pokrytá malými úhormi. Aj starostlivo utrite tvár, ako by malo byť, ráno a večer, v nádeji, že by som sa prebudiť sa ráno, pozrite sa do zrkadla a vidím, že je čistý tvár. K môjmu veľkému ľútosti, aj po dlhom používaní neboli žiadne zmeny. Moja tvár zostala pošpinená. Okrem toho sa objavil vážny peeling a svrbenie. Bol som veľmi rozrušený.
Možno niekto a pomáha tento nástroj, ale určite nie je pre mňa. Moja koža bola veľmi citlivá na tento liek.

Neodporúča sa kyselina salicylová

Medzi činidlami pre akné, ktoré majú obzvlášť účinný účinok, je kyselina salicylová výrazne vylučovaná. Môže sa nazvať jedným z najdostupnejších, ale účinných liekov na odstránenie akné a pustulárnych vyrážok. Mnohí mali čas zoznámiť sa s možnosťami kyseliny salicylovej na základe vlastných skúseností. Z toho dôvodu nájdete veľa recenzií.

Vďaka kyseline salicylovej je možné udržiavať ochrannú kožnú bariéru a tiež úspešne liečiť akné a stopy z nich. Len si uvedomte, že činnosť takéhoto nástroja nie je okamžitá. Trvá asi dva mesiace na jej použitie, takže výsledok je viditeľný. Ale aký druh kyseliny salicylovej z akné sa podarilo získať? Dobre sa dozvedieť o akcii látky v praxi bude uspieť po oboznámení sa s revíziami skutočných ľudí.

Recenzia o kyseline salicylovej pri liečbe akné

Marina (28 rokov, pokladník)

Kyselina salicylová je možno mojím najobľúbenejším liekom. Pomocou toho sa môžete rýchlo zbaviť kožného mazu. Ale v rôznych recenziách som čítal, že alkoholové roztoky v aplikácii sú lepšie. Verte, nie je to tak. Radím každému, aby používal len veľmi slabé riešenia, nie viac ako 1%. Ak používate koncentrovanejšiu kyselinu, potom s najväčšou pravdepodobnosťou horí kožu. Prinajmenšom bude sucho. V tomto prehľade vám chcem povedať viac o tom, ako sa používa kyselina salicylová. Neukladám to na samostatné akné. Jednoducho strávim na každej koži tváre vadný disk navlhčený v prostriedku. Robím to každý deň, pretože ak prídete raz, hneď sú zápaly.

Alexander (16 rokov, vysokoškolský študent)

Na čele boli pupienky. Netrvalo dlho po tom, čo sa ich môžem zbaviť. Zistil som spätnú väzbu, že kyselina salicylová je pre to dobrá. Trvalo tri dni, kým akné zmizlo takmer úplne. Keď som šiel k dermatológovi, povedal mi, že problém pre mňa nie je vážny. Možno je to tak. Ale aj keď sa kyselina salicylová dostane akné zo zlého akné, uvediem, že takáto látka je veľmi účinná. Ak sa objavia viac pimples a začnú sa zasahovať, znova ich budem používať.

Svetlana (22 rokov, asistent notára)

Informácie o kyseline salicylovej sa naučili z recenzií na internete. Na jednom fóre o nej napísané v najlepšom slova zmysle. Preto som sa rozhodol, že by som sa mal pokúsiť vyskúšať svoje šťastie. Kúpil som slabo koncentrovaný roztok kyseliny salicylovej - jedno percento. V lekárni bolo stále riešenie o 2%, ale rozhodlo sa, že musíte začať malý. Po 2 dňoch bol dobrý účinok už viditeľný. Hoci pryshchiki boli na mne veľmi malé. Ale po 2 dňoch použitia sušili a postupne začali miznúť. Len malý peeling sa objavil. Musel som dodatočne použiť hydratačný prostriedok. Ale to nie je problém.

Elizaveta Popová (15-ročná študentka)

Môj vek je malý, takže je jasné, že sa objavilo akné. Pred rokom sa niekde začalo obávať, že sa objavia. Začalo vyhľadávať recenzie, aby zistili, ktorá metóda môže pomôcť. Práve sme narazili na kyselinu salicylovú. O jej radostných recenziách bolo. Všeobecne platí, že najprv neveril, pretože moja matka kupovala drahé masti a výsledok z nich nebol vôbec. Požiadala som ju, aby mi kúpila kyselinu salicylovú. Skúste to. O týždeň neskôr som bola veľmi šťastná, lebo moja tvár bola čistejšia. Teraz používam neustále a že sa bojím návratu škvŕn. Ak je kyselina salicylová z akné recenzovaná od niekoho a je negatívna, potom stále odporúčam tento nástroj vyskúšať každého, kto má rovnaké problémy.

Christina (24 rokov, vedúca kancelárie)

Moja mama pracuje v lekárni. Ja sám, najmä počas dospievania, netrpia akné. Ale keď som bol starší, začali ma mučiť. A ja, samozrejme, sa obrátil na svoju matku, možno niečo pomôže. Povedala, že obzvlášť dobré recenzie o kyseline salicylovej. A ja som to skúsil. Teraz plne chápem, ako by sa tento nástroj mal použiť, ak máte akné. Po prvé, tvár by sa mala dobre umyť a čistiť. Potom sa na kozmetickú špongiu aplikuje kyselina salicylová a všetka pokožka sa utrie. Nakoniec zostáva len aplikovať nejaký krém. Verte mi, výsledok bude vynikajúci. Žiadna iná spätná väzba, okrem pozitívneho, nemôže odísť.

Angelina Viktorovna (29 rokov, návrhár)

Toľko recenzií som videl o kyseline salicylovej, ktorá údajne pomáha s akné lepšie ako akékoľvek iné prostriedky. Ale chcem každému povedať, že ho nikdy nepoužívate. V mojej revízii budem vysvetľovať, prečo sa o to pýtam. Bola som raz odporúčaná liečiť akné kyselinou salicylovou. A viete, čo sa stalo? Vo večerných hodinách som si rozmazala pokožku a ráno som na niektorých miestach videl som úplne biele škvrny na mojej tvári. Ukázalo sa, že ide o skutočné popáleniny. A nakoniec som musel ísť k lekárovi. V zásade recenzia kyseliny salicylovej ako lieku na liečbu akné je dobrá, ale to sa deje.

Danila (21, študent)

Mám problémy s pupienkami, pravdepodobne celý dospelý život. Vyskúšali veľa vecí. V niektorých recenziách som videl, že kyselina salicylová funguje dobre. A keďže som už bol veľmi dobre vyznávaný tým, že neverím neuveriteľným sľubom, rozhodol som sa ho pred použitím použiť. Pridal sa do liekovky alebo banky s kyselinou salicylovou aj streptotíd. Dala som to na púpava. A potom som bol veľmi ľúto, pretože namiesto malej akné, ako predtým, boli len obrovské červené škvrny. Koža doslova spadla kusy... Možno som to prehnal svojím úsilím. Ale rozhodne sa mi to nepáčil. Preto, ak vidíte dobré recenzie o kyseline salicylovej, premýšľajte o nej pred aplikáciou.

Pomôže kyselina salicylová?

Ak hodnotíte predložené recenzie, budete musieť uviesť, že tento liek nie je vždy vhodný pre akné. Preto je lepšie používať s opatrnosťou. A potom bude možné znížiť pravdepodobnosť negatívnych dôsledkov. Výsledok môže byť dosť dobrý.

Kyselina salicylová

Kyselina salicylová pre použitie ako vodiace body pre liečivá priradenie jeho antiseptické činnosť, a tiež trenie s niektorými typmi artritídy a reumatizmu. Je vynikajúci pri zmiernenie príznakov zápalu, čistí rany, podporuje rýchle hojenie tkanív, má rušivý a lokálny dráždivý účinok. Vyvoláva keratolytický a keratoplastický účinok. Môže byť použitý iba v externej forme v akejkoľvek forme.

prihláška

Liečivo sa používa ako antiseptikum pri chorobách, ako je akné, vyrážka, vyrážky na koži inej etiológie, seborrhea. Okrem toho sa tento liek úspešne používa:

 • So svrbením kože;
 • ekzém;
 • ichtyóza;
 • zaparenín;
 • bradavice;
 • Abnormálne lišajníky;
 • Keratóza v polohe hyper, a dis;
 • Niektoré typy akné;
 • lupienka;
 • seborrhea;
 • Poráža pokožku vyvolanú infekciou.
 • Keď sa objaví na pokožke oblastí, ktoré sú keratinizované;
 • Pyodermia.

Ďalej je liečivo určené pre liečenie bolesti vo svaloch, určité typy artritídy a reumatických bolestí, ako rastirochnogo materiálu.

Aj tento liek sa v niektorých prípadoch používa v kozmeteológii:

 • Odstrániť nahromadené chĺpky;
 • Z kukurice a mozoly;
 • Počas peelingu;
 • Na exfoliáciu mŕtvej kože na podpätkoch.

Formy uvoľnenia

Liek má na predaj dve formy - ako roztok alkoholu a látky. Sto gramov roztoku s pridaním alkoholu môže obsahovať 1 až 10 gramov účinnej látky, pretože existujú rôzne verzie pokynov na obale. Okrem toho obsahuje roztok až 70% čistého etylalkoholu. Viskózna látka má podobné zloženie prípravku:

Fľaša s alkoholovým roztokom je schopná obsahovať od 1 do 10% účinnej látky a samotná liekovka má objem od 25 ml do 40 ml.

Masť sa uvoľňuje v pevnom objeme - 25 gramov a koncentrácia je od 2 do 10% kyseliny salicylovej. Balenie vo forme sklenenej alebo hliníkovej nádoby.

Návod na použitie

 • Udržujte roztok by mal byť pri teplote nie vyššej ako 15 ° C, a masť - nie viac ako 20 ° C, v mieste, kde nebude vystavený priamemu slnečnému žiareniu alebo odrazených lúčov, a nedosiahne deti základnej školy a predškolského veku.
 • Aplikovať na telo akéhokoľvek druhu môže byť nie viac ako dvakrát denne a extrémne zvonka. Nepoužívajte vo vnútri.
 • Vydáva sa bez dokladov špecialistov.
 • Skladovať a používať roztok môže byť 3 roky od dátumu výroby a jeho viskózny analóg - 24 mesiacov od dátumu výroby.

V ENT je možné použiť kvapalnú formu. V oboch ušiach s takýmito ochoreniami sa 6 kvapiek roztoku rozkladá dvakrát denne alebo iba v uchu, ktoré ubližuje.

Ak sa kvapalná forma aplikuje ako liek na zabitie akné a akné, potom sa zvyčajne aplikuje ten, ktorý obsahuje 1% účinnej látky. Alkoholové tinktúry s 2-3% sú žiaduce pre ľudí s mastnou pokožkou. Ak počet pupienkov nie je veľký, potom bodovo aplikujte drogu oddelene dotýkajúce sa všetkých problémových oblastí. Ak je ich veľké množstvo na malej ploche, stieranie sa stiera pomocou vaty.

Psoriáza, ichtyóza, Devergie choroba a seborea naznačujú použitie drogy ako 2% masť. Ak je zápal pokožky ťažký, odporúča sa 2 až 4 krát zriediť vazelínovou zložkou. Môžete ho použiť dvakrát denne. Akonáhle sa peeling zmizne, môžete prejsť na iné metódy liečby.

Ak má povrch pokožky povrch rany, môže sa ošetriť iba tenkou vrstvou kyseliny salicylovej. Potom zakryte sterilnou handričkou. Je tiež dovolené použiť masť namočenú v masti na ranu. Ak je rana kontaminovaná alebo nekrotická tkanina, potom ju treba vyčistiť. Všetky dostupné blistre by sa mali otvoriť a potom použiť utierku s masťou. Nadstavený obväz by sa mal meniť každé 2-3 dni, kým nezmiznú z rany všetky hnisavé a nekrotické hmoty. Preto je možné liečiť až 3 týždne.

kontraindikácie

Použitie lieku je zakázané za prítomnosti individuálnej neznášanlivosti ktorejkoľvek zložky alebo precitlivenosti na ne. Riešenie sa navyše nepoužíva u detí mladších ako rok a masť v detstve.

Nepoužívajte príliš koncentrovaný roztok, pretože to môže spôsobiť silné podráždenie. Po použití tohto lieku je zakázané používať výživný krém, pretože vytvára mastný film a narúša účinnosť lieku.

dávkovanie

Aplikujte výrobok s vatovým tampónom. Ak postihnutá oblasť nie je väčšia ako veľkosť dlaní, potom tok by nemal prekročiť 5 ml, neprekračujte maximálnu možnú dávku v množstve 2 g účinnej látky pre dospelých a 10-krát nižšiu pre deti - 0,2 g denne. Tiež sa neodporúča prekročiť hranicu kurzu za 7 dní.

Ak sa liek používa v kombinácii rôznych talkerov, je dôležité pridať k zložke kyseliny salicylovej, ktorá po použití zmäkne pokožku. Okrem toho je potrebné zaistiť, aby nedošlo k prekročeniu dávky kyseliny počas jedného dňa.

Nežiaduce účinky

Možné prejavy štandardných alergických reakcií vo forme vyrážok, pálenia alebo svrbenia na pokožke. Je tiež možné zvýšiť teplotu v oblasti rany alebo celkovú telesnú teplotu, vznik bolestivých alebo nepríjemných pocitov na mieste použitia.

Je dôležité mať na pamäti, že tento liek zvyšuje priepustnosť pokožky. Preto ich súčasné používanie s inými miestnymi výrobkami - kyselinou salicylovou prispieva k ich zvýšenému vstrebávaniu. Je zakázané používať oxid zinočnatý, pretože tvorí nerozpustný salicylát zinku.

Cena liekov sa pohybuje od 8 rubľov na masť až po 47 rubľov na fľašu. Roztok je balený v 25 ml online zdrojov sa pohybujú od 18 do 25 rubľov za balenie, veľký balík - 40 ml, jeho cena je 6,8 rubľov a 15 rubľov za fľašu. Masti stojí v internetová lekáreň alebo predajňa, ktorá má príslušnú licenciu od 7 rubľov na 23 rubľov. V bežných lekárňach sa cena líši a je zvyčajne o niečo vyššia ako na internete.

analógy

Kyselina salicylová má domáce a zahraničné náprotivky. Z tuzemskej produkcie možno poznamenať. Na zahraničné lieky možno pripísať. Lacné analógy kyseliny salicylovej:

 • Mikonorm. Krém je vyrobený v Indii, má antifungálny účinok, úspešne sa používa na kožné lézie s hubami a infekčnými chorobami. Má väčší zoznam kontraindikácií a nemá žiadne vedľajšie účinky. Predáva sa za cenu 150 rubľov za balenie.
 • Tsinkundan. Predáva sa z Ukrajiny za cenu 50 rubľov za krabicu prostriedkov, ktorá je predpísaná kvasinkovým infekciám kvasiniek a dermatologickým kožným problémom. Neodporúča sa používať tehotné a dojčiace osoby, ako aj v prípadoch akútneho zápalu kože. Má malý podobný zoznam vedľajších účinkov. Počet použití je tiež maximálne 2 za deň.
 • horec fialová. Liečivo vyrobené na Ukrajine stojí od 159 rubľov na kapsulu a prášok. Má antihelminthic, antifungálne, antimikrobiálne a sťahujúci účinok na pozadí silného antiseptickým účinkom. Je zakázané používať len u osôb so závažným poškodením funkcií obličiek a pečene. Ako ďalšie vedľajšie účinky nevoľnosť, dyspepsia a ďalšie prejavy alergickej reakcie na lieky dostal ako smerom von a dovnútra.
 • metylsalicylát. Domáca výroba liekov za cenu nižšiu ako 100 rubľov má protizápalový a analgetický účinok. Predáva sa v skúmavkách s obsahom 25 mg, používa sa na zranenia, myalgiu, myozitídu a traumu. Keďže kontraindikácie naznačujú len zvýšenú citlivosť pokožky a vedľajšie účinky sú alergické reakcie.
 • undecinyl. Masť antifungálnej akcie a produkcie Ukrajiny za cenu 70 rubľov. Má malý počet vedľajších účinkov a kontraindikácií - nemôžete používať deti mladšie ako 2 roky s individuálnou neznášanlivosťou. Používa sa na mikroskopiu, epidermofyt.

predávkovať

Počas obdobia výskumu a predaja sa nevyskytli prípady predávkovania liekmi.

recenzia

Väčšina používateľov odporúča používať kyselinu salicylovú. Každý má rád nízku cenu liekov, veľa ako účinok bodového použitia a jednoduchosť manipulácie. Je však dôležité mať na pamäti, že pri použití riešení možno získať jednoducho tupo peeling červenú zapálenú kožu na nasledujúci deň. Pri ochorení, ako je lupienka, kurích ôk, seborrhea a giperkerotoze diskerotoze, ako aj ďalšie úlohy kyseliny salicylovej je najlepšie používať v kombinácii s inými liekmi. Nezávisle na lieku nie je schopný zvládnuť kožné problémy.

Okrem použitia kyseliny salicylovej je izolované alebo v zložení rôznych chatterov na zlepšenie kože, je tiež dôležité dodržiavať určité pravidlá:

 • Revízia stravy;
 • Znížte alebo eliminujte zlé návyky, ktoré môžu ovplyvniť stav kože.
 • Viac na chôdzu na čerstvom vzduchu a aktívne sa pohybovať;
 • Sledujte pokožku.
 • V niektorých prípadoch musíte vykonať testy na hormonálnom pozadí tela.