Hlavná

Dermatitída

Príznaky a príčiny bolesti na labkách

Rany a vredy na pyskov a vaginálnej sliznice - patologického stavu ženského reprodukčného systému, ktorý sa spúšťa za prítomnosti rôznych negatívnych faktorov. Najčastejším dôvodom pre vznik vredov na pyskov je nákazlivá infekcia určitými typmi baktérií, ktoré parazitujú v intímnej oblasti ženy, ktoré spôsobujú vznik roztrúsenej vredu. V niektorých prípadoch je tento druh tekutine rany sa uvoľní s nepríjemným zápachom, ktorý pripomína sanies zmesi s obsahom hnisavého. Všeobecne platí, že klinický stav ochorenia pysky ohanbia a vaginálnej flóry, závisí od typu mikroorganizmu, ktorý poškodenie vyvolané epidermis a mukóznej povrchy vnútorných a vonkajších ženských genitálií.

Podstata choroby

Poranenia na labkách sú ulcerózne formácie rôznej hĺbky a priemeru. Ich vzhľad je možné iba v dôsledku zlyhania systému hornej výstelkové mukóznej vrstve, ktorá chráni ženské telo baktériami bývajú v tkanivách vagíny a obvodové kože na pyskov. Akonáhle je epitel zničený, riziko infekcie sekundárnymi infekciami okamžite stúpa v dôsledku prítomnosti exponovaných oblastí povrchu rany. To môže viesť k vážnym komplikáciám a prítomnosti ďalších rovnako nebezpečných infekcií v tele.

Typ rany na labkách a vagíne je rozdelený na tieto formácie:

 1. Surface. Toto je primárny signál, že telo nie je zdravé a vyžaduje si naliehavú liečbu. Povrchové rany sú len začiatok vývoja ochorenia a so svojou včasnou detekciou môže byť patológia pomerne rýchla. V tejto fáze je koncentrácia patogénnych infekcií stále na zanedbateľnej úrovni.
 2. Vredy. Patria do kategórie hlbších útvarov s deštrukciou povrchového epiteliálneho tkaniva a prehlbujú sa do nižších vrstiev reprodukčného orgánu. Pri vredoch sa krv s prídavkom lymfy takmer vždy vylučuje a po zastavení odtoku tekutiny sa vred pokryje svetlo červenou kôrkou.
 3. Zapálená rana. Ide o veľmi hlbokú formáciu rany, ktorá má výrazné okraje a tvar. Hĺbka rany môže dosiahnuť 2-3 ml. Zapálená rana sa považuje za konečnú fázu lézie vulbín hrdla a vagíny. V takýchto formáciách rany sa vždy koncentruje veľké množstvo mikroorganizmov, ktoré naďalej ničia epiteliálne a mäkké tkanivá. Pri bakteriálnom očkovaní obsahu tvorby poranenia sú detekované mikroorganizmy patriace do skupiny sekundárnych infekcií, ktoré sa dostali do krvi v spojení s dlhým zápalovým procesom. Liečba zapálených rán je vždy dlhá a vyžaduje použitie komplexnej antibakteriálnej liečby. Stupeň poškodenia labiek a vagíny závisí od toho, ako rýchlo začne liečba reprodukčného systému.

V závislosti od typu baktérií, ktoré vyvolali rany a vredy na pysky, sa pozoruje charakteristický klinický obraz vývoja ulceróznych útvarov. Formácie rán sa môžu líšiť v hnacení, uvoľňovaní krvi, hojnom odtoku kvapaliny s výrazným nepríjemným zápachom, zvlhčením, bohato pokrytým kôrou.

Lokalizácia labia na pysky nie vždy ukazuje, že ochorenie, rovnako ako infekčné činidlo, sa obmedzí len na epidermis vonkajších reprodukčných orgánov. K dispozícii je veľký podiel pravdepodobnosti, že červená, biela alebo ružová vyrážka na labia šíri do vaginálnej sliznice a vyvolať rozsiahlejšie zápalového procesu, ale vo vlhkých podmienkach.

Pysky na pysky a pľúcne pohlavné choroby

Poškodenia vonkajších genitálií ženy v 85% prípadov vyvolávajú takéto nepríjemné patológie, ako sú pohlavne prenosné choroby. Ide o celú skupinu špecifických infekcií, ktoré vyžadujú okamžitú liečbu lekárovi alebo dermatológovi.

Hlavné cesty infekcie sú sexuálna intimita s infikovaným partnerom bez použitia kondómov ako základom bariérovej antikoncepcie.

Pysky na pysky a vagíne spôsobené pohlavnými baktériami majú vždy charakteristický znak a ich klinický typ, a to:

 1. Soft chancre. Charakterizované erupciami na labkách, ktoré majú vzhľad červených škvŕn. Vznikajú 10 až 15 dní po infekcii. Tento druh vyrážky môže byť prezentovaný vo forme viacerých alebo individuálnych formácií. Po 8-10 dňoch od okamihu ich výskytu začne mäkký chancre degenerovať do vredu s bohatým ružovým odtieňom. Tvorba rany je mokrá a bolestivá súčasne. Niektoré vredy sa liečia a zanechajú stopy v podobe jaziev, zatiaľ čo iné sa objavujú na zdravých miestach pyskov. Uvolnená forma mäkkého chancroida ovplyvňuje inguinálne lymfatické uzliny druhom bubonovej moru. Choroba môže spôsobiť významné poškodenie ženského lymfatického systému. Ochorenie je vyvolané baktériou Ducreas.
 2. Genitálny herpes. Najbežnejšou príčinou vzniku rany a rany na pysky. Ochorenie je spôsobené herpetickou infekciou 2 genotypu. Najskôr sa objaví červená vyrážka. Potom sú pupienky naplnené bledo červenou kvapalinou, prasknú a pretvárajú sa na otvorené vredy. Sú silne svrbivé, od nich je pridelený svätý, ktorý, ako sa vysychá, tvorí kôru hustého zloženia.
 3. Donovanosis. V dermatológii má choroba iný názov - pohlavný granulóm. Veľmi nebezpečná a zákerná choroba, ktorá sa vyznačuje špeciálnou latenciou jej prúdu. Po prvé, na povrchu pohlavných orgánov sa objavujú malé pupienky. Nemôžu zmeniť vzhľad po dobu 20-30 dní od času formácie. Potom každý takýto pupienok prechádza do peptického štádia sprevádzaného syndrómom silnej bolesti. Nebezpečenstvo vzniku tohto typu poranenia na labkách je, že vredy stále rastú, a to ako v priemere, tak v hĺbke. Pri absencii primeranej liečby sú labia na pysky schopné získať váhy rozsiahlej zapálenej rany s depresiou až do kosti malého panvového útvaru. Zastavenie rastu infekčného agens a proces rozkladania mäkkých tkanív je možný len s pomocou silných bakteriálnych prípravkov. V opačnom prípade to povedie k strate reprodukčného orgánu, funkcii plodenia a ďalšiemu postihnutiu.
 4. Syfilis. Jedná sa o jednu z najvážnejších pohlavných chorôb, ktoré pred začiatkom vývoja tvoria na ženských labkách hustú formáciu nazývanú chancre. Keď dozrieva, koža v tejto časti tela zlyhá a tvorí ranu so zaobleným tvarom. Po tomto sa na celom povrchu ženskej intimnej zóny začnú tvoriť viaceré rany a červená vyrážka. Zvláštnosťou ochorenia je, že syndróm svrbenia a bolesti úplne chýba. Syfilis vyžaduje okamžitú liečbu, pretože môže ovplyvniť všetky orgány a systémy ľudského tela až po kôrovcov mozgu.
 5. Kvapavka. Jedna z najčastejších chorôb vonkajších pysky, ktorá je spôsobená infekčným agens nazývaným gonokokus Neiser. Okrem charakteristickej vyrážky na koži dochádza aj k vnútornému poškodeniu vagíny, konečníka a močového kanála. Pre toto ochorenie sa vyznačuje uvoľňovanie purulentného obsahu z kožných rán a pošvy.

Všetky tieto patológie sú vo svojej podstate nebezpečné pre zdravie žien, rozvíjajú sa rôznymi spôsobmi a nechajú vedieť o ich prítomnosti. Ich charakteristickým rysom je, že sú všetky spojené jedným znakom. Tento výskyt poranení a vyrážky na pysky pred nástupom akútnej fázy ochorenia.

Ďalšie príčiny choroby

Okrem infekčnej zložky porážky ženského reprodukčného systému môžu existovať aj iné príčiny, ktoré vedú k vzniku vyrážok a vredov na vonkajších orgánoch reprodukčného systému.

Patria medzi ne tieto patologické príznaky:

 1. Vaginálna dysplázia. Tento prekancerózny stav vulválnej sliznice, ktorý sa vyznačuje komplexnými zmenami vo vonkajšom a vnútornom pohlavnom orgáne ženy.
 2. Alergická dermatitída. Chronické alergie v intímnej zóne alebo nedostatok hygieny, čo vedie k vývoju systémového zápalu so vznikom jaziev a rán, že svrbenie, a niekedy krvácať, ale rýchlo sa hojí, a na ich miesto sa vytvorí nový podráždenie. U dospelých žien sa takmer nikdy nevyskytuje. Táto choroba je bežná u dievčat vo veku 12 až 15 rokov.
 3. Kontaktná dermatitída. Atypická reakcia tela na vonkajšie podnety vo forme spodnej bielizne vyrobenej z nekvalitného tkaniva, čistiacich prostriedkov, kozmetiky pre starostlivosť o pokožku v intímnej zóne.
 4. Vulvovaginitída. Zápal pažeráka a vagíny, ktorý je spôsobený baktériami E. coli, larvami červov, pyogénnymi mikroorganizmami. Choroba je vždy spojená s krvácaním, vylučovaním hnisu, závažným svrbením, bolesťou a prítomnosťou nepríjemného zápachu.

liečba

Liečba labia na pysky priamo závisí od typu ochorenia, ako aj od infekcie, ktorá spôsobila bolestivý stav pohlavných orgánov. Pred začatím liečby predpisovať je, dermatológ analýzy pacienta žilovej krv, moč, a vykonáva bakteriálne vredy obsah naočkovaní a vaginálnu sliznicu. od typu infekcie základe údajov, čím dôjde k tvorbe rany v intímnej zóne, menovaný silné antibiotiká, ktoré sú určené pre riešenie konkrétny typ mikroorganizmov.

Liečba takýchto ochorení je vždy individuálna a terapeutický kurz môže trvať od 1 mesiaca do 6 mesiacov. Všetko závisí od samotnej choroby, jej závažnosti, zanedbania a dynamiky oživenia, ktorú dokáže telo pacienta.

Vredy a rany na labkách

Vredy a rany na labkách sa môžu objaviť v dôsledku mechanickej traumy na sliznici, neúspešnej depilácie. V iných prípadoch sú spôsobené rôznymi chorobami.

Majú pohlavný charakter (syfilis, kvapavka) alebo nie sú spojené so sexuálnymi infekciami (alergická dermatitída alebo pyodermia). Keď sa objavia prvé príznaky, mali by ste vyhľadávať pomoc od gynekológa.

Odrody vredov na labkách

Vredy sú vlhké rany na povrchu pohlavných orgánov, ktoré sa dlho nezdravujú. Môžu byť povrchné alebo hlboké (niektoré rastú do kostí). Závady sa líšia farbou: sú červené alebo biele. Poradie môže byť jednoduché alebo sa môže objaviť ako vyrážka. Niektoré vyrážky sú lokalizované iba na pysky, iné postihujú celú sliznicu.

Opary sa objavujú z rôznych dôvodov. Existujú dve hlavné skupiny, ktoré spôsobujú zranenie: pohlavné choroby alebo choroby, ktoré nie sú spojené so sexuálnymi infekciami.

Viacero fotografií

Vencové ochorenia

Nákaza na pysky podliehajú chorobám, ktoré sa prenášajú cez nechránený sex. Spolu so zranenými ženami budú narušené a ďalšie príznaky. Klinický obraz každej choroby je individuálny.

Medzi bežné patológie, ktoré sú charakterizované prítomnosťou vredov, sa rozlišujú:

 • Syfilis je jednou z najťažších a častých ochorení. Zvyčajne sa prenáša sexuálne, ale môže byť infikovaný domácou cestou, krvou infikovanej osoby, počas pôrodu alebo laktácie (choroba sa prenáša z matky na dieťa). V prvých štádiách ochorenia sa na vulve objaví tvrdý chancre. Ide o červenú farbu s jasnými okrajmi. Je bezbolestný a nemá svrbenie, prechádza sama o sebe za pár týždňov. V druhej fáze na genitáliách dochádza k mnohým zraneniam a erupciám. Potom prechádzajú, nie sú žiadne viditeľné prejavy syfilis. V tomto čase bledý treponém pomaly a postupne ovplyvňuje vnútorné orgány človeka.
 • Gonorrhea alebo kvapavka je ochorenie spôsobené gonokokovými baktériami. Sú postihnuté sliznice tela (vagína, črevo, nazofarynx a dokonca aj oči). Keď sa kvapavka objaví vredy, sú červené, hnis sa vylučuje z nich.
 • Soft chancre je pohlavné ochorenie vyvolané bacilou vévodkyne. Inkubačná doba trvá až 15 dní, potom na labkách sú červené škvrny, ktoré sa postupne pretvárajú na vredy s hnisavým centrom. Po 10 dňoch sú rany zjazvené, objaví sa vlhký chancre. Vyznačuje sa zdvihnutými okrajmi a lesklým dnom. Pri neprítomnosti liečby ochorenie ovplyvňuje inguinálne lymfatické uzliny.
 • Venušinový granulóm - najprv sa objavujú pupienky, ktoré sa následne stávajú vredmi. Pruhy na pysky sú sprevádzané silným svrbením a pálenie. Ak nie sú liečené, rastú vnútri a prenikajú do kostného tkaniva. Patogény sa môžu dostať na krk, tvár a iné časti tela.
 • Genitálny herpes je ochorenie vírusovej etymológie. Na bublinách prídu zuby, ktoré sú naplnené priehľadnou alebo nažltnutou kvapalinou. Herpes je charakterizovaný pruritusom, bolesťou pri vyprázdňovaní močového mechúra a pohlavným stykom.
 • Molluscum contagiosum je pohlavné ochorenie spôsobené poxvírusom. Zvyčajne sú infikované sexuálnym stykom, ale spôsob prenosu vírusu je možný. Podľa štatistík choroby sú mladé dievčatá mladšie ako 12 rokov náchylné. Na koži sa objavujú papuly, farba - oranžovo-ružová. Horná časť rany je perla.

Samoliečba je plná vážnych následkov, pretože príznaky môžu zmiznúť, patológia bude mať latentnú podobu.

Ďalšie ochorenia, ktoré spôsobujú vredy

 1. Vulvovaginitída - zápal pohlavných orgánov a sliznice vagíny. Na malých labkách sú bolestivé rany. Ženy cítia ťažkosti počas sexuálnych aktivít a močenia. Patológia zvyčajne spôsobuje pohlavné infekcie (chlamydia, kvapavka) alebo dlhodobé chronické ochorenia rôznych orgánov, pričom užívajú antibiotiká.
 2. Pyoderma je ochorenie kože, je spôsobené stafylokokmi alebo streptokokmi. V zriedkavých prípadoch sa prejavuje na veľkých pyskov. Ženy vyvíjajú hnedo-červené okrúhle vredy, napúčajú lymfatické uzliny v inguinálnej zóne.
 3. Alergická dermatitída (aka neurodermatitída) - ochorenie sa vyskytuje, keď sú alergény vystavené vaginálnej sliznici. Môžu to byť latexové kondómy, syntetické spodné prádlo, nevhodné mydlo alebo iné prostriedky dôvernej hygieny. Zvyčajne sa ochorenie prejavuje v zime, sprevádzané ťažkým svrbením.
 4. Kontaktná dermatitída - patológia sa tiež nazýva kontaktný ekzém. Na genitáliách je vyrážka, opuch, sčervenanie sliznice.
 5. Inguinálny lymfogranulóm je známy ako Nicola Favreova choroba. Vyvoláva chlamýdie. Na tvári a vagíne sa objavujú tmavočervené rany. Môžu ovplyvniť hrdlo maternice a vstup do začiatku močovej trubice.
 6. Choroba Lipshuttsa-Chapin - zriedkavé ochorenie spôsobené vaginálnou tyčinkou. Je charakterizovaný hnisavým bielym výbojom a vredmi na pohlavných orgánoch.

Zabezpečte vzhľad plechových ran a dyspláziu vulvy (prekancerózny stav), kožné choroby (napríklad ploché lišajníky) alebo rôzne formácie vo forme cystí.

Rozdiel v ranách podľa farby

Existujú dve skupiny rany - červené a biele. Každý odtieň označuje špecifickú patológiu.

 • Biele rany - zvyčajne sprevádzané drozdom. Pod ranou sa nachádza zápalová sliznica červenkastá farba. Biele blesky naznačujú prítomnosť genitálneho herpesu.
 • Jazvočki s červeným odtieňom sa vyskytujú pri rôznych chorobách. Sú charakteristické pre kvapavku, syfilis, pyodermu, patológiu Nicoly Favre. Červené vredy sa vyskytujú s hormonálnymi zmenami v ženskom tele.

Diagnóza ochorenia

Lekár preskúma pošvu a sliznice, zhromaždí anamnézu ochorenia, dá pokyny potrebným testom. Po obdržaní výsledkov doktor dokáže diagnostikovať chorobu, povedať vám, čo s ňou liečiť.

Liečba vredov na labkách

Liečba závisí od ochorenia, ktoré spôsobilo výskyt poranení, pôvodcu infekcie, celkového stavu ženy a prítomnosti kontraindikácií.

 1. Venózne infekcie spôsobené baktériami (syfilis, chlamydia, kvapavka atď.) Sú liečené antibiotikami. Mikróby sú citlivé na lieky zo skupiny penicilínov, cefalosporínov a makrolidov. V extrémnych prípadoch sa môžu použiť antibiotiká z tetracyklínovej skupiny.
 2. Keď sa objaví drozd, je nevyhnutné piť anti-mykotické lieky (flukonazol, nystatín) a lekári odporúčajú vložiť kurz vaginálnych čapíkov, aby sa eliminoval lokálny zápal.
 3. Ak sú vredy na ženských genitáliách spôsobené alergiou, potom sa antihistaminiká majú opiť. Medzi nimi: "Zodak", "Suprastin", "Claritin". Na vonkajšie použitie použite krémy alebo masti, ktoré eliminujú podráždenie: "Fenistil" alebo "Afloderm".
 4. Choroby spôsobené vírusom (napríklad genitálny herpes) sú liečené antivírusovými liekmi. Medzi nimi: "Acyclovir", "Viferon", "Kipferon".
 5. Ak chcete odstrániť bolesť, môžete použiť Diclofenac, Ketonal, Ibuprofen.

Pri liečbe akejkoľvek choroby musia ženy udržiavať sexuálny odpočinok. Ich partneri je potrebné skontrolovať na infekcie a v prípade potreby tiež absolvovať liečbu.

recenzia

Nedávno sa zranenie objavilo na veľkých labkách. Hneď som si uvedomil, že ide o pohlavnú chorobu, pretože pred pár týždňami som mal neformálny sex. Šiel som do nemocnice, ukázalo sa, kvapavka. Teraz ma zaobchádza, ale môj partner dokonca zachytil stopu. Narodili nové dievčatá na infikovanie. Teraz budem vždy používať kondómy.

Moja sestra mala kontaktnú dermatitídu. Na labkách sa objavili škrabance, ktoré sú silne poškriabané a bolestivé. Potom sa ukázalo, že zmenila mydlo na intímne miesta a nový nástroj to jednoducho nepotreboval.

záver

Poradie a rany na bolestiach zvyčajne spôsobujú nepríjemné pocity u žien. Môžu byť sprevádzané svrbením, bolesťou, pálenie. Navyše, dámy cítia psychické nepohodlie, je pre nich nepohodlné, aby sa skomponovali pred partnerom.

Lekári varujú! Shokipyyuschaya ctatictika - yctanovleno chto Bole 74% zabolevany kozhi - ppiznak zapazheniya papazitami (Ackapida, Giardia, Tokcokapa). Glicty nanocyat koloccalny vpred opganizmy a pepvoy ctpadaet Nasha immynnaya cictema, kotopaya dolzhna obepegat opganizm Od pazlichnyh zabolevany. Vedúci Ústavu parazitológie podelilsya cekpetom, AKO byctpo Od nich izbavitcya a ochictit cvoyu kozhy, okazyvaetcya doctatochno. Prečítajte si viac.

S citlivým problémom by ste sa mali poradiť s gynekológom. Lekár preskúma, diagnostikuje, vysvetlí, akú chorobu a ako ju liečiť.

Bolesti na pysky

Nákaza na pysky zhoršujú kvalitu života. Vizuálne predstavujú rany alebo eróziu na sliznici a pokožke, často sa stávajú mokré a zapálené. Sú pokryté kôrou, ale sú tu aj otvorené, hnisavé alebo krvácavé erózie. Rádky sa líšia farbou (hnedou alebo svetlou) a tvoria (veľké a malé).

Vredy na pohlavných orgánoch žien môžu byť lokalizované v singulárnom tvare alebo sa vytvárajú vo voľnej forme. Často sú rany sprevádzané ďalšími príznakmi: svrbenie, pálenie, začervenanie a opuch, výtok z vagíny.

Prečo sa objavujú

Existuje niekoľko hlavných faktorov, ktoré vyvolávajú vredy ženských genitálií. Patria medzi ne nasledujúce:

 • choroby prenášané prostredníctvom nechráneného pohlavného styku;
 • zápalové procesy v pošve a močovej sústave, nezávislé od STD. Sú spôsobené baktériami, hubami alebo inými mikroorganizmami;
 • kožné ochorenia;
 • alergie.

Existujú aj iné dôvody pre objavenie sa rán. Ale sú oveľa menej bežné. Určiť povahu výskytu vredov je nemožné.

Dokonca aj gynekológovia najprv vykonajú potrebné testy. Na základe výsledkov robia diagnózu. Môžete si pozrieť vyrážku na fotografiách.

Pokiaľ ide o pohlavne prenosné choroby

STD sú sprevádzané nielen ranou na veľkých pysky a na vnútorných labkách, ale aj mnohými ďalšími znakmi. Je to nepríjemný zápach, bohatý výtok bielej, zelenej alebo hnedej farby, bolesť pri vyprázdňovaní močového mechúra a pohlavie, túžba neustále hrebeť intímne miesto.

 1. Genitálny herpes - s patológiou sa objavujú bubliny s zakalenou alebo čírou tekutinou. Keď prasknú, na svojom mieste ostávajú biele rany. Aj svrbenie a zápal v intímnej zóne. Choroba spôsobuje herpes vírus.
 2. Syfilis - je pripisovaný pohlavným chorobám, hoci je možné chytať baktérie krvou alebo domácimi prostriedkami. Raná na vonkajšieho pysky alebo vnútorné - znamenie počiatočného štádia ochorenia. Syfilita spôsobuje blednutie treponému baktériami. Jazvy sú tmavo červené s hustou kôrkou. Hodnota nepresahuje priemer 5 milimetrov. Súbežne sa zvyšujú aj lymfatické uzliny pacienta.
 3. Trichomoniáza je pohlavná infekcia charakterizovaná sprostým nažltnutým výtokom z vagíny s ostrým zápachom. Erozia na intímnych orgánoch, ktoré sa objavujú ako dôsledok neprípustného pálenia, nadýchnutia. Ženy prežívajú silnú bolesť pri močení.
 4. Gonorrhea je infekcia vyvolaná gonokokmi. S ňou sa objavia malé a červené rany na pohlavných orgánoch. Z vagíny sú vylučované žltej farby s nepríjemným hnisavým zápachom. Pri močení a pohlavnom styku žena cíti bolesť.
 5. Shankroid - táto venerická infekcia sa nazýva aj mierne chancre. Spôsobuje bacilu Ducrey. Na pohlavných orgánoch sú škvrny, ktoré sa po pol až dvoch týždňoch stávajú vredmi. Na ich mieste sa vytvorí mäkký chancre s lesklým dnom a rovnomernými okrajmi.

Medzi ďalšie patologické príznaky, ktoré sú sexuálne prenášané, ktoré vyvolávajú výskyt vredov, izolujú molluscum contagiosum a pohlavný granulóm.

Nie sexuálne prenosné choroby

Choroby môžu byť spôsobené rôznymi mikroorganizmami. Infekcie často postihujú nielen močový systém, ale aj reprodukčný

 1. Dráždovka je kandidóza spôsobená kvasinkovými hubami Candida. Je charakterizovaný zakrvácaným, hojným bielym výtokom a vredmi na pohlavných orgánoch. Ženy prežívajú nesnesiteľné svrbenie, bolesť pri močení a pohlavie. Keď je drozd ovplyvnená nielen pošva, ale aj konečník. Kandidóza spôsobuje zníženie imunity (po užívaní antibiotík, počas tehotenstva alebo chronických foriem). V tomto kontexte sa začína aktívny rast kandidátov.
 2. Vulvovaginitída - je spôsobená E. coli, sú helmintami. Najčastejšie sa choroba vyvíja kvôli zlej hygieny tela. Na genitáliách sa objavujú bolestivé rany a svrbenie spôsobuje vredy.
 3. Leukoplakia - zvyčajne sa vyskytuje u žien počas menopauzy. Na intímnej oblasti sú husté a biele vyrážky. Majú pevnú a reliéfnu škrupinu. Ak sa ochorenie nezaobchádza, vzniknú vredy na mieste vyrážky.
 4. Vyvolanie cysty na pohlavných orgánoch - môže to byť cysta bartholínovej žľazy, cysty vagíny alebo vaječníkov. Všetky v budúcnosti môžu spôsobiť vredy.
 5. Dysplázia vulvy je prekancerózny stav, v ktorom sa v blízkosti intímnej zóny vytvárajú hnedé a tmavé škvrny. Choroba je sprevádzaná ťažkým svrbením, vyvolávajúcim rany a vredy.

Ak máte akékoľvek príznaky úzkosti, mali by ste sa poradiť s lekárom, zistiť, čo to je, povedať vám, ako liečiť a ako liečiť chorobu.

Alergia sa radí

Často výskyt vyrážok a vredov spôsobuje alergická reakcia. Ochorenie sa tiež nazýva dermatitída. Ak je telo ovplyvnené dráždivým, potom po nejakom čase budú vyrážky, sčervenanie, opuch. Symptómy zmiznú, ak vylúčite kontakt alergénu s ľudskou kožou.

Medzi hlavné dráždivé látky patrí:

 • lubrikanty, mazivá, kondómy;
 • prostriedky na starostlivosť o intímnu hygienu;
 • Syntetický materiál, z ktorého je šité bielizeň;
 • chuťové vankúše alebo tampóny.

Dieťa v dospievaní môže vyvinúť atopickú dermatitídu. Ide o alergické reakcie, pri ktorých sa počas chladnej sezóny začnú slzenie a slzenie. Sú sprevádzané opuchom a začervenaním.

Bolesti kožných chorôb

 1. Pyoderma je ochorenie kože, ale na pupkách je veľmi zriedkavé. Je spôsobená baktériami stafylokokov a streptokokov. Na pohlavných orgánoch je vyrážka červenej a hnedej farby, je veľmi svrbivá. Lymfatické uzliny v svaloch tiež výrazne vzrastajú.
 2. Červená plochá lišajnica - s touto patológiou na veľkých alebo malých labkách sa objavuje červená forma. Z vizuálneho hľadiska sa zdá, že je vnútri stlačený uprostred. V štádiu zotavenia sa namiesto bodky vytvorí bolesť.
 3. Kúra - spôsobená roztočom. Prichádza do pokožky a zostupuje do horných vrstiev epidermis a prechádza cez pokožku. Keď svrab na tele veľa rany spôsobené horiacim. Klíšťatka uprednostňuje oblasť jemnej kože, takže sa žltačka tvorí na pubi a na perách, medzi prstami, v oblasti lakťov.

terapia

Liečba vredov závisí od ochorenia a patogénov. Pri vírusových ochoreniach je potrebné piť priebeh antivírusových liekov. Môže ísť o Acyclovir alebo Zovirax.

Ak sa choroba objavila kvôli baktériám, pomôžu len antibiotiká. Pri ťažkých ochoreniach sa injekčne podávajú intramuskulárne alebo intravenózne. Najčastejšie lekári predpisujú antibiotiká série penicilín alebo cefalosporín. Ak sú alergickí, pomôžu lieky makrolidovej alebo tetracyklínovej skupiny.

Ak sa alergické reakcie potrebujú chrániť pred vystavením alergénom a užívať antihistaminiká. Medzi ne patria: Suprastin, Zodak, Zirtek.

Odporúča sa tiež posilniť imunitný systém komplexom vitamínov a imunomodulátorov. Je potrebné normalizovať stravu a dodržiavať pravidlá zdravého životného štýlu.

Dávkovanie a trvanie liekov predpisuje ošetrujúci lekár.

záver

Lekári varujú! Shokipyyuschaya ctatictika - yctanovleno chto Bole 74% zabolevany kozhi - ppiznak zapazheniya papazitami (Ackapida, Giardia, Tokcokapa). Glicty nanocyat koloccalny vpred opganizmy a pepvoy ctpadaet Nasha immynnaya cictema, kotopaya dolzhna obepegat opganizm Od pazlichnyh zabolevany. Vedúci Ústavu parazitológie podelilsya cekpetom, AKO byctpo Od nich izbavitcya a ochictit cvoyu kozhy, okazyvaetcya doctatochno. Prečítajte si viac.

Vyrážky na labkách prinášajú nepríjemné pocity. Nezdraňujú dlho, svrbia, bolejú. Diagnóza ochorenia a predpísanie liečby pomôže gynekológu. Nezúčastnite sa samoliečby, môže to viesť k situácii, ktorá sa zhoršuje a choroba sa presunie do chronickej alebo latentnej formy.

Opary na pohlavných orgánoch ženy

Nákaza na pohlavných orgánoch u žien majú často vzhľad poškodenia alebo kužeľov, ktoré sa môžu tvoriť okolo vagíny. Zatiaľ čo niektoré z nich môžu byť bolestivé, citlivé, svrbí, s výtokom, iní nemajú žiadne príznaky.

Pozor prosím! Článok obsahuje fotky chorôb ukrytých pod spojlerom. Ak chcete otvoriť, musíte kliknúť na ne. Ak ste mladší ako 18 rokov, nedoporučujeme zobrazovať údaje o snímke.

Sprievodné príznaky

Táto podmienka sa týka výskytu kužeľov alebo vredov, ktoré môžu byť červené, svrbiace alebo bolestivé. Môžu krvácať, najmä ak sú zranení.

Príznaky ako bolesť počas močenia alebo počas pohlavného styku môžu byť tiež pozorované. V závislosti od toho, prečo sa objavili vredy, môže byť aj vaginálny výtok.

dôvody

holenie

Nesprávne holenie v oblasti pohlavných orgánov môže spôsobiť podráždenie labia alebo iných oblastí kože v oblasti slabín. Na vagíne sa môžu objaviť hrudky, pupienky a ak neprijmete opatrenia, môže to viesť k zložitejším problémom.

Šampóny a čistiace prostriedky

Niektoré šampóny a čistiace prostriedky môžu obsahovať zložky, ktoré spôsobujú podráždenosť a vredy u niektorých ľudí. V tomto prípade sa pozoruje brnenie alebo iné nepríjemné pocity pri použití týchto prostriedkov na pranie alebo čistenie vagíny a jemnej pokožky pohlavných orgánov.

Zahalené vlasy

Zrazené vlasy po holení vznikajú vo forme kužeľov, ktoré rušia a spôsobujú zápal pohlavných orgánov. Koža v oblasti pýchy je mimoriadne citlivá a citlivá, a ak sa objavia hustej chĺpky, často sa tvoria vredy, najmä ak sú vlasové folikuly nakazené.

Nezamieňajte to s pohlavne prenosnými chorobami (pohlavne prenosnými chorobami), pretože sa po holení verejnej oblasti objavujú chybné metódy alebo nástroje.

Genitálny herpes

Genitálny herpes (herpes typu 2) môže vyvolať výskyt vaginálnych poranení, kužeľov a rany. Jedným z najčastejších príznakov tejto choroby sú kužele, vyrážky alebo pupienky, naplnené tekutinou.

syfilis

Syfilita spôsobuje vredy, ktoré majú tendenciu sa rušiť a nesmú spôsobovať výrazné nepríjemné pocity. V prípade nechráneného pohlavného styku stojí za to premýšľať o tom, ako navštíviť lekára na vyšetrenie.

mazivá

Vaginálne mazanie môže spôsobiť hypersenzitívne reakcie na vagínu, napríklad akné, vaginálne erupcie, ktoré následne spôsobujú otvorené rany.

Suchosť v pošve

Toto je zvyčajne spôsobené nízkou hladinou estrogénu v tele, nízkym obsahom tuku a poklesom počtu tkanív.

Je veľmi ľahké poškodiť povrch vagíny počas sucha počas sexu. Je to pozoruhodná príčina vredov a rany na labkách, klitoris, vulva.

Husté spodné prádlo, remienky, tesné džínsy

Pevné spodné prádlo a džínsy sa môžu mokré, namáčanie potu a vylučovanie pri chôdzi, behu, cvičení alebo každodennom tréningu. To môže spôsobiť tvorbu kužeľov, pupienkov a vredov v oblasti slabín.

Používanie kondómov

Kondómy sú umelé objekty, ktoré telo vidí ako cudzie predmety a môžu reagovať vo forme rany na slinách niektorých žien.

To stačí na to, aby bol považovaný za alergén. Kondómy môžu viesť k abnormalitám a zraneniam, ktoré sa prejavujú ako otvorené rany v pošve a v slabinách.

Štúdia v Nemecku v roku 2005 potvrdila, že niektoré kondómy obsahujú zložky, ktoré spôsobujú rakovinu. Preto ich použitie môže viesť k ochoreniu krčka maternice alebo vaječníkov.

Otvorené rany a vredy na pupkách sa majú vyšetriť gynekológom, aby potvrdili, že sú spôsobené použitím kondómov a nie sú spojené so STD.

Ako sa objavujú blistre v dôsledku trenia

Oni sú tiež niekedy nazývaní trecie pľuzgiere. Takýto blister vyzerá ako konvexná kapsička naplnená kvapalinou. Často vznikajú v dôsledku konštantného tlaku alebo trenia. Podľa Drug.com, «pľuzgiere vplyvom trenia sa zvyčajne vyskytujú na nohách alebo vo vnútornej strane stehien alebo do pošvy, vyznačujúci sa tým, husté alebo zle padnúce obuvi alebo džínsy môžu trieť a dráždi pokožku na dlhšiu dobu."

Podráždenie blistra môže viesť k menšiemu poškodeniu kože, ako aj poškodeniu tkanív, ktoré sú pod kožou. To vedie k akumulácii tekutiny v hornej vrstve kože a v prípadoch, keď je poškodenie tkaniva ťažké, môže vzniknúť bublina naplnená krvou.

Kontaktná dermatitída môže tiež spôsobiť výskyt pľuzgierov. Ide o kožnú reakciu na alergény, ako sú jedovaté brečtane, latex, lepidlá alebo dráždivé látky, ako sú rôzne chemikálie, pesticídy. V tomto prípade sa pozoruje začervenanie, zápal kože a pľuzgiere.

Plesňová infekcia

Dusík (kandidóza) je bežná mykotická infekcia na pohlavných orgánoch. Vo väčšine prípadov môže viesť k vzniku vredov v pohlavných orgánoch. Je možné, že opuch sa môžu objaviť na vulvy, pyskov a zápal pošvovej steny a biele alebo červené škvrny.

Okrem toho môže dôjsť k podráždeniu, svrbeniu a vaginálnemu vylučovaniu. Ženy pravdepodobne trpia infekciou, ale môžu postihnúť aj mužov.

Podľa štúdií, genitálne svrbenie je najčastejším príznakom a je prítomná vo väčšine prípadov vaginálnej kandidózy, čo vedie k vredy na pohlavných perách.

Prečo sa to deje?

Vyvážené hladiny huby a baktérie sú prítomné v ženskej vagíny, ale narušenie tejto rovnováhy môže viesť k infekcii, čo vedie k vredy na genitáliách.

Medzi faktory, ktoré zvyšujú riziko vaginálnej infekcie patria:

 • Používanie antibiotík, kortikosteroidov
 • tehotenstvo
 • Použitie hormonálnej antikoncepcie alebo antikoncepcie
 • Nekontrolovaná cukrovka
 • Oslabená imunita

Soft chancre

Shankroyd je bakteriálna infekcia, ktorá podľa Healthline.com "napáda bunky tkaniva a spôsobuje otvorený vred." Táto bolesť sa objaví na vonkajších reprodukčných orgánoch alebo vedľa nich. Choroba postihuje mužov aj ženy. "

U mužov

Ak sa u človeka vyvinie mierny chancroid, na genitáliách sa objaví "malá červená hrudka", ktorá sa za deň alebo dva premení na otvorenú ranu. Táto rana sa vyskytuje na ľubovoľnom z mužských pohlavných orgánov, ako je napríklad miešok a penis.

ženy

Healthline.com uvádza, že "žena môže vytvoriť štyri alebo viac červených kužeľov na pysky, medzi nimi a konečníka alebo na bokoch. Keď sú kužele ulcerované alebo otvorené, ženy môžu zažiť pálenie alebo bolestivé pocity pri močení alebo pri pohybech čriev. "

Zahalené vlasy

Chelsea, 17, Marina, New York na Seventeen.com mal príspevok na túto tému:

"Je normálna tvorba akné vo vagíne? Nie v ňom, ale okolo, kde som sa oholil? "

"Keď sa dievčatá alebo dokonca chlapí holení holej, nie je nezvyčajné vidieť vrodené chĺpky. Pubičné vlasy majú tendenciu byť kratšie a tuhšie než na nohách alebo na hlave, čo môže s väčšou pravdepodobnosťou viesť k narastaniu rastu. Tento problém môže vyvolať tvorbu akné. Ak je pupienok červenejší a stane sa veľký, citlivý alebo teplý, môže to byť známka infekcie a musíte čo najskôr navštíviť lekára ".

Pre minimalizáciu šance na tvorbe zhlukov a boláky na genitálne pery, vyhnúť sa suché holenie, použiť gél alebo krém na holenie a vykonať postup v smere rastu chĺpkov, a nie proti nemu, aby sa zabránilo podráždeniu.

Bristolínové žľazy

Bartholinova žľaza "je malá kvapalina naplnená vo vnútri otvoru ženskej vagíny." NHS.UK

Ak je cysta rastie a stáva sa veľmi veľký, môže byť ľahko vidieť, že spôsobuje niektoré nepríjemné pocity sa vyvíja v bolesti, a vytvára nepríjemnosti, keď človek chodí, sedí, a dokonca aj sex.

Podľa NHS.UK "cysty môžu niekedy ovplyvniť veľké pupočníky, ktoré obklopujú pošvu. Jedna strana sa môže zdať opuchnutá alebo väčšia ako obvykle. "

Liečba tohto problému závisí od veľkosti cysty, jeho bolesti a prítomnosti infekcie.

Metódy liečby a domáce opravné prostriedky

Vagina je regeneračný orgán, ktorý vyžaduje dobrú starostlivosť. Rany a poranenia na pysky, pošvy by mal byť vyšetrený špecialistom alebo gynekológa pred začatím domácej liečby.

Vaginálne krémy a gély

Na pozadí menopauzy, takmer 85% žien má vaginálnu suchosť spôsobenú nízkym estrogénom. Na zvládnutie tohto problému je možné použiť činidlá s fytoestrogénom, napríklad Vagisil a Repelens, ktoré podporujú zvlhčovanie. To je dobrý spôsob ako sa vyhnúť bolestiam a vredom.

Nenasýtené mastné kyseliny

Nenasýtené mastné kyseliny, ako napríklad omega 3, 6 a 9, môžu pomôcť pri produkcii hormónov na zníženie suchosti v pošve. Môžu sa vyskytovať v rybách, olivách a ľanovom oleji.

vazelína

Mali by ste jemne opláchnuť a vysušiť postihnutú oblasť čistým uterákom. Pokúste sa vyhnúť sa silným pohybom. Na udržiavanie oblasti mazania a chladenia používajte vazelínu. Vyhnite sa pevnej bielizni.

Oleje / tuky

Moderné oleje a tuky môžu obsahovať mentol, aby vytvorili chladiaci účinok. To môže mať negatívny vplyv na citlivú pokožku a sliznice niektorých ľudí. Aby sa zabránilo nepríjemným reakciám a následkom, je potrebné skontrolovať všetky nápravné opatrenia pred úplným použitím.

spodná bielizeň

Stojí za to vyhnúť sa pevným džínsom, tangáčom, pevným spodným prácam. Je rozumné nosiť výrobky z bavlny. Bavlna neodpúšťa pot a pomáha cirkulácii vzduchu v genitálnej oblasti.

kondómy

Je potrebné starostlivo priblížiť výber kondómov pre pohlavný styk. Obsah chutí a iných látok môže spôsobiť nežiaduce reakcie, napríklad zhoršenie stavu existujúceho zápachu. V takýchto prípadoch by ste mali hľadať pomoc od gynekológa.

Vitamín E

Vitamín E môže pomôcť obnoviť vaginálne tkanivá, zmierniť podráždenie a suchosť.

Poradie a rany na genitáliách žien

Vredy ženských genitálií sú varovným signálom, že veci nie sú v tele správne. Samozrejme, takáto anomália môže byť spojená s mechanickými alebo tepelnými účinkami, ale často sa stáva príznakom nebezpečných chorôb. V každom prípade, výskyt bolesti na labkách musí byť dobrým dôvodom na návštevu gynekológa. Iba lekár dokáže určiť skutočné príčiny tohto javu. Za účelom vyhnúť sa závažným komplikáciám je kontraindikácia zaoberať sa samoliečbou.

Povaha problému

Termín "bolesť" sa zvyčajne vzťahuje na rôzne zápalové alebo zvlhčujúce rany, ktoré sa objavili na koži alebo sliznici a neprešli dlhým časom. Vo vzhľade môže ísť o eróziu (povrchovú možnosť), vredy (hĺbkové vzdelanie) alebo ranu. Takéto chyby môžu byť otvorené (s hnisavosťou, krvácaním, vylučovaním exsudátu, zmáčaním) alebo pokryté kôrou.

Lokalizované vredy môžu byť na vonkajších genitáliách alebo na vaginálnej sliznici. Rôzne veľkosti (malá, stredná, veľká), tvar (správne a nesprávne), farba (biela, ružová, červená, rôzne odtiene atď.) A množstvo (jeden alebo viac ako vyrážka).

Uvažované vredy môžu mať iný stupeň nebezpečenstva. Vyšetruje sa sprievodnými lokálnymi príznakmi: syndróm bolesti, svrbenie, pálenie, opuch alebo opuch, sčervenanie, hnisavosť, krvácanie. Okrem toho by ste mali zvážiť prítomnosť znakov všeobecnej intoxikácie tela: horúčka, slabosť, bolesť hlavy, nevoľnosť atď. Dôležité charakteristiky: trvanie existencie bez seba-hojenia, rast veľkosti zamerania a rozšírenie do blízkych tkanív alebo ďalej pozdĺž tela.

Nepatologické vredy sú zvyčajne spojené s vonkajšími účinkami: mechanickými, chemickými alebo tepelnými zraneniami. Príčiny poškodenia môžu byť škrty, škvrny, popáleniny. Tieto anomálie nemajú žiadnu spojitosť s vnútornými patologiami, ale ak nevykonáte potrebnú antiseptickú a antimikrobiálnu liečbu, môžu spôsobiť infekčné ochorenie.

STD ako príčina

Poradie a rany v intímnej zóne žien sú niekedy vyvolané pohlavne prenosnými chorobami. Ulcerácia sa často stáva charakteristickým znakom ochorení, ktoré si vyžadujú okamžitú lekársku pomoc. Nasledujúce sú najčastejšie patogénne príčiny poranenia rany:

 1. Shankroid alebo jemný chancre. Toto ochorenie je pohlavná skupina vyvolaná baktériou Haemophilus ducreyi (Bacillus Ducrea). Na začiatku (10 až 15 dní po infekcii) sa na labkách objavia červené škvrny, na ktorých miesto sa v strede postupne vytvára ružový vred. V priebehu 8-10 dní sa rana uzdravuje tvorbou zjazveného tkaniva. Zrelý chancre má vzhľad umierajúceho vredu s lievikovitým lesklým dnom a zvýšenými okrajmi. Uvedená choroba prechádza do inguinálnych lymfatických uzlín, kde sa môžu vytvoriť bubonické vredy.
 2. Genitálny herpes. Vyrába sa vírusom herpes simplex typu 2. Bežné rany na pysky v podobe mnohých vezikúl sú charakteristickým znakom ochorenia v počiatočnom štádiu. Sprievodné príznaky: bolestivý syndróm a svrbenie.
 3. Venózny granulóm alebo donovanóza. Ide o bakteriálnu infekčnú chorobu pomaly progresívnej povahy. V počiatočnom štádiu sa na genitáliách objavujú malé pupienky, ktoré sa potom premenili na vredy. Ak neurobíte opatrenia, vred neustále rastie hlbšie až k kostnému tkanivu. Pri samoinfekcii infekcia padá na tvár, krk, ústa, kde tiež vytvára lézie. Vývoj patológie je sprevádzaný svrbením a bolestivým syndrómom a niekedy aj bolesť hlavy, všeobecná slabosť a triaška.
 4. Molluscum contagiosum. Choroba je vyvolaná poxvírusom. Hlavným spôsobom infekcie je sexuálna cesta, ale môže sa vyskytnúť kontakt a každodenná infekcia. Najčastejšie u dievčat mladších ako 12 rokov. Existuje patológia vo forme kožných vyrážok papuliek s veľkosťou 3-10 mm oranžovo-ružovej farby s perleťovým vrcholom. Inkubačná doba je 4-5 týždňov. Ochorenie často prechádza bez liečby.
 5. Syfilis. Je to najvážnejšia pohlavná choroba, ktorej zanedbávaná fáza ohrozuje mnohé systémy ľudského tela. Počiatočná fáza syfilisu je tvrdý chancre, ktorý sa môže objaviť na vulve. Ide o jediný vred so zdvihnutými okrajmi a tvrdé, ploché, lesklé, červené dno. Dôležitou črtou je nedostatok svrbenia a bolesti. V druhom štádiu je chancre nahradený syfiloidom vo forme vyrážky a početných vredov.
 6. Kvapavka. Považuje sa za pomerne častú pohlavne prenosnú chorobu prenášanú sexuálne. Príčinným činidlom je gonokokus Neisser. Poranenie je vystavené močovej sústave, konečníku, nazofaryngu, spojovky. Žalúdočný vred má červený nádych s výraznými hnisavými sekrétmi.

Vplyv iných ochorení

Opary a rany môžu spôsobiť niektoré ochorenia a patológie, ktoré nie sú spojené s pohlavným prenosom. Tieto patológie spôsobujú ulceráciu u dievčat pred pubertou. Nasledujúce ochorenia možno rozlíšiť:

 1. Dysplázia vulvy. Je to prekancerózny stav. Patológia je sprevádzaná výskytom belavých, červenkastých alebo hnedých škvŕn na labkách s výrazným svrbením. Podobný symptóm sa vyskytuje aj v melanóme.
 2. Alergická dermatitída chronického typu (neurodermatitída). To sa prejavuje, keď je alergén vystavený genetickému predispozícii organizmu. Existuje jasná sezónnosť exacerbácie a spravidla v zimnej sezóne. Manifest sa vyznačuje intenzívnym svrbením. U dospelých žien je patológia zriedkavá, ale u dievčat vo veku do 11 až 13 rokov sa vyskytuje pomerne často.
 3. Kontaktná dermatitída alebo kontaktný ekzém. Vyvoláva sa ako alergická reakcia, ale pod vplyvom zintenzívňujúceho faktora: ultrafialové, detergenty so zvýšenou agresivitou, extrémnymi teplotami atď.
 4. Vulvovaginitída alebo zápalová reakcia v pošve a na vonkajších genitáliách. Najbežnejšie patogény: pyogénne a E. coli, helminty. Príčinou príčin sú nedodržiavanie hygienických pravidiel, intoxikácia tela, vonkajšie vplyvy. Okrem kožných prejavov existujú také príznaky: vaginálny výtok s prímesou hnisu, svrbenia, krvácania z miesta.

Netypické odrody

Ulcerácia pohlavných orgánov u žien môže byť spôsobená inou zriedkavou patológiou, ktorú nemožno znižovať. Takéto vredy môžu vzniknúť aj v rôznom veku.

Nasledujúce patológie sa odlišujú:

 1. Pyodermia. Je to pomerne častá kožná choroba, ale je zriedkavá na pohlavných orgánoch. Choroba je purulentná kožná lézia spôsobená stafylokokmi a streptokokmi. Patológia môže byť charakterizovaná takými kožnými léziami, ako je folikulitída, stafylokoková sycóza, pemfigus u mladých dievčat (vrátane novorodencov), vrie, karbunky, hydradenitída. Ochorenie sa môže vyskytnúť v akútnych a chronických formách. Najcharakteristickejšie genitálne vredy sú hnedo-červené zaoblené útvary. Choroba je sprevádzaná opuchom inguinálnych lymfatických uzlín.
 2. Choroba Duran-Nicola-Favre alebo inguinálny lymfogranulóm. Vzrušené chlamydia. Inkubácia trvá približne 20 až 30 dní, po ktorých sa na labkách a vaginálnych stenách objavujú papuly, vezikuly a povrchové pustuly tmavočervenej farby. Možné poškodenie krčka maternice a vstup do uretry. Následne ochorenie prechádza do lymfatických uzlín, ktoré výrazne zväčšujú veľkosť.
 3. Choroba Lipshuttsa-Chapin. Vyrába sa z vaginálnej tyčinky, ktorá sa v princípe považuje za nepatogénny mikroorganizmus, ale za určitých podmienok sa stane provokatérom choroby. Výsledkom lézie je tvorba vredov na labkách, ktoré sú pokryté hnisavým povlakom.
 4. Rôzne ochorenia kože. Stávajú sa príčinou genitálnych anomálií. Ploché lichen je najčastejšie u žien vo vekovej kategórii 50-65 rokov. Rôzne lézie reprodukčného orgánu sa vyskytujú so sklerózou lišajníka, vitiligo.
 5. Cystické útvary: funkčná benígna cysta; cysta bartholinovej žľazy (lokalizovaná na samom dne veľkých pyskov v tvare oválneho útvaru); cysta vagíny (husté, elastické, povrchové útvary); ovariálna cysta; folikulárna cysta; paraovariánová cysta.

Zásady liečby patológie

Liečba vredov na genitáliách sa začína až po presnej diagnostike základnej choroby.

Pokúšať sa odstrániť prosté ochorenia kože je bezvýznamné, pretože sa zopakujú. Základná liečba by mala byť zameraná na príčinnú patológiu. Pred začatím aktívnej liečby je potrebné prijať preventívne opatrenia: dodržiavanie hygieny intímnych miest s použitím kvalitatívnych prostriedkov; ukončenie bezohľadných sexuálnych vzťahov; používanie bariérovej antikoncepcie počas sexuálneho styku; optimalizácia výživy so zvyšujúcou sa konzumáciou potravín bohatých na vitamíny.

Základná terapia je zameraná na odstránenie infekcie: užívanie antimikrobiálnych, antibakteriálnych liekov. Liečba sa vykonáva s použitím systémových liečiv a vonkajších látok: masti, gély, čapíky, kúpeľové roztoky. Široko používané sú masti Levomecol a Betadine, čapíky Luracil.

Penicilín a Ekomonocilín sa predpisujú v prípade komplikovaného priebehu ochorenia. Pozitívne výsledky poskytujú použitie cefalosporínov - Ceftriaxone, Tariwid. Ako analgetiká sa odporúča použitie analginov a Baralginu. Ako enzýmová terapia sa používa liek Himopsin alebo trypsín. Pri diagnostikovaní herpesu je predpísaný Acyclovir.

Efektívnym spôsobom boja proti všetkým druhom infekcií je použitie ožarovania s mininovou lampou. Pri alergickej povahe vredov zahŕňa liečba podávanie antihistaminík. Účinná terapia je nemožná bez použitia imunomodulátorov a imunostimulantov, ako aj komplexov vitamínov a gama globulínu.

Nákaza na genitáliách žien signalizujú nežiaduce procesy v tele. Ak existujú komplikujúce príznaky, nemali by ste robiť samoliečbu, ale mali by ste okamžite konzultovať s lekárom. Včasné začatie užívania potrebných liekov otvára cestu k úspešnej liečbe.

Hnusný pupienok na intímnom mieste u ženy

✓ Článok kontrolovaný lekárom

Dnes budeme hovoriť o takom chúlostivej téme ako hnisavé pupienky na intímnom mieste ženy. Ak ste videli takýto pupienok v svaloch, radšej navštívte dermatológov. Povaha tohto javu je spravidla neškodná, ale niekedy to môže znamenať, že telo je zasiahnuté vážnou chorobou.

Hnusný pupienok na intímnom mieste u ženy

Príčiny vredov

Najbežnejší dôvod je uvedený nižšie.

Tabuľka. Vzhľadom na to, čo je vyrážka v slabín

Stres a podvýživa

Neopatrný postoj k osobnej hygiene

O "non-falošné" akné

V niektorých prípadoch sú vlasové folikuly brané ako vyrážka - ľahké bodky. Ale to sú celkom prirodzené predmety pre následný rast vlasov, takže by ste sa nemali obávať a starostlivo ich študovať.

To je štruktúra vlasov

Tiež akné je zmätený s mazovými žľazami, ktoré sú hypertrofované v slabinách v dôsledku hrubšej kože (v porovnaní s inými miestami).

Hypertrofické mazové žľazy

Tieto žľazy vyzerajú chytľavé, sú ľahko viditeľné. Ak naozaj zasahujú, môžu sa ľahko odstrániť dodržaním osobnej hygieny, použitím antibakteriálnych látok a špeciálnych vitamínov. Ale stlačenie intímnych abscesov sa prísne neodporúča!

Ako sa liečiť?

Zápalové žľazy produkujú abscesy, ktorých farba sa môže meniť od svetlej ružovej až po červenú.

Vyrážka a abscesy

Na liečbu týchto abscesov sa používajú pomerne jednoduché metódy. Po prvé, pokožka sa dôkladne umyje mydlom a po vysušení sa vykoná jeden z nasledujúcich postupov.

Intímnu hygienu pred postupmi

 1. Použitie jódu. Kúsok vaty je nasiaknutý jódom a aplikovaný na pupienku počas desiatich minút. Takže absces dozrie rýchlejšie.

Roztok jódu s alkoholom 5%

Znova si všimneme, že nemôžete vytláčať intímne pupienky. Toto je povolené len vtedy, ak sú abscesy úplne zrelé. Po uvoľnení žľazy z obsahu je potrebné ju dezinfikovať.

A teraz zistíme, kvôli čomu sa môžu v hĺbke objaviť hnisavé pupienky.

Mastné cysty

Vyzerajú ako malé "hrbole" pod kožou prevažne bielej. Sú tvorené kvôli upchávaniu mazových žliaz s nahromadením kože: tuk v tomto prípade sa násilne nahromadí a vytvrdzuje, čo spôsobuje husté "hrbole". Cysty neprinášajú žene žiadnu bolesť alebo nepohodlie a môžu sa odstrániť rýchlou a jednoduchou operáciou.

Venujte pozornosť! Hnisavé pupínky v svaloch môžu tiež naznačovať infekčné choroby, ktoré sa prenášajú sexuálne.

Vencové ochorenia

V dôsledku promiskuitného sexuálneho styku a neochoty mnohých ľudí využívať lieky sa prevalencia pohlavne prenosných chorôb každoročne zvyšuje. Nie je vždy možné mať istotu vo svojom sexuálnom partnerovi a po intímnej afinite do slabín a konečníka môže dôjsť k akné. Existujú aj ďalšie príznaky infekcie - zvýšenie počtu lymfatických uzlín v slabinách, horúčka, svrbenie a pálenie orgánov reprodukčného systému. A ak je akné doprevádzané aspoň jedným z týchto príznakov, potom je čas obrátiť sa na venereologa.

Genitálny herpes

Genitálny herpes - foto

Symptómy tejto choroby sa prejavujú dostatočne rýchlo. Na pohlavných orgánoch pacienta sa po týždni objavia "bubliny". Upozorňujeme, že tieto "bubliny" sa často objavujú na perách. Vyrážka spôsobuje pálenie, opuch a svrbenie. Vo vnútri pupienkov sa hromadí hnis, ktorý je po chvíli vytlačený a vzniknuté rany sa stávajú vredmi, hoci sa čoskoro uzdravia.

Manifestácia genitálneho herpesu

Tento stav sa môže zhoršiť s prechladnutím, tehotenstvom alebo stresom.

Ako sa liečiť?

Táto choroba môže byť potlačená, ale úplne vyliečiť osobu, medicína je stále neschopná. Keď sa herpes zhorší, pacientovi sú pripísané antivírusové lieky.

syfilis

Syfilis v dieťati dievčaťa

Jednou z najzávažnejších chorôb skupiny STD je, že sa môžete infikovať syfilisom nielen sexom, ale aj spôsobom života. Nebezpečenstvo choroby spočíva v tom, že všetky príznaky - vredy na labkách, vredovité útvary na sliznici - sa môžu objaviť len jeden a pol až dva mesiace po infekcii. Spočiatku pacient nemusí vedieť o infekcii, kvôli ktorému sa ochorenie v budúcnosti iba zhorší. Znaky syfilis zahŕňajú nielen vredy a vredy, ale aj bolesť hrdla, zmeny teploty, všeobecnú slabosť.

Ako sa liečiť?

Zo všetkých dostupných liekov najčastejšie používanou liečbou syfilisu s penicilínom

Toto ochorenie je liečené antibiotikami (perorálne a injekčne). Ak je pacient alergický na penicilín, potom je nahradený inými liekmi. Dĺžka kurzu závisí od stupňa zanedbania patológie.

Cysta bartholinovej žľazy

Tvorba cystov bartholinovej žľazy

Patológia sa objaví, ak výtokový kanál nefunguje normálne. V tomto prípade tekutina Bartholinovej žľazy, ktorá sa nedá vylúčiť prirodzene, sa hromadí pod kožu a vytvrdzuje. Tieto tuberkulózy, ktoré sa objavujú v tomto prípade, môžu spôsobiť nepohodlie, ak je infekcia žliaz alebo zapálená cysta. Chlamidia, E. coli, gonokoky a stafylokoky môžu viesť k vzniku ochorenia.

Zaznamenáva sa opuch malých pysky v oblasti výskytu cysty, stúpa telesná teplota, objavuje sa bolestivý syndróm.

Ako sa liečiť?

Na liečbu sa používajú antibiotiká, ktoré sa môžu podávať jedným z dvoch možných spôsobov:

Molluscum contagiosum

Ďalšia príčina vredov na intímnom mieste. Infekcia mäkkýšom sa vyskytuje tak v tesnej blízkosti, ako aj v banalnom kontakte s kožou. Spravidla sa ľudia nakazia počas poklesu imunity.

Mäkkýš sa odlišuje od bežných vredov trochu inou štruktúrou - je to malý ružový "kužeľ" s lesklým povrchom. Počas palpácie sa nezjaví bolesť, ale s tlakom z formácie sa môže uvoľniť zakalená látka.

Contagiosum molluscum - fotografie

Ako sa liečiť?

V normálnom stave imunitného systému takéto pupienky zmiznú za 2-24 mesiacov. Liečba liekov je zameraná na posilnenie imunity.

Je tiež možné vykonať operáciu, ktorá môže pozostávať z:

 • cryodestruction;
 • elektrokoagulácia;
 • vyrezanie.

3% oxolínová masť je dobrým prostriedkom pre molluscum contagiosum

Video - Liečba molluscum contagiosum

Pubová pedikulóza

Pravdepodobne žijú vši ľudia na žilách, ktoré rastú v oblasti slabín, ale niekedy sa rozširujú na obočie a mihalnice. Pediculóza je často prenášaná sexuálne, ale môžete sa bez nej infikovať. Vši sa živia krvou, kvôli ktorej je koža podráždená, čo vedie k svrabom a výskytu akné.

Ako sa liečiť?

Liečba všedných vši je odstránenie chĺpkov a ošetrenie pokožky špeciálnymi prostriedkami. Potom sa zaparenie dôkladne umyje.

Postrekovač z vší. Jedno striekanie stačí

Venujte pozornosť! Ak sa týždeň nepodarilo zbaviť pupienok sám, potom musíte ísť na gynekológa, ktorý vám povie, aký lekár by ste mali kontaktovať. Že choroba (akákoľvek bola) nie je zhoršená, je potrebné sa obrátiť na pomoc po prvom objavení abscesu.

Preventívne opatrenia

Prevencia akné v slabín je predovšetkým v dodržiavaní osobnej hygieny. Sprcha by sa mala pravidelne užívať a používať špeciálne čistiace prostriedky na intímne miesta.

Čistiaci prostriedok na intímnu hygienu

Spodná bielizeň by sa mala meniť denne, je tiež dôležité, aby bola vysoká a nevyhnutne prirodzená.

Používame len bavlnené spodné prádlo

Ak je bielizeň nová, potom je ešte pred jej namontovaním potrebujete dobre ťahať. Odporúča sa tiež zdržať sa náhodných sexuálnych činov a - opäť - nemanipulovať pupienky.

Náhodný sex môže s ním priniesť rôzne choroby

Liečba doma je možná len vtedy, keď existuje silné presvedčenie, že pupienok je skutočne "non-stop". Zapálené miesto sa má pravidelne umyť mydlom a dvakrát denne používať peroxid vodíka, masť Višnevský alebo Levomekol. Ak po týždni takejto liečby nedôjde k žiadnemu výsledku, bude potrebná kvalifikovaná lekárska starostlivosť.