Hlavná

Ateróm

Najlepší spôsob akné na tvári v lekárni. Prehľad účinných liekov

Prostriedky na akné na tvári v lekárni sú prezentované v rôznych formátoch a majú veľmi odlišnú cenu. Široká škála produktov zahŕňa lieky na vonkajšie aj vnútorné použitie. Väčšina liekov sa predáva bez lekárskeho predpisu. Ktorý liek pomáha s akné na tvári?

Prostriedky proti akné na tvári

Vnútorné fondy

Lieky na vnútorné použitie sú rozdelené na antibiotiká a hormonálne prípravky. Sú najefektívnejším prostriedkom na liečbu akné na tvári, ale mali by byť aplikované na základe odporúčania špecialistu a prísne podľa pokynov. Takéto lieky sú predpísané na lézie veľkej oblasti kože alebo na dlhodobú neúspešnú liečbu vonkajšími prostriedkami.

Tiež by vás mohlo zaujímať:

 1. Liečba streptodermy u detí s ľudovými liekmi doma
 2. Je dôležité nezamieňať túto chorobu s obyčajným pupienkom. Carbuncle, čo je tu čítané
 3. Erytém Čo je to? Ďalšia nepríjemná kožná choroba
  http://idermatolog.net/boleznikogi/dermatiti/e-ritema-chto-e-to-takoe.html
 4. Čo môže byť bradavice na intímnom mieste - príznaky a liečba si tu prečítajte.

Vonkajšie prostriedky

riešenie

Kyselina salicylová

Mnohí veria, že toto je najlepší liek na akné na tvári - kyselina salicylová v koncentrácii 1% alebo 2%. Tento alkoholový roztok sa aplikuje bodovo na zápal. Postup sa môže vykonať niekoľkokrát denne. Príliš častá a bohatá aplikácia nezrýchluje liečbu, ale spôsobuje len popáleniny. Väčšina lekárov sa neodporúča používať počas tehotenstva, rovnako ako všetky lieky, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú.

chlórhexidín

Ide o antiseptikum, ktoré sa v lekárni prezentuje v rôznych formátoch: hotové riešenie, koncentrát a náplasti. Riešenie sa môže použiť namiesto tonika pre tvár. Nepodráža pokožku a má výrazný dezinfekčný účinok.

Alkoholová tinktúra nechtíka

Tinktúra je ľudový prostriedok proti akné a akné na tvári. Má vysušujúci účinok, takže sa aplikuje na zápaly. Kalendula znižuje obsah tuku v koži a zmierňuje zápal.

Masti a gély

Levomekol masť

Levomekol je lacný liek na akné na tvári. Má antimikrobiálne vlastnosti; protizápalové a regeneračné pôsobenie. Je účinná pri liečbe väčšiny hnisavých zápalových dermatologických ochorení. Masť sa aplikuje priamo na zápal alebo sa aplikuje na sterilnú obrúsku. Povolené počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Masť Zinerit

Náprava pre dospievajúce pimples na tvári. Liečivo je založené na erytromycíne a zinku. Aplikuje sa 1-2krát denne. Táto masť sa môže kombinovať s inými liekmi a je povolená počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Masť Skinoren

Náprava na subkutánne, vnútorné akné na tvári. Základom lieku je kyselina azelaínová. Masť alebo gél sa aplikuje 2 krát denne, ľahko sa vlieva do kože. Ak sa má gravidita používať iba po konzultácii s lekárom. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Salicylová-zinková pasta

Zinková pasta má výrazný protizápalový účinok, ktorý je posilnený kyselinou salicylovou. Liečivo je účinné proti akné škvrnám na tvári a zápalom na koži. Pasta sa aplikuje na zápaly tenkou vrstvou. Neodporúča sa pre tehotné ženy. Účinné zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Kvotlan

Krém sa aplikuje tenká vrstva niekoľkokrát denne. Odporúča sa pre rôzne ochorenia kože. Môže sa používať počas tehotenstva. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Gél Dalacin

Gél založený na antibiotickej skupine lincosamidov. Kontakt so sliznicami nie je žiadúci. Povolené počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Gél Effezel

Skladá sa z dvoch liečivých látok s rôznymi účinkami. Gél sa aplikuje na tenké vrstvy raz denne, najlepšie večer. Neodporúča sa na tehotenstvo. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Baziron masť

Silný liek na akné na tvári. Je to prekurzor gelu Effezil. Masť sa nanáša v kruhovom pohybe, ľahko sa vlieva do kože. Neodporúča sa na tehotenstvo. Nie je veľmi účinná zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Gél Eklaran

Antimikrobiálne činidlo s keratolytickým účinkom. Gél sa aplikuje tenkou vrstvou raz denne počas 2 až 3 týždňov. Počas tehotenstva sa odporúča konzultácia lekára. Nie je veľmi účinná zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Náprava na stopy akné na tvári je možné zakúpiť aj v lekárni. Môžu to byť masti ako Kontraktubeks a Mederma, alebo kyslá kozmetika.

Kozmetika starostlivosti o chemikov

V lekárňach existujú produkty, ktoré sú vhodné na pravidelnú starostlivosť o pleť, ktorá je náchylná na akné. Stačí použiť masky a prostriedky z akné na tvár.

Avene

Výrobca Avene má sériu Klinans a Triakneal, určených pre pleť s akné. Čistiaci gél Klinans je často odporúčaný dermatológmi ako prostriedok akné na tvári pre dospievajúcich. Okrem toho si môžete kúpiť krém, pleťovú vodu, masku a ďalšie výrobky série. Niektoré krémy obsahujú kyseliny. Oni nielen liečiť akné, ale aj postupne odstrániť stopy z nich. Počas aplikácie takejto kozmetiky je žiaduce používať opaľovací krém.

Uriage

Značka Uriage má sériu Hyseac, určenú pre mastnú a problematickú pleť. Napríklad emulzia Hyseac K18 obsahuje vysoké percento ovocných kyselín a rýchlo zlepšuje stav kože.

So správnym výberom lekárne od akné na tvári rýchlo majú pozitívny vplyv na pokožku. Väčšina liekov môže byť návyková. Mali by sa používať striktne podľa pokynov.

Ako si vybrať najlepšiu masť z akné a akné na tvári?

Na tvári sa vyskytlo akné - liečba doma, populárne ľudové lieky

Čo robiť ak, akné na tvári, spôsobuje a liečba u dospelých

pre mňa je prvým pravidlom v boji proti rôznym erupciám na tvári dobré čistenie kože, ráno a večer! Po prvé, akýkoľvek penový prostriedok na čistenie tváre, opláchnite ho hubou, ktorá navyše zhromažďuje a robí určitý druh odlupovania a potom si trie tvár s pleťovou vodou. 2-3 krát týždenne robím čistiace masky, ktoré kupujem v kozmetických sériách chemikov. A ak sa problém nevyrieši, použijem Baziron masť.

Karina, ale povedz mi, prosím, ktoré firmy očisťujú, bolo by vám odporúčané? Skúšal som rôzne spôsoby Garnier, ale mne sa zdalo, že príliš agresívne pre kožu, to jednoducho vysušovať (((Chcel by som čistí pokožku, ale nie uschnúť príliš agresívne zložky. A na rovnakú otázku masiek)

Akné najlepšie Baziron fit, zvyšok je tiež dobré, ale nie je zlé, v skutočnosti v rovnakej kvalite tu len Baziron na seba skontrolovať aspon pupienky vyschne a nakoniec sa odstráni zvyšok taky v to nie je zlé, ale nepomôžu, takže voľba na zvyšok opúšťam)

Koľko rokov uplynulo a lepšie ako zinok a salicylová masť s metrogolómom sa mi podľa môjho názoru nepodarilo. Všetky tieto moderné drogy pozostávajú z podobných zložiek.

Komponenty, možno aj iné, ale stále nekonajú samy. Vzal som si drahý druh a povedal mi, aby som ho použil v kombinácii s metrogilovým gélom. Zdá sa, že ak je to moderný nástroj, mal by tiež pomôcť bez "starých" prísad. Ale nie, nepomôže.

Moja dcéra 14 a trpí rovnakým problémom ako pupienkov, vyrážky na hrudníka a chrbta bolo dokonca zistené, že krém v lekárni klirvin, začal ju používať, a podobne, rovnako ako začal, aby jej pomohol, ale lekárnik odporučil, aby klirvin mlieko, nemal alkohol, a vzal ho, pupienky znížili čo týždeň po prijatí, aby mohol pomáhať tiež vidieť na vlastné oči, sme naozaj rád túto sériu a nenákladné a veľmi príjemnej vôni.

Z akné používam lotion chemist pre hlboké čistenie, čo je dobré také mlieko.

Nie je to zlé pomáha tekutým dechtovým mydlom - znižuje zápal kože, vysušuje (pre problémy s veľmi mastnou pokožkou a len mastnou), má antibakteriálny účinok. Utrite svojim obľúbeným hydratačným krémom. S ťažkým zápalom som si obiala vodku. Kožu nie je suchá ako alkoholové roztoky a nedráždi zápal, ale dezinfikuje ich. Plus čistí upchaté póry. Radím vám, rôzne tváre. Nestrácajú tak pokožku, očisťujú póry a zvlhčujú. Môj rozpočet nájsť je "stovky receptov krásy" jablkový kefák. Dokonca aj Qlinicue doroguschy malé kroviny som sa nezapadol a podráždil pokožku. Na nasýtenie pokožky odporúčam masku z hliny. A komplex z Agafie (áno, stojí to od 50 rubľov, ale prečítajte si kompozíciu a pochopte - jej hodnota ako výsledok). A samozrejme, že krém zužuje póry. Na mieste sa lanceticky aplikuje kyselina salicylová. A zatiaľ čo sme liečené, minimálne kozmetiky. Nezakrývajte póry a zápaly.
A systematické) Kľúč k kráse)
Toto sú tipy pre mastnú a veľmi mastnú pleť.)

Eklaran a Quotlan vo všeobecnosti sa nikdy nestretli, je potrebné to popísať. U nás vymenovať alebo menovať všetko starým spôsobom, v poslednej dobe, pravda, začal písať stále, ale kto sa snažil - hovoriť, takýto plech, čo sa s ním zaobchádza, je nemožné. Basil, kožiar, atď. Skúsili - pomáhajú, zatiaľ čo ste rozmazaní.

Pri pokožke tváre je potrebné pravidelne sledovať, najmä ak je to problém s pokožkou. Vždy som mal mastnú pokožku, zväčšené póry a pupienky pravidelne vyskakovali. Aby som sa toho všetkého zbavil, začal som si otrieť moju tvár odvarom postupného krému a rozmazaním pokožky s Ilonom. Je to pozoruhodná protizápalová masť založená na základných mastiach. Postupne sa pokožka zlepšovala. Teraz nemám akné a mastný lesk.

V skutočnosti. Chcel by som nájsť také prostriedky, s ktorými je potrebné zaobchádzať aspoň mesiac, ale nie tri. A všetko, čo sa teraz nazýva - clenzite, basiron, metrogil, zinerite - všetko by malo byť pravdepodobne šesť mesiacov na rozmazanie. Kto má dostatočnú trpezlivosť?

Spočiatku sa pokúšalo toľko zo všetkého... Od rozprávanie, dechtové mydlo až po drahé krémy a tak ďalej. Naozaj klesli ruky, ale našťastie sa snažil Effezel (Spomínam si prvýkrát tu mentoys.com.ua/26-buy-differin-in-kyiv-price/308-effezel-30g.html vzal). A potom sa život stal skutočne jednoduchším. Používal som ho dvakrát denne, teraz jedenkrát za dva dni. Mimochodom, predajcovia v tomto obchode veľmi dobre poradiť, skrátka, radím Effegel!

A spokojný s masťou Ilon! Je zvláštne, že nie je na zozname. Dokonale uzdravuje pupienky a odstraňuje zápaly. Tvár sa stal menej zhirnitsya po tejto masti.

Aké sú prostriedky akné na tvári stojí za nákup v lekárni?

Pre mnohých, akné sa stáva problém číslo 1, ľudia zápasia s nimi, od dospievania až po hlboké starnutie. Koža na tvári je v prvom rade v kontakte so životným prostredím aj v zime, takže je veľmi ťažké chrániť pred nežiaducimi účinkami. Vedci veria, že koža na tvári je prejavom vnútorného stavu tela.

Ako lieky pracujú na liečbu akné na tele:

 • Odstráňte zápal vlasového folikulu a oblasť okolo neho.
 • Sedácia kožných tukov sa spomaľuje.
 • Zabite škodlivé mikroorganizmy vo folikulu.
 • Znížte počet oklúzií mazových žliaz.

Ak chcete pomôcť účinku liekov s bohatou sekréciou mazových žliaz, odporúča sa používať vlhké utierky s neutrálnou rovnováhou alebo s prídavkom výťažkov z strúh a harmančeka.

 1. izotretinoín. Potláča alebo znižuje aktivitu mazových žliaz, pôsobí ako antiseboroická. Až do konca mechanizmu masti ešte nebol identifikovaný, ale v ťažkých a zanedbávaných fázach je účinok znateľný po niekoľkých aplikáciách. Používa sa ako celok - od 18 do 24 týždňov vo forme masti, roztoku, ale môže byť predpísané a podávané lekárom. Náklady na 20 mg trubice je 115 eur alebo 8500 rubľov.
 2. Zinok masť. Dezinfikuje, úplety a suší, má adsorpčný účinok. Aplikujte len na problémové oblasti 2-4 krát denne. Keď mast stuhnú a zaberie tvrdú kôru - môžete ju umyť. To je považované za jeden z najdostupnejších prostriedkov proti akné - od 27 rubľov, najlepšia lacná lekáreň od akné.
 3. Kuriozin. Obzvlášť populárna bola masť u adolescentov. Hlavnou aktívnou zložkou je hyaluronát zinku. Pôsobí ako antiseptikum, suší a lieči. Aplikujte až 4-krát denne, kým na pokožke úplne nevystriete. Nemá žiadne vedľajšie účinky a kontraindikácie. Po aplikácii zostáva zjazvenie a zjazvenie. Vzhľadom na to, že masť je efektívna a efektívna, jej cena je dostupná - okolo 400 rubľov.
 4. Zinerit. Liečivo, ktoré funguje v spojení so zinkom a antibiotikami. Pracuje ako antiseptikum s následným stieracím a sušiacim účinkom. Zriedená z dvoch injekčných liekoviek, nanesená na kožu po predbežnom čistení 2 krát denne, 10 dní v rade. Po použití nemôžete opláchnuť. Náklady v lekárňach sú o niečo viac ako 600 rubľov. Tu vidíte video o tom, ako používať Zinerite.
 5. Erytromycínová masť. Liečivo je antibiotický makrolid erytromycín. Je predpísaný na boj proti akné, má antibakteriálne vlastnosti. Aplikujú sa zvonka 2-3 krát denne až na 2 mesiace. Má vedľajšie účinky: svrbenie, odlupovanie, podráždenie. Náklady sú takmer smiešne - 20 rubľov.

Pri problémovej koži sa neodporúča dlhodobo zostať na slnku bez špeciálnych ochranných prostriedkov, je tiež žiaduce zabrániť spáleniu v soláriu.

kozmetika

 1. Clearasil pre problémy s kožou. Celá séria produktov na starostlivosť o mastnú a problémovú kožu funguje na princípe čistenia, liečby a starostlivosti. Je populárny po celom svete, najmä medzi mladými ľuďmi. Každý nápravný prostriedok v tejto sérii stojí asi 200 rubľov.
 2. Clearskin Professional od firmy Avon. Prípravok je určený pre akýkoľvek vek, pomáha bojovať s hojným uvoľňovaním tukových žliaz a akné. Kompozícia obsahuje absorbenty kyseliny salicylovej a mikrosýtu. Nudí vývoj nového akné, nemá žiadne vedľajšie účinky, nespôsobuje alergie. Stojí to o málo menej ako 200 rubľov.
 3. Matt Balance, Oriflame. Akty s mimoriadnou presnosťou na problémovú kožu: zvlhčuje ju suchou a mastne jej sušením. Zvyšuje rovnováhu hydrolyzidov. Odstraňuje zápal, zužuje póry, blokuje vzhľad nového akné, odstraňuje staré jazvy z akné. Kompozícia obsahuje kyselinu salicylovú, extrakt Centella, breza, mikrosféry. Cena je 370 rubľov.
 4. Mary Kay systém proti akné. Odstraňuje existujúce pupienky a nedovoľuje, aby sa objavili nové. Účinné látky čistia póry mastnoty a nečistôt, odstraňujú sčervenanie. Vhodná aj pre citlivú pokožku. Účinné látky: 2% kyselina salicylová, extrakt z kanadského spreja atď. Cena jednej rúrky smotany je asi 500 rubľov.
 5. Clean-and-Clear. Séria prípravkov na starostlivosť o pleť sa môže používať každý deň. Bojuje s výskytom zápalových procesov a nezabije škodlivé baktérie, ktoré vstupujú do pórov kože. Pri neustálom používaní sa koža stáva menej mastnou a čistou, pleť sa stáva rovnomernejšia a matná, sčervenanie zmizne, množstvo akné klesá. Cena jednej krému je 300 rubľov.

Ak používate akýkoľvek liek na kontrolu akné, čistiace prostriedky musia byť aplikované vopred.

Lekárske rozhovory

Dokonca aj pred 20-40 rokmi naše matky a babičky nevedeli efektívnejšiu drogu ako bežná Boltuška z akné a vedeli, ako ju variť aj nezávisle. S príchodom mnohých moderných farmaceutických a kozmetických výrobkov, hovorca stratil popularitu, ale stále zostáva jedným z najefektívnejších metód boja proti akné.

Recept na každého pacienta je jedinečný a vyvinul sám dermatológ. Potom musí pacient prejsť na oddelenie predpisovania akejkoľvek lekárne, kde v priebehu jednej hodiny vytvorí potrebné riešenie.

Ak je stav kože príliš zanedbávaný a na tvári je príliš veľa pupienkov, potom účinok jediného malformácie nestačí. Budeme musieť začať komplexnú liečbu.

Existuje však aj klasický recept na prípravu hovoru zo 4 komponentov. Môže sa ľahko pripraviť doma. Predpísaný predpis lekára sa môže mierne líšiť od toho, pretože odborník profesionálne berie do úvahy stav Vašej pokožky.

 • Oxid zinočnatý. Odstraňuje zápal, vysušuje 4 g.
 • erytromycín. Zabíja baktérie a vírusy - 4 g.
 • 2% kyseliny boritej. Bojuje so zdrojmi zápalu.
 • 2% kyselina salicylová. Matiruetová koža a sušenie - 50 ml.

Prečítajte si, ako pripraviť túlavú pastu.

Všetky tieto látky sú ľahko kúpiť v lekárni za haliere. Pred zmiešaním všetkých zložiek tablety rozomlejte na prášok s maltou.

Návod na použitie

 1. Pripravte roztok v malom množstve, aby ste sa nestarali o jeho skladovateľnosť:
 2. Zvyšky roztoku by sa mali skladovať v chladničke v sklenenej nádobe;
 3. Nesmiešajte ingrediencie, ak boli varené v rôznych časoch.
 4. Jemne naneste roztok len na problémovú kožu bez toho, aby ste ju stlačili. V prípadoch, keď beater spadá na normálnu zdravú pokožku, dôjde k zbytočnému vysychaniu.
 5. Pred spaním odporúčame hovoriť, ale s vyššou potrebou je možné ráno.
 6. Ak je koža príliš mastná, roztok sa môže používať ako denná starostlivosť.

Vo videu - lekáreň znamená proti akné na tvári:

tinktúry

 1. Tinktura kvetov z nechtíka. Protizápalový, antiseptický a hojivý účinok. Pomáha nielen zbaviť sa akné, ale aj zabrániť jaziev po nich. Calendula tinktúra pre tvár nemá žiadne kontraindikácie, vedľajšie reakcie, nespôsobuje alergie. Cena je 20 rubľov.
 2. Tinktúra celandínu. Samotný názov hlavnej zložky hovorí sám o sebe - čisté telo. Jeden z najlepších protizápalových liekov, ktorý svojim účinkom nie je ani nižší ako antibiotiká. Liečivo efektívne vysušuje pokožku, preto by sa mala používať len v problémových oblastiach a bodovo. Cena je okolo 300 rubľov.
 3. Tinktura propolisu. Má protiplesňové, hojivé a antibakteriálne účinky. Právo sa môže nazývať prirodzené antibiotikum. Viskózna konzistencia je schopná zvládnuť každú zložitú situáciu na tvári. Pri riedení vodou 1/5 dostanete vynikajúci tonik pre každodenné použitie. Cena nie je vyššia ako 20 rubľov.

pleťové vody

 1. calamine. Odstraňuje zápal, svrbenie, sušenie a vytvára bariéru proti infekciám. Aktivita a zloženie pripomína Boltushka alebo Tsindol, ale stojí to viac - 700 rubľov. Skladá sa z oxidu zinočnatého a kalamínu.
 2. Normaderm Vichy pleťová voda s problémami. Vhodný pre mastnú pleť akéhokoľvek druhu, vynikajúcu matiruetu, odstraňuje mastný lesk, stáva sa spoľahlivou ochranou proti nákaze baktérií a infekcií. Cena je až 1000 rubľov.
 3. Clinique. Má sušenie a exfoliáciu. Preniká hlboko do pórov a pôsobí ako mikro-peeling. Odstraňuje nečistoty dobre, je vhodný ako prostriedok pre každý deň. Cena je 2700 rubľov.

Ak používate akékoľvek prostriedky na kontrolu akné, nezabudnite na správnu výživu, bez toho nebude možné dosiahnuť 100% účinok.

ceruzky

 • Trendy slnko. Má protizápalový a okamžitý účinok. Všetko, čo potrebujete, je použiť chladiaci gél z ceruzky na akné alebo pupienky tesne pred vychádzaním von. Výborná prvá pomoc pre akýkoľvek problém na pokožke tváre. Cena takého zázraku je 250 rubľov.
 • NIVEA Visage Young. Ceruzka môže zvlášť starostlivo skryť všetky nedostatky vašej pokožky. Dostal popularitu medzi mladými dievčatami. Môže byť aplikovaný až po aplikácii make-upu. Skladá sa z čarodejnice a 2% kyseliny salicylovej. Cena je 310 rubľov.

Lieky

 1. Dalatsin. Antibiotikum založené na klindamycíne. Má bakteriostatický účinok. Trávený v problémových oblastiach pokožky dvakrát denne od 1,5 do 3 mesiacov. Môže spôsobiť alergiu. Účinok antibiotika je viditeľný po 2 dňoch, ale kvôli závislosti v ďalšej aplikácii nebude účinok tak silný. Stojí to 750 rubľov.
 2. Streptocidová tkanina. Má antibakteriálny účinok na akné s hnisavosťou. Naneste tenkú vrstvu na veľké plochy. Účinnou látkou je sulfónamid. Približne stojí okolo 60-70 rubľov.

recenzia

Zinerit

Svetlana: "Téma akné bola pre mňa uzavretá aj za školskou lavicou - nejako to všetko odišlo, pravdepodobne skončilo dospievanie. Ale hneď ako som zistil, že som tehotná, skoro pokryté celé moje čelo pokrčilo pichľavé vyrážky. Šiel som do lekárne na vitamíny a požiadal o radu farmaceuta. Po prvom týždni použitia Zineritu sa tvár stala čistejšia ako 60-70 percent. Teraz som matka, takže už ju nepotrebujem, ale je to skutočne sanitka. "

NIVEA Visage Young

Tatiana: "Pred dôležitou udalosťou sa vždy dostávam do nejakých problémov. Tu a tentoraz bola obhajoba diplomu. Musel som NIVEA Visage Young kúpiť priamo na ceste na univerzitu, ale akcia bola ešte strmšia, ako som očakával! Respekt. "

Tiež uvidíte, či zubná pasta pomáha s akné. Možno potrebujete informácie o tom, ako liečiť akné na chrbte a ramenách. Pod referenciou je popísaná maska ​​z mydlového dechtu zo škvŕn.

Liečba akné na tvári v lekárni

Jedným z problémov s kožou, s ktorými sa často stretávame, je akné. Koľko nástrojov ste pokúsili odstrániť túto chybu? Dôvodom nedostatočnej efektívnosti môže byť nesprávna voľba. Môžete si kúpiť dobrý liek na akné na tvári pomocou nižšie uvedených pokynov.

Ako si vybrať najlepší prostriedok na liečbu akné na tvári

Vyberte správny liek, ktorý pomôže s akné, musíte brať do úvahy typ kože. Liečte tukový typ sušiacimi činidlami a osušte pomocou zvlhčovačov. Miera, do ktorej je koža ovplyvnená, ovplyvňuje aj výber. Táto ťažká fáza sa nazýva akné. S ním nemožno robiť s manželstvom. Akné bude musieť kúpiť lieky na interné použitie. Akýkoľvek prostriedok na liečbu akné na tvári v lekárni je vybraný na základe toho, prečo sa začali objavovať. To môže určiť dermatológ. Predpíše účinný liek.

Efektívne nápravu pre akné na požitie

Klasifikácia finančných prostriedkov z akné na tvár v lekárni rozdeľuje lieky na vonkajšie alebo vnútorné použitie. Druhá skupina sa používa v prípade, že krémy a gély už nepomáhajú k liečbe ochorenia alebo jej príčina spočíva v problémoch s vnútornými orgánmi. Potom môžete obnoviť pokožku tváre iba tým, že si užívate tablety. V lekárni je niekoľko skupín takýchto liekov:

 1. Antibiotiká. V prípade, že príčina akné spočíva v bakteriálnej infekcie, predpísaný nápravy z tejto skupiny. Tu sú prideľované drog erytromycín, chloramfenikol, doxycyklín, metronidazol.
 2. Retinoidy. Ich činnosťou je pozastavenie aktivity mazových žliaz. Medzi efektívne sú Sortret, Roakkutan a Aknekutan.
 3. Hormón. Ak je provokácia akné je nárast mužského pohlavného hormónu testosterónu, potom drogy z tejto skupiny, ako sú Midian, Janine, Jess, Diana, Yarina, pomôžu.
 4. Čistenie. Na odstránenie toxínov, toxínov, alergénov a patogénnych mikroorganizmov, Lactofiltrum, aktívne uhlie, Polypefan, Filtrum-STI sú priradené.

Externá medicína pre akné na tvári

Predtým, než sa zaoberáte tabletami, je vhodné vyskúšať tieto alebo iné prostriedky z akné na tvári v lekárňach, ktoré sa aplikujú zvonka. Na pultovom lístku môžete vidieť nasledujúce formuláre:

 • gél - mäkký výrobok s vodou ako základňou, neobsahuje tuky a oleje;
 • masť - viac viskózne a mastné liečivo, ktoré pokrýva pokožku tenkým filmom, čím vytvára skleníkový efekt;
 • lotion - liek na báze alkoholu a účinnej látky, sušenie kože;
 • tonikum - produkt s malým množstvom alkoholu v kompozícii.

Masti a krém na akné

V každej z vyššie uvedených skupín fondov možno identifikovať niekoľko najúčinnejších. Pri kúpe smotany z akné na tvári v lekárni venujte pozornosť nasledovným:

 1. Masť Višnevského. Zohrieva miesto s podkožným pupienkom, takže sa zrýchľuje a otvára rýchlejšie. Analogom je ichthylová masť.
 2. Heparín. Nie je len bojovníkom proti čiernym ohnivkám, ale aj výbornou preventívnou činnosťou proti nim. Nekompatibilná s dekoratívnou kozmetikou.
 3. Methyluracyl. Antibakteriálna masť, ktorá pomáha zbaviť sa rán, jaziev, akné. Urýchľuje regeneráciu tkanív, bojuje proti vírusom, infekciám alebo mikróbom.
 4. Zinku. Je založená iba na dvoch zložkách - oxid zinočnatý a lekárska vazelína. Má dezinfekčný, protizápalový a sušiaci účinok.
 5. Baneotsin. Výrazný účinok na odstránenie patogénnych baktérií poskytuje bacitracín a neocín vo formulácii. Dokáže dobre s vnútornými pupienkami.
 6. Panthenol. Tento krém na akné a akné v lekárni sa rýchlo vyrovná s ranou, rovnako ako zvyšné stopy z nich.
 7. Sinoflanovaya. Vzťahuje sa na hormonálne lieky. Má antipruritické, protizápalové a protialergické účinky.
 8. Sulfargin. Má baktericídny a hojivý účinok spôsobený sulfadiazínovým striebrom, ktorý je základom lieku.
 9. Quatlan. Odstráni akné a jazvy po nich. Efektívnosť je dosiahnutá len vtedy, ak si Quatlan veľmi rozmaznáte - asi 5 krát denne.

Gél z akné na tvári

Tí, ktorí chcú vyskúšať liek na akné na tvári lekárni vo forme gélu, je nutné si prečítať nasledujúci zoznam liekov:

 1. Metrogil. Pomáha nielen z akné, ale aj z komedónov a čiernych bodiek. Antibakteriálny účinok má metronidazol v kompozícii. Plne kompatibilné s kozmetikou.
 2. Basiron AC. Účinnou látkou tohto lieku z lekárne je benzoylperoxid. Zabíja baktérie, vyživuje bunky kyslíkom a znižuje obsah tuku v koži.
 3. Klindovit. Prostriedky proti akné na tvári s antibakteriálnym účinkom. Pomáha vyrovnať sa s vážnym poškodením kože.
 4. Adaklin. Liečivo, založené na vitamíne A a retinoidoch, ktoré upokojujú pokožku. Okrem toho prípravok vykonáva profylaxiu nasledujúcich zápalov. Nielenže odstraňuje akné, ale stále rozjasňuje a vyhladzuje pokožku.

riešenie

Medzi činidlami vo forme roztokov, ktoré sú účinné pre akné, sa rozlišujú:

 1. Kyselina salicylová. Ak máte v pláne kúpiť lieky proti akné pre dospievajúcich v lekárni, potom táto možnosť je ideálna. Kyselina salicylová sa dobre vyrovná s počiatočným štádiom akné, dokonca aj v detstve.
 2. Zener. Liečivo je založené na zinku a antibiotiku erytromycíne. Skladá sa z 2 fliaš - s kvapalinou a práškom. Zmiešajú sa a získa sa roztok na spracovanie.

Aké použitie je kozmetika pre akné a akné na tvári?

Jedným z nástrojov na starostlivosť, ktoré možno nájsť v skrinke na lieky v každom dome, je peroxid vodíka. Má dezinfekčný účinok. Známy indický krém BoroFresh pomáha. Ide o lacné lieky a je povolené aj počas tehotenstva. Medzi domáce opravné prostriedky s osobitnou starostlivosťou sa považujú za účinné:

 1. Klerasil. Pravítko týchto liekov je navrhnuté špeciálne pre prechodné roky, takže ak hľadáte nástroj pre pupienky na tvári pre dospievajúcich, vyberte si jeden z nich. Séria obsahuje pleťové vody, toniká, spreje, kefky a gély na pranie. Priemerná cena je okolo 200 rubľov.
 2. Ch'ing. Prezentovaný ako gél alebo krém. Ukazuje sa majiteľom suchá pokožka, náchylná k zápalu. Bojuje škodlivými baktériami a znižuje lúpanie. Dobre odstráni čierne bodky.

Naučte sa a ďalšie účinné prostriedky proti akné.

Video: lacné lieky na akné na tvári

recenzia

Prechodný vek už dávno prešiel a akné sa stále vyskytuje pravidelne a je to veľmi nevhodné. Pri umývaní vždy používam krehkosť, ale nerobí to dobré - čierne škvrny nezmiznú a na ich mieste často dochádza k podkožnému akné. Lekáreň odporúčala Višnevského masť. Stav pokožky sa zlepšil veľa. Radím všetkým.

Akonáhle sa jeho syn zmenil na 14, okamžite došlo k akné. Najskôr sme sa pokúsili vyriešiť naše vlastné sily - my sme sa umyli odvarom z harmančeka, použili sme všetky druhy gélov a tonikov. Musel som ísť k dermatológovi. Registroval sa sinaflanovuju masť. Povedal, že ho použije s mesačnou prestávkou, inak sa stane návykovou. Výsledok bol o týždeň neskôr.

Valentina, 21 rokov

Celé obdobie dospievania trpelo akné, najmä na tvári. Hovorilo sa, že to bude s vekom, ale v priebehu času sa pokožka nezlepšila. Rozhodol sa zmeniť jedlo, prestal byť nervózny kvôli štúdiu, každý deň používal gel klerasil. Hodnosti sa uzdravili, teraz bojujem so škvrnami akné. Mazajte s heparínovou masťou - pomáha.

Efektívne lieky proti akné

Keďže akné sa vyskytuje u takmer všetkých ľudí, mnohí z nás majú obavy z ich liečby. V tomto prípade všetci chcú vedieť, čo najlepšie prostriedky akné možno zakúpiť v lekárni. Pri výbere vhodného prípravku na zápal sa vždy poraďte s dermatológa. Dôvody na ich výskyt sú rôzne a následkom toho lieky proti akné určené na liečbu jedného typu akné nemôžu zvládnuť iný druh zápalu kože.

Farmaceutické výrobky

Najlepšie znamená, že každý z nás sa môže dostať do lekárne, rýchlo a účinne pomáhať zbaviť sa rôznych typov akné a akné. A medzi nimi sú aj lacné lieky a pomerne drahé. V tomto prípade sa nespoliehajte len na ich cenu. V niektorých prípadoch sa lacné lieky osvedčili v boji za čistotu pokožky. Najefektívnejšie prostriedky na liečbu akné:

Zinerit

Jedná sa o dvojzložkové liečivo na vonkajšie použitie, ktoré zahŕňa antibiotikum erytromycín, ktorý má vynikajúce antibakteriálne vlastnosti a zinok, ktorý znižuje kožné mazanie a dobre vysušujúcu pokožku. Erytromycín je schopný zabíjať nielen epidermálne streptokoky, ale aj propionibaktérie, ktoré sú hlavnou príčinou vzniku akné. Toto riešenie eliminuje a následne. Nemôže sa používať dlho, pretože je návyková. Zinerite je možné používať mnohokrát s dlhými prerušeniami.

Effegel gél

Efektívna lekáreň z akné, schopná zvládnuť akné akéhokoľvek stupňa závažnosti. Používa sa na liečbu zápalu tváre a tela. On nielenže zmierňuje akné, ale tiež eliminuje ich účinky. Zloženie tohto liečiva zahŕňa také zložky, ako je basiron a odlišin, perfektne čistí pokožku, ktoré majú antibakteriálny a protizápalový účinok. Effehzel gél dokáže zvládnuť pupienky, akné a akné.

Dalatsin

Prakticky univerzálny nástroj v boji proti rôznym druhom zápalu. Tento dobrý produkt prichádza v 3 formách: sviečky, pleťové vody, gél. Obsahuje silné antibiotikum klindamycín. Hlavnou nevýhodou tejto drogy je rýchle prispôsobenie organizmu jeho činnosti, v dôsledku čoho sa jeho účinnosť postupne znižuje.
Baziron je silný antibakteriálny prostriedok, ktorý uprednostňuje obnovu kožných buniek. Táto droga pomáha znižovať obsah tuku v pokožke. Je ideálny na liečbu rôznych typov akné, ale proti komedónom nie je tak efektívna. Z toho by ste nemali očakávať príliš rýchle výsledky. Pri dennej aplikácii lieku Baziron sa účinok prejaví po 1-2 týždňoch.

Levomekol masť

Výborný nástroj na liečbu hnisavého akné. Je charakterizovaný dobrými antibakteriálnymi, protizápalovými vlastnosťami. Vďaka tomu sa zrýchľuje proces obnovy buniek epidermis.

Metrogyl Gel

Toto je najefektívnejšia liečba závažnej choroby, ako je napríklad rosacea. Je veľmi vhodné aplikovať na pokožku, kde tvorí tenký transparentný film. Tento liek je neúčinný pri demodikóze.

Skinorene gél

Dobrý liek na liečbu akné a rosacey. Rýchlo odstraňuje zápal na koži, ale v priebehu času sa telo zvykne na svoje pôsobenie, čo znižuje účinnosť terapie. Tento liek dokonale odfarbí pokožku, čo pomáha rýchlo zbaviť sa po akné.

Ichthyol masť

Osvedčené lieky proti akné na celé roky, ktoré môžu rýchlo rozpúšťať komedóny a nakresliť subkutánne abscesy von. Táto masť môže znížiť účinky akné na pokožku.

Differin

Efektívny krém, ktorý dokonale vylieči hnisavé pupienky a vysušuje pokožku. Funguje to skvele pre uzavreté a otvorené komedóny, ale akné nie je tak účinné. Keďže neobsahuje antibiotiká, môže sa používať dlho. Najvýraznejší výsledok možno pozorovať po 2-4 týždňoch jeho aplikácie.

Tsindol

Chatterbox, s ktorým sa liečiť rôzne typy akné po mnoho rokov. Tento lacný prostriedok obsahuje zinok, ktorý dokonale tlmí zápal.

laktofiltrum

Najlepší spôsob liečby zápalov kože spôsobených dysbakteriózou gastrointestinálneho traktu. Táto droga je predpísaná gastroenterológom. Ide o antibakteriálne látky. Najčastejšie sa Lactofiltrum používa v komplexnej terapii.

Zinok masť

Jeden z najpopulárnejších lacných liekov proti akné. Dokonale suší rôzne zápaly.

Salicycín-zinková pasta

Lassarova pasta, obsahujúca oxid zinočnatý a salicylovú kyselinu. Funguje dobre pre rôzne typy zápalu kože. Aplikuje sa na postihnutú kožu 1-2 krát denne.

Kyselina salicylová

Lacný, ale veľmi účinný prostriedok proti akné. Aplikuje sa na zápal 2-3 krát denne.

Tinktura nechtíka

Dokonalé protizápalové liečivo. Denné trenie postihnutých oblastí pokožky sa môže rýchlo zbaviť rôznych zápalov. Kalendula nielenže čerpá hnis z pupienkov, ale dokonale odstraňuje aj post-akné. Zvyšuje regeneráciu epiteliálnych buniek a zlepšuje stav kože.

Liečba akné folk remedy

Doma doma na liečbu akné už dlho používa aloe. Tento nástroj nielenže odstraňuje zápal, ale dokonale čistí a omladzuje pokožku. Nižšie je niekoľko receptov, ktoré pomôžu eliminovať zápaly na pokožke v relatívne krátkom čase:

 • Na očistenú pokožku na 25 minút sa aplikuje maska ​​zobratých vaječných bielkov, šťavy z aloe (1 čajová lyžička) a citrónovej šťavy (1 čajová lyžička). Používa sa 2-3 krát týždenne. Vysušuje pokožku a zužuje póry.
 • Zmes čerstvej stlačenej šťavy z aloe a prírodného medu v pomere 2: 1 sa aplikuje na čistú pokožku 2-3x týždenne.
 • Maska modrej alebo bielej hliny (1 polievková lyžica) s šťavou z aloe (1 polievková lyžica) sa aplikuje na očistenú pokožku po dobu 10-15 minút 2-3 krát týždenne. Umyte horúcou vodou a potom opláchnite pokožku studenou vodou. Táto maska ​​dokonale čistí póry a má protizápalový účinok.
 • Voda z aloe šťavy (3 lyžice), alkoholová tinktúra z nechtíka (2 lyžice) a 250 ml vody sa používa na trieť zapálenej kože 2 krát denne. Toto mlieko je ideálne pre majiteľov mastnej kože.
 • Zmes 1 polievková lyžica. lyžičky šťavy z aloe a 2-3 kvapiek esenciálneho oleja (čajový strom, rozmarín, jedľa, eukalyptus) sa aplikuje denne na miesta zapálenej kože.

Výborným nástrojom na liečbu akné sú rôzne éterické oleje (čaj, levanduľa, rozmarín). Súčasne nielen pomáhajú zbaviť sa zápalu kože, ale aj eliminovať stopy z nich. Aplikujú sa na akné, ktoré sa tvári 1-2 krát denne.

Medzi ďalšie ľudové prostriedky je potrebné poznamenať:

 1. Bylinná infúzia. Pre neho potrebujete 1 čajovú lyžičku listov mäty piepornej, sušených kvetov harmančeka a zeleného čaju. Všetky zložky sa zmiešajú a nalejú do pohára vriacej vody. Po ochladení sa infúzia filtrovala a použila na trenie problémovej pokožky ráno a večer. Tento výrobok uchovávajte v chladničke.
 2. Šťavy z rôznych liečivých surovín dokonale odstraňujú zápal kože. Na ich prípravu 1 lyžica. Lyžice suroviny naliať 1 šálka vriacej vody a priveďte k varu cez malý oheň. Skutočný a chladný znamená filter a trieť ich pokožku, postihnutých pupienkami, 1-2 krát denne. Ako liek sa objavujú kvety, tráva a listy rastlín, ako je breza, ľubovník bodkovaný, nechtík, harmanček, malina, čerešňa, čierna čučoriedka.
 3. Maska kvasníc, ktorá odstraňuje prebytočný kožný mast a čistí pokožku. Pri príprave sa zmieša 25 g kvasiniek s 3% peroxidom vodíka. Výsledkom je, že by ste mali dostať krémovú zmes, ktorá sa aplikuje na akné postihnuté akné po dobu 10 minút. Vypláchnite ho teplou vodou. Táto maska ​​sa používa 2 krát týždenne.
 4. Osušovanie, ktoré dokonale bojuje s akné a zabraňuje vzniku čiernych bodiek. Pre tento postup každé ráno namočte niekoľko ovsených vločiek vodou, dajte im trochu trpezlivosti a použite na umývanie ako mydlo. Po 2-3 týždňoch po aplikácii takéhoto prania sa pokožka stáva čistou a hladkou.
 5. Umytie dechtovým mydlom. Použitie tohto postupu v dopoludňajších hodinách a večiach niekoľko týždňov spôsobí, že dokonca zápalová pokožka bude náchylná na čistotu a hladkosť. Po 30-40 minútach od prania sa na pokožku nanáša zvlhčujúci krém, ktorý zabraňuje jeho nadmernému vysychaniu.

Je veľmi ťažké identifikovať najlepší prostriedok, pretože pre každý typ zápalu je určená určitá droga, ktorá bude prakticky nepoužiteľná na liečbu iného typu akné. Preto sú niektoré recenzie o tej istej droge veľmi kontroverzné. Najčastejšie je to kvôli nesprávnemu použitiu lieku bez konzultácie s dermatológiou.

Lekárne pre akné na tvári

Jedným z problémov s kožou, s ktorými sa často stretávame, je akné. Koľko nástrojov ste pokúsili odstrániť túto chybu? Dôvodom nedostatočnej efektívnosti môže byť nesprávna voľba. Môžete si kúpiť dobrý liek na akné na tvári pomocou nižšie uvedených pokynov.

Ako si vybrať najlepší prostriedok na liečbu akné na tvári

Vyberte správny liek, ktorý pomôže s akné, musíte brať do úvahy typ kože. Liečte tukový typ sušiacimi činidlami a osušte pomocou zvlhčovačov. Miera, do ktorej je koža ovplyvnená, ovplyvňuje aj výber. Táto ťažká fáza sa nazýva akné. S ním nemožno robiť s manželstvom. Akné bude musieť kúpiť lieky na interné použitie. Akýkoľvek prostriedok na liečbu akné na tvári v lekárni je vybraný na základe toho, prečo sa začali objavovať. To môže určiť dermatológ. Predpíše účinný liek.

Efektívne nápravu pre akné na požitie

Klasifikácia finančných prostriedkov z akné na tvár v lekárni rozdeľuje lieky na vonkajšie alebo vnútorné použitie. Druhá skupina sa používa v prípade, že krémy a gély už nepomáhajú k liečbe ochorenia alebo jej príčina spočíva v problémoch s vnútornými orgánmi. Potom môžete obnoviť pokožku tváre iba tým, že si užívate tablety. V lekárni je niekoľko skupín takýchto liekov:

 1. Antibiotiká. V prípade, že príčina akné spočíva v bakteriálnej infekcie, predpísaný nápravy z tejto skupiny. Tu sú prideľované drog erytromycín, chloramfenikol, doxycyklín, metronidazol.
 2. Retinoidy. Ich činnosťou je pozastavenie aktivity mazových žliaz. Medzi efektívne sú Sortret, Roakkutan a Aknekutan.
 3. Hormón. Ak je provokácia akné je nárast mužského pohlavného hormónu testosterónu, potom drogy z tejto skupiny, ako sú Midian, Janine, Jess, Diana, Yarina, pomôžu.
 4. Čistenie. Na odstránenie toxínov, toxínov, alergénov a patogénnych mikroorganizmov, Lactofiltrum, aktívne uhlie, Polypefan, Filtrum-STI sú priradené.

Externá medicína pre akné na tvári

Predtým, než sa zaoberáte tabletami, je vhodné vyskúšať tieto alebo iné prostriedky z akné na tvári v lekárňach, ktoré sa aplikujú zvonka. Na pultovom lístku môžete vidieť nasledujúce formuláre:

 • gél - mäkký výrobok s vodou ako základňou, neobsahuje tuky a oleje;
 • masť - viac viskózne a mastné liečivo, ktoré pokrýva pokožku tenkým filmom, čím vytvára skleníkový efekt;
 • lotion - liek na báze alkoholu a účinnej látky, sušenie kože;
 • tonikum - produkt s malým množstvom alkoholu v kompozícii.

Masti a krém na akné

V každej z vyššie uvedených skupín fondov možno identifikovať niekoľko najúčinnejších. Pri kúpe smotany z akné na tvári v lekárni venujte pozornosť nasledovným:

 1. Masť Višnevského. Zohrieva miesto s podkožným pupienkom, takže sa zrýchľuje a otvára rýchlejšie. Analogom je ichthylová masť.
 2. Heparín. Nie je len bojovníkom proti čiernym ohnivkám, ale aj výbornou preventívnou činnosťou proti nim. Nekompatibilná s dekoratívnou kozmetikou.
 3. Methyluracyl. Antibakteriálna masť, ktorá pomáha zbaviť sa rán, jaziev, akné. Urýchľuje regeneráciu tkanív, bojuje proti vírusom, infekciám alebo mikróbom.
 4. Zinku. Je založená iba na dvoch zložkách - oxid zinočnatý a lekárska vazelína. Má dezinfekčný, protizápalový a sušiaci účinok.
 5. Baneotsin. Výrazný účinok na odstránenie patogénnych baktérií poskytuje bacitracín a neocín vo formulácii. Dokáže dobre s vnútornými pupienkami.
 6. Panthenol. Tento krém na akné a akné v lekárni sa rýchlo vyrovná s ranou, rovnako ako zvyšné stopy z nich.
 7. Sinoflanovaya. Vzťahuje sa na hormonálne lieky. Má antipruritické, protizápalové a protialergické účinky.
 8. Sulfargin. Má baktericídny a hojivý účinok spôsobený sulfadiazínovým striebrom, ktorý je základom lieku.
 9. Quatlan. Odstráni akné a jazvy po nich. Efektívnosť je dosiahnutá len vtedy, ak si Quatlan veľmi rozmaznáte - asi 5 krát denne.

Gél z akné na tvári

Tí, ktorí chcú vyskúšať liek na akné na tvári lekárni vo forme gélu, je nutné si prečítať nasledujúci zoznam liekov:

 1. Metrogil. Pomáha nielen z akné, ale aj z komedónov a čiernych bodiek. Antibakteriálny účinok má metronidazol v kompozícii. Plne kompatibilné s kozmetikou.
 2. Basiron AC. Účinnou látkou tohto lieku z lekárne je benzoylperoxid. Zabíja baktérie, vyživuje bunky kyslíkom a znižuje obsah tuku v koži.
 3. Klindovit. Prostriedky proti akné na tvári s antibakteriálnym účinkom. Pomáha vyrovnať sa s vážnym poškodením kože.
 4. Adaklin. Liečivo, založené na vitamíne A a retinoidoch, ktoré upokojujú pokožku. Okrem toho prípravok vykonáva profylaxiu nasledujúcich zápalov. Nielenže odstraňuje akné, ale stále rozjasňuje a vyhladzuje pokožku.

riešenie

Medzi činidlami vo forme roztokov, ktoré sú účinné pre akné, sa rozlišujú:

 1. Kyselina salicylová. Ak máte v pláne kúpiť lieky proti akné pre dospievajúcich v lekárni, potom táto možnosť je ideálna. Kyselina salicylová sa dobre vyrovná s počiatočným štádiom akné, dokonca aj v detstve.
 2. Zener. Liečivo je založené na zinku a antibiotiku erytromycíne. Skladá sa z 2 fliaš - s kvapalinou a práškom. Zmiešajú sa a získa sa roztok na spracovanie.

Aké použitie je kozmetika pre akné a akné na tvári?

Jedným z nástrojov na starostlivosť, ktoré možno nájsť v skrinke na lieky v každom dome, je peroxid vodíka. Má dezinfekčný účinok. Známy indický krém BoroFresh pomáha. Ide o lacné lieky a je povolené aj počas tehotenstva. Medzi domáce opravné prostriedky s osobitnou starostlivosťou sa považujú za účinné:

 1. Klerasil. Pravítko týchto liekov je navrhnuté špeciálne pre prechodné roky, takže ak hľadáte nástroj pre pupienky na tvári pre dospievajúcich, vyberte si jeden z nich. Séria obsahuje pleťové vody, toniká, spreje, kefky a gély na pranie. Priemerná cena je okolo 200 rubľov.
 2. Ch'ing. Prezentovaný ako gél alebo krém. Ukazuje sa majiteľom suchá pokožka, náchylná k zápalu. Bojuje škodlivými baktériami a znižuje lúpanie. Dobre odstráni čierne bodky.

Najlepšie lekárne pre akné

Akné aspoň raz vo všetkých ľuďoch na svete.

Na niekoho to je jednoduché zriedkavé individuálne pryshchiki, iné roky sú vydierané a neúspešne sa pokúšajú vyrovnať sa so silným zápalom a množstvom akné.

Dnes určujeme najlepší účinný prostriedok na liečbu akné na tvári, ktorá sa predáva v lekárni.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Starostlivosť o kozmetiku

Okrem liečby je dôležité starostlivo starať o kryty.

Problémová pokožka je vhodná len pre špeciálnu kozmetiku.

Zabraňuje zablokovaniu pórov, znižuje mazový lesk a upokojuje podráždenie.

Správna voľba denného krému zvyšuje obsah vlhkosti krytov, umožňuje zabudnúť na odlupovanie a zápal.

Avene

Francúzska kozmetika Avene vyrábaná na báze termálnej vody.

Jeho výhodou je vysoká kvalita, hypoalergénnosť, prirodzenosť kompozície.

Série Cleanance a Triacneal sú vhodné pre starostlivosť o dospievajúcu pleť.

Čistiace gély jemne odfarbia mŕtve bunky a krémy sú matné, zbavujú sa čiernych škvŕn a rozšírených pórov.

Uriage

Krém Urejaz Hyseac 3-Regul riadi tvorbu tuku, znižuje zápal, zabraňuje tvorbe komedónov.

Naneste to lepšie ráno a večer na očistenú tvár a krk.

Cream Pruriced je určený na boj proti intenzívnemu podráždeniu.

Je vhodná pre deti a dospelých s dermatitídou, plienkovú vyrážku, zmierňuje svrbenie po uhryznutí hmyzom, počas kiahní.

Lekárne pre akné na tvári

Lekárne pre akné na požitie a na vonkajšie použitie sú k dispozícii v širokom rozsahu.

Cena za jedného môže byť nízka, pre ostatné je potrebné vyčleniť značné množstvo.

Foto: väčšina liekov proti akné je možné zakúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu

Kombinuje lieky proti vyrážkam, ktoré sa takmer všetkým vypúšťajú bez lekárskeho predpisu.

To však neznamená, že nie je potrebné sa obrátiť na lekára. Musí diagnostikovať, identifikovať príčiny ochorenia a predpísať vhodnú liečbu.

Na orálne podanie

Tablety sa nikdy nesmú opiť samy.

Iba odborník určuje dávkovanie a priebeh liečby.

Väčšina z nich je kontraindikovaná v tehotenstve a laktácii, v detstve, má pôsobivý zoznam vedľajších účinkov.

antibiotiká

Používajú sa na zničenie infekcie spôsobenej patogénnymi mikroorganizmami - baktériami.

Foto: akné lekár môže predpísať antibiotiká vo vnútri

Častejšie sa vyčleňujú prostriedky širokého spektra činností:

retinoidy

Systémové retinoidy sú syntetické deriváty vitamínu A, predpísané pre pokročilé a progresívne akné.

Keď je pokožka pokrytá uzlami, sú zobrazené konglomerátové hlboké cysty, izotretinoín (Roaccutane).

Foto: v závažných prípadoch vymenujte Roaccutane

Potláča činnosť génu zodpovedného za prácu mazových žliaz. Výsledkom je zníženie sekrécie tuku.

Toto je pomerne nebezpečná droga, ktorá má toxický účinok na všetky vnútorné orgány.

Preto si musí byť prísne pod kontrolou lekára.

hormóny

Hormóny sú predpísané na nápravu neuspokojivej práce endokrinného systému.

Látky sú schopné aktivovať a utláčať takmer všetky fyziologické procesy v tele, úplne zmeniť metabolizmus.

Používa sa iba na vážne ochorenia štítnej žľazy, nadobličky alebo hypofýzy.

Mikro a nízkodávkové hormóny sú perorálne kontraceptíva.

Foto: gynekológ môže predpisovať hormonálnu liečbu

Ak akné u žien sú spôsobené nerovnováhou estrogénu a progesterónu, gynekológ môže poradiť, aby sa Janine, Diane-35, Yasmin a ďalšie antikoncepciu.

Takéto lieky sú absolútne bezpečné, pretože obsahujú minimálnu koncentráciu hormónov.

Majú priaznivý účinok nielen na stav pokožky, ale tiež znižujú obsah tukov v vlasoch, normalizujú cyklus, odstraňujú bolesti počas predmenštruačného syndrómu a menštruácie.

Na odstránenie toxínov sú určené enterosorbenty - Lactofiltrum, Enterosgel, biele alebo čierne aktívne uhlie.

Video: "Pripravujeme najefektívnejší prostriedok na liečbu akné"

externý

 • Pred nákupom lieku na aktuálne použitie je lepšie konzultovať s lekárom. Najmä v prípade chronickej choroby v anamnéze, alergie.
 • Pred začatím liečby musíte prejsť jednoduchou skúškou. Naneste malé množstvo lieku na ohyb lakťa alebo za ucho. Ak do 12 hodín nedošlo k žiadnej negatívnej reakcii (začervenanie, pálenie, vyrážka), potom je látka vhodná pre tvár.
 • Tiež pri výbere je potrebné zvážiť typ krytu. Suchá koža navlhčená krémom a tonikom bez alkoholu a tukovým a gélovým emulziou.

Foto: Pred začatím liečby potrebujete konzultáciu s lekárom

riešenie

Najlepšie lacné riešenia sú uvedené:

 • salicylalkohol - odstraňuje zápal, preniká hlboko do kože a rozpúšťa mazové zátky, suší. Aplikuje sa bodovo na vyrážku s vatovým tampónom 2-3 krát denne. Príliš časté ošetrenia môžu spôsobiť popáleniny a škvrny;
 • chlórhexidín - antiseptikum na báze chlóru permanentne neutralizuje všetky druhy patogénnych mikróbov. Osušte tvár bavlneným kotúčom vždy po umytí, neriskujte sucho a odlupujte. Chlorhexidín je vhodný na dezinfekciu nástrojov, rúk, rany u dospelých a malých detí;
 • jód - vysušuje a dezinfikuje, ale keď sa dostane na zdravé kryty, vedie k popáleniu. Preto sa odporúča kaučukovať pupienky bodovo, najlepšie v počiatočnom štádiu ich formovania.

Dobrý, ale nie lacný, prostriedok Zinerite s erytromycínom a zinkom.

 • Bojuje s bakteriálnymi infekciami, červenými zápalovými a hnisavými pupienkami.
 • Súčasne dehydratuje a stimuluje dozrievanie.

Foto: droga vysušuje prvky a zrýchľuje ich zrenie

Utrite pokožku ráno a večer a jednotlivé prvky sa ošetrujú bodovo.

Antibiotikum je povolené pre tehotné ženy po predbežnej konzultácii s gynekológom.

Zerkalin

Bezfarebný roztok je predpísaný ako súčasť komplexnej liečby akné.

Liečba sa vykonáva 2-3 krát denne. Liečba trvá od 8 týždňov do 6 mesiacov.

tárajov

Vedecký názov pozastavenia je Tsindol.

 • Náplasť obsahuje zinok, preto je indikovaná na plienkovú dermatitídu, plienkovú vyrážku, herpes, vredy a rany.
 • Perfektne vysušuje pupienky a stimuluje ich dospievanie.

Foto: Tsindol vysušuje vyrážky

pleťové vody

Lotion je tekutý liek obsahujúci alkohol alebo iné sušiace látky.

Tonic zvyčajne neobsahuje etanol a jemnejšie ovplyvňuje pokožku.

Docela dobrá kvalita Clearskin Professional od firmy Avon, Clean-and-Clear, Clinique, Normaderm Vichy.

Klerasil

Anti-akné produkty Clerisil je známy po celom svete a je špeciálne vytvorený pre dospievajúcich.

Jedná sa o krémy, gély, krémy, ultra rýchlo pôsobiace vody a prostriedky na prevenciu a každodennú starostlivosť o Stayclear.

tinktúry

Infúzie nechtíka, fazule a propolisu v súvislosti s alkoholom súvisia s ľudovou medicínou.

Foto: liečba zapálenej oblasti odstraňuje sčervenanie

Miestne ošetrenie pokožky odstraňuje tuk a začervenanie, upokojuje podráždenie, lieči lézie, vysuší.

Masť, gél

 • masť - homogénna tuková hmota, ktorá po aplikácii vytvára film, pod ktorým vzniká skleníkový efekt. To je dôvod pre dlhodobý účinok lieku.
 • gél, naopak, neobsahuje oleje a tuky, ale rýchlo sa vstrebáva a preniká hlboko do dermis.

Lacné masti a gély sú nasledovné:

Foto: Levomekol má protizápalový, extrakčný hnis a hojenie rán

 • levomekol - zničí škodlivé mikroorganizmy, regeneruje poškodenie, bojuje proti zápalu. Aplikujte priamo na postihnutú oblasť alebo pod obväz (sterilná obrúska) každých 6-12 hodín až do úplného hojenia;
 • salicylová-zinková pasta - vysušuje, vytvára ochranný film na pokožke, zabraňuje prenikaniu baktérií do pórov, znižuje intenzitu jaziev a rozjasňuje škvrny. Odporúča sa použiť tenkú vrstvu.
ihtiolovaya

Osvedčená už roky a dostupná masť stimuluje zrenie zapáleného a vnútorného akné, rozpúšťa komedóny, dezinfikuje, zmäkčuje a zlepšuje metabolické procesy v tkanivách.

Foto: Ichthyol masť sa aplikuje na zápalový prvok v noci

Pre väčší efekt vytvárajte nočné obklady.

Liečivo čerpá hnisavý obsah a vylieči fosílnu stenu a nezanecháva žiadne stopy.

metrogil

Gél s metronidazolom je určený na liečbu vulgárneho akné a seboroickej dermatitídy.

Foto: Prípravok má antibakteriálny účinok

 • Má antiprotozoálne a antibakteriálne vlastnosti, pripája sa k bunkám baktérií a ničí proteíny, ktoré potrebujú na reprodukciu.
 • V tomto prípade gél nevstupuje do krvného obehu a nemá systémový účinok na telo.

Naneste ho na tenkú vrstvu 2-krát denne po dobu 3-9 týždňov.

Kvotlan

Bezpečná pre teenagerov a tehotné ženy, pretože neobsahuje toxické zlúčeniny.

Je to skôr starostlivá krém ako účinný prostriedok proti akné.

Zmäkčuje a zvlhčuje, neumožňuje vývoj zápalu, urýchľuje regeneráciu tkanív, dezinfikuje, zvyšuje ochranné funkcie epitelu, pomáha proti popáleninám a odlesňovaniu. Vyhoďte ho do postihnutých oblastí niekoľkokrát denne.

Skinoren
 • Gél s kyselinou azelaínovou je určený na liečbu akné, pomáha proti škvrnám.
 • Látka zabraňuje rastu baktérií, znižuje sekréciu mazových žliaz, inhibuje reprodukciu abnormálnych kožných buniek, ktoré spôsobujú hyperpigmentáciu.

Foto: Skinoren sa používa na akné a škvrny po akné

Naneste tenkú vrstvu na problémové oblasti 1-2 krát denne po dobu 2-3 mesiacov.

Kúpiť Skinoren lacno nebude fungovať, pretože pacienti si vždy sťažujú na svoje predražené, čo často nezodpovedá efektívnosti.

Mal by sa tiež zdôrazniť iné gély a masti, ktoré sa vyznačujú vyššou cenou:

 • Dalatsin je založená na antibiotickej skupine klindamycín linkosamidov, ktorých analógy sú Clindathop, Clindacin, Clindovit, Clindes. Zničí patogénnu flóru, pomáha s abscesmi a furuncles, vulgárne akné. Tenká vrstva zapálenej pokožky sa musí lubrikovať 1-2 krát v klopách po dobu 3 až 6 mesiacov;
 • Effegel s adapalénom a benzoylperoxidom je indikovaný na lokálnu liečbu papuliek a komedónov. Gél rozmazal všetky poškodené oblasti, vyhýbal sa oblastiam slizníc a pier;

Ako odstrániť škvrny od akné na pápežovi? Zistite si tu.

 • Baziron (analóg eklaranu) s benzoylperoxidom zabraňuje vzniku jaziev a škvŕn, eliminuje zápal. Aplikujte gél rovnomerne na celú tvár ráno a večer. Terapeutický účinok sa rozvíja až po 3 až 4 týždňoch liečby a celý cyklus trvá 3 mesiace;
 • Clenzite s adapalénom predpisovať pre akné, viac otvorených a uzavretých komedónov. Vyčistite ju do očistenej a suchej kože raz za deň počas troch po sebe nasledujúcich mesiacov.

ceruzky

Tužky sú prostriedkom sanitky, keď je nevyhnutné urýchlene znížiť akné a zápaly:

 • Trendy slnko - používa sa bodovo pred vychádzaním na ulicu, ochladzuje, odstraňuje sčervenanie;
 • NIVEA Visage Young - skrýva chyby a používa sa dokonca aj na vrchole make-upu.

Čo je predpísané v závislosti na závažnosti akné

Odborníci konajú podľa schémy WHO.

Individuálny plán liečby sa vyvíja v závislosti od formy ochorenia:

Fotografie: lieky proti akné

 • svetlý ošetrené kyselinou azelajovou a salicylovou, benzoylperoxid;
 • priemer - antibiotiká, lokálne retinoidy, benzoylperoxid;
 • ťažký - Systémové antibakteriálne látky, hormóny, retinoidy.

Ako fungujú lieky?

Dobrá liečba akné by mala vyriešiť nasledujúce problémy.

 1. Odstráňte zápal vlasový folikul a okolité tkanivá.
 2. Suspendujte sekréciu mazové žľazy.
 3. Zničte baktérie a zabrániť ich reprodukcii.
 4. Znížte počet komedónov - upchaté póry.

Liečba akné v domácnosti

Súbežne s hlavnou terapiou môžete použiť domáce metódy. Hlavnou vecou je, že sa nestanú náhradou za liečivá.

masky

Pri problémovej koži sú utierky z týchto zložiek užitočné:

Foto: maska ​​s aloe a med odstraňuje zápal

 • buničina z uhorky alebo aloe;
 • zelená alebo biela hlinka s vodou;
 • med a citrónová šťava;
 • ovsené vločky a olivový olej;
 • surové zemiaky a vaječné biele.

Parné kúpele

Foto: maska ​​na tvár alebo čistenie tváre

Ak chcete lepšie vyradiť tvár pred teplým vývarom liečivých bylín, zakryte si hlavu ručníkom.

Procedúra trvá 10 minút a je povinná pred vykonaním ručného čistenia alebo použitím masky.

Utierky a pleťové vody

 • Z akné je dlho zachránené trením šťavy aloe, petržlenu, plantain, citróna alebo jablčného muštu na tretí zriedený vodou.

Foto: odloženie harmančeka je možné umývať

 • Na umývanie, záchvaty harmančeka, šalvie, farebnica urobí.
 • V teplej tekutine môžete namočiť bavlnenú obrúsku, aplikovať ju na bolesť na 10-15 minút.

Ľudské prostriedky

Ak chcete posilniť telo zvnútra, môžete použiť ľudové recepty:

 • nakrájame 2 polievkové lyžice. lóže. žihľava, nalejte 2 lyžice. vriacej vody a trvať na tom. Vezmite trikrát denne po dobu 4 po sebe nasledujúcich týždňov na 100 ml;
 • lyžicu mletých koreňov lopúche varíme na nízkej teplote 10 minút a trváme 3 hodiny. Pite 100 ml 4 krát denne.

náklady

Koľko robí droga v rubľoch v Moskve, zistite sa z tabuľky