Hlavná

Ovčie kiahne

Erytromycínová masť

Popis je aktuálny 09/16/2014

 • Latinský názov: erytromycín
 • ATX kód: D10AF02
 • Účinná zložka: Erytromycín (erytromycín)
 • výrobca: SINTEZ, OJSC (Rusko)

štruktúra

loading...

Zloženie činidla zahŕňa účinnú látku erytromycín, ako aj ďalšie prísady: disiričitan sodný, propylparahydroxybenzoát, metylparahydroxybenzoát, bezvodý lanolín, vazelína.

Forma vydania

loading...

Očná erytromycínová masť môže mať odtieň svetložltej až hnedo žltej farby, ktorá sa nachádza v skúmavkách s hmotnosťou 10 g.

Farmakologický účinok

loading...

Erytromycín je antibiotikum, ktorý patrí do skupiny makrolidov. Má bakteriostatický účinok na telo pacienta. Liečivo má vplyv na grampozitívne baktérie (Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus spp., Bacillus anthracis, Streptococcus spp., Corinebacterium diphtheriae, Clostridium spp.).

Liečivo tiež pôsobí na jednotlivé gramnegatívne organizmy. Avšak väčšina gramnegatívnych baktérií, rovnako ako huby, stredné a malé vírusy sú odolné voči pôsobeniu erytromycínu.

Pacienti trpia na erytromycínu lepšie ako penicilíny. Preto je možné predpísať nápravu av prípade alergie na penicilíny. Pri liečbe liekom sa rezistencia mikroorganizmov na ňu vyvíja relatívne rýchlo.

Farmakokinetika a farmakodynamika

loading...

Údaje o farmakokinetike a farmakodynamike nie sú k dispozícii.

Indikácie na použitie

loading...

Erytromycínová masť sa používa na liečbu infekčných zápalových ochorení, ktoré boli spôsobené mikroorganizmami citlivými na erytromycín. Používa sa na liečbu infekčných zápalových ochorení, ktoré boli vyvolané patogénmi, ktoré vykazujú odolnosť proti tetracyklíny, chloramfenikol, penicilín, streptomycín.

Externé aplikované na liečbu adolescentov čierne bodky.

Uvádza sa lokálna aplikácia liekov na infekčné a zápalové ochorenia oka.

Tiež, erytromycín masť je indikovaný na liečbu trachóm, zápalové podráždenie očí, pre liečenie kožných ochorení, pustulárnu infikovaných dekubitálnych rán, popálenín, trofických vredov.

kontraindikácie

loading...

Nasledujúce kontraindikácie sú definované:

 • porucha funkcie pečene;
 • žltačka v anamnéze;
 • vysoká citlivosť na makrolidy.

Vedľajšie účinky

loading...

Pri liečbe erytromycínovej masti sa môžu vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • dráždivý účinok, vyvolanie svrbenia, začervenanie;
 • ostatné alergické reakcie;
 • poruchy tráviaceho systému: vracanie, nevoľnosť, hnačka, dysbióza atď.
 • kandidóza;
 • tinitus a strata sluchu;
 • tachykardia.

Pri dlhodobej liečbe je možné vyvinúť sekundárnu infekciu, ktorá bola vyvolaná mikroorganizmami, ktoré sú odolné proti erytromycín.

Pokyny na použitie masti s erytromycínom (metóda a dávkovanie)

loading...

Pokyn pre erytromycínovú masť stanovuje, že pred predpisovaním lieku by mala byť stanovená úroveň citlivosti na masť mikroflóry, ktorá vyvolala vývoj ochorenia. Očná masť sa umiestňuje pod spodný alebo horný viečko trikrát denne, zatiaľ čo jej množstvo je 0,2-0,3 g. Ak je pacient diagnostikovaný trachómom, liek by sa mal predpisovať 4-5 krát denne.

Pokyny na použitie erytromycínovej masti naznačujú, že trvanie liečby závisí od závažnosti ochorenia a účinnosti liečby. Vo väčšine prípadov liečba trvá od jedného a pol až dvoch mesiacov. Keď sa liečba trachómom zvýši na 4 mesiace.

na kožné ochorenia liek sa má aplikovať na postihnutú oblasť 2-3x denne. V tomto procese liečba popálenín LS sa používa 2-3 krát týždenne. Liečivo sa má aplikovať v tenkej vrstve, liečba môže trvať 3 až 4 dni až 2 týždne.

Zmeňte dĺžku trvania liečby alebo dávkovanie lekárom individuálne, v závislosti od diagnózy a znakov priebehu ochorenia.

predávkovať

loading...

Neexistujú dôkazy o účinkoch predávkovania masťou s erytromycínom.

interakcie

loading...

Ak sa s erytromycínom používa súbežne s aminofylín, kofeín, teofylín, potom sa koncentrácia v plazme zvyšuje. V dôsledku toho sa zvyšuje riziko toxických účinkov.

Erytromycín pomáha zvyšovať koncentráciu cyklosporín v krvi, zatiaľ čo pravdepodobnosť nefrotoxicity sa zvyšuje.

Lieky, ktoré blokujú tubulárnu sekréciu, zvyšujú polčas erytromycínu.

Série antibiotík erytromycínu nie sú kombinované klindamycín, linkomycín, chloramfenikol. Pod vplyvom erytromycínu sa baktericídny účinok znižuje beta-laktámové antibiotiká.

Súbežná liečba s erytromycínom a teofylín zvyšuje jej obsah.

Ak súčasná liečba erytromycínom a prostriedkami, ktorých metabolizmus sa vyskytuje v pečeni, môže dôjsť k zvýšeniu koncentrácie týchto látok v krvnej plazme.

Erytromycín znižuje účinnosť hormonálnej antikoncepcie.

Súčasné používanie masti s erytromycínom a abrazívnych látok, ktoré dráždia pokožku alebo poskytujú exfoliáciu, vedú k vysušujúcemu účinku dráždivého účinku.

Obchodné podmienky

loading...

Masť sa vydáva bez lekárskeho predpisu.

Podmienky skladovania

loading...

Uchovávajte masť pri izbovej teplote, na suchom mieste a chráňte ju pred deťmi.

Dátum vypršania platnosti

loading...

Môžete ho uložiť po dobu 3 rokov, po uplynutí doby platnosti sa nedá použiť.

Špeciálne pokyny

loading...

Po aplikácii erytromycínu pred použitím iného vonkajšieho lieku na akné by mala byť aspoň jedna hodina.

Ak akné Po 3 - 4 týždňoch pravidelného používania masti neklesajte, potrebujete konzultovať s odborníkom. V niektorých prípadoch sa pozoruje výrazný účinok až po 2-3 mesiacoch aplikácie masti.

Ak sa liek používa dlhší čas, môže sa vyvinúť superinfekcia.

Ak sa na profylaxiu u novorodencov použije oftalmová masť očný zápal, nemal by sa omyť z oka.

Pre deti, ktorých matky sú diagnostikované a vyjadrené kvapavka, erytromycín ako očné liečivo sa podáva súčasne s vodným roztokom penicilín G (parenterálne podávanie).

analógy

loading...

Analogy masti s erytromycínom sú Tetracyklínová masť, lieky Tsiploks, Dexa-Gentamicin, Tobradeks.

deti

loading...

Používa sa na liečbu detí, pričom prísne dodržiava predpísané dávkovanie a liečebný režim.

Počas tehotenstva a laktácie

loading...

Erytromycín je schopný preniknúť do placenty, je tiež vylučovaný do materského mlieka. na tehotenstva lekár by mal jasne porovnať úroveň očakávaného prínosu a rizika.

Recenzie o masti Erythromycin

loading...

V sieti sa nachádzajú početné recenzie týkajúce sa masti s erytromycínom, v ktorých najčastejšie hovoríme o použití tohto lieku na liečbu akné. Je potrebné poznamenať, že tento liek pomáha zbaviť sa akné pomerne efektívne, čo zabraňuje baktériám.

Existujú však recenzie, v ktorých bolo uvedené, že erytromycínová masť po dlhodobom používaní nemala očakávaný účinok. Lekári sa zameriavajú na to, že musíte aplikovať masť na akné a iné ochorenia na jasný vzor a až po konzultácii s odborníkom. Vzhľadom na to, že liek je antibiotikum, jeho použitie by sa malo liečiť rozumne.

Cena Erytromycínová masť, odkiaľ kúpiť

loading...

Cena erytromycínovej masti sa pohybuje od 20 do 40 rubľov na 15 g balenia.

Na Ukrajine je cena oftalmickej masti v priemere 30 hrivien za balenie 15 g.

vzdelanie: Vyštudovala základnú zdravotnícku vysokú školu Rivne State s titulom v lekárni. Vyštudoval štátnu lekársku univerzitu v meste Vinnytsia. MI Pirogov a stáže na svojej základni.

Pracovné skúsenosti: Od roku 2003 do roku 2013 pracoval ako farmaceut a šéf kiosku lekárne. Za dlhoročnú a usilovnú prácu získala diplomy a ocenenia. Články o lekárskych témach boli publikované v miestnych publikáciách (novinách) a na rôznych internetových portáloch.

Žijem v Nikopole na Ukrajine, ako môžem získať očný masť erytromycínu?

Erytromycínová masť - návod na použitie. Čo pomáha erytromycínu masť a kontraindikácie

loading...

Látka erytromycín je antibiotikum, ktoré účinne zastavuje násobenie baktérií. Liek s touto látkou vo forme masti sa používa na liečbu zápalových procesov pokožky, slizníc, popálenín a oparu. Pozrime sa podrobnejšie na spektrum jej použitia v medicíne.

Masť erytromycínu - návod na použitie

Pred použitím produktu je potrebné správne pripraviť postihnutú oblasť pokožky. Je dobre čistené a sušené. Potom sa masť erytromycínu aplikuje na boľu s malou vrstvou a jemne trenie. Pokyny na použitie masti s erytromycínom naznačujú, že sa používa dvakrát denne. Po ukončení procedúry sa má umyť. Nepoužívajte výrobok dlhšie ako odporúčaný čas v pokynoch. Liečba z toho nebude účinnejšia a pravdepodobnosť vedľajších účinkov sa zvýši.

Erytromycínová masť - zloženie

V balení (10 g) obsahuje 1 g účinnej látky, ale aj tento pokles je dostatočný na aktívne potlačenie infekcie. Ďalšou časťou erytromycínovej masti je lanolín a síran sodný. Základom lieku je však petrolatum. Činidlo môže mať svetložltý alebo bohatý žltohnedý odtieň. Jeho výhodou je lokálny účinok na bolesť. Z tohto dôvodu je liek relevantný pre liečbu novorodencov.

Erytromycínová masť - indikácie na použitie

Liečivo patrí do skupiny antibiotík, ktoré ovplyvňujú proteíny mikroorganizmov. Masť s erytromycínom účinne bojuje s rôznymi infekciami. Indikácie pre použitie masti s erytromycínom boli nasledujúce patogény:

 • čierny kašeľ;
 • Staphylococcus aureus;
 • Corynebacterium;
 • streptokok;
 • Salmonella;
 • mykobaktérie;
 • Listeria;
 • chlamýdie;
 • gonokok;
 • gonorea palice;
 • Hemophilus tyče.

Očná masť erytromycín dokonale zvládne konjunktivitídu, keratitídu. Očná masť pre deti je možné použiť. Jeho protizápalové vlastnosti sú relevantné pri liečbe akné. Erytromycín zabíja pôvodcov kožných ochorení. Spolu s inými liekmi sa toto antibakteriálne liečivo používa na liečbu hnisavých infekcií, rany, popáleniny o 2-3 stupne.

Erytromycínová masť - kontraindikácie

Zoznam vedľajších účinkov je malý, rovnako ako cena. Niekedy môže byť použitie lieku sprevádzané podráždením, vyrážkami na tele, výskytom sčervenania v mieste aplikácie, možnosťou opakovanej infekcie. Niektorí ľudia majú závraty. Nasledujúce kontraindikácie erytromycínovej masti sa nazývajú:

 • abnormálna funkcia pečene;
 • precitlivenosť na zložky lieku;
 • individuálna intolerancia;
 • tehotenstva a laktácie.

Erytromycínová mastná oftalmológia

Oftalmológia považuje túto drogu za jednu z najúčinnejších. Očná masť pre deti a dospelých pacientov sa používa na konjunktivitídu, bakteriálnu blefaritídu, meibomit. Zaoberá sa jačmeňom a ďalšími bakteriálnymi chorobami. Erytromycínová masť pre oči podľa návodu je položená na spodnom viečku. Postup sa opakuje trikrát denne. V prítomnosti trachómu sa aplikácia zvýši až päťkrát. Trvanie liečby závisí od závažnosti ochorenia. Pri liečbe trachómu sa erytromycín na oči aplikuje až na 3 mesiace.

Erythromycin masť pre akné

Ak chcete začať liečbu liekom s erytromycínom proti akné, stačí trpezlivosť. Nemôžete sa zastaviť, kým všetky vyrážky nezmiznú. V opačnom prípade sa zvyšné živé baktérie ďalej množia. To povedie k opakovaným zápalovým procesom. Pri posudzovaní odpovedí pacientov je erytromycín dobre podporovaný v tandeme so zinkovou masťou.

Voľba vonkajších erytromycínových prípravkov proti akné je skvelá. Môže to byť gél, krémy, pleťové vody. Erytromycínová masť z akné sa aplikuje na suchú, čistú pokožku. Pred použitím sa tvár umyje teplou vodou a hydratačným mydlom. Koľkokrát a koľko sa aplikuje na kožu, rozhodne lekár. Ale veľmi skoro pacient začne pozorovať pozitívny účinok liečby. Na miestach použitia krému sa môže vyskytnúť svrbenie. Potom sa liek okamžite umyje a konzultuje s lekárom.

Erytromycínová masť v nose

V prípade poškodenia epidermis môže byť zápal nosnej sliznice, môže sa použiť erytromycínová masť na nos. Liečivo sa odporúča používať 2-3 krát denne. Rovnaký liečebný režim je znázornený proti trofickým vredom. Kontraindikácia môže slúžiť ako tehotenstvo pacienta. Novorodenca sa má podávať len podľa pokynov špecialistu.

Erytromycínová masť v gynekológii

Liek sa považuje za účinný pri liečbe zápalových ochorení pohlavného systému s tepelnou, chemickou, mechanickou alebo infekčnou povahou. Erytromycínová masť v gynekológii sa používa vtedy, ak vznikol problém kvôli škodlivému mikroorganizmu. Treba si uvedomiť, že vírusy sú schopné zvyknúť si na liek, takže ak nie je žiadny pozitívny účinok, musí sa nahradiť iným. Vo väčšine prípadov je však použitie tejto drogy pozitívnou spätnou väzbou od pacientov.

Erytromycín masť: návod na použitie

Inštrukcia pre masť erytromycínu

Pokyn je skutočným návodom na použitie liečiva erytromycínu vo forme masti v liečbe. Tu pacient nájde informácie o indikáciách použitia, dávkovaní a upozorneniach týkajúcich sa použitia erytromycínovej masti.

Forma, zloženie, balenie

Liečivo sa uvoľňuje vo forme očnej mastí nažltlých odtieňov zabalených do tuby s hmotnosťou 10 gramov.

V jej zložení je účinnou látkou požadované množstvo erytromycínu doplneného disulfitom sodným, vazelínom, propylparahydroxybenzoátom, bezvodým lanolínom a metylparabénbenzoátom.

Termín a podmienky skladovania

Podmienky skladovania pre masť: údržba v bežných podmienkach miestnosti, kde je prístup pre batoľatá vylúčený. Trojročné skladovanie je povolené.

farmakológia

Keď je antibiotikum-makrolid erytromycín, ovplyvňuje mikroorganizmus bakteriostaticky. Je schopný ovplyvňovať grampozitívne baktérie a niektoré gramnegatívne druhy, aj keď mnohé z nich sú odolné voči svojim účinkom.

U pacientov je erytromycín lepšie tolerovaný ako penicilín, preto sa podáva, ak pacient trpí alergiou na penicilín.

farmakokinetika

Podľa jeho farmakokinetických vlastností nemá liek údaje.

Indikácia erytromycínovej masti na použitie

Erytromycínová masť sa odporúča na liečbu zápalových infekčných ochorení, ktoré boli spôsobené týmito mikroorganizmami, ktoré sú citlivé na svoju účinnú látku. Môže sa tiež použiť na liečenie chorôb podobnej povahy vyvolaných činidlom vyvolávajúcim infekciu rezistentnou na streptomycíny, tetracyklíny, penicilíny alebo chloramfenikol.

Spravidla je predpísané na liečbu juvenilného akné.

Masť sa odporúča aj na vonkajšie použitie na pokožke kože v prítomnosti pustúl, trofických vredov, povrchov infikovaných ranou. Masti sú ošetrené popáleninami a odlesňovaniami.

Miestna erytromycínová masť je predpísaná pre ochorenia očí, ktorých povaha je infekčno-zápalová.

kontraindikácie

Nesmiete predpísať masť na použitie, ak pacient naruší funkčnosť pečene alebo v jeho histórii existuje záznam o žltačke. Takisto nie je vhodné podávať, keď je zistená vysoká citlivosť na skupinu makrolidov.

Masť erytromycínu

Pred začatím liečby sa má masť testovať na stupeň citlivosti na tie mikroorganizmy, ktoré spôsobili infekčné poškodenie.

Ak máte očné ochorenie, zaveďte masť na spodné viečko niekoľkokrát denne. V prítomnosti trachómu sa má liečivo umiestniť na viečko až päťkrát denne.

Dĺžka liečby závisí vo veľkej miere od závažnosti ochorenia a od spôsobu liečby. S priaznivým obrazom účinnosti terapie sa má oko liečiť asi dva mesiace. Trachoma vyžaduje štyri mesiace na liečbu.

Kožné ochorenia: používajte až trikrát denne;

Burn: Aplikujte dvakrát alebo trikrát týždenne;

Masť sa aplikuje na postihnutú oblasť v tenkých vrstvách. Trvanie liečby sa líši od lekára z troch na štyri týždne.

Masť erytromycínu v tehotenstve

V tehotenstve erytromycínová masť nie je vhodná na lekársky predpis, alebo len po vyváženom prístupe lekára k situácii, pretože liek prenikne do materského mlieka, kŕmenie by sa malo počas liečby zastaviť.

Erytromycínová masť pre deti

Deti Erytromycínová masť je povolená na použitie s prísnym dodržiavaním pokynov lekára.

Nežiaduce účinky

Terapia s erytromycínovou masťou poskytuje prítomnosť nasledujúcich vedľajších účinkov:

 • podráždenie kože sprevádzané sčervenaním a svrbením;
 • prejavy alergií rôznej povahy;
 • narušenie funkcie trávenia vo forme hnačky, nauzea s vracaním, rozvoj dysbiózy;
 • kandidóza;
 • výskyt hluku v ušiach, ktorý môže spôsobiť zníženie sluchu;
 • rozvoj tachykardie;
 • pri dlhodobej liečbe sa často vyvinula infekcia sekundárneho typu.

predávkovať

Nie je poskytnuté predávkovanie lieku ani jeho dôsledky.

Interakcia s liekmi

Pri kombinácii erytromycínu s viacerými liekmi možno pozorovať nasledujúce liekové interakcie:

 • aminofylín, teofylín alebo kofeín - toxický účinok sa zvyšuje, pretože ich koncentrácia v krvnej plazme stúpa;
 • cyklosporín - zvyšuje sa koncentrácia v krvi, čo vedie k nefrotoxicite;
 • polčas rozpadu lieku sa zvyšuje v kombinácii s prostriedkami, ktoré blokujú sekréciu tubulárnej;
 • Klindamycín, chloramfenikol, linkomycín - sú nekompatibilné s erytromycínom;
 • beta-laktámové antibiotiká - ich baktericídny účinok sa znižuje;
 • hormonálna antikoncepcia - ich účinok sa znižuje;
 • brúsivá na exfoliáciu pokožky - poskytuje pokožke účinok sucha a podráždenia.

Ďalšie pokyny

keď sa kombinovaná liečba akné používa s viacerými liečivami, interval medzi aplikáciou masti a aplikáciou iného lieku by mal byť aspoň hodinu.

Keď sa po niekoľkých týždňoch prejavov akné mastí nie sú klesol, mala ďalej konzultovať s lekárom môže byť potrebné zvýšiť liečbu výmeny.

Po dlhodobej liečbe dochádza k častému rozvoju superinfekcie.

Ak používate oftalmologickú masť na profylaktické účely u detí na oftalmológiu, neumyte liek z očí.

Deti, ktoré sa narodili z matky infikovanej kvapavou kvapalinou, sú predpísané ako liek na oftalmológiu a kombinujú sa s vodným roztokom penicilínu vo forme injekcií.

Analógy masti erytromycínu

Analogom liečebnej masti erytromycínu je tetracyklínová masť. Okrem toho sa pozoroval podobný účinok liekov Torbadex, Dexa-gintamycín, Ziplox.

Cena za masti na erytromycín

Cena za erytromycínovú masť nepresahuje 40 rubľov.

Erythromycin masť recenzie

Existuje veľa recenzií o lieku a každý z nich je pozitívny. Mnohí ľudia berú na vedomie účinok lieku jeho mierny účinok. Nebol povedaný žiadny prípad, kde by bola masť v liečbe zbytočná. Samozrejme, všetci sú spokojní s dostupnosťou drogy za cenu.

Tu je niekoľko recenzií od tých, ktorí nedávno prišli na jedno zo špecializovaných fór.

Valentine: Naša rodina trpí herpesom na perách, čo nazývame chladom. Šetríme sa masťou erytromycínom, ktorý je lacný a vždy po ruke. Pomáha veľmi rýchlo, hlavne ak si nenechajte ujsť bolesť. Radím všetkým.

Lydia: Už dlho používam masť na ošetrenie jačmeňa, ktorý sa pravidelne objavujem. Akonáhle mi to predpísal lekár na liečbu tohto nešťastia, ale teraz si ju kúpim sám, keď chápem, že "hostia sú na prahu." Radím tým, ktorí trpia rovnakým problémom: uzdravuje sa rýchlo a efektívne. A cena je veľmi malá.

Victoria: Takáto masť ako erytromycín pravdepodobne pre každú rodinu v ordinácii lekárne. Vždy tiež nakupujem na sklade. Letím po jej očiach, ak krvácam a zrazu prekonám zápal spojiviek. Okrem toho moja mačka využíva služby takejto pomoci. Keď sa začne rozptýliť oči, a ten menuje rovnakú terapiu. Je to dobré a rýchle. Každý, kto nie je oboznámený s masťou erytromycínu, odporúčam skúsiť: stojí za to penny a pomoc je veľmi účinná.

Čo pomáha masť Erytromycín

Erytromycínová masť je lacný a účinný prostriedok proti akné, známy mnohým. Oblasť jeho použitia sa však neobmedzuje len na dermatológiu - masť je populárna v oftalmológii a mnohých ďalších oblastiach medicíny.

Masť Erytromycín - popis a účinok

Erytromycín vo forme masti je externé činidlo s antibakteriálnym účinkom. Hlavnou účinnou látkou je antibiotikum-makrolid so širokým rozsahom práce - erytromycín (v prostriedkoch svojich 10 000 jednotiek). Prípravok obsahuje aj množstvo pomocných zložiek:

 • disulfát sodný;
 • vazelína;
 • pyrosiričitan sodný;
 • bezvodý lanolín.

Produkt je dostupný v tubách s obsahom 5 g (očná masť) a 10,15 g, ktoré sú balené v kartónových škatuliach. Vyrábajú ho rôzne farmaceutické spoločnosti - Biosintez, Sintez, Tatkhimpharmpreparaty, stredné cena najväčšieho balíka je 150 rubľov.

Liečivo je netoxické, môže sa aplikovať na ľubovoľnú časť tela, tvár. Pacienti sú tolerovaní lepšie ako antibiotiká na báze penicilínových skupín. Erytromycín má antimikrobiálny účinok - kombinuje sa s ribozomálnymi zložkami baktérií, ničí molekulárne väzby aminokyselín, čím inhibuje syntézu mikrobiálnych proteínov. Erytromycín pomáha proti chorobám spôsobeným citlivými mikróbmi:

 • Neisseria;
 • chlamýdie;
 • Staphylococcus aureus;
 • streptokok;
 • chrípka;
 • Bordetella;
 • Brucella;
 • Corynebacterium;
 • Clostridia.

Niekoľko Gram palice nereagujú na liečbu z dôvodu odolnosti voči účinnej látke (Escherichia coli, Shigella, Pseudomonas aeruginosa).

Indikácie na použitie

Na liečbu očí je liek široko používaný aj u detí. Pomáha proti mnohým infekciám očí:

 • bakteriálna konjunktivitída;
 • zápal slizničných membrán očí u novorodencov;
 • bakteriálna blefaritída;
 • mikrobiálna blefarokonjunktivitída;
 • meibomit, jačmeň.

Aj v oftalmologickej masti je indikovaná komplexná terapia chlamýdiovej konjunktivitídy, blefaritídy, keratitídy. Pri paralelnom podaní trachómu by ste mali pravidelne oplachovať oči s antiseptikmi. Ako profylaktikum sa používa erytromycín na prevenciu neonatálneho krvácania.

Ak je aplikácia príliš dlhá, všetky baktérie získajú rezistenciu voči erytromycínu - to je nedostatok lieku.

Erytromycín sa môže použiť na pokožku proti rôznym patologickým stavom spôsobeným mikróbmi. Masť je indikovaná na popáleniny o 2-3 stupňoch vrátane pred infekciou (aby sa zabránilo vzniku sekundárnej infekcie). S pomocou liečiva sa liečia infikované rany, odreniny, zle liečivé škrty.

Tiež indikácie na použitie sú:

 • odreniny;
 • streptokokový, stafylokokový impetigo;
 • dyshidrotický ekzém;

Často sa liek odporúča použiť pri akne, dospievajúcej akné, ale priebeh liečby by mal byť prísne časovo obmedzený.

Návod na použitie

Masť je určená len na vonkajšie použitie. Pred aplikáciou sa má postihnutá oblasť pokožky dôkladne umyť a nechať ju vysušiť. Zvyčajne sa liek jemne trení do pokožky, slizníc 2-3 krát denne. Trvanie liečby závisí od závažnosti infekčného procesu, častejšie je 1-3 týždne. Pod dohľadom lekára môže byť masť použitá na dlhší priebeh - až 6-8 týždňov.

Tento postup môže viesť k vývoju sekundárnej hubovej infekcie v dôsledku deštrukcie všetkej bakteriálnej flóry, vrátane - nepatogénnej.

Liečba niektorých typov chorôb je nasledovná:

 1. Konjunktivitída, blefaritída. Trikrát denne by ste mali položiť náplasť (približne 0,2 g na postup) pre spodné viečko. Aby ste to dosiahli, mali by ste dôkladne umyť ruky, vytlačiť masť na prst, aplikovať na postihnuté miesto.
 2. trachóm. Aplikovať Erythromycin potrebovať rovnaké, ale 5 krát / deň.
 3. Hnisavé rany. Čistenie kože hnisavých nekrotických hmôt (v niektorých prípadoch môže byť potrebná chirurgická liečba). Naneste liek a zatvorte ranu sterilným gázovým obväzom.
 4. popáleniny. Aplikujte 3-4 krát týždenne až do zotavenia.

Z akné erytromycín sa aplikuje na kožu dvakrát / denne, s veľkou frekvenciou vyrážky, ktorá môže masť masť bez rozdielu. Prečistenie pokožky by sa malo čistiť od make-upu, mastnoty a nečistôt.

Kontraindikácie, vedľajšie účinky

Používanie masti počas tehotenstva môže byť nebezpečné. Dokonca aj tie malé koncentrácie liečiva, ktoré vstupujú do krvi miestnym tampónom, môžu preniknúť do placentárnej bariéry. Preto v prvom trimestri masť Erytromycín je kontraindikovaný v 2-3 trimestroch.

Pri laktácii predĺžené užívanie lieku vyžaduje zrušenie dojčenia, pretože erytromycín vstupuje do materského mlieka.

Kontraindikácie liečby sú tiež závažné štádiá narušenia obličiek, pečene (dekompenzované formy). Ďalšie zákazy sú nasledovné:

 • intolerancia makrolidovej skupiny na antibiotiká;

Medzi vedľajšie účinky sa najčastejšie vyskytujú sčervenanie, vyrážky na tele, hypertermia, svrbenie, alergické reakcie. V zriedkavých prípadoch sú možné vedľajšie účinky systémovej povahy - bolesti hlavy, závrat, opuch, vyrážka po celom tele. Takéto situácie vyžadujú naliehavé stiahnutie lieku.

Analógy a ďalšie informácie

Z analógov môžeme pomenovať rad ďalších antibakteriálnych a antiseptických látok vo forme masti, ktoré sa predávajú v lekárňach.

Pokyny na použitie masti s erytromycínom

Erytromycín je antibiotikum triedy makrolidov, prvý získané v roku 1952. Je dostupný vo forme masti a tabliet. Predáva sa bez lekárskeho predpisu, lebo je pomerne bezpečný. Z toho istého dôvodu možno použiť aj pre dojčatá. Krém obsahuje účinnú zložku erytromycín, ako aj pomocné zložky vo forme lanolínu, petrolatum a roztoku síranu sodného.

Masť pre vonkajšiu aplikáciu účinné proti Staphylococcus, Corynebacterium, Streptococcus, Salmonella, Listeria, mykobaktérií, chlamýdie, gonokok a hemofíliou gonoreynyh palice, Brucella, Legionella. Okrem antibakteriálne pôsobenie, ktorý spočíva v blokovaní syntézy mikrobiálnej bielkoviny, má protizápalový účinok. Masť bojuje s infikovanými oblasťami kože zvonku, zatiaľ čo tablety - zvnútra. Baktérie sú schopné získať rezistenciu (odpor) k aktívnej zložke, takže dlhodobo nepoužívajte liek. Ak nie sú žiadne zlepšenia, musíte nástroj zmeniť na iný.

Indikácie pre použitie lieku sú:

 • ničenie baktérií a zápalu oka (zápal spojiviek, zápal očného viečka, Blepharoconjunctivitis, jačmeň (STY), keratitída, oftalmie, Chlamydia, trachóm);
 • infekčné lézie kože (vyrážky, pupienky, akné);
 • tlakové vredy;
 • infekčné choroby (pertussis, otravy jedlom so salmonelou, gonokokové a chlamydiálne lézie);
 • zápal sliznice v nosovej dutine;
 • hnisavé infekcie;
 • hojenie;
 • popáleniny stupňa II a III;
 • zápalové ochorenia gynekologickej povahy (vulvitida).

Ak sa masť používa ako liečba infekčných a zápalových lézií očí, potom sa lieky položia na spodné viečko. Kurz - 3 krát denne pre konjunktivitídu, blefaritídu, jačmeň. Keď sa očná maska ​​trachoma aplikuje približne päťkrát. Pri tejto chorobe je povolené používať liek až na 3 mesiace, trvanie liečby iných ochorení závisí od závažnosti ochorenia, ale nemalo by prekročiť viac ako 14 dní. Podľa všeobecného pravidla sa v prípade zlepšenia po 2 týždňoch masť zastaví, aby sa použila, po ktorej po dohode s lekárom je možné po určitom čase absolvovať profylaxiu. V tomto prípade sa do 2 týždňov podáva droga raz za 2 dni.

Ak sa masť erytromycínu používa proti akné, liek sa má aplikovať 1-2 krát denne, trvanie kurzu je asi 12-14 dní. Je dôležité ukončiť liečbu. Aplikujte masť na očistenú tvár a predčistite ju.

Pri purulentných ochoreniach epidermis a mäkkých tkanív pôsobí prostriedok na postihnutú oblasť tenkou vrstvou. Kurz - 1-2 krát denne po odstránení mŕtvych buniek a hnisu. Pri popáleninách je potrebné masť nanášať 2-3 krát denne počas 7 dní. Dĺžka trvania liečby môže závisieť od závažnosti ochorenia. Nesmie prekročiť viac ako 2 týždne, takže baktérie nerozvinú rezistenciu voči účinnej látke.

Ak sa erytromycínová masť aplikuje do nosa, potom sa v tomto prípade používa 2-3 krát denne. Podľa pokynov na použitie je potrebné rovnaké množstvo na liečbu trofických vredov.

Niektoré funkcie lieku:

 • ak sa po aplikácii masti objaví nepríjemné pocity vo forme svrbenia, je potrebné liečbu erytromycínom zrušiť, opláchnuť vodou a konzultovať s odborníkom;
 • činidlo sa musí aplikovať v tenkej vrstve;
 • aj napriek tomu, že je liek vydávaný bez lekárskeho predpisu, je potrebné konzultovať s lekárom pred použitím, aby ste určili presné dávky a trvanie liečby;
 • ak masť nepomôže a stav pokožky sa nezlepší počas 3-4 týždňov, musíte navštíviť špecialistu (niekedy to trvá 2-3 mesiace, kým sa úplne zotaví z akné);
 • Nepoužívajte výrobok príliš dlho, pretože môže spôsobiť superinfekciu;
 • ak sa masť používa ako liek proti akné a akné, nie je možné ho skombinovať s inými liekmi počas jednej hodiny (zaznamenala sa vysoká účinnosť erytromycínu spolu so zinkovou masťou v terapii vyrážok);
 • droga neovplyvňuje koncentráciu pozornosti a riadenie vozidiel.

Kontraindikácie používania lieku sú individuálna intolerancia zložiek lieku, obdobie dojčenia, ťažké ochorenia vnútorných orgánov (pečeň a obličky).

Medzi vedľajšie účinky patria:

 • svrbenie, začervenanie, lúpanie v oblasti aplikácie masti;
 • vyrážka;
 • zvýšená telesná teplota;
 • závraty.

Ak chcete používať liek počas tehotenstva a dojčenia, musíte sa poradiť s odborníkom. Liek je pomerne bezpečný a používa sa u novorodencov, ale jeho účinok na matku a plod nie je úplne pochopený. Počas obdobia laktácie počas liečby by malo byť dovolené prerušiť dojčenie a prechod na umelé zmesi.

Masť je nezlučiteľná s chloramfenikolom, linkomycínom a klindamycínom. Nepoužívajte ho spolu s cefalosporínmi, karbopenémami a penicilínmi. Ak sa používa s abrazívnymi látkami (kroviny, špongiemi), masť môže dráždiť a vysušiť pokožku.

Existujú analógy lieku:

 • fosfát erytromycínu;
 • Ilozon;
 • Ermitsed;
 • Grunamycín (sirup);
 • Eriflyuid;
 • Erytromycín-Lect.

Podobné lieky majú lieky s iným zložením:

 • Floxal (kvapky a masť);
 • Asitrmitsin (tablety);
 • Erytromycín-fereín (masť);
 • Erytromycín-AKOS (masť);
 • Dalacin (kapsuly, roztok);
 • Clindathop (gél);
 • Duak (gél);
 • Zinerit (smotana);
 • Nadoxín (smotana);
 • Ugricil (gél).

Neodporúča sa nahradiť samotný liek. Je potrebná konzultácia špecialistu.

Kedy sa používa erytromycínová masť?

Sme poctovaní, drahí čitatelia, na stránke našej webovej stránky. Dnes sa hovorí o antibiotikách, ktoré sú na farmakologickom trhu široko zastúpené. Môžu sa nachádzať nielen v tabletách a injekčných roztokoch, ale aj v mastiach, v pleťových vodách. Ako dobre sa takéto formy produkcie dokázali? Zvážte napríklad masť erytromycínu, čo pomáha? Ako ho správne aplikovať? Môže to niekto použiť?

Prehľad lieku

Predané v praktických skúmavkách s objemom 3, 7, 10 a 15 gramov. Obsahuje erytromycín - širokospektrálne antibiotikum. Pacienti sú lepšie tolerovaní než antibiotiká skupiny penicilínov. U koho alergie na poslednú, potom vymenovať alebo nominovať erytromycín.

Spolu s pomocnými zložkami (špeciálna vazelína, lanolín atď.) Má antibakteriálny účinok.

Jeden gram masti obsahuje 10 000 IU (1%), ktorá je dostatočná pre riešenie Staphylococcus, Streptococcus, kvapavky a Haemophilus influenzae, Chlamydia.

Masť husté konzistencie. Farba - žltkastá s hnedým nádychom. Aplikoval sa zvonka a čo je najdôležitejšie, až po konzultácii s lekárom.

Prostriedky dostupné, voľne predávané v lekárňach. Erytromycínová masť je priemerná cena 70 až 100 rubľov na 10 gramov.

Čo pomáha?

Liečia rôzne ochorenia:

 1. Popáleniny s komplikáciami (stupeň II - III).
 2. Vekové škvrny u adolescentov.
 3. Vredy (ťažké akné, iné zápaly kože).
 4. Lôžka s dlhým pobytom v jednej polohe.
 5. Poranenia po traumatickom alebo pooperačnom s komplikáciami.
 6. Jačmeň v ostrej forme.
 7. Konjunktivitída s infekciou.
 8. Trofické vredy v narušených metabolických procesoch v tkanivách.

Vzťahuje sa na aktuálne antibiotiká, potom ovplyvňuje rôzne typy baktérií, iba v mieste, kde uloženého, ​​nedovoliť, aby sa množiť.

Erytromycín sa absorbuje do rohovky oka, ale po chvíli sa mikroorganizmy zvyknú a stávajú sa voči nej odolné. Pri anaeróbnych baktériách mastnota nie je schopná bojovať.

Účinné pri boji proti zápalu oka. Predpísaná je aj pre dojčatá. Oftalmológovia odporúčajú masť erytromycínu po operáciách na oči, aby sa eliminovali infekčné komplikácie.

Ako podať žiadosť?

Masť možno použiť len po vymenovaní lekára. Najčastejšie to používajú očné lekári v zápalových procesoch viditeľného orgánu. Účinok závisí od správnej aplikácie.

Pri ječmeni, blefaritíde, konjunktivitíde, očnej masti by sa mali umiestniť za viečko a vytiahnuť ho. Na tento účel existuje špeciálna špachtľa. Malo by sa to robiť v noci, pretože hustota lieku je vysoká, okolo 30 minút bude rozmazané videnie. Procedúra sa vykonáva na obidvoch okoch, aby sa ochránilo zdravé pred infekciou. V prípade komplikácií je možné použiť až 3 mesiace.

Táto droga je obľúbená u adolescentov v boji proti mladistvému ​​akné. Pred aplikáciou sa pokožka vyčistí a vysuší. Len potom sa používajú dvakrát denne na zapálené miesta. Pri riadnom používaní a dodržiavaní osobnej hygieny je výsledok viditeľný po týždni.

Pri popáleninách sa masť aplikuje trikrát týždenne nie častejšie. Kurz vymenuje lekára. Viac ako tri mesiace nemožno použiť.

Obzvlášť opatrne používajte tehotné ženy. Napriek tomu, že liek má lokálny účinok, stojí za to liečiť opatrne, pretože účinok na plod ešte nebol študovaný. Neohrozujte zdravie dieťaťa.

Existujú nejaké kontraindikácie

Nezabudnite, že masť obsahuje antibiotikum. A on, rovnako ako jeho zložky, nie je všetci rovnako tolerovaný.

 • Individuálna intolerancia vo forme alergických reakcií.
 • Ťažké poruchy pečene, obličiek.
 • Lokálne podráždenie (svrbenie, pálenie).
 • Dojčenie.

Použitie s inými antibakteriálnymi liekmi povedie k významnému zníženiu baktericídneho účinku. Pri aplikácii na kožu s abrazívnych látok (tých, ktoré spôsobujú olupovanie), môžete získať silné vysúšanie a podráždenie pokožky.

Niekedy existuje pripojenie hubových alebo iných bakteriálnych infekcií.

Silná reakcia na liek sa prejavuje edémom tváre, hrdla, jazyka, závraty, dýchavičnosti. Pri takýchto príznakoch je potrebné okamžite sa obrátiť na lekára.

preventívne opatrenia

Napriek malému množstvu antibiotík v tubách môže na ne reagovať. Preto je potrebné prestať používať po najmenších zmenách na koži.

Nepoužívajte silnú vrstvu. Rýchlejšie ako proces hojenia nepríde a môže sa vyskytnúť toxický účinok.

Erytromycín sa nestvára s levomycetinom. Majú opačný účinok. Ak chcete ich používať spoločne, znamená to znížiť výsledok liečby.

Hormonálne kontraceptíva, ktoré interagujú s antibiotikom, majú horšiu prácu pri povinnostiach, ktoré im boli uložené.

Pri používaní v období dojčenia môže matka "podať" dieťa s liekom, a to aj bez podozrenia. Keď tam je akútny problém u matky v súvislosti s povinným prijímanie lieku, dieťa by malo byť dočasne prevedená na umelú výživu.

Miestna aplikácia nemôže viesť k predávkovaniu, ale existujú vedľajšie účinky. Je potrebné starostlivo ošetriť starostlivosť od samého začiatku používania masti.

Zvláštne podmienky skladovania nevyžadujú, ale nezabudnite na bezpečnosť príbuzných (najmä detí). Prístup k lieku by mal byť obmedzený.

Pred aplikáciou a po aplikácii dôkladne umyte ruky. Výsledok aplikácie prichádza po chvíli.

Vždy povedzte lekárovi o akýchkoľvek reakciách, ktoré ste predtým videli a aké lieky pijete. A nezabudnite na dátum vypršania platnosti.

Na to sa budeme rozlúčiť s vami. Nezabudnite sa prihlásiť na odber aktualizácií stránok. Zdieľajte článok so svojimi priateľmi v sociálnych sieťach a nechajte svoje pripomienky.

Erytromycínová masť je vonkajší prostriedok pre sliznicu pokožky a očí

Liek má schopnosť odolávať účinku infekcie. Nie je toxický. Používa sa na liečbu kožných ochorení a problémov s očami v prípadoch, keď sú spôsobené mikroorganizmami, ktoré sú citlivé na pôsobenie zložiek činidla. Dnes preskúmame návod na použitie a analógy masti Erythromycin, recenzie o ňom a ceny v lekárni.

Vlastnosti lieku

Masť je širokospektrálne antibiotikum. Prípravok je určený na vonkajšie použitie.

Liečivo je lepšie tolerované ako lieky obsahujúce penicilín. Preto je tiež predpísané na použitie v prípadoch, keď pacient trpí neznášanlivosťou.

Zloženie erytromycínovej masti

Nástroj má vo svojom zložení:

 • ako aktívnu zložku:
  • erytromycín;
 • ďalšie prísady:
  • pyrosulfit sodný,
  • bezvodý lanolín,
  • vazelína,
  • disiričitan sodný.

Dávkové formy

Produkt je k dispozícii ako masť. Látka je balená v skúmavkách, ktoré obsahujú 15 gramov, 10 gramov alebo 5 gramov liekov.

Priemerná cena za balíček je 27 rubľov.

Farmakologický účinok

Liečivo je antibiotikum. Agent má účinok:

farmakodynamika

Liečivo vykazuje baktericídne vlastnosti, ak sa používa vo vysokých dávkach. Ovplyvňuje gramnegatívne a grampozitívne mikroorganizmy.

Zloženie prostriedky produkujú reverzibilné interakciu s intracelulárnymi prvkami, čo spôsobuje prekážky pre vytvorenie peptidové väzby medzi aminokyselinami na molekulárnej úrovni, vytvorenie mikroorganizmov proteínov je blokovaný. Nukleové kyseliny sa syntetizujú bez zmien.

Masť neovplyvňuje život:

 • vírusy,
 • huby,
 • mykobaktérie
 • a niektoré druhy gramnegatívnych baktérií.

farmakokinetika

Mechanizmus absorpcie zložiek masti a ich odstránenie z tela nebol študovaný. Externý agent, rozsah jeho pôsobenia - postihnuté oblasti kože.

svedectvo

Liečivo sa používa na takéto problémy:

 • kožné popáleniny strednej závažnosti (stupeň II a III),
 • na liečenie infikovaných rán,
 • s pustulóznymi kožnými ochoreniami, vrátane
  • odreniny,
  • Vulgárny, stafylokokový a streptokokový impetigo,
 • s dyshidrotickým ekzémom,
 • na liečbu oka v prípade slizničných infekcií infekčnej povahy:
  • keratitída,
  • chlamýdie,
  • jačmeň,
  • zápal spojiviek,
  • trachóm;
 • keď sa vyskytujú deformácie,
 • trofické vredy.

Návod na použitie

Masť sa používa na aplikáciu na povrch, ktorý potrebuje terapeutický účinok. Postup sa vykonáva na dva mesiace. Počas dňa sa agent aplikuje na problémové miesto 2-3 krát.

 • Ak sa používa na ošetrenie očí - trikrát denne sa liek umiestni za viečko v množstve približne 0,2 g.
 • Pri trachome počet výdavkov na deň by sa mal zvýšiť na päť.
 • S hnisavými léziami tkanivá pred aplikáciou masti, koža je očistená od necrotických hmot, činidlo sa aplikuje v malom množstve 2 krát denne.
 • Ak existuje pomoc pri popáleninách kože - nepoužívajte liek viac ako trikrát týždenne.

Možnosť používania lieku v tehotenstve av detstve je v každom prípade určená lekárom.

A ako aplikovať očné masť, povedzte toto video:

kontraindikácie

Masť sa nepoužíva, ak bola identifikovaná individuálna intolerancia jednej alebo viacerých zložiek lieku.

Vedľajšie účinky

Príprava v zriedkavých prípadoch spôsobuje podráždenie povrchu strednej sily. Môže sa vyskytnúť alergická reakcia vo forme svrbenia a hyperémie.

Vo všeobecnosti je masť vnímaná telom bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Špeciálne pokyny

 • Pred použitím lieku by sa malo skontrolovať, či mikroflóra, ktorá spustila chorobu, je citlivá na účinnú látku lieku.
 • Pri používaní lieku pri liečení kožných problémov je potrebné vziať do úvahy, že pri dlhodobom používaní masti existuje riziko sekundárnej infekcie. Takáto reakcia môže byť daná mikroorganizmami, ktoré majú rezistenciu voči erytromycínu.

Interakcia s inými liekmi

 • Nemali by ste súčasne používať masť erytromycínu a iné prostriedky rovnakého smeru na vyriešenie problémov spojených s akné na pokožke. Medzi používaním masti a inými liekmi by mala byť prestávka po dobu najmenej jednej hodiny.
 • Masť má oslabujúci účinok na baktericídne vlastnosti liečiv patriacich do farmakologických skupín:
  • karbapeném
  • penicilíny,
  • cefalosporíny.
 • Erytromycín vykazuje antagonizmus voči týmto liekom:
  • klindamycín,
  • chloramfenikol,
  • linkomycínu.
 • Je nežiaduce kombinovať použitie masti s prípravkami, ktoré spôsobujú odlupovanie kože alebo poškodenie integrity kvôli abrazívnym látkam. Môže sa objaviť účinok sušenia a podráždenia oblasti pokožky, kde sa lieky aplikujú.

recenzia

 • Používatelia berú na vedomie vysokú účinnosť lieku ako antibiotika pre očné infekcie. Liečia konjunktivitídu a iné slizničné choroby spôsobené baktériami.
 • Ako kozmetika v boji proti akné, masť má tiež mnoho pozitívnych recenzií. Používatelia majú tento pomer: malá cena masti - kvalitná, skutočne účinná droga.
 • Existujú zriedkavé recenzie, keď aplikácia lieku spôsobila podráždenie pokožky. Alergia bola preč, keď pacient prestal používať masť.
 • Existuje opis použitia lieku na prechladnutie na perách. Vzhľad chladu trvá dva dni a nezanecháva žiadne stopy.

analógy

Prostriedky, ktoré majú rovnakú účinnú látku ako erytromycínová masť:

Erytromycín masť: návod na použitie, cena, recenzie, analógy

Erytromycín sa týka antibiotických makrolidov. Droga vyrába niekoľko ruských spoločností. Liečivo sa vyrába v niekoľkých dávkových formách vrátane masti na oftalmologické a vonkajšie použitie.

Dávkovacia forma

Masť sa vyrába v hliníkovej trubici s hmotnosťou 10 gramov. Každá skúmavka spolu s pokynmi na použitie je umiestnená vo zväzku.

Farmakologický účinok a zloženie lieku

Ako aktívna látka v 1 g dávkovej formy obsahuje 10 tisíc jednotiek.

Okrem toho zloženie očnej masti ako dodatočných zložiek zahŕňa:

Erytromycín zastavuje rast a reprodukciu nasledujúcich mikroorganizmov, ako sú:

 • Stafylokoky, ktoré syntetizujú a nesyntetizujú penicilinázu;
 • streptokoky;
 • príčinný činiteľ antraxu;
 • klostrídií;
 • difterický korynebaktérium;
 • gonokoky;
 • meningokokmi;
 • pertusové kliešť;
 • haemophilus influenzae;
 • Brucella;
 • bledý treponém;
 • chlamýdie;
 • Ureaplasma;
 • mykoplazmy;
 • Legionella pneumophile.

Erytromycín nie je účinný proti väčšine gramnegatívnych baktérií (Escherichia coli, Shigella, Salmonella), mykobakterií, vírusov a húb. Makrolid je lepšie tolerovaný ako penicilíny. Stabilita patogénnych látok voči erytromycínu sa rýchlo rozvíja.

Rozsah a kontraindikácie

Masť na vonkajšie použitie predpísaná pre infekčné ochorenia pokožky a mäkkých tkanív:

 • akné u dospievajúcich;
 • infikovaných rán;
 • popáleniny II stupeň III;
 • trofické vredy;
 • preležaniny.

Očná masť sa predpisuje, ak sa vyskytnú nasledujúce ochorenia:

 • konjunktivitída vrátane novorodenca;
 • zápal kože očných viečok;
 • Blepharoconjunctivitis (súčasne zápal spojivky a kože očných viečok);
 • keratitis;
 • očné choroby spôsobené chlamýdiami;
 • meibomit (jačmeň).

Liečivo v obidvoch dávkových formách sa nemôže použiť, ak sa pozoruje:

 • individuálna intolerancia voči zloženiu lieku;
 • závažná pečeňová patológia.

Masť na vonkajšie použitie nemôže byť predpísaná, ak je pozorovaná:

 • zlyhanie obličiek;
 • trpel žltačkou;
 • liečba liekmi na báze terfenadínu, astemizol.

Nežiaduce reakcie a prípady predávkovania

Na pozadí ošetrenia masti na vonkajšie použitie sa môžu objaviť nasledujúce negatívne reakcie:

 • abnormálna funkcia pečene;
 • gastralgia;
 • nevoľnosť, vracanie;
 • alergické reakcie, ktoré sa môžu prejaviť anafylaxiou;
 • intrahepatálna cholestáza;
 • sčervenanie, svrbenie, podráždenie, olupovanie kože.

Pri použití očného tvaru:

 • rozmazané videnie;
 • podráždenie spojivky.

Pri dlhodobom používaní je možné pripojiť bakteriálnu infekciu vyvolanú patogénmi, ktoré sú odolné voči makrolidu.

Doteraz neboli zaznamenané žiadne prípady predávkovania erytromycínovou masťou.

Dávkovací režim

Dávkovací režim sa vyberá individuálne v závislosti od ochorenia.

Očná masť sa zastaví až trikrát denne. Ak je pacient diagnostikovaný s trachómom, násobná dávka sa zvýši až 5-krát denne. Dĺžka liečby sa určuje individuálne v závislosti od klinického obrazu, ale nesmie presiahnuť 14 dní (na liečbu trachómu sa masť nemôže používať dlhšie ako 3 mesiace).

Okrem použitia masti musia pacienti s trachómom otvoriť hnisavé folikuly.

Vonkajšia masť na chorých ohniskách sa aplikuje 2-3 krát denne na horiacu plochu - 2 až 3 krát týždenne. Priebeh liečby sa môže pohybovať od 1,5 do 2 mesiacov.

Ak nedôjde k zlepšeniu liečby akné s užívaním liekov počas 3-4 týždňov, mali by ste sa poradiť s lekárom (niekedy môže trvať 2 až 3 mesiace na dosiahnutie terapeutického účinku).

Špeciálne pokyny

Erytromycín sa môže použiť na alergiu na penicilínové antibiotiká.

Účinná látka môže prechádzať placentárnou bariérou a do materského mlieka, preto predpísať ju k ženám, ktoré sú tehotné alebo dojčiace ženy by mali byť opatrní, porovnávajúca prínos pre matku a potenciálneho rizika poškodenia plodu. Nie sú k dispozícii dostatočné skúsenosti s aplikáciou makrolidov u týchto kategórií pacientov.

Aby sa zabránilo vzniku neonatálnej konjunktivitídy, je nežiaduce umyť liek z očí novorodenca.

Deti narodené ženám s ťažkou kapilárou spolu s erytromycínom sa odporúčajú na podanie vodného roztoku penicilínu G.

Kompatibilita s drogami

Erytromycín znižuje terapeutický účinok linkomycín, klindamycín, chloramfenikol, a β-laktámové antibiotiká (penicilíny, cefalosporíny, karbapenémy), hormonálna antikoncepcia.

Pri paralelnom stretnutí s astemizolom, terfenadínom, sa pravdepodobnosť arytmie zvyšuje.

Pri kombinácii antibiotika s antagonistami vápnika je polčas makrolidu predĺžený.

Pri použití erytromycínu v kombinácii s teofylínom sa zvyšuje v organizme.

Makrolid je inhibítorom mikrozomálnych pečeňových enzýmov, takže ak sa predpisuje s liekmi, ktoré sa metabolizujú v pečeni, je možné zvýšiť koncentráciu týchto liekov v plazme. Jedná sa o také prípravky ako:

 • antikonvulzíva (karbamazepín, fenytoín, kyselina valproová);
 • prostriedky na inhalačnú anestéziu (hexobarbital);
 • narkotické analgetiká (alfentanil);
 • antiarytmiká (disopyramid);
 • lieky na zníženie lipidov (lovastatín);
 • dopamínomimetiká (bromokriptín).

Antibiotikum zvyšuje nefrotoxicitu cyklosporínu, najmä u pacientov s renálnou insuficienciou.

Makrolid redukuje vylučovanie midazolamu a triazolamu z tela, čo môže spôsobiť zvýšenie účinku týchto liekov.

Pri kombinácii erytromycínu a lovastatínu sa môže vyvinúť rabdomyolýza.

Pri paralelnej aplikácii makrolidu s dihydroergotamínom alebo nehydrogenovanými námelovými alkaloidmi sa pozoruje vazokonstrikcia, ktorá spôsobuje kŕče, syndróm nepokojných nôh.
Antibiotikum spomaľuje rýchlosť vylučovania metylprednizolónu, felodipínu a antikoagulancií kumarínovej série a zvyšuje ich účinky.

Na pozadí liečby sa biologická dostupnosť digoxínu zvyšuje.

Pri súčasnom používaní mastí a brúsiv, ktoré spôsobujú podráždenie pokožky alebo prostriedkami spôsobujúcimi odlupovanie, možno pozorovať zvýšenie dráždivého a suchého účinku.

Ak používate akékoľvek prostriedky na akné, potom aplikujte masť erytromycínu po najmenej hodine.

Podmienky nákupu a ukladania

Kúpiť erytromycínovú masť je možné podliehať predpisu lekára.

Uchovávajte liek na mieste, ktoré nie je pre deti dostupné. Teplotný režim skladovania a skladovateľnosti by sa mali objasniť na obale lieku, pretože v závislosti od výrobcu sa môžu líšiť.

Trvanlivosť výroby očných masti Tatkhimpharmpreparaty - 36 mesiacov.

Čas použiteľnosti výroby liekov "Syntéza" -5 rokov.

analógy

Nahraďte erytromycín masť môže byť na nasledujúce lieky:

 1. Bactroban obsahuje ako účinnú látku mupirocín, ktorý má široké spektrum antibakteriálnej aktivity. Liečivo vo forme masti je povolené na použitie u detí bez obmedzenia. S opatrnosťou by ju mali používať pacienti v postavení a dojčenia. Ak sa masť aplikuje priamo na bradavky, potom sa má počas liečby dieťa preniesť na zmes.
 2. Dalacine obsahuje ako aktívnu zložku klindamycín vo forme gélu na vonkajšie použitie, môže byť použitý na liečbu akné u osôb starších ako 12 rokov. Ak je prínos pre matku škodlivejší pre dieťa, potom sa liek môže predpísať počas tehotenstva. Počas celého obdobia liečby sa má prírodné kŕmenie prerušiť.
 3. Levomekol je kombinovaný liek, ktorý sa vyrába vo forme masti, ktorá má antimikrobiálny účinok, urýchľuje hojenie poškodených tkanív. Môže sa používať u detí starších ako 1 rok, počas obdobia tehotenstva, možno jej vymenovania podľa prísnych indikácií. Dojčenie sa má prerušiť pred skončením celého trvania liečby.
 4. Oflomelid je komplexné liečivo, ktoré má antibakteriálny, lokálny anestetikum a hojenie rán. Na predaj je liek vo forme masti na vonkajšie použitie, ktorý je kontraindikovaný pre osoby mladšie ako 18 rokov, tehotné a dojčiace.

cena

Náklady na erytromycínovú masť dosahujú v priemere 52 rubľov. Ceny sa pohybujú od 40 do 98 rubľov.