Hlavná

Ateróm

Ako liečiť svrab

Pravdepodobnosť ochorenia je na všetkých úrovniach obyvateľstva, predtým bola choroba pripísaná iba sociálne znevýhodneným skupinám. Toto je najčastejšia kožná parazitóza, ktorá sa vyskytuje všade, takže by ste mali vedieť, čo má vyliečiť svrab. Existuje lekárska metóda, ľudové možnosti domácej terapie.

Ako liečiť svrab

Ochorenie je vyvolané parazity (kliešte), ktoré prenikajú do pokožky, spôsobujú svrbenie, zápal kože, ktorý vyzerá ako pupienok alebo komáre. Infekcia roztoče sa vyskytuje iba vtedy, keď osoba kontaktuje osobu, domácu cestu. Domáce zvieratá tento parazit neprenášajú ľuďom. Ak hľadáte, ako vyliečiť svrab v jeden deň, potom pripravte, aby liečba trvala aspoň 2-4 dni. Po prvom dni použitia finančných prostriedkov bude oveľa jednoduchšie, svrbenie začne prejsť, ale úplne zbaviť choroby nebude skôr ako o 3 dni neskôr.

Nezávisle na ochorení neprechádza, symptomatológia môže dočasne ustúpiť, ale nakoniec sa opäť prejaví, komplikácie môžu začať. Hlavné podmienky na zotavenie sú zničenie svrbenia, kladené vajcia pod kožou. Na liečbu sa používajú nasledujúce typy liečiv:

 • na báze síry;
 • ľudové prostriedky z bylín;
 • tablety;
 • Masti, gély na topické aplikácie;
 • spreje (aerosóly) proti parazitom.

Lieky pre deti

Pravdepodobnosť prenikania parazitov pod kožu dieťaťa je rovnaká ako u dospelých. Existuje choroba s rovnakými príznakmi, takže spôsoby liečby svrabu sa zhodujú. Všetky lieky sú zamerané na odstránenie svrbenia a ničenia vajíčok. Farmakologický trh ponúka niekoľko druhov liekov, ktoré musia nevyhnutne predpísať lekár. Zvyčajne na vyliečenie svrabu bude pridelené jedno z nasledujúcich liekov:

 1. Spregal. Účinná príprava vo forme aerosólu. Hlavnou nevýhodou je pomerne vysoká cena, obsah je postačujúci pre 3-4 aplikácie (v závislosti od ošetrovanej plochy).
 2. Benzylbenzoát (10%). Farmakologická forma - masť alebo emulzia. Má nízke náklady, vysokú účinnosť, nezanecháva stopy na oblečenie a dobre sa absorbuje do pokožky. Spravidla sú dva postupy dostatočné na zvládnutie svrabu.
 3. Permethrin. Ďalší liek, ktorý môže byť vo forme masti, emulzie. Veľmi vhodný na liečbu inguinálnej zóny, hlavy. Na odstránenie svrbenia stačí 2 aplikácie. Pred aplikáciou sa musíte umyť a dodržiavať pravidlá, ktoré sú uvedené v pokynoch.
 4. Sírna masť. Lacné a cenovo dostupné lieky, ktoré sa preniknú do pokožky na týždeň. Teraz sa tento liek zriedka používa, pretože má niekoľko významných nevýhod: tukovú konzistenciu, nepríjemný zápach, špinavé oblečenie, zle absorbované.

Pre dospelých

Spôsob infekcie, symptómy, vývoj ochorenia u dospelých - to všetko sa zhoduje s priebehom ochorenia u detí. Metóda, ako liečiť svrab, sa úplne zhoduje s metódou opísanou vyššie. Rozdiel je len v oblasti lézie: dospelý človek spravidla musí používať oveľa viac lieku na spracovanie celého tela. Malo by sa pamätať na to, že všetci členovia rodiny a ľudia, s ktorými ste kontaktovali, by mali prejsť preventívnou liečbou. Posteľná bielizeň, oblečenie by sa malo umývať vo veľmi horúcej vode (najlepšie varené). Matrac by sa mal dať do sucha.

Ako sa zbaviť svrabom liečebne

Ak chcete okamžite nájsť spôsob, ako rýchlo vyliečiť svrab, mali by ste navštíviť lekára. Môže si vybrať optimálnu liečbu, ktorá prinesie najlepší výsledok pre minimálne obdobie. Terapia sa robí doma sami. Trh predstavuje niekoľko skupín liekov, ktoré sú potrebné na liečbu svrabu. Môže vám byť predpísané:

 • tablety;
 • sprej;
 • masti;
 • odporučiť ľudové prostriedky.

Emulzia benzylbenzoátu

Deti dostávajú 10% a dospelí 20% lieky. Je to suspenzia, ktorá vyzerá ako mlieko, ľahko sa aplikuje na pokožku a rýchlo sa vstrebáva, bez zápachu. Na odstránenie svrbenia stačí 1 zmierenie a na zničenie parazitov - 2. Po prvom ošetrení a o dva dni neskôr musí pacient úplne zmeniť posteľnú bielizeň. Spôsob aplikácie:

 • Pred aplikáciou je potrebné kúpať sa;
 • v prvý deň liečby sa na ohniská zápalu aplikuje 100 g;
 • o štvrtom postupe sa opakuje;
 • na druhý, tretí deň, postup nie je potrebný.

Ďalšou formou liekov na liečbu svrab je masť. Najčastejšie sa predpisuje liek Permethrin, ktorý sa môže uvoľňovať aj vo forme vody, spreja alebo krému. Táto možnosť je o niečo drahšia, ako je opísané vyššie, 5% krém je predpísaný. Pred nákupom nezabudnite prečítať údaje v lekárskej vložke, pretože existujú krémy s permethrinom, ktoré sú dostupné na liečbu vši. Na terapiu stačí 2 ošetrenia kože.

Wilkinsonova masť sa ukázala ako úspešná - kombinované činidlo na topickú aplikáciu s antiseptickým, protizápalovým, antiparazitickým účinkom. Na 100 g prostriedkov je potrebné:

 • 15 g dechtu;
 • 15 g purifikovanej síry;
 • 30 g naftalannoyovej masti.

Neodporúča sa používať liek s exacerbovaným ekzémom, chronickým zlyhaním obličiek, precitlivenosťou na zložky. Spôsob použitia je nasledujúci:

 1. 1 krát denne, musíte masť do postihnutých oblastí pokožky.
 2. Nepoužívajte v oblasti tváre pokožky hlavy.
 3. Použiť na 3 dni.

tablety

Okrem lokálnej externej terapie existujú spôsoby, ako liečiť svrab pomocou tabliet. Lekári spravidla odporúčajú liek Ivermectin. Táto antiparazitárna tableta sa predáva len v Amerike a Európe. Ak ich zakúpite v lekárni online, môžete si ich objednať. Je potrebné vykonať dve dávky tabliet s intervalom týždňa. Po liečbe je potrebné vykonať ďalšie vyšetrenie. Liek má množstvo kontraindikácií:

 • Nesmie sa používať počas plánovania tehotenstva, detstva;
 • vzdať Ivermectinu, ak máte alergie na zložky lieku;
 • Neodporúča sa v prípade astmy s oslabeným imunitným systémom;
 • s inými parazitickými chorobami.

Pomocou sprejov

Ďalšou možnosťou, ako môžete liečiť svrab doma - aerosól Spragal. Populárna a účinná verzia lieku na vonkajšie použitie. Jedna fľaša je postačujúca na liečbu pacienta a na profylaxiu pre všetkých členov rodiny. Spôsob aplikácie je nasledovný:

 1. Najprv musíte dobre umyť.
 2. Okamžite po kúpeli naneste sprej na celý postihnutý povrch kože. Uchovávajte rozprašovač vo vzdialenosti 20 cm od povrchu tela.
 3. Na umývanie nie je nutné opakované kúpanie stráviť skôr než za 12 hodín.
 4. Nezabudnite zmeniť a spracovať posteľnú bielizeň, oblečenie.

Ako vyliečiť svrab doma s ľudovými prostriedkami

Medzi možnosťami, ako liečiť svrab, lekári povoľujú používanie ľudových receptov. Ich účinnosť nie je vždy potvrdená, ale často sa používajú v preventívnych opatreniach. Mnoho ľudí nájde ľahšie nakúpiť finálny výrobok v lekárni za prijateľnú cenu, ako pripraviť masť alebo krém na vlastnú päsť. Avšak domáce recepty vždy obsahujú len prírodné zložky, ktoré mnohé úplatky. Tieto možnosti by mali byť dohodnuté iba s lekárom.

Dechtové mydlo

Hlavná zložka mydla má ostrý zápach, ktorý odpudzuje roztoče, čím zabraňuje opätovnému vstupu do pokožky. Mydlo má jasný antiparazitárny účinok, takže je to ďalšia možnosť, ako môžete liečiť svrab. Cena je nízka, ľahko sa nájde. Stačí len úplne mydlovať celé telo počas sprchy a nevypláchnuť ho po dobu 1-2 hodín, potom opäť sprchovať. Túto voľbu nemajú radi všetci, pretože vôňa je veľmi špecifická a mnohí sa im to nepáči.

Bylinné lieky

Tradične ľudové recepty používajú rastlinné kolekcie a rôzne bylinky. Ak sa začali objavovať príznaky svrabu, môžete s nimi liečiť pomocou týchto možností:

 1. Odvar z rakytníka. Pridáva sa počas kúpeľa, mala by byť vo vode najmenej 20 minút, udržiavať teplotu 37 stupňov Celzia, pomôže to otvoriť póry a vystupovať roztoče. Na varenie je potrebné dať 100 g rakytníka do 2 litrov vody. Varte kvapalinu počas 15 minút, nechajte stáť 3 hodiny. Odvarujte, napnite a pridajte do kúpeľa, ktorý sa odporúča 8-9 krát denne.
 2. Zhromažďujte žlté kvety, rozotrite ich do kašľa a oštepte postihnuté oblasti. V prvých štádiách ochorenia stačí 2-3 procedúry na účinné ošetrenie svrabu.
 3. Kvety rue bledožlté majú silný zápach, protizápalový účinok. Pridajte do 500 ml vriacej vody 1 polievková lyžica. l. tráve. Varte a odstráňte z tepla. Nechajte vychladnúť bujón, natiahnite ho a pred spaním uschovajte celé telo. Pokračujte v zákroku, kým príznaky nezmiznú.

Cena finančných prostriedkov na liečbu svrabu

Spravodlivé liečenie svrabu nie je potrebné, takže náklady na terapiu sú pomerne nízke. Cena liekov je však výrazne odlišná, takže človek si vyberá variant, ktorý by spájal vysokú účinnosť a primerané náklady. Nižšie je odhadovaná cena populárnych liekov na liečbu svrabu:

 • Špagál, fľaša 152 g - cena je od 820 rubľov;
 • dechtové mydlo, 90 g - 40 rubľov;
 • Benzylbenzoát, masť 20% 25 g - cena 18 rubľov;
 • Permethrin, 100 ml - od 105 r;
 • sírová masť, 25 g - od 40 p.

Je možné vyliečiť v jednom dni ľudskými prostriedkami?

Opis kožného ochorenia parazitárnej prírody, nazývanej v starých časoch psora alebo skabies, sa robí pred viac ako 2500 rokmi. Moderné meno pre túto chorobu je svrab. S príchodom mikroskopu bola študovaná povaha ochorenia a úloha svrabu v pôvode tohto patologického procesu, jeho patogenéza a etiológia.

Parazitárna dermatóza zohráva vedúcu úlohu v modernej zdravotnej praxi v dôsledku vysokého výskytu tejto choroby.

Čo je svrab?

Koža (svrbenie) - porážka kože "Sarcoptes scabiei", roztoče svrab. Robí svoje pohyby a kladie vajcia na hranicu zrnitosti a hornej vrstvy kože. Larva z vajíčka sa vyvíja v priebehu 2-3 dní a stane sa dospelou v priebehu 10-15 dní. Za dobrých podmienok jedna žena reprodukuje 3 mesiace až 150 miliónov potomkov.

Tu nájdete podobný článok na tému rôznych druhov podkožných roztočov. Pozrite sa na fotografiu kliešťov na ľudskom tele.

Kliešte na svrab - parazity, hlavná dĺžka života je v koži, len pre párenie zrelých žien vyliezť do hornej časti kože a potom znova pre kladenie vajíčok usadiť sa v koži starého nosiča alebo nájsť nový.

Robí pohyby, odkladá budúce potomstvo, vykrváca sa cez otvory nad murive, cez ktoré sa plod dostane na povrch a šíri sa pod šupinami epidermy. Ženské osoby zo svrabu majú oválny tvar a majú všetky potrebné schopnosti pre intradermálny parazitizmus.

Nasávače, sépie, ako aj mechanické receptory, ktoré mu umožňujú pohybovať sa bez videnia. Existujú dve etapy životného cyklu: krátkodobé kožné a dlhodobé intradermálne.

V článku o svrbení svrbenia u dospelých môžete vidieť fotografie svrabu.

Príčiny svrabu u detí

Svrab u detí je výsledkom úzkeho kontaktu s rodinnými príslušníkmi. Nedodržanie pravidiel hygieny a hygienických podmienok výrazne zvyšuje riziko ochorenia. Je neprípustné, aby deti ležali v posteli rodičov, používali bežný uterák, rodičia by nemali dieťaťu vnášať do úst.

Infekcia sa môže vyskytnúť počas návštevy kliniky, materskej školy, školy - v rámci spoločných aktivít, s použitím vecí iných ľudí, hračiek alebo hygienických predmetov.

Svrab u malých detí pripomínajúce žihľavku alebo malý ekzém, existuje skupina pľuzgierov, ktoré sa nedajú použiť na tradičnú liečbu tejto choroby. V pokožke dieťaťa môže kliešť preniknúť pol hodiny po tom, čo sa dostal na kožu. Začína rýchlo pohybovať a položiť vajíčka. Podráždenie na jemnej pokožke dieťaťa je podráždené.

Charakteristickou črtou svrabu u detí je to, že postihujú aj hlavu, tvár a nechty. Toto nie je typické pre dospelých pacientov.

Svrab u malých detí sa vyskytuje častejšie v dôsledku nasledujúcich faktorov:

 • Slabá imunita;
 • Slabo vyvážená výživa;
 • Súvisiace choroby a infekcie;
 • Porušenie integrity kože.

Blízky kontakt chorého dieťaťa s inými deťmi si vyžaduje naliehavé opatrenia v karanténe.

Príznaky svrabu

Mnoho ochorení má podobné prejavy a na prvý pohľad môže byť ťažké vykonať diagnózu a okamžite začať liečbu. Ale po starostlivom skúmaní všetkých symptómov je možné určiť prítomnosť svrabu s vysokou pravdepodobnosťou.

Symptómy svrab:

 • Vyrážka, podráždenie, začervenanie a poškriabanie, ktoré sú alergickou reakciou na produkty roztočov. Nachádzajú sa na miestach, ktoré sú typické pre osídlenie roztočov, oblasti s hrubším stratum corneum v porovnaní so zvyšnými vrstvami epidermis. Sú to zápästia, kolená, lakte, lopatky medzi nohami a nohami. Preto sa pri prvom nabití symptómov svrabu nezobrazí okamžite, ale ak sa opakuje - reakcia sa môže objaviť počas jedného dňa. Podráždenie sa môže výrazne zvýšiť v dôsledku zásahu iných baktérií, čo vedie k malým pustulám.
 • Svrbenie. Úzkosť je výrazne zosilnená v noci a je to logické vysvetlenie. Roztoči sa vyznačujú pomerne prísnou rytmickou aktivitou počas dňa. Stav pokoja žien padá na deň. Vo večerných hodinách prehlbuje dno svojho chodu a kladie vajce (jeden alebo dva) pod uhlom. V hornej časti cesty sa otvára diera, aby sa odchýlili larvy. V druhej polovici noci žena začne jesť a teraz sa pohybuje po ceste. Nočná aktivita kliešťa vysvetľuje intenzifikáciu svrbenia večer a večer.

V tomto článku sme už zvážili otázku, ako odstrániť svrbenie.

 • Prítomnosť lézií na koži vo forme malých vinutia, ktoré sa objavujú v dôsledku vyššie opísanej nočnej aktivity samice. Pri česaní sú stopy zničené, ale v niektorých oblastiach nie sú videné s ozbrojeným pohľadom.

Šokujúce štatistiky - zistili, že viac ako 74% kožných ochorení - príznak infekcie parazitmi (Ascarid, Giardia, Toksokara). Worms spôsobujú obrovské škody na tele a náš imunitný systém je prvý, kto trpí, čo musí chrániť telo pred rôznymi chorobami. E. Malysheva zdieľa tajomstvo, ako rýchlo sa ich zbaviť a očistiť ich kožu stačí. Čítajte viac »

Na aký doktor sa osloviť so svrabom?

Aj pri všetkých uvedených príznakoch nemôžete začať liečbu bez návštevy dermatológa. Nesprávne diagnostikovaná diagnóza môže viesť k komplikáciám a negovať vynaložené úsilie. Iba odborník môže rozlíšiť svrab od iných infekcií kože.

Ak chcete potvrdiť prítomnosť roztoče svrab, lekár predpisuje klinické a laboratórne štúdie. Oddiely alebo odštiepky epidermis sa odoberajú na miestach zistených svrabov, pri ktorých sa používa tónovanie poškodených oblastí rôznymi farbivami. S úspešným vystrihnutím nie je odstránené iba kliešť, ale aj larvy, vajcia a ich škrupiny.

Je možné vyliečiť v jednom dni?

Moderné lieky sú dosť účinné a výrazne znižujú priebeh liečby. Toto je uvedené v návode na použitie.

Liečba svrabu v domácnosti u dieťaťa

Liečba sa môže vykonávať doma, prísne dodržiavanie lekárskych predpisov, Pravidlá hygieny, aby sa zabránilo opakovanej infekcii. Liečba detí má určité charakteristiky súvisiace s ich aktivitou a fyziológiou.

Vlastnosti liečby:

 • Je dôležité, aby sa neuložil príjem prostriedkov určených na vonkajšie použitie na sliznicu úst, očí a nosa. Pre malé deti môžete použiť bavlnené rukavice a bielizeň so šitými rukávmi. Ak vidíte používanie lieku raz denne, malo by to byť večer.
 • Pred začatím liečby sa má dieťa kúpať, tak sa to počas liečby neodporúča. Pri plávaní sa svrbiace pohyby zhoršujú, samice vychádzajú a prenesú sa do iných častí tela. Vzhľadom na to, že deti majú možnosť šíriť ohniská vrátane hlavy a tváre, liek sa okamžite aplikuje okolo subjektu.
 • Lieky pre deti sú predpisované podľa veku. Toto zohľadňuje formu drogy. Pre deti je lepšie používať krémy a gély so stredným zápachom a krátkym liečebným postupom. Pre staršie deti môžete aplikovať sprej. Je zakázané používať kyselinu sírovú na liečbu detí.

Liečba svrabu s ľudskými prostriedkami

Na liečbu sa ľudové lieky používajú iba v kombinácii s inými liekmi:

 • Kyslá kvas s vodou na ruky;
 • Zmes v pomere: pre 1 čajový terpentín - 2 lyžice sušiaceho oleja, aplikované denne až do konca kurzu;
 • Tinktura 50 g kôry z kudrcovej kôry na 250 g vriacej vody alebo rajčiakovej šťavy - sa trení na uvoľnenie svrbenia.

Dobrá účinnosť sa dosiahne použitím:

 • masti s rozdrvenými listami farebného a bobkového listu, dreveného popola (3: 7) na olejovej alebo mastnej báze,
 • brezový decht - vyhrievaný, tretí do pokožky tri hodiny;
 • petrolej v rastlinnom oleji (1: 1);
 • cibuľa a cibuľové mydlo - roztopená cibuľa a cesnak sa pridajú k roztavenému mydlu, nechajú sa zmraziť a potom sa trie dva razy denne;
 • šťava z cowberry a milkweed;
 • éterické oleje.
 • odvar z koreňov elampanu, listy ruže, jalovca.

drog

Lieky na liečbu svrabu:

 • Benzylbenzoát - na liečbu dospelých a detí nad 3 roky;
 • Špagál - pre akýkoľvek vek a tehotné ženy;
 • Permethrin - povolený používať od dvoch mesiacov veku;
 • Krotamin - mierne svrbenie.

hygiena

Vzhľadom k tomu, že roztoč roztoče lhostejne reaguje na účinky vody a mydla, ani najdôkladnejšia hygiena nie je schopná chrániť pred infekciou. Pravidlá hygieny však neboli zrušené.

Vlastnosti hygieny:

 • Je potrebné vyhnúť sa fyzickému kontaktu, vrátane sexuálneho kontaktu, s nosičmi choroby.
 • Nedovoľte, aby vaše spodná bielizeň a uteráky používali iní.
 • Denne stráviť v priestoroch mokré čistenie s prídavkom sódy vo vode.

Liečba kontaktných osôb

prevencia

Aby sa zabránilo šíreniu svrabu, prijali sa určité opatrenia na zníženie rizika opakovanej infekcie:

 • registrácia výskytu ochorení orgánmi SES;
 • ošetrenie a dezinfekcia vecí pacienta;
 • obmedzenie kontaktu nosiča ochorenia s pridruženými osobami;
 • karanténa v prípade prekročenia stanoveného prahu morbidity v určitom tíme;
 • vyšetrenie rizikovej skupiny dermatológa najmenej trikrát s periodicitou 10 dní;
 • kontrolné štúdie po liečbe;
 • prevenciu a kontrolu kontaktnej skupiny.

Včasná diagnóza ochorenia, správne liečenie svrabu zabráni komplikáciám a zníži riziko opakovaných výdajov a šírenie svrabu.

Ako rýchlo vyliečiť svrab doma?

Liečba svrabov doma je spravidla rýchle a úspešné pri použití správnych nástrojov. Svrab je parazitická choroba prenášaná kontaktom s infikovanou osobou alebo s jej osobnými vecami. Po ochorení pod kožou prenikne choroba - mikroskopický hmyz, ktorý sa neustále pohybuje pod kožu, vytvára vajcia a spôsobuje mimoriadne nepríjemné príznaky.

Ochorenie sa prejavuje skoro po infekcii (inkubačná doba od 1 do niekoľkých týždňov) s najsilnejším svrbením a množstvom ďalších charakteristických čŕt. S riadnou a včasnou liečbou sa môžete rýchlo zbaviť tejto choroby doma.

Prostriedky na liečenie tejto choroby

Keď sa na telo objaví vyrážka, ktorá sa šíri cez telo, zapaľuje sa, je lepšie vidieť lekára. On vám povie, ako zaobchádzať so svrabom doma a čo to znamená použiť. Je lepšie, aby sa nezúčastňovalo samovzdelávania, ak patogén vstúpil do tela malých detí. Metódy liečby svrabu sú testované časom. Ak to chcete urobiť, použite:

 • prípravky, ktorých základom je síra;
 • prostriedky získané z balsamických komplexov;
 • lieky vo forme masti, oleje a spreje, ktoré sú škodlivé pre parazity.

Všetky metódy liečenia svrabu sú zamerané na elimináciu kliešťov a ich vajíčok, ako aj na odstránenie svrbenia a vyrážky na koži. Zvyčajne môže byť choroba porazená za menej ako 1 týždeň.

Použitie liekov

Domáca liečba svrabom sa môže vyskytnúť pri používaní liekov. Pred nákupom a používaním liekov by konzultácia lekára mala byť povinná. Zvyčajne sú všetky lieky na svrab vydané vo forme masti alebo sprejov, ktoré sa líšia v zložení, konzistencii a priebehu liečby.

Rýchlo a efektívne sa zbavte ochorenia:

 1. Postriekajte sprej. Jedná sa o rýchlu a bezpečnú liečbu svrabov, ktorá je schválená pre deti, dospelých a tehotné ženy. Liečivo sa aplikuje na kožu po hygienických postupoch pred spaním. Zakaždým, keď sa zobudíte, musíte vždy vymeniť bielizeň.
 2. Masť Bensokryl. Tento liek pomôže vyliečiť svrab za niekoľko dní, podlieha pravidelnej a správnej aplikácii. Môžu sa používať na liečbu detí a aplikáciu výrobku na pokožku prísne podľa pokynov.
 3. Sírová masť. Známe pre všetky lacné, ale účinné lieky, škodlivé pre pôvodcu ochorenia. Pomáha vyliečiť svrab v krátkom čase, vhodný na liečbu ľudí rôzneho veku. Vzhľadom k tomu, že masť môže zanechať zbytočne umývateľné škvrny na oblečení a spodná bielizeň, odporúča sa používať staré čisté veci počas terapie, ktoré sa odporúčajú po ošetrení.
 4. Benzylbenzoát. Účinné liečivo na liečbu svrabovej formy má 2 formy uvoľňovania - emulzie a masti. Nepotrebuje spláchnutie, používa sa dvakrát denne. Deti na liečbu ochorenia sa odporúčajú masť, pretože je tak pohodlné kontrolovať dávku lieku. Liek má jednu významnú nevýhodu - má ostrý nepríjemný zápach.

Ak nie je možné kúpiť liek alebo ho nemôžete použiť na niektoré zdravotné indikátory, môžete sa ho pokúsiť vyliečiť pomocou ľudových prostriedkov. Pred začiatkom liečby je lepšie konzultovať s lekárom, aby ste nezamieňali chorobu spôsobenú roztočom a ďalším nebezpečným porušením.

Ľudové opravné prostriedky

Boj s roztočom je skúšaný pomocou ľudových prostriedkov. Často sa liečivým rastlinám a niektorým výrobkom odporúča používať tradičných lekárov, lebo efektívne pôsobenie látok sa dlho kontroluje časom.

Účinným liekom proti svrabom je sírová masť. Je celkom jednoduché a ľahko sa pripraviť doma. Je vyrobená z domáceho mydla, sádla, brezového dechtu a síry. Prebieha proces varenia tuku zo šalátu, ktorý vyžaduje 30 ml pre masť. Ďalej na veľkom striže trenie mydlo a pridať do tuku základne 1: 1. K týmto zložkám je potrebné pridať 2 polievkové lyžice. l. síry a 1 polievková lyžica. l. tar. Všetko dôkladne premiešajte, až kým nebudete rovnomerné a použite na mazanie postihnutej kože.

Čistota a elecampane proti svrabom

Je možné sa zbaviť svrabu pomocou celandínu. Existuje niekoľko spôsobov použitia tohto zariadenia:

 1. Vezmite vazelínu (15 ml), premiešajte ju s žuťoučkou (60 ml). Po príprave mačte postihnutú pokožku až do úplného zotavenia.
 2. Sušené stopky z fazule by mali byť zmiešané so smotanou, trvať na chladnom mieste aspoň 10 hodín. Aplikujte na pokožku pred spaním, odstráňte zvyšky masti ráno po prebudení. Používajte denne, kým ochorenie ustúpi.

Aplikujte masť z celandínu by mala byť opatrná, pretože táto rastlina môže spôsobiť alergické reakcie a popáleniny. Deti by ju nemali používať.

Zariadenie elecampan má analgetický a protizápalový účinok. Pomôže to odstrániť svrbenie a podráždenie tkanív. Roztopený tuk by mal byť zmiešaný s drveným koreňom z elecampanu, potom položený na tanier a malý teplom 20 minút. Po príprave sa do zmesi vnesie 30 ml brezového dechtu, všetko sa zmieša a aplikuje na mazanie postihnutej pokožky.

Tento ľudový liek by sa mal uchovávať na koži po dobu najmenej 2 hodín, potom by mal byť odmytý odvarom založeným na koreňovej časti elecampanu. Liečba sa vykonáva až do úplného zotavenia.

Terapia s jablčným jablčným octom a terpentínom

Najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť svrabu doma, je používanie jablčného octu. Môžete použiť bežný stôl, ale je to viac podráždenie pokožky a môže spôsobiť popáleniny. Jablkový ocot sa odporúča denne mazať zožervenú pokožku bez umývania. Posilniť pôsobenie produktu môže byť s cesnakovou šťavou, pridané do octu v rovnakom pomere. Ak chcete trvať na tom, že taká zmes by mala byť najmenej 7-9 hodín, potom sa rozotrite v postihnutom tkanive.

Je možné bojovať proti parazitom pomocou terpentínového a slnečnicového oleja. Pri príprave zmesi je nutné olej vriec (60 ml) pridať do 15 ml terpentínu. Aplikujte na čistú pokožku raz denne. Nahraďte slnečnicový olej môže byť olivový alebo krémový.

Účinok paradajok

Paradajky pomáhajú odstrániť podráždenie a svrbenie, takže sa často používajú na liečbu svrabu. Vyrábajú sa nasledovne:

 • v kontajneri s hrubými stenami a dnom je potrebné naliať 500 ml slnečnicového oleja, variť a potom pridať 900 g čerstvých paradajok, akokoľvek rozomletých;
 • varíme paradajky najmenej 30 minút a potom rozdrvime zmes na čistú nádobu.

Výsledná kvapalina sa musí mazať jedenkrát denne. Je zakázané prehrievať olej, aplikuje sa 1,5 hodiny, potom sa premyje vodou.

Krušná kôra

Krušinovská kôra je ideálna na prípravu liečivých vývarov. Zmes sa pripravuje jednoducho - rastlina je zaplavená vodou, varená a používa sa na utrenie pokožky. Infúznu kvapalinu môžete pridať do vody na kúpanie pre svrab. Tento vývar pomôže eliminovať príznaky choroby, odstrániť z tela patogénu. Trvanie liečby - od 2 týždňov a viac. Je lepšie používať v kombinácii s inými prostriedkami.

Liečba choroby kože doma s pomocou tradičnej medicíny je možná, ale terapia bude zdĺhavá a bude vyžadovať určité úsilie. S ťažkou formou ochorenia sa ľudské lieky nevyhnutne používajú v spojení s liekmi.

Iné prostriedky

Môžete ošetriť svrab doma pomocou domáceho mydla, ktoré by sa mali treť na veľkom strúhadle a topiť, umiestniť na pomalý oheň alebo do mikrovlnnej rúry. Keď sa mydlo stáva tekutým, musíte pridať šťavu z jednej cibule a cesnakovej hlavy, miešať a nalejte zmes do akejkoľvek vhodnej formy. Keď mydlo zamrzne, použite na kúpanie so svrabom.

Táto choroba je tiež liečená takýmito prostriedkami:

 1. Birch decht, ktorý je pred aplikáciou vyhrievaný a nanesený na pokožku. Liečba tkaniva by mala trvať najmenej 2 hodiny.
 2. Bobkový list, ktorý musíte brúsiť, premiešajte s maslom a používajte podľa pokynov.
 3. Odvar z kôra šťovík - môžete robiť utieranie alebo pridať do vody pri kúpeli.
 4. Esenciálny olej z levandule - je aplikovaný na postihnutú pokožku v jej čistej forme.
 5. Chlieb kvas, v ktorom je potrebné pridať trochu soli, teplé a namazať zapálené kože.
 6. Cowberry alebo brusnice sa odporúča, aby sa pretrepali cez sito, po ktorom trieť bolesť s zapálenou pokožkou.
 7. Ak nie je žiadna alergická reakcia na šťavu z mliečnej šťavy, môžete ju použiť ako liečbu svrabu, mazať tkanivá ráno, obed a večer. Pri pravidelnom používaní sa môžete rýchlo zbaviť príznakov a príčiny ochorenia.
 8. V teplej vode pridajte morskú soľ, malú sódu na pečenie a vytvárajte kompresie na mieste svrbenia.

Aby liečba prešla rýchlo a efektívne, je potrebné dodržiavať pravidlá osobnej hygieny, pravidelne čistiť a meniť oblečenie. Odporúča sa prejsť terapiou na každého, kto mal kontakt s vecami alebo pokožkou infikovanej osoby.

Pri liečbe ľudí alebo liekov je potrebné sledovať stav pokožky a jej reakciu na liečbu. Ak po 1-2 týždňoch nedôjde k zlepšeniu, je dôležité konzultovať s lekárom. Niekedy ochorenie môže spôsobiť komplikácie vo forme mikrobiálneho ekzému, ktorý sa prejavuje rozsiahlymi kožnými léziami. Aby ste tomu zabránili, je dôležité podnikať liečbu pod dohľadom špecialistu.

Ako liečiť svrab v domácnosti

✓ Článok kontrolovaný lekárom

Bežná choroba, ktorá človeku očakáva pri každom kroku a prináša veľa nepohodlia, je svrbenie, porážka pokožky roztočom. Ide o svrab. Ak sa chcete nakaziť, stačí len ísť s chorými osobami vo verejnej doprave. Veľmi často sú deti v materskej škole a školskom veku vystavené riziku infekcie. Preto, keď si všimnete prvých príznakov porážky roztoče, je potrebné okamžite začať liečbu, pretože inak sa môžu vyskytnúť komplikácie.

Ako liečiť svrab v domácnosti

Čo je svrab?

Parazitická choroba postihujúca kožu osoby bez ohľadu na vek a ochranné funkcie imunitného systému. Táto choroba je nákazlivá preto, aby sa dosiahol dostatočne infikovaný aj najkratší priamy kontakt s pacientom alebo jeho vecami.

Kaučukovým činidlom svrabu je mikroskopický kliešť, ktorý sa zavedie do kože osoby na účely parazitácie. V priebehu svojho života kladie vajcia a vytvára špeciálne vstupy a výstupy na koži. V závislosti od toho, ako čistý pacient bude závisieť od inkubačného obdobia. Choroba sa môže cítiť ako týždeň po infekcii a po mesiaci a pol. Charakteristickým rysom ochorenia je silné svrbenie. Vznikajú kvôli aktívnemu šíreniu patogénu pod kožou. Pri absencii liečby sa svrab rýchlo rozšíril po celom tele.

Čo je svrab?

Druhy svrab

Príčiny tejto choroby

Ako už bolo opakovane uvedené, činiteľom tohto ochorenia je roztoč, ktorý parazízuje ľudskú pokožku. Je takmer nemožné si všimnúť parazita voľným okom, človek vidí len malý bod na jeho koži.

Na svrab kliešte pod mikroskopom

Pomoc! Ak počas troch mesiacov neexistuje terapia poškodzujúca hlien, potom pod kožou sa tvorí až šesť generácií parazitov v celkovom počte viac ako 100 miliónov jedincov. Je ťažké si predstaviť, čo taká armáda kliešťov pod kožou človeka môže viesť.

Po kontakte s vecami pacienta alebo priamym kontaktom sa nakazí zdravá osoba. Samica roztoča svrabu sa implantuje pod kožu a začína sa sťahovať s následným pokladaním vajec. Porážka môže byť nezávisle odhalená na začiatku priebehu ochorenia, a potom prostredníctvom závažného svrbenia sa koža stáva červenou s opuchom. Úzkostné svrbenie, ktoré je ťažké vydržať, spôsobuje, že pacient pokožku pokožku a vytvára škrabance, cez ktoré prechádza infekcia a baktérie. Na mieste poškodenia kliešťa nastane sekundárna infekcia. Najčastejšími léziami na pokožke sú interdigitálne záhyby, oblasť lakťových kĺbov, brucha, zadok a hrudníka.

Venujte pozornosť! Svrab často infikuje mužské pohlavné orgány.

Symptómy: ako identifikovať svrab?

Po mesiaci infekcie sa na koži objaví začervenanie sprevádzané svrbením (miesto uhryznutia). Nočné kliešť je obzvlášť aktívny, takže v tomto čase je svrbenie výrazne posilnené. Na životnosť klíšťatok vhodnej mäkkej mäkkej kože, takže to nezasiahne dlane, nohy, hlavu.

Pozor! Keďže malé deti majú jemnú pokožku na podrážkach a dlaňach, nie je pre roztoč ťažké položiť svalové lyžice tam.

Klinický obraz je charakterizovaný nasledujúcimi typickými príznakmi:

 1. Silné svrbenie pokožky, zosilnené smerom k noci.
 2. Na koži sa tvoria papuly, vezikuly a iné patologické zmeny.
 3. Svrbenie sa vyskytuje v bruchu, hrudníku, medzipodnikovej časti, na strane trupu, na penise.
 4. Ak chcete zvážiť podrobne, je možné vidieť svrbenie ťahov.

Miesto lokalizácie svrabu

Ak pacient nedostane účinnú liečbu včas, komplikácie. Medzi ne patria:

diagnostikovať svrab je jednoduchý, takže potvrdenie diagnózy sa objaví ihneď po detekcii svrbenia. Ak vznikne ulcerózna vyrážka na penis, potom určite analýzu syfilisu a iných pohlavných chorôb, ktoré sú charakterizované kožnými vyrážkami na pohlavných orgánoch.

O tom, ako sa prejaví prvý symptóm svrabu, môžete zistiť sledovaním videa.

Video - svrab: príznaky, príznaky, liečba

Účinná liečba

Vektor liečby je zameraný na čo najrýchlejšiu elimináciu patogénu. To sa robí pomocou akaricídnych liekov. Zahŕňajú sírovú masť a benzylbenzoát.

Odporúčanie! Aby sa zaistilo, že liečba je účinná a nedošlo k opakovanej infekcii, malo by sa čo najčastejšie umyť posteľná bielizeň a oblečenie (variť) a po žehlení z dvoch strán. Môžete tak zabiť patogén, ktorý je na osobných veciach.

Prípravky na liečbu svrabu

Terapia sa v podstate skladá z lokálnej liečby, ktorá zahŕňa prostriedky na liečbu postihnutej kože.

Netradičná liečba

 1. Horčičný olej. Ak chcete vyrobiť liečivú masť zo svrabu, potrebujete cesnak a horčicový olej. Zložky sa miešajú v rovnakých pomeroch a varia sa 15 minút pri nízkej teplote. Potom získaná kompozícia sa otrie dvakrát denne.
 2. Chlieb kvass. Ak roztoč roztrhne ruky, je potrebné ohrievať chvost kvasu, pridať do nej viac soli a potom spustiť končatiny. Tento postup by sa mal vykonávať pravidelne každý deň až do vymiznutia príznakov úzkosti.
 3. Cesnakový popol. Pri príprave masti sa odoberá obvyklé maslo, popol česneku, melasa. Všetky komponenty sa zmiešajú až do pôvabného stavu a ponechajú sa pol hodiny. Používa sa niekoľkokrát denne ošetrovaním postihnutých oblastí.
 4. Terpentín. Vezmite terpentín a olej na sušenie v pomere 1: 2. Takýto nástroj namazáva miesta pohybu svrbenia.

Čo potrebujete vedieť o svraboch

Pozor prosím! Nástroj založený na loveckom prášku sa používa výhradne v chorých oblastiach a zdravá pokožka je pokrytá látkou.

Video - Ako chrániť svrab rýchlo a efektívne

Ďalšie odporúčania

Keďže svrab je infekčná choroba, všetky osobné predmety musia byť dezinfikované. Posteľná bielizeň a ďalšie veci sa odporúča variť v sóde. Po varení varte ďalších desať minút. Ak nie je možné umývať oblečenie pri teplotách nad 55 stupňov, potom je ošetrené špeciálnym dezinfekčným sprejom. Miestnosť, kde je pacient, sa vyčistí pomocou roztoku sódy.

Ak svrbenie neprejde niekoľkými dňami po ukončení liečby, potom s najväčšou pravdepodobnosťou ide o reakciu organizmu na lieky. Ak chcete vylúčiť iné dôvody, odporúča sa vykonať druhé vyšetrenie. Zvlášť ak sa pozoruje vyrážka u muža na penise. Koniec koncov, svrab je veľmi podobný mollcumcum contagiosum, ktorý je integrálnou spoločníkom kvapavky a syfilis. Preto je potrebné vylúčiť možnosť STD.

Všeobecne platí, že priebeh liečby pozostáva z izolácie pacienta od iných (s cieľom zabrániť infekcii iných členov rodiny) a použitia antiparazitárnych masti, sprejov, gélov, emulzií. Najlepšie je sírová masť v čistej forme, ktorá okamžite zabíja patogén. Po ošetrení tela antiparazitárnym činidlom by ste nemali sprchovať tri dni, ale súčasne meniť posteľnú bielizeň denne.

V prípade komplikácií alebo zanedbanej formy ochorenia lekár predpisuje antibiotiká. V tejto dobe je veľmi dôležité používať netradičné metódy ako doplnkovú terapiu a dezinfikovať veci, aby sa zabránilo relapsom.

Ako vyliečiť svrab doma s ľudovými prostriedkami

Svrab - to je porážka kože s kliešťom, ktorý tlačí svoje pohyby a kladie vajcia na hornú vrstvu pokožky. Svrab môže byť infikovaný veľmi ľahko, akýkoľvek kontakt s pacientom je nebezpečný. Dokonca aj podanie rukou môže prejsť chorobou z chorého človeka na zdravého človeka, nehovoriac o osobnej hygieny. Ak začnete liečbu v počiatočných štádiách, môžu pomôcť ľudské lieky proti svrabom.

Prvými príznakmi ochorenia sú sčervenanie na koži, ktoré sú silne svrbiace, najmä v noci. Ale choroba môže prechádzať a je asymptomatická.

Svrab je z dvoch typov:

 1. 1. Typické. Je charakterizovaná prítomnosťou hlavných znakov: svrbenie, sčervenanie.
 2. 2. Komplikované. Často sa vyskytuje v dôsledku nedodržiavania čistoty: neustále špinavé ruky, oblečenie, posteľ. Výsledkom je, že do krvi sa zavádza nečistota prostredníctvom vredov a iných podráždení kože. Táto forma ochorenia je ťažšie identifikovať a liečiť, môže sa to zameniť s inými ochoreniami.

Veľmi často pacienti so svrbením a začervenaním na koži si myslia, že sú alergickí. Avšak, svrab sa vyvíja v dôsledku výskytu parazitov a alergií - v dôsledku oslabenia imunity.

Pri alergiách sa pokožka zakryje červenými škvrnami, ktoré sa po celý deň svrbia. Pacient sa tiež cíti slabý, môže byť nasiaknutý nos a vodnaté oči. Hlavná vec je, že alergia nie je prenášaná a liečená antihistaminikami.

Svrab sa objaví aj zvonku, ale svrbenie sa objaví iba v noci. Neexistujú žiadne ďalšie príznaky. Veľmi vysoké riziko kontaminácie ostatných.

Napriek významným rozdielom diagnózu môže urobiť len dermatológ alebo imunológ. Potrebujete kontaktovať špecialistu čo najskôr. V tomto prípade sa môžete rýchlo zotaviť a neinfikovať ostatných.

Keď sa objavia prvé príznaky ochorenia, mali by ste najprv kontaktovať lekára. Iba on môže predpisovať správnu liečbu po diagnóze. Liečba svrabu doma je možná len v prípade neobsadenej formy a po dohode s lekárom.

Existuje množstvo ľudských účinných prostriedkov na boj proti tejto chorobe. Ide o lokálne opravné prostriedky, ako sú masti a odvar.

Ako liečiť svrab doma pomocou bylín:

 1. 1. Rakytník. Potrebujete variť odvar z listov. Aby ste to urobili, suchá tráva by mala byť naplnená vodou a privedená do varu, znížiť teplo a variť 10 minút. Potom by mal byť infúzia vývaru a postihnutú oblasť môžete namazať 2 krát denne. Na zlepšenie liečebného efektu môže byť tento vývar tiež odobratý vo vnútri: 1 polievková lyžica. l. 2-3 krát denne.
 2. 2. Čistota. Je potrebné pripraviť masť z tejto bylinky. K tomu je potrebné zmiešať suchý celandín s vazelínom a karboxylovou kyselinou v pomere 1: 4: 4. Táto zmes rozmazala miesta svrbenia niekoľkokrát denne, najmä pred spaním. Účinok možno pozorovať po 2 dňoch. Taktiež účinne bojuje proti svätojánku v kombinácii s tučným domácim krémom. Je potrebné zmiešať tieto dve zložky a dať do chladničky na jeden deň. Rozmer: 2 polievkové lyžice. l. krém a 1 polievková lyžica. l. suchý celandín. Namažte problémové oblasti 2 krát denne.
 3. 3. Čerstvé šupky. Namočte oblasti postihnuté svrabom čerstvým lisovaným rastlinným džúsom. Využte perfektne odstránenie svrbenia a urýchľuje regeneráciu. Ale to je jedovatá rastlina. Preto, tehotné ženy, deti a osoby s alergiami, tento nástroj je lepšie nepoužívať.
 4. 4. Dymyanka. Ak chcete pripraviť liek na svrab, vezmite 25 g suchého trávu a nalejte 500 gramov vodky. Trvajte na tmavom mieste na týždeň. Kontaminované miesta utierajte niekoľkokrát denne. Môžete použiť čerstvé šťavy z tejto rastliny.
 5. 5. Aloe. Použite rastlinu staršiu ako tri roky. Pri príprave produktu je potrebné z rastliny zmiešať 50 gramov čokolády so 150 g 30% octu. Bežné 9% nebude fungovať. Výsledný roztok namazať pokožku. Dlhodobá liečba môže trvať 2-3 týždne.
 6. 6. Koreň elekampanu. Ak chcete urobiť domáce lekárstvo, musíte si vziať dom smalty zo sádla, pridajte jeden jemne nakrájaný slon koreň na to. Varená zmes by sa mala variť 15 minút pri nízkej teplote a pridať 2 polievkové lyžice. l. dechtové mydlo. Aplikujte na pokožku pol hodiny a potom opláchnite. Samotné použitie dechtu je prevencia svrabom a iných kožných ochorení.
 7. 7. Silice z rastlín:
 • Lavender má antiseptický účinok. Levanduľový esenciálny olej má na rozdiel od mnohých iných prostriedkov svrab príjemnú vôňu a nespôsobuje podráždenie. Vôňovitý zápach levanduľového oleja netoleruje a nezomrie. Mazanie zápachu môže byť niekoľkokrát denne a neoplachovať. Na zvýšenie hojivého účinku v masle môžete pridávať oranžový olej v rovnakom pomere.
 • Eterický olej z čajovníka tiež účinne bojuje najmä proti kožným ochoreniam a svrabom. Mala by byť zmiešaná s olivovým olejom v pomere 1: 1. Aplikujte na pokožku 1-2 krát denne. Samostatne, olej čajovníka je najlepšie nepoužívať, môže spôsobiť silné podráždenie.
 • Ako ďalšia úprava je možné pripraviť takú emulziu. Pridajte do varu 100 ml vody a pridajte k nemu niekoľko kvapiek esenciálnych olejov z levandule, citrónu a pelargónie. Pred každým použitím sa zmes musí dôkladne pretrepať. Úplne zbaviť svrab znamená nepomôže, ale urýchliť zotavenie v spojení s inými prostriedkami.
 1. 8. orech. Použite zelené listy a nezrelé ovocie z tohto závodu: 20 gramov zeleniny nalejte pohár vriacej vody a trvať päťhodinu. Potom odstráňte ošúchanú pokožku. Odvar z orechov dobre odstraňuje zápal, znižuje svrbenie a bojuje s roztočmi.
 2. 9. Chemeritsa. Dokonale odstraňuje svrbenie, zápal a zabíja parazita. Pri príprave lieku potrebujete 500 gramov bravčového mäsa, 150 gramov koreňového kamzíka a listov Ledum. Zmes na varenie by mala byť dlhá: pri pomalom ohňu 10-12 hodín. Potom zaťažte hmotu a otrepte ju do postihnutej oblasti.
 3. 10. Tansy je tiež účinný proti roztočom svrab. Musíme zhromažďovať kvety a starostlivo ich brúsiť. Táto hmotnosť mazať infikovanú pokožku. V počiatočnom štádiu ochorenia je tento liek dobrou pomôckou. Môžete obnoviť len 3-4 postupy.
 4. 11. Koreň má protizápalový a antiparazitárny účinok. Na prípravu lieku, 1 polievková lyžica. l. Táto bylinka nalejte 0,5 litra vriacej vody a varíme 10-15 minút pri slabom ohni. Vychladzujte vývar a vytečte. Nečistite len v zaparených miestach, ale aj na celom tele. Pokračujte v liečbe, až kým symptómy svrabu nezmiznú.
 5. 12. Účinne pomáha v boji proti svrabom jalovec. Jeho listy obsahujú veľké množstvo esenciálnych olejov, ktorých zápach nerozpúšťa a zomrie. Pri príprave liečebného prostriedku potrebujete 100 g bobule alebo ihličie, nalejte vodu a varte 20 minút. Bujón môže byť použitý ako na mazanie pokožky, tak aj na kúpele.
 6. 13. Kôň šťovík. Zmierňuje sčervenanie, znižuje svrbenie a zabíja roztoče. Je potrebné naliať 1 polievková lyžica. l. Čerstvé listy šťavy vriacej vode a nechajte ju variť. Tento nástroj možno použiť na vymazanie infikovaných miest a tiež do kúpeľne.

Môžete skúsiť tieto metódy:

 • Krivka svraba sa bojí terpentínu. 1 lyžička. táto látka sa musí zmiešať s 2 lyžičky. l. vyhrievaná slnečnica alebo maslo. Namažte postihnuté miesta 2 krát denne, nemôžete sa umyť.
 • Serózna masť je veľmi účinná pri zvládaní tejto choroby. Mala by byť zmiešaná s domácim mydlom, rozmazaným domom a dechtom. Pomer je: sírová masť 2 lyžičky, mydlo 1 polievková lyžica. l., bravčový tuk 1 lyžica. l, decht 1 lyžička. Liečba trvá 4-5 dní.
 • Tar. Pomocou tohto nástroja musíte byť opatrný, pretože môže spôsobiť podráždenie pokožky. Niekoľko hodín po mazaní pokožky čistým dechtom je potrebné ju omyť teplou vodou.
 • Prírodné kvasy. Musíte to urobiť sami, obchod nie je vhodný. Chlieb kvass musí byť kyslé, horúce a slané. Malo by sa používať, uložiť na chorých miestach prípadu. Držte 10-15 minút. Potom by sa mala koža vyschnúť, utrieť a opláchnuť. Náprava je veľmi účinná.
 • Kvapalina na báze benzínu. Rovnako ako v prípade dechtu, musí sa používať jemne a vymývať po pol hodine po aplikácii. Ak chcete vyrobiť domáci liek, musíte zmiešať benzín s vriacou vodou. Tento nástroj nie je taký účinný ako všetky predchádzajúce a vyžaduje si dlhú aplikáciu.
 • Jednoduchý 9% alebo jablkový jačmeň. Môže sa používať v čistej forme, jednoducho mazaním infikovaných oblastí bez umývania.

Môžete uvariť tinktúru octu s cesnakom. Aby ste to urobili, jemne nasekaný cesnak by mal byť naliaty s octom z jablkového muštu a ponechaný na jeden deň. Problémové škvrny otrite pomocou bavlneného disku. Pre jemnú detskú pokožku je lepšie tento výrobok nepoužívať.

Môžete tiež pripraviť octovú infúziu s catnip. Aby ste to dosiahli, 15 g rastlín nalejte 100 g octu a naplňte ju 7-8 dní na chladnom tmavom mieste. Potom sa namnožte a používajte ako pleťové vody a pretrepávajte, kým symptómy nezmiznú.

Jablkový muštový ocot v kombinácii s cesnakom tiež poskytuje dobrý účinok v boji proti chorobe. Na jeho prípravu, vezmite 4-5 veľkých strúčiky cesnaku, nakrájajte a nalejte 200 g octu. Agent musí trvať najmenej 10 dní. Potom vyčistite vyrážku 2 krát denne. Môžete okamžite požiadať, ale liečba bude oneskorená dlhšie.

Liečba svrab doma môže byť tiež s pušným prachom. Pri príprave lieku je potrebné zmiešať 3 polievkové lyžice. l. kyslá smotana, najlepšie domáce, s 1 lyžičkou. l. lovecký strelný prach. Musí sa v ňom úplne rozpustiť. Zmes musí byť dobre zabalená a miešaná každú pol hodinu. Po pár hodinách je produkt pripravený na použitie. Pri použití tohto lieku by sa nemal dostať na zdravú pokožku, môže spôsobiť jej podráždenie. Pacienti by mali byť tiež opatrne mazať. Po namočení by mali byť zvyšky masti dôkladne umyté mydlom.

Veľa zeleniny je nielen prospešné pre telo a má veľa vitamínov, ale môže tiež liečiť kožné ochorenia. K boju proti svrabom môžete vyskúšať tieto nástroje:

 1. 1. Bay Leaf. Mala by byť jemne nakrájaná a miešaná s maslom v rovnakých pomeroch.
 2. 2. Zrelé paradajky. Vzhľadom na kyselinu obsiahnutú v nich, oni tiež pomáhajú so svrabom. Pri príprave lieku musíte smažiť 1 kg rajčiaka na veľké množstvo rastlinného oleja. Zmes sa musí ochladiť a aplikovať na zaparené miesta.
 3. 3. Cesnak. Na liečbu svrabov sa používa v spálenej forme. Popol z cesnaku je potrebné zmiešať s melasou a maslom v pomere 1: 1: 1. Mastné bolesti môžu často: 5 až 6 krát denne. Existuje tiež ďalší prostriedok proti svrabom na báze cesnaku. Je potrebné vyčistiť jednu hlavu a jemne ju nakrájať. V kaši pridajte 400 g horčicového oleja a zapaľte. Chovejte pol hodiny, potom ochlaďte a napnite. Používajte podľa pokynov 1-2 krát denne. Uchovávajte liek v chlade.
 4. 4. Cesnak v kombinácii s cibuľou. Ak chcete pripraviť masť zo svrabu, musíte rošt 50 g mydla na prádlo, roztaviť ju vo vodnom kúpeli. Potom pridajte kávu z jednej nasekanej cibule a troch veľkých cesnakových strúčiek do kvapaliny. Zmes by mala zmrznúť. Môžete ho použiť 2-3 krát denne. Tento liek je absolútne bezpečné. Môžu byť liečené tehotnými ženami a malými deťmi. Kontraindikácie môžu byť alergické len na túto zeleninu.
 5. 5. Kurkuma. Táto metóda je neobvyklá, ale pomerne účinná. Musíte vziať zem kurkuma a pridať niekoľko kvapiek čerstvo stlačenej citrónovej šťavy. Musí byť konzistencia pasty. Zmazať pokožku a čakať hodinu, potom opláchnite. Aplikujte, kým príznaky svrabu úplne nezmiznú.

Jedná sa o veľmi účinnú formu liečby svrabu. Schopnosť zabiť roztoče roztrhne takéto rastliny: jalovec, pohrebisko, ragwort, verbena. Z týchto bylín potrebujete koncentrovaný vývar. 2-3 polievkové lyžice. l. bylinky nalijeme 1 liter vriacej vody. Nechajte vývar varenie a napätie. Pridajte pripravený roztok do kúpeľa. Voda by mala byť horúca, takže účinok liečivých bylín bude silnejší.

Tiež pomáha zbaviť sa svrab odšťavovanie rakovníka. Aby ste to dosiahli, musíte 100 g tejto rastliny naliať vodou a variť 10-15 minút. Potom napnite a pridajte do kúpeľa. Optimálna teplota je 37 ° C. Otvára póry, čo prispieva k uvoľneniu kliešťov. Kúpele s rakytníkom sa musia užívať často - až 10-krát denne.

Liečba svrabu, a to aj ľudových liekov, by mala vymenovať lekára. V každom prípade, samoliečba môže byť nebezpečná pre zdravie. Obzvlášť sa to týka detí, tehotných žien a alergií.

Predchádzanie svrabu je v prvom rade dodržiavaním hygienických pravidiel. Avšak pokiaľ ide o kontakt s infikovanou osobou, to nestačí. V tomto prípade musíte každodenne umyť a žehliť posteľ a spodnú bielizeň, oblečenie, umývať a variť nádoby a detské hračky, mokré čistenie denne. Pranie môže byť tiež ošetrené anti-žuvacím sprejom.

Svrab je infekčná choroba. Hoci to nemá vážne dôsledky, je potrebné ich okamžite zlikvidovať. Koniec koncov, svrab ľahko a rýchlo šíri.