Hlavná

Bradavice

Ako Metrogil Gel Pomáha Akné - O nás

Majitelia problémovej kože majú tendenciu zbaviť sa akné akýmkoľvek dostupným spôsobom, najlepšie s použitím liekov a metód tradičnej medicíny, v najhoršom prípade - stláčaním akné. Ak dôjde k narušeniu sterility, nemožno sa vyhnúť šíreniu vyrážok a infekcii.

Na boj s bakteriálnymi kožnými léziami dermatológovia predpisujú masti s antimikrobiálnym účinkom, najmä Metrogil proti akné. Je to dokázané a osvedčené antibakteriálne liečivo, ktoré aktívne bojuje proti patogénnej mikroflóre a zabraňuje vzniku komplikácií.

Predpokladá sa, že akné sa objavuje najmä počas adolescentného obdobia. Toto tvrdenie je len čiastočne pravdivé, pretože zástupcovia akejkoľvek vekovej kategórie nie sú poistení proti kožným problémom. A nie vždy sa tvoria pupienky v dôsledku zmien v hormonálnom pozadí, príčinou môže byť čokoľvek: choroba tráviaceho systému, nevhodná výživa, nedostatočná starostlivosť o pokožku.

V druhom prípade, póry upchať mazové zátky, ktoré sú vynikajúce živnou pôdou pre baktérie, kričali zápal na koži, takže použitie antibakteriálnych látok, je oprávnená. Účinné látky prípravkov zničia patogénnu mikroflóru a tým eliminujú hlavnú príčinu vzniku akné. Aké je zloženie a princíp činnosti spoločnosti Metrogil a ako to pomáha pri liečbe akné, poučte sa z nášho článku.

Metrogyl gél z akné - opis lieku

Metrogil je syntetické liečivo so širokým spektrom antimikrobiálneho a antiprotozoálneho účinku. Účinná látka lieku metronidazol je účinná proti anaeróbnym baktériám a prvokom mikroorganizmom. Liečivo sa vyrába v niekoľkých formách: tablety, gél, injekcia. Na liečbu akné použite metrogilový gél (1%), ktorý sa používa na liečbu lézií.

Liek pomáha riešiť problém bezpečne a čo najskôr. Transparentný gél, bez zápachu, má ľahkú štruktúru, pri aplikácii na pokožku sa rýchlo vstrebáva. Metrogylový gél je vhodný na použitie, netečie, nelepí, nezanecháva tučné známky.

V 1 g gélu obsahuje 10 mg metronidazolu + pomocných zložiek. Liečivo sa vyrába v hliníkových alebo plastových tubách s objemom 30 g, uložených na miestach, ktoré sú pre deti nedostupné pri teplote nepresahujúcej 30 ° C.

Vlastnosti a princíp fungovania

Účinná látka - metronidazol vykazuje antioxidačnú aktivitu, znižuje uvoľňovanie aktívneho kyslíka a blokuje tvorbu voľných radikálov, ktoré prispievajú k vzniku lézií v oblastiach zápalu. V dôsledku toho vznikajú priaznivé podmienky na prenikanie infekcie do tela a na ďalšiu reprodukciu baktérií. Liek zastavuje tento proces, zabraňuje vzniku vyrážok a poskytuje nasledujúci terapeutický účinok:

 • Aktívna zložka lieku blokuje množenie mikroorganizmov a rovnako dobre pôsobí ako na povrchu kože, tak vo svojich vnútorných vrstvách.
 • Podporuje odstránenie zápalového procesu a zvyšuje bunkovú imunitu.
 • Rýchlo vysuší zapálené pupienky a pomáha zbaviť sa aj veľkého a bolestivého podkožného akné.
 • Po použití gélu sa pupienky nezobrazujú dlhú dobu, a ak vzniknú, potom v menšom množstve.
 • Liečivo má antioxidačný účinok, znižuje množstvo voľných radikálov, dobre čistí pokožku, odstraňuje zápal.
 • Zabraňuje vzniku po akné (jazvy, nepravidelnosti a jazvy po akné).

Gél pôsobí výlučne zvonku, nie je absorbovaný do krvného obehu a neinterferuje s prácou vnútorných orgánov. Liečivo sa považuje za úplne bezpečné, nemá toxický účinok na telo a neovplyvňuje činnosť centrálneho nervového systému.

Ak sa Metrogil Gel aplikuje z akné?

Liek dokonale zvládne prejavy akné, ale toto nie je jediná oblasť jeho použitia. Pomôže zbaviť sa akéhokoľvek zápalu kože, akné, ekzému, infekčných vyrážok. Metrogyl gél je predpísaný pre nasledujúce problémy s kožou:

Liek má veľmi široké využitie. Metrogil v iných dávkových formách (tablety, injekcie) sa používa na liečbu mnohých ochorení komplikovaných protozoálnymi a anaeróbnymi infekciami.

kontraindikácie

Ako každá droga, Metrogylový gél z akné má k aplikácii určité obmedzenia. Nemôže byť pridelená za nasledujúcich podmienok:

 • Nepoužívajte výrobok, ak sa jednotlivé komponenty vyznačujú individuálnou neznášanlivosťou. Predbežne je potrebné vykonať kožný test a zistiť, ako koža reaguje na túto drogu. To pomôže predísť nepredvídateľným alergickým reakciám.
 • Nepoužívajte gél, ak sa vyskytujú ochorenia pečene a obličiek.
 • Počas tehotenstva je liek kontraindikovaný v prvom trimestri. Nesmie sa predpisovať počas obdobia dojčenia. Ak je potrebné používať liek počas týchto období, lekár by mal predpísať tento liek a liečba by sa mala podávať pod jeho dohľadom.
 • Použitie drogy u detí do 12 rokov je zakázané.

Veľmi opatrne by ste mali ošetrovať pokožku na tvári a nedovoľte, aby sa vám gél dostal do očí. Ak sa tak stane, ihneď vypláchnite oči veľkým množstvom vody a vyhľadajte lekársku pomoc.

Návod na použitie

Predpísať liek by mal lekár brať do úvahy závažnosť symptómov, štádiu ochorenia a možné kontraindikácie. Návod na použitie Metrogila z akné predpisuje aplikáciu náplasti na očistenú pokožku dvakrát denne: ráno a večer. Gél sa aplikuje v tenkej vrstve, trení sa svetlom, kruhovými pohybmi.

Droga nie je návyková s dlhodobým užívaním, takže môže byť použitá v priebehu 3-4 mesiacov. Dĺžka liečby určuje lekár individuálne a závisí od závažnosti ochorenia. Pozitívny výsledok je zvyčajne viditeľný po 3 týždňoch liečby.

 • Pri aplikácii na kožu sa liek prakticky neabsorbuje do krvi, takže liek nie je schopný spôsobiť nežiaduce reakcie z vitálnych systémov tela.
 • Ak chcete dosiahnuť maximálny pozitívny účinok, pomôže to mydlách z akné na tvári. Pred aplikáciou gélu na osobu sa odporúča umývať s týmto mydlom, má antiseptický a dodatočný antimikrobiálny účinok. V dôsledku toho po prvom použití takejto tandémy dochádza k zníženiu zápalových javov, vysušovaniu akné a zlepšeniu stavu kože.
 • Súčasné užívanie Metrogilu s inými liekmi je povolené.
 • Po nanesení gélu môže dôjsť k pocitu suchosti pokožky ak vzniku peelingu. Odstránenie takýchto prejavov pomôže hydratujúcim a vyživujúcim kozmetickým krémom na tvár.
 • Počas liečby by ste nemali dlhodobo zostať na slnku a navštevovať solárium. To môže prispieť k zvýšenému zápalovému procesu.
Nežiaduce účinky

Metrogylový gél je úplne bezpečný prípravok s minimálnymi kontraindikáciami. Ale tento liek môže spôsobiť vedľajšie účinky, najmä u ľudí s precitlivenosťou na zložky lieku. V takýchto prípadoch sa objavia alergické reakcie sprevádzané kožnou vyrážkou, hyperémiou, opuchom, pocitom pálenia a svrbením.

Ak sa objavia takéto príznaky, liek sa má prerušiť a poraďte sa s dermatológiou, aby ste upravili následný priebeh liečby.

Ďalšie odporúčania

Účinná liečba akné nie je možná bez dôsledného dodržiavania noriem osobnej hygieny a implementácie všetkých odporúčaní lekára. Okrem používania liekov je potrebné dodržiavať tieto pravidlá:

 • Udržujte svoju tvár a ruky čisté. Pri najmenšom znečistení pokožky, vzhľadu mastného lesku, je potrebné si umyť alebo otrepať tvár pleťovou vodou.
 • Dermatológovia a kozmetológovia kategoricky zakazujú vytlačiť akné, pretože to môže viesť k šíreniu infekcie.
 • Odporúča sa prispôsobiť strava, okrem sladkej, korenisté, vyprážané a mastné.
 • Je užitočné brať vitamíny a minerály.

Existuje ďalšia forma lieku vo forme gélu - to je Metrogil denta. Používa sa na liečbu infekčných a zápalových ochorení ústnej dutiny. Ale navyše môžete použiť Metrogil denta z akné. Okrem metronidazolu obsahuje aj antiseptický chlórhexidín. Pomáha zmierniť zápalový proces, zmierňuje nadýchanie, zabraňuje ucpávaniu mazových žliaz.

Recenzie metogilového gélu z akné sú väčšinou pozitívne. Účinok jeho použitia neprichádza okamžite, ale v priebehu času zápal, sčervenanie znižuje počet vyrážok a do konca tretieho týždňa aplikácie je tvár vyčistená od akné. Gél sa rýchlo vstrebáva, nezanecháva mastné škvrny na oblečenie, neprekrýva pokožku. Ženy si všimnú, že gél je dobre umiestnený na kozmetike, vďaka tomu je pokožka vyrovnaná a drobné chyby sa stávajú neviditeľnými.

Droga sa vydáva bez lekárskeho predpisu, môže sa zakúpiť v akejkoľvek lekárni. Jednou z výhod spoločnosti Metrogil je jej nízka cena, čo ju robí cenovo dostupným pre širokú verejnosť. Minimálna cena za gél je 90 rubľov. Horná hranica je okolo 150 rubľov.

Spätná väzba na aplikáciu

Referenčné číslo 1

V dospievaní bolo veľa akné. Nemohol som odolať a vytlačil najväčšie a purulentné. Zároveň si nevšimla zvláštnej sterility. V dôsledku toho sa vyrážky ešte viac rozšírili a rozšírili sa po celej tvári.

Musel som sa liečiť dermatológa, predpísal rôzne masti a krémy, ale najefektívnejší bol Metrogil gél. Má antimikrobiálny účinok, a tak sa dobre vyrovnal s baktériami, ktoré zapríčinili zápal a po niekoľkých týždňoch liečby sa objavil veľmi dobrý výsledok.

Koža sa vyčistila, pleť sa vyrovnala, pupienky vysušili a zmizli. Práve tento prostriedok mi v konečnom dôsledku pomohol vyrovnať sa s akné a teraz je moja koža čistá, nič sa mi nezdá, že mi pripomína pupienky.

Referenčné číslo 2

Niekoľko rokov trpí vyrážkami na tvári, spočiatku nebolo veľa akné, ale časom sa situácia zhoršila a koža sa značne zhoršila. Počul som, že Metrogil gél pomáha s pupienkami, kúpil si tento liek v drogériách, ale nie je to úplne to, čo je potrebné.

Kúpil som metrogilový dentový gél, ukáže sa, že sa používa na stomatitídu, paradentózu a iné ochorenia ústnej dutiny. Obsahuje však rovnakú účinnú látku a rozhodol som sa ju použiť na pleť na tvári.

V dôsledku toho, viac pimples a silné podráždenie, som musel opustiť túto drogu. Keď podráždenie trochu prešlo, kúpil som to, čo potrebujem - metrogylový gél. Tu mi pomohol, po 2 týždňoch prešiel zápal a pupienky začali miznúť. Teraz sú oveľa menšie a pokožka na tvári vyzerá oveľa lepšie.

Recenzia №3

Niekedy mám na tvári jediný pupienok, ale vždy sa to nestane včas, pred nejakou dôležitou udalosťou alebo dôležitým stretnutím. Používam gél Metrogil.

Chovám ich akné 2 krát denne, liek sa rýchlo vstrebáva, zmierňuje zápal, odstraňuje začervenanie a bolestivosť. A ak používam kozmetické výrobky (prášok, základový krém) po ošetrení gélom, nedochádza k alergickej reakcii a je možné zakryť vady na pokožke dobre. Stojí za to, že gél je lacný a veľmi pomáha.

Spätná väzba №4

Skúsil som vyskúšaný gél Metrogil z akné, ale ani po mesiaci pravidelného používania som necítil veľa účinku. Množstvo akné nekleslo, avšak zápalové javy sa stali menej výraznými.

Nástroj nie je drahý, ale neúčinný, prinajmenšom v mojom prípade. Potrebujem silnejšie drogy, inak moje pupienky sa nedajú vyhrať.

Aplikácia gélu Metrogyl z akné: recenzie, nuansy, inštrukcie, všeobecné odporúčania

Môžete hovoriť celé hodiny proti akné a čiernym škvrnám. Hlavná vec - nájsť odpoveď na otázku: "Aký liek pomôže zbaviť sa nenávidených pupienkov navždy?" Ak by sa takýto nástroj dostal do predaja, ihneď by to bolo spojené s obrovskou radou.

Medzitým sa musíme spoľahnúť nie na zázrak, ale na dostupné prostriedky. Samozrejme, v okamihu, kedy sa koža nezmení, ale pravidelná aplikácia očistí tvár a telo pred vyrážkami. Medzi obľúbené lieky - Metrogil gél z akné.

Všeobecné informácie a účinky na pokožku

Účinná látka sa už dlho úspešne používa na liečbu akné rôznej závažnosti. Liek sa predáva bez lekárskeho predpisu, ale nemusíte predpisovať sám. V géli nie sú žiadne antibiotiká ani hormóny, ale nekontrolovaný príjem narušuje rovnováhu vody a tuku v pokožke.

 • forma uvoľňovania - transparentný gél bez zápachu v hliníkových tubách s objemom 30 g;
 • účinná látka - metronidazol;
 • v 1 g Metrogila obsahuje 10 mg účinnej látky;
 • odhadovaná cena je 90-130 rubľov.

Dôležité! Nesprávna aplikácia často spôsobuje nadmerné vysušenie pokožky.

Akcia na pokožke:

 • vysuší;
 • dezinfikuje;
 • zabraňuje reprodukcii propionibaktérií;
 • znižuje zápal.

Indikácie a kontraindikácie

 • akné u adolescentov a mladých ľudí mladších ako 25 rokov;
 • infikovaná vyrážka;
 • rosacea alebo rosacey, ktorých príčinou je príjem hormonálnych tabliet;
 • seborrhea;
 • trofické vredy;
 • kŕčové žily;
 • zle uzdravujúce rany;
 • seboroická dermatitída;
 • tlakové vredy;
 • kožné defekty diabetes mellitus.

Dozviete sa všetko o príčinách a spôsoboch liečenia natiahnutej a veľmi suchej kože tváre a tela.

Ako liečiť molluscum contagiosum u detí? Efektívne ľudové a moderné spôsoby sú popísané na tejto stránke.

Kontraindikácie:

 • vek do 12 rokov (dentálny gél sa môže používať od šiestich rokov);
 • hepatálna insuficiencia;
 • poruchy nervového systému;
 • porušovanie koordinácie pohybov;
 • leukopénia;
 • individuálna citlivosť na komponenty;
 • tehotenstva, laktácie

Výhody lieku a vedľajšie účinky

 • dlhý príjem nie je návykový. Opýtajte sa dermatológa na najlepšiu liečbu vašej choroby, dodržiavajte odporúčané podmienky. Návod na použitie určuje maximálnu dĺžku kurzu - 9 týždňov;
 • liek účinne pôsobí na niekoľko typov najaktívnejších baktérií, ktoré spôsobujú dermatologické ochorenia;
 • vysoko aktívna látka zostáva na povrchu dlhý čas, prakticky neabsorbovaná do krvi, nepoškodzuje telo;
 • transparentný gél s metronidazolom je vhodný na liečbu hojných vyrážok s akné a náhle vyskočil jednotlivé pupienky;
 • mnohí volajú Metrogil "prvej pomoci" z akné. V skutočnosti jediné zapálené tuberkulózy zmiznú dostatočne rýchlo po aplikácii účinnej formulácie. Akné vyrážky vyžadujú dlhodobé užívanie lieku;
 • gél Metrogil, na rozdiel od niektorých liekov, je možné používať v kombinácii s ďalšími populárnymi prostriedkami na akné. Ak ste týmto liekom priradený súčasne s liekom Zinerite alebo Skinoren, bezpečne zvládnite problémové oblasti podľa pokynov;
 • Aktívna zložka metronidazol nezabije všetky druhy baktérií. Kombinácia účinných zložiek rôznych liečiv od akné posilní účinok, zbaví sa väčšiny škodlivých mikroorganizmov uviaznutých na koži;
 • vedľajšie účinky vrátane alergických reakcií sa zriedka zaznamenávajú. Zadajte zoznam kontraindikácií, dodržiavajte frekvenciu aplikácie - a výsledok vás určite poteší;
 • dostupnosť lieku je ďalším argumentom v prospech gélu obsahujúceho metronidazol. Náklady sa pohybujú od 90 do 130 rubľov. Vzhľadom na dlhý priebeh liečby, rozumná cena bude otepľovať dušu.

Nežiaduce účinky

Ak sa pozorujú odporúčania na použitie lieku metronidazolom, nedochádza k negatívnemu účinku na telo. Občas sa diagnostikujú reakcie z pórov kože:

Dôležité! Je zakázané používať Metrogil gél súčasne s warfarínom. Komplexné použitie, dlhodobá kombinácia s metronidazolom zvyšuje riziko krvácania v dôsledku zvýšeného antikoagulačného účinku warfarínu.

Veľmi zriedkavo sa vyskytuje:

Návod na použitie akné

S jednotlivými pichľavkami a akné dodržiavajte odporúčania uvedené v súhrne produktov. Nepoužívajte samoliečbu!

 • umyte dechtovým mydlom alebo odstráňte prach, nečistoty, nahromadené tukové kozmetické mlieko a potom umyte studenou vodou. Utrite svoju tvár alebo chrbát ručníkom;
 • na čistú a suchú pokožku naneste tenkú vrstvu gélu. Na toto liečivo možno aplikovať bandáž;
 • jemne vtrite drogu do každého pupienka alebo liečte postihnutú oblasť s hojnými vyrážkami;
 • Pred a po aplikácii dôkladne umyte ruky.
 • liečiť problémové oblasti alebo zapálené tuberkulózy dvakrát denne;
 • uistite sa, že aktívny gél s metronidazolom sa nedostane do vašich očí. Ak k tomu dôjde, okamžite prepláchnite prípravok veľkým množstvom studenej vody.

Berte na vedomie:

 • Nepoužívajte aktívny gél s metronidazolom z akné pred konzultáciou s dermatológa.
 • Je zakázané bez odporúčania odborníka kombinovať liek s inými liekmi z akné;
 • počas liečby nie je potrebné stlačovať pupienky. Často sa po odstránení vredov vyvíja zápal, objavujú sa nové erupcie, oblasť lézie sa zvyšuje;
 • sledovať trvanie kurzu. Na konci liečby Metrogil nevyhnutne prestane, ak vyrážky zostanú. Špecifikujte odporúčaný "odpočinok" pre pokožku ošetrujúceho lekára;
 • zjavný účinok v miernych formách akné nastane dostatočne rýchlo. Neprerušte liečbu pri prvých známkach zlepšenia. Liečte pustuly denne.

Ďalšie užitočné tipy:

 • lokálna liečba bude neúčinná bez zmeny stravy, vyhýbanie sa zlým návykom (fajčenie, alkohol, nadmerná konzumácia kávy);
 • denné hygienické postupy, starostlivá starostlivosť o pleť je povinná. Použite dechtové mydlo, bylinné liečivé byliny, mäkké čistiace mlieko. Používa sa na zníženie zvýšenej mäkkosti pokožky v domácnosti z akné na zadnej strane;
 • používajte dekoratívnu kozmetiku s ľahkou textúrou. "Heavy" záhradný krém nahradí vysoko kvalitný minerálny prášok.

Dozviete sa všetko o vlastnostiach a aplikácii čierneho rascového oleja na pleť tváre a pleti.

Ako rýchlo odstrániť opuch pod očami? Odpovedajte na túto adresu.

Postupujte podľa odkazu http://vseokozhe.com/lishaj/lechenie/vo-rtu.html a prečítajte si zaujímavý článok o príznakoch červených plochých lišajníkov v ústach.

Môžete sa tiež dozvedieť o ďalších účinných liekoch proti akné na našej webovej stránke. Napríklad je tu polysorb akné; o Skinorene tu; o Laktofiltrum v tomto článku; o Roaccutane na tejto stránke; o myse, ktoré ste si prečítali na tejto stránke. O uhorkovej mlieko z akné je napísané tu; o peroxide vodíku - v tomto článku.

Používané recenzie

Metrogyl je účinný prostriedok s prijateľnými nákladmi. Ako má liek vplyv na akné? Je pravda, že jediné pupienky rýchlo zmiznú pri použití výrobku?

Tu sú niektoré názory na to, či Metrogyl Gél je účinný od akné. Recenzie väčšinou pozitívne:

 • Christina, 17 rokov. Odporúčam túto drogu každému, kto sa chce zbaviť abscesov na tvári alebo na chrbte. Už 4 týždne používam Metrogil. Výsledok je jasne viditeľný. Olejový lesk zmizol, začervenanie odišlo, úhory sú oveľa menšie. Dermatológ uviedol, že za dva mesiace bude účinok ešte silnejší. Plyusiki: nezanecháva lepkavý film, nespôsobuje podráždenie, dobre suší pryshchiki, je to lacné;
 • Anyuta, 19 rokov. Utrpení z akné od veku 16 rokov, nie moc pomohol. Nedávno prišiel na trh nový dermatológ. Lekár predpísal gél s metronidazolom, odporučil použitie lieku s masť Retinoy, Zinerite alebo Clenzite. Lekár povedal o Differine viac, ale nemôže byť použitý v lete. Z týchto liekov sa mi páčila kombinácia Clenzite plus Metrogyl Gel pre tvár. Pimples rýchlo vyschnú, zápal zmizne, nové vyrážky sú málo. A cena je rozumná, príliš dôležitá;
 • Olya, 17 rokov. Metrogil pomohol uzdraviť akné na chrbte. Moja matka mi pomohla. Najprv som si vyčistil chrbát mydlom, dobre som si ho otriela, moja matka použila priehľadný gél. Výrobok dobre vysušuje pokožku, po pol hodine vždy ošetrené oblasti namazať hydratačným krémom. V priebehu niekoľkých týždňov som zaznamenal zlepšenie. O dva mesiace neskôr sa pokožka vyčistila. Počas liečby som nejela údené, vyprážané, solené, zabudol som na pečivo, odmietol som kávu. Teraz tiež správne jesť a netopieram o pupienky;
 • Miroslava, 25 rokov. Tube Metrogil vždy držať po ruke. Používam ho vždy, keď sa na tvári objaví zrádny pupienok. To sa stáva zriedkavo, transparentný gél s metronidazolom vždy prichádza do praxe. Som dal alebo urobiť prípravok vo večerných hodinách, ráno sčervenanie, svrbenie, takmer tam nie je opuch. Sestra trpí akné, rovnako sa teší Metrogil. Ale videl výsledok nie za deň alebo dva, ale o mesiac neskôr. Ale akné po ukončení liečby sa takmer neobjavuje.

Ste zúfalý a neviete, čo robiť s strašnými pupienkami? Dávajte pozor na Metrogylový gél! Vysoko efektívny a dostupný liek aktívne bojuje aj s ťažkými formami akné.

V ďalšom videorekteliére dermatokosmológa povedie ešte viac informácií o príprave Metrogil:

Môžem použiť Metrogil, aby som sa zbavil akné?

Každý rok v lekárňach existuje viac a viac rôznych liekov na liečbu akné a akné.

Nie všetky z nich sú rovnako účinné, najmä preto, že z rôznych dôvodov sa objavujú vyrážky u rôznych ľudí.

Niektoré drogy sú viac populárne, ale sú dosť drahé. Existujú však aj niektorí, ktorí sú napriek nízkej cene účinní pri riešení vyrážok.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Takéto fondy zahŕňajú dobre známy gél "Metrogil" pre akné po dlhú dobu, recenzie ktorých naznačujú jeho vysokú účinnosť.

Pomáha proti akné kvôli baktericídnym vlastnostiam hlavnej aktívnej zložky - metronidazolu.

Nie je to antibiotikum a na rozdiel od iných antibakteriálnych liekov má málo vedľajších účinkov a nie je návykové.

Príčiny vzniku vyrážok

Najčastejším dôvodom vzniku akné a akné sú poruchy v práci mazových žliaz.

Foto: najbežnejší dôvod vzniku hnisavého formovania - porucha v mazovej žľaze

Veľké množstvo mazu sa hromadí na povrchu epidermis, je zablokované v póroch. Navyše nepravidelné čistenie kože vedie k tomu, že sú upchaté mŕtvymi časticami.

To sa stáva priaznivým základom reprodukcie baktérií.

Vo väčšine prípadov tieto baktérie vyvolávajú vznik zápalu a výskytu purulentných pupienkov.

Z tohto dôvodu sa akné vyskytuje u 80% mladých ľudí.

A pre úspešný boj s pupienkami musíte pracovať na tom. A vo väčšine prípadov je najúčinnejším liekom proti nim antibakteriálne lieky.

Najbezpečnejším z nich je krém "Metrogil".

Čo je to droga?

Je to baktericídna droga vonkajšej činnosti.

Foto: Prípravok sa používa na vonkajšie použitie

Je určený na liečbu rôznych zápalových ochorení kože.

Nedávno sa však Metrogil z akné často používa.

 • Jeho popularita je vysvetlená skutočnosťou, že nespôsobuje závislosť, nevysuší pokožku, má takmer žiadny zápach.
 • Ale účinne odstraňuje akné a čistí pokožku akné.

Ako to funguje

Účinnosť lieku proti akné je založená na vlastnostiach hlavnej účinnej látky - metronidazolu.

Jeho zložky sú schopné preniknúť do buniek akýchkoľvek mikroorganizmov a inhibovať syntézu ich DNA. Takto ničí baktérie.

Ak poznáte tieto vlastnosti, môžete pochopiť, či Metrogil pomáha s akné.

Nie vo všetkých prípadoch, ale keď vyrážky sú spôsobené násobením baktérií, je to veľmi účinné.

vlastnosti

Metronidazol sa vyznačuje svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami.

 • Proti akné je účinná kvôli tomu, že ničí príčinu ich výskytu.
 • Dobre odstraňuje zápal. Prenikajúc do pórov, Metrogil ich zbavuje mikroorganizmov a normalizuje prácu mazových žliaz.
 • Po nanesení na pokožku vytvára bariéru proti účinkom prostredia a zabraňuje množeniu baktérií.
 • Tenký film, ktorý sa vyskytuje po vysušení, má matovací efekt a odstraňuje mastný lesk.

Forma vydania

Foto: liek sa najčastejšie vyrába vo forme gélu

Liečivo je najlepšie známe ako gél.

Je to najpohodlnejšia forma uvoľňovania: transparentný gél takmer bez zápachu sa ľahko aplikuje a rýchlo vstrebáva do pokožky bez toho, aby zanechal stopy.

 • Liečivo v tejto forme je viac populárne než bežný krém.
 • K dispozícii je tiež zubný gél "Metrogil Denta". Používa sa na zápalové ochorenia ďasien, vyrážky v jazyku a perách.
 • Menej známy je liek na orálne podanie. Tablety "Metronidazol" sa používajú striktne podľa predpisu lekára na liečbu Trichomonas a iných infekčných ochorení.

Video: "Ako sa zbaviť akné"

Návod na použitie

Pretože tento liek patrí k antibakteriálnym látkam, musí sa používať prísne podľa pokynov.

 • Napriek relatívnej bezpečnosti a takmer úplnej absencii vedľajších účinkov nie je možné použiť Metrogil.
 • Okrem toho zneužitie môže viesť k predávkovaniu a vzniku alergických reakcií.

svedectvo

Liečivo bolo vyvinuté na boj s trofickými vredmi, záchvatmi, hemoroidálnymi trhlinami.

Foto: návod na použitie

Metrogil dobre liečí akékoľvek rany na tele. Ale je to efektívne pre tvár.

Používa sa pri nasledujúcich problémoch:

 • mladé akné;
 • olejová seborrhea - nadmerná tvorba kožného mazu;
 • pupienky spôsobené hormonálnymi poruchami;
 • růžovka;
 • Úhory, ktoré sa objavili po užití hormonálnych liekov.

Ako podať "Metrogil" z akné

Návod odporúča trikovanie lieku do pokožky dvakrát denne: ráno a večer.

 • Pred týmto miestom postihnutým akné by mali byť čistené liekom bez alkoholu a sušené.
 • Na pokožku sa aplikuje tenká vrstva gélu a trení sa svetlými masážnymi pohybmi.
 • S jediným akné je lepšie to urobiť bodovo, čo najmenšie zachytávať zdravú pleť.

Priemerná doba liečby je dva týždne.

Čo je lepšie od pupienkov Lactofiltrum alebo Polysorb? Zistite si tu.

Ale ak je to potrebné, môže sa zvýšiť na 2-3 mesiace, pretože droga nie je návyková.

Počas trvania liečby liekom by sa malo zabrániť vystaveniu slnku, neprekrývať ani navštíviť kúpeľ.

kontraindikácie

Liečivo je veľmi zle absorbované do krvi, takže nie sú žiadne vedľajšie účinky na systém.

 • Nepoužívajte ho na individuálnu intoleranciu na metronidazol a v prvej polovici tehotenstva.
 • Ochorenia pečene a obličiek sa môžu tiež stať kontraindikáciou užívania lieku.

Metrogil je dobre kombinovaný s akýmikoľvek antibakteriálnymi látkami, ale aby sa predišlo predávkovaniu, je zakázané používať ho pri požití Amoxicilínu.

Vedľajší účinok

Gél "Metrogil" je populárny, pretože na rozdiel od iných antibakteriálnych liekov takmer nespôsobuje vedľajšie účinky.

Foto: v niektorých prípadoch je možné pozorovať sčervenanie a odlupovanie kože

Len v zriedkavých prípadoch môžu tieto účinky nastať:

 • podráždenie, sčervenanie;
 • suchosť a odlupovanie kože;
 • svrbenie v mieste aplikácie;
 • pocit napätia;
 • pri kontakte s očami dochádza k pádu a slzám.

účinnosť

Liek pomáha proti akné, komedónom a akné v rôznych štádiách ich vývoja.

Jeho jedinou nevýhodou, ktorú zaznamenali všetky recenzie z fotografie po aplikácii spoločnosti Metrogil, je trvanie jej používania.

Miznutie akné sa zvyčajne pozoruje po dvoch týždňoch.

Otázky a odpovede

Pred použitím tohto lieku sa odporúča konzultovať so svojím lekárom.

Foto: pred použitím lieku sa poraďte s lekárom

Koniec koncov, "Metrogil" môže pomôcť len ak je akné spôsobené aktivitou baktérií. Lekár bude tiež môcť odpovedať na všetky otázky súvisiace s užívaním drogy.

Ako posilniť účinok

Musíte použiť dlhodobú liečbu akné.

Ak chcete zvýšiť jeho účinok, môžete kombinovať liečbu s inými liekmi.

Napríklad použitie rôznych kozmetických prípravkov pre akné bude účinné.

Pomôžu rýchlejšie očistiť kožu. Lekáreň a domáce chatrboxy, ktoré obsahujú roztok tabliet Metronidazole, sú obzvlášť dobre kombinované s Metrogilom,

S pokročilým akné alebo mnohým hnisavým akné dokáže lekár predpísať antibakteriálne lieky vo vnútri.

Najčastejšie sa používa "Unidox Solutab" - moderný účinný prostriedok s malými vedľajšími účinkami.

Existujú analógie

Bežné antibakteriálne lieky sa nepovažujú za analógy Metrogilu, pretože majú úplne iné zloženie.

Foto: obsahuje v zložení metronidazol

Existujú však aj externé prostriedky, ktorých zloženie obsahuje aj metronidazol.

 • Táto masť je "Rosamet", gél "Roseks" a "Metroseptol".
 • Na liečbu akné môžete tiež použiť skrutku na báze tabliet Metronidazol.

Stojí to za použitie v demodikóze?

Metronidazol, hlavná aktívna zložka Metrogilu, je účinná proti väčšine baktérií, proteáz a ďalších mikroorganizmov žijúcich na koži.

Foto: náplasť účinná pri liečbe demodektických

Tiež pôsobí na demodex roztoč.

Ak je akné zapríčinené demodikózou, je potrebné dlhodobo liečiť Metrogilom.

Či je to možné v tehotenstve

Počas tehotenstva dieťaťa s akýmkoľvek liekom sa má používať s opatrnosťou.

To platí najmä pre antibakteriálne látky.

 • V prvom trimestri tehotenstva, keď vzniká vnútorné orgány dieťaťa, je Metrogyl zakázaný.
 • Neskôr - len na prísne indikácie pod dohľadom lekára.

Taktiež sa neodporúča používať počas laktácie.

náklady

Obľúbenosť tohto nástroja je tiež vysvetlená nízkou cenou. V porovnaní s mnohými liekmi proti akné je to pomerne lacné.

Cena v Moskve, v závislosti od lekárne a formy uvoľnenia, sa pohybuje od 150 do 200 rubľov.

Metrogyl gél z akné - tajomstvo jeho popularity

Pri komunikácii s osobou sa najprv venujte pozornosť jeho tvári, a preto najčastejšie dodržujeme jeho stav. Problémová koža prináša veľa frustrácie, takže niekto, kto mal "šťastie", že sa stretol s akné a akné, hľadá najefektívnejšie riešenie tohto problému. Podľa spotrebiteľov je jedným z najpopulárnejších a najpôsobivejších prostriedkov metrogilový gél.

Zloženie a účinok prípravku

Gél Metrogil je syntetické širokospektrálne antimikrobiálne činidlo

Gél Metrogil sa dlho úspešne používa na liečbu problémovej pokožky. Vysoký terapeutický účinok tohto činidla je spôsobená aktívnou účinnou látkou v kompozícii - metronidazolu v koncentrácii 10 mg na 1 g gélu.

 • propylénglykol;
 • hydroxid sodný;
 • Carbomer 940;
 • propylénglykol;
 • edetát sodný;
 • metylparabén;
 • propylparahydroxybenzoát.

Liečivo je transparentný homogénny gél žltý odtieň.

Nezamieňajte liek s metrogilom Denta, ktorý sa používa v zubnom lekárstve. Metrogil Denta - gél určený na liečbu ústnych ochorení: gingivitída, paradentóza, cheilitída, stomatitída a iné ochorenia. Vo svojom zložení má liečivo okrem metronidazolu, ďalšej účinnej látky - chlórhexidínu.

Gél Metrogil je účinný pri liečbe kožných problémov v dôsledku svojej antimikrobiálnej a antiprotozoálnej aktivity. Ako syntetický derivát imidazolu vykazuje metronidazol bakteriostatický (zastavujúci rast mikroorganizmov) a baktericídny (zabíjačské baktérie). Liek má škodlivý účinok na širokú škálu anaeróbnych mikroorganizmov, čím priamo ovplyvňuje príčinu kožných vyrážok.

Metronidazol, účinná látka Metrogila, je na zozname základných a základných liekov

Metrogilový gél vykazoval vysokú účinnosť pri liečbe ochorení, ako sú:

 • rosacea (ružové akné) vrátane tých, ktoré sa objavili po steroidoch;
 • Akné vulgaris, vrátane adolescentných vyrážok;
 • seborrhea;
 • infikované análne pukliny;
 • zápal hemoroidov rektálnych žíl;
 • dlhodobé neliečebné rany, závraty;
 • trofické vredy.

Treba poznamenať, že Metrogil je neúčinný s ohľadom na subkutánne klíšťat - demodex, ktorý je príčinou demodektických a akné erupcií.

Ukazuje sa, že liek vykazuje antioxidačný účinok, ktorý pozitívne ovplyvňuje stav kože. Pri topickej aplikácii nemá liek celkový systémový účinok na telo, pretože po aplikácii je minimálne absorbovaný a rýchlo sa vylučuje.

Gél Metrogil je dobre kombinovaný s kozmetickými prostriedkami na starostlivosť o pokožku a nie je kontraindikáciou pre použitie iných lokálnych liekov na liečbu akné.

Výsledky liečby akné na tvári s gélom Metrogil - foto

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Hlavnou kontraindikáciou pre použitie gélu je individuálna intolerancia jeho zložiek. S opatrnosťou a prísne podľa vymenovania gynekológa predpísať nápravu počas tehotenstva. V prvom trimestri (počas tvorby vnútorných orgánov plodu) a počas dojčenia nie je náprava predpísaná.
Závažné vedľajšie účinky pri používaní lieku sú veľmi zriedkavé, pretože koncentrácia látky v krvi je veľmi nízka. Na kožu môžu byť lokálne alergické reakcie. Vyjadrujú sa predovšetkým:

 • žihľavka;
 • Hyperémia (začervenanie) pokožky;
 • opuchy;
 • suchosť a malý peeling.

Subjektívne, pálenie a svrbenie sa môžu cítiť na miestach, kde sa aplikuje Metrogil.

Návod na použitie

Produkt je možné používať dlho. Viditeľné pozitívne výsledky liečby možno pozorovať už 10 až 14 dní po začatí aplikácie Metrogila. Ustálený terapeutický účinok sa pozoruje po uplynutí štyroch až deviatich týždňov kontinuálnej liečby.

Ak začnete liečbu metrogilovým gélom, musíte mať na pamäti, že počas liečby je potrebné vyhnúť sa vystaveniu ultrafialovému žiareniu na pokožke.

Gél sa používa iba zvonku:

 1. Aplikujte nápravu na problémové miesta dvakrát denne - ráno a večer.
 2. Pred aplikáciou by mala byť oblasť pokožky dobre očistená: umývajte a vysušte.
 3. Gélová vrstva by mala byť tenká a rovnomerná, po aplikácii by mala byť jemne vtieraná do kože s vankúšikmi prstov.

Gél sa dobre vstrebáva do pokožky a zostáva na nej najtenšou vrstvou vo forme neviditeľného filmu. Po 5-10 minútach od aplikácie Metrogil môžete použiť dekoratívnu kozmetiku.

Gél Metrogil sa má aplikovať na pokožku v tenkej vrstve a mierne si ju pretrepávať s podložkami prstov

Stanovisko špecialistov

Recenzie špecialistov na túto drogu sú nejednoznačné. Napriek preukázateľnej účinnosti gélu pri liečbe akné je potrebné brať do úvahy niektoré nuansy.

Mnoho kozmetikov si rád vymenuje Metrogil za svojich pacientov, keďže má takmer úplnú bezpečnosť pre telo a pomerne vysoké ukazovatele výkonnosti. Použite ju však len po určení citlivosti mikróbov, ktoré spôsobili poškodenie kože, na metronidazol.

Najlepšie je, že sa gél prejavuje v kombinácii s inými liekmi na liečbu akné: lokálne - s miernou a strednou formou ochorenia a orálne - s ťažkým priebehom ochorenia. Okrem toho potrebujete špeciálnu starostlivosť o pleť. Ak sú napríklad trvalé vyrážky na koži spôsobené zvýšenou sekréciou mazových žliaz, je potrebné použiť prostriedky regulujúce ich činnosť. Kozmetici považujú kozmetikov za veľký prínos, že liek môže byť dlhodobo používaný - niekedy až do 2 - 3 mesiacov, a tento čas je potrebný iba na začiatok pretrvávajúceho účinku liečby.

Ďalšia skupina odborníkov tvrdí, že Metrogil je neúčinný na liečbu akné, pretože má nízku koncentráciu aktívnej zložky v jej zložení. Dermatológovia tvrdia, že liek môže odstrániť zápal, ak sa použije po prvýkrát, ale potom sa nedá vyhnúť relapsom a Metrogil sa s nimi nemôže vyrovnať, keďže sa vyvinie rezistencia na metronidazol.

V jednom z nich súhlasia: výber lieku na liečbu akné by mal byť striktne individuálny a pred predpisovaním lieku je potrebné vyšetriť pacienta na identifikáciu príčiny ochorenia a patogénu.

Metrogylový gél na liečbu akné - video

Spätná väzba od spotrebiteľov o lieku

Hoci pokyny hovoria, že Metrogyl gél je zbytočný pri liečbe Demodexu, výsledok bol a je! Nové vzdelanie sa neobjavilo, zápaly sa začali rozpadať. Nakoniec som začal veriť, že môžem byť opäť atraktívny! Teraz už od liečby trvá viac ako 4 roky, s hrůzou si pamätám, čo sa mi stalo potom, ako som sa pozrel. Spoznali ma lekári, ktorí robili hrozné vety, napríklad "Rosacea" a iné nevyliečiteľné. Ale vďaka Bohu všetko skončilo tak dobre! Pamätám si naveky meno Metrogil Gel, čo v prípade toho, čo dostanem zo zeme, a to len zachytiť chorobu v počiatočnom štádiu!

EvaEva

http://otzyvy.pro/reviews/otzyvy-metrogil-gel-84771.html

Zatiaľ čo som použil tento gél, pokožka sa začala silne odlupovať a tento peeling spôsobil tento gél. Pokiaľ ide o výsledok žiadosti, nebolo to viditeľné. Preto bolo potrebné doplniť liečbu inými masťami, aby sa zvýšil účinok aplikácie. To je po komplexnej liečbe a výsledok bol znateľný. Môžem povedať jednu vec, že ​​správnu liečbu môže predpisovať len lekár, mám šťastie, že som dostal správny liečebný režim spolu s týmto génom.

Karamelka39

http://citykey.net/review/effekt-ne-poradoval-pryschi-lechit-tolko-v-kompleksnom-lechenii

Dlho som znepokojoval problémy s akné. Začalo sa používať gél na tvár z akné a akné Metrogil. Všeobecne sa mi naozaj páčilo, že najzaujímavejšie, nezanecháva na tvári žiadne škvrny a stopy aplikácie. Na mňa citlivú pleť, preto pred začiatkom aplikácie som veľmi skúsený pri tejto príležitosti. Ale po prvej aplikácii na pokožku mojej tváre boli moje pochybnosti rozptýlené. Účinok tohto krému ma prekvapil. Cena v tomto prípade je nízka v porovnaní s inými agentmi toho istého typu. Vďaka svojim fyzikálnym vlastnostiam sa dá aplikovať v kozmetike. Používam ho dvakrát denne. Okrem toho sa môže použiť nielen na pokožku tváre, ak máte vyrážky na ramenách alebo chrbte, potom bezpečne aplikujte tento liek!

lyolya46

http://otzovik.com/review_397485.html

Čo môžem povedať o efekte - je to, alebo skôr bolo. Po niekoľkých týždňoch uplynuli vážne zápaly, tváre sa vyčistili, ale o dva týždne neskôr sa začali znovu objavovať závažné vyrážky. Najskôr som sa rozhodol, že to bolo kvôli cyklu, ale nie - trvalo to ešte dva týždne a koža bola stále v strašnom stave, aj napriek tomu, že Metrogil používa. Nevyslal som do mojej starostlivosti žiadne iné drogy a nové drogy. Záver: Metrogil je prakticky zbytočný ako liek na akné z dlhodobého hľadiska, ale je možné ho použiť aj v prípade náhleho relapsu a popri hlavnom liečení, ak neexistuje žiadna nezlučiteľnosť medzi liekmi.

Plesnivec

http://irecommend.ru/content/metrogil-ot-pryshchei-mnenie-professora-dermatologa-nauchnoe-obosnovanie-pochemu-preparat-ne

Gél je číry, nie lepkavý, bez zápachu. Makeup na to je dobre aplikovaný. V aktívnej zložke je metronidazol širokospektrálne antimikrobiálne činidlo. Aplikujte na postihnuté miesta pokožky 2 krát denne - ráno a večer. Účinok sa zaznamenal hlavne po 3 týždňoch použitia. Trvanie liečby je 3-4 mesiace. Koža sa nestala ideálnym, ale v kombinácii s náležitou starostlivosťou (umývadlom, krémom), rôznymi maskami a liečbou môjho problému sa jeho stav výrazne zlepšil. Radím vám skúsiť ľudí s miernou alebo stredne závažnou akné, nebude to horšie. A cena to dovolí.

Marusya L

http://otzovik.com/review_789999.html

Možno dospieť k záveru, že použitie gélu Metrogil je odôvodnené na liečbu kožných ochorení spôsobených mikroflórou citlivou na metronidazol. Ale pozitívne skúsenosti a dobrá spätná väzba tých, ktorí vyhrali pupienky týmto liekom, by sa nemali stať hlavným motívom nákupu drogy. Pred použitím akéhokoľvek lieku potrebujete konzultáciu lekára. Buďte zdraví a krásni!

Gél Metrogil pre akné: návod na použitie, spätnú väzbu od špecialistov a spotrebiteľov

Gél Metrogil - vyhľadávaným nástrojom v boji proti akné a akné. Miestna droga má antimikrobiálny účinok, účinne zastavuje zápal. Popularita je založená na nízkych nákladoch a pozitívnu spätnú väzbu od ľudí, ktorí ho užívajú pri liečbe kožných chýb.

Zloženie a účinok gélu Metrogil

Aktívna zložka v kompozícii gélového - metronidazol v dôsledku vlastností liečiv, ktorá účinne bojuje s rôznymi patogénne baktérie rýchlo sa rozvíjajúce s oklúziou mazových žliaz v koži zápalových ložísk. Metronidazol, ktorý interaguje s mikrobiálnymi bunkami, preniká do svojej DNA a ničí štruktúru zvnútra.

Medzi pomocné komponenty patria:

 • hydroxid sodný;
 • Carbomer 940;
 • edetát disodný;
 • vyčistená voda a ďalšie.

Antibakteriálne vlastnosti gélu sa zastaví Metrogil zápal tým, že bráni šíreniu infekcie. Ako antioxidačný prostriedok zabraňuje aktívnemu poškodeniu pokožky postihnutých oblastí.

Lokálne použitie gélu minimalizuje absorpciu účinnej látky do krvi, ktorá povrchne ovplyvňuje akné vulgaris. V tomto prípade je liek kompatibilný s inými liekmi na kožu a kozmetické výrobky.

Je potrebné poznamenať, že gél Metrogil akné a Metrogil Dent - to sú dva rôzne liečivá. Jedným z nich je použitý na liečbu akné a akné, druhý - do zápalových procesov v ústnej dutine.

Kontraindikácie a možné vedľajšie účinky: či sa dá použiť počas tehotenstva na očistenie kože tváre

Absolútnou neznášanlivosťou používania gélu Metrogil je individuálna intolerancia účinnej látky - metronidazol. Pravdepodobnosť negatívnych prejavov pri lokálnej liečbe je minimalizovaná. Nízka absorpcia lieku v krvi znižuje riziko vedľajších účinkov, ale ich úplne nevylučuje. Zriedkavo sa pozorujú alergické kožné reakcie: odlupovanie a suchosť, svrbenie a pálenie v mieste aplikácie gélu. Veľmi zriedkavo sú údy a kožné vyrážky. Použitie výrobku v oblasti očí môže spôsobiť roztrhnutie.

Počas tehotenstva a laktácie nie je použitie Metrogil gélu kontraindikované, ale má sa používať s opatrnosťou.

Pokyny na použitie gélu pri liečbe akné

Externá liečba lieku sa vykonáva 2 až 4 mesiace, gél sa aplikuje dvakrát denne (ráno a v noci). Pred ošetrením pokožky tváre je potrebné dôkladne umyť všetky kozmetické výrobky a naniesť lieky do tenkej vrstvy s ľahkými masážnymi pohybmi. V prípade náhodného kontaktu s sliznicami očí a úst, opláchnite ju tečúcou vodou.

Svetlá štruktúra vodného gélu sa rýchlo absorbuje, bez toho, aby sa vytiahla pokožka a zanechala mastný lesk. Po úplnom vyschnutí na tvári je možné kozmetiku dať, avšak počas liečby sa odporúča znížiť jeho množstvo na minimum.

Prvý účinok sa prejaví po mesiaci pravidelného používania gélu, zatiaľ čo komplexná terapia v kombinácii s inými liekmi z akné zvýši účinok.

Treba poznamenať, že súčasné užívanie lieku metronidazolom a warfarínom môže spôsobiť nežiaduce prejavy spojené so zvláštnosťami tvorby trombov.

Názor dermatológov na účinnosť gélu Metrogil

Lekári berú na vedomie vysokú účinnosť lieku na základe potlačenia vývoja a rastu anaeróbnych baktérií. Klinické údaje ukazujú dobré výsledky pri liečbe akné metrogilovým génom. Súčasne neexistuje žiadny dôkaz závislosti a imunitná odpoveď kože nie je oslabená.

Dermatológovia odporúčajú používať gél po konzultácii s lekárom s cieľom zistiť skutočnú príčinu kožných vyrážok a predpísať komplexnú terapiu, ktorá ovplyvňuje akné na všeobecnej a miestnej úrovni.

V tomto prípade odborníci poznamenajú, že liečba Metrogilom je dlhá a vo výnimočných prípadoch môže byť terapia účinná.

Zákaznícke recenzie

Každý byaka Facial začínajúcich vylazit rokoch 12. Maza a drahé, a nie príliš dobré, a ľud, a kozmetiky, ale márne! Trvalo to asi 3-4 roky a všetko zostalo na rovnakých miestach, ešte horšie! Rozhodol som sa poradiť s dermatológom, a nakoniec mi napísal niečo na pitie, a to "metrogil gél".I, bez rozmýšľania, šiel do lekárne, kúpil za 83 rubľov! Úprimne si nemyslím, že mi pomôže... Ale... to zázrak! O týždeň neskôr sa pupienky zmenili na ružové a mesiac alebo dva neskôr boli preč! Teraz som rozmazaný, na profylaxiu.

Chcem ísť na MSU

http://otzovik.com/review_43800.html

Asi pred dvoma rokmi sa začalo objavovať na tvári akné, ktoré niekoľko mesiacov neprešlo. Skúšal som rôzne spôsoby, nie naozaj pomôcť, v prípade, že pupienok sa rozhodol, že sa objaví vedľa drugoy.Za pomoc určená doktora kosmetologu.Mne bola diagnostikovaná a predpísaný liečebný demodekoz: metrogil gélu (metronidazol) - aplikované na tvár ráno a večer, a ako metronidazol užívať tablety 3krát denne po dobu mesyatsa.Nachitavshis pozitívne recenzie som dúfal, že pre dobrý výsledok. Použil som gél 3 mesiace, za tú dobu mi trvalo takmer dve rúrky, a ja chcem povedať, že som absolútne nemajú gél pomog.V začiatku aplikácie, myslel som si, že akné začala vysychať a červená je preč, ale to netrvalo dlho, čoskoro bolo všetko späť, ale nezastavil som používanie gélu. Po troch mesiacoch som si nevšimol žiadne zlepšenie. Keby som nepracoval, neznamená to, že vám to nepomôže, vyskúšajte, každý má svoje vlastné reakcie na lieky.

kubarus

http://irecommend.ru/content/polzovalas-tri-mesyatsavse-pryshchi-ostalis-na-meste

Mám druhý stupeň akné, t.j. 10 až 40 akné na tvári. Liečba je nevyhnutná interne aj externe. Interne sa rozhodol som sa má liečiť, pretože je nutné piť antibiotiká, a už problémy s trávením, ale na externé spracovanie som sa na metrogil gélu. Po prvé, za cenu... je k dispozícii pre každého, pretože jeho maximálnej cene 160 rubľov, a za druhé, že má rovnaký účinok ako drahých liekov. Po prvom použití mojej akné zaschnúť a pokryté plyonochku, sa stali po 3 krát v poriadku menej dobre, a po týždni sa nachádza len pár vecí) Hlavná vec - aby ho používať pravidelne. Nezabudnite ju používať až do vymiznutia akné, vždy 2 krát denne! A budete mať čistú a dobre upravenú pokožku)

katerina93

http://otzovik.com/review_1454186.html

Tento nástroj mi odporučil môj kozmetológ v boji proti zápalu. Predáva sa iba v lekárňach. A cena za to príjemné, stojí Metrogil neďaleko 120 rubľov. Konzistencia: číra, hrubá. Všeobecne bez zápachu. Presne leží. Rýchlo vstrebáva, ale opúšťa akýsi film. Ako používať: kozmetička odporúčané, aby vatový tampón navlhčite vodou a opatrne utrite tvár. Potom bez stierania, priamo na mokrej (nie mokrej) pokožke, aby ste vložili metrogil. Dosť a hrach. 1-2 krát denne. V boji proti akné: v prvých dňoch bol efekt, odstraňuje začervenanie, bojoval s malými pupienky, ale nie je vhodný pre veľké alebo podkozhnikov. Ale používam to ďalej a poviem vám prečo. Účinok: Vôbec nevysuší pokožku, veľmi mäkká. Len trochu tesný. Nečakaná vlastnosť: raz som sa rozhodol použiť nie v noci, ale ráno. Neskôr som začal nosiť make-up a bol som veľmi prekvapený! Ukazuje sa, že je to tak dobrý základ pre make-up! Tónový krém padá veľmi plynulo, ako strojček. Absolútne nekĺzne. Neviditeľný ani peeling, ani nič iné. Tu je jeho "film", ktorý opúšťa a prišiel vhod. Iba nutne naniesť a počkajte, kým úplne nevyschne, asi 10 minút, inak sa bude hodiť.

Melissssa

http://irecommend.ru/content/sredstvo-kotoroe-posovetoval-moi-kosmetolog-neozhidannoe-svoistvo

Ako sa zbaviť akné - video

Efektívny a dostupný gél Metrogil je možné zakúpiť v každej lekárni. Tento liek sa osvedčil v liečbe akné a akné, ale terapia by sa mala začať po konzultácii s lekárom. V tomto prípade by sa nemali zabúdať na jednotlivé znaky kože a alergické reakcie tela.