Hlavná

Opar

Hlúpe akné rozdrví, šikovný aspirín z akné, čierne škvrny a škvrny!

Hlavnou výhodou aspirínu je silný protizápalový a antiseptický účinok. Z článku sa dozviete všetky tajomstvá používania jednoduchých aspirínových tabliet z akné, komedónov a škvŕn na tvári a tiež získať 8 najlepších receptov, ktoré sa už dnes môžu ukázať "v podnikaní".

Ale na prípravu masiek tu nie je dosť, takže všetky recepty sú super-efektívne s aspirínom masiek pre akné a čierne bodky na tvári, ktorého dôsledkom bude spôsobujú závisť všade okolo, môžete nájsť v ďalšom článku.

Aspirín pomáha s akné a čiernymi škvrnami: účinok antibiotika

Okamžite varujem: Nevzťahujte sa do hlavy, aby ste prehltli tablety aspirínu v baleniach, aby ste sa zbavili dôležitého akné. V tomto prípade sa používa výlučne na vonkajšie použitie.

Ako môžeme pomôcť bežnému aspirínu na 60 rubľov. na balenie sa zbaviť akné? Je to všetko o užitočných vlastnostiach:

 • Antibakteriálne a protizápalové účinky sú dva hlavné argumenty, ktoré okamžite vyriešia spor o vhodnosti použitia aspirínu proti akné. Aspirín je antibiotikum, čo znamená, že ničenie baktérií a mikróbov je jeho "hobby".
 • Vyschne. Aspirín jemne vysušuje pupienky a pomáha im rýchlo dozrieť. Mimochodom, riziko pálenia alebo vysychania pokožky je minimálne.
 • čistí. Externá aplikácia aspirínu poskytuje vynikajúci čistiaci účinok. Čierne body nebudú dobre fungovať!
 • Bielenie a regeneračný efekt. Preto je opodstatnené používať aspirín zo stop, jaziev a škvŕn po akné. Antibiotikum pomáha pleti obnoviť rýchlejšie a efekt bielenia rýchlo vráti krásu.
 • Keratolytický efekt. Masky s aspirínom jemne odlupujú hornú vrstvu zrolených buniek, čo urýchli regeneráciu a zlepší lokálny metabolizmus.

S vlastnosťami, ktoré sme zistili, teraz prejdeme na najzaujímavejšie - do aplikácie.

Ako sa trvale zbaviť akné s aspirínom

Existujú dva hlavné spôsoby použitia aspirínu od čiernych hláv, čiernych bodiek a po akné: lokálne a príprava masiek s antibiotikom na základni. Hovorme o každom z nich.

Miestny spôsob ošklivosti je jednoduchý: je potrebné rozomeliť aspirínovú tabletu na konzistenciu jemného prášku a rozpustiť v malom množstve vody.

Výsledná hmotnosť podobná buničine sa aplikuje na vatovú podložku a aplikuje sa na niekoľko minút na problematickú oblasť pokožky.

Samozrejme, táto metóda sa používa na odstránenie aspirínu len pár akné. Nasledujúca metóda je vhodná na liečbu celej tváre.

Príprava masiek a masiek s aspirínom proti akné a čiernym škvrnám

Ak chcete pripraviť akúkoľvek masku s aspirínom, musíte najskôr rozomeliť niekoľko tabliet a skombinovať sa so všetkými ostatnými zložkami.

Uchovávajte masku aspirínu na tvári 15-20 minút. Použitie väčšiny nižšie opísaných receptov sa odporúča nie častejšie ako 2-krát za týždeň.

Aspirín s medom z pupienkov a škvŕn

Prozápalové, antiseptické a regeneračné vlastnosti sú hlavnými výhodami masky z medu a aspirínu, čo ospravedlňuje jeho použitie z akné a škvŕn.

Nalejte 2-3 tablety aspirínu a pridajte niekoľko kvapiek teplej vriacej vody a premiešajte. Vo výslednej zmesi položte jednu čajovú lyžičku medu a znova premiešajte. Mali by ste dostať homogénnu hmotu.

Masírujte pohyby masky z akné z medu a aspirínu na tvár. Po 20 minútach opláchnite teplou vodou.

Ale to nie je všetko, čo potrebujete vedieť. Maska je taká účinná, že je venovaná samostatnému článku "Maska na tvár s medom a aspirínom z akné". Ak máte záujem o recept, prečítajte si článok.

Aspirín a suprasín z pupienkov, akné a čiernych škvŕn

Rozdrviť na prášok na jednu tabletu antibiotika s nadsývaním a aspirínom. Miešajte a pridajte jednu kvapku teplej vriacej vody. Maska je pripravená!

Maska aspirínu a suprastinu, okrem čistenia tváre, pomôže rýchlo zvládnuť začervenanie kože.

Kalendula, aspirín a levomycetin z akné

Porážka znamená, pretože kombinuje tri zložky, ktoré majú protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.

Na prípravu masky z akné z aspirínu, chloramfenikol a nechtíka, musí prijať a mix: 40 ml tinktúry z nechtíka (štandardná lekáreň obal) a štyri drvené tablety chloramfenikolu a aspirín. Naneste na vatový tampón a utrite tvár.

Mimochodom, tinktúra nechtíka pomerne dobre pomáha od akné na tvári aj bez miešania s inými prostriedkami. Veľa užitočných informácií nájdete v článku odkazom.

Účinná kefka z čiernych bodiek s aspirínom

Ako sme uviedli vyššie, aspirín dokonale pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn na tvári a tiež zabraňuje ich opätovnému výskytu.

Najlepším receptom na čistenie z čiernych bodiek s aspirínom je maska ​​tváre z hliny a aspirínu. Maska je tak úžasná, že si zaslúži samostatný článok, ktorý vám dôrazne odporúčam čítať.

Acne Refill Acne Recipe

Boltushka poskytuje najsilnejší antiseptický, protizápalový a sušiaci účinok. Naneste jemne, aby nedošlo k spáleniu pokožky.

Na prípravu aspirínového mäkkého akné je potrebné zmiešať 5 g levomycetínu, 2 tablety aspirínu, 50 ml etyl 96% alkoholu a 50 ml kyseliny boritej.

Používajte ako bežné mlieko na noc, nemôžete sa umyť. Nezabudnite pred aplikáciou potriasť.

Aspirín a peroxid vodíka

Tu je ďalší praktický recept na akné a akné. Peroxid vodíka a aspirín, dobre dezinfikuje pokožku a má dobrý účinok na sušenie.

Rozdrvíme 3 až 4 tablety aspirínu, pridáme 2-3 kvapky peroxidu vodíka a niekoľko kvapiek teplej vody. Všetko dôkladne premiešajte a naneste na 10 minút.

Kyselina salicylová a aspirín proti akné

Vezmite a premiešajte 40 ml 1% kyseliny salicylovej (zvýšenie koncentrácie nie je potrebné, pretože môže veľmi vysušiť pokožku) a 1 nasekaná tableta aspirínu. Tonic od akné je pripravený!

Pred každým použitím musíte fľašu potriasť. Kyselina salicylová a aspirín sú vynikajúce pre akné a pre lepší účinok môžete tiež pridať 4 tablety levomycetínu.

Aspirín a kyselina boritá

Na prípravu tohto receptúry budete potrebovať: 50 ml etylalkoholu, 50 ml 1% kyseliny boritej, 4 tablety aspirínu, 4 tablety levomycetínu. Tablety predbežne rozomlejte a premiešajte s tekutinou.

Výborný antiseptický a sušivý efekt. Môže byť používaný denne!

kontraindikácie

Kontraindikácie pre vonkajšie použitie aspirínu sú:

 • Alergia na aspirín alebo niektorú zo zložiek výrobkov a masiek.
 • Tehotenstvo a laktácia.
 • Nadmerne suchá alebo citlivá pokožka.
 • Astma.
 • Rosacea, rovnako ako čerstvé rany alebo kusy.

Pred použitím nezabudnite urobiť mini test na neznášanlivosť aspirínu v malej oblasti pokožky!

Nespadá aspirín? No, dobre! Použitie jablčného octu z akné a škvŕn je najlepšou alternatívou!

Recenzie ľudí o aspirín

Na internete je obrovské množstvo recenzií o čistení tváre z akné a čiernych bodiek s aspirínom. Niektorí obdivujú túto zázrakovú liečbu, zatiaľ čo iní, naopak, liečia aspirín viac skepticky.

Vo väčšine prípadov sú však názory na aspirín ako liek na akné pozitívne. Nižšie ako zvyčajne sú vybrané recenzie.

Užitočné video o tom, ako vytvoriť masku z našej drogy:

Ak ste už vyskúšali našu metódu, napíšte, či vám nepomôžeme alebo nie v komentároch uvedených nižšie a možno aj vaše spätná väzba pomôže iným ľuďom, takže čakáme!

Aspirín pre akné: 5 účinných domácich receptov

Obsah článku

 • Aspirín pre akné: 5 účinných domácich receptov
 • Je možné liečiť akné pomocou aspirínu
 • Ako sa zbaviť akné po akné

Ako aspirín pracuje na tvári?

Ak chcete liečiť akné a zbaviť sa čiernych škvŕn na koži, aspirín sa používa výlučne externe. A možno ho právom nazývať zložitým akčným liekom:



 • Aspirín pôsobí na pokožku tváre ako protizápalové a antibakteriálne činidlo, ktoré je z veľkej časti dôsledkom účinnosti jeho použitia proti akné;
 • To jemne zmäkčuje zápal, pomáha pupienky "zrelé", zatiaľ čo riziko pálenia pokožky aspirínom je takmer neexistujúce;
 • Aspirín čistí, čo pomáha bojovať nielen s akné, ale aj s čiernymi bodkami na koži;
 • Kyselina acetylsalicylová pôsobí na pokožku tváre ako bieliaci prostriedok, ktorý umožňuje zlepšiť pleť;
 • Aspirínové masky majú keratolytický účinok, exfoliujú keratinizované kožné bunky a pomáhajú regenerovať.

Ako aplikovať aspirín proti akné: dve možnosti

Naneste aspirín na tvár dvoma hlavnými spôsobmi: vo forme masiek, ktoré sa nanášajú na pokožku tváre, a tiež lokálne, v polohe. V takýchto prípadoch je kompozícia aspirínu "cielená" na akné a zápal.

Aby ste sa zbavili akné s aspirínom, užite 2-3 tablety kyseliny acetylsalicylovej a rozotrite ich na prášok. Do pipety nalejte trochu teplej vriacej vody, pridajte niekoľko kvapiek kvapiek na rozomletý aspirín a premiešajte, kým sa nevytvorí hustá kaša.

Výsledná kompozícia sa aplikuje na akné alebo zápaly na pokožke tváre a nechá sa pôsobiť 20-30 minút, potom sa opláchnu vodou. Účinok si všimnete ihneď po prvej aplikácii. Ale príliš často používať aspirínová kaša by nemala: je lepšie ju použiť raz za 3-4 dni.

Pri silných podráždeniach môžete používať aspirín spolu s peroxidom vodíka. Tento produkt dokonale dezinfikuje a suší pokožku, takže je veľmi účinný pri liečbe akné a akné. Pri príprave:



 • Aspirín - 3-4 tablety;
 • Peroxid vodíka - 2-3 kvapky;
 • Varená voda je niekoľko kvapiek.

Rozdrviť aspirín, pridať peroxid vodíka a 3-4 kvapky teplej vriacej vody. Dôkladne premiešajte a výslednú kompozíciu aplikujte na problémové oblasti pokožky po dobu 10 minút.

Maska aspirínu a medu z akné

Jednou z najpopulárnejších a najpôsobivejších masiek z aspirínu na tvár je maska ​​aspirínu s prídavkom medu. Pri príprave je potrebné:

Ak chcete pripraviť masku z akné z aspirínu a medu, najskôr pripravte aspirínovú kašu - rovnako ako pri použití aspirínu v polohe. V semifinančnom zložení pridajte čajovú lyžičku medu a veľmi dobre premiešajte.

Aplikujte medovú aspirínovú masku na tvár (s výnimkou pokožky okolo očí) jemnými masážnymi pohybmi. Môžete ho použiť len na problematických oblastiach pokožky. Nechajte pracovať 15-20 minút, potom opláchnite teplou vodou.

Maska s aspirínom, nechtíkom a levomycetinom na liečbu problematickej kože

Táto maska, ktorá kombinuje len tri protizápalové lieky, sa môže použiť na ťažké akné. Pri príprave:



 • Aspirín - 4 tablety;
 • Levomycetin - 4 tablety;
 • Tinktúra nechtíka - 40 mililitrov.

Tablety rozomlejte, premiešajte s tinktúrou nechtíka. Výsledná kompozícia sa nanáša na tvár bavlnenou podložkou, po 20-30 minútach opláchnite teplou vodou.

Maska na tvár z aspirínu a kefír

Táto maska ​​nielen bieje a uzdravuje, ale aj vyživuje pokožku. Pri príprave:



 • Aspirín - 2 tablety;
 • Kefír alebo prírodné jogurt bez prídavných látok - polievková lyžica;
 • Varená voda je niekoľko kvapiek.

Rozdrviť aspirín, pridajte 3-4 kvapky vody na vytvorenie kašľa. Pridajte kefír alebo jogurt a premiešajte. Aplikujte na pokožku, po 20-30 minútach opláchnite teplou vodou.

Masky z aspirínu proti akné sa neodporúčajú používať viac ako dvakrát týždenne.

Ako používať aspirín na akné - recepty a tipy

Účinnosť mnohých domácich liekov, iných dermatológov a kozmetikov spochybňuje. Takýto osud postihol aspirín z akné, ktorý sa stal populárnym kvôli pokusom a omylom všetkých, ktorí trpia akné. Na fórach a blogoch nájdete množstvo príkladov použitia nástroja a recenzií. Argumenty "pre" žiadosť viac ako hlasy "proti". Aký je princíp účinku kyseliny acetylsalicylovej?

Používanie aspirínu na pokožku

Užitočné vlastnosti prírodnej kyseliny salicylovej boli objavené pred viac ako 2000 rokmi. Starí bojovníci a Pahari použité z vŕbovej kôry, namočeným v horúcej vode, bolesťami hlavy, bolesť zubov, uľahčiť horúčku, smrtiace chvíľu.

Európsky chemici a lekári identifikovať prvú kyselinu salicylovú z vŕbovej kôry, a založil syntetický analóg esteru kyseliny octovej (kyselina acetylsalicylová). Tento liek sa nazýva "aspirín", a bol považovaný za zázračný nástroj v rokoch, keď tam boli žiadna antibiotiká a kortikosteroidy.

Kyseliny salicylové a acetylsalicylové sa používajú v modernej dermatológii a považujú sa za dobré exfoliačné činidlá. Pomáha aspirínová maska ​​s rosaceou, papulopustulárnym akné? V recenziách sa poznamenáva, že liek je vhodný na liečbu kožných ochorení, pri ktorých sú vyrážky a sčervenanie. Maska a pleťová voda s kyselinou acetylsalicylovou sa používajú dvakrát týždenne. So suchou pokožkou pridajte menej piluliek a viac medu.

Tu je to, čo inak hovoria v recenziách o účinkoch používania aspirínu s vodou z akné:

 • Vyčistí od nadbytku mazu;
 • pôsobí ako ľahké kroviny;
 • odstraňuje mŕtve bunky;
 • zjemňuje epidermis;
 • znižuje póry.

Video-maska ​​na predpis z akné s aspirínom

Aký druh aspirínu je vhodný na liečbu akné?

Kyselina acetylsalicylová - účinná zložka mnohých liekov. To tabletami bolestí a horúčky (pravidelné aspirín), rovnako ako prostriedky na liečenie a profylaxiu reumatických ochorení, trombózy, ischémia ( "Aspirin Cardio"). Pre kozmetické účely použitia konvenčných tabliet alebo šumivých (cena 12 kusov - 170-180 rubľov).

Zvyčajne každý predpis aspirín proti akné začína slovami "natiahnuť tabletu." Tento krok možno vynechať, ak si kúpite bežnú kyselinu acetylsalicylovú vo forme prášku (10 vriec cena - 290-320 rubľov). V každom prípade je nákup liekov je potrebné sa snažiť, a nie to, či spôsobuje alergie. Odporúča sa, aby sa rozpustil malú kvapku vody prostriedkov a aby za uchom, pred použitím na tvári.

Lacné a rýchle recepty na krásu s "acetylsalicylickým"

1. Face maska ​​z aspirínu z akné

 1. Rozdrvte 2 nepotiahnuté tablety kyseliny acetylsalicylovej.
 2. Prášok premiešajte s 1,5-2 polievkovou lyžicou. l. teplej vody.
 3. V prípade potreby môžete vymeniť vodu za rovnaké množstvo medu.
 4. Aplikujte masku na tvár, relaxujte a posaďte sa / ležte 15-20 minút.
 5. Dôkladne opláchnite pokožku teplou vodou.

2. Lotion (tonikum) s aspirínom

Produkt pôsobí ako antiseptikum, odstraňuje podráždenie, drobné poškodenie kože, liečbe akné a akné.

Ako aplikovať tonikum s aspirínom proti akné:

 • Tablety by sa mali dôkladne rozdrviť, aby sa vytvoril jemný prach.
 • Potom pridajte rovnaké časti vody a jablčného octu.
 • Všetky zložky sa miešajú a okamžite vymývajú problémové oblasti pokožky.
 • Nechajte 5 minút a potom opláchnite teplou vodou.

Ako sa zbaviť akné aspirínom s vitamínom C (šumivý):

 • Rozpustite dve tablety v dvoch polievkach lyžice vody.
 • Aplikujte výrobok bavlneným tampónom na zápalové miesta a nechajte cez noc.
 • Ráno najskôr umyte pokožku teplou vodou a potom studenou vodou.

3. Honey-aspirin tvárová maska ​​pre akné

 1. Rozdrvte 3 tablety kyseliny acetylsalicylovej v malte alebo v polievkovej lyžici.
 2. Pridajte trochu vody.
 3. Zmiešajte s medom, vopred uviaznutým na zelených vlašských orechoch.
 4. Ak nie sú žiadne vlašské orechy, pridajte med a aloe vera listovú šťavu.
 5. Pre veľmi mastnú pleť pridajte šťavu z polovice citróna.
 6. Zmiešajte všetky zložky dobre.
 7. Aplikujte výrobok na krk a tvár (okrem oblasti okolo očí).
 8. Mierne masírujte v kruhovom pohybe, aby granuly aspirínu a medu odstránili mŕtve bunky.
 9. Osušte suchú masku navlhčenou špongiou.

4. Maska z akné s aspirínom, sóda a citrón

Znižuje zápal a začervenanie z akné. Maska je ideálna na boj s baktériami v póroch, redukuje tuky a vyhladzuje tón pleti.

 1. Rozdrvte prášok z 2 až 5 tabliet aspirínu.
 2. Extrudujte šťavu z citrónov v takom množstve, že jedna tableta mala 1 polievkovú lyžičku. l. kvapalina.
 3. Spojte prášok aspirínu s citrónovou šťavou.
 4. Ak je pokožka suchá alebo je potrebné súčasne bojovať proti stagnujúcim škvrnám, jaziev, vráskam a potom pridať 1 polievkovú lyžičku. l. mierne zahriaty med a malý olivový olej (možno ho nahradiť kokosovým olejom).
 5. S hustou pokožkou, med a maslo je lepšie, aby sa nepridávali, ale zvýšiť množstvo citrónovej šťavy.
 6. Všetky zložky sa dobre premiešajú.
 7. Použite masku na postihnutú oblasť tváre alebo tela.
 8. Nechajte produkt vysušiť a opláchnite vodou.

Všestrannosť s aspirínom masky proti akné je očistiť vlastností pleti, odstránenie zápalu a podporuje obnovu buniek. Ak pridáte med, citrón, šťavu zo zeleného orecha zvýšil antibakteriálne a sťahujúce účinky. V dôsledku toho sa pokožka stáva čistou, hladkou a pružnou.

Ako sa zbaviť akné s aspirínom?

Akné a akné znepokojujú veľa ľudí, pretože ich vzhľad sa vážne zhoršuje. Vyriešte tento problém s pomocou kozmetičiek.

však niektorí sa pokúšajú použiť domáce opravné prostriedky, ktoré tiež prinášajú dobré výsledky.

Aspirín z akné na tvári pomáha na zvládnutie problému kvôli prítomnosti kyseliny salicylovej. Táto zložka má výrazné protizápalové vlastnosti a pomáha vyliečiť pokožku.

výhoda

Aj aspirín pomáha s akné a prečo je tak účinný:

 1. Zloženie tohto liečiva zahŕňa užitočné zložky, ktoré nepoškodzujú povrch epitelu.
 2. Táto látka má výrazné protizápalové vlastnosti. Niekoľko hodín po aplikácii červenosti v blízkosti pupienka prechádza. Navyše edém výrazne klesá.
 3. Aspirín má vysušovací účinok, ktorý vám umožňuje čistiť póry z mŕtvych buniek a tuku.
 4. Kvôli nerozpustnému zloženiu lieku poskytujú masky na ňom ľahký odlupovanie. To vám umožní vyrovnať sa so znečistením bez poškodenia zdravého kože.

S aspirínom môžete nielen odstrániť pupienky doma, ale aj vysporiadať sa s čiernymi bodkami. Niekedy liek pomáha dokonca eliminovať post-akné.

svedectvo

Masky s prídavkom aspirínu sa zvyčajne používajú v takýchto prípadoch:

 • zbytočná pokožka - charakterizuje sa strata elasticity, sivý alebo nudný odtieň;
 • problematická derma - charakterizovaná tvorbou akné, čiernymi škvrnami, výskytom akné;
 • mastná pleť - sprevádzané rozšírenými pórmi a nadmerným množstvom mazu.

Aspirín proti akné na tvári neodporúča sa používať každý deň.

Kyselina acetylsalicylová sa rýchlo dostáva do pokožky a môže poškodiť vaše zdravie. Preto pred začiatkom liečby musíte získať lekársku konzultáciu.

Efektívne recepty

Dnes existuje pomerne veľa účinných liekov založených na tomto lieku, ktoré dokážu zvládnuť základné kožné problémy a dať odpoveď na otázku, ako sa zbaviť akné s aspirínom.

Maska s jogurtom

Pre jeho prípravu Polievková lyžica prírodného jogurtu sa má zmiešať s 2 tabletami aspirínu a nalejte trochu minerálnej vody.

Výsledné zloženie opatrnosti by sa malo aplikovať na tvár.

Po 20 minútach sa môžete umyť. V prípade potreby by ste mali používať hydratačný prostriedok.

Maska s citrónovou šťavou

Táto účinná maska ​​pre akné s aspirínom je ideálna pre majiteľov veľmi mastnej pleti.

Aby ste to vyrobili, potrebujete nakrájajte 8 tabliet aspirínu a premiešajte s riedenou citrónovou šťavou, aby sa získala konzistencia kašovitých.

Táto zlúčenina sa môže nechať na pokožke dlhšie ako 5-7 minút. Pri umývaní sa odporúča používať teplú uhličitú vodu. Aby ste tento výrobok vyrobili, je potrebné zmiešať 1 lyžičku sódy na pečenie s 250 ml vody.

Táto maska ​​má dosť agresívny účinok, pretože ju nemôžu používať majitelia suchých koží.

tiež kompozícia je prísne zakázaná v postihnutých oblastiach - rany, škrabance, stlačené akné. Po zasadnutí sa má dermis zvlhčiť.

Maska s hlinkou

Tento liek je vynikajúci na boj proti čiernym bodkám a akné. Pre jeho prípravu Čierna hlina by mala byť jemne zmiešaná s minerálnou vodou, na dosiahnutie štruktúry kaše.

Potom kompozícia nasleduje dobre skombinujte so zemným aspirínom. Preto je potrebné dodržať takýto pomer: 1 tableta aspirínu sa má použiť na 1 lyžicu ílu.

Spôsob aplikácie pri aplikácii prostriedku po dobu 20 minút, po ktorej sa premyje studenou vodou.

Maska s medom

Aspirín a med z akné sa tiež považuje za pomerne účinnú kombináciu. Na prípravu kompozície musíte rozdrviť 4 tablety aspirínu, pridať niekoľko kvapiek vody a trochu medu.

Výrobok včelárstva musí byť prirodzený. Takže maska ​​nemôže byť príliš kvapalná alebo hustá.

Kompozícia by mala byť aplikovaná na masážne linky. Zvláštna pozornosť sa venuje čiernym bodom a zväčšeným pórom. Nástroj sa odporúča Po 10 minútach umyte teplou vodou. V prípade potreby môže byť koža mierne navlhčená.

Maska na báze aspirínu. Účinne a lacno

Olivová maska

Tento recept môžu používať majitelia nie príliš mastnej kože.

Na prípravu kompozície sa odporúča zmiešajte lyžicu olivového oleja s dvoma rozdrvenými tabletami aspirínu.

Potom je potrebné vložiť polovicu malej lyžice citrónovej šťavy a dôkladne premiešať.

Výrobok sa odporúča použiť na miesta lokalizácie erupcií akné. Kompozíciu umyte teplou vodou po štvrtine hodiny.

Peroxid vodíka a aspirín dokonale zvládnuť podráždenie pokožky. Tieto výrobky majú výrazné sušiace a antiseptické vlastnosti.

Avšak použitie týchto produktov súčasne sa neodporúča, pretože existuje riziko silného podráždenia epitelu.

kontraindikácie

Medzi hlavné obmedzenia používania takýchto formulácií patria:

 • neznášanlivosť na aspirín a iné zložky;
 • tehotenstva;
 • dojčenia;
 • malé lézie dermy;
 • opálená koža;
 • vosková epilácia tváre v nedávnej minulosti;
 • růžovka.

Masky s aspirínom dokonale pomáhajú pri akné. Avšak tieto lieky môžu spôsobiť vedľajšie účinky. Preto je potrebné brať do úvahy všetky kontraindikácie pre ich použitie.

Ako sa zbaviť akné s aspirínom

Police lekární, mnoho značkových (a nielen) obchody naplnené všetkými druhmi kozmetických "zázrak noviniek" pre odstránenie akné, však, je to, že nie vždy je vychvaľovaný "nano sérum" help.

To je pravda, príčina javu nečistej kože je skrytá hlboko vo vnútri tela. Najčastejšie sa jedná o narušený metabolizmus, kontaminácie bunkovej toxíny, alergie, takže najprv je potrebné zistiť, prečo sa obraz akné, vyrážka, potom eliminovať faktory, ktoré spôsobujú kožné ochorenia kože.

Pri absencii vážnych vnútorných chorôb rýchlo a ľahko zbaviť akné, môžete použiť konvenčné lacnú aspirín, rovnako ako múdry babička v dávnych dobách, celkový deficit na pleťové vody, krémy, a dokonca aj obyčajné mydlo. Pripomeňme si nádherné ľudové recepty.

Protizápalové masky

Kyselina acetylsalicylová má pozoruhodné antibakteriálne, čistiace, protizápalové schopnosti. Okrem toho aktívne odstraňuje z povrchu pokožky všetky "zlých duchov", stále tóny buniek, stimuluje ich regeneráciu a tiež stabilizuje prácu potu, mazových žliaz. To znamená, že nenecháva žiadnu patogénnu flóru žiadnu šancu na prežitie a normalizuje vodu, soľ, metabolizmus tukov. Nerozoberá štruktúru buniek.

Pri čistení používajte iba ruské tablety v bežných baleniach, nie sú vhodné rýchlo rozpúšťajúce analógy dovážaných výrobkov. Po každej relácii je tvár pokrytá zvlhčujúcim krémom alebo tónovaná infúziou harmančeka, nechtíka ako krém.

Pozor prosím! Použitie aspirínu vo večerných hodinách, denné a ultrafialové ožarovanie po ukončení procedúry sa neodporúča.

Najlepším vplyvom na obnovenie pokrytia tkanív poskytujú masky s aspirínom: vitamín, založený na ovocí, bobule, hlinkách a iných. Ale môžete ich používať len párkrát týždenne, nie častejšie. Ako správne pripraviť domácu emulziu na čistenie tváre?

Aspirín a modrý íl proti mastnej akné náchylnej koži
Clay 1 polievková lyžica. l., 4 tablety kyseliny acetylsalicylovej. Zrieďujeme nasiaknutý aspirín v nádobe zo skla (plast) so zmesou vody (36 °) a hlúpy konzistencia hustou kyslou smotanou.

Opatrne naneste tenkú vrstvu na tvár, s výnimkou oblastí okolo očí. Odoláme maske 15 minút, potom opláchneme teplou (35 °) vodou, opláchneme studenou vodou.

Pozor prosím! Ak sa na začiatku procedúry s aspirínom objaví pocit pálenia, ihneď odstráňte zmes a na ďalšie sedenie nepoužívajte 4 tablety, ale 2 kusy.

Medová maska ​​z akné s vajíčkom a aspirínom
Vaječná bielka, 2 lyžičky. med, prášok 4 tablety kyseliny acetylsalicylovej, 1 lyžička. minerálna voda.

Vytvárame homogénnu hmotnosť uvedených zložiek a pokryjeme tvár po dobu 15 minút. Med spôsobuje hlboké očistenie bunkovej štruktúry a súčasne nasýti tkanivá vitamínovo-minerálnym komplexom. Aspirín znižuje zápal a proteín dodáva pokožke elastín a proteíny. Hmotnosť pri zahrievaní na 36 stupňov. opláchnite teplou vodou, opláchnite studenou vodou.

Aspirín a banánové (alebo jablkové) pyré z akné
Blender na brúsenie banánu, zriediť 5 tabliet s 1.st. l. kyseliny acetylsalicylovej, premiešajte zložky na hustú hmotu. Potiahnite zmes zmesou kože 30 minút, dôkladne umyte tvár. Kompletné čistenie kože od čiernych škvŕn (akné) je zaručené. Okrem toho, ak sú akné uzliny s jadrami, agent vyčerpá sekréciu z pupienkov. Primárne odstránenie masky sa vykonáva teplou vodou, konečným opláchnutím studenou vodou.

Podľa toho istého princípu je potrebné robiť masky bobule: maliny, jahody, hrozno, marhule, ako aj uhorky, tekvica, paradajky. Ovocné zložky musia byť šľahané do stavu podobného pyrenej.

Čistiace masky sú tiež pripravené na základe jogurtu, kefír, kyslou smotanou, tvarohom.

Med, olej z čajovníka a aspirín
1 polievková lyžica. l. med med včely kombinovať s práškom 4 tablety aspirínu, 1 lyžička. olej z čajovníka. Mazajte so zmesou kože, nechajte 20 minút, opláchnite rovnako ako predchádzajúce masky. Je to silný protizápalový a tonizujúci účinok.

Rovnakým spôsobom urobte masku z hroznového oleja. Tieto dve zlúčeniny sú obzvlášť účinné proti veľkému akné a nodulárnej vyrážke, pretože spôsobujú úľavu od jaziev - vyhladia pokožku.

Domáce pleťové vody s aspirínom

Nejde o vytvorenie celej fľaše prostriedku na tlmenie pokožky, poškodenej vyrážkou pupienkov, ale len o pridanie jednej tablety aspirínu do jedinej dávky čerstvých bylinných odvariek.

Z domácich rastlín v rastlinách: aloe šťava, kahahoe, ktorá musí byť nutne zriedená vodou 1: 2 plus 1 tableta na 50 ml emulzie.

Ako sa pripravujú bylinné infúzie a aké rastliny sú najcennejšie na to, aby sa zbavili akné? Zoznam bylín: harmanček, chrpa, chlup, celandín, šnúrka, plantain.

Infúzia vody z poľných bylín sa vykonáva takto: vriaca voda (100 ml) variť 1 polievková lyžica. l trávy (kvetenstvo), vychladnúť, filtrovať. Pleťová voda je pripravená. V 50 ml infúzii - rozpustite 1 tabletu. Utrite ohniskovú vyrážku, nevyplachujte.

V prípade, že pokožka sa objavil škrabance krvácanie, mokvanie rán, je lepšie navlhčiť tvár pomocou mäkkých hladkú bavlnenú tamponchiki bez aspirínu, zatiaľ čo sa nehojí poškodenia detskú pokožku.

Horľavý alebo mrazivý povrch by nemal byť mazaný aspirínom.

kontraindikácie

Aspirín je liek, nemôžete ho pridávať nad rámec opatrení uvedených v predpisoch. Okrem toho uvádzame podmienky, keď nemôžete používať kyselinu acetylsalicylovú, aby ste sa zbavili akné rôzneho druhu:

 • závislosť na alergii
 • tehotenstva a dojčenia
 • poškodenie integrity pokožky (rany, popáleniny)
 • astma
 • infekčné choroby
 • epilácia
 • cievnej siete
 • suchá pokožka
 • opálenie
 • akútne ochorenie

Dôležité tipy na používanie tabliet aspirínu

Podmienkou, ktorú je potrebné najprv splniť, je overiť, či existuje alergická reakcia na kyselinu acetylsalicylovú. Ako skontrolovať? Zrieďte častice tablety, navlhčite oblasť vnútornej strany zápästia. Pri formovaní, po akomkoľvek čase (interval do 24 hodín), silné začervenanie, podlhovastosť kože, vylučujú spôsob odstránenia škvŕn pomocou aspirínu.

Ak nechcete pripraviť liečebnú masku a nechcete ju aplikovať, alebo počet pupienok je nevýznamný, ale často sa objavujú a na najvýznamnejšom mieste, použite aspirínové tablety na ošetrenie každej formácie. To sa robí pomocou bavlnených púčikov, nasiaknutých v roztoku, a pre každý pupienok berú prútik novú, aby nedošlo k prerozdeľovaniu infekcie.

Kyselina acetylsalicylová pomáha nielen z akné, iných typov vyrážok, ale aj tonizuje blednú pokožku. Všetky vyššie uvedené domáce opravné prostriedky vzdialene chránia proti starnutiu (raz za 10 dní 1 masku).

Vitamínové a medové masky s aspirínovými tabletami sú tiež účinné pri potláčaní celulitídy, pretože pomáhajú vyhladzovať rôzne tesnenia, uzliny, očisťujú pokožku, úzke póry a odstraňujú pomarančové šupky. Použite výrobok na pokožku na bokoch, hýždne môžu byť každých 5 dní.

Vždy pripravte novú jednorazovú dávku, pretože skladovanie s aspirínom nie je povolené.

S prihliadnutím na správny pomer a dodržanie podmienok každá maska ​​s aspirínom dokonale vyčistí póry stagnujúceho obsahu. Odstráni čierne bodky a podľa princípu čistenia odstráni staré mŕtve bunky. Navyše, činidlá s kyselinou acetylsalicylovou znižujú podráždenie pokožky, podporujú obnovenie normálnej funkcie buniek: dýchanie, výživa, vylučovanie, zvlhčovanie. Červenosť, nepravidelnosti, vyrážky, sčervenanie zmiznú, koža sa stáva sametovou a jemnou.

Aspirín proti akné

✓ Článok kontrolovaný lekárom

"Aspirín" je protizápalové, analgetické a antipyretické činidlo, ktorého aktívnou zložkou je kyselina acetylsalicylová. Liečivo sa používa na odstránenie bolesti pri bolestivej menštruácii, bolesti hlavy a bolesti zubov, myalgii (svalová slabosť). Liečba môže byť tiež súčasťou kombinovaných liečebných režimov na symptomatickú liečbu febrilného syndrómu pri nachladnutí a infekciách gastrointestinálneho traktu.

Aspirín proti akné

Len málo ľudí vie, že "Aspirín" môže byť tiež použitý na kozmetickú starostlivosť o kožné ochorenia, ktoré sú v prírode zápalové. Keď sa aplikuje lokálne "Aspirín" pomáha vyrovnať sa s akné a akné, bielidlá úsekov so zvýšeným nahromadením melanocytov (buniek, ktoré produkujú farbiace pigment - melanínu) a odlupovať stratum corneum a epidermis. Pred použitím je dôležité sa zoznámiť s tipy a rady odborníkov, ako nedodržiavanie a porušovanie proporcií koncentrácie kyseliny acetylsalicylovej môže viesť k popáleniu pokožky.

Terapeutické vlastnosti aspirínu v kozmeteológii

Kyselina acetylsalicylová na terapeutické vlastnosti sa týka farmakologickej skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Pomáha znižovať stupeň zápalu a zmierňuje akné. Produkt účinne vysušuje vyrážky, skracuje obdobie "dozrievania" pupienka a prispieva k zníženiu jeho veľkosti. Po niekoľkých procedúrach zostanú na mieste hnisavých pupienkov červenej farby malé bledo-ružové bodky, ktoré úplne prejdú po ukončení liečby. Je to spôsobené antibakteriálnym účinkom liečiva, ničí patogénne baktérie a mikróby a môže sa použiť na dezinfekciu kože v neprítomnosti iných antiseptických látok.

Aspirín účinne vysušuje vyrážky, skracuje obdobie "dozrievania" pupienka a prispieva k zníženiu jeho veľkosti

Externé použitie drvených tabliet "Aspirín" tiež pomáha dosiahnuť tento výsledok:

 • bielenie kože a odfarbovanie pigmentových škvŕn a pih;
 • eliminácia keratinizovaných epidermálnych buniek, hladkosť pokožky;
 • zosúladenie tvárového tónu;
 • zlepšenie regeneračných vlastností dermy;
 • hojenie malých odier a prasklín;
 • regulácia aktivity mazových sekrečných žliaz;
 • mierne zúženie a čistenie pórov.

Dôležité! Masky z "Aspirinu" pomáhajú vyrovnať sa nielen s akné a inými zápalovými procesmi kože, ale aj s nahromadenými vlasmi. Vzhľadom na analgetický účinok liek účinne vylieči svrbenie pokožky a znižuje bolesť veľkých zápalových pupienkov s príznakmi hnisavého procesu.

Aké ochorenia kože môžem použiť Aspirín?

Recepty na základe "Aspirínu" budú vyhovovať ľuďom s mastnou pokožkou a zvýšenou tvorbou kožného mazu

Hlavnou indikáciou pre lokálnu liečbu s liekmi s kyselinou acetylsalicylovou - pupienkov a akné, čierne bodky, pupienky, ružovej a bielej. Recepty založené na "aspirín" vhodné pre ľudí s mastnú pleť a zvýšenej produkcie mazu, ako liek pomáha kontrolovať endokrinné žľazy a znižuje póry, čo je menej nápadný a "ťahanie" nahromadené nečistoty a prach.

Zvlášť účinný je "Aspirín" v komplexnej starostlivosti o starnúcu a starnúcu pleť u žien po 35-40 rokoch. Výrobok pomáha vyhladiť obrys tváre, vyhladiť malé záhyby a vrásky a zvýšiť regeneračné a ochranné funkcie pokožky.

Najrýchlejší spôsob, ako sa zbaviť kožných vyrážok

Ak používate aspirínovú masku, po prvom použití sa akné stáva menej nápadné

Ak chcete zbaviť zápalu akné v niekoľkých procedúrach, môžete použiť jednoduchý a cenovo dostupný spôsob. Dve tablety kyseliny acetylsalicylovej sa musia rozdrviť lyžicou alebo iným ťažkým predmetom a zmiešať s vriacou vodou. Nemalo by to byť príliš veľa, pretože konzistencia hotového výrobku by mala pripomínať hrubú kašičku. Terapeutická zmes sa aplikuje na pupienky bavlneným tampónom a ponechá sa 20 minút. Odstráňte kávovú kašu najlepšie pomocou bavlneného kotúča navlhčeného vodou, aby ste zabránili vniknutiu produktu na sliznicu očí. Pred procedúrou musíte očistiť tvár prachu, špiny a kozmetiky.

Musíte ju zopakovať raz za 3 až 4 dni. Pimples sa po prvom použití stane menej zreteľným. Celkovo je potrebné vykonať 3 až 5 procedúr.

Venujte pozornosť! Niektoré ženy sa vážne pokúšajú rýchlejšie sa zbaviť akné a začať používať kyselinu acetylsalicylovú každý deň. Robiť to kategoricky nie je možné, pretože chemické popáleniny alebo hlboká jazva sa môže vytvoriť v mieste aplikácie, ktoré je ťažké odstrániť pomocou liečivých prípravkov.

Neodporúča sa aplikovať aspirínovú masku na celú tvár

Ak je pupienok veľmi veľký, bolestivý, vo vnútri je naplnený bielou purulentnou tekutinou, môžete použiť zmes "Aspirínu" s peroxidom vodíka. Na tento účel zmiešajte nasledujúce zložky:

 • rozdrvený "Aspirín" - 4 tablety (každý 100 mg);
 • peroxid vodíka 3% (peroxid) - 4 kvapky;
 • varená voda - 4 kvapky.

Terapeutická zmes sa má aplikovať bodovo na zapálenú oblasť a nechať 10-15 minút. Procedúra sa môže vykonať dvakrát týždenne, kým sa úplne nezmizne. Na liečbu akné nie je tento spôsob vhodný, pretože podobné zloženie nemožno aplikovať na veľké oblasti pokožky.

Video - Maska s aspirínom na tvár

Ako vyliečiť pupienky a akné za 4 týždne?

Liečba akné, bieleho a ružového akné si vyžaduje integrovaný prístup. Človek by sa mal prispôsobiť svoju stravu a vzdať hojnej konzumácii tučných, korenených a údených potravín a potraviny, ktoré obsahujú veľké množstvo chemických prísad: farbivá, príchute a konzervačné látky. Odporúča sa tiež kontaktovať kozmetikára, aby určil typ kože a výber kozmetiky zdravotnej starostlivosti. Ako hlavný terapeutických opatrení môžete použiť masku na báze kyseliny acetylsalicylovej, ktoré pomáhajú rýchlo znížiť zápal, vyrážky a suché čistenie póry špiny nahromadené v nich.

Medová maska ​​s mliekom

Prírodný med má výrazný protizápalový účinok, vyživuje a zmäkčuje pokožku, takže je skvelé pre ženy s prvými známkami vyblednutia pokožky. Takáto maska ​​dobre vyhladzuje jemné vrásky a vrásky a pomáha vyrovnávať sa s kožnými vyrážkami počas 3-4 týždňov.

Prírodný med má výrazný protizápalový účinok, vyživuje a zjemňuje pokožku

Pripravuje sa jednoducho:

 • 4 tablety "Aspirín" sa akýmkoľvek spôsobom brúsia na stav prášku;
 • zmiešajte prášok s lyžičkou tekutého medu a 4 kvapky vareného mlieka;
 • dôkladne premiešajte tak, aby bol liek rovnomerne rozložený v celej hmote.

Masku naneste na očistenú tvár a nechajte ju odstáť 20 minút. Opakujte postup raz za 4 dni počas 3-4 týždňov. Toto obdobie je zvyčajne dostatočné na to, aby sa dokázalo vyrovnať aj s hnisavými pupienkami a ťažkým akné.

Kefír-jogurtová maska

Majitelia mastnú a zmiešanú pleť dobre hodí maska ​​na báze cmar alebo jogurtu (tieto prostriedky môžu byť použité spoločne alebo oddelene). Na prípravu terapeutickej kompozície musia lyžice odtučneného jogurt (s výhodou použiť výrobok s obsahom tuku, ktorá nie je väčšia ako 1%) alebo prírodný jogurt zmiešané s dvoma mletých tabliet "Aspirin". Pridajte 2-3 kvapky vody a dôkladne premiešajte. Aplikujte výrobok na tvár a opláchnite ho po 20 minútach. Použiť tento recept nemôže byť viac ako 2 krát za 7-10 dní.

Vlastník mastnej a kombinovanej pokožky je vhodná maska ​​na báze jogurtu alebo jogurtu

Dôležité! Účinnosť tohto postupu bude vyššia, ak varené hold znamená v chladničke po dobu 10 minút a dať ju na kožu skôr dusené. Na napaľovanie môžete použiť odvar z harmančeka alebo nechtíka alebo čistej vody. Pri výbere jogurt maskovať dôležité venovať pozornosť k produktu neobsahujú farbivá, cukru a aromatických látok (obvykle jogurt s názvom "jogurt" alebo "biely jogurt").

Maska s citrónom a tinktúrou vlašských orechov

Ak môžete získať tinktúru zelených vlašských orechov, môžete použiť recept nižšie. Ak chcete dosiahnuť výrazný výsledok, stačí použiť tento prostriedok len raz týždenne a 3-4 procedúry sú dostatočné na úplné zbavenie sa akné.

Tinktura orechového zeleného vlašského orecha

Táto maska ​​sa pripravuje nasledovne:

 • 5 kvapiek tinktúry vlašských orechov zmiešaných s 2 kvapkami čerstvej citrónovej šťavy;
 • pridajte do zmesi drvené tablety "Aspirin" (4 kusy) a trochu teplej vody;
 • miešajte, aby výrobok neobsahoval hrudky a nechajte ho 5-7 minút.

Aby ste dosiahli pozoruhodný terapeutický účinok, nechajte zmes na tvári 12-15 minút. Po ukončení procedúry umyte tečúcou vodou bez použitia mydla.

Venujte pozornosť! Po použití alkoholickej tinktúry z vlašských orechov, zmiešanej so šťavou z citrusových kultúr sa na pokožke môže vyskytnúť slabé brnenie a pálenie. Takáto reakcia sa považuje za normálnu, ak je intenzita pocitov charakterizovaná ako mierna. Ak po použití maxi zaznamenáte silné svrbenie a pocit pálenia, je lepšie odmietnuť tento spôsob liečby a užívať akýkoľvek antihistaminikárny liek.

Video - Maska s aspirínom

Maska s vajíčkom a tinktúrou nechtíka

Táto maska ​​je vhodná pre akýkoľvek typ kože. Robte to 1-2 krát týždenne. Dĺžka liečby je jeden mesiac. Pri príprave výrobku je potrebné:

 • Proteín jedného kuracieho vajcia sa zmieša s troma tabletami "Aspirin" (predtým drvený) a malým šľahačkou s hrstkou šľahačkou;
 • pridajte 4 kvapky tinktúry nechtíka (na alkohol alebo vodku) a 3 ml lopúcho;
 • vyberte výrobok v chladiarenskom sklade po dobu 15 minút.

Trvanie postupu by malo byť od 25 do 30 minút. Po dokončení je potrebné odstrániť zlúčeninu s vatou namočenou vo vriacej vode a umyť. Ak čas dovolí, je lepšie pripraviť na tento účel odvar z lipových kvetov (200 g kvetov na 3 litre vody), - tým sa zvýši účinnosť postupu a rýchlo dosiahnuť požadovaný výsledok.

Pred a po maskách s aspirínom

Dôležité! Pred prípravou masky je potrebné skontrolovať čerstvosť použitých vajec. Aby ste to dosiahli, musíte vtlačiť do pohára so studenou vodou: ak zostane ležať na dne, znamená to, že výrobok je čerstvý.

Analógy "aspirínu" a ich náklady

Ak v lekárni nie sú žiadne tablety nazývané "Aspirín", môžete si kúpiť svoje analógy, ktoré obsahujú rovnakú účinnú látku.

Pomôže aspirín akné?

Pichliačky na tvári a tele - otravné ťažkosti, ktoré sú charakteristické najmä pre mladú pleť. Otázky o tom, ako odstrániť pupienok na krátku dobu, vzrušuje veľa. Kozmetických prípravkov sľubný rýchle a úplné uvoľnenie z mnohých problémov: krémy, pleťové vody, gély, masky, čistiace prostriedky a kroviny aj takzvaný mash, vyrábaný vo farmaceutických zariadeniach. Tiež, anti-akné lieky nám ponúka ľudová medicína. Avšak skutočne účinné drogy nie sú toľko.

Len málo ľudí vie, že riešenie problému akné a akné môže byť bez nákladných kozmetických a salónnych procedúr. Napriek tomu naše mamičky úspešne vyliečili akné s bežným aspirínom. Zahrnuté v jeho zložení efektívne boj proti akné, odstránenie zápalu a začervenanie kože.

Foto 2 - Boj proti akné na tvári

Aspirín pre akné: princíp účinku a účinnosti

Kyselina acetylsalicylová Nie je len účinným prostriedkom na liečbu bolesti hlavy a teploty. Pomocou aspirínu môžete liečiť akné bez toho, aby ste museli minúť veľa energie, času a peňazí.

Účinok lieku má nasledujúce účinky na pokožku:

 • kyselina acetylsalicylová nie je škodlivá pre epidermis, za predpokladu, šetrné využívanie v rozumných medziach, aspirín, a preto môžu byť použité aj Suprastinum majiteľom jemnú citlivú pokožku; Foto 4 - Aspirín, účinok
 • Aspirín má protizápalový účinok, v dôsledku ktorého sa sčervenanie v postihnutej oblasti po niekoľkých hodinách zníži; Foto 5 - Aspirín, účinok
 • kyselina podporuje rozpustenie kožného mazu a čistenie pórov od kontaminantov, vysušuje pokožku; Foto 6 - Aspirín, účinok
 • nerozpustná kompozícia poskytuje jednoduchý účinok pri praní, pričom odstraňuje kontaminanty bez poškodenia zdravých tkanív. Foto 7 - Aspirín, účinok

Pomáha kyselina acetylsalicylová odstrániť čierne škvrny na koži tváre? Absolútne. Liečba čiernych škvŕn (acne), rôznych vyrážok a akné s použitím kyselín je veľmi populárna a oprávnená. Avšak predtým, než odoberiete pupienky aspirínu, musíte sa rozpustiť alebo vytvoriť masku založenú na nich.

Efektívna predpis masky na pomoc kyseliny acetylsalicylovej na báze zbaviť nadmernej mastnú pleť, odstránenie čiernych škvŕn a dokonca trochu oslabiť závažnosť prejavov po akné.

Foto 8 - Aspirín pomáha od čiernych bodiek Foto 9 - Aspirín pomáha od čiernych bodiek Foto 10 - Aspirín pomáha od čiernych bodiek

Je dôležité, aby sa: na tento účel používa len liek domácej výroby, cudzí analóg má mierne odlišné zloženie a neprinesie požadovaný účinok.

Ako používať aspirín z akné na tvári?

Najčastejšie sa aspirín proti akné nepoužíva sám, ale je súčasťou špeciálnych masiek na báze acetylsalicylu. Takéto masky dokonale čistia kožu z keratinizovaných častíc a kožného mazu, pomáhajú zbaviť sa čiernych škvŕn.

Mali by sa však používať v súlade s typom pokožky. Ak je problém akné dosť akútny, nemôže byť riešený samotnými maskami. V tomto prípade je možné použiť liečbu injekciou. Injekcie by mali byť vykonané výhradne odborníkom po vyšetrení a identifikácii aktuálnej metódy liečby akné.

Je dôležité, aby sa: Aspirín má vlastnosť sušenia epidermis a preto zástupcovia suchého pokožku ju používajú s opatrnosťou. Taktiež masky na báze aspirínu sa neodporúčajú, ak je koža podráždená, pretože kyselina môže prispieť k zvýšeniu nepríjemných symptómov.

Aspirínová maska ​​na tvár pre akné

Efektívna maska ​​na tvár pre akné je ľahko pripraviteľná a môže byť použitá sama, doma. V tomto prípade môže byť aspirín použitý lokálne, aplikovať kompozíciu len na oblasť zápalu alebo aplikovať masku na celú tvár.

V prvom prípade môžete jednoducho rozpustiť niekoľko tabliet aspirínu vo vode do stavu kaše. Potom opatrne aplikujte kompozíciu na postihnutú oblasť s ľahkými masážnymi pohybmi.

Ak je na tvári veľa škvŕn a sú doslova rozptýlené v rôznych oblastiach, je lepšie použiť masku.

Pri príprave kompozície budete potrebovať:

 • olivový olej;
 • citrón;
 • aspirín v tabletách. Fotka 12 - Recept na masku

Polovica lyžičky citrónovej šťavy sa zmieša s jednou lyžicou olivového oleja a dvoma nasekanými tabletami aspirínu. Výsledná zmes by sa mala dôkladne premiešať a naniesť na tvár (predpranie teplou vodou). Majte masku na tvári maximálne 20 minút a potom opláchnite.

Foto 13 - Citrónová šťava, olivový olej, aspirín

Maska má silný očistný účinok, rozjasňuje a osviežuje pleť, vyrovnáva tón. Vzhľadom na vysoký obsah kyseliny v kompozícii, bude jeho časté používanie pomôcť vyriešiť problém čierne bodky, a tiež znížiť závažnosť stareckých škvŕn, pieh a tak ďalej. D.

Môžete tiež použiť masku s modrou hlinkou.

Fotka 14 - Modrá hlina

Ak to chcete urobiť, dve polievkové lyžice modrej hliny zmiešané s piatimi tabletami aspirínu, zriedené vodou, až do jednotného mush. Maska sa aplikuje na predčistenú pleť 15-20 minút.

Ďalej sa má prostriedok umyť teplou vodou. Hlinka pôsobí priaznivo na pokožku, čistí ju pred kontamináciou, vyživuje a nasýti užitočnými stopovými prvkami. Aspirín rozpúšťa mazu, pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn a má protizápalový účinok. Tiež táto kompozícia pôsobí na tvár ako mäkká pilulka.

Foto 15 - Maska modrej hliny

Pred použitím aspirínu na boj proti akné sa uistite, že nie sú žiadne alergické reakcie na liek ani na jednotlivé zložky prípravkov. Nepoužívajte masky, ak je pokožka veľmi suchá alebo silne podráždená, existujú otvorené rany a zranenia, pretože je možné zhoršiť situáciu.

Foto 16 - Vplyv modrej hliny Foto 17 - Vplyv modrej hliny

Použitie aspirínu na liečbu akné na tvári

Aspirín, vzhľadom na obsah kyseliny salicylovej v jej zložení, je najefektívnejším liekom na liečbu akné v tvári, aj keď pôvodný účel týchto piluliek je úplne iný. Aspirín z akné na tvári sa často používa kvôli tomu, že jednoducho nie je schopný poškodiť pokožku, pretože obsahuje iba prvky, ktoré sú prospešné.

Navyše tieto tabletky majú schopnosť znižovať zápal kože, očistiť ich od kornifikace a prebytočného tuku, teda podsushivaya poškodený oblastí, odstraňovanie znečisťujúcich látok, bez toho aby došlo k poškodeniu zdravých tkanív. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam môže liek účinne odstrániť zápal kože, bojovať proti akné, akné, post-akné, čisté a úzke medzery potom vyberte očernetý bod na koži, čo im zdravý vzhľad, mäkká a hodvábna textúra. Ľudia majú často pochybnosti: pomáha aspirín s akné? Ako sa zbaviť akné s aspirínom bude diskutované nižšie.

Použitie aspirínových tabliet z pimlej vyrážky

Možné rôzne použitia tabletovej formy kyseliny salicylovej proti akné a akné.

Metódy používania aspirínu z pupienkov

V kozmeteológii sa rozlišujú dve najefektívnejšie metódy, v ktorých sa používa aspirín:

Metodika používania miestnych postupov je absolútne jednoduchá. Preto sa tableta stráca v prášku a rozpustí sa v malom objeme vody. Kashitsu, ktorý bol vytvorený v rovnakom čase, dal na bavlnený tampón, dal ho na postihnutú oblasť a stojí na pár minút.

Pri príprave masky sa tablety kyseliny salicylovej kombinujú s maskou, ktorá sa aplikuje na problémové oblasti pokožky a zanechá na chvíľu. Po uplynutí potrebného času sa má maska ​​umyť mierne teplou vodou a vysušiť. Pri výrobe maskovacej látky sa ako základ považujú zložky najvhodnejšie pre typ pokožky pacienta. Často toto: rastlinný olej, jogurt bázy, ílovitý materiál, olej vitamínové komplexy a včelie produkty. Tento postup je navrhnutý tak, aby sa odstránil opuch a zápal s tkanív, aby sa odstránili kornifikace bez poškodenia zvyšku na kožu, pre zúženie zväčšené póry, ich odstránenie z čiernych častíc, to má za následok, vysušuje pupienky a dokonca eliminovať akné škvŕn.

Základné pravidlá používania kyseliny salicylovej proti akné

Hlavné body, ktoré charakterizujú princípy používania aspirínu z akné na tvári, sú:

 1. Ak používate tvárové masky z aspirínu po prvýkrát, je potrebné ho aplikovať vo forme bodiek na všetky pupienky samostatne. A iba pri absencii alergických prejavov, aplikujte na zostávajúci priestor.
 2. Pri vykonávaní prvého postupu pre základňu sa odporúča použiť jogurt alebo medovú základňu.
 3. Použite aspirínovú masku z akné na prednej strane nie viac ako raz za týždeň, pretože nadmerná záľuba pre tento postup môže spôsobiť chemické popáleniny.
 4. Trvanie liečby sa v priemere pohybuje od štyroch do desiatich postupov, v závislosti od stavu kože.
 5. Po jednom postupe musíte urobiť dvojtýždňovú prestávku.
 6. Aspirín pre postupy by mal byť najjednoduchší, domáce.
 7. Po odstránení zvyškov masky z pokožky je potrebné ju dobre namazať hydratačným krémom.

Používanie aspirínu proti akné

Existuje mnoho spôsobov, ako odstrániť akné z tváre a tela kyselinou salicylovou.

Najjednoduchšia metóda riešenia tohto problému ako akné je predpis, podľa ktorého sa aspirínová tableta rozdelí na polovicu a aplikuje sa priamo na pupienky.

Iný známy spôsob je liečba akné aspirínu poskytuje novo napadaného snehu zlúčeniny získané zo 6 tabliet a čerstvej šťavy z jedného citróna, Získaná hmota je mazané každý pupienok, potom sa nechá zaschnúť. Na konci postupu sa pokožka utreje roztokom sódy.

Tablety proti alergiám a aspirínu z pupienkov na tvári a tele

Prášok získaný rozdrvením tabliet suprasinu a kyseliny salicylovej v pomere 1: 1 sa spoja s malým množstvom vody. Výrobok je pripravený na použitie.

Prijatý liek pomôže vyčistiť pokožku a odstrániť erytém.

Vyčistenie hliny a aspirínu

Pri príprave keramiky z ílu s aspirínom z akné je potrebné miešať prášok z piatich tabliet kyseliny salicylovej, dvoch malých lyžičiek ílu a vody pri izbovej teplote. Zmes sa mieša až do úplnej homogenity. Ďalej, na predtým očistenej ploche tela s vatou, naneste zmes štvrtinu hodiny. Po tejto úprave by sa mali zvyšky zmesi umyť a mazať telo alebo tvár s odvarom otáčania s harmančekom. Táto droga má silný protizápalový účinok, znižuje sekréciu z mazových žliaz, čistí póry kontaminantov.

Boltushki s pridaním aspirínu

Chatterlet tohto druhu je silný antiseptický, odstraňuje zápalový jav, môže suché pupienky. Pri príprave aspirínového hovoru z pichľavého vyrážky je potrebné skombinovať 5 gramov levomycetínu, niekoľko tabliet kyseliny salicylovej, 50 ml alkoholu a kyseliny orthoborovej. Naneste tento krém v noci bez umývania. Je potrebné postupovať opatrne, pretože je možné spáliť.

Kyselina salicylová s aspirínom

Je potrebné zmiešať 40 ml kyseliny salicylovej a prášku jednej tablety kyseliny salicylovej. Prijaté tonické mazivo na tvári a tele. Táto zmes pomáha odstrániť pupienky, aby sa dosiahol lepší účinok, pridajte niekoľko tabliet levomycetínu.

Zmes aspirínu s kyselinou orthoboritou

Aby bola získaná požadovaná zmes sa rozmieša s 50 ml alkoholu a kyseliny boritej prášku dva páry tablety kyselina salicylová a chloramfenikol. Táto zmes je vynikajúcou antiseptickou látkou, ktorá dokáže vysušiť pupienky na tele a tvári.

Použitie masiek s aspirínom z akné

Ďalším spôsobom, najúčinnejším zo všetkých, schopný rýchlo odstrániť akné, je aplikácia masky s aspirínom proti akné. Existuje mnoho odrôd takýchto masiek. Najjednoduchšia aspirínová maska ​​pre tvár sa tak robí. Bežné Asperínové pelety sa rozpustia vo vode až do hustoty. Výsledná zmes sa aplikuje na vatu a aplikuje sa na postihnutú oblasť tváre. Táto maska ​​tváre pre akné môže odstrániť zápal a vysušiť akné vyrážky.

Jogurtová maska ​​s aspirínom

Maska akné s aspirínom a jogurtom sa pripraví zmiešaním zlúčeniny a malého množstva jogurtu pripraveného doma, s prášku získaného z dvojice aspirínu a veľké lyžice vody nasýtenej oxidom uhličitým. Výsledná zmes sa nanáša na pokožku tváre po tretinu hodiny, potom sa má umyť vodou.

Maska citróna s aspirínom

Ak má problém koža nadmerné uvoľňovanie tuku, pomôže vám maska ​​s aspirínom a citrónovou šťavou. Aby ste to dosiahli, potrebujete pár tabliet s aspirínom a oblátky na džúsy, riedené vodou na ľahkú kašu. Maska tohto druhu by mala byť na tvári dlhšie ako sedem minút, navyše by nemalo byť viditeľné mechanické poškodenie kože. Tento postup perfektne normalizuje činnosť mazových žliaz a odstraňuje nadmerné rozdelenie tuku.

Medová maska ​​s tabletami Asperinu

Aspirín a med z pupienkov sa odporúčajú pre ľudí po 30 rokoch. Na prípravu takéhoto masky: prášok z piatich tablety podávané 2/3 lyžice medu boli zmiešané a použité k problému masážnym umiestni tretiu hodinu. Po ukončení procedúry sa odporúča pokožke vyčistiť sóda. Maska uschne pupienkov a zároveň vyživuje pokožku, ale nepreháňajte masku s medom, pretože je silný alergén.

Ostatné typy masiek

Môžete použiť aj iné typy masiek, ako napríklad masku s aspirínom na tvár s pridaním kefír, vitamínové komplexy. Taktiež prášok aspirínu sa môže používať spolu so zakysanou smotanou alebo kyslou mlieko. Tieto typy masiek sa používajú na ďalšie zmäkčenie pokožky. Pre každý typ pokožky je vhodná maska ​​z oleja, kyselina salicylová. V prípade potreby okamžite odstrániť jednotlivé akné môžete po nanesení lieku skombinovať tablety s balzam po holení. Musí sa oplachovať do 7 minút.

Používanie aspirínových masiek proti akné

Potom zvážte najefektívnejšie masky s aspirínom na boj proti akné.

Klinec, aspirín a levomycetin z akné

Tento recept kombinuje prvky určené na boj proti zápalovým reakciám a baktériám.

Ak chcete získať masku proti akné, je potrebné pridať prášok štyroch tabliet levomycetínu a aspirínu do tinktúry infúzie nechtov. Výsledná zmes sa musí namočiť denne na plochu tváre.

Roztok aspirínu s peroxidom

Ďalším účinným predpisom proti akné je zmes kyseliny salicylovej a peroxidu vodíka. Toto riešenie má pozoruhodné dezinfekčné a sušiace vlastnosti. K tomu sa pridajú tri kvapky peroxidu vodíka a pár kvapiek vody na prášok štyroch tabliet kyseliny salicylovej. Po zmiešaní nechajte na problémovom mieste 10 minút.

Maska s kávou

Maska aspirínu z akné s prídavkom 1 malej lyžice mletej kávy, 2 veľké lyžice prášku z ílu, 4 tablety lieku. Výsledný minerál sa postupne naleje do minerálnej vody. Aplikácia zmesi, paralelne, vykonáva masáž pleti. Trvanie procedúry je jedna tretina hodiny. Nakoniec sa odporúča umývať tvár vodou a tónovať ju ľadom.

Maska s olivovým olejom

Z akné maska ​​aspirín maska ​​s prídavkom olivového oleja pomôže. K tomu: na jednu lyžicu drogy, pridajte toľko olivového oleja a pol lyžičky citrónovej šťavy. Aplikujte túto zmes iba na oblasť vyrážok, asi po 8 minútach, potom opláchnite vodou.

Používanie aspirínových liekov opakovane preukázalo svoju účinnosť v boji proti akné a akné. Treba však byť veľmi opatrné pri využívaní finančných prostriedkov založených na tejto droge, aby nedošlo k spáleniu pokožky a nezhoršili túto situáciu.