Hlavná

Kliniky

Roaccutane z akné: použitie a vedľajšie účinky

Ako používať Roacutane proti akné správne? Roaccutane sa podáva pacientom s ťažkým akné alebo požiarmi. Liek aktívne ovplyvňuje tento problém a pomáha aj vtedy, keď sú iné drogy bezmocné. Ako Roacutane pracuje na akné a ako efektívne je to naozaj?

Dnes budeme študovať Roaccutane - pilulky na akné, odporúčané mnohými odborníkmi. Najčastejšie sú naozaj účinné, existujú však určité podmienky, keď sú kontraindikované.

Ako Roacutane pôsobí proti akné?

Hlavnou aktívnou zložkou lieku je izotretinoín, ktorý sa vzťahuje na retinoidy, o ktorých sme už hovorili. Liečivo môže znížiť stratum corneum epidermis a tiež má protizápalový účinok. To vám umožní dotknúť sa aj tých najdôležitejších problémov a bojovať s pupienkami oveľa efektívnejšie.

Okrem toho liek na akné Roaccutane znižuje aktivitu mazových žliaz a znižuje ich veľkosť, čo určite minimalizuje možnosť vzniku baktérií a zápalových procesov vo vnútri pokožky. Kvôli riedeniu stratum corneum a zníženej tvorbe mazu sa priaznivé prostredie pre život a vývoj baktérií stáva negatívnejšie, čo ovplyvňuje množstvo akné.

Ako ovplyvňuje liek Roaccutane kožné problémy?

Roacutane z akné a pozitívne recenzie idú takmer v nohe, ale iba v polovici prípadov. Rovnako ako u iných liekov - pilulky, antibiotiká, masti a krémy na akné, nástroj jednoducho nemôže byť všeliekom, pretože vždy existujú kontraindikácie a vážne rozdiely v zaobchádzaní z dôvodu jednotlivých organizmov pacienta. V niektorých prípadoch je Roaccutane kontraindikovaný a všeobecne prijať, ale presnejšie informácie môžete získať od svojho lekára, alebo na použitie v prostriedku výučby.

Ako správne používať Roaccutane na liečbu akné?

Použitie Roaccutane ako akýkoľvek iný účinný prostriedok na liečbu kožných problémov by sa malo uskutočniť iba po rozhovore s lekárom, ktorý posúdi možnosť užívania lieku a riziká spojené s jeho používaním. Ak ste však prišli k pozitívnemu rozhodnutiu, obdržali ste lekársky predpis a ste pripravení na začatie kurzu, potrebujete vedieť:

 • Pred vymenovaním drogy sú potrebné špeciálne testy a vyšetrenia;
 • Po vymenovaní - používajte iba podľa pokynov a odporúčaní špecialistu, ktorý predpísal liečbu;
 • Je potrebné dodržiavať režim a dávky v priebehu liečby;
 • Neprestaňte užívať lieky sami, nahraďte ich inými liekmi alebo ich premiešajte;
 • Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky, mali by ste okamžite kontaktovať svojho lekára.

Roaccutane z akné je liek, ktorý sa musí užívať správne, len na lekársky predpis

Všetky tieto body sú veľmi dôležité a chcel by som ich podrobnejšie rozobrať:

 • Takže testy, pred predpisovaním lieku, sú potrebné pre správnu diagnózu, aby ste liečili skutočnú príčinu akné, nie predpoklady;
 • Aplikácia podľa pokynov a predpisov lekára zabezpečí vysokokvalitnú liečbu a účinný účinok lieku na problém;
 • Režim užívania tabliet je potrebný na včasné podanie určitej dávky aktívnych zložiek v tele, ktoré sa s problémom stretáva a dávkovanie a jeho dodržiavanie - na účinnú kontrolu a nie na nadmerné nasýtenie tela látkami obsiahnutými v prípravku. Môže to byť veľmi škodlivé;
 • Self-zakončenie kurzu z akéhokoľvek dôvodu môže znamenať len to, že predchádzajúce, povedzme, 5-7 dní, stačí otrávený tela chemikálie, ale nedostal žiadny účinok a miešanie akýchkoľvek liekov s ostatnými, môže spôsobiť závažné nežiaduce účinky, alergie, otravy (môžete to urobiť len s povolením a odporúčaniami lekára);
 • Ak máte pocit nepríjemných pocitov alebo závažných vedľajších účinkov, mali by ste sa rozhodne poradiť s lekárom, možno Vám predpísal veľkú dávku lieku alebo bol predpísaný nesprávny režim. Je celkom skutočné, že sa prejavila individuálna intolerancia zložiek a tak ďalej.

Ako užívať roacutan proti akné a silnému zápalu v koži: lekárska rada

Používajte Roaccutane na liečbu akné bez predpisovania lekára - je prísne zakázané. Navyše, vezmite si to iba na základe pokynov a vyhnite sa ultrafialovému žiareniu (slnečnému žiareniu) v priebehu kurzu, pretože liek výrazne zvyšuje fotosenzitivitu pokožky. Nepoužívajte kozmetické procedúry, ktoré sú počas celého kurzu kontraindikované.

Nežiaduce účinky Roaccutane

 • Jedným zo závažných vedľajších účinkov je vysoký cholesterol alebo hladina cukru v krvi.
 • Krvný obraz sa môže znížiť, čo spôsobuje vážne zvýšenie rizík anémie a infekcie.
 • Prakticky v tretine prípadov vedľajších účinkov dochádza k predávkovaniu vitamínu A, čo spôsobuje suchú kožu, nosnú sliznicu a ústa. Súčasne je možná horúčka, nevoľnosť a vracanie, bolesť hlavy, potenie, svrbenie kože, vyrážky, podráždenie a tak ďalej.
 • Veľmi zriedka vyskytujú a tieto nepríjemné účinky drogy - necitlivosť nôh a rúk, nadmerné opuch, alergické reakcie, bolesti a bolesti v oblasti chrbta, brucha, nechutenstvo, a v súvislosti s nimi, a bolesť hlavy, závraty. Existuje tiež ospalosť, nepokoj, depresia, nespavosť, suché oči a slabý zrak, vypadávanie vlasov.
 • Nevšedných vedľajších účinkov, ale aj najnebezpečnejšie, patrí: akútna promyelocytovou leukémie a pankreatitída, zrážanie krvi, a preto by mal byť veľmi opatrní s liekmi.

Aby ste zabezpečili, že pokožka je vždy zdravá a čistá, užívajte Roaccutane veľmi starostlivo, vždy po dohode a na základe rady odborníka

Určite by ste sa mali poradiť s lekárom do 24 hodín, ak máte pocit, alebo si všimnete nasledujúce:

 • Zvonenie v ušiach, hluk a prudké zhoršenie sluchu;
 • Zožltnutie kože alebo očí;
 • Agresívne správanie, myšlienky na samovraždu, úzkosť, zmeny nálady, nevedomé činy, problémy so spánkom, slabá koncentrácia pozornosti;
 • Ste unavení, ste neustále v stave eufórie;
 • Všimli si nevoľnosť alebo zvracanie;
 • Zaznamenal hnačku a vyslovil nepríjemné pocity v bruchu;
 • Vznikajú otoky alebo ulcerózne rany na sliznici úst a nosa;
 • Všimli ste si zahrnutia krvi do moču a výkalov, všimli ste tmavnutie stolice.

Vedľajšie účinky lieku Roaccutane sú veľmi závažné a preto odporúčame, aby ste s týmto liekom boli opatrní

Ale ešte vážnejšia pozornosť by sa mala venovať nasledujúcim ukazovateľom, ktoré si vyžadujú okamžitú lekársku pomoc prostredníctvom ambulancie:

 • Ak zistíte, že váha sa dramaticky mení;
 • Ak sa cítite dosť zle - zimnica alebo horúčka;
 • Ostrú bolesť v bruchu;
 • Vyrážka, opuch tváre, dýchavičnosť a dýchavičnosť;
 • Ostrú poruchu psychiky, paniku, agresiu.

Roacutane proti akné môže byť škodlivé pre telo, a preto nezabudnite študovať kontraindikácie a vedľajšie účinky lieku

Ako môžete vidieť, Roacutane z akné je dokonca nebezpečný, ale nemali by ste sa obávať, pretože takéto negatívne faktory sú možné v zriedkavých prípadoch a často sú spojené s nesprávnou aplikáciou lieku.

Roaccutane proti akné: odborná konzultácia

Zhromaždili sme najobľúbenejšie otázky týkajúce sa drogy a poskytli sme im najrozumnejšie odpovede, takže teraz každý z našich čitateľov mal možnosť ihneď získať informácie a nie hodiny, aby ich hľadať.

Aké analógy Roaccutane možno užívať?

Najbližší liek je Acnecutane, ale jeho účinnosť nie je príliš vysoká, a preto, ak je Roaccutane predpisovaný, je lepšie ho užívať.

Aké analógy Roaccutane možno užívať na čistenie pleti akné a akné?

V akých prípadoch sa môže Roaccutane predpisovať?

Táto droga má silu proti akné a akné ťažkých stupňov, keď štandardné liečivá a ľudová liečba už nie sú schopní pomôcť. Často sa používa Roaccutane a antibiotiká, ktoré nefungovali.

Kedy je Roaccutane vymenovaný? Je pravda, že toto je naozaj silný liek na liečbu akné?

Môžem kombinovať užitočné s príjemným - Roaccutane a alkoholom?

V skutočnosti, to je veľmi nežiaduce, aby tak urobili tiež, ako opúšťa vážne "stopu" na obličky a pečeň, a na križovatke a má dvojaký účinok. Samozrejme, odporúčame dávky konzumácie alkoholu, ak ste úplne zdraví počas liečby akné, ale my by sme radíme, aby si o nich ani nerozmýšľali, ale len sa zdržali konzumácie.

Ak chcete rýchlo a presne očistiť pokožku bez toho, aby ste mali vedľajšie účinky, nemiešajte alkohol so silnými liekmi

Ako rýchlo vidíte účinok liečby?

Tu všetko závisí od mnohých faktorov - dĺžka kurzu, závažnosť lézie kože, vek osoby, celkový stav jeho zdravia, režimy, výživa a tak ďalej. Možno však poznamenať, že najčastejšie prvé pozitívne výsledky sa prejavujú po uplynutí jedného mesiaca, ale môžu sa objaviť pozitívne účinky a niekoľko mesiacov po ukončení liečby.

Cure Acne Roaccutane je možné len vtedy, ak sú dodržané pokyny a trvanie kurzu

Oboznámený s drogami, ako Roaccutane akné a jaziev po akné, mnoho ľudí bez rozmýšľania prijať liečbu, ale niektorí kategoricky odmietajú a pokúsiť sa nájsť bezpečný spôsob, ako získať zdravie pokožky. Samozrejme, že v prípade, že celkový zdravotný stav všetkých normálu - možno liečiť, ale ak tam sú problémy - od použitia prostriedkov na boj proti akné je lepšie zdržať sa hlasovania.

Použitie Roaccutanu proti akné (video)

Liečba akné dnes je možná s veľmi veľkým množstvom liekov, takže nehrozí okamžité riziko a extrémne opatrenia, používať antibiotiká a látky ako Roaccutane, od akné. Je celkom možné, že vám pomôžu obyčajné masky, pleťové vody, pleťové vody, kozmetické procedúry a dokonca ľudová múdrosť, ale želáme vám úspech v boji proti kožným léziám, ktorého hlavným asistentom bude Roakkutan.

Ako užívať Roaccutane: Liečba

Roaccutan je liek zo skupiny systémových retinoidov, určených na liečbu akné. Je dostupný v kapsuliach s účinnou látkou izotretinoín.

Liek sa používa na liečbu závažných foriem akné: nodulárna-cystická, konglobovaná a tiež pokračuje s následnou tvorbou jaziev. Predpísané je aj v prípadoch, keď sú iné metódy terapie zbytočné.

Pre každého pacienta Schéma aplikácie Roaccutane sa vyberá individuálne. Liečivo sa môže užívať iba podľa pokynov lekára po dôkladnom vyšetrení a samoliečba je neprijateľná.

Mechanizmus účinku

Pri výbere liečby akné Je potrebné zvážiť, ako Roaccutane pôsobí na telo.

Výsledky štúdií ukázali, že liek spôsobuje zlepšenie klinického obrazu pri ťažkých formách akné. To je spôsobené tým, že znižuje činnosť mazových žliaz a tiež znižuje ich veľkosť.

So zvýšenou produkciou kožného mazu vzniká priaznivé prostredie pre reprodukciu Propionibacteriumacnes. To sú baktérie, ktoré vedú k rozvoju ťažkej akné.

tiež že izotretionín znižuje zápalové procesy pokožky.

Štandardný dávkovací režim

Pred užitím drogy Je potrebné absolvovať vyšetrenie u lekára a vykonať testy na presnú diagnostiku.

Po tom, odborník povedie pacientovi, Ako správne užívať Roaccutane. Nižšie uvedené dávky sú úvodné a vyžadujú individuálnu úpravu.

Kapsuly Roaccutane sa užíva perorálne 1 až 2 krát denne s jedlom. Odporúčaná dávka na začiatku je 0,5 až 1 mg na 1 kg telesnej hmotnosti. Každý mesiac sa dá upraviť v závislosti od dosiahnutého výsledku a závažnosti vedľajších účinkov.

Na liečbu obzvlášť závažných foriem akné alebo akné na tele sa môže vyžadovať zvýšenie dennej dávky lieku na 2 mg / kg.

Ak pacient netoleruje množstvo predpísaného izotretinoínu, zníži sa. Avšak v tomto prípade je liečba oneskorená.

Aby sme pochopili, ako vypočítať dávku Roaccutanu, uvádzame ilustratívny príklad. Pre pacienta s hmotnosťou 70 kg sa použije tento vzorec:

 1. Prvý mesiac: (60 mg / deň x 30 dní) / 70 kg.
 2. Druhý mesiac: (50 mg / deň x 30 dní) / 70 kg.
 3. Tretí mesiac: (40 mg / deň x 30 dní) / 70 kg.

Toto sú teoretické výpočty. V skutočnosti by sa mali robiť len na základe vykonaných analýz.

Keď dosiahne kumulatívna dávka 120-150 mg / kg, pravdepodobnosť opakovaného výskytu akné je výrazne znížená. Čas, kedy zlepšenie pochádza z spoločnosti Roakkutan, je v priemere 16-24 týždňov. Počas tohto obdobia je vo väčšine prípadov možné dosiahnuť stabilnú remisiu.

Zvyčajne akné absolútne prechádza po jednom kurze príjem finančných prostriedkov. V prípade recidívy sa môže liečba opakovať v podobných dávkach.

však obnovenie lieku nesmie byť skôr ako 8 týždňov po skončení prvého roka. Počas tohto obdobia zostáva spravidla terapeutický účinok.

kontraindikácie

Kontraindikácie pre užívanie Roaccutaneu slúžia:

 • tehotenstvo a laktácia;
 • zlyhanie obličiek;
 • precitlivenosť na liek alebo jednotlivé zložky v jeho zložení;
 • prebytok vitamínu A;
 • ťažká hyperlipidémia;
 • súčasný príjem liekov zo skupiny tetracyklínov;
 • do 12 rokov.

S opatrnosťou je Roaccutane predpisovaný diabetes, alkoholizmus, poruchy metabolizmu lipidov, obezita a tendencia k depresii.

Dávkovanie v špeciálnych prípadoch

Vo výnimočných prípadoch je liek predpísaný, aj keď sú kontraindikácie.

Očakávané prínosy liečby by však mali prekročiť potenciálne zdravotné riziká.

Pri určovaní liečebného režimu lekár berie do úvahy výsledky vyšetrenia pacienta. Počas celého trvania liečby pacient by mal byť neustále pozorovaný u svojho lekára.

Renálna insuficiencia

Pacienti trpiaci závažným zlyhaním obličiek, Spočiatku sa Roaccutane podáva v malých dávkach.

Zvyčajne je to 10 mg / deň.

Ak pacient dobre toleruje liečbu, môže byť možné zvýšiť dennú dávku, ale maximálne 1 mg / kg.

tehotenstvo

Tehotenstvo je absolútnou kontraindikáciou pre užívanie Roaccutanu. Ak sa vyskytne počas liečby alebo po dobu jedného mesiaca po dokončení liečby, existuje vysoké riziko potratu alebo odhalenia dieťaťa s ťažkými vývojovými anomáliami:

 • hydrocefalus;
 • mikrocefália;
 • malformácie mozočku;
 • anomálie vonkajšieho ucha;
 • mikroftalmia;
 • kardiovaskulárne choroby;
 • vlk úst;
 • malformácie týmusu a prištítnych teliesok.

Menovanie Roacutane ženám vo fertilnom veku je možné iba s súčasné dodržiavanie všetkých nasledujúcich podmienok:

 • Pacient má ťažkú ​​formu akné, ktorú nemožno liečiť inými metódami;
 • potvrdenie zo strany ženy o tom, že vie o všetkých možných rizikách liečby;
 • prísne dodržiavanie lekárskych odporúčaní;
 • Kontinuálne používanie účinných metód antikoncepcie počas liečby a do jedného mesiaca po jej ukončení;
 • negatívny výsledok tehotenského testu, ktorý bol podaný najmenej 11 dní pred začiatkom liečby;
 • nezávislé vykonávanie testov na tehotenstvo každý mesiac počas liečby a do 5 týždňov od jeho ukončenia;
 • povinné návštevy lekára každý mesiac.

Používajte antikoncepciu počas liečby Roakkutanom by mali dokonca aj tie ženy, ktoré sú diagnostikované s neplodnosťou, amenorea, rovnako ako tie, ktoré informujú lekára o úplnej absencii sexuálnej aktivity. Výnimka sa uskutočňuje u pacientov, ktorí podstúpili hysterektómiu.

Ak počas gravidity žena je diagnostikovaná ako gravidná, Roaccutane ju okamžite prestane užívať. Pacientka by mala konzultovať so špecialistom v oblasti teratológie o vhodnosti jej uchovania.

Počas laktácie sa tiež neodporúča podávať Roaccutane. Izotretinoín má vysokú lipofilitu, takže existuje vysoké riziko, že prenikne do materského mlieka. To je plné vedľajších účinkov pre dieťa.

Špeciálne pokyny

Liek je určený na liečbu ťažkého akné. Pri vulgárnej akné s miernym alebo stredne ťažkým prietokom sa neodporúča používať Roaccutane.

Počas obdobia užívania lieku musíte starostlivo sledovať stav pacienta. tiež pacient by mal dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 • darovať krv na hladiny lipidov na monitorovanie funkcie pečene;
 • pacienti, ktorí nosia kontaktné šošovky - používajú okuliare, keď sa vedľajšie účinky vyskytujú na oku;
 • pacientov s diabetes mellitus - častejšie na monitorovanie koncentrácie glukózy v krvi;
 • darcovia - odmietajú darovať krv počas celej doby liečby a 1 mesiac po jej ukončení (vylúčiť transfúziu tejto krvi tehotným ženám);
 • pri užívaní prvej dávky - pozorovať zvýšenú opatrnosť za volantom a pri práci súvisiacej s rizikom alebo vyžadujúce zvýšenú koncentráciu pozornosti, rýchlu odpoveď;
 • Vyhnite sa vystaveniu ultrafialovému žiareniu (vrátane UV terapie, dlhodobej expozície priamemu slnečnému žiareniu, návštevá solária).


Interakcia s inými liekmi

Pri užívaní liekov pri užívaní iných liekov je potrebná opatrnosť. Napríklad, v kombinácii s tetracyklínovými antibiotikami účinnosť Roaccutanu klesá.

Súbežný príjem so sulfonamidmi, tiazidovými diuretikami, tetracyklínmi zvyšuje riziko spálenia. Tetracyklíny sa nesmú kombinovať s Roaccutanom aj kvôli možnosti zvýšenia intrakraniálneho tlaku.

Neodporúča sa kombinovať Roaccutane s inými retinoidmi na liečbu akné, vrátane Acitretinum, Tretinoin, Adapalen, Tazaroten, Retinol. Takéto kombinácie môžu vyvolať hypervitaminózu A.

Nežiaduce účinky

Počas liečby Roakkutanom sa často vyskytujú vedľajšie účinky. Ak sa ich chcete zbaviť, niekedy pomáha upraviť dávku, ale niektoré pretrvávajú aj po ukončení liečby.

Z pokožky a slizníc sú možné:

 • zápal spojiviek;
 • cheilitída (suché pery);
 • neznášanlivosť kontaktných šošoviek;
 • prechod opacity rohovky;
 • nazálne krvácanie;
 • svrbivé kožné vyrážky;
 • dermatitída;
 • zvýšené potenie;
 • alergia na slnko;
 • zriedenie a prechod vlasov;
 • zvýšiť citlivosť pokožky.

Najpravdepodobnejšie vedľajšie účinky muskuloskeletálneho systému sú:

 • bolesť svalov a kĺbov;
 • artritída;
 • zmeny kostí (vrátane kalcifikácie šliach a väziva).

Zo strany centrálneho nervového systému sa pozoruje množstvo pacientov:

 • depresie;
 • bolesti hlavy;
 • abnormality správania;
 • vysoký intrakraniálny tlak;
 • kŕče.

Jednotlivé prípady vedľajších účinkov zo strany zmyslových orgánov:

 • svetloplachosť;
 • narušenie zrakovej ostrosti a prispôsobenie sa tme;
 • edém optického nervu;
 • sluchové postihnutie na určitých frekvenciách;
 • podráždenie očí;
 • reverzibilné porušenia vnímania farieb.

Na strane gastrointestinálneho traktu sa vyskytujú nasledujúce vedľajšie reakcie:

Jednotlivé prípady vývoja hepatitídy na pozadí Roaccutane. Veľmi zriedkavo spôsobuje výskyt pankreatitídy so smrteľným následkom.

Okrem toho môžu byť u pacientov s bronchiálnou astmou, anémiou a poruchami vo fungovaní imunitného systému možné spazmy v prieduškách. Existujú aj prípady primárneho diabetes mellitus.

Roaccutane

Návod na použitie:

Ceny v lekárňach online:

Roaccutane je retinoid; liečivo na liečbu čiernych hláv.

Forma vydania a zloženia

 • kapsuly 10 mg: oválne, nepriehľadné, hnedo-červené, s čiernym nápisom na povrchu "ROA 10"; obsah - homogénna suspenzia zo žltej až tmavo-žltej farby (10 kusov v blistroch, 3 alebo 10 blistrov v kartóne);
 • kapsuly 20 mg: oválne, nepriehľadné, polovične biele, iné hnedo-červené, s čiernym nápisom na povrchu "ROA 20"; Obsah - homogénne suspenzie zo žltej až tmavo-žltej farby (10 ks v blistroch, 3 alebo 10 blistrov v kartóne).

Účinná látka: izotretinoín v jednej kapsule - 10 alebo 20 mg.

Pomocné zložky: žltý včelí vosk, sójový olej, hydrogenovaný a čiastočne hydrogenovaný sójový olej.

Zloženie, želatína, glycerol 85% 83 Karion (manitol, zemiakový škrob hydrolyzuje, sorbitol), oxid titaničitý (E 171), oxid železa červené farbivo (E 172).

Zloženie atramentu: oxid železitého farbiva čierny (E172) a šelak; je možné použiť hotovú opacode čiernu farbu S-1-27794.

Indikácie na použitie

 • závažné formy akné: conglobata, nodulárna-cystická a akné s rizikom zjazvenia;
 • akné, ktoré nie je možné liečiť inými spôsobmi liečby.

kontraindikácie

 • ťažká hyperlipidémia;
 • hypervitaminóza A;
 • hepatálna insuficiencia;
 • vek do 12 rokov;
 • obdobie tehotenstva a dojčenia;
 • súbežné použitie tetracyklínov;
 • zvýšená citlivosť na komponenty Roaccutane.
 • porušovanie metabolizmu lipidov;
 • obezita;
 • diabetes mellitus;
 • história depresie;
 • alkoholizmus.

Dávkovanie a podávanie

Roaccutane sa má užívať počas jedál 1-2 krát denne.

Dávka pre každého pacienta je vybraná lekárom v závislosti od účinnosti a individuálnej tolerancie lieku.

Odporúčaná počiatočná dávka je 0,5 mg / kg denne. Pre väčšinu pacientov je dostatočná denná dávka 0,5 až 1 mg / kg, ale pri ťažkých formách ochorenia a akné v kmeňoch je možné dávku zvýšiť na 2 mg / kg / deň.

Zistilo sa, že optimálna dávka kurzu (pre celý priebeh liečby), ktorá umožňuje zníženie frekvencie remisie akné, je 120 až 150 mg / kg.

Trvanie liečby závisí od dennej dávky. Kompletná remisia ochorenia sa spravidla dosiahne v priebehu 16 až 24 týždňov liečby. Pacienti, ktorí netolerujú liek v predpísanej dávke, sa odporúčajú znížiť dávku, ale na dlhšie liečenie.

U väčšiny pacientov akné úplne zmizne po jednej liečbe. V prípade zjavného relapsu sa druhý liek podáva v rovnakých dávkach ako prvýkrát, nie však skôr ako 8 týždňov (to je, ako veľmi zvyčajne pokračuje zlepšenie stavu).

U pacientov s ťažkou renálnou insuficienciou sa počiatočná dávka zníži (zvyčajne na 10 mg denne) a potom sa postupne zvyšuje na maximálnu tolerovanú dávku alebo až na 1 mg / kg / deň.

Vedľajšie účinky

 • centrálny nervový systém a psychika: bolesti hlavy, porucha správania, záchvaty, depresia, zvýšený vnútrolebečný tlak ( "pseudotumor mozgu": nevoľnosť, bolesti hlavy, vracanie, opuch zrakového nervu, rozmazané videnie);
 • tráviaci systém: zápalové ochorenie čriev (ileitída, kolitída), hnačka, nevoľnosť, krvácanie, prechodné a reverzibilné zvýšenie pečeňových transamináz, pankreatitída (zvlášť u pacientov so súčasnou hypertriglyceridémiou vyššia ako 800 mg / dl, je popísané zriedkavé prípady pankreatitídy fatálne ); v niektorých prípadoch - hepatitídy;
 • z dýchacieho systému: zriedkavo - bronchospazmus (častejšie u pacientov s bronchiálnou astmou v anamnéze);
 • od zmyslových orgánov: zriedka - opuch zrakového nervu (ako prejav intrakraniálna hypertenzia), prechodných ischemických farebného videnia, podráždenie očí, konjunktivitída, keratitída, lentikulárne katarakta, blefaritída, strata v určitých zvukových frekvencií sluchu; v niektorých prípadoch - porušenie adaptácie na tmu (zmiernenie šera), fotofóbia, poruchy zraku ostrosti;
 • z pohybového systému: kalcifikácie väzy a šľachy, bolesti kĺbov, šliach, artritídu, hyperostózy, bolesti svalov (vrátane zvýšenia hladín CK), iné zmeny kostí;
 • z hemopoetického systému: zrýchlenie ESR, neutropénia, leukopénia, anémia, zvýšenie alebo zníženie počtu krvných doštičiek, pokles hematokritu;
 • z imunitného systému: lokálne alebo systémové infekcie spôsobené grampozitívnymi patogénmi (Staphylococcus aureus);
 • dermatologické účinky: na začiatku liečby - zhoršenie akné (zvyčajne miznú počas 7-10 dní bez korekcie dávky); tváre erytém alebo dermatitída, svrbenie, vyrážka, zápal nechtového lôžka, pyogénne granulóm, onychodystrofie, potenie, zvýšená proliferácia granulačného tkaniva, na svetlo, hyperpigmentácia, ľahké, poranenej kože, fotoalergie, hirzutizmu fulminantnej formy akné, reverzibilná strata vlasov, rednutie vlasov rezistentné;
 • účinky spôsobené hypervitaminózy A: suché oči (neznášanlivosť kontaktných šošoviek, zápal spojiviek a reverzibilné zakalenie rohovky), slizníc, vr pery (cheilitída), laryngopharynx (chrapot), nosovej dutiny (krvácanie), kože;..
 • laboratórne indikátory: zníženie hladiny lipoproteínov s vysokou hustotou, hypercholesterolémie, hypertriglyceridémie, hyperurikémie; zriedkavo - hyperglykémia, prvý objavujúci sa diabetes mellitus; v niektorých prípadoch u pacientov s intenzívnou fyzickou aktivitou - zvýšená aktivita kreatínfosfokinázy v sére;
 • Ostatné: systémové reakcie precitlivenosti, proteinúria, hematúria, glomerulonefritídy, lymfadenopatia, vaskulitída (alergická vaskulitída, Wegenerova granulomatóza);
 • vedľajšie účinky pozorované počas postmarketingového sledovania: závažné kožné reakcie, ako je toxická epidermálna nekrolýza, multiformný erytém, Stevensov-Johnsonov syndróm.

Väčšina vedľajších účinkov Roaccutanu závisí od dávky. Pomer prínosu pri zohľadnení závažnosti akné a rizík pri predpisovaní optimálnych dávok liečiva je všeobecne prijateľný pre pacienta. Nežiaduce reakcie sa zvyčajne vyskytujú po znížení dávky alebo pri odvykaní lieku, niektoré však môžu pretrvávať aj po ukončení liečby.

Špeciálne pokyny

Roaccutane sa má užívať iba podľa pokynov lekára, najlepšie dermatológa, ktorý má skúsenosti so systémovými retinoidmi a je si vedomý rizika ich teratogenity. Liek môže byť predpísaný až po dôkladnom posúdení vzťahu medzi benefitom a možnými rizikami pre pacienta.

Každá osoba by mala dostať kópiu brožúry s informáciami pre pacienta pri podávaní Roaccutanu.

Pred vymenovaním lieku, 1 mesiac po začiatku liečby, sa každé 3 mesiace alebo podľa indikácií odporúča sledovať pečeňové enzýmy a funkcie pečene. Ak hladina hepatálnych transamináz prekračuje normu, musíte znížiť dávku lieku alebo ju celkom zrušiť.

S rovnakými intervalmi by ste mali stanoviť hladinu lipidov v krvnom sére na prázdny žalúdok. V prípade prebytku normy je tiež potrebné znížiť dávku lieku alebo ho zrušiť. V niektorých prípadoch môže byť normalizácia koncentrácie lipidov dosiahnutá prostredníctvom dodržania výživy.

Okrem toho, v priebehu liečby je nutné kontrolovať klinicky významné zvýšenie hladiny triglyceridov, tj. K. nárast o viac ako 800 mg / dl alebo 9 mmol / l môžu viesť k rozvoju akútnej pankreatitídy a dokonca aj smrť. Pri pretrvávajúcej hypertriglyceridémii alebo pri výskyte príznakov pankreatitídy je Roaccutane zrušený.

Aby sa zabránilo náhodnému vystaveniu izotretinoínu telu iných ľudí, darca krvi sa nemôže odobrať / odobrať do 1 mesiaca po ukončení liečby.

Vo zriedkavých prípadoch sa u pacientov liečených Roaccutanom vyskytovali psychotické príznaky, depresia a veľmi zriedkavo pokusy o samovraždu. A napriek tomu, že nie je preukázaná príčinná súvislosť s použitím retinoidu, pacienti s anamnézou depresie by mali byť pod starostlivou lekárskou kontrolou. Okrem toho prerušenie liečby nie vždy vedie k zmiznutiu príznakov, takže môže byť potrebné ďalšie sledovanie a liečba špecialistom.

Na začiatku liečby, na zníženie suchosti slizníc a kože, sa odporúča pacientom použiť balzam na pery, hydratačný krém alebo masť pre telo.

Počas liečby a Roaccutane počas 5-6 mesiacov po tom, čo pacienti pri uzatváraní by sa nerobil, laserové ošetrenie a chemickou dermoabraziyu hlboké (vrátane možného rizika hyper- a hypopigmentácia vystuženého jaziev v atypických miestach), rovnako ako bolo možné vykonať epilačný vosk (to zvyšuje riziko odtrhnutia epidermis, vývoj dermatitídy a jaziev).

V súvislosti s pravdepodobnosťou zníženia ostrosti nočného videnia počas liečby sa odporúča opatrnosť pri jazde autom večer. Zraková ostrosť sa musí starostlivo monitorovať.

Zhoršenie nočného videnia, opacita rohovky, keratitída a suchosť spojoviek oka zvyčajne prechádzajú po zrušení Roaccutane. Ak je sliznica suchá, môžu sa použiť umelé slzy alebo zvlhčujúce očné masti. V prípade sťažností na víziu by mal byť pacient odkázaný na konzultáciu oftalmológovi.

Ak sa počas liečby neznášanlivosť kontaktných šošoviek, používajte okuliare.

Počas obdobia liečby, treba obmedziť na slnku a UV žiareniu, v extrémnych prípadoch - používať opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom (SPF aspoň 15).

S rozvojom závažnej hemoragickej hnačky sa Roaccutane ihneď stiahne.

Závažné alergické reakcie sú tiež indikáciou okamžitého stiahnutia lieku.

Za prítomnosti cukrovky alebo podozrenie z nej je častejšie stanovenie glykémie.

Pacienti s rizikom (s poruchami metabolizmu tukov, obezitou, diabetom, chronickým alkoholizmom) počas terapie môžu potrebovať častejšiu laboratórnu kontrolu hladín lipidov a glukózy.

Tehotenstvo je absolútnou kontraindikáciou pre vymenovanie Roakkutanu. Ak napriek všetkým upozorneniam dôjde k tehotenstvu počas liečby alebo do jedného mesiaca po jeho ukončení, existuje veľmi vysoké riziko vzniku dieťaťa s vážnymi vývojovými poruchami.

Zdokumentované, vrátane takých vážnych vrodených malformácií plodu spojených s použitím Roaccutane: mikrooftalmia, vrodené chyby mozočku, mikrocefália, hydrocefalus, kardiovaskulárne anomálie (transpozícia veľkých ciev, Fallotova tetralógia, priečky vady), abnormalít vonkajšieho ucha (absencia alebo obmedzenie vonkajšieho zvukovodu, microtia), patológie z prištítnych teliesok, týmusu malformácií a tváre (rázštep podnebia).

Z tohto dôvodu sú ženy v reprodukčnom veku Roaccutane predpisované len vtedy, ak trpia ťažkým akné, ktoré sú odolné konvenčným terapiám. Zároveň by mala byť žena informovaná o všetkých rizikách a upozorňovaná na možnú neúčinnosť antikoncepčných prostriedkov. Žena musí preukázať, že chápe podstatu všetkých preventívnych opatrení, je potrebné presne dodržiavať pokyny lekára a používať spoľahlivú metódu antikoncepcie (aspoň jeden, výhodne dva, vrátane bariéra), celkový čas liečby retinoid a jeden mesiac po jej ukončení.

Liek môže byť predpísaný len tým pacientom, ktorí používajú účinné metódy antikoncepcie najmenej 1 mesiac pred podaním Roaccutanu. Liečba sa začína v deň 2-3 nasledujúceho normálneho menštruačného cyklu po získaní negatívneho výsledku platného tehotenského testu. Okrem toho sa odporúča vykonať tehotenský test mesačne v priebehu liečby a 5 týždňov po skončení kurzu. Každých 28 dní by mal pacient navštíviť lekára.

Používanie účinnej antikoncepcie sa odporúča aj pre ženy, ktoré uvádzajú, že nežijú sexuálneho života, väčšinou nepoužívajú antikoncepciu, pretože amenorrhea alebo neplodnosť (s výnimkou pacientov, ktorí podstúpili hysterektómiu).

V súvislosti s vyššie uvedeným je predpísanie Roakkutanu ženám v plodnom veku predpísané len 30 dní. Ak sa vyžaduje pokračovanie liečby, je potrebný nový lekársky predpis lekárom. Vykonajte tehotenský test, predpísať a dostať liek.

Liečivo sa vydáva v lekárňach iba do 7 dní od dátumu predpisovania.

Pomôcť pacientom, lekárom a lekárnikom, aby sa zabránilo negatívny vplyv na plod izotretinoín, výrobca Roaccutane vytvorila "program ochrany tehotenstva", ktorý si kladie za cieľ - zabrániť teratogénny a zdôrazňovať úplne povinné použitie u žien účinnú antikoncepciu s plodnosťou. Obsahuje nasledujúce materiály:

 • pre lekárov: poradenstvo pre lekára o menovaní Roaccutane ženám, forma účtovania predpisovania lieku ženám, forma informovaného súhlasu pre pacienta;
 • pre pacientov: čo potrebujete vedieť o antikoncepcii, informačná brožúra pre pacienta;
 • pre farmaceuta: sprievodca farmaceutom o uvoľnení Roaccutanu.

Kompletné informácie o teratogénnom účinku izotretinoínu a potrebe prísneho dodržiavania opatrení na zabránenie gravidity by mali byť poskytnuté nielen ženám, ale aj mužom.

Liekové interakcie

Počas liečby Roaccutane sa neodporúča užívať vitamín A, pretože existuje možnosť vzniku hypervitaminózy A.

Kontraindikované súčasne menujú tetracyklíny, pretože môžu zvýšiť intrakraniálny tlak, rovnako ako izotretinoín.

Vzhľadom na riziko zvýšeného lokálneho podráždenia by lokálne keratolytické alebo exfoliačné lieky nemali byť používané súčasne na liečbu akné.

Izotretinoín môže znižovať účinnosť prípravkov obsahujúcich progesterón, preto sa počas orálnej liečby nemajú užívať perorálne kontraceptíva obsahujúce malé dávky progesterónu.

Podmienky ukladania

Skladujte na suchom mieste, chránené pred svetlom, mimo dosahu detí, pri teplote do 25 ° C.

Čas použiteľnosti - 3 roky.

Bola nájdená chyba v texte? Vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter.

Roaccutane z akné

Akné, akné, vyrážky na telo v ťažkej forme sú bežné problémy mužov a žien všetkých vekových skupín, ktoré im bránia žiť celý život.

Keď sme vyskúšali všetky spôsoby liečby: drahé masti, krémy, balzamy, pleťové vody, recepty tradičnej medicíny, kozmetiky a zdravotníckych masky, kroviny, lieky, ktoré sa vydávajú v lekárňach bez lekárskeho predpisu a "zázračného" efekt, kedy ľudia sa naučili od svojich priateľov, čítal na internete, alebo časopisu, vzniká otázka, ako riešiť problém liečenia úzko.

V tomto prípade osoba ide na lekára, ktorý po vyšetrení a výsledkoch testov vymenuje silnú drogu. Jedným z najobľúbenejších liekov je Roaccutane.

Zloženie lieku a jeho liečivé vlastnosti

Liek izotretinoín sa používa ako základný látky a sójový olej, sójový, žltý včelí vosk, biely želatína, škrob ako pomocné.

Liečivé vlastnosti sa prejavujú v tom, že Roaccutane:

 • znižuje stratum corneum epidermis;
 • znižuje zápal kože;
 • má antiseptický účinok;
 • deaktivuje a znižuje mazové žľazy;
 • zabraňuje vzniku baktérií a zápalu v tele;

Vďaka všetkým týmto vlastnostiam lieku je množstvo akné na pokožke výrazne znížené a nové akné sa nezobrazuje. Liečivo je predpísané pre akné v ťažkej forme, akné, na liečbu akné na tvári a tele, keď iné formy liečby a lieky nemali potrebný účinok.

analógy

Analógom je Acnekutan, ktorý nemá rovnakú účinnosť v boji proti akné ako Roaccutane, ale spôsobuje menej vedľajších účinkov.

Forma vydania

Liek sa uvoľňuje v kapsulách, v balení - 30 kusov 10 alebo 20 miligramov. Kapsuly majú tvar oválneho, nepriehľadného, ​​jedna polovica bielej, druhá - červená s hnedou, vo vnútri je homogénna kvapalina žltej farby. Na vrchu je nápis čierny "ROA" a číslo zodpovedajúce počtu miligramov obsiahnutých v prípravku.

Liečivo sa vydáva v lekárňach prísne podľa lekárskych predpisov.

Použitie a dávkovanie

Skôr ako začnete užívať Roaccutane:

 1. Konzultujte s lekárom. Konzultácia je nevyhnutná pre to, aby lekár predpísal všetky potrebné testy na objasnenie diagnózy a predpísal správne dávkovanie lieku.
 2. Preskúmanie alebo vykonanie kontroly a odovzdanie analýz. Výsledkami kontrol a analýz sa zistí skutočný dôvod výskytu škvŕn a presná diagnóza.
 3. Prečítajte si pokyny.

Užívanie lieku musí spĺňať nasledujúce požiadavky:

 1. Užívajte len odporúčané dávkovanie a pokyny, aby ste zabezpečili, že liečba bude najefektívnejšia a najkvalitnejšia.
 2. Nemení dávku lieku spontánne. Ak nezávisle zvyšujete dávku, existuje riziko sýtosti organizmu účinnými látkami, čo je veľmi nebezpečné.
 3. Neprestávajte užívať lieky bez konzultácie s lekárom. Inak ste práve márne otrávili telo chemikou bez dosiahnutia požadovaného výsledku.
 4. Nekombinujte liek s inými liekmi bez toho, aby ste sa najskôr poradili s lekárom, pretože v takom prípade existuje riziko otravy organizmu, výskyt vedľajších účinkov, alergie.
 5. Ak chcete sledovať stav zdravia, s prejavom najmenších príznakov malátnosti alebo zhoršenia pohody - vyhľadajte lekársku pomoc a pomoc. Možno v tomto prípade musíte zrušiť liečbu alebo upraviť dávkovanie, čo je nesprávne.

Typicky, tablety sa 1 až 2 krát denne počas jedla, skorá liečba priradená dávka Roaccutane 0,5 miligramu na kilogram telesnej hmotnosti denne, dávka v prípade potreby zvyšuje lekára. V ťažkých foriem alebo absencia účinku, v dávke 1 alebo 2 miligramu na kilogram telesnej hmotnosti pacienta za deň. Maximálna denná dávka lieku je 2 miligramy na kilogram.

Najoptimálnejšia dávka liek na priebeh liečby je 120 alebo 150 miligramov na kilogram.

Väčšina pacientov má iba jeden spôsob liečby na dosiahnutie tohto účinku. Spravidla sa účinok užívania lieku objavuje po mesiaci prijatia, niekedy je potrebné dlhšie obdobie (3-5 mesiacov), maximálny možný priebeh liečby liekom je šesť mesiacov. Niekedy účinok lieku je viditeľný len pár mesiacov po ukončení prijatia.

Vlastnosti lieku pre ženy

Liek by nikdy nemal byť užívaný počas tehotenstva, bez ohľadu na termín, pretože vedie k anomáliám plodu, vzniku ošklivosti. Tablety sú kontraindikované aj počas laktácie.

Pred predpisovaním lieku Roakkutan bude lekár vyžadovať, aby žena vykonala tehotenský test niekoľkokrát s prestávkou počas niekoľkých týždňov a až potom predpíše liečbu a dávkovanie. Počas liečby je povinné zabrániť tehotenstvu.

Vedľajšie účinky

Príjem lieku Roaccutane nie je bezpečný a má sa vykonávať len pod neustálym dohľadom špecialistu, keďže výskyt nežiaducich účinkov je pravdepodobný:

 • svrbenie;
 • vyrážky a dermatitídy;
 • zvýšené potenie;
 • bolesť kĺbov a svalov;
 • kŕče v priedušiek;
 • bolesti hlavy;
 • záchvaty;
 • Depresívne stavy, nervozita, apatia;
 • nevoľnosť, vracanie;
 • zhoršenie zraku, sluchu;
 • šedý zákal;
 • deformácia plodu;
 • suchá koža, olupovanie kože, pery;
 • nespavosť;
 • strata vlasov;
 • horúčka, zimnica;
 • hepatitída v reverzibilnej forme;
 • zápal v črevách a krvácanie;
 • znížená imunita;
 • krvácanie z nosa;
 • chrapľavé hlasy;
 • zvýšená hladina cholesterolu a cukru;
 • vysoká teplota;
 • suchosť slizníc;
 • opuch tváre;
 • ťažkosti s dýchaním;
 • bolesť brucha, kolika, nadúvanie;
 • dýchavičnosť;
 • čierna stolica, krv vo výkaloch, v moči;
 • strata koncentrácie, únava, stav spánku;
 • hnačka;
 • prudký pokles alebo zvýšenie hmotnosti;
 • zápal spojiviek;
 • zápal pankreasu;
 • vyrážky, vredy v ústnej dutine alebo iné zmeny;
 • zvýšiť citlivosť na svetlo;
 • strata chuti do jedla;
 • poruchy spánku a výživy;
 • halucinácie;
 • zvýšená srdcová frekvencia;
 • infekčné ochorenia;
 • sklon k samovražde;
 • agresie;
 • izolácia, tuhosť;
 • zníženie počtu červených krviniek a leukocytov v krvi;
 • zmeny hladiny krvných doštičiek;
 • zvýšenie akné, najmä na začiatku liečby;
 • akútna lekóza;
 • zrážanlivosť krvi, ktorá môže viesť k mŕtvici;
 • alergie na kontaktné šošovky;
 • intrakraniálny tlak;
 • vnútorné krvácanie;
 • hluk alebo zvonenie v ušiach;
 • ikterus kože;
 • alergie;
 • zákal očnej rohovky;
 • závraty;

Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky, mali by ste okamžite zavolať svojho lekára alebo zavolať ambulanciu, pretože v niekoľkých prípadoch existuje pravdepodobnosť smrteľného výsledku.

Suchosť kože, sliznice, zvýšenie telesnej teploty, nevoľnosť, vracanie, rozmazané videnie, zmeny v ústach, vyrážky, svrbenie, bolesť hlavy - naiboleee častý nežiaduci účinok lieku a našiel tretinu pacientov užívajúcich Roaccutane.

preventívne opatrenia

Liek nemôžu užívať osoby:

 • vo veku do 12 rokov;
 • tehotné ženy a dojčiace ženy;
 • s individuálnou neznášanlivosťou a citlivosťou na liečivé zložky, ktoré sú súčasťou Roaccutanu;
 • hypervitaminóza A, hepatálna insuficiencia.
 • s tetracyklínom. Obidva lieky zvyšujú intrakraniálny tlak;
 • užívaním vitamínu A. Pretože sa môže vyskytnúť hypervitamináza;
 • ktorí používajú antikoncepčné prostriedky, ktoré majú v kompozícii progesterón, pretože Roaccutane znižuje jeho účinok.

Užívanie tejto drogy pre osoby s diabetom, ktorí trpia alkoholizmom, obezitou, sklony k depresii a samovražedné stavy, vykonávaných s veľkou opatrnosťou a za stáleho odborníka kontrolnej liečby.

Pri užívaní lieku Roaccutane je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • nezostávajte na priamom slnečnom svetle a ak sa nevyhnete tomu, aby ste zostali, môžete použiť silné opaľovacie krémy;
 • nevykonávajú procedúry odstraňovania chĺpkov, iné kozmetické procedúry (počas liečby a rok po ukončení štúdia);
 • vyhnúť sa laserovým a chirurgickým zákrokom;
 • nestane sa darcom krvi (vrátane jedného mesiaca po ukončení liečby), je možné, že látka lieku náhodne postihuje telo iných ľudí;
 • kontroluje prácu pečene a jej enzýmov;
 • hydratuje pokožku tváre, pier a tela balzamy, krémy, gély;
 • vyhnúť sa jazde v noci;
 • sledovať zmeny videnia, pravidelne navštevovať očné lekára;
 • namiesto kontaktných šošoviek používajte okuliare, aplikujte zvlhčujúce kvapky alebo masti na oči;
 • zdržať sa užívania alkoholických nápojov, pretože droga a alkohol majú nebezpečný, vážny vplyv na pečeň a obličky;
 • ženy musia každý mesiac navštíviť gynekológa a vykonať tehotenský test;
 • ženy, ktoré sú sexuálne aktívne, by mali byť chránené 2 antikoncepčnými prostriedkami počas liečby a jeden mesiac po ukončení štúdia;
 • nevykonávajte dermabráziu;
 • vyhnúť sa intenzívnej fyzickej aktivite a aktívnemu športu.

Náklady na lieky

Cena tejto drogy sa líši v rôznych lekárňach v rozmedzí 1300 až 3000 rubľov, náklady závisia aj od počtu miligramov účinnej látky v tabletách.

Roaccutane s obsahom 10 miligramov stojí okolo 1300-1600 rubľov a s obsahom 20 miligramov - 2300-3000 rubľov.

Liek je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni alebo objednať on-line.

Roaccutane je účinný a kvalitný liek v prítomnosti akné, akné, vyrážky v ťažkej forme. Navyše má liek veľký počet kontraindikácií, vlastnosti aplikácie, odporúčania, ktoré je potrebné dodržať.

Droga je priradená iba k odborným lekárom, vydanom na lekársky predpis, dávkovanie a režim príjmu sú tiež označované ako lekár v každom prípade. A to len v súlade so všetkými požiadavkami na lekára, počúvať jej blaho, a malé zmeny v tele, užívanie lieku v prísne dávka maľované a nie blúdenia z grafu, môžeme dosiahnuť výsledok brať lieky.

Ako užívať Roaccutane: Liečba

Roaccutane je liek patriaci do skupiny retinoidov. Prípravok sa aktívne používa na liečbu akné a akné. Vyrába sa v kapsulách, hlavnej účinnej látky, v ktorej je izotretinoín. Aký je optimálny schéma používania Roaccutane, pravidlá používania, vlastnosti akcie a kontraindikácie, uvažujeme nižšie v článku.

Vymenovanie lieku

Roaccutane sa používa na odstránenie ťažkých odrôd vyrážok na koži, a to:

 • konglobatnye;
 • nodulocystického;
 • iné typy vyrážok, ktoré následne vyvolávajú výskyt jaziev.

POZOR! Liek je predpísaný osobe iba v tých prípadoch, keď iné metódy terapie neprinášajú žiadny výsledok.

U každého pacienta trpiaceho ťažkým akné sa režim roakcutanu vyberá individuálne. Agent môže byť použitý až po podrobnom vyšetrení a jeho vymenovaní za dermatologa. Samoliečenie je kategoricky kontraindikované.

Ako sa objavuje akné?

Vo vnútri každého póru je železo, ktoré vylučuje mazu. Jeho hlavnou úlohou je chrániť pokožku pred nepriaznivými účinkami vonkajšieho prostredia. Bohužiaľ, póry sú úrodné prostredie pre vývoj baktérií. To znamená, že ak sa žľaza stane aktívnejšou, začne vylučovať veľa mazu, potom sa póry začnú ucpávať a v nich sa mikróby rýchlo množia. Okrem toho sa všetko zhoršuje mŕtvymi časticami stratum corneum.

Ďalej sa aktivuje ochranný mechanizmus tela, a to uvoľňovanie leukocytov na boj proti baktériám. Preto na takých miestach dochádza k sčervenaniu a opuchu, s ktorými sa každý človek stretol vo svojom živote. Ha na pozadí príliš aktívnych mazových žliaz a prienik škodlivých mikroorganizmov do pórov vyvoláva výskyt ťažkého akné.

Mechanizmus účinku lieku

Isotretón, účinná látka lieku, má priamy účinok na žľaz, čo významne znižuje tvorbu kožného mazu. Súčasne dochádza k znižovaniu zápalových procesov a znižuje sa výskyt akné na pokožke. Navyše, keď sa užíva Roaccutane, dochádza k potlačeniu proliferácie sebocytov, čo vedie k normalizácii diferenciácie buniek.

V dôsledku toho môže po prvej ceste užívania drogy zmiznúť ťažká forma akné. V tomto prípade je pravdepodobnosť opakovania ochorenia len 15%. V takom prípade, ak k nemu dôjde, liečbu špecialista môže predpísať druhú priebeh užívanie Roaccutane, však už v malých dávkach.

Charakteristické vlastnosti podávania liekov

Mnoho ľudí, ktorí trpia závažnými kožnými vyrážkami, často čudujú, ako správne užívať liek? Vzhľadom na to, že Roaccutane je silná látka, lekár najprv predpisuje jeho použitie v malých dávkach (až do 10 mg denne). Prijatie je 1 alebo 2 krát počas jedenia.

Okrem toho treba brať do úvahy, že pri užívaní drog rohovej vrstvy sa zníži, a preto by mal pacient znížiť čas strávený na slnku na minimum, alebo používať ochranné krémy a oleje.

Aj počas a po liečbe je prísne zakázané:

 • Chirurgická intervencia.
 • Laserové odstránenie chĺpkov.
 • Kozmetické procedúry.
 • Turistika v soláriu.

V opačnom prípade môže dôjsť k tvorbe zjazvenia alebo vzniku pigmentových škvŕn.

Dávkovanie lieku

Vzhľadom na to, že účinnosť Roaccutane je priamo závislá na stave ľudského organizmu, rovnako ako výskyt vedľajších účinkov, je liečivo dávka je určená výhradne lekár, a v priebehu liečby môže byť predmetom úpravy. Spravidla je v priebehu liečby 0,5 mg / kg / deň.

Tiež pred a počas liečby liekom by mal pacient pravidelne podstupovať prieskum funkcie pečene a obličiek. V prípade, že sa človek Roakkutan prevedie bez následkov, odborník môže zvýšiť dávku na 1 mg / kg / deň.

POZOR! V závažnej forme akné môže denný príjem dosiahnuť až 2 mg / kg / deň. Avšak táto dávka je možná iba vtedy, ak pacient nemá vedľajšie účinky lieku.

Pri prvých pozitívnych posunoch

Pred začatím liečby sú mnohí zvedaví, kedy príde zlepšenie? Okamžite stojí za to povedať, že od prvého tabletky by ste nemali očakávať zázrak. Okrem toho je obvykle priebeh liečby pomerne dlhý a jeho trvanie je určené lekárom v závislosti od zložitosti ochorenia a fyziologických charakteristík pacienta.

Prvé pozitívne výsledky však možno pozorovať po prvom mesiaci užívania Roakkutanu. Samozrejme, liek pôsobí pomerne pomaly, ale po úplnej liečbe sa človek úplne zbaví akné.

Interakcia s inými liekmi

Ak užívate Roaccutane, musíte byť tak opatrní, ako je to možné, s inými liekmi. Napríklad interakcia izotretinoínu s tetracyklínovými antibiotikami významne znižuje účinnosť liečby.

Diuretiká a tiazidové sulfonamidové skupina zvýšená citlivosť na ultrafialové žiarenie ako výsledok existuje riziko, aby sa spálil aj po krátkom pobyte na slnku. Tetracyklíny však kontraindikovaný v kombinácii s drogou, pretože je plná vzhľad vnútrolebečného tlaku.

Okrem toho, v žiadnom prípade by sa nemala "zmiešané" Roakkutan s inými liekmi, liečbe akné, pupienky a papuly, napríklad retinol, tretinoín, tazarotén, a tak ďalej. D. Táto kombinácia môže byť plný výskytu hypervitaminózy A.

Kto je tento liek kontraindikovaný

Vzhľadom na prítomnosť silnej látky izotretinoín v kompozícii nie je liek vhodný pre každého.

Preto je Roaccutane kontraindikovaný u týchto kategórií osôb:

 • Pacienti, ktorí sú precitlivení na jednotlivé zložky lieku.
 • Tehotné ženy alebo počas obdobia dojčenia.
 • Ľudia trpiaci obezitou.
 • Pacienti s diabetes mellitus kategórie 1 a 2.
 • Ľudia, ktorí nosia kontaktné šošovky pre oči.
 • Deti do 12 rokov.
 • Osoby s ochorením pečene alebo obličiek.

Okrem toho je liek určený na odstránenie zložitých foriem akné. Neodporúča sa používať na liečbu miernych a miernych foriem kožných ochorení.

Nežiaduce účinky

V procese liečby Roaccutane majú pacienti často vedľajšie účinky. V niektorých prípadoch sa ich môžete zbaviť úpravou dávky, v iných prípadoch môžu dôsledky užívania pretrvávať aj po ukončení užívania tabliet. Takže dôsledky aplikácie prípravku možno vyjadriť pri porušení.

Zo strany epidermy a slizníc:

 • Pravidelná opacita rohovky oka.
 • Vzhľad svrbiacej kožnej vyrážky.
 • Suché pery.
 • Výskyt dermatitídy.
 • Zvýšené potenie.
 • Krvácanie z nosa.
 • Riedenie vlasov.
 • Hyperpigmentácie.
 • Zápal spojiviek.
 • Bolestivé pocity pri nosení kontaktných šošoviek.

Zo strany centrálneho nervového systému:

 • Vysoký intrakraniálny tlak.
 • Pravidelné bolesti hlavy.
 • Kŕče.
 • Depresívny stav.

Z tráviaceho traktu:

Z muskuloskeletálneho systému:

 • Artritída.
 • Pravidelná bolesť svalov a kĺbov.

V niektorých prípadoch môžu byť pozorované aj nasledujúce účinky:

 • Porušenie vnímania farieb (reverzibilný účinok).
 • Reverzibilné zhoršenie zraku pri nedostatočnom osvetlení.
 • Vzhľad fotofóbie.
 • Opuch optického nervu.
 • Zníženie sluchu pri niektorých frekvenciách.

POZOR! Zvyčajne komplikácie vznikajú z dôvodu vzhľadu citlivosti na zložky alebo ak pacient nedodržiava predpisy a dávky, ktoré mu predpísal špecialista.

Vo videu o používaní Roaccutane

Samozrejme, Roaccutane je liek, ktorý efektívne rieši vážne formy akné u ľudí. Avšak, vzhľadom na to, že droga má rad kontraindikácií a vedľajších účinkov skúsených odborníkov, než ju zapísať do tela pacienta odstrániť kožné problémy, starostlivo zvážiť výhody a nevýhody. Okrem toho, aby sa zabránilo vzniku komplikácií, muž prechádzajúci priebeh liečby by mali byť vyšetrení v zdravotníckom zariadení.