Hlavná

Ateróm

Dechtové mydlo z akné: recenzie. Ako používať dechtové mydlo

Pomáha mydlo z dechtu s akné? Spätná väzba používateľov, ktorí testovali tento produkt, naznačujú, že ide o účinný prostriedok proti akné a rôznym zápalom kože. Je pravda, že veľa spotrebiteľov našlo vo svojej činnosti niekoľko negatívnych vedľajších účinkov. Pokúsme sa zistiť, či je tento kozmetický výrobok škodlivý alebo užitočný pre naše zdravie. Aby ste mohli odpovedať na túto otázku, musíte sa obrátiť na informácie o zložení nástroja, naučiť sa ho používať a zobraziť spätnú väzbu od používateľov.

štruktúra

Čo je to dechtové mydlo? Jeho vlastnosti sú určené zložkami vo svojom zložení. Na 90% sa skladá z obyčajného mydla a 10% v ňom - ​​brezového dechtu. Posledná z nich je vyrobená z brezovej kôry pyrolýzou v špeciálnych kvetináčoch. Ľudia o dlhodobej dobe vedia o výhodných vlastnostiach dechtu. Našiel široké uplatnenie v medicíne a kozmeteológii, ako aj v záhradníctve. Bolo použité na impregnáciu dreva a kože, mazanie rôznych častí. Cudzinci nazývali brezový decht inak ako "ruská ropa". Je to produkt suchého destilácie dreva, ktorý dáva dechtovému mydlu špecifický zápach, ktorý mnohí nájdu nepríjemné a tmavo hnedú farbu.

Užitočné vlastnosti

Birch decht je prirodzeným antiseptikom. Odstraňuje rôzne zápaly kože, podporuje rýchle hojenie malých rán a odrenín, zabíja patogénne baktérie, ktoré prispievajú k šíreniu infekcie. S akné, vredmi a akné lepšie kozmetické výrobky pomôžu vyrovnať sa s mydlom dechtu. Výhody tu sa prejavuje nielen v tom, že sa potláča infekcie, ale aj v tom, že dobre schne mastnú pleť, že ju zbaví problému upchávaniu pórov vylučuje póry tuku. Okrem toho sa tento produkt môže použiť aj na liečivé účely, napríklad na zmiernenie symptómov psoriázy. Je známe, že mnohí používajú kúpele s penovou dechtovou dechtou na nohy na liečbu a prevenciu hubových chorôb. Niektoré ženy používajú dechtové mydlo ako hygienické prostriedky pre dôvernú hygienu. Existuje veľa pozitívnej spätnej väzby, že bojuje dobre proti ženským infekciám.

Niekoľko tajomstiev od spotrebiteľov

• Jednou z hlavných nevýhod výrobku je nepríjemný zápach. Po umytí netrvá dlho - len pár minút. Ale ak si umývate dechtové mydlo s dechtovým mydlom, potom zápach z vlasov nebude dlhší čas najlepším. Vyriešte tento problém kvapkou akéhokoľvek esenciálneho oleja s príjemnou vôňou alebo niekoľkými obľúbenými parfémami. Ak to urobíte, keď namylivanii potrebujete len uvoľniť trochu peňazí a umyť si hlavu ako obvykle.

• Na predaj sa objavil kvapalný decht. Má príjemnú konzistenciu a jemnú nenápadnú arómu. Ale veľa spotrebiteľov, ktorí testovali liek, poznamenáva, že môže spôsobiť ešte intenzívnejší zápal kože v dôsledku obsahu silných povrchovo aktívnych látok. Preto je tu len jedna rada: dôverovať starému testovanému tvrdenému dechtovému mydlu, aby ste sa zbavili akné.

• Aby ste sa zbavili pupienkov, nemusíte umyť tvár mydlom večer. Niektorí používatelia odporúčajú odstrániť malý kúsok nechtov a aplikovať na zapálenú oblasť pokožky. Ráno, ako sa hovorí, nebude žiadna stopa pustuly.

• Pokiaľ používate dechtové mydlo, je lepšie prestať používať kroviny a šupky. To môže poškodiť citlivú pokožku, vysušené týmto liekom.

Na vlasy

Mnohí používatelia používajú tento výrobok nielen na umývanie tela, ale aj na hlavu. Čo je v tomto prípade použitie dechtového mydla? Dobre vysuší mastnú pokožku hlavy, eliminuje lupiny, posilňuje korene vlasov. Ak to chcete urobiť, len napenetím ​​mydlo pod prúdom teplej vody a niekoľkokrát opláchnite hlavu s výslednou penou. Niektorí spotrebitelia však varujú, že majitelia príliš tenkých vlasov musia byť veľmi opatrní a nemôžu byť unášaní vodnými postupmi s mydlom. Koniec koncov, veľmi vysuší pokožku a vlasy. Po umývaní sa odporúča aplikovať balzam na vlasy alebo vyhladzovaciu masku na vlasy, aby boli lepšie česané a zostali jemné a poslušné.

Pre tvár

Ako používať dechtové mydlo na odstránenie akné a zápalu? Mnohí spotrebitelia na tento účel vytvárajú masku na tvár. Aby ste to dosiahli, je potrebné piť mydlo v rukách pod prúdom vody a naniesť penu na pokožku 5-10 minút. Celý kurz je 2-3 týždne. Často to nesleduje, pretože môžete pokožku vysušiť. Bude to stačiť raz za 2-3 dni. A to je pre mastnú pleť. Pre suchú pleť, 2-3-násobná aplikácia za mesiac stačí na zmiernenie rôznych zápalov a podráždenia. Po ukončení procedúry musíte vždy mačúť tvár akýmkoľvek vyživujúcim alebo zvlhčujúcim krémom. Nemôžete použiť masku. Väčšina spotrebiteľov sa jednoducho umyje dechtovým mydlom. Robiť to neustále sa neodporúča ani pre ľudí s veľmi mastnou pokožkou. Je lepšie vykonať takéto procedúry do 2 týždňov.

Na prevenciu ARVI

Už vieme, že veľmi rýchlo pomáha zbaviť sa močového dechtu z akné. Odporúčania spotrebiteľov naznačujú, že tento lacný nástroj efektívne bojuje proti akné a pustulám kožným infekciám. Je známe, že niektorí užívatelia používali tar tar, aby chránili svoje telo pred infiltráciou chrípkových vírusov a ARVI. Preto, ako sa hovorí, stačí, aby ste maličký prst mydlo a trieť nosné pasáže. Radcovia varujú, že tento postup nie je príjemný. Potom začne intenzívne slzenie a kýchanie. Ale žiadna infekcia, šírenie kvapôčok vo vzduchu, teraz nehrozíte.

Od rany a odreniny

Mnoho spotrebiteľov súhlasí s tým, že rýchle zmývanie mydla pomáha zbaviť sa pupienkov. A môže byť použitý ako antiseptikum na zmiernenie zápalu v rane? Podporuje liečenie? Alebo kvôli jej sušiacemu efektu nebude rana trvať dlho? Ukázalo sa, že tento produkt je celkom vhodný na pranie malých odier a mikroúrazov. Mydlo má antibakteriálny a antiseptický účinok. Okrem toho pomáha urýchliť proces regenerácie pokožky. Jeho použitie však vôbec nezbavuje používanie rôznych liekov potrebných na hojenie rán.

Ako si vyrobiť dechtové mydlo

Aplikácia tohto výrobku je neobvykle široká. Mnohí používatelia sa zaujímajú o to, ako varenie dechtu doma vlastnými rukami. Ukázalo sa, že všetko tu je veľmi jednoduché. K tomu potrebujete:

 1. Vezmite si zvyčajné dieťa mydlo a rozotrite ho na veľké strúhadlo.
 2. Výslednú hmotu vložte do hrnca a vložte ju na vodný kúpeľ. Pridajte 1 lyžicu prevarenej vody do hoblín a miešajte, kým sa mydlo úplne nerozpustí.
 3. Vezmite 1 čajovú lyžičku brezového dechtu a vložte mydlovú hmotu. Dôkladne premiešajte a odstráňte z tepla.
 4. Nechajte hmotu trochu vychladnúť. Potom ju nalejte na formy. Mýdlo by sa malo niekoľko dní vytvrdnúť pri izbovej teplote. Niektorí používatelia odporúčajú pridanie malého medu alebo broskyne a mandľového oleja.

Kde kúpiť

Mnohí môžu mať otázku, ako si kúpiť tar decht. Jeho vlastnosti sú jedinečné. Kto môže využiť túto prirodzenú antiseptickú látku. Tento výrobok je možné zakúpiť v bežnom obchode s chemikáliami v domácnosti. Jedna z najlacnejších možností - dechtové mydlo z továrne "Nevskaya Cosmetics". Mnoho spotrebiteľov plne verí kvalite tejto značky. Existujú tiež drahšie možnosti, napríklad decht ručné mydlo. Rôzne oleje (repkový, kokosový, olivový, sójový, ricínový), vonné látky, rastlinné extrakty sa často pridávajú do tohto produktu, aby mu poskytli starostlivosť a dezodoranty. To však podľa názoru mnohých používateľov znižuje hodnotu takéhoto mydla. Koniec koncov, zvýšenie množstva prichádzajúcich prísad môže spôsobiť podráždenie pokožky.

Cena produktu

Ďalšou dôležitou otázkou, ktorá znepokojuje mnohých spotrebiteľov, je cena takéhoto výrobku ako dechtového mydla. Jeho cena závisí predovšetkým od značky výrobcu. Takže napríklad náklady na výrobok z továrne "Nevskaya Cosmetics" je asi 20 rubľov za kus. Ide o najobľúbenejšiu možnosť rozpočtu. Dechtové mydlo "Birch Grove" od výrobcu "MiKo" stojí asi 150 rubľov za kus s hmotnosťou 75 gramov. K dispozícii je podobný produkt v rade výrobkov značky kozmetiky "Babička Agafia". Nazýva sa to "čierne mydlo na kúpanie." Vo svojom zložení je okrem dechtu extrakty z 37 liečivých bylín, horského vosku Altai a ďalších zložiek. Cena takého produktu je 140-170 rubľov. Tekuté dechtové mýdlo "Tana" od firmy "Twins Tak" stojí 130 rubľov. Cena takého ručne vyrobeného výrobku môže dosiahnuť 200 až 300 rubľov na kus s hmotnosťou 75 gramov.

Alternatívne prostriedky

Mnohí sa zhodnú, že je to veľmi efektívne mydlo z akné. Spätná väzba používateľov však naznačuje, že nie všetky sú vhodné. Niekedy pri riešení problémov s pokožkou môže byť potrebné lekárske lekárstvo. Je známe, že breza decht je súčasťou mnohých moderných mastí a prípravky, ako sú masti, Wisniewski antrasulfonovaya masti lokakortentar, Tar vodu a ďalšie. Všetky tieto lieky sú v podstate proti poškriabaniu a hojenie rán.

Pozitívna reakcia

Mnohí ľudia, ktorí majú problémy s kožou, radšej používajú močiarové delo namiesto moderných drahých prípravkov na ich liečbu. Jeho použitie je zrejmé. Birch decht, ktorý je súčasťou jeho zloženia, má antimikrobiálny a protizápalový účinok na pokožku. Existuje veľa pozitívnej spätnej väzby, že tento výrobok, napriek nízkym nákladom, je dosť účinný v boji proti pupienkam a akné. Niektorí používajú mydlo nielen na umývanie, ale aj na umývanie vlasov. Podľa ich názoru to rieši niekoľko problémov s vlasmi: lupiny, nadmerný obsah tuku, strata. Hlavná vec, na ktorú musíte venovať pozornosť, upozorňujem spotrebiteľov, je aplikácia produktu kurzmi, nie vždy. Koniec koncov, ak používate tento mydlo denne, môže to vyvolať problémy s pokožkou a vlasmi.

Negatívne pripomienky

Nie všetci používatelia sú presvedčení, že mýdlo na tvár je užitočné. Tento produkt drasticky vysuší pokožku. Väčšina spotrebiteľov, ktorí ju používajú, to venuje pozornosť. Vlasy po umývaní sa stávajú ťažkými a nespravodlivými. Aby ste tomu zabránili, mali by ste ich po procedúre opláchnuť teplou vodou, okyslené ocotom. Môžete použiť na tento účel a kondicionér alebo balzam oplachovať. Druhé mínus tovaru, podľa názoru nespokojných kupujúcich, je nepríjemný zápach. Ak po umývaní jeho tváre rýchlo zmizne rýchlo, potom sa po praní hlavy zotrváva dlho. Podnikaví užívatelia vyriešia tento problém dvoma spôsobmi: používajte decht miesto mydla s ľahkou arómou a pridajte kvapku esenciálneho oleja do peny. Niektorí kupujúci vo svojich komentároch zdieľajú ďalšie tajomstvo, ako sa vyhnúť nepríjemnému vôňu po použití výrobku. Po namočení vylejú svoj obľúbený sprchový gél na špongiu zhora a dokončia postupy s vodou. Po tomto sa spravidla nevyskytuje "stopa" nepríjemného jantáru. Tretia nevýhoda, ktorú je možné prečítať v používateľských recenziách, sa týka malej účinnosti produktu proti akné. Ľudia píšu, že toto mydlo im nepomohlo vyriešiť chyby pokožky. Je možné, že to bolo preto, lebo akné v nich bolo spôsobené zdravotnými problémami, ako je narušenie gastrointestinálneho traktu a hormonálne zlyhanie. V takýchto prípadoch nečakajte zázrak. Problém je potrebné vyriešiť zvnútra. Aby ste to dosiahli, musíte prejsť potrebnou skúškou a požiadať o pomoc kvalifikovaného odborníka.

Zistili sme, že mnohým používateľom sa pomáha zbaviť sa mydlovej zmesi z akné. Ich svedectvá nám hovoria, že tento jednoduchý a lacný výrobok účinne bojuje s rôznymi kožnými vyrážkami, podráždením a zápalom. Jeho použitie však nie je vhodné pre všetkých.

Má pomôcť mydlo z akné

Výruky na tvári nikomu neprinášajú radosť.

Preto sa ich ľudia snažia zbaviť všetkými dostupnými prostriedkami.

A napriek skutočnosti, že v poslednej dobe sú regály obchodov a lekární naplnené množstvom kozmetiky z akné, mnohí dávajú prednosť starým babičkovým receptom.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Už bolo dokázané, že takéto jednoduché metódy nie sú menej účinné.

Preto sa teraz používa močovka z akné.

Táto jednoduchá kozmetika s prirodzenou kompozíciou bola použitá pri mnohých kožných ochoreniach.

Môžete ju použiť aj v prípade, že existujú miesta. Moderní mladí ľudia vedia málo o svojich užitočných vlastnostiach a nie každý má rád zvláštny nepríjemný zápach.

štruktúra

Klasické dechtové mydlo má veľmi jednoduché zloženie.

V ňom sa používa 90% zvyčajného neutrálneho mydla bez vôní a farbív. A 10% prírodného brezového dechtu.

Práve tie tmavohnedé tyčinky s ostrým zápachom, ktoré sú najužitočnejšie.

Ale teraz toto mydlo prichádza v rôznych variantoch. A okrem dechtu môže obsahovať rôzne vonné látky, stabilizátory, emulgátory a iné látky.

Tí, ktorí sú silne zmätení nepríjemným zápachom dechtu, si môžete vyskúšať ochutené mydlo.

Stále bude účinný proti akné, pretože decht je veľmi silná látka.

Užitočné vlastnosti

Ak chcete pochopiť, či mydlo pomáha s akné, musíte zistiť, aké vlastnosti má birch decht.

Táto látka je už dávno hodnotená v ľudovej medicíne pre jej terapeutický účinok na pokožku. A až do súčasnosti sa naďalej používa na liečbu plesňových a parazitárnych ochorení, ako aj v kozmeteológii na zlepšenie stavu pokožky a vlasov.

Foto: prostriedok sa používa v kozmeteológii na zlepšenie stavu kože

Neztráca popularitu z dôvodu takých užitočných vlastností:

 • odstraňuje zápal;
 • zlepšuje krvný obeh v epiderme;
 • urýchľuje hojenie malých rán;
 • má antiseptický účinok;
 • vysušuje pupienky;
 • pomáha pri akné, alergických vyrážkach, furunkulóze;
 • normalizuje prácu mazových žliaz a odstraňuje mastný lesk z tváre;
 • bielie kožu, pomáha z pigmentových škvŕn a škvŕn po akné.

Metódy používania dechtu z akné

Tí, ktorí sa rozhodli používať dechtové mydlo na boj proti akné, musíte zistiť, ako ich používať, aby ste nepoškodili pokožku.

Existujú tri najbežnejšie a najúčinnejšie spôsoby použitia tohto riešenia: umývanie, spotové aplikácie a masky.

umývanie

Toto je najjednoduchší a najbežnejší spôsob použitia mydla.

Ale aj bežné umývanie môže spôsobiť silný peeling a alergickú reakciu, ak sa nedodržia určité pravidlá. Preto predtým, ako začnete používať tento nástroj, musíte zistiť, ako správne umývať dechtové mýdlo.

Foto: mydlo sa môže použiť na umývanie

Ak to chcete urobiť, použite niekoľko tipov:

 • ľudia s mastnou pokožkou sa môžu umyť ráno a večer;
 • ak je pokožka suchá, musíte to robiť len vo večerných hodinách každý druhý deň;
 • je lepšie postupovať 1-2 hodiny pred spaním a pred odchodom von;
 • že pokožka nezačne silne vyschnúť, po umytí je potrebné na tvár vyliečiť výživný krém;
 • ak dôjde k podráždeniu alebo odlupovaniu, používanie dechtu by sa malo zlikvidovať;
 • takáto liečba je 2-4 týždne, potom musíte urobiť prestávku.

Bodové aplikácie

Viac agresívny vplyv, ale efektívnejšie je používanie dechtového mydla vo forme bodových aplikácií.

Fotografia: s jedinou vyrážkou sa výrobok aplikuje v pozdĺžnom smere

Táto metóda pomáha dobre pri podkožnom akne, vysušuje pustuly. Ale táto metóda je vhodná len vtedy, ak nie je veľa vyrážok. Aplikujte aplikácie bodov každý deň po dobu 2 týždňov. Zvyčajne počas tejto doby zmiznú všetky pupienky.

Ako postupovať správne:

 • stlačte malé množstvo tekutého mydla do dlaní alebo trocha trocha vody z trochu vody z bežného mydla;
 • aplikujte bod na akné s vatovým tampónom;
 • nechajte ju 10-15 minút;
 • opláchnite dobre teplou vodou;
 • aplikujte zvlhčovač.

masky

Maska z dechtu sa účinne vyrovná s akýmikoľvek vyrážkami.

Foto: odporúča sa, aby bola maska ​​aplikovaná len na problémové oblasti

Na rozdiel od predchádzajúcich metód má mäkší účinok. Koniec koncov, zloženie masky môže pridať celý rad výrobkov, ktoré zmierňujú účinok sušenia močiarového dechtu.

Ale napriek tomu sa odporúča, aby to nebolo na celú tvár a len na problémových miestach.

 • Pre masky si tekuté dechtové mýdlo alebo rozpustený v malom množstve vodných hoblín.
 • Udržujte kompozíciu na tvári nemôže byť viac ako 10-15 minút, potom dobre opláchnite teplou vodou.

Môžete použiť jeden z najobľúbenejších receptov.

 • Škrabanie z dechtu mýdla pomôže odstrániť zápaly, vysušiť pupienky a urýchliť proces regenerácie pokožky. Aby ste to urobili, musíte si vziať 2 lyžice rozpustených hoblín mydla a malú lyžicu plytkej morskej soli.
 • Ak je pokožka suchá, potom sa pena alebo hotové tekuté mydlo zmieša 2: 1 s tukovým kyslou smotanou.
 • Pre každý typ pokožky môžete použiť výživnú masku. Je vyrobená z tekutého medu a mydla z mydla zmiešaného 3: 1.

Video: "Top 5 rozpočtových prostriedkov na boj proti akné"

Ako variť vlastnými rukami

Napriek skutočnosti, že toto mydlo je veľmi lacné, mnohí radšej to sami varia.

 • Aby ste to dosiahli, musíte ho rozomeliť a potom roztaviť tyčinku bežného neutrálneho mydla, napríklad mydlá na vodnom kúpeli.
 • Pridajte trochu vody a varte.
 • Potom pridajte decht, ktorý si môžete zakúpiť v lekárni. Dosť 2 lyžice.
 • Keď sa hmota začne podobať lepidlu, musíte ho ochladiť a naliať na formy.

Domáce mydlo má mäkší účinok a nevysušuje pokožku.

Dechtová mydlo z akné

Dechtové mydlo má úplne neatraktívny vzhľad a má veľmi ostrý a špecifický zápach, ktorý vo väčšine prípadov odpudzuje mnoho ľudí, ktorí nevedia, aké cenné vlastnosti má táto kozmetická látka.

Čo je to dechtové mydlo: jeho zloženie a vlastnosti

Birch decht je jednou z dôležitých zložiek, ktorá má uzdravujúci a uťahovací účinok. Tento nástroj sa považuje za jeden z najlacnejších a najvýkonnejších a prispieva k rýchlemu hojeniu a zotaveniu rôznych zranení. Preto aj napriek nepríjemnému vôňu je múčka z dechtov v dopyte medzi kupujúcimi, ktorí majú problémy s pokožkou alebo vlasmi. Navyše je toto mydlo vynikajúcim antiseptikom. Môže sa použiť nielen na prevenciu určitých ochorení kože, ale aj na použitie ako liek.

Zloženie dechtového mydla je pomerne jednoduché a neobsahuje žiadne exotické zložky. Takmer všetkých 90% tvoria prírodné tuky a likéry a zvyšok percenta je brezový decht, ktorý je vyrobený z tenkej hornej vrstvy brezy.

Dechtové mydlo má mnoho užitočných vlastností, napríklad:

 • Každé ráno sa umyje mydlom z prírodného brezového dechtu, môžete sa zbaviť takéhoto ochorenia, ako sú čierne škvrny na tvári, červené zápaly a pupienky. Zvlášť na tento postup sa odporúča dospievajúcim, ktorých telo je náchylné na hormonálne zmeny.
 • Dermatológovia a kozmetológovia odporúčajú používať tento liek, ak máte dokonca počiatočnú fázu výskytu psoriázy, zbavenie sa alebo červeného odlupovania zápalu na tvári.
 • Ak máte odreniny na koži, malé trhliny alebo akékoľvek iné poškodenie pokožky, potom dechtové mydlo bude mať antiseptický a hojivý účinok.
 • Tento liek je účinnou látkou nielen pre tvár, ale aj pre vlasy. So seborrheou alebo zvýšenou hladinou mastných vlasov môže byť toto mydlo ošetrené vlasovými koreňmi namiesto bežného šampónu.
 • Aj pomocou tar mydlo ako pravidelné preventívne nástroj, môžete si byť istí, že nie je stretnúť ochorenie ako huba, svrabu alebo iného vírusového alebo alergického ochorenia.

Má mydlo z akné na tvár a chrbát pomoc?

Ak trpíte výskytom mnohých akné na pokožke tváre alebo chrbta, nie je nutné ihneď kúpiť drahé kozmetické prípravky. Na začiatok môžete použiť dobre známe a lacné dechtové mýdlo, ktoré je lacné a predáva sa v akejkoľvek lekárni.

V skutočnosti, ak aspoň raz za týždeň urobíte šupky pomocou tohto nástroja, potom po chvíli si všimnete, že pokožka akné a čiernych bodiek sa stala oveľa menšou a stav pleti je oveľa lepší. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa odlupovať, je jednoducho poraziť mydlo do peny a ošetriť ju pokožkou tváre a chrbta, potom ju nechať 5-10 minút a opláchnuť teplou vodou. Takýto lúpanie nielenže čistí póry a pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn, ale tiež znižuje zápal, ktorý môže sprevádzať červené škvrny.

Ak ste našli hnisavý pupienok, nemôžete ho v žiadnom prípade tlačiť. Namiesto toho je lepšie použiť dechtové mydlo nasledujúcim spôsobom: odlomte malý kúsok mydla a položte ho na miesto vzhľadu pupa a zalepte ho cez noc lepiacou páskou. Ráno si všimnete, že zápal sa výrazne znížil a pupienok vyschol.

S akné na zadnej strane, je ťažšie bojovať, pretože nie je ľahké dostať sa na ich miesto. Preto, na boj proti tejto chorobe, môžete použiť také pomocné prostriedky ako lyka. Musí sa namočiť a ošetriť dechtovým mydlom, potom prechádzať cez všetky oblasti chrbta, kde sú pupienky.

Ako používať dechtové mydlo z akné?

Tento nástroj je známy svojimi zázračnými vlastnosťami už dlhú dobu a je vynikajúcou rozpočtovou kozmetickou látkou. Zvlášť sa to považuje za nevyhnutné pre tých, ktorí zápasia s hojným výskytom akné a čiernych škvŕn. Esenciálne oleje a aromatické oleje môžu nielen zvýšiť účinok mydlového dechtu, ale tiež potláčať špecifický zápach.

 1. Jednou z prvých a najjednoduchších metód na boj s touto chorobou je jednoducho umývať dechtovým mydlom každé ráno a večer, venujúc zvláštnu pozornosť problémovej oblasti pokožky. Treba však poznamenať, že sa tiež neodporúča prijať príliš veľkú časť tohto lieku, pretože má silný účinok na sušenie. To platí najmä pre tých, ktorí majú suchú alebo veľmi jemnú pokožku.
 2. Môžete tiež urobiť masku doma. Vezmite malý kúsok mydla, ktorý musí byť naplnený vodou a šľahačom až do homogénnej kvapalnej hmoty. Aplikujte na tvár po dobu 15 minút, potom opláchnite teplou vodou a naneste zvlhčovač.
 3. Dechtovým mydlom je možné nielen umývať, ale aj použiť na presné určenie akné na mieste. Aby ste to dosiahli, musíte na postihnuté miesto položiť malý kúsok mydla a zalepiť ho lepiacou páskou. Najlepšie je to urobiť v noci. Po takomto zákroku od zápalu nebude stopa.
 4. Ak trpíte hojným výskytom akné a čiernych škvŕn na takých miestach tela, ako sú chrbát, ramená alebo hrudník, potom sa v tomto prípade môže použiť namáčadlo z dechtu a namiesto sprchového gélu. Po niekoľkých takýchto postupoch si všimnete, že vaša pleť je čistejšia a všetky zápaly zmizli.
 5. Treba poznamenať, že táto látka sa používa aj na intímnu hygienu. Pôsobí ako vynikajúci antibakteriálny prostriedok, pomáha predchádzať rôznym chorobám (u žien a mužov), a tiež bojuje s výskytom akné v intímnej zóne.
 6. Tiež muži a ženy môžu používať dechtové mydlo namiesto holenie peny. Aby ste to urobili, mydlová pena by mala byť ošetrená pokožkou, po ktorej môžete začať odstraňovať vlasy v zbernej zóne.
 7. Ak trpíte prítomnosťou pupienkov vo vlasoch na hlave, potom v tomto prípade môžete použiť močiarové mydlo namiesto šampónu alebo v kombinácii s ním. Tento postup pomôže bojovať proti lupinám a vysokým obsahom tuku na vlasy a posilní korene a poskytne extra objem.
 8. Za prítomnosti všetkých cenných vlastností tohto mydla je tu jedna nevýhoda - je to silný a ostrý zápach. Preto sa odporúča používať ho večer alebo aspoň dve až tri hodiny pred odchodom z domu. To je ten čas, ktorý je potrebný pred úplným zvetrávaním. Navyše necítite žiaden dezodoračný prostriedok alebo toaletnú vodu, pretože akékoľvek chemické činidlá spomaľujú prirodzený proces odmasťovania dechtu alebo naopak, môžu ho posilniť. Preto sa pokúste plánovať svoj čas vopred, keď použijete toto mydlo ako terapeutické alebo preventívne činidlo.

Ako pripraviť dechtové mydlo doma?

Ak chcete pripraviť mydlo, môžete použiť nasledujúce odporúčania:

Jedným z najjednoduchších spôsobov je v jednej nádobe tritovať dve tyče mydla (jeden decht, ďalšie bežné toalety bez príchuti). Potom ho vložte do vodného kúpeľa, pridajte pol šálky teplej vody a rozpustite mydlo do jednej hmoty. Potom musíte odstrániť nádobu z ohňa, dať mydlovú konzistenciu trochu chladnú a nalejte do foriem, potom nechajte až do úplného vytvrdnutia a použite.

Môžete tiež trieť len jeden riadok bežného mydla, roztaviť ho a pridať dve lyžice prírodného brezového dechtu, ktoré si môžete zakúpiť v lekárni.

Dechtové mydlo z akné - recenzie

Dechtové mydlo kvôli nízkej cene a dostupnosti je veľmi populárny liek na akné, akné a iné kožné problémy. V sieti sa môžete stretnúť s mnohými recenziami, tu sú niektoré z nich:

 1. Moja mydlo z dechtovej smotany sa mi páčilo ako bežný antiseptický prostriedok, ktorý si môžete umyť rukami alebo nahradiť sprchovým gélom. Ak vylúčite zápach, dokonale eliminuje problém s pupienkami a zápalom.
 2. Kedysi som liečil pokožku mydlom z detskej adolescencie, keď bolo obzvlášť nápadné množstvo akné. Absolútne neobťažuje štipľavý zápach, pretože sa rýchlo zhoršuje, a ak sa mydlo používa dlhú dobu, potom sa dokonca špecifická aróma začne páčiť, môžete si naň ľahko zvyknúť.
 3. Dechtové mydlo je vynikajúci preventívny nástroj. Nepoužívam to denne, pretože suší kožu, ale na prevenciu alebo očistenie pokožky je nenahraditeľnou rozpočtovou látkou, že si jednoducho umývate ruky, tváre môžete odlupovať alebo zbaviť sa lupín.


Čakáme v komentároch vašej spätnej väzby o tomto zázračnom lieku - dechtovom mydle.

Dechtové mydlo z akné na tvár, chrbát a hlavu - 3 účinné spôsoby aplikácie

Dechtové mydlo, ako liek na komedóny, akné, akné a akné, už dlho používajú ľudia liečitelia. Obľúbenosť tohto výrobku v boji proti kožným problémom je spôsobená jeho vysokou účinnosťou pre všetky typy pleti a nízkymi nákladmi.

Má pomôcť mydlo z akné

Alternatívna medicína odporúča použitie dechtu z akné a iných kožných problémov. Najpohodlnejšie na použitie na pokožke tváre je decht pridaný do mydla. Hlavnou vlastnosťou tohto mydla je antibakteriálny účinok. Ak chcete mať prvé zlepšenie zdravia pokožky, odporúča sa používať mydlo s dechtom dva týždne. Ak chcete dosiahnuť pevný výsledok, mydlo by sa malo používať 2-3 mesiace. Systematické používanie mydla s dechtom pomáha zlepšiť stav pokožky a zbaviť sa vyrážok a čiernych škvŕn.

Mydlo s dechtom je dobré a zlé

Mydlo s dechtom je výrobok, v ktorom je 90% mydlá na prádlo kombinovaných s 10% brezového dechtu. Dechtové mydlo z akné a čiernych bodiek má užitočné vlastnosti vďaka liečebným vlastnostiam každej zložky. Domáce mydlo v netradičnom lekárstve sa používa ako nástroj na boj proti škodlivým baktériám alkalizáciou prostredia. Dechtové mydlo má veľa užitočných vlastností a jednou nevýhodou je ostrý zápach, ktorý sa po umývaní v krátkom čase odparuje. Medzi užitočné vlastnosti brezového dechtu patrí:

 • odstraňuje zápal;
 • bojuje proti škodlivým baktériám a hubám;
 • Dehydruje mastnú pokožku;
 • negatívne ovplyvňuje roztoče, ktoré spôsobujú demodikózu;
 • zvyšuje mikrocirkuláciu epidermis, čo vedie k zlepšeniu stavu kože;
 • znižuje množstvo akné čistením pórov.

Dechtové mydlo z akné - ako používať?

Mydlo s dechtom sa často predáva vo forme tyčiniek, ale môžeme nájsť dechtové mydlo v tekutej verzii. Na zlepšenie pokožky odporúčajú kozmetológovia používať toto mydlo týmito spôsobmi:

 1. Umývanie. Pred použitím mydlovej zmesi z akné sa pokožka umyje teplou vodou. Mydlo je penové v dlaniach a pena sa nanáša masážnymi pohybmi na koži tváre. Odolajte 2-3 minúty a potom odstráňte pomocou teplej vody. Dokončite procedúru studenou vodou a naneste zvlhčovač, aby ste zabránili vysušeniu pokožky. Umývanie mydlom sa vykonáva dvakrát denne s normálnou a mastnou pokožkou, a keď je suchá - každý druhý deň. Takže až do vymiznutia príznakov zápalu.
 2. Použitie bodov. Pri veľkých jednotlivých erupciach sa aplikuje bodová liečba. Za týmto účelom sa človek umyje a aplikuje na kúsky zmäkčeného dechtu. Po 20 minútach umývajte mydlo teplou vodou a potom studenou vodou na zlepšenie krvného obehu.
 3. Maska. Maska dechtového mydla z pupienkov aplikovaná raz týždenne s normálnou a mastnou pokožkou a každé dva týždne - keď je suchá. Pri príprave masky sa mydlo zriedi vodou a pridávajú sa ďalšie zložky: med, škorica, bujóny liečivých bylín, krém. Na obličejovej dechtovej maske sa aplikuje štetcom a nechá sa 15-20 minút. Odoberte masku teplou a studenou vodou.

Dechtové mydlo z akné na tvári

Dechtové mydlo pomáha s akné, zlepšuje stav pokožky, zmierňuje pustulárne infekcie, ale vyžaduje si čas a systematické úsilie na získanie trvalého liečebného účinku. Ak sa chcete zbaviť problémov s kožou, môžete použiť ktorúkoľvek z vyššie popísaných metód. Denné umývanie dechtovým mydlom z akné netrvá veľa času, ale má zaručený účinok. Trvá to viac času na masky, ale nestojí za to robiť každý deň. 20 minút týždenne, podávaných na masku na tvár, bude mať najpozitívnejší vplyv na zdravie kože.

Dechtové mydlo z akné na zadnej strane

Zápalové pustuly sa môžu objaviť na koži chrbta. V takomto prípade môžete použiť aj močovinu proti akné. Na to je potrebné aplikovať mydlo na delenie, odrezať ju a nechať pena v podobe masky na štvrťhodinu. Ak sú zápaly veľké a nie je ich veľa, potom môžete na absces aplikovať kúsok dechtového mydla a na noc ho prilepiť lepiacou páskou. Zlepšenie stavu nastáva po 3-4 aplikáciách. Celý kurz zahŕňa v závislosti od stavu 1-3 mesiace.

Dechtové mydlo z akné na hlave

Ako sa zbaviť akné pokožky hlavy nie je ľahká úloha, ale v takom prípade môžete použiť aj mydlo s dechtom. Ak je veľa akné, môžete vytvoriť masku s mydlom:

 1. Vmasírujte pokožku hlavy vlhkým mydlom.
 2. Zabaľte uterák a postavte sa 15-20 minút.
 3. Odstráňte masku teplou vodou.
 4. Suché vlasy sa odporúčajú po zvlhčení masky balzamom.

Na čistenie vlasov s mydlom dechtu namiesto šampónu sa neodporúča vlasy vysušiť.

Pri punkčných vyrážkach môžete v noci použiť mydlo z dechtov. Za týmto účelom, navlhčenom mydlom, sa na zapálenej oblasti objaví silná vrstva oleja a nechá sa cez noc. Ráno mýdlo musí byť odstránené pod prúdom teplej vody. Priebeh liečby zápalu môže trvať niekoľko týždňov až niekoľko mesiacov. V procese liečby je sledovať stav vlasov: ak sa vlasy po aplikácii mydla stávajú vyblednuté a zle vyzerajú, mali by ste pridať hydratačnú masku.

Po dechovej mase sa objavilo akné

Mydlo s brezovým dechtom bojuje s akné, ktorého príčinou je bakteriálna infekcia. Ak sa po aplikácii mydla s dechtom začali objavovať pupienky, môžete mať podozrenie na prítomnosť vnútorných problémov s hormónmi, pečeňou, infekciami. Niekedy je príčinou vyrážok nadbytok sladkostí v strave. V tomto prípade žiadne externé prostriedky nemôžu viesť k trvalému výsledku, kým sa neodstráni základný problém spôsobujúci ochorenia kože. Dechtové mydlo z podkožného akné nie je vždy účinné, v tomto prípade je lepšie použiť iný spôsob liečby.

Dechtová mydlo z akné

Grishkova Marina Aktualizované: 2017-02-24

Problémová koža vždy vyžaduje starostlivú starostlivosť s nákladnými prostriedkami. Často sa však tento problém dokonale vyrovná aj domácim ľuďom. Skvelým príkladom je dechtová múčka proti akné, recenzie o tom, ktoré nezastavujú, aby dievčatá potešili.

Čo je to mydlo a ako to pomáha

Mýdlo z dechtu sa získava zo špeciálneho bravčového dechtu. Tento prírodný prvok má zázračné vlastnosti: liečí rany, vytvára antibakteriálny účinok, pomáha vyrovnávať sa s pustou. V skutočnosti ide o najbežnejšie mydlo, ktoré pozostáva z 90% bežného kozmetického výrobku a 10 brezového dechtu.

čo pozitívny účinok poskytuje dechtové mydlo:

 1. Vďaka mikročastám čistí pokožku mŕtvych buniek. Je to veľmi jemná exfoliácia, ktorá nedrží ani najcitlivejšiu pokožku;
 2. Znižuje tvorbu mazu, takže dostaneme dokonale matnú kožu bez lesku a pupienkov;
 3. Zničí všetky patogénne baktérie, ktoré spôsobujú akné, akné, komedóny a akné;
 4. Poskytuje preventívny účinok na mnohé ochorenia kože: lišaj, dermatitída, ekzém;
 5. Stredne vysušte hornú vrstvu pokožky, zúžte póry.

Fotografické mydlo

Navyše, dechtové mydlo pomáha zbaviť sa akné nielen na tvári, ale aj na zadku, zadku, miernemu potenie a tiež sa používa proti nepríjemnému vôňu nôh. Produkt môžete kúpiť v ktoromkoľvek kozmetickom obchode alebo v lekárni, nedávno sa predával aj v obchodoch s potravinami. Cena tohto zázračného mydla sa pohybuje v rozmedzí 10-25 rubľov, čo znižuje jeho cenu.

Je potrebné poznamenať, že dechtové mydlo pre tvár proti akné má kontraindikácie. Po prvé sa neodporúča používať na suchú pokožku, inak môže dôjsť k zmenám alebo vyrážkam. Po druhé, buďte opatrní, ak tvár má otvorené rany alebo škrabance - decht môže zhoršiť stav.

Decht produkuje efekt osvetlenia. Ak sa chcete zbaviť vekových škvŕn - používajte to odvážne, ale ak máte tmavú pleť, je lepšie vybrať si inú možnosť liečby pri problémoch s pokrytím.
Video: použitie konvenčných nástrojov s účinným pôsobením

Ako používať dechtové mydlo

Mýdlo z prírodného dechtu sa používa na umývanie dvakrát denne, zatiaľ čo sa odporúča nepoužívať iné čistiace prostriedky, aby nedošlo k nadmernému vysušeniu pokožky na tvári. Stojí za zmienku, že má pomerne špecifickú vôňu, ktorú málo ľudí málo a táto vôňa zmizne dlho. Takže ak idete kamkoľvek, je lepšie zdržať sa takých kúpeľných procedúr.

Mnoho kozmetikov odporúča peeling jemný problém kožu tar tar. Ak to chcete urobiť, jednoducho mydlo v ruke mydlom a opatrne odstráňte penu z nej. Pomocou tejto jemnej kefy prechádzajte tvárou, venujte osobitnú pozornosť problémovým oblastiam. Takto dosiahnete jemnú farbu a zúžené póry, ako na fotografii.

Ak v dospievaní máte problém s pokožkou alebo množstvom komedónov a akné, potom to pomôže maskovať. Posypte dechtové mydlo z pupienkov a naneste špičky prstov na tvár peny. Nechajte vysušiť, trvá to asi 2-5 minút. Po opláchnutí kontrastnou vodou: najprv teplo, potom studené. Táto maska ​​nesmie byť viac ako raz týždenne.

Foto - Zloženie dechtového mydla

Skvelý spôsob, ako sa zbaviť čiernych škvŕn na mastnej pokožke, je čistiť s dechtovým mydlom a kyselina askorbová. Musíte zobrať nejaký kvapalný dechtový decht a jeden askorbický. Tableta sa pretláča na prášok a kombinuje s hygienickou zložkou. Po mäkkých pohyboch položíme pokožku, masírujeme 2-3 minúty a opláchneme. Nemôžete ho použiť na alergiu na vitamín C, môžete takýto peeling robiť raz týždenne.

Rovnako je možné aplikovať špicaté mydlo z akné. Aby ste to dosiahli, musíte z produktu zobrať malú penu a pridať z nej veľmi malú kyselinu salicylovú. Pozor prosím! Použitie metódy je možné len v núdzových situáciách, ak máte vyčerpaný červený bolestivý pupienok. Aplikovať so zmesou zmes na pupienku a nechať 10 minút. Na probléme pokožka môže zostať cez noc. Ráno sa zápal zmierni a absces vysuší.

Dobre od akné pomáha dvojnásobná únava: my sa umyjeme pomocou "krymského dechtového mydla", po bodoch sme si na tvár zmes detského prášku a peroxidu vodíka 3%. Konzistencia zmesi by mala byť mierne tekutá, ako v hustom kyslej smotane. Po rozmazaní počkajte 3 minúty a umyte ho. Niekoľko zasadnutí - a problémy, ako je to nikdy nestalo.

Foto - Tar mydlo a extrakt

Teraz obchody predávajú tekuté mydlo, ktoré pomáha nielen z akné na hlave, ale aj za účelom zníženia obsahu tuku vo vlasoch. V tomto prípade by sa mal používať ako šampón. Znova si všimnite nepríjemný zápach. Ak sa kučery po dechtu po dlhú dobu a spôsobiť nepohodlie - potom opláchnite v levandule vody. Používajte parfum nemôže byť, inak vôňa môže miešať a v tandeme dať ešte horšie výsledky.

Ženské fóra tvrdia, že po náprave je dostatočne rýchly výsledok, ale naozaj začne pracovať len o dva týždne neskôr. Okrem toho je potrebné poznamenať, že je žiaduce po takomto umývaní naniesť na pleťový krém problémovú pokožku s ľahkou textúrou, aby ju navlhčila a vyživovala.

Dechtové mydlo z akné, akné, komedóny

Akné, akné, komedóny sa môžu objaviť u každej osoby: u dospievajúcich, detí, dospelých, mužov a žien. Aby sme tento problém zbavili, je potrebné na prvom mieste odstrániť tie faktory, ktoré ho spôsobili. Ale urýchliť proces hojenia pokožky pomôže močiarové mýdlo a ďalšie výrobky na báze dechtu.

Zloženie a užitočné vlastnosti močového dechtu

Produkt je kombináciou umývacieho mydla (90%) a brezového dechtu (10%).

Samotné domáce mydlo je schopné účinne bojovať proti kožným vyrážkam, pretože vytvára alkalické prostredie, ktoré sa stáva škodlivé pre patogénne mikroorganizmy. A napokon sú najčastejšie príčinou hnisavého akné a akné na pokožke.

Birch decht je olejovitá tmavá kvapalina, ktorá vzniká pri spracovaní brezového dreva. Decht má tieto účinky na pokožku:

 • účinne zastavuje vývoj baktérií a zničí ich vďaka tomu, že preniká hlboko do zamerania zápalu;
 • osušte pokožku, čo je zvlášť dobré pre tukový typ, pretože problém zablokovania pórov je eliminovaný v prípade nadmernej sekrécie mazových žliaz;
 • má schopnosť neutralizovať huby, ktoré spôsobujú zápal, čo vedie k akné a akné;
 • eliminuje nielen mikroorganizmy, ale aj parazity, napríklad roztoče, ktoré sú príčinou demodekózy;
 • Čistí obsah pórov, čo pomáha zbaviť sa čiernych škvŕn;
 • regeneruje a regeneruje pokožku vďaka tomu, že zlepšuje mikrocirkuláciu horných vrstiev epidermis.

Tandem domáceho mydla a brezového dechtu sa tak účinne vyrovnáva s kožnými vyrážkami v dôsledku jeho baktericídneho, protizápalového, antifungálneho, sušiaceho a regeneračného účinku.

Hlavnou nevýhodou lieku je jeho pomerne silný a špecifický zápach (hoci sa mu niektorí páči), čo prináša brezový decht. Po použití nápravy však trvá niekoľko minút.

Spôsoby akné a akné

Dechtové mydlo sa nachádza v maloobchodných reťazcoch vo forme bežnej tyčinky, ako aj v tekutej kozmetike.

Použite s čistým akné

umývanie

Najjednoduchší spôsob, ako použiť populárny liek na akné, je umývanie. Aby ste to urobili, tvár je potrebné umývať teplou vodou, peniť výrobok a naniesť penu do tváre a jemne masírovať pokožku. Potom je potrebné mydlo najskôr omyť teplou vodou a potom studenou vodou. Tento teplotný rozdiel zlepšuje mikrocirkuláciu krvi a zlepšuje účinnosť činidla na pokožke. Potom je potrebné, aby sa pokožka zvlhčila krémom, pretože dechtové mydlo má silný účinok pri sušení.

Majitelia mastnej pleti sa môžu 2krát denne umyť pomocou drogy. Ak má osoba suchý typ, postup by sa nemal vykonávať častejšie 2-3 krát týždenne. Kurz by mal trvať 1-2 mesiace.

Bodová aplikácia

Pokiaľ koža vyráža samostatne, činidlo sa môže aplikovať postupne. Ak to chcete urobiť, s nožovou tyčou by ste mali odštiepiť tenké dosky. Opláchnite tvár vodou, aplikujte plátky mydla na problémové miesta a ležte 15-20 minút. Potom musíte umyť, striedavo meniť teplotu vody a hydratovať pokožku pomocou krému.

Namiesto pevnej tyčinky môžete použiť kvapalný prostriedok: vatový tampón musí byť tlmený a ošetrený jednotlivými pupienkami.

Procedúra sa má vykonať každý deň pred usnutím až do vymiznutia jedinej vyrážky.

maskovať

Môžete tiež vytvoriť masku z nástroja. Pri príprave je potrebné:

 • Strihané mydlo alebo kvapalný výrobok - 1 polievková lyžica. l;
 • voda - 2 lyžice. l.

Mýdlo by sa malo peniť a pomocou kefy ho naniesť na tvár. V tomto prípade je potrebné vyhnúť sa oblasti pokožky okolo očí a úst. Po vyschnutí prvej vrstvy sa musí aplikovať druhá vrstva. Keď je maska ​​úplne suchá, môže sa najskôr omyť teplou vodou a potom studenou vodou. Aplikujte zvlhčovač.

Postup sa môže opakovať 2-3 krát mesačne.

Poznámka. Voda vytvoriť peny z mydla je lepšie, aby sa horúce: 60 ° C. Tým sa uľahčí proces napenenia a vytvorí sa pri aplikácii na pokožku príjemnejší pocit.

Masky na tvár na báze dechtu

Pretože činidlo vo svojej čistej forme vytvára silný účinok sušenia, často sa používa v kombinácii s inými zložkami na zmiernenie takýchto agresívnych účinkov.

Všetky masky sa aplikujú na tvár a obchádzajú oblasť pokožky okolo očí a úst. Umyť by mali byť najskôr teplé a potom studenou vodou. Po umývaní sa aplikuje zvlhčovač.

Postupy opakovania môžu byť:

 • pre mastnú pleť - raz za týždeň;
 • na suché - 2 krát za mesiac.

Obvykle trvanie kurzu je 1-2 mesiace.

Pred aplikáciou masiek sa odporúča pariť pokožku. Urobte tak kontajner s horúcou vodou (55-60 ° C), sklopte si tvár a potiahnite ho na vrchu ručníkom. Takže by ste mali sedieť 10-15 minút. Po naparení sa póry kože dobre otvoria a účinnosť masky sa zvýši.

Postupovať na základe tohto mydla je lepšie večer pred spaním.

Med proti zápalu

Tento liek dobre zvládne nielen akné a akné, ale tiež odstraňuje zápal vo forme sčervenania.

 • Strihané mydlo alebo kvapalný výrobok - 1 polievková lyžica. l;
 • teplá voda - 2 polievkové lyžice. l;
 • prírodný med - 1 lyžička.

Mydlo a voda, kombinujte a narušte silnú penu. Pridajte med a dobre premiešajte. Aplikujte pripravenú masku na tvár a po 15 minútach. umyť.

Aspirín proti komedónom

Komedóny sú jedným z prejavov akné, ktorý sa prejavuje v dôsledku zvýšenej sekrécie mazových žliaz. V dôsledku toho sa vo folikuloch zachytávajú mazu, prach, špina atď., Čo vytvára priaznivé podmienky na objavenie sa otvorených komedónov, ktoré vyzerajú ako čierne škvrny na koži. Tento problém môže pomôcť aspirínová maska ​​na báze dechtu.

 • mydlových hoblín alebo kvapaliny - 1 polievková lyžica. l;
 • teplá voda - 2 polievkové lyžice. l;
 • Aspirín - 1 tableta.

Pena z vody a mydla. Aspirínová tableta sa rozomelie na prášok a naleje do výslednej hmotnosti peny. Zloženie položené na kožu, nechajte 15 minút. a potom opláchnite vodou.

Krémovo-škoricová maska

Odstránením pupienkov a akné, tento liek chráni pokožku pred vysušením vďaka tukovému krému. Škorica v maske zvyšuje účinok dechtu, pretože má protizápalové a baktericídne vlastnosti.

 • strúhaný alebo tekuté mydlo - 1 polievková lyžica. l;
 • tukový krém (35-48%) - 50 ml;
 • škorica - ¼ lyžičky.

Mýdlo by sa malo kombinovať v jednej miske so smotanou, dôkladne premiešať a vyliata škoricu do výslednej hmoty. Produkt sa má aplikovať na kožu a vyčistiť po 15 minútach.

Maska s infúziou eukalyptu a nechtíka

Eukalyptus je silné antimikrobiálne vlastnosti a nechtí normalizuje tvorbu kožného mazu. Preto je tento produkt vynikajúci pre mastnú pleť. V maske receptúry sa používa infúzia zmesi eukalyptu a nechtíka. Aby ste to urobili, potrebujete 1 lyžičku. každá bylina, nalejte 250 ml vriacej vody a nechajte variť 30 minút.

Pre masku budete potrebovať nasledujúce zložky:

 • strúhaný alebo kvapalné dechtové mydlo - 1 polievková lyžica. l;
 • horúce bylinné infúzie - 2 lyžice. l.

Kombinujte hobliny z mydla alebo kvapalného prípravku a pripravenú infúziu, naneste hustú penu a naneste na tvár. Doba expozície masky je 12 minút.

S yarrow a ľubovník bodkovaný

Tento liek tiež účinne pomáha vyrovnať sa s pupienkami a akné na mastnej pokožke. Rastlina má protizápalový a hojivý účinok. Tiež odstraňuje mastný lesk. Ľubovník bodkovaný má dezinfekčné, upokojujúce a protizápalové vlastnosti. Z týchto bylín musíte najskôr pripraviť odvar. Ak to chcete urobiť, vezmite 1 lyžičku. rybu a ľubovník bodkovaný a nalejte 150 ml vody. Zmes sa varí, varí sa 10 minút. Potom by mal byť vývar filtrovaný.

Zložky pre masku:

 • strúhaný alebo kvapalné dechtové mydlo - 1 polievková lyžica. l;
 • odvar z raka a ľubovníka bodkovaného - 2 polievkové lyžice. l.

Zmiešajte mydlo a vývar, penu a aplikujte na pokožku. Po 15 minútach. umyte masku.

S heřmánkovým vývarom

Hamburger môže upokojiť aj najpoddajnejšiu pokožku, čo jej prináša jemný efekt. Pred prípravou masky pripravte heřmánkový vývar. Je potrebné vziať 1 polievkovú lyžičku. l. kvety, nalejte 150 ml vody a varíme 10 minút.

 • strúhaný alebo tekuté mydlo - 1 polievková lyžica. l;
 • heřmánkový vývar - 2 polievkové lyžice. l.

Pridajte odvar na mydlové hobliny a bič penu. Použite masku na tvár. Doba trvania akcie je 15 minút.

Použitie dechtového mydla na zadnej strane

Akné vyrážky, rovnako ako akné postihuje nielen tvár, ale aj chrbát. Najjednoduchšia metóda, ako s nimi zaobchádzať, je mydlovanie chrbta s takým mydlom s lýtko čistiaci prostriedok. Produkt sa penia na žinenku, nanesie sa na chrbát a nechá sa 10-15 minút. Potom vypláchnite pohodlnou vodou.

Ak hnisajúce pupienok, potom je potrebné, aby zoškrabať trochu mydla, natiahnuť ruky (hands musia byť čisté), pripojiť k zápalu a zaistite omietkou. Tak nechajte na noc.

Frekvencia postupov pre chrbát s týmto liekom je rovnaká ako pri pokožke tváre. Kurz trvá 1-2 mesiace.

Samostatná príprava brezového dechtového oleja

Liečivý prípravok sa môže pripraviť doma. Súčasne môže byť jeho zloženie obohatené o nové komponenty, takže bude mať ďalšie užitočné vlastnosti.

Na prípravu základne potrebujete nasledujúce zložky:

 • bar detského mydla - 1 ks;
 • brezový decht - 2 lyžice. l;
 • čistená voda - 1 polievková lyžica. l.

Detské mydlo by malo byť brúsené na veľkom strúhadle, pridávať vodu a topiť vo vodnom kúpeli, občas miešať s drevenou lyžičkou.

Keď sa hmota stáva viskóznou, mala by byť nalievaná do dechtu (predávaná v lekárňach), dobre premiešaná a ochladená na 40 ° C.

V tomto štádiu sa môžu pridávať ďalšie dechtové zložky do močového dechtu.

Potom nalejte veľa foriem a vložte ich na vetranom mieste, kde nie je priame slnečné svetlo.

Ak sa uprednostňuje likvidácia nápravy, musíte urobiť:

 • detské mydlo - 50 g;
 • horúca čistená voda (60 ° C) - 1 l;
 • brezový decht - 2 lyžice. l.

Mýdlový rošt, pridajte hobliny do vody, dobre premiešajte a nechajte na deň. Potom pridajte decht a ďalšie zložky a znova premiešajte.

Nižšie sú uvedené niektoré recepty domáceho lieku.

Mydlo na suchú pokožku

Pre varenie budete potrebovať:

 • glycerín - 10 ml;
 • mletá škorica - 1 lyžička;
 • prírodný med - 20 ml.

Vo viskóznom mydlovom podklade najprv pridajte glycerín, mletej škoricu a med. Všetko by malo byť dobre zmiešané a naliate do foriem.

Glycerín pomáha udržiavať vlhkosť pokožky, škorica má baktericídny účinok a med nasýti pokožku živinami.

Ovsené mydlo

Toto mydlo jemne odstráni keratinizovanú vrstvu epidermis, ktorá podporuje hlbšiu penetráciu účinných látok do kože a účinnú elimináciu akné a akné.

 • ovsené vločky - 1 polievková lyžica. l;
 • olivový olej - 1 lyžička.

Ovesné vločky by mali byť rozomleté. V mydlovej viskóznej báze pridáme maslo a ovsená múka. Miešajte a nalejte do foriem.

Kontraindikácie a možné poškodenie

Kontraindikácie zahŕňajú:

 • respiračné choroby, najmä astma;
 • ochorenia centrálneho nervového systému (epilepsia);
 • tenká citlivá pokožka;
 • kuperoz (vaskulárna sieť, ktorá sa vyskytuje pri dilatácii ciev);
 • individuálna intolerancia;
 • sklon tela k alergickým reakciám.

Ak je decht tar zneužitý alebo ak je jeho používanie príliš časté, môže dôjsť k poškodeniu zdravia:

 • sušenie pokožky, až po lúpanie;
 • výskyt podráždenia;
 • tvorba na epidermis filmu, ktorá nevykonáva len ochranné funkcie, ale tiež bráni normálnemu bunkovému dýchaniu pokožky;
 • špecifický zápach môže spôsobiť nevoľnosť, závrat.

Recenzia s fotografiami pred a po

Nebojte sa, prirodzený ved nie vždy vonia pekne! Hlavná vec je dosiahnutie výsledku a vôňa môže byť tolerovaná. Omyla som si tvár mydlom dvakrát denne, ráno a večer. Po každej dobe sa na pokožku naniesol dobrý hydratačný a výživný krém, potom pocity boli pohodlné. Nemyslela som si, že takéto lacné mydlo môže účinne pôsobiť na kožu. Vždy sa usilujeme o nákladné prostriedky a niekedy si nevšimujeme starých, časovo overených, ktoré môžu pomôcť efektívnejšie.

Tiffany_

http://irecommend.ru/content/degtyarnoe-mylo-v-borbe-za-krasivuyu-i-chistuyu-kozhu-effektivno-boretsya-s-pryshchikami-i-d

Umývam sa špongiou. Mýdlím dechtovým mydlom s hubami, dôkladne napenim a začnem si umyť svoju tvár. Urobím to jemne, v žiadnom prípade nestláčam silne, aby nedošlo k šíreniu infekcie po celej tvári. Pre ešte lepší účinok by som vám odporučil, aby ste na špongiu vynechali niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z mäty, čajovníka alebo eukalyptu. Používam ho nielen na ošetrenie pokožky, ale aj na prevenciu akné raz týždenne. Taktiež môžem použiť samotný mydlový bod na zápal, ktorý veľmi urýchľuje jeho liečenie. Ak ju použijete v noci, potom ráno bude pupienok takmer neviditeľný.

Vanilla_ice

http://irecommend.ru/content/nu-i-chto-chto-zapakh-takoi-otvratitelnyi-zato-effekt-porazitelnyi-kak-degtyarnoe-mylo-izbav

Na mňa sa napríklad z času na čas objavujú na chrbte pryshchiki, nepoužívam nič okrem tohto mydla. Kúpim sa s ním, umyjem sa od hlavy až po nohy. Aby som bol úprimný, už som zvyknutý na jeho špecifickú vôňu a pre mňa je to príjemná vôňa. Toto mydlo odporúčajú lekári najmä v dospievaní, keď sú dospievajúce pimples hojné. Neviem o akné, ale moja pleť je krásna. Chcem však varovať, že by som ju neodporúča používať ľuďom so suchou kožou, toto mydlo mi trochu vysuší pokožku.

Kuritto

http://otzovik.com/review_1822012.html

Pravidelne objavujú na tvári lupienky, hlavne na jeseň a na jar, po prečítaní recenzie na internete, som sa rozhodol skúsiť "dechtu" mydla. V skutočnosti plak z psoriázy som mal tri dni, ale každý deň neodporúčam používať, sušiť pokožku alebo po umývaní krémom. Taktiež dobre vysuší pupienky, napína póry, takže mydlo je vhodné pre tých, ktorí trpia pupienkami.

Anastasia-77785

http://otzovik.com/review_2480160.html

Dechtové mydlo je účinným prostriedkom na boj proti kožným vyrážkam: podľa recenzií je výsledkom jeho použitia čistá pleť. Výrobok však veľmi schne, preto musí byť použitý kompetentne, aby nedošlo k poškodeniu zdravia.