Hlavná

Kliniky

Citrónová šťava z akné je účinným prírodným liekom

Citrónová šťava z akné Skúsenosti s množstvom liekov a piluliek, ľudia často dospeli k názoru, že ľudová medicína pomáha najlepšie z akné, najmä ak príčiny akné nie sú pokryté komplikovanými ochoreniami vnútorných orgánov. Jedným z najpopulárnejších prostriedkov je citrónová šťava z akné.

Citrónová šťava, dokonca aj citrón s kožou, sa často používa v ľudovej medicíne na liečbu rôznych ochorení. Ale experti ľudových receptov hovoria, že citrónová šťava a akné pomáhajú veľmi dobre. S jeho používaním existuje veľa receptov, ktoré už boli klasické, rovnako ako modernejšie zmesi a prípravky, ktoré sa pripravujú na báze čerstvého citróna v kozmeteológii.

Výhodou takýchto nástrojov je predovšetkým malá cena, hlavne preto, že citrón je k dispozícii po celý rok. Vďaka štruktúre citrónu a jej hrubšej pokožke sa všetky užitočné vlastnosti zachovali viac ako týždeň po odstránení citrónu zo stromu, a preto je možné používať citróny z akéhokoľvek obchodu.

Kôra citrónovníka má silný baktericídny účinok, pretože vo svojom zložení má veľké množstvo éterických olejov. Okrem toho je citrón plný vitamínov, ktoré pomôžu posilniť zdravie pokožky.

Citrónová šťava z akné

Odborníci zistili, že citrónová šťava pomáha proti akné. Vzhľadom na prítomnosť veľkého množstva užitočných prvkov citronu a draslíka v citróne sa šťava stáva užitočnou pre človeka a poškodzuje jej akné.

Citrón je užitočný na odmasťovanie pokožky, čo znižuje možnosť akné, vyčistiť telo, odfarbiť pokožku zo škvŕn po akné, vyčistiť krv, ktorá ovplyvňuje pokožku.

Ako pomáha citrónová šťava s akné? Aké sú jeho hlavné vlastnosti?

Recepty na akné obsahujúce citrónovú šťavu

Môžete veľmi dlho študovať medicínu ľudovej medicíny, prečítajte si o vlastnostiach citrónu a účinku jeho šťavy na akné na internete, opýtajte sa rady lekárov a tak ďalej. Ale môžete vždy používať hotové, dlhoročné a overené recepty, ktoré skutočne pomáhajú zbaviť sa akné.

Niektoré predpisy pre pupienky založené na citrónovej šťave sú uvedené nižšie a neexistuje jediný názor, ktorý by naznačoval ich škodlivé účinky na telo. Prirodzene, nie všetky recepty pomôžu naraz, v súvislosti s individualitou každého jednotlivého organizmu, ale väčšina z nich sa považuje za účinnú pre takmer všetkých.

 • Miesto hlavnej lokalizácie akné, väčšinou na tvári, by mali byť utreté s plátkom citróna, tak, že citrónovej šťavy dostane na kožu. Odmasťuje pokožku a zabraňuje tvorbe nových zápalov. Spotreba citrónu vo vnútri, konštantná a systematická (s čajom v čistej forme vo forme čerstvo stlačenej šťavy) pomáha vyčistiť krv a odstrániť toxíny a toxíny z nej. Vďaka tomu sa koža stáva čistejšou.
 • Citrónovú šťavu v malom množstve môžete pridať do akejkoľvek kozmetiky, masky alebo krému, ktoré používate neustále alebo v noci.
 • V domácnosti môžete variť jednoduché zloženie, ktoré pomôže odstrániť pupienky lokálne. Je potrebné miešať 2 čajové lyžičky čerstvého mlieka a medu a pridať čajovú lyžičku citrónovej šťavy. Ďalej musí byť finálna kompozícia spracovaná miestami s akné. Hovorí sa, že na zníženie počtu akné je dosť a 4-5 procedúr, ale pamätajte, tieto masky môžu byť použité nie viac ako 3-4 krát týždenne.
 • Veľké pupienky, subkutánne pupienky a hnisavé útvary je možné odstrániť pomocou nasledujúceho predpisu. Je potrebné miešať čerstvé jogurty a citrónovú šťavu v malom množstve a v pomere 5: 1 a používať na miesta so zápalom. Niekedy, dosť 3-5 krát výrazne znížiť veľkosť a množstvo akné.
 • Ak má koža silno zapálené pupienky, ktoré spôsobujú bolesť alebo svrbenie a nielen prinášajú estetické nepohodlie, môžu sa odstrániť pomocou masti pripravenej samostatne. Pre správnu prípravu je potrebné pomerančový džús, citrónovú šťavu a med, 1: 1: 1, zamiešať do homogénnej hmoty a aplikovať na pokožku. Použitie masti z zapáleného akné 3-4 krát týždenne, za dva týždne sa môžete úplne zbaviť zápalu.

Citrónová šťava z akné je liek, ktorý sa často používa v ľudovej medicíne

Citrónová šťava z akné robí pokožku jemnejšou, zjasňuje ju a čistí, pomáha odstraňovať akné alebo znižuje jej množstvo, ale buďte opatrní, pretože obsahuje kyselinu citrónovú, čo môže spôsobiť podráždenie a alergie.

Ak máte dostatok času na vyhľadávanie, môžete nájsť stovky receptov, ktoré pomáhajú s akné. veľa recepty na akné založené na citrónovej šťave, mnohé z nich zahŕňajú iné účinné zložky, ale nezabudnite, že len ten správny (komplexný) prístup vám pomôže zbaviť sa problému.

Citrónová šťava je najhorším nepriateľom pupienkov!

Pre kompletnú akné vyslobodenie, čierne bodky a akné spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné len 1 mesiac.

Výrobcovia krémov a pleťových vody neustále ponúkajú novinky, ktoré zmierňujú tento problém. Sú veľmi účinné, ale akonáhle prestanete používať kozmetiku pravidelne, efekt okamžite zmizne. A potom je čas obrátiť sa na osvedčené prostriedky ľudí. Citrón z akné je jedným z takých dômyselných a zároveň jednoduchých spôsobov, ako sa s týmto problémom vyrovnať.

Prečo citrón?

V skutočnosti je to najuniverzálnejší nástroj, ktorý môže príroda ponúkať. Je ťažké preceňovať jeho hodnotu vitamínov alebo baktericídne vlastnosti. Každý vie veľmi dobre, že s boľavým hrdlom potrebujete jesť citrón, pretože obsahuje extrémne vysoké množstvo kyseliny askorbovej a tiež aktívne dezinfikuje hrdlo a zabíja patogénne mikroorganizmy. Je to len otázka: prečo môže byť hrdlo dezinfikované, ale koža tváre nemôže byť? V skutočnosti nielen možné, ale aj veľmi užitočné!

Ako podať žiadosť?

"Citrónová šťava z akné." Takéto výrazy sme počuli od staršej generácie mnohokrát, ale často im nepripisovali význam. A úplne márne! Samozrejme, že toto nie je všeliek a akné nezmizne v okamihu. Ale ako opatrenie na boj proti tomuto problému - to je veľmi solídna zbraň! Odporúčame vám vyskúšať masky z pupienkov s citrónom.

K liečbe akné, akné, akné, čierne bodky a iných kožných ochorení vyvolal nepríjemnú vek, spôsob ochorenie tráviaceho traktu, dedičné faktory, stresujúcich podmienok a ďalších faktorov, mnoho z našich čitateľov sa úspešne používa Helena Malshevoy. Keď sme túto metódu študovali a dôkladne preskúmali, rozhodli sme sa ju ponúknuť.

Recepty masiek a iné prostriedky

Citrónová šťava

Toto je najčastejšie používaná liečba akné. Je veľmi populárny vďaka svojej jednoduchosti a efektívnosti.

 • Na starostlivo očistenej pokožke používame tampón čerstvej lisovanej citrónovej šťavy. Robíme to veľmi opatrne, snažíme sa nepríjemiť šťavu v našich očiach.
 • A nechajte ju vysušiť.
 • Po pätnástich až tridsiatich minútach opláchnite teplou vodou.

Pocity postupu sú dosť príjemné. Za prítomnosti výrazného akné môže dôjsť k miernemu pálenie alebo brnenie. Šťava rozpustí nadbytok mazu, odstráni mastný lesk a zúži póry.

Citrón, med a mlieko

Jedná sa o jeden z najstarších receptov, ktoré fungujú veľmi efektívne, a to napriek zjavnej jednoduchosti.

 • Kožu čistíme pomocou mydla alebo peny.
 • Citrón, med a mliečna zmes v pomere 1: 2: 3. Dobre premiešajte a počkajte, kým je konzistencia rovnomerná.
 • Na predčistenej koži aplikujte pripravený prípravok. Snažte sa vyhýbať sa vniknutiu do očí alebo oblasti okolo nich.
 • Vypláchnite teplou vodou asi po tridsiatich až štyridsiatich minútach.

Citrónová šťava dezinfikuje póry, med a mlieko zmäkčuje pokožku. Výsledok je viditeľný po štyroch až piatich aplikáciách.

Citrón a bielkoviny

Maska, ideálna pre ľudí s mastnou pokožkou a rozšírenými pórmi.

 • Je potrebné vziať stredne veľký citrón, nakrájame na polovicu a z jednej polovice vytlačíme šťavu.
 • Šľahaný bielkovinový bielok zmiešaný s varenou šťavou.
 • Výsledná zmes by mala byť rozdelená na približne tri časti.
 • Na predtým vyčistenej pokožke by sa zmes mala aplikovať dôsledne a udržiavať interval medzi vrstvami asi päť až sedem minút.
 • Po nanesení konečnej vrstvy sa odporúča počkať ďalších päť až šesť minút a opláchnuť kompozíciu teplým čajom a potom opláchnuť tvár vodou.

Výsledkom je hladká pokožka so sametovým efektom, rovnako ako zúžené póry.

Hygiena a výživa

Môžete dlhodobo aplikovať kozmetické prípravky na tvár a telo a nezískate akýkoľvek výsledok, ak neprehodnocujete stravu a hygienu. V prítomnosti akné by mal konzultovať gastroenterológ, ktorý pomôže napraviť stravu a odstrániť choroby tráviaceho systému. Možno budete musieť zmeniť prostriedky na umývanie. Nedotýkajte sa tváre rukami. Tento zvyk prispieva k rozvoju problému. Akné možno prekonať, bude však musieť vyvinúť značné úsilie. Ale vidíte, výsledok stojí za to!

Ak chcete rýchlo zbaviť čierne bodky, akné a vyrážky spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné behom 2 mesiacov.

Pomáha citrónovej pomoci zbaviť sa akné?

Predchádzajúci článok: Pimples na vajciach

Ovocie je užitočné nielen pri požití, ale aj pri externom používaní.

Táto funkcia už dlho zaznamenali kozmetičky a začali prinášať ovocné zložky v zložení masiek, pleťových vody a tonikov.

Užitočné látky obsiahnuté v nich môžu nielen zlepšiť vonkajší stav pokožky, ale aj pomôcť pri riešení špecifických problémov s kožou.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Jednou z najobľúbenejších bylinných kozmetických výrobkov je citrón.

Je široko používaný ako v predpisoch kozmetikov, tak v ľudovej medicíne. Pomáha citrón s akné?

Ako to funguje

S chladom si najprv pamätáme žltý citrus. Ale citrón sa môže stať aj hlavným asistentom krásy.

Preto má veľmi dôležité účinky na pokožku.

 • Antiseptikum. Citrón je veľmi kyslý, v takomto prostredí baktérie nemôžu existovať a zahynúť. Takto šťava tohto citrusu dezinfikuje pokožku.
 • Očista. Lemon je prirodzený peeling pre pokožku. Kyseliny vo svojom zložení odlupujú mŕtve bunky epidermis a prispievajú k rýchlej obnove. Pri pravidelnej aplikácii sa môžete dokonca zbaviť stopy akné vo forme jaziev a jamiek.

Foto: aplikácia citrónu na olúpanie podporuje objasnenie škvŕn vyrážky a znižuje obsah tuku v koži

 • Bielenie. Táto vlastnosť citrónovej šťavy sa používa v ľudovej medicíne nielen na odľahčenie pokožky, ale aj na vlasy. Citrón pomáha zbaviť sa škvŕn po akné a odľahčuje akékoľvek oblasti so zvýšenou pigmentáciou (napríklad pihami).
 • Imunostimulans. Nielen vitamín C, ale aj iné zložky citrónovej šťavy pomáhajú zvyšovať lokálnu imunitu. Pomocou tejto citrusovej šťavy sa toxíny rýchlo odstránia z kože, čo prispieva k jej hojeniu a má priaznivý vplyv na vzhľad.

Vďaka týmto vlastnostiam je možné použiť citrón nielen na prevenciu niektorých kožných problémov, ale aj na ich liečbu.

Ako aplikovať citrón proti akné

Priamo z akné pomáha bojovať proti citrónovej šťave. Používa sa ako v čistom tak v zriedenej forme.

Pritom postupujte nasledovne:

 • citrusová šťava sa aplikuje na čistú pokožku, preto sa najskôr musí umyť bežným čistiacim prostriedkom;
 • posilniť čistiaci účinok, ohriať uterák a držať ju na chvíľu na tvári, aby sa póry otvorili;
 • Citrónovú šťavu alebo médium s obsahom by malo byť pripravené vopred, musí mať izbovú teplotu.

Po príprave pokožky je možné aplikovať šťavu.

Foto: plátok citróna môže byť stieraný tvár

Odporúča sa dokonca utrieť tvár alebo problémové oblasti lobule citrusov.

Buďte opatrní! Vyhnite sa pokožke okolo očí a slizníc.

Tiež neriedenej džús môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo alergickú reakciu, takže pre-zistiť citlivosť kože, čo spôsobuje niekoľko kvapiek na ohybe ohybe, alebo vo vnútri vášho zápästia.

Ak chcete dosiahnuť mäkšie pôsobenie, len zriediť šťavu, varená voda je vhodná pre to.

 • Vopred môžete pripraviť špeciálne mlieko na utretie vašej tváre. 1-2 lyžičky citrónovej šťavy miešajte v pohári vriacej vody. Takéto zariadenie sa môže používať dvakrát denne, musí byť uložené v chladničke. Po aplikácii opustí lesk tuku povrch pokožky a póry sa zužujú.
 • Môžete pripraviť a ďalšie prostriedky na utieranie tváre. Je pripravený z vriacej vody so sóda a citrónovou šťavou (1 lyžička na pohár). Takéto mlieko by sa však malo vypiť za pol hodiny. Vysychne pupienky, zmierni zápaly, dezinfikujú pokožku a dajú jej nový vzhľad.

Citrusový esenciálny olej má všetky svoje vlastnosti, len v koncentrovanej forme, takže jednoducho pridajte trochu (3-5 kvapiek) do krému, pleťového mlieka alebo tonika.

Citrín proti akné sa používa vo forme masiek a tiež požíva.

svedectvo

Na aké kožné problémy bude efektívne používať citrón?

Foto: citrónovú šťavu možno použiť na zníženie tvorby mazu

Tento citrusový nápoj:

 • akné, akné a akné;
 • malé rany po akné, aby sa zabránilo hrozbe infekcie;
 • expandované póry;
 • zvýšený obsah tuku v koži;
 • pigmentové škvrny (vek a ľavé pupienky);
 • koža s prvými známkami starnutia.

Recepty s citrónom sa môžu použiť profylakticky, rovnako ako raz, aby pokožka bola nudná, chytrá a čerstvá.

Video: "Miracle from acne"

Maskovacie recepty

Jeden z najpopulárnejších spôsobov, ako aplikovať citrón na prekonanie kozmetických problémov s kožou, je maska ​​založená na nej.

 • Mali by byť správne vybrané pre svoj typ pokožky, berúc do úvahy zostávajúce zložky.
 • Pred aplikáciou akejkoľvek masky je potrebné pokožku očistiť a mierne vyparovať.
 • Zatiaľ čo maska ​​na tvári, snažte sa zapojiť do každodennej činnosti, je lepšie, aby si pol-ležiace pozíciu a uvoľniť čo najviac.
 • Postup sa má vykonať 1 až 2 krát týždenne počas 6 až 8 týždňov.

Ako vyliečiť biele pupienky v krku? Zistite si tu.

Pre suchú pokožku

Vlastníci suchá a citlivá pokožka vhodná pre také tvárové masky.

 • S citrónom a ovsenými vločkami. Vezmite 3 polievkové lyžice. l. teplé mlieko a vločky z ovsenej vločky, dobre premiešajte a pridajte šťavu do polovice citróna. Naneste na tvár po dobu 15 minút, opláchnite teplou vodou.
 • Mix citrónovej šťavy s kyslou smotanou v rovnakých pomeroch, naneste a nechajte na tvári 20 minút.

Pre mastnú

Tí, ktorí majú mastnú pokožku tváre, môžete tieto recepty poradiť.

Foto: maska ​​s medom a citrónom vysušuje vyrážky

 • Maska s citrónom a medom. Na 5 polievok lyžice. l. med pridať polovicu citrusovej šťavy (najlepšie, ak je to s buničinou). Zmiešajte a naneste na tvár. Držte 10 minút a potom opláchnite studenou vodou.
 • Mlieko, citrón a med. Vezmite 2 polievkové lyžice. l. mlieko a med, zmiešajte a pridajte 1 polievkovú lyžičku. l. šťava z citrusov. Takáto maska ​​pomôže vyschnúť existujúce akné a zabrániť vývoju nových.
 • Vezmite proteín 1 vajíčko a šľahajte ju šťavou z polovice citróna. Zmes sa rozdelí na 3 časti. Aplikujte na tvár striedavo s intervalom 5 minút (je potrebné, aby bola predchádzajúca vrstva vysušená). Masku opláchnite bavlneným kotúčom navlhčeným v pohári čerstvého zeleného čaju.

Pre všetky typy

Nasledujúce recepty môžu byť prínosom pre všetkých, bez ohľadu na typ pleti.

Foto: kvasnicová a citrónová šťava sa môže použiť na prípravu protizápalovej tvárovej masky

 • Citrón a kvasnice. Takáto maska ​​vyčistí póry, zmierni zápal a zabráni ďalšiemu množeniu baktérií na koži. Za 3 polievkové lyžice. l. teplé mlieko sa pridáva toľko pivovarských kvasníc (ak nie sú, môžete použiť suchú pekáreň), a potom 1 polievková lyžica. l. citrónová šťava. Výsledná homogénna hmota sa aplikuje na tvár po dobu 15 minút, potom sa umyje teplou vodou.
 • Predchádzajúci recept môže byť mierne upravený. Namiesto mlieka použite nízkotučné jogurt, a výsledná hmota príchuti 1 st. l. škrob. Aplikujte na pokožku silnou vrstvou.
 • Citrón a biela hlina. V malej nádobe nalejte 5 lyžičky. Biela hlina, citrónová šťava a silné čajové pivovary majú rovnaké množstvo. Všetko zmiešajte, aby ste vytvorili silnú kašičku. Naneste na tvár po dobu 15 minút, potom opláchnite teplou vodou. Ak sa cítite pevne, použite hydratačný prostriedok.
 • Vaječný žĺtok, citrónová šťava a olivový olej. Všetky zložky sa majú užívať v približne rovnakom množstve. Zmiešajte a aplikujte na pokožku po dobu 20 minút. Je to omladzujúca maska, po ktorej bude pokožka hladká, pružná a bude zdravá.

Pitná šťava vnútri

Použitie vonkajších metód liečby akné s citrónom, nezabudnite na to, aké výhody má užívanie vo vnútri.

To nielen posilní obranyschopnosť tela, normalizuje trávenie, ale aj pomôže vyčistiť telo toxínov. Vnútorné zdravie nutne ovplyvní stav pokožky. Dokáže dokonca očistiť od vyrážok, získať zdravší vzhľad a príjemnú farbu.

Foto: citrónovú šťavu je možné vziať dovnútra

Ako používať citrónovú šťavu vo vnútri?

 • Na prázdny žalúdok piť pohár vody pri izbovej teplote, predtým pridať 1 lyžičku na to. šťava z tohto citrusu. Na zvýšenie terapeutických vlastností tohto receptu a na zníženie podráždenia slizníc tráviacich orgánov, oslaďte vodu čajovou lyžičkou medu.
 • Čaj s citrónom má tiež liečebné vlastnosti. Jednoducho nedávajte hrudku do vriacej vody, takže zlikvidujete veľa užitočných látok.
 • Tsedra je tiež užitočná, pretože obsahuje esenciálne oleje. Neutralizuje toxické látky, čistí krv, pomáha pri liečbe zápalových procesov. Môže sa jesť s plátkom citróna. Ale nepreháňajte to, vezmite to vo veľkom množstve.

Otázky a odpovede

Pomáha to zafarbenie po akné?

Citrónová šťava má bieliace vlastnosti, takže môže pomôcť v boji proti akýmkoľvek pigmentovým škvrnám, vrátane tých, ktoré zostali po akné.

Ale vopred sa uistite, že s nimi máte čo robiť. Koniec koncov, tmavé alebo načervenalé škvrny môžu byť príznakmi podráždenia alebo zápalu. V tomto prípade citrón nepomôže.

Ako sa zbaviť škvŕn spôsobených akné, pomocou citrónovej šťavy?

Foto: škvrny z akné sa môžu mazať vatovým tampónom namočeným v citrónovej šťave

Stačí ich namazať pomocou vatového tampónu. Tento postup je možné vykonať denne v noci. Ak to urobíte v priebehu dňa, potom sa pokúste udržať šťavu na škvrne najmenej 30 minút.

Nemažte celú plochu, aby ste odstránili jednotlivé pigmentované škvrny, to nebudete potrebovať.

A ak máte pocit pálenia, je lepšie umyť šťavu a pri ďalšom zriedení vodou.

Existujú nejaké kontraindikácie pre použitie šťavy

Citrónová šťava môže spôsobiť vážne podráždenie pokožky. Preto sa musí používať veľmi opatrne.

Je prísne kontraindikované v nasledujúcich prípadoch:

 • ak spôsobuje alergickú reakciu tela;
 • ak existujú zápalové ochorenia alebo ulceratívne lézie tráviaceho systému (na orálne podanie).

Citrónová šťava by sa nemala aplikovať zvonka na ľudí, ktorí majú prirodzenú plešatú pleť, môžu to byť škvrny z nej, ktoré nevyzerajú vôbec estetické.

Vo všetkých týchto prípadoch je lepšie obrátiť sa na iné spôsoby liečenia akné.

recenzia

Pomáha citrón boj proti akné?

Foto: tip o použití citrónovej silice

Najlepšou odpoveďou na túto otázku sú ľudia, ktorí na svojom základe použili rôzne riešenia na vyriešenie tohto problému s kožou.

Vzhľadom na svoje jedinečné vlastnosti, citrón môže skutočne stať účinnou liečbou akné.

Foto: tip o ošetrení citrónového oleja

Ale nespoliehajte sa iba na jeho použitie.

Koľko stojí za to odstrániť stopy akné laserom? Zistite si tu.

Čo robiť, ak sú na tehotách dieťaťa pupienky? Čítajte ďalej.

Najčastejšie pomáha iba súbor opatrení. Ale citrónovú šťavu možno považovať za vynikajúci prídavok k akejkoľvek terapii a ako cenovo dostupný a lacný profylaktický.

Video: "Chemický peeling s ovocnými kyselinami"

Liek z akné sa začal používať u dcéry, keď sa v prechodnom veku jej tvár stala pokrytou pupienkami. Z čerstvo stlačenej šťavy mala silné podráždenie, tak zriedené vodou 1: 3. Spočiatku sa umyla bežným mydlom, usušila jej pokožku a potom si otrila tvár s vaty disk s citrónovým roztokom. Úplne z akné tento liek nezbavil, ale stal sa oveľa lepší. Napriek tomu z hormonálnych zmien telo Lemon nemôže pomôcť, ale k zníženiu obsahu tuku, aby pleť hladšia je schopný.

Citrón pre mňa - prvý liek, keď sú pupienky. Okamžite v noci ich trením čerstvým rezom, umývam ráno. Stáva sa, že ráno niektoré pupienky a stopy nezostávajú. Keď potrebujete vyzerat naliehavo čerstvé a krásne, aj citrón pomáha. Šťava som trieť svoju tvár, potom umyť - a stal sa krásou.

Po dospievajúcich pupienkach som mal veľmi škaredú tvár, s škvrnami a jazvami. Hovorilo sa, že pomôžu len špeciálne kozmetické procedúry. Ale pre nich neboli žiadne peniaze a nie som si istý, čo v tom čase urobili v našom meste. Moja stará mama mi odporučila masku s citrónom. Existuje niekoľko, ale najčastejšie som použil recept s vaječnou bielou a citrónovou šťavou. Robila dvakrát týždenne dva mesiace za sebou. Koža je oveľa príjemnejšia na to, aby vyzerala. Škvrny sa zmenšili a zjazvenie sa stalo menej nápadné. Teraz som, samozrejme, ozdobila pokožku kozmetičky, ale pre toto obdobie pre mňa a výsledok citróna bol zázrak.

Osvedčeným liekom je citrón po škvrnách po akné. + 4 efektívne spôsoby použitia

Citrón je uznávaným zdrojom vitamínov, súčasťou zdravej výživy a nápravou niektorých problémov s kožou. Účinné látky, objavené v žltom ovocí s kyslou chuťou, zainteresované lekárnikov a kozmetológov.

Používa citrón a škvrny po akné. Jeho výťažky sú súčasťou kozmetických výrobkov, tabliet "Strepsils", "Adjicept S" a iných liekov na perorálne podávanie. Špecifické tipy na vonkajšie ošetrenie začervenania a jaziev po akné sú založené na rôznych užitočných zložkách citrusových plodov (Citrus v preklade znamená "citrón").

Lemon je skladom vitamínov a minerálov pre celé telo, a to nielen zo škvŕn po pupienkach

Zdravá výživa je ťažké si predstaviť bez citrónu; šťava a kôra citrusov obsahujú nielen organické kyseliny, vitamíny C, A, K a skupiny B, ale aj esenciálny olej, vlákno, ktoré pozitívne ovplyvňuje mnoho funkcií tela. Popularita interného používania citróna ako antioxidantu a nápravu akné rastie. Jedinečné ovocie pomáha upraviť tráviaci systém, reguluje kyslosť žalúdočnej šťavy bez zvýšenia. Keď dôjde k blahu vnútri tela, kožné nedostatky sa stávajú omnoho menej.

To je dôležité!
Citrónová šťava pred použitím riediť alebo použiť slamu, aby kyselina nekorodovala zubnú sklovinu.

Milióny ľudí na svete denne pijú čaj s citrónom alebo studenou limonádou. Približne rovnaká populácia využíva slávny citrus na zlepšenie svojho vzhľadu. Vedieť, ako citrón pomáha zbaviť sa škvŕn po akné, môžete zľahčiť hyperpigmentáciu, obnoviť a zjemniť pokožku. Vonkajšie použitie citrusových plodov je založené na jeho vynikajúcich dezinfekčných a bieliacich vlastnostiach. Okrem toho ovocné kyseliny v ovocí sú prirodzený peeling, ktorý odstraňuje odumreté kožné bunky.

Citrón: Zníženie akné škvrny so šťavou

Je veľmi dôležité zistiť, ako funguje pred použitím akýchkoľvek prostriedkov. Použitie citrónu z červených škvŕn po akne začalo dávno a mechanizmus post-zápalovej hyperpigmentácie bol objavený pomerne nedávno. Sčervenanie kože spôsobuje nielen reziduálne účinky po hojení akné. Takéto príznaky sprevádzajú podráždenie citlivej alebo veľmi suchej kože, neurodermatitídy. V týchto prípadoch agresívne kyseliny citrónovej poškodia, takže musíte presne vedieť, aký je pôvod škvŕn spôsobený pupienkami.

Osviežujúci účinok zmesi studenej vody a citrónovej šťavy pomáha pokožke obnoviť, takže začervenanie rýchlo stráca. Citrus sa tiež používa na liečbu jaziev po akne. Mŕtve bunky sa pravdepodobne rozpadnú, nahradia ju mladá epidermis. Neustále "spěchat" tento proces sa neodporúča, najmä pre ľudí s citlivou pokožkou.

Rada:
ak sa vyskytujú výrazné sčervenanie alebo jazvy po akné, poraďte sa so špecialistom o spôsoboch osvetlenia a vyhladenia pokožky.

Čerstvá citrónová šťava zo škvŕn po akné je jedným z najlepších prírodných produktov na boj proti účinkom akné. Často sa používa v zmesi s inými látkami prírodného pôvodu, napríklad s medom, hlinkou, vaječnými bielkovinami. Jedná sa o silné dezinfekčné a nutričné ​​zložky pre pokožku. Hlavnou zložkou citrusovej šťavy je kyselina citrónová - eliminuje baktérie, s ktorými je spojená tvorba akné. Nízke pH je škodlivé pre mikroorganizmy, až do určitej hodnoty je pre pokožku neškodné.

Ako používať citrón z škvŕn po akné - tipy a recepty

Citrusová šťava spôsobená jej bieliacim účinkom spôsobuje, že červené a hnedé škvrny sú menej nápadné, zmierňuje nadmernú kožnú mastnotu a napína póry. Je to prirodzený prostriedok, takže účinok sa stáva zreteľnejší pri bežnej aplikácii. Väčšina receptov zabezpečuje používanie šťavy, ktorá sa z ovocia bezprostredne pred použitím oprášila. Môžete rezať tenké plátky citrusov a trieť ich sčervenanie na miesto akné.

4 účinné spôsoby použitia citróna proti škvrnám po akné

Maska citrusovej šťavy a veverka bielej.

Lotiony šťavy na pupienky a škvrny z nich.

Peeling so zmesou kôry a morskej soli.

Umývanie vodou a citrónovou šťavou.

Použitie citróna nie je nesporným spôsobom liečby akné a škvŕn. Kyseliny môžu veľmi pokaziť pokožku, preto kvôli testovaniu citlivosti musíte na malú časť pokožky aplikovať šťavu alebo kôru pred tým, než začnete robiť šupku, masku alebo pleťovú vodu s citrónovou šťavou.

Zvážte príklady postupov používania citróna na akné miesta:

Citrónová šťava - 2 lyžičky.

Porazte bielkovinu a pridajte kvapku citrónovej šťavy. Aplikujte masku na škvrny po akné a uchovávajte asi 12-15 minút. Takýto postup stačí týždenne po dobu jedného mesiaca.

Lotion s citrónovou šťavou.

Citrusová šťava - ½ lyžičky.

Zrieďte citrónovú šťavu vodou v pomere 1: 2 alebo 1: 3. Tlmiť ho bavlneným tampónom a ošetriť škvrny od akné na tvári (späť, v oblasti dekoltu). Po 20-30 minútach sa umyte alebo sprchujte.

Tieto jednoduché recepty nezlyhajú, ak sa používajú na odstránenie zjazvenia, akné škvrny. Maska by mala byť aplikovaná len na problémovú oblasť tváre alebo inej časti tela. Koniec koncov, účinok odfarbovania kože je nežiaduci jav v zdravých oblastiach.

Staráme sa o tvár pomocou citrónu

V tomto článku sa budeme zaoberať používaním citrusových plodov pre pokožku tváre. Už mnoho rokov používajú ženy pri príprave kozmetiky citrón. Vynikajúco tónuje pokožku a odstraňuje mastný lesk, pomáha jej vyčistiť od pih a vekových škvŕn.

V citróne obsahuje veľké množstvo užitočných stopových prvkov (draslík, sodík, železo, mnoho vitamínov a organických kyselín, vápnik). Vďaka týmto zložkám má citrónová šťava liečebný účinok na kožné bunky. Vitamín C zlepšuje produkciu kolagénu a elastínu. Boj so zápalom na koži, pomáha prítomnosti citrónu vitamínu A a kyseliny listovej.

Aby sa zbavili pigmentových škvŕn, pomáha vitamín K. Draslík zlepšuje fungovanie mazových žliaz, čím eliminuje nadmerný obsah tuku v koži. Pri správnom a dlhodobom používaní sa môžete pomocou tohto ovocia zbaviť dokonca vrások. Používanie citrónu na kozmetické účely je vhodné najmä pre pokožku súvisiacu s vekom.

Mnoho žien nemá možnosť neustále využívať služby kozmetických salónov. Ale každá žena sa usiluje vyzerat krásne! Aby vám pomohli prísť, časovo testované domáce recepty masky, medzi ktoré patrí citrónová šťava. Takéto masky sú k dispozícii všetkým.

Masky s citrónovou šťavou

Než začnete používať akúkoľvek masku, mali by ste dôkladne preskúmať všetky odporúčania na jej použitie a kontraindikácie. Veľmi opatrne používajte citrónovú šťavu, ak je vaša pokožka suchá, má sušičku, kvôli čomu je potrebné používať kozmetiku na jej základe nie viac ako dvakrát týždenne. Celkový počet postupov by nemal presiahnuť 16, po ktorom sa odporúča urobiť dlhú prestávku. Buďte tiež opatrní, ak máte veľmi citlivú pokožku. Najčastejšie je taká koža absolútne kontraindikatívna pre citrónovú kozmetiku. Aj kozmetičky neponúkajú, aby v jasných slnečných dňoch použili finančné prostriedky s citrónovou šťavou. Koniec koncov, pôsobenie slnečného svetla môže spôsobiť škvrny.

Tiež nepotrebujete používať masky, ktoré obsahujú citrón, ak ste alergický alebo máte otvorené rany na koži.

Lemonová maska ​​je veľmi obľúbená pri bielení kože. V citrus obsahuje kyselinu, ktorá exfoliates (odstránenie mŕtvych buniek, nečistoty a tuku). Vďaka vitamínu C zostáva snehovo biely vzhľad pokožky (znižuje produkciu melanínu a zvyšuje produkciu kolagénu). Tiež tento vitamín môže stimulovať produkciu vitamínu E, ktorý zase zodpovedá za elasticitu pokožky.

Masky na bielenie tváre

Masky sa dajú ľahko pripraviť a ľahko sa používajú. Preto nebudete mať žiadne ťažkosti. Nemajú tiež veľa času.

Vezmite citrón strednej veľkosti. Umyte ju a nakrájajte na dve polovice. Stlačte šťavu do čistej nádoby. Potom s bavlnenými kotúčmi naneste ho na problémové oblasti pokožky (pigmentové škvrny, akné). Tento postup sa môže vykonať dvakrát denne.

Nepoužívajte pripravenú citrónovú šťavu. Obsahuje rôzne konzervačné látky a farbivá, ktoré vôbec neprinášajú žiadne dobré, ale len škodlivé účinky.

Pamätajte, že po takýchto maskách sa vaša pokožka môže stať citlivá na svetlo. Preto sa vyhýbajte priamemu slnečnému svetlu Vykonajte tento postup lepšie večer.

Malo by sa pamätať na to, že citrónová šťava nevyhovuje všetkým. Preto ak po jej použití pocítite svrbenie alebo pocit pálenia, potom je lepšie, aby ste sa týmto spôsobom bielili

Maska s medom a citrónom

Maska je ideálna pre tých, ktorí majú suchú pleť. Výrobky na varenie sa nachádzajú v každej domácnosti (citrón, med). Stlačte citrón do čistého kontajnera. Výsledná šťava sa pomerne zmieša s medom (približne dve lyžice). Maska je pripravená na použitie. Naneste ho na desat 'minút na čistú pokožku.

Citrónovú a múku

Kôrka z citrónu a pomiešajte s múkou (lyžica). Pred aplikáciou, aby sa zabránilo vysušeniu pokožky, očistite pokožku a namažte ju tučným krémom. Postup trvá 15 minút. Po dokončení postupu je potrebné dobre umyť vriacou vodou.

Predložené masky sú veľmi dobre overené. Preto pri pravidelnej aplikácii čoskoro uvidíte požadovaný výsledok.

Lemonové masky pre majiteľov mastnej pleti

Pripravte si masku, ktorú dokáže každá žena. Recepty sú veľmi jednoduché a zložky sú k dispozícii všetkým.

 1. Ak chcete vytvoriť masku, je potrebné, aby sa kvasinky (polievková lyžica), jogurt (tri polievkové lyžice), citrónová šťava (jedna polievková lyžica) a trojpercentný peroxid vodíka (päť kvapiek). Všetky zložky dôkladne premiešajte pred vytvorením sviežej peny. Maska sa aplikuje na tvár a starne sa asi desať minút. Na konci postupu je potrebné odstrániť pomocou kotúča z bavlnenej vlny namočenej vo vode pri izbovej teplote.
 2. Pre ďalšiu masku je potrebné pripraviť kysnutú kôru z jedného citrónu, jednu čajovú lyžičku citrónovej šťavy a polievkovú lyžicu ovsených vločiek. Ponechajte citrónovú kôru cez mlynček na kávu a stlačte šťavu z buničiny. Zmiešajte všetky varené prísady. Ak je hmota príliš hustá, zrieďte ju malým množstvom studenej vody. Ľahko a masírujte pohyb, naneste masku na tvár po dobu 15 minút. Na konci procedúry sa tvár musí umyť studenou vodou.

Zbavte sa pupienkov s citrónom

Ak chcete zbaviť pupienkov na koži tváre, použite citrónové umývanie (zriedte citrónovú šťavu vo vode v rovnakých častiach).

Takisto dobrý efekt sa dosiahne po použití rôznych masiek.

 1. Produkty na masky sú k dispozícii všetkým (mlieko a med - dve lyžice, lyžica citrónovej šťavy). Všetky výrobky sú dobre zmiešané a pripravená zmes sa aplikuje na problémové oblasti pokožky. Táto maska ​​je vhodnejšia pre majiteľov mastnej pleti, pretože má sušivý efekt. Každá zložka masky má svoj vplyv. Citrón priamo ovplyvňuje pupienky. Mlieko suší kožu, znižuje pridelenie tuku, čo zabraňuje vzniku nového akné. Med - dáva pokožke tváre prirodzene zdravý vzhľad.
 2. Ak chcete urobiť masku, vezmite mlieko (tri polievkové lyžice), droždie (jednu polievkovú lyžicu) a citrónovú šťavu (polievková lyžica). Zmiešajte všetky zložky. Zmes sa nechá infúzi asi päť minút. Potom masku masku do kože. Trvanie procedúry je pätnásť minút. Po uplynutí tejto doby umyte masku z tváre teplou vodou.

Tiež dokonale odstraňuje citrónový olej z pupienkov. Má rovnaké vlastnosti ako čerstvý lisovaný citrónový džús. Olej sa pridáva do krémov, pleťových vody a masiek, ktoré sa pripravujú doma.

V niektorých receptoch masiek namiesto citrónovej šťavy používajte kyselinu citrónovú.

 1. Vezmite jednu zrelú paradajku, odlúpnite ju z kôry a rozdrvijte ju do kôstkovej kaše. Pridajte lyžičku kyseliny citrónovej, lyžicu nakrájanú suchú mätu, dve polievkové lyžice ovsenej vločky a pol lahodnú čajovú lyžičku suchého droždia. Zmes starostlivo premiešajte a naneste na pokožku po dobu 15 minút. Použitie tejto masky je povolené maximálne trikrát týždenne.
 2. Spojte šťavu z aloe (dve polievkové lyžice), jedna vaječná biela a polievková lyžica citrónovej šťavy. Všetko premiešajte, kým sa nedosiahne jednotná hmotnosť. Maska sa aplikuje na tvár. Po úplnom vyschnutí ju musíte umyť vodou a namazať tvár výživným krémom.

Odstránime stopy, ktoré zostali po pupienkach

 1. Výrobky na varenie masiek sú k dispozícii každej žene (vajcia a citrónová šťava). Proteín sa oddelí od žĺtka. Pre našu masku vezmite proteín. Zmiešajte ju s dvoma polievkovými lyžicami citrónovej šťavy.
 2. Pripravte kávu z jednej čerstvej uhorky a jednej čajovej lyžičky citrónovej šťavy. Všetko miešajte! Maska je pripravená!
 3. Maska z bielej hliny a citrónovej šťavy má veľkú účinnosť. Na jednu lyžicu bielej hliny by sa mali vziať štyri polievkové lyžice citrónovej šťavy. Pripravená hmota sa aplikuje na problémové oblasti. Po 15 minútach sa všetko umyje teplou tečúcou vodou. Táto maska ​​má vysušujúci účinok, preto je vhodné po aplikácii vyživujúceho krému na tvár.

Milujte sa, postarajte sa o vašu pokožku a vždy vás bude šťastná so zdravím, bude svietiť a kvitne. Milujte sa, postarajte sa o vašu pokožku a vždy vás bude šťastná zdravím, svieti a kvitne.

Ako správne vziať citrón, aby pomohol zbaviť sa akné?

Pozdravte, drahí čitatelia. Páči sa vám citróny? Tieto šťavnaté, jasné, povzbudzujúce citrusové plody sú cenovo dostupné a určite sú v chladničke pre všetkých. Chcete, naučím vás, ako sa zbaviť akné a iných kožných defektov pomocou citrusov?

Lemon z akné sa používa vo forme masiek a iných liekov, ktoré možno ľahko pripraviť doma.

Ak nie ste fanúšikom ľudových receptov, môžete použiť špecializované lekárske produkty na liečbu akné. Jedným z nich je Tritin lotion.

Tento nástroj získal veľa vďaky, pretože je veľmi efektívny a rýchly. Tritin zmierňuje akné po prvej aplikácii. Tu ho môžete kúpiť.

Citrín proti akné - princíp konania

Účinnou zložkou citrónovej šťavy je kyselina L-askorbová. Táto látka je silným antioxidantom. Podporuje hojenie a zmierňuje zápal a tiež čistí pokožku. Kyslosť spôsobuje, že citrus je veľmi silný dezinfekčný prostriedok.

To zničí baktérie, ktoré vyvolávajú akné. Pomáha vám s post-akné? Pomáha, pretože má bieliaci efekt.

Zvýšená kyslosť umožňuje šťave pôsobiť ako prírodný exfoliant. Teda tým, že treníte pokožku, urobíte určitý druh peelingu. Kyselinový citrus účinne exfoliuje mŕtve častice dermis.

Vďaka tejto maske s citrónom vám pomôže zbaviť sa aj vážnych postačujúcich - jaziev a jaziev.

Pupíka je často sprevádzaná začervenaním kože okolo nej. Vyššie uvedené ovocie odstráni tento zápal. Citrón zo stop tejto povahy pomáha rýchlo a bezpečne.

Lemon recepty na problémovú pokožku

Nižšie vám poviem o najefektívnejších receptoch na citrón pre problémovú pokožku. Pripravujú sa jednoducho a rýchlo. Takmer každý ho môže používať, ale predtým, než ho použijem, odporúčam vám prečítať si kontraindikácie, ktoré nájdete v tomto príbehu. Takže najobľúbenejšie recepty na citrón sú:

Na varenie vezmite dve polievkové lyžice mlieka a medu, rovnako ako jednu lyžicu citrónovej šťavy. Kompozícia sa má zmiešať bezprostredne pred použitím.

Maska sa používa 10-15 minút a je účinným prostriedkom proti akné. Takáto zlúčenina je vhodná pre akýkoľvek typ dermis, ale je ideálne kombinovaná s tukovým, problematickým.

Tento liek pomôže zbaviť škvrny po škvrnám. Ak chcete pripraviť, musíte si zobrať pár rozdrvených listov aloe, jedno biele a čajovú lyžičku citrusovej šťavy. Maska by sa mala udržiavať na tvári, kým nebude suchá. Potom, čo budete musieť umývať s chladnou vodou a liečiť tvár s hydratačnou.

 • Kyselina citrónová akné a akné

Na prípravu masky treba dopredu rozomlieť na zrelé paradajka buničiny o strednej veľkosti, ktorá musí byť pridaná lyžičku kyseliny citrónovej, 2 nasekané ovsené vločky, mäty lyžicu (suchý) a tras potolchennye piva.

Kompozícia sa môže uchovávať na tvári až 15 minút, potom sa má umyť studenou vodou.

 • Ďalšia maska ​​z červených škvŕn - citrón + uhorka

Uhorka by sa mala pretrepávať do suspenzie a zmiešať s lyžicou citrusovej šťavy. Masku možno uchovávať približne 20 minút.

 • Z podkožnej akné pomoc zbaviť predpis, ktorý zahŕňa Aspirín

6 rozdrvených tabliet z vyššie uvedeného prípravku sa má zmiešať s dvoma polievkovými lyžicami šťavy z kyslých plodov. Odporúča sa ponechať zmes dlhšie ako 10 minút.

Často sa ma pýtam na masku s sódou a citrónom. Hneď poviem, že je to neúčinný recept. Zaujíma vás, prečo? A teraz si zapamätajte kurz škola chémie.

Keď sa soda rozloží kyselinou, začína chemická reakcia, počas ktorej sa tvorí soľ a kyselina uhličitá. Kyselina uhličitá sa okamžite rozloží na oxid uhličitý a vodu. Masky na tvár so sódom a citrusom neprinesú požadovaný výsledok, pretože sú zbytočné.

Indikácie a kontraindikácie

Ako je známe, citrusové plody sú pre niektorých ľudí silnými alergénmi. Preto používajte masky založené na citrónovej šťave alebo kyseline by malo byť mimoriadne opatrné. Pre tých, ktorým sú takéto zmesi kontraindikované, odporúčame použiť nie šťavu alebo kyselinu, ale silicu z citrónu.

A teraz ponúkame, aby ste sa oboznámili so zoznamom indikácií pre aplikáciu citrónových receptov:

 • sú vystavené ľuďom s mastnou pokožkou, čo sa často prejavuje ako problematické;
 • s pigmentáciou, po akné, pehami v nadmernom množstve;
 • s akné, akné a akné (hnisavé a bežné);
 • pri prvých príznakoch starnutia pokožky.

Recept na citrón sa v takýchto prípadoch neodporúča:

 • ak máte individuálnu neznášanlivosť voči citrusom (inými slovami alergia na citrusové plody);
 • Ak máte na koži nádory alebo otvorené rany.

Ako sa zbaviť akné s citrónom a neubližujte sa? Odpoveď je jednoduchá: testovacie masky alebo akékoľvek iné prostriedky pred aplikáciou. Za týmto účelom aplikujte kompozíciu na vnútorný povrch zápästia. Koža je veľmi tenká a citlivá.

Ak po 10 minútach na to nebude podráždenie alebo sčervenanie, potom môžete bezpečne aplikovať kompozíciu na tvár.

Recenzie citrónových receptov

Videl som rôzne komentáre o receptoch na báze citrónovej šťavy alebo kyseliny. Chcem sa s vami podeliť o tie najzaujímavejšie z nich. Tu je príklad recenzie Catherine:

Veľmi sa mi páči používanie citrusových plodov v kozmetike. Robím masochki a kozmetický ľad z citrónovej šťavy. Táto prírodná kyselina je naozaj efektívna a pomáha vyrovnať sa aj s najodolnejšími pupienkami.

A ja tiež opláchnu moje vlasy zriedenou citrusovou šťavou. To vám umožní zbaviť sa obsahu tukov v koreňoch.

Ale komentár Anastasie:

Dlho uvažoval: ako odstrániť akné z tváre? S pomocou citrusov som odstránil nielen akné, ale aj modré škvrny po akné! S pupienkami, citrusy sa vyskytujú takmer okamžite! Pre moju mastnú pleť sa perfektne hodí. Odporúčam to každému!

Koniec zoznamu komentárov Komentár Natálie:

Ja len milujem citróny a pokúsim sa ich pridať na kroviny, masky, ktoré som si doma pripravil sám. Tento citrus vyhladzuje farbu kože, zmierňuje pigmentačné škvrny, pomáha skrývať pihy a je účinnou prevenciou proti akné.

Ak je tento článok zaujímavý a informatívny, zdieľajte ho so svojimi priateľmi prostredníctvom sociálnych sietí. Možno aj oni môžu poraziť problémovú kožu pomocou citrusových plodov. Nezabudnite sa prihlásiť na odber aktualizácií stránok. Všetko najlepšie pre vás!

Autor článku: Elena Smirnová (dermatológ)

Dátum uverejnenia: 03/17/2016

Citrón z akné: zbaviť sa akné a akné

Existuje veľa vecí, ktoré môžu vážne poškodiť našu náladu. Avšak len málo z nich sa dá porovnať s výskytom strašného červeného akné alebo akné na tvári. A nezáleží na tom, koľko rokov "šťastný majiteľ" týchto nepríjemných a niekedy bolestivých útvarov na koži. Teenageri vnímajú každý nový pupienok ako globálnu katastrofu, ale dospelí to vnímajú ako vážny problém, ale stále to nie je príjemné. Avšak stále existuje cesta von - akné citrón vám pomôže zbaviť sa tohto nešťastia ľahko a bezbolestne. Zoznámte sa s trpezlivosťou a prečítajte článok na konci - to vám pomôže vybrať si najvhodnejšie pre seba spôsob, ako sa zbaviť pupienkov a akné (akné).

Výrobcovia krémov a pleťových vody neustále ponúkajú nové nástroje, ktoré pomáhajú zbaviť sa tohto problému. Sú dosť účinné, ale akonáhle prestanete používať tieto kozmetické lieky pravidelne, účinok ich užívania okamžite zmizne. To je dôvod, prečo toľko ľudí sa uchýli k použitiu ľudových prostriedkov na akné. Používanie citrónu na odstránenie akné je jedným z najefektívnejších ľudových metód liečby tváre a tela pokožky, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s týmto problémom.

Citrón z jaziev akné a akné

Ako sa zbaviť akné s citrónom? A citrónovú šťavu pomáha zbaviť sa akné? Citrón je v skutočnosti najuniverzálnejší prostriedok, ktorý nám príroda môže ponúknuť. Je ťažké preceňovať hodnotu vitamínov prítomných v tomto citrusovom ovocí, ako aj jeho silné antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti. Každý vie, že s bolesť v krku odporúčajú jesť citrón, pretože obsahuje veľa kyseliny askorbovej. A pretože má antiseptické a protizápalové účinky - pomáha potláčať patogény v krku a v ústach.

Citrusové plody sú bohaté na vitamín C. Preto sú odporúčané pre všetky prechladnutia. Ale v skutočnosti tieto nádherné a chutné plody sú bohaté nielen na vitamíny. Keď poznáme všetky vlastnosti citrusových plodov, môžeme pochopiť, ako sú citróny schopné liečiť akné. Podrobnosti o užitočných vlastnostiach citrónu, jeho použití a zložení nájdete tu - Lemon: vlastnosti, aplikácia, zloženie, kontraindikácie.

Citrusové plody obsahujú veľké množstvo živín. Rovnako ako iné plody, citrón obsahuje veľa vitamínov, takže masky z pupienkov s citrónom dokonale odstraňujú tieto problémy. Kyselina askorbová, vitamín P a phytoncidy vo svojom zložení potláčajú reprodukciu a rast baktérií.

Tiež by ste mali venovať pozornosť tomu, že citrónová kôra je dostatočne silný, aby tieto živiny v citrónu pretrvávajú dlhšie, a ona sa lúpe nepreberné množstvo užitočných vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Bez ohľadu na typ pleti, môžete bez obáv použiť citrónovú šťavu na ošetrenie pleti po akné a jaziev po akné, pretože obsahuje veľké množstvo vitamínu C.

Ako používať citrónovú šťavu

Naša pokožka odráža všetky zmeny v našom tele. Akné, ktoré sa vyskytuje v akejkoľvek časti nášho tela (chrbát, tvár krku, ruky), sa nedávno stalo veľmi bežným problémom. Okrem toho, že to vyzerá nepríjemne, spôsobuje aj hmatateľné nepohodlie. Tento problém môžeme a musíme riešiť najmä preto, že existujú prírodné antiseptiká. Preto by každý mal vedieť o takomto prírodnom lieku na akné ako na citrón.

Na ošetrenie pokožky od akné sa používa citrón, zvyčajne vo forme masky pre tvár alebo inú časť tela. Samozrejme, že to nie je všeliek, a pupienky okamžite nezmiznú. A pred použitím produktu obsahujúceho citrónovú šťavu musíte testovať citlivosť. K tomu použite niekoľko kvapiek citrónovej šťavy na zápästí a počkajte 15 minút. Ak po 15 minútach pokožka nevykazuje sčervenanie a nie je to svrbenie, môžete bezpečne pokračovať v príprave masky. V takom prípade, ak máte nepríjemné pocity alebo začervenanie kože, mali by ste sa vzdať myšlienku využitia masku s citrónovou šťavou akné, pretože tieto prostriedky môžu namiesto z dlho očakávanej úľavy od svojho stavu, aby vám priniesla viac problémov vo forme svrbenie, začervenanie a opuch tváre. Pred použitím niektorej z masiek, recepty z nich sú popísané nižšie, je nutné použiť krém na čistenie tváre a zakaždým po použití masky na citrónovou akné nezabudnite dať na krém na kožu, ako kyselina citrónová vysušuje pokožku.

Masky s citrónovou akné a iné lieky

Predstavujeme Vám výber produktov a tvárových masiek s citrónom z akné, ktoré si môžete ľahko pripraviť a aplikovať doma.

Citrónová šťava

Toto je najčastejšie používaná možnosť na odstránenie akné z kože tváre a ďalších oblastí tela. Je veľmi populárny vďaka svojej jednoduchosti a efektívnosti.

Najprv musíte dôkladne očistiť pokožku. Potom stlačte citrónovú šťavu a naneste ju na tvár špongiou alebo bavlneným tampónom. Buďte opatrní a vyhnite sa tomu, aby ste dostali citrónovú šťavu do očí. Po aplikácii citrónovej šťavy na problémové oblasti pokožky nechajte vyschnúť. Po pol hodine umyte tvár (alebo inú časť tela) teplou vodou.

Čo budete počas procedúry cítiť, je celkom nepríjemné. Ak máte veľa akné, môžete pocítiť slabé brnenie alebo brnenie. Citrónová šťava rozpúšťa prebytok kožného mazu, odstraňuje mastný lesk a zužuje póry. Keď si na tvár dáte citrón, stane sa suchý a pevný, takže po procedúre by ste mali na pokožku použiť hydratačný krém. Vaša pokožka bude tiež citlivá na ultrafialové svetlo. Preto predtým, ako vyjdete von do slnečného svetla, musíte použiť opaľovací krém na miesta mazané citrónovou šťavou.

Pravidelné používanie citrónovej šťavy na problematickú pleť vám môže pomôcť liečiť jazvy po akné a tmavé škvrny (pretože citrónová šťava je tiež bieli pokožku a odstraňuje vrásky, ktoré môžete nájsť tu - Face Lemon: Lemon maska ​​pre kožné problémy). Utieranie tváre pomocou citrónovej šťavy môže výrazne znížiť množstvo akné na tvári a tele.

Citrónová šťava z akné

Citrón, med a mlieko

Jedná sa o jeden z najstarších receptov na prípravu masiek s citrónovou akné - veľmi efektívny a pomerne jednoduchý.

 • Najprv musíte očistiť pokožku akýmkoľvek spôsobom, aby ste umyli vašu tvár podľa vlastného výberu.
 • Zmiešajte citrónovú šťavu, med a mlieko v pomere 1: 2: 3. Dôkladne premiešajte, aby sa dosiahla jednotná hmotnosť.
 • Po odstránení pokožky aplikujte pripravenú zmes na tvár. Pokúste sa aplikovať tak, aby sa maska ​​dostala do očí a pokožky okolo nich.
 • Po asi 30 minútach umyte tvár teplou vodou.

Citrónová šťava čistí póry, med a mlieko zmäkčujú pokožku. Výsledky aplikácie tejto masky sa zobrazia po štyroch alebo piatich použitiach.

Citrónová šťava a med

Jeden z najjednoduchších liekov pre pupienky s citrónom je zmes citrónovej šťavy a medu. Vezmite lyžicu citrónovej šťavy a premiešajte dve polievkové lyžice medu. Aplikujte túto zmes na postihnutú pokožku a počkajte 5 minút. Potom umyte tvár studenou vodou, čo zase pomôže zúžiť póry. Med a citrón sú veľmi silné prírodné prostriedky na liečbu akné a akné. Výsledok ich vplyvu na pokožku vidíte hneď po procedúre - vaše póry sa výrazne zúžia. Med s citrónom vám pomôže odstrániť akné v niekoľkých zasadnutiach tohto postupu.

Maska s citrónom a vaječnou bielou

Ak sú póry rozšírené a pokožka je mastná - táto maska ​​je pre vás ideálna.

 • Vezmite stredne citrónový citrón, nakrájajte na polovicu a vytlačte šťavu z jednej polovice.
 • Zmiešajte jednu vaječný biel a zamiešajte ju s citrónovou šťavou, ktorú ste práve uvareli.
 • Zmes sa aplikuje na pokožku v troch fázach.
 • Musíte aplikovať časti masky, ktorých prvá vrstva by mala byť aplikovaná na predtým očistenú pokožku tváre. Druhá a tretia vrstva by mala byť aplikovaná po 5-7 minútach po aplikácii predchádzajúcej vrstvy.
 • Po nanesení poslednej vrstvy počkajte päť alebo šesť minút a opláchnite masku teplým čajom a potom umyte tvár vodou.

V dôsledku toho dostanete hladkú pokožku so sametovým efektom, rovnako ako zúžené póry.

Maska s citrónovou šťavou a vaječnou bielou od akné

Citrónová šťava, kyslá smotana a med

Ak máte suchú pokožku, ideálna voľba pre vás bude používať masku s citrónom z akné s prídavkom kyslej smotany a medu. Ak chcete vytvoriť masku, budete potrebovať med, kyslou smotanou a citrónovou šťavou. Zmiešajte citrónovú šťavu s medom a kyslou smotanou a potom použite tento prostriedok na tvári. Nevyplachujte masku 25 minút. Okrem týchto zložiek môžete tiež pridať lyžicu ovsenej vločky. Táto maska ​​vám nielen pomôže zbaviť sa akné, ale aj vašu pokožku vyžaruje.

Citrónová šťava, kvasnice a mlieko

Maska s citrónovou šťavou, kvasnicou a mliekom je vhodná pre všetky typy pleti.

 • Pridajte lyžicu citrónovej šťavy a kvasnice do teplého mlieka.
 • Nechajte to variť 5 alebo 6 minút.
 • Naneste masku na tvár masážnymi pohybmi.
 • Nevyplachujte masku 15 minút.

Citrónová šťava a uhorka

Citrónová šťava s uhorkami môže byť účinne použitá aj na odstránenie akné. Musíte rozdrviť uhorku do stavu kašľa, potom zmiešať s jednou lyžicou citrónovej šťavy. Naneste túto masku denne na 20 minút. Za dva týždne uvidíte výsledok - neprítomnosť pupienkov na koži a zlepšenie jej vzhľadu. Pomocou tejto masky s citrónom proti akné môžete tiež odstrániť jazvy po akné.

Citrónová šťava sa často ponecháva na koži v noci ako súčasť dennej procedúry starostlivosti o pokožku tváre. Ale ak nechcete nechať dlho dlhú dobu ponechať citrónovú šťavu na pokožke, môžete ju okamžite po umývaní použiť na tvár.

Maska s citrónovou šťavou a mletou uhorkou z akné

Zdravie a diéta

Niektorí ľudia sa márne pokúšajú odstrániť akné rôznymi spôsobmi. Je to spôsobené tým, že ich denná strava je plná všetkých druhov škodlivých potravín, čo môže byť dôsledkom nedodržania pravidiel každodennej osobnej hygieny. Ak máte akné a akné, musíte sa poradiť s gastroenterológom, ktorý vám pomôže prispôsobiť vašu výživu a vylúčiť choroby gastrointestinálneho traktu. Okrem toho sa môžete pokúsiť nahradiť prostriedok na očistenie tváre ostatných (najlepšie prirodzené). Nedotýkajte sa tváre so špinavými rukami - taký zlý zvyk len pomôže zhoršiť váš problém.

pamätať: môžete sa zbaviť akné, aj keď to môže stáť značné úsilie z vašej strany. Ale výsledok stojí za to!

Zdravé návyky

Rôzne stresy, podvýživa a životné prostredie prispievajú k akumulácii veľkého množstva toxínov v našom tele. Toxíny sú známe ako jed, ktorý poškodzuje naše telo. Tento jed sa často prejavuje vo výskyte akné na povrchu kože. Preto by sa proces obnovy mal vykonávať nielen použitím externých prostriedkov. Ak akné vo vašom prípade nezmizne alebo sa často objaví, mali by ste sa zámerne zamerať na čistenie tela.

Použitie citrónovej šťavy na akné

Pitie citrónovej šťavy môže pomôcť odstrániť akné iba ak budete piť vodu každý deň s citrónom na prázdny žalúdok. Ak chcete urobiť tento nápoj, stlačte trochu šťavy do pohára teplej vody. Môžete tiež pridať malé kúsky ovocia priamo do vody. Ak chcete, aby váš nápoj sladší, musíte dať tam čajovú lyžičku medu miesto cukru.

Ak si umyte tvár každé ráno vodou a citrónom, pomôže to udržať tvár čerstvé po celý deň.

Kto sa neodporúča používať citrón z akné

Napriek tomu, že citrónovú šťavu je veľmi užitočné pri liečbe akné, niektorí ľudia by nemali používať citrón na tento účel. Rovnako ako akýkoľvek iný prostriedok na liečbu akné, citrónová šťava nemôže priniesť pozitívne výsledky. Ak po dlhšom čase pomocou masiek s citrónom nedostanete požadovaný výsledok, musíte sa poradiť s dermatológa, ktorý môže odporučiť silnejšie a účinnejšie lieky na akné.

Okrem toho, ak máte tmavú pokožku, nemali by ste používať citrónovú šťavu na liečbu akné. Látka s názvom melanín spôsobuje, že pokožka je tmavšia a bunky nazývané melanocyty produkujú tento melanín. Citrónová šťava ovplyvňuje tieto bunky takým spôsobom, že začnú produkovať viac melanínu. To môže viesť k miestam tmavšej kože v oblastiach koncentrácie akné. Pod vplyvom slnka môže byť toto tmavnutie ešte živšie. Ľudia s tmavou kožou sa neodporúča používať limonádu z akné bez súhlasu profesionálneho dermatológa.