Hlavná

Bradavice

Furuncle na tvári

Korunka na tvári, často nazývaná vriec na tvári, je rozšíreným problémom, v ktorom dochádza k zápalu folikulov alebo vlasových folikulov a tkanív okolo nich.

Všeobecné informácie

Korunka na tvári môže byť vytvorená v ľubovoľnej oblasti, či už tváre, hornej a dolnej pery, oblasť okolo očí, vonkajšia a vnútorná strana nosa. Okrem vonkajšieho nepohodlia sú vrivy nebezpečné a dostatočne závažné komplikácie, ak nie je potrebné včas liečiť.

Prečo sú na tvári kožušiny

Varí sa vyskytuje v oblastiach kože, ktoré majú vlasové folikuly, najohrozenejšie sú miesta, ktoré sú náchylné k znečisteniu a mechanickému pôsobeniu, či už sa jedná o trenie z vecí, ktoré je osoba, alebo, povedzme, stroj na holenie.

Prečo sú na tvári kožušiny

Medzi faktory, ktoré prispievajú k vzniku furuncles na tvári, rozlišujeme:

 • nečistoty na koži a nevhodná hygiena;
 • podchladenie;
 • znížená imunita;
 • porušení metabolizmu tela;
 • nervový stres;
 • rezy, škrabance, poškriabaniu.

Bezprostrednou príčinou furunkul vyčnievať stafylokoky, presnejšie povedané ich tvar, ako je Staphylococcus aureus. Tento patogén, ktorý môže byť veľmi dlhá doba, aby sa na ľudskej koži a sliznice, do doby, než bol ko-faktory pre vznik varí na tvári.

Aké sú príznaky varenia tváre?

Táto choroba je dostatočne dobre študovaná a rozvíja sa v určitých fázach, ktoré sú uvedené nižšie.

Symptómy furuncle na tvári

Prvá fáza furuncle na tvári

Je charakterizovaný pocitom mierneho svrbenia v oblasti postihnutej stafylokokmi.

Druhá fáza

V infikovanej oblasti sa začína pozorovať začervenanie a vytvára sa opuch. Infiltrát má tvar kužeľa a vlasový folikul sa v tomto štádiu začína naplňovať hnisom, čo dáva pocit bolesti.

Tretia etapa furuncle na tvári

V tretej fáze má špička kužeľa charakteristický bod mŕtvej tkaniva, čo je vrchol nekrotického stonky, okolo ktorého začína hnisanie. Takáto kožušina sa už jasne prejavuje a zhoršuje sa zdravotný stav pacienta, všeobecná slabosť, rýchla únava. V niektorých prípadoch sa môže vyskytnúť horúčka a môže sa vyskytnúť bolesť hlavy.

Symptómy furuncle na tvári

Štvrtá fáza furuncle na tvári

Táto fáza sa objavuje asi týždeň po treťom a je to "prielom" furuncle. Hnisavý kmeň sa rozpadne a všetok nahromadený hnis a mŕtve tkanivo vyjde a zaformovaná rana sa začne uzdravovať.

Piaty stupeň furuncle na tvári

Opuch tkanív ustúpi, bolestivý syndróm prechádza a rana sa postupne uzdravuje a na jej mieste ostáva jazva malého rozmeru s farbou svetlejšej ako okolitá koža.

Furunky na tvári môžu byť jeden alebo viac. V druhom prípade je ovplyvnená celá náplasť kože, ktorá je doslova zašpinená chirami.

Zvláštne nebezpečenstvo vrie na tvári je sprevádzajúci edém, horúčky a pravdepodobne aj výskyt problémov s videním. Obehový systém hlavy a jeho tváre je usporiadaný tak, aby sa šírenie infekcie vyskytlo veľmi rýchlo. A ak neberiete včasné opatrenia, koža na tvári môže zasiahnuť žily a spôsobiť tromboflebitídu a sepsu.

Ako liečiť vriec na tvári

Na ošetrovanie kožušiny na tvári by mali byť kvalifikovaní a opatrní. Ak na tvári došlo k varu alebo na to existuje podozrenie.

Je prísne zakázané pokúšať sa vytlačiť vriec na tvár, aplikovať obväzy, masírovať postihnuté miesto.

Ako liečiť vriec na tvári

Keď prekrytím horúce obklady alebo otepľovanie vredy na tvári, sa infekcia šíri veľmi rýchlo a môže sa stať násobok vredy a zápal mozgu hit nimi.

Čím skôr zistíte vriec na tvári, tým ľahšie bude liečiť.

Vo všeobecnosti na ošetrenie varu na tvári sa musí liečiť alkoholom (70%) alebo zeleninou. To by malo zastaviť vývoj ochorenia v počiatočnom štádiu. Postup sa opakuje pravidelne až do úplného zlyhania varu.

Ako liečiť vriec na tvári

Ak je varenie v štádiu, keď je jeho tyčinka otvorená a dochádza k vyprázdneniu hnisu, je potrebné použiť antibakteriálne a antiseptické masti. Vymenovanie masť by mala byť výhradne lekárom a liečiť furuncles na tvári nezávisle v extrémnej miere je nebezpečný.

Niekedy je obraz furuncle na tvári taký, že pacient potrebuje urgentnú hospitalizáciu.

V závažných prípadoch je pacient kontraindikovaný pri akejkoľvek činnosti tvárových svalov, vrátane rozprávania a žuvania jedla.

Metódy na ošetrovanie furuncles na tvári zahŕňajú vymenovanie antibakteriálnych liekov a vykoná sa prieskum, po ktorom sa predpisujú lieky na zvýšenie imunity organizmu.

V prípade, že liečba nemá účinok, je predpísaná špeciálna stafylokoková očkovacia látka.

Pri liečení jednotlivých furuncles sú vysoko účinné štandardné fyzioterapeutické metódy, ako sú ultrazvuk a UHF, v ktorých sú paralelne priradené ichtyolové značky.

Chirurgia na odstránenie varu na tvári je potrebná v prípade, že začne akútny hnisavý zápal - flegmón.

V prípade, že sa varí na tvári alebo iných častí tela sa objavujú, že pacient je predpísaný postup, ako je autohaemotherapy pri ktorej vylieva vlastnú krv z jednej oblasti do druhej.

Ako rozlíšiť varenie na tvári od akné

Pimples sa často objavujú na tvári každej osoby. Preto môže byť varenie "vynechané", berúc to ako bežný pupienok. Výsledkom je, že liečba bude náročnejšia a časovo náročnejšia.

rozlišovať varenie na tvári z pupienka

Rozlíšenie furuncle od pupienka je dosť jednoduché, podľa charakteristickej bolesti, ktorá sa objaví pri ľahkom dotyku. Vzhľad furuncle predchádza svrbenie a sčervenanie kože, zatiaľ čo pupienok zvyčajne okamžite vyskočí. Pri dozrievaní trvá furuncle niekoľko dní až týždeň.

Ako odstrániť jazvu z vrie na tvári

Jazvy alebo jazvy z furuncles na tvári sú takmer veľkým problémom ako samotná choroba, najmä pre dievčatá.

Odstrániť jazvu po varení na tvári môže byť obe pomocou tradičných metód a tradičnej medicíny.

odstrániť jazvu z varu

Vysoká účinnosť proti jaziev z furuncles dáva obyčajnú citrónovú šťavu. Stačí vyčistiť postihnutú oblasť po vyvarovaní sevretia a čoskoro už z nej nebudú mať žiadne stopy.

Ďalším efektívnym prostriedkom ľudovej medicíny proti jazievam z varu je šalvia tinktúra, ktorá sa tiež používa ako trieška.

Z klasických možností môžete odporučiť masť "Kontraktubeks" a gél "Dermatika".

Dovolíme Ak finančné prostriedky, ako sa zbaviť stopy z vrie na tvári, môžete použiť špeciálne kozmetické procedúry, ako je laserový resurfacing, chemické peelingy, a niekoľko ďalších. Existuje však jeden veľký "ale". Faktom je, že lekári odporúčajú odstrániť stopy varu na tvári nie skôr ako tri mesiace po uzdravení varu.

Furuncle na tvári: príčiny a liečba

Vzhľad vyrážok na tvári vytvára nepohodlie pre ľudí oboch pohlaví, ale ak akné a akné sú vnímané negatívne z estetickej polohy, furuncles môže poškodiť zdravie. Lekári hovoria, že furunkulóza, ktorá nedostala správnu liečbu, sa dostáva do chronickej fázy a spôsobuje nebezpečné komplikácie. Prečo to vyžaduje naliehavé opatrenia a ako s nimi zaobchádzať?

Čo je furunkulóza

Necrotic zápal, ktorý sa vyskytuje vo vlasovom folikule, ktorý ovplyvňuje mazové žľazy a okolité spojivového tkaniva - je daná definícia varí (v ľuďoch - varí) v úradnom medicíne. Ochorenie, ku ktorému došlo v dôsledku výskytu takých zápalových ložísk, sa nazývalo "furunkulóza". Príčinou tohto problému je Staphylococcus aureus: gram-pozitívna pyrogénna baktéria. Podľa lekárov je furuncle na tvári nielen esteticky neatraktívne, ale aj nebezpečné. Ak nie je ošetrené, je možné:

 • flegmón horného pera;
 • sepsa;
 • meningitída;
 • flegmón bočných lúčov nosa;
 • meningoencefalitída;
 • lymfadenitída;
 • flebitida orbitálnych alebo tvárových žíl;
 • trombóza dutín medulky.

Zoznam závažných komplikácií, ktoré vzniknú, ak budete ignorovať objavil variť na tvári, je spôsobený blízkosťou krvných a lymfatických ciev, ktoré sa infekcia rozšíri do vnútorných orgánov a mozgu. Akonáhle nie sú ošetrené úplne (alebo vpravo) odreniny stáva chronickou, ktorý je charakterizovaný tým, systematické výskyte jedného alebo viacerých varí na tvári alebo iných častí tela.

Symptómy furuncle na tvári

Dospelí a dieťa s najväčšou pravdepodobnosťou stratia počiatočnú fázu furunkulózy, pretože je charakterizovaná len slabým svrbením v postihnutej oblasti. Môžu sa vyskytnúť menšie bolesti, ale väčšinou sprevádzajú extenzívnu furunkulózu a nie jediné vrie na čele alebo tvári. Ak sa pokúsite natiahnuť pokožku v tejto oblasti, môžete cítiť lokálne zvýšenie hustoty (stupeň infiltrácie). Nasledujúce fázy vývoja problému:

 1. Vzdelanie sa zvyšuje, červené, takže sa stáva viditeľným. Pod kožou je kužeľ s hnisom. Bolestivé pocity sa zhoršujú, najmä keď sa dotýka postihnutá oblasť.
 2. V kužele môžete vidieť tyčinku, ktorá vyzerá ako čierna bodka, a hýbať sa. S rozsiahlou furunkulózou v tejto fáze je bolesť hlavy, horúčka, slabosť. Závažnejšie, ale zriedkavé príznaky sú všeobecný edém tváre, znížená videnie.
 3. Tam je prielom, tkanivá zomierajú, kmeň vychádza s krvou, hnis vyniká. Bolesť upadá, bolesť je pokrytá kôrou.
 4. Tkanivá sa uzdravia, edém sa znižuje. Na mieste varu zostáva malá jazva.

lokalizácia

Rozsiahla furunkulóza môže postihnúť akúkoľvek oblasť tváre, najmä ak sa začnú objavovať karbunky (purulentné ohniská, ktoré spájajú niekoľko vlasových folikulov). Môžu byť pozorované pozdĺž okrajovej línie rastu vlasov, u mužov a pod fúziami alebo vousmi. Jedna kožušina na tvári sa pravdepodobne vyskytuje v oblasti maxilofaciálnej oblasti, pretože mazové žľazy sú obzvlášť aktívne, nečistota sa hromadí vo veľkých množstvách. Hlavné body lokalizácie na tvári:

 • nasolabiálny trojuholník;
 • tváre;
 • blízko uší;
 • čelo;
 • v blízkosti krídel nosa;
 • vnútri nosných priechodov;
 • na obryse pier;
 • na brade.

Rozdiely medzi akupunktúrou a akné

V počiatočnom štádiu vyzerá väčšina kožných vyrážok rovnako - mierne sčervenanie, menšie rozmery, zmena reliéfu, ale ako furuncle dozrieva na tvári získava charakteristické rysy. Nebude to možné zameniť jednoduchým pupom, pretože je hustá, obklopená opuchom a vyznačuje sa:

 • zvýšená bolestivosť s napätím postihnutej oblasti kože a s dotykom;
 • hnisavá hlava;
 • zvýšenie v prvých dňoch vzhľadu;
 • pomalé zrenie;
 • svrbenie, brnenie, horúčka v postihnutej oblasti;
 • rozšírenie lymfatických uzlín (s rozsiahlou furunkulózou).

Dôvody pre formovanie furuncles na tvári dospelých

Pred začatím terapeutického kurzu je dôležité určiť predpoklady pre tento problém. Kožušina človeka môže spôsobiť nevhodnú alebo neprimeranú hygienu, najmä u ľudí s kombináciou alebo mastnej pleti, a to je ľahšie bojovať s inými faktormi. Formovanie chirps je uľahčené:

 • poškodený metabolizmus;
 • silný stres;
 • neošetrené infekčné choroby;
 • znížená imunita, chladu;
 • hormonálne zlyhanie;
 • mechanické poškodenie kože.

Ako liečiť vriec na tvári

S jednotlivými vyrážkami je možné zvládnuť samostatne, ale ak ide o furunkulózu s rozsiahlou porážkou, liečba začína návštevou dermatológa. Keď sa objavia príznaky silnej intoxikácie, je potrebná hospitalizácia a hospitalizácia. Domáca liečba je konzervatívna a zahŕňa lokálnu liečbu liekom, lieky (v prípade potreby) a návštevy fyzioterapeuta. Počas boja s furunulózou by sa malo dodržiavať niekoľko lekárskych odporúčaní:

 • Liečba kože antibakteriálnymi látkami sa vyžaduje denne, ovplyvňujúc nielen miesto zápalu, ale aj oblasť okolo neho.
 • Pri vytváraní hustého infiltrátu je zakázané používanie zebra alebo jódu, pretože to zabráni riadnemu lekárskemu vyšetreniu (ak je plánované).
 • Žiadna samoliečba antibiotikami - všetky lieky na systémovú liečbu predpisuje lekár.

Keď sa objavia karbunky, mali by ste navštíviť lekára: sami sa s nimi nemôžete vyrovnať. Podobné odporúčanie pre ľudí, ktorí majú jednotlivé erupcie nevybuchnú. Niektoré ťažké prípady vyžadujú autohemoterapiu - subkutánnu injekciu vlastnej venóznej krvi pacienta. Postupné zaobchádzanie s menej závažnými situáciami je všeobecné:

 1. Aplikácia protizápalových látok a látok, ktoré podporujú prienik.
 2. Aplikujte vlhké obväzy so zlúčeninami, ktoré pomáhajú odstrániť hnisavý obsah po otvorení.
 3. Po odstránení hnisového a nekrotického tkaniva naneste antibakteriálne masti na rany.

Ak na obličeji došlo k furuncle, správať sa s ním ako s obvyklým pryshchikom, je to nemožné: môžete vážne zhoršiť situáciu. Nezabudnite si prečítať zoznam zákazov, ktoré sa týkajú správania osoby, ktorá čelila furunkulóze, aby záležitosť nedosiahla operačný stôl:

 • Nesnažte sa stlačiť vred na tvári - žily, ktoré prechádzajú tejto oblasti, ktorý je spojený s mozgom, čo môže spôsobiť vážne komplikácie: zápal mozgových blán, mozgu absces.
 • Neotvárajte zrelé vyrážka improvizovaný ostré predmety (hrot čepeľ), aj keď je liečený s antiseptickým dezinfekciou bez tepelných účinkov je neúplná, takže je možné infekcie.
 • Nechladzujte otvorenú vriec, nezneužívajte procedúry s vodou - v tomto štádiu liečby sa vyžaduje konštantná bandáž a suchosť.
 • Nedotýkajte sa varu na tvári rukami - len sterilnou vatou, najlepšie ošetrenou antiseptikom.

Lieky na vonkajšie použitie

Tak dlho, ako absces, zápal sa spracuje antiseptiká - to sa používa vo forme roztoku jódu (niekoľko kvapiek do pohára studenej vody) alebo boritej alkohol, chlórhexidín a Miramistin menej účinné. Po aplikácii nasledujúcich kategórií masti:

 • Antibakteriálne alebo antimikrobiálne - pomáhajú vyrovnať sa s hnevmi, ktoré sa používajú pri popáleninách a varení. Zničia infekciu (zabiť patogén), stimulujú obnovenie dermis. Takéto vlastnosti majú masti pod nasledujúcimi názvami: Oflocaín, tetracyklín, sintomycín.
 • Zásuvky - pomáhajú tvoriť pustuly, takže po varení sa rozpadne a z neho vyteče hnis. Niektoré z nich prispievajú k zníženiu opuchu, majú slabú liečebnú schopnosť a zmierňujú bolesť. Medzi účinné masti tohto typu sa prideľujú Levomekol, Dioxysol, heparín.
 • Liečenie - mať väčší účinok stimulácia regeneračných procesov v koži než antibakteriálnych látok uvedených vyššie majú protizápalové vlastnosti, eliminovať začervenanie, vysuší. Sú aplikované v poslednej fáze alebo na jednotlivé vyrážky. Do tejto kategórie patrí Vishnevsky liniment, ichtyol, zinková masť.

Lieky na perorálne použitie

V akejkoľvek fáze furunkulózy, liekov, ktoré posilňujú imunitu, sú vitamínové komplexy užitočné. Podľa indikácií lekár predpisuje podávanie antibiotík rôznych skupín. Pomáhajú predchádzať komplikáciám, zabíjať pôvodcu infekcie, zastaviť zápalový proces. Najmä lekári odporúčajú:

 • Linkomycín - s horúčkou, silným zápalom, rizikom sepsy. Zabíja patogénne baktérie 2-3 hodiny po prijatí, navyše sa môže aplikovať lokálne. Je predpísané, keď je vnútorné varte na tvári v etape dozrievania.
 • Amoxiclav, Augmentin - kombinované látky na amoxicilíne a klavulanovej kyseline majú baktericídny účinok. Používa sa v prítomnosti abscesu, priebeh liečby nie je dlhší ako 5 dní.
 • Fusidín sodný - vykazuje vysokú aktivitu proti stafylokokom, má bakteriostatický účinok. Je predpísaný pre flegmón, abscesy. Platí 7-10 dní.

fyzioterapia

Keď sa absces po dlhú dobu nedá prekonať, niektorí lekári posielajú pacienta na chirurga, ale väčšina sa snaží udržať na posledných konzervatívnych metódach. Medzi nejefektivnejšie, ale už nie sú k dispozícii doma, sa objavujú fyziologické procesy. Môžu byť predpísané po otvorení varu, ak je oblasť lézie rozsiahla, a dokonca aj po chirurgickom zákroku, derma liečí s nimi rýchlejšie. Výber medzi typmi fyzioterapie vykonáva lekár:

 • Ultrazvukové žiarenie pri nízkych frekvenciách pomáha rozstrieť hlavu alebo otvoriť po zrenie.
 • Ultrafialové žiarenie na postihnutom mieste pomáha znižovať intenzitu bolesti, odstraňovať pálenie. Často potom lekár aplikuje antibakteriálnu masť z vrie na tvári.
 • Použitie suchého laserového tepla vzhľadom na zrelý absces pre rýchle otvorenie.

Ľudové opravné prostriedky

Ak je oblasť distribúcie furunkulózy na tvári malá (jednotlivé furuncles alebo malé a zriedkavé oblasti ich preťaženia), môžete sa pokúsiť zbaviť sa pomocou tradičnej medicíny. Počet postupov potrebných na odstránenie varu sa pohybuje od 5 do 20. Ak je účinok alebo zhoršenie stavu nevyhnutné, je nevyhnutné poradiť sa s odborníkom. Najefektívnejšie a najbezpečnejšie pre recepty na tvár:

 • Pečte opečenou žiarovku v rúre (variť na 180 stupňov po dobu 20-25 minút), nechajte ju vychladnúť na príjemnú teplotu. Strihajte na polovicu alebo na menšie kúsky, pripevnite na bod varu rezu, ponechajte pol hodiny. Pre väčšie pohodlie si môžete nahrať teplú cibuľu, zmiešať s kvapkou kafrového oleja a aplikovať vo forme kôpky: bude ľahšie fixovať pomocou bandáže alebo omietky. Nástroj urýchli výstup tyče. Postupujte až dvakrát denne.
 • Namočte drobky čierneho chleba s pár lyžičiek teplého mlieka, pridajte trochu soli, zamiešajte. Výsledná kaša sa aplikuje na oblasti furunkulózy, pokryje sa pergamenom a gázou, fixuje sa lepiacou páskou. Udržujte kompresiu 4-5 hodín: kreslí hnis a odstráni nádor.
 • Čerstvé brezové listy opadajú, niekoľkokrát ich držte na kus mydlá a pripevnite na varte. Obal s gázou a páskou. Odstráňte po 2-3 hodinách - toto nápravu stimuluje produkciu hnisu.
 • Kaša propolis plátok a spojiť sa s maslom alebo živočíšneho tuku (pomer 1: 4), zahriať vodnom kúpeli po dobu 1,5 hodiny, čím sa variť.. Po uvoľnení hnisu odstráňte rany, ktoré zostali v postihnutých oblastiach až do 2 r / deň. Zmes bude podporovať hojenie kože.

Chirurgická intervencia

Ak z konzervatívnej terapie nie sú pozitívne výsledky, alebo ak je furunkulóza na tvári rozsiahla a hnisavosť je silná, predpísaná nútená disekcia. Na liečenie dospelých formácií, ktoré sa neroztrhli, nemá zmysel, pretože zostávajúce vo vnútri tyče premení problém na chronický. V modernej medicíne existujú dve možnosti chirurgického zásahu:

 • Klasická - skalpelom, chirurg vykonáva odpojenie tkaniva absces rozrezávať a odstraňuje hnisavé nekrotické hmoty, procesy hojenia antiseptické predstavujúce turunda antibiotikum. Operácia je pod miestnou anestézou, takže odstránenie je bezbolestné, ale po každom dni musíte urobiť obväzy (do 1-2 týždňov). Priraďte klasickú techniku ​​na riziko flegmónu alebo abscesu.
 • Laser - tam je bod vyhorený furuncle, takže nie sú žiadne jazvy. Obdobie rehabilitácie po chirurgickom zákroku, kde bol použitý laser, je krátky, obväzy sa nevyžadujú.

video

Informácie uvedené v tomto článku sú len informačné. Materiály tohto článku nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Len kvalifikovaný lekár môže diagnostikovať a poskytovať rady o liečbe na základe individuálnych charakteristík jednotlivých pacientov.

Prevencia a liečba vredov na tvári

Na tvári abscesu je obzvlášť nebezpečné, pretože nielenže prináša estetické nepohodlie, ale môže výrazne ohroziť zdravie.

V prípade, že infekcia vredu spadajú do jednej z mnohých krvných ciev, to môže spôsobiť zápal membrán mozgu a spôsobujú meningitídu, meningoencefalitídy.

Ak stafylokoky spadajú do nádob, bude sa infekcia šíri po celom tele a spúšťacie lymfadenitídou - zápal lymfatických uzlín, alebo sepsa - otrava krvi.

Čo je furunkulóza

Mnohí odložia výlet lekárovi kvôli rozpakov, alebo nedávajú veľký význam zápalu. Nie každý vie, že nepozorný postoj k hnevu, najmä na tvári, môže viesť k závažným komplikáciám, hospitalizácii a chirurgickým zásahom.

Furunkulóza je patologický proces, ktorý sa prejavuje ako purulentno-nekrotický zápal vlasových folikulov - folikulov. Príčinným faktorom furunkulózy je Staphylococcus aureus.

Ak sa dostanete do subkutánnej tukovej vrstvy alebo mazovej žľazy, vyvoláva zápal a následnú nekrózu tkanív.

Niekedy sa varí, že sa pravidelne objavujú na rôznych miestach tela dlhú dobu. V takýchto prípadoch sa zvyčajne hovorí chronická furunulóza.

Ako rozoznať furuncle od bežného pupienka

 • Prvých pár dní na mieste zápalového zamerania sa vyskytuje výrazné sčervenanie bez jasnej hranice a miernej kondenzácie;
 • pokožka na tomto mieste je teplejšia než na iných miestach tela - to znamená, že zápalový proces sa deje vo vnútri.
 • svrbenie a mravčenie;
 • na rozdiel od bežného pupienka, kožušina od prvých dní je veľmi bolestivá na dotyk, okolo zhutnenia vznikol malý edém.
 • vzhľad varu môže sprevádzať horúčka, bolesť hlavy, zväčšené lymfatické uzliny;
 • pupienok dozrieva dosť rýchlo a furuncle je umiestnený v hlbších vrstvách kože, takže príznaky sa stávajú akútnejšie každý deň a ochorenie prechádza bolestivo.

Príčiny vzhľadu

Ak chcete rýchlo vyliečiť vriec a zabrániť vzniku nového zápalu, musíte nájsť príčinu abscesu:

 • Nedostatočná hygiena - so slabým čistením pokožky, póry sa ucpávajú, pot a koža vytvárajú priaznivé prostredie pre vývoj mikróbov.
 • Imunita, nachladnutie a infekčné choroby Toto je najčastejšia príčina furuncles. Zdravý organizmus sa dokáže vyrovnať s mikróbmi a baktériami, ale v oslabenej organizácii začnú zničiť tkanivá a vytvárať nadbytky.
 • Hormonálne zlyhanie, metabolické poruchy - kvôli nerovnováhe sa ochranné funkcie tela zmenšujú a baktérie bez prekážok prenikajú do vlasového folikulu.
 • Infekcie tela - veľmi často s prerušeným priebehom liečby antibiotikami, časť mikroorganizmov zostáva v tele, čo vyvoláva výskyt varu.
 • Zahalené chĺpky a mikrotrauma, cez ktoré infekcia ľahko preniká. Môže sa objaviť furuncle ako dôsledok extrúzie pupienka s nástupom infekcie pod kožu.
 • Dlhodobé fyzické a nervové vyčerpanie, stres.
 • Choroby črevného traktu, alkoholizmus.

príznaky

Tesnenie má kónický tvar, zdvíha mierne nad pokožkou. Keď je tvár a krk postihnuté okolo folikulu, pulzujúce alebo ťahajúce bolesti.

Bolesť vzniká nielen vtedy, keď stlačíte alebo presuniete tvárové svaly, ale aj ako nezávislý príznak. Po stlačení sa pocíti pružný pohyb hnisu vo vnútri folikulu.

Stupeň infiltrácie

Vyjadrené začervenanie v oblasti zaostrenia, postupne dochádza ku kondenzácii a opuchu, čo sa rýchlo zvyšuje na mäkkých tkanivách tváre.

Stupeň hnisania

Keď kôra po abscese vybuchne, hnis sa uvoľní a uvoľní sa nekrotický kmeň. Rana sa vyčistí a bolesť klesá.

Stupeň liečenia

Úplne zbaviť sa jazvy po uzdravení je pomerne problematické.

Spôsoby liečby

Lokalizácia vredy na tvári - je základom pre hospitalizáciu pacienta, takže liečba furunkulózy by mala prebiehať pod dohľadom dermatológa, chirurga alebo lekára.

Niekedy terapeut podáva odporúčanie na konzultáciu s zubným lekárom, najmä s ťažkým priebehom furunkulózy, pretože pri nesprávnej liečbe môžu byť postihnuté nervy tváre.

Pacientovi je zobrazený odpočinok v posteli, ak je furuncle umiestnená na ušiach alebo krku, potom sa treba vyhnúť treniu abscesu na odevoch. Počas liečby je nevyhnutné prestať používať mastné, vyprážané a korenené jedlá na vylúčenie alkoholu.

Lokálna liečba antiseptikom

Na spracovanie môžete použiť:

 • 70% alkoholu;
 • salicylalkohol;
 • peroxid vodíka (3%);
 • roztoku furacilínu.

Trieť pokožku, neotrieť varte, dezinfikovať zaostrenie zápalu niekoľkokrát denne, meniť obliečky na vankúše častejšie a nedotýkajte sa abscesu rukami.

fyzioterapia

Tieto postupy sú bezbolestné, lekárska prax ukázala, že po niekoľkých procedúrach zmizne bolesť a zápalový proces prestane rásť.

Fyzioterapia môže byť predpísaná vo všetkých fázach furunkulózy. Na zvýšenie odolnosti tela je ozónová terapia predpísaná saturovaním tkaniva kyslíkom, aby sa stimulovali imunitné a bariérové ​​vlastnosti pokožky.

Antibiotiká pre furuncles na tvári

Antibiotiká taktiež určujú, že furunkulóza nepôjde do chronického stavu a nezreakruje sa. Liečivo sa vyberá individuálne v závislosti od stavu pacienta a klinického obrazu choroby.

Najčastejšie určujú Cephalexin, Amoxiclav, Fusidín-sodík. Ak sa varenie objavilo na pozadí iných chorôb a celkový stav tela je vyčerpaný, predpisovať antibiotiká vo forme intramuskulárnych injekcií.

Lokálne aplikované kompresie s protizápalovými liekmi, masti s antibiotickými zložkami v zložení: masť tetracyklínu, erytromycín, bactroban, baneocín.

Na bavlnenú podložku naneste tenkú vrstvu masti a naneste na varenie dvakrát denne. Po otvorení abscesu môžete použiť aj kompresie, ale už v oblasti okolo varu.

Chirurgická liečba

Po odstránení purulentno-nekrotických látok sa rana premyje a obväz sa aplikuje s antibiotikom.

Často doktor dokáže variť varenie na niekoľkých miestach, takže po tejto procedúre nie je žiadna jazva.

Pozorovanie zvyšku tváre a tvárových svalov

Odporúča sa hovoriť čo najmenšie a jesť len mäkké jedlo.

imunomodulátory

Pre prevenciu a liečbu môžete použiť Galavit, Estifan, Echinacea, Arbidol.

autohaemotherapy

Autohemoterapia je bežný spôsob liečenia zápalových procesov, pri ktorých sa pacient podáva subkutánne alebo intramuskulárne krvou odobranou z vlastnej žily.

Po opätovnom zavedení krv zistí zdroj ochorenia a zničí ho, v dôsledku toho stimuluje imunitný systém a zlepšuje metabolické procesy.

Degradovateľné masti

V lekárni existuje veľa značiek liekov, v srdci takmer všetkých absorbovateľných gélov je heparín a silikón - prostriedky, ktoré aktivujú prietok krvi.

Najobľúbenejšie lieky na liečbu jaziev: Strataderm, Mederma, Kontratubeks, masť Heparínu, Bodyaga.

Čo robiť

Rýchlejšie ako sa očakávalo, neprejde a infekcia a hnis sa rozšíria do okolitých zdravých tkanív.

Pri pokuse o stlačenie varu na tvár sa môže vyvinúť žilová trombóza mozgu.

Uvádzame ďalšie veci, ktoré sa nedajú urobiť furunkulózou:

 • Nepoužívajte hrebeň a dotýkajte sa čo najmenšie postihnutej oblasti kože: v prípade, že variť dostane ďalšie infekcie, zápal zvyšuje krbu a viac varu, tým väčšia je pravdepodobnosť komplikácií, a ťažšie, ako sa zbaviť nevzhľadných jaziev na tvári.
 • Nepokúšajte sa nepoškodiť postihnutú oblasť a nepoužívajte mokré kompresie, aby infekcia nedosiahla najbližšiu kožu a jedna furuncle nespôsobuje furunkulózu.
 • Nemôžete zahriať vriec a dať ohrievače. Niektorí sa mylne domnievajú, že teplo prispieva k rýchlemu prelomeniu vred, ale vzhľadom k tomu, že vred sa tvorí hlboko do vrstvy kože, bude zápal len zvýši prietok krvi zvýši, a zvýšiť pravdepodobnosť dostať hnis v krvi, ktorá bude trvať ho rovno do mozgu.

záver

Dokonca aj jediný vred môže zanechať infekciu v tele a podkopávať imunitu.

Ak zistíte, že máte príznaky varu, je najlepšie ihneď konzultovať s lekárom, aby začal liečbu čo najskôr a vyhnúť sa opakovaniu ochorenia.

Obvyklá liečba furunkulózy na tvári zahŕňa:

 • Použitie antebakteriálnych liekov na zníženie zápalu (Levomekol, Tetracilín, Gyioxizone); a fyzioterapia (UHF, UFO), ktoré znižujú čas dozrievania abscesov.
 • Očistenie tela transfúziou krvi, špeciálna diéta a užívanie vitamínov na posilnenie oslabenej imunity.

Ako sa zbaviť varu na tvári

1 Základné príčiny a symptómy furunkulózy

Furuncle (boil) je bolestivý opuch červenej, ktorý sa objavuje na koži a má podobnosť s pupienkom. Výskyt furuncle je spôsobený tvorbou zápalu okolo vlasového folikulu, ktorý infiltruje infekciu. Zápalový proces rýchlo dôjde a má vplyv na celú hĺbku folikulu, potom priľahlé spojivového tkaniva a mazových žliaz.

Furunkulóza sa môže vyvinúť v dôsledku oslabenia imunitného systému, keď vzniká priaznivé prostredie pre vznik infekcií. Vzhľad furuncle na tvári môže byť vyvolaný hypotermiou alebo mechanickým poškodením kože. Okrem toho sa takéto formácie často objavujú na tenkej pleti, charakterizovanej náchylnosťou na mikrotrauma alebo na zapálenú pokožku.

Pri furunulóze sa objavujú tieto príznaky:

 • bolesť;
 • svrbenie;
 • opuch;
 • zvýšená teplota.

Na liečbu varu na tvári je potrebné v komplexe, pretože existuje pravdepodobnosť komplikácií z dôvodu jej polohy. Komplex prípravkov robí lekár-dermatológ, zasa pacient musí nevyhnutne vykonať všetko.

Ak sa vyskytne furunkulóza s horúčkou a príznakmi intoxikácie, je potrebné hospitalizovať pacienta a uskutočniť ďalšiu liečbu v nemocnici. V ďalšej situácii by lekár mal vysvetliť, ako liečiť vriec, ktorý sa objaví na tvári.

Treba pamätať na to, že niektoré aktivity možno vykonávať iba v nemocniciach.

Rýchlosť liečby varu je dôsledkom štádia zápalového procesu. V počiatočnej fáze bude terapia pozostávať z užívania antibiotík, pretože eliminujú infekciu a zabraňujú vzniku varu. Keď už formácia dozrieva, pokožka je nasekaná, kde sa nachádza kura. Preto sa používa novokaín alebo iné antibiotiká.

Odstránenie varu na čele alebo v inej časti tváre je rýchlejšie, ak zabezpečíte pokoj v oblasti postihnutej pokožky. Preto sa na zasiahnutú oblasť aplikuje odstrániteľná sádrovitosť. Pri konštantnom zápale užívajte antibiotiká a nakrájajte pokožku, až kým obsah (jadro) vriaceho utia dozrie a nevyjde. V tejto situácii sa špeciálne obväzy na báze 1% dusičnanu strieborného vyrábajú za účelom rýchleho hojenia. Takéto obväzy sa musia denne meniť. Obvykle postup štiepenia pokožky vedie k zotaveniu.

Liečba liekom

Schéma liečby furuncles s liekmi zahŕňa priebeh nešpecifickej, lokálnej a všeobecnej terapie.

Počas lokálnej liečby sa pokožka okolo zapálenej oblasti ošetrí gáfrom alebo salicylalkoholom. Kúra sa môže aplikovať s obväzom navlhčeným v antiseptickom roztoku.

Pri všeobecnej liečivej liečbe sa aplikujú masti, obklady a obväzy s liekmi podporujúcimi rýchle zotavenie. Okolo furuncle sa niekedy stáva podvádzanie, čo pomáha zmierniť bolesť.

Chirurgia sa vykonáva v závažných prípadoch - s veľkými a bolestivými vriacami, ktoré spôsobujú pacientovi ťažké nepohodlie. Operatívny zásah znamená pitvu vykonanú skúseným lekárom v nemocnici.

Okrem toho antibiotická liečba často vyžaduje časté liečenie. Tieto lieky sa dezinfikujú a pomáhajú bojovať proti infekciám v tele.

Ak chcete zistiť, ktoré antibiotikum bude účinné v konkrétnom prípade, je dôležité predávať krv na testovanie. Analýza umožňuje určiť, ktorý typ stafylokokovej infekcie bude potrebné odstrániť.

Ak chcete odstrániť vrie, lekári často predpisujú účinné antibiotikum Dikloksatsillin. Lieky patria do skupiny penicilínových antibiotík, ktoré najúčinnejšie eliminujú infekcie. V procese boja proti furunkulóze sa používajú antibiotiká s predĺženým účinkom. Skupina týchto liekov obsahuje tetracyklín a erytromycín. V chronickej forme furunkulózy je predpísaná komplexná liečba antibiotikami. Jeho cieľom je stabilizovať imunitu a eliminovať infekcie, ktoré spôsobujú vznik tejto choroby.

3 Chirurgia

Výsledné vrie na tvári alebo v inej časti tváre funguje v zriedkavých prípadoch. Často sa tento typ liečby používa, keď má koža zápalový proces, ťažkú ​​bolesť, dlhé dozrievanie, bez odmietania obsahu varu. V priebehu postupu sa furuncle otvára skalpelom a miestna anestézia alebo zmrazenie poškodeného miesta sa vykonáva vopred. Nekrotický furuncle sa nedá odstrániť sami.

Spravidla sa operatívna liečba uskutočňuje na základe všeobecného princípu liečby purulentných zápalov a kožných abscesov. Za týmto účelom sa postihnutá oblasť ošetrí anestetikom, koža sa odreže, obsah sa odstráni a hnis sa vyčistí. Po ukončení procedúry pacient zostáva čistým otvorom, v ktorom tyčinka dozrieva. Na hojenie rany sú predpísané všetky druhy kompresí, antibiotiká a masti.

V liečebnom štádiu je UV-terapia dostatočne účinná, ktorá dezinfikuje ranu a podporuje rýchlu obnovu tkanív. Aby sa absces dozrieval rýchlejšie, UHF a laserová terapia sa vykonávajú vo fyziologickej skrini.

Stáva sa, že furunkulóza prechádza do opakujúceho sa štádia. V tomto prípade sú predpísané posilňovacie a imunostimulačné lieky. Môže to byť napríklad interferón, T-aktivín alebo Roncoleukin. Pri dlhom a relapsujúcom type choroby sa podáva antistapylokokový imunoglobulín.

Existuje taká metóda ako autohemoterapia. Jeho účelom je prirodzene očistiť krv a zabrániť opakovaniu ochorenia a jedinému vzhľadu varu. V priebehu takého postupu intramuskulárne injekčne podala vlastnú krv.

Procedúra sa vykonáva podľa kurzov podľa určitého princípu, ale iba vtedy, keď sa absces vyriešil.

4 Ichthyolová masť

Tento liek je cenovo dostupný spôsob, ako odstrániť vredy na tvári a potlačiť infekciu v tele. Ichthyolová masť sa používa počas zrenia dozrievania a po jej otvorení. Masť možno aplikovať na postihnutú oblasť alebo použiť jej kompresiu. Druhá metóda účinne odstraňuje absces a pomáha pokožke rýchlejšie sa zotaviť.

Externá terapia (liečba masťami) je povinnou podmienkou pre systémové ošetrenie kožných furuncles. Ichtyolová masť obsahuje zložku, ktorá podporuje rýchle hojenie. Najväčšou výhodou nástroje - žiadny nepríjemný zápach (ktorý má napríklad masti Wisniewski), a že ihtiolovaya masť rozožiera kožu. Táto masť sa používa nielen na furunkulózu, ale aj na iné kožné vyrážky.

5 Recepty tradičnej medicíny

Pred začatím liečby ľudovými metódami je dôležité konzultovať s lekárom.

Veľmi často sa zbavujete varu na tvári pomáha mazať poškodenú oblasť kafrovým olejom. Tento postup sa vykonáva trikrát denne.

Môžete sa tiež pokúsiť variť čerstvý list lopúcha v mlieku a potom ju aplikovať v noci na varenie.

Môžete sa pokúsiť rozstrihnúť mydlo do hrnca alebo do kovového hrnčeka, pridať do nej mlieko a variť ho za hodinu a pol pri minimálnom ohreve, občas miešať. Výsledkom by mala byť hrubá hmotnosť. Musí sa ochladiť a aplikovať na boľavé miesto, upevnené obväzom. Zmeniť obväz každý deň, kým zápal prechádza.

Vypálenú žiarovku môžete nakrájať na plátky a jednu z častí prilepených na varenie a upevniť ju obväzom. Zmeniť obväz každých 4 hodiny. Táto metóda urýchľuje zrenie tyčinky.

A čo je zakázané robiť?

 1. Nikdy by ste sa nemali dotknúť furuncles a iné vyrážky a formácie na tvári, vytlačiť ich a odstrániť.
 2. Nepoužívajte mokré obklady do zapálenej oblasti, pretože to môže spôsobiť zmäkčenie tkaniva a ďalšie šírenie infekcií.
 3. Zatiaľ čo existuje hnisavá kapsula, nemôžete použiť masť Višnevský a iné masti.

Aby sa predišlo komplikáciám odreniny (ako otrava krvi, šírenie nákazy do iných častí tela), a potom sa chváliť vašej čistú tvár, to je veľmi dôležité hľadať dermatológa, ktorý bude predpísať liečbu. Akékoľvek ochorenie je jednoduchšie zabrániť, než liečiť. Nezabudnite dodržiavať pravidlá osobnej hygieny, sledovať zdravie a snažiť sa zlepšiť imunitu.

Malo by sa tiež pamätať na to, že samoliečba s rôznymi krémami a olejmi, ako aj vytláčanie varu, môže viesť k komplikáciám. Samozrejme, použitie ľudových prostriedkov nie je zakázané, ale predtým je potrebná konzultácia s ošetrujúcim lekárom, ktorá určí rozsah lézie a predpíše vhodnú liečbu. Berte do úvahy skutočnosť, že s tvárou na tvári, pacienti často dostávajú osvedčenie o pracovnej neschopnosti počas liečby.

Dodržujte všetky odporúčania a buďte zdravý!

Liečba variť na tvári doma

Posledná vec, ktorú si žena môže priať, je problém na tvári. Ak je telo nejako skryté pod oblečením, potom je osoba, ktorá sa skrýva, príliš problematická. Je to vždy v očiach. Ale nie vždy zrkadlá nás môžu potešiť. To len neohrozuje čistotu našej pokožky. Akné, akné, podráždenie, peeling. Jednou z najnebezpečnejších chorôb, s ktorými môžeme čeliť, je furuncle.

Čo je furunkulóza

variť (známejšie pod názvom "cheire") je purulentný zápal nekrotického folikulu. V patologickom procese sú postupne zahrnuté tkanivá susediace s vlasovým folikulom (folikuly). Akútny zápal vedie k nekróze spojivového tkaniva.

Ochorenie spojené s výskytom vredov sa nazýva furunkulóza. Zápalový proces sa môže vyvinúť na akejkoľvek časti tela. Ale najnebezpečnejšia je furunkulóza na tvári. To je nebezpečné, predovšetkým tým, že hlboká nekrotická infekcia môže ľahko preniknúť do malých vezikúl, ísť do žíl.

Obehový systém na tvári má niektoré funkcie. Veľké množstvo prepletených žíl, ktoré nemajú vnútorné ventily. To prispieva k okamžitému rozšíreniu akejkoľvek infekcie.

Infekcia ľahko prichádza do mozgu. Čo nás očakáva v tomto prípade? Nástup zápalu meningídy (meningitída), potom sepsa (generalizovaný zápal, ktorý môže viesť k smrti alebo hlbokému postihnutiu). Čo mám robiť?

Symptómy a štádia vývoja

Samotný začiatok vývoja varu môže byť zamenený s bežným pupienkom. Ale zdá sa to len tak. V skutočnosti diagnostika choroby je dosť ľahká, stačí poznať niektoré jej vlastnosti a vývojové štádiá.

 • 1. etapa. Začnú sa cítiť mierne svrbenie v obmedzenom priestore tváre. Existuje aktívne množenie mikroorganizmov zachytených v priaznivom prostredí pre ne.
 • 2 fázy. Na tomto mieste je začervenanie kože, trochu napučiava a začne ublížiť. Opuch sa stáva kužeľom. Vo svojom strede je ohromený folikul, ktorý sa pomaly začína plniť hnisavým obsahom.
 • 3 fázy. Po 4 - 5 dňoch vzniká nekrotický kmeň na samom konci opuchu. Je to čierny bod pozostávajúci z mŕtveho tkaniva v prostredí hnisavých hmôt. Teraz je bolestivý stav kože sprevádzaný bolesťami hlavy, únavou, slabosťou a teplotou môže tiež vzrastať.
 • 4. etapa. Približne o mesiac neskôr klesne varenie, tkanivá sa vyčistia, vytvorená rana rastie.
 • 5. etapa. Opuchy a bolestivé pocity odchádzajú, rana sa úplne vylieči. Teraz sa na tomto mieste vytvorí jazva jasného odtieňa, ktorá sa po chvíli stáva ľahkou a skoro sa spojí s kožou.

Myslíš si, že je naveky? Takéto jednorazové kožušiny majú mierne ochorenie a navštevujú tvár 2-3 krát ročne. Ak v tejto fáze ošetrujete furunulózu na tvári, môžete okamžite prísť na niekoľko furuncles, ktoré sa zlúčia a tvoria obrovskú hnisavú zónu. Komplikovaný proces je sprevádzaný intoxikáciou a oslabením celého organizmu a potom prechádza do chronickej fázy.

Príčiny vzhľadu

Takmer 95% prípadov je spôsobených Staphylococcus aureus. Príležitostne je príčinou aktivity niektorých ďalších mikroorganizmov (epidermálne stafylokoky, streptokoky v skupinách B a A atď.).

Staphylococcus aureus Grampozitívne baktérie guľovitého tvaru. Dostalo sa jej meno kvôli jedinečnej zlaté farbe baktérií.

Takmer 20% populácie sú nosičmi tohto patogénneho mikroorganizmu. V zdravom a silnom tele stafylokoky nevykazujú, pokojne žijú na slizniciach, na koži a čakajú na svoj čas.

Priaznivý čas pre Staphylococcus aureus

Ak chceme poznať skutočné príčiny varu, musíte kopať oveľa hlbšie. Čo tlačí aktivitu stafylokokovej mikroflóry. Aké podmienky sú potrebné na prebudenie purulentno-zápalového procesu, ktorý sa môže šíriť celým telom prietokom krvi (v obzvlášť závažných prípadoch) a vyvoláva ťažké komplikácie. Z týchto dôvodov lekári berú do úvahy tieto faktory:

 • dlhodobá, trvalá kontaminácia kože;
 • rôzne zranenia kože (odreniny, praskliny, silné poškriabanie), kde sa infekcia zhoršuje;
 • príliš tenká, citlivá pokožka s nedostatkom metabolizmu kyselín a tukov;
 • ťažká hypotermia;
 • prítomnosť chorôb, ktoré vedú k zníženiu imunity (diabetes, obezita, nedostatok vitamínov, problémy s nervovým systémom, pečeň, hypovitaminóza, nevhodná strava, metabolické poruchy);
 • chronické ochorenia (tuberkulóza, hepatitída, tonzilitída, pyelonefritída);
 • Niektoré ochorenia kože (ekzém, dermatitída, plesňové infekcie);
 • dlhodobé používanie antibiotík.

Spôsoby liečby

Čo mám robiť, ak mám obličky na tvári? Lepšie povedzme, čo absolútne nedokáže. A snaží sa to vytlačiť. To je dosť ťažké (hnisavé zameranie sa nachádza v hlbších vrstvách dermy). Ak sa snažíte vytlačiť to, môžete dosiahnuť úplne opačný účinok. Zlepšiť infekciu ešte viac a ešte hlbšie. Ak sa vám stále podarilo vytlačiť vriec - dôsledky budú stále (a nie najlepšie). A infekcia stále zostáva v tele.

Tkanivo nemôžete zmäkčovať vo fokusovom ohnisku (kompresie, vlhké utierky, para). Tým sa zvýši šírenie infekcie.

Čo môžem urobiť? Choďte k lekárovi. Liečba vrie na tvári bez vedomia lekára vedie k veľmi smutným dôsledkom. V obzvlášť závažných prípadoch sa vyžaduje aj pomoc lekára. V štádiu dozrievania je furunkleová terapia zameraná na urýchlenie tohto procesu. Zvyčajne používajú Višnevského masť alebo Ichthyolku. Po pretrhnutí abscesu sa rana ošetrí antiseptikmi (jód, zelenka, alkohol, betadín). A naďalej "nasávať" hnis s pomocou masti. S množstvom vriec sa pridá fyzioterapia a antibiotiká.

Užitočné rady našich čitateľov

Problém s touto chorobou bol veľmi vážny. Obdobie exacerbácie choroby trvalo bez prerušenia dva roky. V rovnakom čase naraz až 10 kôrov. Má nahromadený dobrý zážitok a viem, čo robiť s furunkulózou. Toto a zdieľať:

 • odstráňte make-up a len sa umyte s kefír alebo mierne okysleným mliekom;
 • kategoricky je nemožné pokúsiť sa pokryť so syrom hlasový krém alebo prášok;
 • dvakrát denne po očistení pokožkou z kefíru naneste klindovitový gél (bodovo), striedal som ho s Levomecolom;
 • zabudnúť na domáce kroviny, čistenie tváre, v tomto čase tiež nepoužívať mlieko, pleťové vody a mydlo;
 • odmietajte používať akékoľvek krémy na tvár.

Teraz trochu podrobnejšie: mlieko (alebo kefír) má prospešné baktérie a zároveň má vynikajúce čistiace schopnosti. Stačí ho vložiť na bavlnenú podložku a ošetriť tvár. Používal som to neustále, niekoľkokrát denne. Ale neotrite kožu v miestach chiri, ale iba mierne vymažte tieto oblasti.

Tónové krémy vyvolávajú vývoj furunkulózy - pevne upchávajú póry. Prostriedok na odstraňovanie make-upu (pleťové vody, peny, mlieko, toniká) úplne zabíja prospešnú mikroflóru. A je to dôležité v prípade furunkulózy - imunity a tak oslabené. To isté platí pre postupy čistenia a čistenia.

Clindovitis mi predpísal dermatológ. Okrem gélu som použil aj antibiotiká, šumivé Tsinkit (doplnky stravy, ktoré kompenzujú nedostatok zinku). Pili som ho mesiac, potom som prešiel na suché pivovarské kvasnice (bolo by to ideálne, aby som si vzal živé droždie, ale nenašiel som to). Levomekol a Klindovit striedali. Vložil som ho do varu, zakryl ho vatou a upevnil ju lepiacou páskou. A tiež sprevádzal liečbu varu s ľudovými prostriedkami.

Ľudová lekáreň

Liečba vrie na tvári doma je možná len ako sprievodné metódy k hlavným účelom lekára. Domáce lieky pomôžu vyhladiť vonkajšie prejavy furunkulózy, zvýšiť účinok liekov a urýchliť proces obnovy.

Domáce masti

Zo zmesí vytvárajú akýsi plochý koláč, ktorý sa aplikuje na purulentné zameranie. Aplikujte ich pravidelne, až kým sa nedosiahne požadovaný účinok.

K rýchlemu vyzretému varu:

 • Zmiešajte soľ (5 g), med (18 ml), múku (30 g) a vajcia. Zmeňte koláč dvakrát denne.
 • Zmes strúhaného mydla na pranie (25 g) a pečenej cibule (30 g). Používajte každý deň.

V počiatočnom štádiu furuncle nukleácie:

 • Drobky čierneho chleba (24 g), vody (1/2 šálky) a soli (1 lyžička). Zmeňte koláč raz za 4 hodiny.
 • Rozdrvené listy nechtíka (20 g) a vazelína (18 ml). Zmeňte hmotnosť tváre, ktorú potrebujete, každé 3 hodiny.

Bylinné odbery a bylinky

Po dlhú dobu ľudia vedeli, ako sa zaobchádzať s varením na tvári pomocou bylín. Vyskúšajte tieto osvedčené metódy našich predkov.

 • V pohári vody pridajte trávu Kirkizonu (20 g). Varte zmes na 7 minút a každú noc urobíme kompresie z vývaru.
 • Do pohára mlieka pridajte ľanové a heřmánkové kvety (každá 10 gramov). Priveďte hmotu do varu. Kompresie by mali byť aplikované do postihnutých oblastí cez noc.
 • Vytvorte zmes rovnakého počtu listov brusníc a bylinnej trávy. Nalejte rastlinnú hmotu (10 g) so sklenenou vriacou vodou. Infúzia na 1 hodinu a napätie. Odvar si vezmite pol hodiny pred jedlom štyrikrát denne na 16 ml.
 • Potrebujeme kvetiny z nechtíka, chrpa, orech, veroniku, poľnú prasnicu a žihľavku (2 časti), reťazec (3 diely), trojfarebnú fialovú (4 diely). Zmiešajte liečivé byliny (40 g) s vodou (1 liter). Nechajte noc, potom varte 12 minút. Vezmite si tento vývar denne (nápoj v 5 recepciách).

Oleje na furunkulózu

Veľmi účinný je veľa estetických a kozmetických olejov v boji proti varu. Pri výrobe liečivých zmesí je potrebné striktne dodržiavať tento vzorec.

 • Zmiešajte olivový olej (môžete brať mandľu alebo broskyňu) so šťavou z aloe v rovnakých častiach. Namočte gázu do zmesi a naneste na hnisavé oblasti. Neustále udržujte kompresiu a mente ho dvakrát denne.
 • Na ochranu susedného tkaniva s abscesom infekcie, 4 krát denne, opláchnite tieto oblasti 2% roztokom levanduleného éteru vo vriacej vode.
 • Dobrú kresliť vložte horké obklady zo zmesi aether levandule, bergamotu, harmančeka a melaleuky (každá 5 kvapiek).

Uistite sa, že ste sa držali stravy, ktorá obsahuje potraviny s vysokým obsahom rôznych vitamínov (najmä B, A a C) a stopových prvkov. Vo vašej strave by malo byť veľa obilnín, čerstvého ovocia, zeleninových šalátov. V čase liečby zabudnete na mastné, korenené, sladké a slané jedlá. Mäso by malo byť naparované alebo varené. Trikrát denne vezmite pivovarské kvasnice 3 gramy.