Hlavná

Ateróm

Odoberáme protokol na prst: metódy a metódy

Chrbtica je povrchne podobná kukuričnej bradavice. Tieto rasty sa vyskytujú ako dôsledok porazenia vírusu ľudského papilomavírusu (HPV). Rastú na chodidlách, prstoch alebo dlaňach a rukách, čo často spôsobuje trenie. Na rozdiel od väčšiny bežných bradavíc sú tŕne takmer vždy bolestivé a preto je potrebné ich odstrániť.

Vlastnosti patologického vzdelávania

Začiatok liečby chrbtice sa zvyčajne vyskytuje v čase, keď je bradavica už hlboko zakorenená v tkanivách a väčšia ako 0,3 mm. Stane sa to preto, lebo v čase objavenia sa tento rast zjavuje ako sotva viditeľná bublina alebo drsnosť na koži farebnej hmoty. V tomto štádiu vzdelávanie nespôsobuje žiadne nepohodlie.

Ako rast rastie, hrot získal belavý-žltý odtieň a začne vyzerať ako tvrdená kukurica. Zdravá koža v okolí formácie sa rozkladá, rámuje bradavicu a vyzerá ako kráter. Pri napaľovaní pokožky v teplej vode tvorba a koža okolo nej sú belavé. V tomto okamihu je nápadná a vláknitá štruktúra bradavíc znateľná.

Takéto formácie nepreniknú samy o sebe a ich liečba by sa mala začať čo najskôr. Čím je vek tŕňov väčší, tým hlbší je jeho koreň. V takom prípade sa povrch bradavice zhoršuje a stáva sa vážnou ochranou.

Spôsoby liečby

Liečba bradavíc tohto typu pozostáva výlučne z ich odstránenia. Kvôli zvláštnostiam štruktúry a miestu rastu spinu, tento proces trvá vždy veľa času. Musíte sa ich však zbaviť, pretože takéto patologické formácie výrazne zhoršujú kvalitu života a nakoniec vyvolávajú nepretržitú bolesť. Je to spôsobené preniknutím koreňov bradavice do nervových zakončení.

Ak koreň po manipulácii zostane nepoškodený, z neho rastie nová bradavica. Preto nie je vždy možné tieto rastliny odstrániť prvýkrát a je potrebné zaobchádzať s formáciami s metódami hlbokého vplyvu.

Môžete odstrániť hrot, ktorý rastú na prst alebo na nohu, niekoľkými spôsobmi:

 • používanie farmaceutických liekov;
 • odstránenie hardvéru a chirurgického zákroku;
 • recepty tradičnej medicíny.

Výberom najprijateľnejších a najefektívnejších metód odstraňovania chrbtice v každom prípade je výhradne dermatológ. Zároveň v závislosti od miesta pôvodu vzdelávania existujú prednostné metódy na odstránenie šhipí.

Vo väčšine prípadov sa rasty, ktoré sa objavujú na falangách prstov, hlboko zakoreňujú. Kvôli vyliečeniu je možné použiť akékoľvek vhodné metódy. Ale bradavice, ktoré rastú na päte alebo prstoch, odporúčame chirurgicky odstrániť hardware.

Shhipigi sa môže objaviť aj pod nehom. Ide o jeden z najťažších prípadov výskytu rastov tohto typu. Pri liečbe týchto skupín sa neodporúča používať liečebné ošetrenie. Agresívne chemické zložky takýchto činidiel poškodzujú blízke tkanivá a často vyvolávajú aktívny vývoj nových formácií. Výsledkom môže byť odstránenie celého nechtu alebo dokonca časti prsta.

Farmaceutické lieky

Odstránenie námornej dopravy pomocou liekov farmácie sa vykonáva nezávisle doma. Na tento účel je možné tieto lieky použiť:

 • Lapis tužka;
 • Super čistota;
 • Verrukatsid;
 • Ferezol;
 • Kriofarma;
 • Wartner cryo;
 • Kolomak;
 • Viferon.

Všetky z nich majú agresívne chemické zložky pre zdravú pokožku. Preto ich musíte pri používaní presne dodržiavať. A na ochranu pokožky okolo formácie pred poškodením a popáleninami, pred použitím liekov môžete jemne vložiť tukový krém alebo pleťový krém okolo hrotu.

Pred aplikáciou chemikálie odporúčame paru bradaviča v trochu horúcej vode. To umožní, aby prostriedok prenikol do koreňov patologickej formácie. Ak chcete zmäknúť nárast, môžete použiť salicylovú masť alebo náplasť proti múčnatkam Salipod.

Odstránenie bradavíc týmto spôsobom zvyčajne trvá 1-2 mesiace a vyžaduje niekoľko aplikácií liekov.

Hardvérové ​​a chirurgické metódy

Odstránenie lodnej dopravy pomocou hardvérovej kozmetológie a klasickej chirurgie je najúčinnejšie. Na odstránenie výrastkov sa používajú tieto metódy:

 • kryštálom alebo zmrazením kvapalným dusíkom;
 • elektrokoagulácia alebo vystavenie elektrickým prúdom rôznej sily;
 • klasická prevádzka s použitím skalpelu;
 • laserová deštrukcia.

Vo väčšine prípadov vám každá z týchto metód umožňuje odstrániť hroty akýchkoľvek veľkých rozmerov v 1 až 2 reláciách. Liečivé obdobie výslednej manipulácie s ranou trvá asi 3-5 týždňov.

Kryodestrukcia tvorby predpokladá okamžité zmrazenie bradavice kvapalným dusíkom, ktorého teplota je -1960 ° C. Metóda je bez krvi a takmer bezbolestná. Jeho nevýhody sú neschopnosť presne kontrolovať hĺbku a rádius vystavenia dusíka tkanivu, ako aj riziko infekcie rany nesprávnou starostlivosťou o ňu.

Elektrokoagulácia je jednou z najbezpečnejších a najpresnejších metód odstraňovania spinu. Elektrický prúd môže preniknúť do akejkoľvek hĺbky tkanív a odstrániť aj tie najhlbšie korene. Metóda je bez krvi, ale vyžaduje použitie lokálnej anestézie. Nevýhodou postupu je potreba presne nastaviť hĺbku prúdu a odstrániť priľahlé zdravé tkanivo.

Klasická operácia umožňuje odstrániť koreň s koreňom na 1 čas. Avšak, tento skalpel je rez a väčšina zdravých tkanív. Metóda má riziko infekcie rany. Chirurgická intervencia sa používa hlavne s rozsiahlymi léziami chodidiel a zónou pod nechtovými platňami.

Laserová deštrukcia je najpresnejší hardvérový spôsob odstránenia šibíka. Metóda je bez krvi a preto je infekcia ranu prakticky nemožná. Avšak vypaľovanie nahromadenia laserom je bolestivé, čo si vyžaduje lokálnu anestéziu.

Recepty tradičnej medicíny

Recepty tradičnej medicíny, ktoré dokážu liečiť spinules, poukazujú na použitie prírodných liekov doma. Vo väčšine prípadov je liečba takýmito metódami bezpečná, ale dlhotrvajúca. Ak chcete odstrániť stredne veľkú bradavicu, môže to trvať asi 2 mesiace.

K účinnému boju proti patologickým formáciám na prstoch, palmách alebo nohách sa používajú tieto recepty:

 • Stieranie citrónovou šťavou. Ak chcete použiť metódu, potrebujete čerstvú vylisovanú citrónovú šťavu alebo kúsok buničiny. Šťava je hlboko mazaná predparená bradavica 7-8 krát denne. Ak je hrot na prst, potom na noc okrem toho, môžete použiť na rast buničiny citróna, upevnenie ju s tyčou omietky. Postupy by sa mali vykonávať denne, kým sa zostava nezmizne úplne.
 • Liečba jódom. Shhipigu je nutné predbežne odparovať v trochu horúcej vode a pomocou pemzy odstrániť vrchol zkorodovanú vrstvu až po papier s vláknami. Nečakajte na sušenie, aby ste značne namazali vytváranie jódu a naneste naň 25 minút vatovú vatu. Procedúra by sa mala vykonávať 1-2 krát denne, kým sa úplne neodstráni tvorba a jej korene. S bradavičkami, ktoré rastú vedľa nechtu, jód potrebuje tiež zaobchádzať s nechtovou doskou a zdravou pokožkou okolo spinu.
 • Komprimujte s žihľavou. Recept pomáha zbaviť trní na chodidlách. Postup sa vykonáva v noci. Je potrebné zozbierať mladé kopřivy, dôkladne ich umyť a mleť ich v mlynčeku na mäso alebo mixéri. Výsledná kaša sa aplikuje na hromadenie hrubou vrstvou. Ak chcete opraviť kompresiu, môžete naň pripevniť kus hrnčeka alebo kúsok bavlny a zabaliť nohu obväzom. Z vyššie uvedeného nevyhnutne noste vlnené ponožky. Liečba trvá až do úplného zmiznutia.
 • Liečba ocotom alebo jablkovým džúsom. Na predparené špenáte 2-3 krát denne sa aplikuje kvapka stolového alebo jablčného octu. Môže byť nahradený čerstvým jahodovým džúsom šťavnatým.
 • Komprimujte s křenom. V noci na parnom špenát, musíte dať čerstvý strúhaný chren. Zakryte ho gázou alebo bavlnenou handričkou. Potom položte kus hustého celofánu a fixujte kompresiu obväzom. Ak je postavenie na chodidle, je žiaduce dať na vlnené ponožky. Postup by sa mal vykonať, kým korene bradavice úplne nezmiznú.
 • Stlačte cesnak a ocot. Na ošetrovanie patologických výrastov počas dňa je potrebné ich 3-4-krát vyčistiť čerstvou šťavou z cesnaku a pred spaním sa pripraví kompresia. Malý strúčik cesnaku sa brúsim na jemnom strúhadle alebo s použitím garlicu a zmieša sa s 1/2 lyžičkou. ocot. Vo výslednej zmesi sa pridá štipka múky a miesi sa cesto, ktoré sa nelepí na prsty. V náplasti sa cez bradavku prereže otvor a je prilepený. S jeho pomocou chráňte zdravé tkanivo obklopujúce hrot. Cesto samotné je rozložené na bradavice a husto fixované inou lepiacou omietkou alebo obväzom. Kompresia sa odstráni ráno. Opakujte postup, kým sa nárast a jeho korene úplne nezmiznú.
 • Liečba šťavy z čokolády. Na predtým naparovanú pokožku naneste jasný pomarančový džús, bezprostredne po odtrhnutí vetiev rastliny. Liečba sa vykonáva najviac dvakrát denne, kým sa úplne neodstránia korene nánosu. Najefektívnejšie je liečba spinules, rastúcich na malých prstoch a nových formácií na iných prstoch.
 • Kompresia z Kalanchoe. Prípravok vám umožňuje odstrániť spinu z nohy. Použite ju z listu Kalanchoe úhľadne olúpané a okamžite sa musí aplikovať na zmäkčenú teplú vodnú bradavicu. List rastliny by mal byť upevnený obväzom. Je lepšie stráviť procedúru v noci.
 • Zemiakové balenia. Dobré výrastky vypukli čerstvé zemiakové šťavy. Zemiaky možno jednoducho vystrihnúť na polovicu a aplikovať rezom na bradavicu. Taktiež je možné strúhnúť zemiaky na strúhadlo a aplikovať na hroty 6-8 krát denne, pričom kaša zmeníte každých 10 minút. V hornej časti na strúhanom zemiaku musíte dať kúsok bavlnenej tkaniny, kus hustého polyetylénu a fixovať kompresiu obväzom. Počas trvania postupu sa odporúča ohriať kompresiu a obalovať miesto jeho aplikácie vlneným šatkom.

Pri pravidelnom a dlhodobom používaní receptov na tradičné lieky je možné nielen odstrániť patologické formácie, ale aj posilniť miestnu imunitu.

Ako získať protokol na prst doma?

Bradavice, ktoré sa objavujú na viditeľných miestach tela, dávajú majiteľovi veľa problémov. Okrem toho, že zasahujú do akejkoľvek práce, rastu zhoršuje vzhľad osoby. Shhipiga na prst môže byť dôvodom, prečo sa vyhýbať kontaktu s inými ľuďmi. Aby sa to stalo, musia sa ihneď prijať okamžité opatrenia. Moderné prostriedky sa môžu rýchlo zbaviť takýchto defektov na koži. Ak choroba nezačne, papilóm sa môže odstrániť nezávisle, bez použitia profesionálnych techník.

Kde sa nachádzajú v ich rukách

Bradavice na ľudskom tele sa objavujú kvôli infekcii HPV. Papilomavírus sa nemusí prejaviť okamžite, ale v určitom čase v živote nosiča. To je uľahčené rôznymi negatívnymi faktormi. Patria medzi ne nasledujúce:

 • oslabenie tela v dôsledku choroby;
 • zlyhanie v imunitnom systéme;
 • nesprávna strava;
 • negatívne návyky (alkoholizmus, fajčenie tabaku);
 • hojné potenie končatín;
 • časté stresujúce situácie.

Výsledkom pôsobenia provokujúcich faktorov je zníženie ochranných funkcií tela. Papilomavírus je aktivovaný, čo spôsobuje rast a šírenie bradavíc. Pod podmienkou silnej imunity môže byť infekcia dlho v latentnej fáze.

Osoba sa môže dostať nakažená pomocou handshake pomocou vecí človeka infikovaného HPV. Existuje vysoké riziko prenosu tohto vírusu na verejné miesta, najmä tam, kde je vlhké prostredie. Preto pri návšteve kúpeľov, telocvične, bazénov musíte dodržiavať hygienu, používať len osobné kúpeľné doplnky.

Ak infikovaná osoba má nohy na nohách, môže ľahko preniesť vírus z prstov do dlaní. Z toho vyplýva, že nie je možné ignorovať výskyt podozrivých vyrážok na koži. Je potrebné pokúsiť sa určiť, do ktorého typu patrí táto dermatologická porucha.

Ako rozpoznať hrot

Ak dôjde k zhutneniu na prst, mali by ste ho starostlivo zvážiť. Stáva sa, že ľudia si mýlia spinules s bežnými bradavicami alebo mozgami. Existuje niekoľko rozdielov, podľa ktorých je možné identifikovať papilóm tohto druhu. Pre tŕne charakterizované týmito vlastnosťami:

 1. Rast preniká hlboko do kože, prenikajúcimi koreňmi v epiteli;
 2. Tvar je okrúhly, s výraznými okrajmi;
 3. Vada vypadá takmer plochá, s miernym zdvihom nad povrchom pokožky;
 4. V strede je trn, na ktorom tlačí, čo spôsobuje bolesť;
 5. Často sú čierne vlákna viditeľné vo vnútri formácie - prasknuté kapiláry.

Strmeň sa nachádza hlavne na chodidlách, záhyboch dlane a na záhyboch medzi kĺbmi. Môžu sa šíriť aj v blízkosti nechtu a na špičke prsta. Keď nastane nový rast, po chvíli sa objavia ďalšie. Ak začnete chorobu, potom môže byť ťažké zbaviť sa rastu. Je potrebné začať liečiť ihneď po ich výskyte.

Ako liečiť

Ak sa ocitnete v rukách spinu, odporúčame vám poradiť sa s klinikou. Špecialista predpíše vhodnú liečbu. Na základe vyšetrenia vám lekár pomôže vybrať najlepšiu liečbu pre konkrétneho pacienta. Jej schéma závisí od zanedbania tejto choroby.

Liečba spinules doma sa môže uskutočniť pomocou takých farmaceutických produktov, ako sú:

 • antivírusové gély a masti;
 • prostriedky s mraziacim účinkom;
 • kvapalina s baktericídnym účinkom;
 • kaučukové kompozície;
 • antivírusové tablety.

Pacienti, ktorí nechcú používať lieky, sa môžu pokúsiť stiahnuť lode z palca alebo malého prsta pomocou ľudových prostriedkov. Mnoho rastlín má liečebný účinok, nie sú toxické, nemajú žiadne vedľajšie účinky.

V boji proti papilómom môžete tieto výrobky používať:

Existujú neobvyklé recepty, v ktorých sa navrhuje používať síru na odstránenie bradavíc, cementu, čerstvého mäsa. Ľudia, ktorí používali tieto drogy doma, tvrdia, že dokázali rýchlo zredukovať papilómy. Niektorí chorí ľudia sa snažia zbaviť sa hmyzu a robiť sprisahanie.

Farmaceutické výrobky

Liečivé prostriedky na odvodenie spinules na rameno sú považované za veľmi účinné. Ak sa papilóm ešte nevyrástol, potom bude stačiť 2-3 aplikácie lieku, aby sa úplne odstránil.

Verrukatsid

Zloženie tohto antivírusového činidla je fenol a metakrezol. Sú to účinné látky, ktoré ničia atypické bunky. Liek má nekrotizujúci účinok. Spája nádor spolu s koreňom.

Pred začatím postupu musíte mačúť kožu okolo bradavíc tukovým krémom alebo zinkovou pastou. Kompozícia ochráni pokožku pred možnými popáleninami. Verrukatsid sa aplikuje pomocou aplikátora na povrch papilómu.

Po vysušení roztoku musíte postup zopakovať. Počet prístupov závisí od veľkosti a stupňa vývoja papilómu. Pocit horenia a začervenanie kože je normálna reakcia na liek. Postupy sa uchovávajú niekoľko dní, kým sa nedosiahne pozitívny výsledok.

viferon

Masť obsahujúca látku interferón sa považuje za spoľahlivý nástroj v boji so špicatými rukami. Liek nespôsobuje popáleniny, po použití nie je žiadna zjazvenia. S jeho pomocou môžete liečiť bradavice aj u detí, pretože to pôsobí bezbolestne.

Ak chcete odstrániť kožnú poruchu z prstov ruky alebo dlane, musíte ju namazať kompozíciou trikrát až štyrikrát denne. Postupy sa vykonávajú až do úplného zmiznutia. Ak liečba papilómu doma nedosiahne požadované výsledky do jedného mesiaca, potrebujete pomoc od dermatológa.

Používanie lieku Viferon môže spôsobiť vedľajšie reakcie vo forme vyrážok. Vyskytuje sa u pacientov, ktorí sú alergickí na akúkoľvek zložku masti. Ak sa objavia vyrážky, liečba sa musí zastaviť.

KrioFarma

V boji proti prejavom HPV sa často používa zmrazovací prostriedok. Látky CryoPharma spôsobujú nekrózu buniek papilómu. Vzdelanie je zničené a zomiera s chrbticou.

Pred spracovaním sa odporúča prilepiť pokožku v blízkosti nánosu omietkou, ktorá predtým vyrezala do nej dieru. Pomocou tohto činidla sa aplikátor aplikuje na bradavicu. Počas procedúry sa môže cítiť mravčenie. To znamená, že látky začali konať.

U mnohých pacientov vypadá papilóm po jednorazovej liečbe. Ak po uplynutí dvoch týždňov zostáva zostava vybitá, je potrebné vykonať druhú operáciu. Po aplikácii CryoPharma môžu zostať malé škvrny na pokožke.

Masť Višnevského

Má širokú škálu akcií. Používa sa na liečbu zápalu, dermatologických ochorení, odstránenie bradavíc. Aktívne zlúčeniny lieku zastavujú šírenie atypických buniek, vykonávajú dezinfekčné a regeneračné účinky.

Kompozícia sa aplikuje pod bandáž niekoľkokrát denne. Spracovanie prebieha pred úplným zmiznutím závady.

Ľudové metódy

Domáce lieky poskytujú dobré výsledky v boji proti papilómom. V zásade sa na to používajú prírodné produkty alebo liečivé rastliny. Preto sú takéto recepty bezpečné pre ľudí.

lastovičník

Šťava tejto rastliny sa používa v ľudovej medicíne na liečbu rôznych chorôb vrátane kožných ochorení. Má silnú antivírusovú vlastnosť. Ak chcete odstrániť špičku na prstoch, musíte jej povrch namazať šťavou z omáčkach 4-5 krát denne. Ak je nádor malý, účinok príde o niekoľko dní.

Cibuľa, cesnak

Mnoho ľudí vie o silných dezinfekčných a baktericídnych vlastnostiach týchto rastlín. Pacienti, ktorí používali kompresie cibule alebo cesnaku, tvrdia, že ich bradavka s ich pomocou rýchlo vyliečili.

Na boj proti papilómu sú vhodné aj šťavy a mäsové výrobky. Môžete jednoducho mazať rast na rukách alebo nohách každý deň s kvapalinou z rezu lobule plodu.

Ak chcete pripraviť kompresiu, vezmite si klinček cesnaku alebo malú cibuľu a rošt. Potom sa na postihnutú oblasť aplikuje kaša a pokryje sa obväzom. Papillóm by mal prejsť 5-7 dní.

Octový talíř

Mnoho pacientov sa podarilo odstrániť tŕne s týmto jednoduchým receptom. V malej miske premiešajte 9% octu a trochu múky. Príprava kompozície ako testu.

Miniatúrny koláč je tvorený z hromady, ktorá sa aplikuje na shhipi. Potom urobte fixáciu bandáže. Po dvoch alebo troch hodinách sa náprava odstráni. Papillóm zvyčajne prechádza po 4-5 procedúrach.

propolis

Všetky včelárske výrobky majú vynikajúce baktericídne vlastnosti a hojenie rán. Na zníženie hrotu z prstov ruky môže byť tinctured s propolisom. Kompozícia sa vyrába na vodke alebo v esenciu octovej.

Kousek propolisu je naplnený jednou z vyššie uvedených kvapalín. Zmes sa infunduje počas 7 až 10 dní. Potom sa roztok aplikuje na postihnutú oblasť niekoľkokrát denne. Procedúra sa vykonáva až do vymiznutia papilómu.

Bez ohľadu na to, aké prostriedky sa používajú pri liečbe choroby, je potrebná predbežná konzultácia s lekárom. Len odborník môže dať správnu diagnózu a nájsť správne lieky.

Chrbtica na prst - príčiny vzniku, diagnostiky, liečby doma a odstránenie

Bradavica, ktorá sa podobá na heterogénny zväzok alebo vsuvka, spôsobuje nepríjemné pocity a silnú bolesť pri stlačovaní, ktoré sa nazýva hrot. Ide o benígny novotvar, ktorý sa môže rýchlo zväčšiť a ovplyvniť veľkú oblasť zdravej pokožky. Takéto ochorenie vyzerá veľmi neatraktívne, bráni obvyklému spôsobu života. Špinavý prst (guska) je ochorenie vírusovej etiológie, pri absencii riadnej liečby sa tento rast môže objaviť, takže je lepšie jej odstrániť a pravidelne vykonávať profylaxiu.

Čo je protokol

Infekcia ľudským papilomavírusom prenikla do tela cez kožu mikrotrhlín (odreniny, rany, škrabance), môže spôsobiť vírusové ochorenia, ako je napríklad rast na strane (alebo prstami). Odborníci sa domnievajú, že príčinný činiteľ bradavice žije v tele každej osoby a je prenášaný kontaktom. S oslabenou imunitou môže spôsobiť taký nepríjemný nádor. Často trhliny infikujú hlboké vrstvy epidermis až do svalového tkaniva. Ak neuskutočníte liečbu, ochorenie sa veľmi rýchlo rozšíri do oblastí kože okolo zastavaného okraja.

Čo spôsobuje spinules na rukách

V prvých fázach vývoja môže byť bradavica považovaná za bežnú kukuricu. Táto podobnosť často vedie k oneskorenej diagnostike choroby, čo sťažuje jej liečbu. Ak po odstránení nánosu v tkanivách zostane aspoň malá časť koreňa, existuje veľké riziko, že ochorenie sa čoskoro vráti. Inkubačná doba infekcie je až 45 dní, väčšina ľudí a objektov je napadnutá vírusom.

Existujú rizikové faktory, ktoré významne zvyšujú pravdepodobnosť vzniku bradavice:

 • trauma malých oblastí kože, prsty (trhliny, poškriabanie, abrázia, rana);
 • stres, psychologická trauma;
 • chronické ochorenia kože;
 • suchá koža, častá hypotermia;
 • nechránený kontakt so škodlivými látkami (napr. chemické popáleniny);
 • zvýšené potenie rúk, rúk, prstov;
 • znížená imunita (najmä v období po ochorení);
 • Infekcia HIV.

Symptómy ochorenia

Shipitsa v dlani, alebo vo väčšine prípadov je lokalizovaný v prstoch, okolo nechtov, na špičkách, alebo po stranách kefy. Niekedy existuje niekoľko bradavíc, ktoré sa zlúčia do jednej bolestivej oblasti kože. Vírus môže vyvolať výskyt rastu súčasne na niekoľkých rôznych miestach. Musíte sa poradiť s lekárom okamžite po vyvýšenie (vo forme konkrécií), špecialista bude schopný pomôcť prehliadka, prehmatanie a výskum, aby zistil typ patogénu a odporučí efektívny spôsob, ako liečiť choroby (postupy alebo drog).

Takáto benígna forma ako vres na rameno alebo dlaň prechádza niekoľkými fázami vývoja, ktoré sa líšia v symptomatológii:

 • zdrsnenie miesta kože (prst ruky alebo ruky, dlaň), na ktorom je malý tuberkulár;
 • vzhľad bolestivých pocitov pri lisovaní (vyzerá to ako ihlica);
 • zväčšenie objemu, koža sa začína odlupovať a odlupovať, získava tmavší odtieň;
 • rozšírenie kožných lézií (tvorba malých ramien okolo bradavice), klíčenie kmeňa do interiéru;
 • ak je horná vrstva papilómu poškodená, môže sa uvoľniť zakalená kvapalina (veľmi podobná hnisu).

Ako odstrániť prst na prst

Existujú dva spôsoby liečenia výrastkov - mechanické odstránenie a liečba. Odborníci zakazujú spaľovanie nového rastu nezávisle, pretože môžete náhodne zraniť zdravé oblasti pokožky, ale neodstraňujte samotný vírus. Odstránenie papilómu sa môže oneskoriť, ak sa človek po výskyte bradavíc obráti na špecialistu. Len lekár môže vykonávať chirurgické zákroky v sterilných podmienkach zdravotníckeho zariadenia a pri súčasnom podávaní imunomodulátorov na zvýšenie odolnosti tela proti vírusom papilómu.

Na ostrosť prstov alebo na rukách je oveľa jednoduchšie zabrániť než liečiť, takže je potrebné venovať osobitnú pozornosť preventívnym opatreniam:

 • starostlivo monitorovať hygienu, starať sa o pokožku pomocou špeciálnych nástrojov;
 • vyvinú silnú imunitu;
 • jesť vyvážené, aby telo dostalo všetky potrebné látky;
 • zaobchádzať s akýmkoľvek mikroúrazom na rukách (prsty, podložky, okolonogtevye oblasti) antiseptické lieky.

cryolysis

Pri použití tejto metódy sa na bradavicu aplikuje vrstva kvapalného dusíka. V dôsledku zmrazenia zomrie štruktúra papilómu, oblasť je rýchlo naplnená zdravým tkanivom. Jedná sa o jednu z najrýchlejších a najúčinnejších metód odstraňovania chrbtice, ale pri použití kryokonštrukcie existuje riziko vzniku novej formácie alebo poškodenia zdravého kože. Postup je sprevádzaný bolestivými pocitmi, ale prechádzajú veľmi rýchlo. Často zjazvenie po ošetrení nezostáva, po 2-3 týždňoch môžete očakávať úplné zotavenie pokožky.

Odstránenie lasera

Jednou z najnebezpečnejších a najdôležitejších metód odstraňovania chrbtice je deštrukcia laserom. Postup sa uskutočňuje nasmerovaním laserového žiarenia na bradavicu. Infikované bunky umierajú a vyparujú, na ich mieste je len malá depresia. Kvôli regeneračným vlastnostiam lasera je po krátkom čase fovea naplnená zdravými kožnými bunkami, jazva nezostáva. Žiarenie môže zničiť všetky druhy vírusov. Laserové vyhorenie z rastu sa uskutočňuje pri lokálnej anestézii.

elektrokauterizační

Táto metóda mechanického odstraňovania je založená na vyrezávaní špice na prstoch ruky alebo dlaně vrstvou za sebou pomocou vysokofrekvenčného prúdu prechádzajúceho cez kovovú slučku. Elektrické impulzy dokážu spolu s koreňom vypáliť, postihnuté kožné tkanivá strácajú svoje vlastnosti a zomierajú. Na mieste rezu ostáva kôrka, ktorá rýchlo zmizne. Postup je účinný, ale bolestivý, takže lekári často používajú lokálnu anestéziu. Táto metóda liečby nie je vhodná pre hlboké bradavice, po elektrokoagulácii môžu na poškodených miestach zostať jazvy.

Chirurgická intervencia

V prípade, že sa snažil spôsoby, ako sa zbaviť nahromadeniu nedáva očakávané výsledky, zasiahla veľkú časť pokožky alebo bradavice naklíčené príliš hlboko do tkanív, je použitý chirurgický zákrok. Je založený na spôsobe odstraňovania skalpelu špicule na prstoch alebo dlani spolu s koreňmi. Postup je bolestivý, vedený pod lokálnou anestézou. Táto metóda liečenia choroby sa používa pri vysokom riziku recidívy av obzvlášť zanedbaných prípadoch. Na mieste pitvy môžu zostať jazvy, hrozí poškodenie zdravých tkanív.

Ako sa zbaviť šumu na prst doma

Aby ste sa zbavili bolestivého nahromadenia, je možné aj doma s použitím lekárskych alebo ľudových prostriedkov. Lekárske výrobky často obsahujú kyseliny alebo alkálie, ktoré môžu spájať bradavice spolu s koreňmi. V niektorých prípadoch je potrebné súčasné používanie lokálnych prostriedkov v kombinácii s imunitnými a antivírusovými liekmi. Táto metóda liečenia výrazne znižuje riziko nového vzdelania, pretože eliminuje príčinu jeho výskytu - vírusu.

Metódy na chirurgické odstránenie výrastkov a trhlín na rukách, nohách a prstoch:

 • Farmaceutické prípravky (masti, krémy, roztoky, náplasti);
 • ľudové metódy (kompresie, masky, ktoré sa pravidelne používajú na postihnuté miesto kože);
 • Fyzioterapeutické procedúry (kúpele na ruky alebo nohy, v pare).

Klady a zápory domácej liečby

Hoci liečba bradavíc doma je jednoduchšia a pohodlnejšia než v nemocnici, účinnosť používania lekárskych metód je často výrazne nižšia ako pri výbere šetrného chirurgického odstránenia. V niektorých prípadoch môže malá časť koreňa spinule zostať hlboko v podkožných tkanivách, čo môže kedykoľvek spôsobiť opätovné objavenie sa tvorby tejto časti kože. Výber spôsobu liečby a výsledok závisí od stupňa vývoja bradavice, jeho veľkosti, lokalizácie a symptomatológie.

Nežiaduce účinky

Niekedy môže dôjsť k krvácaniu striekačky na prst, alebo papila zmenia farbu na čiernu. To naznačuje nástup zápalového procesu v celom tele. Tento príznak je nevyhnutný na to, aby ste včas zaznamenali a zastavili nebezpečné následky. Miestna terapia pre túto fázu ochorenia nemôže urobiť, takže potrebujete navštíviť lekára na prípravu liečebného režimu. Pri nesprávnej liečbe sa môže benígna bradavica vyvinúť na malígny nádor, takže je veľmi dôležité vykonať vyšetrenie materiálu.

Farmaceutické výrobky

Lieky predávané v lekárňach na liečbu bradavíc majú horiaci účinok, takže sú považované za nebezpečné pre sliznice a zdravú pleť. Niektoré lieky sú komplexné lieky, ktoré pozostávajú z niekoľkých látok agresívnych voči novotvarom. Väčšina liekov po aplikácii spôsobuje silné pocity pálenia na mieste aplikácie. Spitz na prst môže po použití výrobku vypadnúť.

Verrukatsid

Jedným z najagresívnejších liekov, ktoré sa môžu zbaviť bradavíc, je Verrukacid. Tento liek má vo svojom zložení jed, ktorý pri správnom použití môže rýchlo vyhojiť výrastky na koži prstov a prstov:

 1. Ako to funguje: spôsobuje rast malých, stredných a veľkých (viac ako 0,3 cm) veľkosti.
 2. Ako aplikovať: pomocou špeciálneho aplikátora sa malé množstvo tekutiny aplikuje na bradavicu a čaká na úplnú absorpciu a sušenie. Často po 1-2 dňoch zhromaždenie zmení farbu (stmavne) a zmizne.
 3. Trvanie liečby: pre malé papilómy stačí jednorazová liečba.
 4. Klady a zápory: liek sa dobre vyrovná s benígnymi formáciami v rôznych častiach tela. Hlavné nevýhody lieku sú jeho nepríjemný zápach a schopnosť spáliť zdravý epitel medzi prstami a prstami.
 5. Účinnosť postupu je vysoká.

Superchistotelo

Často lekári v liečbe chrbtice odporúčajú použiť Superchistotel - tento prípravok je založený na zmesi sodnej a draselnej zásady. Liek je schopný aktivovať proces umierania postihnutých buniek (vrátane bradavíc, papilómov, mozgov).

 1. Ako to funguje: má schopnosť spáliť rastliny rôznych veľkostí, ktoré sú na prstoch alebo vankúšiky ramien a nôh.
 2. Ako podať žiadosť: 1 kvapka lieku sa aplikuje priamo na telo bradavice (ak je nárast veľký, môžete aplikovať 2 kvapky liečiva). Postup je vykonávaný 1-2 krát / deň, až kým nie je tmavšie. Po liečbe počkajte, kým liečivo úplne nevyschne. Špic na prst zmizne po niekoľkých dňoch.
 3. Trvanie liečby: lekár určuje na základe veľkosti nádoru a stupňa jeho vývoja. Často to trvá 5-6 dní na úplné odstránenie nárastu.
 4. Klady a zápory: liek pomáha s rôznymi nánosmi na koži, ale musí byť používaný s opatrnosťou, pretože je nebezpečný pre zdravý epitel.
 5. Účinnosť je vysoká, ale liek je agresívny.

solkoderm

Jedným z najobľúbenejších liekov na liečbu bradavíc je Solcoderm. Kyselina, ktorá je súčasťou roztoku, je schopná kvalitatívne odstrániť lokálne prejavy choroby a zničiť koreň nádoru:

 1. Ako to funguje: odfarbuje postihnuté oblasti (mení tieň bližšie k bledožltej alebo šedej farbe). Tkanivo je dehydrované, čoskoro nadobudne hnedú farbu - je to škrabka (známka mumifikácie). V priebehu 2-14 dní sa mŕtve tkanivo na nohách a rukách postupne odlupuje, hojivý proces začína.
 2. Ako sa aplikuje: liek sa opatrne aplikuje na hrot alebo bradavicu (mierne pritlačenie prsta na aplikátor). Je potrebné, aby sa roztok úplne absorboval do tkaniva. Postup sa niekoľkokrát opakuje, kým nedôjde k aktívnej zmene farby.
 3. Trvanie liečby: závisí od počtu novotvarov, celkovej plochy lézie a stupňa vývoja bradavíc. Vo väčšine prípadov pomáhajú 3-4 ošetrenia.
 4. Klady a zápory: Hlavné výhody nástroja možno nazvať rýchlym účinkom, jednoduchým používaním. Nevýhodou je vysoká cena lieku.
 5. Účinnosť: vysoká, ale relaps je možný.

Salypod Callous omietka

Špeciálne omietky sú veľmi výhodné zariadenie, ktoré sa aktívne používa na odstránenie benígnych nádorov lokalizovaných na rôznych miestach pokožky (napríklad spinel na prst ruky, papilóm alebo bradavice):

 1. Ako to funguje: Salipodová náplasť má antiseptický a keratolytický účinok.
 2. Ako sa aplikuje: kúsok omietky je rozrezaný na veľkosť lézie, nalepený na vrchu a pripevnený pásom z bežnej omietky. Pred procedúrou je potrebné pokožku pariť v teplej vode (napríklad soľou) a dôkladne utrieť povrch.
 3. Trvanie liečby: omietka sa odstráni po 2 dňoch. Ak je to potrebné, produkt môžete znova použiť po niekoľkých dňoch.
 4. Klady a zápory: Hlavnou nevýhodou tejto metódy boja proti nárastu je nepohodlie pri nosení náplasti a skutočnosť, že je zle pripevnená k povrchu kože. Nepríjemný zápach možno tiež pripísať nedostatkom nápravy.
 5. Účinnosť: nadpriemernú.

Collomak

Tento liek je schopný odstrániť bradavice a papilómy umiestnené na prstoch alebo palmách. Riešenie Kollomak má antiseptický a anestetický účinok, vyvoláva zničenie tŕňov:

 1. Ako to funguje: rôzne typy kyselín, ktoré tvoria liek, zničia nádor.
 2. Ako podať žiadosť: 1 kvapka drogy sa aplikuje na prípravu 1-2 krát denne (dávajte pozor na to, aby sa produkt dostal na pokožku medzi prsty a prsty).
 3. Dĺžka liečby: vo väčšine prípadov po 3 až 4 dňoch zákroku úplne vymiznú.
 4. Výhody a nevýhody: výhoda - ochrana pred relapsmi, nedostatky - vysoká cena, agresivita, liek má vážne vedľajšie účinky.
 5. Účinnosť: vysoká.

Lapisová ceruzka

Spolu s kauterizáciou pôsobí lapisová ceruzka baktericídny efekt. Je veľmi jednoduché používať takýto nástroj na odstránenie hrotu na rukách, prstoch a dlaňach:

 1. Ako to funguje: pomáha zbaviť sa baktérií a aktivuje proces ničenia bradavíc.
 2. Ako podať žiadosť: špička ceruzky sa ponorí do vody a použije sa bodovo na postihnuté miesta.
 3. Trvanie liečby: 1-2 krát denne, postupy pokračujú až do úplného zničenia nádoru.
 4. Klady a zápory: nevýhodou - pri aplikácii drogy sa tkanivá rúk a nôh stávajú čiernou so striebrom a výhody sú jednoduché použitie, nízka bolesť, žiadny zápach.
 5. Účinnosť: veľmi vysoká.

Duofilm

Jedným z najšetrnejších liekov na liečbu benígnych novotvarov (spinule na prstoch, palmách) sa považuje Duophilm. Prípravok je schopný uvoľniť kožu choroby a nespôsobiť chemické popáleniny:

 1. Ako to funguje: má mierny horiaci účinok, v dôsledku ktorého je možné odstrániť výrastky a bradavice.
 2. Ako aplikovať: pomocou aplikátora namažte nádor s liekom a nechajte vyschnúť.
 3. Trvanie liečby: postup sa vykonáva raz denne, po dobu 7-10 dní.
 4. Výhody a nevýhody: hlavné výhody lieku sú mierne pôsobenie, nezanechávajú jazvy na rukách, nie je spálenie. Nevýhodou je dĺžka liečby, nie vždy pozitívny výsledok.
 5. Účinnosť: nízka.

Ľudové lieky na liečbu spinu na rukách

Väčšina špecialistov neodporúča pacientom používať ľudské lieky na odstránenie nádorov. Vysvetľujú tento zákaz skutočnosťou, že nie je možné úplne zničiť vírus pomocou takýchto metód liečby, takže relaps ochorenia je celkom možné. Takéto lieky by sa mali používať ako doplnková liečba po súhlase lekára.

Najpopulárnejšie prostriedky na liečbu chrbtice pozostávajú z bežných zložiek, a nie z drahých liekov, hoci sú tiež účinné:

 • Ocot v kombinácii s cibuľou. Cibuľa je brúsená, zriedená ocotom (9%). Zdravá koža okolo nádoru je utesnená náplasťou s malým otvorom pre bradavice. Zmes je rozmazaná s postihnutou oblasťou, zhora je zapečatená lepiacou páskou. Vykonajte tento postup v noci pred úplným oddelením hrotu.
 • Koreň z reďkovky. Na postihnuté miesto sa aplikuje rastlinná kobylka na malom strúhadle av rozdrvenom tvare, z vyššieho obalového celofánu (rukavice položte na ruky). Ak chcete dosiahnuť účinok, musíte vykonať niekoľko postupov.
 • Listy žihľavy a lopúch. Strečte žihľavku (môžete ju opatrne potriasť prstami) a aplikovať ju na výrastok a obaliť ju cez noc. Je potrebné zopakovať kompresiu až do úplného zotavenia.
 • Cesnak. Zub sa odreže a aplikuje na vytváranie v pare. Zabezpečte a nechajte 8-10 hodín. Trvanie liečby je 10-14 dní.
 • Balenie strúhaných surových zemiakov pomáha zbaviť sa hmyzu bezbolestne, obzvlášť ak je pokrytá obväzom a celulózovým obväzom po dobu 12-15 hodín.
 • Lastovičník. Čerstvá celandínová šťava, stlačená z rastliny, sa aplikuje bodovo na problémovú oblasť na prstoch alebo palmách 4-5 krát denne.
 • Cement. Predparené postihnuté miesto jemne namočené do suchého cementu, ktoré sa postupne jemne trení do nánosu. Opakujte postup 3-4 krát denne, 2 dni, až do úplného zotavenia.

Ako odstrániť a odstrániť hrot na prst v domácnosti

Ako získať protokol na prst doma? Takáto bradavice môže spôsobiť silnú bolesť. Niekedy vzniknú tŕne ľuďom, ktorí podľa svojej povinnosti často musia písať alebo držať určité veci v rukách. Prítomnosť striekačky na prstoch spôsobuje nepríjemné pocity a niekedy silnú brušnú štepenie. Najvýhodnejším odstránením je vylučovanie laserom alebo rádiovým nôžkom na špecializovaných klinikách. Ale tento materiál je venovaný tým, ktorí sa rozhodli stiahnuť doma novotvorbu.

Čo vyvoláva vzhľad chrbtice

Shipitsy, zhopki kuracie mäso, kuracie Zholkov alebo plantárna bradavice - všetky tieto početné mená znamenajú pomocou rovnakého nádoru. Jeho vinníkom je ľudský papilomavírus. Môžete sa nakaziť papilomavírusom kontaktom, každodenným, sexuálnym a vertikálnym spôsobom.

Ak však tento vírus žije v našom organizme, stále to neumožňuje očakávať, že v blízkej budúcnosti vznikne samotná chrbtica alebo samotná bradavicová bradavica.

Provokátori na vytvorenie tŕňov na prstoch rúk môžu pôsobiť:

 • Zvýšené potenie rúk;
 • Nadmerná suchosť kože rúk, ktorá spôsobuje mikrotrhlinky na povrchu;
 • Časté zranenia končatín;
 • Trvalý kontakt s rukami so škodlivými alebo nebezpečnými látkami;
 • podchladenie;
 • Prehriatie kože rúk;
 • Imunita, ktorá znižuje jej ochranné funkcie pod vplyvom rôznych faktorov;
 • Psychologické problémy, atď.

Mechanizmus tvorby shipitsy na rukách je veľmi jednoduchá - človek nakazí vírusom ľudským papilomavírusom, oslabuje ochranné funkcie pre toho či onoho dôvodu, že otvára cestu pre aktívne HPV rozšírenie a manifestáciou plantárnych bradavice na rukách a nohách.

Metódy prevencie

Fotografie hrotu, ktorý možno odvodiť doma

Pred odstránením novotvaru na rukách, odstránením chrbtice alebo nákupom drahých liekov stojí za zváženie možnosť zabrániť výskytu kuracieho zadku.

Prítomnosť papilomavírusu v tele môže byť zistená dvoma spôsobmi:

 • Počkajte na objavenie sa prvých bradavíc. Môžu sa tvoriť v rôznych častiach tela. Skutočnosť prítomnosti papilómov naznačuje, že sa teraz môžu objaviť na rôznych miestach vrátane rúk. A nie nevyhnutne tvoria jediné rastlinné bradavice. Môže to byť akýkoľvek iný druh papilómov;
 • Odovzdávať pravidelne analýzy. Bohužiaľ, existuje len málo takýchto ľudí. Niekto objaví HPV náhodou a podstupuje liečbu iných ochorení. Ostatní, ktorí prichádzajú najviac správne, pravidelne navštevujú kliniky, robia testy a monitorujú svoje zdravie. Je veľmi ľahké infikovať vírus, a preto je najefektívnejšou metódou ochrany predchádzanie vzhľadu rastlín.

Ak máte záujem, sa treba vyhnúť, skôr než drahé liečenie HPV, potom možno vziať niekoľko preventívnych opatrení na ochranu proti shipitsy na ruky.

 1. Dodržiavanie hygienických pravidiel. Ide o hygienu, ktorá vo veľkej miere ovplyvňuje tvorbu podpaží. Pokúste sa umývať ruky každý deň. Na tieto účely je dobré používať domáce alebo dechtové mydlo. Používajú sa aj pri odstraňovaní chrbtice a iných druhov papilómov.
 2. Normalizácia stavu kože. V niektorých je chrbtica na rukách spôsobená nadmerným potenie kože a v iných - v dôsledku nadmernej suchosti. Ak chcete vyriešiť tento problém, možno budete potrebovať konzultáciu s lekárom, ktorý určí príčinu tohto stavu rúk, odporúča niektoré lieky alebo metódy starostlivosti o pleť.
 3. Kontrola traumy. Ak ste zranili vašu ruku, ihneď ju umyte a ošetrujte antiseptickou látkou. Ak ide o výrez alebo inú ranu, ktorá viedla k krvácaniu, po ošetrení antiseptikom nezabudnite pokryť postihnutú pokožku záplatou. To ochráni pred možným prenikaním sekundárnej infekcie.
 4. Práca na imunite. Imunitný systém je jediným nástrojom boja proti papilomavírusu, ktorý je zodpovedný za výskyt spinule na rukách. Ak chcete zlepšiť imunitu, môžete normalizovať svoj životný štýl, cvičenie alebo aplikovať určité lieky, ktoré stimulujú imunitný systém. Iba vitamíny a lieky by mal predpisovať lekár. Najjednoduchším, ale veľmi užitočným liekom na prevenciu a zvýšenie imunity je vitamín C.

Ako liečiť

Ako doma odstrániť tŕne na prst? Ak v dôsledku infekcie papilomavírusom nebolo možné zachrániť ruky pred tvorbou bradavíc, odporúča sa okamžite začať bojovať.

Na tento účel sa používajú ľudové lieky a lieky farmaceutov. Mnohí lekári sú skeptickí v súvislosti s metódami tradičnej medicíny, ale fakt ich účinnosti nemožno poprieť.

V mnohých ohľadoch je na vás, aby ste sa rozhodli, ako dostať protokol na prst. Výhody tradičnej medicíny v ich bezpečnosti a šetriacom účinku. Nezabudnite tiež, že pri príprave veľa ľudových receptov budete potrebovať iba materiály.

Pokiaľ ide o lekárne proti shipits na prstoch, ktoré sú certifikované, ich účinnosť je preukázaná v klinických štúdiách a výsledky možno vidieť už po prvej procedúre.

Z tohto hľadiska je vhodné zvážiť samostatne ľudové a lekárske prostriedky, s ktorými sa môžete zbaviť huby alebo plantárnych bradavíc na prstoch.

Ľudové opravné prostriedky

Ak sa rozhodnete vybrať ľudový liek na odstránenie šumu, mali by ste venovať pozornosť najefektívnejšie recepty.

 1. Múka s octom. Zmiešajte ingrediencie a získajte cesto. Zbaliť guľôčky a dať ho na vres na rameno. Lepšie je upevniť pomôcku na pás a nechať aspoň niekoľko hodín.
 2. Cibuľa s ocotom. Cibuľa sa rozreže na kúsky, naleje sa do octu po dobu 3-4 hodín, potom sa cibuľka nanáša na prst prstov a pevne. Nechajte lieky na noc a po niekoľkých dňoch takýchto procedúr sa zbavíte bradavíc.
 3. Lastovičník. Iba čerstvé rastliny, zozbierané v období od mája do júla, budú robiť. Bolo to v tomto okamihu v čistote šťavy, ktorá vám umožní účinne zbaviť trhlín a iných druhov bradavíc. Ak teraz nie je kvitnúce obdobie pelargónie, potom si kúpte hotovú šťavu v lekárni. Niekoľko kvapiek na log, náplasť zhora a postup je dokončený. Opakujte 1-2 krát denne, kým sa zbavíte nárazov na prstoch.
 4. Cement. Bude to trvať suchý cement, ktorý sa musí pretrepávať do bradavice, čo umožňuje presné plynulé pohyby prstov. Predtým prst prstov by mal byť v pare v teplej vode. Pri vyschnutí prvej vrstvy cementu zopakujte postup. Opäť vysušil - znova zaseknite. A tak trikrát. Postup odstránenia bradavíc pomocou cementu sa opakuje každé tri dni, kým sa chrbtica úplne zbaví prstov.

Farmaceutické výrobky

Bradavka alebo hrot na prstoch možno odstrániť liekom. Reprezentujeme najobľúbenejšie.

 • Lapis. Tento liek na bradavice vo forme ceruzky, ktorá je posiata aktívnymi zložkami lieku. Niekoľko postupov podávania žiadostí je dosť, aby sa zbavili bradavice.
 • Argonika. Koncentrovať strieborné ióny, ktoré potrebujú jemne ošetriť bradavicu, lepidlo na vrchu náplasti a nechať na niekoľko hodín;
 • Superchistotelo. Výkonný liek na bradavice, ktorý sa aplikuje na prsty po predbežnom napaľovaní hrotu v teplej vode;
 • Fenol. Je to olejové riešenie, ktoré ničí špic alebo bradavíc prstov len v jednom sedení.

Pri výbere prostriedkov na liečbu plantárnych bradavíc a šumu prstov treba starostlivo koordinovať ich výber s dermatológiou.