Hlavná

Dermatitída

Ako liečiť svrab

Pravdepodobnosť ochorenia je na všetkých úrovniach obyvateľstva, predtým bola choroba pripísaná iba sociálne znevýhodneným skupinám. Toto je najčastejšia kožná parazitóza, ktorá sa vyskytuje všade, takže by ste mali vedieť, čo má vyliečiť svrab. Existuje lekárska metóda, ľudové možnosti domácej terapie.

Ako liečiť svrab

Ochorenie je vyvolané parazity (kliešte), ktoré prenikajú do pokožky, spôsobujú svrbenie, zápal kože, ktorý vyzerá ako pupienok alebo komáre. Infekcia roztoče sa vyskytuje iba vtedy, keď osoba kontaktuje osobu, domácu cestu. Domáce zvieratá tento parazit neprenášajú ľuďom. Ak hľadáte, ako vyliečiť svrab v jeden deň, potom pripravte, aby liečba trvala aspoň 2-4 dni. Po prvom dni použitia finančných prostriedkov bude oveľa jednoduchšie, svrbenie začne prejsť, ale úplne zbaviť choroby nebude skôr ako o 3 dni neskôr.

Nezávisle na ochorení neprechádza, symptomatológia môže dočasne ustúpiť, ale nakoniec sa opäť prejaví, komplikácie môžu začať. Hlavné podmienky na zotavenie sú zničenie svrbenia, kladené vajcia pod kožou. Na liečbu sa používajú nasledujúce typy liečiv:

 • na báze síry;
 • ľudové prostriedky z bylín;
 • tablety;
 • Masti, gély na topické aplikácie;
 • spreje (aerosóly) proti parazitom.

Lieky pre deti

Pravdepodobnosť prenikania parazitov pod kožu dieťaťa je rovnaká ako u dospelých. Existuje choroba s rovnakými príznakmi, takže spôsoby liečby svrabu sa zhodujú. Všetky lieky sú zamerané na odstránenie svrbenia a ničenia vajíčok. Farmakologický trh ponúka niekoľko druhov liekov, ktoré musia nevyhnutne predpísať lekár. Zvyčajne na vyliečenie svrabu bude pridelené jedno z nasledujúcich liekov:

 1. Spregal. Účinná príprava vo forme aerosólu. Hlavnou nevýhodou je pomerne vysoká cena, obsah je postačujúci pre 3-4 aplikácie (v závislosti od ošetrovanej plochy).
 2. Benzylbenzoát (10%). Farmakologická forma - masť alebo emulzia. Má nízke náklady, vysokú účinnosť, nezanecháva stopy na oblečenie a dobre sa absorbuje do pokožky. Spravidla sú dva postupy dostatočné na zvládnutie svrabu.
 3. Permethrin. Ďalší liek, ktorý môže byť vo forme masti, emulzie. Veľmi vhodný na liečbu inguinálnej zóny, hlavy. Na odstránenie svrbenia stačí 2 aplikácie. Pred aplikáciou sa musíte umyť a dodržiavať pravidlá, ktoré sú uvedené v pokynoch.
 4. Sírna masť. Lacné a cenovo dostupné lieky, ktoré sa preniknú do pokožky na týždeň. Teraz sa tento liek zriedka používa, pretože má niekoľko významných nevýhod: tukovú konzistenciu, nepríjemný zápach, špinavé oblečenie, zle absorbované.

Pre dospelých

Spôsob infekcie, symptómy, vývoj ochorenia u dospelých - to všetko sa zhoduje s priebehom ochorenia u detí. Metóda, ako liečiť svrab, sa úplne zhoduje s metódou opísanou vyššie. Rozdiel je len v oblasti lézie: dospelý človek spravidla musí používať oveľa viac lieku na spracovanie celého tela. Malo by sa pamätať na to, že všetci členovia rodiny a ľudia, s ktorými ste kontaktovali, by mali prejsť preventívnou liečbou. Posteľná bielizeň, oblečenie by sa malo umývať vo veľmi horúcej vode (najlepšie varené). Matrac by sa mal dať do sucha.

Ako sa zbaviť svrabom liečebne

Ak chcete okamžite nájsť spôsob, ako rýchlo vyliečiť svrab, mali by ste navštíviť lekára. Môže si vybrať optimálnu liečbu, ktorá prinesie najlepší výsledok pre minimálne obdobie. Terapia sa robí doma sami. Trh predstavuje niekoľko skupín liekov, ktoré sú potrebné na liečbu svrabu. Môže vám byť predpísané:

 • tablety;
 • sprej;
 • masti;
 • odporučiť ľudové prostriedky.

Emulzia benzylbenzoátu

Deti dostávajú 10% a dospelí 20% lieky. Je to suspenzia, ktorá vyzerá ako mlieko, ľahko sa aplikuje na pokožku a rýchlo sa vstrebáva, bez zápachu. Na odstránenie svrbenia stačí 1 zmierenie a na zničenie parazitov - 2. Po prvom ošetrení a o dva dni neskôr musí pacient úplne zmeniť posteľnú bielizeň. Spôsob aplikácie:

 • Pred aplikáciou je potrebné kúpať sa;
 • v prvý deň liečby sa na ohniská zápalu aplikuje 100 g;
 • o štvrtom postupe sa opakuje;
 • na druhý, tretí deň, postup nie je potrebný.

Ďalšou formou liekov na liečbu svrab je masť. Najčastejšie sa predpisuje liek Permethrin, ktorý sa môže uvoľňovať aj vo forme vody, spreja alebo krému. Táto možnosť je o niečo drahšia, ako je opísané vyššie, 5% krém je predpísaný. Pred nákupom nezabudnite prečítať údaje v lekárskej vložke, pretože existujú krémy s permethrinom, ktoré sú dostupné na liečbu vši. Na terapiu stačí 2 ošetrenia kože.

Wilkinsonova masť sa ukázala ako úspešná - kombinované činidlo na topickú aplikáciu s antiseptickým, protizápalovým, antiparazitickým účinkom. Na 100 g prostriedkov je potrebné:

 • 15 g dechtu;
 • 15 g purifikovanej síry;
 • 30 g naftalannoyovej masti.

Neodporúča sa používať liek s exacerbovaným ekzémom, chronickým zlyhaním obličiek, precitlivenosťou na zložky. Spôsob použitia je nasledujúci:

 1. 1 krát denne, musíte masť do postihnutých oblastí pokožky.
 2. Nepoužívajte v oblasti tváre pokožky hlavy.
 3. Použiť na 3 dni.

tablety

Okrem lokálnej externej terapie existujú spôsoby, ako liečiť svrab pomocou tabliet. Lekári spravidla odporúčajú liek Ivermectin. Táto antiparazitárna tableta sa predáva len v Amerike a Európe. Ak ich zakúpite v lekárni online, môžete si ich objednať. Je potrebné vykonať dve dávky tabliet s intervalom týždňa. Po liečbe je potrebné vykonať ďalšie vyšetrenie. Liek má množstvo kontraindikácií:

 • Nesmie sa používať počas plánovania tehotenstva, detstva;
 • vzdať Ivermectinu, ak máte alergie na zložky lieku;
 • Neodporúča sa v prípade astmy s oslabeným imunitným systémom;
 • s inými parazitickými chorobami.

Pomocou sprejov

Ďalšou možnosťou, ako môžete liečiť svrab doma - aerosól Spragal. Populárna a účinná verzia lieku na vonkajšie použitie. Jedna fľaša je postačujúca na liečbu pacienta a na profylaxiu pre všetkých členov rodiny. Spôsob aplikácie je nasledovný:

 1. Najprv musíte dobre umyť.
 2. Okamžite po kúpeli naneste sprej na celý postihnutý povrch kože. Uchovávajte rozprašovač vo vzdialenosti 20 cm od povrchu tela.
 3. Na umývanie nie je nutné opakované kúpanie stráviť skôr než za 12 hodín.
 4. Nezabudnite zmeniť a spracovať posteľnú bielizeň, oblečenie.

Ako vyliečiť svrab doma s ľudovými prostriedkami

Medzi možnosťami, ako liečiť svrab, lekári povoľujú používanie ľudových receptov. Ich účinnosť nie je vždy potvrdená, ale často sa používajú v preventívnych opatreniach. Mnoho ľudí nájde ľahšie nakúpiť finálny výrobok v lekárni za prijateľnú cenu, ako pripraviť masť alebo krém na vlastnú päsť. Avšak domáce recepty vždy obsahujú len prírodné zložky, ktoré mnohé úplatky. Tieto možnosti by mali byť dohodnuté iba s lekárom.

Dechtové mydlo

Hlavná zložka mydla má ostrý zápach, ktorý odpudzuje roztoče, čím zabraňuje opätovnému vstupu do pokožky. Mydlo má jasný antiparazitárny účinok, takže je to ďalšia možnosť, ako môžete liečiť svrab. Cena je nízka, ľahko sa nájde. Stačí len úplne mydlovať celé telo počas sprchy a nevypláchnuť ho po dobu 1-2 hodín, potom opäť sprchovať. Túto voľbu nemajú radi všetci, pretože vôňa je veľmi špecifická a mnohí sa im to nepáči.

Bylinné lieky

Tradične ľudové recepty používajú rastlinné kolekcie a rôzne bylinky. Ak sa začali objavovať príznaky svrabu, môžete s nimi liečiť pomocou týchto možností:

 1. Odvar z rakytníka. Pridáva sa počas kúpeľa, mala by byť vo vode najmenej 20 minút, udržiavať teplotu 37 stupňov Celzia, pomôže to otvoriť póry a vystupovať roztoče. Na varenie je potrebné dať 100 g rakytníka do 2 litrov vody. Varte kvapalinu počas 15 minút, nechajte stáť 3 hodiny. Odvarujte, napnite a pridajte do kúpeľa, ktorý sa odporúča 8-9 krát denne.
 2. Zhromažďujte žlté kvety, rozotrite ich do kašľa a oštepte postihnuté oblasti. V prvých štádiách ochorenia stačí 2-3 procedúry na účinné ošetrenie svrabu.
 3. Kvety rue bledožlté majú silný zápach, protizápalový účinok. Pridajte do 500 ml vriacej vody 1 polievková lyžica. l. tráve. Varte a odstráňte z tepla. Nechajte vychladnúť bujón, natiahnite ho a pred spaním uschovajte celé telo. Pokračujte v zákroku, kým príznaky nezmiznú.

Cena finančných prostriedkov na liečbu svrabu

Spravodlivé liečenie svrabu nie je potrebné, takže náklady na terapiu sú pomerne nízke. Cena liekov je však výrazne odlišná, takže človek si vyberá variant, ktorý by spájal vysokú účinnosť a primerané náklady. Nižšie je odhadovaná cena populárnych liekov na liečbu svrabu:

 • Špagál, fľaša 152 g - cena je od 820 rubľov;
 • dechtové mydlo, 90 g - 40 rubľov;
 • Benzylbenzoát, masť 20% 25 g - cena 18 rubľov;
 • Permethrin, 100 ml - od 105 r;
 • sírová masť, 25 g - od 40 p.

Liečba svrabu v domácnosti: najlepšie ľudové prostriedky

Svrab je parazitárne infekčné ochorenie kože, ktoré je vyvolané roztočom. Ľudské oko ho dokáže rozpoznať len ako biely bod, ktorý sa meria makom. Infekcia svrabom sa často vyskytuje v dôsledku úzkeho kontaktu s pacientom.

Možné príčiny

Ľudia z celého sveta sú postihnutí touto chorobou v každom veku. Svrab sa šíri priamym kontaktom s inými ľuďmi, ktorí už boli postihnutí touto chorobou. Menej často sa môžete infikovať cez posteľnú bielizeň, hygienické predmety alebo oblečenie infikovanej osoby. Stáva sa, že svrab postihuje celé rodiny.

Ohniská svrabu - pomerne bežný jav v nemocniciach, nemocniciach, opatrovateľských domoch, detských centrách a iných podobných inštitúciách.

Ochorenie je vyvolané malým roztočom, približne 1/3 cm. Prenikajú na kožu, kde sú vajcia položené. Larva tvorí dieru, podobnú líniu ceruziek, ktorá sa často nazýva svrbenie.

V deň 21 sa z vajíčka objaví kliešť. Toto kolísanie sa veľmi rýchlo násobí. Za menej ako tri mesiace môže byť asi 150 miliónov osôb. Pri izbovej teplote je životnosť roztočov 5 až 14 dní.

Pri vysokých teplotách okolo 60 stupňov zomreli roztoče za hodinu. Okamžite zomreli pri vare a pri teplotách pod nulou. Zjavenie alergickej reakcie na kliešť je svrbivá vyrážka.

Zvieratá nemôžu šíriť svrab. Veľmi nízka pravdepodobnosť infekcie vo vani alebo v bazéne. Najbežnejšou formou infekcie je sexuálny kontakt.

Avšak je to možné aj pri iných typoch kontaktu, napríklad z matky na dieťa s obvyklým objímaním. Medzi deťmi je bežným variantom infekcie prostredníctvom hračiek.

Ako rýchlo vyliečiť hranicu bez prepichnutia? Naučte sa z tohto článku.

charakteristické príznaky

Hlavné príznaky svrabu sú nasledovné:

 • svrbenie, ktorá sa vo väčšine prípadov prejavuje v noci a pri teplej teplote. Počas prvých týždňov bude slabá, potom môže byť intenzívnejšia. A po pár mesiacoch človek môže byť tak trýznivý svrbením, že spánok bude nemožné.
 • javí vyrážky, ktoré majú vzhľad malých bublín a uzlíkov. V podstate ovplyvňujú oblasť medzi prstami a bočnými povrchmi prstov.
 • Na koži sa objavujú vredy a odreniny. Väčšinou ich dôvodom je zjemnenie miest, ktoré sú svrbiace. Môže sa tiež pripojiť a hnisavá infekcia.
 • Na koži sa môže objaviť tenké čiary, s bielou alebo špinavou šedou farbou. Ich dĺžka môže byť od jedného milimetra po niekoľko centimetrov.

Deti majú spravidla nasledujúce príznaky:

 • Klíšťata sa môžu rozšíriť po celej koži, najmä na kmeň a iba na podrážkach a dlaňach vo forme malých pľuzgierov.
 • U malých detí môže infekcia ohromiť hlavu, krk, ramená, dlane a chodidlá.
 • U starších detí, rovnako ako u dospelých, môže infekcia postihnúť ruky, zápästia, brucho a pohlavné orgány.

Všeobecné odporúčania

Pred začiatkom liečby musíte dôkladne umyť a lepšie a najprv uvariť oblečenie, bielizeň, pyžamu a uteráky chorých. Tiež je potrebné zaobchádzať s osobnými predmetmi, toaletnými sedadlami a kľučkami dverí.

Je dôležité vysávať nábytok a koberce dobre. Liečba je potrebná pre celú rodinu alebo sexuálneho partnera pacienta, a to aj vtedy, ak sa symptómy nezobrazia.

Svrab nikdy nepríde sám. To môže trvať roky, pravidelne sa zhoršuje. Na vyliečenie stačí zničiť roztoč a jeho vajcia. S tým, zvyčajne miestne prostriedky na zvládnutie.

Teraz ponúkame veľa účinných liekov, ktoré pomáhajú vyliečiť túto chorobu. Je potrebné ísť k dermatológovi, ktorý pomôže pri určení správnej liečby.

Pri liečbe svrabov sa používajú masti, ktoré obsahujú síru, lindan, permetín a ďalšie látky. Predtým, ako sa tieto lieky tretia do kože, je lepšie vziať teplú sprchu, ktorá pomôže odstrániť roztoče z povrchu kože a uvoľniť stratum corneum.

Sprcha nie je potrebná, ak je pustulózna kožná choroba. Takéto prostriedky sa vtierajú do pokožky tela a končatín. Osobitná starostlivosť je potrebná v tých miestach, kde sa nachádza svrab.

Ako liečiť ľudové lieky?

Okrem tradičných metód liečby existujú aj časovo testované ľudové lieky, ktoré môžu tiež pomôcť v boji proti tejto chorobe.

 • cesnak. Musíte vziať 100 g cesnaku a brúsiť do stavu kaše. Nalijte horčicový olej a nechajte asi 20 minút, potom vypustite a potom vyskočte. Tento olej uchovávajte na tmavom mieste a naneste ho na postihnuté miesta.
 • lastovičník. Táto bylina sa osvedčila pri liečbe parazitických kožných ochorení. Musí sa pamätať na to, že táto rastlina je jedovatá a je dôležité, aby sa nedostala do očí a slizníc. Je potrebné rozmiešať suché suroviny trávy a miešať ju so smotanou. Pomocou tejto masti ošetrite postihnuté oblasti.
 • Domáce mydlo. Mýdlo musí byť drvené malým strúhadlom. Pridajte vodu a varte, aby ste získali tvrdý stav. Potom zoberte hlavu cesnaku a rozmláknite ho, až kým nebude hladký. Podobné akcie spojené s lukom luku. Výsledná kaša sa pridá do mydla. Chladte, zmiešajte pohodlný kúsok mydla a umyte si telo každý deň.
 • Chlieb kvass. Musíte vziať 200 ml chleba kvasu, pridať niekoľko lyžíc spoločnej stolovej soli, ohriať ju a použiť ju niekoľkokrát pre postihnuté oblasti. Je dôležité, aby riešenie bolo veľmi horúce. Vykonajte, kým nebudete môcť vydržať horenie.
 • Kôra rakytníka. Je potrebné naliať liter vriacej vody štyri čajové lyžičky suchej surovej kôry rakytníka, trvať na tom, až sa ochladí. Môžete jednoducho utrieť telo, pridať odvar do kúpeľne alebo ho použiť na orálnu aplikáciu. Vezmite lyžicu trikrát denne.
 • Birch decht. Mal by sa aplikovať na postihnuté oblasti 2-3 hodiny. Potom namažte decht predtým navlhčeným v teplej vode, ktorá sa pridá s otrubami, tampónom. Po ošetrení aplikujte dechtové mydlo na umývanie tela a rúk.
 • Infúzia vlašských orechov. Je nutné brúsiť nezrelé plody, výhonky a mladé listy orecha vo výške 20 g, naliať im pohár vriacej vody a nechá sa stať, krytá, po dobu jednej hodiny, potom sa filtruje a použije dvakrát alebo trikrát denne pre telo.
 • jalovec. Musíte vziať polovicu vetru bobule a vetvičky borievky, nalejte desať litrov vriacej vody a počkajte ďalších 15 minút. V tomto vývaru sa môžete kúpať, pridávať vodu na požadovanú úroveň alebo ju použiť len na utrenie tela.
 • Infúzia raže. Raž by mal byť umiestnený v nádobe 1 liter, zalejeme vriacej vody až k okraju, zatvoriť viečko a necháme na tmavom teplom mieste, kde by mal infúzia trvať po dobu 9 dní. Po infúzii, napätie a niekoľkokrát denne mazať celé telo.
 • Maslo a terpentín. Je potrebné pripraviť zmes, odobrať štyri časti mäkkého oleja a jednu časť terpentínu a dvakrát denne namažte postihnuté oblasti týmto liekom.

Liečba vši u detí doma s použitím účinných ľudových prostriedkov.

Ako variť domácu tinktúru s vodkou? Recepty nájdete v tomto článku.

Čo sa neodporúča?

Existuje názor, že je možné zbaviť sa kliešťa pomocou kerozínu. Napriek tomu je lepšie, aby sa táto metóda nepoužívala, pretože kerozín vyvoláva zápal pokožky a zároveň je pre telo celkom toxický.

prevencia

Po diagnostikovaní svrabu musí špecialista vyplniť špeciálny formulár a oznámiť sanitárno-epidemiologickú stanicu o tejto chorobe. Preventívne opatrenia a ich rozsah sa určujú v závislosti od konkrétnej situácie.

Všetci ľudia, ktorí sa nachádzali na mieste infekcie, musia súčasne podstúpiť liečbu, aby sa zabránilo opätovnej invázii. Odporúča sa, akonáhle sa pokožka ošetrí liekmi, ktoré môžu zabiť roztoče.

Ľudia, ktorí boli v kontakte s chorými alebo mali svrab, aby zabránili opakovaniu, môžu mať takéto opatrenia prospech:

 • V hrnci alebo kbelíku z hliníka potrebujete uvariť vodu, do nej vložiť prací prostriedok a potom dať veci, ktoré tam infikované nosia a variť ich po dobu 7 minút. Po mokrom oblečení posaďte horúce železo.
 • Predmety, na ktoré sa pacient dotkol, by mali byť zabalené v zapečatenom vrecku, zanechané tam jeden týždeň a potom - počas tejto doby budú roztoči zabití.

Existuje široký pohľad, že vzhľad kliešťa je vždy spojený s nesprávnou hygienou. Ale to nie je tak - klíšťadlo je imúnne voči mydlám alebo vode. Pravidelný príjem kúpeľa alebo sprchy neznižuje riziko infekcie a počet kliešťov.

Príznaky svrabu u dospelých a detí, rovnako ako jeho liečba doma v lekárni a ľudových liekov

Včasnej diagnostike a následnej liečbe svrabu vám nedáva veľký problém. Je však dôležité vedieť, aké sú jej prvé príznaky. Preto sme dnes a ti o tom, ako identifikovať, liečiť a rýchlo začať liečiť svrab u detí a dospelých v domácnosti, aké sú jej príznaky a skoré príznaky ukazujú vám fotky pacientov s svrab.

Ako identifikovať chorobu doma

Určite svrab mimo zariadenia je pomerne jednoduché, ak nie je spustený prípad, pretože takých formách, ako krustoznaya (Nórska) svrab alebo Scabious (kliešť) limfoplaziya tečúcou špecifické, často bez typických príznakov dermatózy Scabious, ktoré sú svrbenie a svrbenie kanálov.

Aby bolo možné presne určiť, či je osoba nakazená s svrab roztočov, vyžaduje znalosť bežných príznakov ochorenia, špecifické prejavy v špeciálnych formách svrab a príznakov typických pre ženy, mužov aj deti.

O príznakoch svrabu vo videu Elena Malysheva hovorí:

Podstata choroby

Kúra je zákerná choroba a v rôznych formách táto kožovitá dermatóza vykazuje menej alebo väčšie nebezpečenstvo vo forme nárastu hmotnosti a mnohých komplikácií. Patológia je spôsobená podkožným kliešťom - pavúkovitým parazitom Sarcoptes scabiei.

Jeho žena, ktoré patria v pevnom kontakte s infikovanou osobou na koži, okamžite predstavil zrohovatenej šupiny a začne aktívne stanovíšť prieskumu - hlodať skľučovadla kanály, kladú vajcia a vylučovať sliny, glandulární sekréciu a výkalmi. Tieto organické zlúčeniny vyvolať vývoj ľudského alergické reakcie vyjadrená vo forme bolestivé svrbenie, vyrážky rôznych tvarov (papuly, pľuzgieriky) a ťažké poškriabaniu, pod ktorým je koža poškodené, a to môže ľahko preniknúť streptokokovej a stafylokokové činidlá.

Bežné príznaky svrabu

Latentné obdobie choroby (inkubácie) sa môže zvyčajne trvajú od 3 do 14 dní, ale ak sa starostlivo skúmať kožu, na miesto vstupu roztoče je možno vidieť v prvých hodinách po infekcii. Akonáhle sa ženy začnú hrýzť kožu, zvýraznenie ústnej sekrécie, príznaky svrab rastú.

 • nesnesiteľná svrbivosť, ktorá má vlastnosť zosilnenia smerom k noci - čas osobitnej činnosti žien a tiež po umývaní horúcou vodou;
 • podkapitálne kanáliky, ktoré vyzerajú ako zapálené rovno alebo krivose šedo-belavé čiary s malými bublinami na koncoch;
 • alergické otupenie pozdĺž subkutánnych kŕčov, ktoré sa vyvíjajú v reakcii na účinok účinných látok v sekrétoch parazitov;
 • papulové vezikulárne erupcie, hrebene a kôry na nich.

Druh a špecifickosť choroby

Existujú nasledujúce odrody svrab:

Rôzne formy svrabu majú spoločné znaky, ale líšia sa špecifickými príznakmi. Oni sú zjednotení tým, že na začiatku vyrážky, škrabance sa objavujú na najcitlivejších miestach - v medzipodnikových priestoroch na rukách a na stranách dlane. Na lakte sú často viditeľné krvavé alebo hnisavé krusty od poškriabania alebo purulentného - príznakom Ardiho.

Prvé znaky a znaky

ženy

Okrem obvyklých zón, kde sa zavádzajú ženy zudna, roztoč postihuje ženy:

 • zóna hýždi a záhyby gluteusu, slabina, zóna okolo konečníka;
 • pysky;
 • koža pod prsníkom;
 • areola okolo bradaviek.

U mužov

U mužov sa objavuje vyrážka charakteristická pre svrab:

 • Brucho a blízko pupku;
 • pod kožou penisu, miešku, okolo konečníka, na zadku, v slame;
 • na nohách (kolená, popliteálne dutiny).

deti

Deti spôsobené neznesiteľnými svrbivými príznakmi svrabu sú často zmätené príznakmi akútneho ekzému. Špecifickosť prejavov svrab dieťa prejavuje v tom, že sa vyrážka je najrozmanitejším v prírode (polymorfné), a prejavuje sa v oblastiach tela, ktoré nie sú charakteristické pre dospelých pacientov.

Deti od 7 do 14 rokov sú postihnuté:

 • zápästia, lakte, chodidlá;
 • zadky a záhyby pod nimi, genitálie.

U kojencov a malých detí sú kliešťové kanály a vyrážky menej často prítomné na takých typických miestach ako bočné plochy paliem a oblasť medzi prstami, ale častejšie odhaľujú:

 • na chodidlách chodidiel a chodidiel;
 • tvár, krk, chrbát a hlavu.

Preto je celé telo ošetrené protizápalovým liekom spolu s tvárou a vlasovou pokožkou hlavy. Veľmi často sú roztoče postihnuté detskými nechtami, ktoré sú pokryté trhlinami, uvoľnené a krehké.

Polymorfizmus vyrážky u detí sa prejavuje vo vytváraní rôznych prvkov:

 • blistre, pľuzgiere, červené škvrny, mokré vredy;
 • Lentikulárne papuly (kože husté červeno-hnedé konvexné útvary pripomínajúce šošovku);
 • pľuzgiere (hnis s hnisom) a vezikuly (malé vezikuly obsahujúce exsudát);
 • malé infikované zapálené papuly;
 • viac štetcov, pokrytých krvnými kôrami.

Keď poznáme prvé príznaky a príznaky svrabu, poďme sa rozprávať o jej liečbe doma s ľudovou a lekárňou.

Domáca liečba

Typická forma svrabu, pseudoraportóza a dokonca závratná lymfoplázia sa môže liečiť doma. Výnimkou je nórska forma svrabu, ktorá sa intenzívne ošetruje v nemocnici kvôli osobitnej závažnosti všetkých prejavov, závažným komplikáciám a vysokej infekčnosti.

Na detekciu a liečbu svrabu a vší u detí bude v tomto videu povedať Dr. Komarovsky:

Detekcia kanála prenášaného kliešťom

Typický podkožný kanálik, ktorý je zaočkovaný ženským kliešťom, je zvyčajne viditeľný pod lupou. Koniec kurzu končí malou bublinou, často pokrytou krvou. Vnútri je niekedy viditeľná malá tmavá bodka - telo kliešťa.

Ak chcete presne vidieť svrbenie kanálov, domy používajú najjednoduchšiu metódu - roztok jódu sa vyhladí tam, kde sú podozrivé podozrenia. Koža blízkosti kliešť kanálov uvoľnil, zapálené a ľahko absorbuje jód škvrna intenzívne svrbenie a preto pohyb okamžite viditeľné ako tmavé pruhy alebo meandrující krivky.

V domácnosti môžete používať antikatabolické (antikarbidové) lieky s presným dodržiavaním pravidiel. O tom, ako sa zbaviť svrabu doma s použitím liekov a med.sredstv, povieme nižšie.

Antiscabietic lieky

Základné pravidlá

 1. Pred začatím liečby dôkladne umyte žuvačkou a mydlom, aby ste z tela odstránili svrbenie. Pri umývaní sa horná vrstva kože uvoľní súčasne, póry sa otvoria a farmakologické činidlá z roztočov prenikajú hlbšie do dermis a svrabu.
 2. Všetky akaricídne (proti poškriabaniu) lieky sa tretia do kože holými rukami, pretože pokožka rúk a prstov je postihnutá predovšetkým roztočmi.
 3. Deti mladšie ako tri roky sú liečené celým povrchom pokožky vrátane tváre a hlavy.
 4. Akaricídne lieky v nízkej koncentrácii určené na liečbu detí nepomôžu dospelým, ktorí sú infikovaní svrabom.
 5. Všetky finančné prostriedky sú ponechané natrvalo na koži (Lindan do 6 hodín, zvyšok - až 12), aby sa zabezpečilo zničenie kliešťov. Potom sa odoberie sprcha s mydlom - najlepšie s dechtom, zeleným - a všetka bielizeň sa zmení.
 6. Ak sa chcete zbaviť svrabu detí, lieky na kliešte sa používajú s koncentráciou 2 krát nižšou ako je odporúčaná pre dospelých.
 7. Akékoľvek lieky (vrátane zahraničných) parazitológov odporúčajú použiť 2-krát - v 1. a 4. deň, hoci inštrukcie zahraničných agentov často priradia jedno použitie. Dvojitá liečba je spojená s cyklom reprodukcie kliešťa. Všetky akaricídne masti, emulzie, aerosóly sú smrteľné len pre dospelých so svrbením, bez poškodenia vajíčok. 4. deň sa mladé larvy vyliahnu z vajíčok, ktoré sú eliminované sekundárnym použitím lieku.
 8. Je extrémne nevhodné používať akékoľvek antisabiotické látky vo zvýšenej koncentrácii alebo dlhšie ako predpísaný priebeh liečby, ako sa často robí "za záruku".
 9. Všetky odevy, vankúše, prikrývky, bielizeň, hračky, predmety na použitie musia byť podrobené spracovaniu na zničenie svrbenia. Spôsoby - horúce železo, varenie 5 - 10 minút, balenie po dobu 3 dní všetko v uzavretých plastových vreciach, zavesenie oblečenia vo vzduchu po dobu 2 - 4 dní. Takéto ošetrenie je povinné, aby sa zabránilo opakovanej infekcii z kliešťov, ktoré zostali na bielizni, okolitých predmetoch alebo oblečení.

Nebezpečenstvo predĺženej liečby akaricídnymi látkami

Neodôvodnená dlhodobá liečba môže ľahko spôsobiť tzv. Post-scabious dermatitídu, ktorá je ťažko liečiteľná a často maskuje príznaky svrabu, čím matou klinický obraz. Dôvodom, prečo pacienti prekročili trvanie liečby, je dlhotrvajúce svrbenie, ktoré pokračuje po liečbe akaricídnymi liekmi.

Ale takéto svrbenie nie je vyvolané roztočmi, ktoré už boli zabité, ale ich toxíny zostali v koži, alebo samotné protidrogové drogy, ktoré často spôsobujú takéto alergické svrbenie. Pri takýchto príznakoch sa okamžite poradí s dermatológiou, ktorý vám poradí krátky cyklus glukokortikosteroidných masťov a antialergických liekov, ktoré rýchlo zmierňujú zápal a svrbenie.

Najefektívnejšie akaricídne lieky:

 1. Benzylbenzoát. Masť (10% v pediatrii od 2 mesiacov po pôrode, 20% u dospelých pacientov) a 20% v emulzii. Každá liečba sa vykonáva vo večerných hodinách v súvislosti s aktiváciou klíšťat v noci. Po ošetrení (v dňoch 1 a 4) je povolené sprchovať po 12 hodinách benzylbenzoátu na tele.
 2. Sírna masť (20 - 33% pre dospelých, 3 - 5% pre dojčatá staršie ako 2 mesiace) je účinná a neškodná droga, lacná a časovo testovaná. Každé večere sa pokožka usadí na koži a trvá nie dlhšie ako 5-7 dní.
 3. permethrin vo farmakologických formách krému, krému, aerosólu, masti - účinného protiplesňového liečiva. Povolené pre deti staršie ako jeden rok. Kurz 3 - 4 dni s denným použitím.
 4. Spragal aerosol (France). Účinná, ale drahá droga bez zápachu. Výpary sú nebezpečné pri vdýchnutí kvôli toxínom, ktoré zabíjajú kliešte. Ak však spoľahlivo izolujete dýchacie orgány od výparov, Spregal sa môže používať v pediatrii od 2 mesiacov. Manuál hovorí, že liek zabíja larvy a vajíčka, ale naša medicína odporúča aerosólu ošetrenie dvoch čase v intervale 3 dní s cieľom zabezpečiť a zabrániť opätovnému napadnutiu, sa vynoril z vajec.
 5. lindán (lotion) sa aplikuje na pokožku tampónom a po 6 hodinách sa vyplachuje. Pre spoľahlivé zničenie svrbivého krému sa používa dvakrát - po prvý a štvrtý deň liečby.

Ľudová metodológia

Recepty na domácu liečbu svrabu môžu priniesť prospech aj ublíženie, ak ich jednotlivé zložky vyvolávajú alergickú reakciu, ktorá sa často veľmi intenzívne rozvíja (najmä u detí). Z tohto dôvodu sa domáca liečba začne po podrobnej konzultácii s odborníkom na infekčnú chorobu alebo dermatológom.

Okrem toho ľudové metódy často zahŕňajú zmesi, v ktorých sú hlavnými aktívnymi látkami síra, decht, ktoré sú už vo farmakologických farmakologických akaricídnych liekoch.

Základné domáce recepty (výhradne na použitie na pokožke):

 1. Horčičný olej. Cesnak (hlava) trenie až do "kashki", naliať pol litra horčičného oleja. Zmes sa varí za miešania pri malom ohni po dobu 20 minút. Potom filtrovať, vychladnúť a rozotrieť sa na kožu (je žiadúce liečiť celé telo, okrem tváre a hlavy). Nebezpečenstvo! Horčica je silný alergén.
 2. Tyčinka domáceho mydla sa trení a dáva do malého ohňa až do roztavovania. Jedna cibuľa a cesnaková hlava sú rozdrvené a zasahujú do tekutého mydla. Zmes sa varí asi 10 minút. Ochlaďte a naneste ako mydlo pri praní dvakrát denne.
 3. V kyslom chlebe kvas dal viac soli a teplo na takú teplotu, že ruky sa horúce, ale nebolo nebezpečné spálenie. Držia ruky v kvasu. Náprava je nespoľahlivá, pretože liečba jednotlivých miest nie je schopná úplne zničiť všetky svrbenie pod kožou na skrytých miestach.
 4. Levanduľový olej sa používa na trenie do pokožky 5 až 6 krát denne.
 5. Rozdrvený celandín (1 veľká lyžica) sa pridá do hustého krému (2 lyžice) a trvá na studenú 24 hodín. Zmes sa používa večer a ponechá telo po dobu 12 hodín. Používajú sa v určitých oblastiach a používajú masť na obväz ako kompresiu, ale táto liečba neruší všetky kliešte, ktoré žijú pod kožou.
 6. Miesta poškriabania, vyrážok, kliešťové kanály sú rozmazané čistým dechtom bez odstránenia 6 až 7 hodín. Potom umyte teplým odvarom koreňa althea. Prípravok uľahčuje svrbenie, zničí svrbenie.
 7. Z terpentínu s ľanovým olejom (vareným chudým olejom) pripravte zmes 1 až 2. Osušte miesto poškodenia. Dôležité - terpentín - nebezpečný nástroj!
 8. Zmiešajte jeden liter 20% čpavku, 25 gramov španielskej mušky v prášku, 50 gramov koreňového kalamusu, zelené vlašské orechy, vysokú eleamkánu. Zmes trvá 2 týždne. V litre vody pridajte zmes oreganu, materskej a nevlastnej matky, celandínu, ľubovník bodkovaného a varte 20 minút. Po perkolácii sa premiešajte s získanou tinktúrou amoniaku. Používa sa ako tampón alebo na pleťové vody (s vriacou vodou). Nedostatok - pri príprave nápravy, svrab po dobu 4 dní môže byť vyliečená v akejkoľvek akaricídnej drogy lekárne.
 9. Namažte poškodenie svrabom na koži zmesou síry s vnútorným tukom ošípaných (1 až 2).
 10. Bobule jalovca (100 g) sa nalejú do vriacej vody (10 litrov) a ponechajú sa ohrievať 15 minút. Odvar z jalovca umyli celé telo alebo kúpeľ, vylial bujónu priamo do nádoby a pridala teplú vodu.
 11. Bezpečné prostriedky - vodné a mydlové kúpele. Mýdlo sa chová v teplej vode do hustého mydlového pena, ktorý sa šíri na telo dieťaťa a zostane 30 minút. Zvyšky sa umyjú vodou a kožu dieťaťa namažte nasledujúcou masťou. Karbonické potaše, síru a smalty sa zmiešajú v pomere 1: 2: 1/8, namazať a nechať 3 až 4 hodiny. Ak sa dieťa sťažuje na závažné svrbenie, okamžite sa umyte!
 12. Sírová masť je vyrobená z 1 časti práškovej síry a 4 diely sádlo ako tuku z masti. Tlečte po umytí mydlom a vodou dvakrát denne.
 13. 13. Bravčový tuk (1/2 veľká lyžica) sa pridá do zeleného mydla a práškovej síry (1/2 lyžice). V zmesi sa pridá čajová lyžička čistého dechtu, ktorá sa zmieša s homogénnosťou. Pokožku pokožku dvakrát denne (naposledy - večer).
 14. Rozdrvené listy ledom sa zmiešajú v rovnakých častiach s bravčovým tukom a koreňom bieleho šoféra. Zmes sa udržuje v peci (je to možné vo vodnom kúpeli) počas 6 hodín. Po namáhaní a ochladení použite nápravu postihnutých oblastí svrbením 2 krát denne.
 15. Bravčový tuk (4 lyžice) sa zahrieva, pridá sa k nej drvený koreňový elecampan. Držte 10 minút na pokojnom ohni. Zmes opatrne prefiltrujte a vstreknite 2 veľké lyžice sírneho prášku a kvapalného dechtu. Zmes sa homogenizuje. Masť sa ošetruje vyrážkami 4 až 6 krát denne. Odstráňte náplasť alebo teplou vodou alebo trením kože s koreňom rozpadu elecampanu.
 16. Rajčiaky (1 kg) sa smažia v rastlinnom oleji (0,5 litra) a šľahajú do homogénnej zmesi vo forme masti. Trikrát denne sa liečia miesta postihnuté svrbením.

Dôležité! Akýkoľvek nápravný prostriedok použitý v nesprávnej koncentrácii alebo s porušením trvania liečby môže viesť k:

 • na slabý účinok na svrbenie, ich vajíčka a obnovenie ochorenia s obnovenou silou;
 • k rozvoju dermatitídy, pretože mnohé lieky agresívne ovplyvňujú pokožku, najmä - škôlku;
 • na vznik silných a nepredvídateľných alergických prejavov.

Niektoré iné spôsoby domácej liečby svrabom hovoria toto video:

Ako vyliečiť svrab doma s ľudovými prostriedkami

Svrab - to je porážka kože s kliešťom, ktorý tlačí svoje pohyby a kladie vajcia na hornú vrstvu pokožky. Svrab môže byť infikovaný veľmi ľahko, akýkoľvek kontakt s pacientom je nebezpečný. Dokonca aj podanie rukou môže prejsť chorobou z chorého človeka na zdravého človeka, nehovoriac o osobnej hygieny. Ak začnete liečbu v počiatočných štádiách, môžu pomôcť ľudské lieky proti svrabom.

Prvými príznakmi ochorenia sú sčervenanie na koži, ktoré sú silne svrbiace, najmä v noci. Ale choroba môže prechádzať a je asymptomatická.

Svrab je z dvoch typov:

 1. 1. Typické. Je charakterizovaná prítomnosťou hlavných znakov: svrbenie, sčervenanie.
 2. 2. Komplikované. Často sa vyskytuje v dôsledku nedodržiavania čistoty: neustále špinavé ruky, oblečenie, posteľ. Výsledkom je, že do krvi sa zavádza nečistota prostredníctvom vredov a iných podráždení kože. Táto forma ochorenia je ťažšie identifikovať a liečiť, môže sa to zameniť s inými ochoreniami.

Veľmi často pacienti so svrbením a začervenaním na koži si myslia, že sú alergickí. Avšak, svrab sa vyvíja v dôsledku výskytu parazitov a alergií - v dôsledku oslabenia imunity.

Pri alergiách sa pokožka zakryje červenými škvrnami, ktoré sa po celý deň svrbia. Pacient sa tiež cíti slabý, môže byť nasiaknutý nos a vodnaté oči. Hlavná vec je, že alergia nie je prenášaná a liečená antihistaminikami.

Svrab sa objaví aj zvonku, ale svrbenie sa objaví iba v noci. Neexistujú žiadne ďalšie príznaky. Veľmi vysoké riziko kontaminácie ostatných.

Napriek významným rozdielom diagnózu môže urobiť len dermatológ alebo imunológ. Potrebujete kontaktovať špecialistu čo najskôr. V tomto prípade sa môžete rýchlo zotaviť a neinfikovať ostatných.

Keď sa objavia prvé príznaky ochorenia, mali by ste najprv kontaktovať lekára. Iba on môže predpisovať správnu liečbu po diagnóze. Liečba svrabu doma je možná len v prípade neobsadenej formy a po dohode s lekárom.

Existuje množstvo ľudských účinných prostriedkov na boj proti tejto chorobe. Ide o lokálne opravné prostriedky, ako sú masti a odvar.

Ako liečiť svrab doma pomocou bylín:

 1. 1. Rakytník. Potrebujete variť odvar z listov. Aby ste to urobili, suchá tráva by mala byť naplnená vodou a privedená do varu, znížiť teplo a variť 10 minút. Potom by mal byť infúzia vývaru a postihnutú oblasť môžete namazať 2 krát denne. Na zlepšenie liečebného efektu môže byť tento vývar tiež odobratý vo vnútri: 1 polievková lyžica. l. 2-3 krát denne.
 2. 2. Čistota. Je potrebné pripraviť masť z tejto bylinky. K tomu je potrebné zmiešať suchý celandín s vazelínom a karboxylovou kyselinou v pomere 1: 4: 4. Táto zmes rozmazala miesta svrbenia niekoľkokrát denne, najmä pred spaním. Účinok možno pozorovať po 2 dňoch. Taktiež účinne bojuje proti svätojánku v kombinácii s tučným domácim krémom. Je potrebné zmiešať tieto dve zložky a dať do chladničky na jeden deň. Rozmer: 2 polievkové lyžice. l. krém a 1 polievková lyžica. l. suchý celandín. Namažte problémové oblasti 2 krát denne.
 3. 3. Čerstvé šupky. Namočte oblasti postihnuté svrabom čerstvým lisovaným rastlinným džúsom. Využte perfektne odstránenie svrbenia a urýchľuje regeneráciu. Ale to je jedovatá rastlina. Preto, tehotné ženy, deti a osoby s alergiami, tento nástroj je lepšie nepoužívať.
 4. 4. Dymyanka. Ak chcete pripraviť liek na svrab, vezmite 25 g suchého trávu a nalejte 500 gramov vodky. Trvajte na tmavom mieste na týždeň. Kontaminované miesta utierajte niekoľkokrát denne. Môžete použiť čerstvé šťavy z tejto rastliny.
 5. 5. Aloe. Použite rastlinu staršiu ako tri roky. Pri príprave produktu je potrebné z rastliny zmiešať 50 gramov čokolády so 150 g 30% octu. Bežné 9% nebude fungovať. Výsledný roztok namazať pokožku. Dlhodobá liečba môže trvať 2-3 týždne.
 6. 6. Koreň elekampanu. Ak chcete urobiť domáce lekárstvo, musíte si vziať dom smalty zo sádla, pridajte jeden jemne nakrájaný slon koreň na to. Varená zmes by sa mala variť 15 minút pri nízkej teplote a pridať 2 polievkové lyžice. l. dechtové mydlo. Aplikujte na pokožku pol hodiny a potom opláchnite. Samotné použitie dechtu je prevencia svrabom a iných kožných ochorení.
 7. 7. Silice z rastlín:
 • Lavender má antiseptický účinok. Levanduľový esenciálny olej má na rozdiel od mnohých iných prostriedkov svrab príjemnú vôňu a nespôsobuje podráždenie. Vôňovitý zápach levanduľového oleja netoleruje a nezomrie. Mazanie zápachu môže byť niekoľkokrát denne a neoplachovať. Na zvýšenie hojivého účinku v masle môžete pridávať oranžový olej v rovnakom pomere.
 • Eterický olej z čajovníka tiež účinne bojuje najmä proti kožným ochoreniam a svrabom. Mala by byť zmiešaná s olivovým olejom v pomere 1: 1. Aplikujte na pokožku 1-2 krát denne. Samostatne, olej čajovníka je najlepšie nepoužívať, môže spôsobiť silné podráždenie.
 • Ako ďalšia úprava je možné pripraviť takú emulziu. Pridajte do varu 100 ml vody a pridajte k nemu niekoľko kvapiek esenciálnych olejov z levandule, citrónu a pelargónie. Pred každým použitím sa zmes musí dôkladne pretrepať. Úplne zbaviť svrab znamená nepomôže, ale urýchliť zotavenie v spojení s inými prostriedkami.
 1. 8. orech. Použite zelené listy a nezrelé ovocie z tohto závodu: 20 gramov zeleniny nalejte pohár vriacej vody a trvať päťhodinu. Potom odstráňte ošúchanú pokožku. Odvar z orechov dobre odstraňuje zápal, znižuje svrbenie a bojuje s roztočmi.
 2. 9. Chemeritsa. Dokonale odstraňuje svrbenie, zápal a zabíja parazita. Pri príprave lieku potrebujete 500 gramov bravčového mäsa, 150 gramov koreňového kamzíka a listov Ledum. Zmes na varenie by mala byť dlhá: pri pomalom ohňu 10-12 hodín. Potom zaťažte hmotu a otrepte ju do postihnutej oblasti.
 3. 10. Tansy je tiež účinný proti roztočom svrab. Musíme zhromažďovať kvety a starostlivo ich brúsiť. Táto hmotnosť mazať infikovanú pokožku. V počiatočnom štádiu ochorenia je tento liek dobrou pomôckou. Môžete obnoviť len 3-4 postupy.
 4. 11. Koreň má protizápalový a antiparazitárny účinok. Na prípravu lieku, 1 polievková lyžica. l. Táto bylinka nalejte 0,5 litra vriacej vody a varíme 10-15 minút pri slabom ohni. Vychladzujte vývar a vytečte. Nečistite len v zaparených miestach, ale aj na celom tele. Pokračujte v liečbe, až kým symptómy svrabu nezmiznú.
 5. 12. Účinne pomáha v boji proti svrabom jalovec. Jeho listy obsahujú veľké množstvo esenciálnych olejov, ktorých zápach nerozpúšťa a zomrie. Pri príprave liečebného prostriedku potrebujete 100 g bobule alebo ihličie, nalejte vodu a varte 20 minút. Bujón môže byť použitý ako na mazanie pokožky, tak aj na kúpele.
 6. 13. Kôň šťovík. Zmierňuje sčervenanie, znižuje svrbenie a zabíja roztoče. Je potrebné naliať 1 polievková lyžica. l. Čerstvé listy šťavy vriacej vode a nechajte ju variť. Tento nástroj možno použiť na vymazanie infikovaných miest a tiež do kúpeľne.

Môžete skúsiť tieto metódy:

 • Krivka svraba sa bojí terpentínu. 1 lyžička. táto látka sa musí zmiešať s 2 lyžičky. l. vyhrievaná slnečnica alebo maslo. Namažte postihnuté miesta 2 krát denne, nemôžete sa umyť.
 • Serózna masť je veľmi účinná pri zvládaní tejto choroby. Mala by byť zmiešaná s domácim mydlom, rozmazaným domom a dechtom. Pomer je: sírová masť 2 lyžičky, mydlo 1 polievková lyžica. l., bravčový tuk 1 lyžica. l, decht 1 lyžička. Liečba trvá 4-5 dní.
 • Tar. Pomocou tohto nástroja musíte byť opatrný, pretože môže spôsobiť podráždenie pokožky. Niekoľko hodín po mazaní pokožky čistým dechtom je potrebné ju omyť teplou vodou.
 • Prírodné kvasy. Musíte to urobiť sami, obchod nie je vhodný. Chlieb kvass musí byť kyslé, horúce a slané. Malo by sa používať, uložiť na chorých miestach prípadu. Držte 10-15 minút. Potom by sa mala koža vyschnúť, utrieť a opláchnuť. Náprava je veľmi účinná.
 • Kvapalina na báze benzínu. Rovnako ako v prípade dechtu, musí sa používať jemne a vymývať po pol hodine po aplikácii. Ak chcete vyrobiť domáci liek, musíte zmiešať benzín s vriacou vodou. Tento nástroj nie je taký účinný ako všetky predchádzajúce a vyžaduje si dlhú aplikáciu.
 • Jednoduchý 9% alebo jablkový jačmeň. Môže sa používať v čistej forme, jednoducho mazaním infikovaných oblastí bez umývania.

Môžete uvariť tinktúru octu s cesnakom. Aby ste to urobili, jemne nasekaný cesnak by mal byť naliaty s octom z jablkového muštu a ponechaný na jeden deň. Problémové škvrny otrite pomocou bavlneného disku. Pre jemnú detskú pokožku je lepšie tento výrobok nepoužívať.

Môžete tiež pripraviť octovú infúziu s catnip. Aby ste to dosiahli, 15 g rastlín nalejte 100 g octu a naplňte ju 7-8 dní na chladnom tmavom mieste. Potom sa namnožte a používajte ako pleťové vody a pretrepávajte, kým symptómy nezmiznú.

Jablkový muštový ocot v kombinácii s cesnakom tiež poskytuje dobrý účinok v boji proti chorobe. Na jeho prípravu, vezmite 4-5 veľkých strúčiky cesnaku, nakrájajte a nalejte 200 g octu. Agent musí trvať najmenej 10 dní. Potom vyčistite vyrážku 2 krát denne. Môžete okamžite požiadať, ale liečba bude oneskorená dlhšie.

Liečba svrab doma môže byť tiež s pušným prachom. Pri príprave lieku je potrebné zmiešať 3 polievkové lyžice. l. kyslá smotana, najlepšie domáce, s 1 lyžičkou. l. lovecký strelný prach. Musí sa v ňom úplne rozpustiť. Zmes musí byť dobre zabalená a miešaná každú pol hodinu. Po pár hodinách je produkt pripravený na použitie. Pri použití tohto lieku by sa nemal dostať na zdravú pokožku, môže spôsobiť jej podráždenie. Pacienti by mali byť tiež opatrne mazať. Po namočení by mali byť zvyšky masti dôkladne umyté mydlom.

Veľa zeleniny je nielen prospešné pre telo a má veľa vitamínov, ale môže tiež liečiť kožné ochorenia. K boju proti svrabom môžete vyskúšať tieto nástroje:

 1. 1. Bay Leaf. Mala by byť jemne nakrájaná a miešaná s maslom v rovnakých pomeroch.
 2. 2. Zrelé paradajky. Vzhľadom na kyselinu obsiahnutú v nich, oni tiež pomáhajú so svrabom. Pri príprave lieku musíte smažiť 1 kg rajčiaka na veľké množstvo rastlinného oleja. Zmes sa musí ochladiť a aplikovať na zaparené miesta.
 3. 3. Cesnak. Na liečbu svrabov sa používa v spálenej forme. Popol z cesnaku je potrebné zmiešať s melasou a maslom v pomere 1: 1: 1. Mastné bolesti môžu často: 5 až 6 krát denne. Existuje tiež ďalší prostriedok proti svrabom na báze cesnaku. Je potrebné vyčistiť jednu hlavu a jemne ju nakrájať. V kaši pridajte 400 g horčicového oleja a zapaľte. Chovejte pol hodiny, potom ochlaďte a napnite. Používajte podľa pokynov 1-2 krát denne. Uchovávajte liek v chlade.
 4. 4. Cesnak v kombinácii s cibuľou. Ak chcete pripraviť masť zo svrabu, musíte rošt 50 g mydla na prádlo, roztaviť ju vo vodnom kúpeli. Potom pridajte kávu z jednej nasekanej cibule a troch veľkých cesnakových strúčiek do kvapaliny. Zmes by mala zmrznúť. Môžete ho použiť 2-3 krát denne. Tento liek je absolútne bezpečné. Môžu byť liečené tehotnými ženami a malými deťmi. Kontraindikácie môžu byť alergické len na túto zeleninu.
 5. 5. Kurkuma. Táto metóda je neobvyklá, ale pomerne účinná. Musíte vziať zem kurkuma a pridať niekoľko kvapiek čerstvo stlačenej citrónovej šťavy. Musí byť konzistencia pasty. Zmazať pokožku a čakať hodinu, potom opláchnite. Aplikujte, kým príznaky svrabu úplne nezmiznú.

Jedná sa o veľmi účinnú formu liečby svrabu. Schopnosť zabiť roztoče roztrhne takéto rastliny: jalovec, pohrebisko, ragwort, verbena. Z týchto bylín potrebujete koncentrovaný vývar. 2-3 polievkové lyžice. l. bylinky nalijeme 1 liter vriacej vody. Nechajte vývar varenie a napätie. Pridajte pripravený roztok do kúpeľa. Voda by mala byť horúca, takže účinok liečivých bylín bude silnejší.

Tiež pomáha zbaviť sa svrab odšťavovanie rakovníka. Aby ste to dosiahli, musíte 100 g tejto rastliny naliať vodou a variť 10-15 minút. Potom napnite a pridajte do kúpeľa. Optimálna teplota je 37 ° C. Otvára póry, čo prispieva k uvoľneniu kliešťov. Kúpele s rakytníkom sa musia užívať často - až 10-krát denne.

Liečba svrabu, a to aj ľudových liekov, by mala vymenovať lekára. V každom prípade, samoliečba môže byť nebezpečná pre zdravie. Obzvlášť sa to týka detí, tehotných žien a alergií.

Predchádzanie svrabu je v prvom rade dodržiavaním hygienických pravidiel. Avšak pokiaľ ide o kontakt s infikovanou osobou, to nestačí. V tomto prípade musíte každodenne umyť a žehliť posteľ a spodnú bielizeň, oblečenie, umývať a variť nádoby a detské hračky, mokré čistenie denne. Pranie môže byť tiež ošetrené anti-žuvacím sprejom.

Svrab je infekčná choroba. Hoci to nemá vážne dôsledky, je potrebné ich okamžite zlikvidovať. Koniec koncov, svrab ľahko a rýchlo šíri.

Spôsoby, ako sa doma zbaviť kvapavky

Liečba kvapavky v domácnosti zahŕňa použitie liekov aj liekov vytvorených ľudovými receptami. Okamžite je potrebné varovať infikovaných ľudí, že domáca liečba neposkytuje 100% záruku uzdravenia. Môžete len zmäknúť príznaky, ale nezbavte sa príčiny pohlavného ochorenia. Preto by domáca liečba mala byť pod prísnym lekárskym dohľadom a pravidelne upravená podľa výsledkov testov.

Vlastnosti terapie mimo nemocnice

Existuje niekoľko pravidiel, ktoré musia dodržiavať pacienti, ktorí odmietli zostať v nemocnici:

 • počas trvania liečby je potrebné upustiť od sexuálneho styku;
 • Nemôžete sa pobozkať, pretože keď sa bozkáte, môžete nakaziť osobu;
 • Je zakázané používať hygienické a hygienické pomôcky (zubné kefky, uteráky, uteráky atď.);
 • Spodná bielizeň pacienta musí byť umývaná oddelene od vecí zdravých rodinných príslušníkov;
 • pacient musí po každej návšteve toalety používať dezinfekčné prostriedky na ruky;
 • Počas liečebného obdobia nie je možné piť nápoje obsahujúce alkohol.

Iba pri plnom dodržiavaní týchto pravidiel môžete zaručiť uzdravenie osoby s kvapavkou a zabrániť infekcii priateľov a príbuzných.

Liečba liekov a fyzioterapie

Keďže ochorenie nevyberá obeť podľa pohlavia, mala by byť strážená ženami aj mužmi. Ak existuje podozrenie na infekciu, mali by ste ihneď začať liečebné postupy. Odborná pomoc je potrebná, aby sa neskôr pochybovali v dôsledku liečby. Napríklad existuje schéma, ako liečiť kvapavku u žien s liekmi a fyzioterapiou:

 1. Antibakteriálne látky skupiny penicilínu a tetracyklínu pomáhajú zbaviť sa patogénov - gonokokov. Široko používané lieky, ako je benzylpenicilín, ekomonocilín, bicilín, ampicilín. Čo presne je potrebné a v akom dávkovaní sa má použiť, lekár rozhodne na základe diagnózy.
 2. Zvláštnosť terapie u žien je založená na vykonávaní dýchania. Sú potrebné, ak je ochorenie chronické. Pre postupy používajte roztoky s manganistanom draselným, Miramistinom.
 3. Ukázalo sa, že vykonáva vaginálne kúpele s 2% roztokom dusičnanu strieborného alebo Protargolu.
 4. Pred každým postupom sa má odstrániť 3% roztok kyseliny boritej.

Niekoľko rôznych terapií pre mužov:

 1. Na liečbu kapavičky u mužov sa začína vymedzením antibakteriálneho lieku, ako aj imunostimulantov (interferón alebo progesterón).
 2. Oplachovanie močovej rúry sa uskutočňuje so slabým roztokom manganistanu draselného, ​​furacilínu alebo dusičnanu strieborného.
 3. Vykonajte infúziu do močového mechúra s 0,5% roztokom dusičnanu strieborného, ​​2% roztokom Protargolu. Na konci postupu sa roztok uchováva 3 až 4 minúty a potom sa určí. Počas nasledujúcich niekoľkých hodín sa močový mechúr nemôže vyprázdniť. Zobrazí sa postup 5-7 procedúr.

Zástupcom oboch pohlaví je predpísaná elektroforéza, darsonvalizácia, laserová terapia, UHF a ultrazvuková liečba.

Podporovať prevádzkovanie postupov a antibakteriálne lieky môžu byť ľudovými prostriedkami.

Ľudové recepty

Pred liečbou kvapavka doma ľudové prostriedky by mali konzultovať s lekárom o účinnosti predpisov, prítomnosť kontraindikácií. Je potrebné brať do úvahy pravdepodobnosť vzniku alergií na jednotlivé zložky.

 1. Ženy pomôžu zbaviť sa kapusty kvapalinou s pridaním harmančeka. Teplota vody by mala byť nižšia ako 37 ° C. V litre vriacej vody sa varí 2 lyžice. l. surovín. Vytiahnite vývar 30-40 minút a pridajte do kúpeľa. Postupujte denne.
 2. Ľudia liečitelia predpisovali, ako vyliečiť kvapavku, ak sa prejavuje v ústnej dutine. V lekárni potrebujete kúpiť vrecká z tymiánu alebo harmančeka. V 200 ml vriacej vody sa varí 1 vrece. Keď sa produkt ochladil na prijateľnú teplotu, používa sa na vypláchnutie úst. Postupujte každé 2 hodiny.
 3. Je dôležité nielen vedieť, čo má liečiť kvapavka, ale aj posilnenie imunity, aby telo mohlo úspešne zvládnuť tento problém. Môžete pripraviť zmes s protizápalovým a antiseptickým účinkom. Vezmite 300 g nakrájaných vlašských orechov, 1 kg prírodného medu, 2 lyžice. l. Kmeňové semienka a 2 strúhané cesnakové kebabky. Cesnak a vlašské orechy v panvici sa dajú do parného kúpeľa a zahrievajú sa 15 minút. Odstráňte zmes z tepla a keď sa zahreje, premiešajte do nej kôpra a med. Trikrát denne jedia až 1 lyžičku. l. Liečba trvá mesiac.
 4. Na liečbu kvapavky sa často používa koreň lopúcha. Grind 3 lyžice. l. suroviny a vyliali 600 ml vody. Zahrejte 15 minút na parný kúpeľ. Hotový výrobok je opitý vo viacerých recepciách. Každý deň je potrebné pripraviť čerstvý vývar.
 5. Ak chcete odstrániť infekciu z močovej trubice, bude to užitočné infúzia petržlenu. V 100 ml vriacej vody sa varí 2 polievkové lyžice. l. surovín. Naplňte a pijte infúziu za hodinu.

Pri domácej liečbe kvapavky treba starostlivo dodržiavať všetky odporúčania lekára. V opačnom prípade je pravdepodobné riziko opakovania a spájania závažných komplikácií, ktoré by mohli viesť k neplodnosti.