Hlavná

Bradavice

Svrab na rúk infekcie, prejavy na pokožke, diagnostika a metódy liečby

Väčšina ochorení kože prenášaných kontaktom má podobnú symptomatológiu v počiatočných štádiách, a preto ich nezávislá definícia je často ťažká. Svrab po ruke, a to najmä u detí, začína s malým vyrážka a svrbenie slabý, takže sa zamieňať s žihľavka, dermatitída, ekzémy a dokonca aj chemické popáleniny, a vzhľadom k stratený čas liečba je zložitá a zdĺhavá. Ako rozpoznať túto chorobu pri prvých príznakoch, aký je zdroj jej výskytu a aké terapeutické opatrenia treba vziať?

Čo je svrab v rukách

loading...

Silné šmykanie na koži nie je choroba, pretože môže byť vyvolaná alergénom, počasím a stresom. Kúra ako choroba je výsledkom aktivity roztoče (Sarcoptes scabiei), ktorý môže byť infikovaný aj čistou osobou: hygiena ovplyvňuje len priebeh ochorenia. Hlavným prejavom svrabu sú malé vyrážky, ktoré postihujú interdigitálnu oblasť, dlaň, ale to závisí od jej tvaru. Niekoľko dôležitých faktov o tejto chorobe:

 • Ľudia oboch pohlaví a všetkých vekových skupín sa môžu nakaziť, výskyt choroby sa pozoruje hlavne v školách a materských školách, ale vysielanie sa vyskytuje častejšie v rodinách kvôli užšiemu kontaktu medzi ľuďmi.
 • Srst ovplyvňuje nielen ruky, ale pretože sú najviac kontaktnou zónou, choroba začína s nimi: potom, čo patogén môže ísť do tela. Avšak skalp a tvár roztočov sú zriedka postihnuté.
 • Hlavnou vekovou skupinou infekcie svrabom v Rusku je mládež; deti školského veku trpia menej často.

Príčiny tejto choroby

loading...

Kauzálny čin svrab je nazývaný roztočom. Aktivita je prevažne ženská: jej veľkosť je väčšia ako veľkosť samca (môže dosiahnuť 0,4 mm) a v priechode medzi zrnitou a hornou vrstvou epidermis sa pohybuje, keď jej tvoria vajíčka. Potom sa objavia larvy, ktoré rýchlo vyrastú a začnú prejavovať aj svoju činnosť. Existuje určitá sústava faktorov, ktoré stimulujú infekciu a rozvoj ochorenia:

 • Nedodržiavanie hygienických pravidiel - bezkrupulózni ľudia sú postihnutí roztočom s väčším výskytom a prenášajú patogénne mikroorganizmy aj s väčšou aktivitou.
 • Zostaňte v preplnenom tíme - veľa crowding (najmä v chladnej sezóne) zvyšuje šance na dlhší kontakt s nosičom kliešťa a zdravou osobou. Ak má trvalý pobyt medzi ľuďmi (internáty, vojenské jednotky, ubytovne, detské domovy), riziko epidémie svrabu sa ešte zvyšuje.
 • Zníženie imunitnej odpovede na patogén - na pozadí genetických vlastností organizmu, príjem liekov, prítomnosť HIV infekcie. Ak je oslabená imunita, reprodukcia kliešťa nastane nekontrolovaným, ale často asymptomatickým. Takáto osoba je nosič, ktorý si nevie o svojom vlastnom nebezpečenstve pre iných.
 • Nervózne preťaženie, stresové situácie sú sekundárnymi faktormi, ktoré spôsobujú pokles obranyschopnosti tela.

Ako môžete získať svrab?

loading...

Prenos patogénu sa vyskytuje od človeka k človeku, aj keď sú známe prípady infekcie zvieratami - je to pseudoraportóza, ktorá spôsobuje kliešťov rodu Sarcopte. Hlavné spôsoby získania svrab 2:

 • Kontakt - kože na kožu: vyskytuje sa hlavne v rodinách a detských inštitúciách (materské školy, školy, kruhy). Klíšťata sa môžu prenášať počas pohlavného styku, predĺžený pobyt na jednom lôžku, častý kontakt s rukami s otvorenými povrchmi kože: kontaktný šport, detské hry.
 • Domácnosť - prostredníctvom kontaktu s predmetmi osobného použitia. Osobitným nebezpečenstvom sú uteráky, posteľná bielizeň, špongie, avšak frekvencia prenosu tohto patogénu je nižšia ako kontaktná frekvencia.

Lekári vysvetľujú vysoký stupeň infekčnosti svrabu so zvláštnosťami roztočov svrabov: vniknú do kože 15-20 minút, po ktorom začína prejavovať aktivitu. Existuje niekoľko ďalších vlastností tohto mikroorganizmu, ktoré treba pamätať na správnu primárnu nezávislú diagnózu:

 • V Rusku patrí svätožavina do skupiny sezónnych chorôb, pretože samice roztočov sú na jeseň (september - december) najproduktívnejšie a chladnejšie počasie je lepšie tolerované ako horúce. V regiónoch, kde nie sú počas roka zaznamenané teplotné výkyvy, infekcia nie je sezónna.
 • Hlavná aktivita kliešťa je v tme, takže vysielanie prevažne prebieha cez lôžko a príznaky svrabu sa zhoršujú aj večer alebo v noci. Za minútu sa roztoč môže pohybovať okolo 2,5 cm pozdĺž kože.
 • Vo vlhkom prostredí patogén žije až do 5 dní, ale v prípade, že teplota prekročí 21 stupňov, o deň neskôr (maximálnu životnosť. - 36 hodín), zomrie, a aktivita sa zastaví po niekoľkých hodinách. Tieto údaje sú však relevantné len pre prítomnosť kliešťa vo vonkajšom prostredí - nie na koži.

Životný cyklus roztočov

loading...

Mate svrab na povrchu pokožky, pričom vnútorná prietlačnice a samica začnú tvoriť priechody v rohovitej vrstvy epidermis (rozpustením keratínových špecifické proteolytické enzýmy obsiahnuté v slinách) opustiť tam vajcia. Prenocovanie je odložené na 4 ks. A kurz sa každú noc pretína na 2-3 mm. Muži, ktorí sa nezúčastnili na oplodnení samíc, sa podieľajú na tvorbe pohybov (odtrhnutie z hlavného). Životný cyklus kliešťa z stavu vajíčka vyzerá takto:

 1. Vznik lariev po 2 (maximum - 4) dní po samička vajec v rovnaký deň sa začne byť aktívny, aj, tvoriace priechody, ale iba v hornej vrstve epidermis.
 2. Po 4 dňoch sa larva stáva protonimfoidnou a po tele televízii (to nastane po ďalších 2-5 dňoch).
 3. Následný vývoj u dospelých sa vyskytuje po 5 dňoch, preto celková transformácia lariev v hotových kliešťoch trvá 1,5-2 týždňov.

Samička, oplodnená a neoplodnená, zomrie po 6 týždňoch a niektoré žijú iba 4 týždne. V priebehu infekcie sa môžu podieľať roztočov akýkoľvek "veková skupina", ale podľa štatistík prenášaných z človeka na človeka ženy pripravené klásť vajíčka, čo spôsobuje rýchly vznik hlavných symptómov ochorenia, a v krátkom čase.

Ako sa svrab

loading...

Väčšinou toto ochorenie postihuje ruky - zápästia a až k lakťu, kliešte prihrávku po aktívnom reprodukciu. Bohatá vyrážka malých ružových bublín, ktoré sa môžu čoskoro začnú zhromažďovať v skupinách, primárne vytvorené v interdigitálnej záhybov. Po zhliadnutí svrbenie na dlaniach (na oboch stranách). Závažnosť symptómov penetrácia patogénu rastie hlbšie, vyrážky pridaný rozvetvený biele pruhy, mierne stúpajúce nad kožou. Svrbenie zvyšuje, vyrážka sa stane vezikulárnej alebo bulózne.

Prvé znaky

Inkubačná doba typickej formy - až 6 týždňov, aby sa prejavila svrab, začína vyrážkou lokalizovanou na rukách a sprievodným pruritom. Nepríjemné pocity sa zosilňujú vo večerných a nočných hodinách (kvôli biologickým vlastnostiam patogénu), ako sa choroba vyvíja, postihnuté oblasti sa zväčšujú a svrbenie je výraznejšie. Okrem primárnej symptomatológie lekári zahŕňajú:

 • tvorba svrbenia sa postupne rozširuje - línia belavých farieb, na prednej strane temný bod;
 • vzhľad poškriabaniu na pozadí závažného svrbenia.

príznaky

Všetky hlavné prejavy ochorenia sú reakcia tela na alergén - výrobky z roztočov životne dôležité aktivity, a kousnuti. Hlavné príznaky, ktoré tvoria klinický obraz svrabu u dospelého, sú nielen vyrážka a svrbenie - môžete si všimnúť:

 • belavé línie kliešťových pohybov (najmä na kĺbových záhyboch, bočné plochy prstov), ​​ktoré vznikli po peritoneálnej reakcii hostiteľského organizmu;
 • erytematózne papuly - červené uzliny, ktoré môžu byť jednotlivé alebo zoskupené;
 • vezikulárna vyrážka - vezikuly s krvavými chrastavami a zostávajúcimi šupkami z nich;
 • Bulózna vyrážka - veľké (od 5 mm) vezikuly zhromaždené v skupinách;
 • excoriácia (poškriabanie) je sekundárnym príznakom na pozadí vezikúl a papulov;
 • sekundárne pustulárne vyrážky;
 • dermatitída - v dôsledku trvalého mechanického poškodenia kože;
 • pyoderma - pripojenie stafylokokovej alebo streptokokovej infekcie (komplementárny príznak bude hnisavá kôra); môžu byť komplikované vredy, abscesy, lymfadenitída, erysipela.

Príznaky a skoré príznaky u detí

V dojčenských vizuálne príznaky, ako je žihľavka - zameranie na výplatných pľuzgiere horieť typ, klinický obraz skolí kurz v smere plačúce ekzém, ktorý nemožno vyliečiť. Hlavné charakteristické body:

 • Vyrážky a svrbenie ovplyvňujú celé telo a pokožku hlavy;
 • svraba medzi prstami u detí mladších ako 3 roky je takmer nediagnostikovaná;
 • s množstvom vyrážok na rukách, môžu byť postihnuté nechty, ktoré sa zahustia a uvoľnia sa;
 • spánok je narušený v dôsledku vážneho svrbenia, dieťa často plače;
 • na krátky čas u detí vyvinula sepsu.

Klinické druhy

loading...

Typický tvar má príznaky vyššie diskutované, a ak sa vytvára oblasti poškriabaniu empyesis je pyoderma - bakteriálne infekcie. V zriedkavých prípadoch (nie viac ako 7%) pozoroval vznik okrúhlych kožných tesnenia do 2 cm: často zahŕňajú lakte a vždy vyvolať intenzívne svrbenie. Táto nodulárna svrab Scabious alebo limfoplaziya ktorý vyvolal alergickú reakciu na roztoče životné aktivity (v uzloch sú samy o sebe nie sú k dispozícii). Oddelene izolované atypické formy:

 • Nórsky (kortikálny) - vyvíja sa na pozadí genetickej predispozície, zvýšenej citlivosti pokožky alebo nedostatku imunitnej odpovede. Vyznačuje sa veľkým počtom klíšťat (viac ako 1 milión), miernym svrbením, vysokým stupňom infekcie. Symptomatológia - ako pri psoriatickej dermatitíde, s tvorbou hustých kôr hnedých alebo žltých kvetov.
 • Kúra "čistoty" - vyvíja sa u ľudí, ktorí užívajú sprchy (alebo dokonca umývanie rúk) s nadmernou frekvenciou. Na pozadí mechanického odstránenia príčinného činidla je klinický obraz rozmazaný: príznaky sú slabé, ale celkový priebeh ochorenia je rovnaký ako v prípade bežnej svrabu.
 • Pseudokutánne - vyskytuje sa kvôli infekcii roztočmi rodu Scabiei zo psov alebo iných cicavcov. Charakterizovaná krátkou inkubačnou dobou (menej ako 2 dni), ktorá nie je nákazlivá. Neexistujú žiadne pohyby kliešťa, pretože sa patogén nerozmnožuje. V kožných oškrabaninách sa môžu nájsť len dospelé formy kliešťov. Symptomatológia - veľké papuly a krvavé krusty v oblastiach uhryznutí, pľuzgierov. Zápal je závažný.

diagnostika

loading...

Detekcia svrbenia sa pohybuje tam, kde sú roztoče umiestnené, na základe ktorých môže dermatológ už s istotou hovoriť o svraboch počas primárneho vyšetrenia. Aby sa však objasnil jeho typ a zvolil správny postup, je potrebné vykonať ďalšie štúdie:

 • Sfarbenie kože s jódovou tinktúrou - na zobrazenie tahov (kde farba opúšťa tmavohnedé prúžky).
 • Uvoľnenie hornej vrstvy na svrbivom prvku kyselinou mliečnou (40%) počas 5 minút. na škrabanie.
 • Skúmanie kože prostredníctvom videodermatoskopu je alternatívou k farbeniu jódu.
 • Mikroskopia - používa sa aj na kontrolu pohybov kliešťov.
 • Odoberanie krvných testov na leukocyty, ESR, albumín.

liečba

loading...

Terapeutické opatrenia by sa mali uplatňovať na všetkých členov rodiny, kde je pacient so svrabom, a všetci členovia tímu, ak odhalili viac ako 3 prípady ochorenia. Deti z hosťujúcich vzdelávacích inštitúcií sú pozastavené na 10 dní. Liečebný režim podáva lekár, je založený na akaricídnych liekoch a vyžaduje:

 • znížte si nechty;
 • vyčistite miestne prostriedky svojimi holými rukami (takže droga zostane na rukách);
 • držte liek na koži 8-12 hodín;
 • umyte len po ukončení liečby a pred jej začiatkom;
 • využívať miestne prostriedky v noci;
 • s veľkým počtom lézií, liečte lokálne vyrážkové zóny pomocou liekov (nie celého pokožky);
 • deti musia tiež aplikovať lieky na pokožku hlavy;
 • ak sú ovplyvnené pohlavné orgány, pohlavný styk sa zruší kvôli vysokému riziku vzniku pohlavne prenosných chorôb.

Po 2 týždňoch od ukončenia liečby je potrebná ďalšia návšteva dermatológa. Hlavným príznakom odstránenia choroby je zmiernenie svrbenia - bude trvať asi týždeň po ukončení liečby, ale neustále pokračuje v recesii. Reinvázia sa uskutočňuje iba na pozadí predčasne ukončeného terapeutického kurzu. Ak opatrenia predpísané lekárom nepriniesli výsledok (liečba norským variantom je neúčinná), liečba v nemocnici je potrebná.

Prípravky používané na domácu liečbu

Liečba liekov so svrabom v Rusku zahŕňa najmä vymenovanie syntetických insekticídov pyretroidov, ale na pozadí liekov na liečbu scabicidov sa nutne používajú symptomatické látky. Lekár môže predpisovať antihistaminiká, nesteroidné a hormonálne lieky. Hlavné lieky proti svrabom sú:

 • Benzylbenzoát - aplikuje v emulzie (krém) a vodná suspenzia mydla v zahraničí používajú v mydlovej alkoholickom prevedení a v kombinácii s Benzokaín. Single ošetrenie pleti benzylbenzoátu vedie k úplnému zničeniu roztočov, ale to nemá vplyv na vajíčka, takže je potrebné použiť 2-hrazovoe: v prvej a štvrtý deň liečby. Osprchovať a pranie bielizne môže zmeniť na 5. expozíciu deň lieku na koži nepresahuje 10 hodín. Účinnosť benzylbenzoátu je 50%. Vedľajšie účinky sú výlučne lokálne, spôsobené podráždením pokožky a pocitom pálenia.
 • Permetrín - prípravu syntetických pyrethroidním insekticídom (pyrethrin syntetických analógov), nízku toxicitu, má vysokú skabitsidnoy činnosť ovplyvňuje membrány nervových buniek roztočov. V Rusku je možné nájsť pod názvom MediFox (má koncentráciu 5 až 20%), Nittifthor. Podľa oficiálnych údajov je to najefektívnejší prípravok na svrab, ničiť nielen aktívne roztoče, ale aj ich vajíčka. Účinnosť permetrínu je 95%. Medzi vedľajšími účinkami alergických reakcií je kontaktná dermatitída.
 • Spragal je tiež pyretroid, ktorý vyrába francúzska farmaceutická spoločnosť a má kombinované zloženie. Beží esdepaletrin, ktorý je toxický pre kliešte a porušuje výmenu katiónov vo svojich bunkách, a piperonyl butoxid, ktorá pôsobí ako zosilňovač pre základný materiál. Aplikuje sa na pokožku striekaním, vrie do zápästia, zápästia a lakťov. Oblička je rozložená s bavlnenou podložkou, aby sa nedotkli slizníc. Je toxický, ale môže byť použitý u detí. Aplikácia je jednoduchá.
 • Lindan - drog ťažko nájsť v predaji, nemecký výrobca existuje pod názvom "Yakutin". Je neurotoxický, preto sa používa len pri absencii alternatív a až po konzultácii s lekárom. Liek sa musí po 6 hodinách po použití opláchnuť, v prípade výskytu excoriácie sa nepoužíva, deti sa neodporúčajú. Prítomnosť neurologických ochorení je kľúčovou kontraindikáciou.
 • Krotamin - je charakterizovaný minimálnymi nežiaducimi reakciami: je to erytém a konjunktivitída. Zriedkavo sa používa, pretože má účinok na pyretroidy s nízkou účinnosťou, vyžaduje kumuláciu účinnej látky v bunkách kliešťov. Deti sa predpisujú len po dosiahnutí veku 12 rokov, ktoré sa používajú po dobu 2 dní (medzi postupmi by mali prejsť 24 hodín alebo 12 hodín).
 • Sulfidová masť - má nepríjemný, štipľavý zápach, používa sa v koncentráciách do 20% (deti - 10%). Mimo Ruska, Bieloruska a Ukrajiny sú takmer neurčené, pretože prenikajú cez kožu a môžu mať negatívny vplyv na obličky, dráždia mukózne membrány a epidermis. Počas týždňa v noci sa pacient môže sprchovať až v 6. deň liečby.

Liečba ľudovými prostriedkami

Lekári neodporúčajú umiestňovať stávku na alternatívnu medicínu v boji proti roztočom svrab - všetky jeho metódy sú viac symptomatické, takže je lepšie ich použiť v komplexnej terapii. Najefektívnejšie:

 • Levanduľový olej - niekoľko kvapiek vtierajte do pokožky 2-3 r / deň, čo postihuje iba postihnutú oblasť.
 • Zmes strúhaného mydla a žiarovky (2: 1 hmotnostne), varené a ostuzhennoy naliať použitý v sprche, ale vhodnejšie pre prevenciu členov rodiny, kde sú zle.
 • Za 1 polievková lyžica. l. tuku, strúhaného mydla a tekutého dechtu teplo, mix, kombinovať s 1 lyžičkou. l. síry a nechá sa vychladnúť. Používajte ako masť lokálne na postihnutých miestach večer počas týždňa.

prevencia

loading...

Mizerný roztoč má odpor voči mydlám a vode, pravidelné sprchovanie nemôže byť vážnym preventívnym opatrením. Ak je epidemiologická situácia fixovaná po kontakte s infikovaným, je potrebné ošetrenie pokožky antimalgickými látkami (najlepšie roztokmi). Po prenesenej chorobe sa vyžaduje dezinfekcia vecí:

Svrab - príznaky, prvé príznaky, príčiny, diagnóza a liečba

loading...

Svrab - nákazy antropofilnymi ako svrbenie roztočov parazit len ​​u ľudí. Zdrojom infekcie je chorá osoba, svrab sa prenáša priamo na kontakt alebo cez infikované domáce predmety.

Čo je svrab?

loading...

Kúra je ochorenie kože spôsobené parazitáciou svrabu (Acarus scabiei) v povrchových oblastiach kože.

Kúra sa prenáša s predĺženým priamym kontaktom "z kože na pokožku", takže je ľahšie sa nakaziť v posteli v noci. Deti sa často nakazia, keď spia na rovnakej posteli s chorými rodičmi. Je to spôsobené biologickými vlastnosťami kliešťa:

 • svrab roztoč je aktívny večer a v noci,
 • na prenikanie kožných roztočov potrebujete asi 30 minút,
 • vo vonkajšom prostredí roztoč rýchlo zomrie (pri teplote 21 ° C a vlhkosti 40-80% po 24-36 hodinách) a aktivita stráca ešte skôr.

Hlavné príznaky svrabu u dospelých sú nasledovné:

 • Intenzívne svrbenie, horšie v noci
 • Vzhľad malého červeného vyrážok na koži
 • Po bližšej kontrole môžete vidieť pohyby svrbenia, ktoré vyzerajú ako zvlnené šedo-biele pruhy. Takéto pohyby končia s vezikulmi (uzliny, v ktorých samica ukladá vajíčka).

Scabular kliešť u človeka

Má oválny tvar. Na prednej časti jeho končatín sú pazúry, sú prísavky, a chrbát je pokrytý štetinami, čo mu umožňuje rýchlo sa pohybovať. Koľko života svrabu žije závisí od pohlavia a veku.

Avšak, jej smrť môže nastať skôr, ak opustí majiteľa a prechádza varením alebo zmrazením. Pri plusovej teplote môže žiť na veciach a oblečení ďalšie tri dni.

Ak vezmeme do úvahy charakteristiky životného cyklu roztočov, postupuje takto:

 1. Muž oplodňuje ženu priamo na ľudskú pokožku, po ktorej zomrie.
 2. Po párení samica ihneď prenikne pod kožu, preniká jej lazou.
 3. Potom svrbenie tvorí všetky nové pohyby, z ktorých každý zanechá 2-4 vajíčka.
 4. Larvy tvoria asi tri dni, potom opúšťajú vajíčka a kŕmia krvou.
 5. Po týždni sa larvy stanú sexuálne zrelé a vystupujú na povrch.
 6. Cyklus sa potom opakuje: párenie, smrť muža a prenikanie samičky pod kožu.

Ale tu je potrebné poznamenať, že aj napriek pomerne krátkeho života parazitov, z ktorých každý čas opustiť telo asi stovky vajec, a preto je dôležité začať liečbu pri prvých známkach svrab, k zastaveniu infekcie.

Príčiny vzhľadu

loading...

Príčiny ochorenia:

 • nedostatočná hygiena;
 • kontakty s infikovanými ľuďmi v preplnenom spôsobe života;
 • prenášanie vecí iných ľudí;
 • veľa sexuálnych partnerov;
 • použitie iných osobných hygienických položiek.

Dôležité! Klíšťadlo prechádza medzi ľuďmi. Nie je možné získať svrab zo zvierat.

V riziku infekcie svrabom najčastejšie patria do nasledujúcich kategórií obyvateľstva:

 • Deti a dospievajúci, ktorí sú v kolektoch (materské školy, školy)
 • Osoby vo väzení
 • Osoby žijúce v obmedzených, nehygienických podmienkach
 • Osoby, ktoré vedú aktívny a promiskuitný sexuálny život.

Príznaky svrab + fotky vyrážky

loading...

Symptómy svrab:

 • Vyrážka u dospelých a detí, lokalizovaná v rôznych oblastiach a horšie v noci. Je to spôsobené tým, že v nočných hodinách ženy vykazujú aktivitu z hľadiska svojej životnej činnosti.
 • Tvorba nápadných úderov svrabu.
 • Polymorfizmus sa vyznačuje tvorbou papulov a vezikúl, ktoré sú pokryté kruhovým hemoragickým plánom.
 • Obľúbené miesta infekcie - žalúdok, záhyby medzi prstami, bokmi, bokmi a slepými svalmi, u žien - na hrudi, u mužov - v slabín. Zvlášť nápadná je vyrážka na rukách.
 • Na telo sa choroba tvorí červené škvrny, ktoré sú vždy svrbiace, sú "zakryté", "obklopené" čiarami, ktoré majú neatraktívny šedý tón.

Typické miesta svrab so svrabom:

 • takmer všetky interdigitálne priestory a bočné plochy prstov,
 • v 50% - oblasť zápästia,
 • 50% mužov má pohlavné orgány,
 • 25% má nohy,
 • 20% - kufor,
 • v 17% - ruky a nohy (okrem rúk a nôh),
 • 10% žien má mliečne žľazy.

A tiež: ohybové záhyby predlaktia a ramien, zadky, boky a popliteálne dutiny.

Typická svrbivá vyrážka je malý uzlík červeného odtieňa, s prechodom času sa mení na malé bubliny, ktoré sa čoskoro otvoria, pričom za nimi zostane krvavá alebo hnisavá kôra.

Symptómy typickej svrabu

Od okamihu infekcie až po prvé príznaky svrabu môžu prejsť menej ako jeden deň, niekedy týždeň alebo viac. Inkubačná doba ochorenia môže byť odlišná. Niekedy sa určuje počet parazitov, ktoré sa dostali na kožu.

 • Hlavným príznakom počiatočnej fázy je svrbenie. Jeho intenzita sa zvyšuje. Obzvlášť silné sa tento znak stane večer a v noci. To možno vysvetliť zvýšením aktivity patogénu do konca dňa.
 • Prítomnosť svrbenia sa pohybuje. Itch pohybuje predstavujú niekoľko tyčí priame alebo zakrivené biele, šedé čiary na koži, menšia ako jeden centimeter. Na slepom konci zdvihu je vizualizovaná injekčná liekovka, v ktorej je umiestnená samica kliešťa. Kurzy sa často vyskytujú v tých častiach kože, kde stratum corneum má najväčšiu hrúbku.
 • Výrobky života roztoče roztoče spôsobujú alergickú reakciu, ktorá sa prejavuje kožnými vyrážkami (papuly, vezikuly). Kvôli svrbeniu človek hreje prvky erupcie, kde sa na mieste objavujú erózie a potom krvavé krusty. Bodové krusty v ulnarskej oblasti sa nazývajú príznakom Gorchakova.

Vznik svrbenia sa pohybuje na ramene

Príznaky nórskeho formulára

Nórska svrabka bola objavená v polovici storočia pred posledným. Ide o pomerne vzácny druh. Tiež sa nazýva kortikálny alebo kôrovcový. V podstate postihuje ľudí, ktorí majú porušený imunitný status.

Charakteristické znaky svrabu:

 • Rôzne zložky vyrážky s odvodňovacou charakteristikou, od škvŕn, po pľuzgiere, prítomnosť ulcerovaných trhlín v koži.
 • Vzhľad kôrok rôznych odtieňov žltej a hnedej. Zvyšujúca sa hrúbka a zlúčenie môžu vytvoriť akúsi "škrupinu" nad časťami tela.
 • V krustách, keď ich študujete, je v rôznych štádiách ich životného cyklu identifikované veľké množstvo roztočov. Niekedy ich počet dosiahne 200 na cm2.
 • Identifikujte parazit a môžete byť na nechty, ktoré sa pod vplyvom huby a flóry zahustia a uvoľnia sa.
 • Dodržiavanie opísaného obrazu rozšírených pustulárnych lézií kože, furunkulózy, v dôsledku pripojenia sekundárnej infekcie.
 • Predlžuje sa nárast teploty.

Nodulárna svrab

Nodulárna forma svrabu sa vyvíja v dôsledku najvýraznejšej reakcie organizmu na produkty vitálnej aktivity parazita. V reakcii na tvorbu toxických látok imunitný systém reaguje s alergickými prejavmi: výskyt červenej vyrážky vo forme uzlín a intenzívneho svrbenia.

 • Uzlíky sú umiestnené priamo nad pohybom svrbenia a pri vyčesaní sú pokryté hrubými a suchými kôrkami.
 • Kruhové uzliny dosahujú priemer 20 mm, sú málo a nachádzajú sa v slabinách, na stehnách, v podpazuší, na zadku alebo na hrudníku.

Príznaky svrabu u čistých ľudí

Svrab čisto - to je vymazaný formu choroby, ktorá sa vyskytuje u ľudí, ktorí majú normálny imunoreaktivita nie je pozorovaný v dôsledku alergickej reakcie na prítomnosť roztočov. Zvýšenú pozornosť k osobnej hygiene, kedy ľudia niekoľkokrát denne sa osprchovať a výmena spodnej bielizne a posteľnej bielizne a tiež prispieť k opotrebovaniu klinických prejavov svrab.

Je charakterizovaná jednými erupciami na hrudi a okolo pupka, ktoré prakticky nie sú macerované a nespôsobujú nepríjemné pocity, iba v noci je svrbenie.

Komplikovaná svrab

S touto formou ochorenia bude klinikou komplikácií vo forme:

 • dermatitída,
 • furunkulóza kože,
 • erysipel,
 • abscesy a flegmóniu mäkkých tkanív.

Príležitostne sa choroba môže vyskytnúť vo forme miernej žihľavky, ako komplexnej odozvy tela na cudzí antigén. Bude to hlavné zaobchádzanie.

diagnostika

loading...

Diagnóza sa robí s prihliadnutím na sťažnosti človeka, výsledky vyšetrení, epidemiologické údaje, výsledky výskumu. Použiť nasledujúce diagnostické metódy:

 • Extrakcia kliešťa z mozgovej príhody s ihlou na ďalšiu štúdiu pod mikroskopom;
 • Metóda tenkých častí kože v oblasti svrbenia;
 • Spôsob vrúbkovania vrstvy po vrstve v oblasti slepého konca pohybu svrbenia až po vznik krvi s ďalšou mikroskopiou materiálu;
 • Expresná diagnostika s použitím kyseliny mliečnej;
 • Spôsob alkalickej prípravy.

Svrab sa odlišuje od chorôb, ktoré tiež sprevádzajú svrbenie. Takéto choroby zahŕňajú mikrobiálny ekzém, uzlíkovú svrbenie. Avšak, na rozdiel od svrabu, svrbenie počas týchto ochorení znepokojuje pacienta počas dňa. Skutočným znakom svrabu sú pohyby roztočov.

Tiež, svrab musí byť odlíšený od syfilis, pretože majú veľa spoločných príznakov. Diagnóza je objasnená pomocou sérologických štúdií.

Liečba svrabu u dospelých

loading...

Pri liečbe svrabu, bez ohľadu na režim, je nutné spracovávať celý kožu, nie len postihnutú oblasť, s výnimkou skalpu (okrem prípadov, kedy je svrab lokalizovaný na pokožku hlavy). sprchový gél a zmena spodnej bielizne a posteľnej bielizne, aby sa tesne pred a po liečbe svrab, v priebehu liečby, umývanie tela je zakázané.

Odporúčania na liečbu svrabu:

 1. Všetci pacienti, ktorí žijú spoločne, sú liečení v rovnakom čase, pretože môže dôjsť k opakovanej infekcii aj po vyliečení.
 2. Pacient je povinný vysvetliť povinné prísne dodržiavanie liečebného režimu.
 3. Predpísaný liek sa aplikuje na telo iba rukami samotného pacienta. Táto požiadavka je spôsobená prítomnosťou veľkého počtu svrbivých pohybov na palmách. Ak chcete parazity zbaviť čo najskôr, ruky by mali aktívne kontaktovať lieky predpísané lekárom. Všetko trenie sa vykonáva v smere rastu vlasových folikulov s obmedzením intenzity v oblastiach s jemnou pokožkou.
 4. Pred použitím akéhokoľvek lieku nezabudnite skrátiť nechty a pod nimi podať liečivú látku, pretože v priebehu česania je veľa parazitov nahromadených.
 5. Kaučukovník (samička) počas dňa, spravidla odpočíva, začína zintenzívňovať večer a v noci. Z tohto dôvodu je efektívny čas pre procedúru večer.
 6. Všetky odevy, vankúše, prikrývky, bielizeň, hračky, predmety na použitie musia byť podrobené spracovaniu na zničenie svrbenia. Spôsoby - horúce železo, varenie 5 - 10 minút, balenie po dobu 3 dní všetko v uzavretých plastových vreciach, zavesenie oblečenia vo vzduchu po dobu 2 - 4 dní. Takéto ošetrenie je povinné, aby sa zabránilo opakovanej infekcii z kliešťov, ktoré zostali na bielizni, okolitých predmetoch alebo oblečení.

Akaricídne prípravky (scabicidy)

Mnoho chemických zlúčenín má anti-bunkovú aktivitu. Avšak obmedzené množstvo scabicídov sa používa na liečbu svrabu. Je to spôsobené tým, že sa lieky aplikujú na celú pleť.

Prípravky proti svrabom by mali spĺňať tieto požiadavky:

 • byť málo toxické;
 • byť antialergénne;
 • nespôsobujú lokálne podráždenie pokožky;
 • na vyvolanie lokálneho vplyvu a nie na resorpčné, t.j. pôsobiť na mieste aplikácie a nie po príchode do krvného obehu;

Scabies príznaky fotografie prvé znaky

loading...

Kožné ochorenia postihujú mnoho ľudí a to môže byť spôsobené nielen zneužitím pravidiel osobnej hygieny, ale aj inými faktormi. Jedna z nepríjemných ochorení, ktoré spôsobujú svrbenie, vyrážky a iné javy, sa objavuje svrab. Príznaky, fotografie, prvé príznaky ochorenia sa budú uvažovať v tomto materiáli. Napriek relatívnej bezpečnosti má táto choroba celú silu na to, aby pokročila a zhoršila všeobecný obraz o zdravotnom stave a stave pacienta. Preto je nevyhnutné dôsledne monitorovať manifestáciu a robiť včasné diagnostické a terapeutické rozhodnutia.

Scabies príznaky fotografické znaky

loading...


Svrab - choroba infekčná povaha, sprevádzaná parazitáciou v tele (na koži) svrbivého organizmu. On - pôvodca choroby, je odkaz, ktorý patrí Arachnidov. Ženské ženy môžu mať dĺžku 0,5 mm, muži - polovičnú veľkosť. Párovanie parazitov sa tradične vyskytuje na povrchu kože osoby.

Tu sa vytvárajú svrbivé formy, v ktorých sa pozoruje ukladanie vajíčok parazitov z dvoch kusov. Následne dochádza k vyliahnutiu lariev, ktoré už pôsobia nezávisle.

Prvé znaky a prejavy

Vzdelávanie choroby nie je spojené s určitou dĺžkou trvania. Niekedy má všetko závislosť od štádia infekcie a vekových charakteristík červu, ktorým je osoba nakazená.

Ak je dospelá osoba pozoruhodným odkazom, v priebehu niekoľkých hodín, vyrážka na tele. V iných situačných javoch sa môže vyskytnúť infekcia so skrytým charakterom, potom sa v inkubačnom období bude vyžadovať časový interval 10-12 dní. Často sa tvorba vyrážok odlišuje od pruritu - ďalšia podobná choroba, takže hlavnou úlohou je diagnostikovať a aplikovať terapiu.

Bežné príznaky a príznaky ochorenia

Najčastejšie príznaky nákazlivej choroby sa môžu započítať na prstoch.

 • Vyrážka u dospelých a deti, lokalizované v rôznych oblastiach a zvyšujúce sa v noci. Je to spôsobené tým, že v nočných hodinách ženy vykazujú aktivitu z hľadiska svojej životnej činnosti.
 • Tvorba nápadných ťahov svrbivého charakteru, môžu byť zistené jednoducho.
 • Polymorfizmus sa vyznačuje tvorbou papulov a vezikúl, ktoré sú pokryté kruhovým hemoragickým plánom. Na pozadí fenoménu častých prvkov - excoriácia, erózia, vezikuly.
 • Obľúbené miesta infekcie - žalúdok, záhyby medzi prstami, bokmi, bokmi a slepými svalmi, u žien - na hrudi, u mužov - v slabín. Zvlášť pozoruhodné je vyrážka na rukách.
 • Na telo sa choroba tvorí červené škvrny, ktoré sú vždy svrbiace, sú "zakryté", "obklopené" čiarami, ktoré majú neatraktívny šedý tón.

Je dôležité vedieť!

Po odstránení ochorenia osoba nedostane imunitu proti nej, preto je potrebné dezinfikovať všetky osobné veci. Je potrebné zohľadniť všetky rady lekára týkajúce sa osobnej hygieny.

Lokalizácia svrabu

Vyrážka u dieťaťa a u dospelých sa prejavuje na tých istých miestach: v slabín, na hlave, na tvári, na končatinách a na trupu. Zaujímavosťou tohto ochorenia je rýchle násobenie. Prvým prejavom ochorenia na rukách je teda ďalšie poškriabanie iných častí tela, keďže larvy roztočov majú radosť zvládnuť nové územia. Situácia je zhoršená a špička oblečenia, ktorá slúži ako prostriedok na "kŕčanie" parazita. Preto pri tvorbe prvých príznakov je dôležité konzultovať s lekárom a nečakať, že choroba prejde sama. Ak to bolo vyrážka (foto môžete vidieť v článku), toto naznačuje vážnosť situácie, ktorá potrebuje terapiu, takže konzultácia pomôže prísť na kompetentnú liečbu.

Svrab u detí fotografiu

loading...


Všeobecné prejavy ochorenia sú opísané v odseku "príznaky svrabu". Zvážte opäť vyrážku tak, aby osoba s podozrením na ochorenie ju mohla ľahko znova identifikovať. Tak, ako sa svrab u detí.

 • Ružové alebo červenkasté škvrny po celom tele (môžu byť umiestnené na konkrétnych miestach).
 • Okolité miesta vo forme vymedzených hraníc, ktoré slúžia ako spôsoby pre parazita na telo kliešťa.
 • Vyrážka u dieťaťa rýchlo prenesené z jedného miesta na druhé. To znamená, že ak sa dnes našli charakteristické škvrny na rukách, zajtra ich môžete vidieť na kmeň brucha, bokov, chrbta, končatín.

Po pohľade na fotografiu vyrážok sa dá zistiť ich vzhľad a choroba sa určí včas.

Tento prístup prispieva k včasnej diagnostike a prijatiu preventívnych opatrení proti ďalšiemu šíreniu. Okrem výskytu tejto choroby je tiež zaujímavé, ako sa choroba prejavuje. Je to svrab alebo nie? áno, ona svrbí. Aké sú pocity tejto choroby okrem toho?

 • Ťažké svrbenie;
 • stála túžba poškriabať pokožku;
 • pocit niečoho pohybujúceho sa na tele;
 • mierne nevoľnosť.

Nezaznamenali sa významné prejavy v podobe zvýšenia teplotného režimu a poškodenia vnútorných orgánov, existujú však faktory naznačujúce špeciálnu povahu ochorenia.

Svrab fotografie u dospelých

loading...


Vzhľadom na túto chorobu ako svrab, príznaky, fotografie, prvé príznaky, možno poznamenať, že u dospelých a detí sú prejavy podobné. Len detská jemná pokožka sa môže na rozdiel od pokožky dospelých stane červenejšia a svetlejšia, hoci to závisí od jej hrúbky.

Erupcia na koži vo forme červených škvŕn je hlavným charakteristickým príznakom.

Tiež klasifikovať niekoľko odrôd tohto ochorenia.

 • Typická choroba sa rozšírila. Zjavenie všetkých znakov je vlastné ochoreniu.
 • Svrab bez mŕtvica - ochorenie, ktoré vykazuje rovnakú symptomatológiu, iba pri chýbajúcich úderoch.
 • Svrab v "čistých" ľuďoch - nemusí mať žiadne príznaky a pokračovať bez príznakov.
 • Nórska forma ochorenia sa často prejavuje u ľudí, ktorí majú slabú imunitu.
 • Pseudo-svrbenie sa vyskytuje u ľudí, ktorí sú infikovaní zo zvierat.
 • Komplikovaná forma sa rovná progresii hlavných znakov, ku ktorým sa spája infekčný proces.

Prevencia choroby je vážny zákrok, ktorý si vyžaduje vážny prístup.

Liečivá proti svrabom

loading...


Ak je potrebné odstrániť vyrážka na tvári, a tiež odstrániť prejavy z končatín, trupu a hlavy, stojí za to uprednostniť najnovšie lieky na odstránenie tejto choroby. Obvykle používané externé prostriedky. Výhodou liečby je, že sú bez zápachu, účinné a poskytujú operatívny výsledok. Všetky prostriedky zastavujú pohyby kliešťa a vytvárajú neúnosné podmienky pre jeho existenciu, počas ktorých nastáva smrť. Výrobky sú k dispozícii vo forme krémovej konzistencie, špeciálnych gélov, masti, emulzií, sprejov. Zvážte zoznam najúčinnejších metód eliminácie choroby, vrátane vhodných pre deti.

 1. Benzylbenzoát - krém alebo emulzia na potlačenie hlavných prejavov svrabu na báze esteru kyseliny benzoovej, vyhráva vyrážka na nohách a kmeň, ako aj na iných miestach. Táto kompozícia má vynikajúci antiparazitárny a anestetický účinok. Vo večerných hodinách sa ošetrujú postihnuté oblasti, v priebehu ktorých umierajú aktívne roztoče. Situácia sa však zhoršuje dobrým prežívaním vajíčok, takže o tri dni neskôr sa činnosti opakujú. Pred aplikáciou masti je potrebné, aby sa pokožka dostala do veľmi čistého stavu a prevzala zodpovednosť za zmenu oblečenia. Kontraindikované je nástroj pre ženy v "zaujímavej pozícii" a laktácii. Deti mladšie ako tri roky sú liečení opatrne.
 2. Spregal je účinným prostriedkom na kontrolu ochorenia a tradične sa vyrába vo forme spreja. V kompozícii je jed neuroparalytickej vlastnosti, takže roztoš svrab nemá schopnosť odolávať svojmu vplyvu. Účinok toxínu je zvyšovaný inými látkami v kompozícii. Je potrebné použiť aerosól pred spaním v postihnutej oblasti, striekanie nastáva zo vzdialenosti 20 cm. Ak je ošetrený vyrážka na tvári, Roztok sa aplikuje pomocou tampónov vyrobených z bavlnenej vlny. Sprostredkovateľ je schopný zničiť dospelých a ich vajíčka, ale po troch dňoch stojí za to opakovať liečebné opatrenia. Prostriedkom je aj možnosť používať novorodenca a tehotné ženy.
 3. esdepaletrin je syntetický prostriedok s širokým rozsahom účinnosti. Používa sa na ošetrenie celého pokožky, s výnimkou tváre a pokožky hlavy. Tradične kliešte po jednej aplikácii zmiznú 100%, ak je to potrebné, stojí za opätovné spracovanie. Liek nemá žiadne vedľajšie účinky a je schválený na použitie novorodencami a tehotnými ženami.

Vzhľadom na túto chorobu svrab (príznaky, fotografie, prvé príznaky), možno poznamenať, že všetky vyššie uvedené prostriedky sú efektívne a vysoko kvalitné.

Masť z mange


Ochorenie sa dá ľahko vyliečiť použitím špeciálnych masti, ktoré sa aplikujú na pokožku podľa aktuálnych pokynov. Pozrime sa, aké masti sú vhodné na riešenie úloh, ktoré sú najlepšie kladené.

 • Sírna masť - jeho aplikácia sa vykonáva v postihnutých oblastiach podľa pokynov. Liečivo je škodlivé pre kliešte a poskytuje účinok liečby. ale má nepríjemný zápach a vyžaduje trvanie kurzu až týždeň. Možno prejavom konkrétnych reakcií na kompozíciu.
 • Benzylbenzoát je účinná masť na boj proti tejto chorobe. Liečba predpísaná lekárom na základe štádia ochorenia tradične trvá 2 dni. Pred rozmazaním tela musíte umyť a tiež pripraviť čisté oblečenie a bielizeň. Deti užívajú 10% masť, dospelí - 20%. Môžu to byť alergie.
 • Zinok masť - účinný a nenákladný nástroj, ktorý má málo alergických reakcií a vedľajších účinkov. Nápravu používajú deti a dospelí.
 • Wilkinsonova masť má zloženie, ktoré priaznivo ovplyvňuje celý lekársky proces. Má dobrý antiparazitárny účinok a tiež antifungálne a antiseptické vlastnosti. Vretie do kože sa vykonáva po dobu troch dní. Nevýhodou je nepríjemný zápach a možný výskyt dermatitídy ako vedľajších účinkov.

Spôsob, akým je masť zavolaná na svrab, zobrazená na použitie, určuje lekár. Široko používané a iné prostriedky. Napríklad účinná terapia sa uskutočňuje pomocou takých zlúčenín, ako je napr masť Yam (má komplex činností, deštruktívny pre parazita) Klofenotan, peruánsky balzam, permetrin, tiabendazol. Sú to najlepšie kompozície dostupné za cenu a hodné kvality. Ako používať prostriedky - určuje špecialista.

Liečba svrabu v domácnosti ľudovými prostriedkami


Vzhľadom na túto chorobu svrab, príznaky, fotografie, prvé príznaky, možno poznamenať, že ochorenie je liečené celkom jednoducho. Napríklad tradičná medicína bola široko odporúčaná v podobe liečenia ocotom, inými kyselinami, bylinnými infúziami. Zvážte tie najefektívnejšie kompozície používané na trenie kože. Počet prípadov denne a trvanie kurzu je určený poklesom symptómov.

 • Birch decht - preukázané prostriedky na boj proti tejto chorobe. Aplikuje sa na lokalizáciu lézie. Nie je možné umyť výrobok na ďalšie 3 hodiny.
 • Masť na báze terpentínu a maslo (namiesto toho môže byť použitý ľanový olej, smalt) v pomere 1: 2.
 • Čistá šťava kombinovať s vazelínou 1: 4 a používať na pravidelné trenie nie viac ako jedenkrát denne, trvanie kurzu je individuálne.
 • 0,5 litra horčicový olej vložte 100 g cesnakovej pasty, zmes sa varí 15 minút. Losion pretrepal lézie.
 • bylinný infúzie ramien borievky v množstve 10 g na 1 liter vody má pri odnímaní vonku antiparazitické činidlo.
 • Na spracovanie je vhodné rašelina kôra 80 g, naplnený litrom vriacej vody. Do 10 minút nakrájajte na nízkej teplote, naplňte ju 30 minút.
 • Na liečbu použitých lézií ocot, zriedená vo vode 1: 1: zhora nadol by mali byť lézie starostlivo zbité.

Svrab (príznaky, fotografie, skoré príznaky) je vážna choroba, ale ak sa proces liečby začína včas, situáciu môžete zlepšiť. Ľudové nápravné prostriedky budú vynikajúcimi pomocnými možnosťami na odstránenie ochorenia. S kompetentným prístupom môžete po niekoľkých dňoch výrazne zlepšiť situáciu tým, že eliminujete príznaky a eliminujete príčinné faktory.

A stali ste pred chorobou Svrab? Príznaky, fotografie, prvé znaky sa zhodovali? Podeľte sa o svoj názor a nechajte spätnú väzbu pre každého vo fóre!

Svrab - prvé príznaky, liečba doma

Svrab - kožné infekcie od parazitných výboje, charakterizované kožné lézie svrbivých roztoče alebo roztočov (Sarcoptes scabiei). Roztoč budiče rozpoznateľné voľným okom (pod kontrolou) ako bod, je biely alebo žltkastý, nie väčšie ako maku.

Vysoká nákazlivosť svrabu u ľudí sa vysvetľuje krátkym časovým obdobím, počas ktorého je roztoč roztoč schopný preniknúť do ľudskej pokožky. Tento časový interval je 15-20 minút.

V noci sa koža škvrne ženská kliešťa a ráno tvorí vajcia. Životný cyklus roztoče je 2-8 týždňov. Potom sa sprievodca svrabom zahynie a rozkladá v dláždených chodníkoch. Mimo človeka je roztoč zabitý pomerne rýchlo. Aktivita svrabu v noci zvyšuje riziko infekcie celej rodiny v prípade použitia jednej lôžka.

V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako vypadá ľudská svraba, jej príznaky a prvé príznaky v počiatočnom štádiu po infekcii kliešťom. Okrem toho sa budeme zaoberať otázkou, ako liečiť svrab doma a aké lieky dokážu chorobu čo najrýchlejšie a najúčinnejšie zvládnuť.

Ako môžete získať svrab a čo to je?

Pozrime sa podrobnejšie na to, čo to je. Pôvodcom ľudských svrabu je zvláštne svrbenie roztoč (hmyz žijúci Náhľad na koži človeka), ktoré sa ľahko prenáša nízkym a vysokým teplotám, odolná proti dezinfekčným Hardy. Infekcia sa vyskytuje v procese osobného kontaktu s pacientom, jeho vecami, na verejných miestach, sexuálne.

V úlohe nosiča infekcie sa objavuje samica roztoče svrabu. Usadí sa pod kožu, začne podstupovať subkutánne kurzy a položiť vajíčka. O pár dní neskôr sa vajíčka zmenia na larvy. V tejto forme zostanú týždeň a pol po tom, čo sa stanú dospelými.

Choroba je extrémne nákazlivá, inkubačná doba trvá až 14 dní. Dosť rýchleho dotyku pokožky postihnutej svrabom človeka - a môžete sa nakaziť a liečba svrabom je dlhá a nepríjemná.

Prvé znaky

Zaznamenávame prvé príznaky svrabu, ktoré určujú túto chorobu. Ak sa tento príznak objaví, každý dermatológ s absolútnou istotou vytvorí presnú diagnózu:

Výskyt nory - majú podobu malých belavých pásu až do 1 cm Vo väčšine kanálov, položené kliešte umiestnené na bruchu, zadku, nôh, v podpazuší, na dlaniach a záhyby lakeť.. Drsné svrbenie, horšie v noci. Je to spôsobené zvýšenou aktivitou ženy vo večerných hodinách. Vyrážky a charakteristické svrbenie sa objavili u iných členov rodiny po priamom kontakte s infikovanou osobou.

U detí sa svrab vyskytuje v oveľa ťažšej forme ako u dospelých. Pri diagnostikovaní svrabu liečba dieťaťa často zahŕňa odstránenie parazitov zo všetkých oblastí pokožky vrátane tváre a pokožky hlavy.

Príznaky svrabu

Doba inkubácie svraba trvá 10-14 dní. Po tejto dobe larvy roztočov dosahujú stav dospelých jedincov a začínajú sa rozmnožovať. Ale keď osoba má prvé príznaky svrabu po infekcii - je ťažké predpovedať. To ovplyvňuje vek roztočov, ktoré sa dostali do tela a rýchlosť ich šírenia cez kožu.

Pre svrab je charakteristický svrbenie, čo je horšie v noci, ako aj spárované vyrážky nodulárnych vezikulov (pozri fotografiu). Drsné tahy smerom von vyzerajú tenké, mierne vyčnievajúce nad povrchom kože, prúžky, ktoré môžu ísť cikcakovito a rovno. Zvyčajne svrab kliešť končí bielou a priehľadnou bublinu, v ktorej môžete vidieť telo kliešťa (biela bodka). V zriedkavých prípadoch sa svrbenie nedá zistiť (toto sa nazýva svrab bez mŕtvice).

Najpopulárnejší porážka svrab - to interdigitálna priestor, žalúdok, strana tela, lakti, na oblasť pŕs, zadku, genitálie, a to najmä u mužov.

Ako vypadá svrab: fotky

Ponúkame na zobrazenie podrobných fotiek, aby ste vedeli presne to, čo svrab vyzerá na osobu, a aké príznaky to ponecháva na koži v počiatočnej fáze.

diagnostika

V zásade je dosť presná diagnóza svrabu a len vizuálna kontrola. Niekedy však vyžaduje mikroskopické potvrdenie, že všetky príznaky sú spôsobené roztočom. Na overenie poškodenej oblasti pokožky sa aplikuje kvapka ropnej vazelíny a potom sa vykoná oškrabanie. V štúdii o škrabkách sa zistili buď samotné parazity, alebo produkty ich životne dôležitých činností, vajcia a exkrementy.

Liečba svrabu u ľudí

Spontánne svrab nikdy neprešiel a môže trvať niekoľko mesiacov a rokov, niekedy sa zhoršuje. Ak chcete uzdraviť pacienta so svrabom, stačí zničiť kliešť a jeho vajíčka, čo sa dá ľahko dosiahnuť použitím miestnych náprav. Nepoužívajte samoliečbu a nepoužívajte ľudové lieky. Na boj proti tejto chorobe bolo vyvinutých množstvo účinných liekov. Pridajte sa k dermatológovi a vymenujte si primeranú liečbu.

Vo všeobecnosti sa na liečbu svrabov v domácnosti používajú nasledujúce lieky:

 1. Benzylbenzoát. Pri aplikácii masti alebo mydlovej suspenzie sa pokožka ošetrí 2-5 dní.
 2. Spreagel. Postrek postihnutej pokožky sa ošetruje 3 dni, v prípade potreby sa priebeh liečby opakuje po 10 dňoch.
 3. Sírna masť. Jedenkrát denne, predtým, ako sa uložíte do postele po dobu 5-7 dní, sa masť trení do postihnutých oblastí kože.
 4. Permethrin. S bavlneným tampónom sa postihnuté oblasti lubrikujú, trvanie liečby je 3 dni.
 5. Lindan. Lotion maže všetku pokožku, liek sa nechá 6 hodín, nanesie sa raz.
 6. Crotamitonu. Ovplyvnené povrchy sa krémovo mazajú dvakrát denne počas dvoch dní.
 7. Ivermektín. Poškodené oblasti pokožky sa ošetria masťou raz, v prípade potreby sa liečba opakuje po 14 dňoch.

Ako účinne liečiť svrab? Aj pre dosiahnutie najlepších výsledkov doma je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Keď je diagnóza liečby svrabom všetkými členmi identifikovaného zamerania (rodina, detský tím).
 2. Počas liečby svrabky sa pacienti nemajú umyť a meniť posteľnú bielizeň.
 3. Odevy a iné predmety, s ktorými bol pacient v kontakte, sú dezinfikované.
 4. Prostriedky na svrab sa aplikujú na celé telo a nie iba na postihnuté oblasti.

Masť zo svrabu by sa mala vnikať do pokožky so špeciálnou starostlivosťou, vyhýbať sa tvári a vlasom na hlave. Viac pozornosti by sa malo venovať priestoru medzi prstami a rukami. Najväčšia lokalizácia roztočov je na týchto miestach. Svrab u detí sa môže vyvinúť do purulentnej infekcie, takže deti sú ošetrené tvárou aj vlasmi na hlave. Uistite sa, že náprava na svrab nevchádza do úst a do očí dieťaťa: toto je dôležité!

Prognóza liečby svrabom je priaznivá: ak zistíte chorobu a organizujete liečbu včas, 100% pacientov je vyliečených.

Spregal

Aerosólové prípravky na liečbu svrabu sa jednoduchšie aplikujú a ich objem je dostatočný na liečbu pacienta a kontaktných osôb. Recenzie ľudí o ochorení svrabom tvrdia, že sa účinne lieči aerosolom Spragal. Strieka sa 20-30 cm od pokožky a po 12 hodinách sa nevypúšťajú žiadne voľné miesta, ktoré dezinfikujú telo a epido-shaga. Jedna aplikácia je postačujúca, ale pri komplikovaných formách svrabovej procedúry sa odporúča opakovať.

Benzylbenzoát

Efektívne, lacné a silné lieky proti svrabom. Dĺžku liečby určuje lekár v závislosti od závažnosti ochorenia. Minimálny priebeh trvá 2-3 dni, na odporúčanie dermatológa opakujte liečbu.

Deti potrebujú 10% drogy, dospelí - 20% masť. Pred aplikáciou produktu dobre umyte a nasajte čisté oblečenie. Pred použitím masť je vedieť, že spôsobuje veľmi ťažké pálenie pokožky po dobu 10-15 minút, preto nepoužívajte príliš veľa lieku naraz.

Počas tehotenstva a laktácie je použitie benzylbenzoátu zakázané.

Síra masť (5-10%).

V súčasnej dobe v rozvinutých krajinách už nepoužíva, pretože zápach, farbenie odevov, podráždenie na koži a sliznice, perkutánna absorpcia potenciálneho vplyvu na obličky. Avšak v Afrike a najchudobnejších krajinách na juhu. Americká sírová masť sa stále používa kvôli jej lacnosti.

Doteraz bola predpísaná sírová masť v Rusku, na Ukrajine av Bielorusku. Schéma aplikácie: dospelí 20% koncentrácia, deti - 10%, masť celú kožu pretrepávajú každú noc počas 5-7 dní. Šiesty alebo ôsmy deň pacient umyje a mení posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň.