Hlavná

Ateróm

Svrab - prvé príznaky, liečba doma

Svrab - kožné infekcie od parazitných výboje, charakterizované kožné lézie svrbivých roztoče alebo roztočov (Sarcoptes scabiei). Roztoč budiče rozpoznateľné voľným okom (pod kontrolou) ako bod, je biely alebo žltkastý, nie väčšie ako maku.

Vysoká nákazlivosť svrabu u ľudí sa vysvetľuje krátkym časovým obdobím, počas ktorého je roztoč roztoč schopný preniknúť do ľudskej pokožky. Tento časový interval je 15-20 minút.

V noci sa koža škvrne ženská kliešťa a ráno tvorí vajcia. Životný cyklus roztoče je 2-8 týždňov. Potom sa sprievodca svrabom zahynie a rozkladá v dláždených chodníkoch. Mimo človeka je roztoč zabitý pomerne rýchlo. Aktivita svrabu v noci zvyšuje riziko infekcie celej rodiny v prípade použitia jednej lôžka.

V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako vypadá ľudská svraba, jej príznaky a prvé príznaky v počiatočnom štádiu po infekcii kliešťom. Okrem toho sa budeme zaoberať otázkou, ako liečiť svrab doma a aké lieky dokážu chorobu čo najrýchlejšie a najúčinnejšie zvládnuť.

Ako môžete získať svrab a čo to je?

Pozrime sa podrobnejšie na to, čo to je. Pôvodcom ľudských svrabu je zvláštne svrbenie roztoč (hmyz žijúci Náhľad na koži človeka), ktoré sa ľahko prenáša nízkym a vysokým teplotám, odolná proti dezinfekčným Hardy. Infekcia sa vyskytuje v procese osobného kontaktu s pacientom, jeho vecami, na verejných miestach, sexuálne.

V úlohe nosiča infekcie sa objavuje samica roztoče svrabu. Usadí sa pod kožu, začne podstupovať subkutánne kurzy a položiť vajíčka. O pár dní neskôr sa vajíčka zmenia na larvy. V tejto forme zostanú týždeň a pol po tom, čo sa stanú dospelými.

Choroba je extrémne nákazlivá, inkubačná doba trvá až 14 dní. Dosť rýchleho dotyku pokožky postihnutej svrabom človeka - a môžete sa nakaziť a liečba svrabom je dlhá a nepríjemná.

Prvé znaky

Zaznamenávame prvé príznaky svrabu, ktoré určujú túto chorobu. Ak sa tento príznak objaví, každý dermatológ s absolútnou istotou vytvorí presnú diagnózu:

Výskyt nory - majú podobu malých belavých pásu až do 1 cm Vo väčšine kanálov, položené kliešte umiestnené na bruchu, zadku, nôh, v podpazuší, na dlaniach a záhyby lakeť.. Drsné svrbenie, horšie v noci. Je to spôsobené zvýšenou aktivitou ženy vo večerných hodinách. Vyrážky a charakteristické svrbenie sa objavili u iných členov rodiny po priamom kontakte s infikovanou osobou.

U detí sa svrab vyskytuje v oveľa ťažšej forme ako u dospelých. Pri diagnostikovaní svrabu liečba dieťaťa často zahŕňa odstránenie parazitov zo všetkých oblastí pokožky vrátane tváre a pokožky hlavy.

Príznaky svrabu

Doba inkubácie svraba trvá 10-14 dní. Po tejto dobe larvy roztočov dosahujú stav dospelých jedincov a začínajú sa rozmnožovať. Ale keď osoba má prvé príznaky svrabu po infekcii - je ťažké predpovedať. To ovplyvňuje vek roztočov, ktoré sa dostali do tela a rýchlosť ich šírenia cez kožu.

Pre svrab je charakteristický svrbenie, čo je horšie v noci, ako aj spárované vyrážky nodulárnych vezikulov (pozri fotografiu). Drsné tahy smerom von vyzerajú tenké, mierne vyčnievajúce nad povrchom kože, prúžky, ktoré môžu ísť cikcakovito a rovno. Zvyčajne svrab kliešť končí bielou a priehľadnou bublinu, v ktorej môžete vidieť telo kliešťa (biela bodka). V zriedkavých prípadoch sa svrbenie nedá zistiť (toto sa nazýva svrab bez mŕtvice).

Najpopulárnejší porážka svrab - to interdigitálna priestor, žalúdok, strana tela, lakti, na oblasť pŕs, zadku, genitálie, a to najmä u mužov.

Ako vypadá svrab: fotky

Ponúkame na zobrazenie podrobných fotiek, aby ste vedeli presne to, čo svrab vyzerá na osobu, a aké príznaky to ponecháva na koži v počiatočnej fáze.

diagnostika

V zásade je dosť presná diagnóza svrabu a len vizuálna kontrola. Niekedy však vyžaduje mikroskopické potvrdenie, že všetky príznaky sú spôsobené roztočom. Na overenie poškodenej oblasti pokožky sa aplikuje kvapka ropnej vazelíny a potom sa vykoná oškrabanie. V štúdii o škrabkách sa zistili buď samotné parazity, alebo produkty ich životne dôležitých činností, vajcia a exkrementy.

Liečba svrabu u ľudí

Spontánne svrab nikdy neprešiel a môže trvať niekoľko mesiacov a rokov, niekedy sa zhoršuje. Ak chcete uzdraviť pacienta so svrabom, stačí zničiť kliešť a jeho vajíčka, čo sa dá ľahko dosiahnuť použitím miestnych náprav. Nepoužívajte samoliečbu a nepoužívajte ľudové lieky. Na boj proti tejto chorobe bolo vyvinutých množstvo účinných liekov. Pridajte sa k dermatológovi a vymenujte si primeranú liečbu.

Vo všeobecnosti sa na liečbu svrabov v domácnosti používajú nasledujúce lieky:

 1. Benzylbenzoát. Pri aplikácii masti alebo mydlovej suspenzie sa pokožka ošetrí 2-5 dní.
 2. Spreagel. Postrek postihnutej pokožky sa ošetruje 3 dni, v prípade potreby sa priebeh liečby opakuje po 10 dňoch.
 3. Sírna masť. Jedenkrát denne, predtým, ako sa uložíte do postele po dobu 5-7 dní, sa masť trení do postihnutých oblastí kože.
 4. Permethrin. S bavlneným tampónom sa postihnuté oblasti lubrikujú, trvanie liečby je 3 dni.
 5. Lindan. Lotion maže všetku pokožku, liek sa nechá 6 hodín, nanesie sa raz.
 6. Crotamitonu. Ovplyvnené povrchy sa krémovo mazajú dvakrát denne počas dvoch dní.
 7. Ivermektín. Poškodené oblasti pokožky sa ošetria masťou raz, v prípade potreby sa liečba opakuje po 14 dňoch.

Ako účinne liečiť svrab? Aj pre dosiahnutie najlepších výsledkov doma je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Keď je diagnóza liečby svrabom všetkými členmi identifikovaného zamerania (rodina, detský tím).
 2. Počas liečby svrabky sa pacienti nemajú umyť a meniť posteľnú bielizeň.
 3. Odevy a iné predmety, s ktorými bol pacient v kontakte, sú dezinfikované.
 4. Prostriedky na svrab sa aplikujú na celé telo a nie iba na postihnuté oblasti.

Masť zo svrabu by sa mala vnikať do pokožky so špeciálnou starostlivosťou, vyhýbať sa tvári a vlasom na hlave. Viac pozornosti by sa malo venovať priestoru medzi prstami a rukami. Najväčšia lokalizácia roztočov je na týchto miestach. Svrab u detí sa môže vyvinúť do purulentnej infekcie, takže deti sú ošetrené tvárou aj vlasmi na hlave. Uistite sa, že náprava na svrab nevchádza do úst a do očí dieťaťa: toto je dôležité!

Prognóza liečby svrabom je priaznivá: ak zistíte chorobu a organizujete liečbu včas, 100% pacientov je vyliečených.

Spregal

Aerosólové prípravky na liečbu svrabu sa jednoduchšie aplikujú a ich objem je dostatočný na liečbu pacienta a kontaktných osôb. Recenzie ľudí o ochorení svrabom tvrdia, že sa účinne lieči aerosolom Spragal. Strieka sa 20-30 cm od pokožky a po 12 hodinách sa nevypúšťajú žiadne voľné miesta, ktoré dezinfikujú telo a epido-shaga. Jedna aplikácia je postačujúca, ale pri komplikovaných formách svrabovej procedúry sa odporúča opakovať.

Benzylbenzoát

Efektívne, lacné a silné lieky proti svrabom. Dĺžku liečby určuje lekár v závislosti od závažnosti ochorenia. Minimálny priebeh trvá 2-3 dni, na odporúčanie dermatológa opakujte liečbu.

Deti potrebujú 10% drogy, dospelí - 20% masť. Pred aplikáciou produktu dobre umyte a nasajte čisté oblečenie. Pred použitím masť je vedieť, že spôsobuje veľmi ťažké pálenie pokožky po dobu 10-15 minút, preto nepoužívajte príliš veľa lieku naraz.

Počas tehotenstva a laktácie je použitie benzylbenzoátu zakázané.

Síra masť (5-10%).

V súčasnej dobe v rozvinutých krajinách už nepoužíva, pretože zápach, farbenie odevov, podráždenie na koži a sliznice, perkutánna absorpcia potenciálneho vplyvu na obličky. Avšak v Afrike a najchudobnejších krajinách na juhu. Americká sírová masť sa stále používa kvôli jej lacnosti.

Doteraz bola predpísaná sírová masť v Rusku, na Ukrajine av Bielorusku. Schéma aplikácie: dospelí 20% koncentrácia, deti - 10%, masť celú kožu pretrepávajú každú noc počas 5-7 dní. Šiesty alebo ôsmy deň pacient umyje a mení posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň.

Scabies príznaky fotografie prvé znaky

Kožné ochorenia postihujú mnoho ľudí a to môže byť spôsobené nielen zneužitím pravidiel osobnej hygieny, ale aj inými faktormi. Jedna z nepríjemných ochorení, ktoré spôsobujú svrbenie, vyrážky a iné javy, sa objavuje svrab. Príznaky, fotografie, prvé príznaky ochorenia sa budú uvažovať v tomto materiáli. Napriek relatívnej bezpečnosti má táto choroba celú silu na to, aby pokročila a zhoršila všeobecný obraz o zdravotnom stave a stave pacienta. Preto je nevyhnutné dôsledne monitorovať manifestáciu a robiť včasné diagnostické a terapeutické rozhodnutia.

Scabies príznaky fotografické znaky


Svrab - choroba infekčná povaha, sprevádzaná parazitáciou v tele (na koži) svrbivého organizmu. On - pôvodca choroby, je odkaz, ktorý patrí Arachnidov. Ženské ženy môžu mať dĺžku 0,5 mm, muži - polovičnú veľkosť. Párovanie parazitov sa tradične vyskytuje na povrchu kože osoby.

Tu sa vytvárajú svrbivé formy, v ktorých sa pozoruje ukladanie vajíčok parazitov z dvoch kusov. Následne dochádza k vyliahnutiu lariev, ktoré už pôsobia nezávisle.

Prvé znaky a prejavy

Vzdelávanie choroby nie je spojené s určitou dĺžkou trvania. Niekedy má všetko závislosť od štádia infekcie a vekových charakteristík červu, ktorým je osoba nakazená.

Ak je dospelá osoba pozoruhodným odkazom, v priebehu niekoľkých hodín, vyrážka na tele. V iných situačných javoch sa môže vyskytnúť infekcia so skrytým charakterom, potom sa v inkubačnom období bude vyžadovať časový interval 10-12 dní. Často sa tvorba vyrážok odlišuje od pruritu - ďalšia podobná choroba, takže hlavnou úlohou je diagnostikovať a aplikovať terapiu.

Bežné príznaky a príznaky ochorenia

Najčastejšie príznaky nákazlivej choroby sa môžu započítať na prstoch.

 • Vyrážka u dospelých a deti, lokalizované v rôznych oblastiach a zvyšujúce sa v noci. Je to spôsobené tým, že v nočných hodinách ženy vykazujú aktivitu z hľadiska svojej životnej činnosti.
 • Tvorba nápadných ťahov svrbivého charakteru, môžu byť zistené jednoducho.
 • Polymorfizmus sa vyznačuje tvorbou papulov a vezikúl, ktoré sú pokryté kruhovým hemoragickým plánom. Na pozadí fenoménu častých prvkov - excoriácia, erózia, vezikuly.
 • Obľúbené miesta infekcie - žalúdok, záhyby medzi prstami, bokmi, bokmi a slepými svalmi, u žien - na hrudi, u mužov - v slabín. Zvlášť pozoruhodné je vyrážka na rukách.
 • Na telo sa choroba tvorí červené škvrny, ktoré sú vždy svrbiace, sú "zakryté", "obklopené" čiarami, ktoré majú neatraktívny šedý tón.

Je dôležité vedieť!

Po odstránení ochorenia osoba nedostane imunitu proti nej, preto je potrebné dezinfikovať všetky osobné veci. Je potrebné zohľadniť všetky rady lekára týkajúce sa osobnej hygieny.

Lokalizácia svrabu

Vyrážka u dieťaťa a u dospelých sa prejavuje na tých istých miestach: v slabín, na hlave, na tvári, na končatinách a na trupu. Zaujímavosťou tohto ochorenia je rýchle násobenie. Prvým prejavom ochorenia na rukách je teda ďalšie poškriabanie iných častí tela, keďže larvy roztočov majú radosť zvládnuť nové územia. Situácia je zhoršená a špička oblečenia, ktorá slúži ako prostriedok na "kŕčanie" parazita. Preto pri tvorbe prvých príznakov je dôležité konzultovať s lekárom a nečakať, že choroba prejde sama. Ak to bolo vyrážka (foto môžete vidieť v článku), toto naznačuje vážnosť situácie, ktorá potrebuje terapiu, takže konzultácia pomôže prísť na kompetentnú liečbu.

Svrab u detí fotografiu


Všeobecné prejavy ochorenia sú opísané v odseku "príznaky svrabu". Zvážte opäť vyrážku tak, aby osoba s podozrením na ochorenie ju mohla ľahko znova identifikovať. Tak, ako sa svrab u detí.

 • Ružové alebo červenkasté škvrny po celom tele (môžu byť umiestnené na konkrétnych miestach).
 • Okolité miesta vo forme vymedzených hraníc, ktoré slúžia ako spôsoby pre parazita na telo kliešťa.
 • Vyrážka u dieťaťa rýchlo prenesené z jedného miesta na druhé. To znamená, že ak sa dnes našli charakteristické škvrny na rukách, zajtra ich môžete vidieť na kmeň brucha, bokov, chrbta, končatín.

Po pohľade na fotografiu vyrážok sa dá zistiť ich vzhľad a choroba sa určí včas.

Tento prístup prispieva k včasnej diagnostike a prijatiu preventívnych opatrení proti ďalšiemu šíreniu. Okrem výskytu tejto choroby je tiež zaujímavé, ako sa choroba prejavuje. Je to svrab alebo nie? áno, ona svrbí. Aké sú pocity tejto choroby okrem toho?

 • Ťažké svrbenie;
 • stála túžba poškriabať pokožku;
 • pocit niečoho pohybujúceho sa na tele;
 • mierne nevoľnosť.

Nezaznamenali sa významné prejavy v podobe zvýšenia teplotného režimu a poškodenia vnútorných orgánov, existujú však faktory naznačujúce špeciálnu povahu ochorenia.

Svrab fotografie u dospelých


Vzhľadom na túto chorobu ako svrab, príznaky, fotografie, prvé príznaky, možno poznamenať, že u dospelých a detí sú prejavy podobné. Len detská jemná pokožka sa môže na rozdiel od pokožky dospelých stane červenejšia a svetlejšia, hoci to závisí od jej hrúbky.

Erupcia na koži vo forme červených škvŕn je hlavným charakteristickým príznakom.

Tiež klasifikovať niekoľko odrôd tohto ochorenia.

 • Typická choroba sa rozšírila. Zjavenie všetkých znakov je vlastné ochoreniu.
 • Svrab bez mŕtvica - ochorenie, ktoré vykazuje rovnakú symptomatológiu, iba pri chýbajúcich úderoch.
 • Svrab v "čistých" ľuďoch - nemusí mať žiadne príznaky a pokračovať bez príznakov.
 • Nórska forma ochorenia sa často prejavuje u ľudí, ktorí majú slabú imunitu.
 • Pseudo-svrbenie sa vyskytuje u ľudí, ktorí sú infikovaní zo zvierat.
 • Komplikovaná forma sa rovná progresii hlavných znakov, ku ktorým sa spája infekčný proces.

Prevencia choroby je vážny zákrok, ktorý si vyžaduje vážny prístup.

Liečivá proti svrabom


Ak je potrebné odstrániť vyrážka na tvári, a tiež odstrániť prejavy z končatín, trupu a hlavy, stojí za to uprednostniť najnovšie lieky na odstránenie tejto choroby. Obvykle používané externé prostriedky. Výhodou liečby je, že sú bez zápachu, účinné a poskytujú operatívny výsledok. Všetky prostriedky zastavujú pohyby kliešťa a vytvárajú neúnosné podmienky pre jeho existenciu, počas ktorých nastáva smrť. Výrobky sú k dispozícii vo forme krémovej konzistencie, špeciálnych gélov, masti, emulzií, sprejov. Zvážte zoznam najúčinnejších metód eliminácie choroby, vrátane vhodných pre deti.

 1. Benzylbenzoát - krém alebo emulzia na potlačenie hlavných prejavov svrabu na báze esteru kyseliny benzoovej, vyhráva vyrážka na nohách a kmeň, ako aj na iných miestach. Táto kompozícia má vynikajúci antiparazitárny a anestetický účinok. Vo večerných hodinách sa ošetrujú postihnuté oblasti, v priebehu ktorých umierajú aktívne roztoče. Situácia sa však zhoršuje dobrým prežívaním vajíčok, takže o tri dni neskôr sa činnosti opakujú. Pred aplikáciou masti je potrebné, aby sa pokožka dostala do veľmi čistého stavu a prevzala zodpovednosť za zmenu oblečenia. Kontraindikované je nástroj pre ženy v "zaujímavej pozícii" a laktácii. Deti mladšie ako tri roky sú liečení opatrne.
 2. Spregal je účinným prostriedkom na kontrolu ochorenia a tradične sa vyrába vo forme spreja. V kompozícii je jed neuroparalytickej vlastnosti, takže roztoš svrab nemá schopnosť odolávať svojmu vplyvu. Účinok toxínu je zvyšovaný inými látkami v kompozícii. Je potrebné použiť aerosól pred spaním v postihnutej oblasti, striekanie nastáva zo vzdialenosti 20 cm. Ak je ošetrený vyrážka na tvári, Roztok sa aplikuje pomocou tampónov vyrobených z bavlnenej vlny. Sprostredkovateľ je schopný zničiť dospelých a ich vajíčka, ale po troch dňoch stojí za to opakovať liečebné opatrenia. Prostriedkom je aj možnosť používať novorodenca a tehotné ženy.
 3. esdepaletrin je syntetický prostriedok s širokým rozsahom účinnosti. Používa sa na ošetrenie celého pokožky, s výnimkou tváre a pokožky hlavy. Tradične kliešte po jednej aplikácii zmiznú 100%, ak je to potrebné, stojí za opätovné spracovanie. Liek nemá žiadne vedľajšie účinky a je schválený na použitie novorodencami a tehotnými ženami.

Vzhľadom na túto chorobu svrab (príznaky, fotografie, prvé príznaky), možno poznamenať, že všetky vyššie uvedené prostriedky sú efektívne a vysoko kvalitné.

Masť z mange


Ochorenie sa dá ľahko vyliečiť použitím špeciálnych masti, ktoré sa aplikujú na pokožku podľa aktuálnych pokynov. Pozrime sa, aké masti sú vhodné na riešenie úloh, ktoré sú najlepšie kladené.

 • Sírna masť - jeho aplikácia sa vykonáva v postihnutých oblastiach podľa pokynov. Liečivo je škodlivé pre kliešte a poskytuje účinok liečby. ale má nepríjemný zápach a vyžaduje trvanie kurzu až týždeň. Možno prejavom konkrétnych reakcií na kompozíciu.
 • Benzylbenzoát je účinná masť na boj proti tejto chorobe. Liečba predpísaná lekárom na základe štádia ochorenia tradične trvá 2 dni. Pred rozmazaním tela musíte umyť a tiež pripraviť čisté oblečenie a bielizeň. Deti užívajú 10% masť, dospelí - 20%. Môžu to byť alergie.
 • Zinok masť - účinný a nenákladný nástroj, ktorý má málo alergických reakcií a vedľajších účinkov. Nápravu používajú deti a dospelí.
 • Wilkinsonova masť má zloženie, ktoré priaznivo ovplyvňuje celý lekársky proces. Má dobrý antiparazitárny účinok a tiež antifungálne a antiseptické vlastnosti. Vretie do kože sa vykonáva po dobu troch dní. Nevýhodou je nepríjemný zápach a možný výskyt dermatitídy ako vedľajších účinkov.

Spôsob, akým je masť zavolaná na svrab, zobrazená na použitie, určuje lekár. Široko používané a iné prostriedky. Napríklad účinná terapia sa uskutočňuje pomocou takých zlúčenín, ako je napr masť Yam (má komplex činností, deštruktívny pre parazita) Klofenotan, peruánsky balzam, permetrin, tiabendazol. Sú to najlepšie kompozície dostupné za cenu a hodné kvality. Ako používať prostriedky - určuje špecialista.

Liečba svrabu v domácnosti ľudovými prostriedkami


Vzhľadom na túto chorobu svrab, príznaky, fotografie, prvé príznaky, možno poznamenať, že ochorenie je liečené celkom jednoducho. Napríklad tradičná medicína bola široko odporúčaná v podobe liečenia ocotom, inými kyselinami, bylinnými infúziami. Zvážte tie najefektívnejšie kompozície používané na trenie kože. Počet prípadov denne a trvanie kurzu je určený poklesom symptómov.

 • Birch decht - preukázané prostriedky na boj proti tejto chorobe. Aplikuje sa na lokalizáciu lézie. Nie je možné umyť výrobok na ďalšie 3 hodiny.
 • Masť na báze terpentínu a maslo (namiesto toho môže byť použitý ľanový olej, smalt) v pomere 1: 2.
 • Čistá šťava kombinovať s vazelínou 1: 4 a používať na pravidelné trenie nie viac ako jedenkrát denne, trvanie kurzu je individuálne.
 • 0,5 litra horčicový olej vložte 100 g cesnakovej pasty, zmes sa varí 15 minút. Losion pretrepal lézie.
 • bylinný infúzie ramien borievky v množstve 10 g na 1 liter vody má pri odnímaní vonku antiparazitické činidlo.
 • Na spracovanie je vhodné rašelina kôra 80 g, naplnený litrom vriacej vody. Do 10 minút nakrájajte na nízkej teplote, naplňte ju 30 minút.
 • Na liečbu použitých lézií ocot, zriedená vo vode 1: 1: zhora nadol by mali byť lézie starostlivo zbité.

Svrab (príznaky, fotografie, skoré príznaky) je vážna choroba, ale ak sa proces liečby začína včas, situáciu môžete zlepšiť. Ľudové nápravné prostriedky budú vynikajúcimi pomocnými možnosťami na odstránenie ochorenia. S kompetentným prístupom môžete po niekoľkých dňoch výrazne zlepšiť situáciu tým, že eliminujete príznaky a eliminujete príčinné faktory.

A stali ste pred chorobou Svrab? Príznaky, fotografie, prvé znaky sa zhodovali? Podeľte sa o svoj názor a nechajte spätnú väzbu pre každého vo fóre!

svrab

Svrab u ľudí je nákazlivé ochorenie, ktoré sa vyskytuje v dôsledku parazitácie roztoče svrab na koži. Človek sa nakazí po priamom kontakte s pacientom so svrabom cez handshake a predmety, oblečenie. Už týždeň po expozícii u človeka môže dôjsť v medziprstových záhyby na bočných plochách prstov, ako aj horných končatín a trupu anterolaterálnej porcií erupcie pripomínajúce malých uzlov, bubliny.

Z histórie je známe, že prvé popisy svrabu boli pred viac ako 2500 rokmi. Staroveké Grécko odkazovalo na svrab ku skupine kožných ochorení, ktoré ich kombinovali s termínom psora. Staroveké rómske choroby nazývané svrab. Do dnešného dňa je toto meno a prežilo. Stredoveké pojednania predložili hypotézy o predpoklade parazitárnej povahy pôvodu svrabu. Potvrdené dôkazy o úlohe svrabu vo výskyte ochorenia sa objavia ihneď po otvorení optického mikroskopu. 1687 bol charakterizovaný popisom spojenia roztočov s príznakmi ochorenia. Tieto objavy sú povinní taliansky lekár Giovanni Cosimo Bonomo a farmaceuta Dyachinto Cheston, pretože najprv stanovila, že svrab choroba je spôsobená mikroskopickými organizmami. V roku 1844 poskytol nemecký dermatológ Ferdinand Hebra spoľahlivý a úplný popis patogenézy a etiológie svrabu. Je charakterizovaná vlnovitou periodicitou 7-30 rokov. Rýchle skoky v chorobnosti boli zaznamenané počas vojny, počas obdobia prírodných katastrof a hromadenia hladu. V týchto obdobiach trpelo až 30% populácie zo svrabu. Podľa inej verzie rast choroby závisí od cyklickosti zvýšenia agresivity kliešťa v dôsledku vzniku rezistencie na množstvo scabicídov.

Zvýšenie morbidity je ovplyvnené sezónnosťou. Pre Rusko je vhodný čas jeseň-zima. Sezónnosť svrabu sa vysvetľuje biologickými charakteristikami kliešťa. Plodnosť kliešťov dosahuje maximum v najkratšom čase, lebo za studena prispieva k lepšiemu prežitiu parazita. V chladnej sezóne sú ľudia náchylní na hromadenie sa a zníženie potenia. Pot uprostred vylučuje antimikrobiálne peptidy, ktoré sú postihnuté roztočom. Špičková incidencia v západnej Afrike spadá aj do studenej a suchých sezón. Ak nie je žiadna významná klimatická sezónnosť, choroba svrabu sa rozdeľuje rovnomerne počas celého roka.

dôvody

Kúra, ktorá je kožným, infekčným ochorením, je vyvolaná mikroskopickým parazitom nazývaným svrbenie svrbenia alebo roztoče. Tento názov bol získaný z gréckeho jazyka, čo znamená, že jesť mäso. Pojem svrab sama slúži jedinému koreňovému slovu na svrbenie. Zdrojom infekcie je pacient so svrabom alebo jeho vecami. Infekcia je často priamo od pacienta s dlhodobým, blízkym kontaktom (pobyt v rovnakej posteli atď.). Toto je priama cesta infekcie z človeka na človeka. Ale je možné sa infikovať cez veci (posteľná bielizeň, uteráky, spacie vaky, župany). Vlhké prostredie je vhodné pre roztoče svrabov a v ňom je schopné prežiť po dobu 5 dní.

Choroba svrabu môže byť epidémia a tiež endemická. Pre rozvinuté krajiny sa vyznačujú sporadických ohnísk, v ktorých je toto ochorenie lokalizované v kolektívoch (internátnych školách, kasárňach, ubytovní, sirotince, nemocnice, väznice), rovnako ako asociálneho prostredie. Kolekcie, v ktorých sú členovia popoludní zjednotení (skupiny materských škôl, vysokých škôl, škôl, pracovných kolektívov), spravidla nemajú epidemiologické nebezpečenstvo. Celková miera výskytu v percentách v priemyselných krajinách je nízka. Údaje z Anglicka za roky 1994-2003 naznačujú výskyt v pomere 350 prípadov na 100 000 ročne u mužov, ako aj 437 prípadov žien. Rusko na základe predaja scabicidov presahuje jeden milión prípadov ročne, ale v niektorých krajinách je percento chorobnosti ešte vyššie. Mnoho pacientov sa nachádza medzi domorodcami Austrálie, obyvateľmi subsaharskej Afriky a Nového Zélandu. To súvisí so štruktúrou stratum corneum a znakmi imunity. Podľa správ na konci XX. Storočia trpelo svrab viac ako 300 miliónov ľudí, asi 5% svetovej populácie. Treba poznamenať, že svet trpí svrabom viac u malých detí. Predpokladá sa, že je to spôsobené priamymi kontaktmi a nedostatkom imunity detí u dojčiat. V Rusku je hlavné riziko pre mladistvú vekovú skupinu, potom ide o školský vek, potom predškolský a štvrtý dospelý. Poznamenalo sa, že svrab je rozdelený medzi sociálne skupiny v súlade s vekovými charakteristikami. Najvyšší výskyt medzi študentmi, oveľa nižší u žiakov, je nasledovaný predškolskými deťmi. Táto situácia je spôsobená sexuálnou aktivitou a znakom antipruritickej imunity podľa veku.

fotky roztočov

Etapy choroby

Kožným činidlom svrabu je svrbenie, ktoré je povinným ľudským parazitom. Pre tento parazit je charakteristický sexuálny dimorfizmus: ženy dosahujú veľkosť 0,5 mm, to je dvojnásobok veľkosti mužov. Oral orgán roztoča vyčnieva dopredu. Bočné časti majú dva páry s prísavkami predných nôh a dvoma pármi zadných nôh umiestnených na brušnom povrchu. Zadné stehná samíc majú dlhé sépie a samce na štvrtom páre sukacích nohavíc. Tvar vajcia kliešťov má oválny tvar a larva nadobudne vajcovú formu, rovnako ako tri páry nôh. Štvrtý pár zatiaľ nie je k dispozícii. Veľkosť larvy je 0,1 mm. Pálenie roztočov sa vykonáva na povrchu kože. Po párení ihneď zomreli muži. Žena tvorí až 4 vajcia na noc, čo vytvára svrbenie. Keratín kožných teliesok šetrne rozpúšťa proteolytické enzýmy, ktoré sú obsiahnuté v ich slinách. Ženy žijú zo štyroch až šiestich týždňov. Larvy sa objavujú po 2 až 4 dňoch a pokračujú v okamžitom formovaní mozgových príhod. Po 3 až 4 dňoch sa larvy prelínajú na protonimf a po 2-5 dňoch sa stanú teleimágiami. Tele-obraz sa ďalej rozvíja do dospelých samíc alebo mužov za 5-6 dní. Takže tvorba dospelého kliešťa končí za 14 dní.

Štádiá svrabu sú nákazlivé v ľubovoľnom štádiu vývinu, ale častejšie sa vyskytujú infekcie oplodnenými dospelými ženami. Klinika v prípade choroby je vyjadrená imunologickou alergickou reakciou na produkty roztočov. Preto dlhé asymptomatické obdobie trvajúce 4 týždne. Keď sa infekcia opakuje, reakcia na patogén sa rozvíja v priebehu 24 hodín a na tele sa nachádza oveľa menší počet roztočov. Škvrnité svrbenie sa prejavuje alergickou reakciou na vajcia, sliny a exkrementy kliešťov. Intenzívne česanie často vedie k rozvoju bakteriálnej flóry (streptokokov a stafylokokov) a vzniku pustúl (pyodermie). Nórska forma svrabu sa vyznačuje výraznou hyperkeratózou a oblasti zápalovej infiltrácie majú obrovský počet roztočov (niekoľko miliónov). Nórska svraba sa vyvinie u pacientov, ktorí necítia svrbenie alebo nepoškriabajú. Tieto podmienky sú charakteristické pre imunodeficienciu, keď je odpoveď na roztoče pomalá. Tento svrab chorých ľudí, ktorí trpia demenciou obmedzenou schopnosťou pohybu, ochrnutie, AIDS, ústavných keratinizácie abnormalít, pravidelného príjmu glukokortikoidy a inými imunosupresívnymi látkami.

Známky svrabu

Ako kožné ochorenie, svrab je sprevádzaný ťažkým svrbením, ktoré sa zintenzívňuje smerom k večeru. Jeho príznaky sú nielen svrbenie, ale aj papulovezikulózna vyrážka s pripojením pustulárnych prvkov v dôsledku infekcie počas česania.

fotky rozkroku medzi prstami

Prvé znaky

Po prvé, je to vyrážka. Veľmi často zistené Spočiatku nepochopiteľných príznaky vyrážky, ľudia sa týkajú to na vlastné svrbenie, alebo dať pred nepriateľskými diagnóz, spájať to s odbornou činnosť alebo alergické reakcie. Slovo svrab samo o sebe sa javí ako koreň rovnakého koreňa. Preto ak sa objaví svrbenie, ľudia sa okamžite diagnostikujú bez konzultácie s dermatológiou.

Recenzie ľudí o svraboch sú často také, že ak sa predtým neliečili a predtým sa obrátili na lekára, mohli sa vyhnúť mnohým problémom a liečba bola oveľa rýchlejšia. Zdá sa, kde môžete získať svrab? Odpoveď je jednoduchá. Prostredníctvom posteľnej bielizne, matracov, ruky, blízky kontakt (intímne väzby), cez oblečenie, cez rôzne objekty.

Prvé známky svrab, ktoré by mali upozorniť osobu - koža svrbenie, spárované svrab, vlastné svrab a hrebene. Ak sa ocitnete v blízkosti takýchto známok, neváhajte, ale ihneď sa obráťte na lekára, pretože jedna riziková osoba riskuje infekciu celej rodiny, vrátane malých detí. kožné ochorenie môže priniesť nielen telesné neduhy, ale tiež dodať morálne muky, nevieru od rodiny, spochybňovať svoju čistotu, zničí sociálne vzťahy s ľuďmi, ktorých máte radi.

Príznaky svrabu

Referencie o tejto choroby je taká, že ľudia prisudzujú svoj vznešený pôvod a vyrážky nechcú veriť skutočné príčiny ochorenia. Napríklad jeden pacient, pretrvávajú vo viere v alergické vyrážky povahy pôvodu, bolo odradiť diagnostikovaných svrab. On pracoval v obchode s obuvou a bol v kontakte s chemikáliami, lepidiel, farieb, a ktorý prisudzoval účinok provokujúcich lézií. Len dermatológ rozptýlil svoje pochybnosti sprisahanecké diagnózu po vizuálnej kontrole kože a nájsť nasledujúce príznaky svrab vyrážka na nohách a na dlaniach a oveľa menej na tele. Spojujú to s rukami a blízkymi objavmi, dlhými dotykami. Medzi hlavné príznaky choroby patrí svrbenie kože, ktoré sa prejavuje v noci.

Inkubačná doba

Takže sa kontaktuje so svrabom. Čo sa stane ďalej? Je chybou veriť, že manifestácia svrabu má určitý jasný časový interval. Všetko individuálne a závisí od štádia ochorenia, ako aj od veku infikovaných jedincov. Ak dospelý prenikol do kože, vyrážka sa objaví o niekoľko hodín. Iné prípady sa vyznačujú latentnou infekciou a prvé príznaky sa objavujú po 14 dňoch. Toto je inkubačná doba ochorenia.

Vyrážky v svraboch sú často zmätené chorobou - scrapie. Je veľmi dôležité diagnostikovať ochorenie správne a začať včasnú liečbu. Svrab na ľuďoch je spôsobený roztočom. Toto kliešte je veľmi malé a takmer neviditeľné. Dĺžka samičky je až 190-400 mikrónov. Život jednotlivca trvá 1 mesiac. Pre tento život ženy vykonávajú niekoľko priechodov pod vrstvou epidermy a položia na štyri vajcia denne. Reprodukcia kliešťa nastane tak rýchlo, že v priebehu troch mesiacov je asi 150 miliónov jedincov na koži.

Doba inkubácie svraba trvá 2 týždne a po 14 dňoch sa larvy transformujú na dospelých jedincov, ktoré tiež začínajú larvy v rýchlosti.

fotky svrabu na zadku

Ako vypadá svrab?

Toto je prítomnosť svrbenia, ktoré sa odhaľujú voľným okom. Ďalším príznakom ochorenia je polymorfizmus. Tento vzhľad bublín, papuly, ktoré sú potiahnuté s hemoragickú kôry, a výskyt eróziou, vačkov, odreniny. Obľúbené miesta svrab roztoče - medzi prstami záhyby, oblasti žalúdka, lakťa a bočné trupu, prsia (to je pre ženy), zadok, stehná, genitálie (to je u mužov). Je potrebné pripomenúť, že plné uzdravenie svrabu neumožňuje získanie imunity z neho. Je potrebné dezinfikovať miestnosť, ako aj osobné predmety. Je dôležité brať do úvahy odporúčania dermatológa-lekára pre osobnú hygienu. To je potrebné urobiť, aby sa zabránilo opakovanej infekcii roztočom. Tí ľudia, ktorí zanedbané odporúčania lekára, chorých po dlhú dobu a bolestne stretávajú s touto chorobou. Svrbenie dochádza nielen kvôli svrabu, takže by ste mali byť testované na svrab potvrdiť túto diagnózu.

Choroba svrabu sa liečí komplexným spôsobom pod kontrolou dermatológa. Ak má chorá osoba rodinu alebo existuje podozrenie, že uzavrela zmluvu so spoločnosťou, kde strávil väčšinu svojho času, potom je v tomto prípade dôležité zaobchádzať so všetkými kontaktnými osobami, aby sa zabránilo ich reprodukcii.

Ako sa zjavuje svrab? Dôležitým symptóm objavia červené škvrny na tele, ktoré sa trápia svrbenie, rovnako ako prítomnosť kľukatými čiarami špinavý sivý odtieň - svrbenie pohybuje. Svrab zvyčajne sa vyskytuje v rukách, nohách, tváre, slabín, detské hlavy. Vyrážka je distribuovaný často v zostupnom poradí v intervaloch medzi prstami rúk na strane zápästia, muži sa pohybujú s rukami na penis, a potom miešok, potom má vplyv na nohy, lakte, podpazuší, pod prsiami (u žien), pás linky pupočnej región, zadok. Takže celé telo je postihnuté, s výnimkou pokožky hlavy a tváre. Táto choroba je schopný veľmi rýchlo šíriť, ako pacient s svrabom na rukách veľmi rýchlo distribuuje ju do celého tela škriabaním alebo dotykovom na časti jeho tela. Ďalej opakovane oblečené oblečenie slúži ako zdroj klíšťat šírený po celom tele. To je dôvod, prečo je dôležité, keď nevysvetlené prejavy v čo najkratšom čase vyrážky vyhľadali lekársku pomoc, oblečenie a posteľnú bielizeň dezinfikovať a vykonávať všetky lekárske predpisy.

Druhy svrab

Typická svrab, najbežnejšia. Je charakterizovaná prítomnosťou všetkých symptómov, vrátane svrbenia a svrabu.

Svrab bez mŕtvica sa líši od typického nedostatku svrbenia, ale existujú bubliny. Svrab bez mŕtvica vyvinutý v dôsledku infekcie nie dospelými roztočmi, ale larvami, ktorí potrebujú čas na dospievanie.

Svrab "čistoty" je podobný typickému, ale rozvíja sa u tých ľudí, ktorí sa často umyjú. Pomocou umývania odstránia väčšinu svrabu a ochorenie nie je vyjadrené.

Nórska svrabka sa zaznamenáva u osôb so slabou imunitou. Ľudia s Downovým syndrómom, AIDS, tuberkulózou a narkománmi sú ohrození. Tento druh svrabu je najťažší a infekčný.

Pseudokutánny (pseudosarctopus) sa zaznamenáva u pacientov infikovaných zo zvierat. Tento roztoč svrab je len silný svrbenie a nespôsobuje typické príznaky. Pri zvláštnom ošetrení nepotrebuje, po ukončení kontaktu so zvieratami všetko zmizne.

Komplikovaná svrab je fixovaná, keď sa s infekciou nelieči typická forma. Miesta lézií sú červené, veľmi bolestivé, vlhké a majú nepríjemný zápach.

Svrab u detí

Príznaky ochorenia u detí sú veľmi podobné ako u dospelých. Avšak deti, spolu so svrabom, papoulevezikuly, vykazujú vesikulurickú vyrážku, paronychiu, mokasíny a onychii.

Svrab u detí po 6 mesiacoch pripomína chorobu urtikárie a je charakterizovaný prítomnosťou veľkého počtu hrebeňov a pľuzgierov. Miesto lokalizácie - koža tváre, zadok, chrbát. Neskôr sa objavia malé vyrážky vo vezikulách, niekedy bubliny. V niektorých prípadoch sa detská svraša podobá ochoreniu - ekzému, ktorý sa vyznačuje intenzívnym svrbením nielen na postihnutých miestach kože. Zároveň dieťa nespí dobre, alergická dermatitída, pyoderma typu impetigo sa pozoruje na koži. Môžu sa vyskytnúť lymfadenitída a lymfangitída, lymfocytóza a leukocytóza, eozinofília a albuminúria, ako aj zrýchlenie ESR. Deti môžu vyvinúť sepsu. Rodičom by sa malo zaobchádzať striktne vo večerných hodinách alebo pred spaním, pretože táto denná doba zvyšuje aktivitu roztočov. Lieky na všetko ostatné dávajú dieťaťu príležitosť lepšie spať a účinok lieku proti svrabom bude účinný celú noc.

Deti prsníka potrebujú tesné otáčanie a ruky v ochranných palčiach, aby nedali drogu do úst alebo do očí. V prípade kontaktu so svrabom na slizniciach, dýchacích cestách je potrebné opláchnuť tečúcou vodou a potom sa poraďte s lekárom.

Svrab u detí je náchylný k relapsom, takže je dôležité, aby sa celá rodina liečila kvalitatívne, aby sa zabránilo opakovaniu choroby. Chorému dieťaťu sa podáva samostatná misa, uterák. Zároveň sa každý deň mení posteľná bielizeň a oblečenie. Použité prádlo dôkladne uvarené a žehlené nevyhnutne obojstranné. Obývacie izby potrebujú denné mokré čistenie. Pomocou všetkých týchto odporúčaní je možné ochrániť dieťa choroby v krátkom čase. Do jedného týždňa príde oživenie.

Príznaky ochorenia u detí zmiznú do jedného dňa po začiatku liečby, ale svrbenie sa môže obťažovať dva týždne. Postupne svrbenie zmizne, často pôsobí ako reakcia na drogy av dôsledku toho dochádza k alergii u detí. Koža dieťaťa je veľmi citlivá a citlivá a okamžite reaguje na chemické prípravky.

fotky svrabu na tele dieťaťa

diagnostika

Na diagnostiku slúžia klinické prejavy, laboratórne údaje a epidemiologické údaje. Nasledujúce metódy potvrdenia svrabu sa líšia:

- extrakcia kliešťa s ihlou od samého konca svrbenia a ďalšie vyšetrenie patogénnej mikroskopie;

- tenká časť hornej vrstvy kože v oblasti roztoče svrabu;

- vrúbkovanie vrstvy po vrstve z miest slepého konca roztočov, až kým nevznikne prvá krv s následným vyšetrením patogénnej mikroskopie;

- alkalická príprava pokožky s aplikáciou alkalického roztoku, po ktorej nasleduje mikroskopia a aspirácia macerovanej pokožky.

Úplné potvrdenie diagnózy sa objaví po otvorení svrbenia skalpelom a opatrne sa škrabá s čepeľou stratum corneum pozdĺž dráhy svrbenia, ktorá je pokrytá mastnou látkou. Získané škrabance sú na snímke mikroskopické. Najlepšie výsledky sú čerstvé škrabance. Hydrochlorid draselný umožňuje rozpustenie keratínu, čo uľahčuje detekciu vajec a kliešťov. Detekcia pohybov svrbenia umožňuje jódovú tinktúru, ak sa farbí pokožka. Tieto pohyby sa vizualizujú otočením hnedej farby na svetlohnedú farbu. Videodermatoskop umožňuje diagnostikovať svrab zväčšením svrbenia 600 krát.

Liečba svrabu

Z praxe liečby svrabov sa stalo známe, že nie sú žiadne relapsy. Dôvody pre obnovenie obhajcov choroby znovu napadnutia neošetrených ľudí, ktorí sú v kontakte s alebo neliečená kvôli nedodržiavanie liečebného režimu, rovnako ako čiastočné ošetrenie kože a znížiť časový priebeh liečby. Preto je liečba dôležitá pod vedením lekára. Liečba pacientov žijúcich spoločne začína súčasne. Dodržujte jasný vzor ošetrenia pokožky popísaný v návode na použitie lieku alebo, ako to navrhuje lekár. Mali by to byť krátke nožičky a potom husto aplikovať predpísanú drogu pod nimi. Často, keď česanie pod nechtami sa vajíčka svrbenie. Pranie akýchkoľvek prostriedkov sa deje rukami, čo je spôsobené zvýšeným počtom pohybov na rukách. V prípade, že v slabinách a hrádze sú husto porastené srsťou, liek je lepšie trieť kefa. Kúpeľ sa odporúča pred a po ukončení liečby. Pacient sa môže ráno vymyť liekom, ale je dôležité, aby liek zostalo na koži aspoň 12 hodín.

Po liečbe o dva týždne neskôr sa ukáže druhé vyšetrenie lekára, ktoré rozhodne o predĺžení liečby.

V Ruskej federácii sú v súlade so SanPiN 3.2.1333-03 rodinní príslušníci pacienta so svrabom, ako aj osoby žijúce s pacientom, predmetom preventívnej liečby. Preventívna liečba je predpísaná celému tímu, ak sú súčasne zistené viac ako tri prípady svrabu v organizovanom tíme. Deti a školáci sú pozastavené na obdobie liečby od návštevy detských skupín a škôl.

V súčasnej dobe existujú účinné nástroje, ako sa zbaviť svrabu v krátkom čase. Liečba pacientov je zameraná na zničenie patogénu akaricídnymi liekmi (scabicídmi).

Ako liečiť svrab?

Existuje celý komplex vysokorýchlostných liekov, liekov, rôznych mastí, ktoré pomáhajú v boji proti tejto chorobe. Liek odstraňuje problém na pokožke a symptómy ochorenia. Lekári vyvinuli schémy, ktoré sú dôležité na použitie v určitých formách závažnosti a štádií ochorenia.

Svrab v skorom štádiu s malým počtom ohniskov choroby zahŕňa liečbu, ktorá vylučuje opakovanú infekciu.

Svrab u dospelých s veľkým počtom lézií sa liečia liekmi, ktoré sa starostlivo vtierajú do pokožky v infikovaných oblastiach. Výnimkou je tvár, krk a pokožka hlavy.

Liečba je efektívnejšia v období aktivity kliešťov - večer a noc. Na zmiernenie imuno-alergických symptómov sú predpísané antihistaminiká, antipruritiká a kortikosteroidy.

Náprava na svrab

Najbežnejším liekom pre kliešť je masť síry, ktorá sa podľa pokynov aplikuje na postihnutú kožu.

Sérová masť je škodlivé prostredie pre roztoč. Dĺžka liečby je sedem dní. Minusmi v liečbe je nepríjemný zápach masti, rovnako ako alergické reakcie. Na masť na tvári, krku a po celú dobu treba starostlivo sledovať stav pokožky. Ak dôjde k podráždeniu alebo alergii, ukončite liečbu a informujte lekára.

fotka sírovej masti z mange

Masť zo svrabu, ďalší v účinnosti - Benzylbenzonát. Pokyny na použitie sú na obale, ale liečba určuje lekár v situácii zložitosti. Prvýkrát sa liek objavil v lekárskej praxi ako peruánsky balzam. Teraz v Rusku Benzylbenzonát je vodná mydlová suspenzia, rovnako ako emulzia masť. Bolo experimentálne preukázané, že jediná liečba liekom vedie k úmrtiu všetkých aktívnych roztočov. V tomto prípade prežijú vajíčka. Benzylbenzonát sa používa pri liečbe počas dvoch dní. V prípade potreby opakujte niekoľko dní. Funkcie v liečbe zahŕňajú špeciálny tréning: mali by sa umyť mydlom, vymeniť všetko posteľné prádlo a oblečenie.

Svrab u detí liečených benzylbenzonátom 10% a u dospelých 20%. Mínus tohto lieku je pálenie kože v miestach aplikácie masti, čo vedie k alergickým reakciám. Tento liek má kontraindikácie v tehotenstve, ako aj pri dojčení.

Tiež účinným liekom je spray Spregal. Tento sprej od svrabu sa používa zvonka vo večerných hodinách alebo pred spaním. Po aplikácii lieku na telo sa nemôžete umyť. Na infikované miesta sa aplikuje sprej zo vzdialenosti 20 centimetrov. Osobitnú pozornosť treba venovať rozprašovaniu medzi prstami, nohami, perineom, záhybmi nohy, ramenami a pod spaním. Po aplikácii je výrobok uložený až 12 hodín. Potom stojí za to starostlivo umývať župan, mydlo a vyčistiť. Jedna fľaša spreja je dostatočná na liečbu 3 ľudí. Je možné, že po liečbe bude svrbenie, ako aj ďalšie príznaky až na 10 dní.

Spregal má veľmi dobrú spätnú väzbu od pacientov. Niekedy sú možné vedľajšie účinky: mierne pocity pálenia, rýchle prechádzanie. Pri používaní lieku počas tehotenstva je dôležité dávať pozor. Pri liečbe detí sú deti uzavreté v ústach a nos s utierkou. Ak je potrebné aplikovať Spregal na tvár, použite bavlnený tampón po navlhčení sprejom.

Dobrým prostriedkom pre svrab je Permethrin. Aplikuje sa s bavlneným tampónom na postihnuté časti trupu a tiež na končatiny až na tri dni. Zároveň nie je možné liečiť oblasť krku, tvár a pokožku hlavy. Je dôležité vziať do úvahy, že postupy musia byť vykonané vo vetranej miestnosti. Je potrebné chrániť oči a sliznice pred vniknutím finančných prostriedkov. Ak k nehode došlo, ihneď opláchnite oči tečúcou vodou. Možné vedľajšie účinky. Toto pálenie, brnenie, brnenie, alergické reakcie, znecitlivenie kože rúk, silné svrbenie. Permethrin je zakázaný pre deti mladšie ako 1 rok, ako aj pre dojčiace matky. Opatrnosť neinterferuje s užívaním v tehotenstve, ani u detí do 5 rokov. Ak je nutná požitie z dôvodu nedbanlivosti, ihneď opláchnite žalúdok.

Proti svrabi, ďalšie najúčinnejšie je Lindane Lotion. Aplikuje sa jemne na celé telo, zanecháva až 6 hodín a potom sa dôkladne umyje. Za horkých podmienok sa používa Lindane, ktorý sa skladá z prášku do 20 gramov. Tento prášok sa musí trik do kože až trikrát denne. Pri priemernej závažnosti ochorenia postačuje jeden deň liečby. Tento liek má kontraindikácie pre deti, tehotné a trpiace kožnými ochoreniami, ako aj hrebene.

Recenzie ľudí o liečbe choroby tvrdia, že je účinne eliminované aerosolom Spragal. Po prísnych pokynoch po niekoľkých dňoch príznaky ustupujú. Jeden by sa však nemal uchýliť k liečbe sám. Mala by to urobiť dermatológ, ktorý bude až do konca zničiť patogén a prinesie liečbu do logického záveru.

Domáca liečba

Môžete použiť nasledujúce recepty:

- Zmiešajte lyžicu terpentínu s dvoma polievkovými lyžicami masla a aplikujte na postihnuté oblasti pokožky;

- jednu lyžicu šťavy z celandínu zmiešanej so 4 polievkovými lyžicami vazelíny a spracovaná touto kožou;

- Birch decht naniesť rovnomerne na postihnuté oblasti pokožky, a po troch hodinách umyť dechtu;

- búšenie žltými "tlačidlami" na mazanie pokožky.

Najdôležitejšou vecou nie je zapojiť sa do ľudovej medicíny a dôverovať lekárom, pretože veľmi často sú chorí ľudia a v kontakte s paniky. Po prvé, je dôležité identifikovať zameranie infekcie a potom intenzívne začať liečbu. Je potrebné variť všetky posteľné prádlo a oblečenie. Klíšťata skratiek zomierajú pri teplote viac ako 60 stupňov. Varte 5 minút vecí, osušte ich a žehlite s dvoma stranami. Ak potrebujete ošetriť predmety, ktoré nepodliehajú varu, umiestnite ich do pevného plastového vrecka na 4 dni.

Obytné priestory potrebujú denné mokré čistenie a povrchy na stieranie roztokom sodno-mydla. Ukázalo sa, že dezinfikuje aerosól A-PAR (A-PAR), ktorý sa predáva vo fľaštičkách s balením 200 ml. Všetok obsah injekčnej liekovky by sa mal postriekať na povrch, na ktorý sa pacient dotkol. Aj v tomto počte sú hračky, matrace, vankúše. Tento nástroj je vhodný v tom, že nezanecháva škvrny, je dobre a rýchlo sa eroduje. Postrek by sa mal vykonávať vo vetraných priestoroch, aby nedošlo k poškodeniu dýchacích ciest a slizníc.

Profylaxia svrabu

Je dôležité vedieť, že infekcia s kliešťom v osobe skutočne nastáva vo všetkých prípadoch s pozdĺžnym kontaktom, kde pokožka prichádza do kontaktu s pokožkou. Sexuálny spôsob prenosu prevažuje. Avšak pre prenos nie je samotný koitus dôležitý, ale časový interval kontaktu telies v posteli.

Svraba u detí sa vyskytuje, keď sa deti spajú s chorými. V tímoch, kde dochádza k hromadeniu, dochádza aj k pokožke (zmätok, kontaktný šport, silné rúk). Aby sa zabránilo infekcii, je dôležité poznať vlastnosti prenosu roztočov. Parazit je neaktívny počas dňa, trvá tridsať minút, kým prenikne kožou nového hostiteľa. Vonkajšie prostredie roztočov je smrteľné pri teplote 21 ° C a vlhkosti 40-80%. Roztoči nemajú radi teplo, suchosť, a preto sa pomocou častého kúpania šíria cez pokožku rýchlejšie. Vzhľadom na všetky tieto vlastnosti rozloženia svrabu je možné vyvinúť preventívne opatrenia na prevenciu infekcie. Batoľatá musia prísne spať na svojich posteliach, posteľná bielizeň sa musí systematicky meniť, starostlivo sa musí skúmať koža detí. Pri prvých podozreniach je potrebné sa obrátiť na lekára. Láska bohatá, aktívni ľudia by mali byť pri výbere partnerov opatrní a vyhnúť sa príležitostnému sexu v neznámom prostredí. Buďte opatrní a do svojho prostredia, dávajte pozor na kožu a pri prvom podozrení sa poraďte s dermatológa.

Prevencia zahŕňa rovnaké opatrenia ako liečba. Ide predovšetkým o mokré čistenie miestností a povrchov. Varenie a žehlenie bielizne na oboch stranách, osobné predmety. Liečba prípravkami proti svrabom kože, ak máte podozrenie, že ste mali kontakt s pacientom. Ak je zistená svrab, lekári okamžite informujú orgány SES a hlásia sa miesto pobytu pacienta. Všetky osoby z ohniska sa majú liečiť na profylaktické účely proti opakovanej infekcii. Všetkým osobám, ktoré sú v kontakte s infikovanými, sa podáva jediná liečba liekom proti zlomeninám. Na rozdiel od všeobecnej viery, svrab nie je príznakom zlej hygieny. S vodou a mydlom nie je svrbenie roztoč citlivý, takže denný príjem duše neznižuje riziko infekcie.