Hlavná

Ateróm

Genitálny herpes: znaky manifestácie u mužov a žien, liečba

Herpes je rozšírený v ľudskej populácii. Táto vírusová infekcia je významným zdravotným a sociálnym problémom.

Vírus herpes simplex (HSV) je prítomný u 9 z 10 ľudí na planéte. Pri každej piatej osobe spôsobuje akékoľvek vonkajšie prejavy. Pre HSV je neurodermotropizmus charakteristický, to znamená, že sa prednostne množí v nervových bunkách a pokožke. Obľúbené miesta vírusu sú pokožka v blízkosti pier, tváre, slizníc lemujúcich pohlavné orgány, mozog, spojivku a rohovku oka. HSV môže viesť k nesprávnemu priebehu tehotenstva a pôrodu, čo spôsobuje smrť plodu, potraty, systémové vírusové ochorenie u novorodencov. Existuje dôkaz, že vírus herpes simplex je spojený s malígnymi nádormi prostaty a krčka maternice.

Ochorenie je bežnejšie u pacientok, ale aj u mužov. Špičkový výskyt klesá vo veku 40 rokov. Často sa však genitálny herpes najprv prejavuje u mladých mužov a žien počas sexuálneho styku. U malých detí najčastejšie infekcia na pohlavných orgánoch spadá z kože rúk, kontaminovaných uterákov v detských skupinách atď.

VPG nie je vo vonkajšom prostredí silný, zahynie pod pôsobením slnečného a ultrafialového žiarenia. Trvá dlhý čas pri nízkych teplotách. V sušenej forme HSV môže existovať až 10 rokov.

Ako sa prenáša genitálny herpes?

Príčina ochorenia - vírus herpes simplex (Herpessimplex) dvoch typov, hlavne HSV-2. Vírus prvého typu bol predtým spojený s ochorením kože, ústnej dutiny. HSV-2 spôsobuje genitálny herpes a meningoencefalitídu. Teraz existujú prípady ochorení spôsobených prvým typom vírusu alebo ich kombináciou. Často nosič nemá žiadne príznaky choroby a nemá podozrenie, že je zdrojom infekcie.

Ako môžete získať túto chorobu? Najbežnejšie spôsoby prenosu genitálneho herpesu sú sexuálne a kontaktné. Najčastejšie sa infekcia vyskytuje počas sexuálneho kontaktu s nosičom vírusu alebo s chorou osobou. Môžete sa nakaziť bozkom, rovnako ako používať bežné domáce predmety (lyžice, hračky). Vírus sa tiež môže prenášať vzdušnými kvapôčkami.

Od matky v tele dieťaťa sa patogén dostáva do pôrodu. Riziko takéhoto prenosu závisí od typu lézie u pacienta. Je to až 75%. Okrem toho je infekcia plodu možná v krvi počas virémie (uvoľnenie vírusových častíc do krvi) v prípade akútneho ochorenia u matky.

Deti vo väčšine prípadov sú infikované HSV-1 v prvých rokoch života. Do veku 5 rokov sa tiež zvyšuje infekcia HSV-2. Počas prvej časti života sa kojenec nepoškodí, čo je dôsledkom prítomnosti materských protilátok. Ak by matka nebola predtým infikovaná a neprejavila jej ochranné protilátky voči dieťaťu, deti v tomto ranom veku sú veľmi choré.

klasifikácia

Z medicínskeho hľadiska sa táto choroba nazýva "Anogenitálna herpetická vírusová infekcia spôsobená vírusom HerpesSimplex". Existujú dve hlavné formy ochorenia:

Infekcia urogenitálnych orgánov:

 • genitálny herpes u žien;
 • genitálny herpes u mužov;

Infekcia konečníka a kože okolo konečníka.

Mechanizmus vývoja (patogenéza) genetálneho herpesu

Vírus vstupuje do tela cez poškodené sliznice a pokožku. V oblasti "vstupnej brány" sa rozmnožuje a spôsobuje typické prejavy. Okrem toho sa patogén zvyčajne nerozšíri, zriedka vstupuje do lymfatických uzlín a ešte zriedkavejšie preniká do krvi a spôsobuje virémiu. Ďalší osudu vírusu do značnej miery závisí od vlastností ľudského tela.

Ak má telo dobrú imunitnú obranu, vytvorí sa nosič vírusu, ktorý nevylučuje recidíva infekcie za nepriaznivých podmienok. Ak sa telo nedokáže vyrovnať s infekciou, vírus herpes v krvi vstupuje do vnútorných orgánov (mozog, pečeň a iné) a zasiahne ich. V reakcii na infekciu sa vytvárajú protilátky, ale nebránia vzniku exacerbácií a relapsov.

S oslabením imunity sa vírus, ktorý bol uložený v nervových bunkách, aktivuje a vstupuje do krvného obehu, čo spôsobuje exacerbáciu ochorenia.

Symptómy ochorenia

Pre väčšinu ľudí dlhodobo nosiče HPV nespôsobujú žiadne prejavy. Doba inkubácie genitálneho herpesu u predtým neinfikovaných ľudí je 7 dní. U mužov vírus pretrváva v orgánoch močového systému, u žien - v cervikálnom kanáli, pošve, močovej rúre. Po infekcii sa vytvorí celoživotný nosič genitálneho herpetického vírusu. Ochorenie má tendenciu pretrvávať s relapsmi.

Príčiny, ktoré podporujú rozvoj vonkajších príznakov infekcie:

 • trvalé alebo dočasné zníženie imunity vrátane infekcie HIV;
 • podchladenie alebo prehriatie;
 • Súbežné ochorenia, napríklad diabetes mellitus, akútna respiračná infekcia;
 • lekárske zákroky vrátane potratov a zavedenie intrauterinnej antikoncepcie (špirála).

Pod vplyvom vyššie uvedených faktorov sa vyskytuje prodromálne obdobie - "pre-choroba". Počiatočné príznaky genitálneho herpesu: na mieste budúceho zamerania pacientov sa zaznamená výskyt svrbenia, bolesti alebo pálenia. Po chvíli v krbe sú vyrážky.

Lokalizácia vyrážok u žien a mužov

Čo vyzerá genitálny herpes?

Prvky vyrážky sú umiestnené samostatne alebo zoskupené, vyzerajú ako malé bubliny s priemerom do 4 mm. Takéto prvky sa nachádzajú na červenom (erytematóznom) edemetickom základe - koži perinea, perianálnej zóne a sliznici močovodných orgánov. Vzhľad vezikúl (vezikuly) môže sprevádzať mierna horúčka, bolesť hlavy, nevoľnosť, nespavosť. Regionálne (inguinálne) lymfatické uzliny sú väčšie a bolestivé. Primárna epizóda je obzvlášť výrazná u ľudí, ktorí boli predtým neinfikovaní vírusom, ktorí proti nemu nemajú žiadne protilátky.

Po niekoľkých dňoch sa vezikuly otvoria a vytvárajú eróziu (povrchové poškodenie sliznice) s nerovnými obrysmi. V tejto dobe sa pacienti sťažujú na vážne svrbenie a pocit pálenia v eróznej zóne, vlhkosť, ťažká bolesť, ktorá je ešte intenzívnejšia počas sexuálneho styku. Počas prvých desiatich dní choroby sa objavia nové vyrážky. Z nich sa aktívne uvoľňujú vírusové častice.

Postupne je erózia pokrytá kôrkami a uzdravuje, pričom ponechávajú malé miesta slabej pigmentácie alebo ľahšie oblasti pokožky. Čas od výskytu prvku vyrážky až po jeho epitelizáciu (liečenie) je dva až tri týždne. Príčinný činiteľ vstupuje do buniek nervových kmeňov, kde zostáva dlhý čas v latentnom stave.

Príznaky genitálneho herpesu u pacientok sa prejavujú v oblasti labia, vulvy, perinea, vagíny, na krčku maternice. Muži sú postihnutí pohlavným penisom, predkožkou, močovodou.

Proces často zahŕňa panvové nervy. To vedie k porušeniu citlivosti na koži dolných končatín, bolesti v dolnej časti chrbta a kŕčovitosti. Niekedy sa stáva časté a bolestivé močenie.

U žien je prvá epizóda herpesu dlhšia a výraznejšia než u mužov. Trvanie exacerbácie bez liečby je približne 3 týždne.

Opakovaný genitálny herpes

Približne 10-20% pacientov s opakovaným genitálnym oparom. Prvý prejav infekcie je zvyčajne násilnejší. Opakovanie genitálneho herpesu je menej intenzívne a prechádza rýchlejšie ako primárne príznaky. Je to spôsobené protilátkami, ktoré už v tele existujú, ktoré pomáhajú bojovať proti vírusu. Genitálny herpes typu 1 sa opakuje menej často ako druhý.

Exacerbácia ochorenia môže prejavovať menej závažné príznaky - svrbenie, zriedkavé vyrážky. Niekedy je obraz choroby predstavovaný bolestivou eróziou, ulceráciou sliznice. Izolácia vírusu trvá od 4 dní a dlhšie. V dôsledku lymfatickej stázy (elefantiázy) dochádza k nárastu tkaniva lymfatických uzlín, lymfóza a výrazný opuch pohlavných orgánov.

Relapsy sa objavujú rovnako často u mužov a žien. Muži majú dlhšie epizódy a ženy majú výraznejší klinický obraz.

Ak je miera recidívy viac ako šesť ročne, hovorí o závažnej forme ochorenia. Stredne ťažká forma je sprevádzaná tri až štyri exacerbácie počas celého roka a mierna forma sprevádza jedna alebo dve.

V 20% prípadov sa vyvinie atypický genitálny herpes. Manifestácia ochorenia je maskovaná inou infekciou močového traktu, napríklad kandidóza (drozd). Takže pre drozd sú charakteristické sekréty, ktoré prakticky chýbajú pri bežnom genitálnom herpesu.

diagnostika

Diagnóza genitálneho herpesu sa uskutočňuje pomocou nasledujúcich laboratórnych štúdií:

 • virologické metódy (izolácia patogénu pomocou kuracieho embrya alebo bunkovej kultúry, výsledok sa môže získať po dvoch dňoch);
 • polymerázová reťazová reakcia (PCR), ktorá deteguje genetický materiál vírusu;
 • detekcia antigénov patogénu (jeho častíc) pomocou imunoenzýmovej a imunofluorescenčnej analýzy;
 • detekcia protilátok produkovaných ľudským telom v krvi ako odpoveď na účinok HSV pomocou enzýmovej imunoanalýzy;
 • cytomorfologické metódy, ktoré hodnotia poškodenie buniek pri HSV infekcii (tvorba obrovských buniek s viacerými jadrami a intranukleárnymi inklúziami).

Analýza genitálneho herpesu sa odporúča opakovať niekoľko dní, od 2 do 4 štúdií z rôznych lézií. Odporúča sa, aby ženy odobrali materiál v deň 18 až 20 cyklu. To zvyšuje možnosť rozpoznať vírusovú infekciu a potvrdiť diagnózu.

Najpoužívanejšie sú testy, ako je PCR, pri štúdiu moču a škrabancov z pohlavných orgánov (vagína, uretry, krčka maternice).

liečba

Strava pacientov s genitálnymi herpesmi nemá žiadne zvláštnosti. Mal by byť plný, vyvážený, bohatý na bielkoviny a vitamíny. Jedlo počas exacerbácie je najlepšie pečené alebo dusené, dusené. Budú mať prospech z kyslého mlieka a rastlinných výrobkov, rovnako ako bohaté pitie.

Liečba genitálneho herpesu, jeho intenzita a trvanie závisia od formy ochorenia a jeho závažnosti. Ako liečiť genitálny herpes u každého pacienta, určuje doktora-venereológ na základe úplného vyšetrenia a vyšetrenia pacienta. Samodržanie v tomto prípade je neprijateľné. Na to, ako vyliečiť pacienta, sú nevyhnutne potrebné údaje jeho imunogramu, teda hodnotenie stavu imunity.

Pacientovi sa odporúča, aby počas pohlavného styku používal kondóm alebo sa zdržal, až do zotavenia. Partner je tiež vyšetrený, za prítomnosti príznakov ochorenia, je predpísaný liečba.

Na liečenie tejto choroby sa používajú nasledujúce skupiny liekov:

 • antivírusové lieky systémového účinku;
 • antivírusové činidlá na lokálne použitie;
 • imunostimulačné látky, analógy interferónov, ktoré majú antivírusový účinok;
 • symptomatické lieky (antipyretikum, analgetikum).

Terapia s acyklovirom

Liečebný režim pre akútny genitálny herpes a jeho relaps zahŕňa predovšetkým Acyclovir (Zovirax). Pri normálnych indexoch imunogramu je predpísaný v dennej dávke 1 gram, rozdelenej na päť recepcií, počas desiatich dní alebo až do zotavenia. Pri výraznej imunodeficiencii alebo poškodení konečníka sa denná dávka zvyšuje na 2 gramy pri 4-5 príjmoch. Predchádzajúca liečba sa začala, tým vyššia je jeho účinnosť. Najlepšou možnosťou na začatie liečby, pri ktorej je liek najúčinnejšou, je prodromálne obdobie alebo prvý deň výskytu vyrážky.

Ako sa zbaviť recidívy choroby? Na tento účel predpíšte supresívnu (supresívnu) liečbu Acyclovirom v dávke 0,8 g denne. Tablety s týmto trvá mesiace a niekedy roky. Denný príjem liekov pomáha predchádzať relapsom u takmer všetkých pacientov a tretina z nich nemá opakované príhody ochorenia.

Acyclovir je k dispozícii pod obchodnými názvami, ktoré obsahujú samotné slovo, ako aj Acikістд, Виворакс, Виролекс, Герперакс, Медовир, Провирсан. Z jeho vedľajších účinkov možno zaznamenať poruchy trávenia (nevoľnosť, bolesť brucha, hnačka), bolesť hlavy, svrbenie kože, únava. Veľmi zriedkavé nežiaduce účinky lieku sú poruchy krvotvorby, zlyhanie obličiek, poškodenie nervového systému. Je kontraindikovaná len s individuálnou neznášanlivosťou lieku a opatrne sa má predpisovať pacientom s poruchou funkcie obličiek. Použitie je možné počas tehotenstva a dojčenia, ako aj u detí, ale len po posúdení možného rizika.

5% krém Acyclovir je účinný v prodromálnom období av počiatočných štádiách ochorenia. Funguje to lepšie, ak je vyrážka na koži. Aplikujte to niekoľkokrát denne na týždeň.

Existujú lieky druhej generácie Atsiklovira, ktoré sú účinnejšie. Patria sem valaciklovir (Vairova, Valavir, Valvir, Valtrex, Valcicin, Virdel). Je dobre absorbovaný v zažívacom systéme, jeho biologická dostupnosť je niekoľkonásobne vyššia ako u lieku Acyclovir. Preto je účinnosť liečby vyššia o 25%. Exacerbácia ochorenia sa rozvíja menej často o 40%. Liek je kontraindikovaný na prejavy infekcie HIV, transplantácie obličiek alebo kostnej drene, ako aj detí mladších ako 18 rokov. Použitie počas tehotenstva a pri kŕmení dieťaťa je možné pri hodnotení rizika a prínosu.

Alternatívne lieky

Ako liečiť genitálny herpes, ak sú spôsobené vírusmi odolnými voči Acycloviru? V tomto prípade sú predpísané alternatívne lieky - Famciclovir alebo Foscarnet. Famciclovir je dostupný pod názvom Minaker, Famacivir, Famvir. Liečivo sa prenáša veľmi dobre, len príležitostne spôsobuje bolesť hlavy alebo nevoľnosť. Kontraindikáciou je iba individuálna neznášanlivosť. Keďže táto droga je nová, jej účinok na plod je zle pochopený. Jeho používanie počas tehotenstva a kŕmenie dieťaťa je možné len na základe jednotlivých indikácií.

Miestne prípravky

Niektoré antivírusové lieky na liečbu vyrážok sú masť. Medzi ne patrí:

 • Foscarnet, aplikovaný na pokožku a sliznice;
 • Alpisarín, liek je vo forme tabliet;
 • Tromantadín je najúčinnejší pri prvých príznakoch herpesu;
 • Helepin; existuje vo forme na orálne podanie;
 • oxoline;
 • Tebrofen;
 • Riodoksol;
 • Bonafton.

Frekvencia aplikácie a trvanie liečby lokálnymi liekmi určuje lekár. Obvykle sa podávajú niekoľkokrát denne počas jedného týždňa.

Liečba genitálneho herpesu s prípravkami s interferónom

V posledných rokoch sa zvýšil záujem o interferóny alebo induktory interferónu, ktoré pomáhajú telu vyrovnať sa s infekciou, často s priamym protivírusovým účinkom. Patria medzi ne:

 • Allokin-alfa;
 • Amiksin;
 • Wobe-Mugos E;
 • Galavit;
 • Giaferon;
 • Groprinozin;
 • izoprinozin;
 • Imunofan;
 • polyoxidonium;
 • Cykloferón a mnoho ďalších.

Môžu sa podávať buď dovnútra alebo lokálne. Niektoré z týchto liekov sú sviečky. Rektálne čapíky Viferonu sú preto často predpísané ako súčasť komplexnej terapie genitálneho herpesu.

Na zmiernenie symptómov sa môžu užívať nesteroidné protizápalové lieky, napríklad paracetamol alebo ibuprofén.

Antibiotiká pre genitálny herpes nie sú predpísané, pretože pôsobia len na baktérie, nie na vírusy. Účinnosť takýchto oblastí liečby ako homeopatia, ľudové metódy nie je preukázaná.

prevencia

Bola vyvinutá špecifická profylaxia genitálneho herpesu, teda vakcíny. Rusko-vyrobená poliovakcína sa má podávať niekoľkokrát ročne injekčne 5 injekcií. Ide o inaktivovanú kultúru. Účinnosť tejto prevencie sa skúma.

Nešpecifická prevencia spočíva v dodržiavaní sexuálnej hygieny, odmietaní neformálnych sexuálnych vzťahov.

Osoba infikovaná genitálnymi herpesmi by nemala byť podchladená, vyhnúť sa emočnému stresu, intenzívnemu stresu a iným príčinám, ktoré spôsobujú exacerbáciu.

Infekcia a tehotenstvo

Predpokladá sa, že tehotenstvo nie je faktorom, ktorý spôsobuje exacerbáciu genitálneho herpesu. Niektorí vedci majú však iný názor.

Tehotenstvo a pôrod s transportom HSV bez klinických prejavov sú zvyčajne normálne. Liečba tehotnej ženy sa vykonáva v prípade vývoja jej systémových prejavov, napríklad meningitídy, hepatitídy. Zvyčajne sa to deje na prvom stretnutí ženy s vírusom počas tehotenstva. Acyklovir je predpísaný na liečbu.

Ak sa takáto liečba neuskutoční, v dôsledku vstupu vírusových častíc do krvi dieťaťa cez placentu (poškodené alebo dokonca zdravé) sa vyvinie vnútromaternicová infekcia. V prvom trimestri gravidity sa vytvárajú vývojové poruchy. V druhom a treťom trimestri sú ovplyvnené sliznice, koža dieťaťa, oči, pečeň, mozog. Môže sa vyskytnúť vnútromaternicová smrť plodu. Riziko predčasného pôrodu sa zvyšuje. Po narodení takéhoto dieťaťa môže mať závažné komplikácie: mikrocefalie (mozgová nedostatočnosť), mikrooftalmia a chorioretinitída (poškodenie očí vedúce k slepote).

Dodávka je prirodzená. Cisársky rez je predpísaný iba v prípadoch, keď má matka výrastky na pohlavných orgánoch, a tiež vtedy, ak sa počas tehotenstva vyskytla prvá epizóda infekcie. V tých istých prípadoch sa odporúča prenatálna profylaxia prenosu vírusu herpesu na dieťa pomocou Acycloviru, ktorý je predpísaný od 36. týždňa. Ešte výhodnejšou a cenovo výhodnejšou prípravou na prenatálnu prípravu chorých je Valcicon (Valaciclovir). Použitie antivírusových látok pred pôrodom pomáha znižovať frekvenciu exacerbácií genitálneho herpesu, znižuje pravdepodobnosť asymptomatickej sekrécie vírusových častíc, ktoré infikujú dieťa.

Pri dodávaní chorých žien je predčasné vypúšťanie vody, prerušenie placenty a slabosť práce nebezpečné. Preto potrebuje osobitnú pozornosť zdravotníckeho personálu.

Aké je nebezpečenstvo genitálneho herpesu pre novorodenca?

Ak je dieťa v kontakte s HSV, prechádzajúce cez pôrodný kanál, 6 dní po narodení, vyvinie novorodenecký herpes. Jeho dôsledky sú generalizovaná sepsa, tj infekcia všetkých vnútorných orgánov dieťaťa. Novorodenec môže dokonca zomrieť z infekčne toxického šoku.

V súvislosti s potenciálnym ohrozením dieťaťa sa každá tehotná žena vyšetruje na prepravu HSV av prípade potreby sa s ňou zaobchádza tak, ako ju predpísal lekár. Po narodení dieťaťa sa vyšetruje aj, ak je to potrebné, ošetrí. Ak dieťa nevykazuje žiadne príznaky infekcie, je potrebné ho pozorovať 2 mesiace, pretože nie vždy viditeľné prejavy ochorenia.

Aby sa zabránilo nepríjemným následkom ochorenia počas tehotenstva, infikovaná žena musí pred ňou absolvovať špeciálny tréning, tzv. Pregravid. Konkrétne sa antivírusové a imunostimulačné činidlá rastlinného pôvodu (Alpizarin) podávajú vo vnútri a vo forme masti s výskytom exacerbácií u pacienta. Súčasne sa vykonáva korekcia jeho imunity s použitím induktorov interferónu. Do troch mesiacov pred plánovaným tehotenstvom sa predpísala aj metabolická liečba, ktorá zlepšuje metabolizmus buniek (riboflavín, kyselina lipoová, pantotenát vápenatý, vitamín E, kyselina listová). Súčasne sa môže použiť pasívna imunizácia, t. J. Zavedenie do tela ženy hotových protivírusových protilátok - imunoglobulínov, ktoré znižujú riziko exacerbácie.

Plánovanie tehotenstva by sa malo uskutočniť iba v prípade, že do šiestich mesiacov nedôjde k relapsu. Diagnóza a liečba genitálneho herpesu pred tehotenstvom môže znížiť výskyt komplikácií z matky a dieťaťa, znížiť pravdepodobnosť recidívy počas tehotenstva, minimalizovať riziko intrauterinnej infekcie alebo novorodenecký herpes. To všetko prispieva k zníženiu chorobnosti a úmrtnosti detí.

Ako liečiť genitálny herpes u mužov a žien na pohlavných orgánoch

Genitálny herpes je jednou z hlavných chorôb, ktoré sú prenášané sexuálne. Podľa štatistík dostal druhé miesto, prvé lekári STD nazývaní trichomoniáza. Genitálny herpes spôsobuje vírus herpes simplex HSV-II a niekedy aj HSV-I. Koncept jednoduchých takýchto vírusov bol použitý na zjavné príznaky - výskyt vezikúl a vredov na koži.

V posledných desaťročiach však vedci a imunológovia dospeli k sklamaniu. Kvôli "jednoduchosti" choroby sa stal rozšírený, ale medzitým to spôsobuje nielen špecifické vyrážky, ale tiež môže spôsobiť vážne porušenia v práci vnútorných orgánov. Vírus nemusí byť nevyhnutne "zjavný" vo forme kožných lézií.

A názov "genitálny" je nominálny: každý piaty test PCR odhaľuje vírus HSV-II s vezikulárnou vyrážkou mimo genitálnej oblasti. A to znamená, že 20% pacientov nedáva dôraz na vyrážku, nesprávne sa liečia, nekonzultujú s lekárom a rozširujú chorobu.

Čo je to?

Genitálny herpes je pohlavne prenosná vírusová infekcia, charakterizovaná vyrážkou vo forme skupinových vezikúl na koži a slizniciach pohlavných orgánov. Infekcia genitálnymi herpesmi sa vyskytuje hlavne v dôsledku HSV typu 2. Príčinou primárnej lézie tváre, nosa, pier je HSV typu 1. Nosičom infekcie je približne 20% populácie.

Ako sa prenáša genitálny herpes?

Príčina ochorenia - vírus herpes simplex (Herpessimplex) dvoch typov, hlavne HSV-2. Vírus prvého typu bol predtým spojený s ochorením kože, ústnej dutiny. HSV-2 spôsobuje genitálny herpes a meningoencefalitídu. Teraz existujú prípady ochorení spôsobených prvým typom vírusu alebo ich kombináciou. Často nosič nemá žiadne príznaky choroby a nemá podozrenie, že je zdrojom infekcie.

Ako môžete získať túto chorobu? Najbežnejšie spôsoby prenosu genitálneho herpesu sú sexuálne a kontaktné. Najčastejšie sa infekcia vyskytuje počas sexuálneho kontaktu s nosičom vírusu alebo s chorou osobou. Môžete sa nakaziť bozkom, rovnako ako používať bežné domáce predmety (lyžice, hračky). Vírus sa tiež môže prenášať vzdušnými kvapôčkami.

Existuje niekoľko rizikových skupín ľudí, ktorí sú náchylní na infekciu:

 • ľudia s častými zmenami sexuálnych partnerov;
 • Sexuálne aktívny vek od 20 do 40 rokov;
 • ľudia, ktorí vykonávajú neštandardné sexuálne praktiky;
 • Osoby trpiace ďalšími pohlavne prenosnými chorobami;
 • ženy sú častejšie choré;
 • ľudia s stavmi imunodeficiencie;
 • pacientov, ktorí podstúpili operáciu, transplantáciu orgánov alebo imunosupresívnu liečbu;
 • ženy, ktoré používajú antikoncepčné intrauterinné zariadenia.

Pre mnohých ľudí s vírusom herpes sa ohniská herpesu môžu spúšťať nasledujúcimi faktormi:

 • bežné choroby;
 • únava;
 • fyzický alebo emocionálny stres;
 • strata imunity, napríklad v dôsledku chladu, AIDS alebo liekov, ako je chemoterapia alebo steroidy;
 • trauma, vrátane sexuálnej aktivity;
 • menštruácie.

Od matky v tele dieťaťa sa patogén dostáva do pôrodu. Riziko takéhoto prenosu závisí od typu lézie u pacienta. Je to až 75%. Okrem toho je infekcia plodu možná v krvi počas virémie (uvoľnenie vírusových častíc do krvi) v prípade akútneho ochorenia u matky.

Deti vo väčšine prípadov sú infikované HSV-1 v prvých rokoch života. Do veku 5 rokov sa tiež zvyšuje infekcia HSV-2. Počas prvej časti života sa kojenec nepoškodí, čo je dôsledkom prítomnosti materských protilátok. Ak by matka nebola predtým infikovaná a neprejavila jej ochranné protilátky voči dieťaťu, deti v tomto ranom veku sú veľmi choré.

Čo sa stane po infekcii?

Jednou z charakteristík, ktorá odlišuje vírusy od rodiny vírusov herpes z iných typov vírusov, je latencia. HSV a ďalšie herpes vírusy majú schopnosť vytvárať malé, ale trvalé kolónie vírusových častíc v tele. Tieto kolónie sú často úplne neaktívne (alebo sú v stave spánku), ale v tele zostávajú po celý život.

Akonáhle sa HSV posilní v tele, začne vytvárať kópie samých seba a šíri. To môže viesť k rozvoju klinického obrazu infekcie - od miernych a nepozorovaných symptómov až po vážne ochorenie. V reakcii imunitný systém mobilizuje svoje sily a obmedzuje šírenie HSV. Bez ohľadu na závažnosť symptómov vírus zostáva v tele. Aby sa zabránilo imunitnému systému, HSV "ustupuje" pozdĺž nervových vlákien a skrýva v nervových gangliách. V prípade genitálneho herpesu sa vírus nachádza v sakrálnom plexu ganglií nachádzajúcich sa v spodnej časti chrbtice. V gangliách vírus zostáva neaktívny (latentný) na neurčitý čas.

Fenomén latencie je ako cyklus spánku. V zásade vírus zostáva v stave spánku na bezpečnom mieste, niekedy trvá veľmi dlho. Bohužiaľ, rôzne biologické udalosti môžu aktivovať HSV, po ktorom sa vírus šíri cez nervové vlákna naspäť na kožu. To môže opäť spôsobiť príznaky a príznaky genitálneho herpesu.

Je ťažké odpovedať na otázku, ako často môže byť vírus aktivovaný. Predpokladalo sa, že všetky prípady aktivácie HSV vedú k rozvoju klinického obrazu choroby. Štúdie potom ukázali, že vírus sa môže stať aktívnym bez toho, aby spôsobil viditeľné príznaky a príznaky - nie je svrbenie, bolesť, žiadne vyrážky. Tento jav sa nazýva "asymptomatická reaktivácia".

Asymptomatická reaktivácia sa vzťahuje na nasledujúce situácie:

 1. Niektoré herpetické erupcie sa môžu vyskytnúť v miestach, ktoré sú ťažké alebo nemožné zvážiť.
 2. Niektoré herpetické lézie sa môžu mýliť niečím iným - napríklad pre vlasy, ktoré sa začali tvoriť.
 3. Niektoré prejavy herpesu sa nedajú vidieť voľným okom.

Faktom je, že keď sa herpes vírus aktivuje a pohybuje sa k povrchu kože alebo slizníc, je ťažké si všimnúť aj lekára. Okrem toho aj osoba s príznakmi a príznakmi genitálneho herpesu je niekoľko dní pred nasadením plnohodnotného klinického obrazu, počas ktorého nebude vedieť o opätovnej aktivácii vírusu.

Formy choroby

Existujú dve formy genitálneho herpesu primárne a opakujúce sa. O primárnom genitálnom oparu sa hovorí, keď klinické príznaky sa objavili prvýkrát po infekcii, čo môže nastať v priebehu niekoľkých týždňov av niektorých prípadoch aj mesiacov. Opakujúci sa herpes je periodická exacerbácia ochorenia s najmenším oslabením imunity. V závislosti od počtu exacerbácií recidív genitálneho herpesu počas celého roka existujú tri stupne závažnosti:

 • mierny stupeň - počet relapsov je 3 alebo menej za rok;
 • stredne závažné - exacerbácie sa vyskytujú 4 až 6 krát za rok;
 • závažné - relapsy sa vyskytujú mesačne.

Počas ochorenia sa zistilo nasledujúce:

Všetky faktory, ktoré potláčajú imunitu, s genitálnym herpesom sú tiež príčinou exacerbácie.

Symptómy genitálneho herpesu

Pri primárnej infekcii herpesom je inkubačná doba až 8 dní. Potom sa objavia nasledovné príznaky (pozri fotografiu):

 • svrbenie, začervenanie a pálenie v genitálnej oblasti;
 • Na koži alebo sliznici sa vytvárajú malé bubliny, naplnené zakalenou kvapalinou;
 • Vznikajúce bubliny sú transformované na malé erózie alebo vredy pokryté kôrkou;
 • pocit pruritu a brnenie počas močenia;
 • keď je postihnuté hrdlo maternice, sliznica sa stáva hyperemickým, erozívnym, s hnisavým výbojom;
 • lymfatické uzliny v svaloch sú zväčšené.

Niekedy je všeobecná slabosť, malátnosť. Môže trvať až 30 dní, kým symptómy úplne zmiznú. Účinné liečenie genitálneho herpesu znižuje toto obdobie.

S genitálnym oparom u žien je erupcia lokalizovaná:

 • blízko vonkajšieho otvoru močovej trubice;
 • v predvečer vagíny a na labkách;
 • na krčku maternice;
 • v blízkosti konečníka alebo v zadku.

U mužov s exacerbáciou herpesu sa vyrážka nachádza na koži alebo slizniciach:

 • miešok;
 • okolo konečníka alebo bokov;
 • na hlave alebo vpredu penisu.

Pri sekundárnej infekcii sa ochorenie prejavuje podobnými príznakmi. Akonáhle sa v ľudskom tele, vírus zmení na nosič choroby. V tomto prípade sú obdobia remisie nahradené exacerbáciami.

Znervóznené miesta, kde sa objavili erupcie, svrbenie, inguinálne lymfododusy. Zvyšné príznaky genitálneho herpesu u mužov a žien sú rovnaké. Herpetické prejavy sa postupne strácajú po 1-2 týždňoch a úplné prejavy primárneho herpesu vymiznú po 3-5 týždňoch.

Ako vyzerá genitálny herpes, môžete sa pozrieť na fotku.

Opakujúci sa herpes

Opakovanie genitálneho herpesu sa pozoruje u 50-70% žien a mužov po zmiznutí primárnych príznakov ochorenia.

Frekvencia relapsov a trvanie remisií sú veľmi variabilné - od raz za 2-3 roky až po mesačné exacerbácie. Frekvencia relapsov a závažnosť klinického obrazu môže byť kritériom závažnosti priebehu procesu. Pri miernej forme chronickej herpetickej infekcie sa exacerbácie nevyskytujú častejšie ako 1 až 3 krát za rok, pričom mierna - 4-6 krát za rok. Silný priebeh je charakterizovaný mesačnou exacerbáciou ochorenia.

Atypická forma

Pre atypickú formu patologického procesu je erodovaný abortívny tok charakteristický, v ktorom sú ovplyvnené nielen vonkajšie genitálie, ale aj vnútorné pohlavné orgány. Táto forma infekcie je zvyčajne typická pre chronický recidívujúci herpes, ale súčasne sa môže vyskytnúť aj počas primárnych lézií.

Nie je pre nikoho tajomstvom, že mnohé chronické patologické ochorenia pohlavných orgánov sú diagnostikované ako choroby nejasnej etiológie. Je to spôsobené neschopnosťou identifikovať príčinu ochorenia, a preto je predpísaná liečba často neúčinná. V takýchto prípadoch majú dobrí odborníci podozrenie na vývoj atypickej formy herpesvírusovej infekcie.

komplikácie

Samotný genitálny herpes nevedie k vážnemu ochoreniu. Avšak jeho komplikácie, ktoré sa často pozorujú u ľudí so slabou imunitou (najmä u osôb s infekciou HIV), môžu predstavovať vážnu hrozbu pre zdravie a dokonca pre život.

 1. Herpetický ekzém je léziou kože, čo vedie k výskytu vyrážky podobnej ekzému;
 2. Herpetická keratokonjunktivitída - poškodenie rohovky a sliznice spojivky oka. Zobrazuje fotofóbiu, pálenie, slzenie, sčervenanie oka. Na povrchu rohovky sa objavujú malé biele škvrny, ktoré spôsobujú svrbenie a bolesť. Bez liečby je možná strata videnia;
 3. Herpetická encefalitída je zápal mozgu spôsobený vírusom typu 2. Bez liečby komplikácia vedie k smrti. Vírus ovplyvňuje nervové bunky mozgovej kôry, čo vedie k fokálnym a všeobecným mozgovým príznakom. Úplné vyliečenie je možné s primeraným a včasným zahájením liečby;
 4. Intrauterínny herpes je prenos infekcie z matky na dieťa. Primárna infekcia predstavuje riziko, ktoré vedie k porušeniu nervového systému plodu;
 5. Herpetická meningitída je zápal meningídy spôsobený vírusom typu 2. Ťažká komplikácia vedúca k mnohým neurologickým príznakom až po konvulzívny syndróm, silné bolesti hlavy, poruchy cirkulácie mozgovomiechovej tekutiny.

U ľudí s normálnym imunitným stavom sú komplikácie zriedkavé. Priemerná akútna fáza infekcie počas primárnej infekcie trvá niekoľko týždňov. Počas tohto obdobia infikované izoluje veľké množstvo vírusových častíc s biologickými tekutinami. Nosnosť trvá až 1 rok. Vo väčšine prípadov imunitný systém kontroluje infekciu a potláča jej aktivitu. Je to spôsobené produkciou protilátok proti vírusu. Počas obdobia remisie zostáva vírus iba v nervových bunkách citlivých nervových plexusov.

U pacientov s imunodeficienciou vírus herpes simplex spôsobuje komplikácie častejšie. Obzvlášť nebezpečná je infekcia u pacientov s AIDS. Herpetické lézie u takýchto pacientov sú rozsiahle a často sa vyskytujú vo forme závažnej meningoencefalitídy so smrteľným následkom.

Genitálny herpes a tehotenstvo

Tehotné ženy s genitálnymi herpesmi by mali byť opatrní, aby sa zabránilo prenosu vírusu na dieťa, ale nebojte sa príliš veľa.

 1. Matka môže nakaziť svoje dieťa počas pôrodu, často smrteľné. Ak však žena predtým, než začne tehotenstvo, utrpela genitálny herpes alebo ak je infikovaná skoro v tehotenstve, pravdepodobnosť infekcie jej dieťaťa je veľmi nízka - menej ako 1%. Ženy s genitálnym herpesom sa starostlivo vyšetrujú na symptómy herpesu pred podaním. Ak sa objavia príznaky ohniska herpesu počas pôrodu, je potrebný cisársky rez.
 2. Riziko infekcie dieťaťa je vysoké (30% až 50%), keď sa žena nakazí neskoro v tehotenstve. Je to preto, že materinský imunitný systém nevytvoril ochranné protilátky proti vírusu. Ženy s recidivujúcou herpetickou infekciou majú proti tomuto vírusu protilátky, ktoré pomáhajú chrániť dieťa. Ak ste tehotná a myslíte si, že ste mohli byť infikovaní nedávno, povedzte to svojmu lekárovi.

Ženy, ktoré nie sú infikované genitálnym herpesom, by mali byť počas tretieho trimestra tehotenstva opatrnejšie pri pohlavnom styku. Ak neviete, že váš partner nie je nosičom herpes vírusu, mali by ste sa počas tretieho trimestra úplne vyhnúť sexu. Ak váš partner má herpetické pery, vyhnite sa sexu v tejto dobe.

Niektorí lekári sa domnievajú, že všetky tehotné ženy by mali byť testované na herpes, najmä ak sú ich sexuálni partneri infikovaní. Obráťte sa na svojho lekára, ak vy alebo váš partner potrebujete skontrolovať. Informácie o vhodnosti užívania antivírusových a iných liekov z herpesu počas tehotenstva môže posúdiť len lekár. Rozhodnutie sa uskutočňuje v každom jednotlivom prípade.

Počas tehotenstva, HSV-2 môže byť jednou z príčin opakujúcich sa potratu a plodu deformít. Perinatálnej strata neonatálny herpes, sú 50-70% a 70% infikovaných detí narodených matkám s asymptomatickou genitálny herpes. Nehľadiac na to, že možná prítomnosť HSV-2, a to najmä v predčasného pôrodu a retardácie syndrómu fetálnej hmotnosti tela zaisťuje, že novorodenec neuskutoční včasné antivírusovej terapie, v súvislosti s ktorými by sa vyvinúť meningoencefalitída a lézie parenchymálnych orgánov, pľúca (pneumónia), a ďalšie.

Vrodená genitálny herpes je pozorované u 1 dieťa do 30 tisíc preživších, ale úmrtnosť v tejto skupine bola 70%.; prežívajúce deti trpia vážnymi neurologickými následkami. Vírus je 4 krát častejšie u predčasne narodených detí ako u tých, ktorí sa narodili v čase. Ako dôsledok neskorej vnútromaternicové infekcie u detí zistili nasledovné odchýlky: mikrocefália, chorioretinitída, retinálna dysplázia, mikroftalmia, katarakta, ochorenia srdca, hepatosplenomegália, vírusová pneumónia. V Spojených štátoch sa každoročne narodilo 400 až 1000 detí s neonatálnym herpesom.

Vo väčšine prípadov sa vyskytuje infekcia plodu bezprostredne pred pôrodom, vzostupne cestu po pretrhnutí membrán (kritické obdobie 46 hodín), alebo v priebehu dodávky pri priechode infikovaného pôrodného kanála. Infekcia plodu do 20. týždňa tehotenstva vedie k spontánnemu potratu alebo malformácií plodu v 34% v období od 20 do 32 týždňov - do predčasného pôrodu alebo úmrtia plodu v 30-40% prípadov po 32 týždňoch - narodenie chorého dieťaťa. Obvykle sú vstupnými bránami infekcie koža, oči, sliznica úst, dýchacie cesty. Akonáhle došlo k infekcii, môže sa vírus šíriť kontaktným alebo hematogénnym spôsobom.

diagnostika

Diagnózu stanovuje lekár na základe sťažností a vyšetrení pacienta, počas ktorých je možné zistiť charakteristickú vyrážku a zväčšené lymfatické uzliny. Ak externé vyšetrenie neodhalí vyrážky, lekár odoberie materiál na laboratórne vyšetrenia.

Okrem toho musíte vedieť, ako identifikovať genitálny herpes laboratórnymi metódami. Môžete:

 1. Stanovte ochorenie pomocou PCR v období recidívy (najúčinnejšie), určujúc nielen prítomnosť vírusu v tele, ale aj jej typ. Pri dodržiavaní sterility a teplotných podmienok môže materiál získaný v mieste vyrážok umožňovať dosiahnutie výsledkov počas 5 hodín;
 2. Identifikujte protilátky proti vírusu pomocou krvných testov;
 3. Identifikujte vírus skúmaním materiálu odobratého z miesta lokalizácie vyrážky;
 4. Vykonajte enzýmovú imunoanalýzu, v ktorej sa stanoví prítomnosť protilátok a vyhodnotí sa imunita pacienta.

Pretože existujú ochorenia podobné genitálnym herpesu so svojimi prejavmi (vredy a erózia na pohlavných orgánoch), samotná liečba by sa nemala riešiť.

Herpes alebo takzvaná stomatitída na pohlavných orgánoch navonok pripomínajú:

 1. Soft chancre, sexuálne prenosné, ale zriedkavo sa vyskytuje v Európe a Ázii;
 2. Erózie spôsobené zraneniami;
 3. Syfilis.

Vzhľadom k tomu, že samotná prítomnosť protilátky nemôžu tvoriť základ pre diagnózu "genitálny herpes" (ženy Prítomnosť protilátok proti herpes Druhý typ je väčšia pravdepodobnosť, a produkujú protilátky proti 6-12 týždni po infekcii), ďalej je potrebné izolovať vírus alebo použiť PCR.

Schéma liečby genitálneho herpesu

S diagnostikovaným genitálnym oparom sa používa päť terapeutických terapií:

 1. Patogenetická liečba. Imunomodulátory, vrátane prostredníctvom zvyšovanie a znižovanie imunitný stav a jeho jednotlivých jednotiek v podobe prirodzených látok (prírodné, neošetrené Biochemicals), jednotlivých frakcií a syntetickými promótory imunogeneze.
 2. Etiotropická liečba. Antivirotiká, ktoré potláčajú replikáciu vírusu herpesu.
 3. Symptomatická liečba. Lieky, ktoré eliminujú bolesť, svrbenie a horúčku.
 4. Špecifickou profylaxiou je očkovanie.
 5. Niekedy sa používa fyzioterapia.

V lekárskom arzenáli liekov, ktoré môžu priamo ovplyvniť vírus, existuje obmedzená sada liekov. V srdci antivírusovej terapie priameho účinku sú lieky zo skupiny syntetických analógov acyklických purínových nukleozidov. Základnou prípravou tejto skupiny liekov je acyklovir.

Niekoľko liečebných režimov pre pacientov s typickým genitálnym herpesom:

 1. Liečebný režim pre recidivujúci genitálny herpes. Používa sa počas výskytu prekurzorov rekurentnej choroby. Výber liečebných prípravkov, ich kombinácie a formulácií (masti, roztoky, tablety) závisí od toho, ako často dochádza k recidívam herpesu, ako aj odporúčania ošetrujúceho lekára. Univerzálna schéma zahŕňa kombináciu liečby herpesom s acyklovirom (a analógmi) s použitím imunostimulantov, vitamínov a iných fortifikačných činidiel. Na samom začiatku vzniku prekurzorov ochorenia (svrbenie v oblasti budúceho poškodenia) sú uvedené interferónové preparáty. Sú najúčinnejšie v počiatočných štádiách patogenézy. Vo výške choroby nie je použitie interferónu alebo jeho stimulantov zmysluplné.
 2. Preventívny režim na liečbu genitálneho herpesu. Liečba je určená v štádiu remisie s podozrením na rýchlu aktiváciu vírusu. Tento variant terapie sa používa s častými recidívami (viac ako 6 krát za rok), aby sa zabránilo ich rozvoju. Prípravky stimulujúce všeobecný imunitný stav organizmu sú uvedené. Nepovinné: Cykloferón, Ribotan, Gradex, Vegetan, Immunofan a iné lieky, dávka a frekvencia aplikácie určuje lekár. B vitamíny (B1, B6) sú tiež ukazujú, že zlepšiť celkový odpor tela. Obmedzené v tomto období používajú stimulátory interferónu kvôli ich takmer úplnej zbytočnosti v tomto štádiu. Je zbytočné používať antivírusové lieky (acyklovir a iné) - vírus je v neaktívnej, nedostupnej fáze liečby. Liečba acyklovirom, zoviraxom a inými liekmi tejto skupiny sa odporúča začať až po detekcii aktívneho herpes vírusu v krvi.
 3. Schéma liečby genitálneho herpesu pri primárnom kontakte. Voliteľné: acyklovir, valacyklovir, Farmtsiklovir a iné lieky v klinickej dávke, ktorá je stanovená na základe individuálnej citlivosti (tolerancia k lieku, hmotnosti pacienta, na odporúčanie lekára) do až päťkrát denne po dobu desiatich dní, alebo kým symptómy zmiznú. Účinok sa zvyšuje v prípade liečby v počiatočných štádiách ochorenia.

Uvedené schémy zahŕňajú prostriedky etiotropickej, patogenetickej a symptomatickej terapie (na odstránenie príznakov herpes - bolesť, svrbenie, horúčka). Očkovacia látka proti herpesu je predpísaná ošetrujúcim lekárom na základe terapeutickej účelnosti. Liečba atypických foriem genitálneho herpesu sa vykonáva s prihliadnutím na príznaky patogenézy a výsledky laboratórnych štúdií.

diéta

Pri liečbe domácej liečby musíte dodržiavať diétu. To pomôže zabrániť zhoršeniu priebehu herpesu. Zásadou stravovania je zvýšený obsah lyzínu, malé množstvo arginínu.

 1. Prijatými výrobkami sú mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku, hovädzie mäso, kuracie mäso, rôzne ryby a morské plody.
 2. Na dezert môžete jesť zmrzlinu, piť kávu a smotanu.
 3. Černice, čierne ríbezle, broskyne, jablká, banány prispievajú k čisteniu tela.
 4. Okrem toho denne v strave by mali byť cesnak a pivovarské kvasnice (môžete použiť farmaceutické prípravky vo forme kapsúl).
 5. Môžete jesť trikrát denne šalát so zelenou cibuľkou, oblečený do olivového oleja. Misky sú bohaté na retinol a kyselinu askorbovú, čo pomáha posilňovať telo.

Alkohol by mal byť úplne vylúčený. Spotreba cukru, sladkostí a orechov je minimalizovaná.

prevencia

Aby sa zabránilo genitálnemu oparu, odborníci odporúčajú, aby neustále vykonávali opatrenia na posilnenie imunity, ako aj usmerňovali svoje snahy zabrániť možnej infekcii.

zvyčajne dochádza sexuálne) od pacienta k zdravému človeku. Vykazuje nasledujúce príznak: vyrážka (vačkov) na genitáliách - hnisavé pľuzgieriky - hnisavé boláky - chrást. Trvanie choroby je 30 dní. Okrem toho existujú aj výtoky, problémy s močením a zvýšenie alebo zápal lymfatických uzlín v svaloch.

V súčasnej dobe mnoho rozvinutých krajín sa aktívne rozvíja preventívne antiherpetické vakcín pre ochranu proti infekcii, a preto je nádej, že počas niekoľkých rokov, ľudstvo bude môcť získať účinnú vakcínu proti herpes.

výhľad

Ak ste už nakazený, vírus zostáva vo vašom tele po zvyšok vášho života. Niektorí ľudia nikdy nemajú príznaky exacerbácie, iní trpia pravidelnými vyrážkami a nepríjemnými príznakmi. Je ľahšie zabrániť infekcii dôverou vášho sexuálneho partnera. Potom sa nikdy nedostanete infekcie.

Genitálny herpes - fotka príznakov u žien a mužov

Úvod do YY

Infekcia herpesvírusom nie je naplnená smrteľným alebo vážnym poškodením vnútorných orgánov, ale herpes nie je nebezpečný iba podmienečne. Preukázanie fotografií genitálnych herpes na tejto stránke ukáže prečo.

Ako sa herpes pozerá na pohlavné orgány?

Fotografie genitálneho herpesu sú fotografie bublinovitého vzhľadu vyrážok na labkách, penisu, okolo konečníka. U žien je genitálny herpes schopný ovplyvniť vaginálnu sliznicu.

Stav infekcie infikovaných

Herpes na pohlavných orgánoch - fotka vyššie - je vždy sprevádzaná bolesťou a svrbením v ohnisku infekcie. Pacient môže mať všeobecnú nevoľnosť, opuch a necitlivosť tkanív, zvýšenie teploty.

Riziko vzniku oparov

Každá osoba do istej miery trpí oparom vždy - tento vírus je a priori prítomný vo vnútri tela a len čaká na správny čas, aby sa prejavil vizuálne. Niektorí ľudia sa však oboznámia s vírusom obzvlášť blízko. Takže najčastejšie fotky z genitálneho herpesu spadajú do homosexuálov, ľudia s čiernou kožou, ženy a tváre s inými druhmi pohlavne prenosných chorôb.

Komplikácie HG

Obrázok herpes genitalia, zobrazená vyššie, ukazuje aktívnu aktivitu vírusu. Bez liečby môže šírenie infekcie pokračovať rýchlejším tempom.

Spôsoby infekcie herpesvírusom

Herpesové fotografie na koži sú zvyčajne pozorované z dôvodu nedodržiavania hygienických pravidiel. Ak sa objaví genitálny herpes na sliznici - vyššie uvedená fotografia, potom došlo k infekcii s vysokou pravdepodobnosťou sexuálneho styku.

Manifestácia HG u žien

Hore je fotografia, ako sa genitálny herpes prejavuje u žien. Ako je zrejmé, herpesvírus má vzhľad bublina vyrážky na veľké a malé labky.

Vlastnosti HG u mužov

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE!

Ak sa pozriete na fotografie, aké genitálne herpes vyzerá u žien a fotky genitálneho herpesu u mužov, neexistuje žiadny vonkajší rozdiel. Avšak pre mužskú polovicu je herpesvírus nebezpečný, pretože môže spôsobiť uretritídu a prostatitídu.

Vlastnosti HG u žien

Vírus genitálneho herpesu na fotografii žien je vo fáze gravidity veľmi nebezpečný. Neošetrený herpesvírus sa prenáša na dieťa v 9 z 10 prípadov.

Kedy začať liečbu?

Obrázky genitálneho herpesu ukazujú infekciu v aktívnom štádiu. Ak chcete zabrániť takejto aktivite vírusu, použite antivírusové lieky, ak napučiavate prvé bubliny vyrážky.

Spôsoby liečby

V mnohých videách o genitálnom herpe je indikovaná potreba liečby antivírusovými masťami a sprejmi. Ako preventívne opatrenie sa odporúča používať Miramistin.

Trvanie liečby

Pri správnej liečbe prejavia príznaky genitálneho herpesu - vyššie uvedená fotografia - po týždni úplne zmiznú.

Genitálny herpes Foto vyrážok na ženských pohlavných orgánoch

Podľa štatistík sú ženy infikované vírusom herpes trikrát častejšie ako muži. Výsledok stretnutia s infekciou, ktorú vidíte vyššie.

Prevencia ochorenia

Minimalizovať riziko infekcie môže byť, ak vediete zdravý životný štýl a staráte sa o seba.

Formy herpetickej vyrážky

Herpes nie je smrteľná choroba, ale nie je vhodné pripustiť jej komplikácie. Najmä ak plánujete materstvo skoro.

Genitálny herpes: fotky a popis choroby

Všetci sme videli tie svetlé bubliny na perách, sčervenanie a odlupovanie kože... Nie je to najatraktívnejší obrázok, stojí to za to.

Je však ironické, že takýto obraz sa môže ľahko objaviť na penise, čo prináša pocit pálenia, neznesiteľnú svrbenie a veľa vredov.

To všetko je genitálny herpes. Odkiaľ pochádza ochorenie, ako to vyzerá a ako sa ho zbaviť?

Ako sú veci s ochorením u mužov?

Herpes je ochorenie, ktoré je spôsobené vírusom herpes simplex. Ak Prvý typu HSV-1 zvyčajne lokalizovaný na sliznice úst, očí a nosa, druhého typu HSV-2 má vplyv na koži a slizniciach pohlavných orgánov, kože, triesla. Napriek tomu, že existujú dva druhy herpes, každý z nich je schopný ovplyvniť mužské pohlavné orgány a môže sa objaviť infekcia pri súčasnom poškodení oboch typov vírusu.

Mikrotraumy dovnútra a rozbije koži a tkanive penisu viriónov vstupujú do tela človeka a hromadí sa v nervových vláknach sakrálnej mieche. Vzhľadom na množstvo provokačných faktorov môže byť herpes vírus aktivovaný a opäť sa vrátiť na miesto infekcie pozdĺž nervových dráh, čo spôsobuje svrbenie a vyrážku.

Značné nebezpečenstvo vírusu genitálny herpes je z jedného prostého dôvodu: po infekcii, väčšina pacientov nevykazujú žiadne klinické príznaky a symptómy sa môžu objaviť len v 10% nosičov vírusu. Preto prvý prípad ochorenia nemožno považovať za prvý prípad: pohlavný styk sa zriedka stáva príčinou infekcie, častejšie - len motiváciou na oslabenie obrany tela a prejavom existujúceho herpesu. Výskyt herpes vyrážky môže vyvolať rad rôznych faktorov:

 • oslabenie imunity mužov;
 • iné infekčné choroby;
 • stres a emočný stres;
 • chirurgické operácie;
 • pasívny spôsob života.

Aký druh lekára by som mal kontaktovať, ak mám podozrenie na ochorenie?

Mnohí lekári veria, že má herpes, človek sa odsudzuje na trvalé a pravidelné vyrážky, ktoré sa nedajú vyliečiť. Bohužiaľ, názor je obyčajný medzi obyčajnými ľuďmi: ľudia si často uvedomujú, že akonáhle choroba už zasiahne telo, nie je dôvod na to, aby sa s ním zaobchádzalo. Situácia sa však v skutočnosti ukáže ako iná: vhodná liečba môže oslabiť Vibrios tak, že muž nebude mať žiadne exacerbácie aspoň niekoľko rokov.

Navyše, neliečený herpes môže spôsobiť prostatitídu, rakovinu prostaty, byť prenášaný na sexuálneho partnera a prerušiť tehotenstvo. Nezabudnite na to, ak v budúcnosti chcete mať deti a žiť celý život! Aby ste sa ochránili pred možným exacerbáciou chronického ochorenia, človek by mal konzultovať s dermatológa a urológom.

Čo herpes vyzerá u mužov?

Foto 1: príznaky počiatočnej fázy exacerbácie herpes.

Herpes krátko

Genitálny herpes nie je ľahké ochorenie, aj keď je spôsobené jednoduchým vírusom, ktorý je pre mnohých z nás spoločný. Ako je herpes a čo urobí lekár na vyliečenie pacienta?

Priebeh choroby

U mužov má genitálny herpes rýchly a akútny vývoj, všeobecne pripomínajúci chlad alebo FLU. Teplota stúpa na 37-38 stupňov, človek cíti únavu a bolesť hlavy a na penis sa objavia erupcie. Lymfatické uzliny nachádzajúce sa v inguinálnej oblasti sa zvyšujú a môžu byť choré s palpáciou. Tkanivá okolo penisu v akútnom priebehu herpesu sú zvyčajne ťažko svrbiace, pacient môže označiť pocit pálenia na penise.

Na pokožke penisu sa vytvára zameranie infekcie: koža na tomto mieste sa stáva červená, bobtna a svrbenie a po niekoľkých hodinách je pokrytá bublinami s čírou tekutinou. O niekoľko dní neskôr sa objavili vezikuly a na ich mieste sa objavili vredy pokryté ľahkým povlakom, podobným hnisu a dostatočne bolestivé, keď boli dotknuté.

Odhalenie genitálneho herpesu je schopné a laboratórny výskum jednou z metód - IFA alebo PTSR. Bohužiaľ, stále používané metódy podielového fondu a RNIF nedávajú jasný obraz a sú zastarané v porovnaní s novšími analógmi. Vyhľadávanie podľa laboratórnej štúdii protilátok proti vírusu herpes genitalis je bezvýznamný: chronické ochorenie po celú dobu ich prítomnosti sa iba potvrdiť diagnózu, ale nepreukázali stupeň aktivity vírusovej infekcie alebo na jeho účinky na kožné vyrážky.

Liečba herpes

Ak chcete vyliečiť herpes a znížiť úroveň nepohodlia v živote človeka, je predpísané množstvo liekov:

 1. Antivírusové lieky, ktoré pôsobia priamo na herpes vibrios. Napríklad, lekári často predpisujú svojim pacientom acyklovir a podobné lieky na prijatie do 14 dní.
 2. Lieky určené na zvýšenie odolnosti tela proti infekciám a na posilnenie imúnnej ochrany. Najčastejšie sa v predpisoch vyskytuje askorutín (alebo vitamín C), arbidol a ďalšie látky, ktoré podporujú produkciu interferónov telom človeka. Taktiež ich potrebujete aspoň 14 dní.
 3. Na odstránenie zápalu a edému penisu sú pacientom predpísané protizápalové lieky: nimesil, indometacín, diklofenak.
 4. Pre odstraňovanie celkového klinického obrazu choroby je priradený symptomatickú terapiu: kvapky z nádchou, rozpustné prášky "Terflu", paracetamol alebo ibuprofen na zníženie telesnej teploty. Táto liečba je relevantná v prvých dňoch ochorenia.
 5. V čele penisu a ďalších postihnutých oblastiach genitálneho herpesu aplikovať krémy a masti, ktoré obsahujú acyklovir, napríklad, Zovirax, pentsivir. Na zníženie svrbenia sa používajú antihistaminiká vo forme masti: fenistil alebo sovenenthal.

Profylaxia genitálneho herpesu

Preventívne opatrenia zamerané proti vírusovej infekcii možno rozdeliť na dve oblasti:

 • opatrenia na posilnenie imunity;
 • opatrenia na prevenciu infekcie.

V čase relapsu alebo vzniku prvých príznakov choroby z pohlavnej aktivity, využívanie spoločných potrieb pre domácnosť a neumytými rukami, je žiaduce, aby sa vzdali: nie je nutné riskovať zdravie blízkych.

Len kondóm, ktorý sa ochráni pred oparom, nebude úspešný: všetky komponenty pokožky sú ohrozené. Ak styku došlo, ale existujú pochybnosti o prítomnosti či neprítomnosti herpes vírusu s partnerom, a to do dvoch hodín po sexe, človek sa môže, ako núdzové opatrenie na liečbu pohlavných orgánov a kože okolo nich s roztokom Betadine, ktoré je nutné zmyť po dobu 15-20 minút.

Na posilnenie imunitného systému musíte pravidelne cvičiť a viesť aktívny životný štýl, jesť správne a pridávať do stravy potraviny bohaté na vitamíny. To však nebude postačovať na prevenciu infekcie herpes: používajte kondóm, zachovávajte vernosť pravidelnému partnerovi a pravidelne sa s lekárom skontrolujte