Hlavná

Bradavice

Ako liečiť furunkulózu navždy - liečba varení doma

Tu sú účinné ľudové lieky na liečbu furunulózy u detí a dospelých, čitatelia novín "Vestnik ZLZH" o ich aplikácii. Tieto domáce recepty pomohli chorým trvale sa zbaviť neustáleho vyrážok vredov, variť a jačmeňa. Obnova príbehov je prevzatá z novín Vestnik ZDZH

Ako sa vysporiadať s vredmi - z rozhovoru s doktorom lekárskych vied, vedúci vedecký pracovník Ústredného Výskumný ústav pre kožné a pohlavné ruského ministerstva GI Sukolin

Čo je furunkulóza
furunkulóza Je celá skupina akútnych a chronických zápalov, ktoré sú spôsobené stafylokokmi. Furunka sa vyvíja v dôsledku hnisavého nekrotického procesu vo vlasovom folikulu pokožky a okolitých tkanív. Najprv sa vytvorí opuch, sčervenanie kondenzácie a potom sa zosilní pulzujúca bolesť. Opuch postupne "dozrieva" a premenil sa na tuberkulu s hnisavým vrcholom. Potom hlava varu vybuchne, posype zelenkavo-bielu s mŕtvym tkanivom a furuncle tyč sa vylučuje.
Tento proces trvá 10-15 dní. Ak sa furuncles objavujú znovu a znovu, ak je veľa z nich, potom hovoríme o furunculosis.

Príčiny furunkulózy
Furunkulóza sa vyvíja na pozadí zníženej imunity. K pôvodu vriec môže dôjsť k:
Malé zranenia
2. Nedodržanie hygieny
3. Zvýšená aktivita potu a mazových žliaz
4. Prehriatie a prechladnutie
5. Nadúnavosť a kongescia nervov
6. Nesprávne fungovanie pečene a obličiek, ktorých exkrečné funkcie preberajú pokožku
7. Nesprávna strava, hypovitaminóza
8. Užívanie liekov
9.Allergie na určité látky

V rizikovej zóne sú ľudia:
1. Zmrazené závažné infekčné choroby
2. Chronické choroby, ktoré trpia metabolickou poruchou (kolitída, gastritída, nefritída, anémia).
3. Zvýšte hladinu cukru v krvi.

Miesto varí
Kožušina sa môže objaviť na akomkoľvek mieste kože, kde sú vlasy.
Najčastejšie sa objavujú abscesy na krku, mliečnej žľaze, dolnej časti chrbta a zadku. Obzvlášť bolestivé furuncles okolo nosa, uší, na brade.
Ak stafylokoky diviť žiadne vlasové folikuly a potné žľazy, ochorenie vyvíja hidradenitidy alebo "fena vemeno", ktorý je lokalizovaný hlavne v podpazuší koža je silnejší a menej často v slabinách, hrádze. "Bitch vemeno" je liečené rovnakým spôsobom ako furunculosis.
Ak imunitný systém človeka stratil boj Staphylococcus, pacient môže súčasne rozvíjať a odreniny a hidradenitidy a jačmeň na očné viečka.

Ako liečiť liečbu furunkulózy
Treat odreniny jednoduché: stačí premazať varného bakteriálne (tetracyklín a eritromitsinovaya) alebo protizápalové (ihtiolovaya) masti a antibiotiká používané perorálne.
Ak však chýbate čas, možno budete potrebovať operáciu.
Po otvorení je furuncle rozmazaný s fucarcinom, peroxidom vodíka, ružovým roztokom mangánu až do hojenia.
Ak furunkulóza nezmizne, mali by ste skontrolovať krv na hladinu cukru a vykonať všeobecné imunologické vyšetrenie.
Niekedy lekár predpíše krvnú transfúziu furunkulózy do zadku z žily (5 "kocky)
Pri furunkulóze nie je možné: vytláčajte, prepichnite, odrežte vrchnú časť varu, aplikujte oteplené obklady, umyte vo vani alebo pod sprchou.

Akútna a chronická furunulóza.
Pri akútnej furunkulóze sa abscesy vyskytujú takmer súčasne, sprevádzané všeobecnou malátnosťou, nárastom teploty.
Pri chronickej furunkulóze sú vyrážky vredov pacientom prenasledované po mnoho mesiacov v dôsledku všeobecného zníženia imunity.
Pre posilnenie imunitného systému a zvyšujú úroveň zdravia, je žiaduce, aby piť bylinné čaje zo zmesi nechtíka, rumančeka, praslička, skorocel, šalvia, Oman koreň.
Môžete si vziať lekárske kúpele s morskou (alebo jednoduchou) soľou v množstve 50 g na 10 litrov.
Je veľmi dôležité dodržiavať diétu, obmedziť spotrebu sladkej, múky a pikantnej, zvyšovať podiel ovocia a zeleniny v strave.

Liečba furunkulózy doma.
1. Pečené cibule zmiešané so strúhaným mydlom (2: 1) vo forme náplasti, ktorá je upevnená obväzom.
2. Stlačte surové strúhané zemiaky
3. Masť založená na vazelíne (25 g) a tinktúre nechtových kvetov (5 g)
4. Mäso z aloe - superponované na varenie a meniť 2-3 krát denne.
5. Horný kôrový film
6. Žltý film borovicovej kôry
7. Mazivo z borovice
8. Varené v mlieku listov lopúcha
9. Opaľované listy plantain
10. Opatrne žuť a pevne osolený ražný chlieb.

Na liečbu furunulózy sa všetky tieto lieky aplikujú na varenie. Existujú tiež prostriedky na orálne podávanie:
11. 7-8-dňová infúzia čajovej huby - trikrát denne na pol šálky
12. Vývar zo semien lopúcha (na 300 ml vody - 15 ks semien, varíme 20 minút, trváme půlhodinu, pijeme 1 krát)
13. Vývar z fialky Manchu
(predpis od HLS z roku 2005, č. 22, str. 6-7)

Liečba furunkulózy pomocou čistenia krvi
Pre úplné vyčistenie krvi, aby sa nevyskytli iné vône, pupienky a jačmeň, musíte vykopať korene pšenice. Opláchnite, varte. Pijte 0,5 - 1 šálku 3 krát denne. Pre 500 ml vody vezmite niekoľko koreňov. Vývar nie je horký a veľmi užitočný. Nielen, že čistí krv, ale tiež rozpúšťa obličkové kamene, ložiská soli v kĺboch. (recept z Healthy Holidays 2011, č. 13, strana 26)

Tento vývar dokázal vyliečiť furunkulózu u muža, ktorý sa nepodaril liečbe v nemocnici. Napil vývar trikrát denne po dobu jedného mesiaca, potom si prestúpil mesiac a znova pil. Úplne strávil 3 kurzy, potom sa raz a navždy zbavil furunkulózy. (2005, č. 19, str. 24)

Séra pomáhajú vyliečiť furunkulózu.
Ak máte dlhú dobu nepríde, potom síra pomôže. Budete písať prášky prečistenej lekárskej síry od lekára. Vezmite ich ráno na prázdny žalúdok, kropte prášok na kúsok chleba, ako aj pred spaním. Musíte mať 20 prášok. Muž sa pomocou tohto lieku podarilo zbaviť nevyliečiteľnej furunkulózy. (ľudový recept z HLS 2009, № 3, strana 30).

Muž neustále na svojom tele vylial abscesy - jačmeň v jeho očiach, 20 vyvrcholí pod jeho ruku. Neboli podporované žiadne metódy vrátane transfúzie krvi. Sera pomohla. Kúpil 20 práškov. Vzal som 1 prášok ráno a 1 prášok vo večerných hodinách, posypal chlieb. Potom som kúpil ďalších 20 kusov, nemal čas dokončiť ich, ako jačmeň prestal objaviť, a furuncles boli preč navždy. (recept z HLS 2004, č. 18, str. 24).

Ako vyliečiť furunculosis tansy
Ak sa koža často objavuje chiri, abscesy, jačmeň, herpes, potom pomáha tansy. Je nevyhnutné, aby po jedle po jedle polovice hrášku sušeného dychu žuvali a pili vodu. Takže trikrát denne. Po niekoľkých dňoch sa koža vylieči, ale odporúča sa vykonať úplný priebeh liečby - 21 dní.
Tansy čistí krv, obnovuje imunitu, pomáha mnoho rokov, aby sa zbavil varu. (prehľad zo strany Healthy Holidays 2013, č. 23, str. 30)

Ako sa natrvalo zbaviť varu s kôrou šťovík
Muž po mnoho rokov trýznil furuncles a chiri. Snažil sa liečiť furunulózu rôznymi spôsobmi, a to v nemocnici aj v ľudových prostriedkoch. Ale pomohlo to len chvíľu. Na radu miestnej bylinky vykopal na začiatku jari korene jazvečích kôrovcov, vypral ich, rozdrtil ich a usušil ich. Brewed 2 polievkové lyžice. l. na 1 liter vriacej vody. Pili som 1 sklo ráno a večer na prázdny žalúdok. Celkovo som bol liecený 2 dni, vypil 4 poháre, úplne zabudol na vredy. Rovnaká metóda ľudí bola neskôr spracovaná jeho priateľmi, pomohla všetkým. (prehľad z HLS z roku 2012, č. 7, strana 8)

Liečba furunkulózy doma s dechtom
Trvalo sa zbaviť vôní piť mlieko s prídavkom dechtu - raz ráno na prázdny žalúdok. V 50 g teplého mlieka pridajte 1 kvapku brezového dechtu, táto dávka sa opití 1 týždeň. Nasledujúci týždeň sa dávka dechtu zvýši o jednu kvapku. A tak dosiahnu 10 kvapiek. Potom odpočívajte 2 týždne. Opäť, dechtové ošetrenie 10 týždňov - z jednej kvapky na 10 kvapiek. Celý kurz - 6 mesiacov, t. J. 2 hovory. (prehľad od Healthy Holidays HLS 2002, č. 21, strana 23)

Ako vyliečiť kvasinky
S furunculosis je užitočné piť tekuté pivovarské kvasnice - 1 polievková lyžica. l. 3 krát denne 30 minút pred jedlom. (prehľad z HLS HLS 2010, č. 8, strana 33, 2011, č. 21, strana 31)

Muž s pomocou pivových kvasní sa podarilo zbaviť furunkulózy. Predtým liečil túto chorobu liekmi predpísanými lekármi, daroval krvné transfúzie. Trvalo to niekoľko rokov, kým mi súdruh nedoporučil piť pivné droždie. Ak chcete piť droždie z furunculosis by mal byť raz denne ráno tento vzor:
1. deň - 1 polievková lyžica. l.
Deň 2 - 2 polievkové lyžice. l.
.......
9. deň - 9 lyžice. l.
10. deň - 10 lyžice. l.
11. deň je 9 polievok lyžice. l.
..........
19. deň - 1 polievková lyžica. l.

Muž sa začal liečiť podľa tejto schémy. Ale pred 19 dňami a nedosiahol. Napriek tomu sa furunky nikdy neobjavili, odvtedy uplynulo 40 rokov (HELL 2011, č. 7, str. 32)

Liečba furunkulózy ľudových liečiv. Poradenstvo lekára
Dievča vyskočila pod oči a cez jej čelo. Potom sa hrne na hrudník, ramená, chrbát, ruky. Dievča ležalo v nemocnici, kde dostávala niekoľko antibiotík, ale žiadne zlepšenie. Pacient požiadal noviny "Vestnik ZDZH", aby pomohol vyliečiť furunkulózu.

Prostredníctvom novín jej odpovedala doktorka zlatá. Veda VI Loshakov.
Furunkulóza je spôsobená pyrogénnymi baktériami, hlavne zlatými stafylokokmi. V žiadnom prípade nemôže vytlačiť vriec.
Liečivá liečba furunkulózy je zameraná na to, aby sa absces dozrieval a rýchlejšie sa zlomil. Tu je niekoľko ľudových liekov, ktoré mnohí lekári používajú na liečbu svojich pacientov okrem oficiálnej liečby:
1. Pečená cibuľa. Naneste ho na varenie, upravte obväz každé 3 hodiny. Zvyčajne sa absces otvorí po 1-2 dňoch, hnis vychádza a rana sa uzdravuje
2. Strihané syrové zemiaky. Aplikujte kompresiu so zemiakmi na zaparené miesta. Držte 2 hodiny.
3. Urýchľuje proces dozrievania varu a stláča z lúpaný olej, ktoré je možné zakúpiť v lekárni. Je potrebné navlhčiť gázu v tomto oleji, aplikovať na boľavé miesto, top plastový obal a fixovať ho obväzom. Kompresia sa môže ponechať cez noc.
(prehľad HLS HLS 2010, № 12, strana 19)

Pije z furunkulózy.
Žena dlho trpí furunulózou, ležala v nemocnici, darovala krvné transfúzie, ale všetko bolo zbytočné - nemohla sa zbaviť varu.
Známeho navrhol ľudový recept, vďaka ktorému bolo možné liečiť furunulózu.
V pol litrovej nádobe nalejte 100 gramov vodky a 100 g medu, dobre premiešajte. Do zmesi nalejte 1 šálku vareného mlieka. Všetko piť, v malých dúškoch horúco.
Tento postup by sa mal vykonať každý deň pred spaním. A na furuncles, aplikujte kompresiu pečenej cibule a strúhaného domáceho mydla (1: 1), kryt s fóliou a páska s lepiacou páskou. Choroba bola úplne preč. (HLS 2006, č. 5, str. 29).

Liečba furunkulózy doma s lopúškom
Koreň lopúcha je schopný vyčistiť krv, okrem toho obsahuje inulín, ktorý podporuje správny metabolizmus, toľko ľudí koreň lopúch pomohol vyliečiť furuncles navždy. 1 polievková lyžica. l. Koreňové varenie 1 šálka vriacej vody, variť 5 minút, trvať 30 minút. Pite túto časť počas dňa v 3 rozdelených dávkach. Postup liečby - 1 mesiac (2001, č. 1, strana 11).

Aj semená lopúcha pomáhajú. Tí, ktorí neustále trpia furuncles, jačmeňa a kostné vemeny by mali pripraviť semená bodliaky na jeseň, sú čierne. Ráno na prázdny žalúdok k jedlu 12 semien, dôkladne žutie (2004, № 16, s. 23).

9-ročné dieťa malo furunulózu. Blízky sused v HLS jednoduchý ľudový recept o ošetrení semien lopúche. Chlapec žuval 12 semien a choroba bola preč (2006, č. 21, str. 32).

Žena sa tiež rozhodla zaobchádzať s manželom s furunkulózou so semenami lopúcha. Dostala taký ľudový recept: trikrát denne pre 10 semien. Semená trvajú 3 dni. To znamená, že na ošetrenie je potrebných 90 semien. Nepochopila a poskytla svojmu manželovi 90 semien naraz. Manžel sa potom sťažoval na závraty. Po prečítaní receptu si žena videla chybu, ale nastal neskoro. Kŕmil som svojho manžela mliekom z mojich kráv, aby som zmiernil dôsledky predávkovania. A ráno sa všetky vetvy zlomili. (2008, č. 22, str. 30).
Ďalšia žena liečila furunkulózu od svojho manžela s vyššou dávkou šoku: uzrela semená bodliakov na prášok. Ráno na prázdny žalúdok pacient vybral jednu čajovú lyžičku. Kurz 5 dní. Takže sa mu podarilo vyliečiť furunkulózu, ktorá mu dlho trpia. (2009, č. 15, str. 32).

Teenager sa objavil vo nosu. Jeho teta našla v HLS ľudový recept s lopúňami. Zozbierala 90 semien, rozložila sa na 9 kusov na 10 kusov a pacient prijal na 1 vrecko 3 krát denne 3 dni 15-20 minút pred jedlom. Nosné pasáže mazať kafrový olej - to je tiež recept zo zdravého životného štýlu. Nádor spal, furuncle, a nie zrelý, vyschol. (2013, č. 8, strana 23).

Čerstvá koreň lopúcha sa aplikuje zvonku.
Ráno na prázdny žalúdok, aby ste nakrájali kúsok čerstvého koreňa a dobre žuvali, aby bola celá hmotnosť navlhčená hladnými slinami. Táto hmota sa na jeden deň aplikuje na furuncles. (2003, č. 12, str. 16).

Listy lopúcha sa môžu použiť aj zvonku, drvené listy aplikujú spodnú stranu na absces (2011, č. 10, str. 28).

Ako liečiť furuncles s nechtíka
Kvety nechtíka (nechtík) - prirodzené antibiotikum. Preto s furunculosis pre čistenie krvi z stafylokoka nápoj infúzie kvetov mesiačika.
Okrem toho vytvorte masť na vonkajšie použitie: sušené kvety trvajú na alkohole a táto tinktúra sa zmieša s vazelínou. Môžete to uľahčiť: 5 g sušených kvapiek do prášku, zmiešajte s 25 g vazelíny a namažte túto masť s vriacou vodou. (2001, č. 18, str. 19-20, 2005, č. 23, str. 21).

Ako sa zbaviť varu s nechtovým a medeným drôtom.
Vezmite železný klinec 10-20 cm, obtočte ho drôtom z čistej červenej medi s priemerom 1 mm. Nie je to úplne likvidácia, ale medzi medzerami je vidieť medzeru. Uvoľnite vyrobené zariadenie v pololitrovej plastovej fľaši a nalejte do nej pitnú vodu. Očakáva sa reakcia známa ako elektrokoróza. V priebehu jedného dňa bude voda získať farbu čaju, vločky oxidu železa budú v ňom plávať. Liečebný nápoj je pripravený! Mala by byť opitá denne, aspoň 1 krát denne, v čase pitia od 1/2-do celého skla. Predávkovanie železom a meďou sa nemôže báť - meď je menšia ako maximálne prípustný počet 1000 krát. A železo je netoxické, odporúčaná terapeutická dávka železa je 2-5 g denne, v roztoku je oveľa menej.
Priebeh liečby liekom obsahujúcim železo je dlhý 1-2 mesiace, železo sa lepšie absorbuje v prítomnosti kyseliny askorbovej, takže do roztoku sa môže pridať citrón a lyžica čierneho ríbezle. Alebo pite pilulku s vitamínom C.
Tento nápoj zvyšuje imunitu a hemoglobín, rovnako ako liečenie všetkých kožných ochorení, ako je akné, vredy, trofické vredy a nehojacie rany.
U niektorých ľudí môže železo spôsobiť zápchu, a niektorí ľudia majú železnú neznášanlivosť - môžu sa chorovať. Potom by sa malo vysadenie príjmu tohto lieku na furunkulózu prerušiť. (Healthy Holidays 2002, č. 17, strana 11)

Ako rýchlo liečiť furunkulózu. Repné šťavy.
Teenager mal veľmi silnú furunkulózu. Transfúzia krvi a pitie kvasníc pomohli len na chvíľu. Starší lekár odporúča piť červenú repnú šťavu 1/2 šálky 3 krát denne. Ak je veľmi nechutné, potom aspoň 1 polievková lyžica. l. 3 krát denne. Lepšie 30 minút pred jedlom. Ale je to možné a kedykoľvek. Pite, až kým nie je očistená pokožka. Chlapec dostal 2 týždne. Všetko prešlo alebo prebehlo a na veky už sa neobjavili furunkle. (2004, č. 14, str. 25)

Ako sa nám podarilo zbaviť sa varu trvalo pomocou cibule
Všetko to začalo tým, že človek na krku narástol na tri hlavu. Jeho chirurgi to znížili, odložili, aplikovali, museli každý deň chodiť na obväzy. V dôsledku toho sa vyliečili.
Po chvíli znova, chiri, ale už v celom tele. V priebehu rokov sa zmenšili, ale stále viac a viac z nich. Došlo k tomu, že sa vyliali dokonca aj v nose. Keď pacient prišiel na kliniku, lekár sa vystrašil a okamžite ho poslal na ambulanciu do nemocnice. Tam, každých 6 hodín, antibiotiká pichali, eventuálne vyliečili, ale nie dlho. Opäť v nemocnici, injekcie masti, transfúzie krvi. V tejto dobe zachytil článok nemeckého profesora v časopise "Okolo sveta". Bolo napísané, že furunkulóza nie je ochorením kože, ale krvnou chorobou. V krvi nie je dostatok látky, ktorá je plná v surovej cibule, to znamená, že človek musí niekedy jesť surovú cibuľu. Potom, čo to prečítal, muž okamžite jedol hlavu cibule, nezachytil, nepil a šiel do postele.
V dopoludňajších hodinách sa pozrel na jeho kožušiny a z červenej farby sa zožltli a výrazne sa zmenšili. Po troch až štyroch dňoch mali hlavu búšku a po niekoľkých dňoch bolo telo úplne očistené. Mužský luk sa od tej doby jesť každý deň a už 40 rokov sa nikdy nevyskytlo žiadne varenie ani škrípanie. (HLS 2006, č. 16, str. 10)

Rýchle ošetrenie furunculózy doma s bobkovým listom.
Ak po celom tele skočila chiri, pupienky, pomôcť taký ľudový prostriedok: 40 vavrínových listov variť 2 litre vriacej vody, trvať na tom, zabalené. Pred jedlom pijte 100 g. Telo sa rýchlo očistí. (HLS 2006, č. 17, str. 32)

Furunkulóza u dieťaťa - liečba kúpeľmi s kirkazonom
Chlapec odišiel do prvej triedy a zjavne bol zima. Bol spŕšený malým chiri, takže nosil oblečenie s bolesťou a každý deň chodil do školy so slzami. Rodičom bolo odporúčané kúpať dieťa v odvar z bylinky Kirkazon. Chlapec sa kúril 20 minút, potom sa zabalil do listu a šiel spať. Vyrobili sme len 2-3 kúpele a chiri všetci, ako keby vysušili. To je všetko liečba. (2006, č. 23, str. 2-3).

Ľudová liečba draselnej furunulózy.
Keď kvete viburnum, musíte rezať vetvičky tak silné ako ceruzka. Posypte vetvičky v tieni a jemne nakrájajte. Plná pohár vetrov sa naleje do smaltovej panvice a naleje dve šálky vriacej vody. Držte palbu 10 minút a potom ju zakryjte teplým, trvajte. Kmeň pridajte varenú vodu do objemu dvoch pohárov. Piť na prázdny žalúdok ráno na pol šálky 4 dni.
Tento recept používal muž, ktorý na jar a na jeseň mal na krku výstrih. Veľmi trpel z týchto abscesov, rozmazal ich predpísanými masťami, urobil krvné transfúzie, ale nič nepomohlo, kým mu nebol uvedený recept. Po ošetrení furunulózy s odvarom kalinovských vetvičiek nebol ani jeden človek nikdy prítomný u muža. (HLS 2006, č. 11, str. 32)

Ako sa zbaviť varu s koreňmi lopúcha a púpava
Muž trpel mnoho rokov po furunkulóze. Trikrát dostal krvné transfúzie, predpísal rôzne masti, kvasinkové pilulky.
Prijal sa nápoj z koreňov púpava a lopúch. Koně musia byť umývané a jemne nakrájané. 1 polievková lyžica. l. korene púpavy a 2 lyžice. l. korene lopucha variť v 1 litri vody po dobu 15 minút. Trvať 1 hodinu. Pijte 1 pohár 3 krát denne 20 až 25 minút pred jedlom. Každý deň pripravte čerstvý odvar. Dĺžka liečby je jeden týždeň. Potom 3 dni odpočinúť a stráviť ďalší kurz.
Ak chcete vyriešiť výsledok pre ďalší rok, muž strávil ďalšie 2 kurzy. Takže bolo možné sa zbaviť furunkulózy naveky. (HLS 2009, č. 16, strana 31)

Domáca liečba furunulózy echinacea.
U dievčaťa vo veku 12 rokov bolo celé telo nasýtené furunklemi. Nakrájala ju s pečenými cibuľami. Cibuľa vytiahol hnis, ale inokedy sa na miesto jedného abscesu objavil iný. Okrem toho, pod nechtami vznikol absces a lekár navrhol odstrániť necht. Rozhodli sme sa, že sa pokúsime dať dieťaťu príležitosť na získanie imunity. Večer som dal 1 kapsulu a ráno som zistil, že absces pod nechtami bol čiastočne rozpustený. Po 2 dňoch všetko prešlo. A varenie sa objaví, rozptýli sa ďalší deň. Keď som Echinaceu pili 14 dní, podarilo sa mi úplne zbaviť tejto choroby. A neskôr matka dievčaťa čítalo, že echinacea zvyšuje fagocytózu, v dôsledku čoho hnis rýchlo vyrieši. Preto Echinacea môže liečiť akékoľvek hnisavé ochorenie. (2010, č. 21, str. 8)

Liečba variť s kosťami počas 2 dní.
Žena na žalúdku tvorila veľké vrie. Bola odporúčaná piť infúziu prasníc. Hovorili, že po 2 dňoch liečby kožušiny nikdy nebudú v živote. Je potrebné urobiť 1 polievkovú lyžičku. l. s vrcholom na 1 pohár vriacej vody. Píšte túto časť ráno. To isté urobiť večer a ráno nasledujúceho dňa. Len trikrát.
Pacient potom pracoval v zlievarni. Mnohí robotníci z chladného a bahna mali furuncles. A všetko sa im podarilo vyliečiť týmto jednoduchým ľudovým prostriedkom.
Osot - trnitý Bush, listy podlhovasté, koreň dlhé, kvety šeřík.
(2011, č. 2, strana 32)

Ako liečiť nevyliečiteľnú liečbu furunulózy
Všetko to začalo tým, že žena mala abscesný ukazovák, objavila sa žltá žila, nafúkla sa, objavil sa absces. Čo len nepoužila na absces - nič nepomohlo. Prst sa zmenil na modrú a napučiaval sa. Musel som ísť k lekárovi. Chirurg vyreže vriec a vyčistí ho. Niekoľko dní sa to zjednodušilo, ale čoskoro celá pravá strana tela, hlavne žalúdok, bola pokrytá čírymi vriacami a v dolnej časti brucha sa vytvorila nevyliečiteľná rana. Utrpenie pacienta bolo nepredstaviteľné - jedna kožušina by sa zlomila a potom tri ďalšie vyskočili. Liečba furunkulózy trvala 1 rok: krvné transfúzie, antibiotiká, lekári však rozširujú len ruky.
Dcérou išiel pacienta na čarodejnice, ktorý povedal, že telo parazita - ponoru, treba byť trpezlivý a počkať, až vyjde von, ale medveď bol už nie sily: váha padajúceho, konštantný hnačka, neznesiteľné bolesti. Potom sa rozhodla obrátiť na Claru Doroninu, vedúci stĺp v novinách ZLOŽH a liečiteľ-travnitsu, keďže ju osobne zoznámila.
Ona priniesla chorý pohár s pijavicami, sáček islandského machu, bridlicový bridlicový decht (môže byť nahradený brezou), síra a chaga.
Okamžite na každom furuncle liečiteľ dal na pijavice, a na rane na dne žalúdka naraz tri. Ponúkala schému alebo plán na liečbu furunkulózy:
1. O 6:00 hod. čistenie jazyka, umývanie nosohltanu soľný roztok s prídavkom 8 kvapiek jódu; kávu lyžičku síry na pitie 100 ml teplého mlieka.
2. Po 6,15 hodinách: nápoj: 170 ml infúzie Islandský mach. Ak chcete variť, je potrebné od večera tak: hrstka machu, aby sa 500 ml vriaceho mlieka, trvať na noc.
3. Pol hodiny po jedle 1/3 šálky Roztok decht. Cook to takto: 1 polievková lyžica. l. kondenzované mlieko, 1 polievková lyžica. l. maslo, 1 lyžička. Med vylejte teplú vodu, dobre premiešajte. Pridajte 6 kvapiek dechtu. Vezmite 3 krát denne na 1/3 šálky v teplej forme, zahrejte vo vodnom kúpeli. V prvom týždni pridajte 6 kvapiek dechtu, druhý - 7, v treťom - 8, aby ste dosiahli 10 kvapiek. Na 10 kvapiek držte 4 týždne a začnite znižovať dávku každý týždeň na 1 kvapku a dosiahnete 6 kvapiek. Potom znova zvýšiť. V rámci tejto schémy pokračujte v liečbe furunulózy 6 mesiacov bez prerušenia.
4. Pred obedom: síra, infúzie machu, dechtu. Po večeri - infúzia chaga
5. Pred večerou: infúzie machu, dechtu. Po večeri - infúzie chaga.
Infúzia chaga sa pripraví nasledovne: 150 g chaga sa naleje s 1,5 litrom teplej vody (60 stupňov). Trvať na deň. Potom zmäknutá chaga sa trekla na strúhadlo, spadla sa do rovnakej vody a trvala na ďalší deň. Potom filtrovať, stlačiť, nalejte do fliaš. Do pohára studenej vody pridajte 1 polievkovú lyžičku. l. skutočný chaga.
Je potrebné liečiť furunulózu podľa tejto schémy počas 6 mesiacov. Ale po 2 mesiacoch sa pacient cítil veľkou úľavou: rana v dolnej časti brucha bola utiahnutá, furuncles, ak sa objavili, rýchlo zmizli. Umiestnená bola stolička, studený pot a pretekané tlaky
(2001, č. 21, strany 6-7).

Liečba variť doma

Furunky alebo chiri sú jednou z najčastejších zápalových ochorení kože.

Napriek ich zjavnej neškodnosti sa môžu stať zdrojom veľkých zdravotných problémov, ak sa s ich liečbou opovrhne.

Preto pri prvých príznakoch je potrebné začať prijímať opatrenia.

Čo je to varenie?

Vylúčenie sa môže objaviť na akejkoľvek časti tela. Ale najčastejšie sa vytvárajú tam, kde je veľa mazových žliaz alebo kde je pokožka často vystavená treniu. V dôsledku toho sa na nej objavujú mikrotrhly, kde môže infekcia preniknúť.

Potenie opakovane zvyšuje riziko vredov. Najčastejšie sa chiri objavujú na zadku, v slabín a podpaží, na hlave.

Hlavným dôvodom vzniku furuncles je oslabenie obranyschopnosti tela.

Furuncles môžu byť:

V prvom prípade sa absces nachádza na povrchu kože. V druhom sa dozrieva v hrúbke tkanív.

dôkaz

 • začervenanie;
 • ostrú bolesť;
 • hnisavý obsah.

Keď je hlava viditeľná, zvyšuje morbiditu. Kvôli hromadeniu hnisavého obsahu hlava abscesu vyzerá belavo-žltá.

Keď dochádza k zrieďovaniu varu, môže sa objaviť nasledovné:

 • zvýšená telesná teplota;
 • rozšírené lymfatické uzliny;
 • lokálne zmeny v krvnom obehu.

Po prelomení varu pretečie hnis a začne sa fáza obnovy. Po uzdravení môže zostať jazva na svojom mieste.

Čo je nebezpečné varenie?

Veľké nebezpečenstvo predstavujú vnútorné abscesy.

S ich prienikom hnisavý obsah sa objaví v hrúbke tkanív a môže viesť k infekcii krvi, rozvoj sepsy a dokonca aj smrť v neprítomnosti včasnej liečby.

Z vonkajšieho varu najnebezpečnejšie sú tie, ktoré sa nachádzajú v tvári a najmä v nose. Tu je pokožka preniknutá obrovským množstvom krvných ciev, čo zvyšuje riziko šírenia infekcie. Okrem toho blízkosť k mozgu prispieva k rozvoju hrozivších komplikácií.

Abscesy v nose môžu viesť k vzniku meningitídy - zápalu meningídy.

Vlastnosti liečby doma

Podstata liečby sa znižuje v prvom štádiu zrýchlenia týchto procesov a potom pri zrýchľovaní regenerácie tkanív a vylúčení infekcie rany.

Na tento účel platí:

 • Antibiotiká.
 • Miestne masti.
 • Ľudové opravné prostriedky.

Prvá etapa - absces sa formuje

V tomto štádiu môžete spievať, aby ste odstránili zápal a zabránili jeho vývoju. Tým sa vyrovnáva zahriatie. Na tento účel môžete použiť:

 • Zahrievanie sa modrým svetlom;
 • Kúpele a kúpele;
 • Cauterizácia alkoholom

Druhá etapa - furuncle sa už vyvinula

V tomto štádiu otepľovanie nepomôže a môže byť dokonca nebezpečné. Je potrebné urýchliť zrenie hlavy a dosiahnuť jej prelom. Na tento účel sa používa liečba lokálnymi masťami. V obzvlášť závažných prípadoch môžete potrebovať antibiotikum, ktoré bude predpísané vo forme masti alebo injekcií.

Treťou etapou je pitva abscesu

Rana je očistená od hnisavého obsahu a ošetrená antiseptickými látkami. Potom sa na ne aplikuje suchý obväz, ktorý má zabrániť opätovnej infekcii.

V extrémne zriedkavých prípadoch sa furuncle odstráni.

levomekol

Liečivá nielen pomáhajú chiri dozrieť rýchlejšie, ale tiež podporuje jej hojenie.

Ichthyol masť

Okrem toho má antibakteriálne vlastnosti.

Jeho negatívne vlastnosti sú nepríjemné vône.

Masť Višnevského

antibiotiká

Ako antibiotiká sa používajú erytromycín a cefalexín.

Tu je samoliečba neprijateľná - lieky sú predpísané lekárom.

K antibiotikám sa aplikujú probiotiká a vitamíny, ktoré pomôžu predchádzať porušeniu funkcií čreva.

Ľudové opravné prostriedky

Furunky sú veľmi často liečené ľudovými prostriedkami. A oni dávajú dobrý efekt, najmä ak sa začína liečba zápalového procesu na samom začiatku.

Liečebné cesto

Je možné zrýchliť zrenie chir s lekárskou skúškou. Z múky a medu sa koláč formuje a aplikuje sa na absces. Peleta by mala byť obväzovaná. Urobte to lepšie v noci. Nasledujúci deň sa obväz zmení. Zakaždým, keď potrebujete vytvoriť nový koláč.

Môžete si vyrobiť koláč s medom, múkou a jemne nakrájaným mydlom na pranie. Je to oveľa efektívnejšie. Bude to trvať niekoľko procedúr.

Viac o účinnosti domáceho mydla v boji proti kožným problémom.

Pivovarské kvasnice

V tekutej forme sa užívajú 2 krát denne na polievkovú lyžicu pol hodiny pred jedlom.

Pivovarské kvasnice pomáhajú posilniť obranyschopnosť tela.

Cesnak a cibuľové obklady

Na tento účel tretím cesnak a naneste na ranu niekoľko hodín. Ak bude cesnak dlhší čas v kontakte s pokožkou, je možné ho vypáliť, takže sa zmieša so zemiakovou kašou.

Pre cibuľovú kompresiu sa cibuľa pečie v rúre a teplo sa aplikuje na absces. Bandáž je ponechaná cez noc. Na zvýšenie účinku cibule možno zmiešať s mydlom na pranie. V tomto prípade zoberte 2 časti cibule a jednu časť mydla.

Teplé kompresie zrýchľujú zrenie abscesu.

Ako nápravu môžete použiť medové koláče, pečená cibuľa, vyhrievaný roztok soli, ktorý urýchľuje zrenie abscesu a zabraňuje šíreniu infekcie. Teplé kompresie sa vykonávajú niekoľkokrát denne a používajú sa 2-3 hodiny. Je dôležité, aby boli teplo.

Po odstránení kompresie na boľavom mieste naneste suché obväz.

kurkuma

Liek sa opitý 2 krát denne počas troch dní.

Súbežne s postihnuté miesta uloženia teplý obklad: vlna zvlhne slaný vývar kurkuma, zázvor a med a pribintovyvayut vredy v noci.

Šťavy repy

Dobrým extraktom a antiseptickou vlastnosťou je šťava z repy. Môže sa aplikovať na absces niekoľkokrát denne.

Ihličnaté kúpele

Roztok sa pridá do kúpeľa. Jeho trvanie by malo byť 20 minút.

Po ukončení procedúry sa na boľavé miesto aplikuje suchý obväz.

Metóda je dobrá v počiatočnom štádiu.

Prášok z múky

Pomáha posilniť obranyschopnosť tela, očistiť krv.

Polievková lyžica kurkuma sa naleje do pohára vriacej vody a trvá 30 minút. Potom je infúzia opitá na tretinu skla denne, kým chiri nezmizne.

Po furunkul odhalí, môžu byť aplikované na ranu pre rýchle hojenie aloe listu alebo vatou nasiaknuté jej šťavy.

Liečba furuncles u detí

Zásady liečby chirani u detí sú rovnaké ako u dospelých.

Môžete použiť ichthyol masť a ľudové recepty. Liečba abscesu je lepšia s alkoholom, peroxid vodíka. Hlavnou vecou je opätovné obväzovanie miesta zápalu, aby sa zabránilo jeho infekcii.

výsledok

 • Furunky nemôžu byť navlhčené a vytlačené.
 • Na urýchlenie dozrievania by sa mali používať masti a ľudové prostriedky s použitím mydiel, medových koláčikov, teplých obkladov.
 • Urýchlite hojenie antibakteriálnymi látkami a aloe šťavou.
 • Ak chcete zabrániť furunkulóze, môžete piť kurzu pivovarských kvasníc.

Môžete sa zbaviť varu dostatočne rýchlo. Hlavnou vecou je ukázať trpezlivosť a dôkladne dodržiavať pravidlá liečby.

Liečba variť doma

Liečba varu doma je skutočná a cenovo dostupná pre každého. Môžete liečiť mastimi, obkladmi, tinktúrami a dokonca aj triesky. Ponúkame vám najpopulárnejšie spôsoby liečenia vredov. Všetky lieky ľudovej medicíny sú založené na zložkách rastlín, ktoré sú bezpečné pre ľudské telo.

Môžete liečiť variť rôznymi spôsobmi. Tu sú ľudia zvyčajne rozdelení do dvoch typov: jeden okamžite ísť vidieť špecialista, zatiaľ čo iní hľadajú spôsoby, ako liečiť varenie doma.

 • Pred začatím liečby je potrebné zoznámiť sa s prvou fázou dozrievania furuncle. Skúsený profesionál to dokáže bez väčších ťažkostí. Napríklad v štádiu infiltrácie lekári navrhujú podstúpiť ultrafialové ožarovanie. To nie je dostatočne nebezpečné, ak sa aplikuje v miernych dávkach.
 • Ak je hnis a sprevádzať, nekrotické hmoty sú zrelé, potom je možné prejsť antibiotikami v obvode infiltrátu. Tento postup - blokáda sa môže každý deň opakovať, aby sa úplne zastavil vývoj nekrotických hmotností. Zvyčajne pomoc s liečbou prichádza okamžite.
 • Dutina furuncle, ktorá sa práve otvorila, sa musí bezpodmienečne umyť. K tomu budete potrebovať roztok peroxidu vodíka. Potom musíte vopred vložiť suchý obväz alebo gázu zvlhčenú roztokom chloridu sodného, ​​aby ste úplne vyčistili zvyšky choroby.
 • S karbunkami alebo abscesom, odborníci odporúčajú obrátiť sa na operatívnu intervenciu. V tomto prípade sa lokálny rez uskutočňuje pod miestnou anestézou. Obdobie zotavenia po chirurgickom zákroku nie je ťažké, aby sa pacient mohol zotaviť. Vykonáva to isté ako u konvenčných liekov.
 • Niekedy sa pri zanedbaných prípadoch môžete zbaviť varu iba pomocou chirurgických zákrokov. Na liečbu ťažkej formy vredov je možné len v nemocnici.

Ak nechcete uzdraviť vrie, potom to môže viesť k rôznym komplikáciám.

Čo sa nedá urobiť s vrieť?

Na ošetrenie furuncle v domácich podmienkach je možné vykonať komplex opatrení na odstránenie dôvodov výskytu a jeho rýchleho hojenia.

 1. Na začiatku, akonáhle sa varenie objaví a dozrieva, je potrebné zaviesť čistý ichtyol, predtým je potrebné vyčistiť boľavé miesto alkoholom. Vlasy sa musia strihať a na vrchu ihtyolu sa umiestni tenká vrstva vaty.
 2. V žiadnom prípade nesmie vytlačiť hnis vo svojom vlastnom dome, a to nielen preto, že baktérie môžu vstúpiť do krvného riečišťa a vážne komplikácie nastať, čo dokonca viedlo k sepse, na najstrašnejšie a nebezpečného otravu krvi. Pacienti by tiež nemali užívať horúce kúpele. Zdravá koža okolo postihnutých oblastí by sa mala trikrát denne trikrát kysnúť 40 až 40% kafrovým alkoholom. Musíte to urobiť, počnúc od zdravého miesta až po postihnutého.
 3. Iba niektoré vriec, ktoré nepotrebujú ďalšiu lekársku pomoc, sa môžu vyliečiť doma. Dokonca aj malá vriaca tvár je nebezpečná. Infekcia cez venózny krvný obeh môže preniknúť do mozgu a spôsobiť ďalšie zápaly. V tomto prípade je jednoducho potrebná návšteva lekára.
 4. Je to striktne zakázané, ako sme už povedali, vytláčanie alebo prepichnutie furuncle na vlastnú päsť. To môže viesť k vážnym následkom. Domáce lieky sa zvyčajne používajú na zmiernenie bolesti.

Metódy liečenia varenia doma

Furuncle nie je len pupienok, ako sa to môže zdať na prvý pohľad. Nepríjemné následky vyplývajúce z nesprávnej starostlivosti môžu byť najviac nepredvídateľné. Najhoršie zo všetkého, ak sa vredy rozšíria do iných častí tela, potom sa infikuje krv. A najhoršie je, že taký malý a niekedy na prvý pohľad nevzhľadný vrie môže dokonca viesť k smrti. To je prípad, ak si vyberiete nesprávny prostriedok na varenie. Takže bezpečnostné opatrenia pri samošetrení by mali byť na najvyššej úrovni.

Aby sa zabránilo infekcii do krvi, nápad na stlačenie alebo prepichnutie takého "pupienka" by vám nemal prísť do úvahy. Robiť to je prísne zakázané.

Pri rozhodovaní o tom, ako vyliečiť varenie doma, v prvom rade nie je potrebné zabudnúť na hygienu. Je potrebné umývať ruky iba s antibakteriálnym alebo domácim mydlom a kontaktovať furuncle (pred a po kontakte s ním). Na chorobu je povolené aplikovať antibakteriálne činidlo asi 3-5 krát denne. Po otvorení varu sa musíte veľmi opatrne zbaviť hnisu a až potom ošetriť načervenalé miesto peroxidom vodíka. Ďalej je dôležité uložiť suché obväz. Preto je potrebné robiť denne, nie preskakovať, až kým nevyliečí úplne, z nej zostane žiadna stopa.

V momente, keď sa zaoberáte varením doma, je najlepšie vzdať sa niektorých nezdravých potravín. Radšej nie je jesť pikantné, sladké, slané jedlá. Ale, pokiaľ ide o pivo kvasnice a multivitamíny, sú práve v tomto období vo vašej strave je jednoducho potrebné.

Mokré teplo

Ak chcete zbaviť bolesti, môžete použiť vlhký teplý kompres, ktorý musí byť aplikovaný na postihnuté miesto pokožky. Pri tejto metóde je vhodná vyhrievaná handrička navlhčená vodou. Možno ho nahradiť fľašou s teplou vodou. Vo vlhkom alebo horúcom prostredí sa nemôže znížiť bolesť. Na druhej strane, takáto atmosféra pomôže zlepšiť krvný obeh v oslabenej oblasti. To povedie k zvýšeniu počtu bielych krviniek, ktoré začnú posilňovať boj proti infekciám. Ak sa v oblasti horných alebo dolných končatín objaví vriec, ktorý sa dá ľahko spadnúť do vody a predtým sa pridá do anglickej alebo morskej soli, aby sa zvýšila účinnosť liečby.

kurkuma

Ajurvédska medicína radí pacientom, ktorí prijímajú netradičné lieky, že je to kurkuma, ktorá môže vyliečiť vriec. Pomáha bojovať proti zápalu, podporuje optimálne fungovanie zažívacieho systému a ľahko ovplyvňuje telo. Kurkuma sa odoberá dovnútra. K dispozícii je takáto metóda. 3 krát denne musíte vypiť 1 lyžičku. Kurkuma, ktorá pred tým má byť zriedená vodou. Potom je potrebné piť túto zmes 0,5 litra. obyčajná voda. Postup by sa mal opakovať niekoľko dní po sebe.

Ak užívate antikoagulanciá, ktoré sú schopné riediť krv, neodporúča sa to podávať. Rovnaký zákaz platí aj pre tých ľudí, ktorí zablokovali žlčové cesty. Curcuma je príčinou iných nežiaducich príznakov. Dehydratácia a zápcha sú negatívnym príkladom. Ak je to možné, pite čo najviac tekutiny a jesť potraviny bohaté na vlákninu. Cestoviny vyrobené z kurkuma a vody, môžete tiež dať na kurčatá urýchliť liečbu, a tým aj rýchle zotavenie.

dymyanki

Pozdĺž ciest a polí môžete nájsť veľmi nenápadnú, ale užitočnú trávu nazývanú fajčenie lekárne. Listy sú malé a stonka je veľmi krehká a tenká. Ale ich moc je jednoducho skvelá, majestátna! Bylina pomáha vyrovnať sa s vredmi, ktoré sú príčinou nerovnováhy v metabolizme tela, čistí krv a pečeň, má mierny vplyv na črevá a žlčníka.

Ak to chcete urobiť, vezmite 1 polievkovú lyžičku. l. nakrájaný bylinkový škrečok, naliať ju pohárom vriacej vody a trvali pol hodiny. Ak chcete použiť infúziu z udiarenky niekoľkokrát denne, 1/3 šálku.

Ihličnatý kúpeľ

Najprv si dovoľte pripomenúť, že v skutočnosti predstavuje ihly. Obsahuje prvky bohaté na vitamín C, éterické oleje. Preto ak vložíte kužele alebo vetvy do kúpeľa, potom vás môže hýčkať svojim tonizačným účinkom a poskytne vynikajúcu príležitosť na zníženie bolestivých pocitov zo samotných furuncles alebo z ich dozrievania. Ihličnatý olej sa predáva v bežnej lekárni. Stojí však za zmienku, že kvalita výrobkov, ktoré tam dostanete, bude výrazne nižšia, ako keby ste to sami pripravili.

Kirkason pomôže so suchou pokožkou, pretože obsahuje všetky rovnaké vlastnosti a potrebné užitočné látky ako ihly.

Jedna babička, ktorá povedala, že vo vojnových rokoch bolo varenie veľmi časté medzi ostatnými chorobami, odporučila si vziať siriu. Ale ona sama obstarala. Ako presne nikto nevidel. K tejto metóde, mnohí sú opatrní, niektorí radia, iní neodporúčajú. Ale skutočné prípady hovoria opakom. Stalo sa s jednou ženou, keď začalo trápiť furuncles, jeden prípad. Všetci lekári hovorili jedným hlasom, aby dostali krvné transfúzie. Táto metóda sa ukázala ako neúčinná pri liečbe, rovnako ako antibiotiká nemali pozitívny účinok. A potom sa rozhodla vyskúšať radu rovnakej babičky. Potom, čo sa od odborníkov dozvedela presný recept, šla do lekárne, kde si kúpila 20 sírových práškov. Dostala 2 prášky denne, nalievala na chlebové výrobky. Mala dosť a desať, aby sa úplne zotavila z choroby, ktorá bola čoskoro za 5 dní.

Cesnakové kompresy

Aby bolo dobré, aby sa uzdravilo teplo na telo, je potrebné pred tým, aby pochopili, ako a prečo sa objavujú.

 1. Najprv s výskytom furuncle, môžete vidieť kondenzáciu na koži a sčervenanie tohto miesta.
 2. Po druhé, v okamihu, keď dozrieva furuncle, môžete cítiť určité bolestivé javy. Preto, ak chcete dosiahnuť skorý účinok, je potrebné, aby v prvých dňoch, kedy dozrieva, použili komprese, medzi ktoré patrí cesnak. Hojenie začína skôr rýchlo a bez charakteristických znakov bolesti. V prvých 2-3 dňoch môže všetko skončiť.

Tu je ďalšia ľudová metóda na ošetrenie varu s cesnakom. Prvá vec, ktorú robíte, je vyčistiť povrch pokožky, najprv ju odmastiť. Ak je pokožka hlavy, musí sa ho zbaviť. Ak chcete vyrobiť takýto cesnakový kompres, musíte nakrájať hlavu cesnaku na tenké plátky, keď si nakrájate klobása. A tu taký tenký kúsok by mal byť aplikovaný na boľavý bod a fixovaný. Aby ste rýchlo dospeli, pripravte z tej istej platne kašu, ktorá by mala byť potom uložená v špeciálnej malej miske, aby neskôr zapadla do bolesti. Tú istú zmes je možné tiež naliať na látku, ktorú pacient potom aplikuje na oblasť, ktorá ju obťažuje a fixuje ju sadrou.

Dúfam, že ste presvedčení, že nie je také ťažké zaobchádzať s kožušinami s domácimi metódami, ale práve naopak, je to veľmi výhodné. Bolesť prechádza dostatočne rýchlo. Áno, a ľahko ju môžete odstrániť na akomkoľvek mieste, kdekoľvek sa objaví, aj keď ste mimo domova, ale napríklad v kampaniach.

cesto

Ak chcete získať liečivé cesto, mix 1 žĺtok s 1 lyžičkou. l. maslo, potom nalejte múku. Cesto by nemalo byť príliš hrubé. Priložiť ho k varu môže byť napríklad elementárny obväz. Udržujte to najlepšie v chladničke. Ak potrebujete znovu cesto, musíte ho vytiahnuť z chladiaceho zariadenia a zopakovať postup. Liečba tejto povahy vás netrvá príliš dlho. Mali by ste čakať veľmi málo. A čoskoro, po niekoľkých dňoch, účinok liečby varu doma vás bude okamžite nasledovať.

Domáce mýdlo náklady, ktoré sa tretia cez strúhadlo do sirotyj misy a pridal k nemu 350 gramov kvapaliny. Potom musí byť varené v ohni. Keď sa ochladí, odporúča sa používať. Ale najprv sa presunie do obväzu a potom sa podobne ako akákoľvek iná tekutina aplikuje na varenie.

Červená šťava

Repné šťava je ďalším užitočným nástrojom, ktorý môže pomôcť nielen s problémovými oblasťami pokožky, ale všeobecne pomáha zlepšiť celkový stav tela. Vykonajte to pomocou odšťavovača, a to aj bez peelingu. Po prijatí je pitie päť hodín pred jedlom, ale nie viac ako 4 krát denne.

Niektoré ďalšie ľudové recepty na liečbu variť

 • Ak chcete variť "varenie" zrelý, môžete použiť medový koláč, ktorý je zvyčajne vyrobené z 1 lyžice. l. prírodný med a múka. Konzistencia by mala skončiť ako mokrá hlina. Potom sa pripravené riešenie aplikuje na varenie a neodstraňujte ho, kým nevyjde.
 • Pečieme malú cibuľku. Odrežte ho a prilepte ho na boľavý bod s reznou stranou. Zmeniť tento obväz každých 4 hodiny.
 • Pomocná metóda, ktorá vylieči chiri, je skutočný plantain. S pomocou čerstvých listov môžete mať antimikrobiálny účinok na varenie. Listy pre túto potrebu je potrebné umývať a vložiť do 3-5 vrstiev na oslabenej oblasti, upevnenie obväzom. Musí sa pravidelne meniť. Od 3 do 4 krát za 1 - 1, 5 hodín.
 • Odrežte list z aloe a umiestnite reznú stranu na vriec. Ak to chcete zmeniť, je to často potrebné, pretože tu sa oceňuje najmä čerstvá šťava. Udržujte ho až do zrelosti a vonku.
 • Aj strieborná voda, ktorá vyzerá ako teplý krém, je tiež dosť účinná.
 • Žatový chlieb odrežte, posypejte soľou a nakrájajte. Takýto chlieb by mal byť zavedený, ktorý vás obťažuje a obviazať ho. Recept, aj keď nie všetky známe, ale užitočné, ako v starých dobrých časoch.
 • Kvasinky sú dobre osvedčené lieky na prevenciu, ktoré pomáhajú zbaviť sa vredov a vrie. Ak to chcete urobiť, musíte piť suché pivovarské kvasnice na 1 lyžičku. 3 krát denne.
 • Ďalšou metódou prevencie furunkulózy je čerstvá vylisovaná šťava z kopřivy (1 polievková lyžica 1 krát denne).

Ak chcete, aby vylievanie bolo mäkšie a vytvrdnutie vyriešilo čo najskôr, vyskúšajte nasledujúce riešenia doma:

 • Sužte surové pohánkové krúpy a potom ich vložte na gázu a pribintujte na absces. Zmeniť obväz každých 4 hodiny.
 • 2 krát počas dňa, jesť 5 suché kvetenstvo tansy. Za mesiac sa môžete úplne rozlúčiť s touto chorobou.
 • Zmiešajte 2 časti kôry krehkého rakytníka a rovnaký počet fenikelových plodov, 2 časti listov bradavice a rovnaký počet kvetov čiernej. Pridajte 1 časť koreňov nahého džbánu a 1 časť trávy trojfarebnej fialky. Potom 1 polievková lyžica. l. zmes nalejte pohárik vody a varíme 15 minút vo vodnom kúpeli. Činidlo sa potom ochladí a prefiltruje. Piť pol pohára by malo byť trikrát denne.

Správa dobre s čistením krvi a poskytuje účinnú pomoc so všetkými druhmi abscesov, furuncles, ekzémov, žihľavy, hluchých alebo jasných. Na 1 polievková lyžica. l. žihľava je potrebné pridať 200 ml. vriacej vody. Zatvorte ho s vekom, omotajte ho dobre, nechajte ho variť na jednu hodinu a napnite. Potrebujete piť túto infúziu 3-4 krát denne, pol pohára.

Nezabudnite, ak liečba neprinesie pozitívny výsledok a choroba neprejde doma po dobu 2 až 3 dní, potom stojí za to premýšľať a navštíviť lekárov, nech sa vám to páči toľko.

Ak sú furuncles častými spoločníkmi vo vašom živote, je na čase premýšľať o úplnej transfúzii krvi, a tým ju očistiť.

Aromateropiya

Môžete liečiť chirium s bylinkami, ale je to o infekcii, ktorej príčinou je práve baktéria. Ak sa furuncles objaví z iného dôvodu, potom pre ich liečbu môžete použiť éterické oleje.

Za týmto účelom zrieďte 2% roztok levanduľového esenciálneho oleja v teplej vriacej vode, potom rozotrite boľavé miesto s vatovým tampónom.

Pus pomáha, vrátane horúcich obkladov, ak pridáte predtým bergamot, harmanček a levanduľové oleje. Nielenže hrajú úlohu antiseptických látok, pomáhajú zmierňovať zápaly, ale aj urýchľujú proces uťahovania rán.

Po tomto, bezpečne odstrániť varte, na tomto mieste, v každom prípade tam bude nová "fossa". Ak si nemyslíte na jeho liečbu v tej dobe, v najlepšom prípade budete mať nepríjemné pocity, ktoré ste museli vydržať. V najhoršom prípade, po zvyšok svojho života budete chodiť s jazvou alebo hlbokou jazvou na tvári. Preto, hneď po jeho objavení, stojí za to spracovanie "prehĺbenie" v koži, zloženie, ktoré musí byť pripravené podľa tohto receptu:

 • užite jednu tabletu múmie, nechajte ju rozpustiť v malom množstve tekutiny. Kompozícia sa používa a aplikuje sa na boľavé miesto dvakrát denne, až kým stopy varu nezmiznú navždy.

Ľudové spôsoby liečenia vredov

 1. Vezmite lyžicu kurkuma prášok, lyžičku medu, soľ a zázvor. Zmiešajte prísady a aplikujte na varenie. Na hornej strane stlačte teplou handričkou. Tento nástroj sa odporúča robiť v noci, aby ste získali maximálny výsledok nápravy.
 2. Použitie domáceho mydla je ďalšou ľudovou metódou na ošetrenie varu, ktorú možno použiť doma. Ak chcete použiť túto metódu, budete potrebovať novinový papier a kus mydla na bielizeň. Dôkladne mydlujte papier a pripevnite ho k varu. Na hornej strane kompresie možno zaistiť obväz alebo obväz. Mydlo zmäkčuje pokožku a rýchlo vytiahne varte von, čo výrazne urýchľuje hojenie a hojenie.
 3. Cibuľa dokonale pomáha pri ošetrení vriec akejkoľvek veľkosti a v ktorejkoľvek fáze vývoja. K tomuto náprave budete potrebovať jednu malú žiarovku a lyžicu suchého celandínu. Žiarovka sa rozomelie, až kým sa nerozpustí a zmieša sa s suchým kandidínom. Dostanete šedivú kašu, ale s nepríjemným zápachom. Aplikujte zmes na hustú vrstvu na varte, na vrchu plastovým obalom a obväzom. Takýto kompresný prostriedok rozpúšťa malé furunkle a dobre čerpá hnis z veľkých abscesov.
 4. Med je prirodzeným zdrojom vitamínov a stopových prvkov. Med dokonale pomáha bojovať proti prechladnutiu, ale nie je menej účinný v boji s vriacou vôňou. K tomuto lieku budete potrebovať lyžicu múky (najlepšie raž) a lyžicu medu (kvetina alebo pohánka najlepšie vyhovuje). Zmiešajte zložky, kým sa nedosiahne hmota. Na vriec naneste vrstvu stredne silnej vrstvy a zakryte obväzom. Po piatich hodinách by sa kompresia mala odstrániť. Koža s vrieť by mala byť utreté mydlovou vodou alebo teplou infúziou harmanček.
 5. Vezmite jednu červenú repu. Zrušte zeleninu a aplikujte na varenie. Repa môže byť umiestnená na gázovú obväz a pribintovat k varu. Stlačte na zmenu po 3-4 hodinách.
 6. Ak je absces v štádiu dozrievania, je potrebné urýchliť odstránenie hnisavého obsahu. Vezmite si čerstvú tekvicu a nakrájajte ju tenkými platňami. Prilepte dosku k varu a obaľte ju teplým obväzom. Kompresný krém by sa mal nosiť celý deň, pred spaním, odstrániť a zmeniť dosku na čerstvý. Po dvoch dňoch používania tohto lieku sa furuncle roztrhne.
 7. Ak chcete urobiť tinktúru, musíte si vziať listy aloe, alkoholu alebo vodky. Nechajte rastlinu dobre a nakrájajte na kusy o veľkosti 5-10 mm. Kusy je potrebné vložiť do sklenenej nádoby a naliať alkohol alebo vodku. Uchovávajte tinktúru asi dva týždne, aby ste boli dobre naliehali. Vezmite lyžicu pred jedlom, ale nie dlhšie ako 15 dní.
 8. Pripravte odvar z trávy trávy a jej koreňa. Pred každým jedlom po dobu jedného mesiaca piť pohár. Masť je pripravená z koreňa bylín. Rozdrviť koreň a pridať rovnaké množstvo masti na propolis. Masť sa najlepšie používa v noci pod teplým obväzom na vare.
 9. Kus kúreného chleba dôkladne soľte a žuť. Žuvacia zmes sa nanesie na furuncle a obväz. Tento kompres je 3-4 hodiny, potom sa zmenil na nový. Výrobok dokonale čerpá hnis vo veľkých vriackách a rozpúšťa malé.
 10. Masť zo živočíšneho tuku je vhodná pre hnis v kožušinách. Zmiešajte pár polievkových lyžíc tuku (kuracie, husacie) s rovnakým množstvom včelieho vosku a brezového dechtu. Výsledná zmes sa musí zohriať na nízkej teplote, kým sa nedosiahne jednotná konzistencia. Po ochladení masti sa má naliať do sklenenej nádoby a skladovať na tmavom chladnom mieste (najlepšie v chladničke). Aplikujte masť na varenie každých 5-7 hodín po dobu 10-12 dní. Tým sa vyliečí vriec.
 11. Môžete liečiť absces s pohankou. Vezmite sto gramov surovej pohánky a nakrájajte ju do mixéra. K získanému pohánke pridajte pár kvapiek jedlého oleja, dobre premiešajte a vložte do varu. Kompresia by sa mala meniť každých 4-5 hodín.
 12. Ďalšou účinnou metódou liečby varu doma je kombinácia rastlinného oleja a cesnaku. Pri príprave kompresie budete potrebovať malé prúžky ľanovej tkaniny. Otrite látku v oleji a vrchu nasekaným cesnakom. Kompresia sa aplikuje na varte a dobre sa omotá teplou handričkou. Obväzy by sa mali meniť dvakrát denne. Vďaka takému kompresiu sa furuncle rozpustí a hnis sa dostane von.
 13. Liečivý rastlinný vývar pomôže vyliečiť varenie. Bujón je pripravený zo suchých fialiek, nechtík, kopřivy a listov orechov. Bujón sa infunduje dva dni. Odporúčame pred jedlom polovica skla.
 14. Ďalšia liečivá odvar sa pripravuje z listov a koreňov lopúche. Rastlinné zložky sa nalejú 20 minút do strmenej vriacej vody a prefiltrujú sa. Z vývaru musíte urobiť pleťové vody a aplikovať na varenie. Navyše, vždy pred jedlom, musíte piť lyžicu vývaru, najmenej 4 krát denne.
 15. Tento recept pomôže vyliečiť vrie na ktorejkoľvek časti tela. Potrebujete pár lyžíc čerstvých rozdrvených zemiakov, citrónovej šťavy, rastlinného oleja a vajec. Zložky sa musia miešať a pridávať k nim síran meďnatý na špičke noža. Výsledná zmes sa aplikuje na varte 20 až 25 minút a opláchne sa. Výrobok čistí mazové žľazy a pomáha dobre vriec na tvári.

Masť na ošetrenie vrie

Masť pri liečbe vredov je pohodlný spôsob liečby. Terapeutické masti je možné zakúpiť, alebo sa môžete pripraviť. Masti účinne ošetrujú hnisavé kožné ochorenia.

 • Masť na ošetrenie varu sa pripravuje z listov aloe, smrekovej gúže, masla a dechtu. Všetky zložky sa musia odoberať v rovnakých pomeroch a topiť vo vodnom kúpeli. Mali by ste dostať monotónnu krémovú hmotu. Odporúča sa aplikovať masť na varte na noc.
 • Ďalšia masť z varu sa pripravuje z lampového oleja, drevného oleja, cukru a vosku. Všetky zložky sa zmiešajú vo vodnom kúpeli, až kým nie sú krémové. Masť sa má skladovať v sklenenej nádobe a aplikovať na varenie počas 3-5 hodín. Masť sa môže uchovávať počas celého roka.
 • Zmiešajte jednu lyžicu sušených mletých psylliových listov s lyžicou olivového oleja alebo akéhokoľvek rastlinného oleja. Zmiešajte zmes na varenie 5-6 hodín po dobu 5-6 dní a absces padá.

Ak nechcete vyrábať masti, môžete ho kúpiť. Vysoká účinnosť pri liečbe vriacej vôle vykazuje ihtiolovú masť a levomekol. Masť rýchlo odstraňuje abscesy a urýchľuje hojenie. Ale masť Višnevskij a Pantoderm používali na liečbu nielen furuncles, ale aj akýchkoľvek abscesov na koži.

Liečivé masti s furuncle

Extrakcia masti má účinok, vďaka čomu sa tvorí hlava furuncle - pustule, po ktorej sa čoskoro otvorí a z neho vyteče hnis. Nepoužívajte nejako tlak na toto miesto a snažte sa vytlačiť varte. Takže môžete spôsobiť infekciu, ktorá sa neskôr rozšíri po celom tele. Ak chcete pomôcť sami seba, získajte v lekárni tažnú masť. Napríklad masť Višnevský, Levomekol alebo Ihtiolova, ktoré tiež majú anestetický účinok. Tiež môžete urobiť sami.

 • Na prípravu takejto masti sa pripája 1 lyžička. Curcuma v prášku s polovicou čajovej lyžičky mletého zázvoru, 1 polievková lyžica. med a trochu soli. Výslednú kompozíciu naneste na gázu a potom ju aplikujte na boľavé miesto. Ak chcete udržiavať balenie v teple, najlepšie je pokryť gázový obväz s plastovým obalom alebo položiť niekoľko ďalších vrstiev gázy.
 • Pripravte si inú masť, ktorá môže byť takmer všetkými ingredienciami, ktoré máte vždy na dosah ruky. Takže môžete rýchlo pomôcť nielen samy o sebe, v prípade zlého tesnenia a začervenanie, ale ľudia blízko vás, že budete mať nekonečne vďačný.
 • Tu je ďalší recept na masť, ktorá môže čerpať hnis. Za týmto účelom roztopte maslo vysokej kvality a pridajte tenký plátkový včelí vosk (4: 1). Všetka táto kvapalina sa musí zahriať až do úplného rozpustenia vosku. Súčasne nie je potrebné vriec. Ak je konzistencia tvrdá, môže sa pridať niekoľko kvapiek oleja. Aby ste sa zbavili kožných abscesov, môžete použiť hobliny z tmavého domáceho mydla. Aplikovať masť je dôležitá v teplej forme, vo forme kompresie, bez použitia filmu. Uchovávajte nie menej ako dva dni, bez zmeny. A uistite sa, drahí čitatelia, vždy si umyte ruky pred dotykom varu a po dotyku.
 • Masť z rastliny je užitočná na vonkajšiu liečbu rán. Zmiešajte 1 polievkovú lyžičku. l. suchú bylinkovú šošovku s 50 gramami vazelíny. Táto masť sa tiež vyrovnáva s liečbou ekzému a akné.
 • Abscesy, odlesky, škrabance a vriec môžu ľahko vyliečiť jednoduchú masť, ako sme už povedali, vyrobené vlastnými rukami. Pod uvedenou masťou môže pomôcť aj hnisavé rany, popáleniny, omrzliny, abscesy.

Liečba furuncle doma vyžaduje úsilie a trpezlivosť. Výsledok domácej liečby nie vždy odôvodňuje očakávania, preto pred použitím akéhokoľvek lieku sa odporúča podstúpiť diagnózu lekárom (endokrinológom alebo chirurgom).