Hlavná

Dermatitída

Prostriedky na liečbu zbavenia osoby

Pod všeobecným názvom "lišaj" sa kombinuje pôsobivý počet infekčných chorôb, z ktorých väčšina má plesňový alebo vírusový pôvod. Pri výbere spôsobu liečenia lichenov v osobe je dôležité zvážiť typ infekcie. Pretože každý druh tejto choroby spôsobuje určitý patogén, neexistuje univerzálny prístup k jej liečbe.

Liečba zbavuje človeka doma

Ak sa na tele objaví vyrážka, ktorá sa podobá lišaju, je potrebné okamžite konzultovať dermatológa. Ak zistíte, ako vyliečiť lišajníka človeka, musíte najprv určiť jeho špecifickú formu. Každý druh tejto choroby sa vyznačuje rôznymi vyrážkami. Môžu zasiahnuť ľubovoľnú časť tela (tvár, krk, ramená, nohy) a majú veľkosť s čapicou alebo mierne väčšiu, majú bielu, ružovú alebo červenú farbu, šupinatý alebo hladký povrch.

Určenie typu zbavenia sa fotografie z internetu je ťažké, pretože aj ten najskúsenejší dermatológ nie je vždy schopný rozpoznať ho z vonkajšieho vzhľadu kožných lézií. Môže to vyžadovať laboratórne testy, ktoré identifikujú pôvodcu ochorenia. Až po presnom stanovení typu infekcie je možné zvoliť vhodný liek na liečbu lišejníkov.

ružový

Tento typ ochorenia je jedným z najjednoduchších a najviac liečiteľných. Často prechádza nezávisle počas 6-8 týždňov po vzniku prvej vyrážky. Ako liečiť ružové zbaviť? Pacientovi sa odporúča dodržiavať hypoalergénnu diétu, vyhýbať sa kontaktu so syntetickým a vlneným oblečením, vyhýbať sa slnečnému žiareniu. Pacienti so sklonom k ​​alergickým reakciám predpisovali antihistaminiká.

begird

Aby sa zbavil herpes zoster, je potrebné potlačiť aktivitu jeho patogénu. To si vyžaduje použitie protivírusových liekov, ako sú "Acyclovir" a "Famciclovir". Na zníženie bolesti v miestach vyrážok sú zobrazené blokátory ganglií: "Gangleron", "Pirilen". Na okamžité odstránenie škvŕn používajte masť z lišajníka pre osobu, napríklad "Zovirax" alebo "Epigen".

viacfarebný

Líšeň tohto typu (farebný, farebný, kvitnúci alebo perlový) sa týka hubových chorôb. Liečia sa lokálnymi a perorálnymi antifungálnymi liekmi: Nizoral, Flukonazol, Ketokonazol, Fungoterbine, Lamizil, Itrazol, Irunin. Okrem farmakoterapie sa môžu použiť ultrafialové ožarovanie.

Červený plochý

Tento typ lišajníka sa vyvíja v dôsledku imunitných, metabolických a neurotických patológií. Ak chcete vybrať, ako na liečbu takejto deprivácie človek môže len lekár, pretože metódy terapie sú stanovené striktne individuálne. Pacientovi môžu byť predpísané antibiotiká, antihistaminiká, imunomodulačné a upokojujúce látky, vitamínové komplexy.

strihanie

Tento typ infekcie v medicíne sa nazýva mikrosporia. Ako na liečbu kožného ochorenia u osoby? Na orálne podanie sa predpisujú antifungálne látky (Griseofulvin, Terbinafine) a masť s masťami s podobným účinkom (Clotrimazol, Bifonazol). Pri liečbe zanedbanej formy zbavenia mikrosporov sa môžu predpisovať miestne hormonálne lieky.

Ako liečiť lišejníky u detí

Na liečbu sa používajú antifungálne, antihistaminické a antivírusové látky zodpovedajúce veku dieťaťa. Ak chcete vybrať tieto prípravky, rovnako ako špeciálna masť od privrániť pre deti, môže len lekár. Nesprávne vybrané lieky môžu vyvolať zbytkovú pigmentáciu na koži, neuralgiu a iné komplikácie, takže sa nemusíte sama liečiť.

Druhy masti z lišajníka

Pri rôznych typoch ochorenia sa používajú rôzne lieky na to, aby sa človek nemohol zbaviť vo forme masti. Podmienečne sa môžu rozdeliť na antivírusové, antifungálne, antibakteriálne (používané pri vývoji bakteriálnej infekcie kože), antihistaminiká a hormóny. Je mimoriadne bezpečné vybrať miestne zariadenie na vlastnú päsť. O tom, čo na rozmazanie zbaviť, je potrebné nevyhnutne konzultovať s lekárom. Získajte viac informácií o spôsoboch liečenia lišajníkov.

Video o typoch zbavujúcich a ako s nimi zaobchádzať s ľudovými prostriedkami

V prezentovanom videu je liečba považovaná za zbavujúcu ľudové lieky a hovorí, ako môžu vyzerať príznaky rôznych druhov lišajníkov. Výber hlavných metód liečby by mal byť založený na predpisoch lekára, ale na odstránenie svrbenia a bolesti je celkom možné použiť účinné ľudové recepty, ktoré nemajú vedľajšie účinky.

Spätná väzba na liečbu

Ošetrené zbaviť syna yodditserinom: mazať začiatok, hneď ako tam boli malé škvrny, takže nemali čas rásť. Na lekársky predpis lekár niekoľko dní vypiloval antifungálne tablety, ochorenie rýchlo ustúpilo. Navyše požiadala nášho pediatra, aby si vybral kurz vitamínov na zlepšenie imunity a túto infekciu znovu nezachytil.

Victoria, 23 rokov

Po náhlej zmiznutí zima sa stratila ružová. Dermatológ nepovedal nič, aby odfarbil škvrny a čakal, až všetko prebehne samo. Nedotkla som sa vyrážky, snažila som sa meniť svoje šaty častejšie, ale menej často som sa umyla bez lufy, pretože som čítal, že je ľahké ich rozptýliť po celom tele. Po približne 3 týždňoch sa škvrny skutočne zmenšili a po pár týždňoch úplne prešli.

Ošetrovaný krúžok s jódom, zinkovou masťou a vodným roztokom kyseliny salicylovej. Nevyskytol sa žiadny zvláštny účinok a bolo mi odporúčané, aby som liečil lišejníky na hlave masťou Yam. Trápila ju 2 krát denne, o týždeň neskôr si všimla zlepšenie, hoci spočiatku pochybovala o výsledku, pretože táto masť je určená pre zvieratá. Použil ďalší týždeň a zbavil sa všetkých kôr.

Informácie uvedené v tomto článku sú len informačné. Materiály tohto článku nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Len kvalifikovaný lekár môže diagnostikovať a poskytovať rady o liečbe na základe individuálnych charakteristík jednotlivých pacientov.

Len na liečenie lišejníkov u osoby - verzie chorôb, liekov a národných činiteľov liečby

Dermatologické choroby zahŕňajú lišajníky. Na pokožke sú svrbivé vyrážky, peeling, uzliny, vredy. Sú spôsobené parazitickými hubami a vírusmi. Infekcia sa vyskytuje u osoby, ktorá je chorá kontaktnou metódou. Dermatologická patológia je spôsobená vnútornými faktormi - zníženou imunitou, pretrvávajúcim stresom, chronickými ochoreniami. V medicíne sa mykotické infekcie nazývajú mykózy. Podozrivé vyrážky na koži sú vážnym dôvodom pre kontakt s dermatológa. Samoliečenie vedie k prechodu ochorenia na chronickú formu, komplikuje liečbu.

Čo je lichen

Šupinaté zápalové útvary v rôznych častiach kože spôsobené patogénnymi mikroorganizmami sa zjednocujú v skupine dermatologických ochorení nazývaných "lišaj". Tieto lézie sú lokalizované na rôznych miestach tela:

 • končatiny;
 • späť;
 • pokožku hlavy.

Existuje päť typov lišajníkov. Ovplyvnené oblasti sa líšia veľkosťou, znakmi vyrážok a lokalizáciou miest:

Vírus skupiny Herpes

Oslabená imunitná obrana

Veľké množstvo ružových škvŕn s odlupujúcou sa kôrkou alebo ľahkými vredmi s červenými zápalovými okrajmi. Sú lokalizované na rukách, chrbte, hrudníku, v slabinách. Zrazí veľké oblasti pokožky

Huby rodu Trichophyton a Microsporum

Kontakt s infikovanou osobou alebo zvieraťom, práca bez rukavíc starostlivosti o rastliny

Vlasy tenké a odtrhnutie, objavujú plešatý škvrny. Šupinaté škvrny červenej alebo ružovej farby s malými bublinami s priemerom do 10 cm Lokalizované lišajníky na rukách, tvári, skalpe

Červené ploché lišajníky

Hlavné príčinné činidlo v medicíne nie je známe

Závažná autoimunitná choroba, dedičná predispozícia, stres, alergie, prenášané infekčné choroby, metabolické poruchy

Červené a ružové škvrny s šupinatými vrstevnatými kôrkami. Lokalizujte na končatinách, zničte nechty. V závažných prípadoch sliznice úst, tváre, jazyka

Vírus herpes zoster

Znížená imunita, infekcia u pacienta s kurací kiahňou alebo ako relaps po prenesenom kiahne

Skupiny červených zápalových vezikúl (vezikuly s tekutinou). Vyrážka sprevádza spálenie, silné svrbenie, bolesť. Lezie sú lokalizované na tvári, rukách, hrudníku, očných viečkach, zadku, pod paží, v slabinách

Pityriáza (alebo farebné) lišajníky

Druh kvasiniek Pitirospora húb

Vysoká vlhkosť vzduchu, vysoká stredná teplota

Svetlé alebo ružové a červené rany rôznych veľkostí. Vyskytujú sa v miestach úzkeho styku s odevom. Lokalizované na hrudi, chrbte, zriedka na rukách, v slabín

liečba

Otázka, ako liečiť lišajníka človeka, je úspešne vyriešená. Včasné odvolanie na špecialistu, diagnostiku, liečbu účinnými liekmi, používanie tradičnej medicíny dokáže zvládnuť akýkoľvek druh ochorenia. Obvyklý priebeh liečby lichenov je 1-3 týždne. So slabou imunitou bude pokročilá fáza ochorenia trvať 1-2 mesiace. Trvanie liečebného cyklu, liekov určuje ošetrujúci lekár. Schéma liečebných opatrení závisí od viacerých faktorov:

 • forma zbavená;
 • príčiny choroby;
 • prítomnosť kontraindikácií;
 • dostupných komorbidít.

Domáca liečba

Prísne dodržiavanie lekárskych predpisov je hlavným faktorom, ktorý pomáha rýchlo vyliečiť depriváciu. Terapia v domácnosti vyžaduje niekoľko hygienických pravidiel:

 • obmedziť kontakty pacienta s inými ľuďmi;
 • denne umyť a žehliť posteľ a spodnú bielizeň pacienta;
 • prideliť samostatné jedlo pre ňu;
 • po vykonaní postupov na liečenie lézií dezinfikujte ruky špeciálnym roztokom pripraveným podľa pokynov;
 • denne mokré čistenie v miestnosti pomocou dezinfekčných prostriedkov (napríklad s Alaminol, Alpinol).

Liečba zbavenia osoby drogami

Lieky, ktoré sa používajú na liečbu lišajníkov, majú antivírusové, protiplesňové, antibakteriálne účinky. Tablety a masti sú hlavnými farmakologickými formami liekov. Súčasné využitie finančných prostriedkov na vnútornú a vonkajšiu aplikáciu má silný terapeutický účinok. S komplexnými formami patológie sa predpisujú antibiotiká a hormonálne masti. Zoznam povinných liekov obsahuje vitamíny a iné lieky na posilnenie obranyschopnosti.

pásový opar

Priebeh liečby rezného typu choroby trvá 2-6 týždňov. Záver o ozdravení sa uskutočňuje na základe výsledkov testov (oškrabávania) vykonaných v týždni, mesiac a nezverejnili sa huby. Liečba je predpísaná dermatológiou. Komplex opatrení je účinný, preto schéma zahŕňa rôzne prípravky a farmakologické formy. Tieto lézie sa starostlivo ošetrujú 2-3 krát denne s antifungálnymi masťami:

 • klotrimazol;
 • mikonazol;
 • Lamisil.

Ak chcete zbaviť patogénnych húb na pokožke hlavy pomoc špeciálne šampóny: Nizoral, Mycosoril, Sebozol. Upokojujú pokožku, odstraňujú pocit pálenia, obnovujú postihnuté miesta. Okrem týchto liekov režim liečby predpokladá nasledujúce opatrenia:

 • Očkovaná koža je vo večerných hodinách ošetrená sírou, sulfátovou, salicylovou masťou.
 • Plešové škvrny sa denne mazajú 5% jódom. Postup má sušenie a dezinfekciu.
 • Podľa predpisu lekára je Vidalovo mlieko pripravené v lekárni. Ide o lokálne protiplesňové činidlo na báze kyseliny boritej, lotion s obsahom síry, alkoholu, kyseliny salicylovej a ďalších zložiek.
 • Kortikosteroidy Sinaflanc, Triderm, Hydrocortisone je predpísaný na výskyt závažného zápalu a svrbenia. Tieto lieky majú vysoké riziko nežiaducich účinkov, takže ich použitie je obmedzené na 5 dní.
 • Tabletové antifungálne lieky Terbinafín, Itrakonazol, Griseofulvin, Ketokonazol sa používa na liečbu rozsiahlych lézií a pri ťažkých infekčných ochoreniach. Odoberajú sa podľa pokynov. Predávkovanie liekov negatívne ovplyvňuje funkčnosť pečene a obličiek. Opatrenia sa predpisujú pre tehotné ženy a ženy počas laktácie, pre pacientov s chronickými ochoreniami pre deti predškolského veku.
 • Je užitočné prijať imunomodulátory, lieky Troxevasinum, Ascorutin na posilnenie steny krvných ciev.

ružový

Liečba Gilbertovej choroby (alebo ružového lichenu) trvá 4-6 týždňov. Na odstránenie zápalu a odstránenie bolestivého svrbenia predpisuje lekár antihistaminiká:

 • Tsetrin;
 • suprastin;
 • Claritine;
 • Zyrtec.

Počas liečby ružového lišca sú komplexy vitamín-minerál povinné. V závažných prípadoch sú lieky predpísané na stimuláciu imunity. V závislosti od stavu pacienta dodatočne aplikujte:

 • Pri zvyšovaní teploty sú potrebné antipyretické lieky.
 • Ovplyvnené oblasti sú liečené nehormonálnymi masťami.
 • Zmäkčte pokožku v ohniskách zápalových broskýň, rakytníka a ďalších prírodných olejov.
 • Hormonálne masti Hydrokortizón, Prednisolonium sa používa pri ťažkých ochoreniach. Rýchlo odstraňujú nepríjemné prejavy ochorenia.
 • Aby sa zabránilo šíreniu vyrážok, lézie sa liečia antiseptikmi - Sanguirithrin, Chlorophyllipt.
 • Pri čistení kože je riziko streptokokovej infekcie vysoké, takže sú predpísané antibakteriálne lieky.

Liečebný režim nezahŕňa liečbu ohniská infekcie jódom, sírou, masťou, liečivami s kyselinou salicylovou. Tieto lieky uspokojujú pokožku a zhoršujú stav pacienta. Pri vykonávaní vodných procedúr netrežte pokožku žinenkou, čo vedie k rozšíreniu infekcie. Nepoužívajte kúpele, napaľujte pokožku. Ovplyvnené oblasti by nemali byť navlhčené.

Stav pacienta sa zhoršuje prienikom ultrafialového žiarenia na pokožku. Okrem komplexnej liečby sa pacientom odporúča špeciálna diéta, neprípustné používanie alkoholických nápojov. Nenoste bielizeň zo syntetických tkanín, aby ste nevyvolali zvýšené potenie a dodatočné podráždenie pokožky. Relapsy spôsobujú hypotermiu, silnú fyzickú námahu, stres.

Červený plochý

Použitie kortikosteroidov a chemoterapeutických liekov Hydroxychlorochin, Chloroquine - hlavná liečba červených plochých lišajníkov doma. Schéma terapie zahŕňa:

 • V akútnych podmienkach sú predpísané antibiotiká skupiny s penicilínom.
 • Na pozadí antibakteriálnej terapie je potrebné chrániť mikroflóru, odporúčame Lineks, Nystatin.
 • Na liečbu ohniskových zápalov používajte masť hydrokortizónu alebo prednizolón.
 • Antihistaminiká pomáhajú odstrániť svrbenie - Suprastin, Tavegil. Prípravky novej generácie Zirtek, Zetrin majú menej vedľajších účinkov.
 • Podporuje imunitné multivitamíny s vysokým obsahom vitamínov A, E, C, tinktúry Echinacea, ženšenu.
 • Chladiace prípravky na báze mentolu znižujú podráždenie.
 • Pri silnej bolesti sa odporúčajú analgetiká - Ketanov, Ibuprofen, Paracetamol a ďalšie.

begird

Antiherpetické lieky Famciclovir, Acyclovir, Valtrex sa používajú na liečbu šindľov. Súbor terapeutických opatrení zahŕňa:

 • Nesteroidné protizápalové lieky Indometacin, ibuprofén (masť alebo tablety), gél s Lidokaínom zmierňujú bolesť a svrbenie.
 • Na odstránenie horúčky a normalizáciu telesnej teploty pomôže Paracetamol.
 • Zelená, Fucorcinum (alebo kvapalina Castellani), iné antiseptiká ošetrujú vezikuly (vezikuly s kvapalinou), čo zabraňuje šíreniu infekcie.
 • Krém Epigen založený na kyseline glycyrrhizovej je obzvlášť účinný v šindľoch.
 • Kortikosteroidy nie sú predpísané, zhoršujú stav pacienta a spôsobujú vedľajšie účinky.
 • V závažnej kožnej patológii sa v prípade bakteriálnej infekcie predpisujú antibiotiká.
 • Pre mimoriadne ťažkých pacientov je potrebná adícia antidepresív, použitie fyzioterapie, akupunktúry, plazmaforézy (metóda čistenia krvi).

Ako zaobchádzať s kožným ochorením doma: najlepšie postupy

Zbavenie zbavenia sa bude oveľa efektívnejšie, ak sa vedome priblížite k problému, určite zdroje infekcie, príčiny ochorenia, charakteristiku ochorenia a spôsoby obnovy.

Aké formy deprivácie sú vhodné pre terapiu doma

Domov a ambulantná liečba prístupné všetkým pásový opar, vrátane nákazlivé forme spôsobené baktériami, vírusmi, hubami alebo spory.

Medzi nákazlivé druhy patria:

 • strihací herpes (herpes)
 • ružová (zhibera)
 • perlový (viacfarebný)

Pásový opar. Huby (dermatofyty) sa šíria do oblastí tela pokrytých vlasmi. Oni sú častejšie postihnutí deťmi z mačiek a psov. Toto je najinvazívnejšia forma lišejníkov. Môžete sa nakaziť aj v inkubačnej dobe, keď nosič ešte nemá vizuálne príznaky tejto choroby.

Šindle (herpes). Vyvoláva ochorenie - herpes vírus. Porážka vo forme mokrých bublín sa rozbieha na tvári a tele, čo sa prejavuje bolesťou a teplotou. Pre okolia je tekutina, ktorá tečie z vezikúl, nakažlivá.

Ružová. Zdá sa, že sú to ružové šupinaté škvrny, častejšie na chrbte. Nemá silnú virulenciu, teda slabú infekciu. Zhibera často nepodlieha žiadnej lekárskej intervencii s tvorbou protilátok.

Štipľavý (viacfarebný). Huby (kvasinkový rod) ovplyvňujú vrchnú vrstvu pokožky vo forme žlto-hnedých škvŕn. Toto je najmenej nákazlivá forma lišejníkov. Vždy nie je možné vyliečiť mykotické huby. Pacient by mal podstúpiť antifungálnu liečbu každú jar, vyhnúť sa slnečnému žiareniu, aby sa zabránilo opakovaniu v akútnej forme.

Často sa človek nakazí so slabým imunitným odpudzuje rovnako ako pri styku s virulentným formám zbavenie po kontakte s chorými zvieratami, alebo ľudia nepoužívajú svoje veci, ako je hrebeň, uterák. Hubové pásový opar ľahko nakazí v oblastiach s vlhkosťou v bežnej saune, bazénu.

Existujú typy dermatomykózy, ktoré napadajú ľudí, ktorí majú dedičný faktor ochorenia. Častejšie tieto druhy nie sú nebezpečné pre ostatných.

Na neinfekčné formuláre zbaviť sa:

 • svrab
 • plochá červená
 • ekzém

Šupinatá (psoriáza). Príčina ochorenia má viacero faktorov. Zobrazuje belavé plaky na lakťoch, zadok, kolenách, dlaňach. Bohužiaľ nie je možné úplne vyliečiť túto chorobu.

Červený plochý. Táto forma lišajníka nesie chronický priebeh. Príčinou choroby je zlyhanie endokrinného a imunitného systému. Koža je ovplyvnená dráždivou nodulárnou vyrážkou karmínovej farby.

Ekzém. Choroba sa vyskytuje v dôsledku chronických alergií, nedostatočnej imunitnej odpovede na podnety a psycho-emocionálneho preťaženia. Charakterizované vlhkými škvrnami a šupinatými bublinami s ružovými odtieňmi. Pri neprimeranej liečbe je ochorenie komplikované hubovou a bakteriálnou infekciou.

Čo je potrebné urobiť pred domácou terapiou?

Pri liečbe infekčných foriem dermatomykózy doma je dôležité dodržiavať prísne hygienické a hygienické predpisy, aby sa zabránilo relapsu a chrániť členov rodiny.

 1. Denné mokré čistenie s prídavkom alaminu, po ktorom nasleduje nahradenie handier.
 2. Po čistení ošetrujte povrch dezinfekčnými prostriedkami a protiplesňovými sprejmi.
 3. Vykonajte v čase ochorenia koberce, plyšové hračky, prikrývky a pohovky na sedacie súpravy.
 4. Čalúnený nábytok pokrytý jednorázovými plienkami.
 5. Varte, umyť posteľnú bielizeň a oblečenie pacienta oddelene od iných vecí rodiny s prídavkom chlóramínu 1% alebo síranu amónneho.
 6. Ak chcete dať suché čistenie bavlny-perie vankúše, matrace dvakrát do mesiaca.
 7. Zmeňte lievik, ktorý sa má vykonať za dva dni.
 8. Vyberte individuálne uteráky a posteľnú bielizeň pre každého člena rodiny.

Pri akomkoľvek zbavení sa je potrebné prehodnotiť obvyklú cestu a spôsob života.

Životný štýl a hygiena. odporúčania:

 1. Voda krátkodobé procedúry pod sprchou brať jedenkrát denne (vo výške choroby asi tri dni na umývanie sa neodporúča).
 2. Používajte na kúpanie mydlového dechtu a šampónov s selénom.
 3. Neotrite postihnutú oblasť tak, aby ste neroztierali plaky nad telo.
 4. Použite individuálny uterák a bielizeň.
 5. Osobné veci (hrebeň, kozmetika, krémy) by sa mali skladovať zvlášť.
 6. Po každom stieraní tela sa uterák má vařit a žehliť.
 7. Začnite oddelené koše pre špinavé veci.
 8. Spodná bielizeň je opotrebovaná z jemného prírodného vlákna.
 9. Pravidelne členovia rodiny by sa mali umyť antifungálnymi látkami a dezinfikovať posteľnú bielizeň.
 • intenzívne športové aktivity kvôli korozívnemu účinku potu
 • používanie chlórovanej vody a žieravín pre domácnosť
 • návštevu sauny

Pri nákazlivých formách (kožných ochoreniach) je potrebná presná zhoda s pravidlami. Často sa vyskytujú ohniská rodinnej alebo kolektívnej infekcie vo vzdelávacích inštitúciách.

Ak stratíte hlavu, mali by ste ju zakryť vreckom. Je lepšie holiť vlasy úplne. Zmena šatky každý deň. Po použití sú zničené.

Kým nie je potrebná úplná liečba na obmedzenie komunikácie. Dieťa je v karanténe a nezúčastňuje sa na vzdelávacej inštitúcii až do zotavenia.

Všeobecná liečebná taktika pre rýchlu likvidáciu

Predtým, než sa terapia po prvýkrát objaví exacerbácia, musí sa stretnúť s dermatológom na presnú diagnózu.

Príslušná taktická terapia, ktorá vám umožňuje rýchlo a účinne vyliečiť vašu chorobu, je:

 • očistenie od mikroflóry
 • sušiace antiseptiká
 • kompletná diéta
 • adekvátnej imunoterapii
 • vedomosti o charakteristikách ich ochorenia

Pre úspech v liečbe lekára menovaný antimykotický krém, a ak je to potrebné, kurzy hormonálnych masti. Na rýchlu úľavu sa odporúča liečiť lišejníky liekom obsahujúcim síru a jód ráno a večer.

Spolu s lekárnictvom znamená, že je dobré použiť domáce lieky vyrobené podľa osvedčených ľudových receptov. Napríklad krém založený na dlho zaslúženej zaslúženú lásku chorého brezového dechtu, zmiešaného so sírou masťou.

Okrem toho sa finančné prostriedky používajú na odstránenie príznakov nerovnováhy:

 • chelátory
 • fyzioterapia
 • imunomodulátory
 • komplexov vitamínov

Funkcie rôznych typov lichenov, ktoré ovplyvňujú čas obnovy

Každý typ ochorenia má svoje vlastné zvláštnosti, vzhľadom na to, že je možné výrazne skrátiť podmienky liečby.

Peregrine lichen. Takýto lišajník je citlivý na ultrafialové svetlo, takže keď sa choroba prejaví, zostane pod slnkom kvôli sfarbeniu škvŕn. Tradične sa na liečbu použil salicylový alkohol. Najefektívnejšie je liečiť silnými antifungálnymi masťami, ktoré uvoľňujú relaps. Je dobré používať zriedený ocot na vyčistenie lézií.

Šindle herpes simplex. Zaoberá sa len komplexným spôsobom pod dohľadom kvalifikovaného odborníka s menovaním fyzioterapeutických postupov. Môžete sa umyť len mimo akútnej fázy, spálenie a morská voda sú kontraindikované.

Pink lichen. Je zakázané odtrhnúť vyrážku. Na odstránenie svrbenia použite antihistamínové komplexy. Lichen tohto druhu často prechádza bez liečby. Hlavná vec nie je priniesť bakteriálnu infekciu do svrbivých papulov. Rýchle hojenie je podporované krátkym ultrafialovým ožiarením počas 10 minút. Užívanie chladnej sprchy s viacfarebnou formou lišajníkov je veľmi užitočné, upokojuje svrbenie uzlov.

Pásový opar. K liečbe pacientov s kožného ochorenia by mali bezodkladne, pretože choroba môže rozvinúť do chronickej a pacient so sebou nesie riziko nákazy pre ostatných. S touto formou ochorenia nemôžete navštíviť morskú pláž.

Pravidlá výživy

Ak osoba ľahko lieči chorobu, je možné stav zhoršiť. Ak lišajník nezmizne dlhú dobu, je potrebný integrovaný prístup. Bez vyváženej stravy sa tento problém nedá vyriešiť.

Nutričná výživa by mala byť nevyhnutne nasýtená vápnikom a vitamínmi a zahŕňa:

 • zeleniny a sezónnej zeleniny
 • orechy, sušené ovocie, med
 • otruby najmenej 2 polievkové lyžice. lyžice
 • ľanové semeno
 • bobule ruských lesov
 • ryby a morské plody
 • ovocie sezóny
 • pšeničných klíčkov
 • všetky druhy kapusty

Mohutnú zoznam je určené na zníženie alergénnych zákazy a nadmerné zaťaženie katalytické tela a odstrániť produkty, ktoré spúšťajú rast hubových flóry, za účelom uvoľnenia ochranné sily pre liečenie.

Pri exacerbácii sú zakázané:

 • kuchynské byliny
 • konzervované výrobky
 • marinády
 • huby
 • korenie
 • alkohol
 • silný extraktový vývar
 • všetky druhy párkov
 • údené a vyprážané potraviny
 • tučných rýb a mäsa
 • tvrdé tvrdé syry
 • kaviár
 • citrusové plody
 • koláče
 • kakao
 • pulz
 • káva
 • aromatické prísady a konzervačné látky
 • plnotučné mlieko
 • sýtené nápoje
 • majonéza
 • teplé jedlá
 • sladké potraviny a sladkosti

Všeobecné odporúčania zahŕňajú pravidlá súvisiace s dlhovekosťou:

 1. Odporúča sa uviesť raňajky s obilninami a tvarohom.
 2. Stravovanie je možné vykonať až päťkrát denne.
 3. Režim pitnej vody by mal obsahovať minerálne vody, bujnú papagáj, kompóty, džúsy a čistú vodu do dvoch litrov.
 4. Pred vstupem do postele vstupujte do stravy kefír alebo jogurt.
 5. Bielkovinové produkty sú lepšie na parenie.
 6. Úplný spánok a každodenné prechádzky.

Účinné farmaceutické a terapeutické režimy

Farmaceutický priemysel ponúka mnoho nástrojov, ktoré zmierňujú nepríjemné ochorenie. Klasické terapia recept obsahuje: zmäkčovanie a sekcií spracovanie antimykotické prípravky a masti na báze močoviny a kyseliny salicylovej.

Terapeutická podpora zahŕňa:

 1. Pravidelné podávanie liekov, antihistaminík, protizápalových komplexov.
 2. Liečba postihnutých oblastí kyselinou salicylovou, masťami ichtyolom, dechtom.
 3. Parafínové procedúry, fototerapia, kryokonzervácia, ultrafialové ožarovanie, laserová liečba.
 4. Oprava výkonu.
 5. Súlad s HLS.

Viacfarebný lichen. Na odstránenie svrbenia sú uzly namazané Advant a Beloderm. Všetky antifungálne krémy sú dlhodobo predpísané.

 • bifonazol
 • klotrimazol
 • terbinafín
 • isokonazol
 • Mikozolon
 • Lamisil
 • ketokonazol
 • Grizeofulfin
 • Orungal

Hnačka na hlave vyžaduje použitie antimykotického šampónu Nizoral.

Po štyroch dňoch používania antimykotickej masti odstránené šupiny by mali byť odstránené pomocou keratolytickej látky a sódy. Liečba sa má vykonať až do úplného vyčistenia.

Podobná terapia sa vykonáva aj pri iných hubových formách lichenov (plochých a krúžkovitých).

Pink lichen. Tento typ ochorenia je vhodný na naplnenie Oletrinu s antibakteriálnou vlastnosťou.

Šindle vírusových lišajníkov. Liečba sa vykonáva v 4 smeroch:

 1. Spracovanie zelene.
 2. Mazanie acyklovirom.
 3. Perorálne podávanie Acyclovir a Cycloferon.
 4. Prijatie antihistaminík a analgetík.

Huby pityriázy. liečba:

 • flukonazol
 • Soultz
 • imidazol
 • cykloserín

Pomocným opatrením je umývanie tela šampónom Nizoral.

Šupinatý lichen. liečba:

 • Takloneks
 • Excimer systém
 • adalimumab

Antibiotiká, antialergické, hormonálne lieky, imunomodulátory sú predpísané iba dermatológiou v prípade veľkých vyrážok sprevádzaných bakteriálnymi komplikáciami.

Pozor prosím! Deti mladšie ako 14 rokov a tehotné ženy sú liečené masťami na báze kyseliny sírovej najviac päť dní.

Ďalšie farmaceutické látky môžu byť použité na sušenie a aseptickú liečbu vyrážok a zrýchlenie čistiaceho času:

Aspirínové kompresie. Dvadsať tabliet aspirínu a 2 polievkové lyžice. lyžice alkoholu. Trieťte tablety a pridajte alkohol. Aplikovať na záplaty pod obväzom.

Furatsilinovye pleťové vody. Sedem tabliet Furatsilina a 10 g. teplej vody. Uchovávajte vlhké tampóny po dobu 15 minút.

Čistiaci krém z manganistanu draselného. Ružový roztok manganistanu draselného a peroxidu vodíka. Súčasne s bavlnenými tampónmi sa tieto finančné prostriedky uplatňujú na postihnuté územie. Výsledná tmavá pena sa odstráni z kože.

Ľudové populárne a originálne spôsoby liečby

Rastlinná terapia a frakcie z nich sú obľúbenou metódou liečby pre mnohých ľudí. V kombinácii s tradičnej medicíny starovekých osvedčenými metódami umožňujú neutralizovať príznaky dlhodobých chronických ochorení, zmiernenie akútnej, že nemajú nepriaznivé účinky, ktoré sú vlastné oficiálne medicíne a čo je dôležité zachovať dostupnosť pre väčšinu populácie.

Pozor prosím! Pred použitím ľudovej terapie je potrebné získať súhlas od dermatológa, ako aj skontrolovať alergický stav lieku. K tomu je nástroj umiestnený na predlaktie, pričom po dvoch hodinách sa hodnotí individuálna citlivosť. Ak nie je začervenanie, potom sa látka môže používať v domácej terapii.

Ľudové starodávne liečivé lektvary

Doma môžete pripraviť efektívne masti, hovory, odvarky, kúpele a infúzie, ktoré vyliečia takmer všetky druhy lišajníkov. Obzvlášť účinná je liečba chronických ochorení na báze dechtu brez, celandín, jód.

Prípravky pripravené na týchto frakciách inhibujú fungálnu a vírusovú flóru dermis a skracujú dobu ochorenia.

 • koncentrovaný decht
 • kyselina salicylová (prášok)
 • decht
 • rustikálny olej alebo rybí olej

Zmiešajte zložky akéhokoľvek receptu v rovnakých rozmeroch a aplikujte na uzly ráno a večer. Použiť desať dní.

Pleťový krém s kandidánom:

 • 100 gr. trávnatá tráva
 • 50 gr. alkohol

Pod pevným viečkom na tmavom mieste by sa liek mal infúziť 25 dní. Dehydratujte denne.

 • celandín 40 gr.
 • Lanolín 20 g.
 • Vaselín 20 gr.

Ošetrovanie sa vykonáva rovnakým spôsobom ako s dechtovými obkladmi.

Kúpeľ s kandidánom:

 • odvar z 100 g. lastovičník
 • päť litrov vody

Pridajte do kúpeľa. Vezmite si úpravu vody počas 10 minút počas týždňa.

Recept je založený na jóde. Pri tejto liečbe sa jód strieda s brilantnou zelenou. Alternatívne sa lieky aplikujú na postihnuté miesto.

Staroveké spôsoby liečenia fungálnych lichens:

 1. Hrozienka. Vyrezávajte veľké bobule tmavých hrozien, aby ste matili miesto zranenia.
 2. Jablkový jačmeň. Aplikujte pleťový prostriedok s octom z jablkového muštu po dobu 10 minút.
 3. Cesnak a glycerín. Šesť strúčiky cesnaku zmiešané s lyžicou glycerínu. Trvá na tom tri dni. Aktívne liečiť lichen.
 4. Cranberry. Namočte šťavu z čerstvých plodov štyrikrát denne.

Starodávne metódy liečenia vírusových lišajníkov:

Recepty s cesnakom

 1. Cesnak a drevené uhlie. Plátky čerstvého cesnaku sa aplikuje pripraviť 10 min, potom sa počas 15 minút sa aplikuje odvar koreň suspenzie lopúch a breza rozdrvené uhlie.
 2. Nesmrteľnosť, lopúch, celandín, koreň púpavy. Trvať na lyžičke byliniek v pohári vriacej vody. Aplikujte krém na 10 minút.
 3. Horčica a olej. Líšok je rozotretý maslom a posypaný horčicou.
 4. Zelené vlašské orechy. Liehovinová tinktúra zo zelenej škrupiny orechov na škvrny jazvochki.

Starodávne metódy liečenia pityriazis lichen:

 1. Sorrel a Ruta. Nakrájané šťavy alebo ruje zmiešané s 3 lyžicami roľníckeho masla. Aplikujte dvakrát denne.
 2. Aloe. Rezané listy nakrájame na nočné škvrny.
 3. Boritá kyselina. Lubricujte roztokom kyseliny boritej vo vode.

Pôvodné metódy liečby

Táto časť obsahuje originálne recepty čitateľov novín HLS:

 • Ashový olej. Vyhoďte staré noviny v sklenenej miske. Odstráňte všetok popol. Na taniere použite žltý povlak na trenie.
 • Prášok z popola. Popol z vypáleného suchého slnečnice sa zriedi vodou do kašľa. Mazajte počas 4 dní.
 • Ocot, olej, škrob. Nalejte do troch kontajnerov. Striedavo a rýchlo zbaviť octu, oleja, škrobu.
 • Kalendula s jódom. V čajovej lyžičke vodky alebo tinktúry nechtíka riediť 7 kvapiek jódu. V noci namažte papuly.
 • Propolis. Naneste tinktúru propolisu na postihnuté miesto po dobu 5 dní.

Zhrnutím téma liečby lišajníka, je potrebné poznamenať, že liečba tinea nemožno odložiť na zajtra, vzhľadom k vysokej virulencie huby ako chorí ohrozuje milovanej, a choroba sa rýchlo vyvíja do chronického štádia. Metódy domácej liečby nevylučujú primárnu konzultáciu s dermatológiou. Efektívna liečba je stále dosiahnutá komplexným vplyvom na chorobu pomocou farmakologických liekov na predpis a domácich liekov.
Zdravie pre všetkých!

Našli ste chybu? Vyberte ho a stlačte tlačidlo Ctrl + Enter, nás informovať.

Ako liečiť lišajníka človeka doma

Každá tretia osoba čelila problému hubových infekcií, zvyčajným typom ktorého sú lišajníky, z ktorých väčšinu sme počuli už od detstva.

Problém je veľmi nepríjemný, spôsobuje nepríjemné pocity a zhoršuje vzhľad a stav našej pokožky, ak nie včasná liečba, ochorenie sa môže vyvinúť do chronickej formy a spôsobiť rad ďalších patológií.

Versicolor - infekčné ochorenie kože, plesňové prírode, môže byť infekčný forme, sa prenáša z človeka na človeka, a bezpečné, vonkajšie znaky, škvrny na povrchu kože, niektoré druhy môžu infikovať a slizníc.

Druhy zbavujúce osobu

 • pásový opar;
 • pityriasis;
 • ružová;
 • Plochá červená;
 • pásový opar;
 • mokrá;
 • Bielu.

Pozrime sa na podrobný opis každého druhu, ako aj na spôsoby, ako s ním zaobchádzať.

pásový opar

Vírusová choroba, nazývaná tiež herpes zoster, má tendenciu ovplyvňovať nielen kožu, ale aj centrálny nervový systém. Spravidla sú ľudia vystavení riziku po dosiahnutí veku 50 rokov, pretože nízka úroveň imunity nemôže ochrániť telo pred parazitmi.

Príčiny výskytu:

 • Znížená imunita;
 • Choroby a poruchy celkového obrazu krvi;
 • Infekcia HIV;
 • Onkozabolevaniya, chemoterapia;
 • Manipulácia s transplantáciou orgánov;
 • Diabetes mellitus;
 • Zložité zranenia so stratou krvi;
 • Dlhodobý príjem liekov na báze hormónov a antidepresív;
 • Chronické ochorenia, ako je cirhóza, hepatitída, kardiovaskulárne ochorenia.

príznaky:

 • Zvýšená teplota;
 • Ťažká nevoľnosť, zvracanie;
 • bolesť hlavy;
 • Pálenie a vážne svrbenie na miestach, kde sa čoskoro objaví vyrážka;
 • Vyvíjajúce sa ružové škvrny, bez obzvlášť jasných hraníc a tvarov;
 • Bubliny na miestach, ktoré môžu prasknúť, vyvolávajú bolestivé pocity;
 • Poruchy gastrointestinálneho traktu.

Možné dôsledky:

 • Úplná paralýza alebo znížená citlivosť končatín;
 • Porušenie koordinácie;
 • Hluchota (úplná alebo čiastočná);
 • Glaukóm (zvýšený vnútroočný tlak);
 • Zápal akýchkoľvek vnútorných orgánov;
 • Dôsledky závisia od stupňa a formy ochorenia, takže ak nie je liečené, môžete čeliť mnohým nepríjemným rozhorčeniam.

Lieky na liečbu

Salicylový alkohol - antiseptické, po každom umývaní rúk utrite bavlnu s vyrážkou.

masti:

 • sírová- najlacnejšia metóda boja proti mykózam. Na niekoľko týždňov, 2 krát denne pôsobiacich na postihnuté oblasti pokožky, pripravte sa na nepríjemný zápach a obsah tuku v koži po tom, ako liečba prebehne bez zanechania stopy.
 • ketokonazol - Použite dva až štyri dni niekoľkokrát, kým príznaky nezmiznú.
 • klotrimazol - v priebehu mesiaca je tu aj niekoľko troch-štyrikrát denne.
 • miconazole- Desať dní, dvakrát denne.
 • terbinafín- raz za dva týždne (kontraindikované pre deti do 12 rokov).
 • acyklovir Masť zvonka, tablety smerom dovnútra

V niektorých prípadoch sa antibiotiká, antivírusové, antimikrobiálne a imunostimulanty dodatočne predpísajú na použitie v interiéri. Je potrebné prísne dodržiavať dávkovanie a spôsob podania podľa pokynov.

Liečba ľudovými prostriedkami

cibuľa

Cibuľa, vyprážané na ohni bez hornej vyprážanej vrstvy, vhodné na jeden a pol - dve hodiny na zaparenie. Opakujte až 10-krát.

cesnak

Zmiešajte tri stroužky nasekaného cesnaku so 100 gramami teplého medu a jednu lyžicu popola, naneste na kožu tenkú vrstvu húb, až sa absorbuje a uschne.

večný

Pripravte infúzie slamiha (šálka vriacej vody naliať lyžicu bylinných čajov a dať hodinu na teplom mieste), zotrela riešenie obväzom alebo gázy, a kladieme na dvakrát denne balenie asi desať minút.

Pink lichen

Vyskytuje sa najčastejšie v zime, v chladnom období u dospelých, zriedkavo u detí, jeho druhé meno je pitiriáza.

dôvody:

 • stres;
 • imunodeficiencie;
 • Narušený metabolický proces tela;
 • podchladenie;
 • Ďalšie infekčné ochorenia v anamnéze;
 • Nedávne očkovanie s výraznou abnormálnou reakciou;
 • Zuby chrobákov, blch a iných škodlivých hmyzu;
 • Choroby tráviaceho traktu a tráviaceho traktu.

príznaky:

 • Bolesť hlavy, hlavne ráno;
 • Peeling, svrbenie na postihnuté časti kože;
 • Vyrážky s charakteristickou ružovou farbou;
 • Rozšírené lymfatické uzliny (inguinálne, krčné, axilárne);
 • Letargia a pocit únavy;
 • Bolestivé pocity v kĺboch.

Bodky môžu byť až dva centimetre, najprv postihujú kmeň a potom všetky ostatné časti, ktoré zaberajú viac ako 80% zdravého tela, sa choroba môže vyvinúť dlhšie ako dva mesiace a prejaviť sa ako predĺžená vysoká teplota.

Liečba liekom

Celkový kurz trvá od štyroch do šiestich týždňov.

tablety:

 • Cetrin, Claritin, Suprastin, Aleron - antihistaminiká, antialergické, zmierňujú zápal a svrbenie.
 • Vitamíny - na posilnenie imunity a ochranných funkcií tela.
 • Antipyretiká - len ak je teplota vyššia ako 38 stupňov, viac ako dva dni.

vonkajšie:

 • Jód, peroxid, salicylalkohol, olej z rakytníka - ošetrujte pokožku od piatich dní do dvoch týždňov.
 • Hydrokortizón, prednizolón - masť založená na hormónoch, pre pokročilejšie štádiá ochorenia.
 • Používajte podľa pokynov, dodržiavajte interval, dávku.

Liečba ľudovými prostriedkami

Všeobecné odporúčania:

 • Nie je dusené v horúcej vode, v saune, v saune;
 • Zabráňte kontaktu s syntetickými tkanivami, uprednostnite bavlnu;
 • Nepoužívajte kozmetické krémy, spreje ani iné telové výrobky;
 • Nenoste vlnené výrobky;
 • Pri kúpaní sa snažte nečistiť choré škvrny;
 • Vyhnite sa priamemu slnečnému svetlu.

Tinktúra celandínu

Listy s stopkami jemne nasekané a umiestnené do tmavého, skleneného kontajnera, nalejte vodku na dokončenie pokrytia surovín, trvajú na 3 týždne (21 dní), každý deň, ktorý by sa nezrážel.

Vezmite 10 kvapiek dovnútra (rozpustite v 15 mililitroch vody) 20 minút pred jedlom, až do úplného zotavenia. Môže sa tiež aplikovať zvonku, pričom sa vyčistí vyrážka raz za deň, až kým sa miesta nezľahčia.

Dechtová breza

Maslo v rovnakom množstve zmiešané s dechtom a pracuje pokožka. Uchovávajte v chladničke maximálne mesiac.

tárajov

Glycerol + oxid zinočnatý v prášku + voda (1: 1: 1) v zmesi až do homogénneho stavu a nanesie sa na postihnuté oblasti zoster približne pol hodiny, potom odstrániť zostávajúce zmes tampónom namočeným v octu roztoku.

Peregrine lichen

Taktiež sa nazýva viacfarebná, hubová, mikrobiálna choroba.

dôvody:

 • Oslabená imunita;
 • Zvýšená sekrécia a potenie tela;
 • tuberkulóza;
 • Dlhodobé vystavenie slnku;
 • Nesprávne vybrané kozmetické výrobky.

príznaky:

 • Vzhľad škvŕn hnedých, žltých, ružových odtieňov;
 • Postupne malé, malé miesta sa zlúčia do jedného spojitého;
 • Po opaľovaní a vystavení slnku sa farba škvŕn stáva biela;
 • Pri exacerbácii sa v problémovej oblasti odlupuje.

Na potvrdenie ochorenia môžete použiť nasledujúcu metódu: Naneste 2% roztok jódu na poškodenú oblasť s tenkou vrstvou 1 až 2 cm, ochorenie sa potvrdí, ak sa ošetrená guľa zmení na hnedú.

Liečba liekom

S touto diagnózou sa bude najlepšie vysporiadať ultrafialové žiarenie, ktoré prenikne tak hlboko, že z deprivácie nebude stopa, celé hubové plemeno sa zrúti v najhlbšej časti kože.

Vonkajšie môžete použiť:

 • Masti a krém (Terbinafín, Miconazol, Lamisil, Bifonazol);
 • Roztoky (klotrimazol, kyselina salicylová, tinktúra z kalendula);
 • Tablety s antifungálnym účinkom sú predpísané so zanedbateľnými formami.

Zvyčajne lekári odporúčajú pri použití denné krémy a masti, ktoré vytvoria ďalšie vlhkosť vo večerných hodinách využívať salicylovú alkoholu alebo nechtík, ktorý naopak bude vysušenie pokožky po suchej vločky sa oddelí pred spaním použiť krém znova.

Dodržujte takúto schému, až kým sa príznaky nezotavia a nezmiznú.

Liečba ľudovými prostriedkami

Teplú vodu

To je považované za najlepší spôsob, ako zaobchádzať aj s najne zanedbateľnými štádiami v krátkom čase.

Olej z jedlí

Pevný olej v rovnakých pomeroch zmiešaný s vodkou, až päťkrát denne, sa aplikuje na rany s bavlneným kotúčom, pred každým použitím pretrepte.

lastovičník

V rovnakých pomeroch sa vodka s čerstvým rastlinným džúsom zmieša a infunduje sa desať dní na mieste chránenom pred svetlom, aplikovaným vo forme vody.

bylinný

1 polievková lyžička kvetu nakrájaného na 2 lyžice čiernych listov, nalejte pol litru vriacej vody a trváme hodinu. Piť 100 mililitrov trikrát denne po jedle.

pohánka

Vývar z varenej pohánky, napätie z obilnín, vychladnúť a urobiť pleťové vody s vaty.

Červené ploché lišajníky

Hubová choroba, častejšie sa stretáva s ženskou polovicou populácie, vo forme nodulárnych vyrážok na rukách, hrudníku, nohách, žalúdku, prejavuje sa hlavne v lete.

Dôležité! Červené lišajníky môžu ovplyvniť povrch slizníc (škrupina úst, pohlavných orgánov) a nechty!

dôvody:

 • imunodeficiencie;
 • Diabetes, vegeta-vaskulárna dystónia a iné chronické ochorenia v aktívnej forme;
 • Zriedka sa dotýka infikovanej osoby.

príznaky:

 • Škvrny červenej, hnedej, ružovej;
 • Neurčitý, fuzzy tvar;
 • Pri kontakte so slnkom sa škvrna stáva viditeľnou v tmavom, bohatom odtieni;
 • Z rôznych miest prechádza do jedného;
 • Zriedkavý peeling;
 • Zriedkavé potenie.

Liečba liekom

Kortekosteroidy

Základ liečby (Hydroxychlorochin) v akútnom štádiu je kombinovaný s penicilínom a hormonálnymi masťami (prednizolón, hydrokortizón)

tablety:

 • Suprastin, Tavegil - zmiernenie svrbenia;
 • Vitamíny prevažne A a E, sú najviac zodpovedné za stav kože;
 • Analgetiká - s ťažkou, netolerovateľnou bolesťou;
 • Tinktúry a roztoky mentolu - majú za následok chladenie, môžete zabudnúť na bolesť a svrbenie na krátku dobu.

Liečba ľudovými prostriedkami

Calendula masť

Môžete si kúpiť v lekárni pripravený a môžete sa variť sami, je to jednoduché. 10 gramov rozdrvených kvetov nechtíka leskne 50 gramov vazelíny a aplikuje sa na chorý povrch kože.

Rastlinný olej

Po 15 až 25 minútach na úpravu kompresie z impregnovaného gázového tampónu na postihnuté miesto stačí jedenkrát denne.

pásový opar

Plesňová, infekčná choroba postihuje kožu, nechty, vlasy.

dôvody:

 • Slabá imunita;
 • Prítomnosť poškodených povrchov vrstvy pokožky;
 • Kontakt s osobou alebo zvieraom infikovaným.

príznaky:

 • Červené alebo ružové škvrny;
 • Silný peeling;
 • Bubliny a pľuzgiere na postihnutých povrchoch;
 • Zápal lymfatických uzlín;
 • Vypadávanie vlasov (s bolesťami hlavy);
 • Zranenie môže mať dĺžku až 10 centimetrov.

Na miestach, ktoré neboli liečené, môžu byť vredy a jazvy. Ak sa lišejníky prvýkrát objavili v detstve, ale neboli ošetrené, symptómy sa prejavia a prejavia v neskoršom živote.

Liečba liekom

masti

Miconazol, Lamisil, Clotrimazol - nie viac ako trikrát denne.
Salicylic, Sernaya - navyše.
Sinaflanc, Nystatin, flukonazol - s dráždivým svrbením, nie viac ako päť dní, pretože môžu byť návykové.

šampóny

S hubou hlavy: Nizoral, Mikozoral, Dermalex - s každým umývaním hlavy, namiesto bežného šampónu.

tablety

Griseofulvin, Itrakonazol, Terbinafine - prísne dodržiavať dávkovanie a počet dní na prijatie, pretože drogy majú veľmi negatívny vplyv na stav obličiek, pečene a kardiovaskulárneho systému.

Liečba ľudovými prostriedkami

Tinktura cesnaku

Strúčika cesnaku a vyčistiť naliať pohár varí, ochladí sa vodou, pridá ocot dessertspoonful (10 ml) a stlačiť po dobu dvoch hodín, po usadení, k roztoku gáfor oleja sa pridá 20 kvapiek, dobre premieša a trikrát až štyrikrát denne zvládnuť ranu.

síra

Kúpiť žltý prášok síry v lekárni, potom ho zohriať vodným kúpeľom a miešať ho s rastlinným olejom (nerafinovaným) v pomere 1: 1. Výsledná zmes sa nanáša denne pred spaním na poškodenú pokožku.

Základné maslo z oregana

Mazajte 4 krát denne, asi každé 3 hodiny, jeden a pol týždňa.

Biele licheny

Kožné plesne, najčastejšie sa vyskytuje u detí a adolescentov vo veku 3 až 16 rokov, zriedka u dospelých, pohľad nie je nebezpečný a je hrozbou pre zdravie a život, ale ignorujú infekcie nemôže byť ponechaná.

dôvody:

 • Dermatitída a alergické kožné vyrážky;
 • Sklon k bronchiálnej astme;
 • ekzém;
 • Sezónna rinokonjunktivitída (alergia na rastliny, peľ);
 • Malassassia huba (vyvinutá u psov, prenášaná na ľudí).

príznaky:

 • Vzhľad bielej škvrny až päť centimetrov, väčšinou na tvári, boku a spodnej časti končatín;
 • Peeling počas obdobia exacerbácie;
 • Zápal v chladnej sezóne.

Liečba liekom

Masti a krém s antifungálnou účinnosťou - Mikogel, metyluracilová masť, Trimestín.
Antialergické tablety - Cetrin, Tavegil, Suprastin.
Kapky v nose - Sanorin, Avamis, Nazoneks, Vibrocil.
Vitamíny - akýkoľvek komplex s obsahom najmenej 10 vitamínov.

Liečba ľudovými prostriedkami

Kúpte sa v teplej, tečúcej vode, po kúpe, naneste na pokožku detský krém alebo iné zmäkčovadlo.

aloe

Počas týždňa mastnotu s čerstvým džúsom (vždy zakrihnúť nový kus listu) rany a škvrny niekoľkokrát rýchly účinok je zaručený. Môže byť použitý pre deti.

rakytník rešetliakový

Čerstvé bobule trie do kašľa, a pomocou gázy stlačiť šťavy, utrite pokožku raz denne, asi dva týždne.

Vlhké vši

Jesť lišajník, tiež nazývaný ekzém, sa týka chronického typu kožných ochorení.

dôvody:

 • Nedodržanie všeobecných hygienických pravidiel;
 • Nesprávne stravovanie s častou konzumáciou tučných, vysokokalorických potravín;
 • Problémy so štítnou žľazou;
 • Genetická predispozícia;
 • Nízky hemoglobín, potlačená imunita;
 • Nervové poruchy;
 • Dlhodobé infekcie v tele;
 • Alergie.

príznaky:

 • Bubliny, ktoré praskli a znovu sa objavili na tom istom mieste;
 • Červeno - modré škvrny;
 • Praskanie a odlupovanie ran;
 • Svrbenie, tvorba abscesov.

Liečba liekom

V podstate sú ovplyvnené ruky, nohy a predlaktia.
Protivírusové masti - Acyclovir, Gerpevir.
Antifungálne masti - Mikogel, Exodermil.
Tablety z vírusov - Gerpevir, Groprinozín podľa predpísanej dávky v návode na použitie
Alternatívne masti, škvrna každý druhý deň, kurz najmenej jeden mesiac.

Liečba ľudovými prostriedkami

Birch huba

Požiar a dymové dymové oblasti pokožky, postup sa opakuje tri až šesťkrát.

lopúch

15 gramov koreňov varte s pohárom čistej vody na 10 minút, nechajte variť půl hodiny, vložte pleťovú vodu na kožu.

Univerzálne metódy boja s lišajníkmi doma

cesto

Hniesť kysnutého cesta a dať to, odtrhnúť kus a položila ju na postihnutú kožu, zrolovať plastový obal a handrička z bavlny na dve hodiny, potom odstráňte všetko a dôkladne opláchnite pod tečúcou vodou bez mydla. Do piatich dní musí prejsť.

hrášok

Šálka ​​suchého hrášku na opláchnite a nalejte pol litra vriacej vody pri izbovej teplote, varte cez malý oheň po dobu 20 minút, nechajte vychladnúť. Ak chcete skopírovať alebo dať kompresie pred rekonvalescenciou.

brusnica

Čerstvo stlačená šťava niekoľkokrát namazať ranu počas dňa. Uskutoční sa až desať dní.

Kôň šťovík

1 lyžica šťavel rozomelie a zmieša s mastných krémov, v rovnakom pomere, vzniknutá masť uložiť bolestivé miesto dvakrát denne po dobu 15 až 20 minút po oplachovej vody.

nechtík

Čerstvé šťavy z kvetín na utretie kože, metóda je bezpečná, môžete použiť aj pre najmenšie deti.

Síran meďnatý

0,5 čajovej lyžičky zmiešanej s lyžicou hrubej smotany, infuse na 3 hodiny. Použite jeden až dva týždne a požiadajte o pol hodinu.

vlašský orech

Ponechajte listy vlašských orechov studenou vodou a varte, varte asi hodinu, pridajte roztok do vody a potom sa kúpejte. Metóda je účinná, ak sú ovplyvnené veľké, objemné oblasti pokožky.

Biela horčica

Namočte semená do vody, potom rozomlúte na stav pasty, aplikujte hrubú guľu na boľavé miesta raz denne.

Odporúčania a odporúčania na prevenciu

 1. Dodržujte osobnú hygienu.
 2. Použite svoj hrebeň a nenechajte nikoho merať vašu pokrývku hlavy.
 3. Často umyť posteľnú bielizeň a uteráky, najmä ak je v objekte infikovaná osoba.
 4. Zmeňte svoje spodné prádlo každý deň, je lepšie, že by to bol voľný strih z prírodných tkanín.
 5. Pri návšteve sauny, kúpeľa, bazéna noste topánky.
 6. Vyhnite sa prostrediu, v ktorom vaše nohy sú náchylné na zvýšenú expozíciu vlhkosti.
 7. Ak jeden člen rodiny je chorý pásový opar (herpes), na chvíľu, mali by ste upustiť od bozkávanie, používanie rôznych výrobkov pre domácnosť a praktizovať bezpečný sex použitím kondómu.
 8. So sklonom k ​​tejto chorobe, každých šesť mesiacov s profylaktickým cieľom piť antivírusové tablety, vitamíny, imunostimulanty.

Pri liečbe akéhokoľvek druhu lišajníka zvyčajne ide z jedného týždňa na dva mesiace. Dôrazne odporúčame, aby začali proces infekcie, včasné lieky a doplnkové terapie môže účinne prekonať parazitov a úplne odstrániť z tela. Pamätajte si, že každý z ohnísk nákazy, ktoré majú byť ošetrené, vonkajšie i vnútorné, ak si nie ste istí, alebo pochybnosti o diagnóze, je lepšie prejsť radom testov a požiadať o pomoc k odborníkom.