Hlavná

Dermatitída

Papilomavírusová infekcia (ľudský papilomavírus)

Infekcia ľudského papilomavírusu Je choroba, ktorá patrí do infekčnej skupiny a je prenášaná medzi ľuďmi sexuálnym spôsobom. A aj keď v človeku nie sú žiadne viditeľné prejavy tejto choroby, toto ochorenie je rovnako závažné a nebezpečné. Súčasne s každým rokom lekári zaznamenávajú všeobecný nárast počtu pacientov s touto chorobou.

Kauzálny činiteľ infekcie papilmavírusu

Ľudská papilomatóza sa prejavuje ako dôsledok účinku vírusu patriaceho do rodiny papiovírusov. Tento vírus patrí do skupiny vírusov obsahujúcich DNA. Priamo v štruktúre vírusu obsahuje nukleovej kyseliny, ktorá má transformačné a infekčné vlastnosti.

Ľudský papilomavírus sa môže detegovať na slizniciach, na ľudskej koži. Môže byť obsiahnutý aj v iných orgánoch: v konečníku, v pažeráku, v pohlavných orgánoch atď. Podľa odborníkov vírus spočiatku ovplyvňuje bazálne bunky, po ktorých prebieha ich transformácia a separácia. V dôsledku toho sa človek prejavuje papilloma.

K dnešnému dňu bolo izolovaných viac ako 100 vírusov papilómu, ktoré sa líšia rôznymi druhmi a špecifickým tkanivom. charakterizované druhovou a tkanivovou špecificitou. Porážka určitých tkanív a orgánov človeka nastáva v závislosti od typu vírusu. V tomto prípade je vírus papilómu u mužov a žien veľmi často kombinovaný s vplyvom iných patogénov, ktoré vyvolávajú vývin chorôb, ktoré sú prenášané sexuálne.

Po dlhú dobu sa predpokladá, že tento vírus je jedinou príčinou výskytu u ľudí bradavice, ako koža, a genitálne. V súčasnosti však dochádza k informáciám, že papilomavírusy majú onkogénne vlastnosti, preto môžu vyvolať onkologické ochorenia.

Faktom je, že keď sú epiteliálne bunky infikované ľudským papilomavírusom, neoplázie (tento fenomén je charakterizovaný zmenou normálnej štruktúry buniek), ktorý má ako benígny, tak malígny charakter. Niektoré ľudské papilomavírusy vyvolávajú proces aktivácie onkogénov vírusu. Nielenže priamo ovplyvňujú bunkový cyklus, ale tiež zabraňujú účinku blokovania proteínov. Následkom toho môže dôjsť k vzniku malignity. Je však potrebné poznamenať, že všetky vírusy papilómu sa dajú rozdeliť na dva rôzne poddruhy: nízke a vysoké onkogénne riziko.

Ak je človek nakazený vírusom s nízkym stupňom onkogénnosti, infikovaná osoba časom vyvíja genitálne bradavice a tiež cervikálna epiteliálna dysplázia ľahký stupeň.

Ľudský papilomavírus typu 16 a 18, ktorý sa vyznačuje vysokým stupňom onkogenity, môže vyvolať vývoj prekanceróznych ochorení.

Rizikové faktory ovplyvňujúce infekciu infekciou papilomavírusu

Oveľa častejšie sa vyskytuje infekcia papilomavírusu u žien, ak majú neustále veľký počet sexuálnych partnerov a nevedú k usporiadaniu sexuálneho života. Vysoké riziko infekcie týmto vírusom sa vyskytuje aj u tých dievčat, ktoré začali sexuálne veľmi skoro, rovnako ako tých, ktorí ignorujú bariérovú antikoncepciu, najmä kondóm.

Katalyzátorom progresie vírusu v ženskom tele je tiež škodlivé návyky - neustále používanie alkoholu, malígne fajčenie. Rizikové faktory sú zápalové procesy v tele, imunosupresívne ochorenia.

Na druhej strane je to infekcia ľudského papilomavírusu, ktorá sa neskôr stane príčinou onkologickej choroby. Štúdie, ktoré sa uskutočňujú v priebehu mnohých rokov, ukazujú, že u žien sa HPV často stáva jednou z príčin ťažkého ochorenia - rakovina pošvy a vulva, skvamocelulárny karcinóm krčka maternice.

Preto je dôležité vedieť, že prenos choroby prebieha hlavne prostredníctvom sexuálneho styku, ako aj s kontaktmi s domácimi, počas lekárskych manipulácií a počas prechodu dieťaťa cez pôrodný kanál. Tiež sa potvrdili informácie o infekcii lekárov v procese lekárskej manipulácie.

Pre sexuálneho partnera je pacient s ľudským papilomavírusom nákazlivý.

Infekcia papilomavírusu u žien a mužov je často spojená s inými ochoreniami, ktoré človek dostane sexuálne. V tomto prípade v prípade urogenitálna chlamýdióza, bakteriálna vaginóza, mykoplazmózy a niektoré ďalšie choroby, je progresia HPV infekcie oveľa aktívnejšia.

V dôsledku toho sa obe ochorenia premenili na chronickú formu a genitourinárna sféra pacienta trpí patologickými zmenami, vyvíjajú sa zápalové procesy. V tomto prípade sú ťažkosti liečiť veľmi ťažko. Ak má pacient infekciu papilomovírusu a pohlavne prenosnú chorobu, celkové trvanie liečby trvá oveľa dlhšie, často dochádza k relapsom.

Okrem vyššie uvedených faktorov vývoj alebo relaps HPV prispieva k celkovému zhoršeniu imunitného systému, závažnej hypotermii, hormonálnej nerovnováhe, niektorým lekárskym zásahompotrat, úvod intrauterinné antikoncepčné prostriedky). Tiež zvyšuje riziko infekcie u tehotných žien. Viac náchylné k porážke vírusov v tele, ktorých nedostatočný obsah vitamínov, kyselina listová.

Manifestácia papilmavírusovej infekcie

Papilomavírus u mužov a žien nevykazuje viditeľné symptómy počas dostatočne dlhého časového obdobia. Ale vírus rozvíja aktívnu životnú aktivitu v ľudskom tele, čo vedie k negatívnym následkom. Podľa zdravotníckych štatistík sa mierny stupeň dysplázie v 10% prípadov zmenil na závažné; mierny stupeň dysplázie - v 20% prípadov; Veľmi silný stupeň dysplázie sa postupne mení na onkologickú chorobu v 12% prípadov. Avšak obdobia prechodu jednej fázy choroby na druhú sú pomerne dlhé. Preto má pacient aj lekár čas na urobenie všetkého, aby zabránil budúcemu vývoju rakoviny.

trvanie inkubačné obdobie choroba môže trvať inú dobu - od jedného mesiaca do jedného roka. Ale v priemere trvá tri až šesť mesiacov.

Najčastejšie choroba postihuje mladých ľudí. Papilomavírusová infekcia sa môže vyvinúť mnohými spôsobmi: jej príznaky sú veľmi rôznorodé. Vo väčšine prípadov sa u pacienta prejavuje infekcia papilomavírusom genitálne bradavice, ploché a obrátené kondylómy s vnútorným rastom, papilárne odrody kondylómov.

Genitálne bradavice sa vytvárajú u pacienta na koži a slizniciach. Majú širokú základňu alebo veľmi tenkú stonku, môžu vyzerať ako jeden uzlík alebo viacero výrastkov. Táto formácia na koži je ako karfiol alebo kohútik hrebeň.

na vnútorné (endofytické) je ťažké diagnostikovať vznik choroby kondylómu, pretože chýba značná lézia epitelu.

Na pohlavných orgánoch v miestach, kde sú poškodené, alebo ich neustály kontakt s vlhkosťou, naprgenitálne bradavice. U žien takéto formácie ovplyvňujú vagínu, malé labky, krčku maternice, oblasť v blízkosti konečníka, kožu na pohlavných orgánoch. Keď je človek nakazený, genitálne bradavice sa objavujú na žalúdkovom penise, v blízkosti predkožky, na perianálnej oblasti.

Keď je osoba infikovaná ľudským papilomavírusom typu 16, takzvaným hovädzí papuli. Tieto formácie sú podobné bežným bradavice alebo seboroickej keratózy. Tento typ ochorenia je najčastejšie diagnostikovaný u mladých ľudí a je kombinovaný s genitálnymi bradavicami a opar. Takéto formácie zmiznú spontánne, ale v niektorých prípadoch sa môžu stať malígnymi.

Farba genitálnych bradavíc môže byť telesná, ružová, červená. Niekedy na miestach, kde sa objavujú papilómy, dochádza k svrbeniu a preto, že sú ľahko traumatizované, bolesť sa objavuje v oblastiach ich vývoja. V období, keď sa kondylómy zvyšujú obzvlášť intenzívne, pacient môže pocítiť pocit pálenia, niekedy sa objavujú vredy na miestach takýchto útvarov.

Zriedkavo sú kondylómy, ktoré sa vyskytujú na vonkajších genitáliách, upravené na tzv obrovský kondylóm Buschke-Levenshteina. Spočiatku na genitáliách sa objavujú malé bradavice podobné formácie, ktoré rastú veľmi rýchlo a spájajú sa do jednej formácie. S rastom takého kondylómu sú základné tkanivá zničené, ale táto forma sa zriedkavo transformuje na malígnu formu.

U detí spôsobuje infekcia papilomu laryngeálna papilomatóza a výskyt genitálnych bradavíc. Vírus sa prenáša dieťaťu transplacentárnym spôsobom, ako aj počas prechodu dieťaťa cez pôrodný kanál. Niekedy je dieťa po pôrode infikované cestou do domácnosti.

Keď je tehotenstvo veľmi často infikovaná žena, má recidívu choroby. V tomto kondylóme rastie a stráca sa. Po pôrode sa choroba zvyčajne znižuje.

Diagnóza infekcie vírusom papilomu

Vzhľadom na skutočnosť, že je veľmi ľahké zistiť prítomnosť genitálnych bradavíc a papilomatózneho rastu dokonca bez špeciálnych nástrojov, diagnóza ochorenia je jednoduchý proces. Avšak v počiatočných štádiách ochorenia, keď sú kondylómy málo exprimované a pripomínajú len drsný povrch, je pomerne problematické ich určenie. Preto dôležitou metódou stanovenia diagnózy je cytológia bioptických vzoriek a škvŕn. Takzvaný Pap test sa uskutočňuje v prípade, že u žien vznikne lézia cervixu a vagíny. Ak odborníci určia prítomnosť koikilocytózy u pacienta (je to otázka cytoplazmatickej nekrózy a výskytu buniek podobných balónikom), potom sa toto označenie považuje za kritérium na hodnotenie infekcie pohlavných papilómov. Počas diagnostiky je možné získať potrebné informácie použitím kolposkopie, v ktorej sa zóna pravdepodobného poškodenia ošetrí 3% kyselinou octovou. V dôsledku toho sa ohniská stanú bielo-šedou.

Ak pacient nemá žiadne príznaky choroby, alebo nie sú vyslovené, potom sa na diagnostiku niekedy používa technika polymerázovej reťazovej reakcie. Táto štúdia tiež poskytuje príležitosť určiť, aký typ vírusu je človek infikovaný.

Liečba infekcie vírusom papilómu

Ak odhadujeme celkový počet infekčných ochorení, najrozšírenejšia je HPV infekcia. No, bohužiaľ, medicína v súčasnosti prakticky neponúka metódy na úplné zbavenie tejto choroby.

V dôsledku toho je liečba infekcie papilomavírusu zameraná predovšetkým na zbavenie sa genitálnych bradavíc, ako aj na vytvorenie podmienok, pri ktorých sa vírus násobil a postupoval čo najpomalšie.

Ak používate rôzne terapie, môžete sa vo väčšine prípadov zbaviť genitálnych bradavíc. Avšak v približne štvrtine prípadov došlo k relapsu ochorenia, ku ktorému došlo počas troch mesiacov.

Ak sa liečba ľudských papilomavírusov prakticky nevykonáva, môžu niekedy genitálne bradavice zmiznúť samy. Existuje však vysoká pravdepodobnosť, že bez liečby budú pokračovať kondylómy. Okrem toho je dôležité uskutočniť ďalšie štúdie, ktoré dokážu identifikovať prítomnosť pohlavne prenosných chorôb a vyliečiť ich.

Pri výbere liečebných metód lekár nepovoľuje použitie toxickej terapie, ako aj procedúry, ktoré prispievajú k vzniku jaziev a jaziev. Liečba choroby je predpísaná so zreteľom na to, kde sú lokalizované kondylómy, ako sa choroba prejavuje, aké choroby sprevádza, aký je všeobecný stav ľudského tela. Liečebný režim by sa mal vyberať výlučne individuálne.

K dnešnému dňu existuje mnoho rôznych metód na liečbu infekcie papilomavírusu. Najmä chirurgická excízia tvarov, kryoterapia, laserová terapia, použitie elektrochirurgických metód, diatermokoagulačná metóda sa praktizujú ako deštruktívne metódy.

Medzi chemickými metódami terapie sa liečia kyselina dusičná, solkoderm, feresol, kyselina trichlóroctová.

Okrem toho sa pri liečbe ľudského papilomavírusu používajú cytotoxické lieky: podofylotoxin, 5-fluóruracilu sú, podofillin. V procese kombinovanej liečby, interferóny. Najvýhodnejšou je kombinovaná liečba.

Pri liečbe gravidných žien by ste nemali váhavo používať terapiu čo najskôr. V tomto prípade sa používajú iba fyzické destrukčné metódy liečby, napríklad kryoterapia.

V procese liečby je dôležité vedieť, že človek nie je nositeľom tohto vírusu na celý život. Ak je však vírus detegovaný trikrát a intervaly medzi progresiou ochorenia sú 4 mesiace, riziko rakovinového epitelu sa zvyšuje 14-krát.

Pri akýchkoľvek prejavoch infekcie papilomavírusom sa v žiadnom prípade nesmie vykonávať nezávislá a nesystematická liečba, aby sa nevyvolávali komplikácie.

Prevencia infekcie papilmavírusom

Dodržiavaním metód prevencie infekcie papilomavírusom je možné výrazne znížiť riziko určitých onkologických patológií u žien a mužov. Existuje niekoľko typov preventívnych metód. Takže ako primárna prevencia papilomavírusu je dôležitá včasná detekcia ohnisiek infekcie a rizikových faktorov, ktoré prispievajú k jej šíreniu. Takisto sa zvažujú metódy primárnej prevencie očkovanie proti ľudskému papilomavírusu. Najefektívnejší účinok takejto očkovacej látky bude, ak bude predstavený mladým ľuďom pred pohlavným stykom.

Metódy sekundárnej prevencie tejto infekcie zahŕňajú použitie skríningových diagnostických programov, ktoré dokážu diagnostikovať ochorenie čo najskôr.

Terciálna prevencia zahŕňa zníženie pravdepodobného relapsu u ľudí, ktorí už boli infikovaní ľudským papilomavírusom.

Jedným z najdôležitejších momentov prevencie choroby je vzdelávacia práca medzi dospievajúcimi, ktorí začnú sexuálne vzťahy. Mladí ľudia by si mali byť jasne vedomí rizika kontrahovania papilomavírusu a iných pohlavne prenosných chorôb.

Jednoduchou, ale veľmi účinnou metódou prevencie bude použitie kondómov v sexuálnom styku s nepravidelnými sexuálnymi partnermi. Ak má osoba infekciu, je dôležité vykonať prieskum všetkých sexuálnych partnerov infikovaných za posledný rok.

Infekcia papilomavírusu a jeho liečba

Každá patológia prináša veľa problémov. Samozrejme, nie všetky choroby sa môžu prenášať z človeka na človeka. Infekčné choroby sú veľmi nepríjemné a pomerne nebezpečné. Existuje veľa z nich. Príčiny ich výskytu sú rôzne patogény. Rozložili sa dostatočne rýchlo. Jednou z týchto chorôb je infekcia papilomavírusom, ktorá infikovala väčšinu obyvateľov sveta.

Všeobecné charakteristiky

Najprv sa budeme zaoberať pojmom zavedeným v medicíne. Ide o komplex infekčných patológií, ktoré sa prejavujú vo výskyte nádorov na koži a slizniciach. A môžu sa vidieť papilómy a môžu byť dokonca aj na vnútorných orgánoch, najmä pohlavných orgánoch. Ochorenie je charakterizované periodickými relapsmi, vysokým stupňom infekčnosti. To môže prúdiť v akútnej alebo latentnej forme.

Treba poznamenať, že infekcia papilomavírusom podporuje rozvoj rakovinových nádorov (niektorých typov). Inkubačná doba predloženej choroby je približne 3 mesiace, hoci môže trvať dlhšie. Patológia je často skrytá a nie vždy vyžaduje intenzívnu liečbu.

Často sa u žien vyskytuje infekcia papilomavírusom a prenáša sa cez pohlavné a domáce cesty. Aj počas tehotenstva a pôrodu je riziko infekcie vysoké. Miesto porážky u žien je často krčok, vagína, močová trubica a kone. U mužov je vzdelávanie viditeľné na penisu a perianálnej oblasti.

Symptomatológia ochorenia

Papilomavírusová infekcia sa môže objaviť pod vplyvom rôznych faktorov. Avšak jeho symptómy sú takmer vždy rovnaké. V zásade ide o rôzne druhy neoplaziem. Ani teplota, ani nepríjemné pocity v prvých štádiách infekcie. Asymptomatický kurz vás môže sprevádzať celým svojím životom a nesmie ísť do aktívnej formy.

Pokiaľ ide o nádory, môžu byť nasledovné:

- bradavice. Tieto formácie môžu narásť na dostatočne veľké veľkosti, ak sú neustále traumatizované. Často vyčnievajú nad kožu, majú hustú konzistenciu.

- bradavice. Často majú špicatý koniec, jemný na dotyk. Niektoré z nich sa môžu regenerovať a stali sa malígnymi.

Ak máte infekciu papilomavírusom, príznaky môžu byť odlišné. Napríklad ženy môžu mať vlhké červené škvrny s rovnými okrajmi na povrchu pohlavných orgánov. Existuje aj iný variant: žltkasté alebo belavé tulene na koži, ktoré sa môžu vyskytnúť u dievčat i mužov. Posledné dva typy formácií môžu degenerovať do malígnych nádorov.

Preto predtým, ako začnete liečbu papilovírusovej infekcie, musíte rozhodne určiť presný typ ochorenia.

Diagnostické funkcie

Teraz musíte pochopiť, ako môžete nájsť problém. V zásade existuje mnoho diagnostických metód, ktoré pomôžu určiť typ a charakteristiku choroby, určiť správnu liečbu:

- Vizuálne vyšetrenie pacienta. Táto metóda diagnostiky pomôže iba vtedy, ak sa choroba už vyvinula dosť. Vyšetrenie musí vykonať urológ, gynekológ a dermatológ.

- Colposkopia u žien. Musí to urobiť skúsený lekár, ktorý dokáže tento problém rozlíšiť od ostatných.

- DNA hybridizácia (na určenie typu vírusu).

- PCR. Táto analýza je veľmi podrobná. Pomáha tiež objasniť typ patológie.

- Biopsia. V tomto prípade je možné vedieť, či existuje forma rakoviny.

Tieto štúdie pomôžu predpísať adekvátnu liečbu infekcie papilomavírusu. Samozrejme, ak má žena túto patológiu, potom je potrebné preskúmať jej partnera.

Druhy patológie

Teraz musíme zvážiť najjednoduchšiu klasifikáciu choroby. Faktom je, že existuje asi 100 typov vírusu a nebude ľahké sa o nich dozvedieť. Preto zvážte najbežnejšie typy:

1. Nie je malígny:

- Vulgárne bradavice. Najčastejšie sa vyskytujú v detstve a dospievajúcich. Infekcia sa prenáša cestou do domácnosti. Vyznal sa patológia vírusu typu 2. Nie je potrebné liečiť infekciu, prechádza sama od seba. Formácie na prstoch a na zadnej strane dlaní sú lokalizované.

- Plošné bradavice. Môžu sa objaviť na tvári alebo na zadnej strane ruky. Je to spôsobené vírusom 3. a 5. typu. Uzlíky sú malé, obvykle ploché. Liečba sa nevyžaduje, pretože zmiznú.

- Plantárne bradavice. Objavujú sa v tých ľuďoch, ktorí nosia tesné topánky. Sú spôsobené vírusom prvého typu. Na ich liečbu je potrebná chirurgická kyretáž. Musia sa liečiť, pretože spôsobujú nepríjemné pocity a bolesť.

2. Malígne, nízke hladiny onkogénov.

- Infekcia papilomavírusu u žien sa môže prejaviť vo forme genitálne bradavice, ktoré sa nazývajú typmi 6 a 11. Táto funkcia je najčastejšie zaznamenaná. Len 4-10% žien sa stalo malígnymi kondylómami.

- Warty epidermodysplázia (typy 5, 8 a 47). Najčastejšie sa prejavuje vo forme viacerých erupcií plochého tvaru s červenou alebo ružovou farbou. Tieto formácie nie sú najnebezpečnejšie a nie vždy sa stávajú nádorovými nádormi.

- Laryngálna papilomatóza (Typ 11). Môže sa prenášať prostredníctvom orálneho sexuálneho kontaktu, ako aj z matky na dieťa počas pôrodu. Samozrejme, táto patológia by sa mala liečiť, pretože spôsobuje ťažkosti s prehĺtaním a dýchaním.

3. Malígne, vysoké onkologické riziko.

- Bovenoidná papulóza. Spôsobuje to veľa typov vírusu a predstavuje kopulovité formácie s zamatovo hladkým povrchom. Infekcia sa vyskytuje sexuálne. Najčastejšie sa nevyžadujú špecifické metódy liečby. Všimnite si, že takéto vzdelanie je schopné prejsť na malígny, ale nie vždy.

Ako môžete vidieť, infekcia papilomavírusu u žien je veľmi rôznorodá, takže liečba je v každom prípade individuálna.

Vlastnosti vírusu u tehotných žien

Musím povedať, že uvedená choroba môže postihnúť tie ženy, ktoré sú v tejto situácii. Prirodzene, v tomto prípade sú lekári povinní pozornejšie sledovať tehotnú ženu. V extrémnych prípadoch je potrebná lekárska liečba. S touto diagnózou môžu ženy porodiť samy. Cisársky rez sa vykonáva iba vtedy, keď je zistená infekcia papilomavírusu krčka maternice vo forme veľkých útvarov, ktoré jednoducho nedovolia dieťaťu vyhnúť sa.

Najčastejšie tehotné ženy majú kondylomaty. Môžu byť jednoduché alebo viacnásobné. Keďže žena v pozícii imunity je slabo oslabená, forma môže rásť a množiť sa. Avšak po pôrode často zmiznú samy. To znamená, že nie je potrebné žiadne osobitné zaobchádzanie.

Infekcia papilomavírusu počas tehotenstva môže viesť k potratom. Nie je však stále známe, či môže spôsobiť malformácie plodu.

Pokiaľ ide o liečbu, je zameraná hlavne na odstránenie formácií pomocou elektrokoagulácie, kryogestrukcie alebo použitím chemických prípravkov. V druhom prípade musíte byť veľmi opatrní, aby ste nepoškodili budúce dieťa.

Prirodzene, žena bude musieť zvýšiť imunitu pomocou niektorých liekov: "Viferon", "Kipferon". Betadín pomáha veľa. Iné lieky môžu byť kontraindikované. Správna výživa pomôže obnoviť ochranné funkcie.

Často nie je potrebné užívať lieky, pretože samotné vzdelanie môže prechádzať.

Charakteristika choroby a jej liečba u mužov

Napriek tomu, že sa u žien táto patológia prejavuje oveľa častejšie, možno ju nájsť aj u mužov. Samozrejme, vírus môže byť dlho v latentnej podobe, v ktorej je jeho nebezpečenstvo.

Ak je infekcia papilomavírusov u mužov už jasne viditeľná, je potrebné s ňou začať bojovať. Faktom je, že majú trochu ťažší tok.

Patológia je veľmi ošklivá a bolestivá. Veľmi nebezpečné sú husté rastliny, ktoré musia byť nevyhnutne odstránené. Ak má človek príznaky tejto choroby, mali by ste okamžite kontaktovať urologa, dermatológa, androloga a ďalších odborníkov. Zvláštne nebezpečenstvo je pre tých ľudí, ktorí utrpeli pohlavné choroby, pretože ich imunita je veľmi nízka.

Liečba infekcie papilomavírusom u mužov zahŕňa užívanie antivírusových liekov, imunomodulátorov. Bradavice a kondylómy sú chirurgicky odstránené alebo kryokonstrikcie. Nedotýkajte sa normálnych bradavíc. Nebezpečenstvo, ktoré nepredstavujú a ktoré sa môžu zmiznúť.

Samozrejme, ľudia by mali zabudnúť na zlé návyky a začať jesť správne, aby telo obnovilo svoje ochranné funkcie a dokázalo vyplatiť infekciu.

Tradičné odstránenie patológie

Ak sú príznaky infekcie papilomavírusom, mali by začať bojovať. Vezmite na vedomie, že tam nebude 100% vyliečenie. Liečivo, ktoré môže tento vírus úplne zabiť, ešte nebolo nájdené. Percento efektívnosti je však dosť vysoké - až 70%. Ale relapsy sa dejú.

Pokiaľ ide o tradičné metódy liečby, sú podávané injekciou, očkovaním, ako aj užívaním liekov s použitím lokálnych liekov. Existujú také typy tradičnej terapie:

1. Prijatie imunomodulátorov ("Amiksin"). Avšak tento typ pilulky by sa nemal ihneď užívať. Najskôr musíte vykonať všetky potrebné testy, pomocou ktorých zistíte stav vášho ochranného systému.

2. Antivírusové lieky ("Interferón"). Tieto lieky sú určené na riešenie problému zvnútra. Ich účinnosť však nie je vždy vysoká.

3. Miestne lieky (čapíky, masti, zmesi). Takým je riešenie "Condilin" a kyselina trichlóroctová. Mali by sa používať iba na určený účel a na určité časové obdobie.

4. Gadgets. Jedným z účinných liekov je Podofillin. Vzhľadom na vysoký stupeň toxicity je však jeho aplikácia veľmi obmedzená. Napríklad počas tehotenstva je jeho príjem zakázaný, pretože je schopný zabiť plod.

Papilomavírusová infekcia (fotografia jej prejavov, ktorú môžete vidieť v článku) sa lieči liečbou len po dôkladnej diagnóze.

Chirurgická liečba

Táto metóda liečby zahŕňa použitie špeciálnych nástrojov. Existujú však rôzne postupy, ktoré majú svoje vlastné výhody a nevýhody. Pozrime ich podrobnejšie:

- Chirurgická excízia. Ak máte infekciu papilomavírusom (fotky, ktoré už môžete vidieť), tento spôsob boja proti patológii je považovaný za najjednoduchší a najlacnejší. Ak to chcete vykonať, budete potrebovať nožnice, skalpel a anestetikum. Anestézia je zvyčajne lokálna. Nevýhodou predloženej metódy je, že operácia sa vykonáva v nemocničnom prostredí a vyžaduje dlhodobé liečenie. Po ukončení procedúry sa na ranu aplikuje špeciálny tlakový obväz. Táto operácia vás nemôže zachrániť pred relapsmi.

- Elektrochirurgia (moxibuscia, excízia, fulgácia). Výhodou tejto metódy sú lacnosť, široká dostupnosť, relatívna bezpečnosť, vysoká účinnosť. Okrem toho môžete po ukončení procedúry opustiť klímu o niekoľko hodín. Avšak táto metóda vyžaduje anestéziu. Upozorňujeme, že bolesť nastane po niekoľkých dňoch. A naďalej prevádzkovanie je nevyhnutné v špeciálnych podmienkach, v ktorých je možné odstrániť dym pomocou vákua.

- Kriodistruktsiya. Papilomavírusová infekcia u mužov a žien sa môže liečiť zmrazením kvapalného dusíka. Tento postup je dosť drahý a vyžaduje použitie špeciálnej látky, ale je veľmi účinný, takmer bezbolestný. Aplikujte ho bezpečne aj na tehotné ženy. Na mieste operácie sa môže objaviť začervenanie a opuch, ale tieto nedostatky sú malé.

- Laserová terapia. Účinnosť a bezpečnosť tejto metódy je už dávno preukázaná. Pre postup sú potrebné osobitné postupy. Avšak nespôsobuje bolesť, preto nevyžaduje anestéziu. Pre všetky práce nevyžaduje viac ako hodinu, v závislosti od počtu útvarov. Ďalšou dôležitou výhodou tejto metódy je absencia krvácania.

- ozonizácia. Papilomavírusová infekcia (typy tejto patológie, ktorú už viete) je možné liečiť intravenóznou injekciou špeciálneho roztoku. Okrem toho môžete použiť zmesi so zmesou ozónu pre pleťové vody.

Medzi najnovšie metódy možno priradiť aj terapiu rádiovými vlnami. Takáto metóda je bezpečná a účinná. Samozrejme, žiadna z vyššie uvedených metód nedokáže eliminovať vírus o 100%, ale môže zmierniť stav pacienta.

Ľudová liečba

Teraz zvážte jednoduchšie a prístupnejšie metódy boja proti tejto chorobe. Ak je u žien diagnostikovaná infekcia papilomavírusom, liečba sa má vykonať komplexným spôsobom. Možno ju čiastočne vylúčiť pomocou alternatívnej medicíny. Samozrejme, pri použití takýchto metód by ste nemali zabudnúť na návštevu lekára. Samoliečenie nestojí za to.

Nasledujúce recepty vám môžu pomôcť:

1. Pripravte to zbierka: koreň púpava, žihľava, melíza, boky, praslička a listy plantain. Všetky komponenty by mali byť odobraté v rovnakých častiach. Potom je zber plný vriacej vody. Na 3 polievkové lyžice dosť pre asi 800 ml kvapaliny. Potom pridáte zmes ešte 10 minút. Vezmite odvar je potrebné iba po infúzii, ktorá trvá najmenej 3 hodiny. Pred jedlom pite 3 veľké lyžice zmesi. Frekvencia prijatia - 3 krát denne.

2. Používanie olejov. A môžu byť ako rastlinou, tak aj éterom. Ricínový olej je veľmi užitočný. Pomáha odstrániť bradavice. Aby ste to mohli urobiť, predtým, ako sa posuniete do postele, jemne masíte pokožku. Účinne bojuje proti novotvarom a olejom z čajovníka. Koncentrácia látky v tomto prípade závisí od toho, kde ju používate. Napríklad na chodidlách chodidiel, kde je koža dostatočne drsná, môžete použiť neriedený prostriedok. Na dosiahnutie tohto účinku je potrebné olej na poškodenú pokožku trieť niekoľkokrát denne. Okrem toho máte možnosť urobiť si v noci kompresy.

3. Čistota. Používajte iba čerstvú šťavu, pretože má maximálny účinok. Zariadenie by malo zlomiť vetvu a naniesť na novotvar jasne oranžovú kvapalinu.

4. Cesnak. Môže byť použitá v čistej forme alebo na prípravu masti založenej na nej. Na jeho prípravu rozdrviť niekoľko denticlov na stav kašľa. Potom ho premiešajte niekoľkými kvapkami roztaveného slaniny a jablčného octu (4 čajové lyžičky). Táto zmes sa musí aplikovať na novotvar v noci.

5. Infúzia alkoholu a listov uhorky. V nádobe s objemom 1 liter položte zeleninu tak, aby zaberá polovicu nádoby. Potom ho naplňte alkoholom. Trvať na tom by mal byť aspoň 2 týždne. Na pitie infúzie je potrebné 1 malú lyžičku dvakrát denne. Medzi kurzami liečby musíte urobiť mesačnú prestávku.

6. Infúzia cvikov. Mala by byť nalievaná octom a trvala asi 14 dní. Ďalej sa plevy musia vytiahnuť a vysušiť. Potom môže byť aplikovaná na postihnutú oblasť v noci. Ráno, po odstránení obväzu je potrebné mazať pokožku živočíšnym tukom.

7. Vane. Na ich prípravu musíte urobiť odvar z listov konského gaštanu. Ďalšia varená zmes musí byť kombinovaná s teplou vodou a tam zasiahnuté miesto.

prevencia

Ak máte infekciu spôsobenú papilomavírusom, liečba ľudovými liekmi môže priniesť dobrý účinok, ale nemôže úplne vylúčiť patológiu. Preto by ste sa mali pokúsiť chrániť pred infekciou. Nižšie uvádzame niekoľko odporúčaní, ktoré vám môžu pomôcť chrániť vás pred penetráciou vírusu do tela:

1. očkovanie. Pravidelné očkovanie môže znížiť pravdepodobnosť infekcie. Toto je obzvlášť dôležité pre mužov. V niektorých prípadoch môže očkovanie zabrániť negatívnym účinkom určitých typov vírusu.

2. antikoncepcie. Snažte sa chrániť sexuálny styk s kondómom.

3. Absencia promiskuitných sexuálnych kontaktov. Stabilným partnerom, ktorý ospravedlňuje vašu dôveru, je najspoľahlivejšia obrana.

4. Správny spôsob života. Snažte sa opustiť zlé návyky, jesť správne, cvičenie.

5. Zvýšená imunita. To môže byť zabezpečené multivitamínovými komplexmi.

6. Dodržiavanie osobnej hygieny.

V zásade ide o všetky znaky prezentovanej choroby. Teraz viete, ako liečiť infekciu papilomavírusu. Buďte zdraví.

Ako vyliečiť ľudský papilomavírus?

Nositeľom papilomavírusu je každá šiesta osoba - to je uvedené v údajoch WHO. Ľudský papilomavírus sa prenáša kontaktom, vrátane sexuálneho. Príležitostne v lekárskej praxi boli zaznamenané prípady infekcie HPV domácností. Infekcia sa môže vyskytnúť počas pôrodu vertikálne (od matky po dieťa).

Na prvý pohľad sa prepravu papilomavíru nemusia zdajú byť nebezpečné. Človek sa sťažuje len na vzhľad na tele a slizniciach - bradavice.

Tieto benígne nádory sa môžu tvoriť na akejkoľvek časti tela:

  • krku;
  • čelí;
  • pod prsníkom;
  • v podpaží;
  • na pohlavných orgánoch;
  • na slizniciach vnútorných orgánov, ústnej a nosovej dutiny.

Potreba liečenia ľudského papilomavírusu je dôsledkom nasledujúcej skutočnosti. Kmeň je intracelulárny parazit, ktorý nie je schopný autoreplikovať. Na tento účel používa bunky ľudského tela. Parazitizácia vírusu môže byť dostatočne dlhá tým, že sa do ľudských chromozómov zavedie vlastná DNA. Jeho pozoruhodná aktivácia je pozorovaná na pozadí zníženej imunity.

Nedostatok terapie s HPV je plný vývoja zhubných nádorov na pohlavných orgánoch mužov a žien. Aktivita vírusu prispieva k rozvoju hrtanu a rakoviny ústnej dutiny.

Počas tehotenstva nie je ovplyvnený papilomavírus. Počas tohto obdobia môžu budúce matky pozorovať nárast počtu genitálnych bradavíc (genitálnych bradavíc) alebo ich náhleho zmiznutia. Akumulácia veľkých kondylómov v pohlavných orgánoch a na krčku maternice ohrozuje ťažké krvácanie a ťažkosti pri pôrode.

Medzi najnebezpečnejšie komplikácie infekcie počas tehotenstva patrí riziko infekcie plodu počas prechodu cez genitálny trakt. Po pôrode sa na infikovanej matke vyvíja polypóza dýchacieho traktu. Vyskytli sa však aj prípady, kedy infekcia u detí zmizla niekoľko mesiacov po narodení.

Cisársky rez mierne znižuje riziko infekcie novorodenca. Špecialisti trvajú na takomto zásahu v prítomnosti masívnej akumulácie genitálnych bradavíc v pohlavných orgánoch pôrodnej ženy alebo keď nie je možné prirodzené doručenie.

Konzervatívna terapia pri liečbe papilomavírusu

Ako liečiť ľudský papilomavírus? Pomôcť pacientovi začína s menovaním konzervatívnej terapie.

Ak sa bradavice alebo kondylóm nedegenerovali na malígny nádor, hlavným zameraním lekára sú lieky, ktoré ovplyvňujú bunky s genómom HPV.

Čo sa týka imunomodulátorov, ich použitie je možné len po stanovení imunitného stavu pacienta a stanovení citlivosti imunitných buniek na špecifické lieky. Vymenovanie anti-herpetických liekov nemá zmysel, pretože nie sú schopní zlepšiť stav človeka pri preprave papilomavírusu.

Na liečbu infekcie sa obyčajne píšu:

Na liečbu infekcie papilomavírusom sa predpisuje isoprinozín. Jeho aktívnou látkou je purínový derivát, ktorý má imunostimulačný a protivírusový účinok. Deti sú liečené po 3 rokoch veku. Indikácie na predpisovanie lieku sú prítomnosť papilómov na hlasivkách, genitáliách a hrtane, fibrotických prejavoch infekcie papilomavírusu, cytomegalovírusovej infekcie atď.

Ľudia trpiaci ľudským papilomavírusom - recenzie o izoprinozíne sú pozitívne. Po dávkach predpísaných lekárom je skutočne možné dosiahnuť zmiznutie papilómov.

Na posilnenie imunity doma, čaj je vyrobený z kužeľov chmeľu, byliny oregano, motherwort, limetky, citrón, koriander a paddy caddis, korene valeriánov. Rozdrvené zložky sa odoberajú v množstve 1 lyžice. l. každý, vložte do termosku a nalejte 2 šálky vriacej vody. Nasledujúce ráno je nápoj pripravený na použitie. Pijú ju 4 ks. za deň v rovnakých dávkach.

Hardvérové ​​postupy pri liečbe HPV

Symptómy infekcie papilomavírusu sú bradavice, papilómy, kondylómy. Zbavia sa ich elektro- a chemickou koaguláciou, kryogestrukciou. Vylučovanie papilómov je možné prostredníctvom rádioterapie a laserovej terapie.

Ako vyliečiť ľudský papilomavírus? Chemická koagulácia sa uskutočňuje s prípravkami Solkovagin a Solkoderm.

Sú vhodné na liečbu prejavov papilomavírusu na vaginálnej sliznici a na krčku maternice. Tieto lieky sú zmesou organických a neorganických kyselín, ale sú účinné len na odstránenie jednotlivých kondylómov. Postup je povolený na liečbu nulipárnych žien. Ale spolu s jeho účinnosťou stojí za zmienku priemernú bolesť a možnú tvorbu jaziev.

Kryodestrukcia alebo liečba novotvarov s nízkoteplotným kvapalným dusíkom je rýchla a priaznivá. S redukciou bradavíc jediného genitálu z cervixu môžu na ňom zostať jazvy.

Čo robiť, ak sa ľudský papilomavírus prejavuje - prostredníctvom výskytu plochých a odvodňovacích kondylómov na koži? V tomto prípade lekári používajú chirurgický laser. Zariadenie uľahčuje odstránenie rastlín v akejkoľvek hĺbke bez následkov - zjazvenie a jazvy. Komplikácie postupu môžu byť krvácanie a zúženie maternicového krčka maternice.

Priorita v liečbe HPV patrí do vakcíny "Gardasil". Liek je schopný poraziť aj vysoké typy onkogénov vírusu. Očkovacia látka minimalizuje riziko vzniku rakoviny a urýchľuje vývoj imunitnej pamäti. To znamená, že pod vplyvom sa produkujú ochranné protilátky, ktoré boli prítomné v tele pred infekciou.

Radiosurgická metóda liečenia prejavov papilomavírusu sa vykonáva pomocou prístroja Surgutron. Spolu s odstránením kondylómu špecialista vedie koaguláciu krvných ciev. Vyrezaný prvok je nevyhnutne podrobený histologickému vyšetreniu.

Nakoniec je skalpel starým spoľahlivým nástrojom na odstránenie ťažkej dysplázie. Táto technika je najmenej šetrná v porovnaní s predchádzajúcimi možnosťami liečby. Z hľadiska spoľahlivosti však nie je nijako horšia ako laserová terapia.

Pred rokom som odstránila vonkajšie papilómy, ale teraz sa znova objavili - teraz je jasné, že to je preto, že infekcia je stále v tele. Je potrebné ju potlačiť. Lekár určí indinol, pravdepodobne je potrebné piť, vyzerám veľa pomôcť.

Je to biologicky aktívna prísada, nie droga. Ako môže pomôcť? Tu potrebujete silnú drogu na zvýšenie imunity, na zvládnutie vírusu.

Na mňa taký problém: po dlhú dobu sa objavili papilómy, ale nie masívne. Vymazal som ich všetkými možnými spôsobmi, takže som žil. Ale niekde pred rokom sa objavil mohutný papilóm. Jeden odstráňte, o týždeň neskôr, ako sa znova objaví malá háj. Lekár nielen predpísal odstránenie, ale aj Indinol. Po kurze už žiadne bradavice. Nemyslím si, že je to nehoda. Liečba pomohla

Prehodnocujem recenzie o liečbe vpch počas jedného týždňa. Zastavil sa na Indinolume a gynekológ ho vymenoval alebo navrhol. Naozaj dúfam, že mi pomôže aj ja.

Nechcel som odstrániť chirurgicky kondylóm, povedali mi, že krém je dobrý. Zmizneš a všetko prejde. Ale aj on mi nepomohli, mesiac rozmazaný a zázrak sa nestalo. Napriek tomu bolo nutné odstrániť, gynekológ sa upokojil, že nebolí. A pravda postupu nie je bolestivá, trochu nepríjemná. Zároveň som pil Indinol. To je to, čo vírus "na sprchovanie". Kapsuly pomohli, jeden kurz postačoval, že sa znova nezobrazia kondylómy.

Myslím, že v gynekológu sa čoskoro zaregistrujem. V roku 5 krát to navštívil. To, že je potrebné urobiť analýzu, je potrebné, alebo odstrániť papilóm, voobshchem je konštantný pod dohľadom lekára. Je škoda, že som sa zaobchádzala, ale pomohlo to dočasne. Posledné piť Indinol, naposledy získané. Pred pol rokom doslova. Po tomto ošetrení sa moje testy stali dobrými a nedošlo k ich zhoršeniu. Doktor povedal, že sa nakoniec ukázalo, že vírus "upadne", a teraz už nebude potrebné ju často prísť. Nakoniec som našiel svoje vlastné zaobchádzanie.

Injekcie alokínu alfa sa mi nezhodovali. Saw Indinol, po tom, čo HPV nie je nájdený (kontrolovať každých päť rokov na 3 roky!) Som teraz na zvláštnom konte s lekárom, trochu to trochu napätie, ale som pokojný pre moje zdravie.

Čo s tým súvisí indinol? Indinol - BAA, kamarát z endometriózy určený (mimochodom nepomohol). VPC je vírus, má byť liečený antivírusovými imunomodulátormi a nie doplnkami stravy. Lekár, ktorý hovorí - je niečo, čo "zmieta" vírus - nemôže vyliečiť HPV, je to len reklama. Bol som liečený alakin (antivírusové injekcie), rektálne supresanty, epigénové spreje a eraktívne kauterizované. Po liečbe HPV - nebola nájdená (kvantitatívna analýza PCR).

Indinol platil reklamu.

Svetlane, môžete povedať, na ktorej klinike ste sa liečili?

Mám len VPC (pre firmu so svojím priateľom prešiel, zaobchádza s eróziou). Potom cytológia odovzdala - všetko je dobré, žiadne kondylómy tiež nie sú prítomné. Gynekológ povedal, že s ňou nemožno zaobchádzať. A chcem. Bolo potrebné trvať na tom, ale okamžite to neuvedomilo. Je to ako - počkajte, kým sa niečo neobjaví a vírus sa nesie. Kto vie, Alokin sa bude predávať bez lekárskeho predpisu? Alebo len predpis?

Podľa predpisu. Musíte ísť na iného lekára, ktorý nečaká, ale zaobchádza.

Z nejakého dôvodu žiadna zo žien nepredložila myšlienku, že s HPV by sa malo zaobchádzať nielen doma. ale aj váš partner / sexuálny partner. V opačnom prípade dôjde k strate významu liečby.

Vdala som sa pred 8 rokmi. Videl som svojho manžela na telo papilómu, ale na to nijako nepripisoval dôležitosť. Teraz sa mi začali objavovať (zatiaľ len izolované na 2 miestach). Ale najhoršie je, že sa zdá, že HPV zasiahla moju genitourinárnu sféru. Pre gynekológa sa to ešte nehovorilo, ale vizuálne (cez malé zrkadlo) a prehmatlo som videl a cítil výrastky na stenách vagíny, je bližšie k východu. Už šesť mesiacov sa objavili bolesti v dolnej časti brucha a v dolnej časti chrbta, ktoré sa krátko vymizli.

Dôležitou témou bolo, že liečba jej manžela je nevyhnutná. Pri ďalšom vyšetrení mi bola diagnostikovaná mierna dysplázia, PCR ukázala prítomnosť HPV typu 16 a typu 18. Bol som liečený dva roky - injekcie, sviečky, tablety, gély. Nepoužívajte. A nebolo by si myslel, čítal na túto tému. Potom sme sa presťahovali do mesta (vďaka Bohu). Okresný gynekológ ihneď požiadal - má jej manžel VPH? manžel bol liečený? Bol som v šoku. Teraz sa podrobujeme liečbe spolu (on tiež bol diagnostikovaný s HPV). Bol som sa zaobchádzal - a on ma nedobrovoľne znova nakazil. Tu je. A keď bude možné žiť sexuálny život (teraz nie je možné po zničení), len kondóm, zatiaľ čo analýzy nebudú odovzdávať kontrolu.

Zdravím! Margot, ako bola odstránená dysplázia? Aké liečenie bolo predpísané inak ako zničenie? Zdieľaj prosím, mám problém - jeden v jednom. Určite som napísal na recepcii (v pondelok), ale aby som bol trochu.

Dobrý deň, ahoj! Vyvinula sa kryokonštrukcia, 6 ks (injekcia HPV injekcie) (sami so sebou, s mojim manželom v rameni), ja som tiež včelí vosk. Naozaj dúfam a modlím sa, aby sme boli vyliečení.

ahoj môže niekto vedieť. Zostávajú po liečbe sami, alebo musia odstrániť Lazar a ako dlho trvá liečba? Ďakujem vám

Lena. Odstránili ma a všetci, ktorí sa so mnou zaobchádzali, boli odstránení. Priebeh liečby nie je dlhý-6 injekcií alokínu za deň a čapíky pre mňa viferon boli predpísané 20 dní po odstránení. - V priemere sa stalo približne mesiac.

Chcem sa podeliť o môj príbeh o oživení. Volám sa Olga, mám 37 rokov, žijem v Angarsku V roku 2014 môj manžel a ja sme ukázali HPV 16, mal som dyspláziu (CIN 1) krčka maternice. Boli sme predpísané tablety Isoprinosine (každý 3 kurzy), čítanie na internete podrobne, uvedomil som si, že šance na obnovu nie sú skvelé. Ale ako sa hovorí, nádej zomiera naposledy...

V roku 2015, na jar, som bol diagnostikovaný s CIN 2-3.Konechno, som si nemyslel, že rakovina bude tak skoro. V marci 2016, po biopsii, išiel som sa zaregistrovať na onkológii s diagnózou rakoviny in situ alebo rakoviny 0. Chcete povedať, že som bol šokovaný, nehovoriac... v onkológii, kedysi povedal, že je lepšie odstrániť všetko, čo je. e. Čakal som na extirpáciu.

V tej dobe som nechcela vymazať nič, po tom, čo som sa dozvedela o konízii (skrátenie krčka maternice), uvedomil som si, že táto záležitosť nekončí tak jednoducho, hlavná príčina vzniku rakoviny (HPV) nezmizne. Už v apríli som narazil na video (v Yu-Tube) Maximom Afanasyevom (onkológom, doktorom medicíny, chirurgom). Ukázalo sa, že táto choroba sa dlhodobo úspešne liečila metódou, ako je fotodynamická terapia, len o ňom nestačí, kto vie. Uvedomil som si, že naliehavo potrebujem ísť do Moskvy s ním, na európsku kliniku. Mimochodom, bolo to asi to, čo bolo predovšetkým dobré recenzie. Adresa jeho pošty, telefón je na mieste tejto kliniky.

Zavolal som a napísal, že chcú prísť.Konechno som bol sužovaný pochybností, zrazu tam sú šarlatáni, alebo takéto zaobchádzanie sa mi nepomôže, niektorí tvrdia, že všetci budete vystrihnúť a bude tak veľká, ale je to v minulom storočí. Samozrejme, táto liečba nie je lacná (zaplatila som za všetko 120 000), ale stojí za to, keď chcete žiť. Pre Moskvu to vôbec nie sú obrovské peniaze.

Vo všeobecnosti som v júni už tieto peniaze našiel a prišiel do operácie. Maxim Stanislavovič ma naozaj rád, pretože je veľmi kompetentný, zdvorilý, profesionálny lekár a len pekný človek. Prevádzka na mne sa ukázala na 3 dni až do men.kikla. Dostali sme 2 ampulky fotoditazínu, pretože jedna ampulka sa pohybuje na 50 kg. Hmotnosti. Necítil som žiadne neobvyklé pocity. Že liek, ako by sa mal správať, bolo treba počkať 2 hodiny. Mimochodom, v deň chirurgického zákroku je lepšie nechať sa jesť kvôli anestézii a priniesť krvné testy a EKG s vami. Operácia bola asi hodinu.

Úprimne povedané, po anestézii bola bolesť v žalúdku strašná, ťahala, ale bola prijateľná. Niektoré nezbedné injekcie boli vložené. Samozrejme, odporúča sa, aby niekto s vami pomohol a sedel v taxíku.

V zásade môžete ísť sám. Celý večer som spal, došlo k nevoľnosti, ale bez vracania a moje žalúdok strašne bolesť. Po tom, čo som zostal v noci, išiel som na prechádzku po Arbate. Mal som slnečné okuliare dva dni. Po 40 dňoch, po úspešnom absolvovaní testov sa ukázalo, že neexistuje žiadna rakovina a HPV 16 tiež neexistuje. Na ultrazvuku povedali, že krčok je nádherný. Obrovská vďačnosť môjmu lekárovi!

Olga, ako sa teraz cítiš? Povedzte mi, ako by tento postup mohol odstrániť vírus, ktorý je s najväčšou pravdepodobnosťou už zvyknutý na čas v Dneku?

Po narodení som mal vírus HPV 16, ktorý sa začal prejavovať počas tehotenstva. Dostalo mi jasne včas 5 injekcií vo Viedni, ale keďže sa ukázalo, že výsledok bol nula, vírus za rok viedol k dyspláziám o 2 stupňoch. Napil som 3 kurzy izoprinozínu, dal som sviečky a tampóny s masťou. Potom bola predpísaná elektrokauteréria a tkanivová časť bola opäť poslaná na vyšetrenie. Teraz sa zotavuje, čakám na výsledky analýzy tkaniva. Som sklamaný, že vírus, ktorý pravdepodobne nezabili, a recidívy sa môžu zopakovať a že sa ukáže, že štúdie s prestávkami počas pôrodu elektrokauteriu sa nedali urobiť. Existujú dobré štúdie. Že sa všetko môže zhoršiť kvôli pretrhnutiu alebo ísť na krčný kanál.

A môj manžel, ktorý opil izoprinozín (chaoticky nie kurzy - sa zaoberali samošetrovaním v týchto 1,5 rokoch po druhoch) sa zbavil viditeľných prejavov vírusu. Hoci v ňom alebo v analýze sa vírus 16 spočiatku ukázal na nulách a jeho zobrazenie bolo viditeľné na pohlavnom orgáne! Po prechode lieku. Lekár vysvetlil, že mal dlhý čas vírus (dokonca pred našim známym), infiltroval DNA a preto nie je určený. Takéto informácie o implementácii Dnku na internete stačia. A problémom je, že teraz ju úplne zničiť, pretože s dyspláziou sa všetko môže stať znova, alebo ak sa táto elektrokauteréria nevykoná na najvyššej úrovni, môže sa vyvinúť do triedy 3 a ešte horšie.

Pre mňa, v prítomnosti HPV 6 a 11, izoprinozín nepomohol zvládnuť vonkajšie prejavy ani množstvo vírusu. Všetko sa tiež plazi. Ako ho poraziť?

Fotodynamická liečba lieči dyspláziu, ale nie HPV. Ak zostane HPV, opäť riziko dysplázie. Proti HPV sa majú používať protivírusové lieky - injekcie, čapíky. Takisto som prešiel cez CIN 2 a HPC. Čítal som veľa vecí, ale nie všetko treba veriť. Odstránili rádiovú vlnu, vpichovali Alakin do ramena. Hoci je všetko normálne (rok a pol uplynul).

A prečo s papilomavírusom na tele ste šli všetci do gynekológa? Nie je potrebné pre dermatológov?

Súhlasím s Irinou. Fotodynamická terapia - lokálna liečba dysplázie. A na liečbu HCV je potrebné aj antivírusová liečba. Veľmi podobne ako reklama.

Dobrý deň, povedzte mi, Zistil som, že HPV iný kaliber, nepohodlie strašné: horiace brnenie, svrbenie, bolesť, prišiel k nervovému zrúteniu od tých všetkých príznakov, ale hovoria, že ak HPV je žiadna bolesť, žiadna tam build-up, sú ploché, ako malé vredy lekár nevie, čo má robiť, prosím, pomôžte aj rady, je jasné, že samoliečba nie je riešením, ale napriek tomu.

Znie to ako herpes a nie HPV

Pri mne typu Vpch 16 sa vírus načíta vysoko. Ale nie je nič iné - krčka maternice je normálna, papil-kondylóm tiež nie je. Lekár povedal, že môžete sledovať. A prečo čakať na niečo? Čítal som, že vírus môže odísť sám, ale ak je veľa vírusu, potom môže začať dysplázia (precancer). Chcem prepichnúť allokín-alfa a čapíky viferónu. Kto vie, môžem ho kúpiť bez lekárskeho predpisu?

"Sledoval som" - vírusové zaťaženie po pol roka sa zdvojnásobilo + cytológia sa zhoršila. Teraz komplexná liečba (a moxibustion a antivírusové injekcie-sviečky). Čítal som o tom všetko. Dysplázia je precancer. A prečo by sme mali potom čakať? Elena Malysheva tiež povedala, že tieto nezmysly, ktoré neliečia, ale liečia, keď kondylóm a rakovina bude. Takže ešte neexistuje nič - neexistujú žiadne lieky, ak už vstúpili - sú tu lieky. A o očkovaniach, Malysheva hovorí - robte a "budete šťastní"))). Áno, sú to len 4 typy ochrany, ale oveľa nebezpečnejšie. Premýšľajte o tom, prečítajte si viac (ale nie reklamné stránky, kde sa niečo inzeruje za peniaze).