Hlavná

Ateróm

Ktorý lekár zaobchádza s papilómami

Dnes veľmi málo ľudí vie, aký doktor má liečiť papilóm na tele. Takýto novotvar vzniká na koži mnohých ľudí a nie je nič kritické, ale je dôležité začať správnu liečbu jeho odstránenia.

Ktorý lekár lieči papilómy závisí od ich polohy a pohlavia osoby. Napríklad tieto neoplazmy v intímnych zónach mužov a žien sú liečené rôznymi odborníkmi. Aby ste sa rýchlo zbavili patológie, je lepšie kontaktovať vysoko špecializovaných lekárov.

Kedy by som mal ísť na kliniku?

Je dôležité vedieť nie len to, čo lekár použije, ak sa v tele vyvinie ľudský papilomavírus, ale aj kedy to urobiť. Mnoho ľudí sa objavuje telo, sú tieto porasty sú zapojené do vlastnej liečby a lekári sú evidované len v prípade, že nepohodlie alebo dokonca bolesť. V skutočnosti sa papilómy na koži a slizniciach niekedy zrania a krvácajú a tiež sa zapália. Poškodenie nánosu zvyšuje pravdepodobnosť sekundárnej infekcie alebo dokonca jej degeneráciu do malígneho nádoru.

Keď HPV u mužov i žien, k tomu, čo lekár riešiť, stále pochopiť, ale najprv analyzovať situácie, ktoré vyžadujú okamžitú odbornú pomoc:

 • papilóm sa začal rozširovať;
 • stavba sa ochorela;
 • neoplazmatické svrbenie;
 • okolo lézie došlo k začervenaniu alebo zmenila farbu;
 • papilóm krváca;
 • počet nádorov sa začal zvyšovať.

Po zistení takýchto príznakov je potrebné rýchlo zistiť, ktorý doktor sa zaoberá HPV a riešiť ho, aby sa predišlo život ohrozujúcim následkom.

Ako je konzultácia na klinike?

Keď ste pochopili, aký doktor sa zaobchádza s papilómom a zaregistruje sa, musíte prejsť konzultáciou. Špecialista vyšetrí novotvar, spýta sa na symptómy a pošle ho do laboratória. Na základe výsledkov analýzy sa vypracuje kompletný obraz a bude identifikovaný kmeň patogénu, po ktorom lekár určí účinnú liečbu.

Zvyčajne to všetko vykoná dermatológ a v prípade potreby presmeruje na chirurga, aby odstránil vznik. V tomto prípade sa budú vyžadovať klinické skúšky ako prvé:

 • cytologické a histologické štúdie;
 • biopsia;
 • test rozšírenej krvi;
 • PCR.

Po preskúmaní všetkých výsledkov chirurg môže začať odstraňovať papilóm.

Kto liečí HPV a odstráni papilómy?

Ktorý lekár zaobchádza s touto vírusovou infekciou u mužov a žien závisí od mnohých faktorov. Najskôr by ste mali ísť na terapeuta, ktorý napíše odporúčanie inému špecialistovi. Môže to byť:

 • dermatológ;
 • andrológ;
 • gynekológ;
 • onkológ;
 • lekárom a ďalšími lekármi.

Ako dermatológovia pomáhajú

Keď sa objaví papilóm, mnohí idú na dermatologa, ktorý sa nazýva aj dermatovenerológ. Pomáha mužom aj ženám. Po prvé špecialista skúma postihnuté oblasti a radí pacientovi o ďalších opatreniach. Okrem toho môže lekár predpísať histologické a cytologické vyšetrenia na určenie typu HPV. Všetko závisí od stupňa rizika rakoviny.

Mnohí dermatológovia sa zaväzujú liečiť ľudský papilomavírus pomocou moderných hardvérových techník: chirurgia rádiových vĺn, laserová liečba. Títo lekári väčšinou predpisujú lieky na liečbu papilómu na pokožke.

Kedy potrebujem pomoc s gynekológom?

Kto sa zaoberá liečbou papilómov u žien v intímnych oblastiach, mali by ste byť zrejmé - ide o gynekológa. Lekár začína štandardné panvovej skúšku, identifikácia slizníc a kože papilómy a iné novotvary.

Zvyčajne gynekológovia robia rozmazanie na cytológiu a niekedy odkazujú na štúdiu PCR. Na základe zistení lekár predpíše antivírusovú terapiu a niekedy odstráni papilóm, pálí ho alebo používa operáciu rádiových vĺn.

Andrológovia proti HPV u mužov

Ako viete, muži majú papilómy na intímnych miestach, ktoré liečia andrológovia. HPV sa môže v týchto zónach prejaviť vo forme veľkých a nepríjemných výrastkov. Aj v tomto prípade môžete konzultovať s urológom.

Títo lekári diagnostikujú a liečia všetky choroby mužského pohlavného systému, takže terapeuti im posielajú mužov s papilómami. To nie je prekvapujúce, ale je veľmi ťažké nájsť skúseného androlog, ktorý sa zaoberá HPV.

Kto odstraňuje papilómy?

Teraz sa pozrime, aký druh lekára sa má obrátiť na odstránenie papilómov? Toto sú hlavne chirurgovia s vysokou kvalifikáciou a skúsenosťami v liečbe podobných patologických stavov.

Pri potvrdzuje benígnej povahy papilomavírusu pôvodu, chirurg odstráni nádor len jeden z dostupných metód:. Laserovej chirurgie, excízia chorých tkanive skalpelom, atď. Ak je podozrenie na onkológii pacient je odoslaný do onkológom.

Onkológovia a papilómy

Ak existuje zanedbateľné riziko premeny benígneho rastu na malígny rast, musíte prejsť k onkológu. Špecialista sa zaoberá rakovinovým výrastkom v rôznych častiach pokožky. Len si všimnite, že sa to stane zriedka, ale vylúčenie takejto pravdepodobnosti je nemožné a lepšie byť bezpečné, aby sa zabránilo vážnym komplikáciám.

imunológ

K akému lekárovi sa liečia po odstránení papilómov na krku, tvári, rukách a iných častiach tela? Za týmto účelom existujú imunológovia, ktorí pomáhajú posilňovať ochranné mechanizmy ľudského tela. Zvlášť dôležitá je podobná pomoc ľuďom s imunodeficienciou.

Lekár vyberá priebeh imunomodulačných liekov, ktoré pomáhajú zlepšiť imunitu. Vďaka tomu začne organizmus bojovať proti vírusu, potláčať ho a zabrániť vzniku HPV.

Zubári a oftalmológovia

Možno sa vám zdá divné, čo majú títo lekári na papilómy na ľudskom tele? V skutočnosti terapeut alebo dermatológ môže obrátiť na zubných lekárov, ak sa vytvorí papilóm v ústnej dutine. Môže predpisovať iba liečbu a lekári a onkológovia sa zaoberajú odstránením takýchto nádorov.

Pokiaľ ide o oftalmológ, tento lekár sa lieči, keď sa na očných viečka objaví papilóm. Po vyšetrení a konzultáciách sa môže obrátiť na chirurga, ktorý pracuje na očnej klinike, ktorá odstráni nádor.

Aký druh lekára by som mal konzultovať s papilómami a ako funguje liečba?

Papilómy sú benígne nádory, ktoré sa môžu objaviť na akejkoľvek časti tela alebo slizníc. Na prvý pohľad sú úplne neškodné, ale to je ďaleko od prípadu. Ak vzhľad nánosu na pokožke vyvoláva ľudský papilomavírus s vysokým stupňom onkogénnosti, potom je riziko degenerácie papilómu do malígneho nádoru veľké. V tomto ohľade vzniká prirodzená otázka, ako sa zbaviť nádoru a na ktorú lekára liečiť papilómy?

Niektorí pacienti sú stratení a nevedia, ktorý špecialista môže pomôcť, keďže papilómy sa môžu objaviť nielen na koži, ale aj v ústach, hrtane, ale aj v oblasti genitálií a konečníka. V prvej fáze, ak sa zistia podozrivé nádory, je potrebné navštíviť dermatológa. Špecialista vykoná potrebné diagnostické opatrenia zamerané na stanovenie typu vírusu a potom vysvetlí, ako a ku ktorému lekárovi potrebujete liečiť papilómy. Ďalšia liečba bude závisieť od typu vírusu, od miesta vzniku a individuálnych charakteristík pacienta.

Aké druhy papilómov sú tu?

Ak chcete nájsť najlepšiu metódu na liečbu infekcie papilomavírusom, musíte vykonať presnú diagnózu. Aby to bolo možné, špecialista by mal vedieť, aké druhy papilómu sú a ako sú klasifikované. Pretože existuje niekoľko desiatok odrôd HPV vírusu, formácie vytvorené pod ich vplyvom sa líšia veľkosťou, vzhľadom a štruktúrou.

Benígne rasty sa vyvíjajú z plochého epitelu a stúpajú nad povrchom pokožky a usadzujú sa na širokom základe alebo na tenkej stonke. Povrch je papilóm, hrubý, nerovný, lalokovitý, takže tieto nové rastliny sa podobajú karfiolu. Mnohí pacienti ich porovnajú s bradavicami alebo dokonca zamieňajú tieto nádory. Existujú však aj iné druhy papilómov (s plochým tvarom), ktoré zostávajú sotva viditeľné a na koži prakticky nevystupujú. Uvádzame zoznam najbežnejších typov papilómov:

 • Jednoduché (alebo vulgárne) papilómy. Vyzerajú ako malé šiškovité uzliny alebo papily (s priemerom do 3 mm) s hrubým povrchom. Vulgárne papilómy sa môžu tvoriť na ľubovoľnej časti tela, ale najčastejšie lokalizačné miesto vyberá zadnú stranu dlaní a prstov a deti sa často stretávajú na kolenách. Táto paleta papilómov môže byť dlhý čas v nezmenenom stave bez toho, aby spôsobovala nepríjemné pocity. Ale s poklesom imunity sú jednotlivé subjekty schopné rásť, viaceré sa navzájom spájajú.
 • Plantárne papilómy. Takéto formácie sa objavujú na chodidlách chodidiel a pri chôdzi spôsobujú značné nepohodlie, reagujú na bolesť a iné nepríjemné pocity. Vonkajšie, pripomínajú kmeňové kukly a vyzerajú ako pevný, lesklý náraz obklopený vyčnievajúcim okrajom. Často, popri hlavnom raste, sa objavujú dcérske útvary, ktoré tvoria viaceré ložiská porážky. A ak v detstve, plantárny papilóm môže prechádzať na vlastnú päsť, potom u dospelých ich vzhľad vyžaduje, aby lekár vyriešil problém odstránenia výrastkov.
 • Ploché papilómy. Vyzerajú ako hladké, ploché rastu malých rozmerov. Vo väčšine prípadov majú farbu mäsa a spájajú sa s povrchom pokožky. Táto paleta papilómov je častejšie lokalizovaná na rukách, tváre, v oblasti dekoltu žien. Na rozdiel od iných tvarov, ktoré nespôsobujú nepohodlie, môže byť výskyt plochých papilómov sprevádzaný pocitom svrbenia, pálenia a začervenania kože v oblasti lézie.
 • Filiformné papilómy (akrochordy). Často sa tvoria v starobe, ale v poslednej dobe sú často diagnostikované u pacientov po 40 rokoch. Po prvé, na koži sa objavujú malé žltkasté uzliny, ktoré čoskoro rastú a premenia sa do hustých nových foriem podlhovastého tvaru. Ich veľkosť môže dosiahnuť 8 mm. Acrochordy sa tvoria v oblasti tkaniva a pažeráka, na tvári a krku, v oblasti mliečnych žliaz u žien. Vzhľad tejto formy papilómov môže byť sprevádzaný zhoršením celkového zdravia a zápalových prejavov v oblasti ich lokalizácie.
 • Označené kondylómy. Tento druh papilómu sa tvorí na sliznici pohlavných orgánov. Infekcia sa prenáša hlavne prostredníctvom sexuálneho kontaktu. Neoplazmy vo forme polypov na pedicle sú zriedkavo jedno. Zvyčajne sa objavuje niekoľko malých polypov, ktoré sa môžu rozšíriť a ovplyvniť močovú rúru u mužov a vagíny, pyskov a krčka maternice u žien. Genitálne bradavice sú najnebezpečnejší typ infekcie, pokiaľ ide o onkogenicitu. Pri absencii liečby môže choroba viesť k onkológii.
 • Epitelová hyperplázia. Tento typ papilómu je malý polyp, ktorý sa tvorí na sliznici hltana a ústnej dutiny (na oblohe a pod jazykom). Sú náchylné na fúziu a proliferáciu, čo výrazne zvyšuje riziko komplikácií. Proliferácia papilómov v hrtane a priedušnici môže viesť k poruchám reči a ťažkostiam s dýchaním, pretože sa zníži lumen dýchacích ciest. U malých detí je tento stav obzvlášť nebezpečný, pretože môže viesť k uduseniu. Papilómy hrtana, dojčatá sú infikované počas prechodu pôrodného kanála, ak je matka infikovaná papilomavírusovou infekciou.

Variety papilómov sú veľa a výber liečby by mal byť založený na type vírusu. Medzi nimi sú aj onkogénne kmene, pri ktorých sa pacientovi odporúča odstrániť papilóm čo najskôr. Kmeň s nízkym stupňom onkogenity sa takmer nikdy degeneruje do malígneho novotvaru. Ak papilóm nespôsobuje nepríjemné pocity, nedochádza k poškodeniu a nerastie vo veľkosti, nedá sa to dotknúť.

Čo sú papilómy nebezpečné?

Doteraz bola vyvinutá špeciálna klasifikácia v medicíne, podľa ktorej sú všetky typy ľudského papilomavírusu rozdelené podľa stupňa onkogenicity:

 • V skupine s nízkou onkogenitou a minimálnym rizikom vzniku malígnych nádorov sú vírusy ľudského papilomavírusu (HPV) nasledujúce typy: 42-44, 6, 11, 53-55.
 • Skupina priemernej onkogenity zahŕňa také typy HPV ako 51,52, 39, 58,35, 30-33,66.
 • Najväčšie riziko je u pacientov infikovaných vysokými onkogénnymi vírusmi. Patria k nim kmene 16, 18, 45, 46. Sú považované za najnebezpečnejšie z hľadiska onkológie. Tieto kmene spôsobujú výskyt genitálnych papilómov a genitálnych bradavíc u mužov a žien.

Súčasne sú kmene, ktoré vyžadujú vzhľad plochých, vulgárnych a plantárnych papilómov, ktoré nepatria do skupiny s vysokým rizikom malignity a otázka ich odstránenia by mala byť riešená u ošetrujúceho lekára.

Ak máte papilómy, nezabudnite sledovať ich stav a venujte pozornosť akýmkoľvek známkam úzkosti, ktoré naznačujú nástup zápalového procesu. Ak sa objaví pocit pálenia v oblasti lokalizovaných rastov, koža sa stáva červenou a opuchnutou, okamžite sa poradí s dermatológiou. Zvlášť vysoké riziko malignity (malignity) medzi formáciami, ktoré sa nachádzajú na tých miestach kože, kde sú často zranení (napríklad pri holení).

Ak papilómy spôsobujú nepríjemné pocity, bolestivé pocity alebo sa nachádzajú na miestach, kde sú namotané proti oblečeniu, je najlepšie sa ich zbaviť. Moderné minimálne invazívne techniky odstraňovania papilómov a iných nádorov nám umožňujú rýchlo a bezbolestne. Ako pochopiť, ktoré papilómy sú nebezpečné a mali by byť odstránené? K tomu musíte absolvovať dôkladnú laboratórnu diagnostiku a vykonať nevyhnutné testy.

Aké analýzy odovzdáte?

Vírus ľudského papilómu sa považuje za jednu z najbežnejších infekcií v modernej spoločnosti. Súčasne je možné vizuálne diagnostikovať patológiu, keď sa prejavuje vo forme genitálnych bradavíc, pretože tieto kožné rastliny sú špecifické a nevyzerajú ako iné nádory. Laboratórne štúdie s ďalšími formáciami sú potrebné na presné stanovenie diagnózy a diferenciáciu infekcie papilomavírusu z iných patologických ochorení kože s podobnými symptómami.

Aké testy sa vykonávajú s papilómami a aké metódy výskumu sa používajú? Zvyčajne po vizuálnom vyšetrení a detekcii nádorov na koži alebo slizniciach lekár navrhuje podať krv na analýzu. Na detekciu vírusu sa používajú metódy na detekciu prítomnosti protilátok v krvi. Na tento účel sú naplánované nasledujúce štúdie:

Okrem toho sa v mnohých klinikách začali používať vysoko presné výskumné metódy - Digene-test, ktoré pomáhajú identifikovať kmeň vírusu a stupeň jeho onkogenity. Na základe tejto analýzy môžete rýchlo určiť, ktoré papilómy je možné odstrániť a ktoré z nich by mali zostať osamote. U žien okrem vizuálneho vyšetrenia vykonávajú kolposkopiu a odoberajú si povrch z hrdla. U mužov, keď je vírus detegovaný v močovej rúre, sa vykoná uretroskopia.

Okrem kolposkopie sa používa aj metóda, ako je biopsia, ktorá zahŕňa odobranie materiálu (biopsiu), ktorá sa potom posiela na cytologické alebo histologické vyšetrenie. Tieto techniky umožňujú určiť prítomnosť rakovinových buniek v poskytnutej vzorke.

Laboratórne testy umožňujú identifikovať vírus a určiť, do ktorého typu patrí. To pomáha odborníkom včas identifikovať vírusy s vysokým obsahom onkogénneho typu a odstrániť tie nádory, ktoré sa objavili pod jeho vplyvom.

Ktorý doktor odstráni papilómy?

U pacientov, u ktorých je ťažké vybrať špecialistu, odporúčame najprv venovať pozornosť lokalizácii papilómov.

Ak sa kožné výrastky nachádzajú na tvári, krku, hrudnej oblasti, rukách a iných častiach tela, mali by ste sa obrátiť na poliklinika v mieste bydliska, aby ste si pozreli dermatológov alebo kozmetiku. Lekár vykoná počiatočnú prehliadku, počas ktorej určí charakteristiky vývoja novotvaru a jeho typu av prípade potreby pošle ďalšie konzultácie ostatným odborníkom. Najčastejšie dermatológovia odporúčajú, aby sa čo najskôr zbavili takýchto nádorov, aj keď nespôsobujú zvláštne nepohodlie.

Pri konzultácii je možné dostať odpoveď na všetky zaujímavé otázky, zistiť, čo doktor odstraňuje papilómy a aké moderné metódy sú pre použitie vo vašom prípade lepšie. Spolu so špecialistom si môžete vybrať najoptimálnejšiu metódu liečby, po ktorej bude pacientovi odvolaný chirurg pre postupy na odstránenie rastu kože.

Liečba papilomavírusovej infekcie v genitálnej oblasti je dermatovenerológ. Ak sa v konečníku objavili novotvary, poraďte sa s proktológom. Keď sa na nosovej sliznici a ústnej dutine objavia papilómy, otázka ich odstránenia sa má prekonzultovať s lekárom ORL.

Ktorý doktor liečia papilómy u mužov?

Keď sa v oblasti genitálií objavia papilómy, muži by mali požiadať o radu dermatovenerológov alebo urológov. Papilomavírus u mužov ovplyvňuje glans penis, scrotum, uretru. Okrem toho sa v análnej oblasti môžu objaviť charakteristické rastu.

Špecialista počas vyšetrenia určí typ patogénu a ak sa zistia vysoko nákazlivé kmene vírusu, pošle chirurgovi, kde sa vyrieši problém odstránenia nádorov. Genitálne bradavice u mužov sú schopné degenerovať do rakovinových nádorov, preto experti odporúčajú, aby zástupcovia silnejšieho sexu ročne podstúpili prieskum, aby včas zistili nebezpečné nádory.

Ktorý lekár u žien liečí papilómy?

U žien sa najčastejšie vyskytujú papilómy alebo genitálne bradavice v genitálnej oblasti počas ďalšieho plánovaného gynekologického vyšetrenia. Na určenie typu vírusu gynekológ odoberie tampón z krčka maternice alebo urobí kolposkopiu.

Ak sa zistí, že žena je infikovaná vírusom s vysokým rizikom onkogénneho rizika, musia sa odstrániť novotvary. V opačnom prípade je riziko vzniku rakoviny krčka maternice a iných nepríjemných komplikácií, ktoré negatívne ovplyvňujú reprodukčné zdravie žien. Infekcia papilomavírusu je najčastejšie diagnostikovaná u mladých, sexuálne aktívnych žien vo veku 16 až 35 rokov. Aby sa zabránilo možným komplikáciám, pomôže každoročné vyšetrenie prítomnosti vírusu v tele a včasná liečba alebo odstránenie nádorov.

Metódy liečby papilómami

Liečba infekcie papilomavírusom sa vyskytuje dvomi spôsobmi:

 • Prijatie antivírusových liekov;
 • Odstránenie papilómov.

Odstránenie papilómov sa vykonáva chirurgicky alebo s použitím minimálne invazívnych metód. Výhodou moderných metód je, že intervencia je oveľa jednoduchšia na prenos, rehabilitácia trvá veľmi málo času a riziko komplikácií je minimalizované. Najobľúbenejšie možnosti odstránenia papilómov sú:

 • Chemická degradácia. Podstata metódy spočíva v tom, že papilómy sú ošetrené špeciálnymi prípravkami obsahujúcimi agresívne látky (kyseliny, zásady). Tento účinok ničí tkanivá novotvarov a podporuje čistenie kože.
 • cryolysis. Metóda je založená na zmrazení papilómov s kvapalným dusíkom. Princíp fungovania je rovnaký ako v prípade chemickej deštrukcie, iba v tomto prípade ultra nízkoteplotné teploty pôsobia ako deštruktívna zložka.
 • elektrokauterizační. Táto metóda je založená na kauterizácii nádorov s vysokým frekvenčným elektrickým prúdom. Metóda je pomerne bolestivá, ale účinná.
 • Laserová terapia. Najmodernejšia a najbezpečnejšia metóda odstraňovania papilómov. Lúč lasera zničí vrstva tkanív v jednej vrstve, pričom súčasne vylučuje malé krvné cievy, čo vylučuje riziko komplikácií a pripojenie bakteriálnych infekcií.
 • radiosurgery. Najnovšia metóda, ktorá sa vyznačuje absenciou komplikácií, bezpečnosťou a bezbolestnosťou. Ale tento spôsob liečby je veľmi drahý, takže nie každá klinika je vybavená potrebným vybavením a nie každý pacient si môže dovoliť takýto postup.

Chirurgická metóda odstraňovania papilómov sa v súčasnosti používa zriedkavo, pretože je spojená s vysokým rizikom komplikácií a dlhým rehabilitačným obdobím.

Antivírusová liečba s papilómami

Prípravky na liečbu infekcie papilomavírusu vyberie špecialista s ohľadom na typ vírusu, možné kontraindikácie a individuálne charakteristiky pacienta. Komplexná schéma terapie zahŕňa lieky, ktoré blokujú reprodukciu vírusu, ako aj lieky - imunomodulátory, ktoré zvyšujú obranyschopnosť tela. Hlavné skupiny liekov na liečbu HPV:

 • Interferóny (Viferon, Genferon) - majú imunostimulačný a protinádorový účinok. Používajú sa vo forme topických prípravkov (masti, krémy) alebo injekčných roztokov.
 • Imunomodulátory (Isoprinozín, Immunomax). Tieto lieky sú predpísané vo forme tabliet alebo injekcií.
 • Stimulátory interferónov. Takéto lieky ako Amiksin a Cycloferon stimulujú telo, aby vyrobilo svoje vlastné interferóny a malo protivírusový, protinádorový a obnovujúci účinok.

Aké lieky zahrnúť do schémy komplexnej liečby HPV rozhodne ošetrujúci lekár, berúc do úvahy typ vírusu, miesto jeho lokalizácie, vývojové znaky a iné nuansy. Nedávno lekári čoraz viac odporúčajú nový účinný nástroj, liek Papillux.

Prevencia HPV

Je možné sa chrániť pred penetráciou ľudského papilomavírusu (HPV) do tela? Moderná medicína ponúka spoľahlivú metódu prevencie infekcie papilomavírusu - očkovanie proti HPV. Bola vyvinutá špeciálna vakcína, ktorá spoľahlivo chráni proti najnebezpečnejším onkogénnym vírusom a zabraňuje vzniku rakoviny.

Doteraz boli vytvorené dve vakcíny proti papilomavírusu. Jeden z nich - Cervarix je vo fáze testovania a klinických štúdií. Druhý - Gardasil, je už zahrnutý do povinného očkovacieho plánu a odporúčaný ako spoľahlivá ochrana proti vírusu papilomu počas celého života.

Očkovanie umožňuje telu vyvinúť stabilnú imunitu proti najnebezpečnejším kmeňom, ktoré spôsobujú genitálne papilómy a genitálne bradavice. Očkovanie sa odporúča mladým ľuďom oboch pohlaví, s lepším očkovaním pred začiatkom sexuálnej aktivity.

K akému lekárovi žiadate o odstránenie papilómov

Takmer každá druhá osoba sa vo svojom živote stretla s jedným papilómom alebo papilomatózou, vníma ju ako kozmetickú poruchu.

Ale v skutočnosti problém bradavíc a výrastkov nie je tak neškodný.

Skôr alebo neskôr sa objaví otázka, ktorú lekár odstraňuje papilómy.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Odkiaľ pochádzajú?

Papilómy sú výsledkom chronickej infekcie spôsobenej rôznymi druhmi ľudského papilomavírusu (HPV).

Väčšina sa samozrejme stáva príčinou bežného benígneho rastu, ale niektoré z nich môžu spôsobiť rakovinu.

U žien je to rakovina krčka maternice, u mužov - rakovina penisu a hrtana.

Infekcia HPV môže byť po kontakte s postihnutými povrchmi kože sexuálne alebo kontaktným spôsobom.

Infekcia vírusom vôbec neznamená, že sa čoskoro prejaví ako kožné prejavy.

Závisí to od mnohých faktorov, ale hlavne z porúch imunitného systému, a to v závislosti od nasledujúcich dôvodov:

 • prenesené katarálne ochorenia v závažnej forme;
 • psychoemotional stress - biologicky účinné látky uvoľňované pri strese, depresívne účinky na obranné systémy tela;
 • liečba hormonálnych liekov vrátane antikoncepčných metód u žien;
 • solária, najmä v soláriu, kde je ľahké stratiť kontrolu v snahe o krásu;
 • zlé návyky - alkohol a fajčenie;
 • neustále vonkajšie vplyvy - obojky, väzby, ozdoby, porušenie pravidiel osobnej hygieny.

lokalizácia

Najčastejšie sa papilómy nachádzajú na vnútorných povrchoch lakťových záhybov, v záhyboch záhybov pod ramenom, tj. tam, kde je mokré.

Takéto zistenia sa často nachádzajú na dosť nezvyčajných miestach, napríklad v oblasti jazyka, čo vytvára značné nepríjemnosti pre nositeľov.

Proliferácia spojivového tkaniva sa vyskytuje v hornej vrstve kože a vysvetľuje sa lokálnym násobením vírusu v epiteli.

Na krku

Niekedy v záhyboch na krku vidíte papilárne výrastky, podobné karfiolu.

Foto: viacnásobné výrastky na krku a hornej časti chrbta

 • Toto je obľúbené miesto lokalizácie papilómu, ktoré nielenže vyzerá nepríjemne - sú neustále vystavené treniu goliermi a šatkami.
 • Ich rozmery sa môžu pohybovať od 1-2 mm do niekoľkých centimetrov.
 • Ich farba sa najprv nelíši od okolitej kože, ale postupne bradavice tmavnú a zase ružovo-hnedé.

Každý papillóm má vlastnú štruktúru a nádoby ju kŕmia. Ak je zastavená hrana poškodená, je možné jej ulceráciu, čiernu a deformáciu.

Časté zranenia môžu viesť k mnohým výrastkom detí.

Aké nebezpečenstvo predstavuje?

Pálením, nadýchnutím okolitých tkanív, nárastom lymfatických uzlín je alarmujúci signál, ktorý vás prvýkrát premýšľa o zápalovom procese.

Foto: zápal novotvaru

Ale skutočné nebezpečenstvo papilómov a kondylómov je riziko ich reprodukcie a malignity (malignity), najmä v miestach trvalej traumy - na krku, ústach, perineu.

Video: "Ako sa zbaviť bradavíc, bradavíc a papilómov"

Aký lekár by som mal použiť na liečbu papilómov

Bezpodmienečným dôvodom na vyhľadanie lekárskej pomoci a nájdenie lekára je výskyt klíčenia.

Ale čo doktor odstráni papilómy - to do značnej miery závisí od ich polohy.

 • Ak sú lézie otvorené oblasti pokožky, potom v tomto prípade priama cesta k lekárovi alebo dermatológovi, ktorý má techniky na odstránenie papilómov.
 • Umiestnenie genitálnych bradavíc v perineu alebo konečníka spôsobuje potrebu konzultácie s gynekológom alebo proktológom.
 • Papilóm v ústach a v jazyku je liečený otolaryngológa alebo zubným lekárom.
 • Ak je kondylóm dôsledkom HPV u mužov, potom potrebujete poradiť urológ.

foto: vyšetrenie neoplaziem špecialistom

diagnostika

Diagnostické opatrenia majú štandardný algoritmus.

 • Po prvé, pacient je spochybnený, objasňujú sa možné mechanizmy a načasovanie infekcie.
 • Potom sa skúma lézia, špecifikuje sa stav rastu.
 • Tieto papilómy, ktoré spôsobujú podozrenie na dobrú kvalitu, sa odoberajú na histologické vyšetrenie.
 • Na objasnenie povahy infekcie a vírusu sa laboratórny test nazýva polymerázová reťazová reakcia (PCR) na určenie štruktúry DNA patogénu.
 • Ak odhalené prejavy - dôsledok HPV u mužov majú onkogénne charakteristiky, určite budete odkázaní na konzultáciu pre onkourolog, aby ste objasnili referenčné taktiky.

Foto: krvný test pomocou PCR

Metódy likvidácie

Na odstránenie papilómov sa používajú moderné hardvérové ​​techniky a tradičná resekcia skalpelom.

Zvyčajne sa chirurgická liečba, bez ohľadu na zvolenú metódu, vykonáva v ambulantnej dobe v čase vhodnom pre vás.

Najdostupnejší a najlacnejší spôsob, ktorý poskytuje obecné zdravotné zariadenie je jednoducho odstrániť (rez) pomocou chirurgických nástrojov.

 • Takéto manipulácie sú však neprijateľné v prípade veľkej škody.
 • V ideálnom prípade je takáto liečba vystavená jedinému papilómu na tele.
 • Dôležitým bodom možno považovať možnosť pooperačného histologického vyšetrenia odstráneného materiálu.

Foto: laserová metóda odstraňovania novotvarov

Zakladateľom špičkových chirurgických techník je elektrokoagulácia.

 • Táto metóda vyžaduje anestéziu.
 • Papilóm sa zničí pod vplyvom vysokofrekvenčného elektrického prúdu so súčasnou koaguláciou krvných ciev.
 • Po ukončení procedúry zostáva tmavá kôra, ktorá nakoniec zmizne.

Laserové odstránenie je vynikajúca, bezbolestná verzia hardvérovej resekcie bradavíc a výrastkov.

Nevyžaduje anestéziu.

Ale ak máte v minulosti problémy s koaguláciou krvi alebo onkológiou, je lepšie sa zdržať tejto metódy.

 • Uzdravenie nastáva pomerne rýchlo a bez stopy.
 • Táto technika umožňuje vypočítať hĺbku nárazu a je aplikovateľná v prípade papilómov na celé storočie.

Čo sú závitové bradavice z papilómu alebo akrochordov? Prečítajte si tu.

Kryodestrukcia je metóda, pri ktorej je bradavica "zmrazená" kvapalným dusíkom do celej hĺbky.

 • Jeho nevýhody sú dlhodobé hojenie, možná pigmentácia a neschopnosť regulovať hĺbku vystavenia účinkom nízkych teplôt.
 • Je nežiaduce použiť kryokonstrikciu na tvári.
 • Percento relapsov je malé.

Operácia rádiových vĺn je alternatívnou bezbolestnou metódou chirurgickej excízie pomocou rádiových vĺn v ľubovoľných častiach tela vrátane aj v intímnych miestach.

Foto: odstránenie výrastkov rádiovým nôžkom

Rozhlasový nôž je kontraindikovaný za prítomnosti kovových implantátov (klipy, sponky, úlomky) a umelého kardiostimulátora.

Starostlivosť po odstránení

Pravdepodobnosť pooperačných zmien vo forme pigmentácie, zjazvenia závisí od náležitej starostlivosti o pooperačnú ranu.

 • Kategoricky sa neodporúča použiť žiadne kozmetické prostriedky na maskovanie defektu, skrytie rany pod tesným obväzom alebo náplasťou.
 • Nemôžete sa pokúšať odstrániť svrabu sami, pretože v tomto prípade je umiestnená hlboko a dôsledkom môže byť hrubá jazva.
 • Ak je kôra stále čiastočne odmietnutá, musíte prejsť na kliniku, kde odstránite vyčerpanú oblasť a vymenujte aplikácie s protizápalovými masťami.
 • Mladá koža po odstránení škvŕn sa môže mazať hydrokortizónovou masťou, aby sa zabránilo pigmentácii.

Foto: po odstránení nádoru sa neodporúča utesniť ranu lepiacou omietkou

Prevencia relapsu

Prevencia relapsu spočíva v správnej voľbe spôsobu chirurgického odstránenia, v klinike a kvalifikovanom špecialistovi.

V tomto prípade musí byť liečba nevyhnutne komplexná.

 • Okrem chirurgického zákroku musí lekár predpísať antivírusové lieky a lieky, ktoré stimulujú imunitné obranné mechanizmy.
 • V žiadnom prípade by ste nemali užívať imunomodulátory sami.

Bohužiaľ, vírus je takmer nemožné sa zbaviť, takže zdravý životný štýl a dodržiavanie uvedených podmienok pomôže zabrániť možnému relapsu.

Reálna sex je nutné aspoň raz ročne navštíviť gynekológa, ktorý v skorých štádiách môže identifikovať prejavy HPV u žien alebo prekancerózne degenerácie existujúcich orgánov.

Foto: kolposkopia krčka maternice na identifikáciu malígnej degenerácie

Je možné vyčistiť novotvary nezávisle?

Existuje veľa ľudových liekov, takže sa veľa pacientov pokúša vyliečiť sami, ak nie je veľa papilómov.

Niekto sa uzdravuje, obväzovanie bradavice s niťou, niekto robí aplikácie s cesnakom, alebo len rozdeľuje nános.

 • Dôsledkom týchto manipulácií bude v najlepšom prípade frustrácia spôsobená nedostatočným účinkom.
 • V najhoršom - existuje riziko šírenia bradavíc na okolité tkanivá, zápal alebo degenerácia do malignity, takže je stále liečba papillom zveriť špecializovaných odborníkov.

Chirurg, urológ, gynekológ alebo venerológ by sa mali zapojiť do problému.

náklady

Výpočet cien na klinikách závisí od mnohých faktorov.

V bežnom salóne krásy bude postup oveľa lacnejší ako v zdravotníckej inštitúcii.

Ale pred tým, ako riskujete, musíte zvážiť 100-násobok možných dôsledkov odstránenia papilómu mimo operačnej sály.

Okrem toho je cena ovplyvnená profesionalitou a skúsenosťami lekára, dostupnosťou moderného vybavenia. Konečná suma sa vypočíta priamo vo zvolenej klinike.

Aký je rozdiel medzi bradavicou a papilómom? Zistite si tu.

Ako používať peroxid vodíka proti papilómom? Prečítajte si tu.

Priemerné náklady (v rubľoch) na odstránenie papilómov na klinikách v Moskve

Ktorý lekár pomôže s odstránením papilómu

O tom, čo doktor odstráni papilómy, je potrebné myslieť ihneď po ich objavení. Je to spôsobené tým, že novotvary na tele môžu byť čoskoro transformované na zhubné. Liečba vírusu by sa mala vykonať naliehavo.

Prvým lekárom je dermatológ, ktorý je k dispozícii prakticky v akomkoľvek polykliniku. V závislosti od výsledkov testov predpíše liečbu alebo ju pošle inému lekárovi.

Počiatočná kontrola

Ak sa nájde nárast, pacient musí vždy vyhľadávať pomoc od špecialistu. Vykoná prieskum, objasní príznaky, preskúma novotvar. V prípade podozrenia na HPV je pridelená špeciálna analýza, ktorá určí nielen prítomnosť vírusu, ale aj jeho typ.

Dermatológ môže poskytnúť odporúčanie iným úzkym odborníkom - chirurg bude musieť odstrániť stavbu a imunológ posilniť imunitný systém.

Potrebné konzultácie

Bez ohľadu na to, kto je špecialista skúmaný ako prvý, musíte vedieť, že najprv treba odstrániť nádor. Najčastejšie sa to zaoberá chirurg. V budúcnosti, aby sa predišlo novým prejavom vírusu, je potrebný imunológ, ktorý stimuluje imunitný systém. Iní špecialisti môžu liečiť HPV, ale vo väčšine prípadov dochádza k relapsom.

Lekár musí mať nutne skúsenosti s liečbou HPV, pretože nesprávna liečba môže spôsobiť takú komplikáciu ako rakovina. Takýto výsledok je častejší u pacientov infikovaných HIV a tých, ktorí majú vážne problémy s imunitou. Práve táto skupina ľudí trpí veľkou oblasťou lézie tela s papilómami.

Umiestnenie zastavaného okraja je hlavným faktorom pri výbere úzkeho špecialistu. Patria medzi ne:

 • dermatológ;
 • urológ;
 • otolaryngologist;
 • andrológ;
 • onkológ;
 • zubár;
 • chirurg;
 • imunológ.

Po vyšetrení odborník určí samotnú liečbu alebo osobu nasmeruje na špecialistu, ktorý je v tejto problematike viac informovaný, pričom sa berie do úvahy typ vírusu, ktorý sa zistil.

Úloha lekárov v boji proti infekciám

Väčšina úzkych špecialistov je schopná odstrániť zostavu bez toho, aby opustila korene (bunky v hlbších vrstvách kože). Okrem toho ho posielajú na ďalší výskum.

Adolescenti lokalizovaní na tele sa odstránia pomocou vaskulárneho chirurga pomocou laseru. Táto metóda je dobrá, pretože laser ľahko utesňuje malé cievy a možnosť krvácania je minimalizovaná. Veľké papilómy sú odstránené v niekoľkých reláciách.

Neoplazmy lokalizované na pohlavných orgánoch u mužov by mali vyšetrovať a odstrániť andrologom alebo urológom. Ženám poskytuje poradenstvo gynekológ. Títo špecialisti vykonajú vyšetrenie a až po obdržaní informácií o víruse odstránia papilómy - najčastejšie pomocou rádiových vĺn.

Táto metóda sa používa nielen v prípade výskytu nárastov v oblasti intímnych miest. Priťahuje tak dermatológov, ako aj oftalmológov. Ak bola bradavica vytvorená za storočie - oftalmológ ju odstráni touto metódou.

Onkológ, jeho úloha v liečbe

Lokalizácia útvarov na určitých miestach je najistejšia. Odstránenie orgánov na takých miestach by malo vykonávať len špecializovaný onkológ:

 • ústa;
 • pery;
 • jazyka;
 • oblasť intímnych miest pre mužov;
 • oblasť dôverných miest pre ženy;
 • hrubého čreva.

Rasty nachádzajúce sa v ústnej dutine a na sliznici sú nebezpečnejšie kvôli silnému krvácaniu. Iba skúsený lekár, ktorý opakovane vykonával túto operáciu, je schopný odstrániť nádor bez ďalších následkov.

Trvalé, hrubé nárasty v intímnych oblastiach by mali byť vymazané výlučne na onkológ.

Je to spôsobené tým, že operácia zahŕňa vytiahnutie tkaniva a ďalšie spracovanie na identifikáciu vírusu a jeho tendenciu degenerovať do nádoru. V prípade malígnych lézií na penis, krčok a hrubom čreve je potrebný aj tento špecialista.

Deti s deťmi

Vírus je nemilosrdný a telo dieťaťa. Na rukách a chodidlách často dochádza k rastu, ktorý bol spôsobený HPV. V tomto prípade musíte kontaktovať dermatológov a nechodíte na miestneho pediatra.

Je to dermatológ, ktorý vylieči tento vírus, potláča svoj ďalší vývoj na tele. Postup lekára je nasledovný:

 • odstránenie bezpečných novotvarov spôsobených ľudským papilomavírusom;
 • lekár uzdravuje celé telo, aby sa mohol vyrovnať s HPV.

Dieťa, ktoré trpí veľkým množstvom papilómov, by malo byť pozorované nielen v dermatológovi, ale aj v imunológovi. Lekár imunológ predpíše imunostimulanty, aby sa telo dokázalo zvládnuť vírusom samotným.

Je chybou premýšľať nad možnosťou odstránenia novotvarov nielen u detí, ale aj u žien a mužov v bežnej kozmetologickej miestnosti. Odstránený výrast sa znova objavuje v čase, okrem zmeny jeho DNA, čo znamená, že vzdelávanie sa môže stať malígnym.

Vlastnosti liečby u mužov

Novotvary v intímnych miestach u mužov sú liečené viac ako jedným špecialistom. Zničenie ľudského papilomavírusu sa vykonáva:

HPV ovplyvňuje takéto dokonalé časti tela ako hlavu pohlavného orgánu, miešku, močového kanála. Vytvorenie rastu je možné v konečníku. Andrológ v procese komplexného vyšetrenia zistí informácie o type vírusu a v prípade zistenia vírusu s vysokým onkogénnym typom poskytne chirurgovi smer. Zostavená hrana sa odstráni. Následne sa človek pozoruje aj u imunológov.

Nuance liečby u žien

Najčastejšími prípadmi detekcie papilómov v intímnych miestach u žien sú návštevy gynekológov. Ďalšia liečba je pod kontrolou tohto konkrétneho lekára. Takéto vyšetrenia ako náter z krčka maternice a kolposkopia sú predpísané.

Špecialista po prieskume zistiť, aké vysoké je riziko zastavanej transformácie intímnych miestach v malígne, dať presnú diagnózu, vrátane informácií o type vírusu a priradiť adekvátnu liečbu s odstránením týchto subjektov.

V súvislosti so zvýšeným rizikom vzniku rakoviny a iných komplikácií súvisiacich s reprodukciou by sa malo liečba rastu v intímnych miestach bezodkladne vykonať.

V budúcnosti, po odstránení papilómov, by sa malo podstúpiť ročné vyšetrenie na určenie stupňa jeho aktivity v tele.

Očakávané projekcie

Pri správnej liečbe vírusu v tele každého človeka budú výsledky pozitívne. Infekcia, ktorá sa prejavuje na tele, očné viečka, tvár alebo sliznicu, by mala odstrániť iba úzka špecializovaná osoba. HPV je takmer nemožné úplne odstrániť, ale aby sa vírus zabudol na seba, je celkom skutočný.

Správne určená liečba andrológom umožní človeku zbaviť sa rušivých útvarov, ale aj zničiť vírus úplne. Ženy, ktoré majú plnú liečebnú kúru u gynekológa spolu s imunológ na dlhú dobu zabudnúť vírusom ľudským papilomavírusom a zníženie rizika progresie ochorenia u rakoviny krčka maternice v regióne.

Ktorému lekárovi majú byť muži a ženy liečené na liečbu HPV?

Vzhľad rôznych rastov, papilómov alebo bradavíc na ľudskom tele je spojený s penetráciou papilomavírusu do tela. Neoplazmy sa vyskytujú na povrchu kože, slizníc, intímnych oblastiach. Benígne zmeny v epiteliu sa môžu nakoniec stať malígnymi. Detekcia takýchto rastov poskytuje príležitosť bezodkladne konzultovať s lekárom, čo pomôže objasniť diagnózu a predpísať potrebný liečebný režim.

Prečo je potrebná lekárska rada

Ak sa pacient prvýkrát stretne so vznikom nepochopiteľného výrastu, je dôležité získať odbornú pomoc od špecialistu. Odstránenie formácií pomocou ľudových prostriedkov alebo liečba drogami bez lekárskeho vymenovania je spôsobené zhoršením stavu pacienta. Existuje tiež vysoká pravdepodobnosť ďalšieho šírenia papilómov cez telo a sliznicu.

Diagnóza ochorenia

Aký druh špecialistu zaobchádza s HPV u žien a mužov, závisí od lokalizácie lokalizácie, ako aj od hrozby malígneho nádoru. Počas návštevy lekár uskutoční vizuálne vyšetrenie papilómov, počúva sťažnosti pacienta s bolestivým výrastkom. Na identifikáciu HPV v tele sa uskutočňujú diagnostické aktivity vrátane histologického a cytologického vyšetrenia tkanív na vylúčenie onkológie, analýzu polymerázovej reťazovej reakcie na určenie typu a koncentrácie vírusových buniek. Žena potrebuje vyšetrenie gynekológa, ktoré zahŕňa oškrabanie vaginálnej sliznice, kolposkopiu a možnú biopsiu krčka maternice v prípade podozrenia na rakovinové bunky.

Všeobecné zásady hosťujúcich lekárov s HPV

Na počiatočné vyšetrenie rastu paviátov na tele by mali pacienti oboch pohlaví navštíviť terapeuta alebo dermatológov. Títo odborníci vizuálne skontrolujú formácie, dajú primárnu diagnózu a pošlú ju úzko špecializovaným lekárom: oftalmologu, zubnému lekárovi, onkológu, chirurgovi.

Lokalizácia genitálnych bradavíc v ženskej intímnej oblasti dáva dôvod na prijatie konzultácie od gynekológa. Ak je anogenitálna zóna postihnutá u mužov, HPV je liečený urológom, andrológom alebo proktológom. Treba pamätať na to, že výskyt genitálnych bradavíc v pošve, na penis alebo v blízkosti konečníka naznačuje, že infekcia sa vyskytla sexuálne. V tomto prípade je vhodné, aby sa sexuálny partner poradil s dermatovenerológom.

Keďže aktivácia papilomavírusu nastane na pozadí oslabených ochranných síl, pacient je navyše poslaný imunologovi. Tento odborník predpísal liečbu zameranú na posilnenie tela a prevenciu šírenia HPV v ľudskej krvi.

Vyšetrovanie úzkymi špecialistami

Úspešná liečba papilomavírusu závisí od praktických skúseností a kvalifikácie lekárov, ktorí sú liečení pacientmi s detegovanými papilómami, bradavicami alebo condylomata. Liečba spočíva v odstránení vonkajších rastov a užívaní antivírusových a imunomodulačných liekov. Indikácia na odstránenie nádorov závisí od umiestnenia ich lokalizácie a rizika traumatizácie, od stupňa onkogenity kmeňa. Nesprávne zvolené postupy a lieky môžu viesť k neúplnému vyliečeniu vírusu a možným relapsom.

dermatológ

Oblasť zodpovednosti dermatológov zahŕňa kožné ochorenia. Tento špecialista vyberá liečbu pre pacientov s HPV, ak sa rast nachádza na tvári, krku, pod paží, dlaní, nohách, na žalúdku alebo na chrbte. Lekár určí potrebné diagnostické postupy a môže tiež odstrániť bradavku kryokonstrikciou alebo metódou rádiovej vlny s jej malou veľkosťou. Ak sa papilomavírus prejavuje na pohlavných orgánoch alebo v ústnej dutine, dermatológ neurčuje liečebný režim, ale vykoná len povrchné vyšetrenie.

gynekológ

Genitálne bradavice alebo papilómy u žien v intímnych oblastiach sa často nachádzajú počas preventívneho vyšetrenia gynekológa. Lekár skúma vonkajšie a vnútorné genitálie, vykoná potrebné tahy na určenie typu papilomavírusu a identifikuje riziko onkogenicity. Vzhľad formácií na vaginálnej sliznici môže vyvolať vývoj dysplázie a následne rakoviny krčka maternice. Aby sa zabránilo degenerácii patologických buniek, gynekológ sa môže rozhodnúť úplne odstrániť rast. Okrem toho má lekár právo predpísať lieky.

Urológ / androlog

Ak sa na genitáliách človeka vytvoria papilárne rastliny v jedinom alebo množnom množstve, v tomto prípade je papilomavírus liečený urológom. Po vyšetrení sa vymenúva potrebné testy, po získaní výsledkov sa rozhodne o spôsobe odstránenia novotvarov a preventívnom príjme liekov. Okrem urológov sa otázka zdravia mužov a diagnostika chorôb intímnej povahy zaoberá andrológom.

proctologist

Liečba papilomavírusu, manifestovaného v oblasti konečníka, je výhradne proktológom. Špecialista vykonáva kolposkopické vyšetrenie čreva. Na základe výsledkov tohto postupu dostane lekár informácie o stupni poškodenia konečníka, veľkosti a počte novo vypestovaných nádorov.

Niekoľko hodín pred návštevou proktológov musí pacient čistiť črevá klystírom alebo užívaním laxatív. Ak dôjde k krvácaniu z konečníka, prípravné postupy by sa mali zrušiť vzhľadom na vysoké riziko zranenia sliznice konečníka a zhoršenia fyzického stavu pacienta.

stomatológ

Okrem tradičného zubného ošetrenia potrebuje zubár pomoc, ak je HPV vo forme nárazov lokalizovaný z vnútornej strany líca, v jazyku alebo pod ním, v ústnej dutine, na ďasnách. Papilomavírus sa môže usadiť na palatínom jazyku a v hrtane. Lekár po vizuálnej kontrole a vykonaných testoch potvrdzuje diagnózu, predpisuje liečbu. Nebezpečenstvo tejto lokalizácie HPV je, že vzniknuté rastu často krvácajú. Ak chcete odstrániť papilómy, môžete potrebovať pomoc lekára, ktorý môže vykonávať potrebné manipulácie bez vedľajších účinkov.

V prípade hlbokej dispozície novotvarov (s poškodením dýchacích ciest) predbežné vyšetrenie vykonáva otolaryngológ.

oftalmológ

Ak sa papilomavírus prejavuje ako jediný alebo viac bradavíc na očných viečkach, poraďte sa s lekárom, ktorý sa špecializuje na očné ochorenia. Operácia sa vykonáva v oftalmologickom oddelení, ak je potrebné odstrániť nárast.

chirurg

Lekár tejto špecializácie pomáha pri vývoji papilómov, ktoré sú prirodzene benígne. Ak bol pacient pridelený na odstránenie novotvarov, je potrebné nájsť lekára s dobrými praktickými skúsenosťami, aby sa minimalizovalo riziko recidívy bradavíc. V závislosti od miesta výrastu lekár používa jednu z nasledujúcich hardvérových techník:

 • cryosurgery;
 • elektrokoagulácia;
 • rádioterapia;
 • odstránenie lasera;
 • kauterizácia chemickými zlúčeninami.

onkológ

Ošetrenie sa vykonáva pri onkológa, kedy telo muža alebo ženy našiel kmeň HPV vysoko karcinogénne, a ak existuje riziko degenerácie do rakovinových nádorov, pretože jeho trauma, odfarbenie, závažným krvácaním alebo proliferáciu. To si vyžaduje veľkú operáciu, ktorá je nielen na odstraňovanie vonkajších prejavov HPV. Jediným možným spôsobom likvidácie karcinómy a okolitých tkanív postihnutých papillomavírus je excízia skalpelom. Po operácii, pozorovanie a ďalšia liečba pacienta sa tiež vykonáva onkológ.

Profylaktické odporúčania

Aby sa zabránilo reaktivácii HPV, muži a ženy potrebujú dodržiavať správnu osobnú hygienu, pravidelne brať vitamínové komplexy, sledovať čistotu posteľnej bielizne, oblečenie, topánky, zaistíme sexuálny život a vyhnúť sa častým zmenám sexuálnych partnerov. Takéto opatrenia pomáhajú zmierniť patologický účinok vírusu a chrániť telo pred prejavmi HPV.

Zistite, ktorý doktor uzdravuje papilóm - kto by mal kontaktovať

Papilómy sú benígne neoplazmy, ktoré sa objavujú na ľudskej koži v dôsledku infekcie tela infekciou papilomavírusu. Keďže výskyt novotvarov nie je sprevádzaný nepríjemnými symptómami, človek si ich ani nevšimne. Ale niekedy sa objavujú na najviac neočakávaných miestach, napríklad na tvári, intímnych zónach, krku, pod paží, kde sú neustále zranení, čo spôsobuje veľa nepohodlia a nepohodlia. Vzhľad škaredých rastov na koži naznačuje patologické procesy v tele, ktoré môžu mať niekedy nepríjemné následky. Aký doktor sa má zaoberať papilómami, každý človek, ktorý je nosičom papilomavírusovej infekcie, by mal vedieť.

Dôležité! Zákernosť ľudského papilomavírusu (HPV) spočíva v tom, že u žien v nepriaznivých podmienkach môže vyvolať rakovinu krčka maternice u mužov - rakovina pľúc.

Keď potrebujete lekára

Ktorý lekár zaobchádza s papilómami? Táto problematika je zaujímavá pre ľudí, ktorí majú na svojom tele novotvary. A aj keď sú vo väčšine prípadov neškodné, ešte nie zdobia človeka. Navyše, výskyt rastu na tvári, paží, nohách, slizniciach alebo intímnych miestach prináša veľa nepríjemností. Papilómy sú akési kozmetické chyby, v dôsledku čoho človek neustále cíti psychologické nepohodlie. Požiadavka pacienta odstrániť nádory z kože je preto veľmi ospravedlniteľná, ale na to, aby to bolo správne, je potrebné vedieť, ktorý lekár sa má použiť, keď sa objaví papilóm na určitej časti tela.

Dôležité! Papilómy sú nádory benignej povahy, ktoré majú tendenciu zväčšovať veľkosť pod vplyvom vonkajších a vnútorných faktorov, meniť odtieň a niekedy degenerovať do rakovinového nádoru.

Komu kontaktovať

Po rozhodnutí odstrániť papilóm, v prvom rade je potrebné navštíviť dermatológa, ktorý bude vykonávať primárnu diagnostiku, a povie, aby odstránil alebo liečil novotvar medicínsky.

Nastrost na krku, ktorý doktor uzdravuje

Infekcia infekciou papilomavírusom neznamená okamžitý prejav patológie. Výskyt novotvarov na koži - výsledok aktivity vírusu v tele, ako rýchlo sa prejavuje, závisí od mnohých faktorov, medzi ktoré patrí najmä:

 • ochorenia s komplikáciami;
 • psychoemotional stres, stres;
 • dlhodobé užívanie hormonálnych liekov;
 • zneužívanie opaľovacích lôžok;
 • alkohol a zneužívanie fajčenia;
 • nedodržiavanie osobnej hygieny;
 • časté nosenie väzieb, oblečenie s goliermi, ozdoby.

Vo väčšine prípadov sa papilómy objavujú na miestach s konštantnou vlhkosťou, napríklad pod podpazušími, inguinálnych záhybov, lakťov, dokonca aj ústnych slizníc, jazyka, intímnych zón. Keď sa objaví násobenie v epiteliu vírusu v hornej vrstve kože, začne sa spájať pojivové tkanivo.

Často sa na krku objavujú papilómy, ktoré majú vzhľad papilárnych výrastkov, ktoré možno porovnať s listami karfiolu. Mimochodom, je to oblasť krku, ktorá je obľúbeným miestom pre výskyt papilomavírusových novotvarov, tu sú najčastejšie traumatizovaní pod vplyvom golierov a šálok. Ak sa na začiatku nádych rastu na krku neodlišuje od kože, potom časom nadobudnú tmavší, ružovo-hnedý odtieň. Každý rast má odlišnú štruktúru, má jednotlivé nádoby, ktoré ju kŕmia. Pri najmenšom poškodení môžu vzniknúť prejavy, môžu sa deformovať a zoslabiť.

Pozor prosím! V dôsledku častých poranení môže dôjsť k mnohonásobnému šíreniu papilómu.

Keď sa na tele objavia papilómy, otvorené oblasti pokožky, je potrebné sa poradiť s dermatológa, ktorý v prípade potreby pošle pacienta chirurgovi na odstránenie nádoru.

Papilóm na očné viečka

Ak je novotvar Zistilo sa, že na očné viečka je potrebné požiadať očného lekára, ktorý po vyšetrení papilómu zisťuje príčinu jeho vzniku a vykoná excíziu. Odstránenie výrastkov susediacich s orgánom zraku sa vykonáva skalpelom s anestetikom, laserom alebo kvapalným dusíkom.

Doktor pre liečbu papilómov v ústnej dutine

Ak v ústach dochádza k rastu, musíte odstrániť papilómy. K akému lekárovi sa obrátiť? Mimochodom, v medicíne je taká patológia známa ako papilomatóza jazyka.

V jazyku papilómov sú:

 • Peak (umiestnený pod jazykom);
 • ploché (zobrazujú sa na hornej strane jazyka a bokov).

Novotvary v jazyku smerom von pripomínajú malú vsuvku špicatého alebo listového tvaru. Ploché formy výrastkov vyzerajú ako bradavice, ružový odtieň. Vyvrtnutia v jazyku sú úplne bezbolestné, ale až kým nie sú traumatizované.

Diagnóza papilómov v ústach zahŕňa vizuálne vyšetrenie pacienta, analýzu polymerázovej reťazovej reakcie. Pomocou diagnostiky stanoví lekár typ viru a stupeň poškodenia tela. V prípade, že lekár predpokladá degeneráciu nádoru do rakovinového nádoru, je predpísaná histologická štúdia biomateriálu.

Dôležité! Pri príležitosti výskytu papilómov na slizniciach vrátane úst, pier, jazyka je potrebné sa obrátiť na chirurga, ktorá po vyšetrení odstráni nádor.

Upozornenie - papilómy v intímnej oblasti

Pri výskyte papilomatóznych útvarov na ktorejkoľvek časti tela je potrebné obrátiť sa len na odborníkov. Samozrejme, môžete sa pokúsiť odstrániť nárast v kozmetickej skrini, ale nikto vám nemôže zaručiť 100% odstránenie papilómu.

Len lekári úzkych špecialít nemôžu jednoducho odstrániť povrch nádoru, ale aj jeho koreň. Okrem toho pošlú biologický materiál na vyšetrenie, aby určili typ papilómu.

Navyše, že rasty sa môžu objaviť na všetkých častiach tela, veľmi často sa vytvárajú v intímnych miestach, kde je stála vlhkosť. Ak sa tak stane, ihneď vyhľadajte lekársku pomoc. Ktorý doktor odstráni papilómy v oblasti intímnych oblastí?

Dôležité! Ak potrebujete odstrániť nádor muž na pohlavných orgánoch, mali by ste navštíviť urológa alebo androlog. Ženský lekár je gynekológ.

Po vyšetrení pacienta, vyšetrenie miest lézií, diagnostické výsledky sa vykonáva odstraňovanie excrescences Surgitron prístroj pomocou rádiových vĺn jeho excízii. Tento spôsob prispieva k deštrukcii papilloma buniek, ich odparovanie, úplné sterilizáciu organizmu vírusom, bez možnosti opätovného nahromadenie. Táto metóda sa používa aj na odstránenie papilómov na viečka, na tele.

Bradavice u detí, koho kontaktovať?

Papilomavírusová infekcia postihuje nielen dospelých, niekedy sa vírus nachádza v detskom tele. U dieťaťa sa objavia neoplazie na podrážkach, rukách, na tele. Čo robiť rodičom, ktorí si všimli nepríjemné nádory na pokožke dieťaťa.

Detský papillóm, ktorému by som mal podať lekár?

 1. Najprv musíte navštíviť dermatológov, ktorí budú predpisovať liečbu a pomôžu odstrániť nepríjemné výrastky z kože pomocou špeciálnych techník.
 2. Po odstránení papilómov u dieťaťa, potrebujú pomoc imunológov, predpíše terapeutickú liečbu zameranú na boj proti infekcii spôsobenej ľudským papilomavírusom.

Vo väčšine prípadov liečba detí po odstránení rastu trvá asi šesť mesiacov.

Liečba neoplaziem papilomavírusov by sa mala vykonávať iba odborníkmi s použitím moderných hardvérových techník. Lekári neodporúčajú samoliečbu, najmä využívajú kozmetiku, kde ponúkajú odstránenie kvapalného dusíka. Táto metóda je účinná len prvýkrát, nezaručuje úplné odstránenie vzdelania, takže sa čoskoro objaví papilóm. Navyše nesprávne odstránenie môže spôsobiť ešte väčšiu agresiu vírusu a vývoj rakovinovej kože. Iba profesionálny lekár úzkych špecialít môže liečiť a odstrániť papilómy spôsobené infekciou.