Hlavná

Ovčie kiahne

Príčiny vzhľadu, liečby a fotografie genitálnych bradavíc u žien

Kondilómia - vzdelávanie na koži alebo sliznici v podobe bradavíc, podobne ako "karfiol". Niekedy sú spojené s "hrebeňom". Sú spôsobené infekciou ľudským papilomavírusom.

Vedci objavili viac ako 70 typov vírusov papilómu. HPV spôsobuje poškodenie kože a slizníc s prerasteným tkanivom. Keď sa vírus ľudského papilómu dostane na pysky, vzniknú genitálne bradavice. Infikovaná osoba nemôže do určitého okamihu odhadnúť prítomnosť ochorenia, ktoré je v mnohých prípadoch absolútne bez symptómov.

Vlastnosti genitálnych bradavíc

Počas sexuálneho kontaktu preniká papilomatický vírus od infikovanej osoby k zdravému. A existujú nosiče vírusov - ľudia, ktorí nemajú výrazné príznaky papilómu. Sami sami netrpia vírusom, ale sú vektorové nosiče.

Infikovaná osoba po mnoho týždňov, mesiacov alebo dokonca rokov s vysokou pravdepodobnosťou si nemusí všimnúť žiadne prejavy choroby, kým sa aktivuje "spúšťací mechanizmus".

Čo je to vlastne tento mechanizmus? Rôzne choroby, ktoré narúšajú imunitný systém, chirurgiu, stres, nachladnutie, trauma - príčiny aktivácie ochorenia. Vírus preniká do zdravých buniek, začína sa nekontrolovateľne rozmnožovať a rozdeľovať, zasahuje do okolitých buniek.

V dôsledku toho sa vonkajšie prejavy ochorenia vytvárajú vo forme novotvarov. Kondylómy na labkách - proliferácia tkaniva s úzkym základom, objemový vrchol. Na základni sú krvné cievy, ktoré kŕmia rast. Ak sa neuchýlíte k liečbe, pravdepodobnosť prírastku je vysoká.

Príčiny vzniku ochorenia

Infekcia vírusom ľudského papilómu a potom jeho výskyt je vždy vyvolaný jedným z niekoľkých faktorov:

 1. sexuálny kontakt s nosičom vírusov. Antikoncepcia nie vždy zachráni pred infekciou, pretože sa genitálie navzájom dotýkajú.
 2. Používanie osobnej hygieny v spojení s infikovaným.
 3. Návšteva jednej kúpeľa alebo toalety s chorým človekom.

Teplo a vlhkosť uprednostňujú vírus, Kondylómy za takýchto podmienok sa rýchlo rozširujú.

Po infekcii sa prvé známky prejavu ochorenia zaznamenajú do troch mesiacov.

Niekedy sa proces vývoja dlhodobo zastavuje a aktivuje sa počas tehotenstva alebo oslabenia imunity.

Dôsledky tejto choroby

Podhodnotenie rizík možných komplikácií v prípade prejavov proliferácie tkanív je nebezpečné. Nie sú neškodné. Podobné nádory v zanedbanom stave sú prekurzormi rakovinových ochorení.

Dlhodobá kondylomatóza zvyšuje pravdepodobnosť zhubného nádoru 60-krát.Kondilómy spôsobujú značné škody na zdraví, ktoré sa prejavujú týmito nepríjemnými dôsledkami infekcie:

 • nepohodlie v postihnutej oblasti.
 • Sexuálna nerovnováha.
 • Obavy o kozmetickú chybu.
 • Psychologické nepohodlie.
 • Rozptýli sa cez pysky, čo spôsobuje problémy s defekáciou.
 • Často sú traumatizovaní, krvácajú.
 • Pri narodení je riziko nadobudnutia dieťaťa vysoké.
 • Prenos vírusu do sexuálneho partnera pri kontakte.

Typy novotvarov

Varianty vírusu papilloma v primeranej výške. Hlavné klasifikácie uvažujú o druhoch papilómov z hľadiska onkogenity, typov postihnutých oblastí, špecifickosti prejavov.

V jazyku medicíny sú kondylómy rozdelené na:

Prvý - sedlový. Vyskytujú sa na vonkajšej strane v oblasti pýchy v podobe rastu v dôsledku HPV s malou onkogenicitou. Endofitnye, to je ploché bradavice - proliferácia, ponechávajúca vnútri epitelu. Ploché formácie sú spôsobené typom HPV s vysokou onkogénnou aktivitou, malígny proces sa rozvíja rýchlo, často postihuje maternicový krček u žien.

špicatý

Označené kondylómy sa symptomaticky prejavujú ako malé formácie na pohlavných orgánoch. Imunita osoby v stave dlhodobo neumožňuje vývoj patológie, úplne ju skrýva. Od okamihu preniknutia do tela vírusu, kým príznaky môžu trvať niekoľko rokov.

Pacient na začiatku zažíva nepríjemné pocity: svrbenie, svrbenie, popáleniny, popáleniny. O pár hodín neskôr sa vytvorí malý kondylóm (len niekoľko milimetrov), ktorý nie je vždy možné pozorovať voľným okom.

Formácia je podobná karfiolu, hľuzovitému, charakterizovanému prítomnosťou "stonky" s ružovým alebo svetlým odtieňom. Sú schopní rozvíjať, rásť a formovať celé skupiny výrastkov.

Preto sa vytvára kondylóm Buschke-Levenshteina. Je to obrovský rast, ktorý môže hniť. Zónové výhonky sú umiestnené vo vnútri vagíny, na mieste styku pysky alebo blízko klitorisu. Lokalizácia sa časom rozširuje, nepríjemné neoplazie môžu ovplyvniť črevo.

Tento dôsledok je plný bolesti počas defekácie, kondyloma krvácania. Poškodený rast na pyskovkách môže spôsobiť kozmetické ťažkosti, ale nie viac.

Genitálne bradavice sa líšia:

 • syfilis (široká noha);
 • molluscum contagiosum;
 • Rakovinové patológie na koži a slizniciach.

byt

Prítomnosť plochého kondylómu znamená vážne vyšetrenie a elimináciu nebezpečného zdroja ochorenia. Úlohou lekára je predchádzať výskytu rakoviny. Plošné papilómy sú znakom infekcie človeka s onkogénnym HPV.

Onkogénna aktivita má najčastejšie ľudské papilomavírusy 6, 11, 16, 18 typov. Riziko vzniku rakoviny je okrem toho súčasťou typu HPV 31-33, 45, 51-52, 56, 58, 59.

Jednoduchá kontrola kondylómu. Stačí postihnúť postihnutú oblasť ocotom. Ak je biely, je to kondylóm.

Ako sa na fotografii zobrazujú papilómy?

Diagnostické metódy

Počas diagnostiky lekár vykonáva niekoľko procedúr:

 1. vykoná gynekologické vyšetrenie a vyšetrenie anogenitálnej zóny.
 2. Eliminuje prítomnosť plochého kondylómu, malígnych procesov. Preto sa vykonáva kolposkopia.
 3. Vykonáva krvný test pomocou PCR. Tak gynekológ zisťuje onkogenitu vírusu, množstvo HPV vírusov v tele.
 4. Priraďuje testy na určenie prítomnosti určitých chorôb: syfilis, HIV atď.
 5. Uistite sa, že ste si rozoberali onkocytológiu.

Ak je diagnóza potvrdená, typ HPV je určený, lekár predpíše liečbu.

Vlastnosti liečby HPV

Úplne odstránenie HPV z tela pacienta nebude úspešné. Ale potlačiť prejav choroby a zbaviť sa kozmetického nepohodlia - je to celkom možné. Lekár určí typ HPV a predpíše včasnú terapiu, ktorá bude zahŕňať:

 • antivírusové činidlá;
 • lieky, ktoré posilňujú imunitný systém;
 • operatívne odstránenie vonkajších prejavov HPV.

Odstránenie genitálnych bradavíc je spôsobené účinnými chemickými prostriedkami alebo chirurgickými metódami:

 1. Laserová deštrukcia. Najbezpečnejšia a najoptimálnejšia metóda v boji proti kondylómom. Úplne eliminuje problémy spojené s nimi. Existuje minimálne riziko vzniku jaziev v oblastiach, ktoré sú náchylné k laserovej koagulácii.
 2. cryolysis. Princíp metódy je zmrazenie. Za týmto účelom existuje špeciálny kvapalný dusík s veľmi nízkymi teplotami. Zaobchádza s postihnutou oblasťou. Výhodou metódy je to, že nespôsobuje zjazvenie.
 3. diathermocoagulation. Elektrický prúd ovplyvňuje kondylóm. Môžete liečiť elektrickým šokom, ale po procedúre sa vyskytnú jazvy.
 4. Liečba chemickou deštrukciou. Podstata metódy v prostriedkoch, ktoré ovplyvňujú rast. V dôsledku účinku účinných látok (obsiahnutých v bonaflot, kondiline, solcoderm) kondylómy spadajú. Metóda je úplne bezpečná, účinná.

Každá metóda môže byť účinná v boji proti genitálnym bradaviciam, ale riziko recidívy je veľmi vysoké. Pri oslabení imunity je vždy veľká možnosť, že sa HPV opäť aktivuje.

Aby ste predišli relapsu, musíte starostlivo sledovať svoje zdravie, predchádzať infekciám a nachladnutiu, viesť zdravý životný štýl a pravidelne vyplňovať nedostatok vitamínov v tele.

Genitálne bradavice u žien: odstránenie kondylómu na labkách, v pošve

Condylómy sú dôsledkom infekčného ochorenia prenášaného sexuálne. Kauzálnym činidlom genitálnych bradavíc je ľudský papilomavírus. Cauterizácia genitálnych bradavíc je jednou z najbežnejších metód boja proti nim. Po dlhú dobu bradavice môžu prejsť bez príznakov, ale jednoducho neprídu s oslabením imunity. U mužov, charakteristickým prejavom vírusu alebo bradavice sú telovej farby porasty single alebo vzdelanie ako "karfiol" na penise alebo triesla. U žien, ako je napríklad vzdelávanie bradavice v rozkroku, na pyskov ohanbia, vagíny, močovej trubice alebo krčka maternice. Pre mužov i ženy môže byť sprevádzané pálenie a svrbenie. Takisto môže byť ťažké močiť, keď sa tvorí na príslušných orgánoch.

Odstránenie a liečba genitálnych bradavíc

Ľudský papilomavírus je liečiteľný. Existujú nasledujúce typy liečby genitálnych bradavíc:

Termokoagulačné condylomata - z gréčtiny. teplo - teplo. Liečba genitálnych bradavíc pod vplyvom vysokých teplôt.

Radiosurgické odstránenie genitálnych bradavíc. Jedným zo spôsobov liečenia HPV a kondylómu s pomocou špeciálneho zariadenia na operácie rádiových vĺn tvorí zväzok vysokofrekvenčných rádiových vĺn.

Chemická deštrukcia genitálnych bradavíc je spôsob liečenia kondylómov so špeciálnymi prípravkami obsahujúcimi koncentrovanú kyselinu dusičnú.

Laserová deštrukcia je liečba genitálnych bradavíc so špeciálnym laserom.

Kryodestrukcia kondylómu - Jedným z typov liečby je kauterizácia kondylómov kvapalným dusíkom. Keď sa na kondylómy aplikuje kvapalný dusík, sú pod vplyvom nízkych teplôt kaučukové a zničené. Predpokladá sa, že tento spôsob vytvrdzovania kondylómov je veľmi účinný a má nízke náklady. Liečba genitálnych bradavíc je však len u odborného lekára v špecializovaných inštitúciách. Po kauterizácii kondylómov s kvapalným dusíkom si vyžaduje pozornosť a profesionalitu. V opačnom prípade pacient trpí nebezpečenstvom pálenia pohlavných orgánov.

Liečba kondylómu u žien

Exofytická forma genitálnych bradavíc znamená, že sú umiestnené zvonka, postihujú genitálnu oblasť, ale niekedy sa lokalizujú na iných miestach a spôsobujú nepríjemné pocity a úzkosť. Je veľmi dôležité vykonať liečbu kondylómu včas, pretože ženy môžu spôsobiť krvácanie a iné komplikácie, ktoré sú škodlivé pre zdravie.

Symptómy genitálnych bradavíc u žien

Symptomaticky sa prejavuje niekoľko bradavíc u žien naraz, sú umiestnené v skupine, na miestach, kde dochádza k zvýšeniu macerácie kože. To znamená, že sa môžu vyskytnúť u ženy na klitorisu, vagíne, labiach a dokonca aj na krčku maternice. Análny priestor je často ovplyvnený kondylómami. Penetrácia vírusu kondylómu je uľahčená mikrotraumami pokožky a slizníc počas pohlavného styku, preto sú genitálne bradavice klasifikované ako genitálne infekcie, ktoré vyžadujú liečbu.

Genitálne bradavice u žien

Najradikálnejšia a najbežnejšie používaná metóda liečenia genitálnych bradavíc je chirurgická intervencia. Laserové koagulácia bradavice, to je celkom efektívny spôsob, ako vyliečiť bradavice, a ženy boli na dobrej ceste. Stále môžete použiť tekutý dusík kryoterapiu na odstránenie bradavíc u žien, rovnako ako elektrokoagulácia, ako jedna z metód.

To značne komplikuje včasnú diagnostiku ochorenia u žien, takže je to predĺžené latentné obdobie, niekedy od infekcie až po zrejmé príznaky môže trvať niekoľko rokov. A najčastejšie s oslabením imunitného systému niektorými nepriaznivými faktormi môže dôjsť k akútnemu vypuknutiu genitálnych bradavíc u žien. V podstate na pohlavných orgánoch náhle zaznamenajú ružové výrastky, vzhľad podobajúci sa karfiolu. Vývoj a riešenie ochorenia priamo súvisí so stavom imunitného systému. Genitálne bradavice u žien sa môžu, ako sa neočakávane objavujú, tak diskrétne a miznú, avšak v niektorých prípadoch je nevyhnutné, aby sa zdravotné zákroky vylúčili a vyhli sa komplikáciám.

Condylomata u žien: bežné komplikácie

Aké komplikácie ohrozujú výskyt genitálnych bradavíc u žien? Hlavnou nevýhodou je, že počas pohlavného styku sú kondylómy zranené a spôsobujú krvácanie a samotný pohlavný úkon je ťažké. A psychické nepohodlie spôsobené prítomnosťou genitálnych bradavíc jednoznačne nie je prospešné pre zdravie, duševné aj fyzické. U žien je prítomnosť týchto klíčkov obzvlášť nebezpečná počas tehotenstva, pretože práca môže byť komplikovaná. Ak nechcete liečiť kondylomáty, v niektorých prípadoch môžu vyvolať vznik ochorenia, ako je dysplázia krčka maternice, a sú tiež provokujúcim faktorom pri rozvoji rakovinových procesov. Včasná liečba ženy na zdravotnú starostlivosť s kondylomátmi pomôže zachovať zdravie aj pokoj.

Prevencia liečby genitálnych bradavíc

Prepravcovia HPV by si mali pamätať, že moderná veda nie je schopná odstrániť z ľudského tela všetky stopy vírusu kondylómu, či už je to kauterizácia genitálnych bradavíc, odstránenie lasera alebo iné spôsoby liečby. A so znížením imunity sa vírus kondylómu môže znova prejaviť s obnovenou silou. Preto dobré zdravie a prítomnosť vysokej imunity - prvá vec, o ktorú sa postarala, padla condylomata. V špecializovaných inštitúciách môžete dostávať pokyny a podstúpiť liečbu zameranú na posilnenie ľudského imunitného systému.

Condylóm na pysky sa často vyskytuje u žien, ktoré sú vo fertilnom veku.

Odstránenie kondylómu na labkách

Condylomy na pysky sú pohlavné papily na genitáliách a okolo konečníka. Kondylómy na pysachách samotných majú charakter ako zápal. Existuje niekoľko typov genitálnych bradavíc:

Hubové útvary alebo kondylómy na pysky sú pripevnené k pokožke na hustom širokom základe, čo je znak sekundárneho syfilisu.

Genitálne bradavice na labkách, ktoré sú následne tvorené aktívnym vírusom ľudského papilómu.

Infekcia kondylomátmi sa vyskytuje už pri nosiči ľudského papilomavírusu, a to tak z priameho, ako aj z pohlavného styku s ním. Typicky sa inkubačná doba infekcie a prejavenie vírusu kondylómu vyskytuje od troch týždňov do desiatich mesiacov. Zjavenie genitálnych bradavíc na labkách začína malými ružovými papilárnymi formáciami, ktoré ako imunita oslabujú, rastú v celej oblasti pohlavných orgánov a pripomínajú karfiol. Často sa genitálne bradavice na pysky vytvárajú v mieste poškodenia kože počas pohlavného styku a sú zvyčajne malé a veľké pyreny. Condylomy môžu rásť rýchlym tempom a ovplyvňujú nielen labia, ale aj klitoris, pri vstupe do vagíny, okolo otvorenia močovej trubice a krčka maternice.

Keď sa objavia podozrivé útvary a kondylómy, ihneď kontaktujte odborníkov: urolog, gynekológ a venereológ.

Samovražedné genitálne bradavice doma by sa nemali robiť, pretože môžete len zhoršiť vašu situáciu alebo urobiť chybu v presnosti ochorenia a nemali by ste liečiť to, čo potrebujete.

Odstránenie kondylómu na labkách:

Kryoterapia - odstránenie genitálnych bradavíc kvapalným dusíkom.

Odstránenie genitálnych bradavíc chemickými prípravkami, ako sú koncentrované kyseliny.

Detemokoagulyatsiya - odstránenie genitálnych bradavíc pomocou elektrónového noža.

Laserová terapia - odstránenie kondylómu na labkách laserovým lúčom lúčov.

Prevencia proti HPV infekcii a genitálne bradavice

Je nutné nielen pre ženy, ale aj muži sa vzťahujú k pohlavnému styku, je hygienickejšie, ale každý vie, že lacné kondómy nemusí úplne chrániť proti infekcii s drahšie, ktorá sa konala na javisku kontrolu nepriepustnosti baktérií a mala by pomôcť. Ale tiež pamätajte, že kondóm nie je spôsob, ako zachrániť zdravie.

Viac dôveryhodnosti z infekcie kondylomatou neposkytne kondóm, ale zníženie sexuálnych partnerov, ktorým dôverujete. Alebo vylúčte sexuálny kontakt s náhodnými ľuďmi.

Condyloma genitálne bradavice

Genitálne bradavice - to je pomerne bežný fenomén ľudí, ktorí vstupujú do pohlavného styku s ľuďmi, ktorí majú ľudský papilomavírus. Vírus HPV podporuje výskyt takýchto benígnych novotvarov ako genitálne bradavice. Genitálne kondylómy sa tvoria na hlave mužského člena, v pošve a krčka maternice u žien, uretry, vulvy a tiež v konečníku.

V medicíne bolo identifikovaných viac ako 70 typov HPV. Väčšina z týchto druhov sú genitálne bradavice. Zvyšok je spojený s novotvarmi, ktoré sa môžu objaviť v rôznych častiach pokožky.

Genitálne bradavice u žien

Condylómy v genitálnej oblasti sa reprodukujú veľmi rýchlo, pretože ide o vlhké prostredie. Genitálne bradavice sa dajú ľahko zistiť, ak sa nachádzajú mimo genitálií. Condylómy genitálneho typu sú papilárne formácie svetlo ružovej farby, ktoré tvorí jeden alebo rodiny. Ak sa genitálne bradavice neodstránia včas, začnú sa rozširovať v celej oblasti pohlavných orgánov, čím sa zväčšia a stanú sa vo forme karfiolu.

U žien sa väčšina condylomata objavuje na krčku maternice, čo im okamžite neumožňuje zistiť. Takéto genitálne bradavice sa nazývajú ploché. Plošné genitálne bradavice vedú k transformácii kondylómu na rakovinové formácie a liečba bude pomerne zložitá a dlhá. Aby sa zabránilo genitálnym bradaviciam, je potrebné každoročne navštíviť špecialistov na identifikáciu konkrétnej choroby.

Liečba genitálnych bradavíc

Existuje veľa možností na liečbu genitálnych bradavíc a mnohé metódy závisia od veľkosti samotných kondylómov, od počtu nádorov, od veku chorých a od toho, či existuje skutočné tehotenstvo.

kryo; rádio; Laser -; a elektrokoagulácia.

Cauterizácia postihnutej oblasti s chemickými preparátmi genitálnych bradavíc.

Všetky tieto metódy liečenia genitálnych bradavíc spôsobujú nepríjemné pocity a reakciu na pokožku, ako sú:

 • pálenie,
 • svrbenie,
 • bolesť,
 • erózie,
 • nežiaduce reakcie,
 • opakované postupy.

Prevencia genitálnych bradavíc

Mali by ste sa vyhnúť nielen sexuálnemu, ale aj priamemu kontaktu s osobou, ktorá má na pokožke kondylómu.

Konštantná podpora imunity.

Zúčastnite sa špecialistov, aby sa vyhli alebo včas liečili (odstránenie) genitálnych bradavíc.

Starajte sa o svoje zdravie z mladosti a nezabudnite, že liečba nielen genitálnych bradavíc, ale aj iných ochorení s ľudskými prostriedkami môže zhoršiť váš stav.

Odstránenie cervikálnych bradavíc

Condylóm maternice je ďalším typom ľudského papilomavírusu. V súčasnosti sa skúmajú typy HPV, ktoré môžu spôsobiť benígne a zhubné nádory a onkologické ochorenia. Condylóm maternice je práve prípad, ktorý spôsobuje najčastejšie nádorové nádory. Ak sa v genitálnej oblasti vytvárajú kondylómy, nepredstavujú nebezpečenstvo vzniku rakoviny, spôsobujú len nepríjemné pocity a nechávajú kozmetické jazvy.

Exofytické kondylómy sú druhom kondylómov krčka maternice, ktoré sú podobné kondylómom, ktoré sa tvoria okolo análneho priechodu a na genitáliách sa tiež nazývajú genitálne bradavice. Exofytické kondylómy sa tiež vytvárajú ako dôsledok ľudského papilomavírusu, ako flat bradavice. Takéto kondylomaty sa tvoria na krčku maternice nie je znásobené, ale niekedy necháva výhonky na koncoch, aby sa stali kondylómom, podobne ako karfiol. V mnohých prípadoch takéto kondylómy nerozvinú do nádorových nádorov, ale jednoducho sa stanú malígnymi. Condylóm je často zamieňaný s mikro-dipilomatózou, ktorá sa nevzťahuje na choroby.

Endofytické kondylómy maternice sú tiež ploché bradavice, ktoré sa vyvíjajú pod hlbokou vrstvou slizníc a prakticky sa nedajú zistiť pri pohľade na gynekologické zrkadlo. Ale takéto kondylómy cervixu možno zistiť pomocou kolposkopie.

Symptómy cervikálnych bradavíc

Odborníci po skončení výskumu zhrnuli: kondylóm krčnej bradavice, ktorý sa tvoril takmer v tretine ženského pohlavia v plodnom veku, ktorý absolvoval plánované testy v špecializovaných inštitúciách. HPV alebo kondylóm sa čoraz viac prejavuje v krčku maternice, najmä ak je žena sexuálne infikovaná.

Kondylomata cervixu, na rozdiel od genitálnych bradavíc, v tom, že je plochá. Vzhľad plochého kondylómu svedčí o progresívnej infekcii ľudského papilomavírusu u ženy, ktorej infekcia bola už dávno, čo prispelo k prejaveniu zmeny v krčku maternice. HPV môže existovať v tele mnoho rokov a necíti sa - to je typické pre ľudí s vysokou imunitou, čo zabraňuje progresii maternicových kondylomátov.

Ženy, ktoré sú už infikované vírusom HPV, je potrebné pravidelne podávať testy z krčka maternice s cieľom zistiť a zmeniť dyspláziu maternice a genitálne bradavice. Je potrebné vykonať komplexné prípravky, ktoré zvyšujú hladinu imunitného systému, takže sa vírus utišuje a kondylómy maternice prechádzajú.

Odstránenie kondylómu vo vagíne

V súčasnej dobe je condyloma vulva najčastejšou chorobou orgánov u žien. Táto choroba patrí do pohlavia a je prenášaná sexuálne. Existuje niekoľko typov genitálnych bradavíc známych ako ploché bradavice a genitálne bradavice.

Condylómy v pošve sa vzťahujú na genitálne bradavice, ktoré sú tvorené jednou alebo viacerými skupinami, ktoré sa navzájom spájajú a stávajú sa podobne ako karfiol a majú farbu od ružovej až po telo sfarbené. Condylómy vo vagíne sprevádzajú nepríjemné pocity, ktoré môžu spôsobiť bolesť, pálenie, krvácanie a najnebezpečnejšie - na vyvolanie vzniku rakoviny.

Condylómy vulvy sa objavujú s infekciou vírusu ľudského papilómu, ktorý sa prenáša sexuálne alebo priamym kontaktom.

Ak dostanete kondylomaty vo vagíne, nemali by ste sa samočinne lieciť a absolvovať určité testy a podrobiť sa výskumu. Iba po všetkých týchto procedúrach vám ošetrujúci gynekológ vyberie metódu odstránenia kondylómov. Condylómy na vulve rýchlo rastú v dôsledku vlhkého prostredia, ktoré vás môže zbaviť normálneho sexuálneho života.

Spôsoby odstránenia genitálnych bradavíc:

Solkoderm, Condilin, kyselina trichlóroctová;

Prečo je potrebné odstrániť papilómy na pupkách

Atypické výrastky na koži, ktoré majú vzhľad tuberkulóznych alebo kohútových hrebeňov, sú papilómy.

Novotvary môžu zhoršiť kvalitu života, bunky sa vyznačujú mutáciou vedúcou k onkológii.

Včasná diagnostika a liečba papilómov na pohlavných orgánoch - zástava zdravého a plného intímneho života ženy.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

dôvody

Papilóm na labkách je benígny nádorovitý útvar na koži alebo slizniciach, ktorého tvorba je spôsobená penetráciou ľudského papilomavírusu do tela.

 • Spôsob prenosu je prostredníctvom sexuálneho kontaktu, menej často domácnosťou.
 • Pravdepodobnosť infekcie dieťaťa počas pôrodu nie je vylúčená.

Vírus voľne preniká do krvného riečišťa muža počas sexuálneho styku kvôli skutočnosti, že koža v intímnych miestach je riedená a náchylná na mikrotrauma.

Foto: infekcia počas sexuálneho styku

Choroba môže byť dlhodobo remisná. Príčina primárneho prejavu alebo recidívy relapsu je zníženie imunity.

Vzhľad papilómov je spojený s niekoľkými faktormi:

 • hormonálna nerovnováha;
 • intoxikácia tela (vrátane závislosti od drog a nikotínu);
 • beri-beri;
 • znížená imunita;
 • vplyv nepriaznivých faktorov (práca na škodlivej výrobe, zhoršenie ekologickej situácie v zóne pobytu, zlé návyky);
 • dlhotrvajúca liečba antibiotikami a silnými liekmi, zníženie alebo blokovanie ochranných funkcií tela.

Foto: fajčiari sú najviac náchylní na HPV infekciu

Primárna HPV infekcia počas tehotenstva zvyšuje riziko potratu, vyblednutiu plodu a vrodených malformácií u novorodenca. Reakcia ochorenia nezasahuje do normálneho priebehu tehotenstva a nie je pre dieťa nebezpečná.

Čo sú

 • Na veľkých a malých labkách sú papilómy mäsité, bradavice svetlých alebo tmavých odtieňov sú oveľa menej časté.
 • Adolescenti majú okrúhly, plochý tvar a môžu vyzerať ako mušle mušlí alebo hlavy karfiolu.
 • Väčšinou bradavice majú širokú hornú časť na tenkej stopke.
 • To spôsobuje krvácanie papilómov s konštantným trením spodnou bielizňou.

Papilómy sú rozdelené do troch hlavných rizikových skupín pre malignitu nádoru:

 1. bez rizika;
 2. stredné riziko;
 3. vysoko rizikový alebo rakovinový kondylóm.

Určite skupinu môže byť iba laboratórna štúdia postihnutého tkaniva.

V intímnej oblasti sú najčastejšie genitálne bradavice spojené s prvou rizikovou skupinou.

 • Zvláštnosťou je rýchly rast, za niekoľko hodín v malom priestore sliznice sa môže objaviť obrovský počet malých papilómov.
 • Neskôr sa zlúčia, tvoria tzv. Kohútov.

Nebezpečné papilómy na labkách

Podobne ako akýkoľvek ľudský vírus, papilómy predstavujú určité zdravotné riziko, najmä ak neexistuje kvalifikovaná liečba.

Zvážte najpravdepodobnejšie komplikácie ochorenia:

 • infekcia s papilómami z dôvodu nedodržiavania hygienických pravidiel, promiskuitného sexuálneho života, nezávislých pokusov o odstránenie rasov;
 • šírenie vírusu do iných častí tela, porážka väčšiny častí tela (stane sa extrémne zriedka);
 • dysplázia krčka maternice, prekancerózna choroba;
 • malignity papilómov, rakoviny krčka maternice a pohlavných orgánov.

Včasné odstránenie papilómov a prevencia chorôb zabraňujú komplikáciám v prevažujúcich prípadoch.

Video: "Onkogénny HPV"

Vlastnosti HPV

Papilómy na labkách predstavujú veľké nebezpečenstvo pre partnera, ktorý nemá HPV.

Kontakt s vonkajšími genitáliami v 90% prípadov vedie k infekcii, takže páry a stáli partneri ochorejú spolu.

V lekárskej praxi existujú pacienti, ktorí majú papilómy nielen na malých alebo veľkých pýchách, ale aj na krčku maternice.

Foto: degenerácia papilomatózy u rakoviny krčka maternice

Porážka vnútorných pohlavných orgánov je plná vážnych následkov, zatiaľ čo žena prežíva ťažké nepohodlie počas sexuálneho styku a akúkoľvek gynekologickú manipuláciu.

príznaky

Nie je ťažké diagnostikovať papilómy pre kvalifikovaného lekára: stačí, aby vykonal vizuálne vyšetrenie výrastkov.

Ich charakteristická forma nepochybuje o správnosti diagnózy.

Samotná žena môže diagnostikovať túto chorobu z týchto dôvodov:

 1. výskyt bradavíc v intímnej zóne: na labkách, klitorisu, v blízkosti konečníka;
 2. nepohodlie pri tvorbe rastu, krvácavé bradavice;
 3. bolesť pri pohlavnom styku;
 4. v prípade infekcie papilómami sa objaví hnisavé ochorenie, silná bolesť;
 5. prípadne výskyt sekrécií z genitálneho traktu;
 6. zhoršenie všeobecného blahobytu.

Vírus môže narušiť prácu mnohých orgánov, zhoršiť zdravotný stav a spôsobiť zhoršenie chronických ochorení.

Ako vykonať odstránenie papilómov doma Superchistotelom? Zistite si tu.

Často HPV koexistuje s inými ochoreniami genitálnej oblasti: herpes, trichomoniáza, atď.

liečba

Spôsob liečby závisí od typu a počtu útvarov.

Foto: HPV sa môže liečiť len na základe povolenia lekára

Dôležitá je lokalizácia papilómov a stav pacienta.

Úplne odstrániť vírus z tela nemôže, ale môžete potlačiť jeho činnosť a dosiahnuť stabilnú remisiu.

Ako sa zbaviť papilómov v konkrétnom prípade rozhodne gynekológ alebo žienka.

Ako sa odstrániť

Dôrazne sa neodporúča odstrániť rasty na vlastnú päsť.

Papilómy môžu skrývať závažnejšie choroby, ktoré dokážu diagnostikovať len lekári.

 • Ak je žena plne dôverná, potom je forma benígna, aby bezpečne odstránila rast na sliznici pysky malých, je bezpečné použiť zelené kyslé jablko. Utieranie bradavíc aspoň 3 krát denne s jeho telom, môžete sa zbaviť papilómy do týždňa.
 • Cesnaková šťava má podobné vlastnosti.
 • Vysoká účinnosť je obsiahnutá v celandine. Z tohto dôvodu sa rastlina zhromažďuje v období aktívneho kvitnutia (máj - august), potom je šťavu vytlačená a bodkovaná na formáciách. Čistota môže viesť k popáleniu slizníc, preto musíte starostlivo pracovať, najmä na okraji bradavice.

Foto: odstránenie šťavy z kolančie

Ak existujú papilómy, môžete použiť iné účinné recepty:

 • Kalanchoe šťava by mala byť aplikovaná na bradavice 3-4 krát denne;
 • liečiť papilóm infúziou žltej púpavy varenej na triple kolínskej oblasti;
 • aplikujte na bradavice lúpané a sekané zemiaky;
 • Vezmite sedavé kúpele s prídavkom odvaru z harmančeka alebo cibule;
 • udržiavať na olivovom oleji listy celandínu najmenej štyri dni na spracovanie bradavíc s prijatou zmesou;
 • Ricínový olej ošetruje papilóm 3 krát denne.

liečenie

Foto: lekárske ošetrenie

Liečba papilómov by mala byť komplexná, je dôležité nielen odstrániť nádory, ale aj zvýšiť imunity.

 • Na tento účel sa používajú imunomodulačné a protivírusové lieky širokého spektra ("Acyclovir", "Interferon" atď.).
 • Na liečbu papilómov predpisujú lekári lokálne protivírusové lieky. Medzi ne patrí "Panavir", "Acyclovir", "Zovirax" atď.

Vo veľkých prípadoch sú papilómy na veľkom peru prístupné k liečeniu.

Situácia je horšia pri konečníku a sliznici. Tieto miesta sú neustále pod vplyvom vlhkosti a trenia, čo spomaľuje proces hojenia. V tomto prípade pomôžu vzduchové kúpele dôverných miest, spánok bez spodnej bielizne a malý odpočinok po aplikácii drogy.

Chirurgická excízia

Ďalším spôsobom odstránenia papilómov v intímnych miestach je chirurgická excízia bradavíc pomocou skalpelu.

Foto: chirurgická excízia novotvaru

Procedúra sa vykonáva pod miestnou anestézou a je vhodná len na odstránenie nádorov na malých alebo veľkých pyskov. Po ňom sú jazvy a jazvy.

S ošetrujúcim lekárom sa môžete rozhodnúť, ako odstrániť papilóm iným, menej bolestivým a bezpečnejším spôsobom:

 • cryolysis - odstránenie kvapalným dusíkom. Lekár zmrazí postihnuté tkanivo, čo vedie k ochrnutiu a následnému odmietnutiu papilómov. Výhody - nízke náklady, nevýhoda - nízka účinnosť, dlhotrvajúce zotavenie pokožky, nepoužívané na odstránenie bradavíc na vnútorných orgánoch;
 • laserové ošetrenie - odstránenie vysokoteplotným laserovým lúčom. Výhody: vysoká účinnosť, absencia bolesti a jaziev. Nevýhoda: vysoké náklady;
 • terapia rádiovými vlnami - odstránenie rádiových vĺn papilómami. Zariadenie odstráni postihnuté tkanivo a odstráni bradavice. Výhody: žiadne kontraindikácie, vedľajšie účinky, nepríjemné dôsledky. Nevýhody: vysoká cena a nedostupnosť.

Ako liečiť papilóm na pysky sa musí rozhodnúť pre lekára.

Foto: metóda odstránenia rádiových vĺn

Ak sa žena rozhodne pre chirurgickú excíziu, špecialista pomôže zvoliť si najvhodnejší postup a podrobne rozprávať o všetkých dostupných kontraindikáciách.

prevencia

Aby sme nevedeli, ako sa papilómy pozerajú na labyte o osobných skúsenostiach, je potrebné dodržiavať pravidlá prevencie:

 • absencia promiskuity, lojalita k pravidelnému partnerovi;
 • používanie bariérovej antikoncepcie v prípade náhodného pohlavného styku;
 • používať len produkty osobnej hygieny;
 • dôkladnej hygieny.

Zabrániť opakovaniu HPV môže byť trvalou podporou imunity.

Foto: starostlivá hygiena na ochranu pred HPV infekciou

Zdravý životný štýl, správna výživa, bohatá na vitamíny, cvičenie a nedostatok zlých návykov - záruka pohody a silnej imunity.

Ako odstrániť papilómy z penisu? Zistite si tu.

Ako odstrániť papilómy doma? Čítajte ďalej.

Otázky, ako odstrániť papilómy z intímnych miest, lekári často počujú.

Bradavice sú nútené vzdať sa dôverného života, spôsobiť nepríjemné pocity a narušiť reprodukčnú funkciu pri absencii kompetentnej liečby.

Condylómy na labiach: ako odstrániť a čo robiť?

Dobrý deň, milý návštevník našich stránok. Dnes sa pokúsime podrobne zvážiť, čo je kondylóm na labiach a čo znamenajú nebezpečenstvo?

V súčasnosti existuje ľudský papilomavírus u takmer 80% ľudí (podľa rôznych údajov je 50 až 90% infikovaných patogénom).

V tomto prípade sa klinické prejavy objavujú len u 1-2% pacientov. To je spôsobené tým, že imunitný systém je schopný odolávať až do určitej doby.

A pri tejto príležitosti by som rád odporučil knihu "Liečba genitálnych bradavíc s ľudovými metódami". ktorého obsah je špecificky zameraný na čistenie tela toxínov a na zlepšenie imunitného systému.

A recepty, ktoré sú uvedené v knihe, pomohli autorovi úplne prekonať túto chorobu za 2 mesiace.

Impulzom k výskytu rastov môže byť akékoľvek porušenie imunity:

 1. Akútne ochorenia;
 2. Somatická patológia;
 3. Častý stres;
 4. Tvrdá práca a neregulovaný režim oddychu a práce;
 5. Nedostatok vitamínov a minerálov v strave;
 6. Náhodný pohlavný styk;
 7. Súčasné ochorenia pohlavných orgánov.

Od okamihu infekcie vírusom papilómu môže trvať niekoľko rokov, kým sa nezobrazia prvé príznaky infekcie. U žien sú kondylómy umiestnené na vonkajších genitáliách, steny vagíny, na sliznici krčka maternice, v predsieni vagíny.

V súčasnosti sa HPV označuje ako pohlavne prenosné infekcie.

Genitálne bradavice, nazývané bradavice, môžu vyvolať rakovinu pyskov. cerviku alebo iného orgánu v závislosti od lokalizácie.

Ako sa môže človek nakaziť?

Vírus preniká do tela cez kožu alebo sliznice. Preto je pohlavie hlavným mechanizmom prenosu. Príčinné činidlo sa zavádza do hlbokých vrstiev slizníc a zostáva tam niekoľko mesiacov až niekoľko rokov v pokojnom stave.

Z vyššie uvedených dôvodov sa aktivátor aktivuje, čo spôsobuje nefunkčné rozdelenie buniek postihnutých tkanív, čo narušuje ich zrenie. Výsledkom je výskyt rastu umiestnených v predvečer vagíny a vnútorných genitálií.

Existujú aj iné spôsoby prenosu vírusu: od matky po dieťa pri prechode cez pôrodný kanál, cez domáce predmety (uteráky, keď dieťa používa spoločnú toaletu).

prejavy

Keď sa vírus začne násobne rozširovať, na vonkajšom a vnútornom genitáliu ženy sa objavujú výrastky. Zároveň sa ochorenie môže správať inak:

 1. Rast novotvarov je postupný;
 2. Po výskyte prvých príznakov (pupienky) ochorenie dočasne zmrzne, nepokračuje;
 3. Je mimoriadne zriedkavé vidieť samostatné povolenie, liečbu pre pacienta.

Genitálne bradavice na sliznici slizníc môžu spôsobiť nasledujúce stavy:

 • Nepohodlie, trauma;
 • krvácanie;
 • Kozmetická porucha;
 • Porušenie sexuálnej aktivity;
 • Bolesť počas defekácie bežným procesom;
 • Môže viesť k infekcii dieťaťa a poškodeniu počas pôrodu;
 • Vyvolať vývoj rakoviny;
 • Pacient a nosič infekcie sa stávajú potenciálnym zdrojom, môžu infikovať veľké množstvo ľudí.

U žien sú klinické prejavy rôznorodé. Je ľahké identifikovať pri pohľade na klasické kondylomaty slizníc (viď foto), vestibul vagíny, perianálnej oblasti.

Významná oblasť postihnutá bradavicami, ktorá sa nachádza v predvečer vagíny a malých pyskov. Vonkajšie sa podobajú na prstovité rastliny, vlhké, zamatové.

U žien s lokalizáciou genitálnych bradavíc na vonkajších genitáliách (malé labky) sa často (v 20%) nachádzajú v cervikálnom kanáli. Umiestnenie rastu na krčku maternice a krčka maternice je pre pacienta nepriaznivým znakom, pretože často vedie k zhubnému nádoru.

Dokonca aj včasné a racionálne liečenie nemôže zaručiť absenciu relapsov. Odborníci to vysvetľujú zachovaním vírusu v externe zdravých tkanivách a orgánoch.

Diferenciálna diagnostika chorôb

Po prvé, je potrebné vylúčiť sekundárny syfilis, čo sa prejavuje všeobecné bradavice, Bowenoidní papulóza, molluscum contagiosum, plochý a lesklý lichen, folikulitída, vlasy cysta, mäkký fibróm, angiokeratoma.

Diagnostika genitálnych bradavíc na vonkajších genitáliách nie je zvyčajne ťažké. Niekedy je potrebné vykonať analýzu s použitím 5% kyseliny octovej.

Aby sa to dosiahlo, lekárska obrúska by mala byť navlhčená roztokom aplikovaným na miesto, kde sa predpokladá, že je to kondylóm. Po 5-10 minútach vzdelávania sa stávajú belavé. Detekcia HPV je relatívnou indikáciou diagnózy HIV a syfilisu.

Jednotliví pacienti podstúpia biopsiu a histologickú analýzu prítomnosti rakoviny skvamóznych buniek a rizika prekanceróznych ochorení. Odstránenie genitálnych bradavíc umiestnených na labkách a iných genitáliách neznižuje riziko malígnych nádorov.

Preto ženy, ktoré majú v anamnéze indikáciu kondylomatózy, by sa mali podrobiť každoročnému cytologickému testu z krčka maternice. To umožní včasnú detekciu patologického procesu, degeneráciu buniek do nádorových buniek.

Prevencia a liečba

Všetky spôsoby liečenia genitálnych bradavíc majú nevýhody.

 1. Kryodestrukčná metóda sa najčastejšie používa. Povrch sliznice labia, kde sú umiestnené rastliny, je ošetrený rozprašovačom alebo vatovým tampónom s kvapalným dusíkom. Pred úplným odstránením nádorov sa postup opakuje každých 1 až 2 týždne. Na pozitívnej strane je vzácny vývoj zjazvenia a relatívne nízke náklady na procedúru, ale môže spôsobiť intenzívnu bolesť. V niektorých prípadoch je táto technika sprevádzaná tvorbou oblastí hypo- a hyperpigmentácie;
 2. Diétermocoagulácia sa používa na odstránenie jednotlivých rastov. Metóda je bolestivá a ponecháva jazvy. Aplikovať zriedkavo;
 3. Liečivá metóda je liečba genitálnych bradavíc pomocou podofyllínu. Liečivo sa vyrába v liekovkách, ktoré sú vybavené aplikátorom. Miestna aplikácia vedie k nekróze a deštruktívnym procesom rastových tkanív. Výhoda - pacient dokáže nezávisle spracovať potrebné oblasti, ktoré sú v prístupovej zóne. Oblasť použitia v čase by nemala byť väčšia ako 10 cm2 alebo nie viac ako 50 formácií. Aplikujte lieky každé 3 dni, potom prestanete 4 dni. Po prvé, lekársky personál nabáda pacienta k podofylínu, vyhýbajúc sa oblastiam zdravej pokožky. Odstránenie dostupných kondylómov akejkoľvek lokalizácie touto metódou by nemalo byť dlhšie ako 5 týždňov;
 4. Solkoderm. Roztok zmesi kyselín (dusičná, octová, šťavelová, mliečna), dusičnan medi. Aplikácia na kondylómy vedie k ich mumifikácii, sfarbeniu do žltej farby. Oblasť nie je väčšia ako 5 cm štvorcových. V prípade potreby sa postup opakuje po 4 týždňoch. Tento liek spôsobuje silnú bolesť a pálenie a po liečbe sa môžu vytvoriť jazvy a oblasti hyperpigmentácie;
 5. Kyselina trichlóroctová. Používa sa v koncentrácii 80-90%. Aplikuje sa iba na postihnutú kožu, sliznice. Zvyšky liečiva a kondylómy sa odstránia pomocou hydrogenuhličitanu sodného alebo bežného mastenca. Liečba sa môže zopakovať po 1 týždni. Ak kondylómy, ktoré sa nachádzajú v oblasti malých labiek, pretrvávajú po šesťnásobnom ošetrení kyselinou. potom by ste mali zmeniť spôsob liečby.

Condylóm na pupkách

Ľudský papilomavírus je príčinou vzniku novotvarov na koži. Keď vírus prenikne na kožu, objaví sa bradavka a kondylómy na labiach sa objavia, keď sa vírus papilloma zavedie do vaginálnej sliznice. Condylomatóza je pohlavne prenosná choroba. Vzhľad formácií sprevádza trvalé svrbenie a pálenie a v zriedkavých prípadoch sťažuje močenie. Hlavná metóda liečby - moxibuscia.

Kondylomata na pysky vyžadujú liečbu len pod dohľadom lekára.

Ako vyzerajú?

Z bežných bradavíc sa kondylómy líšia vo vzhľade a charakteru prejavu. Condylomata u žien na labiach vyzerá ako špicaté rastu vyčnievajúce nad pokožku pohlavných orgánov. Genitálne bradavice na genitáliách sú benígne formácie vytvorené v dôsledku vstupu do tela ľudského papilomavírusu (HPV). Často je príčinou ochorenia papilomavírus 6 a 11 typov. Nosiče papillomavírus - 80% populácie, ale príznaky neobjavujú vôbec, vzhľad príznakov ochorenia závisí na imunitný systém, ktorý inhibuje rast patogénnych mikroorganizmov.

Vzhľad kondylómu závisí od miesta formovania. Kondýly na malých labkách sa často vyskytujú ako viacnásobné výrastky. Niekoľko blízkych novotvarov sa môže zlúčiť do veľkej formácie, zatiaľ čo zachytáva významné oblasti pokožky. Viacnásobný výskyt bradavíc na genitáliách sa nazýva kondylomatóza. Bradavice sa zvyšujú absorpciou krvi cez krvné cievy, ktoré sú spojené s rastom prostredníctvom špeciálneho kanála. Farba sa líši od bezfarebných po červeno-hnedé. Podľa morfológie sú kondylómy okrúhle a hrboľaté a vyzerajú ako kurací hrebeň alebo karfiol.

Typy kondylómu

Príčiny patológie

Hlavnou príčinou vzniku kondylómu u žien - vírusu papilómu, prenášaného v 75% prípadov od partnera v sexuálnom kontakte. Podľa lekárov je 80% populácie nosičmi vírusu a mnohí nevedia o prítomnosti vírusu v tele. Akonáhle je v tele, vírus nespôsobuje príznaky po dlhú dobu. Inkubácia trvá 8 mesiacov.

Hlavnou príčinou kondylómu na labkách je infekcia vírusom s oslabenou imunitou.

Mimo ľudského tela HPV zostáva nažive počas 2 mesiacov. Výskyt príznakov infekcie sa začína pri znižovaní práce imunitného systému, čo obmedzuje množenie buniek vírusu. K bunkám vírusu sa nevytvára imunita, preto vniknutie vírusu do tela pretrváva až do konca života. Faktory vyvolávajúce vývoj patológie:

 • trauma slizníc vonkajších a vnútorných pohlavných orgánov;
 • časté zmeny sexuálnych partnerov a nechránený sex;
 • prenosná vírusová alebo bakteriálna infekcia, ktorá znižuje imunitu;
 • choroby, ktoré spôsobujú imunodeficienciu;
 • diabetes mellitus;
 • fajčenie a alkoholizmus;
 • nedostatok vitamínov a minerálov v tele ženy;
 • porušenie hladiny hormónov;
 • nedostatočná hygiena;
 • používanie spodnej bielizne a hygienických výrobkov iných osôb (uteráky, holiace strojčeky, odmasťovacie podložky).
Späť na obsah

lokalizácia

Častejšie genitálne kondylómy rastú na miestach pohlavných orgánov, ktoré sú vystavené trvalému traumatizmu na sexuálnom osvedčení alebo sa správajú v hygienických postupoch. U žien tvoria kondylómy v oblasti malých a veľkých pyskov. Vo väčšine prípadov nie je vzdelanie jednotné, znásobuje sa, vírus spôsobuje vznik niekoľkých bradavíc, ktoré sa nakoniec spájajú vo veľkom kondylóme. Z pupiek je konyylomatóza rozšírená cez inguinálne záhyby a do brušnej oblasti. Ďalšie miesta:

Hlavné príznaky

Klinické príznaky patológie u žien sú rôzne, závisí to od práce imunity a zdravotného stavu pacienta. Aktívne rozmnožovanie vírusu v tele žien urýchľuje tvorbu rastu. Niekedy dochádza k rýchlemu rastu bradavíc, ale 70% vzdelávania sa postupne zvyšuje. Prvýkrát po objavení sa patologického rastu je rast pozastavený a choroba má pomalý charakter. Patológia sa zistí s gynekologickým vyšetrením. Hlavné príznaky ochorenia:

 • svrbenie a pálenie na samičkách;
 • nepohodlie počas sexuálneho styku;
 • bolesť počas močenia a defekácie;
 • náhle krvácanie (vyskytuje sa pri traumatizujúcom vzdelávaní).

Aké nebezpečenstvo predstavuje?

Nechránený príležitostný sex zvyšuje riziko infekcie vírusom. Neprítomnosť terapie alebo nesprávna liečba vyvoláva zápal a zrýchlenie rastu bradavíc. Rastúci kondylóm ovplyvňuje zdravé okolité tkanivá a prenáša sa do susedných orgánov. Závažnou komplikáciou je prekrývajúce sa vaginálne otvorenie alebo análny pasáž s rastmi. Keď sa kondylómy tvoria v oblasti vonkajších genitálií, v 20% prípadov sa v cervikálnom kanáli nachádza genitálne bradavice. Vzdelanie s takouto lokalizáciou sa často mení na zhubný nádor. Existujú aj také komplikácie:

 • dysplázia maternice;
 • patologická transformácia maternicových buniek;
 • problémy v sexuálnom živote;
 • vznik psychologických problémov spojených s lokalizáciou bradavíc;
 • ťažkosti s počatím;
 • obštrukcia normálneho pôrodného procesu;
 • neplodnosť;
 • infekcia vírusom novorodencov;
 • prenos vírusu na sexuálneho partnera.

Diagnóza genitálnych bradavíc

Genitálne bradavice na labiach u žien diagnostikuje gynekológ, ktorý detekuje patologické útvary s plánovaným gynekologickým vyšetrením na stoličke. Lekár potvrdzuje tvorbu ošetrením postihnutej oblasti kyselinou octovou (5%). Po aplikácii postihnutej kože počas 10 minút sa stáva belavý.

Primárnu diagnostiku genitálnych bradavíc na pyskyach vykoná gynekológ.

Vzhľadom na to, že bradavice v oblasti pýchy sa považujú za sekundárny symptóm syfilisu, pacientovi je predpísaný krvný test na syfilis a odporúča sa, aby prešiel testom na infekciu HIV. Aby bolo možné správne predpísať liečbu, lekár potrebuje poznať typ vírusu, ktorý vyvolalo ochorenie, to ster podrobené analýze PCR (polymerázová reťazová reakcia). Táto metóda rozpoznáva DNA patogénu. Vylúčte malígny priebeh pomocou biopsie a cytológie. Diferenciálna diagnóza sa vykonáva z týchto chorôb:

 • sekundárna syfilis;
 • fibrómy;
 • zápal vlasového folikulu;
 • ploché alebo lesklé lišajníky;
 • angiokeratoma.
Späť na obsah

Liečba genitálnych bradavíc

Výber spôsobu liečby výrastkov je ovplyvnený povahou symptómov, lokalizáciou a oblasťou postihnutou patológiou. Ak žena je diagnostikovaná bradavice, je nutné raz za 3 mesiace vykonať cytologické vaginálne stery a histologické vyšetrenie, ktoré umožnia čas uznať vznik nádorových buniek. Liečba genitálnych bradavíc sa často uskutočňuje súborom metód zameraných na zvýšenie obranyschopnosti tela a boj proti vonkajším formáciám.

Spočiatku je ženu predpísaná medikácia vrátane použitia imunostimulantov a antivirotík. Spôsob odstránenia kondylómu sa vyberá v závislosti od miesta a veľkosti. Moderné metódy odľahčujú genitálne formácie za 5-10 minút. Odstránenie kondylómov z pupiek je takmer bezbolestné a bez stopy, ale po odstránení je možný opakujúci sa výskyt rastu.