Hlavná

Opar

Condylómy vagíny

Jeden z znakov výskytu papilomavírusu u človeka sa považuje za kondylómu vagíny. Sú to benígne neoplazmy, majú formu bradavičnatého, svalovej alebo ružovej farby. Kondylómy pohlavných orgánov spôsobujú ženám nepohodlie, úzkosť, možný zápal a krvácanie po pohlavnom styku. Sú vždy malé, ale hlboko zakryté vo vrstvách vaginálnej sliznice, takže ich dokáže dokázať iba lekár.

Kondylómy v pošve spôsobujú, že život žien je veľmi nepríjemný a vedie k nebezpečným komplikáciám.

Vlastnosti genitálnych bradavíc a typov

Proces vývoja genitálnych bradavíc začína vzhľadom na malé uzliny, ktoré začínajú rásť a vyzerajú ako papily s ostrými špičkami, ktoré sa podobajú vzhľadu karfiolu. Kondylómy zriedka rastú vo vagíne, sú zvyčajne jednotlivé alebo zoskupené do niekoľkých kúskov, majú zníženú základňu a zväčšenú hornú časť, sú pripojené nohou.

Priemerná veľkosť jednotlivých bradavíc je 6 mm, spájajúca sa v skupinách pri vstupe do vagíny, môžu ich čiastočne alebo úplne zakryť.

Typy formácií

 • vyvrcholila;
 • ploché.
Tvar kondylómu v pošve je akútny a plochý.

Špicaté kondylómy v pošve sú malé výrastky, ktoré majú tvar papiloviek alebo mäsitých papulov. Tieto rastu rastú na stenách vagíny individuálne alebo v skupinách, dlho nemôžu meniť svoj tvar. Ploché kondylómy vyzerajú nepostrehnuteľne, majú tvar kruhu alebo ovál, nezvyšujú sa nad sliznicou a farebne sa spájajú. Tieto formácie rastú pomaly, asymptomaticky, prakticky nerušia pacienta.

Príčiny tejto choroby

Ľudský papilomavírus je hlavnou príčinou opísanej choroby. Do ženského tela sa začne rýchlo aktivovať a urýchľovať násobenie, rozdeľujúce sa na bunky vaginálnej sliznice. Tento proces spôsobuje rýchly rast týchto formácií. Prítomnosť takéhoto rastu v jednom zo sexuálnych partnerov zvyšuje pravdepodobnosť infekcie druhého partnera (bez použitia ochranných pomôcok) o viac ako 80%. Vírus nadobúda svoju činnosť iba vtedy, ak existujú takéto faktory:

 • oslabenie imunity po ochorení (chrípka, bronchitída, pneumónia);
 • nadmerná práca, zmena spánku, silný stres;
 • nekontrolovaný príjem liekov (antibiotiká);
 • hypotermia, nadmerná telesná aktivita;
 • nerovnováha tela po otravách jedlom alebo pri poruche stravovania;
 • prítomnosť rôznych zranení slizníc a kože (rezy, rany).

Príznaky genitálnych bradavíc

Prítomnosť tohto ochorenia je pri vyšetrení často detegovaná gynekológom, ale je možné podozrenie na výskyt formácií vo vagíne, keď sa objavia tieto príznaky:

 • svrbenie, zápal, pálenie v pohlavných orgánoch;
 • existuje hojný purulentný výtok s nepríjemným zápachom;
 • v dôsledku traumy kondylómu existuje bolesť, možné krvácanie po sexuálnom styku;
 • existuje podráždenie sliznice alebo zápalu ženských pohlavných orgánov.

Pri výskyte takýchto nepríjemných alebo bolestivých symptómov by žena nemala vykonávať samostatnú liečbu alebo liečbu národnými agentmi a je povinná čo najskôr sa obrátiť na lekára gynekológa. Po vykonaní potrebnej diagnostiky a ďalšieho vyšetrenia organizmu na prítomnosť vírusovej, bakteriálnej a hubovej infekcie určí metódy vhodnej liečby.

Kondylómy u tehotných žien ohrozujú plod, matku a pohodlie pri pôrode. Späť na obsah

Kondily v tehotenstve

Zmeny v hormonálnom pozadí a zníženie imunity počas celého obdobia tehotenstva vyvoláva aktívny rast a vývoj neoplaziem v pošve. Pri procese nesúceho dieťa kondylómy na stenách vagíny neovplyvňujú, ale veľké nárasty môžu komplikovať proces pôrodu. Ich prítomnosť v genitáliách počas tehotenstva nesie hrozbu infekcie papilomavírusom dieťaťa v pôrodnom kanáli.

V dôsledku infekcie môže dieťa vyvinúť kondylomatózu hrtana.

Lekári odporúčajú vykonať cisársky rez, keď tehotná žena rozvinie kondylóm. Rozsiahla kondylomatóza vagíny počas tehotenstva podlieha povinnej liečbe pôrodníkom-gynekológa. Tieto formácie v pošve neodstraňujú, pretože existuje riziko krvácania a hrozba predčasného ukončenia tehotenstva. Najmä po narodení sa tieto rasty sami znižujú.

Diagnóza a vyšetrenia

 • Inšpekcia. Jednou z najjednoduchších metód diagnostikovania prítomnosti kondylómov vo vnútri vagíny u žien je vyšetrenie pohlavných orgánov pomocou gynekologického zrkadla.
 • Kolposkopické vyšetrenie sa vykonáva špeciálnym kolposkopickým zariadením, ktoré výrazne zvyšuje obraz skrytých kondylómov.
 • Histologické vyšetrenie. Asistenti laboratórií študujú biomateriál (odobraný z maternice maternice) na rakovinové bunky.
 • Pri biopsii sa vykonáva excízia kusu vzorky tkaniva na účely laboratórneho stanovenia rakoviny.
 • Analýza PCR určuje prítomnosť ľudského papilomavírusu v roztieraní.
Späť na obsah

Liečba a odstránenie genitálnych bradavíc?

Správnu vhodnú liečbu genitálnych bradavíc môže predpísať gynekológ. Po potvrdení diagnózy vaginálne condylomatosis lekár predpísal sadu liečebné, regeneračné a antivírusové terapiu, obsahuje odporúčanie, aby boli odstránené všetky porasty. Spôsoby ich odstránenia závisia od umiestnenia, počtu a tvaru útvarov. V tabuľke zhrnieme liečebné a deštruktívne (miestne) liečebné metódy odstránenia:

Moderná medicína vám umožňuje rýchlo a bezbolestne zbaviť vaginálnych bradavíc.

Condylóm v príznakoch vagíny

Príslušná liečba genitálnych bradavíc u mužov a žien

Genitálne bradavice alebo genitálne bradavice sú útvary na koži a slizniciach pohlavných orgánov, ktorých príčinou je ľudský papilomavírus. Spravidla je priebeh ochorenia chronický, charakterizuje ho recidívami a vysokým rizikom onkogénneho ochorenia, ak nie je správne liečené. Adolescenti majú lobulárnu štruktúru a nohu, menej často sú ploché vzorky, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre telo, takže ak sa nájdu, okamžite kontaktujte lekársku inštitúciu.

Symptómy ochorenia

Forma abnormálnych výrastkov je odlišná. Napríklad špicatý kondylóm sa skladá z papilárnych mäsových tónov a má nohu.

Je dôležité si všimnúť formáciu v čase, pretože je náchylná na rýchlu reprodukciu a fúziu s malými výrastkami, čo vedie k vzniku obrie bradavice. Vyznačuje sa kvetenstvom karfiolu a je príčinou nepohodlia a bolestivých pocitov. Postupne sa povrch tohto kondylómu spevňuje, je schopný hlboko rásť do blízkych tkanív a degenerovať do onkologických ochorení.

Genitálne bradavice u žien sa nachádzajú na labkách, v perineu alebo konečníku, zriedkavo v pošve. Ploché formácie ovplyvňujú hlavne maternicu a uretru.

Je známe, že kondylómy u mužov sa vyskytujú na hlave penisu alebo predkožky, a tiež sa objavujú v svaloch alebo v konečníku.

Infekcia je možná počas nechráneného pohlavného styku, avšak u osoby, ktorá je nosičom vírusu, nemusí byť prítomný rast. V zriedkavých prípadoch sa ľudia nakazia sekrémiami kondylómu v úzkom kontakte so zdrojom infekcie. Spôsob bývania je menej obvyklý a relevantný pri ignorovaní pravidiel intímnej hygieny. Existuje ochorenie, keď je ľudská imunita oslabená v dôsledku stresu, nadmernej únavy, podvýživy alebo hypotermie.

Ako inak môžete zistiť prítomnosť genitálnych bradavíc? Je známe, že sa môžu objaviť na ťažko dostupných miestach a potom cítia nasledovné príznaky:

 • svrbenie a pálenie v perineu;
 • bolesť počas defekácie alebo pohlavného styku;
 • zápal kože.

Na rozdiel od vrcholov, ploché rasty nespôsobujú nepríjemné pocity a sú rozpoznané iba prostredníctvom lekárskej diagnózy.

Ženy sa obrátia na gynekológa so sťažnosťami na typické príznaky vírusovej infekcie a muži prídu navštíviť urologa alebo venereologa.

Moderné metódy liečby

Ako sa má liečiť kondylóm a odstrániť nepríjemné symptómy, povedzte kvalifikovanému lekárovi. Bohužiaľ, je nemožné zbaviť sa papilomatického vírusu navždy, pretože neopúšťa ľudské telo. A tiež nemôže existovať žiadna záruka relapsu ochorenia a porážky slizníc genitálií.

Aby sa zabránilo opätovnej infekcii, mal by byť použitý kondóm a sexuálny partner by mal byť upozornený na potrebu liečby.

Pri identifikácii podozrivých útvarov v genitálnej oblasti musíte kontaktovať lekárske zariadenie. Lekár urobí správnu diagnózu na základe klinického vyšetrenia a tiež vykoná ďalšie histologické vyšetrenie na prítomnosť atypických buniek.

Zistený rast musí byť eliminovaný výberom jednej z nasledujúcich metód:

 • odstránenie lasera;
 • metóda rádiových vĺn;
 • cryosurgery;
 • elektrokoagulácia.

Odstránenie nežiaducej tvorby laserovým žiarením je veľmi jednoduché, pretože brušné tkanivá sa odparujú bez krvácania a poškodzujú zdravé oblasti.

Táto metóda umožňuje rýchlo odstrániť kondylómy všetkých veľkostí, na ich mieste zostáva kôra, ktorá následne zmizne a nezanecháva žiadne zjazvenie. Proces liečby môžete absolvovať na špecializovanej klinike, kde sa nachádza moderné vybavenie.

Lekár povedie pacientovi, aký je spôsob rádiovej vlny. Chirurgická excízia bradavice pomáha predchádzať infekcii a krvácaniu. Okrem toho tento postup nespôsobuje zápal a trvá približne 10 minút.

A tiež je možné eliminovať kondylómy ešte jednou - pomocou kvapalného dusíka. Takže proteínová štruktúra nánosu sa zrúti, po ktorom zmizne. Táto metóda je určená na odstránenie malých formácií, pomocou kryokonštrukcie je možné zbaviť genitálnych bradavíc v oblasti tkaniva, perineu a na koži v blízkosti konečníka.

Kauterizácia kondylómov je možná aj so špeciálnou elektródou, ktorá prijíma vysokofrekvenčný prúd. Metóda sa často používa v jednotlivých formáciách, lekári ju odporúčajú ženám, ktoré pôrodujú. Jazvy po uzdravení rastov sa liečia dostatočne dlho, avšak riziko recidívy choroby klesá.

Liečba genitálnych bradavíc zahŕňa imunostimulačnú liečbu - lekár predpisuje pacientovi rektálne alebo vaginálne čapíky, gély.

U žien gynekológ odporúča použitie epigénového antivírusového spreja, ktorý zastaví rast dostupných kondylómov a zabráni vzniku nových formácií. Súbežne s lokálnou terapiou človek užíva imunomodulátor, ktorý zvyšuje imunitu a znižuje vírusovú záťaž v tele.

Ako liečiť genitálne bradavice u mužov, poradí sa s urologom alebo venereológa. Lekári hovoria, že mužský organizmus sa ľahšie vyrovná s nebezpečným vírusom, pretože rast sa v tomto prípade zriedkavo vyskytuje.

Symptómy kondylómov sú reprezentované priamo formáciami na pohlavných orgánoch alebo v slabinách, ktoré vznikajú pri znížení imunity.

Keď sa zistí podozrivý výskyt, človek sa obráti na urolog, ktorý určí imunoterapiu a vykoná súbor terapeutických opatrení zameraných na odstránenie kondylómu. Ako liečiť detekovanú infekciu, ktorú rozhodne lekár, spoliehať sa na zdravotný stav pacienta. Dá im imunomodulátory a prostriedky na lokálnu liečbu postihnutých oblastí, napríklad rektálne čapíky.

Dôležité je, aby sa ochorenie nezačalo v žiadnom prípade a ísť na lekársku inštitúciu včas na komplexnú liečbu, pretože úspešne odvodené jediné zvýšenie nezaručuje úplné zotavenie.

Je dôležité vedieť, že kondylómy, ktorých liečba si vyžaduje zvýšenú pozornosť, sa môžu znova vyskytnúť v prípade nedostatku vitamínu, zneužívania alkoholu, hypotermie a iných faktorov, ktoré vyvolávajú zníženie imunity.

Pacient, ktorý sa zbavil formácií pomocou antivírusovej terapie, musí venovať pozornosť svojmu zdraviu, viesť zdravý životný štýl a vyhnúť sa ťažkej fyzickej námahe.

Antivírusová terapia a tehotenstvo

Ak vieme o nebezpečenstve genitálnych bradavíc, žena by mala pred plánovaným počatím absolvovať komplexné vyšetrenie s gynekológom av prípade potreby podstúpiť liečbu.

Ako sa zbaviť genitálnych bradavíc počas tehotenstva a iných otázok sa obávajú pacientov, ktorí sa počas obdobia plodu obrátia na lekára so sťažnosťami na viacnásobný nárast a bolestivé pocity v pošve. Lekári predpisujú pacientom lokálnu liečbu bezpečnými liekmi zameranými na zníženie vírusovej záťaže v tele.

Je dôležité vedieť, že odstránenie bradavíc je v tomto prípade odložené na dobu neurčitú, pretože takéto vniknutie do tela tehotnej ženy sa považuje za nebezpečné.

Ak existuje veľké množstvo genitálnych bradavíc v perineálnej oblasti a na krčku maternice, gynekológ odporúča, aby žena zastavila cisársky rez.

Väčšina expertov súhlasí s tým, že dieťa riskuje, že sa z infekcie vírusu dostane z matky pri prechode cez pôrodný kanál, takže by ste mali vykonať nevyhnutné testy a podstúpiť vyšetrenie pred narodením.

Domáca liečba

Niektorí ľudia sa pokúšajú odstrániť genitálne bradavice. Liečba ľudovými prostriedkami nie je vždy neškodná, preto by ste sa mali poradiť s odborníkom a podrobiť sa lekárskej prehliadke.

Lekár vám odporučí nápravu, pomocou ktorej sa môžete zbaviť rastov. Zoznam prípravkov na lokálnu liečbu postihnutých oblastí zahŕňa tieto názvy:

 • Oxolin Masť;
 • Solkoderm roztok;
 • masť Viferon.

Linen na báze oxolínu prispieva k narušeniu procesu reprodukcie vírusu, ako aj k znižovaniu veľkosti formácií. Aplikuje sa priamo na kondylómy niekoľkokrát denne, trvanie liečby určí lekár.

Liečba genitálnych bradavíc doma je pravdepodobne spôsobená liekom Solkoderm, ktorý je koncentrovanou kyselinou.

Proces zbavenia sa nárastu vyžaduje opatrnosť, pretože je nemožné, aby sa lieky dostali do zdravých oblastí pokožky, trvanie liečby určuje špecialista, odporúča tiež použitie roztoku mimo zdravotníckeho zariadenia.

Či je možné vyliečiť kondylómy pomocou vosku Viferon a ako ho aplikovať, povedal expert. Komponenty lieku zabraňujú zavedeniu vírusu do tkanív, čo pomáha zbaviť sa nepríjemných symptómov.

Je dôležité dodržiavať odporúčania lekára a aplikovať masť striktne na postihnuté miesto pokožky. Kondylómy sa zmenšujú, vyparujú a spadajú bez vzniku jaziev.

Lekári varujú pacientov, že kondylóm môže byť odňatý a nezávislý, avšak to je nebezpečné. Po určitom čase sa rast objaví opäť vo väčšom počte, takže okrem ich odstránenia je potrebné zaobchádzať s antivírusovou terapiou.

Navyše, liečba doma bez toho, aby najskôr navštívila špecialistu, je plná degenerácie bradavíc v malígnych formáciách a výskytu krvácania.

Vírusová infekcia je jednoduchšie zabrániť, než sa zaoberať dlhodobou liečbou rastu a elimináciou príznakov ochorenia. Kvalifikovaný odborník Vám povie, ako liečiť kondylómy a vyhnúť sa opakovanej infekcii.

Lekári dôrazne neodporúčajú zbaviť sa formulácií pomocou ľudových prostriedkov, ktorých užitočnosť je pochybná. Okrem toho, keď sa pokúšate o samošetrenie, pacienti zhoršujú tento problém, najmä to, že je nebezpečné odmietnuť navštíviť zdravotnícke zariadenie pre ženy.

Condylomata u žien. Liečba genitálnych bradavíc u žien

Condylómy (genitálne bradavice, genitálne bradavice alebo genitálne bradavice) - proliferácia sliznice v intímnych miestach, menej často - v análnej oblasti alebo v ústach. Sú to benígne formácie vírusovej povahy.

Ako vyzerat ako kondylóm

Vzhľad: Condylomata pripomína karfiol alebo kohút hrebeň - majú úzky zadok a širokú hornú časť. To im dáva charakteristický "špicatý" vzhľad.

Farba: korpulentná, ružová alebo hnedastá.

Rozmery: od 1 mm do veľkého násobného rastu, ktorého veľkosť je ťažké určiť.

Symptómy: svrbenie, podráždenie, pocit cudzieho telesa.

Kde sú genitálne bradavice umiestnené u žien:

 • viditeľné sliznice: malé a veľké pysky, rozkrok, análny priestor, ústna dutina
 • vnútorné kondylómy: vagína, krčka maternice, močová trubica, konečník

Príčiny vzhľadu

Kondylóm sa vyskytuje, ak je infikovaný ľudským papilomavírusom (HPV). Tento vírus sa parazízuje v horných vrstvách kože a slizníc, čo spôsobuje, že rastú vo forme genitálnych bradavíc a bradavíc (to vysvetľuje iný názov genitálnych bradavíc alebo genitálnych bradavíc). Typ vírusu, ktorý spôsobuje kondylóm, je "benígny", nemôže viesť k rakovine krčka maternice.

Metóda infekcie
Spôsob infekcie HPV je kontakt. Vírus sa prenáša počas pohlavného styku, vrátane jeho análnej a orálnej formy. Existuje riziko infikovania nepriamo - prostredníctvom objektov (napríklad uterák).

Inkubačná doba
Po infekcii sa HPV nemusí prejavovať dlhý čas (od 1 mesiaca do niekoľkých rokov), ale s priaznivým sútokom okolností (znížená imunita, tehotenstvo) sa nevyhnutne objavia bradavice.

diagnostika

Rozlišovanie genitálnych bradavíc od žien z iných skupín je pomerne jednoduché aj vo vzhľade, ale na potvrdenie diagnózy sa vykonáva vzorka s kyselinou octovou.

Genitálne bradavice môžu byť "hlásateľom" pohlavne prenosných chorôb, takže ak sa nájdu, je žiaduce, aby sa žena podrobila kompletnému vyšetreniu:

 • PCR diagnostika HPV s typizáciou: s cieľom zistiť, aký typ ľudského papilomavírusu je v tele
 • test na syfilis a iné pohlavne prenosné choroby
 • kolposkopia (vyšetrenie krčka maternice)
 • pri podozreniach na léziu s kondylómami konečníka - rektoroskopie, močovej trubice a močového mechúra - uretrocystoskopia

Liečba genitálnych bradavíc u žien

Ak sa nájde kondylóm, odporúča sa konzultovať s odborníkom, pretože nie je potrebné len odstrániť vzdelanie, ale aj "zablokovať" vírus. Na liečbu na klinike sa zvyčajne používajú:

 1. lieky:
  Pretože genitálne bradavice sa vyskytujú na pozadí zníženej imunity, sú predpísané imunomodulátory a antivirotiká (vnútri i lokálne).
 2. Odstránenie genitálnych bradavíc:
  Na klinike môžete ponúknuť niekoľko spôsobov, ako odstrániť genitálne bradavice:

 • kryokonštrukcia (odstránenie kvapalným dusíkom)
 • odstránenie lasera
 • elektrokoagulácia (odstránenie vysokej teploty)
 • rádiová vlnová terapia ("odparovanie" pod vplyvom rádiových vĺn)

Domáca liečba

Na vlastné riziko a riziko sa môžete liečiť s genitálnymi bradavicami. Na tento účel sa používajú nasledujúce metódy:

 • tradičná medicína:
  na liečbu genitálnych bradavíc, ženy úspešne používajú aloe pulp vo forme kompresnej a celandínovej šťavy
 • Farmaceutické prípravky:
  špecializovaný krém "Aldara", masť "Viferon", tinktúra propolisu

Môžete tiež použiť miestne nekrotizujúce lieky (Solkoderm, Condilin), ale mali by ste si spomenúť na ich možnú neefektívnosť kvôli nedostatočnej kontrole hĺbky expozície.

Často, genitálne bradavice môžu zmiznúť bez akejkoľvek liečby s nárastom obrany tela.

Ako vyzerá papilóm: HPV fotografie u žien a mužov

Ľudský papilóm je benígny nádor, ktorý rastie na povrchu kože a má pretiahnutý tvar. Skladá sa z materiálu spojivového tkaniva a ciev, pokrytých tenkou vrstvou epitelu.

Papilómy sú vrodené, získané počas zápalového procesu alebo vírusové (na pohlavných orgánoch).

Mimochodom, som pre prírodné lieky na liečbu papilómov, napríklad ako kvapky Papillux.

Príčiny výskytu papilómov u ľudí

Papilómy sú ľahko prenášané od chorého človeka zdravému človeku, a to sa deje:

 • Domáca cesta cez hygienu a domácnosť. V dôsledku toho sa papilómy objavujú na krku, tvári, hrudníku, v podpazuší.
 • Pohlavne prostredníctvom priameho kontaktu. Papilómy na intímnom mieste sa vyskytujú u mužov vedľa hlavy na penise a u žien na pysky a v pošve. Takéto papilómy sa zvyčajne nazývajú špičkové kondylómy. Treba mať na pamäti, že v tomto prípade dokonca bariérová metóda antikoncepcie nedáva dôveru v nemožnosť infekcie.

Navyše tlak na prebudenie choroby môže slúžiť ako silný stres, akákoľvek infekčná choroba, fajčenie, zneužívanie alkoholu. Riziko získania papilómu sa zvyšuje s častou zmenou partnerov a kondóm nepomôže v tomto prípade, pretože je dostatočný kontakt s postihnutou kožou alebo sliznicou.

Riziko infekcie je dostatočne vysoké pri návšteve kúpeľov, sauny, bazénov, keď je pokožka maximálne otvorená. Počas pôrodu sa dieťa môže nakaziť chorou matkou.

Foto papilómy na rôznych miestach tela

Papilómy na jazyku pod jazykom v podobe príveskov na tele veľký rozptyl bradavíc, ale najčastejšie sa objaví na krku často papiloma stúpania v prednej časti väčšiny riasy Niekedy je ich niektoré sliznica - obľúbené miesto papillom. Preto sa nachádzajú na riase častejšie. HPV penis tiež nie je nezvyčajné Vyzerá to ako starý papilloma na tele, ale ak je imunitný systém oslabený, papilómy pestovať najrôznejšie na jednom mieste, môžu tiež získať podivné tvary a farby, ale všetky z nich sú spôsobené ľudským papilomavírusom

Symptómy papilómov

Pri infikovaní sa vírus ukladá do ľudského tela a nemusí sa prejavovať dlhý čas, trvanie ktorého bude závisieť výlučne od imunity. Ak je to dostatočne silné, papilóm sa prejaví iba vtedy, ak je oslabený a bude pokračovať v raste bez liečby.

V každom prípade sa papilóm prejaví nasledujúcimi prejavmi:

 • Pocit pálenia, bolesť počas pohlavného styku, podivné nepríjemné vypúšťanie z vagíny.
 • v genitálnych kondylómy sú v počiatočnej fáze špicatého tvaru, následné klíčenie získava podobnosť s karfiolu a zmení sa viacvrstvové útvar - vypúšťací condyloma. Ich rozmery sa pohybujú od niekoľkých milimetrov až po pár centimetrov.
 • Formácia bradavíc. V závislosti od imunity sa môžu objaviť a miznú samy. Majú rovnaký tvar ako kondylóm a farba sa zlúči s tónom pleti.

Prevencia papilómov

Ako už bolo uvedené, u ľudí so silnou imunitou sa HPV nemusí prejaviť. Preto je dôležité, aby ste ju podporili prijímaním rôznych vitamínových doplnkov, viesť zdravý život, vyhnúť sa vlhkosti a ochrániť rezy (prostredníctvom nich vírus preniká najlepšie).

Pri akomkoľvek prejave papilómu by mal byť okamžite konzultovaný dermatológ, ktorý vykoná vyšetrenie a následne predpísať individuálne ošetrenie. Keď proces beží, je to plné následkov a benígny nádor sa môže zmeniť na malígnu formu.

Vlastnosti liečby genitálnych bradavíc vo vagíne a spôsoby ich identifikácie

Condylomata v pošve často spôsobujú, že žena panika a nie márne, pretože môžu spôsobiť veľmi vážne problémy a choroby. Avšak moderná medicína má vo svojom arzenáli veľké množstvo techník, s ktorými môžete úspešne bojovať proti tejto chorobe a úplne odstrániť nechcené formácie.

Čo je kondylóm?

Condylomy vyzerajú ako rasty pripomínajúce karfiol. V jej jadre je táto kožná lézia alebo poškodenie sliznice, ktorá vzniká v dôsledku patologického rastu epiteliálnej vrstvy. Condylomata sa často nachádza vo vnútri steny a pri vstupe do vagíny, v bezprostrednej blízkosti, v oblasti análneho otvoru, menej často sa objavujú v močovej trubici, močovom mechúre alebo v ústach.

Na stenách vagíny a vo vnútri takmer vždy existuje jeden druh kondylómu - špicatý, ale mimo pohlavných orgánov môže tvoriť ďalšiu formu - široké kondylomaty. Tento typ formácie vyžaduje naliehavú lekársku starostlivosť, pretože je často príznakom sekundárneho syfilisu.

Napriek skutočnosti, že genitálne bradavice vo vagíne v zásade nie sú pre život nebezpečné, bez liečby môžu degenerovať do malígneho formovania.

Etiológia tohto javu

Vaginálne kondylómy vznikajú v dôsledku vírusovej infekcie, ktorá môže byť dlhodobo neaktívna a aktívna len za určitých podmienok. Stlačením na aktiváciu vírusu môžete:

 • oslabenie imunitnej obrany;
 • stres;
 • užívanie určitých liekov;
 • nerovnováha hormónov v tele.

Je možné dostať vírus do ľudského tela sexuálnymi alebo domácimi cestami a tam je aj infekcia dieťaťa od matky počas pôrodu. Sexuálna cesta infekcie je najbežnejšia a nie je to o nechránenom sexe, vírus môže byť v intímnych miestach, ktoré nie sú pokryté bariérovou antikoncepciou. Spôsobom domácnosti je použitie osobných hygienických produktov infikovanej osoby (uterák, žinenka atď.). Nosič vírusu nemusí mať viditeľné príznaky choroby, vo svojom tele môže byť vírus stále v latentnom stave, ale je celkom možné, že sa z neho infikuje.

Symptomatické prejavy

Príznaky genitálnych bradavíc, ktoré postihujú intímne orgány ženy, sú pomerne rozmazané a veľmi podobné iným ochoreniam. Preto je ťažké určiť ochorenie nezávisle, najmä ak sú rasty umiestnené hlboko vo vagíne. Choroba môže diagnostikovať len gynekológ pri vyšetrení pacienta na gynekologickom stolci.

Vaginálne kondylómy môžu byť sprevádzané nasledujúcimi príznakmi:

 1. Svrbenie - zdá sa, že vírus znižuje lokálnu imunitu a narúša prirodzenú rovnováhu mikroflóry a tiež kvôli infekcii samotných kondylómov v dôsledku ich poškodenia.
 2. Alokácie - sa objavujú ako dôsledok poškodenia kondylómu, napríklad po sexuálnom styku. V tomto prípade sa objaví krvavé vyprázdnenie.
 3. Nepohodlie pri intimite. Počas sexu môžu byť kondylómy nielen zranené, ale aj zlé, tak veľa žien tvrdí, že bolo bolestné mať sex.
 4. Kondylomatóza (viac kondylómov) - spôsobuje všeobecnú slabosť a nevoľnosť.

Diagnóza ochorenia a princípy liečby

Na diagnostiku kondylómov vagíny je jednoduchá - je viditeľná pomocou zrkadiel. Gynekológ odoberie tampón z krčka maternice a uretry na analýzu, aby rozlíšil tieto formácie od ostatných.

Na stanovenie typu vírusu sa uskutočňuje diagnostika PCR, bunky condylomu sa vyšetrujú na atypickosť, aby sa vylúčil malígny proces a určili sa aj titre protilátok proti vírusu. Súčasne s týmito štúdiami robia odborníci analýzu HIV a sexuálne prenosných chorôb.

Liečba genitálnych bradavíc by mala začať okamžite po diagnostikovaní ochorenia, t.j. počas exacerbácie. Ako liečiť kondylóm? Existuje niekoľko spôsobov liečby:

 • - užívanie antivírusových liekov;
 • lokálne - kryokonštrukcia, chemická moxibuscia, diatermokoagulačná, laserová, chirurgická;
 • rádiová vlna a vysokofrekvenčná chirurgia;
 • imunostimulácia.

Úplné zotavenie nezaručuje žiadnu metódu liečby, navyše žiadna z nich neposkytuje záruku na následné relapsy. Skutočnosť, že ľudský papilomavírus nereaguje na liečbu, nemôže byť odstránený z tela. Môžete odstrániť príznaky, znížiť počet a frekvenciu recidív a odstrániť kondylómy.

Avšak odstránenie genitálnych bradavíc v pošve je povinným aspektom liečby. Nie je to veľmi zložitý postup, ktorý netrvá veľa času. Aby sa odstránili kondylómy, je potrebné, aby sa rozširovali, neblokovali vaginálny pohyb, nezahŕňali priľahlé tkanivá a orgány, nepoškodili sa a neinfikovali sa a spôsobili zápal. A čo je najdôležitejšie, nesmieme zabúdať, že kondylomata môže spôsobiť rakovinu. Vaginálne bradavice bez liečby môžu rásť na 1,5 cm a rozšíriť sa po celom tele.

Medzi lieky používané antibakteriálne a protivírusové masti, gély, čapíky a spreje, napríklad Epigen Intim, Betadin. Odstránenie chemických látok sa vykonáva pomocou koncentrovaných kyselín - Condilin, Solkoderm.

Pokiaľ ide o ľudové lieky, nemôžu pomôcť zbaviť sa buď bradavíc genitálií alebo vírusu. Môžu sa použiť iba na zmiernenie nepríjemných prejavov, ale keď sa liečia liekom, príznaky sa rýchlo ustupujú. Preto je hovoriť o tradičnej medicíne v tomto prípade neúčinné. Jediná vec, ktorá môže pomôcť infúziám a vývarom bylín, je zvýšenie imunity. Ženšen, cesnak, oregano, žltý koreň, púpava, ľubovník bodkovaný, ďatelina červená a ďalšie liečivé rastliny môžu zvýšiť imunitu.

Dôsledky kondylómov

Okrem vyvolania onkologických ochorení môže nebezpečenstvo poškodenia integrity kondylómu a jeho infekcie, condylomatóza spôsobiť ďalšie komplikácie. Keď sa vírus aktivuje, imunita oslabuje, čo vedie k častým infekčným chorobám, exacerbácii chronických ochorení.

Veľmi nebezpečný kondylóm počas tehotenstva. Liečba patológie je potrebná pred koncepciou, pretože počas tehotenstva je liečba kontraindikovaná a bez nej existuje vysoké riziko infekcie dieťaťa počas pôrodu.

Preventívne opatrenia

Neexistujú žiadne špeciálne preventívne opatrenia pre genitálne bradavice. Nie tak dávno existovali 2 úradne zaregistrované vakcíny, ale môžu pomôcť len vtedy, ak v tele nie je žiadny vírus. Očkovacie látky pracujú proti 4 kmeňom vírusu ľudského papilómu (a ich počet je okolo 100), vakcína je 5 rokov.

Každá žena by mala aspoň raz ročne navštíviť gynekológa, viesť zdravý životný štýl, postarať sa o jej imunitu, včas a až do konca, aby liečila všetky vírusové a infekčné choroby v tele. Nezabudnite dodržiavať osobnú hygienu, nepoužívajte uteráky iných ľudí, nekladajte na lavičkách vo verejných bazénoch, saunách, kúpeľoch a soláriách.

Aby ste vylúčili neformálne sexuálne kontakty, je dôležité pochopiť, že sexuálny partner nemusí mať vonkajšie prejavy choroby, ale byť nositeľom vírusu. Okrem toho nesmieme zabúdať, že kondóm neposkytuje žiadnu záruku, že infekcia nedôjde.

Ak dôjde k náhodnému intímnemu spojeniu, vonkajšie genitálie by sa mali liečiť roztokom Miramistinu, čo však nie je ani zárukou nápravy.

Pre tých, ktorí už majú vírus v ich telách, nie je potrebné hovoriť o prevencii, jedinou otázkou je, aby sa termín odpustenia dlhšie. Toto sa dá dosiahnuť len s dobrou imunitou.

Aké sú nebezpečné bradavice v pochode - metódy odstránenia

Condylóm vulvy a vagíny - nepríjemný prejav vírusu ľudského papilomavírusu, ktorý prenikol do ženského tela. Choroba vykazuje vonkajšie príznaky na pozadí oslabenej imunity. Kondylomata v pošve môže spôsobiť vážne nepohodlie, ak sa nestretnú včas.

príznaky

Identifikujte vonkajšie prejavy HPV ľahko, ak sú rasty umiestnené pri vstupe do pošvy, ale vidieť vnútorné bradavice vnútri sliznice je takmer nemožné.

Rasty vagíny sa prejavujú:

 • nepríjemné zobrazenie v sexuálnom osvedčení alebo úkonoch a zavedenie ženského hygienického tampónu;
 • rozdelenie malého množstva krvi po pohlavnom styku;
 • svrbenie, pálenie a nepríjemné pocity;
 • rast výrastkov za vagínou, na vonkajšej kože.

Rast v rámci ženy je nakažlivý voči sexuálnym partnerom. Najčastejšie sa choroba zistí náhodou s plánovaným vyšetrením gynekológa.

Condylómy u žien môžu byť lokalizované vo vnútri vagíny, na labkách, v močovej trubici a v konečníku. Odborníci hovoria, že vaginálne kondylómy sa môžu rozšíriť a preniknúť do konečníka.

Vyzerá ako výrastky ako papilómy, lokalizujú sa len na slizniciach, čo komplikuje ich odstránenie liekom.

Príčiny vzhľadu

Vaginálne kondylómy sú spravidla prenášané počas intimnej blízkosti. Prípady, kedy bola dievčina nakazená počas tehotenstva a pôrodu od jej matky - sú jediné. Môžete sa nakaziť len perorálnym alebo vaginálnym sexom. V zriedkavých prípadoch vírus vstupuje do tela ženy z rúk sexuálneho partnera s predčasným lahôdkom.

Prokurujúce faktory vývoja rastu v pošve:

 • zápalové procesy alebo infekčné choroby;
 • choroby ženského reprodukčného systému;
 • porušenie hladiny hormónov;
 • porušenie normálnej rovnováhy mikroorganizmov vo vagíne;
 • negatívne návyky (tabak a alkohol - príčina narušenia imunitného systému);
 • nedodržiavanie spánku a odpočinku a stresové situácie.

Nezriedka sa genitálne bradavice objavujú paralelne s pohlavnými chorobami. Pri diagnostikovaní je potrebné vykonať analýzu sexuálne prenosných infekcií.

Prehlásenie o diagnóze

Pri počiatočnej referencii môže odborník predpokladanú diagnózu založiť iba na vizuálnej kontrole. To isté môže urobiť gynekológ:

 1. Kolposkopia. Podrobné preskúmanie rastu zvýšením.
 2. Liečba vagíny Lugolovým vodným roztokom. To vám umožní odtiahnuť patologické miesta a zviditeľniť ich pri pohľade.
 3. Histologické vyšetrenie. Odstránenie tkanív na posúdenie ich štruktúry. Metóda umožňuje zistiť prítomnosť alebo absenciu onkológie.
 4. Smrť na papieri. Umožňuje odhaliť prítomnosť rakovinového tkaniva na krčku maternice a hlienových pokrývkach vagíny.
 5. PCR diagnostika. Táto technika umožňuje určiť kmeň vírusu a jeho tendenciu k onkológii.
 6. HPV Digene-test. Táto technika pomáha určiť podtyp vírusu, ktorý vám umožňuje predpísať správnu liečbu a predpokladať prognózu priebehu ochorenia.

Ak chcete získať presný výsledok, spravidla sa priradí naraz niekoľko diagnostických metód. Na prahu vagíny sa vykonáva len externé vyšetrenie alebo histologické vyšetrenie.

liečba

V zdravom a mladom tele, genitálne bradavice vo vagíne môžu prechádzať spontánne. Ale to nie je dôvod na to, aby ochorenie ponechalo bez pozornosti. Na boj proti novotvarom sa používajú lieky, chirurgické zákroky alebo kombinácia obidvoch metód. Spôsob liečby by mal určiť odborník.

Ak chcete obnoviť prácu imunitného systému, odborník odporúča používať imunomodulátory, ako napríklad:

Na zníženie vírusovej aktivity sa počas liečby používajú antivírusové lieky. V niektorých prípadoch vám použitie takýchto liekov umožňuje urobiť bez odstránenia nárastu.

Medzi najsilnejšie antivírusové látky patrí Panovir vo forme vaginálnych čapíkov a perorálnych tabliet Isoprinozínu. Predložené liečivá majú ďalší imunomodulačný účinok, čo zlepšuje ich účinnosť.

odstránenie

Jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť rastu, kaučuku liekov s agresívnym zložením. Existujú dva typy liekov, ktoré spôsobujú kauterizáciu alebo spôsobujú smrť tkaniva.

Prípravky na liečbu genitálnych bradavíc spôsobené kauterizáciou:

 • podofylotoxin;
 • Kondilin;
 • Vartek;
 • Kondilayn-Nycomed.

Ferezol a Solkoderm sú lieky, ktoré majú deštruktívny účinok na rast, a tak zomrú.

Môže Vartner vypáliť bradavice vo vagíne? Odborníci tvrdia, že tento nástroj nie je vhodný na odstránenie vaginálnych rastov.

Hardvérové ​​odstránenie genitálnych bradavíc v pošve sa vykonáva:

 1. Tekutý dusík. Tkanivá zápästia sú zničené vystavením pôsobeniu nízkych teplôt.
 2. Striedavý prúd. Vytvára sa kaučutie výrastkov prúdom.
 3. Rádiové vlny. Rezanie útvarov bez kontaktu.
 4. Laser. Vyparivanie tvorby tkaniva.
 5. Skalpel. Tradičná metóda excízie tkanív.

Najvýhodnejšou na odstránenie vaginálnych novotvarov sú laserové, elektrický prúd alebo rádiové vlny. Všetky ostatné metódy sú menej účinné a vyžadujú zložitejšiu rehabilitáciu.

Nepríjemné príznaky po odstránení

Keď sa zbavíte zhromaždenia, počas niekoľkých prvých dní môže dôjsť k nepríjemným pocitom na poškodenom mieste. Najčastejšie pacienti si všimnú svrbenie po odstránení kondylómov.

Akékoľvek nepríjemné pocity s kondylómami a po ich odstránení by mali byť prerokované so špecialistom, aby sa predišlo komplikáciám. Napríklad biely povlak po odstránení nánosu môže indikovať infekciu.

Doma

Dôležité! Samoliečenie je nebezpečné a môže zhoršiť priebeh ochorenia.

V domácnosti je zakázané používať akékoľvek lieky bez konzultácie s odborníkom. To isté platí pre metódy tradičnej medicíny. Liečba ľudovými prostriedkami môže viesť k popáleniu slizníc a vzniku ďalších ochorení.

Čo sa stane, ak nebudete liečené?

Ak nechcete liečiť rast vo vagíne, môžu sa znovu zrodiť do nádorových nádorov. Pri procese malignity sa nevyžadujú ďalšie faktory, čo sa stáva samo osebe.

Najčastejšie sa rakovina vyvíja v formáciách spôsobených 6, 11, 16 a 18 kmeňmi ľudského papilomavírusu. Znovuzrodenie začína eróziou tkanív a zápalovým procesom, ktorý bez liečby prechádza na onkológiu.

Novotvary, ktoré nie sú predmetom onkológie, môžu rásť do kolosálnych rozmerov a zaberajú významnú oblasť vaginálnych stien. Takéto rozširovanie znemožní dôverné vzťahy a povedie k vzniku psychologického komplexu.

Rast genitálnych bradavíc počas tehotenstva môže viesť k infekcii plodu a narušeniu prirodzeného priebehu pôrodu. Cisársky rez je znázornený v prípade vážneho rastu novotvarov.

Ak sa objavili malé bradavice, je potrebné okamžite konzultovať špecialistu, čo spôsobí šetriace metódy liečby. Rozširovanie vaginálnych kondylómov vytvára široké kondylómy (miesto kondenzovaných novotvarov), ktoré sú ťažšie liečiteľné a spôsobujú nepríjemné pocity.

Liečba kondylómov vo vagíne

Je dôležité vedieť! Lekári povedali, ako sa zbaviť kondylómov počas 8 dní. Zoberte zvyčajné. Prečítajte si viac.

Nepríjemné vzdelávanie v intímnych miestach je niečo, čo mnohým znepokojuje, ale nie je akceptované hovoriť o tom. Ľudský papilomavírus (HPV) je infikovaný každú tretinu. Nie všetky sa prejavujú zvonka, niektorí ľudia sú len dopravcami. Iní majú škaredé útvary na koži. Oni sa nazývajú papilómy alebo kondylómy, ak sú lokalizované v genitálnej oblasti. Tieto formácie sú nerovné, jemné na dotyk, charakterizované vysokými mierami rastu. Kondylómy môžu rásť až po niekoľko hodín.

Vezmite si to a rozložte bradavice na obvyklé, lacné.

Čo to je?

Podobné novotvary sa zvyčajne nazývajú "visiace krtky". Stúpajú nad telo, pripevnené na základni tenkej nohy alebo širokej plošiny. Tento nádor je prirodzene benígny, ale má tendenciu sa zapáliť, čo ovplyvňuje okolité tkanivá.

Condylómy sú lokalizované na koži pohlavných orgánov, pubi, močových ciest, okolo konečníka a vnútri konečníka. Ich štruktúra je laločnatá a farba je od ružovo-béžovej až po hnedú.

Condylómy sú dva typy:

 1. Široký - má veľkú základňu (až niekoľko centimetrov) a hrúbku, je považovaný za príznak sekundárneho syfilisu;
 2. Zoradené - zvonka sa podobajú bublinám na tenkej stopke.

Zvyčajne ľudia majú kondylómy druhého typu. Rastú pri vchode a vo vnútri vagíny a v konečníku. Špicaté kondylómy vyzerajú ako perleťové papuly, ktoré sa nepovažujú za chorobu. Ich rozdiel spočíva v tom, že prvé majú mäkkú konzistenciu a tenkú stonku.

Každý kondylóm sa ľahko vylučuje pomocou kvapôčky.

Prečo to je

Infekcia vírusom sa vyskytuje počas sexuálneho kontaktu alebo od matky po dieťa pri narodení. Keď patogén vstúpil do tela, príznaky sa nezobrazia okamžite. Niektorí ľudia sú len nositeľmi infekcie, zatiaľ čo oni sa nikdy neublížia. Je to spôsobené aktívnou prácou imunity. Čím silnejšia je ochrana organizmu, tým účinnejšie je zablokovanie reprodukcie vírusu v tele. Malý počet patogénov nemôže spôsobiť výskyt vonkajších príznakov.

Kondylomatóza je vyvolaná nasledujúcimi faktormi:

 • Znížená imunita na pozadí prenášanej choroby;
 • Prítomnosť zamerania chronického zápalu v tele;
 • Nedostatočná hygienická liečba pohlavných orgánov;
 • Pravidelný nechránený sex s rôznymi partnermi;
 • Mikrotraumy slizníc a kože;
 • Prítomnosť zlých návykov;
 • Nedostatok spánku a odpočinku;
 • Dlhotrvajúci duševný stres;
 • Hormonálne poruchy alebo zmeny organizmu;
 • Prechladenie alebo prehriatie.

Každá z týchto príčin môže vyvolať výskyt novotvarov v nosiči HPV. Ak sa infekcia ešte nestala, prítomnosť týchto faktorov uľahčí prenikanie patogénu pri kontakte s pacientom. Kondóm nechráni pred infekciami, pretože póry vo svojich stenách sú väčšie ako veľkosť vírusu a kondylómy sa často nachádzajú mimo povrchu, ktorý sa uzatvára.

Ako sa prejaviť

Condylomata sa nachádzajú v miestach s najväčším trením v oblečení a spodnom prádle, ako aj počas pohlavného styku. Pre nich je zvyčajne niekoľko lokalizácií:

 • Na vonkajšej a vnútornej strane pysky;
 • Pri vstupe do vagíny;
 • V krčnej oblasti;
 • Na vulve;
 • V perineu;
 • Na stenách vagíny;
 • V zóne okolo konečníka.

Pri neprítomnosti adekvátnej liečby sa novotvary zvyčajne spájajú do súborov, ktoré sa podobajú na hrebeň alebo karfiol na obrázku. Takéto nahromadenie sa nazýva odvodnený špicatý kondylóm.

Príznaky kondylomatózy žien zahŕňajú:

Akékoľvek bradavice odídu jednoduchou metódou! Na malom strúhadle.

 • Formácie charakteristického druhu na vonkajších a vnútorných pohlavných orgánoch a oblasti okolo nich;
 • Zníženie úrovne diferenciácie epiteliálnych buniek (3 fázy, z ktorých posledná je prekanceróza);
 • Onkologická lézia epitelu krčka maternice.

Špicaté kondylómy dosahujú dĺžku od 2 mm do 10 cm. Vrchol tvorby je zvyčajne širší ako stopka. Kondylómy sa objavujú 2-3 mesiace po infekcii s nízkou úrovňou imunity, súbežnými chorobami, pohlavne prenosnými chorobami a vysokou sexuálnou aktivitou. Pri absencii predisponujúcich faktorov sa príznaky objavujú aj po mnohých rokoch, keď vzniknú priaznivé podmienky na vznik vírusu.

komplikácie

Ak nie sú liečené vaginálne kondylómy, sú schopné prechádzať do ektopickej, dysplázie a krčka maternice. V tomto prípade závisí závažnosť stavu od stupňa zanedbania infekcie. Ektopia sa môže vytvrdiť nezávisle, dysplázia sa považuje za prekanceru a onkologické neoplazmy vedú k úplnému odstráneniu orgánu.

Aby sa predišlo následkom, ženy musia navštíviť gynekológa raz ročne. Štandardná analýza atypických buniek pomôže zaznamenať zmeny epitelu v čase a vyšetrenie preukáže prítomnosť genitálnych bradavíc aj na vaginálnych stenách. Ak je pacient vedomý jej HPV nosiča, potrebuje každých šesť mesiacov gynekologickú kontrolu.

diagnostika

Pred začatím liečby musí žena prejsť viacerými štádiami diagnostiky. Bez toho nie je možné vymenovať zodpovedajúcu liečbu.

 1. Návšteva k dermatovenerológovi - na určenie typu novotvaru je potrebné odborné vyšetrenie, zhodnotiť symptomatické prejavy a odobrať vzorku kyselinou octovou;
 2. Za prítomnosti podozrenia a neistoty lekár vykonáva dermatoskopiu. Tento spôsob umožňuje, bez poškodenia kože, pre odhad parametrov nádorov, jej štruktúry a textúry. To pomôže správne určiť vzhľad výrastu;
 3. Laboratórna diagnostika - sa uskutočňuje metódou polymerázovej reťazovej reakcie (PCR), pomocou ktorej sa odhaduje počet patogénov a určuje sa typ HPV. Analýza je potrebná pre všetkých partnerov dopravcu. S pozitívnym výsledkom, aj pri absencii poranení pohlavných orgánov, stojí za to podstúpiť liečbu. Pomôže to potlačiť aktivitu vírusu a vyhnúť sa vzniku nádorov;
 4. Uretroskopia - používa sa na stanovenie stavu sliznice močových ciest. Pre tento endoureálny endoskop sa používa. Štúdia vykonávajú pacienti oboch pohlaví;
 5. Rozšírená kolposkopia - cervix sa skúma pomocou kolposkopu. Pacient je testovaný na Schiller a reakcia na kyselinu octovú;
 6. Immunogram - vyhodnocuje prácu imunitného systému organizmu.

Po vykonaní všetkých diagnostických opatrení poskytuje lekár pacientovi spôsoby odstránenia alebo konzervatívnej liečby genitálnych bradavíc.

Konzervatívna liečba

Pri lokalizácii kondylómu v pošve alebo pri prítomnosti mikro-dipilomatózy je lepšie začať liečbu konzervatívnymi metódami. Pri správnej aplikácii nepoškodzujú sliznice, sú pohodlné na používanie doma, čo rieši problém nedostatku času na návštevu nemocníc a perfektne vyhovuje ľuďom, ktorí sú príliš plachí. Ale nemôžete predpísať lieky sami, predtým ako ich použijete, potrebujete konzultáciu na plný úväzok.

Čo keď mám kondylomata v mojom pošve? Moderné metódy liečby genitálnych bradavíc

Condylómy v pošve sú pomerne bežným problémom, ktorý však vždy veľmi vystrašil svojho majiteľa. Nájdenie takýchto vyrážok na vašom tele alebo počutie o ich prítomnosti od svojho lekára, žena takmer vždy paniky a nevie, ako postupovať.

Napriek tomu moderná medicína ponúka veľa metód liečby genitálnych bradavíc, pomocou ktorých nedôjde k žiadnej stope tejto patológie.

Čo sú kondylómy a čo sú?

Condylóm je léziou kože alebo slizníc, ktoré čisto navonok pripomínajú karfiol.

V dôsledku rastu papilárnej vrstvy epitelu na koži alebo slizniciach sa vytvárajú výrastky, ktoré sa niekedy nazývajú genitálne bradavice.

Tieto útvary sú najčastejšie umiestnené v ženskej vagíny, alebo v tesnej blízkosti k nej, a vo vzácnych prípadoch, môžu byť nájdené na sliznici dutiny ústnej, na koži v okolí konečníka do močového mechúra alebo močovej trubice a akýchkoľvek iných častí tela dospelého.

Kondylómy v pošve sú takmer vždy nasmerované, avšak existuje ďalší typ takýchto útvarov - široké kondylómy. V druhom prípade sú prejavom sekundárny syfilis a vyžadujú okamžitú lekársku pomoc, genitálne bradavice vo väčšine prípadov nie sú nebezpečné pre ľudské zdravie a život, ale ak sa nelieči, ktoré môžu byť transformované do rakovinového nádoru.

Príčiny výskytu špicatých tvarov

Genitálne bradavice sú vždy spôsobené ľudským papilomavírusom. Tento vírus je prítomný v tele veľkého počtu žien, ale nie je vždy vyjadrený v živých klinických prejavoch vo forme podobných vyrážok. Avšak pod vplyvom určitých faktorov sa HPV môže stať aktívnejším, čo vedie k vzniku bradavíc.

Najmä príčina takýchto lézií pokožky alebo slizníc môže byť nasledujúca:

 • oslabenie imunity ženského tela spôsobené rôznymi príčinami, napríklad:
  • svetlíka diéty, nedostatočná a nevyvážená strava na dlhú dobu, pôstu;
  • nedostatok beriberi a nedostatok potrebných živín v tele;
  • neustále psycho-emocionálne napätie, nervový stres a nadmerná práca;
  • dlhodobé užívanie antibiotík a iných liekov, ktoré utláčajú ochranné sily ľudského tela;
  • tehotenstva, ako aj určitý časový interval po pôrode;
  • akékoľvek hormonálne zmeny v ženskom tele, napríklad spojené s nástupom menopauzy;
  • vývoj pohlavne prenosných infekcií vrátane HIV, ako aj zhoršenie akýchkoľvek chronických ochorení;
  • nedostatočná osobná hygiena;
 • príležitostný sex bez použitia bariérovej antikoncepcie;
 • účasť na sexuálnom styku s osobou opačného pohlavia, ktorá má bradavice na pohlavných orgánoch.

Takto sa genitálne bradavice vo vagíne môžu "dostať von" počas tehotenstva av iných situáciách, v ktorých dochádza k znižovaniu imunity alebo preneseniu z jedného pacienta na druhé. Pri prenášaní vírusu od chorého na zdravého človeka sa takéto vyrážky vyskytujú iba na tých miestach, ktoré môžu byť traumatizované počas pohlavného styku.

Spôsoby liečenia genitálnych bradavíc vo vagíne

Hlavným spôsobom ako zbaviť genitálnych bradavíc v pošve je ich mechanické odstránenie, ktoré sa vykonáva rôznymi spôsobmi, a to:

 • chemická koagulácia, tj účinok na tvorbu chemických účinných látok, v dôsledku ktorých bradavice vyparujú a spadajú. Najčastejšie sa používajú lieky ako "Bonafon", "Solkoderm" a "Condilin". Táto technika je pomerne bezpečná a účinná, takže sa dnes používa častejšie než iné na liečbu genitálnych bradavíc vo vagíne a pred jej vstupom;
 • Diatermokoagulácia je veľmi jednoduchý a lacný spôsob, ako odstrániť genitálne bradavice pomocou elektrického prúdu. Takýto postup môže byť dosť bolestivý, a potom, čo na tele ženy sú často nevzhľadné jazvy;
 • cryosurgery alebo odstránenie nádorov tým, že zmrazenie kvapalným dusíkom, je jedným z prvých metód používaných na riešenie tohto problému po dlhú dobu. Väčšina pacientov prináša len malé nepohodlie, teda vykonáva bez anestézie, ale v prípade, že reálna sex má veľmi nízky prah citlivosti k bolesti, sa môžu naďalej používať lokálnej anestézie. Žiadna jazva, jazvy ani iné škaredé stopy po takejto procedúre na telo ženy nezostáva. Napriek tomu sa kryodestrukcia nepoužíva na veľkú plochu poškodenia. V tejto situácii, použiť inú metódu, alebo tvorby pohlavných odobratého kvapalného dusíka, ale nie naraz, ale v niekoľkých krokoch, vzdialenosť medzi nimi by mala byť minimálne 7-10 dní;
 • chirurgia rádiových vĺn je snáď najefektívnejšia, najrýchlejšia a bezbolestná metóda. Táto metóda je úplne vo všetkých prípadoch je vhodnejšie, ale dnes sa používa len zriedka, pretože relácie pre rádiové vlny operáciu vyžaduje špeciálny prístroj "Surgitron", ktorý ovplyvňuje vyrážky lúč vĺn s vysokou frekvenciou. Toto zariadenie je neuveriteľne drahé, takže si ho každá klinika nemôže dovoliť. Navyše, vykonanie jedného postupu na takomto prístroji je tiež veľmi drahým potešením, takže ani prakticky neexistuje žiadna potreba;
 • Nakoniec, laserová koagulácia má veľmi vysokú účinnosť a veľmi rýchlo zvládne úlohu, ktorá je jej pridelená, avšak tento postup je dosť bolestivý a je vykonávaný výlučne v anestézii.

Okrem toho, s malým množstvom genitálnych bradavíc a ich jediným množstvom, liečba doma s liekmi, ako sú:

 • "Condilin" a ďalšie výrobky, ktoré obsahujú účinnú látku podofylotoxín. Pomocou špeciálneho aplikátora sa liek aplikuje na problémové oblasti pokožky a slizníc ráno a večer. Takýmto spôsobom používate nástroj po dobu 3 dní, potrebujete prestávku 4 až 7 dní. Takže by ste mali striedať obdobia "odpočinku" a liečby na úplné vymiznutie genitálnych bradavíc, ale v žiadnom prípade nie dlhšie ako 5 týždňov. Pri aplikácii lieku na bradavice by ste mali postupovať veľmi opatrne a snažiť sa nedotýkať sa okolitej zdravej pokožky. Zvyčajne počas užívania drogy môžete pozorovať sčervenanie poškodených oblastí, ich bolestivosť a hmatateľné pálenie, avšak takéto prejavy nie sú zámienkou na odmietnutie liečby. V tehotenstve prípravky na báze podofylotoxínu sú prísne zakázané, preto je potrebné uprednostniť iné metódy, ako sa zbaviť genitálnych bradavíc;
 • Solkoderm je neuveriteľne silná droga, ktorá vo väčšine prípadov úplne zabije všetky vyrážky len pre jednu aplikáciu. Je tiež nutné použiť špeciálne stierkou a iba na bradavice seba, ako je v kontakte s prostriedkami na zdravou kožou alebo sliznicou, je veľmi často príčinou vážnych popálenín a nevzhľadné jazvy v budúcnosti.

V každom prípade by sa aj domáce ošetrenie genitálnych bradavíc malo vykonávať pod prísnym dohľadom a dohľadom gynekológa.

Nájdenie na prejavy ľudského papilloma vírusu vo forme takých erupcií pri vchode do pošvy alebo iných častí tela, sa sami liečiť, pretože to môže byť veľmi nebezpečné pre vaše zdravie, a okamžite sa poraďte s kvalifikovaným lekárom.