Hlavná

Kliniky

Liečba a chirurgické odstránenie genitálnych bradavíc

V štruktúre gynekologickej patológie sú rozšírené rôzne hyperplastické procesy, najmä tie, ktoré sú pozorované na koži a slizniciach. Jedným z najjasnejších predstaviteľov druhého z nich sú kondylómy vagíny. Vzhľadom na to, čo sa objavuje, ako sa prejaviť a ako lepšie odstrániť patológiu - tieto otázky odpovedá príslušný špecialista.

Príčiny a mechanizmy

Nie veľa ľudí vie, že kondylómy sú vlastne infekčný proces. Je to spôsobené ľudským papilomavírusom (HPV), ktorý predstavuje samostatnú a pomerne početnú skupinu patogénov (viac ako 600 druhov). A nie menej ako 40 kmeňov je zodpovedných za porážku anogenitálnej oblasti vo forme genitálnych bradavíc.

Najčastejšie sa vírus nakazí sexuálnymi kontaktmi. Je známe, že viac ako 70% žien je infikovaných a väčšina z nich dostane patogén dva roky po nástupe sexuálnej aktivity. Existujú aj iné spôsoby penetrácie vírusu do vagíny - každodenné alebo pri pôrode, keď sa od chorého matky infekcia prenáša na novorodenca. A faktory predisponujúce vývoju ochorenia sú:

 1. Množstvo a promiskuitný pohlavný styk.
 2. Ďalšie infekcie (HIV, chlamydia, herpes, trichomoniáza).
 3. Škodlivé návyky (fajčenie, konzumácia alkoholu, lieky).
 4. Nedostatok vitamínov (A, C, kyseliny listovej) a minerálov.
 5. Hormonálna dysfunkcia.

Cieľom vírusu je bunka bazálnej vrstvy epitelu, najmä tam, kde viacvrstvový plochý prechádza do valcovej vrstvy. Príčinná látka môže byť lokalizovaná v cytoplazme ako patologické inklúzie, ale častejšie preniká do jadra, kde integruje svoju DNA do genómu. Takto začína vírusová replikácia a násobenie buniek, čo vedie k vzniku genitálnych bradavíc.

Treba poznamenať, že predpokladom pre vznik infekcie je zníženie reaktivity všeobecnej a lokálnej imunity, keď mechanizmy na sledovanie cudzích agens prechádzajú vírusom a umožňujú ho rozmnožovať. Väčšina faktorov uvedených vyššie prispieva k tomu. Hlavné nebezpečenstvo vírusu spočíva v tom, že môže vyvolať nekontrolovaný bunkový rast, teda vývoj malígneho nádoru. Už bolo preukázané, že infekcia HPV je spojená s vysokým rizikom rakoviny krčka maternice. Avšak pri rôznych typoch patogénu nie je stupeň onkogenicity rovnaký.

Vaginálne kondylómy sú výsledkom vírusovej infekcie, ktorá sa vyvíja na pozadí zníženej imúnnej ochrany.

príznaky

Infekcia má dlhú inkubačnú dobu, t.j. čas potrebný na zhromaždenie dostatočnej vírusovej hmotnosti. Môže prechádzať z mesiaca na niekoľko rokov predtým, než sa objavia nejaké známky. Ochorenie sa vyznačuje dlhým asymptomatickým priebehom a len s poklesom ochranných síl organizmu je aktivácia patogénu.

Po prvé, prejavy na sliznici sú sotva viditeľné - malé vezikuly alebo tuberkulózy s miernym sčervenaním okolo, niekedy sprevádzané svrbením. Ale oni nemôžu vidieť ženu sami - iba lekár s gynekologickým vyšetrením určuje patológiu. Potom sa rozšíria genitálne bradavice v pošve a stávajú sa tak "hrebeňom kohúta" alebo "karfiolom". Svrbenie sa zvyšuje, počas pohlavného styku sa vyskytujú nepohodlie a objavujú sa nové papuly okolo periférie veľkých miest.

Kondylómy môžu byť traumatizované, čo vedie k miernemu krvácaniu. Ak sa zápalový proces spojí, výtok sa stáva hojnejším, zakaleným, s nepríjemným zápachom. Okrem vaginálnej zóny infekcia HPV ovplyvňuje cervix, vulvu, vonkajšie otvorenie močovej trubice, kožu perinea a perianálnu oblasť.

Dodatočná diagnostika

Po odhalení známok kondylómu v pošve počas gynekologického vyšetrenia poskytne lekár žene hĺbkové vyšetrenie na potvrdenie diagnózy. Laboratórne a inštrumentálne nástroje umožňujú nielen stanovenie povahy choroby (identifikácia patogénu, vírusová záťaž), ale aj objasnenie jej povahy a distribúcie. Povinné opatrenia pre podozrenie na infekciu HPV zahŕňajú:

 • Krvný test (protilátky proti vírusu, imunogram, hormóny).
 • Vápenka a škrabance z vagíny (mikroskopia, onkocytológia, PCR).
 • Analýza exkrécií pre iné pohlavne prenosné choroby.
 • Kolposkopia.
 • Biopsia formácií.
 • Histologické vyšetrenie materiálu.

V procese diagnostiky je dôležité odlíšiť vírusové kondylómy od patológie podobnými znakmi. Spravidla hovoríme o syfilis, molluscum contagiosum alebo pyoderme. Ale špecifické metódy vylúčia iné príčiny a urobia jediný správny záver.

Diagnóza genitálnych bradavíc pozostáva zo metód, ktoré potvrdzujú vírusovú infekciu a tie, ktoré vylučujú onkologický proces.

liečba

Condylomata vyžaduje komplexnú liečbu. Vykonáva sa v akútnom aj chronickom období ochorenia. Taktiky určuje lekár jednotlivo, berúc do úvahy prevalenciu patologických rastov, ich veľkosť a stav imunitnej reaktivity tela pacienta. Terapia má niekoľko účelov:

 1. Odstránenie patologických útvarov.
 2. Ako sa zbaviť vírusu.
 3. Obnova imunitnej obrany.

Každý z aspektov by sa mal zvážiť v programe liečby. Bohužiaľ, jediný spôsob, ktorý poskytuje záruku úplného zotavenia, neexistuje. Preto je potrebný komplexný dopad.

lieky

Konzervatívnou terapiou s vaginálnymi kondylómami je použitie liekov. Niektoré lieky sa používajú na boj proti vírusu, iné normalizujú imunitnú homeostázu a iné majú lokálny účinok a ničia patologické miesta. Z antivírusových liekov používajte:

 • Isoprinozín (groprinozín).
 • Interferón (Allokin-alfa, Reaferon).
 • Panavir.

Niektoré z týchto liekov majú súčasne imunomodulačný účinok, ktorý vám umožňuje okamžite konať na zdroji a mechanizme ochorenia. Okrem toho môžu byť predpísané ďalšie stimulanty ochranných vlastností tela, napríklad Polyoxidonium alebo Immunal, Aldara Cream (Keravort). Lokálny účinok na kondylómy zabezpečujú chemické látky obsiahnuté v týchto prípravkoch:

Tieto látky spôsobujú lokálnu nekrózu na mieste aplikácie, kvôli ktorému sa papilomatózne výrastky kauterizujú a nakoniec vymiznú. Ale mali by ste byť opatrní pri ich aplikácii, pretože môžete poškodiť a zdravú sliznicu. Preto neboli v gynekológii široko používané.

Liečba liekov pokrýva niekoľko aspektov infekcie HPV, ktorá ju robí univerzálnou.

Chirurgické metódy

Vo väčšine prípadov nie je odstránenie genitálnych bradavíc chemickými látkami, ale chirurgickými metódami. Sú pre tento účel bezpečnejšie a efektívnejšie. Rôzne miniinvazívne technológie môžu byť použité na odstránenie rozširovania v pošve. Patria sem nasledujúce:

 1. Kryodestrukcia (kvapalný dusík).
 2. Laserová koagulácia.
 3. Elektrokoagulácia (elektrónový nôž).
 4. Deštrukcia rádiových vĺn (prístroj Surgutron).
 5. Inštrumentálna excízia.

Posledná technika je už zastaraná, pretože je spojená s väčším traumatizmom a s potrebou ďalšieho šitia rany. Avšak s vážnym rastom je to excízia so skalpelom.

prevencia

Aby sa predišlo výskytu genitálnych bradavíc, postačí jednoduché pravidlá. Každá dievčina alebo žena by si mala pamätať, že riziko infekcie je oveľa nižšie, ak vediete zdravý životný štýl, nezabudnite na osobnú a intímnu hygienu, vyhýbajte sa promiskuite. Okrem toho môže byť očkovaná proti HPV, ktorá sa stane účinnou prevenciou rakoviny krčka maternice. Je dôležité odstrániť všetky faktory, ktoré môžu mať negatívny vplyv na telo, a potom žiadne kondylómy nie sú strašné.

Condylómy vagíny

Jeden z znakov výskytu papilomavírusu u človeka sa považuje za kondylómu vagíny. Sú to benígne neoplazmy, majú formu bradavičnatého, svalovej alebo ružovej farby. Kondylómy pohlavných orgánov spôsobujú ženám nepohodlie, úzkosť, možný zápal a krvácanie po pohlavnom styku. Sú vždy malé, ale hlboko zakryté vo vrstvách vaginálnej sliznice, takže ich dokáže dokázať iba lekár.

Kondylómy v pošve spôsobujú, že život žien je veľmi nepríjemný a vedie k nebezpečným komplikáciám.

Vlastnosti genitálnych bradavíc a typov

Proces vývoja genitálnych bradavíc začína vzhľadom na malé uzliny, ktoré začínajú rásť a vyzerajú ako papily s ostrými špičkami, ktoré sa podobajú vzhľadu karfiolu. Kondylómy zriedka rastú vo vagíne, sú zvyčajne jednotlivé alebo zoskupené do niekoľkých kúskov, majú zníženú základňu a zväčšenú hornú časť, sú pripojené nohou.

Priemerná veľkosť jednotlivých bradavíc je 6 mm, spájajúca sa v skupinách pri vstupe do vagíny, môžu ich čiastočne alebo úplne zakryť.

Typy formácií

 • vyvrcholila;
 • ploché.
Tvar kondylómu v pošve je akútny a plochý.

Špicaté kondylómy v pošve sú malé výrastky, ktoré majú tvar papiloviek alebo mäsitých papulov. Tieto rastu rastú na stenách vagíny individuálne alebo v skupinách, dlho nemôžu meniť svoj tvar. Ploché kondylómy vyzerajú nepostrehnuteľne, majú tvar kruhu alebo ovál, nezvyšujú sa nad sliznicou a farebne sa spájajú. Tieto formácie rastú pomaly, asymptomaticky, prakticky nerušia pacienta.

Príčiny tejto choroby

Ľudský papilomavírus je hlavnou príčinou opísanej choroby. Do ženského tela sa začne rýchlo aktivovať a urýchľovať násobenie, rozdeľujúce sa na bunky vaginálnej sliznice. Tento proces spôsobuje rýchly rast týchto formácií. Prítomnosť takéhoto rastu v jednom zo sexuálnych partnerov zvyšuje pravdepodobnosť infekcie druhého partnera (bez použitia ochranných pomôcok) o viac ako 80%. Vírus nadobúda svoju činnosť iba vtedy, ak existujú takéto faktory:

 • oslabenie imunity po ochorení (chrípka, bronchitída, pneumónia);
 • nadmerná práca, zmena spánku, silný stres;
 • nekontrolovaný príjem liekov (antibiotiká);
 • hypotermia, nadmerná telesná aktivita;
 • nerovnováha tela po otravách jedlom alebo pri poruche stravovania;
 • prítomnosť rôznych zranení slizníc a kože (rezy, rany).

Príznaky genitálnych bradavíc

Prítomnosť tohto ochorenia je pri vyšetrení často detegovaná gynekológom, ale je možné podozrenie na výskyt formácií vo vagíne, keď sa objavia tieto príznaky:

 • svrbenie, zápal, pálenie v pohlavných orgánoch;
 • existuje hojný purulentný výtok s nepríjemným zápachom;
 • v dôsledku traumy kondylómu existuje bolesť, možné krvácanie po sexuálnom styku;
 • existuje podráždenie sliznice alebo zápalu ženských pohlavných orgánov.

Pri výskyte takýchto nepríjemných alebo bolestivých symptómov by žena nemala vykonávať samostatnú liečbu alebo liečbu národnými agentmi a je povinná čo najskôr sa obrátiť na lekára gynekológa. Po vykonaní potrebnej diagnostiky a ďalšieho vyšetrenia organizmu na prítomnosť vírusovej, bakteriálnej a hubovej infekcie určí metódy vhodnej liečby.

Kondylómy u tehotných žien ohrozujú plod, matku a pohodlie pri pôrode. Späť na obsah

Kondily v tehotenstve

Zmeny v hormonálnom pozadí a zníženie imunity počas celého obdobia tehotenstva vyvoláva aktívny rast a vývoj neoplaziem v pošve. Pri procese nesúceho dieťa kondylómy na stenách vagíny neovplyvňujú, ale veľké nárasty môžu komplikovať proces pôrodu. Ich prítomnosť v genitáliách počas tehotenstva nesie hrozbu infekcie papilomavírusom dieťaťa v pôrodnom kanáli.

V dôsledku infekcie môže dieťa vyvinúť kondylomatózu hrtana.

Lekári odporúčajú vykonať cisársky rez, keď tehotná žena rozvinie kondylóm. Rozsiahla kondylomatóza vagíny počas tehotenstva podlieha povinnej liečbe pôrodníkom-gynekológa. Tieto formácie v pošve neodstraňujú, pretože existuje riziko krvácania a hrozba predčasného ukončenia tehotenstva. Najmä po narodení sa tieto rasty sami znižujú.

Diagnóza a vyšetrenia

 • Inšpekcia. Jednou z najjednoduchších metód diagnostikovania prítomnosti kondylómov vo vnútri vagíny u žien je vyšetrenie pohlavných orgánov pomocou gynekologického zrkadla.
 • Kolposkopické vyšetrenie sa vykonáva špeciálnym kolposkopickým zariadením, ktoré výrazne zvyšuje obraz skrytých kondylómov.
 • Histologické vyšetrenie. Asistenti laboratórií študujú biomateriál (odobraný z maternice maternice) na rakovinové bunky.
 • Pri biopsii sa vykonáva excízia kusu vzorky tkaniva na účely laboratórneho stanovenia rakoviny.
 • Analýza PCR určuje prítomnosť ľudského papilomavírusu v roztieraní.
Späť na obsah

Liečba a odstránenie genitálnych bradavíc?

Správnu vhodnú liečbu genitálnych bradavíc môže predpísať gynekológ. Po potvrdení diagnózy vaginálne condylomatosis lekár predpísal sadu liečebné, regeneračné a antivírusové terapiu, obsahuje odporúčanie, aby boli odstránené všetky porasty. Spôsoby ich odstránenia závisia od umiestnenia, počtu a tvaru útvarov. V tabuľke zhrnieme liečebné a deštruktívne (miestne) liečebné metódy odstránenia:

Moderná medicína vám umožňuje rýchlo a bezbolestne zbaviť vaginálnych bradavíc.

Potrebujem odstrániť bradavice vo vagíne?

Bradavice - dosť časté ochorenie kože, ktorého symptómy možno nájsť prakticky v ktorejkoľvek časti tela.

Zvyčajne sú tieto nové prírastky benígne a so správnym prístupom k liečbe vám zabudnú na ich existenciu.

Ale ak sa bradavice tvoria vo vagíne u žien, prognóza nemusí byť tak priaznivá.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Aké sú vlastnosti týchto rastov a aké nebezpečenstvo predstavujú?

Čo to je?

Bradavice sú výrastky na koži alebo slizniciach.

Na koži sa často objavujú vo forme hrubých gombíkov, uzlín, vyvýšených miest.

 • Na sliznicovom epiteli sú to elastické, elastické neoplazmy s špicatými vrcholmi. Takéto výrasty sa preto nazývajú genitálne bradavice. Môžu byť umiestnené samostatne alebo zoskupené v oddelených oblastiach.
 • Rastúce kondylómy sa podobajú kvetenstvám karfiolu. Z ich bázy sa môže uvoľniť malé množstvo transparentnej kvapaliny, ktorá dráždi okolité krytie, čo spôsobuje pálenie, svrbenie a potom zápal. Ale zvyčajne sa to deje v neskorých štádiách existencie kondylómu.

Vzhľad nových rastov môže byť absolútne asymptomatický a dlho sa neukáže.

Ako sa prejavuje infekcia papilomavírusom?

Výrastky na vonkajších genitáliách ženy sa zvyčajne nachádzajú veľmi rýchlo počas denných hygienických postupov.

S bradavicami v vagíne je situácia komplikovanejšia.

 • Vaginálne bradavice u žien môžu prejavovať nepohodlie počas pohlavného styku a keď je do vagíny vložený hygienický tampón.
 • Niekedy môžete pozorovať mierne krvácanie, ku ktorému dochádza pri mechanickom poškodení kondylómu.

Veľmi často však vaginálne kondylómy dokazuje lekár počas lekárskej prehliadky ženy.

Z tohto dôvodu nie je potrebné zanedbávať preventívne návštevy gynekológa.

U mužov sú genitálne bradavice oveľa menej bežné ako u žien.

V takomto prípade, ako nositeľ vírusu, môže mu to preniesť na svojich sexuálnych partnerov, ktorí o tom ani nevedia.

Prečo sa zobrazuje

Foto: infekcia genitálnymi papilómami sa vyskytuje počas sexuálneho kontaktu

Bradavice sa prenášajú tromi spôsobmi:

 • pri sexuálnych kontaktoch;
 • od infikovanej matky po dieťa v procese doručenia;
 • kontakt-domácnosť.

Novotvary, ktoré sa objavujú v oblasti pohlavných orgánov, sa môžu prenášať len sexuálne.

Vírus začína prejavovať svoju činnosť na pozadí iných faktorov, ktoré oslabujú telo. Môže to byť:

 • akejkoľvek choroby zápalovej alebo infekčnej povahy;
 • choroby reprodukčných orgánov (endometritída, zápal vaječníkov);
 • hormonálna nerovnováha;
 • poruchy vaginálnej mikroflóry;
 • nadmerné práce alebo stres;
 • zneužívanie zlých návykov.

Často výskyt genitálnych bradavíc sprevádza ďalšie ochorenia, ktoré sa prenášajú aj s nechráneným pohlavím.

Po diagnostikovaní sa tento faktor zohľadňuje a často je potrebné liečiť niekoľko ochorení naraz.

Foto: erózia krčka maternice

Aké nebezpečenstvo predstavuje?

Hlavným rizikom vzniku genitálnych bradavíc je riziko ich malignity.

Condylómy sa môžu degenerovať do malígnych nádorov prirodzene bez ďalších vonkajších vplyvov.

 • Zvlášť sa to často stáva, ak sú novotvary spôsobené 6, 11, 16 a 18 vírusovými podtypmi - kmene s vysokou a strednou onkogenitou.

Foto: degenerácia do rakoviny krčka maternice

 • Transformácia prebieha postupne, začínajúc eróziou a zápalmi susedných tkanív. Ak sa proces neskončí včas, vyrastie sa do onkologického procesu.

Iné, menej nebezpečné, ale nie menej nepríjemné rysy genitálnych bradavíc je, že v priebehu času, môžu nielen rastie čo do veľkosti, ale takisto významne rastie, zaberá pomerne veľkú plochu.

Výsledkom môže byť nepríjemné pocity počas pohlavného styku pre oboch partnerov, ako aj stav psychických pochybností.

Ak sa bradavice rastú vo vagíne tehotnej ženy, to so sebou nesie nielen nebezpečenstvo infekcie s dieťaťom, ale tiež môže byť prekážkou normálneho toku prirodzeného pôrodu.

Video: "Onkogénny HPV"

Miesto genitálnych bradavíc

Genitálne bradavice môžu mať vplyv na vonkajšie a vnútorné pohlavné orgány:

 • vagina, jej predsieň a krčka maternice;
 • veľké a malé labky;
 • oblasť v blízkosti a vnútri močovej trubice (u mužov aj u žien);
 • análny otvor, oblasť okolo konečníka a vo vnútri;
 • glans penis.

Genitálne bradavice sa môžu vytvoriť vo vnútri konečníka.

Ako liečiť bradavice na hlave? Zistite si tu.

Takáto porážka sa vyskytuje v dôsledku análneho styku a často sa vyskytuje u ľudí s netradičnou sexuálnou orientáciou.

Vyvrtávanie na vonkajších genitáliách môže spôsobiť nepríjemné pocity alebo poškodenie dokonca aj pri kontakte s bielizňou, preto by sa malo liečiť čo najskôr.

Ako sa infekcia vyskytuje?

Príčinou akýchkoľvek bradavíc je ľudský papilomavírus.

 • Príčinná látka preniká do horných vrstiev kože alebo slizníc prostredníctvom akéhokoľvek poškodenia. Niekedy je to nevyhnutné pre rozvoj a konsolidáciu v novom prostredí.
 • Ak má človek pomerne silné zdravie, inkubačná doba HPV môže trvať aj niekoľko rokov. Nebude však chýbať správny čas na vyhlásenie sa.
 • Využívajúc slabosť imunitného systému, DNA vírusu preniká do jadra kožných buniek, ktoré zachytáva, bunka sa začne aktívne deliť a prejavuje sa ako rast.

Onkogénne kmene vírusu (tie, ktoré spôsobujú transformáciu okolitých tkanív a môžu viesť k malígnej degenerácii), sú aktívnejšie a prejavujú sa bez ohľadu na to, aké sú tieto faktory.

príznaky

Foto: vaginálne kondylómy

Symptómy infekcie papilomavírusovej infekcie sú priamo rastom.

 • Ak sú vo vagíne, potom ich vzhľad môže prejsť bez povšimnutia pre ženu.
 • V zriedkavých prípadoch sa vyskytuje svrbenie, pálenie a iné nepríjemné pocity.
 • Najčastejšie žena začína mať podozrenie na niektoré odchýlky v zdraví, keď počas sexuálneho styku zažíva nejaké nepohodlie, čo ešte predtým nebola. Po pohlavnom styku sa môže objaviť odkvapkávanie.
 • Tvorba genitálnych bradavíc na vonkajších zónach intímnej oblasti môže byť sprevádzaná miernym opuchom a začervenaním.

Dokonca aj vtedy, keď sa samotné výrastky ešte nevyskytli, ale nepríjemné pocity už znepokojujú, mali by sme sa obrátiť na gynekológa.

Diagnostické metódy, ktoré im boli pridelené, umožnia rozpoznať infekciu v počiatočných fázach.

diagnostika

Pri návšteve lekára sa pacient môže už spoliehať na počiatočnú diagnózu.

Na tento účel sa používajú najjednoduchšie diagnostické metódy:

 • vizuálna kontrola - niekedy výrastky sú viditeľné voľným okom, doktor dokáže odhadnúť rozsah ich šírenia;
 • Colposkopia - použitie augmentácie na presnejšie vyšetrenie vagíny;
 • v neprítomnosti viditeľných výrastky môžu byť vaginálnej sliznice pôsobí roztokom 3% kyseliny octovej, alebo vodného roztoku Lugolov, ktoré spôsobujú jeho zafarbenie, čo má za následok patologických oblastiach stále výraznejšie.

Foto: kolposkopia

Avšak na potvrdenie diagnózy a určenie napätia patogénu, ako aj prognózy ochorenia sú tieto údaje podporované ďalšími štúdiami:

 • Pap test - umožňuje identifikovať zhubné zmeny v tkanivách vagíny a krčka maternice, pretože genitálne bradavice môžu byť spôsobené kmeňmi HPV s vysokým onkologickým nebezpečenstvom;
 • PCR - spôsob stanovenia DNA vírusu a jeho onkogénnej odrody;
 • histologické vyšetrenie - slúži ako potvrdenie o dobrej kvalite tkanív alebo indikátor rozsahu ich malignity;
 • HPV Digene-test - Skríning, ktorý umožňuje určiť podtyp vírusu, ktorý spôsobil zmeny v tkanivách, štúdia pomáha určiť liečebnú taktiku a prognózu ochorenia.

Pre presnejšie výsledky sa diagnostika zvyčajne vykonáva niekoľkými spôsobmi.

liečba

Niekedy sa pozoruje spontánna liečba genitálnych bradavíc, najmä u mladého organizmu.

 • Vzhľadom na vysoké riziko degenerácie týchto foriem sa však neodporúča, aby sa ochorenie uvalilo samo.
 • Lekár, berúc do úvahy konkrétnu situáciu, môže vždy vybrať najšetrnejšie, ale účinné metódy liečby.

Foto: metóda liečenia genitálnych bradavíc by mala byť zvolená lekárom

Liečba genitálnych bradavíc sa vyskytuje okamžite v niekoľkých smeroch.

 • Často sa používajú chirurgické alebo deštruktívne metódy na odstránenie výrastkov.
 • Niekedy sú nahradené liekovou terapiou, ktorá vám tiež umožňuje zbaviť sa rastu.
 • Získanie antivírusových a imunomodulačných liečiv je povinné. Bez ich použitia sa zvyšuje pravdepodobnosť relapsu.

Ako liečiť kondylóm, vymenujte lekára.

Liečba individuálne, takže budete potrebovať osobnú konzultáciu so špecialistom a potrebný výskum.

Samoliečba (napríklad kauterizácia jódom) môže byť v tomto prípade nielen neúčinná, ale aj nebezpečná.

liečenie

Ak chcete odstrániť genitálne bradavice, lekár môže predpisovať lieky s cauterizing a mummifying účinok.

 • Patria sem Podofylotoxín, Condilin, Vartec, Condiline-Nycomed. Rozbíjajú proces rozdeľovania buniek novotvaru a vedú k jeho nekróze.
 • Ferezol, Solkoderm majú vlastnosti nekrózy. Tieto lieky sa môžu použiť v kombinácii s odstránením genitálnych bradavíc alebo vo forme nezávislých prostriedkov na konzervatívnu liečbu.

Na udržanie alebo obnovenie imunity predpisuje lekár imunostimulačné lieky - Cykloferón, Immunofan, Anaferón, Imiquimod, Immunal, Amiksin.

Foto: liečba liekmi

Antivírusové lieky

Antivírusové lieky sú predpísané na prevenciu recidívy, a tiež v prípade, že dochádza k viacerým výrastkom.

Môžu byť tiež použité ako nezávislé terapeutické činidlá alebo kombinované s odstránením výrastkov.

Niektoré antivírusové lieky sú doplnené imunostimulačným účinkom pre účinnejšiu expozíciu.

To je napríklad izoprinozín (v tabletách), Panavir (čapíky, gél, injekčný roztok). Ich činnosť je založená na porušení procesu rozdeľovania buniek vírusu, v dôsledku čoho sa jeho činnosť zastavuje.

technické vybavenie

Pri rozsiahlom raste alebo infekcii onkogénnymi kmeňmi vírusu papilómu sa odporúča odstrániť genitálne bradavice.

Foto: aplikácia laserovej terapie

Vykonáva sa týmito spôsobmi:

 • kvapalného dusíka alebo kryštálovej štruktúry - zničenie bradavíc zmrazením;
 • elektrokoagulácia - kauterizácia výrastkov elektrickým prúdom;
 • odstránenie rádiových vĺn - bezpečné odstránenie genitálnych bradavíc bezkontaktnou metódou,
 • laser - odparovanie buniek bradavice;
 • chirurgicky - Rezanie skalpelom.

Vaginálne bradavice s kvapalným dusíkom sa prakticky neodstránia. V tomto prípade je to menej spoľahlivá metóda ako ostatné.

Uprednostňuje sa laserová metóda, metóda rádiových vĺn a elektrokoagulácia.

Foto: odstránenie vytvárania rádiových vln

Vlastnosti liečby v tehotenstve

Tehotenstvo je obdobie, keď žena musí byť obzvlášť opatrná pri užívaní liekov.

 • Ale počas tohto obdobia sa kondylómy často opakujú, aktívne rastú a zvyšujú vo veľkosti, pričom využívajú všeobecné zníženie imunity. Liečba je nevyhnutná, pretože prítomnosť genitálnych bradavíc je zameraním infekcie, ktorá je nebezpečná pre riziko infekcie dieťaťa.
 • Preto ak má byť liečba vaginálnych bradavíc vykonaná s existujúcim tehotenstvom, je lepšie to urobiť v prvom trimestri. Ak tento časový interval už prešiel, všetky metódy sú odložené až do poporodného obdobia.

Na liečbu genitálnych bradavíc u tehotných žien používajte jemné metódy expozície.

 • Toto je kombinácia masti Solcoderm s použitím imunostimulačného liečiva, napríklad interferónu.
 • Pri rozsiahlych výrastkoch je možné odstrániť genitálne bradavice rádiovými vlnami.

Liečba má byť pod dohľadom lekára a musí sa vykonávať v súlade s jeho odporúčaniami.

prevencia

Aby sa zabránilo infekcii zvlášť nebezpečnými kmeňmi, HPV vyvinula špeciálnu očkovaciu látku.

Foto: očkovanie proti HPV

Pomáha predchádzať vzniku rakoviny krčka maternice alebo rakoviny penisu - hlavných nebezpečenstiev onkogénnych kmeňov.

Ale ďalšie opatrenia majú veľký význam:

 • prítomnosť trvalého sexuálneho partnera;
 • používanie kondómov v prípade pochybností o zdraví partnera;
 • každoročná návšteva gynekológa na preventívne vyšetrenie;
 • starostlivosť o svoje vlastné zdravie a stav imunity.

výhľad

Vírus papilómu, ktorý sa dostal do tela, zostáva v ňom navždy. Úplne prekonať to nebude úspešné.

Ale na dosiahnutie stabilnej remisie, keď je vírus v neaktívnej fáze, je to celkom možné.

Čo robiť, ak sú v oblasti slabín bradavice? Zistite si tu.

Čo sú bradavice podobné vláknami? Čítajte ďalej.

Preto je potrebné odstrániť existujúce rastliny, podstúpiť komplexné liečenie (antivírusové a imunostimulačné) a snažiť sa vyhnúť sa sekundárnej infekcii.

Genitálne bradavice sú jednou z najnebezpečnejších odrôd papilomavírusu.

Preto je ich samošetrenie neprijateľné. Je lepšie dôverovať špecialistovi a vykonávať všetky jeho menovania.

Iba týmto spôsobom si môžete byť istý, že vírus nebude mať najnepriaznivejšie dôsledky.

Vaginálne kondylómy: symptomatológia, liečba a prevencia

Condylómy vo vagíne sú novotvary u žien, ktoré boli spôsobené vírusom HPV. Symptómy môžu zahŕňať bolesť v intimite, vyprázdnenie krvi a nepohodlie pri chôdzi. V takom prípade by ste mali kontaktovať vášho gynekológa nájsť príčinu a liečebných režimov Čo robiť, keď s diagnózou vaginálne bradavice?

Príčiny genitálnych bradavíc vo vagíne

Condyloma špicatá v pochode spôsobuje ľudský papilomavírus. To isté, čo vyvoláva vznik bradavíc, papilómov, spinu v rôznych častiach tela.

Rôzne kmene tohto patogénu majú svoje vlastné miesta lokalizácie klíčenia. typ HPV, ktorý spôsobuje bradavice na rukách, nikdy provokovať bradavice vnútri pošvy, vulvy, na vulvy. A naopak.

Ak sa objaví bradavice výrastky na pošve u žien, v perianálnej bránkovisku v oblasti análneho otvoru, konečníka a močovej trubice, v zriedkavých prípadoch, muži v jazyku a gortani.Na výskytom nádorov pripomínajú ružičky brokolice. Farba - od ružovej a mäsovej až po šedú a čiernu. Niekoľko malých papilómov sa môže zlúčiť do jedného veľkého nového rastu. Priemer vaginálnych kondylómov nepresahuje 7 mm.
Cesta prenosu vírusu je výhradne v kontakte. Vo vonkajšom prostredí je tento patogén nestabilný. Vírusové látky prenikajú do tela najmenším poškodením kože.

Ako môžete získať condylomata vulvy a vagíny:

 • dôverné kontakty s nosičom vírusu;
 • nedodržiavanie hygienických noriem a používanie vecí infikovanej osoby.

Po zavedení do tkaniva epidermis začne inkubácia. Tento asymptomatický pokoj môže trvať dlho. Ale človek zostáva nositeľom choroby a infikuje ostatných. Akonáhle imunitná obranyschopnosť tela oslabuje - nachladnutie, stres, hormonálne poruchy, počas tehotenstva - patogén začína pôsobiť. V tomto prípade HPV spôsobuje mutáciu buniek a objavuje sa nepríjemný rast v mieste penetrácie patogénu.

 • svrbenie;
 • pálenie;
 • bolesť;
 • vzhľad rozširovania;
 • bolesť pri pohybe, sexuálny styk;
 • krvácanie v prípade poškodenia klíčenia.

Zvýšenie cervixu sa môže vyskytnúť asymptomaticky, pretože v tejto oblasti neexistujú receptory bolesti. Tieto papilómy sú však najnebezpečnejšie medzi ich príbuznými, pretože ich výskyt je spôsobený vysoko onkogénnymi kmeňmi HPV.

Genitálne bradavice v pošve sa líšia stupňom karcinogenity vzhľadu a pôsobenie na epiteliálne tkanivá.

Podľa stupňa onkogenicity,

 • nízko-onkogénne kmene;
 • vysoko ocogénnych kmeňov HPV.

Vo vzhľade a správaní sú kondylómy u žien a mužov klasifikované nasledovne:

 1. Vyrazené konvexné novotvary - epidermálne tkanivá rastú smerom von. Tieto porasty sú umiestnené pri vchode do pošvy, na klitorise, perianálny záhybov a v konečníku oblasti. Ich vzhľad vyvoláva nízky onkogénny kmeň HPV. Riziko degenerácie do malígneho nádoru je minimálne.
 2. Ploché nádory - A bradavice na krčku maternice - rast zmeneného tkaniva nie je vonku, ale hlboko do epitelu. Tento typ nádorov spôsobuje vysoko onkogénny kmeň HPV. Condylomata na krčku maternice sú prekanceróznym stavom.

Neuveriteľné! Bradavice / papilómy, adipy, lipómy, kondylómy môžu byť vyliečené!

 • Prírodný prostriedok
 • Na týždeň!

Papillitis je antivírusový, imunomodulačný, antioxidačný a regeneračný prostriedok s natívnymi koncentrátmi Caragana jubata. Liek začína pôsobiť na samotnú príčinu vírusu HPV po 3 dňoch používania. → PREČÍTAJTE VIAC

Spôsoby liečby

Liečba genitálnych bradavíc je jednoduchá, ale dlhotrvajúca. Ukázalo sa, že používa liek na potlačenie HPV a chirurgické odstránenie rastu.

 1. Vyšetrenie gynekológom v zrkadlách, kolpikoskopia krčka maternice.
 2. Zber biologického materiálu na analýzu pohlavných chorôb, škrabanie krčných tkanív na vyšetrenie rakovinových buniek.
 3. PCR analýza na určenie typu HPV.

Po obdržaní výsledkov testov sa vypracoval individuálny plán riadenia pacientov. Condylomata na krčku maternice vyžadujú mierne odlišnú taktickú liečbu.

Odporúčame čítať:

Počas konzervatívnej liečby kondylómami v pošve určuje lekár slizničných reprodukčných orgánov protivírusové lieky a prostriedky na zvýšenie lokálnej a všeobecnej imunity.

Spôsoby odstraňovania a kontraindikácie

Odstránenie novotvarov sa vykonáva na základe lekárskej inštitúcie, nezávislá liečba genitálnych bradavíc je neadekvátna a nebezpečná pre zdravie.

Ako odstrániť papilómy na stenách vagíny:

 1. Laserová deštrukcia - tkanivá novotvaru odparujú vrstva vrstvou pod vplyvom svetelného lúča s určitou frekvenciou. O niekoľko dní neskôr vzniká kôra v mieste rastu, pod ktorým je normálna sliznica. V priebehu mesiaca zmizne šupka. Postup je bezkrvný, bezbolestný, riziko infekcie je minimálne.
 2. Vymazanie rádia - odstránenie nádorov pomocou rádiovej vlny. Postup je podobný laserovej liečbe.
 3. Elektroštruktúra - je vykonávaná pomocou elektrického prúdu. Na neoplazme sa prekrýva smyčková elektróda. Vypúšťanie je povolené. Novorodenec z vestibulu pošvy, ostatné časti reprodukčných orgánov zmiznú. Postup je invazívny a bolestivý. Vysoké riziko popálenia slizníc. Neodporúča sa používať u tehotných žien.
 4. Cauterizácia s agresívnymi tekutinami - solkoseryl, ferezol, celandín - sa môže použiť len pri lokalizácii novotvarov na vonkajších genitáliách. Liečba je vykonávaná lekárom v lekárskej ordinácii. Vysoké riziko spálenia tkaniva.
 5. Chirurgická excízia sa používa na liečbu vaginálnych kondylómov pri značných veľkostiach rastu. Postup je invazívny, vysoké riziko krvácania a infekcie rany baktériami.

Ako odstrániť kondylómy na krčku maternice, lekár rozhodne po výsledkoch analýzy rakovinových buniek.

Kontraindikácie na odstránenie závisia od zvoleného spôsobu liečby nádorových ochorení, avšak existuje niekoľko všeobecných situácií, v ktorých sa postup bude musieť odložiť:

 • onkopatológia v aktívnej fáze. Laserová deštrukcia je kontraindikovaná aj s rakovinou v remisi;
 • vysoká teplota;
 • akékoľvek infekčné ochorenie v akútnej fáze;
 • exacerbácia chronických ochorení;
 • epilepsia, organické lézie centrálneho nervového systému;
 • diabetes mellitus v štádiu dekompenzácie;
 • tehotenstvo, laktácia;
 • nevratné zvýšenie krvného tlaku.

Tehotenstvo je relatívna kontraindikácia. Vzhľadom na to, že novotvary v pošve vytvárajú riziko pre zdravie dieťaťa v procese práce. Gynekológovia odporúčajú odstrániť kondylómy v 3. trimestri tehotenstva.

Prítomnosť rastu na krčku maternice s potvrdeným vysoko koagulovaným typom HPV je dôležitou indikáciou chirurgickej intervencie. Výber spôsobov odstránenia novotvarov je dosť široký.

Odstráňte nepríjemný rast z estetického hľadiska a zlepšujte vlastné zdravie. Ak má pacient kontraindikácie pre jeden spôsob odstránenia, gynekológ môže ponúknuť alternatívu.

Preventívne opatrenia

Preventívne opatrenia pre kondylomatózu neexistujú. V mnohých prípadoch ani kvalitatívne ošetrenie a odstránenie neoplaziem nezaručuje recidívu choroby.

Pre deti do 13 rokov boli vyvinuté vakcíny proti HPV. Dôležitým kritériom je, že sa vykonáva pred začiatkom sexuálnej aktivity. Očkovanie nie je zahrnuté v zozname povinných.

Dospelým pacientom sa odporúča, aby chránili svojich pacientov pred nechráneným sexom s príležitostnými partnermi a dodržiavali základné hygienické predpisy.

Nie je potrebné vyhľadávať v sieti, pretože kondylómy vyzerajú alebo sa zobrazujú a ako sa s nimi zaobchádza nezávisle. Papilomatóza na reprodukčných orgánoch môže byť predzvesťou cervikálneho karcinómu. Prihláste sa gynekológa, prejdite alebo uskutočnite liečebný postup! A zabudnite na rastu genitálií raz a navždy!

Unikátny liek z papilómov a bradavíc!

 • Neuveriteľné. bradavice / papilómy, adipy, lipómy, kondylómy môžu byť vyliečené!
 • Tentokrát.
 • Prírodný prostriedok!
 • Je to dve.
 • Na týždeň!
 • Je to tri.

Papillitis je antivírusový, imunomodulačný, antioxidačný a regeneračný prostriedok s natívnymi koncentrátmi Caragana jubata. Liek začína pôsobiť na samotnú príčinu vírusu HPV po 3 dňoch používania.

Diagnóza genitálnych bradavíc v pošve

Genitálne bradavice vo vagíne sú pomerne častým problémom, ktorým čelia mnohé dievčatá a ženy. Condylómy vo vagíne žien vo svojich typoch sú ploché a špicaté a sú prejavom špecifického ľudského papilomavírusu. Ten istý vírus môže prispieť k tomu, že človek môže mať rôzne bradavice, papilómy na rôznych miestach tela.

Takáto infekcia, ktorá prispieva k výskytu genitálnych bradavíc u žien, je vo väčšine prípadov prenášaná prostredníctvom sexuálneho kontaktu s infikovaným partnerom. Vírus u zdravého človeka preniká do svojho tela cez vrstvy slizníc. Vo viac zriedkavých prípadoch sa infekcia takým vírusom pozorovala cestou do domácnosti. Ľudský papilomavírus je dnes bežný, veľký počet ľudí nosí takýto vírus bez toho, aby ho vedel. Napriek tomu sa prejavuje vo forme choroby najmä u ľudí s nízkym a oslabeným imunitným systémom.

Vo vzhľade a vzhľade sú genitálne bradavice, ktoré sa nachádzajú vo vagíne žien, veľmi podobné malým papilám alebo uzlíkom. Ich farba je väčšinou ľahká, ale niekedy sú svetlo ružová. Condylómy, ktoré sa nachádzajú na stenách samičiej vagíny, veľmi zriedka narastajú do konglomerátov. Vo väčšine prípadov sa pozoruje výskyt jednotlivých rastov, alebo môžu tvoriť malé skupiny, do ktorých vstupuje niekoľko novotvarov.

Doteraz sa genitálne bradavice považujú za benígne neoplazmy, ktoré netvoria metastázy a nevedú k smrti. Ale ako každá choroba, tento vírus by nemal byť zanedbávaný. Infekcia kondylómu je veľmi nákazlivá a dokonca aj niektoré formy vírusu za určitých podmienok v určitom prostredí môžu vyvolať a spôsobiť vývoj rôznych nádorových ochorení ženských pohlavných orgánov. Často, ak sú kondylómy malé, môžu byť identifikované len odborníkom po nevyhnutnej kontrole. Ženy a dievčatá sú nepríjemné a nepohodlné s bradavicami, ktoré sú v ich vagíne. Niekedy po prechode cez pohlavný styk môžu byť kondylómy zapálené a krvácané.

Popis a vlastnosti ľudského papilomavírusu

Ľudský papilomavírus je dnes jednou z najčastejších infekcií, ktoré sa prenášajú sexuálne. Mnoho dievčat a žien, ktoré majú aktívny sexuálny život, je infikovaných týmto vírusom, v mnohých z nich a opakovane. Takmer osemdesiat percent dámy má riziko, že sa tento vírus stane niekoľko rokov po nástupe aktívneho sexuálneho života. Avšak aj u žien, ktoré majú jediného sexuálneho partnera, existuje riziko detekcie vírusu asi dvadsať percent. Po tom, ako dievčatá začnú mať sex, je nevyhnutná každoročná návšteva gynekológa. Iba po náležitom vyšetrení lekár urobí štepy na cytológiu (detekciu rakoviny) a testy na vírus papilómu, čo pomôže identifikovať túto patológiu v čase.

Nie je možné brať do úvahy potrebné štúdie o anogénnej onkopatológii, ktorá tiež menuje špecialistu. Bohužiaľ, dnes sú ich štúdie a opisy, na rozdiel od takej bežnej choroby ako rakovina krčka maternice, veľmi malé a obmedzené. Ale keďže sa stále viac a viac dokazuje, že existuje jednoznačná väzba medzi papilomavírusom a vaginálnou rakovinou ženy, potom táto onkológia potrebuje potrebnú profylaxiu.

Veda a medicína však neostávajú stále a v súčasnosti existuje množstvo sľubných, ale zároveň kontroverzných vývojov. Na začiatku osemdesiatych rokov bola vyvinutá očkovacia látka proti ľudskému papilomavírusu Gardasil. V priebehu času sa vakcína premenila, niektoré zlepšenia, tam boli preskúmania jej účinnosti. Ale v roku 2013 vláda vyspelého štátu ako Japonsko odmietla vyrábať a používať túto drogu. To bolo vysvetlené skutočnosťou, že keď sa Gardasil pokúsil používať pri rozsiahlej vakcinácii pre populáciu, objavili sa rôzne prípady ťažkých komplikácií. Dnes je postoj praktizujúcich k tejto očkovacej látke veľmi rozporuplný.

Najčastejšie príčiny a symptómy kondylómov v pošve

Genitálne bradavice sú prejavom papilomavírusovej infekcie slizníc. Toto vírusové ochorenie sa prenáša sexuálne od pacienta, ktorý je nosičom papilomavírusu k zdravému partnerovi. Vyjadrené genitálne bradavice ako rôzne uzliny, ktoré vo svojej podobe pripomínajú karfiol a majú takmer vždy telesnú, ružovú a niekedy hnedú. Podobný vírus sa tvorí hlavne na pohlavných orgánoch, vo vagíne žien, menej často v oblasti análneho otvorenia. V tomto prípade sa pacienti s touto chorobou sťažujú na nepríjemné pocity v takýchto miestach, nepohodlie v perineu, objavenie začervenania a vlhkosti v pošve, konečníka. Ak infekcia postihla oblasť konečníka u žien, môže sa vyskytnúť defekácia, bolesť a svrbenie.

Označené kondylómy vo vaginálnej oblasti sa rozlišujú a rozdeľujú podľa týchto znakov: primárne na úrovni onkogenicity, vonkajšieho typu a vplyvu vírusu na epitelovú tkanivu.

Po prvé, na základe stupňa onkogenicity sú izolované nízkorizikové kmene a vysokokogénne kmene ľudského papilomavírusu. Patológia, ktorou sa tento vírus vytvára a rozvíja, má určité príčiny a faktory. Medzi najčastejšie a najzákladnejšie patrí v prvom rade: opakované a promiskuitné pohlavné styky, rôzne infekcie, ktoré sú prenášané sexuálne - trichomoniáza, chlamydia. Nadmerné fajčenie a zneužívanie alkoholických nápojov má tiež negatívny vplyv na celý organizmus a prispieva k tomu, že sa vírus bude bezpečne rozvíjať. Dôležitým faktorom vo vývoji papilomavírusu u žien je hormonálna nerovnováha, nedostatok stopových prvkov a vitamínov.

Zvyčajne, keď sú infikované papilomavírusom, nie sú jasne vyjadrené symptómy ochorenia, nie vždy viditeľné prejavy genitálnych bradavíc. Iné typy vírusu môžu ovplyvniť niektoré zmeny v bunkách krčka maternice, ktoré sa môžu prejaviť len tým, že sa prejaví určitý gynekologický náter.

Ak sa prejavia určité príznaky a prejavy sa prejavia, potom sa podľa štatistík to môže stať za pár mesiacov po infekcii infikovaného partnera. Existujú však prípady, keď ženy konzultovali lekára so symptómami a niekoľko týždňov a niekoľko rokov po infekcii. To je všetko individuálne a záleží na celkovom stave ženského tela.

Medzi hlavné príznaky, ktoré sa vyskytujú u žien, ktoré majú genitálne bradavice na pyskov a pošvy možno pripísať - sčervenanie postihnutého povrchu, podráždenie, svrbenie, krvácanie.

Samotná žena často nedokáže pochopiť, či má toto vírusové ochorenie, alebo nie. Zvyčajne to len gynekológ vidí pri vyšetrení. Ak sú kondylómy umiestnené vo vagíne, aby mohli byť počas pohlavného styku zranené, dámy môžu zistiť krvné stopy. Ak sú kondylómy umiestnené v genitálnej oblasti, potom môže byť na týchto miestach dráždivá, svrbenie a pálenie. Ak dievčatá alebo ženy majú navyše k vírusu kondylómu niektoré ďalšie plesňové, bakteriálne, pohlavné infekcie, potom všetky vyššie opísané príznaky môžu byť pridané sliznice, hnisavý výtok.

Na rozdiel od genitálnych bradavíc sa ploché bradavice najčastejšie usadzujú na krku maternice a na stenách vagíny sú pomerne zriedkavé. Je ťažké ich odhaliť. Vizuálne sa často spájajú s okolitými tkanivami krčka maternice, ktoré sa nachádzajú rovnobežne s nimi, nezvyšujú sa nad tkanivami. Rast a progresia v nich je pomerne pomalá a z času na čas môžu spôsobiť výskyt takej choroby ako progresívna dysplázia krčka maternice u ženy. Preto, aby sa zabránilo takýmto zdravotným problémom, žena musí neustále sledovať svoje zdravie, navštívte gynekológa. A potom doktor dokáže určiť prítomnosť plochých bradavíc na ich obrysoch.

Potrebná diagnostika a vyšetrenie v prítomnosti genitálnych bradavíc

Ak chcete vybrať správnu liečbu genitálnych bradavíc vo vagíne u žien, odborník by mal vykonať potrebnú diagnostiku a vyšetrenie. Keď lekár vykonáva externá vyšetrenie pacienta, u slizníc, kože pohlavných orgánov môže odhaliť malé skupiny a uzliny, ktoré sa líšia vo veľkosti a tvaru, vzhľad pripomínajúci karfiol, mäsa, ružovej alebo hnedej farby. A ak má žena vírusových bradavíc v konečníku je pohmatom utesní malé hmatateľné uzlíky ako v análneho kanála.

Po prvé, počas diagnózy je pacientovi pridelený podrobný krvný test vrátane syfilisu. To sa jednoznačne vzťahuje na tých pacientov, ktorým boli nájdené perianálne uzliny. Títo ľudia potrebujú dodatočné poradenstvo od venereologa.

Prítomnosť vírusu môže byť opodstatnená a potvrdená reťazovou polymerázovou reakciou. V praxi sa však vďaka presnosti indikácií vo väčšine prípadov používa test daijána. Tento test poskytuje príležitosť identifikovať prítomnosť seba samého, a tak pochopiť a určiť jeho typ a typ. To je veľmi dôležité z hľadiska predpovedí, pretože podľa štatistík zo stoviek známych druhov papilomavíru môže niekoľko druhov ďalej prispieť k rozvoju takéhoto strašného ochorenia ako je rakovina krčka maternice u žien.

Ak sa nájde kondylóm, špecialista použije potrebné zariadenia z postihnutých oblastí na to, aby urobil štetky na cytológiu. Takáto cytologická štúdia detekuje epiteliálne bunky ovplyvnené vírusom a určuje DNA vírusu.

Pacient musí nutne absolvovať testy na syfilis a povinný pre vírus ľudskej imunodeficiencie. Ak výsledky vyšetrení a testov potvrdia prítomnosť plochých bradavíc vo vagíne, potom bude potrebné vykonať aj kolposkopiu. Ide o špeciálnu štúdiu sliznice pomocou špeciálneho zariadenia - kolposkopu. S jeho pomocou, starostlivo preskúmať steny vagíny a povrch cervixu. Ďalej od samotného kondylómu a sliznice priľahlej k nemu sú malé kúsky tkaniva na histologické vyšetrenie odstránené.

Čo sa odporúča na liečbu genitálnych bradavíc vo vagíne

S moderným liekom existuje dostatok spôsobov a metód liečby genitálnych bradavíc. Môžete použiť aj lieky, ako aj operáciu. Všetko závisí od toho, aké vážne je choroba.

Ak je ochorenie žien v počiatočnom štádiu a keď sú sami kondómy, potom účinná a účinná pre ženy bude používať lokálne roztok takej drogy ako condylín.

Ak choroba nie je v počiatočnom štádiu, potom je jednou z najúčinnejších metód chirurgická intervencia. Špecialista s pomocou potrebných príprav a adaptácií - skalpel, laser, rádiové vlny, kryoterapia vykoná exciziu výrastu kondylómom. Ak existuje možnosť prítomnosti sprievodných kondylómov nachádzajúcich sa na rôznych miestach, musia sa odstrániť súčasne.

Z vagíny u dievčat a žien sa genitálne bradavice odstránia takmer vždy. Je to spôsobené tým, že v tejto oblasti, hlavne počas pohlavného styku, sú často traumatizované a potom sa vytvára priaznivé prostredie a podmienky na násobenie rôznych infekcií. Pri ďalšom šírení infekcie v celom tele môže spravodlivý sex získať oveľa vážnejšie choroby. V niektorých prípadoch sa takýto kondylóm môže nakoniec premeniť na malígnu formáciu.

Ďalšou bežnou metódou odstraňovania nahromadenia je chemická metóda. Zvyčajne sa na tento účel používajú také dobre známe liečivá, ako je condylline a solcovagin. Hoci táto metóda prináša pozitívny účinok, zmysel jej aplikácie sa zachová len vtedy, keď sú kondylómy malé.

Jedná sa o najobvyklejší laser v boji proti odstráneniu. V podstate odstraňujú kondylómy s plochou a odtokom. Je tak efektívna pri porážaní malých oblastí. Ak má lézia pomerne veľkú oblasť, odporúča sa použiť chirurgický skalpel alebo rádiový nôž.

Bohužiaľ, droga, ktorá by sa mohla zbaviť kondylómov vo vagíne navždy, teraz nie je. Neexistuje žiadny liek, ktorý by zničil samotný ľudský papilomavírus. Preto majú ženy vždy riziko, že aj po liečbe môže dôjsť k relapsu.

Preto, aby sa tomu zabránilo, odborníci odporúčajú, aby sa na prevenciu liečby použili rôzne imunostimulanty. To umožňuje posilniť telo a chrániť ho. Preto musí žena podstúpiť špeciálne vyšetrenie, prejsť potrebnými testami na určenie toho, akú imunitu je v súčasnosti, aká je citlivosť imunitných buniek na rôzne lieky. Po získaní všetkých výsledkov odborník určuje imunitné prípravky pre pacienta individuálne.

Potrebná prevencia genitálnych bradavíc v ženskej vagíne

Vždy existuje pravidlo, že je jednoduchšie predchádzať chorobám, než s nimi zaobchádzať neskôr. Preto, aby sa znížilo riziko ochorení žien s ľudským papilomavírusom, pri ktorom sa tvoria genitálne bradavice vo vagíne, treba dodržať niekoľko jednoduchých pravidiel. Po prvé, toto je abstinencia od promiskuity. Ak je to potrebné, môžete používať kondómy, aj keď znižujú riziko ochorenia, avšak nie sú úplne chránené

Dôležitá je aj pravidelná návšteva gynekológa. To poskytne šancu na včasné zistenie choroby a účinnosť jej liečby.