Hlavná

Bradavice

Ako kontraktubeks pomáha s jazerami, jazvami a ďalšími stopami po akné?

Liečba akné na tvári je dlhý proces, ktorý vyžaduje trpezlivosť a zručný prístup. Pokusy o odstránenie akné extrúziou môžu mať za následok pripojenie bakteriálnej infekcie a ďalšie šírenie vyrážok. V zanedbaných prípadoch po ťažkej akné vyrážky môžu na tvári zostať jazvy a jazvy, ktoré sa budú ťažko zbaviť.

V takýchto situáciách prichádzajú moderné lieky na záchranu a pomáhajú eliminovať následky akné. Mnoho kozmetikov si všimne vysokú účinnosť gélu Kontraktubeks zo stop po akné, aplikuje ho na akýkoľvek typ kože a bez ohľadu na stupeň lézie. Ak sú jazvy čerstvé, môžete sa ich zbaviť do jedného mesiaca. V prípadoch, keď sú na pokožke dlhodobo prítomné atrofické zmeny, proces liečby môže trvať dlhšie ako 6 mesiacov.

Recenzie tohto lieku naznačujú, že jeho liečivé vlastnosti prispievajú k vyhladzovaniu kože, urýchľujú regeneračný proces a znižujú zápal. Okrem toho má Kontraktubeks preventívny účinok, ktorý zabraňuje tvorbe jazvového tkaniva zvýšením elasticity a elasticity kože. Pozrime sa, ako tieto recenzie zodpovedajú skutočnosti a či Kontraktubeks pomáha s jazerami po akne?

Zloženie a mechanizmus účinku lieku

Kontraktubeks - gél na vonkajšie použitie, ktorý má proteolytickú aktivitu zameranú na resorpciu keloidných jaziev. Vyzerá to ako homogénna matná hmota, svetlohnedá farba s charakteristickým zápachom. Základ gélu sa skladá z troch hlavných zložiek, ktoré sa navzájom dopĺňajú a zvyšujú ich terapeutický účinok:

 • Tekutý extrakt žiarovky Serae. Má výrazný protizápalový a fibrinolytický účinok, preniká hlboko do kože a zabraňuje tvorbe fibrínu, ktorý je základom hrubého tkaniva jaziev.
 • Sodný heparín. Pôsobí ako antikoagulant, má antitrombotický účinok, spomaľuje tvorbu jaziev, zmäkčuje stužené tkanivá. Je schopný mať zvlhčujúci účinok a redukovať zápalové javy.
 • Alantoín. Má keratolytický a regeneratívny účinok, obnovuje elasticitu pokožky a podporuje hojenie v hlbokých vrstvách. Okrem toho alantoín účinne odstraňuje začervenanie, pocit napätia a svrbenie.

Do 4 hodín po použití gélu preniká heparín v dostatočnom množstve do spojivového tkaniva dermy a stimuluje proces bunkového metabolizmu. Takáto hlboká penetrácia je zabezpečená zostávajúcimi zložkami (cibuľový extrakt a alantoín).

Výhodou lieku je, že účinné látky nie sú schopné prenikať do krvi a majú systémový účinok na telo, čo spôsobuje nežiaduce vedľajšie účinky. Tak s vysokou bezpečnosťou, Kontraktubeks od jaziev po akné dobre zvládne úlohu, ktorá mu bola pridelená a poskytuje ochranný, regeneračný a protizápalový účinok.

Indikácie na použitie

Gel Kontraktubeks sa odporúča používať za nasledujúcich podmienok:

 • Atrofické jazvy po akné alebo furunkulóze
 • Keloidné a hypertrofické jazvy vznikli po chirurgických zákrokoch, popáleninách alebo zraneniach
 • Ako profylaktické činidlo, ktoré zabraňuje tvorbe jazvového tkaniva

Návod na použitie lieku Kontraktubeks z akné

Najlepšie je začať liečbu gélom, zatiaľ čo jazvy sú stále čerstvé. V tomto prípade by sa mali kontraktubeks zo stopy akné nanášať na kožu až po vytvorení kôrky na rane, sucho a spadne samo od seba. Tento proces trvá od 7 do 10 dní. Na odtrhnutie takýchto kôrov je to nemožné, inak nie je vylúčená infekcia a tvorba jazvy väčšej veľkosti.

Pred aplikáciou prípravku musí byť koža pripravená: naparovaná a očistená od špiny alebo mazu. Aby ste to zjednodušili, stačí sa umyť teplou vodou a mydlom alebo si obliecť tvár špeciálnym čistiacim génom. Pre väčší účinok môže byť koža dezinfikovaná roztokom mravčieho alkoholu alebo kvapaliny obsahujúcej alkohol.

Pri ošetrovaní čerstvých jaziev sa gél nanáša na problémové miesta jemnými masážnymi pohybmi. Zároveň by sa mala pozorovať určitá dávka v množstve 0,5 cm prípravku na 25 cm povrchu jaziev. Množstvo aplikácie - 2-3 krát denne, priebeh liečby v priemere trvá približne 4 týždne.

Pri spracovaní takzvaných "konkávnych" jaziev bude potrebný väčší objem gélu. Tvrdí sa energičtějšími, stlačujúcimi pohybmi po dobu jednej minúty a pridávajú sa nové časti gélu, pretože predchádzajúce sa absorbujú. Ak je to potrebné, počet procedúr sa môže zvýšiť na 5-krát za deň, liečivo nebude škodlivé a pozitívny účinok sa vyskytne rýchlejšie.

Pri liečbe kongestívnych, hustých jaziev sa odporúča aplikovať okluzívny (netransmisívny) obväz. Na tento postup je vhodný obyčajný potravinový film. Tento materiál je veľmi vhodný na použitie, pretože nepotrebuje ďalšiu fixáciu. Film pokrýva dobre pokožku a môže zostať dlho na tvári. Stačí stačiť liečiť jazvu gélom, čakať, kým sa absorbuje a aplikuje druhú vrstvu lieku, je už hojnejšia. Potom z celofánového filmu odrezať malý kúsok, pripojte ho k upravenému pupienku a hladte. Film sa rýchlo prilepí na pokožku a udržuje sa dobre. Postup je najlepšie vykonať v noci. Liečba starých, veľkých jaziev a jaziev je dlhšia a trvá od 3 do 6 mesiacov.

Obmedzenia používania

Kontraktubeks z jaziev po akné sa odporúča aplikovať nielen na dospelých, ale aj na deti. Liečivo je úplne bezpečné a nespôsobuje systémové reakcie. Obmedzenia používania môžu zahŕňať nasledujúce podmienky:

 • Počas tehotenstva a dojčenia sa má liečba užívať mimoriadne opatrne a musí sa aplikovať iba po konzultácii s lekárom.
 • Neaplikujte gél s tendenciou k alergickým reakciám a precitlivenosti na zložky lieku.

V iných prípadoch môže byť droga aplikovaná bez strachu, ale mala by byť použitá správne. Malo by byť zrejmé, že gél nie je schopný zabrániť vzniku nových vyrážok, jeho úlohou je bojovať proti stopám (jaziev, jaziev), ktoré zostávajú po zmiznutí akné.

Vedľajší účinok

Pri aplikácii gélu Kontraktubeks sa môžu vyskytnúť nasledujúce reakcie:

 • Svrbenie, nepohodlie vo forme napätia, podráždenie pokožky v mieste aplikácie.
 • Sčervenanie, opuch kože, zhoršenie vzhľadu jazvy.

Prečo sa to deje? Lekári hovoria, že takéto pocity sú normálne, naznačujú obnovu tkaniva jazvy. Svetlé svrbenie sa zvyčajne pociťuje do jednej hodiny po aplikácii lieku, v niektorých prípadoch môže trvať niekoľko hodín a zhoršuje sa v noci. Pri pravidelnom používaní gélu sa tieto príznaky časom stávajú menej výrazné. Nepríjemné prejavy sa vyskytujú hlavne u pacientov s nadmerne citlivou pokožkou, ako aj u tých, ktorí sa zaoberajú odstránením veľkých a starých jaziev. Pri intenzívnom svrbení sa môže objaviť pretrvávajúca túžba pokožiť oblasť ošetrovanú gélom. Nemôžete to urobiť, pretože môžete infekciu priviesť a spôsobiť nežiaduce komplikácie.

V počiatočnom štádiu liečby môžu jazvy stmavnúť a stávajú sa výraznejšími, podráždenie pokožky sa často pozoruje okolo nich. To je tiež celkom predvídateľný fenomén, čo naznačuje proces obnovy a hojenia v hlbokých vrstvách dermy. Zdá sa, že u tých najpestričtějších pacientov vyvoláva poškodenie vzhľadu. V takýchto prípadoch lekári radia pacientom stále podstúpiť liečebnú priebeh až do konca a po niekoľkých týždňoch pozitívny výsledok z liečby natoľko zrejmé, že výhody Kontraktubeks bezpochyby viac. Ak neznesiteľné svrbenie a iné nepríjemné príznaky nezmiznú po dlhú dobu, užívanie tejto drogy budú musieť zastaviť, pretože týmto spôsobom môžu byť zobrazené hypersenzitívne reakcie.

Špeciálne pokyny

Počas liečby Kontraktubeksom je potrebné dodržiavať niektoré preventívne opatrenia:

 • Počas slnečného a horúceho počasia nevychádzajte, ak je tvár ošetrená gélom. Vplyv ultrafialového žiarenia môže nepriaznivo ovplyvniť stav kože a spôsobiť podráždenie.
 • Počas chladného počasia sa liek aplikuje na tvár najneskôr 1 hodinu predtým, ako vyjde.
 • Pri použití gélu je zakázané aktívne masírovať poškodenú pokožku.
 • Gel Kontraktubeks je povolený na použitie v pediatrickej praxi, a to najmä v dospievaní, keď jej použitie umožňuje účinne bojovať proti následkom akné mladistvých.
 • Aktívne aktívne zložky gélu sa neabsorbujú do systémového krvného obehu, takže sa môžu kombinovať s príjmom akýchkoľvek liekov. Negatívne dôsledky nebudú ani pri používaní alkoholických nápojov počas liečby liekom.
Výhody a nevýhody Kontraktubekov

Zásluhy lieku zahŕňajú:

 • Prírodné a bezpečné zloženie
 • Absencia systémových účinkov na telo
 • Gél je dobre absorbovaný, nezanecháva olejové stopy, nemá nepríjemný zápach

Z nedostatkov lieku sa často hovorí:

 • Výskyt nepohodlia v oblastiach aplikácie (svrbenie, podráždenie)
 • Docela dlhá liečba, najmä pri liečbe chronických jaziev.
 • Vysoké náklady na drogu

Cena kontraktubekov je celkom pôsobivá. Priemerná cena za trubku s hmotnosťou 20 g je približne 500 rubľov. Pri balení lieku obsahujúceho 50 gramov budete musieť zaplatiť 700 až 800 rubľov. Ak vezmeme do úvahy, že odstránenie post-akné trvá dlho, potom bude liečba pomerne nákladná.

Recenzie o liečbe zjazvenia, stopy, jaziev a škvŕn po akné s pomocou Kontraktrubek

Recenzie №1

Na tvári sa vyskytli silné erupcie, obzvlášť obrovské pupienky, ktoré som vytlačil, v dôsledku čoho na ich mieste boli škaredé červeno-modré cikatrice. Bolo mi odporúčané, aby som sa liečil gélom Kontraktubeks. Droga je drahá, ale trvá dlho.

Liečené stopy akné dvakrát denne a po dvoch týždňoch si všimli zlepšenie. Je dobré, že si potreboval čas na liečbu, zatiaľ čo jazvy boli čerstvé, staré by museli byť odstránené oveľa dlhšie. Teraz na tvári nie je vôbec žiadna stopa, takže droga je spokojná, výsledok je výborný.

Recenzie №2

Mám malé jazvy po akné rozptýlené po celej tvári. Pokúsil sa liečiť Kontraktubeksom, ale bol sklamaný. Po aplikácii gélu vyschne a napína pokožku, čo je veľmi nepríjemné, a to aj po niekoľkých aplikáciách došlo k silnej svrbenie, jazvy červená a začal vystupovať silne na tvári. Hovorí sa, že potom všetko zmizne, ale bol som stále nervózny so svrbením a mohol by som odolať len 10 dní.

Tvár bol neustále svrbený, hlavne tento pocit bol v noci cítený, začal som trpieť nespavosťou. Okrem toho má gél špecifický zápach, je slabý, ale z nejakého dôvodu som bol naštvaný. Odmietol som z liečby s touto drogou, teraz chcem obrátiť na kozmetičky, možno tam sú - potom účinné metódy na odstránenie jazvy, rýchlo a bezbolestne vyriešiť problém.

Recenzia №3

Na tvári na niekoľkých miestach, kde boli obzvlášť veľké pupienky, boli jazvy - dutiny. Lekár im odporúčal, aby ich odstránili pomocou Kontraktubekov. Kúpil som si gél na 780 rubľov, je to samozrejme drahé, ale nebudete ísť za to zlepšiť vzhľad.

Použil som liek podľa pokynov, liečil som jazvy trikrát denne. Spočiatku som cítil mierny svrbenie a pocit pálenia, potom zmizol nepohodlie. Po približne mesiaci liečby sa výsledky stali viditeľnými, jazvy sa zhadzovali a hladili, pokožka sa vyrovnala. Z predchádzajúceho problému neexistuje žiadna stopa, gél naozaj pomáha.

Prostriedky, ktoré stimulujú regeneráciu Merz Kontraktubeks - odvolanie

Kontraktubeks pomáha s čerstvým ospinki akné (+ môj príbeh a mnoho šokujúcich fotografiách pred a po liečbe akné a následnému akné po dobu 6 mesiacov)

Najväčšia škoda, ktorú som utrpela na pokožke, bola keď som skončila v škole. Nemilosrdne mačkala akné na tvárach a rozptýlili sa, zväčšili sa, znova som stiahol, atď. Boli som bojovať s pupienkami od veku 11 rokov. Bohužiaľ moja matka nezaznamenala alarm včas, aj keď by ma mohla znížiť na špecialistov. Doteraz sa pýtam na túto otázku: Prečo.

Najväčšie pichľadlá z akné, ktoré som mal predtým takmer pred 15 rokmi.

Pravidelne od veku 20 rokov som začal používať Kontaktebeks. Pomohol. Celkový obraz sa veľmi nezmenil, pretože staré post-akné zostalo. Sú viditeľné pod určitými osvetľovacími - jamkami, dutinami.

Paradoxne, 22, som ochorel s ovčími kiahňami, je prekvapivé, ale kiahne ma opustil s iba dvoma priehlbinami na nose a v chráme, a mimochodom, oni šli úplne a moja škola ospinki neprešiel o niekoľko rokov neskôr. (((

Minulú zimu som sa začala zhoršovať akné (po pôrode), objavili sa vnútorné rany, krvou a hnisom, putovali po mojom tvári. Bol som liečený Skinorenom, Zineritem. Tieto finančné prostriedky zmenili pomocou Kontraktubeksom, aby pomohli čerstvému ​​post-akné rýchlo prejsť.

Šokujúce a nepríjemné fotografie výsledku:

Stojí za to vynaložiť peniaze na Kontraktubeks zo stop, jaziev, škvŕn a jaziev po akné

Kontraktubeks - prípravok z škvŕn a jaziev po akné a akné. Má regeneračný, ochranný a protizápalový účinok.

Ale stojí to droga, to mierne, trochu drahšie. Kontraktubeks zdôvodňuje svoju hodnotu? V článku zdieľam svoje skúsenosti s používaním + I odhaliť všetky tajomstvá tohto nástroja.

Zloženie a prevádzka Kontraktubekov

Hlavnou účinnou látkou liečiva je cibuľový extrakt, ktorý v 1 g gélu obsahuje 100 mg (10%),. A vďaka prítomnosti alantoínu a heparínu Kontraktubeks bojuje s jazvami a stopami po akné a má nasledujúce účinky na pokožku:

 • Hlavná vlastnosť je regenerácia. Kontraktubeks stimuluje regeneráciu pokožky a pomáha rýchlejšie zmiznúť škvrny a jazvy.
 • Ochranné opatrenia. Po aplikácii produktu sa vytvára malá fólia, ktorá chráni pokožku a pomáha jej rýchlejšie sa zotaviť.
 • Protizápalový účinok. Kontraktubeks konečne odstraňuje zápal a upokojuje pokožku v miestach lokalizácie škvŕn a jaziev.
 • Liečivo obnovuje regeneračnú funkciu poškodených kožných buniek a inhibuje tvorbu keloidných fibroblastov.

Indikácie a použitie lieku Kontraktubeksa zo stop, jaziev, škvŕn a jaziev po akné

Hlavné údaje o používaní Kontraktubeks sú:

 • Jazvy, ktoré sa vyskytujú po akné a rôznych stupňoch akné, najmä po extrúzii s rukami.
 • Jazvy, ktoré sa objavia po operácii, zraneniach a popáleninách.
 • Prevencia vzniku jazvového tkaniva v pooperačnom období.

Ak sa chcete zbaviť jaziev a jaziev po akné, kontraktubek sa aplikuje na postihnuté miesto pokožky 3 krát denne. Pred použitím sa má pokožka odstrániť a vyčistiť. Ľahké pohyby trenia malé množstvo gélu (z výpočtu 5 mm lieku na 25 cm 2 kože).

V prípade, že jazva nie je príliš starý, liečba je asi mesiac, ale v prípade Kontraktubeks kongestívnym jaziev po akné, liečba Kontratubeksom môže trvať až šesť mesiacov.

Počas liečby je veľmi dôležité, aby sa jazva nevystavila silnému poklesu teploty a priamemu slnečnému žiareniu.

Výhody a nevýhody Kontraktubekov

Zásluhy lieku zahŕňajú:

 • Absencia výrazných vedľajších účinkov;
 • Prítomnosť prírodných zložiek;
 • Široká škála aplikácií (Kontraktubeks je účinný pri odstraňovaní post-akné, jaziev a jaziev po akne);
 • Liečivo nemá žiaden ostrý zápach a žiaden mastný zvyšok po aplikácii;

Kontraktubeks má však aj veľa nedostatkov:

 • Vysoké náklady;
 • Dlhodobá liečba;
 • V oblasti aplikácie (svrbenie) môže byť nepríjemné;
 • Kontratubeks je účinný proti čerstvým jazvam po akné, ale je veľmi ťažké odstrániť staré;

Mimochodom, je užitočné zoznámiť sa s článkom o inom spôsobe, ktorý neoprávňuje cenu - "Solcoseryl z akné a škvrny po nich." Čas strávený čítaním ušetrí tisíce rubľov.

Cena za Kontraktubeks a kde sa dá kúpiť lacnejšie

Cena liečiva pre pupienky a stopy Kontraktubekov sa nemôže nazývať demokratickou. Koniec koncov, pri trubici s objemom 20 g budete musieť zaplatiť 600 až 700 rubľov. A ak si myslíte, že priemerný priebeh liečby je 3-4 mesiace, potom vyjde poriadna suma!

Keď si kúpite drogu na internete, môžete z každej trubice ušetriť 50 a dokonca 100 rubľov. Vzhľadom k tomu, že v tomto prípade bude prirážka nižšia, v skutočnosti si kúpite drogu za cenu blízku veľkoobchodnej.

Lekárne na požiadanie môžu poskytnúť certifikát o lieku, ktorý potvrdzuje jeho pravosť a kvalitu.

Recenzie o účinkoch Kontratubekov na jazvy a jazvy po akné a môj osobný názor

Úprimne povedané, podľa môjho názoru droga nestojí za svoje peniaze. Áno, je to neškodné, ale aj v zriedkavých prípadoch. Samozrejme, môžete si ho kúpiť pre osobné pohodlie a šiť ho po dobu 6 mesiacov. Pomáha Counterattube zbaviť sa stagnujúcich jaziev po akne? Skôr nie, ako áno.

Bez ohľadu na to, ako tvrdo som sa snažil nájsť v celosvetovej sieti viac pozitívnu spätnú väzbu o efektivite Kontraktubeks jaziev po akné a po akné, bohužiaľ sa mi nepodarilo.

Hoci ľudia tiež poznamenať, že stopy a škvrny od akné po aplikácii Kontraktubeksa sa zmenšili a trochu rozjasnili, ale úplne nezbavuje gél od nich.

Najzávažnejšia je skutočnosť, že liek vyžaduje dlhodobú pravidelnú aplikáciu. Len málo potenciálnych pacientov je pripravených na aplikáciu gélu trikrát denne počas šiestich mesiacov. Tu aspoň raz, nezabudnite piť pilulku, alebo trikrát! Nevyzerá to veľmi reálne.

Ale v každom prípade zostane rozhodnutie pre vás. Mojou hlavnou úlohou je povedať o všetkých pravdivých pozitívnych a negatívnych aspektoch tejto drogy. A napokon, spätná väzba o použití Kontraktubeksa zo stop, jaziev a škvŕn po akné (po akné).

Dúfam, že ste si tento článok užili a bolo to užitočné. Postarajte sa o zlé prostriedky :) Pozrite sa na vás v ďalších článkoch a byť zdravý. A nechajte svoje pripomienky, aby ostatní ľudia mohli poznať váš názor, je to pre nás dôležité, ďakujeme!

Je Kontraktubeks účinný proti jaziev po akné?

Akné - neeestetické kožné defekty, ktoré spôsobujú psychické a fyzické nepohodlie, často spôsobujú problémy a po ich zmiznutí, zanechávajú jazvy na koži, jazvy a škvrny.

Kontraktubeks z akné sa zvyčajne používa v liečebnom štádiu, to znamená, že pomáha zbaviť sa stopy, ktoré zostali na mieste zapálených ohniskov.

štruktúra

Kontraktubeks - prípravok zo stop po škvrnách, jazvach a jazvach, obsahuje tri aktívne zložky.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!
 1. Tekutý extrakt z cibule Seraya. Znižuje zápal, zabraňuje tvorbe hrubého tkaniva jazvy.
 2. Heparín. Zmäkčuje drsné jazvy, podporuje bunkovú obnovu, zvlhčuje pokožku a znižuje zápal v tkanivách.
 3. Alantoín. Odstraňuje sčervenanie, znižuje svrbenie, odstraňuje pocit nadmernej tesnosti pokožky. Stimuluje hojivé procesy v hlbokých vrstvách dermy, zmäkčuje pokožku a zvyšuje elastickosť.

Ako to funguje

Zložky prípravku majú vplyv na pokožku:

 • regeneračné (stimuluje obnovenie kože, v dôsledku čoho škvrny a stopy prechádzajú rýchlejšie);
 • ochrana (aplikovaný gél tvorí ochrannú fóliu, ktorá zabraňuje negatívnemu vplyvu environmentálnych faktorov na pokožku);
 • protizápalový (odstraňuje zápal a upokojuje pokožku v problémových oblastiach).

Navyše liek inhibuje tvorbu fibrínu, ktorý tvorí základ tkaniva, vyrovnáva reliéf, zvyšuje elasticitu a elasticitu pokožky.

Taká zložitá akcia vám umožňuje efektívne používať liek z škvŕn po akné, jazvach a jazvach.

Aktívne zložky gélu prenikajú hlboké vrstvy kože, majú terapeutický účinok počas 4 hodín. V tomto prípade sa liek neabsorbuje do systémového obehu a nespôsobuje vedľajšie účinky rôznych systémov tela.

Vlastnosti aplikácie

Ako používať Kontraktubeks z jaziev, môžete si prečítať návod na použitie lieku.

Fotografie: ako podrobne aplikovať nástroj v pokynoch

Pokiaľ ide o liečbu stopových prvkov po akné v domácnosti, počas praktického použitia výrobku sa zistili niektoré vlastnosti, ktoré nie sú uvedené v pokynoch výrobcu.

Realizácia týchto odporúčaní pomôže dosiahnuť maximálne výsledky v liečbe zjazvenia po akne.

 1. Kontraktubeks z akné (recenzia to potvrdzujú) by sa mali používať až po kôre z rany, ktorá zostala po tom, ako pupienok odišiel sám. Nie je možné odtrhnúť kôru, pretože táto činnosť môže viesť k vytvoreniu hrubej, veľmi nápadnej jazvy. Zvyčajne kôra bez vonkajšieho rušenia vychádza za 7 až 10 dní.
 2. Pred aplikáciou gélu sa pokožka musí dôkladne očistiť od nečistôt a nadbytočného mazu. Na to stačí umývať teplou vodou mydlom, čistiacim gélom alebo penou.
 3. Po umytí sa odporúča ošetriť problémovú oblasť alkoholickým roztokom kyseliny mravčej alebo iným antiseptickým roztokom obsahujúcim alkohol. To dodatočne očistí pokožku a poskytne hlbšiu penetráciu gélu.

svedectvo

Indikácie pre použitie Kontraktubeksa môžu byť:

 • jazvy po akné a akné rôznej závažnosti;
 • prevencia tvorby jazvového tkaniva po extrúzii akné;
 • hypertrofické a keloidné jazvy po popáleninách alebo traume, chirurgické zákroky;
 • zabrániť tvorbe jazvového tkaniva v pooperačnom období alebo po traume;
 • strihy po tehotenstve.

Video: "Footprints from Acne"

Liečba akné jazvy Kontraktubeksom

Kontraktubeks je považovaný za jeden z najlepších spôsobov účinku akné, čo potvrdzuje fotografia pred a po aplikácii lieku (môžete ju vidieť online).

 • Liečivo dobre odstraňuje čerstvé stopy a jazvy po akné a ďalšie poškodenie kože.
 • Môže byť použitý pre akýkoľvek typ kože a akúkoľvek závažnosť lézie.

Na otázku, či Kontraktubeks pomáha zvládnuť staré kozmetické chyby, nie je možné jednoznačne odpovedať.

Pacienti častejšie poznamenávajú, že po aplikácii Kontraktubekov sa dlhotrvajúce jazvy stávajú menšie a ľahšie, ale úplne nezmiznú.

Ako žiadať správne

Gél sa aplikuje na jazvy a jazvy s ľahkými trepacími kruhovými pohybmi.

Skúsenosti však ukázali, že s touto metódou aplikácie sú výsledky liečby nižšie ako výsledky, pri ktorých sa pacienti líšia.

 • Preto, pre liečbu ťažko atrofickej jaziev po akné znateľné gélu sa odporúča aplikovať intenzívne masírovanie ľahkým zatlačením na problémové oblasti.
 • Postup by mal trvať najmenej minútu.

Prípravok je dobre a rýchlo absorbovaný, preto počas spracovania v prípade potreby na jazvu je možné pridať nové časti gélu.

Prostriedok sa aplikuje na problémové oblasti dvakrát denne, maximálny počet liečebných postupov by nemal presiahnuť 5 až 6-krát.

Často, po veľkom akne, na pokožke zostávajú veľké depresívne jazvy.

 • Na odstránenie jamiek sa gél používa na liečenie problémových oblastí trikrát denne a pod okluzívnym (vzduchom nepriepustným) obväzom na noc.
 • Obväz sa vykonáva jednoducho: gél sa trení do jazvy aspoň na jednu minútu, potom sa na problematickú oblasť aplikuje trochu viac nápravy, ošetrovacia oblasť je pokrytá potravinovým filmom.

Držte tento obväz až 12 hodín.

Ako na liečbu bieleho pupienka na sto oka? Zistite si tu.

Možné pocity pri používaní

 • V niektorých prípadoch masť pri aplikácii na pokožku spôsobuje mierny svrbenie.
 • Okrem toho pacienti zaznamenali zhoršenie výskytu bachora.

Avšak tieto vedľajšie účinky sú dočasné a podľa lekárov naznačujú prestavbu jazvového tkaniva.

 • Svrbenie sa môže vyskytnúť v priebehu pol hodiny po aplikácii lieku a trvá niekoľko hodín. Niekoľko dní po pravidelnom používaní lieku Kontraktubeksa svrbenie oslabuje alebo sa vôbec nevyskytuje. Ale pri liečbe nadmerne citlivej pokožky alebo veľkých oblastí pokožky môže byť svrbenie silné a pretrváva dlhú dobu. Ak sú vedľajšie účinky závažné a netrvajú dlho, používanie gélu sa musí zastaviť.
 • Zmena vzhľadu jazvy (svetlejšie farby, opuchy okolo defektu kože) nejde o závažný problém a predpokladom pre ukončenie liečby, spravidla je len dočasné.

V zriedkavých prípadoch po aplikácii gélu možno tiež poznamenať:

 • alergické reakcie;
 • opuchy a bolesti v zóne liečby;
 • plytké pustulárne erupcie.

Kedy čakať na výsledok

Pri správnej aplikácii lieku v priebehu 4-5 týždňov namiesto dostatočne veľkých jaziev sa objavia takmer neviditeľné kozmetické jazvy.

 • Na dosiahnutie maximálnych výsledkov môže byť gél použitý po dobu 2 mesiacov.
 • A pri liečbe veľmi veľkých kožných defektov - až šesť mesiacov alebo dlhšie.

Kontraktubeks

Ak sa chcete zaregistrovať, zaregistrujte sa.
Trvá menej ako 1 minútu.

Zvyčajne masť Kontraktubeks sa používa na resorpciu jaziev a jaziev. Ale s postakne to tiež pomáha, ale nie tak efektívne. Bežné jazvy a stehy sú drážkované. Tento druh rozpustenia je oveľa jednoduchšie. Ale stopy akné, spravidla, majú naopak tvar drážok a drážok. Preto je možné dosiahnuť väčší účinok pomocou kolagénu. Ale napriek tomu Kontraktubeks tu tiež do určitej miery pomáha vyhladzovať úľavu kože. Stačí hneď poznamenať, že žiadne jediné použitie, dokonca ani mesačný priebeh výsledkov prinesie. Dostala som pokožku docela dobrej formy iba šesť mesiacov. Ale teraz je reliéf takmer úplne plochý.
Stojí to pekne radosť. Gél v skúmavke s objemom 50 ml sa predáva v lekárňach za 1100 rubľov. Uspokojuje ho asi 1,5 mesiaca pri každodennom užívaní. Dal som viac ako 3 tisíce na liečbu postakne. Tam sú tiež Kontraktubeks v náplasti, ale to je k ničomu v prípade pupienkov, je viac pre jazvy prichádza.
Je potrebné, aby sa poškodené plochy rozmazali niekoľkokrát denne. Obvykle som robil tento postup ráno, na obed, večer a v noci. Preto sa gél necháva veľmi rýchlo. Pre hospodárnosť nie je potrebné pokryť dobrú pleť, je potrebné pracovať len s problémovými oblasťami.

Plúzy: pomáha zbaviť sa jaziev po akné, odstraňuje červené škvrny na tvári, ľahko sa aplikuje.
Nevýhody: drahé, pomalé pôsobenie.
Kúpil alebo kúpil inzerovaný krém na čistenie alebo odstránenie škaredých jaziev a červených škvŕn na tvári, ktoré zostali po pryshchikov. Ktorý som sám som tlačil až do modrej.
Majte na pamäti, že gél nezdravuje akné, odstraňuje len stopy po nich.
Aplikoval som denne na všetky jazvy. Nové i staré. Pred aplikáciou sa povrch ošetril mravčanom alkoholom. Preto som sa snažil zvýšiť účinnosť gélu.
So škvrnami mi dobre pomohli, z nich zbylo nič a oni sami nechceli prejsť.
S zjazvením sú veci zložitejšie. Na staré stopy gélu neovplyvnilo, dokonca ani minimálne nevyhladilo. Čerstvé jazvy sa tiež museli dlho rozmazávať, nezabudnite na každodennú starostlivosť. A do konca druhého mesiaca boli úplne preč.
Spotreba produktov je veľmi úsporná, môže tiež závisieť od počtu problémových oblastí, ale pre celý kurz som mala iba jednu tubu. Vezmem veľmi málo a jemne mierne na správnom mieste.
Môžem ho poradiť, ale iba na čerstvých zjazvených jazvach. A práve pre tých, ktorí neponáhľajú vidieť výsledok v krátkom čase.

Na vytvorenie stopy čiernych hláv, môj vlastný hlúpy zvyk vytlačiť pupienky. Musel som prijať mimoriadne opatrenia, poradil Kontraktubeks. Prostriedky nie lacné, ale efektívne, vyskúšali viac rozpočtových analógov - nefungujú tak efektívne. Liečivo sa predáva v balení po 20 g a 50 g, je lepšie kupovať viac, je to výnosnejšie. Aby Kontraktubeks konal rýchlo, mal by sa aplikovať ihneď po uplynutí zápalu, potom jazvy zmiznú za menej ako mesiac, na liečbu starých jaziev bude trvať 3 mesiace. až šesť mesiacov, v tomto prípade je lepšie aplikovať vzduchotesný obväz s gélom na noc. Pri bežnom užívaní sa liek má aplikovať iba na uzavreté rany 2-3 r / deň, tritovať sa masážnymi pohybmi od stredu k okrajom až do úplného vstrebania. Gél má príjemnú textúru, ktorá na pokožke vytvára tenký neviditeľný film, ktorý chráni poškodenú pokožku pred infekciou a podporuje rýchlu regeneráciu buniek.
Kontraindikácie pre gél trochu, to je dovolené použiť aj deti, tehotné a dojčiace ženy.
Akcia produktu je šťastná, ale znižujem jeden bod za vysokú cenu, nie každý si môže dovoliť tento gél.

Gél Kontraktubeks Používam na odstránenie jaziev a jaziev na tvári, ktoré často pretrvávajú od akné.
Účinok lieku je zameraný na urýchlenie regenerácie kože. Okrem toho má gél antimikrobiálny účinok.
Základným pravidlom pre účinnú prácu je použitie výrobku ihneď po objavení nerovností na pokožke. Staršie jazvy sa zhoršujú.
Ak vidím, že mám jazvu, začnem používať gél 2-3 krát denne. Prostriedok sa môže aplikovať v tenkej vrstve.
Musí sa použiť pred spaním.
Pri konštantnej aplikácii sa pokožka vyrovnáva v priemere 3-6 týždňov v závislosti od hĺbky jazvy.

Zatiaľ čo nikto nekladal otázky. Vaša otázka bude prvá!

Ak sa chcete zaregistrovať, zaregistrujte sa.
Trvá menej ako 1 minútu.

Kontraktubeks z jaziev po akné, recenzie o lieku

Sú ľudia spokojní s tým, ako Kontraktubeks účinkuje proti jazvam po akné, akú spätnú väzbu poskytujú o účinku gélu? Podľa štatistík sa takmer 90% ľudí spolieha na názory tých, ktorí už vyskúšali pri výbere akéhokoľvek lieku, pretože osobná skúsenosť je najlepší spôsob, ako získať spoľahlivé informácie.

Toto mágia znamená Kontraktubeks

Kontraktubeks je liek vyrobený nemeckou firmou MertzPharma, je to gél pre vonkajšie použitie, zameraný predovšetkým na odstránenie hypertrofie - keloidov a vydutia jaziev. Je tiež vhodný na vyhladenie pokožky počas atrofických jaziev. Ako je uvedené v anotácii, je vhodné pre akýkoľvek typ kože, ako aj citlivé oblasti tela - tvár a krk.

Čo je v zložení?

Liečivo spĺňa všetky regulované štandardy na liečbu jaziev, absolvuje všetky potrebné testy.

Štruktúra zahŕňa nasledujúce komponenty:

 1. Alantoín. Močovinový derivát sa často používa na kozmetické výrobky. Pomáha pokožke obnoviť regeneračnú funkciu. Tiež pôsobí ako upokojujúci a antimikrobiálny prostriedok. Pomáha pokožke obnoviť prácu mazových žliaz, zabraňuje ucpávaniu pórov a umožňuje pokožke dýchať.
 2. Sodná soľ heparínu. Prvok slúžiaci ako katalyzátor na zlepšenie mikrocirkulácie krvi. V dôsledku toho sa metabolické procesy vo vrstvách epidermis vyskytujú rýchlejšie, koža sa obnovuje, nedokonalosti sú eliminované. Okrem toho má heparín protizápalový účinok.
 3. Výťažok z cibule. Je to ten, kto aktívne bojuje so zápalovými procesmi, rovnako ako jazvy po akné, akné. Má ochranný účinok, posilňuje elasticitu pokožky.

Tieto látky sú obsiahnuté v lieku v najväčšom množstve.

Takisto Kontraktubeks obsahuje pomocné prvky, ktoré slúžia predovšetkým ako spojivová zložka, čo dáva potrebnú konzistenciu gélu. Pomocné látky sú nasledovné:

 • voda;
 • kyselina sorbová;
 • xanthan;
 • polyetylénglykol.

Hoci sú tieto zložky v prípravku obsiahnuté v malom objeme, mali by sa venovať pozornosť. S precitlivenosťou, aj malá časť alergénu prinesie veľa nepríjemností.

Ako sa liečiť?

Jazvy po akné nespôsobujú toľko problémov ako jazvy po závažných operáciách alebo popáleninách, pretože takéto jazvy nie sú príliš zrejmé. Estetické nepohodlie, prinášajú množstvo.V zriedkavých prípadoch je možné tvoriť keloidné jazvy, potom bude liečba vážnejšia.

Na liečbu jaziev po akné je potrebné aplikovať tenkú vrstvu dvakrát denne. Je lepšie vyparovať pokožku pred tým, aby látky mohli preniknúť do hlbokých vrstiev.

Zvyčajne sa liečba jaziev po malých úrazoch, vrátane akné, akné, uskutočňuje do 2 až 3 mesiacov.

Existujú nejaké kontraindikácie?

Nepoužívajte liek v prítomnosti otvorených rán a kožných ochorení. Preto, ak sa jazva úplne nevylieči, liečba by mala tiež čakať.

Hlavnou kontraindikáciou je precitlivenosť na zložky lieku.

Ak ignorujete tieto pokyny alebo užívate liek častejšie ako požadovaný priebeh, môžete mať alergie na kožu.

Kde kúpiť?

Liek si môžete kúpiť v každej lekárni. Náklady na to závisia od regiónu a formy uvoľnenia. Môžete si kúpiť bez lekárskeho predpisu.

Takže 20 g gelu Kontraktubeks v hliníkovom rúre nebude stáť viac ako 500 rubov. 50 g tohto gélu bude oveľa drahšie - od 600 do 1000 r.

Odkazy! Nezabudnite sa pozrieť na dátum vypršania platnosti lieku!

Sú tí, ktorí sa chcú zbaviť jaziev? recenzia

Vo väčšine prípadov, keď používate Kontraktubeks proti jaziev po akné, recenzia sa zdá byť pozitívna. Len v 15% prípadov gél nepomôže, ale je to kvôli nepravidelnému používaniu alebo pri zložitých jazvach.

Elizabeth, 20 rokov.

Veľmi na tvári boli jamky a tubercles po akné. Rozhodli sa, že si proti nim zvolia nápravu. Len Kontraktubeks mali pozitívnu spätnú väzbu. Nenechaj ma dole! Naozaj pomáha!

Mal som hrôzu na tvári po odstránení akné! Bol som zachránený len Kontraktubeks, čítal som o ňom, rozhodol som sa, že to pomôže. Nemýlil som sa! Jazvy boli oveľa menej, používam tretí mesiac.

Aby sme povedali pravdu, bolo to škoda, aby sme sa s kozmetikom obrátili s takým problémom, ako sú škvrny po škvrnach - nie vôbec dievča. Ale pokožka bola ako pod spodnou časťou zlomu - celá tvár v dierach. Našiel som dobré recenzie o Kontraktubeks, používam ho už 5 týždňov, pokožka bola výrazne vyhladená.

Kontraktubeks pre následnú liečbu

Kontraktubeks z post-akné - gél pre vonkajšie použitie, ktorá má hnedastý odtieň a výrazný zápach.

Nástroj má silný regeneračný a "vyhladenie" vplyv, takže sa používa v boji proti jazvy, strie a ďalších dermatologických problémov (ktoré opisujeme nižšie).

Cena kompozície začína od 10 dolárov (približne), špecifické náklady závisia od regiónu a miesta predaja.

Náprava nie je najlacnejšia, ale má sú dostupné cenovo dostupné analógy - "Mederma" alebo "Dermatika". Je pravda, že tieto produkty nie sú vysoko účinné.

Ako sa vytvárajú finančné prostriedky? V akých farmakologických formách ich možno nájsť v obchode?

Prípravok sa dodáva vo forme vodnatého svetlohnedého gélu vhodného na vonkajšie použitie.

V lekárňach nájdete nástroj v hliníku skúmaviek s objemom 20 g alebo 50 g.

V lepenkovom zväzku je postgélový gél, ako aj návod na použitie.

Kedy môžem použiť contractubex na liečbu akútnych a iných problémov?

Indikácie pre použitie:

 1. Máte strieky na tele po tehotenstve, náhly prírastok hmotnosti a strata hmotnosti.
 2. Ste diagnostikovaný hypertrofickými alebo atrofickými výrastkami na tvári, krku, chrbte, dekolte a iných oblastiach.
 3. Po ťažkých popáleninách vriacou vodou, ohňom, chemickými alebo inými látkami sa objavili vážne kožné deformácie.
 4. Máte diagnostikovanú ankylózu kĺbov.
 5. Máte operáciu, teraz potrebujete chrániť pokožku pred rizikom tvorby jaziev (v pooperačnom alebo posttraumatickom období).
 6. Po liečbe akné (akné) sa vyskytli jazvy, hlboké zmeny v dermis, "cyanotické" oblasti a iné problémy.
 7. Máte keloidy.
 8. Pri chronickej alkoholickej hepatitíde sa diagnostikovala Dupuytrenova kontraktúra.
 9. Musíte zabrániť výskytu patologicky zmenených jaziev.


Prečo je náplasť tak účinná v boji proti zjazveniu a postexis? Štruktúra prípravku

Výrobca gelu Kontraktubeks z postakne - Nemecká spoločnosť MerzPharmaGmbHCo. KGaA (oficiálne nazývaná Contractubex).

V 100 gramoch masti z jaziev, strihov a dermatologických problémov patria:

 • extrakt z cibule (výťažok Aliicepaesquamae) - 10 g;
 • heparín (sodná soľ heparínu) - 5000 IU (uvedené v medzinárodných jednotkách);
 • alantoín - 1 gram.

Ďalšie zložky, ktoré sú zodpovedné za arómu, konzistenciu a ďalšie charakteristiky kompozície, sú:

 • kyselina sorbová;
 • vyčistená voda;
 • parfém DROM 2700;
 • metyl-4-hydroxybenzoát;
 • polyetylénglykol-200.

Vzhľadom na zloženie má agent jedinečný účinok:

 1. Antiproliferatívny.
 2. Protizápalový.
 3. Vyhladzovania.
 4. Upokojujúce.

Čo robí cibuľa (Extraicepaesquamae extract)?

Výťažok z cibule vám umožňuje získať nasledujúce výhody:

 1. Znížená alokácia lokálnych mediátorov zápalu v oblasti aplikácie gélu.
 2. Spomaliť (alebo zastaviť) závažnú alergickú reakciu).
 3. Zníženie rizika rastu tkaniva jazvy (dosiahnuté prostredníctvom extracelulárnych matricových látok / proteoglykánov).
 4. Zníženie rizika infekcie kože patogénnym (alebo podmienene patogénnym) prostredím.
 5. Zníženie rizika pooperačných komplikácií.

Výsledné prostriedky znižuje riziko alergickej reakcie alebo zápal, normalizuje pokožku, eliminuje pooperačné komplikácie, pomáha chrániť pred suppurations v obore mechanického traumy.

Čo robí sodnú soľ heparínu (heparín sodný) v prípravku?

Zlúčenina sa aktívne používa v oblasti medicíny na odstránenie zápalu a edému. Expozícia heparínovej soli (heparín sodný) chráni proti:

 • vzhľad opuchy na tvári alebo na iných miestach kože;
 • zvýšená telesná teplota;
 • vývoj syndrómu silnej bolesti;
 • reprodukcie patogénnych tkanív a bunkových štruktúr.

Účinok zlúčeniny umožňuje upraviť rovnováhu vody a soli v kožných bunkách, eliminovať jazvy a jazvy. Sodík heparínu zmäkčuje zložky obsahujúce kolagén a tkanivové štruktúry, ktorý poskytuje kozmetický vzhľad jazvy, jeho pružnosť a blízkosť normálnej kože.

Ako sa látka alantoín (alantoín) v géle z post-akné?

Alantoín je látka, ktorá urýchľuje hojenie a regeneráciu tkanív. Ak sa k vám nedávno objavila kozmetická chyba, látka pomôže rýchlejšie ju odstrániť.

Hlavné vlastnosti účinku komponentu na povrch vašej pokožky:

 • urýchľuje hojenie zranení, ku ktorým došlo v dôsledku silného účinku na pokožku;
 • znižuje riziko nakazenia infekčných chorôb;
 • stimuluje trofické procesy;
 • zmäkčuje tkanivá, eliminuje svrbenie a nepohodlie počas akné.

Účinnosť gél-masť Kontraktubeks od punkcie je preukázaná v priebehu klinických skúšok a laboratórnych štúdií. Aktívne zložky kompozície prenikajú do hlbokých vrstiev kože 4 hodiny po aplikácii výrobku.

V akých prípadoch nemôžete použiť gél z post-akné?

 1. Máte alergiu (dedičnú alebo získanú neznášanlivosť) jednotlivých zložiek kompozície.
 2. U vás je atopická dermatitída diagnostikovaná, existujú trihomikozy.
 3. V tele je zvýšená citlivosť na aktívne alebo pomocné látky (vrátane parabénov).
 4. Kožné vyrážky u detí (do 12-14 rokov).

Okrem alergických reakcií musíte byť pripravení na ďalšie možné problémy. Rovnako ako u iných zdravotníckych pomôcok gél má vedľajšie účinky.

Aké vedľajšie účinky je potrebné pripraviť?

Kontraktubeks z jaziev po akné môže spôsobiť vedľajšie účinky. Zvyčajne, aj pri dlhodobom používaní prípravku nie sú dodržané, ale u niektorých pacientov:

 1. Svrbenie kože. To naznačuje, že existuje štrukturálne prešmyknutie tkaniva jazvy.
 2. Alergie. Z kože sa pozoruje alergická reakcia (v mnohých ohľadoch je to spôsobená precitlivenosťou tkanív a komôr).
 3. Erytém alebo silná lokálna pigmentácia (zmena farby kože).
 4. Údy, nepríjemné pocity.
 5. Podráždenie vonkajších krytov.
 6. Vzhľad jednotlivých papuliek.
 7. Opuch tkanív.
 8. Bolesť pri dotyku v oblasti, kde bol náplasť aplikovaný.
 9. Poruchy pokožky infekčnej povahy a mnoho ďalších.


Ako používať masť-gél Kontraktubeks na boj proti akné?

Kompozícia je vhodná pre externé použitie, frekvencia aplikácie je lepšia na to, aby ste sa mohli poradiť s ošetrujúcim špecialistom.

Spravidla platí, gél sa aplikuje na jazvu alebo inú defekt vrstvou 0,5 cm, potom sa trenie po dobu 5 až 10 minút, kým sa úplne neabsorbuje.

Odporúčaná oblasť pre jednostupňové užívanie lieku je 20 až 22 cm. Frekvencia aplikácie je 2-3 krát denne. Dĺžka kurzu je 4 týždne.

Pokyny na použitie masti Gel Kontraktubeks na boj proti akné v mimoriadne ťažkých prípadoch. Ak máte "staré" jazvy po akné, ak je vysoká hustota spojovacích prvkov, potom masť sa má používať ako "maska" na noc.

Za týmto účelom sa dostatočná vrstva prostriedku aplikuje na povrch tkaniva a potom sa fixuje v oblasti postihnutej oblasti.

Existuje predávkovanie? Čo s tým robiť, ako bojovať?

V lekárskej literatúre Neopisujte výskyt problémov s predávkovaním lieky.

Preto ak ste konfrontovaní s neobvyklou reakciou kože na masťový gél, odporúčame vám poradiť sa s lekárom.

Môžem použiť masť v kombinácii s inými produktmi a formuláciami?

Áno, môžete. Masť od nemeckého výrobcu je 100% kompatibilná s inými liekmi (miestny aj všeobecný typ dopadu).

Účinné látky sa neabsorbujú do krvi, takže kompozícia sa môže používať súčasne s konzumáciou alkoholických nápojov.

Na gél-masť Kontraktubeks cena je príliš vysoká. Sú k dispozícii lacnejšie analógy?

Už sme to napísali vyššie náklady na kompozíciu začínajú od 10 dolárov (čo pre mnohých nie je najjednoduchšie bremeno).

Ak hľadáte prostriedky proti akné s podobným princípom akcie, odporúčame vám venovať pozornosť:

Kontraktubeks alebo Dermatix? Ktorý z týchto liekov je lepší?

Dermatix je silikónový gél, ktorý sa používa na ochranu pred výskytom zjazveného tkaniva. Hlavné látky, ktoré sú v géli, sú polymérne organické zlúčeniny na báze kremíka.

Hlavný vplyv kompozície:

 • udržiavanie vodnej bilancie pokožky;
 • zníženie rizika pigmentácie;
 • odstránenie nepríjemných pocitov, pálenie a svrbenie;
 • zníženie vyčnievajúcich častí hustého spojivového tkaniva.

Dermatix nezaručuje úplné odstránenie post-akné, jaziev, vonkajšie poškodenie.

Kompozícia má dobrý terapeutický účinok, môže byť aplikovaná na komplexné oblasti (napríklad môže byť použitá na tvár, bez obáv z rizika alergických reakcií).

Dermatix rýchlo vysuší pokožku, takže je ľahké ju aplikovať a používať.

Kontraktubeks alebo Mederma. Ktorý nástroj je najlepšie použiť?

Ak máte peniaze, odporúčame nákup a nanášanie na poškodený povrch masť Kontraktubeks.

Ak máte obmedzený rozpočet, potom môžete použiť jednoduchšie a efektívnejšie analógové - Meuderma náprava.

Farmaceutický prípravok je podobný v zložení, ale hlavné účinky sú fibrinolytické a protizápalové.

Preto dermatológovia a kozmetológovia odporúčajú to isté používajte Medermu na liečbu akné, ťažké akné (akné).

Ako sa predáva gastro-masť Kontraktubeks v lekárni? Na predpis alebo bez lekárskeho predpisu?

Zloženie sa dá kúpiť v akejkoľvek lekárni, je vydávané bez lekárskeho predpisu.

Ako uchovávať gél-masť Kontraktubeks z post-akné? Aké sú dátumy uplynutia platnosti?

Nemecký výrobca stanovuje trvanlivosť 4 roky. Zloženie Kontraktubeks sa musí skladovať na suchom mieste (samo osebe, mimo dosahu detí). Teplota skladovania lieku by nemala prekročiť 25 stupňov Celzia.

Existujú konkrétne pokyny na použitie masti na liečbu po akné?

Počas konzervatívnych opatrení zameraných na odstránenie jaziev, jaziev a iných dermatologických problémov musíte dodržiavať špeciálny rozvrh.

Zahŕňa potrebu zabrániť ultrafialovému ožiareniu a požiadavky chrániť postihnuté oblasti pred zvýšenými alebo nízkymi teplotami.

Nie je to len riziko alergických reakcií. Problémom je tiež to, že účinok týchto faktorov znižuje účinnosť kompozície.

Môžem používať Kontraktubeks z post-pneuma počas tehotenstva?

Áno, môžete. Výrobca nezakazuje používanie zlúčeniny počas tehotenstva ani dojčenia.

Ukázalo sa, že zložky kompozície sa neabsorbujú do regionálneho prietoku krvi a nerozšíria sa po celom tele.

To znamená, že vonkajšie použitie gélových masti z post akné a jaziev je bezpečné pre telo mladé matky a dieťaťa.

Mladé ženy zvyčajne používajú kompozíciu ako krém zo strihov (problém, ktorý sa prejavuje počas popôrodného obdobia).

Pred aplikáciou prípravku je lepšie konzultovať s kozmetičkou alebo dermatológiou: existujú situácie, v ktorých náprava nie je schopná pomôcť.

Pomáha Kontraktubeks s post-akné? Recenzie tých, ktorí používali masť

Na internete môžete nájsť pozitívnu a negatívnu spätnú väzbu o používaní gélu. Niekto sa sťažuje na nízku účinnosť, niekto má problémy s kvalitou, niekto sa sťažuje na zachovanie nedostatkov pokožky.

Hlavné funkcie, ktoré musíte mať na pamäti, sú uvedené nižšie (sú založené na spätnej väzbe zanechanej na internete):

 • na dosiahnutie tohto účinku je potrebné používať prípravok počas 6 mesiacov;
 • staré jazvy sa týmto gélom neodstránia (ak máte takýto problém, mali by ste sa obrátiť na laserovú chirurgiu);
 • Nové škody (najmä ak sú malé, ak sa len objavili) môžu odísť do 10 dní. Nie sú žiadne stopy po jazve;
 • zjazvené tkanivo z aplikácie formulácie nevyrieši;
 • trikrát denne, aby niekto vyzeral trochu; používateľom sa odporúča, aby kompozíciu použili 5 krát na poškodené oblasti;
 • po prvej a druhej endoprotetickej látke by sa mal použiť náplasť na urýchlenie hojenia tkanív a zníženie rizika zjazvenia;
 • výrobok pomohol zvládnuť zmeny pigmentu a "škvrny" spôsobené ovčím kiahňam (aj keď ste to trpeli v hlbokom detstve);
 • ako liečivo na odstránenie akné a akné gél Kontraktubeks sa hodí 100%. Pokiaľ ide o "staré tkanivo jazvy", kozmetici a dermatológovia vyjadrujú pochybnosti;
 • škvrny z akné gél-masť tiež neruší. Tieto pigmentárne zmeny sami ostanú do 1 týždňa po vzniku;
 • nástroj nie je vhodný pre všetkých. Niekto mal pozitívny účinok počas 1-2 týždňov, niekto bol vystavený riziku silnej alergickej reakcie.

Výrobca z Nemecka obklopuje pokyny pre každý obal, ale pred aplikáciou prípravku je lepšie konzultovať skúseného odborníka (kozmetička, dermatológ).

Napríklad so starými cicavami, ktoré sa vo vás dlho formujú, musíte sa vyrovnať s nemožnosťou takéhoto liečenia. Blenie laserom a iné podobné postupy budú potrebné.