Hlavná

Bradavice

Efektívne a lacné masti na akné

Nič tak nezhoršuje vzhľad, ako je koža, posiate pupienkami. Dokonca aj najkrajší človek stráca veľa príťažlivosti v dôsledku stale, zapálenej kože. Ale nie vždy pre liečbu akné a presné vyrážky, je potrebné použiť veľmi drahé kozmetické výrobky alebo kontaktovať kozmetiku. Ak situácia ešte nedosiahla klinickú formu, jednoduché a lacné chemické masti z akné pomôžu vyrovnať sa s kožnými defekty. Rýchlo uvedú pleť do poriadku, podliehajú správnej a pravidelnej aplikácii a budú sa riadiť lekárom.

Hlavné zložky masti z akné

Aby bola účinná masť proti akné, mala by vykonávať nasledujúce funkcie:

 • Dezinfikujte pokožku.
 • Vyhoďte zápal.
 • Majú protizápalové vlastnosti.
 • Má baktericídny a bakteriostatický účinok.
 • Urýchliť hojenie rán a regeneráciu tkanív.
 • Nevyvolávajte alergie.
 • Je dobre znášaný telom.
 • Nemajte toxický účinok.

Dobrá masť má celý rad takých užitočných vlastností. Masť pozostáva zo základne, ktorá je vyrobená tak, že nie je úplne absorbovaná pokožkou, ale zostáva na jej povrchu dlhú dobu. To je dôvod, prečo terapeutické lekárske masti nikdy nie sú aplikované na tvár a telo spojitou vrstvou, ako je krém. Obsahuje hlavnú aktívnu zložku a ďalšie zložky.

Vo všeobecnosti sa na liečbu akné používajú lieky s antibakteriálnymi vlastnosťami založenými na protizápalových látkach, antibiotiká a sulfónamidy.

Recenzia populárnych mastí

Najlepšie masti na akné dokážu perfektne zvládnuť problém, nemajú pri správnom použití žiadne vedľajšie účinky, majú minimálny počet kontraindikácií a sú dokonale vnímané pokožkou bez toho, aby vyvolávali alergie a upchali póry. Je žiaduce, aby také masti mali stále prijateľnú cenu. Zvláštne, ako sa môže zdať, teraz je veľa jednoduchých a lacných liekov proti akné na predaj, ktoré majú vynikajúcu účinnosť a zároveň stojí doslova cent. Takže nie je potrebné tráviť šialené prostriedky, pretože boj proti akné by sa mal vždy uskutočňovať komplexne, a to aj zvnútra, takže použitie externých prostriedkov je nevyhnutné len na odstránenie dôsledkov vnútorných príčin.

1 Zinok a salicylová zinková masť

Toto je najslávnejšia lacná masť z červených škvŕn od akné. Účinnou zložkou je oxid zinočnatý, ktorý pôsobí ako dezinfekčný prostriedok a dobre vysušuje hnisavé pupienky. Pod jeho vplyvom sa stopy akné rozptýlia oveľa rýchlejšie a pustuly vysušia bez toho, aby zanechali jazvy.

Používa sa presne, môže spôsobiť alergiu. Je zakázané používať príliš veľa času a pre veľké časti pokožky, pretože môže vyvolať škaredú, neprirodzenú cyanózu.

Často sa používa s kyselinou salicylovou v kompozícii. Tento liek zvyšuje exfoliáciu pokožky, čo prakticky eliminuje tvorbu drsných jaziev.

Liek je kontraindikovaný v prípade alergickej reakcie na ne.

Predané vo všetkých lekárňach bez lekárskeho predpisu a stojí iba 30 - 40 rubľov.

2 Synthomycinová emulzia

Táto masť obsahuje antibiotikum synthomycín a je antibakteriálnym činidlom na vonkajšie použitie. Vďaka svojmu pôsobeniu sa dobre vyrovná s hojivým, zapáleným akné, najmä ak sú na veľkej ploche a vyvolávajú akútnu reakciu pokožky. Emulzia synthomycínu rýchlo preniká do pokožky a eliminuje aj staré ložiská infekcie.

Avšak, telo sa zvykne na používanie drogy a baktérie sa im vyvíjajú imunitou, takže by sa nemali zneužívať.

Výrobok je zakázaný v nasledujúcich prípadoch:

 • Alergia k zloženiu.
 • Pre novonarodené deti.
 • S problémami s krvou.
 • Pri akútnej porfýrii.

Pre tehotné a ošetrovateľské použitie masti je možné so súhlasom lekára.

Náklady na liek je až 50 rubľov, v závislosti od objemu balenia.

3 masť Višnevského

Táto účinná a lacná masť z akné v lekárni nie je márna nesie názov liniment balsamik. Jeho prirodzená kompozícia má výrazný účinok proti hnisavým pichlamkám a vrie. Urýchľuje dozrievanie už zrelého "dozrievaného" pupa a pomáha vyriešiť iba novo vytvorené.

V centre finančných prostriedkov sú prírodné látky:

 • Dechtová breza je dobre známym antiseptickým a resorpčným prípravkom.
 • Xeroform - má antiseptický efekt.

Ricínový olej hrá úlohu vodiča a zmäkčuje pokožku, pomáha jej hojiť sa rýchlejšie a rovnomernejšie.

Individuálna intolerancia je kontraindikáciou. Napriek popularite lieku je nežiaduce používať ho na tvári bez kontroly a povolenia lekára, pretože to môže zhoršiť situáciu.

Stojí to asi 40 rubľov.

4 Ichthyolová masť

Toto je ďalší starý a osvedčený liek založený na prírodnej zložke - ihtamol. Liečivo má špecifický rozpoznateľný zápach, takmer čiernu farbu a viskóznu hustú konzistenciu.

Používa sa na urýchlenie dozrievania abscesov s keratoplastickým účinkom. Aj ichtyol ovplyvňuje streptokoky a stafylokoky, má baktericídny a protizápalový účinok.

Aplikujte prípravok v tenkej vrstve lokálne až dvakrát denne.

Stojí to od 20 do 50 rubľov v závislosti od objemu kontajnera.

5 Erytromycínová masť

Je to stará osvedčená masť pre akné s antibiotikami. Jeho hlavnou účinnou látkou je erytromycín, antibiotikum z makrolidovej skupiny. Ide o dobre preukázateľný liek proti akné, ktorý má výrazný protizápalový a antibakteriálny účinok.

Liečivo vyžaduje lokálnu aplikáciu najtenšej vrstvy, iba ak je známe, že pacient nemá alergie na tento typ antibiotika. Zvyčajne sa liek používa až trikrát denne, liečba trvá až 2 mesiace.

Liečivo môže spôsobiť vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú najmä suchosťou, odlupovaním a sčervenaním kože na miestach aplikácie. Pri alergickej reakcii môže byť svrbenie a vyrážka podobná vyrážka.

Cena lieku je od 20 rubľov.

6 Streptocidová linia

Ďalšie známe antibakteriálne liečivo s dobrým účinkom proti hnisavému akné a akné. Pri veľkých abscesoch sa používa bodovo, s veľkými plochami poškodenia - s tenkou, čistou vrstvou.

Liek môže mať množstvo kontraindikácií:

 • Precitlivenosť na zloženie lieku.
 • Tehotenstvo.
 • Dojčenie.
 • Porfýria.
 • Chudokrvnosť.
 • Azotémiou.
 • Renálna a hepatálna insuficiencia.

Ak je aplikácia príliš dlhá a odporúčaná dávka je prekročená, môžu sa vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • Alergické vyrážky.
 • Bolesti hlavy.
 • Nevoľnosť.
 • Zvracanie.
 • Leukopénia.

Cena lieku vo forme linimentu je asi 60 - 70 rubľov.

7 Sledocid

To nie je celkom masť zo stopy akné, ale skôr prostriedok s vlastnosťami liečebnej masti. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, výťažky čarodejnice, arniky a zeleného čaju, ako aj kvasinkový polysacharid. Jeho hlavnou činnosťou je odstránenie stopových čiernych hláv na koži, škvŕn a jaziev s názvom postacne.

Pod jej pôsobením zmizne hyperpigmentácia, tesnenia sa rozpúšťajú a zvyšujú sa účinky po akné.

Naneste ako krém na postihnuté miesta dvakrát až trikrát denne, tenkú vrstvu až do úplného vstrebania pokožkou.

Absolútna kontraindikácia je iba alergická reakcia na nápravu.

Cena je 100 rubľov.

8 Regecín

Tento liek je založený na zinok hyaluronáte, má dezinfekčný prostriedok, sušenie a protizápalový účinok.

Aplikuje sa na akné až 4 krát denne, kým nezmizne úplne, je určený špeciálne na liečbu akné u adolescentov. Jeho výhodou je jednoduché zloženie bez antibiotík a hormonálnych zložiek.

Jedinou kontraindikáciou je alergia. Nemá žiadne vedľajšie účinky a veľmi dobre znáša pokožku - akné zmizne bez vzniku jaziev a škvŕn.

Cena drogy je 150 rubľov.

9 Dimexidový gél

Tento účinný liek sa používa v prípade, že s ním nie je možné liečiť iné lieky proti akné. Najčastejšie sa používa ako "nosič" pre antibiotikum a pomáha mu preniknúť hlboko do vrstiev kože. Má anestetický, antimikrobiálny a hojivý účinok.

Aplikuje sa na postihnuté oblasti vo forme aplikácií, roztok by nemal byť v koncentrácii viac ako 30%, gél sa aplikuje v tenkej vrstve. Trvanie liečby je približne dva týždne.

Používajte opatrne na tvári, vyhýbajte sa kontaktu s sliznicami pier a očí. Pri požití vypláchnuť postihnuté miesta veľkým množstvom tečúcej vody. Ak sú v očiach nepríjemné pocity, poraďte sa s očným lekárom.

 • Alergie.
 • Závažné ochorenie pečene a obličiek.
 • Kardiovaskulárna patológia.

Ak počas aplikácie dôjde k pádu, svrbeniu a začervenaniu, prípravok sa musí okamžite umyť a liečiť antihistaminikom.

Gél stojí 130 - 150 rubľov.

Spätná väzba na aplikáciu

V mnohých ohľadoch môže byť účinnosť použitých liekov posúdená spätnou väzbou našich čitateľov:

Pre mňa bolo najefektívnejším liekom na liečbu akné zvyčajná penivá shintomycínová emulzia. Na mňa pomáha alebo pomáha aj pri bolestivých hypodermických abscesoch na brade. Je potrebné iba niekoľkokrát rozmazať boľavé miesto, pretože pupienok jednoducho vyrieši. Rovnako dobre ovplyvňuje liek a zapálené pupienky, len potrebujú mazať častejšie.

Keď som mal moje prvé akné, moja babička, farmaceutka, mi ukázala, ako používať zinkovú pastu. S jej pomocou som veľmi rýchlo vyviedol všetko akné. Iba ak si umyte tvár a vyčistite pokožku po masti, akné bude ešte viac - póry sa upchajú. Je dobré kombinovať zinkovú masť s alkoholickým roztokom kyseliny salicylovej. Nie je potrebné trieť celú tvár, postačí, aby sa pupienky ošetrovali vaty, ktorá bola presne vyčistená. Táto metóda umožňuje správne vysušovanie a dezinfekciu pupienkov a pokožku v pergente nemožno otočiť.

Vždy využívam zvyčajnú erytromycínovú masť, ak sa náhle objaví pupienok. Počas dňa som na ňu niekoľkokrát dal a obvykle druhý deň všetko už prechádza. A ak je pupienok už hnojený, najlepšie je prilepiť na ňu silnú vrstvu zubnej pasty a na ňu si ju pretrepávať erytromycínovou masťou. Potom prechádza niekoľkokrát rýchlejšie, niekedy do rána zostáva len červené škvrny.

V mojom arzenáli fondov na akné je vždy streptokid. V prášku, som trieť do exponované akné, a dať na zapálené masť. Účinok je úžasný, všetko prechádza bez stopy. Aplikujte na tvár a telo (niekedy mám vyrážku na chrbte, zvlášť po tom, ako som urobila fitnes v hale).

Pre mňa nie je nič lepšie od akné ako umývanie dechtovým mydlom a použitím salicylovej zinkovej masti. Tento liek vysušuje zápal a nezanecháva žiadne akné. Je to všetko veľmi lacné!

Jednoduché a cenovo dostupné masti z lekárne môžu slúžiť ako vynikajúci účinný prostriedok proti akné za predpokladu, že sú správne a primerane aplikované. V ideálnom prípade pred použitím akéhokoľvek lieku stojí za to konzultovať s lekárom, dermatolómom alebo aspoň s dobrým kozmetikom. Ak masť spôsobuje nepríjemné pocity, vysušenie pokožky alebo upchatie pórov, musíte ju zrušiť a vyskúšať inú drogu z bohatého sortimentu liekov.

Krémy a masti na akné - ambulancia pre solitérne vyrážky a akné

V súčasnej dobe, farmaceutické a kozmetické spoločnosti ponúkajú dostatočne veľký zoznam krémov akné, ako aj iné formy liečivá - masti, emulzie, roztoku, gélu, tyčinky, krém na akné (tesne priliehajú, smotana), odporúčaná pre použitie pri prevencii alebo liečení akné vyrážka.

Zásady používania externých prostriedkov

Akné vyrážky väčšej alebo menšej závažnosti sa vyskytujú u takmer všetkých teenagerov vo veku 15 až 17 rokov a môžu pretrvávať dlhú dobu. Ich výskyt je spôsobený najmä zvýšeným obsahom mužských pohlavných hormónov v tele, najmä testosterónom. Závažnosť vyrážky ovplyvňuje nielen hladinu testosterónu v krvi, ale aj individuálnu citlivosť na neho, ako aj počet androgénnych receptorov obsiahnutých v kožných mazových žľazách.

Tieto faktory prispievajú k mastnú pleť, zvýšiť keratinizácie kanály a ústia mazových žliaz a vlasových folikulov, zvyšovanie hrúbky a hustoty sekréciu a tvorbe komedónov, čo sú základné prvky akné. Tieto látky vylučujú kanály mazových žliaz, vďaka čomu sa vytvárajú priaznivé podmienky pre rýchly rast a reprodukciu propiónových baktérií. Ich život činnosť spôsobuje ešte väčšiu produkciu mazu žliaz, tvorba zápalu u akné, zníženie ochranné funkcie pokožky a aktivujú stafylokoky a streptokoky, čo hnisavé procesy.

Patogenéza tejto dermatózy je teda hlavne v nasledujúcich vzájomne prepojených procesoch:

 • retenčná hyperkeratóza v ústach vylučovacieho kanála vlasového folikulu a mazových žliaz;
 • proliferácia propionbaktérie akné;
 • nadmerné vylučovanie mazu;
 • vývoj zápalového procesu okolo folikulu;
 • aktivácia mikroorganizmov spôsobujúcich hnisanie.

Pri komplexnej terapii sú systémové lieky v zásade určené na normalizáciu hormonálneho a imunitného prostredia v tele a na odstránenie základnej príčiny. Vonkajšie rovnaké nástroje (roztok, emulzie, krémy, gély, masti) z akné a vyrážky na tvári a ďalších oblastiach pokožky obsahujú zložky, ktoré sú miesto pôsobenia vyššie uvedených odkazov dermatóza vývoj mechanizmu a jeho dôsledky.

Na tento účel sa používajú protizápalové a antibakteriálne vonkajšie prípravky a najlepší anti-akné krém má protizápalové a keratinolytické (kadonololytické) vlastnosti.

Základné prípravky

Síra masť z akné

Pozostáva z vyzrážanej síry, vazelíny a emulgátorov. Pri aplikácii na kožu síra reaguje s organickými látkami a vytvára s nimi sulfidové zlúčeniny a kyselinu pentatiónovú.

Tieto látky majú absorpčný, sušivý, bakteriostatický, fungicídny a keratolytický účinok, vďaka čomu sú zničené bunky odstránené a zápalové javy sú znížené. Sírová masť tiež pomáha znižovať sekréciu mazových žliaz a obnovuje bunky horných dermálnych vrstiev.

Zrážaná síra sa používa pri komplexnej terapii nielen vulgárneho akné, ale aj rosacey (rosacea). Je to spôsobené častou kombináciou rosacey s demodikózou - prítomnosťou mikroskopického podmienene patogénneho demodexového roztoče alebo akné vo vlasových folikuloch. Síra má paralyzujúci účinok na roztoče. Preto po úľave od akútneho zápalu v postihnutej oblasti sa trela koncentrovaný roztok tiosíranu sodného, ​​síry dechtu alkoholu alebo masti rosacea, ktorého hlavnou zložkou je síra.

Prítomnosť vazelíny v zložení masti podporuje zmäkčenie kože a hlbšiu penetráciu účinnej látky. Zároveň môže v niektorých prípadoch viesť k nahromadeniu nečistôt a zablokovaniu medzibunkových pórov. V súvislosti s tým sú častejšie odporúčané skrutky so sírou v kombinácii s kyselinou boritou alebo salicylovou.

Ichthyol masť

Sulfáty lieky a ichtamol je odvodený od ropných bridlíc živice cez ich špeciálne spracovanie. Zmiešaním vazelínou vyrobeného ihtiola ihtiolovaya masť, ktorá je niekedy používaný na liečbu jedinca uzavreté a otvorené komedóny, komplikácie jednotkovej bunky akné hnisavý zápal, najmä pri tvarovaní varu. Masť sa aplikuje na gázu alebo bavlnenej gázy disk, ktorý je potom pevne náplasťou na kožu v postihnutej oblasti.

Ihtiolovaya masť urýchľuje zmäkčenie a členenie nadržané hmoty (keratolytické akcie), a tým prispieť k oddeleniu tyče a odlivu hnisavú hnisu, zlepšenie krvného obehu a metabolizmu v zápalu, protizápalové, antiseptické a bakteriostatické výrazné účinky urýchľuje regeneráciu buniek, znižuje bolestivosť.

Používa sa však zriedkavo kvôli špecifickému nepríjemnému zápachu, tmavej farbe a farbeniu kože, schopnosti vyvolávať alergickú reakciu alebo podráždenie s precitlivenosťou, najmä pri opakovanom používaní.

Zinková masť na akné

To je pomerne efektívne a lacné, rovnako ako nespôsobuje alergické reakcie na liek. Jeho aktívnou zložkou je oxid zinočnatý a základňa je petrolatum. Mechanizmus účinku masti je spôsobený protizápalovými, antiseptickými, absorpčnými, adstringentnými a sušiacimi vlastnosťami oxidu zinočnatého.

Jeho antibakteriálny účinok, najmä na propiónové baktérie, sa prejavuje potlačením lipidových enzýmov bakteriálnych membrán. Okrem toho sa oxid zinočnatý prakticky nerozpúšťa vo vode, a preto nemá dráždivý účinok na pokožku a nie je absorbovaný do krvi. Nadmerný efekt sušenia (pri absencii zvlhčovania) je vyrovnaný vazelou, ktorá pomáha zmäkčiť pokožku.

Zinok je, ako síra, má tiež paralyzujúce účinok na expozíciu na roztoče Demodex, a preto je masť zinok, spolu s ďalšími liekmi komplexnej terapie je indikovaný na liečbu nielen vulgárne, ale rozaceou.

Avšak Petrolátum schopný upchať kožné póry, takže sa vtiera alebo masť aplikovaný v tenkej vrstve dvakrát denne na postihnuté miesta na koži po ich dôkladnom vyčistení a aby sa zabránilo prenikaniu kozmetických prípravkov na častiach aplikácii masti.

Skinerin

Akné a rosacea tiež odporúčajú 20% anti-akné krém na pokožku "Skinoren", ktorej aktívnou zložkou je kyselina azelaínová. Droga má vplyv na normalizáciu keratinizácie v epiteliálnych vlasových folikuloch a mazových žliaz (keratoreguliruyuschee efekt), znižuje obsah voľných mastných kyselín v lipidových zložiek kože.

Krém akné "Skinoren" inhibuje proliferáciu a vývoj akné propionbaktery a Staphylococcus epidermidis v mazových žliaz a na povrchu kože, protizápalovým účinkom. Odporúča sa používať pri ľahkých a (zriedkavo) mierných formách akné. Zaznamenaný výsledok liečby sa zaznamenáva za mesiac. Kurz terapie je v priemere šesť mesiacov. S azelaová sa tiež navrhuje rôzne firmy, tzv "stop akné krém" alebo smotany "akné Stop", "Azelik".

Kyselina azelaová v skutočnosti nepreniká do systémového prietoku krvi a má lokálny protizápalový účinok. Nevylučujú sa vedľajšie účinky vo forme lokálneho podráždenia, pálenia, odlupovania a začervenania kože, ako aj alergických reakcií na liek, ale vyskytujú sa zriedkavo.

Czinovit krémový gél z akné

Je zbavený uvedených negatívnych vlastností. Jeho hlavnou aktívnou zložkou je pyritión zinku (pyrolidónkarbonát zinočnatý). Okrem toho sú zložením glyceridizovaného dikalcia, tetranil-U a panthenolu účinné zložky, ktoré dopĺňajú vlastnosti zinku. Cynovitída je najoptimálnejším anti-akné krém pre dospievajúcich s miernym až stredne závažným akné.

Zinok pyritón je komplexná komplexná zlúčenina, ktorá potláča enzýmovú 5-alfa-reduktázu, čo vedie k zníženiu obsahu aktívnej formy testosterónu vo vlasových folikuloch a mazových žľazách. V dôsledku toho sa množstvo produkovaného mazu znižuje, jeho viskozita klesá a elasticita steny vlasových folikulov sa zvyšuje. To všetko prispieva k odtoku z posledných tajných žliaz. Kvôli keratoregulačnému účinku pyrithionu zinku sa patologický rast epiteliálnej povrchovej vrstvy spomaľuje a jeho nadmerný odlupovanie sa eliminuje.

Táto látka má tiež protizápalový a antibakteriálny účinok proti akné propionbaktery, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus epidermidis, Proteus, Staphylococcus aureus, Escherichia coli a húb.

Dical glycyrrhizinát má výrazný protizápalový účinok, ktorý je porovnateľný s účinkom kortizolu. Pre tetranil-U je charakteristická antibakteriálna a antifungálna aktivita. Panthenol má stimulujúci účinok na regeneráciu buniek, čo zvyšuje pružnosť a hladkosť pokožky.

Prípravok obsahuje prírodné rastlinné oleje (olivový olej, avokádový olej, jojobový olej, atď), rovnako ako tuk (linolovej a kyseliny linolénovej), ktoré podporujú hlbšie penetráciu z hlavnej zložky zosilňovať ich účinok, vyživujú pokožku a zlepšujú jej ochranné funkcie.

Lieky s antibiotikami

V kombinácii s prvkami patologických zápalových udalostí odporúča antibiotickú masť, gél, krém alebo emulzie obsahujúce antibiotiká. Taká liečivá zahŕňajú, eritromitsinovaya levomitsetinovaya, polimiksinovaya, gentamycín, linkomitsinovaya, doksitsiklinovaya masť levomikol, sintomitsinovaja masť (kvapalina) alebo emulzie gély klindamycín.

Veľmi často dermatológov sú priradené gély, ktoré sú založené kyseliny fusidovej (prírodné antibiotikum) má baktericídne účinok, alebo benzoylperoxid (gél "Baziron AC»). Farmakologické vlastnosti druhej sú výhodným keratolytické dopad a antimikrobiálnu aktivitu proti akné propionbakterii a Staphylococcus epidermidis.

Tieto lieky majú bakteriostatický účinok, prispieť k prevencii hnisavých procesu a jeho spracovania (v miernych prípadoch) inhibovať sekrečnú aktivitu mazových žliaz a prispievajú k prívodu kyslíka do tkanív.

Zinerit Lotion

Širokú popularitu v liečbe akné používa komplexnú prípravu "Zenerova" krém, ktorý je kombináciou antibiotiká erytromycínu s mikronizovaného dihydrátu octanu zinočnatého. Krém sa aplikuje na pokožku pred aplikáciou make-upu v ranných hodinách a večer - po umývaní. Zlepšenie nastáva niekedy po 14 dňoch. Priebeh liečby je 2,5 - 3 mesiace.

"Zinerite" má výrazný protizápalový, antiseptický, komedonolytický a adstringentný účinok. Inhibuje rast a vývoj, s výhodou propionbaktery akné a Staphylococcus epidermidis, zabraňuje tvorbe stabilných patogénne bakteriálnej flóry a tiež znižuje sekrečnú aktivity mazových žliaz.

Pri dlhodobom používaní prostriedkov s antibiotikami, ako komplikácia vzniká ako porušenie ekologické komunity v tele, vrátane kože a aktiváciu plesňové infekcie. V tomto ohľade je dermatóza závažnejšia a komplikovaná výraznými zápalovými procesmi. Preto, aby sa zabránilo kandidóze kože, Nystatin (masť) sa používa na dlhodobé liečenie akné s antibiotikami.

Aktuálne retinoidy

Pri priemernom a závažnom klinickom priebehu, obyčajnom aj rosacei, sa odporúča použitie liekových foriem obsahujúcich retinoidy.

Jedným z týchto liekov je 0,05% masť izotretinoín alebo retinová masť z akné, ktorej účinnou zložkou je kyselina retinová. Potlačuje proliferáciu epiteliálnych buniek mazových žliaz a ich kanálov, pomáha znižovať tvorbu kožného mazu, brzdí tvorbu detritu a uľahčuje ich oddelenie. Okrem toho sa mast 'sietnice charakterizuje normalizáciou diferenciácie terminálnych buniek a protizápalového účinku. Aplikuje sa na lézie v noci počas 3-6 mesiacov.

Izotretinoín je dostupný aj v kombinácii s erytromycínom vo forme gélu nazývaného "izotrexín". Erytromycín účinne dopĺňa účinok izotretinoínu.

Účinok použitia Skinnerer Gel

Ďalším nástrojom tejto skupiny je Differin. Jeho účinná látka adapalén je retinoidný metabolit. Ten prispieva k normalizácii diferenciácie epidermálnych buniek, keratinizácie procesov v folikulov, mazových žliaz a ich vylučovací kanálov, je tiež charakterizovaný tým, aktívny protizápalovým a komedonoliticheskim (ničiť komedónov) efekty.

Posledne uvedený je realizovaný vďaka interakcii adapalénu s Y receptormi epidermálnych buniek, v dôsledku čoho sa ich "adhézia" znižuje. Táto vlastnosť tiež pomáha zabrániť tvorbe nového mikro-lieku. Differin dostupné ako 0,1% gélu a krému, ktorý, rovnako ako predchádzajúce prípravy, sú aplikované na čistú, suchú kožu v léziu od 3 do 6 mesiacov a 1 krát za deň. Klinicky znateľné zlepšenie sa vyskytuje po 1-2 mesiacoch a pretrvávajúci účinok - zvyčajne po 3 mesiacoch.

Akýkoľvek prostriedok proti akné by sa mal aplikovať s ohľadom na štádium akné, jeho prevalenciu a prítomnosť komplikácií.

Ako si vybrať správny krém na akné na tvári

Akné možno liečiť mnohými spôsobmi.

Môžu to byť gély, srvátka, masti, tablety, receptúry tradičnej medicíny, kozmetické procedúry.

V lekárni môžete vždy vybrať správny krém na akné na tvári.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Voľba činidla závisí od príčin akné, stupňa a závažnosti lézie, zloženia lieku a trvania liečby.

Príčiny akné

Výskyt akné nezávisí od veku.

Ľudia, ktorí už dávno prestali byť mladistvými, môžu rovnako ako mladí ľudia trpieť touto chorobou.

Existuje niekoľko hlavných príčin tejto nepríjemnej symptomatológie:

 • nesprávna strava;
 • hormonálne zlyhanie;
 • choroby zažívacieho traktu;
 • zle vybraná make-up pre tvár;
 • negatívny vplyv životného prostredia;
 • nadmerná alebo nedostatočná starostlivosť o pleť;
 • znížená imunita;
 • beri-beri;
 • dedičnosť;
 • stres;
 • mechanické efekty inej povahy;
 • nesprávna činnosť mazových žliaz;
 • zápalový proces v pokožke;
 • porucha obehu;
 • endokrinné patológie;
 • vystavenie chemikáliám na pokožke;
 • užívanie určitých liekov atď.

V závislosti od príčin akné sa zvolí potrebná liečba.

Môže zahŕňať použitie celej škály drog, a to ako vonkajších, tak aj vnútorných.

Ako sa zbaviť akné

Len lekár môže na základe výsledkov analýz pacienta vybrať spôsob liečby, najmä ťažkú ​​formu lézií akné.

Ak symptóm nie je spojený s patológiami vnútorných orgánov, terapia sa môže aplikovať pomocou externých prostriedkov, ako sú krémy, gély, obklady, pleťové vody atď.

Starostlivosť o problematickú pokožku

Foto: musíte sa postarať o problémovú kožu

Je dôležité nielen používať liečivé alebo tradičné prostriedky na zbavenie sa akné, ale aj starostlivosť o problémovú pokožku, a to:

 • denné pranie, s použitím prostriedkov vhodných pre typ pleti (je žiaduce zakúpiť si jednu značku pre všetky čistiace kroky);
 • nepoužívajte mydlo na umývanie;
 • Nepoužívajte alkoholické tinktúry a pleťové vody (zničí ochrannú vrstvu pokožky);
 • raz za týždeň vyčistite kožu drhnutím alebo preskakovaním, dodržiavajúc všetky odporúčania výrobcu výrobku;
 • 2-krát za týždeň, aby ste vyparili tvár pomocou misky liečivých bylín (sláčik alebo harmanček);
 • 1-2 krát za mesiac urobiť profesionálne čistenie tváre v salóne (nemôžete tlak akné sami);
 • Dodržiavať diétu, ktorá vylučuje alkohol, vyprážané, pikantné, pikantné, mastné a sódy;
 • používať recepty tradičnej medicíny pre starostlivosť o problematickú pleť (maska ​​s bobúľ, rakytníka, sedmokráska kože, ovsené vločky zakrpatených, vajcia maska, atď..).

Ak chcete dosiahnuť výsledky, hlavnú systematickú starostlivosť o problémovú pokožku a dodržiavanie všetkých odporúčaní.

Farmaceutické výrobky

Existuje niekoľko typov krémov a gélov, ktoré pomáhajú zlepšiť stav kože.

Môžu to byť antibiotiká, retinoidy, lieky na báze hliníka alebo zinku atď.

retinoidy

V skutočnosti sú retinoidy analógmi vitamínu A, ktoré majú živočíšny pôvod. V poslednej dobe je liečba akné týmito látkami veľmi populárna.

Ide o účinnú liečbu, aj keď má množstvo kontraindikácií.

Retinoidy sú veľmi výkonné a používajú sa len na lekársky predpis.

Foto: retinódy sa môžu používať iba vtedy, ak ich predpisuje lekár

Majú nasledujúce kroky:

 • normalizovať sekréciu kožného mazu;
 • pomáhajú pri regenerácii epidermy;
 • zmierniť zápal.

Takéto činidlá na vonkajšie použitie sa vyrábajú vo forme krémov a gélov.

Prvý by sa mal vybrať, ak:

 • pacient má suchú alebo citlivú pokožku;
 • epidermis potrebuje dodatočnú výživu;
 • pokožka je ľahko podráždená a zapálená;
 • nedochádza k porušeniu seboregulácie;
 • vek nad 30 rokov.

Gél by mal byť vybraný pre tých, ktorí:

 • mastná alebo zmiešaná pokožka;
 • rozšírené póry náchylné na upchatie;
 • existuje osobná preferencia použitia gélu na lepšiu penetráciu energie ako krém.

Hodnotenie lacných, ale účinných mastí na akné

S akné nielen dospievajúci, ale aj starší ľudia. Akné sa zvyčajne objavuje na tvári, ale môže postihnúť iné časti tela - pokožku hlavy, ramená, nohy alebo dokonca aj zadok. Ak chcete očistiť pokožku, použite krémy, roztoky alebo masti z akné. Kvôli obsedantnej reklame má každý vypočutie na názvy drahých produktov, ako je Zenerit alebo Basiron AC. Avšak v každej lekárni si môžete kúpiť lacné a účinné lieky, ktoré pomôžu vrátiť pokožke atraktívny zdravý vzhľad.

Pri kúpe masti alebo krému z akné a akné môžete dôverovať lekárnikovi a kúpiť lieky, ktoré odporúča. Ale je lepšie študovať inštrukcie a zloženie, spôsob aplikácie, možné vedľajšie účinky a kontraindikácie nezávisle.

Že liek pomohol odstrániť zápal a vyčistiť pokožku vyrážky, mal by mať niekoľko vlastností:

 • dezinfekčné prostriedky;
 • baktericídne;
 • bakteriostatický;
 • sušiace;
 • protizápalové;
 • uzdravenie.

Kvalitná masť zvyčajne obsahuje niekoľko účinných látok, ktoré spoločne poskytujú dobrý terapeutický účinok. Takéto zložky zahŕňajú:

 • síra;
 • zlúčeniny zinku;
 • kyselina salicylová;
 • gáfor;
 • mentol;
 • decht;
 • výťažky a výťažky z liečivých bylín;
 • antibiotiká a sulfónamidy.

V lekárňach existuje dostatok liekov na vonkajšie použitie, ktoré zodpovedajú týmto parametrom. Takmer všetky z nich sú vyrábané v domácom farmaceutickom priemysle a sú lacné.

Masť Višnevský bol vynájdený asi pred sto rokmi a pôvodne bol určený na liečbu hnisavých rán, vredov a popálenín. V dnešnej dobe sa používa na problémy s kožou: hnisavé pupienky, abscesy a bolesti. Liniment zahrieva oblasť lézie, urýchľuje "zrenie" zapáleného akné a uľahčuje uvoľnenie hnisu von. V niektorých prípadoch sa tvoriace akné pod vplyvom masti rozpúšťajú a nezostávajú žiadne stopy.

Základom prípravku sú prírodné zložky:

 • Birch decht - dezinfikuje a absorbuje tesnenia na koži;
 • xeroforma - má stierací, sušivý a antiseptický účinok;
 • ricínový olej - zmäkčuje hornú vrstvu epidermis, urýchľuje hojenie a opravu tkanív.

Višnevská masť sa má aplikovať bodovo na oblasť jedného pupienka alebo ich klastra. Lepšie je použiť obväz, ktorý pokrýva miesto zápalu s bavlneným kotúčom alebo gázou zloženou z niekoľkých vrstiev. Na fixáciu by ste mali používať pomôcku na bandáž a nechať bandáž na noc.

Linzový balzamik (podľa Višnevského) môže spôsobiť mierne sčervenanie a podráždenie pokožky tváre alebo tela. To nie je dôvodom na stiahnutie lieku. Účinné látky, ktoré tvoria liečivo, zvyšujú mikrocirkuláciu a spôsobujú spúšťanie krvi na povrch kože.

Ichthyol masť je pomenovaná hlavnou liečivou zložkou, ktorá sa získava z prírodných živíc. Ichthyol (ihtammol) má takmer rovnaké vlastnosti ako masť Višnevského:

 • odstraňuje zápal;
 • znižuje bolesť;
 • dezinfikuje a suší hornú vrstvu epidermis;
 • zmäkčuje tkanivá a uľahčuje stiahnutie hnisu;
 • aktivuje cirkuláciu krvi a lymfy;
 • obnovuje štruktúru kože a urýchľuje jej hojenie.

Ichthyol masť sa môže používať na liečbu subkutánnych pupienkov, komedónov a čiernych bodiek: ihtamol rozpúšťa kožný tuk a pomáha vyčistiť upchaté póry. Aby sa dosiahol požadovaný účinok, liek by sa mal aplikovať bod po bode na tvár, ktorý bol predtým vyčistený z kozmetiky. Je užitočné vytvoriť ochranný obväz, nechať ho aspoň pár hodín, najlepšie v noci.

Vypustený z infiltracie pupienka by sa mal umyť teplou vodou a miesto na preniknutie ošetriť chlórhexidínom. Toto riešenie je užitočné ako dezinfekčný a čistiaci prostriedok. Dekontaminácia rany môže byť a 3% peroxidu vodíka.

Levomekolová masť obsahuje antibiotikum Levomycetin, ktorý má antimikrobiálnu vlastnosť a ničí patogénne baktérie. Methyluracil, ktorý je súčasťou lieku, odstraňuje zápal, obnovuje tkanivovú štruktúru, urýchľuje hojenie. Dodatočná zložka polyetylénoxidu zvyšuje účinok účinných látok a urýchľuje vylučovanie hnisu.

Levomecol sa odporúča aplikovať bodovo, bez ovplyvnenia zdravých oblastí pokožky. Nepoužívajte liek s ekzémami, psoriázou a hubovými chorobami. V zriedkavých prípadoch môžu byť príznaky alergie: vyrážka, svrbenie, podráždenie. Ak sa objavia príznaky individuálnej neznášanlivosti, liek sa musí nahradiť iným liekom.

Namiesto lieku Levomecol môžete bezpečne používať Levometyl masť. Jeho zloženie je totožné a cena je takmer rovnaká.

Synthomycín, ktorý sa bežne nazýva syntetizujúca masť, je ďalším liekom, ktorý obsahuje antibiotikum s rovnakým názvom. Synthomycín dobre preniká do pokožky, neutralizuje a zabraňuje reprodukcii baktérií, odstraňuje staré a nové ložiská zápalu, čistí pokožku akné a post-akné.

Synthomycín sa môže aplikovať len naopak: aj keď sa na povrchu kože vytvára skupina vnútorného akné, každá z nich sa má rozmazávať oddelene. Treba mať na pamäti, že antibiotikum ničí nielen chorobné, ale aj "užitočné" baktérie, čo má za následok zníženú ochrannú funkciu pokožky a lokálnu imunitu. Nesmiešajte pokožku s žiadnymi kozmetickými výrobkami na starostlivosť o pokožku alebo nepoužívajte na otvorené rany.

Liečivo so sintomycínom je kontraindikované pri ochoreniach pečene, zlyhaní obličiek, porfýrii, krvných problémoch a individuálnej intolerancii. Tehotné a dojčiace ženy, rovnako ako tie, ktoré trpia ekzémom a psoriázou, by mali pred začatím liečby konzultovať s lekárom.

Antibiotikum erytromycín zo skupiny makrolidov je hlavnou zdravotnou zložkou tejto lacnej masti. Používa sa na kožné ochorenia, vrátane akné a mladistvej akné. Liečivo má antibakteriálny a protizápalový účinok a môže sa aplikovať až trikrát denne.

Liečba erytromycínovou masťou môže trvať niekoľko týždňov. Na zvýšenie terapeutického účinku sa liek môže kombinovať s inými vonkajšími prostriedkami, ale v tomto prípade by interval medzi užívaním rôznych liekov proti akné mal byť aspoň 1 hodinu.

Erytromycín nezlučiteľné s klindamycín, linkomycín a chloramfenikol (chloramfenikol), a to tiež znižuje účinok penicilínov a cefalosporínov. Ak máte vedľajšie účinky v podobe silného vysúšaniu pokožky, peeling, začervenanie, vyrážka alebo svrbenie o použití masti sa musí zlikvidovať.

Každá masť z akné, ktorá obsahuje antibiotikum, sa nesmie používať dlhšie ako 2-3 týždne. V opačnom prípade sa patogénne mikroorganizmy "používajú" na antibiotikum a liek stratí svoju účinnosť. Aby nedošlo k vyvolaniu rezistencie na liek, mal by sa používať v krátkych cykloch a striedať s masťami alebo krémami založenými na iných účinných látkach.

Masť so streptokidom je výborným antimikrobiálnym činidlom. Môže byť použitý pre:

 • purulentný zápal kože;
 • vulgárne akné;
 • impetigo;
 • varí;
 • carbuncles;
 • popáleniny;
 • infikovaných rán na tvári a tele.

Mazanie sa odporúča aplikovať obväz 1-2 krát denne. Medzi nežiaduce účinky sa môžu vyskytnúť nevoľnosť, vracanie, závraty, tachykardia, modrá kože a slizníc, znížená citlivosť končatín, zníženie počtu bielych krviniek v krvi. Je neprijateľné, aby drogu v prípade vážneho ochorenia obličiek a štítnej žľazy, precitlivenosťou na sulfónamidy.

Kyselina salicylová je vhodná na liečbu rôznych kožných ochorení:

 • čierne škvrny (komedóny);
 • biele a ružové akné;
 • pustuly a papuly;
 • varí;
 • kurie oká;
 • bradavice;
 • olejová seborrhea;
 • odrezkov lichen;
 • ekzém, psoriáza, ichtyóza.

Má antiseptický, protizápalový, čistiaci, sušivý a bieliaci účinok, takže sa často pridáva do kozmetiky určenej na starostlivosť o mastnú a problémovú pokožku.

Na lekárňových poliach môžete vidieť lieky s kyselinou salicylovou vo forme alkoholického 1- alebo 2% roztoku alebo hustého bieleho masti s iným obsahom hlavnej látky (2, 5 alebo 10%). Odporúča sa použiť bod po bode a pokryť oblasti s viacerými klastrami akné s tenkou vrstvou.

Alkoholický roztok kyseliny salicylovej môže byť použitý ako pleťové vody: čistí upchaté póry, ničí patogénne baktérie, normalizuje mazových žliaz a mazových sekréty znížiť. Neodporúča sa používať u pacientov so zlyhaním obličiek a individuálne neznášanlivosti, v priebehu tehotenstva a dojčenia.

Ak sa bublina s roztokom kyseliny salicylovej pridá jednou rozdrvenou tabletu streptocidu a levomiketínu, dostanete hovorca, ktorý nie je menej účinný voči známym drahým liekom.

Tento kopecký znamená, že kombinuje niekoľko zdravotníckych prvkov, s každodennou starostlivosťou vráti osobnosť čistotu a atraktívnosť. Len pred každým použitím sa musí injekčná liekovka s paličkou dobre pretrepať.

Záver Tsindol vyrába mnoho domácich farmaceutických spoločností. Skladá sa z jednoduchých a lacných zložiek, hlavnou účinnou látkou je oxid zinočnatý. Pred každým použitím sa suspenzia musí pretrepať tak, aby boli liečebné zložky rovnomerne rozložené v kvapaline.

Liek má priaznivý účinok na pokožku tváre a tela:

 • odstraňuje zápal;
 • zmäkčuje podráždené tkanivá;
 • dezinfikuje;
 • vysuší;
 • zabraňuje vzniku nových bolestivých útvarov.

Tsindol je absolútne bezpečné: môže byť použitý aj na liečbu detí s plienkovou vyrážkou, kurčaťom alebo dermatitídou. Jedinou kontraindikáciou je alergia na zlúčeniny zinku alebo iné zložky suspenzie. Kompozícia sa môže aplikovať na miesto zápalu až 4-6 krát denne, ponechať niekoľko hodín, potom opláchnuť teplou tečúcou vodou.

Tieto dve známe lieky sa používajú na liečbu akné po niekoľko desaťročí. Terapeutický účinok masti je spôsobený prítomnosťou oxidu zinočnatého a kyseliny salicylovej uvedenej vyššie.

Výsledkom je, že aplikácia masti zabraňuje rastu patogénnych baktérií, príznaky zápalu a podráždenie miznú, akné vymiznú bezo rany na tvári a hrubých jaziev. Spôsob aplikácie - trikrát denne.

Osvedčená sírová masť má vysokú antimikrobiálnu a antiparazitickú aktivitu. Jednoduchá síra, ktorá je jej hlavnou zložkou, odstraňuje zápaly, uscháva, urýchľuje regeneráciu a opravu tkaniva, odstraňuje po akné.

Liečivo je vhodné na liečbu akné, seborrhy, mykózy a psoriázy. Napriek skutočnosti, že účinná látka prakticky nevstupuje do systémového krvného riečišťa, je pre deti do 3 rokov zakázaná kyselina sírová.

Pre tvár s mastnou a problematickou kožou bude užitočné mydlo s mydlom z dechtu. Hnedá mydlo s charakteristickým zápachom alebo drahšou tekutou formou sa dá kúpiť v každej lekárni alebo v kozmetike a voňavkárni.

Antiseptické, antimikrobiálne, protizápalové a omladzujúce vlastnosti podsushivayuschee mydlo prikladá brezový decht - unikátny produkt suchou destiláciou kôry. To zlepšuje pleť s akné, a vyčistí póry, znižuje zápal a začervenanie čistí, reguluje sekréciu kožného mazu, urýchľuje hojenie drobných rán, má mierny analgetický účinok.

Keď sa mastná pokožka umyje dechtovým mydlom, odporúča sa denne ráno a večer, keď je suchá - raz denne alebo každý druhý deň, aby nedošlo k vysušeniu kože. Po každom umývaní je potrebné aplikovať na obličej výživný alebo zvlhčujúci krém.

Ruský balzam na gél obsahuje prírodný prebiotikum Biolin, ktorý neutralizuje patogény a vytvára priaznivé podmienky pre reprodukciu prospešných baktérií. Okrem biolínu obsahuje zloženie liečiva:

 • alantoín;
 • vitamín E;
 • zlúčeniny zinku;
 • oleje a výťažky z liečivých rastlín (levanduľ, čaj, strom, mlok, smrek, heřmánok, nechtík, aloe vera).

Úspešná kombinácia rastlinných a syntetických zložiek má dobrý terapeutický účinok:

 • normalizuje činnosť mazových žliaz;
 • očisťuje póry;
 • odstraňuje zápal;
 • uzdravuje rany;
 • vráti pokožku zdravý vzhľad.

Gél-balzam bude účinný pre mierne alebo stredne závažné akné, s ťažkou formou, budete potrebovať vymenovanie ďalších liekov vonkajšie alebo systémové akcie. Na dosiahnutie požadovaného výsledku musí byť Uricsept 911 aplikovaný na lézie 2 krát denne.

Krém indického farmaceutického priemyslu pomáha s rôznymi patologickými stavmi na koži, vrátane vysokého tuku a čiernych hláv. Vďaka prítomnosti rastlinných extraktov používaných v tradičnej indickej medicíne je zapálená pokožka dezinfikovaná, ochladená, zmäkčená a zvlhčená. Prírodné zložky odstraňujú svrbenie a podráždenie, normalizujú činnosť mazových žliaz, urýchľujú hojenie a obnovu štruktúry pokožky.

Pre mastnú pokožku je krém Boro Plus najvhodnejší na fialovú alebo zelenú. Môže sa aplikovať tenká vrstva až trikrát denne v problémových oblastiach a tiež sa používa v zdravých oblastiach namiesto bežnej kozmetiky.

Zoznam lacných liekov na akné bude nekompletný bez krémového gélu Sledotsid. Je určený nielen na liečbu akné, ale aj na odstránenie jej účinkov - stopy, škvrny a jazvy po akné, ktoré sa nazývajú pošva.

Krém sa skladá z kyseliny hyalurónovej, vitamíny E a C, sa ióny striebra a rastlinných extraktov - arniky, Hamamelis, magnólie kôry, tea tree, oranžovej a zelenej riasy. Vďaka kombinácii prírodných zložiek sa tulene rozpúšťajú, pigmentácia zmizne, pokožka sa rýchlo obnoví, získa zdravú textúru a farbu.

Sledotsid by sa mal aplikovať na zvyšné miesta po zápaloch s tenkou vrstvou 2-3 krát denne a nechať sa až do úplného vstrebania krému.

Kozmetická čistiaca koža 3 v 1 od spoločnosti Garnier sa dá zakúpiť nie v lekárni av obchode. Zahŕňa:

Kombinácia liečivých a starostlivých zložiek umožňuje používať výrobok ako čistiaci drôt alebo masku. A v tomto prípade a v inom prípade naneste liek na čistú vlhkú tvár a opláchnite po 3-5 minútach.

Výrobca tvrdí, že 3-v-1 môže byť použitý ako gél na pranie, ale podľa mnohých recenzií to nie je najlepšia voľba. Ale ako sú výrobky masku alebo kefovanie dostatočne účinné. Vďaka systematickému použitiu je pokožka očistená od čiernych škvŕn, mastného lesku a akné.

Pokožka vysušuje, takže po každom použití sa odporúča na tvár použiť hydratačný alebo výživný krém.

Krémová gélová línia "Pred a po" je určená na starostlivosť o problémovú pokožku a boj proti akné. Čistí dobre hornú vrstvu epidermis, eliminuje vyrážky, reguluje produkciu žliaz v sebu, zabraňuje objaveniu sa nového akné. Zloženie anti-akné krému "Pred a po" obsahuje vitamín E, kyselinu citrónovú a tradičné rastlinné výťažky (sekoj, arnica, aloe vera, nealkohol, zelený čaj).

Ďalší lacný anti-akné krém nazývaný Priztin, ktorý vyrába indický farmaceutický priemysel, dokáže poraziť akné a eliminovať akné na tvári. Vo svojom zložení je zinok, gáfor, oleje a extrakty z liečivých rastlín. Droga nemá žiadne kontraindikácie a nie je návyková, takže sa môže uchádzať dlhšie.

Koža okamžite reaguje na poruchy v práci ľudských orgánov a systémov. Výskyt akné v dospievaní alebo počas tehotenstva je znakom hormonálnej úpravy. Keď vyrastie alebo po narodení dieťaťa, pokožka sa očistí od akné a vráti sa do normálu. Pomôžte jej v tomto môže byť pomocou cenovo dostupných liekov alebo kozmetiky.

Ak liečba neprinesie hmatateľné výsledky, je potrebné konzultovať s dermatológa a podrobiť sa testu, lebo príčinou akné môžu byť vážne ochorenia, ktoré ľudia ani nehádajú.

Gély z akné - typy, účinnosť

Pre pokožku, ktorá je náchylná na tvorbu akné, prinajmenšom rolu zohráva včasné a správne čistenie. Gél na umývanie, hlboké očistenie pokožky, dokonale prispôsobené každodennej starostlivosti. Aké gély pre akné sú?

Problémy spôsobené akné na tvári, často začínajú čistiť pomocou kozmetických gél-ako opravné prostriedky a lekárske. Ako príklad je možné uviesť kozmetický gél na umývanie (gél peeling), terapeutické gély zvyčajne obsahujú antiseptiká, antibiotiká alebo antibakteriálne látky, ktoré by nemali byť zmyť.

Foto 2 - Kozmetické gély na umývanie Foto 3 - Gély na umývanie sú liečebné

Gél z akné na tvári

Prípravky vo forme gélu, ktoré sú k dispozícii na liečbu vyrážok na tvári, sú dosť.

Podmienečne je možné ich rozdeliť do niekoľkých hlavných skupín:

 • retinoidy; Fotka 6 - Retinoidy
 • gély s antibakteriálnymi vlastnosťami; Foto 7 - Gély s antibakteriálnym účinkom
 • obsahujúce kyselinu azelaovú;
 • podpora hojenia, sušenia a dezinfekcie kože.

Dalacinový gél

Účinnou látkou dalacinu je antibiotikum klindamycín. To je trochu podobné Zinerit na spektrum jeho vplyv. Dokonale sa vyrovná s malými prejavmi akné, aj s vriacami. Vlastne, ako každé antibiotikum, má byť predpísané iba lekárom.

Foto 9 - Dalacinový gél, účinok

varovanie: Krém na akné sa nevzťahuje, len gel! Liečivo vo forme krému sa používa len vaginálne!

Foto 10 - Použitie Dalacinu proti akné Foto 11 - Dalacin - účinnosť lieku

Metrogyl Gel

Obzvlášť populárny v boji proti kožným problémom bol gél metrogil z akné, ktorý spája cenovo prijateľnú cenu a účinnú akciu. Metrogil gél proti akné boja cez metronidazolu, ktorý má antibakteriálne a antiprotozoálne vlastnosti voči rôznym mikroorganizmom, a viesť k ich smrti. Keď používate metrogil, môžete použiť aj kozmetické prostriedky na starostlivosť o pleť (kefky alebo gély na pranie).

Foto 13 - Metrogylový gél, účinok

Mimochodom, málo vie o liečbe takýchto dentálnych liečiv ako metrogyl denta. A má metrogil dent pomoc s akné, alebo je to len povesť? Kompozícia je podobná, čo znamená, že účinok liečiva je založený na rovnakom chemickom účinku na baktérie ako v metrogylovom géli. S tým rozdielom, že metrogylový gél nemusí byť po aplikácii omývaný a metrogyl denta by sa mal niekoľko minút držať a pokožku vyprať.

Foto 14 - Použitie Metrogyl Gel proti akné Fotka 15 - Metrogylový gél - Účinnosť lieku

Gél na umývanie

Gély na pranie - najlepšia možnosť každodennej starostlivosti o problémovú kožu. Medzi existujúcou rôznorodou liečivou a dekoratívnou kozmetikou nie je ťažké si vybrať niečo vhodné pre váš typ pleti.

Bolo by múdrejšie, aby sa v kompozícii nástroja nepodliehali parfumovým kompozíciám, ale venujte pozornosť zložkám:

 • proti akné; Foto 16 - Gél proti akné
 • proti mastnému lesku; Foto 17 - Gél proti mastnému lesku
 • zúženie pórov. Foto 18 - Zúžené gély

Gély na pranie sú určené pre rôzne typy pleti a rôzneho veku. Pre dospievajúcich je vhodnejší gél na umývanie obsahujúci brúsne častice. Prechádzajú hlbšie do pórov, očisťujú, odstraňujú mŕtvu vrstvu dermis. Tento gél dobre pokožka matiruet a bojuje s mastným leskom. Často tento gél obsahuje zinok alebo kyselinu salicylovú, triclosan.

Pre citlivú pokožku tieto gély nefungujú, nadmerne ju osušia. Zrelšia pleť vyžaduje väčšiu vlhkosť, takže pre ňu - gély s éterickými olejmi.

Foto 20 - Účinnosť gélu na umývanie

dôležité: Pri výbere gélu na umývanie musíte určiť svoj vlastný typ kože. Je tiež potrebné zistiť, že je to otázka výberu zvyčajného gélu na umývanie alebo prostriedkov na pranie, čistenie a odchod alebo starostlivosť súčasne? Tým ušetríte čas a peniaze.

Salicylická gél proti akné a akné

Šalicylový gél proti akné je žiaduci, aby sa naniesol cez noc: pri aplikácii produkt vytvára film. Účinok gélu je založený na antibakteriálnych vlastnostiach kyseliny salicylovej, ktorá vysušuje zápal. Najmä ak máte čas okamžite použiť gél!

Foto 22 - Salicylový gél, účinok

Pri rozsiahlych problémových oblastiach nemožno od neho očakávať okamžitý účinok, funguje to pomaly, ale isto. Samozrejme, všetko závisí od jednotlivých vlastností tela, ale pravidelná aplikácia výrazne zlepší stav pokožky, vyčistí čierne bodky a obnoví tvár. Koža nie je nadmerná!

Foto 23 - Účinnosť salicylového gélu Foto 24 - Salicylový gél - účinnosť lieku

Skinoren

Kyselina azelaínová - hlavná zložka krémovej a gélovej pokožky. Táto kyselina normalizuje mazových žliaz, a lieči akné komedóny, pôsobí proti akné (alebo skôr zabráni ich vzniku) a postacne. Ale krém (masť) a gél majú určité rozdiely v ich zložení. Má skinoranový gél ochranu proti akné lepšie ako krém?

Faktom je, že krém s kyselinou azelaínovou je o 0,05 gramov viac ako v géli. Okrem toho existujúce rozdiely v kompozícii umožňujú gélu liečiť rosaceu a obyčajné akné a krém môže navyše pomáhať aj pri ošetrovaní pigmentovaných škvŕn (bohužiaľ len epidermálneho typu). Preto pri výbere medzi gélom a krémom sa musíte zamerať výlučne na typ pokožky.

Foto 27 - Skinoren - účinnosť lieku

A krém a gél sa nielen potýka s akné (v závislosti na aplikácii na kožu po dobu najmenej 90 dní), ale vzhľadom k prítomnosti kyseliny azelovej, ničiť príčinu akné - baktérie.

Fotka 28 - Skinoren účinne pomáha pri akné

metronidazol

Metronizadol je gél s akné, ktorý má antioxidačné vlastnosti. Jeho účinná látka - metronidazol - zvláda s rozaceou, má liečivé účinky, nie je divu, že sa používa pri liečbe preležanín a vredov predkolenia. Pri aplikácii je nepostrádateľná na koži, nepožíva oblečenie a je dôležité, že po jej aplikácii môžete použiť kozmetiku. Ako užívať metronizadolový gél? Tenká vrstva sa rozložila na postihnutú oblasť pokožky dvakrát denne. Kurz terapie proti akné bude od mesiaca po štyri. Prvé pozitívne výsledky sa zvyčajne objavujú po trojtýždňovej aplikácii.

Foto 30 - Metronidazol, účinok

Zvedavý z akné

Dobre sa usadil v rôznych typoch akné a gélu z akné Zvedavý.
Vzhľadom k zinku a kyseliny hyalurónovej - hlavných zložiek gélu - úspešne podzhivlyaet stopy vyrážky, zlepšuje krvný obeh, obnovenie kožných buniek do postihnutých oblastí, a to aj znižuje symptómy jazvy, vyhladenie jeho povrch. Nepochybnou výhodou tohto lieku je takmer úplná absencia alergických reakcií.

Solkoseryl z akné

Solkoseryl je liek, ktorý sa vyrába dialýzou z teľacej krvi. Dialýza, ktorá je súčasťou solcoseryl, má aktívny vplyv na bunkové delenie a regeneráciu buniek, zlepšuje metabolické procesy, ktoré stimulujú glukózy a kyslíka spotreby na bunkovej úrovni, obnovuje bunkového dýchania. Tento gél z akné je nenahraditeľný pri liečbe post-akné kvôli svojim jedinečným schopnostiam. Po nasadení akútnej fázy používanie gélu zabraňuje vzniku jaziev a rastu tkaniva jazvy. Navyše už existujúce jazvy sú zjavne vyhladené. A vo všeobecnosti pokožka na tvári po aplikácii Solcoseryl vyzerá svieža a vyhladená. Gél sa môže používať vo všetkých štádiách liečby, ale tento prípravok neobsahuje ani antiseptiká, ani antimikrobiálne zložky, a preto sa môže použiť len ako dodatočné prostriedky.

Foto 34-Selcoseril, efekt

Clindamycinový gél z akné

Clindamycinový gél z akné je založený na antibiotike klindamycíne. Tento liek má bakteriostatický účinok a pôsobí iba na baktérie. Aplikuje sa lokálne na zameranie zápalu, bojuje s pôvodcom infekcie. Rovnako ako akékoľvek antibiotikum vyžaduje pred použitím radu lekára.

Fenistil gél z akné

Fenistil gél z akné sa dobre vyrovná s erupciami, znižuje zápal, sčervenanie a slinivé zápalové oblasti. Fenistil pomôže zvládať najmä alergické vyrážky, najmä ak sú červené (alebo ružové) a svrbenie. Gél zníži opuchy a svrbenie. Reliéf sa okamžite ucítil, zatiaľ čo nemá zápach alebo jasnú farbu. Rýchlo vstrebáva. Liečba však nebude vyliečiť hormonálne erupcie alebo akné súvisiace s narušením vnútorných orgánov.

Fotka 36 - Fenistil gél z akné, efekt

Enterosgel z akné

Enterosgel - liek, ktorý pomáha odstraňovať patogénne látky a toxíny z tela, sa úspešne aplikuje proti akné. Charakteristickou vlastnosťou gélu je absorpcia len "zbytočných" výrobkov a všetky "potrebné" zostávajú v tele. Liečivo nie je absorbované, nelepí sa na steny čriev, ľahko sa pohybuje a prirodzene odstraňuje toxíny z tela. Lekár určí: ako užívať liek, ako dlho trvá liečba (závisí to od dôvodov použitia Enterosgelu).

Regetsin

Je široko používaný ako na liečbu akné, tak na prevenciu výskytu akné. Používa sa proti zápalu s antibakteriálnym a regeneračným účinkom. Neexistuje žiadny zápach, je dobre absorbovaný. Regecín je dobrý ako nezávislý prostriedok a pri komplexnej liečbe pokročilých zápalových procesov kože.

Foto 40 - Regecín, účinok

Azelik

Gél Azelik v kompozícii obsahuje kyselinu azelaovú. Antiseptikum zlepšuje exfoliáciu.

Obrázok 42 - Azelik, účinok

Azelik sa používa na odstránenie rôznych problémov súčasne:

 • zúženie a čistenie pórov od čiernych bodiek;
 • výrazné zníženie lesklého lesku pokožky tváre;
 • vyhladzovanie tkaniva jazvy.

dôležité: Mnoho gélov na liečbu akné obsahuje silné zložky. Nezabudnite konzultovať s dermatológom, nepoužívajte ich sami!