Hlavná

Ovčie kiahne

Krémy a gély na kožné alergie

vonkajšie použitie činidiel, ako sú krémy, masti alebo gély, sú menovaní kožných prejavov alergií - v rôznych formách kontaktná alergia, dermatitída, žihľavka, reakcie na hmyzie uhryznutie, atď

Zodpovedá ich činnosť zameraná na odstránenie svrbenia, opuchu; hydratáciu a ochladenie pokožky, ako aj zastavenie zápalových procesov. Tieto lieky sú liečivé aj kozmetické.

To neznamená, že ich môžu nahradiť konvenčné kozmetické výrobky - maskovať alergie s tonálnym krémom alebo práškom samozrejme môžete, ale len jeho veľmi slabé formy. V tomto prípade bude účinok pozorovateľný iba zvonku a iné príznaky spôsobené alergiou (svrbenie, pálenie) kozmetiky nemožno odstrániť a dokonca ich vylepšiť.

Hlavné rozdiely

Často nesprávne uvádzajú všetky prípravy tejto skupiny na "masti", zrejme založené na podobnosti ich konzistencie.

V skutočnosti, masť je významne odlišný od krémovo masti sa zvyčajne vykonáva na základe tuku, čo je dôvod, prečo sa vytvára súvislý film na pokožke. Súčasne tukovou bázou zle absorbovaná do kože, a účinných zložiek masti naopak, majú najvyššiu rýchlosť penetrácie, ktoré kladie masť na prvom mieste v účinnosti medzi týmito typmi liečiv.

Krém na alergiu na kožu sa vyrába na báze olejov, vďaka čomu:

 • dobre absorbované pokožkou,
 • takmer bez zanechania stopy,
 • a tiež schopný udržať si dlhú dobu vo svojich horných vrstvách.

To vysvetľuje jeho výrazné miestne pôsobenie, ale slabo sa prejavujúce systémové, pretože hĺbka penetrácie je menšia ako hĺbka masti.

Gél zvyčajne neobsahuje tuky a oleje. Absorbuje ešte lepšie a nezanecháva stopy na koži. Okrem aktívnych zložiek má väčšina gélov vynikajúce zvlhčovacie vlastnosti, ktoré sú súčasne kombinované so sušením.

Populárne krémy a gély

Krémy a gély sú rozdelené do kategórií v závislosti od oblasti použitia. Nižšie sú uvedené niektoré bežne používané nástroje.

Krém na alergiu na tvár

 • La Cree;
 • Advantan;
 • Beloderm;
 • flutsinar;
 • Elokim;
 • aktovegin;
 • Elidel;
 • Latikort;
 • Afloderm;
 • Bepanten;
 • Skin-Cap;
 • Gistan-H.

Gély z alergie na tvári

 • flutsinar;
 • aktovegin;
 • solkoseril;
 • Soventol;
 • Fenistil;
 • Psili balzam.

Odstránenie svrbenia

Antipruritické účinky (okrem hlavného) majú mnohé z vyššie uvedených liekov.

Odrody krémov a gélov

Okrem základných rozdielov v základe (a mechanizme účinku) sú gély a krém na alergiu rozdelené na dve kľúčové kategórie: hormonálne a nehormonálne. To určuje silu ich činností, súbor vedľajších účinkov a ďalšie dôležité parametre.

nehormonálnu

Tieto lieky sú všeobecne považované za bezpečnejšie na použitie, skôr než obsahujúce hormóny, pretože nemajú môžu spôsobiť závažné nežiaduce účinky alebo významne ovplyvňujú činnosť organizmu (hormóny je známe, že hrajú dôležitú úlohu takmer vo všetkých životných procesov prebiehajúcich).

Aj nehormonálne fondy sú ďalej rozdelené do niekoľkých podkategórií, ktoré vychádzajú zo smerovania hlavného konania.

antihistaminiká

Toto je poddruh nehormonálnych liekov, ktorých hlavným účinkom je priame odstránenie príznakov alergie. Ďalšie účinky sú menej výrazné alebo sa nemusia prejaviť vôbec.

Známym liekom pre túto kategóriu je Fenistil-gél.

protizápalový

V tomto prípade meno hovorí samo za seba. Hlavným účinkom je odstránenie zápalových procesov, ktoré často sprevádzajú alergickú reakciu. Preto sa zvyčajne používajú, keď sa vytvrdí akútna forma alergie a sekundárne príznaky sa musia odstrániť.

Ako príklad takejto drogy možno uviesť krém La Cree.

La Cree je krém na báze rastlinných extraktov na zmiernenie zápalu, sčervenania a odlupovania kože. Tiež zmäkčuje pokožku a má antibakteriálny účinok.

obnovenie

Táto skupina zahŕňa aj liečivé látky, ako aj produkty, ktoré majú výrazný kozmetický účinok: zvlhčovanie, zmäkčenie atď. Sú zamerané hlavne na zlepšenie celkového stavu pokožky a urýchlenie jej regenerácie po eliminácii alergickej reakcie.

aktovegin

Vzťahuje sa na skupinu liečiv, ktoré stimulujú regeneráciu. Urýchľuje proces hojenia a regenerácie pokožky v postalergickom období.

solkoseril

Liečivo na liečbu kožných ochorení. Rovnako ako predchádzajúca, môže byť predpísané pre ťažké kožné príznaky alergickej reakcie na urýchlenie liečenia.

Spôsob aplikácie: 2-3 krát denne, aplikovaný priamo na poškodené oblasti. V zriedkavých prípadoch je možná alergia na liek.

Hormonálny alergický krém

Tieto lieky sú založené na kortikosteroidoch. Ich hlavnou výhodou je vysoká účinnosť (ktorá sa však líši v závislosti od konkrétneho názvu lieku), ako aj veľmi rýchly čas pôsobenia.

Najčastejšie sú kortikosteroidy predpísané pri ťažkých akútnych formách alergie, keď sa nepodarilo dosiahnuť potrebný terapeutický účinok inými spôsobmi. Používanie sa pravidelne neodporúča, je tiež nežiaduce používať ich na liečbu detí.

Okrem uvedených nedostatkov môže existovať množstvo vedľajších účinkov, ale alergická reakcia na hormóny je zriedkavá.

Známe lieky tejto skupiny sú:

Advantan

Účinne eliminuje zápalové a alergické kožné reakcie, je tiež účinná proti svrbeniu a podráždeniu pokožky. Má analgetický účinok.

Spôsob aplikácie: liek sa aplikuje raz denne s tenkou vrstvou v miestach postihnutých alergiami.

 • U dospelých: trvanie kontinuálnej liečby liekom Advantan nesmie presiahnuť 3 mesiace.
 • Pre deti sa používanie odporúča dlhšie ako 1 mesiac za sebou.

Názory a recenzie: odborníci považujú Advantan za nevhodnú pre liečbu dospelých. Zároveň jej použitie pri liečbe detí vykazuje dobré výsledky. Medzi pacientmi je približne rovnaký trend, s ktorým je jasné, že to je hlavne pre deti i cez prípravku patriaceho do hormonálnych látok.

flutsinar

Liečivo je veľmi silné, používa sa pri ťažkých formách alergie sprevádzané viacerými zápalovými ložiskami. Je schopný účinne fungovať aj pri absencii pozitívnych výsledkov s použitím iných kortikosteroidov.

Spôsob aplikácie: aplikovaný na postihnutú oblasť 1-2 krát denne (ale nie viac ako 2 g / deň). Zvýšenie účinnosti aplikácie pod obväzom.

Celková dĺžka liečby by nemala presiahnuť 1-2 týždne. Pri aplikácii na pokožku tváre - nie dlhšie ako 1 týždeň.

Názory a hodnotenia lekárov zaslúžila pochvalu pre účinnosť lieku, a nie bez dôvodu, sa domnievajú, že jeho žiadosť musí byť zo závažných dôvodov (závažné prípady alergie, neúčinnosti liečby bezpečnejšími vozidlami, atď).

Zo strany pacientov existuje mnoho negatívnych recenzií spôsobených hlavne negramotným samoliečaním alebo nedodržaním odporúčaní lekára, čo naznačuje, že pri používaní tohto lieku je potrebná mimoriadna opatrnosť. Ďalšia časť revízie silne pozitívne a hovorí hlavne o rýchlu akciu a vysokou účinnosťou.

Alergia na vonkajšie prostriedky

Stáva sa, že použitie jedného z týchto prostriedkov vyvoláva lokálnu alergickú reakciu (zriedkavo spôsobuje systémovú reakciu). Najčastejšie je možná alergia na nehormonálne lieky.

V takom prípade by ste mali okamžite prestať používať, umyť zvyšky gélu alebo krému a alternatívne vyskúšať ďalší krém z alergie na kožu, ktorá má odlišnú zloženie. Najjednoduchší spôsob, ako to nájsť, je konzultácia s odborníkom.

Ceny a efektívnosť

Cena krémov a gélov nezávisí od ich hlavnej kategórie. Hormonálne aj nehormonálne lieky sú približne v rovnakom cenovom rozpätí.

Preto účinnosť týchto typov liekov nie je závislá od ich nákladov, rovnako účinná môže byť ako liek na 100 rubľov a 400 rubľov. Závisí len od zloženia - ako už bolo spomenuté, hormonálne prípravky vo všeobecnosti vykazujú veľkú silu pôsobenia, zatiaľ čo ich cena je približne rovnaká ako u iných liekov.

Čo masti a krémy pomáhajú s alergiami

Sieť farmaceutických firiem dnes dobre znáša predaj antihistaminík a to je dôsledkom toho, že každý deň sa rýchlo rozrastá počet pacientov v dermatologických oddeleniach nemocníc, ktorí trpia rôznymi formami alergií. Obzvlášť znepokojujúca je skutočnosť, že alergie medzi mladou generáciou je mnohonásobne väčšia ako u dospelých kontingentov ľudí. Ako vysvetľujú odborníci tento trend? Jedným z najdôležitejších faktorov provokatérov podľa ich názoru sú:

 • nepriaznivé atmosférické prostredie nasýtené výfukovými plynmi, toxický odpad z priemyselných podnikov;
 • vzhľad domácich trhov lacného textilu, ktorý pozostáva z 80-100% syntetických vlákien, impregnovaných všetkými druhmi chemických zlúčenín;
 • zneužívanie nezdravých potravín, ktoré prevažujú nad užitočnými druhmi potravín v potravinovom sortimente miestnych predajní;
 • rozšírené používanie domácich výrobkov s ťažkým chemickým obsahom, negatívne ovplyvňujúce ľudské zdravie, ako aj používanie rôznych typov kozmetiky s hyperalergénnymi kompozíciami v domácnosti.

Telo dieťaťa - to je ešte vznikajúce biologický systém, ktorý je nesmierne zraniteľné voči účinkom silného antigénov, najmä ak sa dostane do kontaktu s nimi neustále. Nadmerný príjem dráždivých látok nemôže ovplyvniť ochranný mechanizmus. Imunitné oddelenie zodpovedné za neutralizáciu cudzích telies sa aktivuje a vyvoláva zvýšenú prácu žírnych buniek. Tento proces podporuje transformáciu histamínu na aktívny stav, čo vedie k nevratným poškodeniam rôznych tkanív tela.

Ako deti a dospelí, prejavy alergie bez pozornosti nemožno ponechať, aby nepoškodili telo ešte viac. Preto musí každá alergická osoba v prvom rade zabrániť prístupu antigénov k osobnému biologickému priestoru a úplne obmedziť kontakt s nimi. Toto je povinné pravidlo, bez ktorého by sa jednoducho nevyskytla náležitá úľava symptómov. A samozrejme, zavedenie stravovacieho stola hrá špeciálnu úlohu pri liečbe alergických lézií, najmä ak tieto produkty spôsobujú patologický proces.

Pri rôznych formách alergie existuje spôsob liečby, teda súbor liekov určených na boj proti podráždeniu v určitej oblasti tela. Najčastejšie alergia ovplyvňuje pokožku, napríklad sa často vyskytuje pri vonkajšej interakcii chemickej zložky s pokožkou. Okrem toho po zavedení tráviaceho alergického patogénu do gastrointestinálneho traktu pokožka pokrýva tiež - sú pokryté škvrnami, pľuzgiermi alebo netolerovateľnou svrbivou vyrážkou. Na zmiernenie zápalu a svrbenia je ťažké urobiť bez pomoci masti a krémy alergie.

Mäkké formy liekov reprezentovaných krémy, gély, masti, efektívne vysporiadať s dermatologickými problémami, ale pred ich použitím je potrebné starostlivo zvážiť anotáciu na lieky. Akýkoľvek liek takmer vždy má nielen vedľajšie účinky, ale celý rad kontraindikácií. Niektoré antialergické zlúčeniny, ktoré neznie absurdne, môžu samy o sebe pôsobiť ako antigény. Mnoho masti a krémy, cez lokálne použitie, je prísne zakázané použiť pre dojčatá kvôli veľkému obsahu silných aktívnych zložiek.

Lieky, ktoré sa vyrábajú v miernych formách, sú rozdelené do dvoch typov liekov:

 • hormóny;
 • nehormonálnu.

Hormonálna typ - všetky prostriedky, ktoré sú založené na alebo vo vysokom množstve derivátov ľudského hormónov alebo umelé látky, podobné funkcie na prírodné hormonálnych látok. Tieto lieky majú veľmi rýchly liečebný účinok, ale ich použitie nie je vždy bezpečné. Okrem toho tento druh liekov potláča príznaky vo väčšej miere, ale nezabraňuje príčine patológie.

Nehormonálny typ - to sú všetky ďalšie lieky, v ktorých neexistujú žiadne syntetické ani prírodné hormóny. Môžu obsahovať ako jednu účinnú látku s určitým spektrom účinkov a komplex biologických zložiek s rôznymi vlastnosťami.

Zvážte najobľúbenejšie lieky na vonkajšie použitie z nehormonálnej a hormonálnej série.

Masti a krémy z alergií z nehormonálnych sérií

Miestne postupy prostredníctvom nehormonálnych farmakologických produktov sa úspešne používajú pri porážke epidermálnych tkanív v dôsledku alergických patológií, ako je žihľavka alebo alergická dermatitída. Nehormonálne masti a krémy produkujú antihistaminový účinok, majú protizápalové a regeneračné účinky.

Prakticky všetky mäkké formulácie z tejto klasifikácie môžu byť použité deťmi, ktoré začína už od dvoch rokov. V inštrukciách niektorých masti alebo krémov z alergií sa uvádza, že tento liek nie je možné liečiť deťmi. Ale pre deti sú absolútne bezpečné. Nižšie sú uvedené najznámejšie prípravky v mäkkej forme s antialergickým zložením.

Fenistil gél

 • Biologicky aktívna zložka: demenovaný maleát.
 • Terapeutické stretnutia: Kožné zápalová reakcia v dôsledku alergie (ekzém, žihľavka, dermatitída), a fotodermatitída a reakcie na bodnutie hmyzom.
 • Negatívne účinky: sa prejavuje v zriedkavých prípadoch a prejavuje sa v raste pálenia a svrbenia, opuchu postihnutých tkanív, vzhľadu peelingu.
 • Dôležité odporúčania: je kontraindikované používať gél pre dojčatá, ktoré ešte nie sú staré 1 mesiac; Liečba postihnutej oblasti sa môže uskutočniť iba vtedy, ak na nej nie sú krvácajúce rany; Nemôžete ísť von na otvorené slnko s dieťaťom, na ktorého tele je použitý gél.
 • Odhadované náklady: 304 - 540 rubľov.

Krém alebo masť Gystan

 • Biologicky aktívna zložka: bitúmen antihistamínovej látky, olej z púčiky ľalie z údolia, extrakty liečivých rastlín, silikónový olej.
 • Terapeutické stretnutia: alergické kožné lézie s urtikáriou, ekzém, neurodermatitída, príznaky atopickej dermatitídy - močového mechúra a nodulárnych vyrážok, edém, hyperémia, závažné svrbenie.
 • Negatívne účinky: veľmi zriedkavo miesto môže mať konkrétny prípad intolerancie na bitulín alebo pomocné látky, ktoré tvoria liek.
 • Dôležité odporúčania: osobitná pozornosť by sa mala venovať názvu lieku, má jedno slovo "Gistan". Na trhu je takisto produkt s podobným názvom "Gistan-N", ale s úplne opačným zložením (týka sa série hormonálnych liekov), ktoré je pre deti nebezpečné!
 • Odhadované náklady: 163-200 rubľov.

Krémový krém (pokožka)

 • Biologicky aktívna zložka: perithionát zinočnatý.
 • Terapeutické stretnutia: alergická dermatóza, opuch a svrbenie kože, psoriáza, bakteriálne kožné infekcie, hubovitá seborrhea.
 • Negatívne účinky: v pomerne zriedkavých prípadoch, ale môže existovať alergia na perithionát zinku.
 • Dôležité odporúčania: v niektorých neoverených zdrojoch sa hovorí o udržiavaní hormónu v kožnej hlave z viacerých steroidov - klobetasol vo forme propionátu, ktorý je kontraindikovaný na použitie v detstve. Spoľahlivosť tejto viery zostáva veľmi pochybná, pretože výrobcovia liekov túto látku neuvádzajú v krémoch.
 • Odhadované náklady: pre 15 g krému je možné zaplatiť z 784 rubľov. až 1010 rubľov.

Elidel Cream

 • Biologicky aktívna zložka: biologická látka, ktorá je derivátom makromolaktámu ascomycín (pimekrolimus).
 • Terapeutické stretnutia: alergická dermatóza, difúzna neurodermatitída, ekzém moknushchie.
 • Negatívne účinky: v prvých dňoch použitia mäkkej kompozície na koži, ktorá bola namazaná krémom, môže dôjsť k opuchu, pálenie, spláchnutie, svrbenie. Boli zaznamenané jednotlivé prípady vývoja pyodermy a výskytu intenzívnej pigmentácie.
 • Dôležité odporúčania: je zakázané vykonávať lokálnu terapiu na koži dieťaťa, ktorého vek je kratší ako 3 mesiace. Prípravok má fotosenzibilizačné vlastnosti, preto nie je možné vystaviť kožu namočenú Elidel na slnečné žiarenie.
 • Odhadované náklady: 914-1140 rubľov.

Desitín (masť)

 • Biologicky aktívna zložka: oxid zinočnatý (ZnO), olej z tresčej pečene, lanolín.
 • Terapeutické stretnutia: zápal kože v dôsledku vyrážky plienky, alergická dermatóza, poškodenie kože spálenou horúčkou, difúzna neurodermatitída, mokrý ekzém a podráždenie spôsobené kriedou.
 • Negatívne účinky: žiadny.
 • Dôležité odporúčania: nepoužívajte masťovú kompozíciu na silné purulentné lézie, také zápalové ložiská vyžadujú predovšetkým antibiotickú liečbu.
 • Odhadované náklady: 273-389 rubľov.

Altan masť

 • Biologicky aktívna zložka: antimikrobiálna látka rastlinného pôvodu získaná z kužeľov lepkavej olše - alantanu.
 • Terapeutické stretnutia: dermatologické kožné lézie, alergická dermatitída, pyodermia, purulentný zápal, spálenie.
 • Negatívne účinky: existuje malá šanca na rozvoj alergických reakcií spôsobených precitlivenosťou tela na špecifické zloženie masti.
 • Dôležité odporúčania: neodporúča sa používať tento prostriedok proti hojeniu rán deťom do 9 rokov, tehotným ženám a tiež počas laktácie.
 • Odhadované náklady: 80-125 rubľov.

Masti na báze panthenolu

Mäkké formulácie, ktoré obsahujú analóg vitamínu B5 (panthenol), môžu rýchlo urýchliť epitelizáciu a zjazvenie podráždenej kože. Tieto dávkové formy sú skvelé na liečbu alergického ekzému, ktorý je komplikovaný ťažkým hnisom a zápalom.

Takéto vonkajšie prípravky sú zvlášť nepostrádateľné na liečenie alergických lézií u malých detí. Deti, ktoré majú svrbiace erupcie, sa nemôžu ovládať sami a niekedy si poškriabajú kožu, takže sa na nej objavia praskliny a hnisavé útvary. Masť na báze panthenolu pomáha rýchlo odstrániť obsedantné svrbenie, eliminuje zápalové zaostrenie a prispieva k skoršej regenerácii epidermy.

Najefektívnejšie a najbezpečnejšie výrobky obsahujúce účinnú formu panthenolu zahŕňajú tieto masti a krémy:

 • Bepanten - Liečivo sa používa na akúkoľvek dermatologickú patológiu spôsobenú alergiami, ako aj popáleniny, plienkovú vyrážku, plienkovú dermatitídu, mokré rany;
 • La Cree krém - krém s jemnou textúrou je úplne bezpečný pre deti a môžu byť použité pri liečbe alergickej dermatitídy, ekzému, z tepla, hnisavé abscesy a iných kožných lézií u detí;
 • Krémová emulzia Mustela - mäkký nástroj pre vonkajšie použitie nemá žiadne vedľajšie účinky, ktoré vám umožnia bezpečne používať liek na liečbu a prevenciu kožných ochorení u malých detí, sprevádzaný svrbivé vyrážky a zápaly.

Masti a krémy pre alergie na kožu z hormonálnej série

Iba v prípadoch, keď sa nehormonálne prostriedky nedokázali vyliečiť alergické ohniská na koži, požiadajte o pomoc s antihistaminikami obsahujúcimi hormóny. Ako už bolo spomenuté, takéto liečivé masti a krémy vyžadujú opatrnosť pri používaní, najmä pri liečbe malých detí. Koniec koncov, hormonálne látky na dosiahnutie silného účinku doslova "zasahujú" do procesov syntézy a metabolizmu ľudského tela.

Väčšina terapeutické zlúčeniny zahŕňajú hormóny radu kortikosteroidov, ktoré rýchlo prenikajú póry na koži do krvného riečišťa a bohato nasýtené hormóny. Kortikosteroidy, uväznených vo vnútri tela, v tak veľkom množstve, môže viesť k poškodeniu zdravia, - maximálna narušiť funkciu imunitného systému, poškodzovať endokrinný systém, spomaliť puberty, atď. Z tohto dôvodu je cieľom týchto liekov je zriedka uchýlil špecialistov, najmä detí.. V prípade, že miera poškodenia epidermálne tkaniva kritické ťažký, a doktor povedal, že bez hormonálnej masti nemôže robiť, že pacient bude zaregistrovaný prostriedok s minimálnym zoznamu nežiaducich účinkov.

Akýkoľvek hormonálny liek by mal odporúčať iba špecialista. Samoobslužné užívanie antialergických liekov s hormónmi v miernej dávkovej forme bez súhlasu a dohľadu lekára je neprijateľné! V sortimente farmakologických podnikov existujú hormonálne lieky, ktoré sú prísne zakázané liečiť deti, to sú:

 • Flutsiderm;
 • Ultralan;
 • tselestoderm;
 • Betokortal;
 • Kartalin;
 • Lorinden A;
 • trider;
 • Akriderm a kol.

Nepoužívajte na pokožku detí všetky formulácie, ktoré majú takú nebezpečnú zložku ako hydrokortizón. Je obsiahnutá v nasledujúcich mastiach a krémoch:

 • Supirotsin;
 • Fucidinum;
 • Betamezon;
 • Altagro;
 • Kortef;
 • Fuzimet;
 • Laticort a ďalšie.

A nakoniec je použitie hormonálnych liečiv prijateľné pri liečbe kožných alergií v detstve? Existujú dve hlavné lieky, ktoré predpisujú najčastejšie lekár: Elokom-C masť a Advantanový krém.

Elokim-C

 • Biologicky aktívna zložka: steroidný syntetický hormón glukokortikoid.
 • Terapeutické stretnutia: závažná závažnosť poškodenia kože spôsobená alergiami.
 • Negatívne účinky: kontaktná dráždivá dermatitída, dermatitída podobná rosace, zvýšené alergické príznaky.
 • Dôležité odporúčania: neodporúča sa používať túto masť u detí do 6 mesiacov. Nepoužívajte zlúčeninu dlhšie ako 5-7 dní v rade, pretože existuje vysoké riziko závislostí na lieku. Je potrebné liečiť masťou len na odporúčanie dermatológa. Žiadosť by mala byť postupne zrušená.
 • Odhadované náklady: 497-660 rubľov.

Krém Advantan

 • Biologicky aktívna zložka: steroidný syntetický hormón metylpredisylón.
 • Terapeutické stretnutia: závažné zápalové ochorenia alergickej dermatitídy, ekzém, neurodermatitída.
 • Negatívne účinky: v zriedkavých prípadoch môže agens zhoršiť alergické príznaky - vyvolávať svrbenie a pálenie, opuch mäkkých tkanív, kožné vyrážky. Pri dlhodobom používaní je vysoká pravdepodobnosť riedenia kože a jej atrofie, vzhľadu na koži cievnej siete, strihov, akné.
 • Dôležité odporúčania: krém má hlavnú kontraindikáciu - dieťa do 4 mesiacov. Je zakázané používať Advant dlhšie ako 1 mesiac pri liečbe detí, dospelí nemôžu užívať liek dlhšie ako 12 týždňov.
 • Odhadované náklady: 429-590 rubľov.

Autor: farmaceutka Angelina Sergeevna Kolonaeva

Čo je najefektívnejšou masťou pre alergiu na kožu u dospelých?

Alergia je špeciálna reakcia imunitného systému na určité látky (alergény), ktorú môže spôsobiť čokoľvek.

Najobľúbenejšie typy alergií

Najčastejšie toto ochorenie spôsobujú takéto látky:

 • lieky (prejavujúce sa nadýchanie, žihľavka, výtok z nosa)
 • peľ rôznych rastlín (sprevádzaný kýchaním, upchatým nosom, svrbenie)
 • hmyzie uhryznutie (svrbenie očí, vyrážka)
 • potravinová alergia (nauzea, vyrážka, dýchavičnosť)

Jedným z najbežnejších typov takejto choroby je kožná alergia.

Tiež by vás mohlo zaujímať:

Odrody mastí proti kožným alergiám

Ochorenie sa liečilo špeciálnymi masťami z alergií na kožu. Sú rozdelené na:

Hormonálne masti z alergie na kožu

Tieto lieky zahŕňajú:

 • Gistan
 • Lokoid
 • Advantan
 • sinaflana
 • Elokom a ďalšími

Hormonálna masť z alergií počas tehotenstva sa môže používať len v zriedkavých prípadoch a prísne pod dohľadom lekára.

Takéto masti majú negatívny vplyv na plod. Bezpečnejšie počas tehotenstva sú Elokom, Advantan. Buďte veľmi opatrní pri používaní krému "Lokoid".

Masť z alergie "Sinaflan" a "Gistan" je prísne zakázaná. Hormonálne masti sú tiež nežiaduce pre deti.

Môžete použiť od tohto veku:

 • Masť pre alergie Advantan - od 4 mesiacov
 • Sinaflanc a Elokom - po dosiahnutí dvoch rokov
 • Lokoid - od 6 mesiacov
 • Gystan - v každom veku

Deti môžu používať, ale v malých dávkach a nie dlhšie ako 5-7 dní.

Nehormonálne masti z kožných alergií

Takéto masti sú menej nebezpečné pre deti a tehotné ženy. Sú rozdelené na:

 • Vundehil
 • Protopic
 • Elidel
 • Bepanten
 • Zinková masť a iné

Ženy počas tehotenstva môžu používať "Bepanten", "Vundehil". Dávajte si pozor na masť "Elidel" a zinok. Absolútne kontraindikované "Protopik".

Deti môžu používať všetky masti z akéhokoľvek veku, len "Elidel" od troch mesiacov a "Protopik" sa používa od 2 rokov.

Masť na alergiu na kožu u dospelých používa ktorúkoľvek z vyššie uvedených.

Masti pre zoznam alergií na kožu:

 • Flucinar H
 • Oksikort
 • Levosin
 • Lorindeni A
 • Fukidín a podobne

Existujú prípravky na liečbu vyrážok v určitých oblastiach pokožky

Kožná masť pre alergie

 • Beloderm (batoľatá od 6 mesiacov)
 • Psilo-balzam (pre deti po 2 rokoch)
 • Irikar (starší ako 1 rok)
 • Mesoderm (iný vek, ale s veľkou starostlivosťou)

Pre budúce matky by sa nemali uplatňovať "Irikar" a "Psilo-balzam" ako posledná možnosť použiť masti "Mesoderm" a "Beloderm".

Masť z alergie na tvári

Tieto lieky sú najúčinnejšie proti vyrážkam na tvári. Sú rozmanité:

 • aktovegin
 • Fenetil (starší ako 2 roky)
 • Miramistin (deti sú kontraindikované)
 • Afloderm (povolený v rôznych vekových kategóriách)
 • Celederm (používa sa v špeciálnych prípadoch)

Počas tehotenstva môžete použiť liek "Actovegin", "Miramistin" a "Fenistil". Neodporúča sa masť "Celederm". Kontraindikované "Afloderm".

Masti pre alergie na ruky

Niekoľko dobre fungujúcich nástrojov:

 • Lorinden A (neodporúča sa)
 • Flucinár (len v malých množstvách)
 • Fluorokortex (pre deti po 6 mesiacoch)
 • Belosalik (deti po dvoch rokoch)

Pre budúce matky nie je vhodná žiadna masť. V zúfalých situáciách použite "Belosalik".

Očná masť pre alergie

Patria medzi ne:

 • Futsidin - masť pre oči po alergiách (deti nie sú kontraindikované)
 • Celestoderm (aplikácia zakázaná)
 • Levomekol (starší ako tri roky)
 • Lorinden S (po dosiahnutí 10 rokov)

"Celestoderm" počas tehotenstva je zakázané. Zvyšok liekov sa môže používať v malých intervaloch av malých dávkach.

Liečba alergie na kožu u dospelých ľudovými prostriedkami

Málokto sa obracia na ľudovú medicínu a považuje ju za účinnejší.

Recepty na liečbu kožných alergií doma

Maska tváre mincovne

 1. 2 polievkové lyžice. l. sušená mäta
 2. 30 ml nie veľmi studenej vody
 3. Zmiešajte mätu s vodou. Zmes na varenie. Nechajte vychladnúť. Použiť na tvár. Neplachte do 15 minút

Masť pre alergie z kostí broskýň

 1. 100 g zmäkčeného oleja
 2. 100 gr kostí broskyne
 3. Kosti sa rozomelú na prášok. Výslednú hmotu premiešajte s maslom. Aplikujte na pokožku. Neplachte. Tento krém nesmie byť častejšie 1 - 2 krát denne

Bylinná infúzia

 1. heřmánek, celandín, ľubovník bodkovaný, valerián, struna, žihľava
 2. 10 polievkových lyžičiek. l. teplej vody
 3. Vezmite jednu čajovú lyžičku zo všetkých bylín na spojenie s vodou. Čas je približne jedna hodina. Utrite s problémovými oblasťami pokožky trikrát denne

Antialergická masť

 1. 200 gramov živočíšneho tuku
 2. 5 kvapiek oleja rakytníka
 3. Tieto zložky sa dobre premiešajú. Mazajte bolestivé miesta s malým množstvom mastí niekoľkokrát denne

Liečba alergie na oči

 1. 1 kus cibuľovej banky
 2. 10 g medu
 3. Varíme cibuľu. Pridajte k nemu med. Varujte pár minút. Odvar na filtrovanie. Ochlaďte to. Okamžite ráno a večer umyte pokožku v blízkosti očí

Efektívne a lacné masti na alergie na pokožku

K boju s touto chorobou na šupke najlacnejšie, ale sú použiteľné masť "sinaflana", "levomikol", "Aktovegin", "Gistan", "ftorokort" a zinku masť.

Na konci liečby sa používajú takéto regeneračné činidlá:

 • Radevit
 • solkoseril
 • detský krém s harmančekom, šnúrkou

Liečba alergie na pokožku je dlhý proces. Skôr ako začnete používať ľuďmi alebo liekmi, potrebujete radu od lekára.

Diéta so seboroickou dermatitídou

Aké sú antivírusové lieky, ktoré sú lacné, ale účinné?

Atopická dermatitída u dospelých, liečba v modernej medicíne a doma

Actovegin mi najviac páčil alergiu z tváre. Dobrá masť a za príjemnú cenu, odporúčam práve z vyrážka, je to naozaj veľmi, veľmi kvalitný a navyše by prispeli rýchlo vyriešiť všetky problémy s tvári, kvôli alergiám, aspoň som neľutoval, čo sa používa)

Budem sa vyrovnávať s prejavmi alergického svrbenia pomáha Elokom masť, je celkom hustá v štruktúre a mastné, je veľmi ťažké absorbovať a obopínať pokožku. Pocity nie sú príjemné, ale potom začne sčervenanie a svrbenie.

Na liečbu alergií je potrebný dobrý výber masti, v predloženom zozname objavili najlepšie a kvalitné lieky. Bepanten sa už dlho usadil a alergia sa rýchlo vyrovná. A pre oči by som odporučila Lorinden S, nádherný nápravný prostriedok, ten výsledok upozornil tri až päť dní.

Okrem masti je ešte stále dobré užívať Enterosgel, stále veľmi dobre odstraňuje alergény a škodlivé látky. S alergiami je predpísané aj dieťa, ktoré si pamätám. Takže nezabudnite na enterosorbent, vec je veľmi efektívna.

Dobrou alternatívou je chlorovodíková gestaminnym lieky peschera.Blagodarya prírodnú soľ Galotsentre cez dýchanie môže upokojiť vyhňa provokujúce allergiyu.Kozhnye pokrýva tiež stala čistý, bez ohľadu na to, akú formu allergii.Dostatochno 10x 2-krát do roka.

Odpočíval s dieťaťom v lekárskom stredisku v Európe. Dieťa má chronickú bronchitídu. Čistý vzduch je pre nás najdôležitejším problémom. V domácnosti sme mali čističku vzduchu, celkom dobre. Ale tam, v liečebnom centre, sme zistili, že všade v hodnote IQAir alergénov 100, čo je pocit, že vzduch je veľmi čistý, že dieťa nie je ani plášť nebol kašeľ, keď sme tam boli. Prirodzene, hneď som si uvedomil, akú vec by sme si kúpili doma. Po príchode, už o štyri dni už bol s nami. Starý čistič istotne odišiel do komory. Chcem upozorniť, že som bol veľmi spokojný s veľkými filtrami, ktoré stačia na dva roky. Navyše, v porovnaní so starým, nie je žiadny tichý, vonkajší hluk atď. Funguje perfektne. Dieťa malo prudké zníženie záchvatov kašľa. Vo všeobecnosti sme s nákupom veľmi spokojní.

Čítal som komentáre.. Dobrá rada o čističoch vzduchu - naozaj pomáha. Zvlhčovanie a čistenie vzduchu, najmä počas kvitnutia. A čistenie čreva súhlasí. Intoxikácia sa hromadí v tele a cez črevá môže priniesť veľa vecí. Ale o hormonálnych mastí, že článok sa odporúča používať Som heterosexuálne rastroilas ((i nízke dávky hormonálnej masť by mal byť používaný s opatrnosťou a iba v extrémnych prípadoch, ale na suchej, podráždenej pokožky upokojiť -.. Potreba hydratačné dobré a chráni nás doktor odporučil Bepanten alebo Radevit, tu, hoci je to naša hrabačka, sa mi páčilo viac ako zvlhčovač.

Larisa, radevit presne vhodný pre alergie? Čítal som o ňom. Zdá sa, že všade je napísané, že sa najčastejšie používa ako vitamínová masť, ktorá zabraňuje vzniku vrások. Odporúča sa aj popálenie. Nevedel som. že sa používa na alergie.

Olga, radevit nie toľko z alergií, koľko na odstránenie dráždivého sucha. Neviem, ako v tvojom prípade, ale v našej koži sa stáva suchá, tenká, ako papier, s malými pupienkami. A akýkoľvek dotyk je extrémne bolestivý, ako keby sa receptory stokrát zhoršili. A dokonca aj tkanina oblečenia pri pohybe, keď sa škraba. Preto iba dobrá hydratácia a šetrí.

A čo masť môže pomôcť, ak alergia prešla z liekov? Už sa mi podarilo zachytiť zimu, vzal som Amixin tak všetko pokropené. Príjem liekov sa zastavil, ale makuly sa neprejdú ani neuskutočnia.

Je dobré, že mi to práve posypalo, k mojej vyrážke mi pripadalo vyrážka a črevá boli zapálené po užití amixínu. Keby som vedel, že by tam boli taký pobochki, nikdy by to nevzal. Lekár uistil, že amixín je bezpečný.. ďalším podvodom.

Zdá sa, že otázky sa postupne menia na problémy s Amiksinom. Pravdepodobne trochu mimo témy, ale rád by som dostal radu, tiež som posypal po ňom, to bolo tiež svrbenie. Je jasné, že keď prestane brať všetko, zmizne, ale nestačí, zrazu by sa niečo podobné takto stalo toxickým, chcel by som vedieť, čo by sa mal rozmaznať a čo robiť.

Masť pre alergiu na kožu u dospelých

✓ Článok kontrolovaný lekárom

Alergia na pokožku u dospelých sa môže prejaviť vo forme vyrážok, svrbenia, ako aj malých a veľkých pľuzgierov. Pri absencii kompetentnej liečby môže mať alergická reakcia závažný charakter a môže viesť k edému podľa typu Quincke, smrti kožných tkanív, významného zníženia imunity a vzniku hnisavých ložísk. Na liečbu patológie sa používa niekoľko typov mastí, z ktorých každá má svoje vlastné zvláštnosti, výhody a nevýhody.

Masť pre alergiu na kožu u dospelých

Typy masti proti alergiám pre dospelých

Pri liečbe alergických reakcií na kožu u dospelých sa používajú hormonálne a nehormonálne masti. Pri výbere je potrebné vziať do úvahy stav alergie a počet prejavov prejavov.

Nehormonálne masti sú predpísané v tých prípadoch, keď alergia je stále mierne rozvinutá a neexistujú významné prejavy tejto choroby. Tento typ lieku začína okamžite ovplyvňovať kožu, ale viditeľný pre pacienta výsledok sa objaví až po 1-2 hodinách.

Kortikosteroidy sú vhodné na liečbu alergií v strednom a neskorom štádiu vývinu, keď sa symptómy ochorenia prejavujú jasnou a silne tolerovanou formou. Použitie liekov tohto typu sa odporúča nie dlhšie ako desať dní, pretože príliš agresívne ovplyvňujú celý organizmus.

V niektorých prípadoch trvá liečba hormonálnymi masťami mesiac. To je možné iba v tých prípadoch, keď sa terapia používa najnovšou generáciou liekov s minimálnym obsahom agresívnych látok a hormónov.

V tých prípadoch, keď sa objavia príznaky hnisania a veľký zápalový proces, sa používajú antihistaminické masti s antibiotikami.

Pozor prosím! Samostatné podávanie hormonálnych mastí môže viesť k vzniku nekrotických procesov na koži, ak bola vybratá nesprávna dávka alebo lieky boli používané dlhší čas.

Čo je to alergia?

Výhody masti na liečbu alergií

Medzi hlavné výhody použitia masti na alergické reakcie na pokožku patria:

 • rýchle prenikanie do ohniska zápalu;
 • prakticky okamžité odstránenie zápalového, edematózneho procesu;
 • schopnosť rýchlo odstrániť svrbenie, najmä v noci;
 • zvlhčenie nadmerne vysušených oblastí pokožky;
 • neumožňujú vývoj sekundárnej infekcie;
 • zabraňuje relapsom alergickej reakcie;
 • liečiť pokožku;
 • ľahkosť používania lieku.

Pozor prosím! V prípade potreby môžu byť masti zahrnuté v kombinovanej terapii s tabletami a lotionami, ale len pod dohľadom ošetrujúceho lekára.

Hormonálne masti versus kožné alergie

Advantan

Forma lieku Advantan

Liečivo, ktoré patrí medzi lieky najnovšej generácie. To vám umožní používať dlhý priebeh liečby počas 12 týždňov. Aplikujte Advantan čo najtenšie raz denne, pričom sa vyhýbajte lieku na zdravých miestach pokožky. Presné trvanie liečby s použitím tejto masti by malo objasniť dermatológ. Pri liečbe alergií na tvári a očných viečkach môžete použiť nápravu iba päť až sedem dní.

Sinaf

Hormonálna masť prvej generácie, ktorá je schopná rýchlo pomôcť pri výskyte alergií na kožu, ale môže spôsobiť vážne vedľajšie účinky. Liečivo sa používa výhradne na postihnutých častiach tela jedenkrát denne. Dĺžka liečby liekom Cinafa nie je dlhšia ako 10 dní. Pri rýchlom dosiahnutí terapeutického účinku sa trvanie liečby zníži na jeden týždeň.

Komfoderm

Účinok lieku Komfoderm je zameraný na mäkké potlačenie alergických záchvatov na koži u dospelých

Liek je zameraný na mierne potlačenie alergických záchvatov na koži u dospelých pacientov. Pri používaní je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia a nepoužívať lieky na zdravé oblasti, aby nevyvolali nežiaduce vedľajšie účinky. Použite Komfoderm raz denne, nemusíte čistiť pokožku vopred. Pri použití na tvári sa liek aplikuje iba 5 dní. Dlhodobá liečba v iných prípadoch môže trvať až tri mesiace.

Elidel

Univerzálny hormón, ktorý sa môže použiť na liečbu alergickej reakcie na hlavu, krk a tvár, zatiaľ čo trvanie kurzu je určené rýchlosťou, ktorou sa odstraňujú nepríjemné symptómy. Akonáhle sa alergia prestane prejavovať, Elidel sa zruší. Aplikujte masť dvakrát denne s tenkou vrstvou a starostlivo naneste do pokožky.

Pozor prosím! Pri použití hormonálnej masti je potrebné postupne zrušiť liek po skončení liečby, aby sa nevyvolal abstinenčný syndróm.

Nehormonálne masti versus kožné alergie

Skin-Cap

Koža je veľmi efektívna droga poslednej generácie

Docela drahá, ale veľmi účinná masť poslednej generácie. Pred aplikáciou sa odporúča pretrepovať kontajner s liekom, aby sa získal najkoncentrovanejší liek. Aplikuje sa na všetky postihnuté oblasti ráno a večer. Aplikácia Skin-Kap nevyžaduje ďalšie čistenie pokožky. Pri používaní masti je dôležité udržiavať liečebný cyklus, ktorý trvá štyri týždne. Pri používaní Skin-Kap sa prakticky nevyskytujú žiadne vedľajšie účinky, iba príležitostne sa príznaky alergie výrazne zvýšia.

Zinok masť

Veľmi lacný a dobrý náplasť, ale vysušuje kožu dosť tvrdo, čo by sa malo brať do úvahy pred aplikáciou. Pred použitím masti zinku sa odporúča najprv dezinfikovať pokožku antiseptikom. Potom použite lieky až trikrát denne. Je povolené používať liek v ktoromkoľvek z troch mesiacov tehotenstva. Zinoková masť je dobre tolerovaná pacientmi, čo tiež umožňuje zahrnúť ju do komplexnej terapie.

Bepanten

Táto droga sa najčastejšie používa ako liečebný prostriedok, ale vykazuje výborné výsledky pri liečbe alergických vyrážok. Použite lieky dvakrát denne ráno a večer. Postup liečby pokračuje, kým nezmiznú všetky nepríjemné príznaky. Bepanten nie je vhodný na liečbu alergie na mokrý typ, pretože liek výrazne hydratuje pokožku, čo môže spôsobiť zhoršenie problému.

Belosalik

Belosalik eliminuje účinky takmer všetkých alergických kožných vyrážok

Dobrá droga, ktorá eliminuje účinky takmer všetkých alergických kožných vyrážok u dospelých. Aplikujte liek na jeden mesiac. Pri používaní sa odporúča predbežne ošetriť pokožku antiseptikom, aby sa zabezpečila maximálna penetrácia účinnej látky. Belosalik sa používa dvakrát denne. Najčastejšie sa používa na liečbu vyrážok na rukách.

Pozor prosím! Nehormonálne masti môžu byť tiež použité v konečnom štádiu terapie, keď použitie hormonálnych mastí už nie je bezpečné.

Masti proti alergiám s antibiotikami

levomekol

Použitie tohto nástroja je nevyhnutné v prípadoch, keď je lézia umiestnená na malej ploche kože a môžete použiť kompresiu. Pred aplikáciou nie je potrebné ošetriť epidermis. Používa sa raz denne. Malé množstvo masti sa rozdeľuje cez sterilný obväz a aplikuje sa na vyrážky, pľuzgiere alebo sčervenanie. O deň neskôr sa bandáž odstráni. Je prijateľné používať Levomecol z druhého trimestra tehotenstva. Trvanie liečby určuje ošetrujúci lekár.

Erytromycínová masť

Erytromycínová masť je vhodná na liečbu alergií na sliznice očí a očných viečok, ak je alergia významne zvýšená

Zvláštnosť tejto masti spočíva v tom, že je vhodná na liečbu alergií na sliznicové oči a viečka, ak je alergia značne zvýšená a prejavuje sa ako purulentný zápal a kôra. Prostriedok sa aplikuje až trikrát denne a aplikuje sa v tenkej vrstve výlučne na postihnuté oblasti. Trvanie terapie môže byť 5-14 dní.

Fucidinum

Použitie lieku môže trvať 10 dní, po ktorom je nevyhnutne zrušené. Aplikujte masť na pokožku predtým vyčistená antiseptikom až trikrát denne. Medzi užívaním by sa mal zachovať rovnaký časový interval. Je povolené používať liek na tvár.

Pozor prosím! Lieky tejto skupiny sa najčastejšie používajú iba v kombinovanej terapii.

Masti pre rýchle odstránenie podráždenia

flutsinar

Prípravok Flucinar začína pracovať od prvých minút používania

Rýchlo pôsobiace antipruritikum, ktoré začne pracovať od prvých minút používania. Aplikujte drogu striktne dvakrát denne v rovnakých intervaloch, zatiaľ čo opatrne si lieky masírujete. Vzhľadom na vysokú produktivitu komponentov sa nástroj aplikuje na krátky chod, čo je jeden týždeň. Pri rozsiahlych léziách je prípustné predĺženie liečby až na 14 dní.

prednizolón

Rýchla, ale celkom agresívna droga. Liečbu používajte najviac päť až sedem dní, v zriedkavých prípadoch je možné predĺžiť liečbu na 10 dní. Pred aplikáciou nie je potrebné ošetriť pokožku antiseptikom, naniesť tenkú vrstvu masti. Počet denných použití je tri.

Akriderm

Acryderm je liek prvej generácie s rýchlym antipruritickým a protizápalovým účinkom

Liečivo prvej generácie s rýchlym antipruritickým a protizápalovým účinkom. Používa sa najviac 7 dní pod dohľadom lekára. Vzhľadom na povahu vyrážok a ich množstvo sa liek môže aplikovať až trikrát denne v rovnakom intervale. Nepoužíva sa na liečbu gravidných žien v žiadnom z troch mesiacov a pacientov s akútnym renálnym zlyhaním.

Pozor prosím! Vysokorýchlostné masti na použitie vo veľmi vysokej rýchlosti sa odporúčajú len v núdzových prípadoch, po ktorých musíte konzultovať s lekárom.

Masti a iné produkty účinné proti kožným alergiám u dospelých

Článok o hlavných typoch masti z alergie na kožu u dospelých. Sú uvedené výhody a nevýhody liekov, pravidlá ich používania a možnosť ich nahradenia. Okrem masti nájdete opisy niektorých najefektívnejších krémov a gélov proti alergii.

Už v dňoch starovekého Egypta a starovekého Grécka používali lekári masti na liečbu dermatologických ochorení. Ako dávkovacia forma sa masti osvedčili tak dobre, že sa s týmto úspechom používajú až dodnes.

Masť na alergiu na kožu u dospelých sa predpisuje, ak sú prítomné nasledujúce príznaky:

Klasifikácia finančných prostriedkov z alergií na pokožku podľa zamýšľaného použitia

Najprv zvážme, čo rozlišuje masti od krémov a gélov.

Zloženie masti obsahuje veľký počet aktívnych zložiek a má hydrofóbny základ, čo jej dáva vysoký obsah tuku.

Masť preniká hlboko do kože a pôsobí priamo na krb, ale ako chyba vedie k upchávaniu pórov.

Krém má ľahšiu štruktúru, takže sa môže absorbovať rýchlejšie a nezanecháva žiadne škvrny na koži ani oblečení.

Vďaka svojim vlastnostiam môžu byť masti používané častejšie a používané na veľké plochy bez toho, aby to spôsobovalo nepríjemnosti.

Gél má ako základnú vodu (hydrofilnú základňu), v dôsledku čoho sa rýchlo distribuuje a okamžite vyschne.

Vytvára na pokožke tenkú vrstvu, kvôli ktorej udržuje, ale na rozdiel od masti neprispieva k upchávaniu pórov.

Všetky vyššie uvedené lieky dobre zvládajú symptómy, ktoré sa vyskytujú pri alergiách, ako je svrbenie, začervenanie, suchosť, opuch. Takže poďme zistiť, kedy použiť masť, a keď krém alebo gél.

krém aplikovať v prítomnosti vyrážok v záhyboch pokožky, pretože je schopný preniknúť do ťažko dostupných oblastí, ale pri dlhodobom používaní vedie k suchému koži.

masť Aplikujte, ak sa vyskytnú zvlhčujúce príznaky vyrážky, podráždenia, olupovania. Z dôvodu pomalého vstrebávania účinok nepríde okamžite.

gél sa používa na atopickú dermatitídu, alergie na pokožku tváre, uhryznutie hmyzom, môžu byť aplikované z alergií na slnko. Nevýhody prakticky chýbajú.

Nižšie nájdete názvy alergických masti na koži, ktoré sú podľa potreby usporiadané podľa účelu.

Zoznam krémov a mastí účinných proti kožným ochoreniam

Na liečbu ekzém použitia:

 • Dermasan,
 • Skin-kap,
 • Hydrokortizónová masť,
 • prednizolón,
 • Aurobin,
 • Advantan,
 • Söder.

Na liečbu alergickej dermatitídy použitia:

Na liečbu žihľavka použitia:

Z svrbenie nasledujúce masti pomôžu:

Zoznam lokalizačných nástrojov

Koža na rôznych častiach ľudského tela sa líši v citlivosti, takže je vhodné starostlivo zvážiť výber lieku.

Od alergií po tvár

Koža tu je tenká a citlivá, preto je vhodné používať nehormonálne masti.

Ak ošetrujúci lekár predpísal hormonálny liek, používajte ho veľmi opatrne na citlivých miestach.

Pre deti by ste mali používať šetrnejšie prostriedky. Môžete sa s nimi zoznámiť v článku o mastich z alergií pre deti.

Pre oči môžete použiť nasledujúce lieky:

Pomáhajú vyrovnať sa s edémom a začervenaním očných viečok a nezanechávajú mastný lesk. Prostriedky sa zvyčajne aplikujú na kožu okolo očí tenkou vrstvou raz denne.

Od alergií na ruky a nohy

Z prejavov reakcie na ruky a nohy sú najčastejšie používané kortikosteroidné masti.

Tieto lieky sa aplikujú na pokožku 1-2 krát denne.

Masti pre rýchle uvoľnenie alergií

Často sa môže objaviť alergická reakcia v krátkom čase. Napríklad po nákaze hmyzu alebo pri kontakte s niektorými rastlinami.

Foto: Alergická reakcia na zhryznutie komára na chrbte

V tomto prípade môžu masti z alergií na kožu skôr pomôcť odstrániť príznaky alergie:

Hormonálne látky: Cynaphlan, Advantan (používajte často a opatrne).

Okrem toho, aby ste sa zbavili svrbenia, môžete v kompozícii používať lokálne anestetiká s lidokaínom alebo novokainom.

Nehormonálne masti z kožných alergií u dospelých

Nehormonálne masti sa najlepšie používajú na odstránenie malých vyrážok (po uhryznutí hmyzom, pri potravinových alergiách). Pomáhajú zmäkčiť kožu a liečiť trhliny.

 • Majú antipruritický účinok.
 • Niektoré lieky sa môžu užívať s narodením a väčšina z nich je od 2 rokov.
 • Väčšina z nich je neškodná.
 • Môžu mať protizápalový, protiplesňový a antibakteriálny účinok.
 • Zabráňte relapsu.
 • Môžu ho používať tehotné ženy a počas laktácie (len na základe vymenovania lekára).
 • v zriedkavých prípadoch individuálna neznášanlivosť
 • pomalá akcia

Nižšie nájdete stručný opis najpopulárnejších masti na alergiu na kožu u dospelých. Pre každý výrobok sú uvedené vlastnosti, spôsob aplikácie, možnosť použitia počas doby nosenia dieťaťa a dojčenie, ako aj priemerná cena.

Prípravky proti histamínu pre alergiu na kožu

Pri výbere masti na alergiu na kožu u dospelých by ste mali najprv venovať pozornosť nasledujúcim antihistaminikám.

Najprv pomôžu zvládnuť svrbenie a sčervenanie.

Psili Balm

3-krát denne v dávke 2-3 g

Dĺžku kurzu vyberie lekár

Soventol

Fenistil

0,1 mg / kg telesnej hmotnosti za deň,

Denná dávka bola rozdelená na 3 dávky

Ostatné masti, krémy a gély

Salicylová masť

Zinok masť

levomekol

Skin-Cap

Protopic

Elidel

Prostriedky, ktoré urýchľujú hojenie

Tieto lieky zvlhčujú pokožku a pomáhajú pri hojení. Existujú dobré masti na báze panthenolu, lanolínu, retinolu a zinku, ako aj zložiek rastlín.

 • aktovegin,
 • Masti a smotana s obratom,
 • La Cree,
 • Muster,
 • Boro Plus,
 • Prostriedky s panthenolom,
 • S vitamínom A - Radevit.

Bepanten

Analógy založené na panthenole: D-Panthenol, Pantoderm.

Hormonálne masti z kožných alergií u dospelých

Zloženie týchto liečiv zahŕňa hormóny kortikosteroidov. Používajú sa, ak iné masti nemajú terapeutický účinok.

Hormonálne masti z kožných alergií u dospelých účinne odstraňujú všetky príznaky alergickej reakcie, ale sú aktívne absorbované do krvi a systémové účinky na telo

Je veľmi žiaduce používať hormonálne masti z alergií až po konzultácii s odborníkom.

V prípade neúmyselného použitia môžu viesť k vážnym problémom nielen s pokožkou, ale aj s telom ako celkom.

 • rýchla akcia;
 • viditeľný výsledok.
 • systémový vplyv na telo;
 • možné vedľajšie účinky: výskyt cievnych hviezd, dočasné sfarbenie kože, miesto aplikácie masti, atrofia kože;
 • hormóny ovplyvňujú činnosť nadobličiek;
 • môže spôsobiť hypertenziu;
 • s dlhým prijatím po zlyhaní dochádza k abstinenčnému syndrómu (stav problémovej oblasti sa prudko zhorší).

Hormonálne masti sú klasifikované podľa stupňa aktivity, čo je určené ich účinnou látkou a dávkovaním. Existujú 4 hlavné triedy týchto fondov.

1 trieda - slabá, krátkodobá akcia. Masť pomaly preniká do kože.

2. trieda - mierna akcia.

Stupeň 3 je veľmi rýchlym krokom.

4 trieda - maximálne prenikajú do kože.

Zoznam kortikosteroidných masti a krémov

Hydrokortizónová masť

Gistan

Elokim

Beloderm

flutsinar

 • antieksudativnoe
 • protivoalergicheskoe
 • protivozudnoe

Advantan

prednizolón

sinaflana

Koža je predbežne ošetrená antiseptikom.

2-3 krát denne, aplikujte malé množstvo finančných prostriedkov na 5-10 dní.

trider

 • antimykotické,
 • vazokonstriktor,
 • antimikrobiálne,
 • protizápalové látky

Okrem toho sa môžete stretnúť aj s:

 • Afloderm,
 • Dermoveyt,
 • Kutiveyt.

Emollients - vhodné na komplexnú liečbu alergií na pokožke

Emolienty pozostávajú z mastných alkoholov, kyselín, voskov, esterov a tukov prírodného pôvodu. Ich účinok súvisí so zmäkčovaním kože, zvlhčením, obnovením lipidovej vrstvy, reguláciou rovnováhy iónov a vody a odstránením zápalového procesu.

 • sú neškodné
 • účinnosť pri liečbe atopickej dermatitídy
 • jednoduché použitie
 • zlepšuje vlastnosti pokožky, znižuje riziko komplikácií
 • môže viesť k akné kvôli zaneseným pórom
 • pokožka pod ich účinkom sa pomaly regeneruje

Zoznam liekov

 • The topicrem,
 • Muster,
 • Sanosan,
 • Weleda,
 • Peachový olej,
 • Emolium.

Lacné masti na kožné alergie

Veľká cena nie je vždy ukazovateľom vyššej účinnosti drogy, ale napriek tomu stojí za to venovať pozornosť. Dovážané drogy sú tradične drahšie ako domáce. Je to spôsobené nielen dodatočnými nákladmi na prepravu a ďalšími dodávkami, ale aj všeobecne vyššou technologickou úrovňou výroby.

Stojí za zmienku, že to nie je vždy nevyhnutné a ak symptómy alergie nie sú závažné, nemáte žiadne špeciálne indikácie na liečbu, je racionálne, aby neprevyšovali za značku alebo drahé moderné účinné látky. Môžete použiť overené výrobky domácej výroby, samozrejme, ak ich používate, máte povolené lekárom.

Správna liečba kožných alergií

Vzhľadom na zvláštnosť prejavov alergie na kožu je potrebné kombinovať metódy liečby, ktoré budú mať vplyv na všetky väzby patogenézy, ktoré spôsobujú alergiu.

Liečba prejavov na pokožke zahŕňa:

 1. Strave. Zvláštnosťou stravy je vylúčenie výrobkov patriacich do skupiny alergénov: káva, čokoláda, citrusové plody, jahody, doplnky skupiny "E" atď.
 2. Vylúčenie akéhokoľvek kontaktu s peľovými alebo prachovými alergénmi.
 3. Etiotropická a patogénna liečba. Podstatou tejto metódy je ovplyvnenie mechanizmu vývoja patologického procesu. Pre túto formu liečby sa používajú: tablety, sirupy a injekčné roztoky.
 4. Symptomatická liečba. Takéto liečenie úspešne eliminuje účinky alergií: vyrážka, začervenanie a svrbenie. Najčastejšie sa používajú alergie na kožu, masti, gély, krémy, prášky. Ich pôsobenie je lokálne a na dosiahnutie lepšieho výsledku je potrebné ich kombinovať s inými metódami liečby.
 5. Tiež môžu používať milovníkov emócií a homeopatické lieky (Sulfur 6, Antimonium Crudum 3,6 Dulcamara 4,3).

V ľudovej medicíne na liečbu alergií sa používajú odvar z bylín používaných vo forme vody a kúpeľov. Komplexná kombinácia tradičnej medicíny a tradičných metód liečby vedie k urýchlenejšiemu pozitívnemu terapeutickému účinku.

Úle, kontaktná dermatitída sa ošetrí kúpeľmi s prídavkom bylín:

Populárne kúpele s odvarom bobkového listu, po ktorých prijatí by sa malo liečiť postihnutá oblasť kože so zinkovou masťou.

Aké sú kontraindikácie?

Masti pre alergie sú kontraindikované tým, ktorí majú individuálnu neznášanlivosť ku ktorejkoľvek zo zložiek obsiahnutých v lieku.

Nie všetky deti sú povolené pre deti, predovšetkým predčasne a s nízkou telesnou hmotnosťou.

Kontraindikácie pre hormonálne masti

 • Tehotenstvo je relatívna kontraindikácia
 • Porážka kože vírusmi (herpes atď.)
 • Otvorené rany
 • Reakcie po očkovaní
 • Akné (akné)
 • Mykóza (hubové poškodenie kože)
 • Bakteriálne kožné lézie
 • Opatrnosť sa má používať u detí mladších ako 7 rokov
 • Helmintiáza

Užitočné video: Môže sa stať alergia na alergiu na masť

Prevencia alergických reakcií

 • Nedotýkajte sa rastlín, ktoré sú alergické na vás.
 • Hypoalergénna strava
 • Buďte zvlášť opatrní počas obdobia kvitnutia.
 • Ak používate alergén, použite enterosorbenty
 • Rešpektujte hygienicko-hygienický režim
 • Pokúste sa použiť menej chemikálií pre domácnosť.
 • Vykonajte desenzibilizáciu injekciou alergénu v malých dávkach
 • Minimalizujte používanie kozmetiky.

Masti pre alergie na kožu u dospelých - recenzie

Prehliadky takmer všetkých liekov sa dajú nájsť na internete. Je však potrebné vziať do úvahy jednotlivé charakteristiky tela - to nie je vhodné pre jedného pacienta, môže byť iné. Preto je veľmi žiaduce, aby ošetrujúci lekár predpísal primeranú liečbu.

Pacienti reagujú pozitívne na histáne, keď hovoria, že ide o veľmi dobrý liek a pomáha im pri nákaze komárom, ako aj pri alergických vyrážkach. Avšak pacienti trpiaci akné, je lepšie ho nepoužívať, pretože môže spôsobiť ďalšie vyrážky.

Spotrebitelia si tiež uvedomujú účinnosť lieku Fenistil. Veľký dopyt, najmä u tehotných a dojčiacich žien, používajú masti na báze panthenolu - Bepanten Plus, Bepanten.