Hlavná

Bradavice

Masti, krémy a gély sa týkajú lokálnej liečby dermatitídy

Dermatitída sa nazýva zápal kože - orgán, umiestnený v ľudskom tele najjednoduchšie a napájaný obrovskou sieťou ciev. Keď nie je narušená celistvosť kože a má kyslé pH, dobre splní bariérovú funkciu a neumožňuje absorpciu látok, ktoré sa dostanú na povrch. Je potrebné vyvinúť mikrobiálny alebo alergický zápal alebo zápal, ktorý je dôsledkom pálenia - koža sa stáva priepustnou pre rôzne látky. Táto vlastnosť a použitie dermatológov, zdvihol mast z dermatitídy.

Treba povedať, že aj keď sú všeobecné procesy, ktoré sa vyskytujú so zápalom kože, podobné, mechanizmus ich spúšťania je iný. Preto je veľmi dôležité, aby sa správne vybral lokálny liek na jeho liečbu a aby sa zohľadnili aj zmeny, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v tkanive. Budeme analyzovať, aké účinné masti a krémy môžu byť použité pre každý typ dermatitídy.

Niektoré terminológie

Atopická dermatitída - nastáva v reakcii na styku s kožou s jedným z faktorov (čistiace prostriedky pre domácnosť výrobky, kozmetika, lokálne podávané lieky, kovy, rastlinná šťava). V tomto prípade sa v reakcii na tento kontakt ihneď uvoľní niekoľko imunoglobulínov a na koži sa objavia začervenanie a pľuzgiere sprevádzané svrbením. Ide o alergickú kontaktnú dermatitídu. Častejšie sa to nazýva jednoducho "kontakt".

Existuje tiež alergická atopická alebo jednoducho atopická dermatitída. Ide o ochorenie s chronickým priebehom, ktoré sa vyskytuje v reakcii na požitie látky, ktorá spôsobuje uvoľňovanie protilátok, do potravy, do dýchacích ciest alebo priamo do krvi. Podporovať výskyt atopickej dermatitídy zápalu, genetického predispozície, chronických infekcií, patologického priebehu tehotenstva, ochorení tráviacich orgánov. Stránky sčervenania a svrbenia sa objavujú na ľubovoľnej časti tela, častejšie na tvári a dlani, ale môžu sa nachádzať v tele.

Ak začervenanie, opuch jeho vzhľad povlak, bublinky naplnené priehľadnou alebo krvavé tekutiny, spojený s nálezu krycích agresívnych chemických ultrafialového žiarenia, tepla alebo za studena látok, ktoré - príliš dermatitída. Jeho názov bude odrážať povahu zápalového faktora (napr. Slnečné svetlo).

Keď zápal pokožky vznikol na pozadí zvýšenej práce mazových žliaz, v produkte ktorého sa množili baktérie Malassassia, je to seboroická dermatitída. Jeho prejavy sú osobitné. To je jasne naznačené červené ohniská, pokryté slabo odnímateľnými tukovými šupinami žltej farby. Lokality zápalu majú tendenciu postupne rásť a vzájomne sa zlúčiť. Koža bohatá na mazové žľazy je postihnutá: tvár, chlpatá časť hlavy, prsia a chrbta; v ťažkých prípadoch - axilárna fossa a inguinálne záhyby.

Princípy lokálnej liečby alergickej dermatitídy

Pozrime sa, na základe čoho je lekársky výber tohto alebo toho miestneho lieku proti dermatitíde založený.

Ak sa zápal prejavuje opuchom a vlhkým povrchom

Miestna úprava spočíva v tom, že sa uskutočňujú kompresie so slabým roztokom manganistanu draselného alebo vodným roztokom kyseliny boritej. Používané aj v lekárni pripravili chatters.

Po kompresiu alebo kašou v zapálenej oblasti prekrytia gély dermatitídy, vztiahnuté na - antihistaminiká. Toto je "Fenistil-gel" alebo "Psychalzamzam". Keď je zapálená plocha oveľa dlhšie namočiť, na urýchlenie hojenia jeho použitie takého smotanovej dermatitídy ako "Bepanten" ( "D-panthenolom"), ktorý bol namočeným kože, a je premenený na vitamín podieľajúce sa na normálny metabolizmus kožných buniek, stimuluje ich delenie. Gél "Aktovegin" môže byť použitý namiesto dekspantenolovyh prostriedkov alebo "Solkoseril". Tieto nehormonálne lieky zlepšujú výživu kožných tkanív postihnutých dermatitídou.

Liečba hormonálnymi prostriedkami

-Li alergická dermatitída postihuje veľké plochy, alebo lokálne antihistaminiká mať žiadny efekt (vládne ľud vplyv na kožné alergie), menovaný steroid masti. Obsahujú laboratórne analógy hormónov - glukokortikosteroidov, ktorých "originály" produkujú nadobličkové žľazy. Tieto lokálne lieky majú výraznú antialergickú, protiedematóznu a protizápalovú aktivitu.

Kortikosteroidné masti používané na alergickú dermatitídu sú rozdelené podľa ich účinku na:

 1. Slabé: hydrokortizón a prednizolónová masť.
 2. Stredná sila: Afloderm, Dermatop, Fliksotid, Lokoid.
 3. Silné stránky: "Kutiveyt", "flutsinar" masť a krém "Advantan", "Triamcinolon" masť, masť a krém "Elokim" a "Celestoderm-B».
 4. Veľmi silná: "Dermoveit" vo forme krému alebo masti, "Halciderm".

Tieto masti by mali predpisovať lekári. Načrtol koľko dní môžete použiť (zvyčajne silný liek používaný nie dlhšie ako 3 dni, zatiaľ čo drogovej "slabú" aktivitu - až týždeň), vám povie, ako by malo byť vyradené, aby nedošlo k poškodiť vlastnej koži náhle odvolaný lokálne kortikosteroidy.

Ak sa infekcia dostala do dermatitídy

Keď začal zo zapálenej časti hnisu, alebo sa obsah bublín stal belavý krém pre lokálne liečenie atopickej dermatitídy sa združenú sekundárnej infekcie musia pridelí dermatológ, pretože tam môže byť tri možnosti:

 1. Liek obsahujúci len antibiotikum (erytromycín, tetracyklínová masť);
 2. Lokálne kombinovaný liek podľa antibiotiká alebo antiseptiká v kombinácii s ne-hormonálne činidlá "Levomekol" (+ antibiotikum zlepšuje hojenie prípravku) "Oflokain" (+ antibiotikum anestetikum);
 3. Kombinácia antibiotickej, antifungálnej zložky a hormónu: Triderm, Pimafukort.

Liečba atopickej dermatitídy

Vzhľadom na to, že táto patológia spôsobuje väčšiu úzkosť v detstve, zvážime, ktorá z masti z dermatitídy sa používa na liečbu detí.

Kombinácia hormónov a hormónov

Takéto lokálne lieky začnú liečiť deti s exacerbáciou atopickej dermatitídy. S rovnakými prostriedkami môže začať liečba, ak je ochorenie ťažké.

Výpočet na vymenovanie je nasledovný:

 • Pri zhoršení choroby, kedy malá lézie začervenanie objaví len na trupe a končatinách, zoznam hormonálne masti dermatitídy sa skladá z týchto prípravkov ako 1% krém hydrokortizón " masti "prednizolónu". Ak tomu tak nie je namočiť - masť "Afloderm" alebo "Lokoid", keď zvlhne zapálená plocha, je lepšie použiť fondov za Flixotide, 'Afloderm "vo forme krému.
 • V prípade, že zhoršenie je ťažšie (závažnosť určuje dermatológ), a zápal je lokalizovaný na koži trupu, tvári a končatinách, začínajú náklady na liečbu pomocou liekov, ako je "Advantan" (keď zvlhnúť - vo forme emulzie alebo smotany, ak to tak nie je - vo forme masti ) "Celestoderm B», «Elokim" (s namáčanie - "mometazonfuroátu" na mlieko alebo smotanu), "triamcinolón", "Polkortolon",

Množstvo aplikácie zvolí lekár. Zvyčajne "Advantan" pre deti s pol rokom sa môže aplikovať raz denne, "Afloderm" - dvakrát denne, "Lokoid" - až trikrát denne. "Elokom" je možné používať iba od 2 rokov, denne raz, kurz - až do 1 týždňa.

Pri významnom znížení závažnosti vyrážky pri atopickej dermatitíde sa neodporúča rýchle zrušenie lokálnej liečby. Je lepšie prejsť na kurz, mazanie postihnutých oblastí 2 krát týždenne počas 1-2 týždňov, v ostatných dňoch používať zvlhčovače a živiny.

Drogy "Dermoveyt", "Galtsinonid", "Haltsiderm", "diflukortolon valerát," má silný, dlhotrvajúci efekt a maximálnu hĺbku prenikania - je masť používa pre dermatitídy u dospelých a detí nad 14 rokov predpísané lekárom.

Kontraindikované hormonálne masti s akné, plesňovými a bakteriálnymi kožnými ochoreniami, svrabom, herpesom a šindelmi, tuberkulózou. Nemôžu sa použiť, ak sa objaví alergická dermatitída po očkovaní. Pre deti mladšie ako jeden rok a počas tehotenstva takéto prostriedky nie sú predpísané. Deti vo veku do 7 rokov majú predpísať steroidnú masť a krém.

 • ak sa dermatitída vyvíja na rukách, na každú ruku sa použije najviac 3 jednotky lieku (1 jednotka je suma umiestnená na falancii ukazováka tej istej osoby);
 • na chodidle - maximálne 1 jednotka;
 • v oblasti slabín - 1 jednotka na stranu;
 • na tele - maximálne 14-15 kusov.

Na tvári sa nezaobchádza s hormonálnymi masťami. Odporúča sa používať len zvlhčovače a kalcineurínové inhibítory.

Pri spájaní podozrení plesňové alebo bakteriálne flóra sú priradené k častiam dermatitída masti, v ktorom je antibiotikum a antifungálne "trider", "pimafukort".

hydratačný

U detí je až 7 rokov hormonálnej krém aplikovať priamo do zapáleného kožu, zatiaľ čo pre-tukom Emolienciá - látka má dostatočný obsah tuku, ktoré po nanesení vytvára film na koži. Dobrými zmäkčovačmi sú Emolium, Topicrem, La Roche-Pose a Cream Mustela Stelatopia.

Posledná z nich je krémová emulzia vyrobená z prírodných zložiek, ľahko sa šíri cez pokožku dieťaťa a niekoľko minút vysychá. Možno ho použiť nielen ako "základňu" pre hormonálnu činidlo, ale v prestávkach medzi aplikáciou lokálnych steroidov, a pred odchodom von, a to najmä v chladnom období. Krémová emulzia Mustelu tiež pomáha eliminovať svrbivú kožu, ku ktorej dochádza pri atopickej dermatitíde.

Aplikácie Stelatopie je možné nahradiť Fiziogel AI, môžete ich alternatívne. Fyziogel tiež pozostáva z lipidov tvoriacich membrány, ktoré sú identické s tými, s ktorými je neporušená koža chránená pred vonkajšími vplyvmi. Odstraňuje malé prejavy atopickej dermatitídy, zmierňuje podráždenie a svrbenie.

Podobné prípravky - zmäkčovadlá - najlepšie masti z dermatitídy počas tehotenstva. Sú vynikajúcou alternatívou, ak existujú kontraindikácie liečby hormonálnymi masťami.

Aplikujte zmäkčovadlá najmenej 3 krát denne a po kúpaní. Každých 3-4 týždňov sa odporúča zmeniť, aby sa zabránilo zníženiu terapeutického účinku.

Ďalšie nehormonálne lieky

Pri tejto chorobe sú u detí, dospelých, tehotných žien predpísané nehormonálne masti spôsobené dermatitídou. Môžu byť odlišné:

 1. "Eplan". Liečivo je glykolan, ktorý má hojenie rán, baktericídne a analgetické účinky. Neexistujú žiadne indikácie o tehotenstve a kŕmení.
 2. "Bepanten" (Pantoderm, Dexpanthenol, D-panthenol). Absorbovaný bunkami pokožky sa mení na kyselinu vitamín-pantoténovú, čo urýchľuje hojenie kože. Môže sa používať počas gravidity a laktácie.
 3. Masť dermatitída so zinkom ( "Zinc masť" a "Desitin" oxid zinočnatý "Tsinokap" na báze pyritiónu zinočnatého) má dobré protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Dobre sa používa na zmáčanie. Počas tehotenstva a kŕmenia používajte podľa pokynov dermatológa.
 4. Inhibítory kalcineurínu (krém "Elidel" a "Protopik"). Potlačujú uvoľňovanie látok, ktoré vyvolávajú alergické prejavy na koži, znižujú závažnosť zápalu. Používajú sa na liečbu krku, vrások a tváre. "Protopik" je optimálna antipruritická masť na dermatitídu. Tieto prípravky sa nepoužívajú pri herpetických erupciách, na pokožke genitálnych bradavíc alebo bradavíc pri liečbe ultrafialového žiarenia. Neodporúča sa počas tehotenstva a kŕmenia.
 5. "Radevit" - masť na báze vitamínov (D2, E a A), ktorá má protizápalový, zmäkčujúci účinok, eliminuje svrbenie.
 6. "Gistan" je miestny doplnok stravy založený na rastlinných extraktoch, dimetikone a betulíne.
 7. "Fenistil gél", ktorý je založený na antihistaminickej látke Dimethinden maleát. Má antipruritické a miestne anestetické vlastnosti.
 8. "Losterin". Vo svojom základe - dexpanthenol (o tom - vyššie), močovina (zmäkčuje pokožku), kyselina salicylová (zmäkčuje pokožku, eliminuje zápal).
 9. "Naftaderm" je farbiaci olej na báze naftalánu. Má analgetický, zmäkčujúci, antiseptický účinok.
 10. Pri infikovanej dermatitíde a jej prevencii pre deti od 3 mesiacov liečby sa liek "Dermazin" používa na základe sulfanilamidového antiseptického - sulfadiazínového striebra. Je účinný proti veľkému množstvu mikróbov, eliminuje slabé namočenie. Aplikuje sa na gázovú vložku, ktorá sa aplikuje na miesto dermatitídy až potom, čo sa zapálená koža umyje vodou a vysuší sterilnou gázou.

Predtým široko odporučil krém na liečbu dermatitídy ako "Skin-Cap" umiestnený ako non-hormonálne komplexu liečivo, majúci protizápalové, antifungálne a antibakteriálne aktivitu. Až doteraz neboli vykonané spoľahlivé štúdie, ktoré neobsahujú glukokortikoidový hormón, clobetasol propionát.

Liečba seboroických kožných lézií

Hlavným masť seboroická dermatitída - proti plesniam "ketokonazolom viac", "Nizoral", "Sebozol", "Nizoreks", "Mikozoral". Odporúča sa liečiť postihnutú kožu keratoregulačnými látkami (napríklad "Mustela Stelacer"). Vo zvláštnych prípadoch sa pasta "Sulsen", hydrokortizónová masť, ale preferencia pri liečbe tohto typu dermatitídy podáva fyzioterapeutickým metódam.

Terapia slnečných zápalov

Od slnečnej dermatitídy určenej masti na báze glukokortikoidov: "Ftorokort", "Polkortolon", "Beta-Metazon". Po zmierňovaní zápalu sú postihnuté oblasti ošetrené krémom "Bepanten" alebo jeho analógmi.

Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou: ako nerobiť chybu s voľbou?

Dermatitída týka kožných zápalových ochorení, ktoré vznikajú vplyvom vonkajších aj vnútorných faktorov (v kontakte s agresívnymi látkami do tela sa znižuje kožné imunity). Dermatitídy sú klasifikované do niekoľkých typov, v závislosti na príčine porážky: kontakt, jednoduchý, atopický, lekárske

Príčiny dermatitídy

Existujú endogénne (vplyv vnútorných faktorov) a exogénne (vplyv vonkajších faktorov) príčiny dermatitídy.

Externé faktory:

 • dlhodobé trenie
 • kontaktné alergény (kozmetika, oleje, uhryznutie hmyzom)
 • omrzliny kože a alergia na chladu (začína pri teplote + 4 stupne)
 • ultrafialové poškodenie
 • ťažké popáleniny
 • Röntgenové žiarenie
 • rádioaktívne účinky
 • kontakt s chemikáliami (koncentrovaná kyselina, zásadité soli, soli ťažkých kovov, chemikálie pre domácnosť)
 • primrosy rastlín (najmä kravských červkov), škvary hmyzu

Vnútorné faktory:

 • narušenie endokrinného systému
 • sklerodermia
 • metabolických porúch
 • beri-beri
 • dlhodobé používanie antibiotík a prípravkov obsahujúcich novokaín
 • nadmerná konzumácia čokolády a kávy

Dermatitída je tiež klasifikovaná podľa princípu vzhľadu na: úzke a vzdialené príčiny.

Z dlhodobých dôvodov sú získané a dedičné príčiny, ktoré sú spôsobené individuálnou predispozíciou organizmu k tejto chorobe.

Príčiny genetickej predispozície vedcov neboli úplne preskúmané. U novorodencov sa dermatitída vyskytuje u 40% alergických rodičov.

Získaná predispozícia vzniká na pozadí: zníženej imunity, prenesených infekčných ochorení, fyzického zhoršenia zdravia a psychickej poruchy.

Uzavrieť príčiny vzniku dermatitídy je v prvom rade stres. Stres nie je len zlé zdravie človeka. V tele dochádza k ochrannej reakcii pod vplyvom niekoľkých hormónov, čo má za následok potlačenie imunitného systému. Tiež je úzkou príčinou požití patogénnych látok do krvi.

Každá osoba má svoju individuálnu citlivosť a odolnosť proti vzniku dermatitídy, takže sa nemusí objaviť vo všetkých.

O príčinách dermatitídy u ľudí sa môžete naučiť z videa.

Ako si vybrať masť z dermatitídy?

Účinok liečby sa dosahuje miestnym použitím masti, ktoré môžu odstrániť svrbenie a zápal na pokožke. Masť sa má používať až po identifikácii faktora, ktorý ovplyvnil výskyt choroby.

Lekár môže predpísať nehormonálnu alebo hormonálnu masť. Znalecké posudky sa líši: niektorí sa domnievajú, že nehormonálnu masť je neškodný pre dospelých i deti, ale to je menej účinný pre svoje liečebné vlastnosti, a iní - predpísať hormonálne masti, uklonil sa k tomu, že sú úplne neškodné, bezpečné a nemôže spôsobiť nežiaduce účinky.

Hormonálne masti sa používajú na akútne zápalové procesy, relapsy choroby, keď nehormonálne lieky nedávajú výsledok.

Hormonálne lieky sú slabé, stredné, silné a maximálne pôsobiace. Pri používaní liekov z prvých dvoch kategórií je liečba pomalá, ale riziko vedľajších účinkov je minimálne.

Lieky silnejšieho účinku nie sú všeliekom, sú predpísané v komplexnom priebehu ochorenia, keď slabšie lieky nepomáhajú.

Nehormonálne masti môžu byť dlhodobo používané tak pre deti, ako aj pre dospelých, bez poškodenia zdravia. Takéto lieky majú miernejší účinok v porovnaní s hormonálnymi masťami, ale nie sú menej účinné.

Existujú určité nevýhody nehormonálnych liekov. Môže existovať alergia na zložky lieku alebo úplnú neprítomnosť účinku (kontaktná dermatitída nie je vždy vyliečená len vonkajšími prostriedkami).

Pravidlá používania masti:

 • Z masti predpísaných lekárom musíte najprv vyskúšať slabšie, ak výsledok nie je viditeľný po niekoľkých týždňoch, mali by ste prejsť na silné lieky.
 • Naneste masť na suchú a čistú pokožku tenkou vrstvou.
 • Je lepšie si kúpiť krém miesto masti, ak je dermatitída je vytvorená na hlave vo vlasovej časti.
 • Ak spozorujete zhoršenie stavu pri užívaní liekov, ihneď prestaňte používať masti a kontaktujte špecialistu.

Vedľajšie účinky sa nemajú eliminovať antihistaminikami, je lepšie nahradiť samotnú drogu inou látkou. Nedoporučuje sa používať samoliečbu, najlepšie je poradiť sa s lekárom.

Nehormonálne masti spôsobené dermatitídou: zoznam

Určte, ktorá nehormonálna masť z dermatitídy je pre vás správne, niekedy veľmi ťažké. Preto by jej vymenovanie malo zaobchádzať s lekárom, v praxi ktorého bolo veľa takýchto prípadov.

Masť pre dermatitídu bez hormónov:

 • Bepanten. K dispozícii vo forme masti alebo krému, naneste na škrabance, praskliny a zaparenín u dojčiat, ako aj pre preventívnu starostlivosť o pleť, krk a ruky od vonkajších podnetov. Predpísané na liečbu dermatitídy rôzneho pôvodu.
 • Skin-Cap. Predávame vo forme krému, šampónu a gélu. Má antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti. Používa sa na liečbu ekzému, psoriázy a seborey.
 • Gistan. Je to biologicky aktívna prísada, na rozdiel od Gystanu N je to hormonálna droga. Gystan je predpísaný pre ekzém, neurodermatitídu, atopickú dermatitídu a uhryznutie hmyzom.
 • Elidel. Krém sa používa na dermatitídu a ekzém s protizápalovým účinkom. Je to predpísané lekármi zriedkavo, pretože obsahuje pimekrolimus, ktorý znižuje imunitu. Dôsledky použitia tejto masti ešte neboli úplne preskúmané.
 • Protopic. Má protizápalový účinok. Používa sa na liečbu atropickej dermatitídy u detí starších ako dva roky.
 • Losterin. Používa sa na psoriázu a ekzém. Má protizápalové, antibakteriálne a absorpčné vlastnosti.
 • Uvidíme. Masť je určená na liečbu ekzému, trhlín a oderu, obsahuje vitamín A, čo spomaľuje proces keratinizácie kože.
 • Aktovegin. Masť je predpísaná na nerozpustnú dermatitídu, aktivuje regeneráciu pokožky.
 • Naftaderm. Používa sa na popáleniny, vredy, furuncles, ekzémy. Má protizápalové, analgetické a zmäkčujúce vlastnosti.
 • Tsinokap. Antibakteriálny krém má protizápalové vlastnosti a používa sa na liečbu psoriázy a seboroickej dermatitídy.
 • Destin. Masť sa používa na popáleniny, rany, vredy, opary, ekzémy, dermatitída plienky a funguje na báze oxidu zinočnatého.

Upozorňujeme, že zoznam nekončí. Preto by výber lieku na dermatitídu mal byť zverený špecialistovi.

Nehormonálna masť z atopickej dermatitídy

Atopická dermatitída je najčastejšou alergickou chorobou. Podráždenie kože je genetické a zvyčajne má ťažkú ​​formu prejavu.

Až do konca tohto ochorenia nemožno vyliečiť, považuje sa to za chronické. Existujú však nehormonálne lieky, ktoré môžu utopiť vývoj ochorenia.

Masť s atopickou dermatitídou:

 • Aysida. Krémový gél je antiseptikum, zvyšuje odolnosť pokožky voči vonkajším podnetom životného prostredia. Je založená na ASD (antiogénne antiseptikum Dorogov), je to inovatívna kozmetika, ktorá obsahuje komplex zložiek, ktoré ovplyvňujú imunitný systém. Používa sa na atopickú a seboroickú dermatitídu, psoriázu, ekzém a erupcie akné.
 • Pantalfamarin. Masť urýchľuje resorpciu hematómov, je určená na liečbu atopickej dermatitídy. Rýchlo odstráni svrbenie a začervenanie, nezanecháva žiadne mastné filmy, uvoľňuje sa v malých tubách a zvyčajne rýchlo končí.
 • Radevit. Má protizápalový, antipruritický a zmäkčujúci účinok, zlepšuje proces keratinizácie kože. Používa sa na atopickú, kontaktnú dermatitídu, neurodermatitídu, ekzém, trhliny, erózie.
 • Fenistil. Gél sa používa na ekzémy a uhryznutie hmyzom ako anestetikum a antipruritikum.
 • Ekzoderil. Krém sa používa na liečbu kandidózy, mykózy a lišajníkov. Má antifungálny účinok, môže byť v niektorých prípadoch účinný.
 • EPLAN. Krém je uvedené na opary, ekzémy, vredy, akné, vredy, praskliny, popáleniny a bodnutie hmyzom. Je ochranným prostriedkom proti chemickým dráždidlám. Zvyčajne sa používa na pokles prejavu ochorenia.
 • Bepanten, Korneregel, Panthenol, D-Panthenol, Pantoderm. Tieto krémy a masti sa používajú pri rôznych dermatitídách.

Formy alergií sú rozdielne a takmer každá osoba je prítomná, a tak sa dnes vyvinuli mnohé lieky na dermatitídu. V každom prípade je liečba takejto choroby eliminovať faktor, ktorý vyvolal výskyt dermatitídy, a potom aplikovať lokálnu protizápalovú terapiu.


 • Na stiahnutie Original] "class =" imagefield imagefield-lightbox2 imagefield-lightbox2-240-180 imagefield-field_imgarticle imagecache imagecache-field_imgarticle imagecache-240-180 imagecache-field_imgarticle-240-180 ">

 • Na stiahnutie Original] "class =" imagefield imagefield-lightbox2 imagefield-lightbox2-240-180 imagefield-field_imgarticle imagecache imagecache-field_imgarticle imagecache-240-180 imagecache-field_imgarticle-240-180 ">

 • Na stiahnutie Original] "class =" imagefield imagefield-lightbox2 imagefield-lightbox2-240-180 imagefield-field_imgarticle imagecache imagecache-field_imgarticle imagecache-240-180 imagecache-field_imgarticle-240-180 ">
 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou: ako sa nesklamať.

Dobrý a správny článok. Problémom je, že teraz je veľmi ťažké nájsť kompetentného lekára, ktorý by správne stanovil diagnózu a zvolil správnu liečbu. Môj syn je teraz 2 roky a lekár nemôže určiť, aký druh dermatitídy má dieťa. Po celý čas píše rôzne hormonálne masti. Áno, oni pomáhajú niekoľko dní odstrániť rozsiahle vyrážky, ale len zrušiť - na tretí deň vyrážok ešte viac, ako to bolo predtým.

Teraz používam iba chemické kozmetické prípravky, ale aj diétu. Aspoň dieťa nemá svrbenie.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou: ako sa nesklamať.

Manžel používa videostim v kombinácii s naftérmérom na liečbu psoriázy. Naftaderm podsushivaet kože, a vidieť, že hydratuje.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou: ako sa nesklamať.

O Naftaderme počul, že to okamžite nezačnú pomáhať, ale prináša trvalý výsledok - je to tak?

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou: ako sa nesklamať.

Naftaderm je skutočne druh "oneskoreného konania". Musíte dlhú dobu rozmazať pred začatím zlepšovania. Ale zjavná výhoda oproti hormónom spočíva v tom, že nespôsobuje závislosť a nedáva pobochki. Takže môžete počítať s pretrvávajúcou remisťou.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou: ako sa nesklamať.

A prečo pridávate?

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou: ako sa nesklamať.

Napísal som vyššie, opakujem: Naftaderm funguje efektívne, ale suší kožu. Je žiaduce hydratovať. V zásade môžete použiť rôzne drogy, ale video je veľmi dobré.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou: ako sa nesklamať.

Používam losterín, radil dermatológ. Rozmazám dvakrát denne, ráno a večer sa pokúšam jesť jedlo pre pár a bez soli. Ak chcete byť nervózny nápoj čaj na bylinkách. Dermatitída prechádza postupne, na rukách trochu zostáva.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou: ako sa nesklamať.

Zdá sa mi, že Naftaderm je účinnejší ako losotín. Obidva lieky sú založené na naftaláne, ale losterol je krém, a naftherm je liečivá masť.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou: ako sa nesklamať.

Pravdepodobne podporujem Naftaderm v týchto "diskusiách"! Používam ho sám a výsledky sú veľmi dobré. Hormonálne lieky vôbec neprijmú (pokiaľ neexistuje iná možnosť). Plus vitamínový krém, ktorý používam okrem nafthermu, a na suchu pomáha a vyživuje pokožku.

Nehormonálne masti z dermatitídy

Príčiny a príznaky choroby

Existuje mnoho druhov dermatitídy: seborrická, atopická, alergická, suchá, kontaktná, infekčná, orálna, hubová, atď. Príznaky týchto ochorení môžu byť podobné, preto je mimoriadne dôležité konzultovať s lekárom.

Iba on môže správne identifikovať patogén a predpísať správnu liečbu. Choroba môže spôsobiť alergény (potraviny, chemické látky, chladu, vlnu, určité rastlinné druhy), hormóny (hormonálna nerovnováha), oslabená imunita, dedičnosť.

Hlavné prejavy dermatitídy: sčervenanie, suchá koža, svrbenie, pálenie, peeling, škvrny. Aplikujte len suchú a čistú pokožku na dermatitídu.

Ak sú trhliny a sucho, použite masť, ak sú trhliny mokré - krém. Na ošetrenie pokožky hlavy sú špeciálne pleťové vody.

Krémy a masti v tejto oblasti sa neodporúčajú. Pamätajte, že kozmetické výrobky neliečia celú chorobu, ale iba jej vonkajšie prejavy.

Ak chcete úplne vyliečiť dermatitídu, je potrebná komplexná terapia, ktorú predpisuje špecialista.

Uvoľňujú hormonálne a nehormonálne masti z dermatitídy. Hormonálne sú silnejšie, používajú sa v prípade, že to nepomohlo.

Tieto lieky majú množstvo vedľajších účinkov a môžu byť návykové. Sú postupne zrušené, čo znižuje dávkovanie.

Nehormonálne prípravky majú šetrnejšiu kompozíciu, väčšinu z nich môže používať dieťa, tehotné a dojčiace ženy.

Typy krémov proti dermatitíde

Existujúce protiplesňové masti je možné rozdeliť na dva typy:

Väčšina liekov má široké spektrum účinkov. Dermatitída je bežný názov pre všetky odrody choroby.

A lieky, ktoré dokážu zvládnuť túto chorobu, môžu mať vplyv na kožné ochorenia, ako sú:

 • lupienka;
 • ekzém;
 • tvorba vredov;
 • objavenie akné a akné;
 • herpes a množné číslo. a kol.

Hormonálne masti by sa mali používať pri ich liečbe len so súhlasom lekára. Dermatológ je preto povinný dohliadať na priebeh liečby.

To je potrebné, aby sa minimalizoval negatívny vplyv hormonálnych liekov na telo pacienta. Nemôžete len vziať a prestať užívať tento druh liekov.

Také nekontrolované činnosti môžu viesť k nepríjemným následkom.

Veľmi často ľudia trpiaci dermatitídou, bez toho, aby videli očakávané zlepšenia pri užívaní antifungálnej drogy, prestali používať v priebehu liečby.

Niektorí pacienti naopak môžu usilovne používať krém predpísaný dermatológiou dlhšie ako predpísaný čas. A to aj iné nesprávne správanie vedie k porušeniu hormonálneho systému pacienta, pravdy, nie hneď a po chvíli.

Hormonálne krémy sú predpísané len vtedy, keď nehormonálne lieky neprinášajú požadovaný účinok.

Takéto lieky sú však úplne nevhodné pre niektoré skupiny ľudí:

 • tehotné ženy;
 • dojčiace mladé matky;
 • Pre malé deti vo veku od pol roka do 2 rokov.

Akékoľvek porušenie pokožky na tvári si vyžaduje starostlivé ošetrenie. Svrbenie a odlupovanie, sčervenanie kože spôsobuje veľa problémov. Uistite sa, že navštívte lekára a identifikujte príčinu svojej dermatitídy.

 1. Akné a akné na tvári sú časté pri seboroickej dermatitíde. Táto forma ochorenia sa prejavuje v dôsledku poruchy v práci mazových žliaz. Začnú hojne prideľovať tuk, čo vedie k vzniku akné, ktorá sa môže vyvinúť na dermatitídu.
 2. Pri alergickej dermatitíde majú červené vyrážky na tvári chronickú formu. Ochorenie sa prejavuje v prítomnosti konštantného kontaktu s alergénom. Krém na dermatitídu na tvári v kombinácii s receptom antihistaminík.
 3. Kontaktná dermatitída sa prejavuje zápalom kožných oblastí, ktoré sú priamo ovplyvnené alergénom. Môže to byť prostriedok na čistenie priestorov, hygienických výrobkov, liekov.
 4. Atopická dermatitída je jednou z najzákladnejších foriem ochorenia kože. Ekzém sa pravdepodobne vyvíja u ľudí s predispozíciou tela na zvýšenie syntézy imunoglobulínu E.

Je potrebné presne pochopiť príčinu vzniku a vývoja ochorenia kože. Krém a masť by mali vymenovať špecialistu. Nepoužívajte samoliečbu na úplné odstránenie viditeľných účinkov vo forme jaziev, škálovania a pigmentácie kože.

Rovnako ako veľa liekov, hormonálne krémy alebo masti, ktoré sa používajú na dermatitídu, môžu byť rozdelené do štyroch hlavných poddruhov. V srdci rozdelenia sa berie intenzita lieku a sila jeho účinku na pokožku.

Liečba hormónov

Nehormonálne masti z dermatitídy sa môžu podmienečne rozdeliť na nasledujúce skupiny, ktorých zoznam bude uvedený nižšie.

 • nehormonálne masti a smotana vyrábané farmakologickými rastlinami;
 • kozmetické prostriedky;
 • masti a krémy na báze rastlinných zložiek;
 • masti a krémy na báze živočíšnych zložiek, imunomodulátory;
 • ľudové prostriedky.

V prvej skupine možno rozlíšiť nasledujúce nehormonálne masti:

Eplan krém aplikuje mikrobiálne ekzém, lupienka, opary, akné, vredy, popáleniny a vredy má Dekongestant a protisvrbivé efekt. Môže sa použiť ako preventívne opatrenie chemických účinkov.

Aplikujte tento krém, keď dôjde k poklesu hlavných príznakov ochorenia. K dispozícii v tubách s hmotnosťou 30 g.

D-panthenol (Bepanten, Pantoderm, panthenol, Korneregel) - krémy a masti pre odstránenie vysušenie za rôznych foriem dermatitída, zlomeniny, popáleniny, odreniny, zaparenín a plienkovej dermatitídy u dojčiat, erytém. Má regeneračný účinok.

Fenistil gél sa používa na túto chorobu, popáleniny, ekzémy, uhryznutie hmyzom. Má lokálny anestetický účinok, dokonale odstraňuje svrbenie. K dispozícii v tubách s hmotnosťou 30 g.

Masť Radevit používaná na dermatitídy rôzneho pôvodu, difúznu neurodermatitídu, ekzém, trhliny a eróziu kože. Má obnovujúci, protizápalový, antipruritický účinok. K dispozícii v tubách s hmotnosťou 35 g.

Exodermilový krém má výrazný antifungálny účinok. Je predpísaný pre mykózu, kandidózu a pityriázu. Vyrába sa v tubách s hmotnosťou 15 g. Proteopic masť sa používa na liečbu atopickej dermatitídy u detí. Má protizápalový účinok a nespôsobuje kožnú atrofiu.

Losterinový krém sa používa na vonkajšiu liečbu ekzému, psoriázy a dermatitídy. Má antibakteriálny, resorpčný, antipruritický, protizápalový a anestetický účinok. Naftadermová linka na báze naftalanového oleja je predpísaná pre ekzémy, popáleniny, trofické vredy, furunkulózu.

Disetin masť je predpísaná pre vonkajšiu liečbu tohto ochorenia, oparu, ekzému, plienkovej vyrážky a plienkovej dermatitídy. Widestim stimuluje regeneračné procesy v pokožke. Je predpísaný na liečbu ekzému, odrenín a cheilitídy.

Moderná farmakológia ponúka pomerne širokú škálu nápravných opatrení pre túto kožnú chorobu pre dospelých a deti. Môžu to byť hormonálne a nehormonálne masti, krémy a tiež gély.

Stojí za zmienku, že použitie len jedného druhu liekov nemôže účinne pomôcť pri riešení problému, a preto je potrebné konať komplexným spôsobom, a tak navrhnúť liečebný režim vrátane detí.

Do tejto kategórie liekov patria rôzne možnosti krémov, mastí a gélov a všetky sú nehormonálne:

"Eplan". Liečba sa môže použiť na odstránenie vredov, trhlín, psoriázy, oparu, akné, popálenín, mikrobiálneho ekzému.

Okrem toho je krém je dosť dobre vyrovnať sa s opuchmi, svrbenie v rôznych formách dermatitídy na tvári alebo na ruky, na hmyzie uhryznutie, a môžu byť tiež použité pre prevenciu chemickú povahu podnety ;.

"Bepanten", ako aj kvalitatívne analógy "Panthenol", "d-panthenol" a "Pantoderm" vynikajúce masť na dermatitídy na tele, na tvári alebo na ruke. Tieto činidlá sa môžu formulovať vo forme krému alebo masti a sú indikované pri liečbe rôznych kožných problémov.

Patria sem sucho, dermatitída rôznej povahy, praskliny, odreniny, erytém. Krém možno použiť na zabránenie vyrážky plienky u novorodencov, starostlivosti o pokožku na tvár a ruky, pretože sa môže stať spoľahlivou ochranou pred vonkajšími dráždivými faktormi a tiež podporovať regeneráciu pokožky;

Skin-Cap je celá séria liekov a hygienických produktov s jasnými antimikrobiálnymi, antiproliferatívnymi a protizápalovými vlastnosťami. Môžu to byť gély, aerosóly alebo šampóny na vlasy.

Pokiaľ ide o masť, je Skip-Cap, ktorý je považovaný za najúčinnejší a najbezpečnejší pre ľudí. Krém bude celkom účinný pri liečbe dermatitídy: plienka, atopická, seboroická.

Liečba sa môže použiť na ekzém, psoriázu, suchú pokožku, seborrheu. Dokonca aj deti vo veku od 1 roka môžu používať túto smotanu;

Vzhľadom na to, že príčinou dermatitída sú všetky druhy dôvodov, je dôležité pochopiť, čo presne vonkajšie aj vnútorné faktory vyvolali výskyt kožné vyrážky a ich odstránenie súbežne s lekárskym ošetrením pokožky, pomocou:

Antihistaminiká a desenzibilizujúce tablety ako Erius a Loratadin na odstránenie alergickej reakcie. Na rovnaké účely sa používajú intramuskulárne injekcie s 10% roztokom glukonátu vápenatého: zvyčajne sa uskutočňuje päť injekcií zvyčajne každý druhý deň.

Ak je príčinou alergie dermatitída, prestať jesť čokoládu, kuracie, citrusové plody, vajcia, orechy a iné potraviny, ktoré sú tradične považované alergénne.

Masti, zmäkčovadlá, ako Elidelu a okrem toho, krémy, má hydratačný účinok, je žiaduce, aby špeciálnych dermatologických liniek "Uriage" - "Ksemoz", "trieda" - "Trikzera", ktorá by mala premazať kožu niekoľkokrát denne, a to vždy po umývanie.

Mimochodom, pokožku umyť postihnutých dermatitídou by mali byť opatrní s použitím, ktoré neobsahujú látky, ktoré by mohli mať vplyv na hydro-lipidovú rovnováhu pokožky, ako sú mydlá a gély značky Bioderma, Uriage, H2O senzibilizovaných (predáva sa v lekárňach).

Hormonálne masti. Typicky, prednizolón, Lorinden, dermatitída Advantan pri použití v ťažkých prípadoch, tvárové prostriedky s kortikosteroidmi sú zriedka používané vzhľadom k ich schopnosti vyvolať stenčenie kože.

Masti obsahujúce antibiotiká. Takéto prostriedky sa používajú na odstránenie bakteriálnej mikroflóry v zameraní lézie. Avšak pri dlhodobom používaní lokálnych antibiotík získavajú baktérie rezistenciu a telo reaguje s alergickou reakciou.

Prostriedky na ochranu pred slnkom. V malých množstvách sú UV žiarenie prospešné pre pokožku, ale ak má koža prejavy dermatitídy, mala by byť chránená SPF krémami a s faktorom najmenej 50.

Kompresia (vlhké obväzy) na miestach lézie. Odstráňte svrbenie, čisté a mierne vysušte povrchové výťažky bylín a 3% roztok kyseliny boritej.

Zloženie pre kompresiu by malo byť pri izbovej teplote, navlhčí sa zložené v niekoľkých vrstvách gázy, ktoré potom po dobu 15 minút sa prekrýva na postihnutú kožu; počas dňa sa postup opakuje 3-4 krát.

Táto technika je jednoduchá, ale účinná. Dekorácie by mali byť pripravené z pomerne hypoalergénnych bylín, medzi ktoré patrí heřmánková, strúhaná alebo dubová kôra.

Diéta s dermatitídou. Stav pokožky vo veľkej miere závisí od toho, čo ľudia jedia.

Aby sa zabránilo zhoršeniu a zbaviť vyrážky, by ste mali jesť mliečne výrobky a zelenina pomáhajú očistiť telo, rovnako ako obilniny bohaté na vitamíny B (u alergickej dermatitídy zŕn môžu byť obsiahnuté v potrave až po skúške analýza lepku v nich obsiahnutých) ale upustiť od ostrých, slaných a sladkých jedál a výrobkov uvedených vyššie obsahujúcich alergény.

Pozor prosím! Mnohí ľudia označujú dermatitídu ako maličkú chorobu a radšej sa s ňou zaobchádza nezávisle. Tento prístup nemožno považovať za správny, navyše je to nebezpečné: dermatitída môže viesť k nekróze tkanív a zjazveniu.

Prírodné prípravky

Akrylový krém neobsahuje žiadne hormóny a syntetické antibiotiká. Používa sa na odstránenie kožných prejavov atopickej dermatitídy, neurodermatitídy, psoriázy a ekzému. Vyrába sa v plechovkách s hmotnosťou 60 g.

Gistan - fytochemický (vzťahuje sa na doplnky stravy). Používa sa na ekzém, atopickú dermatitídu, neurodermatitídu, uhryznutie hmyzom. Má protizápalový a antialergický účinok. K dispozícii v tubách s hmotnosťou 30 g.

Prostriedky založené na zložkách živočíšneho pôvodu:

 1. Pantalfarmarin-gél z paroží maral. Používa sa na ekzém, psoriázu, uhryznutie hmyzom, osteochondrózu, ochorenia kardiovaskulárneho systému. Má výrazný regeneračný a protizápalový účinok.
 2. Solcoseryl (Actovegin) - masť, používaná na túto chorobu, popáleniny a odreniny. Stimuluje regeneráciu pokožky.

Timogénový krém je predpísaný pre chronický ekzém a atopickú dermatitídu. Veľmi odstraňuje svrbenie a odstraňuje sčervenanie.

Liečba ekzému a iných zápalových ochorení kože na rukách, nohách a iných častiach tela mastmi je súčasťou komplexnej terapie. So špeciálnou starostlivosťou sú predpísané hormonálne masti z dermatitídy, aby sa eliminovali prejavy ochorenia na tvári.

Všetky hormonálne lieky sú rozdelené do 2 skupín: homogenizuje ( "Triamtsionol" "Dexametazón", "Flutikazón") a nefluórovaných ( "Hydrokortison", "metylprednizolón")

Priraďte hormonálne masti v nasledujúcich prípadoch:

 • akútne zápalové procesy na koži, ktoré spôsobujú kontakt a alergický typ ochorenia;
 • relaps ochorenia;
 • nehormonálne prostriedky neposkytujú potrebný výsledok;
 • atopická dermatitída;
 • riziko vzniku ekzému;
 • erytém, spôsobený alergiou;
 • vyrážka spôsobená alergiou na lieky.

Lokálna aplikácia liečiv, najmä pre liečenie kontaktného formulára, je tu ďalšia rozlišovacím znakom: v prípade, že koža na nohách alebo iných častí tela (na mieste poranenia) je suchý, trhliny, potom je treba dať prednosť presne masti; ak má pacient zmáčací typ - je lepšie použiť krém.

Klasifikácia hormonálnych liekov:

 • slabá akcia;
 • masti s miernym účinkom;
 • silný;
 • maximálna akcia.

Upozorňujeme, že posledné dve kategórie nie sú všeliekom. Vymenúva ich lekár len v tých prípadoch, keď kontaktná alergická forma patológie má zložitý priebeh a nereaguje na liečbu slabších prípravkov. Niekedy sa môžu antibiotiká predpisovať na kortikosteroidy.

Hormonálne masť ( "Zinc Masť", "Fenistil", "Bepanten" a kol.), A to napriek skutočnosti, že majú "jemnejšiu" účinok, menej účinné v boji proti prejavom dermatitídy.

Môžu sa používať dlho bez poškodenia zdravia. Pri liečbe detských ekzémov alebo kožných ochorení iného druhu sú tieto prostriedky na vonkajšie použitie preferované.

Nehormonálne lieky majú tiež nevýhody, ktoré sa často vyskytujú pri liečbe dermatitídy akejkoľvek zložitosti:

Pravidlá pre aplikáciu masti z ochorenia kože sú veľmi jednoduché, ale stále ich musíte prečítať:

 1. Medzi predpísané lieky vyberte tie slabšie. Ak po tom, čo začnete rozmazávať postihnuté oblasti kože, výsledok nie je niekoľko týždňov, stojí za prechod na silné lieky. Liečba sa má doplniť o miernejšie lieky.
 2. Výrobok na vonkajšie použitie je prekrytý na čistú a suchú pokožku tenkou vrstvou. Zároveň to nemusíte trieť. Väčší účinok sa nedosiahne a je ľahké poškodiť oslabené oblasti pokožky.
 3. Ak sa na pokožke hlavy objaví zápal kože, je lepšie uprednostňovať umývanie liekov ako masti.
 4. V prípade zhoršenia stavu alebo podozrenia z infekcie sa má liečba mastimi zastaviť a ihneď sa poraďte s lekárom.
 5. Nepokúšajte sa odstrániť vedľajšie účinky užívania antibiotík antihistaminikami. V takýchto prípadoch by ste mali nahradiť liek inou liečivou látkou.

Často sa pridávajú k liečbe detí a dospelých antibiotiká. Antihistaminiká sú predpísané na komplexnú liečbu dermatitídy na rukách a iných častiach tela.

Napriek tomu nezabudnite, že samoliečba môže výrazne zhoršiť ochorenie. Len odborník môže v každom konkrétnom prípade predpísať vhodnú liečbu.

Auto. Gavrilenko Yu.

Nehormonálne masti a krémy spôsobené dermatitídou majú širokú škálu účinkov na pokožku:

 • zlepšiť proces regenerácie pokožky;
 • mať protizápalový účinok na postihnutú kožu;
 • mať antifungálne účinky;
 • majú antimikrobiálne vlastnosti.

Niektoré z nich majú takú širokú škálu činností, ktoré sú predpísané v liečbe nielen rôznych foriem dermatitídy, ale aj psoriáza, vredy, praskliny, ekzém, akné, varí, rovnako ako obnovenie pokožky po popálení a uhryznutí. Takéto vlastnosti majú napríklad krém "Eplan".

Existujú aj iné krémy. Sú ľahšie ako masť, takže sú predpísané pacientom, ktorí netolerujú mastné štruktúry. Tu sú najobľúbenejšie krémy a gély:

 1. "Skin-Cap '. Uvoľňovanie formy: krém, gél, sprej, šampón. Má antifungálny, antimikrobiálny účinok, zmierňuje zápal. Indikácia: atopická, seboroická, dermatitída plienky, ekzém, neurodermatitída, mastná a suchá seborrhea. Môže sa používať na liečbu detí vo veku 12 mesiacov. Najbezpečnejší nástroj všetkých.
 2. "Radevit". Indikácie: atopická, alergická, kontaktná dermatitída, ekzém, erózia, difúzna neurodermatitída. Má reparačné, protizápalové, zmäkčujúce vlastnosti, podporuje regeneráciu pokožky, chráni ju, zmierňuje svrbenie.
 3. "Gistan". Liečivo na topickú aplikáciu. Indikácie: atopická dermatitída, ekzém. Kompozícia obsahuje extrakty bylín. Má antialergický a protizápalový účinok.
 4. "Elidel". Indikácia: ekzém, atopická dermatitída. Má protizápalové vlastnosti.
 5. "Losterin". Indikácie: dermatitída, psoriáza, ekzém. Má rozlišujúci, analgetický, antipruritický, antibakteriálny účinok.
 6. "Timogen". Krémový imunomodulátor, ktorý eliminuje pocit svrbenia, eliminuje začervenanie kože. Indikácia: ekzém chronickej povahy, atopická dermatitída. Iba lekár by mal predpisovať liek, najmä dieťa.
 7. "Fucidinum". Forma uvoľnenia - krém, antibiotikum. Indikácia: dermatitída a iné bakteriálne dermatologické ochorenia. Môžu byť priradené deťom od narodenia.
 8. "Aysida". Výrobok: krémový gél. Silné antiseptické a adaptogénne činidlo. Indikácia: chronická dermatitída, ekzém, akné a hlavne seborea a atopická dermatitída. Zlepšuje miestne metabolické procesy v pokožke, zvyšuje lokálnu imunitu pokožky.
 9. Zenocap. Aktívnou zložkou je pyritión zinku. Indikácie: atopická a seboroická dermatitída, psoriáza. Má protizápalový, protiplesňový a antibakteriálny účinok.

Okrem toho sú iné lieky vo forme masti veľmi účinné.

Masti na dermatitídu

Najpopulárnejšie sú:

 1. "Bepanten" ("Panthenol", "Pantoderm"). Masť širokého spektra účinku. Keď sa dermatitída aplikuje na suchosť kože. Je indikovaný na dermatitídu akejkoľvek formy vrátane plienky. Zlepšuje proces regenerácie pokožky. Môže sa používať na liečbu pacientov v akomkoľvek veku, počnúc prsníkom.
 2. "Zinková masť". Lacné a osvedčené prostriedky. Ukazuje sa pri dermatitíde. Má tukovú štruktúru.
 3. "Protopic". Masť je predpísaná pre deti vo veku 2 rokov s atopickou dermatitídou. Má protizápalový účinok, ale nespôsobuje kožnú atrofiu.
 4. "Naftaderm". Liečivo je naftalanový olej, ktorý je indikovaný na ekzém, dermatitídu akejkoľvek formy, furunkulózu. Je protizápalový, antiseptický, analgetický a absorbovateľný.
 5. "Pozrime sa na to." Účinnou látkou je retinol (vitamín A). Stimuluje proces regenerácie pokožky, pričom spomaľuje proces keratinizácie. Indikácie: dermatitída, cheilitída, trhliny, ekzém.
 6. "Desitin". Účinnou látkou je oxid zinočnatý. Indikácia: všetky formy dermatitídy vrátane plienky, ekzému.

Všetky krémy, masti a gély by mali byť aplikované na postihnuté miesto tenkou vrstvou. Neprekračujte indikované dávkovanie a trvanie liečby.

Pri pokročilej alebo ťažkej forme dermatitídy nemusí použitie nehormonálnej masti alebo krému antibiotikom poskytnúť požadovaný účinok.

V tomto prípade môže lekár predpisovať hormonálne lieky na vonkajšie použitie.

Hormonálna terapia sa vykonáva vo veľmi krátkych cykloch a pod najprísnejšou kontrolou dermatológa.

Hormonálne lieky sú rozdelené do niekoľkých typov, v závislosti od stupňa intenzity expozície hormonálnej krému na tele:

 • vplyv najvyššieho stupňa;
 • silný vplyv;
 • mierny vplyv;
 • nízky vplyv.

Najefektívnejšie sú nasledujúce: Acriderm, Advantan, Celestoderm, Flucinar.

Terapeutický účinok sa dosahuje vďaka glukokortikosteroidom. Sú to aktívne zložky, ktoré nielen bojujú so základnou chorobou, ale tiež bránia ďalšiemu šíreniu infekcie, ktorej sa podarilo spojiť.

Takže najpopulárnejšie hormonálne masti a krémy sú:

 1. "Celestoderm". Produkt: masť. Indikácie: atopická, seboroická, kontakt, slnečné žiarenie, intertriginózne, exfoliatívna dermatitída, rôzne ekzémy, Actinica a anogenitálnej svrbenie, psoriáza, atopická dermatitída.
 2. "Advantan". Uvolnenie formy: mast mastnej textúry, krém, emulzia. Indikácie: všetky druhy dermatitídy u malých a dospelých pacientov, zápal, profesionálny, mikrobiálny, dyshidrotický ekzém, neurodermatitída.
 3. "Flutsinar". Výrobok: masť, gél. Indikácie: závažné suché neinfikované zápalové ochorenia kože. Liečivo je účinné pri seboroickej a atopickej dermatitíde, ekzému, erytému, psoriáze. Ak pacient netoleruje finančné prostriedky vo forme masti, predpísal liek vo forme gélu. Liečivo môže byť predpísané pacientom od 2 rokov.
 4. "Futsikort". Forma uvoľnenia - krém. Indikácia: kontakt s dermatitídou, atopická, alergická forma, seboroická dermatitída, lupus erythematosus, chrípka chronická. Účinná pri dermatitíde s bakteriálnou infekciou.
 5. Akriderm Denta. Uvoľnenie formy - masť. Obsahuje antibiotiká a hormóny. Indikácie: alergické kožné ochorenia. Účinný pri disgidroticheskom, pin, profesijné, atopickej dermatitídy, solárne chronickej povahy, všetky formy non-alergická dermatitída charakteru, ekzémy a ďalšie.
 6. "Fukidín G". Výrobok: masť, krém. Liečivo obsahuje antibiotikum a hormón. Indikácie: atopická dermatitída komplikovaná infekciou. Dá sa podávať deťom od 2 rokov.

Externá hormonálna liečba pokračuje nejaký čas a po externých príznakoch ochorenia už zmizli.

Existuje množstvo liekov, ktoré sa predpisujú pacientom s dermatitídou. Predpísať liečbu, liečbu a dávkovanie by mal výhradne dermatológ. Aké lieky môže určiť:

 1. Antihistaminiká. Odstraňujú pocit svrbenia, zmierňujú podráždenie kože a opuch. Externé prejavy ochorenia sú oveľa menej výrazné, vďaka čomu sa stav pacienta zlepšuje. Môžu byť predpísané vo forme tabliet alebo injekcií. Ak je človek riadený automobilom alebo je potrebná vysoká koncentrácia pozornosti pre aktivitu, je potrebné vybrať také tablety, ktoré nespôsobujú pocit ospalosti. Antihistaminiká novej generácie nezbavujú osobu aktivitu. Patria medzi ne:
 • "Claritine";
 • "Zyrtec";
 • "Loratadín";
 • "Cetirizín".
 1. Prípravky s kortikosteroidmi. Tieto liečivá v kompozícii obsahujú hormóny. Majú protizápalový účinok. Po dlhú dobu ich nemožno odobrať, pretože môžu spôsobiť atrofiu kože. Medzi populárne kortikosteroidy patrí:
 • "Prednizolón";
 • "Dexametazón";
 • "Flutikazón";
 • "Triamcinolon";
 • "Prednizón";
 • "Flumethason."

Zvyčajne sa pacientovi najprv podáva vyššia dávka tabliet a potom sa postupne znižuje.

 1. Prípravy-immunosupressaty. Predpísané sú len vtedy, keď je choroba veľmi ťažká. Prispievajú k potlačeniu imunity, takže organizmus minimalizuje kožnú reakciu. Bez liekov tejto skupiny pri liečbe závažnej formy dermatitídy je ťažké ju zvládnuť. Patria medzi ne:
 • "Hlorbutin";
 • "Cyklofosfamid";
 • "Mielosan".

Avšak tieto lieky majú množstvo nevýhod. Po prvé, pacienti sa ťažko tolerujú.

Po druhé, potlačenie imunity vedie k zvýšenej náchylnosti organizmu k rôznym infekciám. Vymedzenie týchto liekov je preto extrémnym opatrením, keď nie je nádej na to, aby sa vyliečili menej radikálnym spôsobom.

Existujú aj také lieky, ktoré sú kombináciou viacerých liekov z týchto troch skupín. Môžu obsahovať antibiotiká a protizápalové látky.

Mimoriadne populárne v tejto skupine sú prírodné prípravky ako Gistan a Acrostal. Obaja majú protizápalový a protiplesňový účinok, preto ich hlavnou úlohou je odstrániť zápaly kože akútnej formy.

Nesmie sa však zamieňať s liekom s podobným názvom - Gistan-N. Posledne menovaný je liek obsahujúci hormóny v jeho zložení.

K dnešnému dňu je čoraz populárnejšia izraelská kozmetická značka KEDEM. Je založená na siliciach, ako aj na rôznych liečivých rastlinách.

Samostatne existujú dve sady liečiv, ktoré sa môžu bezpečne použiť pri liečbe všetkých typov dermatitídy (najmä na tvári) a iných kožných ochorení:

Pod značkou Skin-cap sa vyrábajú viaceré lieky: krém, aerosól na vonkajšie použitie, sprchový gél, šampón. Sú to účinné látky pri atopickej a seboroickej dermatitíde, psoriáze a ťažkej suché kože.

Hlavnou zložkou je zinočnatý pyritión, ktorý má antibakteriálny a fungicídny účinok. Prípravy tejto línie sú umiestnené ako nehormonálne.

Nedávno existovali informácie, že výrobca neurčil hormonálnu zložku. Potvrdenie týchto údajov nie je, možno, je to ruse konkurentov.

Koža je pomerne drahý liek. Priemerná maloobchodná cena: pre balenie 15 ml - 830 rubľov, 50 ml - 1800 rubľov.

Masť so zinkom z dermatitídy je osvedčeným nástrojom rokov. Má veľmi jednoduché zloženie: oxid zinočnatý a vazelína.

Je určená pre mnohé dermatologické ochorenia: plienkovú vyrážku, kriedu, ekzém, herpes, popáleniny, dermatitídu. Liečivo rýchlo odstraňuje zápal a podráždenie, má dezinfekčný prostriedok, adstringentný, sušivý účinok.

Jedná sa o efektívny a lacný nástroj: stojí asi 60 rubľov.

Ďalším liekom na báze zinku je Zinocap. Liečivo je zvlášť účinné pri seboroickej dermatitíde a psoriáze. Má protizápalový a antibakteriálny účinok. Priemerná maloobchodná cena: 350 rubľov.

Desitín je krém, ktorého aktívnou zložkou je oxid zinočnatý. Hlavným cieľom je liečba vyrážky plienky, ale tiež pomáha pri iných ochoreniach: dermatitída, škriatky, popáleniny, odreniny, prepichnutie a vredy.

Môže sa používať v tehotenstve, laktácii av detstve. Cena v lekárňach: približne 230 rubľov.

Ak máte prvé príznaky dermatitídy, pred návštevou lekára môžete použiť ľudové lieky. Ak chcete odstrániť svrbenie, sčervenanie a podráždenie pomôže kompresie s odvarom brezových púčikov.

Naplňte 2-3 lyžice. l

obličky s vriacou vodou (približne polovica šálky) a nechajte ju variť asi 15 minút. Ponorte gázu v bujóne a vytvárajte obklady až 5-krát denne.

Birch púčiky je možné nahradiť kôrou z dubu, celandínu, šnúrkou, harmančekom. Môžete sa o kúpeľ s týmito bylinami.

Sú tiež vyrobené kompresie z zemiakov. Surové koreňové plodiny na kašu a vytvorte kompresiu.

Ak koža svrbenie zle, pripravte masť z brusnice. Vytvorte džús z bobúľ (štvrtina pohára) a premiešajte s vazelínou (200 g).

Topikrem

Účinné liečenie alergickej dermatitídy si vyžaduje zložitý krok. Použitie liekov vonkajšej činnosti by malo sprevádzať istá strava a eliminácia alergénu z miest, kde je dieťa najčastejšie.

Najúčinnejším liekom na alergickú dermatitídu sú masti patriace do skupiny hormonálnych liekov. Dokážu dosiahnuť výsledky vo veľmi krátkom čase. Rýchlo odstráňte svrbenie a opuchy u detí.

V prípade nesprávneho výberu hormonálneho lieku na liečbu detí to môže spôsobiť zmenu pokožky. Keď liek odstraňuje vonkajšie príznaky, začne sťahovať pokožku na úrovni buniek a upraví životný cyklus. Je vidno sucho, prípadne praskanie a zjazvenie.

Väčšina týchto liekov používajú dospelí. Ich imunitný systém lepšie vníma hormonálne prostriedky proti vytvoreným ranám a trhlín na koži.

Keď je menovaný

Takéto masti nie sú predpisované tak často, pretože liečba detí z alergií je veľmi opatrná.

Masti s hormónmi sú predpísané s akútnou formou svrbenia, zvyšujúcim edémom a tiež závažnou hyperémiou. Potom, čo je možné znížiť príznaky a odstrániť akútne svrbenie, alergia pokračuje v liečbe detským krémom s hydratačným, protizápalovým účinkom.

Používa sa v užšom meradle a v extrémnej potrebe a tiež vtedy, keď prípravky nehormonálnej výroby nemôžu mať správny účinok.

V podstate sú lieky obsahujúce hormóny na alergickú dermatitídu predpísané, keď sú príznaky ochorenia u detí lokalizované v určitých oblastiach kože.

Klady a zápory finančných prostriedkov

Lieky sú veľmi účinné pri liečbe, ale pri ich konzumácii existuje vysoké riziko. O vedľajších účinkoch liekov je potrebné prečítať v inštrukciách konkrétneho krému, pretože obsahujú všetky dôležité informácie.

Ak zneužijete smotanu, môžete dostať celý rad nežiaducich komplikácií.

Nevylučuje výskyt zvýšenej suchosti pokožky, kde bol prípravok rozmazaný. Po ošetrení postihnutého miesta je potrebné použiť detský krém.

kontraindikácie

Existuje niekoľko kontraindikácií pre liečbu hormonálnych masti.

Prvá, ktorá vylučuje spôsob takejto liečby, nasleduje tých, ktorí majú v súčasnosti vírusové ochorenie, ako napríklad ovčie kiahne alebo herpes. Kontraindikované použitie tehotných žien, pacientov s tuberkulózou a sexuálne prenosnými chorobami.

Pri bakteriálnych a hubových ochoreniach by dieťa malo používať krém inej skupiny, pretože tieto môžu mať negatívny vplyv. V prípade neznášanlivosti jednej zo zložiek lieku deťom by sa nemala používať.

Revízia masti

Prezentované názvy hormonálnych liečiv sú pre deti s najvyššou bezpečnosťou najbezpečnejšie, pretože nie sú absorbované do krvi.

Advantan. Forma - masť, krém. Prostriedky všetkých druhov alergická dermatitída, neurodermatitída, spálenie slnkom a t / D pôsobiaci hlavný prvok - metilrednizolona aceponát, že po trenie kože v povolených dávkach takmer žiadne systémové nežiaduce účinky.

Flutsinar. Forma je gél, masť. Používa sa v ťažkých suchých formách zápalových ochorení kože v neprítomnosti príznakov infekčnej: seboroická a atopická dermatitída a erytematózne ploché lišajníkov, erytém, psoriáza, a t / d

Futsikort. Formou je krém. Liečivo používané na dermatitídu so sprievodnými bakteriálnymi infekciami. Mikroelementy - betametazónvalerát (glukokortikosteroid) a hemihydrát kyseliny fusidovej (antibiotická polycyklická štruktúra).

Lokoid. Forma - masť, krém. Látka vytvorená z hydrokortizón-butyrátu, ktorá rýchlo odstraňuje zápalový proces, opuch a závažné svrbenie. Odporúča sa pri liečbe rôznych typov dermatitídy u detí, ako aj pri psoriáze a ekzémoch.

Táto skupina liekov má mierny účinok na pokožku, ale nie menej účinná. Najčastejšie sú nehormonálne lieky predpísané na liečbu dermatitídy u detí.

Bepanten (analógy D-Panthenolu, Pantoderm)

Prípravok s mäkkým účinkom je navrhnutý tak, aby eliminoval suchosť pokožky počas dermatitídy rôzneho pôvodu. Tiež je určený na ochranu tváre a rúk ako ochranu proti účinkom vonkajších podnetov (sneh, vietor, slnko, dážď).

Vhodná ako liečba dermatitídy u novorodencov, eliminuje intertrigo, praskliny a odreniny, pretože prispieva k lepšej regenerácii kožných tkanív u dospelých. V Rusku sa cena za 1 balík pohybuje od 120 do 500 rubľov.

Krém určený na liečbu psoriatických plakov, ulceratívnych vyrážok, trhlín a mikrobiálnych vzoriek. Používa sa aj na akné, opar, popáleniny. Liečivo dokonale odstraňuje zápal, svrbenie s dermatitídou, ako aj s hmyzom.

Krém možno použiť ako profylaxiu účinkov chemických stimulov. Cena za 1 balenie v Rusku je od 140 do 160 rubľov.

Skin-Cap

Liečivo je dostupné vo forme masti, gélu, aerosólu, šampónu. Liečivo má antifungálny, antimikrobiálny a protizápalový účinok. Používa sa pri liečbe atopickej, plienky a seboroickej dermatitídy, ako aj s neurodermatitídou, ekzémom a psoriázou.

Krém s pokožkou je vedúci medzi masťami spôsobenými dermatitídou, zatiaľ čo má bezpečnejší účinok. Existuje však názor, že kompozícia obsahuje silný glukokortikoid, ktorý nie je uvedený v opise. Cena za 15 gr je 650 rub.

Radevit

Táto nehormonálna masť sa používa na atopickú, alergickú, kontaktnú dermatitídu. Používa sa tiež ako liečba ekzému, odstraňuje trhliny a eróziu kože.

Masť má protizápalový a reparačný účinok, zmierňuje svrbenie, suchosť, obnovuje ochrannú funkciu pokožky. Priemerná cena za trubku je 320 rubľov.

Gistan

Nesmie sa zamieňať s liekom podobného názvu - Gistan-N, ktorý je hormonálny liek. Gestan masť sa aplikuje lokálne. Zloženie liečiva zahŕňa rastlinné extrakty, ktoré poskytujú mäkší účinok na pokožku.

Gistane sa používa ako liečba atopickej dermatitídy, ekzému a neurodermatitídy. Má protizápalový a antialergický účinok. Používa sa aj na uhryznutie hmyzom. Priemerná cena je 150 rubľov.

Ichthyol masť

Výborná bojuje proti dermatitíde. Má silný absorpčný účinok. Malo by sa objasniť, že masť nie je dostatočne protizápalová, ale napriek tomu odstraňuje dermatitídu, odstraňuje svrbenie a šupinatú pokožku.

Timogen

Krém patrí do triedy imunomodulátorov. Dokonale odstraňuje svrbenie a rýchlo odstraňuje sčervenanie. Timogen ukázal účinné účinky pri liečbe atopickej dermatitídy a chronického ekzému.

S mimoriadnou opatrnosťou by mal byť tento krém používaný pri liečbe detí. Mimochodom, absolútne akýkoľvek imunomodulátor by sa mal používať iba na účely ošetrujúceho lekára. Cena sa pohybuje od 250 do 300 rubľov. na balenie.

Tsinokap

Liečivo je dostupné vo forme krému. Hlavnou účinnou látkou je pyritión zinku.

Krém má protizápalový, protiplesňový a antibakteriálny účinok. Používa sa ako liečba atopickej, seboroickej dermatitídy, psoriázy.

V Rusku sa cena za 1 balík pohybuje od 280-330 rubľov.

Krém "Zorka"

Zloženie krému zahŕňa komplex prírodných biologicky aktívnych látok - Floralinzin. Liečivo podporuje lepšiu biosyntézu, metabolizmus, výživu pokožky. Krém dobre hydratuje pokožku a prispieva k rýchlejšiemu hojeniu odrenín, ranám.

Napriek skutočnosti, že krém je určený pre veterinárne potrebné, to je používané ako liečbe kožných ochorení - herpes, dermatitída, lupienka, ekzém, a dokonca aj kŕčové žily.

Krém možno zakúpiť vo veterinárnych lekárňach, cena je 60 rubľov. Analógom tohto krému je "Forest Strength", určený pre ľudí, ktorých cena je okolo 500 rubľov.

Hormonálne lieky sa používajú iba v prípadoch, keď zvyčajné lieky neposkytli pozitívny výsledok. Priebeh liečby, spôsob aplikácie a dávkovanie predpisuje len dermatológ.

Hormonálne masti sú pomerne silné. Pri dlhodobom používaní môže dôjsť k hyperpigmentácii, kožnej atrofii a dokonca aj k adrenálnej insuficiencii. Kontraindikované na použitie počas tehotenstva, počas laktácie a detí do 2 rokov.

tselestoderm

Masť spôsobená dermatitídou patrí do skupiny kortikosteroidov. Používa sa ako liečba atopickej, kontaktnej, seboroickej, radiačnej a mnohých ďalších dermatitídy. Používa sa aj ako terapia ekzému, psoriázy, neurodermatitídy, eliminácie svrbenia, sucha. Cena sa pohybuje od 220 do 350 rubľov.

flutsinar

Liečivo je dostupné vo forme gélu, masti. Je používaný ako suché ošetrenie viacerých závažných foriem rôznych kožných ochorení - atopickej, seboroickej dermatitídy, lupienky, erytém, lišajníky.

Hlavnou účinnou látkou je syntetický hormón fluocinolón acetonidu. V Rusku sa cena pohybuje od 170 do 200 rubľov. Kontraindikované pre deti do 2 rokov.

Advantan

Liek je dostupný vo forme masti, emulzií a krémov. Hlavnou účinnou látkou je metylrednizolónaceponát.

Navrhnuté na liečenie prakticky každého zápalu kože. Má účinný účinok pri liečbe ekzému, alergickej dermatitídy, spálenia a neurodermatitídy.

Cena drogy je 350-400 rubľov.

Futsikort

Hormonálna liečivo používa na liečbu rôznych dermatitídy s sprievodnými bakteriálnych infekcií - atopickej, seboroickej dermatitídy, kontatkny, herpes, ekzém, systémového lupus erythematosus. Cena v Rusku je 380 rubľov.

Akriderm

Hormonálna glukokortikoid antibiotická masť polycyklické štruktúre, pre liečbu alergické kožné ochorenia, ako sú kontaktné, slnečné, seboroická atopickej dermatitídy. Používa sa tiež na liečbu psoriázy, ekzému, neurodermatitídy.

Napriek vysokej účinnosti v boji proti dermatitíde, krém s hormónmi má dve hlavné nevýhody:

 • pomerne rýchla závislosť a možnosť rôznych vedľajších účinkov;
 • abstinenčný syndróm.

Ak sa liek nesprávne používa, tieto nedostatky sa môžu vyskytnúť veľmi rýchlo. Ak ste niekedy dokázali pomôcť aj najslabšiemu hormonálnemu lieku, potom to nabudúce prestane byť účinné.

Na dosiahnutie požadovaného výsledku pacienti často menia lieky predpísané lekárom za silnejšiu drogu.

S cieľom vyhnúť sa možným následkom drog, ktoré sú založené na hormónoch, ak je to možné, prejdite na nehormonálne krémy.

Táto skupina liekov má však svoje nevýhody:

 • stupeň ich účinnosti je niekoľkonásobne nižší ako účinok liekov s hormonálnou zložkou;
 • niektoré z dostupných liekov na domácom trhu farmakologických liekov môžu spôsobiť rôzne alergické reakcie u pacientov.

Takéto typy antifungálnych masti nepotláčajú imunitu, ale naopak, snažia sa, aby fungovali a chránili oslabený organizmus nezávisle.

Preto sa všetky výsledky tohto "boja" môžu cítiť na seba. V prípade hormonálnych liekov sa to nestane: všetky príznaky prejdú bez povšimnutia.

Liek skutočne široký môže byť považovaný za krém zvaný Celestoderm. Pomáha pri rôznych typoch ochorení: seborrhea, kontaktný alergén atď. Tekutá masť Advantan sa môže používať pri liečbe všetkých typov kožných ochorení, a to u dospelých aj u detí.

Na zníženie vyrážky plienky u dieťaťa je lepšie používať Sudocrem.

Flukín je tiež masť, ale bude účinná len v prípade, že dermatitída pacienta nie je infekčná. Títo drogy dermatológovia menujú tých ľudí, ktorí majú suchú dermatitídu.

Deti tento liek nemožno konzumovať až do veku dvoch rokov.

Fucicort je krém, ktorý pomáha s takmer všetkými typmi dermatitídy. Jeho hlavnou výhodou však je to, že sa dokonale vyrovná s kožnými ochoreniami, komplikovanými vývojom infekčného procesu. Táto droga je tiež veľmi účinná pri kontrole lišajníkov.

Pre krémy so širokým spektrom účinku je možné zaradiť aj liečivý prípravok pod názvom Akriderm. Vo svojej sfére sú alergické a nealergické typy dermatitídy kože. Ale pri perorálnej dermatitíde je lepšie nepoužívať tento liek, pretože je známy ako silný glukokortikosteroid.

Tiež by ste nemali zneužívať taký hormonálny krém ako Skin-Cap. Farmakológovia predtým tvrdili, že tento liek je absolútne bezpečný, pretože neobsahoval hormóny, ktoré obsahoval.

Napriek tomu sa však Skin-Cap často používa pri liečbe kožných ochorení u detí vo veku jedného roka. Vyrába sa vo forme antifungálneho šampónu, masti, krému a aerosólu.

Bepanten je jednou z najpopulárnejších masti, ktorá získala pozitívne recenzie od mnohých matiek. Liečba lieči rôzne prejavy kožných ochorení: plienkovú vyrážku u novorodencov, suchosť, praskliny.

K dispozícii v niekoľkých verziách: emulzia, masť, krém, pena. S prasklinami a svrbením používajte krém s plienkovou vyrážkou v detskej masti.

Priemerná maloobchodná cena: 415 rubľov (rúrka 30 ml) a 750 rubľov (rúrka 100 ml). Na farmaceutickom trhu sa vyrábajú analógy Bapanten.

Ide o prípravky založené na D-panthenole. Má regeneračný, hojivý a obnovujúci účinok.

Prostriedky obsahujúce túto látku: Dexpanthenol, Pantoderm, Panthenol spray, D-panthenol.

Eplan je krém z dermatitídy, ktorého účinnou látkou je glykolan. Má protizápalový a baktericídny účinok.

Eplan má široké spektrum účinku, používa sa ako antiseptikum, ochranný prostriedok na hojenie rán, dehydratáciu a zmäkčenie. Pri liečbe dermatitídy môže Eplan urýchliť hojenie trhlín, zabrániť vnikaniu baktérií do tela cez ranu a odstránenie svrbenia.

Priemerná maloobchodná cena: 200 rubľov. Môže byť použitý v každom veku, nie je kontraindikovaný u tehotných a dojčiacich žien.

Hormonálne masti z dermatitídy vymenujú len lekára, t / k môžu spôsobiť množstvo vedľajších účinkov a závislosť. Potrebujete poznať názvy hormonálnych liekov, aby ste sa pri výbere lieku v lekárni nedopustili chyby.