Hlavná

Bradavice

Masti, krémy a gély sa týkajú lokálnej liečby dermatitídy

Dermatitída sa nazýva zápal kože - orgán, umiestnený v ľudskom tele najjednoduchšie a napájaný obrovskou sieťou ciev. Keď nie je narušená celistvosť kože a má kyslé pH, dobre splní bariérovú funkciu a neumožňuje absorpciu látok, ktoré sa dostanú na povrch. Je potrebné vyvinúť mikrobiálny alebo alergický zápal alebo zápal, ktorý je dôsledkom pálenia - koža sa stáva priepustnou pre rôzne látky. Táto vlastnosť a použitie dermatológov, zdvihol mast z dermatitídy.

Treba povedať, že aj keď sú všeobecné procesy, ktoré sa vyskytujú so zápalom kože, podobné, mechanizmus ich spúšťania je iný. Preto je veľmi dôležité, aby sa správne vybral lokálny liek na jeho liečbu a aby sa zohľadnili aj zmeny, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v tkanive. Budeme analyzovať, aké účinné masti a krémy môžu byť použité pre každý typ dermatitídy.

Niektoré terminológie

Atopická dermatitída - nastáva v reakcii na styku s kožou s jedným z faktorov (čistiace prostriedky pre domácnosť výrobky, kozmetika, lokálne podávané lieky, kovy, rastlinná šťava). V tomto prípade sa v reakcii na tento kontakt ihneď uvoľní niekoľko imunoglobulínov a na koži sa objavia začervenanie a pľuzgiere sprevádzané svrbením. Ide o alergickú kontaktnú dermatitídu. Častejšie sa to nazýva jednoducho "kontakt".

Existuje tiež alergická atopická alebo jednoducho atopická dermatitída. Ide o ochorenie s chronickým priebehom, ktoré sa vyskytuje v reakcii na požitie látky, ktorá spôsobuje uvoľňovanie protilátok, do potravy, do dýchacích ciest alebo priamo do krvi. Podporovať výskyt atopickej dermatitídy zápalu, genetického predispozície, chronických infekcií, patologického priebehu tehotenstva, ochorení tráviacich orgánov. Stránky sčervenania a svrbenia sa objavujú na ľubovoľnej časti tela, častejšie na tvári a dlani, ale môžu sa nachádzať v tele.

Ak začervenanie, opuch jeho vzhľad povlak, bublinky naplnené priehľadnou alebo krvavé tekutiny, spojený s nálezu krycích agresívnych chemických ultrafialového žiarenia, tepla alebo za studena látok, ktoré - príliš dermatitída. Jeho názov bude odrážať povahu zápalového faktora (napr. Slnečné svetlo).

Keď zápal pokožky vznikol na pozadí zvýšenej práce mazových žliaz, v produkte ktorého sa množili baktérie Malassassia, je to seboroická dermatitída. Jeho prejavy sú osobitné. To je jasne naznačené červené ohniská, pokryté slabo odnímateľnými tukovými šupinami žltej farby. Lokality zápalu majú tendenciu postupne rásť a vzájomne sa zlúčiť. Koža bohatá na mazové žľazy je postihnutá: tvár, chlpatá časť hlavy, prsia a chrbta; v ťažkých prípadoch - axilárna fossa a inguinálne záhyby.

Princípy lokálnej liečby alergickej dermatitídy

Pozrime sa, na základe čoho je lekársky výber tohto alebo toho miestneho lieku proti dermatitíde založený.

Ak sa zápal prejavuje opuchom a vlhkým povrchom

Miestna úprava spočíva v tom, že sa uskutočňujú kompresie so slabým roztokom manganistanu draselného alebo vodným roztokom kyseliny boritej. Používané aj v lekárni pripravili chatters.

Po kompresiu alebo kašou v zapálenej oblasti prekrytia gély dermatitídy, vztiahnuté na - antihistaminiká. Toto je "Fenistil-gel" alebo "Psychalzamzam". Keď je zapálená plocha oveľa dlhšie namočiť, na urýchlenie hojenia jeho použitie takého smotanovej dermatitídy ako "Bepanten" ( "D-panthenolom"), ktorý bol namočeným kože, a je premenený na vitamín podieľajúce sa na normálny metabolizmus kožných buniek, stimuluje ich delenie. Gél "Aktovegin" môže byť použitý namiesto dekspantenolovyh prostriedkov alebo "Solkoseril". Tieto nehormonálne lieky zlepšujú výživu kožných tkanív postihnutých dermatitídou.

Liečba hormonálnymi prostriedkami

-Li alergická dermatitída postihuje veľké plochy, alebo lokálne antihistaminiká mať žiadny efekt (vládne ľud vplyv na kožné alergie), menovaný steroid masti. Obsahujú laboratórne analógy hormónov - glukokortikosteroidov, ktorých "originály" produkujú nadobličkové žľazy. Tieto lokálne lieky majú výraznú antialergickú, protiedematóznu a protizápalovú aktivitu.

Kortikosteroidné masti používané na alergickú dermatitídu sú rozdelené podľa ich účinku na:

 1. Slabé: hydrokortizón a prednizolónová masť.
 2. Stredná sila: Afloderm, Dermatop, Fliksotid, Lokoid.
 3. Silné stránky: "Kutiveyt", "flutsinar" masť a krém "Advantan", "Triamcinolon" masť, masť a krém "Elokim" a "Celestoderm-B».
 4. Veľmi silná: "Dermoveit" vo forme krému alebo masti, "Halciderm".

Tieto masti by mali predpisovať lekári. Načrtol koľko dní môžete použiť (zvyčajne silný liek používaný nie dlhšie ako 3 dni, zatiaľ čo drogovej "slabú" aktivitu - až týždeň), vám povie, ako by malo byť vyradené, aby nedošlo k poškodiť vlastnej koži náhle odvolaný lokálne kortikosteroidy.

Ak sa infekcia dostala do dermatitídy

Keď začal zo zapálenej časti hnisu, alebo sa obsah bublín stal belavý krém pre lokálne liečenie atopickej dermatitídy sa združenú sekundárnej infekcie musia pridelí dermatológ, pretože tam môže byť tri možnosti:

 1. Liek obsahujúci len antibiotikum (erytromycín, tetracyklínová masť);
 2. Lokálne kombinovaný liek podľa antibiotiká alebo antiseptiká v kombinácii s ne-hormonálne činidlá "Levomekol" (+ antibiotikum zlepšuje hojenie prípravku) "Oflokain" (+ antibiotikum anestetikum);
 3. Kombinácia antibiotickej, antifungálnej zložky a hormónu: Triderm, Pimafukort.

Liečba atopickej dermatitídy

Vzhľadom na to, že táto patológia spôsobuje väčšiu úzkosť v detstve, zvážime, ktorá z masti z dermatitídy sa používa na liečbu detí.

Kombinácia hormónov a hormónov

Takéto lokálne lieky začnú liečiť deti s exacerbáciou atopickej dermatitídy. S rovnakými prostriedkami môže začať liečba, ak je ochorenie ťažké.

Výpočet na vymenovanie je nasledovný:

 • Pri zhoršení choroby, kedy malá lézie začervenanie objaví len na trupe a končatinách, zoznam hormonálne masti dermatitídy sa skladá z týchto prípravkov ako 1% krém hydrokortizón " masti "prednizolónu". Ak tomu tak nie je namočiť - masť "Afloderm" alebo "Lokoid", keď zvlhne zapálená plocha, je lepšie použiť fondov za Flixotide, 'Afloderm "vo forme krému.
 • V prípade, že zhoršenie je ťažšie (závažnosť určuje dermatológ), a zápal je lokalizovaný na koži trupu, tvári a končatinách, začínajú náklady na liečbu pomocou liekov, ako je "Advantan" (keď zvlhnúť - vo forme emulzie alebo smotany, ak to tak nie je - vo forme masti ) "Celestoderm B», «Elokim" (s namáčanie - "mometazonfuroátu" na mlieko alebo smotanu), "triamcinolón", "Polkortolon",

Množstvo aplikácie zvolí lekár. Zvyčajne "Advantan" pre deti s pol rokom sa môže aplikovať raz denne, "Afloderm" - dvakrát denne, "Lokoid" - až trikrát denne. "Elokom" je možné používať iba od 2 rokov, denne raz, kurz - až do 1 týždňa.

Pri významnom znížení závažnosti vyrážky pri atopickej dermatitíde sa neodporúča rýchle zrušenie lokálnej liečby. Je lepšie prejsť na kurz, mazanie postihnutých oblastí 2 krát týždenne počas 1-2 týždňov, v ostatných dňoch používať zvlhčovače a živiny.

Drogy "Dermoveyt", "Galtsinonid", "Haltsiderm", "diflukortolon valerát," má silný, dlhotrvajúci efekt a maximálnu hĺbku prenikania - je masť používa pre dermatitídy u dospelých a detí nad 14 rokov predpísané lekárom.

Kontraindikované hormonálne masti s akné, plesňovými a bakteriálnymi kožnými ochoreniami, svrabom, herpesom a šindelmi, tuberkulózou. Nemôžu sa použiť, ak sa objaví alergická dermatitída po očkovaní. Pre deti mladšie ako jeden rok a počas tehotenstva takéto prostriedky nie sú predpísané. Deti vo veku do 7 rokov majú predpísať steroidnú masť a krém.

 • ak sa dermatitída vyvíja na rukách, na každú ruku sa použije najviac 3 jednotky lieku (1 jednotka je suma umiestnená na falancii ukazováka tej istej osoby);
 • na chodidle - maximálne 1 jednotka;
 • v oblasti slabín - 1 jednotka na stranu;
 • na tele - maximálne 14-15 kusov.

Na tvári sa nezaobchádza s hormonálnymi masťami. Odporúča sa používať len zvlhčovače a kalcineurínové inhibítory.

Pri spájaní podozrení plesňové alebo bakteriálne flóra sú priradené k častiam dermatitída masti, v ktorom je antibiotikum a antifungálne "trider", "pimafukort".

hydratačný

U detí je až 7 rokov hormonálnej krém aplikovať priamo do zapáleného kožu, zatiaľ čo pre-tukom Emolienciá - látka má dostatočný obsah tuku, ktoré po nanesení vytvára film na koži. Dobrými zmäkčovačmi sú Emolium, Topicrem, La Roche-Pose a Cream Mustela Stelatopia.

Posledná z nich je krémová emulzia vyrobená z prírodných zložiek, ľahko sa šíri cez pokožku dieťaťa a niekoľko minút vysychá. Možno ho použiť nielen ako "základňu" pre hormonálnu činidlo, ale v prestávkach medzi aplikáciou lokálnych steroidov, a pred odchodom von, a to najmä v chladnom období. Krémová emulzia Mustelu tiež pomáha eliminovať svrbivú kožu, ku ktorej dochádza pri atopickej dermatitíde.

Aplikácie Stelatopie je možné nahradiť Fiziogel AI, môžete ich alternatívne. Fyziogel tiež pozostáva z lipidov tvoriacich membrány, ktoré sú identické s tými, s ktorými je neporušená koža chránená pred vonkajšími vplyvmi. Odstraňuje malé prejavy atopickej dermatitídy, zmierňuje podráždenie a svrbenie.

Podobné prípravky - zmäkčovadlá - najlepšie masti z dermatitídy počas tehotenstva. Sú vynikajúcou alternatívou, ak existujú kontraindikácie liečby hormonálnymi masťami.

Aplikujte zmäkčovadlá najmenej 3 krát denne a po kúpaní. Každých 3-4 týždňov sa odporúča zmeniť, aby sa zabránilo zníženiu terapeutického účinku.

Ďalšie nehormonálne lieky

Pri tejto chorobe sú u detí, dospelých, tehotných žien predpísané nehormonálne masti spôsobené dermatitídou. Môžu byť odlišné:

 1. "Eplan". Liečivo je glykolan, ktorý má hojenie rán, baktericídne a analgetické účinky. Neexistujú žiadne indikácie o tehotenstve a kŕmení.
 2. "Bepanten" (Pantoderm, Dexpanthenol, D-panthenol). Absorbovaný bunkami pokožky sa mení na kyselinu vitamín-pantoténovú, čo urýchľuje hojenie kože. Môže sa používať počas gravidity a laktácie.
 3. Masť dermatitída so zinkom ( "Zinc masť" a "Desitin" oxid zinočnatý "Tsinokap" na báze pyritiónu zinočnatého) má dobré protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Dobre sa používa na zmáčanie. Počas tehotenstva a kŕmenia používajte podľa pokynov dermatológa.
 4. Inhibítory kalcineurínu (krém "Elidel" a "Protopik"). Potlačujú uvoľňovanie látok, ktoré vyvolávajú alergické prejavy na koži, znižujú závažnosť zápalu. Používajú sa na liečbu krku, vrások a tváre. "Protopik" je optimálna antipruritická masť na dermatitídu. Tieto prípravky sa nepoužívajú pri herpetických erupciách, na pokožke genitálnych bradavíc alebo bradavíc pri liečbe ultrafialového žiarenia. Neodporúča sa počas tehotenstva a kŕmenia.
 5. "Radevit" - masť na báze vitamínov (D2, E a A), ktorá má protizápalový, zmäkčujúci účinok, eliminuje svrbenie.
 6. "Gistan" je miestny doplnok stravy založený na rastlinných extraktoch, dimetikone a betulíne.
 7. "Fenistil gél", ktorý je založený na antihistaminickej látke Dimethinden maleát. Má antipruritické a miestne anestetické vlastnosti.
 8. "Losterin". Vo svojom základe - dexpanthenol (o tom - vyššie), močovina (zmäkčuje pokožku), kyselina salicylová (zmäkčuje pokožku, eliminuje zápal).
 9. "Naftaderm" je farbiaci olej na báze naftalánu. Má analgetický, zmäkčujúci, antiseptický účinok.
 10. Pri infikovanej dermatitíde a jej prevencii pre deti od 3 mesiacov liečby sa liek "Dermazin" používa na základe sulfanilamidového antiseptického - sulfadiazínového striebra. Je účinný proti veľkému množstvu mikróbov, eliminuje slabé namočenie. Aplikuje sa na gázovú vložku, ktorá sa aplikuje na miesto dermatitídy až potom, čo sa zapálená koža umyje vodou a vysuší sterilnou gázou.

Predtým široko odporučil krém na liečbu dermatitídy ako "Skin-Cap" umiestnený ako non-hormonálne komplexu liečivo, majúci protizápalové, antifungálne a antibakteriálne aktivitu. Až doteraz neboli vykonané spoľahlivé štúdie, ktoré neobsahujú glukokortikoidový hormón, clobetasol propionát.

Liečba seboroických kožných lézií

Hlavným masť seboroická dermatitída - proti plesniam "ketokonazolom viac", "Nizoral", "Sebozol", "Nizoreks", "Mikozoral". Odporúča sa liečiť postihnutú kožu keratoregulačnými látkami (napríklad "Mustela Stelacer"). Vo zvláštnych prípadoch sa pasta "Sulsen", hydrokortizónová masť, ale preferencia pri liečbe tohto typu dermatitídy podáva fyzioterapeutickým metódam.

Terapia slnečných zápalov

Od slnečnej dermatitídy určenej masti na báze glukokortikoidov: "Ftorokort", "Polkortolon", "Beta-Metazon". Po zmierňovaní zápalu sú postihnuté oblasti ošetrené krémom "Bepanten" alebo jeho analógmi.

Hormonálne a nehormonálne masti a krém na dermatitídu

V súčasnosti sa na odstránenie vonkajších symptómov môžu použiť nehormonálne a hormonálne masti spôsobené dermatitídou. Mnoho odborníkov nesúhlasí s výhodami týchto liečivých skupín. Niektorí z nich považujú nehormonálne lieky za najúčinnejšie, zatiaľ čo iní veria, že je to hormonálna liečba, ktorá môže mať najpozitívnejší vplyv na pacienta.

Najefektívnejšie hormonálne masti

Zoznam hormonálnych liekov je dosť rozsiahly a zahŕňa množstvo liekov, z ktorých najpoužívanejšie sú:

ADVANTANE (masť, smotana, emulzia). Tento liek je predpísaný na odstránenie príznakov pri atopickej, alergickej a kontaktnej dermatitíde. Hlavnou aktívnou zložkou je metylprednizolón aceponát, ktorý jemne ovplyvňuje pokožku. Priemerná cena lieku je 300-400 rubľov.

Recenzie: existujúca spätná väzba na akciu spoločnosti Advantan je veľmi kontroverzná. Niektorí z nich považujú za spásu alergických a zápalových symptómov, najmä u malých detí. Pre ďalšiu kategóriu pacientov nemá dostatočný účinok a naopak zhoršuje priebeh ochorenia.

FLUCCINER (gél, masť). Liek je predpísaný pre seboroickú a atopickú dermatitídu. Okrem toho je predpísaný pre erytém, psoriázu atď. pre dospelých a deti staršie ako 2 roky. Účinnou zložkou je fluocinolón acetonid. Priemerná cenová kategória sa pohybuje od 175 do 200 rubľov.

Recenzie: kvôli minimálnym vedľajším účinkom, najmä u detí, väčšina masti dostala veľké množstvo pozitívnych recenzií. Oveľa menej záporné vyhlásenia, ale hlavne kvôli nesprávnemu príjmu drogy.

FUSICORT (masť, smotana). Masť sa aktívne používa na dermatologické ochorenia, ktoré sú komplikované bakteriálnymi infekciami. Najčastejšie sa Fucicort predpisuje na atopickú, seboroickú a kontaktnú dermatitídu, ako aj na červený lupus, ekzém a lišaj. Opatrne sa používa masť s perianálnym a genitálnym svrbením, s okluzívnymi obväzmi, výraznými léziami kože a vyrážkou plienky. Náklady na masť je 400-450 rubľov.

Recenzie: uveďte účinnosť externého lieku, ktorý dlhodobo zastavuje alergické príznaky. Minimálne vedľajšie účinky umožňujú jeho použitie pri krátkodobej liečbe detí.

LOCOID (krém, masť). Lokoid zahŕňa hydrokortizón butyrát, ktorý čo najskôr odstráni proces zápalu, opuchu a svrbenia. Liek je predpísaný na liečbu povrchových kožných ochorení. A tiež v nasledujúcich prípadoch:

 • ekzémové erupcie;
 • lupienka;
 • atopická, seboroická a kontaktná dermatitída.

Typicky účinok po liečbe pretrváva dostatočne dlho, čo poskytuje antiedematózny, antipruritický a protizápalový účinok. Priebeh liečby sa vyberá individuálne a závisí od závažnosti prejavu ochorenia a celkového stavu pacienta. Priemerná cena Locoidu je 260-300 rubľov.

Recenzie: pacienti si všimnú, že táto liečba je pre liečbu lepšia ako iné, ale mala by sa používať s opatrnosťou, pretože u niektorých ľudí pokračujúce používanie masti a krému vyvoláva naopak výskyt hormonálnej formy dermatitídy.

TSELESTHODERM (krém, masť). Táto masť sa vzťahuje na kortikosteroidy a predpisuje sa na liečbu seboroických, kontaktných, radiačných, atopických a iných typov dermatitídy. Dokonale odstraňuje svrbenie a hydratuje pokožku. Masť sa aplikuje v tenkej vrstve a je povolená pre deti od 6 mesiacov, pretože detský organizmus je náchylnejší na hormonálne látky. Cena lieku je 230-370 rubľov.

Recenzie: Pacienti veľmi oceňujú účinnosť lieku, ale všimnite si, že na dosiahnutie stabilného výsledku je potrebné pravidelné výsledky. Spravidla je vedľajší účinok pomerne zriedkavý.

Prednizolón (masť, tablety, injekčné roztoky). Prednizolón sa vyznačuje pomerne nízkou aktivitou s minimálnymi vedľajšími účinkami. Je predpísaný pre alergické zápalové ochorenia s nemikrobiálnou etiológiou.

Okrem toho indikácie na použitie masti sú:

 • obmedzená neurodermatitída;
 • je určená na atopickú, kontaktnú a alergickú dermatitídu;
 • s diskoidným lupus erythematosus;
 • psoriáza, ekzém, erytrodermia;
 • toxická dermatitída, žihľavka.

Liečba sa má prerušiť postupne s hladkým znížením dávky. Je dôležité si uvedomiť pomerne nízku cenu prednizolónovej masti, ktorá je 15 až 20 rubľov na tubu.

Recenzie: Názory pacientov určujú pozitívny účinok po aplikácii masti, avšak pacienti si všimnú, že po stabilizácii celkového stavu sa odporúča alternatívna liečba.

ELOKOM (masť, pleťová voda, krém). Je syntetickým hormonálnym liekom, ktorý účinne odstraňuje zápal, bolestivé svrbenie, redukuje tekutý exsudát (v krvi, hnis a sérovú tekutinu). Neodporúča sa na namočenie. Pri lokálnom podaní sa Elokom prakticky neabsorbuje do krvi a zabraňuje negatívnemu účinku na telo. Priemerná cena je 550 rubľov.

Recenzie: Názory na činnosť masti sú úplne odlišné. Niektorým nepomáhal a ďalší (najmä mladí mamičky) poznamenali jeho pozitívny vplyv. Na rôznych fórach sa pacienti podelia o názory na Elokom so zameraním na skutočnosť, že počas liečby je potrebné dodržiavať diétu, čo spôsobuje určité nepríjemnosti.

FTOROCORT (masť). Liek je predpísaný na použitie v nasledujúcich prípadoch:

 • neurodermatitída, psoriáza;
 • akútny a chronický ekzém;
 • kontaktná dermatitída;
 • Leinerova choroba;
 • exfoliačná erytrodermia;
 • bodnutie bodajúceho hmyzu;
 • neinfekčné vonkajšie otitis media.

Spolu s okluzívnymi dresingami je pravdepodobný systémový účinok lieku, preto je potrebná väčšia opatrnosť, najmä pri liečbe detí. Náklady sa pohybujú od 160 do 200 rubľov.

Recenzia: pacienti tvrdia, že Fluorocort je celkom účinný a ľahko tolerovaný bez vedľajších účinkov.

Lorinden. Má antipruritické, antimikrobiálne, protizápalové a protialergické účinky. Masť je predpísaná pre dermatofyty, mykózy a bakteriálnu infekciu. Liečebný kurz je približne 10-14 dní. Cena Lorindenu je 250-320 rubľov.

Recenzie: podľa pacientov je táto droga najviac žiadaná a najlepšie odstraňuje negatívne symptómy. Existuje však malý počet ľudí, ktorí považujú pozitívny vplyv spoločnosti Lorinden za pomerne krátky.

ACRIDERM (masť). Hormonálna masť je predpísaná pri alergickej, slnečnej, seboroickej, atopickej a kontaktnej dermatitíde. Je predpísaný na zmiernenie vonkajších príznakov ochorenia. Cena je 550-700 rubľov.

Recenzie: liek rýchlo odstraňuje vonkajšie príznaky, je veľmi ekonomický a má minimálny počet nežiaducich účinkov. Medzi nevýhody patrí vysoká cenová kategória, ktorá spôsobuje, že Acriderm nie je prístupný niektorým kategóriám chorých.

Nehormonálne masti

Porovnávacie charakteristiky hormonálnych a nehormonálnych indikátorov naznačujú, že s pomocou nehormonálnych liekov sa dosiahne pozitívny účinok dlhší čas. Súčasne nespôsobujú vedľajšie účinky, s výnimkou individuálnej citlivosti osoby na zložky masti.

Zoznam najbežnejších nehormonálnych liekov zahŕňa:

EPLAN (krém). Tento liek sa používa na liečbu rôznych foriem ekzémovej dermatitídy, s hmyzom, psoriázou, oparom, popáleninami a mikrobiálnym ekzémom. Aktívne odstraňuje podráždenie, zmierňuje svrbenie a je schopný preventívne pôsobiť na chemické dráždenie. Náklady na Eplan je 180 rubľov.

Recenzia: Masť je bezpečná a často sa používa na liečbu zranení pokožky u detí (odreniny, rezy atď.). Eplan je rovnako dobrá ako pre infikované rany, tak pre odstránenie dermatitídy.

BEEPANTEN (krém, pleťové vody, masť). Bepanten je predpísaný pre rôzne druhy dermatitídy na neutralizáciu suchého kože, svrbenie, zbavenie sa erytému. Pomerne často je liečivo sa používa ako profylaktické činidlo pre zaparenín u detí, pretože vytvára ochranný film na pokožke, a rýchlo sa regeneruje kožné tkanivá. Náklady na liek je 570r.

Recenzie: Názory používateľov na masti sú väčšinou pozitívne. Mnohí potvrdia úplnú úľavu od negatívnych vonkajších symptómov v priebehu jedného týždňa od používania lieku Bepantin. Obzvlášť dobré recenzie pochádzajú od mladých mamičiek, ktorým Bepanten umožňuje zbaviť sa trhlín v bradavkách. Často sa objavujú pri dojčení dieťaťa.

SKIN-CAP (krém, gél, šampón, aerosól)

Kožný uzáver tvorí celú sériu antimikrobiálnych, antiproliferatívnych a protizápalových liekov. Táto droga bola experimentálne rozpoznaná ako najúčinnejšia a najbezpečnejšia pre pacientov.

Kožný uzáver je predpísaný na odstránenie atopickej, seboroickej a plienkovej dermatitídy. Okrem toho sa masť a krém používajú pri ekzémoch, seboreách, psoriázach a zvýšenej suchosti pokožky. Priemerná cena vonkajšieho zariadenia je 800 -1450 rubľov.

Recenzie: mnohé recenzie naznačujú pozitívny trend pri používaní série týchto liekov. Pacienti navyše poukazujú na účinnosť šampónu proti pokožke a aerosólu proti seborrému. Negatívne hodnotenia spôsobujú cenovú kategóriu lieku.

EXODORED (masť, smotana). Toto liečivo je účinné protiplesňové činidlo a najčastejšie sa predpisuje na nevysvetliteľnú príčinu zápalového procesu na pokožke. Tento liek sa používa na kandidózu kože, pityriázu a vývoj zápalovej dermatomykózy. Priemerná cena je 380 rubľov.

Recenzia: pacienti tvrdia, že tento liek má najlepší účinok pri komplexnej liečbe. Alergické reakcie neboli identifikované.

Radevit (masť, smotana). Radevit je predpísaný pri liečbe kontaktnej, atopickej a alergickej dermatitídy na odstránenie negatívnych symptómov na povrchu kože. Odstraňuje svrbenie, zápal a má zmäkčujúci účinok na tvár a ruky, najmä u detí. Krém a masť majú dobrý regeneračný a reparačný účinok. Cena je 370 r.

Recenzie: početné názory pacientov potvrdzujú dobrú znášanlivosť masti. Ženy argumentujú, že okrem medicínskeho účinku kožných ochorení, dlhodobé užívanie Radevite pomáha zbaviť sa vrások a pupienok na tvári.

GISTAN-N (masť, krém). Toto liečivo je určené na vonkajšie použitie a vzťahuje sa na biologicky aktívne prísady, ktoré sú predpísané pre atopickú a alergickú dermatitídu. Navyše Histan-N vyniká zo svrbenia, aj po uhryznutí hmyzom. Avšak v žiadnom prípade by sa nemal zamieňať s podobným nehormonálnu činidla (H-Gistan doplnenom hormóny), a preto je potrebné pred použitím dôkladne študovať drogu. Priemerná cena je 150 -190 rubľov.

Recenzia: pozitívny účinok sa pozoruje pri liečbe detí. Pacienti hlásia, že terapia Histan-H je vysoko účinná, ale má sa používať správne a pravidelne. Negatívna spätná väzba pri používaní masti a krému sa nezaznamenáva.

Analogy drahých mastí a krémov

 • Advantan - Metizred (190 rubľov), Atoxil (150 rubľov);
 • Futsikort - Akriderm Genta (140 rub);
 • Lokoid - hydrokortizón (25-30 r);
 • Celestoderm - krém Betadermu (135 rubľov), Belogent (90 rubľov);
 • Elokom - masť Avecourt (162 rubľov), Momat (130 rub);
 • Lorinden - flumetason + clioquinol (160 rub);
 • Acriderm - Betametazón (176 rub);
 • Bepanten - dexpanthenol (129 rub);
 • Skin-Cap - Pyrithion zinok (600 rub),
 • Exoderyl - salicylová masť (27 rub), Cream Fungoterbine (348 strán);
 • Radevit - Videastim (168 g.), Retinová masť (250 g.).

Je potrebné si uvedomiť, že na to, aby sa zbavili príznakov všetkých druhov dermatitídy, niektoré externé lieky nestačia! Terapeutické opatrenia by sa mali vykonávať komplexným spôsobom a pri takejto liečbe majú veľký význam miestne lieky.

Je dôležité poznamenať, že glukokortikosteroidy sa používajú iba v extrémnych prípadoch s neúčinnosťou nehormonálnych liekov, ktoré sú predpísané v prvom rade. Predpokladom je starostlivé sledovanie lekára počas liečby.

ČLÁNOK JE V RUBRIC - choroby, dermatitída.

Podeľte sa o svoje skúsenosti, nechajte váš komentár k článku - "hormonálne a nehormonálne masti a krémy pre dermatitída"

Keď som bol malý, som jesť veľa sladké, pretože som alergická - to je čokoláda, stále na vrchole citrusov, orechov a medu. A mám rád čokoládu. A platiť za to, že dostane dermatitídu na tvári a krku ((ale nemám spustiť choroba, ihneď vylieva-ohováračskú losterinom a piť antihistaminiká Tsetrin. A zakaždým, sľubujem si, že mi nedovolí si na sladkosti, ale ako obvykle Pluck )

Naftaderm je testovaná droga. Nehormonálna masť účinne pomáha proti psoriázám a iným ochoreniam kože. Po opustení akútnej fázy môžete pomaľovať niekoľko týždňov. A je zaručené dlhodobé odpustenie.

Pri mne sa objavuje dermatitída na pozadí alergie na vajíčka. A všade máme vajíčka, najmä bielkoviny... Vo všeobecnosti sa musíme stretnúť s extrémne nepríjemnými kožnými reakciami. Zo všetkého, čo som sa snažil, "Comfoderm" sa osvedčil dobre. Veľmi rýchlo odstraňuje svrbenie a odlupovanie, koža sa vráti do normálneho stavu za pár dní. Nie je zvyknutý, takže všetko je tak, ako by malo byť.

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

Copyright © 2016 Alergia. Materiály tejto stránky sú duševným vlastníctvom majiteľa internetovej stránky. Kopírovanie informácií z tohto zdroja je povolené len vtedy, keď zadáte úplný aktívny odkaz na zdroj. Pred použitím materiálov je povinná konzultácia s lekárom.

Masť na dermatitídu u detí a dospelých

Zápalové kožné procesy spôsobujú pacientom veľa problémov, najmä ak choroba pokrýva otvorené povrchy tela. Pri liečení dermatitídy pomáhajú masti zvládnuť symptómy ochorenia. Aké skupiny aktuálnych liekov sa používajú na tento účel, ako fungujú? Toto možno nájsť v prehľade účinných liekov používaných pri rôznych formách ochorenia.

Čo je dermatitída?

Pod vplyvom vonkajších faktorov na povrch pokožky môže začať zápalový proces. Dermatitída je ochorenie, ktoré spôsobuje biologické, fyzické alebo chemické dráždenie. Zameranie na lézie má obmedzenú plochu, po odstránení provokujúceho faktora nastane rýchle zotavenie. Dermálna patológia je charakterizovaná týmito symptómami:

 • výskyt papuliek, vezikulov;
 • začervenanie;
 • opuch;
 • návaly tepla;
 • pálenie;
 • lúpanie;
 • trhliny;
 • váhy;
 • vyrážka;
 • svrbenie.

V závislosti od provokačného faktora, osobitostí priebehu ochorenia, príznakov, sa zaznamenávajú viaceré typy dermatitídy:

 • Seboroická. Jeho vývoj spôsobuje aktívnu sekréciu kožného mazu. Existuje suchá forma s tvorbou váhy a mastné - s výskytom pustulárnych vyrážok.
 • Photodermatitis - zápal sa vyskytuje pod vplyvom slnečného žiarenia.
 • Kontaktný formulár - sa rozvíja pri kontakte so stimulom - rastlinami, chemikáliami.
 • Atopická dermatóza spôsobuje alergény, ktoré sú prítomné v potravinách vo vonkajšom prostredí.

Typy masti z dermatitídy

Na zmiernenie príznakov zápalu, rýchleho hojenia kože, uľahčenie stavu pacienta, lekári predpisujú lieky na topické použitie. Masti pre dospelých s dermatitídou sa líšia svojim zložením a účinkami. Existujú dve veľké skupiny liekov. Nehormonálne prípravky:

 • mať prirodzený základ;
 • môžu byť použité dlho;
 • používané na liečbu detí;
 • neovplyvňujú hormonálnu rovnováhu;
 • pri dlhodobom používaní sú možné alergické reakcie.

Hormonálna masť spôsobená kožnými ochoreniami je predpísaná v akútnej forme dermatitídy, nedostatok výsledkov z nehormonálnej liečby. Charakteristika týchto liekov:

 • podľa ich vplyvu sú rozdelené na formy od slabých po veľmi silné;
 • mať vedľajšie účinky;
 • sú návykové;
 • mať rýchly vplyv na poškodenú pokožku;
 • vyžadujú postupné odstraňovanie masti;
 • ovplyvňujú prácu všetkých orgánov.

Na to, aby liečba bola účinná, je potrebné dodržiavať pravidlá používania masti z dermatitídy. Lekári neodporúčajú samoliečbu, poskytnite takúto radu:

 • liečivo sa nanáša tenkou vrstvou na čistú, suchú pokožku;
 • masť nie je trena - je možné poškodiť zapálené časti epidermis;
 • ak nie sú žiadne výsledky, obráťte sa na lekára, aby ste zmenili plán liečby.
 • liečba začína liekmi, ktoré majú najjednoduchší účinok, postupne sa dostávajú k silným drogám;
 • nie je prípustné prudko prerušiť aplikáciu hormonálnych mastí;
 • určený kurz musí byť dokončený.

Nehormonálne masti z dermatitídy

Pri výrobe týchto liečiv sa používajú prírodné zložky, vitamíny. Nehormonálne masti spôsobené dermatitídou sú bezpečné. Prostriedky v tejto skupine:

 • podporovať rýchle hojenie kože;
 • pôsobí v počiatočnom štádiu seboroickej atopickej dermatitídy;
 • nie návykové;
 • zlepšiť metabolické procesy v tkanivách;
 • umožniť dlhodobé používanie.

Odborníci poukazujú na nedostatky v používaní týchto liekov na kožné ochorenia. Počas aplikácie nehormonálnych masti:

 • alergické reakcie na použité lieky sa vyvíjajú s náchylnosťou pacienta k alergiám;
 • neúčinné liečenie ťažkých foriem zápalu;
 • čas obnovy je značne predĺžený;
 • neležená alergická, kontaktná forma dermatologických ochorení.

Pri zápalových procesoch na koži lekári predpisujú lieky zo skupiny nehormonálnych masti, ktoré sa líšia svojimi účinkami:

 • hydratácia - normalizácia vodnej bilancie, urýchlenie regenerácie - Keratolan, Videstim;
 • regenerácia - aktivácia hojenia, opravy tkanív - Radevit, Panthenol;
 • protizápalové - zastaviť podráždenie, svrbenie, zmierniť zápal - Finistil, ichtyol;
 • antiseptické - nedovoľte penetrácii baktérií cez poškodený povrch pokožky - Levosin, furatsilinovaya masť.

Eplan

Liek na topickú aplikáciu rýchlo zastaví proces hojenia, urýchľuje regeneráciu tkanív, hojenie. Masť má anestetický, baktericídny účinok. Eplan odstraňuje svrbenie uhryznutím hmyzu, účinne liečí ekzém, opar, psoriázu, kožné lézie - rany, škriatky, odreniny. Liečivo rozlišuje:

 • zloženie - účinná látka glykolan, pomocné zložky - etylkarbitol, glycerín, trietylénglykol;
 • kontraindikácie - individuálna intolerancia zložiek lieku;
 • cena - 180 rubľov. na 30 gramov.

Bepanten

Účinný liek na kožné patológie sa odporúča na liečbu tehotných žien, detí, počnúc dojčatami. Aktívna zložka v zmesi - dexpanthenol - zmierňuje zápal, normalizuje metabolizmus na úrovni buniek, podporuje rýchle hojenie. Vlastnosti prípravku Bepanten:

 • Používa sa na liečbu kože rúk a tváre, popálenin, trhlín, eliminácie vyrážok, atopickej dermatitídy u dojčiat;
 • Používa sa na prevenciu vyrážky plienky, tampónovanie u novorodencov;
 • kontraindikácia je citlivosť na zložky;
 • cena - 420 rubľov. na 30 gramov.

Skin-Cap

Liečivo na vonkajšie použitie sa vyznačuje jeho antifungálnym, antimikrobiálnym, protizápalovým účinkom. Kožný uzáver je predpísaný na liečbu neurodermatitídy, seborey, ekzému, psoriázy, používaných pre deti od jedného roka. Liečivo je charakterizované:

 • boj proti násobeniu patogénnych mikroorganizmov;
 • zloženie - aktívna látka zirkónpyritón;
 • kontraindikácie - súčasné užívanie glukokortikosteroidov, citlivosť na zložky, kožné lézie, poškodenie kože v oblasti pokožky;
 • cena - 850 r. na 15 gramov.

Radevit

Liečivo obsahuje vitamíny E, A, D, etylalkohol, vazelínu a glycerín. Radevit je prirodzený imunomodulátor, ktorý podporuje tvorbu kolagénu. Liek charakterizuje protizápalový, zmäkčujúci účinok, zlepšenie metabolizmu v tkanivách, odstránenie svrbenia, hojenie vredov. Masť je rozlíšená:

 • indikácie - všetky druhy dermatitídy, popáleniny, rany;
 • vedľajšie účinky - zvýšené príznaky - bolesť, opuch, sčervenanie, svrbenie;
 • kontraindikácie - prebytok vitamínu E, A, D v tele, precitlivenosť na kompozíciu;
 • cena - 360 rubľov. na 35 gramov.

Losterin

Náplasť je určená na liečbu kožných ochorení, sprevádzaných zvýšenou suchosťou, stuhnutím a odlupovaním. Má v kompozícii kyselinu salicylovú, naftalén, močovinu, mandľový olej, rastlinné extrakty. Losterin charakterizuje protizápalový, baktericídny účinok, odstránenie bolestivého syndrómu. Prípravok má:

 • indikácie - kontakt, atopické lézie kože, psoriáza, neurodermatitída;
 • vedľajšie účinky - zriedkavo mierne pocity pálenia;
 • kontraindikácie - citlivosť na zložky, patológia obličiek, pečeň;
 • cena - 580 rubľov. pre 75 gramov.

solkoseril

Zloženie lieku zahŕňa extrakt z krvi mladých teľatín, ktorý mu dáva jedinečné vlastnosti. Solkoseril rýchlo lieči vredy a rany, aktivuje metabolizmu v tkanivách, regeneruje bunky a obnovuje poškodené povrchy, podporuje tvorbu kolagénu. Podľa pokynov sa liek rozlišuje:

 • indikácie - liečba popálenín, omrzliny, trofické vredy, odreniny, dermatologické choroby;
 • vedľajšie účinky - hyperémia, opuchy;
 • kontraindikácie - tehotenstvo, vek detí do 18 rokov, laktácia;
 • cena - 300 rubľov. na 20 gramov.

Hormonálne prípravky

Pri zložitých formách dermatitídy lekári predpisujú masti obsahujúce glukokortikosteroidy - analógy hormónov produkovaných nadobličkami. Lieky pomáhajú rýchlo vyrovnať sa so zápalovými procesmi na koži. Hormonálna masť spôsobená dermatitídou je predpísaná v prípade:

 • relaps ochorenia;
 • akútna forma alergickej, kontaktnej dermatitídy;
 • neurodermatitída (chronický zápal neurogén-alergického druhu);
 • riziko ekzému;
 • erytém (hyperémia kože) spôsobená alergiami;
 • nedostatok výsledkov liečby nehormonálnymi prostriedkami.

Hormonálna masť spôsobená kožnými ochoreniami má silný protizápalový, protiedémový, antialergický účinok. Prípravky obsahujúce glukokortikosteroidy sa podľa ich účinku delia na nasledujúce skupiny:

 • slabý - prednizolón, hydrokortizón;
 • stred - Lokoid, Fliksotid, Afloderm;
 • silný - Celestoderm, Elokom, Flucinar.

Masti na dermatitídu na tvári, rukách a tele založenú na hormónoch sú návykové, čo znižuje ich účinnosť. Problémom je abstinenčný syndróm - je neprijateľné zastaviť liečbu náhle. Nie je vylúčené vývoj takých vedľajších účinkov, ako je kožná atrofia, pigmentácia. Kortikosteroidné masti s dermatitídou majú kontraindikácie na použitie:

 • tehotenstva;
 • infekcie červov;
 • hubová patológia;
 • pohlavné choroby;
 • dojčenia;
 • tuberkulóza;
 • ovčie kiahne;
 • herpes;
 • vek detí do dvoch rokov.

flutsinar

Účinnou látkou hormonálneho činidla je fluocinolón acetonid, pomocnými zložkami sú lanolín, etylénglykol, kyselina citrónová. Flucinar sa vyznačuje antialergickým, protizápalovým, protipruritickým účinkom. Vlastnosti lieku:

 • indikácie - dermatitída, psoriáza, uhryznutie hmyzom, popáleniny;
 • vedľajšie účinky - sčervenanie, riedenie pokožky;
 • kontraindikácie - plesňové, bakteriálne, vírusové kožné lézie, tehotenstvo, onkológia;
 • špeciálne podmienky - trvanie liečby nie dlhšie ako dva týždne;
 • cena - 275 rubľov. na 15 gramov.

Externé činidlo je účinné pri všetkých druhoch lézií kože, ekzému, neurodermatitídy. Advantan má hustú konzistenciu. Kompozícia obsahuje účinnú látku metylprednizolón aceponát, pomocné zložky - včelí vosk, parafín. Podľa inštrukcií masť z dermatitídy rozlišuje:

 • pôsobenie - protizápalové, zvlhčujúce, hojenie, obnovenie;
 • kontraindikácie - tuberkulóza, syfilis, vírusové kožné infekcie;
 • vedľajšie účinky - pálenie, svrbenie (zriedkavo);
 • špeciálne podmienky - použitie pre deti od štyroch mesiacov;
 • cena - 560 rubľov. na 15 gramov.

Futsikort

Liek je predpísaný pre všetky typy dermatitídy, alergického ekzému, ktoré sprevádzajú závažné svrbenie. Zložky v kompozícii - aktívne látky betametazón, kyselina fusidová, pomocné látky - parafín, dihydrát dihydrogénfosforečnanu sodného, ​​cetostearylalkohol. Futsikort charakterizuje:

 • účinok - antimikrobiálny, antipruritický, protizápalový;
 • kontraindikácie - bakteriálne, plesňové, vírusové lézie, tuberkulóza, kožná syfilis;
 • vedľajšie účinky - žihľavka, vyrážky, exacerbácia ekzému, pálenie, svrbenie, suchosť pokožky;
 • cena - 470 rubľov. na 15 gramov.

Akriderm

Lacná, ale veľmi účinný liek odkazuje na dezinfekciou rýchlo zmierňuje zápal, alergie, pôsobí keratolytické akciu (odlupovať odumreté bunky). Acriderm Masť sa používa na liečbu závažných foriem dermatitídy, ekzému, psoriázy. Liečivo rozlišuje:

 • zloženie - účinné látky - kyselina salicylová, betametazóndipropionát;
 • Kontraindikácie - vírus herpes, kiahní, syfilis, tuberkulóza, tehotenstvo, deti do dvoch rokov;
 • vedľajšie účinky - podráždenie kože, pálenie;
 • cena za 30 gramov je 120 rubľov.

Celistoderm

Účinnosť odlišuje masť od alergickej dermatitídy, kontaktu a seboroickej formy ochorenia. Liek charakterizuje účinnosť pri liečbe zanedbávaných stavov. Na účely Celistodermu:

 • rýchle prenikanie do hlbokých vrstiev kože;
 • eliminácia príznakov alergie - podráždenie, svrbenie;
 • odstránenie zápalu;
 • upokojujúci účinok.

Zelystoderm na liečbu dermatitídy rýchlo zlepšuje stav kože. Podľa návodu na použitie má prípravok:

 • účinná látka betametazón, pomocné zložky - biely mäkký a tekutý parafín;
 • indikácie - liečba žiarenia, popáleniny, psoriáza, ekzém, neurodermatitída;
 • vedľajšie účinky - hyperpigmentácia;
 • kontraindikácie - tehotenstvo, náchylnosť na alergie, intolerancia zložiek v kompozícii, obdobie laktácie, deti do 6 mesiacov;
 • cena - 310 rubľov. na 15 gramov.

Masť pre dermatitídu pre deti

Kožné lézie u dieťaťa sa vyskytujú od začiatku dojčiat. Hormonálne prípravky sú nebezpečné pre telo dieťaťa. Pri penetrácii do krvi môžu nakoniec spôsobiť nedostatočnosť nadobličiek. Výhodné sú nehormonálne lieky pri výbere masti na liečbu detí. Pediatri menujú:

 • Gistan - rastlinný prípravok používaný pre deti vo veku jedného roka;
 • Masť zinku z dermatitídy na rukách, nohách, na tvári - má suchý, protizápalový, antipruritický účinok;
 • Bepanten - odporúča sa používať od narodenia.

Masť na liečbu detí Vundehil je založená na rastline. Liečivo na topické použitie sa vyznačuje tým, že:

 • baktericídny, protizápalový, hojivý, analgetický účinok;
 • možnosť použitia od dojčiat;
 • kontraindikácie - citlivosť na zložky;
 • neprítomnosť vedľajších účinkov;
 • cena - 180 rubľov. pre hadičku s hmotnosťou 15 gramov.

Na liečbu dermatitídy v detskom veku užívajte lieky, ktoré zmierňujú stav dieťaťa. Medzi obľúbené prostriedky patrí:

 • Masť z dermatitídy na kožu Radevit. Liečivo má zvlhčujúci, zmäkčujúci, antipruritický účinok. Kontraindikácie zahŕňajú precitlivenosť na zložky, hypervitaminóza E, A, D. Cena masti je 360 ​​r. na 35 gramov.
 • Sudokrem - používaný na dermatitídu plienok u novorodencov, má utišujúci účinok, eliminuje suchosť, symptómy alergie. Liek je kontraindikovaný v prípade citlivosti na zložky. Cena je 300 rubľov. na 60 gramov.

Krém na dermatitídu: hlavné zložky, tipy na výber a použitie

Obsah článku

Dermatitída je rozsiahla skupina dermatologických ochorení charakterizovaných zápalom, začervenaním a opuchom kože, svrbením, pálenie, vyčerpaním a vyrážkou. Ak hovoríme o prevalencii dermatologických ochorení, najčastejšie z nich je len dermatitída. Liečba mastí a krémov poskytuje pozitívny výsledok a pomáha znižovať intenzitu príznakov tejto choroby. Čo potrebujete vedieť pri výbere vhodných prostriedkov na boj proti dermatitíde, aké sú a ako ich používať? Ak chcete získať odpovede na tieto otázky, odporúčame vám, aby ste si prečítali tento článok.

Liečba dermatitídy: masti a krémy

Liečba dermatitídy vždy zahŕňa použitie externých látok. Ako sa líšia a akú formu uvoľnenia je lepšie vybrať?

 • Masť sa vyrába na báze tuku. Môžu to byť rastlinné a minerálne oleje alebo živočíšne tuky. Z tohto dôvodu má hustú, viskóznu štruktúru, dlho sa absorbuje do pokožky a necháva za sebou lepkavý alebo mastný film. Aktívne zložky masti prenikajú hlboko do pokožky. Zvyčajne sa takéto činidlá používajú na ošetrenie suchých vyrážok a nepoužívajú sa na aplikáciu na mokrých povrchoch.
 • Krém sa vyrába na hydrofilnom základe, vďaka čomu je jeho štruktúra ľahšia ako masť. Činidlo sa ľahko a rýchlo vstrebáva, po nej nie sú žiadne stopy na koži. Hĺbka jeho penetrácie je však menšia ako hĺbka masti. Takéto činidlá sú vhodné na aplikáciu na mierne vlhké erupcie.

Pri liečení dermatitídy by prostriedky na vonkajšie použitie mali vyriešiť tieto problémy:

 • Znížte intenzitu zápalového procesu.
 • Odstránenie svrbenia a pálenia.
 • Bojte s opuchom a začervenaním kože.
 • Dezinfikujte pokožku.
 • Podporovať procesy regenerácie poškodenej kože.
 • Vyživuje a chráni pokožku.

V závislosti od hlavných aktívnych zložiek môžu mastí a krémy spôsobené dermatitídou mať hormonálnu a nehormonálnu kompozíciu.

Hormonálny krém proti dermatitíde

Zloženie hormonálnych mastí a krémov proti dermatitíde zahŕňa glukokortikoidné hormóny. Tieto lieky sú zvyčajne predpísané v akútnom období ochorenia a s rozsiahlymi kožnými léziami. Účinok ich aplikácie sa stáva viditeľným po niekoľkých reláciách používania. Ak sa akútne príznaky dermatitídy postupne znižujú, odporúča sa prejsť na liečbu nehormonálnymi prostriedkami.

Hormonálne prípravky na dermatitídu sú rozdelené do 4 skupín:

 • Prvý (nízka aktivita). Táto skupina zahŕňa dermatitídu charakterizovanú pomalou absorpciou a miernym poklesom intenzity symptómov ochorenia. Vzhľadom na nízku aktivitu hlavných zložiek takéto činidlá obvykle vyžadujú časté použitie a dlhú liečbu. Kortikosteroidy zahrnuté v tejto skupine sú zvyčajne predpísané pri malých vyrážkach a zápalových procesoch. Napriek ich relatívne nízkej účinnosti sú však najbezpečnejšie zo všetkých hormonálnych látok. Ak je potrebné predpísať glukokortikosteroidové prípravky dieťaťu, lekári zvyčajne uprednostňujú tento druh krémov pred dermatitídou pre deti.
 • Druhá (stredná akcia). Prípravy tejto skupiny sú účinnejšie, preto sú predpísané pre stredne až stredne závažné a stredne zápalové procesy. Frekvencia užívania je až trikrát denne.
 • Tretia (vysoká aktivita). Finančné prostriedky zahrnuté v tejto skupine sú charakterizované dlhodobým účinkom a dostatočne vysokou mierou absorpcie aktívnych zložiek. Frekvencia aplikácie na postihnutú pleť je 1-2 krát denne.
 • Štvrtá (super silná akcia). Táto skupina zahŕňa najaktívnejšie a najagresívnejšie glukokortikosteroidy. Sú charakterizované dlhodobým účinkom a rýchlym poklesom intenzity príznakov ochorenia. Používa sa v prípadoch ťažkých zápalových procesov a tiež v prípadoch, keď slabšie prípravky nedávajú požadovaný výsledok. Trvanie liečby - nie dlhšie ako 7 dní (pod dohľadom lekára), frekvencia aplikácie - 1 denne.

Hlavné pravidlo, ktoré si musíte pamätať pri liečbe dermatitídy: nikdy predpísať hormonálne lieky. Ich zloženie je pomerne agresívne, preto používajte tieto prostriedky len vtedy, ak ich predpísal lekár, nepresahujúc odporúčanú dávku a frekvenciu aplikácie. V opačnom prípade existuje riziko vedľajších účinkov až po atrofiu kože. Zbavenie kortikosteroidov by sa malo postupne vyskytnúť. Okrem toho, hormonálne prípravky pre externú aplikáciu majú kontraindikácie: nepoužívajú porušenie pečene a obličiek, prítomnosť hubových kožných lézií a tuberkulózy, je kontraindikáciou aj rakovina kože.

Nehormonálny krém spôsobený dermatitídou

Zloženie nehormonálnych liečiv z dermatitídy zahŕňa zložky rastlín, vitamíny, zinok, ichtyol, decht a iné bezpečné zložky. Sú charakterizované týmito pozitívnymi vlastnosťami:

 • Na rozdiel od hormonálnych produktov je možné tieto lieky dlhodobo používať.
 • Nevyvolávajte symptómy závislostí a abstinencie, takmer nikdy nevyvolávajte alergie (s výnimkou prípadov individuálnej neznášanlivosti aktívnych zložiek lieku) a nemali žiadne vedľajšie účinky.
 • Ak hľadáte vhodný krém na atopickú dermatitídu u detí, nehormonálne lieky sú presne to, čo potrebujete.
 • Vhodné na použitie počas tehotenstva a laktácie (ale len pre predpis lekára).

Musí sa však brať do úvahy, že nehormonálne lieky majú značnú nevýhodu: pri ich použití sa prvé pozitívne výsledky liečby stanú viditeľnými nie okamžite. Preto sú nehormonálne lieky zvyčajne predpísané počas remisie ochorenia.

Výber krému z dermatitídy na tvári a tele, v závislosti od rôznych chorôb

Dermatitída je rozdelená do nasledujúcich typov:

 • Atopická.
 • Alergický.
 • Seboroická.
 • Pin.
 • Plienka.

Tieto typy ochorení majú rôzne príznaky a príčiny vzniku. Preto neexistuje univerzálny prostriedok proti dermatitíde, ktorý by bol rovnako účinný pri liečbe všetkých odrôd tejto choroby. V každom prípade dermatológ určuje liek pacientovi individuálne.

Atopická dermatitída: masti a krémy pre deti a dospelých

Atopická dermatitída sa vyskytuje hlavne v detstve, preto sa lekári snažia predpísať predovšetkým nehormonálne lieky na jej liečbu. Ak však vyrážka postihuje rozsiahle časti tela a je sprevádzaná ťažkým svrbením a bolesťou, dermatológ môže odporučiť hormonálny krém na atopickú dermatitídu pre deti. Môžu to byť prípravky na báze hydrokortizónu 17-n-butyrát, alclometazón, metylprednisolón aceponát. Okrem kortikosteroidov, v akútnej fáze ochorenia je predpísaná antimikrobiálne a antifungálne látky pre vonkajšie použitie: bráni rastu patogénnych flóry, ktoré sa môžu získať v mieste poškriabaniu. Je tiež dôležité používať lokálne drogy, ktoré podporujú resorpciu infiltrátu a sú vyrobené na báze naftalánu, brezového dechtu, síry a ichtyolu.

Keď je v remisii ochorenia, sa odporúča profylaktické použitie polynenasýtených mastných kyselín, rastlinné extrakty (dubovej kôry postupnosť, harmanček), vitamín E a A.

Krém na seborickú dermatitídu

Seboroická dermatitída zvyčajne postihuje oblasti tela, na ktorých sa sústreďuje veľké množstvo mazových žliaz. Jedným z najnepríjemnejších príznakov tohto typu ochorenia je to, že sa často nachádza v otvorených oblastiach tela. To dáva človeku nielen fyzický, ale aj psychologický nepohodlie. Preto je veľmi dôležité venovať zvláštnu pozornosť výberu vhodného krému na seborickú dermatitídu na tvári (najmä v nasolabiálnom trojuholníku), pokožke hlavy, krku a ďalších postihnutých oblastiach.

Dôvodom na výskyt seboroickej dermatitídy je infekcia kože kvasinkovou hubou Malassezia, preto sú na boj proti tejto chorobe predpísané externé antimykotiká (antifungálne lieky). Na liečbu použite vonkajšie činidlá na báze ketokonazolu, flukonazolu, klotrimazolu. Ďalšou úlohou je okrem normalizácie mikroflóry pokožky zabezpečiť rýchle odlupovanie váhy a normalizáciu tvorby mazu (kožného mazu).

Krém na alergickú dermatitídu

Táto forma choroby je výsledkom ľudský kontakt s alergénom. - chemickom, potravinárskom, lieky, atď. Toto ochorenie sa vyznačuje sucha a svrbenie kože, šupinaté vzhľadu na ňom začervenané častiach tvoriacich papuly a pľuzgieriky. Najčastejšie sú vyrážky lokalizované na rukách a na tvári.

Liečba zahŕňa zastavenie kontaktu s alergénom a použitie antihistaminík. Pokiaľ ide o výber krému na dermatitídu na rukách a tvári, závisí to od stupňa intenzity príznakov, veku a celkového zdravia pacienta. S miernymi formami ochorenia sú finančné prostriedky predpísané na základe alternatív, harmančeka, fialky, mentolu, ichtyolu. Môže sa tiež odporučiť použitie inhibítorov kalcineurínu. Ak je to závažná forma alergickej dermatitídy, možno budete musieť použiť metylprednizolón aceponát, hydrokortizón acetát, betametazón dipropionát.

Krém na plienkovú dermatitídu

Diabetická dermatitída je bežný problém, ktorý sa vyskytuje v detstve. Zdá sa, že v dôsledku zlej hygieny, nedostatočných zvyškov odstraňovanie výkalov z kože v oblasti genitálií dieťaťa, iracionálne využitie vzácnych a meniace sa plienky, nadmerné potenie dieťaťa. Tento typ ochorenia môže postihnúť nielen deti, ale aj dospelých, ktorí sú nútení nosiť plienky - ľudí pokročilého veku a pacientov na opaľovanie.

Na zmiernenie príznakov tohto typu ochorenia sa obvykle predpisujú nehormonálne lieky na dermatitídu - napríklad s obsahom zinku, panthenolu, rastlinných extraktov. Ako prevenciu výskytu plienkovej dermatitídy môžete použiť krém La Cree pod plienkou. Pozostáva z oxidu zinočnatého, pantenolu, bambuckého masla a jojoby, včelího vosku a sladkého drievka.

Ak sa infekcia spojila s vyrážkami a začal sa zápal, predpisujú sa antimykotiká a antibiotiká.

Krém na dermatitídu v tehotenstve

Dermatitída u gravidných žien je dosť bežná. Dokonca aj keď žena nikdy netrpeli touto chorobou, môže sa objaviť po prvýkrát práve počas nosenia dieťaťa. Jedným z dôvodov jeho výskytu počas tohto obdobia je zmena hormonálneho pozadia budúcej matky a zníženie ochranných síl jej tela.

Vo väčšine prípadov prechádza samotná choroba po narodení dieťaťa. Ale to neznamená, že stačí počkať na samoliečbu tela, pretože počas tehotenstva môže choroba priniesť vážnu fyzickú a emocionálnu nepríjemnosť ženke, čo jej dráždi. Okrem toho, ak sa infekcia dostane do miesta poškriabania, existuje reálne nebezpečenstvo zápalu a hnisavosti kože.

Výber činidla na liečbu dermatitídy u gravidných žien je vážna úloha, s ktorou môže zaobchádzať iba kvalifikovaný lekár. Preto v žiadnom prípade nepoužívajte lieky, v ktorých si nie ste istí, nesledujte nepotvrdené rady a odporúčania susedov a priateľky. Dôverujte tomu v profesionálnych záležitostiach, pretože nesprávne vybrané prostriedky môžu spôsobiť ujmu nielen vám, ale aj dieťaťu.

Hormonálne krémy spôsobené dermatitídou sú mimoriadne zriedkavo predpísané tehotným ženám - iba v prípadoch, keď prínos z ich užívania prevyšuje potenciálnu škodu. Ak neexistuje žiadna iná možnosť, lekár by mal vyhodnotiť možné riziká a predpísať glukokortikosteroidné liečivo s minimálnou dávkou hormónov.

Ak existuje taká možnosť, namiesto kortikosteroidov počas tehotenstva sa odporúča používať hydratačné a výživné produkty, ktoré obsahujú prírodné zložky - vitamíny, zinok, rastlinné extrakty a oleje.

La Cree je váš asistent v prevencii dermatitídy

Nehormonálne výrobky La Cree, vyrobené na základe prirodzených bezpečných zložiek, sú vynikajúce pre urýchlenie obnovy a prevencie tejto choroby. Existuje napríklad mnoho pozitívnych recenzií o použití krému La Cree na dermatitídu. Účinné zložky v zložení krému na suchú pokožku La Cree poskytujú jemnú starostlivosť o poškodenú pokožku:

 • Prírodné hypoalergénne oleje (pšeničné klíčky, jojoba a shea) poskytujú výživu pokožke, bojujú proti jej suchu a normalizujú rovnováhu vody a lipidov.
 • Výťažky z rastlín (sladkého drievka a strún) pomáhajú vyrovnať sa so svrbením, sčervenaním a odlupovaním.
 • Včelí vosk dokonale zmäkčuje a vyživuje pokožku.