Hlavná

Opar

Čo masť z úľov na koži je lepšia a účinnejšia na liečbu?

Žihľavka - pomerne časté ochorenie kože, najzložitejšie v diagnostickom pláne, ako jeho charakteristické príznaky sú podobné pre väčšinu kožných patológií. Náhle začervenanie kože a výskytom pľuzgierov sprevádza väčšinu kožných ochorení, takže niekedy mylne považované za žihľavky alebo alergickej dermatitídy. Na vyšetrenie, lekár by mal stanoviť správnu diagnózu a predpísať adekvátnu liečbu včas. To vám pomôže vyhnúť sa zbytočným komplikáciám a zaručí rýchle zotavenie.

Zvláštna úloha pri komplexnej liečbe urtikárie sa podáva lokálnym liekom určeným na odstránenie symptómov kože. Ide o rôzne masti, gély a krémy, z ktorých mnohé majú hormonálny základ. Ale pre úplné zotavenie nestačí len zbaviť sa viditeľných symptómov, je dôležité odstrániť základnú príčinu spôsobujúcu žihľavku. Pomôže to vybrať správne lieky.

Príčiny urtikárie

Urtikaria, ktorá sa objavuje na tele, nie bez rozumu, má také meno. Výskyt jej príznakov pripomína stopu po spálení žihľavy. V závislosti od faktorov spôsobujúcich chorobu sa rozlišuje niekoľko typov žihľavky:

 • Alergický (kontakt). Kožné reakcie sa objavia po kontakte s akýmkoľvek alergénom. Môžu to byť chemikálie pre domácnosť, zvieracie chlpy, potravinové výrobky s vysokým indexom alergickej aktivity.
 • Dávkovanie. Po užití liekov sa objavia príznaky urtikárie (antibiotiká, antidepresíva, NSAID, kortikosteroidy).
 • Slnko. Charakteristické reakcie sa vyskytujú v dôsledku vystavenia slnečnému žiareniu otvoreným oblastiam tela.
 • Chlad. Reakcie tela sa vyvíjajú v reakcii na vplyv studeného vzduchu, vody a vetra. Niekedy takéto prejavy môžu byť dosť závažné a ovplyvňujú stav mnohých systémov tela (respiračné, srdcové, obehové). V niektorých prípadoch sa vyskytujú závažné komplikácie (edém Quincke, anafylaktický šok).
 • Dermograficheskaya. Tento typ žihľavky sa objavuje ako reakcia na mechanické podráždenie kože.

Výber liekov a masti na liečbu urtikárie bude závisieť od základnej príčiny, ktorá spôsobila symptómy kože. V niektorých prípadoch môže pomôcť iba zložitá liečba, v iných stačí použiť miestne prípravky (masti, krémy).

Hlavné príznaky

Ako vyzerajú typické príznaky urtikárie a akými kritériami sa dá odlíšiť od iných ochorení kože?

 • Vyrážky. V celom tele sa na krátky čas objavujú červeno-ružové blistre rôznych veľkostí. Najväčší priemer môže dosiahnuť 10 cm. Vyrážky majú jasné hranice a mierne sa zdvíhajú nad povrchom kože. Po stlačení blednú a zmiznú na niekoľko sekúnd. Na rozdiel od iných dermatologických patológií takéto pľuzgiere zvyčajne zmiznú bez stopy v priebehu jedného dňa, pričom za nimi nie sú žiadne stopy a pigmentové škvrny.
 • Svrbenie. Výskyt vyrážky je sprevádzaný slabým svrbením. Svrbivé pocity sa zvyčajne zosilňujú smerom k večeru a rušia pacienta v noci.
 • Na rozdiel od iných ochorení kože, s úľovami sa nevyskytuje pocit pálenia alebo syndróm bolesti.
 • Rýchlosť reakcie. Zvyčajne sa príznaky urtikárie prejavujú pod vplyvom provokačných faktorov na krátky čas (až 15 minút).

Ak máte vážne príznaky, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc. Lekár si vyberie najlepší spôsob liečby a predpíše lieky, vrátane nevyhnutne pre vonkajšie použitie.

Masť z žihľavky na koži by mala účinne eliminovať nepríjemné príznaky (sčervenanie, vyrážky, svrbenie) a pomôcť zmierniť tento stav. Lieky na urtikáriu je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni, ale stojí za to pochopiť, že je lepšie, aby sa nezúčastňovali samovzdelávania a kupovali lieky po konzultácii s lekárom. Všetky prostriedky na vonkajšie použitie sú rozdelené na dve veľké skupiny: hormonálne a nehormonálne. Aké masti dávajú prednosť dosiahnutiu najlepšieho terapeutického účinku? Pokúsme sa odpovedať na túto otázku.

Výhody a nevýhody mastí z urtikárie

Aby sme pochopili, čo sa dá rýchlo vyrovnať s nepríjemným stavom, zamyslite sa nad výhodami a nevýhodami hlavných skupín masti z urtikárie.

Hormonálne prípravky

Hlavnou výhodou hormonálnych mastí je ich účinnosť a rýchlosť expozície. Sú schopní v krátkom čase odstrániť najťažšie prejavy ochorenia. V dôsledku ich aplikácie sa zaznamenáva rýchle zlepšenie stavu a zmiznutie kožných symptómov. Hormonálne lieky sa najčastejšie používajú ako masť pre žihľavku u dospelých. Deti sa snažia nepredpisovať takéto lieky. Zároveň sú výhody vyplývajúce z použitia hormonálnych látok vyrovnané významnými nedostatkami.

Účinok použitia masti na báze hormónov, vo väčšine prípadov sa jedná o krátkodobé, ako sa na ne adaptovať prebiehalo rýchlo a pokračujúce užívanie tejto drogy bude k ničomu. Ďalším dôležitým nevýhoda - obrovské množstvo kontraindikácií a systémových nežiaducich účinkov. na základe hormonálne lieky môžu spôsobiť vážne poškodenie pečene, obličky, narušenie endokrinné, kardio - cievny systém, spôsobujú kožné atrofie. Preto môžu byť použité iba v krátkych kurzov a dokončiť liečbu, postupné znižovanie dávky liekov, ktoré nespôsobuje abstinenčné príznaky.

Nehormonálne prostriedky

Nehormonálne masti nespôsobujú závislosť a abstinenčné príznaky, takže je možné ich dlhodobo používať bez poškodenia zdravia. Takéto lieky neinterferujú s endokrinným systémom a nemajú negatívny vplyv na pečeň alebo obličky. Pri liečbe nehormonálnych masti sa nemôžete obávať vývoja vedľajších účinkov, sú to úplne bezpečné a dostupné lieky. Ich jedinou nevýhodou je pomerne slabý terapeutický účinok. Zoznámime sa s najobľúbenejšími liekmi na liečbu urtikárie.

Hormonálne masti z urtikárie

Všetky hormonálne masti sú rozdelené do niekoľkých skupín podľa intenzity ich účinkov:

 1. Slabé. Do tejto skupiny patria lieky ako: Hydrokortizón, Prednisolón, Sinaflanc, Flucinar
 2. Priemerná sila nárazu. Patria medzi ne hormonálne masti Afloderm, Fluorocort
 3. Strong. Najpopulárnejšie prostriedky sú Elokom, Advantan, Lokoid, Celestoderm
 4. Veľmi silná. Do tejto skupiny patria Dermoveit a Cloveit.

Na liečbu urtikárie môže lekár predpísať masť na hydrokortizón, Sinaflan, Afloderm. Lieky so silným účinkom (Elok, Celestoderm) sú predpísané krátkymi kúrami len s ťažkými léziami a prísne podľa indikácií. Hovorme o najbežnejších hormonálnych liekoch:

 • Prednizolónová masť spôsobená žihľavkou. Základom lieku je hormón prednizolón, ktorý má silný protizápalový a antialergický účinok. Pri vonkajšej aplikácii masť rýchlo eliminuje príznaky žihľaviek. Zároveň s dlhodobou liečbou môže liek spôsobiť vznik erytému, pálenia a svrbenia. Stojí za to zvážiť a vedľajšie účinky. Napríklad masť s prednizolónom môže spôsobiť zvýšený rast vlasov.
 • Advantan. Tento produkt sa vyrába vo forme mastnej masti a krému, ktoré sú určené pre rôzne typy pleti. Advantan patrí medzi najnovšiu generáciu steroidných liekov, takže má minimálne vedľajšie účinky. Hlavnou výhodou masti je jej rýchlosť. Tento liek účinne odstraňuje všetky prejavy úľov. Medzi vedľajšie účinky hormonálneho lieku je pálenie, svrbenie, výskyt akné.
 • Söder. Účinná látka lieku betametazón môže mať silný protizápalový účinok. Použite liek len v obmedzených oblastiach pokožky, na liečbu rozsiahlych lézií tento nástroj nie je vhodný. Počas aplikácie môžu byť zaznamenané vedľajšie účinky, ako je nadmerná suchosť pokožky, vznik trhlín a podráždenie.
 • Elokim. Tento produkt sa vyrába vo forme masti a krému, ktorý sa vyznačuje ľahšou štruktúrou. Liek má široké spektrum účinku a vysokú účinnosť. Aby sa dosiahol pozitívny výsledok, postačí sa aplikovať na postihnutú kožu raz denne. Elokom rýchlo zastaví zápal, eliminuje svrbenie, začervenanie a opuch kože. Ale pri dlhodobom používaní môže spôsobiť pocit pálenia a svrbenie.
 • Lorinden S. Základom lieku je látka clioquinolu, ktorá vykazuje vysokú účinnosť vo vzťahu k symptómom žihľavky. Liečivo má protiplesňové a antibakteriálne účinky, rýchlo odstraňuje opuch, svrbenie, znižuje zápal. Hlavnou nevýhodou lieku je riziko rozvoja atrofie kože počas dlhodobého užívania.
 • Ftorokort. Účinnou látkou masti je glukokortikoid triamcinalón. Výborne sa vyrovná so zápalom, eliminuje hlavné príznaky žihľavky. Pri použití vo veľkých oblastiach môže liek spôsobiť systémové vedľajšie účinky: svalovú slabosť, výskyt edému, atrofiu kože.
 • Kloveyt. Veľmi silná a silná hormonálna droga Jeho účinok prichádza za niekoľko minút. Odstráni všetky kožné prejavy urtikárie (sčervenanie, svrbenie, zápal, opuch). V rovnakej dobe, čím silnejšie je hormonálna masť, tým viac vedľajších účinkov má. Dlhodobé užívanie môže spôsobiť infekcie kože, suchosť, zníženú elasticitu, atrofiu kože, prírastok hmotnosti, svalovú slabosť.

Keď používate hormonálne masti, nezabudnite, že ich nemožno použiť, ak sú na koži zranenia, otvorené rany a vredy, pretože účinná látka môže ľahko vstúpiť do krvného obehu a mať neželaný systémový účinok na telo. Prípravky by mali byť aplikované na pokožku tenkou vrstvou s frekvenciou uvedenou v anotácii. Dávkovanie a trvanie liečby určuje ošetrujúci lekár.

Nehormonálne masti z urtikárie

Nehormonálne lieky neobsahujú látky škodlivé pre telo a nespôsobujú nežiadúce vedľajšie účinky. Takéto prostriedky je možné použiť ako masť pre deti a dospelých.

Zvláštnu úlohu pri liečbe urtikárie tvoria prípravky na báze zinku (zinok, zinok-salicylová masť). Takéto lieky majú vysušujúci, protizápalový a antibakteriálny účinok, rýchlo eliminujú podráždenie a svrbenie. Okrem toho existuje mnoho ďalších nehormonálnych liekov, ktoré umožňujú bojovať proti hlavným príznakom urtikárie. Uvádzame najobľúbenejšie z nich:

 • Fenistil gél. Účinný a bezpečný nástroj, ktorý možno použiť na liečbu detí, tehotných a dojčiacich žien. Základom lieku je dimetinden (blokátor histamínových receptorov). Gél začne pôsobiť niekoľko minút po aplikácii, rýchlo odstraňuje svrbenie, opuch a sčervenanie. Vo veľmi zriedkavých prípadoch spôsobuje použitie lieku suchú pokožku a pocit pálenia.
 • Psilo - balzam. Keďže účinná látka obsahuje difenhydramín. Pri aplikácii na pokožku má príjemný chladivý účinok, zmierňuje zápal, opuch a svrbenie. V zriedkavých prípadoch môže spôsobiť reakcie z precitlivenosti.
 • La Cree (smotana). Vďaka svojmu prirodzenému zloženiu na báze bylín rýchlo zvládne zápalové symptómy, eliminuje podráždenie a pocit svrbenia. Prípravok obsahuje extrakt z reťazca, sladkého drievka, fialky, avokádový olej, pantenol. Činí jemne a nepoškodzuje telo.
 • Gystan (smotana). V srdci tejto drogy sú len prírodné zložky: obrat, konvalinka, bříza, nechtíka, atď. Krém má mierny protizápalový a zmäkčujúci účinok, eliminuje nepohodlie a podráždenie. Môže byť použitý v akejkoľvek vekovej kategórii. Jediným obmedzením použitia je individuálna citlivosť na zložky krému.
 • Nezulin. Tento krém obsahuje len bezpečné prírodné zložky: harmanček, celandín, plantain, sladkého drievka, éterické oleje, pantenol. Liečivo zmäkčuje a upokojuje podráždenú pokožku, má chladiaci účinok. Okrem toho krém podporuje zlepšovanie bunkového metabolizmu, zabraňuje alergickým prejavom, eliminuje podráždenie, poskytuje antipruritický a antiseptický účinok.

Na policiach lekární existuje široká škála liekov určených na boj proti urtikárii a ďalším kožným ochoreniam. Nezabudnite sa stratiť v mori ponúk a vyzdvihnúť spoľahlivý, prístupný a efektívny variant, ktorý pomôže ošetrujúci lekár.

Pamätajte, že samoliečba je nebezpečná, nesprávne vybraný liek môže spôsobiť nepríjemné vedľajšie účinky a nežiaduce komplikácie. Vyhnite sa tomuto vývoju pomôžete osloviť skúseného odborníka.

Recenzia o mastich spôsobených žihľavkou

Referenčné číslo 1

S urtikáriou nie je známe, že z toho vyplýva, že sa často vyskytuje nepríjemná reakcia na užívanie drog alebo detergentov. Doslova za pár minút sa celé telo môže pokryť malou červenou vyrážkou, ktorá svrbenie a svrbenie.

V takýchto situáciách sa zachováva masť Sinaflan. Ale používam ho len na otvorených miestach tela, vyrážam na mojich rukách a na krku. Celé telo nie je riskantné, pretože je to hormonálny prostriedok, ktorý môže spôsobiť nepríjemné vedľajšie účinky. Zvyčajne nasledujúci deň vyrážka zmizne a všetko sa vráti do normálu.

Referenčné číslo 2

Nedávno tam boli príbuzní a dcéra na večeru s dortom. Rád zjedla celý kúsok a čoskoro bola pokrytá červenými škvrnami. Práve tu mi tento koláč vyzeral podozrievavo, príliš nerozumné boli jeho ruže. Ale každý, kto ju zjedol, nemal žiadne dôsledky, ale dcéra mala žihľavku.

Okamžite šla navštíviť lekára, ktorý predpísal antihistaminikum a odporučil prípravky na ošetrenie pokožky. Kúpili sme v lekárni Fenistil gél a spracované vyrážky, ktoré sú silne poškriabané. Čoskoro začalo zmiznúť začervenanie, vyrážka bledla, dieťa sa zlepšilo. Spala pokojne a ďalšie ráno z prejavov urtikárie nebola stopa. Teraz musíte byť obzvlášť opatrní pri všetkých druhoch sladkostí a cukroviniek, kde je veľa konzervačných látok a farbív.

Čo masť z žihľavky u dospelých pomáha zbaviť sa úniku?

Urtikaria je bežná kožná choroba, dermatitída, ktorá je najčastejšie dôsledkom alergických reakcií organizmu na dráždivú látku.

Rozlišujte akútnu fázu ochorenia a chronickú chorobu, ktorá je dôsledkom zanedbanej akútnej choroby. Chronická žihľavka je ťažké vyliečiť a môže viesť k strate schopnosti pracovať.

Pri prvých príznakoch urtikárie by ste mali navštíviť lekára na diagnostiku a vymenovanie komplexnej terapie. Ak sa práve objavila liečba žihľaviek s masťou, môžete sa rýchlo zbaviť vyrážky.

Ako rozmazať pokožku?

Jedným z príznakov ochorenia je tvorba pľuzgierov s prejavmi závažného svrbenia, pálenia, výskytu edému v týchto oblastiach. Rýchlo zastaviť podráždenie obalu v domácich podmienkach, ktoré krémy a masti dostali z drogérií, pomôžu z koprivky na koži.

Masť na liečbu urtikárie u dospelých s externým užívaním je rozdelená na:

 • nehormonálne lieky majú menej výrazný terapeutický účinok, nevyžadujú špeciálne lekárske vymenovanie, vydávajú sa bez lekárskeho predpisu a používajú sa na prvé mierne príznaky choroby;
 • hormonálne prípravky, v kompozícii obsahujú kortikosteroidy (hormóny), sú používané pre závažnejšie chronické formy ochorenia, sú predpísané lekárom.

Pri používaní všetkých typov drog s miestnymi opatreniami postupujte podľa nasledujúcich odporúčaní:

 • na liečenie postihnutého povrchu kože pravidelne 2 až 4 krát denne (v závislosti od formy lieku);
 • liečivo sa aplikuje tenkou vrstvou pomocou prsta (predtým, ako sa umyje ruky) alebo bavlneného tampónu;
 • liek sa distribuuje len na postihnutú oblasť a zachytáva malú časť zdravého povrchu kože okolo nej;
 • po ukončení procedúry opláchnite zvyšky lieku vodou a mydlom.

Ak urtikária vyskočila, Masť na liečbu je dôležitou súčasťou integrovaného prístupu k liečbe ochorenia a predpisuje ho lekár:

 • na rýchle odstránenie hlavných symptómov ochorenia;
 • aby sa minimalizoval výskyt vedľajších účinkov pri liečbe urtikárie u tehotných a dojčiacich žien alebo malých detí;
 • ak existujú kontraindikácie pre iné metódy liečby choroby.

Používanie vonkajších produktov je zakázané.:

 • ak sú na postihnutých miestach povrchu kože vytvorené otvorené rany alebo vredy;
 • dochádza k exacerbácii príznakov pri aplikácii lieku na kožu, čo naznačuje prítomnosť individuálnej citlivosti (alergickej reakcie) na určitú zložku masti.

Predávkovacie a skladovacie podmienky

V dôsledku predávkovania sa pacient vyznačuje zvýšenou excitabilitou alebo naopak, inhibíciou, ospalosťou, zmätenosťou; dochádza k nárastu dráždivých kožných reakcií (svrbenie, sčervenanie).

Ak sa objavia známky predávkovania, okamžite prestanete používať masť a vyhľadajte lekársku pomoc.

Liečba urtikárie je súčasne vybraná dvomi alebo viacerými vonkajšími prostriedkami a predpisuje sa iba lekár.

Zmena farby, zápachu a konzistencie masti označuje dátum exspirácie alebo nesprávne skladovanie látky. Tento liek s najväčšou pravdepodobnosťou stratil svoje liečivé vlastnosti a nie je vhodný na liečbu.

Nehormonálne masti

Naučili sme sa pomaľovať včely. Nehormonálne lieky sú:

 1. Vonkajšie prostriedky na báze zinku: zinok, salicylová-zinková masť, krém Koža.
 2. Masti, ktoré obsahujú prírodné zložky: Nezulin, krém La Cream.
 3. Masť založená na aktívnych vlastnostiach chemikálií: Fenistil gél, Psilo-balzam, Sowentol.

Zinok a salicylový zinok

výhody:

 • majú nízke miery nežiaducich účinkov;
 • povolené počas tehotenstva, laktácie;
 • nereaguje s liekmi, takže sa môže používať pri liečbe urtikárie ako primárneho alebo doplnkového lieku súčasne s inými topickými prípravkami;
 • nízke náklady na masti.

kontraindikácie: precitlivenosť na prvky zinku.

Skin-Cap

Kožný uzáver - moderný liek, ktorý obsahuje aj chemický prvok - zirkón pyritón, má antimikrobiálny, antifungálny, antiproliferatívny účinok.

výhody:

 • nízke vedľajšie účinky;
 • Neuvažujte s inými vonkajšími liekmi.

kontraindikácie:

 • precitlivenosť na zložky;
 • tehotenstva;
 • laktácia (iba po konzultácii s lekárom).

Nezulin

Nezulin - protizápalový, antialergický krémový gél. Na základe hojivých vlastností celandínu, harmančeka, plantainu, esenciálnych olejov z bazalky, mäty, obsahuje tiež D-pantenol. Liek sa používa na zastavenie alergických prejavov kože: svrbenie, začervenanie. Malé množstvo gélu, ktoré sa aplikuje na postihnuté miesto pokožky, sa rozotrie s ľahkým pohybom.

výhody: neexistujú žiadne kontraindikácie a vedľajšie účinky okrem prípadov precitlivenosti na biologické zložky lieku. Nízka cena lieku.

La Cree krém

La Cree krém má protizápalové, protialergické, zmäkčujúce, zvlhčovacie vlastnosti. Obsahuje výťažky zo sladkého drievka, broskyne, vlašské orechy, fialky, ako aj panthenol a bisabolol. Aplikujte na čistú pokožku 2 krát denne.

výhody:

 • žiadne vedľajšie účinky
 • sa používa počas tehotenstva, laktácie.

kontraindikácie: precitlivenosť na účinné zlúčeniny lieku.

Fenistil gél

Fenistil gél - chemický dimetindén je založený na. Má antihistaminový účinok: znižuje počet kožných vyrážok, svrbenie, opuch. Gél sa aplikuje na léziu 2 až 4 krát denne.

výhoda:

 • má výrazné antialergické vlastnosti;
 • Tento gél je schválený pre gravidné ženy v 2. a 3. trimestri, ako aj u tých, ktorí dojčia.

kontraindikácie: individuálna intolerancia voči dimetindenu v prítomnosti hyperplázie prostaty alebo glaukómu uzatvárajúceho uhol. Možné prejavy vedľajších účinkov vo forme horiaceho, suchého povrchu kože.

Psili Balm

Psilo-balzam - ako súčasť liečiva - difenhydramín, ktorý má antialergické, anestetické, chladiace účinky. Aplikujte 3-4 krát denne, jemne si vtierajte postihnutú oblasť pokožky.

výhoda: antialergický účinok činidla je zvýšený kvôli analgetickému a chladiacemu účinku účinných látok liečiva.

kontraindikácie:

 • precitlivenosť;
 • používať s opatrnosťou počas tehotenstva;
 • počas laktácie prestať dojčiť;
 • pri používaní drogy, vyhýbajte sa slnečnému žiareniu, nepite alkohol;
 • Neodporúča sa používať liek pred osobnou cestou vozidla.

Soventol

Je založená na účinku chemickej látky - bamipínu, na liečbu antihistaminík. Rozdeľte výrobok do problémových oblastí pokožky, v prípade potreby opakujte postup po 30 minútach.

výhody: dobre odstraňuje alergické prejavy pokožky: svrbenie, opuch.

kontraindikácie: individuálna citlivosť na propylénglykol; s opatrnosťou používanou počas tehotenstva a laktácie; možné nežiaduce účinky: pálenie (po niekoľkých minútach).

Malé prostriedky dať (rub) na zdravé miesto pokožky, udržať 30 minút. Keď sa na tejto koži objaví alergická reakcia, nemali by sa použiť sčervenanie, vyrážka, svrbenie, opuch.

Hormonálne krémy

Dokonca aj niektoré masti pomáha s úle? Pre hormonálnu externé činidlá pri liečbe žihľavky sú prípravky na báze protizápalové, antihistaminiká vlastnostiam syntetických steroidov (hormónov): Prednizolovaya masti (prednizolón), Advantan (metylprednizolón aceponát), ekologický (mometazón furoát), Söder (betametazón), Lorident C (flumethason a cliochinol).

Výhoda hormonálnych liekov:

 • účinná liečba komplexných, chronických foriem úľov;
 • rýchle zmiernenie alergických prejavov: vyrážka, svrbenie, začervenanie, opuch.

nedostatky:

 • väčšia pravdepodobnosť vedľajších účinkov: suchosť, trhliny, kožná atrofia, zvýšený rast vlasov v miestach aplikácie, výskyt akné. Pri príprave novej generácie (Advantan) sa minimalizuje prejav vedľajších účinkov;
 • obmedzená liečba: lieky sa nesmú používať častejšie 2-3x denne (Ecolum, Advantan - 1 denne) s dĺžkou liečby nepresahujúcou 2 týždne;
 • Neodporúča sa používať počas tehotenstva a laktácie (v extrémnych prípadoch, keď prínos užívania lieku u matky prevyšuje riziko jeho nežiaduceho účinku na plod alebo dojčatá).

kontraindikácie:

 • precitlivenosť na zložky lieku;
 • prejavy tuberkulózy alebo syfilisu na povrchu kože, za prítomnosti vírusových kožných ochorení (kiahní kiahní, šindľov), periorálnej dermatitídy, rosacey;
 • kožná reakcia na očkovanie;
 • veku detí.

Prehľad najpopulárnejších a účinnejších mastí z úľov na koži

Moderný farmaceutický priemysel ponúka veľa masti z úľov. Rôzne názvy a zloženia, farmakologické vlastnosti a ceny - výber najlepšieho lieku na vlastnú päsť je veľmi ťažký.

Povedzte, čo si kúpiť masť na úľ u dospelých a detí, aby ste zabudli na svrbenie, vyrážky a sčervenanie.

Podmienečne môžu byť externé lieky na liečbu urtikárií rozdelené na:

hormonálne, obsahujúcich hormóny zo skupiny glukokortikosteroidov alebo ich kombinácií;

nehormonálnu.

Nehormonálne masti z urtikárie

Patria sem lieky na báze zinku, liečivé extrakty, blokátory H1-antihistamínových receptorov.

Možnosť použitia u dojčiat;

Neprítomnosť závažných vedľajších účinkov pri aplikácii na veľké plochy kože a citlivé oblasti (tvár, krk).

Psili Balm

Gél na liečbu urtikárie a kožných alergií od ruského výrobcu.

Vhodné pre dospelých a deti.

Liečivo zahŕňa dimedrol (difenhydramín).

Liek je iný silný antialergický a antipruritický účinok. Princíp účinku je podobný lokálnemu anesteziku, takže bolestivosť, začervenanie, opuch, podráždenie, svrbenie a ďalšie príznaky charakteristické pre urtikáriu rýchlo zmiznú.

Výhody liekovo-gélovej základne, ktorá nezanecháva žiadne stopy, nespôsobuje pokožku a oblečenie.

Gél je účinný pre úľ akéhokoľvek pôvodu:

Potravinová a drogová alergia;

Reakcia na slnečné žiarenie a solárium;

Kontakt s chemikáliami a rastlinami.

Treba venovať pozornosť - vystavenie slnku môže spôsobiť fotosenzibilizáciu.

Jedinou kontraindikáciou je individuálna intolerancia zložiek dávkovej formy.

Odporúča sa rozmazať 3-4 krát denne alebo podľa potreby.

Cena trubice je 250 rubľov.

Tsindol

Suspenzia založená na oxide zinočnatom.

Pred použitím dôkladne pretrepte fľašu a použite bavlnenú podložku na ošetrenie oblasti vyrážkou.

Odstraňuje zápalovú reakciu, svrbenie, podráždenie;

Vysušuje pľuzgiere s exsudátom.

Je povolené používať u detí od narodenia, tehotných a dojčiacich žien.

Jedinou kontraindikáciou je precitlivenosť na zlúčeniny zinku.

Náklady na fľašu 115 rubľov.

Zinok masť

Jeho farmakologické vlastnosti sú podobné ako Tsindol.

Nevýhoda - základ masti niektorých výrobcov vyžaduje uskladnenie v chladničke.

Priemerná cena v lekárňach je 50 rubľov.

Desitin

Krém obsahujúci 40% oxidu zinočnatého.

Na rozdiel od zinkovej masti nevyžaduje špeciálne skladovacie podmienky a je vhodnejší na použitie.

Pri balení liek bude musieť poskytnúť 300 rubľov.

Fenistil

Línia dermatologických produktov s antialergickou aktivitou, široko používaný na liečbu urtikárie od prvého mesiaca života.

Výrobca ponúkol dve formy výstupu:

Emulzia s valčekovým aplikátorom;

Neškodné pri používaní počas dojčenia (HB) a tehotenstva.

Použite na postihnuté miesta až 4 krát denne.

Kompatibilný s vnútornými dávkovacími formami Fenistil (kapsuly a kvapky).

Znižuje intenzitu alergickej reakcie.

Má výrazný lokálny anestetický účinok;

Eliminuje svrbenie, zápal, podráždenie.

Prípravky by sa nemali používať, ak:

Neznášanlivosť na emulzné alebo gélové zložky;

Adenóm prostaty.

Náklady na liek závisia od konkrétnej dávkovej formy, balenia. Minimálna cena je 314 rubľov.

Iricar

Homeopatický prostriedok od nemeckého výrobcu vo forme krému a masti.

Liek účinná pri urtikárii, ktorá nie je vhodná na liečbu inými liekmi alebo prítomnosť kontraindikácií pre ich použitie.

Liečivo zmierňuje zápal, svrbenie a ďalšie príznaky žihľavky.

Je povolené aplikovať na pokožku dojčiacich matiek a tehotných žien, detí starších ako 1 rok.

Liek je možné používať súbežne s inými látkami, vrátane tých, ktoré sa aplikujú aj na miesto s patologickým procesom.

Ak sú zložky neznášané, liek je kontraindikovaný.

Priemerná cena je 800 rubľov.

biopin

Prírodný produkt na báze boritej živice.

So žihľavkami a inými alergickými prejavmi používajte 5% alebo 10% masť.

V niektorých prípadoch sú možné lokálne reakcie z precitlivenosti - hyperémia, svrbenie, pocit pálenia, opuch.

Povolené používanie v praxi detí, počas tehotenstva a laktácie.

Cena za skúmavku je asi 150 rubľov.

Flotseta

Rastlinný gél a sprej na báze extraktu z harmančeka a nechtíka.

Rýchle pôsobenie proti zápalu a odbúravanie;

Bezpečnosť pre všetky kategórie pacientov (výnimka - osoby s individuálnou precitlivenosťou);

Chýbajúce stopy na pokožku a oblečenie.

Cena gélu je asi 250 rubľov, sprej je 420 rubľov.

Prostriedky pre deti Flocat Baby, ktorý navyše obsahuje extrakt z čarodejnice so sušiacimi a adstringentnými vlastnosťami, ktorý je užitočný na zvlnenie so zvlhčovaním.

Gistan

Krém obsahuje zeleninové zložky - alternatívy ekraty, břízy, fialky, nechtík, mliečnica, veronika koliformná, kvapkanie.

Je povolené používať v pediatrickej praxi, v budúcich a dojčiacich matkách;

Nelepivá konzistencia, dobre absorbovaná.

Pre drogu bude musieť zaplatiť 220 rubľov.

Venujte pozornosť! Okrem rastlinného krému sa vyrába hormón Gistan-H, ktorý sa vyznačuje jeho farmakologickými vlastnosťami.

Eplan

Originálny ruský prostriedok na báze glykolanu.

Vyrába sa vo forme linimentu (kvapalná masť) a krému.

Bezpečné použitie pre deti od narodenia, staršie osoby, ženy v pozícii s laktáciou.

Okrem antipruritických a skorých účinkov má anti-mikrobiálne a derkoprotektívne vlastnosti.

Je neškodný pri aplikácii na citlivé oblasti a veľké plochy pokožky.

Náklady v lekárňach sú asi 200 rubľov.

Hormonálne prostriedky pre úľ

V niektorých prípadoch sa na liečbu úľov odporúčajú lieky s hormónmi nadobličiek (glukokortikosteroidmi).

Odlišujú sa silnejšie protizápalové a protipruritické vlastnosti.

Obmedzenia používania mastí obsahujúcich hormóny:

Infekcie bakteriálnej, plesňovej, bakteriálnej alebo vírusovej povahy (herpes, syfilis, tuberkulóza, kiahne, mykózy atď.);

Neoplazmy na koži alebo podozrenie z nich;

Vulgárne a ružové akné;

Dojčenie a tehotenstvo;

Reakcie po očkovaní na pokožke;

Neznášanlivosť na ktorúkoľvek zložku obsiahnutú v lieku.

Použite krátke kurzy (nie viac ako 2 týždne), aby ste sa vyhli systémovým vedľajším účinkom, ktoré ovplyvňujú hormonálnu reguláciu organizmu.

Množstvo masti a počet aplikácií by malo byť minimálne.

flutsinar

Poľská masť a gél na báze fluocinolón acetonidu.

Výkonný liek, ktorý pôsobí na všetky mechanizmy, ktoré spôsobujú urtikáriu:

Znižuje syntézu induktorov zápalu - prostaglandínov a leukotriénov;

Potláča imunitnú odpoveď v zóne aplikácie (inhibuje syntézu interferónu);

Stabilizuje štruktúru bunkových membrán a intracelulárnych organelov;

Znižuje zápal a oblasť vyrážok;

Znižuje exsudáciu a sčervenanie;

Rýchlo odstráni svrbenie.

Ako rozmazať kožu - gél alebo masť - závisí od symptomatológie ochorenia a lokalizácie patologických procesov:

Keď sa odporúča suchá epidermis masť - mastné zložky základne masti vyživujú a obnovujú kožné bunky;

Keď vyrážka vo vlasových oblastiach používa gél.

Výhodou gélu je neprítomnosť mastného filmu. Nemá pokaziť oblečenie a nezanecháva žiadne stopy, preto bude vyhovovať tým, ktorí nepohodlne používajú masť kvôli tukom a nepríjemnostiam, ktoré sú spojené s týmto javom.

Aplikoval 1-2 krát denne.

Maximálna dĺžka liečby je 1 týždeň.

Pri aplikácii lieku na tvár alebo pri aplikácii na deti (opatrne nepoužívajte obväzy) je potrebná opatrnosť.

Cena drog je 259 rubľov.

Podobné zloženie a vlastnosti majú sinaflana (Rusko). Cena masti je oveľa lacnejšia - 70 rubľov.

Nevýhodou Sinaflanu je potreba uchovávať ho v chladničke (výnimkou je výrobca spoločnosti Nizhpharm, ktorej základňa nevyžaduje skladovanie pri nízkych teplotách).

Advantan

Línia dermatologických produktov, vrátane masti, krému a emulzie na vonkajšie použitie s metylprednisolón aceponátom.

Lieky tejto značky účinne bojujú proti symptómom charakteristickým pre žihľavku:

Podráždenie a vyrážka.

Liek je neškodný pre malé deti (je dovolené používať od 4 mesiacov), a to aj pri dlhodobom používaní.

Najlepšou voľbou na liečbu urtikárie je emulzia. Aplikuje sa raz denne.

Ak je choroba sprevádzaná suchosťou, odporúča sa použiť prostriedok na báze tuku - krém alebo masť (pri neprítomnosti mokrých oblastí).

Liečivo sa aplikuje raz denne.

Počas gravidity a gravidity Advantan dovolil mazať malé časti tela, krátke kurzy, prísne s vymenovaním lekára.

Nepoužívajte viac ako 1 mesiac u detí a 3 mesiace u dospelých.

Priemerné náklady na lekárne - 550 rubľov.

Komfoderm

Liečivo obsahujúce metylprednizolón aceponát od domáceho výrobcu.

Je to ruský analóg Advantanu.

V závislosti od formy uvoľňovania je povolené používanie u detí vo veku od 4 mesiacov.

Nevýhodou je nedostatok emulzie v pravítku s ľahkou textúrou.

Cena je od 250 rubľov až po 490 rubľov. v závislosti od dávkovej formy a balenia.

Afloderm

Jedinečné činidlo glukokortikosteroidov od chorvátskeho výrobcu Belupo. Nemá v Rusku žiadne analógie.

Vyrába sa vo forme krému a masti.

Účinnou látkou je alklometazóndipropionát.

Možnosť použitia na tvári, pohlavných orgánov, hrudníka, krku, veľkých kožných oblastí;

Je neškodný počas liečby počas laktácie a tehotenstva dieťaťa v pediatrii;

Pohodlné textúry - absencia mastného lesku a škvŕn na oblečení.

Používajte 2 krát denne.

Náklady na minimálne balenie (20 g) - 430 rubľov, 40 gramov - od 520 rubľov.

Akriderm

Séria domácich mastí a krémov obsahujúcich betametazóndipropionát.

V závislosti od písmen, ktoré sa pridajú na konci slova Acriderm, sa líšia v zložení a farmakologických účinkoch.

pre eliminuje urtikáriu pomocou Acriderm SK (kombinácia s kyselinou salicylovou) alebo jednoducho Acriderm.

Kyselina salicylová má exfoliačné vlastnosti, zmäkčuje pokožku a podporuje lepšiu penetráciu účinnej látky.

Betametazón sa vyznačuje účinkami:

Množstvo použitia 1-3 denne.

Maximálne trvanie liečby nie je dlhšie ako 3 týždne.

Je povolené používať od 12 rokov.

Nedoporučuje sa mazanie veľkých plôch pokožky.

Cena za minimálny balík (15 g) 100 rubľov.

Beloderm

Chorvátsky krém a masť na báze betametazónu.

Je schválená na použitie u detí od 6 mesiacov na malých častiach tela.

Použiť 1-2 krát denne. V oblastiach, kde je pokožka v kontakte s oblečením, pokožkou a životným prostredím, je možná častejšia aplikácia.

K dispozícii je sprej Beloderm Express, ktorý sa vyznačuje rýchlejšou činnosťou.

Tiež funguje dobre pri procesoch lokalizovaných v oblastiach s vlasovými folikulmi.

Cena za masť a krém je asi 200 rubľov, na sprej - od 300 rubľov.

tselestoderm

Dermatologické prípravky vo forme krému a masti obsahujúce betametazón od belgického výrobcu.

Princíp účinku, kontraindikácie a preventívne opatrenia sú podobné ako iné lieky na báze glukokortikosteroidov.

Je schválená na použitie u detí od 6 rokov veku.

Kontraindikované počas tehotenstva a dojčenia.

Náklady v lekárňach od 300rub.

Diprosalik

Pôvodná belgická masť, ktorá okrem betametazónu obsahuje aj kyselinu salicylovú, ktorá zlepšuje penetráciu účinnej látky.

Princíp účinku, obmedzenia pri používaní sú podobné s inými liekmi obsahujúcimi hormóny.

Je povolené používať u detí od 2 rokov veku.

Kontraindikované pri dojčení a tehotenstve.

Náklady v lekárňach od 600rub.

Reder

Ruský analóg Diprosalik.

Pri aplikácii na veľké plochy miestnych nežiaducich účinkov sú možné: folikulitída, akné, kontaktná dermatitída, suchosť kože, poruchy pigmentácie, atď.

Povolené pre deti od 2 rokov.

Minimálna cena je 150 rubľov.

Betaderm

Je to poľský analóg Redermy.

Neodporúča sa na dlhodobé používanie.

Náklady v lekárňach - 250rub.

Elokim

Turkish originálny liek na základe mometazónfuroát vo forme masti, krému, riešenie pre aplikáciu na chlpatých oblastiach.

Terapeutické účinky na žihľavku sú podobné iným glukokortikosteroidom.

Je povolené používať od 2 rokov veku.

Tiež vyrobené Elokim-C - masť, navyše obsahujúcu kyselinu salicylovú.

Cena riešenia je 250 rubľov, masť - 600 rubľov.

Uniderm

Domáci generický Elokoma, obsahuje mometazón.

Na roztiahnutej ploche tela je možné rozmazať tk. absorpcia hormónu do krvi je minimálna.

Liečivo je kontraindikované pre dlhodobé aplikácie na veľké oblasti pokožky:

Pri dojčení a tehotenstve;

Deti do 6 rokov.

Vyžaduje aplikáciu raz denne.

Cena je asi 350 rubľov.

Momata

Indický liek s účinnou látkou mometazón.

Vlastnosti sú podobné zvyškom glukokortikosteroidov.

Možné použitie u detí vo veku dvoch rokov.

Náklady v lekárňach sú asi 300 rubľov.

Avekort

Ruský liek založený na mometazone.

Cena za skúmavku je asi 250 rubľov.

Gistan-H

Liečivo je založené na mometazóne vyrobenom v Indii.

Nevýhodou je ťažké nájsť v lekárňach.

Balík liekov stojí asi 280 rubľov.

ftorokort

Maďarská masť na báze acetonidu.

Účinok lieku:

Stabilizácia stavu kože;

Zbavuje sa svrbenia, zápalu, opuchu a podráždenia.

Nedoporučuje sa používať dlhú dobu na rozsiahlych miestach tela.

Kontraindikácie sú podobné ako iné lieky glukokortikosteroidy na liečbu urtikárie.

Nedostatok masti - vyžaduje skladovanie v chladničke.

Pre trubičku musíte zaplatiť 250 rubľov.

Lokoid

Rakúska dermatologická látka založená na hydrokortizóne.

Vlastnosti sú podobné zvyškom glukokortikosteroidov.

Je možné ich používať v detskej praxi za predpokladu, že mazajú malé oblasti s krátkymi liekmi.

Používanie v období dojčenia a tehotenstva si vyžaduje opatrnosť.

Náklady v lekárňach sú asi 300 rubľov.

záver

Sortiment masti na liečbu urtikárie je rôznorodý. Najviac neškodné nehormonálne prostriedky. Mali by byť lieky prvej voľby pri problémoch s pokožkou.

Ale glukokortikosteroidy budú fungovať v prípade, že iné lieky nepomáhajú. Väčšina liekov sú bezpečné masti poslednej generácie - Afloderm, Advantan, Komfoderm, na rozdiel od predchádzajúcich finančných prostriedkov schválených pre použitie u detí, tehotných žien a dojčenie (vrátane rozsiahlych traktov).

Rozhodnite sa, aké úľavky aplikujte skúseným dermatológom, kto môže určiť príčinu svrbivého vyrážky a ktoré masti budú najefektívnejšie. V niektorých štátoch, miestne médiá je vhodné kombinovať s prípravkami pre orálne podanie, napríklad antihistaminiká či sorbentov.

Iba pre kompetentné ošetrenie pokožka povie poďakovať!

Bezpečné a účinné masti z urtikárie pre deti a počas tehotenstva

Liečba urtikárie tradične zahŕňa podporu pre hypoalergénne menu, použitie liekov a vonkajšie prostriedky na svrbenie.

Masti a krémy dobre uvoľňujú opuchy, zvlhčujú pokožku a uvoľniť neprípustné svrbenie postihnutých častí tela.

Aké prostriedky sú najlepšie a najefektívnejšie - tento materiál chápeme.

klasifikácia

Všetky prostriedky, s ktorými si môžete rozmazať kožu s úľovou, rozdeľte na dve veľké skupiny: hormonálne a nonhormonálne. Odlišujú sa v zložení a majú rôzne aktívne účinné látky.

Nehormonálna skupina obsahuje veľké množstvo rôznych produktov, masti, krémy a gély, z ktorých mnohé sú povolené na použitie v tehotenstve a malé deti.

Hormonálne prípravky efektívnejšie, ale majú množstvo vedľajších účinkov. Ich použitie je prísne obmedzené a vyžaduje predchádzajúcu konzultáciu lekára. Deti do 3 rokov týchto liekov sú kontraindikované.

Okrem iných skupín drog je potrebné zdôrazniť glukokortikosteroidy externá aplikácia. Sú vymenovaní lekárom za závažné a rozsiahle kožné lézie, ale majú veľa vedľajších účinkov. Ich použitie by malo byť krátkodobé.

z skupiny sorbentov, osobitná pozornosť sa venuje gelu na interné použitie - Enterosgel. Odťahuje alergény a toxíny z tela, normalizuje činnosť tráviaceho traktu, čo je dobré na liečbu urtikárie.

Existujú krémy a masť na báze tuku, ktoré nespadajú do vyššie uvedených skupín, ale majú účinok na ochranu proti vlhkosti v dôsledku vytvorenia tenkého ochranného filmu na povrchu kože. Oni sa nazývajú emócie a používajú sa pred chôdzou alebo po kúpaní.

Gely na hydrofóbnej báze tiež pomáhajú zmierniť svrbenie kvôli ich schopnosti preniknúť hlboko do kože.

Hormonálne lieky

Hormonálne masti na topické použitie majú svoje názvy kvôli obsahu aktívnych prvkov podobne ako ľudské hormóny, ale umelo vytvorené v laboratóriu.

Sú rozdelené do niekoľkých skupín:

 1. silný;
 2. mierna akcia;
 3. Mierne aktívny.

Viac aktívnych zložiek hormonálnych liekov, tým viac ich kontraindikácií a vedľajších účinkov. Vo všeobecnosti sa takéto prostriedky používajú iba na predpis lekára, ak iné lieky neposkytujú správny účinok.

Masti z prvej skupiny sa nevzťahujú na citlivé oblasti pokožky a tvár, sú určené pre ruky a telo. Medzi ne patria: Dermovate, Celestoderm, Elokom, Advantan.

Sú určené na liečbu urtikárie u dospelých a deti môžu byť predpísané na ťažkú ​​chorobu a po 6 rokoch.

Mierne a mierne lieky obsahujú hormóny, ktoré sú veľmi podobné tým, ktoré sú produkované v nadobličkách, takže sú bezpečnejšie a môžu sa používať na tvár a očné viečka.

zvážiť vlastnosti populárnych hormonálnych masti:

 • prednizolón.

Účinnou zložkou je prednizolón, ktorý dokonale eliminuje alergiu a zápal. Koná rýchlo, ale má nevýhody.

Často existuje neznášanlivosť na prednizolón u ľudí, dlhodobé užívanie môže spôsobiť a zintenzívniť svrbenie. Nepoužívajte liek počas tehotenstva.

 • Advantan.

  Moderný liek, ktorý je k dispozícii v rôznych formách: krém na báze tuku so stredne ťažkým tukom alebo vodou.

  Je potrebné zvoliť vhodnú možnosť, v závislosti od suchosti kože a iných príznakov.

  Z vedľajších účinkov možno pozorovať zvýšený rast vlasov, akné, svrbenie.

 • Elokim.

  Liečivo má širokú škálu účinkov s antihistaminikami a protizápalovými účinkami. Platí iba raz za deň.

  Môže to nepriaznivo ovplyvniť prirodzenú produkciu hormónov počas obdobia rastu u detí, spôsobiť alebo zintenzívniť svrbenie.

 • Loriden.

  Antifungálny a antibakteriálny krém, ktorý rýchlo odstraňuje opuchy pokožky a symptómy žihľavky. Účinnou zložkou je clioquinol.

  Kontraindikované pre použitie u detí a môže spôsobiť atrofiu pokožky s veľmi dlhou aplikáciou.

  Nehormonálne prostriedky

  Tieto krémy a masti majú menej vedľajších účinkov a sú široko používané na liečbu urtikárie u detí a dospelých.

  • Zinok masť.

  Populárny liek na mnohé ochorenia kože.

  Oxid zinočnatý má protizápalový účinok a antibakteriálny účinok.

  Môže sa aplikovať niekoľkokrát denne na postihnuté miesta pokožky.

  Existujú analógy s podobnou činnosťou: Zinokap a Desitin. Všetky lieky tejto skupiny sa používajú od narodenia, jedinou kontraindikáciou je, že by nemala byť aplikovaná priamo na pustuly.

 • Psili Balm.

  Gél má antihistamínový účinok, uľahčuje alergickú reakciu pokožky a celého organizmu vďaka schopnosti preniknúť do obehového systému.

  Kontraindikované počas gravidity a deti do 6 rokov.

 • Fenistil gél.

  Má podobný účinok ako predchádzajúci gél, rovnaká aktívna zložka - difenhydramín. Koža môže byť rozmazaná až 4 krát denne.

  Je prijateľné používať počas tehotenstva a deti do jedného roka s opatrným použitím iba na miestach s poškodenou kožou.

  Prostriedky rastlinného pôvodu, ktoré majú protizápalové, protiplesňové, antiseptické účinky.

  Vzhľadom na prítomnosť vlákna, sladkého drievka, harmančeka, fialky a iných užitočných rastlín prípravok zlepšuje regeneráciu pokožky, upokojuje ju a zmierňuje svrbenie.

  Ak nie sú žiadne jednotlivé neznášanlivosti zložiek lieku, môžete ho užívať ihneď po narodení.

 • Gistan.

  Viacnásobná zložka lieku. Obsahuje ako účinné syntetické látky, tak rastlinné extrakty.

  To zmierňuje svrbenie a zmierňuje symptómy kvôli polysacharidy Abyssinia 657. dexpanthenol, ako súčasť drogy, bol regeneráciu buniek a bisabolol - dezinfikuje a redukuje zápal.

  Vitamíny a minerály rastlinného pôvodu dobre vyživujú pokožku a urýchľujú proces obnovy.

  Môže sa používať u detí a počas tehotenstva.

  Existuje aj hormonálny liek Gestan-H, ktorého použitie musí byť dohodnuté s lekárom.

  Pravidlá uplatňovania

  Tam sú všeobecné odporúčania o používaní masti a krémy, ktoré sa môžu v každom konkrétnom prípade mierne líšiť.

  1. pozorne prečítajte návod na použitie - uvádza sa spôsob aplikácie, dávkovanie a kontraindikácie;
  2. Zvyčajne je potrebné rozmazávať poškodené oblasti pokožky 2 až 4 krát denne použitím krému alebo masti s tenkou vrstvou;
  3. zdravé oblasti pokožky sa neodporúčajú rozmačknúť, ale môžete uchopiť priľahlé oblasti okolo postihnutej kože;
  4. Po aplikácii je potrebné dôkladne opláchnuť zvyšky lieku z rúk.

  Pre hormonálne prípravky existujú Odporúčania pre dávkovanie, vypočítané pomocou ukazovateľa ETUC. Ide o špeciálnu jednotku na meranie množstva krému alebo masti, ktorá sa hodí na špičku ukazováka.

  V závislosti od časti tela je dávka nasledovná:

  • pre ruku - 3 ЕКП;
  • pre osobu - 2.5 ЕКП;
  • kefa - 1 EKP;
  • noha - 6 ЕКП;
  • chrbát alebo hrudník - 7 EKP.

  Iné metódy liečby

  Samozrejme, nie všetky existujúce lokálne prípravky boli rozobrané v článku. Farmaceutický sortiment je pomerne široký a Každý rok sa objavujú čoraz sofistikovanejšie prostriedky s minimálnymi vedľajšími účinkami.

  Ak vás zaujíma Iné metódy liečby urtikária, potom odporúčame, aby ste si prečítali materiály na nižšie uvedených odkazoch.