Hlavná

Kliniky

Skinoren

Popis je aktuálny 6.3.2015

 • Latinský názov: Skinoren
 • ATX kód: D10AX03
 • Účinná zložka: Kyselina azelaínová (Acidum azelaicum)
 • výrobca: Obchodná skupina Intendis CJSC BAYER (Nemecko)

štruktúra

štruktúra gel Skinoren: mikronizované kyseliny azelaínovej v koncentrácii 150 mg / g, polysorbát 80, kyselina polyakrylová, propylénglykol, lecitín, hydroxid sodný, triglyceridy, benzoovej kyseliny, edetát disodný, čistená voda.

Zloženie Skinorena, vyrábaná vo forme masti, azelaínová kyselina vstupuje v koncentrácii 200 mg / g. Ako sa používajú pomocné látky: kyselina benzoová, glycerol makrogol zmes cetylalkohol a stearylalkohol, glyceryl-stearát, glyceridy mastných kyselín kokosového oleja a tsetilpalmita, tsetostearil etilkapronat, glycerol 85%, propylénglykol, čistená voda.

Forma vydania

Skinoren má dve dávkové formy:

gél má vzhľad bielej alebo mierne žltkastlej nepriehľadnej látky. Predaj sa dodáva v tubách 5, 15, 30 a 50 gramov.

krém je matná biela homogénna hmotnosť. Forma uvoľňovacích rúrok 30 gramov.

Farmakologický účinok

Lokálna liečba akné. Zahrnuté do prípravy kyseliny azelaínovej účinne odstraňuje zápal, má výrazné antibakteriálne a keratolytické účinky.

Má bakteriostatické vlastnosti vo vzťahu k propionibacterium acne (Propionibacterium acnes) - Gram (+) baktérií, ktoré vyvolávajú výskyt akné, ako aj vo vzťahu k epidermálne stafylokoky (Staphylococcus epidermidis).

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinnosť Skinoreny v liečbe Akné (akné) je spôsobené antibakteriálnymi vlastnosťami kyseliny azelaínovej a schopnosťou látky mať priamy účinok na folikulárna (vlasová) hyperkeratóza.

V modeloch in vivo a in vitro inhibuje proliferáciu keratinocytov (hlavné bunky epidermálnej vrstvy) a normalizuje poruchy akné terminálnych procesov diferenciácie buniek epidermis.

Na pozadí lieku dochádza k výraznému zníženiu hustoty kolónií propionibacterium acne, ako aj významné zníženie koncentrácie voľných mastných kyselín v lipidoch na povrchu pokožka (kvôli tomu klesá obsah tuku v koži).

Mechanizmus účinku kyseliny azelaovej na patogénne javy, ku ktorým dochádza vtedy růžovka, nie je nainštalovaná presne. V niekoľkých štúdiách sa zistilo, že je v in vitro a ex vivo modeloch látky schopné zastaviť zápal, znížením produkcie reaktívnych kyslíkových metabolitov (voľný radiálne podobách) a tvorby protizápalových činidiel.

Kyselina azelaínová má inhibičný účinok na rast a vitalitu v závislosti od dávky a času abnormálne melanocyty.

Po lokálnej aplikácii lieku prechádza kyselina azelaínová do všetkých vrstiev kože a preniká do poškodenej kože rýchlosťou rýchlejšie ako v intaktnej. Celkom po jedinej aplikácii 5 g 20% ​​smotany Skinoren (čo zodpovedá 1 g kyseliny azelovej) sa vstrebáva kožou nie je väčšia ako 3,6% dávky.

Klinické štúdie používania lieku akné že rýchlosť absorpcie kyseliny azelaínovej pre krém a gél je rovnaká.

Vylúči látka čiastočne eliminované močom v čistom stave, zvyšok sa rozprestiera cyklu degradačné reakcie a rozkladá do dikarboxylových kyselín s kratšou dĺžkou reťazca. Produkty beta-oxidácie kyseliny azelaínovej sa nachádzajú tiež v moči.

Indikácie na použitie

Gel Skinoren je určený na liečbu papulopustulárne formy akné na tvár miernej a / alebo strednej závažnosti, rovnako ako na liečbu papulopustulárneho tvaru růžovka.

Indikácie pre použitie krému sú akné (bežné akné) a melazma.

kontraindikácie

Skinoren je kontraindikovaný u osôb s precitlivenosťou na kyselinu azelaínovú alebo na niektorú pomocnú látku v prípravku.

Vedľajšie účinky

Skinoren nevyvoláva vývoj systémových vedľajších účinkov. V klinických štúdiách boli identifikované len lokálne reakcie na liečbu liekom. Spravidla sú symptómy spojené s použitím gélu alebo krému mierne alebo stredné; často sa ich počet znižuje s pokračovaním liečby.

Najčastejšie v klinických štúdiách sa zaznamenalo svrbenie, pálenie a bolesť v mieste aplikácie masti.

Zriedkavé, zvýšené sucho pokožky, paresthesia v mieste aplikácie krému / gélu. U pacientov s růžovka pravdepodobnosť vývoja nie je vylúčená lokálny edém dermy na mieste použitia.

U pacientov s akné v mnohých prípadoch (s frekvenciou ≥1 / 1000 až

predávkovať

kyselina azelaová je nízka toxická látka (ako na lokálnej a systémovej úrovni), c, než v predávkovanie spojenie a drogovej intoxikácie nepravdepodobné výskyt.

interakcie

Neuskutočnili sa štúdie liekov a iných foriem interakcií liekov. Zloženie Skinoren neznamená žiadnu nežiaducu interakciu jednotlivých zložiek, ktoré by zmenilo bezpečnostný profil zariadenia. V kontrolovaných štúdiách sa neodhalila farmakošpecifická interakcia.

Obchodné podmienky

Gél aj krém sú prostriedkom OTC.

Podmienky skladovania

Optimálna skladovacia teplota Skinorena - maximálne 25 ° C

Dátum vypršania platnosti

Krém je považovaný za použiteľný po dobu 5 rokov, gél - do 3 rokov od dátumu uvoľnenia.

Špeciálne pokyny

Skinoren zahŕňa benzoovej kyseliny - látka vyvolávajúca mierne podráždenie kože, slizníc a očí a propylénglykol, čo môže tiež spôsobiť podráždenie pokožky.

Nedovoľte, aby sa krém / gél dostal do očí, úst alebo slizníc. Ak sa tak stane, oči, ústa alebo sliznica by sa mali okamžite umyť veľkým množstvom vody. Ak nemôžete odstrániť podráždenie očí, odporúčame vám poradiť sa s lekárom.

Počas liečebného obdobia papulopustulárna rosacea odporúča sa nepoužívať detergenty obsahujúce alkohol, ako aj spojivá, brúsne alebo exfoliačné činidlá a alkoholové roztoky.

Analogy Skinoren

Štrukturálny analóg gélu Skinoren (generický) - gél Azelik. Generika krému sú lieky Skincore a Aziks Derm.

Cena analógov začína na 157 rubľov (približne v tomto množstve bude stáť päťgramová gélová trubica Azelik 15%).

Skinoren pre deti

Droga môže predpisovať deťom starším ako 12 rokov. Nie je potrebné dávku upravovať.

Neexistujú žiadne spoľahlivé informácie o tom, že Skinoren je bezpečný pre deti do 12 rokov. Tiež bezpečnosť a účinnosť použitia prípravku na liečbu papulopustulárna rosacea u detí starších ako 12 rokov.

Skinoren počas tehotenstva a počas dojčenia

Nie je známe, aké bezpečné sú prípravky kyseliny azelaínovej pre tehotné ženy. Počas vykonávaný na laboratórne štúdie na zvieratách nebola preukázaná žiadna z priameho alebo nepriameho negatívneho vplyvu na priebeh tehotenstva, embryológie, vývoj plodu, počas pôrodu a postnatálneho vývoja.

Napriek absencii priamych kontraindikácií pri aplikácii by sa krém a gél počas gravidity mali používať s opatrnosťou.

Novorodenecké deti by nemali byť vystavené koži / prsníku ošetrenej Skinorenom. Neexistujú žiadne spoľahlivé informácie o tom, či kyselina azelaínová je schopná preniknúť do mlieka ošetrujúcej ženy.

Napriek tomu sa v in vitro experimentoch pomocou rovnovážnych dialyzačných metód zistilo, že takúto možnosť nemožno úplne vylúčiť. Z tohto dôvodu sa odporúča užívať liek opatrne a so súhlasom lekára.

Recenzie o Skinorena

Krém a gél Skinoren - a svedectvá sú potvrdením - osvedčili sa ako účinný nástroj v boji proti akné, a použitie gélu s růžovka umožňuje v niektorých prípadoch ovplyvniť väzby patogenézy choroby.

Medzi hlavné výhody lieku, spotrebitelia poznamenať, že Skinoren dobre vysychá výsledné zápalové prvky, bojuje zatvorené komedóny, Zabíja baktérie, ktoré vyvolávajú vznik akné (pôsobiace v tomto prípade nielen na povrchu kože, ale aj v hlbších vrstvách kože), čo eliminuje lesk, koža bielidlá, môžu byť použité pre prevenciu.

Cosmetológovia v recenziách gélu poznamenávajú, že náprava je naozaj efektívna, ale aby videli výsledok, musia používať pravidelne a aspoň tri mesiace.

Hlavné tajomstvo tejto drogy spočíva v tom, že má kumulatívny účinok, takže väčšina negatívnej spätnej väzby spojenej so skutočnosťou, že Skinoren nepomohol vyriešiť problém akné, často kvôli nesprávnemu a / alebo nepravidelnému používaniu produktu.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou lieku je nedostatok reakcie na účinky slnečného žiarenia a vplyv na fotosenzitivitu pokožky, ktorý vám umožňuje aplikovať ju ako starostlivý krém na kozmetiku.

To znamená, že analýza recenzií špecialistov a používateľov, môžeme konštatovať, že Skinoren naozaj vylieči akné, ale robí to pomaly a postupne.

Podľa kozmetilógovia, s cieľom, aby sa efekt výraznejší a predĺženým, liečba by mala byť doplnená o správnej a pravidelného tváre čistenie, tónovanie, za použitia alkoholu bez tonika (lepšie s bylinnými extraktmi alebo kyselín), pokožku zvlhčujúce krémy nekomedogennymi svetlo.

A aby neboli neopodstatnené, mnohé ženy a dievčatá dopĺňajú svoje fotografie pred a po lieku:

Outs prostriedkov podľa jeho vysokej cene a skutočnosť, že v prvých dňoch (a niekedy aj týždňov), jeho použitie je sprevádzaná nepríjemných pocitov: svrbenie, pálenie (niekedy dosť silný) a brnenie s kožou.

Čo je lepšie, krém alebo gél Skinoren?

Podobne ako väčšina iných liekov na liečbu akné, Skinoren má viac ako jednu dávkovaciu formu. V tomto ohľade sa prirodzene vyskytuje otázka: "Čo mám vybrať - krém alebo gél?".

Po preskúmaní podľa pokynov v oboch prostriedkov, je možné zistiť, že krém a gél majú drobné rozdiely v zložení, To znamená, že koncentrácia účinnej látky v 15% gélu, a krém - 20.

Je to spôsobené tým, že gél má polymérnu bázu, ktorá eliminuje obsah tuku a alkoholu a vďaka ktorej kyselina azelaínová preniká rýchlejšie a ľahšie do pokožky a poskytuje rýchlejšiu úľavu od akné. Gél teda nepotrebuje ďalších 5% účinnej látky.

Približne 70% gélu pozostáva z vody, koncentrácia tukov v nej - 3%. Pokiaľ ide o krém, v tom voda je 50% objemu, a tuky - 15%.

Masť (krém aj gél) sa má aplikovať na pokožku dvakrát denne. V tomto prípade, gél je optimálna forma pre ľudí s tukom náchylnou kožou, krém Odporúča sa použiť aj na suchú, normálnu alebo citlivú pokožku.

Komplexný vplyv na negatívne faktory, ktoré vyvolávajú vznik akné a růžovka, gél / krém neprekrýva pokožku a nie je návykový.

V recenziách spoločnosti gel Skinoren že produkt je rýchlo absorbovaný, takže na pokožke nezostávajú žiadne pruhy a mastný lesk. Okrem toho gél z akné má hydratačný a chladiaci účinok, ktorý vám umožňuje používať na aplikáciu pod make-up.

V recenziách spoločnosti krém Skinoren z akné používané ľuďmi, ľudia píšu, že krém nielen uzdravuje akné, ale tiež efektívne odstráni zvyšok na tvári postacne, pomáha zbaviť pigmentových škvŕn, vráti kožu krásnu farbu a zdravie.

Nie je možné jednoznačne povedať, ktorá forma Skinoreny je lepšia. Hoci rozdiel v zložení finančných prostriedkov je minimálny, niekto je vhodnejší gél a niekto - krém. Niektorí poukazujú na to, že používanie lieku (najmä v počiatočných štádiách liečby) sprevádza nepríjemné pocity.

Preto pri výbere tohto alebo toho lieku proti akné, aby nedošlo k poškodeniu kože a nezhoršili priebeh ochorenia, je potrebné dodržiavať odporúčania skúseného dermatológa.

Cena Skinoreny

Koľko stojí Skinoren z akné v ruských lekárňach?

Priemerná cena Skinoren gélu na ruskom farmaceutickom trhu:
pre tubu 15 g - od 480 rubľov;
pre tubu s hmotnosťou 30 g - z 845 rubľov;
na tubu 50 g - z 1170 rubľov.

Cena anti-akné krém v Petrohrade av Moskve sa pohybuje od 845 do 1500 rubľov.

Náklady na Skinoren z akné v ukrajinských lekárňach

Cena gél Skinoren na Ukrajine - od 85 UAH. Cena krém Skinoren v lekárňach veľkých miest (napríklad v Charkove alebo v Kyjeve) - od 240 UAH.

Cena drogy v Bielorusku

Gél v Bielorusku si môžete kúpiť v priemere za 65 000 bel. ruble pre trubku 5 gramov. Náklady na 30-gramové rúrky sú od 160000 bel. rubľov. Priemerná cena masti (smotany) je 170000 bel. rubľov.

Ako Skinoren krém pomáha s akné na tvári a tele?

Problémová koža s bolestivým akné prináša svojmu majiteľovi veľa nepríjemných minút. Okolie vníma vyrážku ako kozmetickú poruchu, v dôsledku čoho choroba prináša nielen fyzické utrpenie, ale aj psychologické nepohodlie, znižovanie sebaúctu a obmedzenie kruhu komunikácie.

Boj s akné by sa mal začať čo najskôr, v počiatočných štádiách ochorenia. Dnes na trhu liekov a kozmetiky existuje veľa liekov, ktoré dokážu zvládnuť prejavy akné. Jeden z najúčinnejších prostriedkov je správne považovaný Skinoren za akné. Pozrime sa, ako to funguje, v akom štádiu ochorenia je predpísané a ako ho správne aplikovať pri liečbe vyrážok na tvári.

Skinoren z akné: popis lieku

Skinoren - liek na vonkajšie použitie s dermatotropným, protizápalovým a antibakteriálnym účinkom. Je určený na liečbu akné, akné a komedónov (čierne škvrny). Účinnou látkou lieku je kyselina azelaínová.

Skinoren sa vyrába v dvoch formách: vo forme ľahkého gélu a hustšieho krému. Rozdiel medzi týmito formami je iba v koncentrácii kyseliny azelaínovej. V géli obsahuje 15% a v krému od akné Skinoren - 20%. Môžete si všimnúť aj odlišnú konzistenciu týchto látok: krém je biela hustá hmota a Skinoren gél z akné je ľahká, nepriehľadná látka so žltkastým odtieňom.

Liečivo je úplne bezpečný, môže sa aplikovať mladiství, tehotné a dojčiace ženy, pretože je tento liek pôsobí v boji proti patogénom, bez antibiotikum. To je dôvod, prečo sa liek môže používať dlhšie, pretože sa nestane návykovou.

Aktívna zložka (azelaová kyselina) má antimikrobiálnu aktivitu proti stafylokokom a propionyl baktérií uľahčuje odstránenie mŕtvych buniek, normalizovať keratinizácie procesu. Okrem toho kyselina znižuje obsah tuku v koži, reguluje metabolizmus lipidov a má protizápalový účinok tým, že znižuje tvorbu voľných radikálov. Skinoren sa líši o malý stupeň absorpcie a po aplikácii na pokožku sa prakticky neabsorbuje do krvného riečiska, čo vylučuje vývoj systémových vedľajších účinkov.

Princíp drogovej akcie

Účinok tohto lieku je obnovenie správnej rovnováhy metabolických procesov v kožných bunkách postihnutých akné. Okrem toho Skinoren aktívne znižuje stupeň keratinizácie epidermis, poskytuje exfoliáciu a odstránenie mŕtvych buniek.

V dospievaní vzhľadom na zvýšenie tvorby sekrécie kože sú mazové kanály upchaté, čo vedie k vzniku čiernych škvŕn, rozvoju zápalových procesov a tvorbe pustúl. Skinoren znižuje tvorbu bielkovín vo vlasových folikulách, čo vedie k chemickej zmene v zložení kožného mazu, čo mu dáva viac tekutej konzistencie. To vám umožní vyčistiť upchaté póry a zabrániť zápalu.

Liečivo sa dobre vyrovná s patogénnymi mikroorganizmami, ktoré vedú k vzniku hnisavých erupcií na povrchu kože a spôsobujú zápal vo vnútri mazovej žľazy. Skinoren blokuje rast buniek, ktoré obsahujú melanín, čo umožňuje zľahčiť škvrny po akné (po akné) a odstrániť ďalšie oblasti pigmentácie.

Mal by som dodať, že Skinorin má iba lokálny účinok, nepreniká do hlbších vrstiev pokožky, čím prakticky padajúce do krvného obehu, a časť, ktorá doteraz dostala do krvi, sa rýchlo vylučuje z tela cez močových ciest.

svedectvo

Skinorenom liečba podávaná v miernej akné, a to najmä v tých prípadoch, keď sú komedóny (čierne bodky) sprevádzané výskytom alebo externé saphenous zapálené pupienky, vyrážok a hnisavé.

Okrem toho sa Skinoren používa na liečbu akné vulgaris, rosacea, abnormálnej pigmentácie kože a seboroickej dermatitídy. Dĺžka liečby, ako aj dávka tohto liečiva určuje individuálne ošetrujúci lekár.

Terapeutické vlastnosti lieku

Použitie Skinoreny má nasledujúce pozitívne účinky na problémovú kožu:

 1. Znižuje tvorbu mazu, vďaka ktorému sú kŕmené patogénne mikroorganizmy;
 2. Zosvetľuje pigmentované škvrny;
 3. Odstraňuje čierne bodky a zužuje póry;
 4. Odstráni sčervenanie, znižuje zápal;
 5. Pozitívne ovplyvňuje proces tkanivového metabolizmu;
 6. Zosúlaďuje pleť a úľavu pokožky;
 7. Má keratolytický účinok a odstraňuje odumreté kožné bunky;
 8. Eliminuje post-akné (škvrny a jazvy z akné);
 9. Viditeľne matiruetová koža zabraňuje upchávaniu pórov.
kontraindikácie

Prípravok je úplne bezpečný, takže kontraindikácie pre použitie gélu alebo krému Skinoren prakticky neexistujú.

Jediným obmedzením použitia nápravy je individuálna intolerancia a zvýšená citlivosť na jej zložky, ako aj vek do 12 rokov.

Nežiaduce účinky

Výskyt vedľajších účinkov s užívaním lieku sa vyskytuje zriedkavo, avšak v niektorých prípadoch môže dôjsť k pocitu pálenia a svrbenia, podráždenosti a začervenania kože.

Zvyčajne sa takéto javy pozorujú na samom začiatku liečby a nie sú ospravedlňovaním pre zastavenie užívania liekov, akonáhle prechádzajú nezávisle.

S precitlivenosťou na liek je vývoj alergických reakcií niekedy sprevádzaný príznakmi kontaktnej dermatitídy, folikulitídy, erytému, kožného peelingu.

Niektoré z týchto negatívnych reakcií je možné vyhnúť správnym použitím Skinoren krému z akné, to znamená, že nepoužívajte veľké množstvo finančných prostriedkov na postihnuté oblasti a nepoužívajte liek na zdravú pokožku. V každom prípade, ak sa vyskytnú alergické príznaky, liek sa preruší a lekár sa poradí s úpravou priebehu liečby.

Návod na použitie

Podľa pokynov k lieku by mali byť problémy s kožou premyté vodou a vysušené alebo očistené mäkkou hypoalergénnou kozmetikou pred aplikáciou Skinoren.

Krém alebo gél sa aplikuje na léziu tenkou vrstvou a masážne pohyby sa vtierajú do kože. Tento liek používajte dvakrát denne, môže byť použitý nielen na tvári, ale aj na krku, chrbte a dekolte. S jedným akné je lepšie aplikovať liečivo naopak.

Maximálna doba aplikácie je tri mesiace, zvyčajne sa pozoruje zlepšenie stavu kože po prvom mesiaci bežného užívania. Na dosiahnutie stabilného terapeutického účinku je však potrebné pravidelne opakovať priebeh liečby. Je dôležité, aby aplikácia Skinorena bola pravidelná, potom pozitívny účinok nebude trvať dlho.

Skinorene sa považuje za pomerne drahý liek na liečbu akné. Takže priemerná cena za gél (15%), je od 500 do 800 rubľov, v závislosti od objemu. Krém pre akné Skinoren je ešte drahšie, za balenie drogy 30 g bude musieť dať viac ako 900 rubľov.

Ale je to možno jediná nevýhoda lieku a mnohí používatelia sa domnievajú, že výsledok jeho používania odôvodňuje takéto náklady.

analógy

Existuje niekoľko liekov obsahujúcich kyselinu azelaovú na policiach lekární alebo majú podobné terapeutické účinky. Sú to nástroje ako:

Clenzite-S výborne zvládne zápalové procesy v mazových žľazách, používa sa v prípadoch, keď vyrážky majú rozsiahlu oblasť. Hlavnou účinnou látkou lieku je adapalén (chemický analóg vitamínu A).

Rovnaká látka pôsobí ako olovo v Differine, čo sa týka retinoidov. Táto liek pomáha posilniť exfoliáciu kože a podsushivanie pimples. Mala by sa používať s opatrnosťou, pretože veľmi vysušuje pokožku a vyvoláva závažné nežiaduce reakcie. Na začiatku liečby sa navyše pozoruje opačný účinok: akné je ešte väčšie. Ale zvyčajne po dvoch týždňoch liečby dochádza k výraznému zlepšeniu.

Basiron AS má vo svojom zložení benzoylperoxid, ktorý je schopný ničiť mikroorganizmy súvisiace so stafylokokmi a propionibaktériami. Jeho použitie nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky.

Zinerite je práškový roztok, ktorý sa nedá dlho skladovať a ktorý musí byť pripravený samostatne. Liečivo sa vyznačuje ostrým zápachom a má silný účinok na sušenie. Preto sa odporúča hlavne pre mastnú alebo tukovú pokožku.

Krém Clindexu má široké spektrum účinku a je antibiotikom, takže nie je vhodný pre všetkých a môže byť použitý len krátko, ale výrazný pozitívny účinok sa pozoruje skoro po prvej aplikácii. Je predpísaný pre ťažké formy akné.

Rezorcinolový roztok sa používa na akné a iné zápaly kože. Má regeneračný a antiseptický účinok, lieči rany a iné drobné poranenia na pokožke.

Čo znamená uprednostnenie, rozhodne ošetrujúci lekár, berúc do úvahy závažnosť vyrážok, možné kontraindikácie a sprievodné ochorenia. Neodporúča sa nahradiť Skinoren lacnejšími analógmi samotnými, inak sú nežiaduce komplikácie a vedľajšie účinky možné.

Recenzie na Skinoren z akné potvrdzujú jeho účinnosť. Označiť používateľov, že po ukončení liečby vyrážky zmiznú a nové akné sa nezobrazí. Je pravda, že niektorí pacienti hlásený výskyt podráždenia kože na začiatku liečby, ale po spustení používať Skinoren bod a v menšej miere, tento jav zmizne, to isté platí pre nadmerné odlupovanie kože.

Všeobecne platí, že terapeutický účinok užívania Skinoreny ako súčasti komplexnej liečby je veľmi perzistentný a so všetkými odporúčaniami lekára sa môžete zbaviť akné pre dobro.

Spätná väzba na aplikáciu

Referenčné číslo 1

Pimples na tvári som liečiť Skinoren. Je to veľmi efektívny a takmer bezpečný nástroj. Je pravda, že Skinoren gél je drahý a objem tuby s liekom je pomerne malý (15 g). Ale ja som dal alebo urobiť gél bod, ako na mňa jednotlivé miesta, preto stačí, že on alebo ona na dlhú dobu.

Na začiatku liečby som cítil pocit pálenia po liečbe akné, ale čoskoro sa koža zvykla a tieto pocity zmizli. Gél perfektne pomáha, rýchlo vysušuje pupienky a zastavuje zápaly. V dôsledku toho je akné zriedkavé, pokožka tváre je čistá. Ak sa vytvorí jediný pupienok, ihneď ho liečím Skinorenom a po niekoľkých dňoch liečby zápal zmizne úplne.

Referenčné číslo 2

Mal som na tvári veľa malých, zapálených pupienok. Snažil sa zaobchádzať rôznymi spôsobmi: Zinerite, Clenzite, Baziron, ale naozaj mi pomohol len gél Skinoren. Je veľmi ľahký, nemá nepríjemný zápach, okamžite sa vstrebáva do pokožky a nezanecháva žiadne stopy.

Rýchlo odstráni zápal, ako dôsledok pimples vyschnúť a zmiznúť. A tento liek reguluje sekréciu mazu. Pri jeho aplikácii si všimol, že na koži nie je už viac mastný lesk a póry nie sú zakrivené. Ako výsledok zmizli čierne bodky a koža na tvári teraz vyzerá zdravo a svieži.

Recenzia №3

Nedávno objavený krém Skinoren. Je navrhnutý špeciálne pre problematickú liečbu pokožky a akné, zatiaľ čo nie je antibiotikum a prakticky nemá žiadne vedľajšie účinky. Vo svojom zložení je kyselina azelaínová, má antimikrobiálny účinok a dobre sa vyrovná s vyrážkami.

Krém je drahý, ale som pripravený dať čokoľvek, len ak to bol pozitívny výsledok. A táto droga splnila moje očakávania, na rozdiel od mnohých inzerovaných a nie lacných peňazí, to naozaj pomáha. Po 3 týždňoch liečby sa môžem pochváliť čistou pokožkou, akné prakticky zmizlo, moja pleť sa vyrovnala a som s týmto výsledkom veľmi spokojný.

Skinoren - moderný nástroj na boj proti akné

V súčasnej dobe boli vytvorené mnohé nástroje, ktoré pomáhajú zbaviť sa akné, môže to byť krém, krém, gél, masť. Existujú však lieky, ktoré nielen pomáhajú navždy ukončiť prítomnosť zapálených vyrážok, ale tiež výrazne zlepšujú vzhľad pokožky. Medzi tieto lieky patrí Skinoren. Je dôležité podrobnejšie zvážiť, ako Skinoren pomáha akné a aký je jej princíp.

Akcia Skinorena

Liek Skinoren sa dodáva v dvoch dávkových formách - vo forme krému a gélu. Jednou z hlavných výhod tohto lieku je to, že neobsahuje antibiotiká. A to znamená, že ju môžu používať tehotné a dojčiace ženy, adolescenti a droga sama o sebe môže byť dlhodobo používaná, pretože sa na ňu zvykne.

Hlavnou účinnou látkou v zložení lieku je kyselina azelaínová, ktorá má nielen antibakteriálny účinok, ale tiež pomáha blokovať mazové žľazy vo folikuloch. Kvôli týmto procesom dochádza:

 • eliminácia vonkajších príznakov zápalu;
 • zníženie tukovosti kože;
 • redukcia voľných mastných kyselín v lipidoch;
 • významné zníženie produkcie kožného mazu;
 • normalizácia všetkých procesov v koži;
 • zúženie pórov kože.

Ale Skinoren sa používa nielen na akné. Liečivo vyhladzuje reliéf a farbu pleti a odstraňuje mŕtve bunky epidermis. Je však potrebné pamätať na to, že náprava bude účinná len vtedy, ak nebudú porušené iné odporúčania, ako sú dodržiavanie predpisov v oblasti stravovania, používanie hygienických postupov a splnenie všetkých predpisov dermatológov.

Okrem toho treba povedať, že liek nie je absorbovaný do krvi, ale sa hromadí vo vnútorných vrstvách kože.

Pravidlá aplikácie

Po prvé, tí, ktorí sa rozhodli použiť akné ako Skinoren, aby sa zbavili akné, vzniká otázka, ktorá dávkovacia forma najlepšie pomáha bojovať proti vyrážkam - Skinoren akné gél alebo krém. Je potrebné vedieť, že všetko závisí od stavu kože konkrétnej osoby. Ak je pokožka na tvári suchá, potom je lepšie použiť krém z akné Skinoren, ak je príliš mastný - potom vo forme gélu. Ak je možné použiť Skinoren vo forme gélu, potom je táto aplikácia vhodnejšia, pretože vďaka svojej štruktúre je gél lepší než krém, preniká do pokožky.

Gél má dve formy uvoľnenia - 30 g a 50 g v skúmavke. Krém je k dispozícii aj v tubách, ale iba v jednom balení - na 30 g. Gél by sa mal skladovať pri teplote nepresahujúcej 25 stupňov Celzia a najviac 3 roky; krém je schopný odolávať teplotám až do 30 stupňov Celzia a trvanlivosť je dlhšia - až 5 rokov.

Cena drogy je pomerne vysoká, ale je kompenzovaná ekonomickými výdavkami.

Ak chcete používať aplikáciu Skinorena, mali by ste poznať pravidlá pre jej používanie:

 • ešte predtým, ako začnete používať Skinoren, odporúčame konzultovať s odborníkom;
 • Najprv musíte odstrániť všetku dekoratívnu kozmetiku z tváre;
 • Pred aplikovaním lieku by ste mali dôkladne očistiť pokožku umytím a následným vysychaním;
 • Aplikujte Skinoren je možné na všetkých miestach tváre a používať bodovú aplikáciu výhradne na postihnuté kožné vyrážky;
 • Aplikujte liek dvakrát denne;
 • Nepoužívajte na oblasť okolo očí a pier;
 • je potrebné vykonať úplný priebeh liečby, pretože účinnosť lieku sa prejavuje dlhodobým vystavením;
 • Napriek tomu, že liek neinteraguje s inými liekmi, nemali by ste kombinovať používanie rôznych liekov;
 • činidlo sa aplikuje veľmi tenko na ľahké kruhové pohyby - je dôležité, aby sa nepreháňal.

Ako dokazuje spätná väzba ľudí užívajúcich Skinoren, jeho účinok sa stáva viditeľným po približne 4 týždňoch užívania. A o dva mesiace neskôr sa zistí zníženie počtu akné a zlepšenie celkového vzhľadu pokožky tváre - pigmentácia tváre klesá alebo zmizne, kožná úľava sa vyrovná a tvár samotná vyzerá sviežejšie.

V niektorých recenziách sa hovorí, že použitie Skinoren neprinieslo očakávaný účinok. V tomto prípade by ste mali kontaktovať špecialistu a zmeniť algoritmus liečby akné. S najväčšou pravdepodobnosťou sa v tomto prípade netýka vonkajších prejavov vyrážok na tvári, ale vnútorných problémov v tele.

Je potrebné pochopiť, že liek predpokladá jeho dlhodobé užívanie, až potom sa objaví účinok zbavenia sa akné.

Kontraindikácie pre použitie

Kontraindikácie prakticky neexistujú, okrem individuálnej intolerancie a vekového obmedzenia - liek nie je predpísaný pre deti, ktoré nedosiahli vek 12 rokov. V prípade individuálnej neznášanlivosti užívania drogy sa bude musieť vzdať, aby nedošlo k vážnejšiemu poškodeniu tela, ako je prítomnosť akné.

Svedectvo respondentov naznačuje, že používanie lieku niekedy spôsobuje výrazné pálenie a svrbenie - preto musíte odstrániť gél alebo krém, ak ste aplikovali príliš veľa lieku na tvár. V oblasti, kde sa liek používa, môže dôjsť k olupovaniu - tak pôsobí kyselina. V tomto prípade je potrebné krátkodobé odobratie z používania drogy, ako aj konzultácie so špecialistom.

Ak sa produkt dostal do očí, musíte ich bez meškania opláchnuť tečúcou vodou vo veľkých množstvách.

Ako akýkoľvek liek proti akné, Skinoren nie je všeliek, ale je vybraný individuálne, a preto sa recenzie na tento liek veľmi líšia. Ale to sa ukázalo ako dostatočne dobre ako prostriedok, ktorý pomáha dosiahnuť požadovaný kozmetický účinok, a ak nie úplne zbaviť vás akné, potom výrazne znížiť ich počet.

Akné: Ako liečiť akné

Kde sú pupienky a ako ich vyliečiť. Voľná ​​technika liečby akné doma. Recenzie chemickej kozmetiky.

Skinoren z akné

Liečba akné Skinoren sa predáva v každej lekárni. To je často odporúčané predajne kvôli značnej cene. Tiež ste mohli vidieť opakovane reklamy o Skinoren-gél v televízii a už ste boli sľúbená úplné úľavu od akné s ním. Skinorene-gel je lekársky výrobok a stojí za to využiť, ak ste si istí, že je pre vás to pravé.

Ako liečiť akné Skinoren

Aktívna zložka Skinorene-gel je kyselina azelaínová. Jeho penetrácia do hlbokých vrstiev epidermis je nízka, väčšina sa vylučuje obličkami. Navyše Skinoren gél má ochranné funkcie proti akné mikróbom Acne Propionibacterium acne, reguluje sekréciu kožného mazu a keratinizáciu buniek, t.j. ich aktualizáciu. Ako súčasť Skinoren vo forme pomocnej látky je prítomná kyselina benzoová, ktorá je zodpovedná za keratinizáciu buniek.

Skinoren vedie k normálnej funkcii pokožky: primeranú tvorbu kožného mazu, pravidelnú obnovu buniek a metabolizmus.

Liečba akné Skinorenom

Naneste Skinoren gél dvakrát denne - ráno a večer. Na očistenú suchú pokožku s tenkou vrstvou, jemne trením gél do kože. Ak sa zistí podráždenie (takýto stav ešte nebol zaznamenaný), liek by mal byť dočasne prerušený, až kým nezmizne podráždenie. Potom znova postupujte podľa pokynov.

Ak počas liečby akné Skinorenum odlupujete pokožku, naneste hydratačný krém od profesionálnych značiek. Okrem toho, zatiaľ čo na slnku, nezabudnite použiť ochranu proti slnečnému žiareniu s ochranou najmenej 50 SPF, aby ste sa nespálili.

Liečba Skinorene-gel nie je rýchle od jedného mesiaca do jedného roka. Efekt je kumulatívny, takže by ste mali byť trpezliví a veríte výsledku. Úžasná schopnosť Skinorene gélu nie je vývoj rezistencie voči vonkajším mikroorganizmom, t.j. od Skinoreny nie je žiadna závislosť.

Koľko stojí Skinoren?

Cena za Skinoren sa líši a má rôzne kritériá v závislosti od objemu trubice:

 • Skinoren gél na tubu 5 g - asi 300 rub
 • na tubu 15 gramov - asi 400 rubľov
 • na tubu Skinoren gél 30 gr - 700-800 rub
 • na tubu Skinoren gél 50 gr - 1150 rub
 • pre Skinoren krém 30 g - 700 rub

Kto je vhodný Skinorene gél

Priraďte Skinoren tým, ktorí majú strednú alebo stredne ťažkú ​​formu akné, niekedy sú choré, hlboké pupienky. Celkový obraz kože - vyrážky na celej tvári: čierne škvrny, zapálené pupienky, malé pustuly a subkutánne.

Skinorenova gélová štruktúra

Skinoren je biela farba a má ľahkú štruktúru, rýchlo vstrebáva a nezanecháva žiadne stopy. Niekedy po nej dochádza k pocitu napätia a brnenia.

Recenzie Skinoren

Mám trvalé zápaly na tvári, hrboľatá koža, veľa podkožných. Lekár určil skinoren gél. Používa sa asi 3 mesiace, tvár sa trochu lepšie, ale špeciálna nepracovala. Musel som hľadať nové lieky, zdá sa, že ten hubený gél mi nepodlieha.

Recenzil: Julia

Od 15 rokov trpím akné rôzneho druhu. V každom období sa degenerovali do nových foriem: potom len čierne bodky, potom subkutánne zápaly, potom obrovské zápaly na celej tvári, potom vyrážka atď. Nemohol som to vydržať a šiel k dermatológovi, 6 mesiacov menovala Skinoren. Samozrejme, som bol rozrušený, že aspoň pol roka som musel ísť pimply, ale začal sa rozmazávať. Prekvapivo, po dvoch týždňoch sa tvár začala výrazne čistiť, na tvárach malých bolo 2-3 pupienky. Prišla som v šoku a pokračovala v rozmazávaní - po mesiaci, ani jeden pupienok! Teraz používam tretí mesiac a pokožka je veľmi čistá, hoci čierne body nie sú nikde na nosi a niekde sa niekde vyrážajú kyslíkom dvakrát do týždňa, ale nie je to nič. Pokračujem v liečbe a nemôžem dostať toľko. Radím každému, aby pokožku gel.

Recenzoval: Maxim

Nikto mi nepriradil skinorin, šiel a kúpil si ho v lekárni. Začalo sa rozmazávať, pokožka sa najprv trochu ztiahla, ale absorbovala sa rýchlo a po aplikácii neboli žiadne výtlačky. Môžete bezpečne použiť ďalšie tónové prostriedky a veci. Bolo to rozmazané, takže som pod vedením asi jeden mesiac a hádzať, pretože. Nevidel som žiadne zvláštne vylepšenia. Po týždni som sa však začal opäť rozmazávať a ďalší výsledok bol úplne iný - po niekoľkých dňoch všetko akné zostalo suché a začalo klesať, neboli žiadne nové. Pokračujem v liečbe s skinnorenom, veľmi rád, ale ukázalo sa to čudné.

Recenzent: Elizabeth

46 komentárov k Skinoren z akné:

My akné problém sa objavil v 16. let.Snachala to bolo dva alebo tri pryshchichki, ale postupne sa stali viac a viac, potom sa začali objavovať čierne tochki.Doshlo predtým som sa hanbil ísť ulitsu.Na niekoľko rokov som viedol boj proti akné, výsledok bol takmer zametnyy.Odnazhdy vidieť reklamné Skinoren gél, bez veľkej nádeje poprobovat.Kak sa rozhodol, že by sa malo použiť gél dvakrát den.Cherez nejaký čas po tom, čo sa objaví nanesekniya pocit styanutosti.No, že to začalo Skinoren deystvovat.K moje prekvapenie, v tom zmysle, ako sa hovorí k cene litso.Svoyu gélu plne oprávnené.

Olga, koľko ste videli účinok Skinoren? Stretch je celkom reálne s týmto liekom, aplikujte ďalší hydratačný krém.

Pri mne sa výsledok objavil v dvoch týždňoch, koža suší, škvrny hypodermické sušili a vylievali sa

Ja, rovnako ako väčšina ľudí, problém akné na tvári nebol obídený, a niekedy bolo strašidelné pozrieť sa na tvár. Vidím, že Skinoren inzeruje gél z akné veľmi často, ale nejako som skutočne neveril takúto aktívnu reklamu. Preto sa chcem opýtať tých, ktorí ju už použili, článok hovorí, že liečba trvá jeden rok, musíte ju používať po celý rok, aj keď je všetko čisté na tvári? Alebo všetko individuálne? Prosím, prosím.

Arisha, dobré popoludnie.
Samozrejme, liečba je individuálna. V zásade trvá 3 mesiace. Ak dôjde k zlepšeniu, prestanete používať Skinoren, ak sa dostanete do relapsu - môžete opäť absolvovať kurz.
Niekto potrebuje viac ako 3 mesiace liečbu Skinoren v ťažkých formách akné.

Moja sestra už dlho trpel problémom pryschey.Borolas s nimi rôznymi spôsobmi, výsledkom je sotva znateľný a kratkovremennyy.Potom jej dermatológ predpisuje výsledok Skinoren-gel.Vidya po Skinoren sestra, nemohol uveriť svojmu glazam.I keď som začal s akné problém som neváhal a kúpil sám tento gel.Rezultatom šťastný, rok bez akné.

Mala som osobnú skúsenosť s Skinorenom. Po kúpe modrej hliny na tvár sa začalo objavovať akné a nič nepomáhalo. Bolo už škoda, že ísť von na ulicu. V lekárni som poradil Skinorenovi. Bolo to drahé, ale bola to posledná nádej. Za šesť mesiacov došlo k zlepšeniu. A čoskoro som zabudol na tento problém.

Na mňa začalo obdobie "pimply" pozdnovato - roky v 19. Bolo to úžasné - ja som ísť na schôdzku, a na mňa je všetko tvár posypané. Potom som išiel do lekárne a kúpil som si inzerovaný skinoran. Nepredpokladal som zázrak, ale v 5. - 6. deň sa zápaly výrazne znížili. Za pár týždňov som sa zbavil môjho problému. Je potešený, že stopy pupienkov nezostávajú.

Videl som reklamu, ale ešte to nepoužili. Teraz používam dobrú profesionálnu kozmetiku, ale to nie je viditeľné. Aj keď o tom myslím, nie je to lacné, ale či je to naozaj neznáme. Na mňa sa po tvári začalo vylievať tvár - čierne body na nosi boli vždy a tu tvár bola viac-menej normálna, škvrny zriedka vyskočili. Teraz je celé čelo pokryté pupienkami a kožou nepochopiteľnej farby. Ak si kúpite Skinoren, čo je lepšie - krém alebo gél? A zlepšuje farbu pleti tak, že je zdravšia?

Lala, všeobecný stav kože Skinoren sa tiež zlepšuje s pomocou aktívneho krvného obehu v epiderme. Krém na suchú pokožku a Skinoren gel - pre mastnú, vyberte niečo, čo vám najlepšie vyhovuje. Skinoren tiež zužuje póry.

Osobne sa Skinoren dokonale priblížil. Koža je mastná, preto som si vybral gél. Mám rád, že po nanesení tváre nie je lepkavá, pokožka sa stáva nudnou. Používam väčšinou večer, pretože make-up sa na ňu nevzťahuje. Chápem, že je lepšie namiesto toho namaľovať, ale teraz si to nemôžem dovoliť. Koža však nie je v najlepšom stave.

Nebol som oslovený (((poslať alergie Zdá sa, že koža je príliš citlivá. Viac Skinoren nepoužíva. Čo sa poradiť? Slvshala metrogil gél môže byť používaný na liečbu. Kto vie, nevysušuje pokožku?

Anna, nie je schát. Naopak odstraňuje akné, koža sa po ňom nie je podráždený, a mäkké, žiarivý, ktorý je sám o sebe :) počul mnohokrát, že odporúčané pre použitie s Skinoren Metrogilom v areáli.

Aký druh otázok niekedy nie je možné odstrániť. To je pozastaviť a efektívne sa ich zbaviť bez toho, aby ste zanechali stopy, len mi pomáha gél.

Zdá sa, že všetky príčiny, ktoré môžu spôsobiť akné na chrbte, už boli odstránené a stále sa objavujú a objavujú. Teraz som objavil veľmi účinný liek, skinoren gél, ktorý rýchlo odstraňuje sčervenanie a nezanecháva stopy pupienkov.

Použil som to za mesiac a pol nepomohol. Hoci kozmetička odporúča.

Školenie by malo trvať veľmi dlhú dobu, takže sa nemusíte panikať.

Dieta- to sám, pretože ešte v ďalšom boji s akné, a navyše mám Skinoren gél pripojiť, zdá sa, že robí dobre, pomáha čistiť tvár, dokonca aj akné odišiel a zápal zmizne.

Mám rád viac ako basrion. Je založená na benzoyl-pyroxide, funguje dokonale.

Mohli by ste mi povedať, ktorá droga je silnejšia: skinoren alebo effezel?

Faktom je, že ide o úplne odlišné účinné látky. Effehzel, založený na skutočnosti, že má 2 účinné zložky (adapalén a benzoylperoxid), sa považuje za účinnejší, ale agresívnejší. Okrem toho nie všetky vyhovujú Effezel.
V prípade Skinoreny je aktívnou zložkou kyselina azelaínová, ktorá je tiež účinnou metódou boja proti akné, ale nemusí byť vhodná pre všetkých.
Preto ich porovnanie je zložité kvôli rôznym aktívnym látkam.

Mám veľmi problematickú pleť, často a hojne pokrytú pupienkami. Dlho som použil Skinoren gél, ale nečakal som na výsledok, aj keď som počul, že to pomáha veľa. Na pozitívne recenzie priateľov, tu je mesiac a pol, testujem jeden gél. Výsledky sú pôsobivé.

A v akých prípadoch používa Skinoren s Metrogilom? Prišiel som prehľad, ktorý opisuje túto metódu, ale nehovorí, prečo bola použitá v takejto kombinácii. Fotky predtým a po tom, čo to urobil, tu aj to bolo osvetlené. Obávam sa, že by som bolí, koža je veľmi citlivá.

Dobrý prep, rozmazanie už mesiac je výsledkom. Mám stredne ťažkú ​​formu akné. Pokračujem v liečbe.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, o Skinoren gélu po jeho uplatnenie na pokožku zanechá znateľné bielu farbu, pre porovnanie - ako (omietka), ako vyriešiť tento problém, ale potom som sa ísť na vysokú školu, a jeho tvár bola biela.
Stále som sa chcel učiť krém Avene Clean-ac, či môže byť aplikovaný na Skinoren, a ak áno, koľko minút s cieľom odstrániť sucho + biely odtieň gélu?
Pre skoršie vďaky za odpoveď...

Vlad, ak je veľmi biela tvár, stojí za to čakať na namočenie krému a možno aj trochu vlhké ubrouskom. Ak to nepomôže, potom položte béžový tón na prášok, bude to nepozorovateľné a tvár sa stane prirodzeným odtieňom.
Naneste hydratačný krém po 20-30 minútach, kedy sa Skinoren úplne vstrebáva.

Ďakujem vám za odpoveď. Vezmem tvoju radu.

Dobrý deň, táto otázka nie je štandardné, ale môžete dať odpoveď. Takže robím kulturistiku, a čas od času som sa musieť použiť AAC, inými slovami, anabolické steroidy, chcem, aby ste vedeli, či je možné kombinovať liečbu s liečbou AHA na tom, či (alebo Skinoren effezel). Domnievam sa, že táto otázka je relevantná, pretože ste si tiež prečítať športovcov a pre nich je to bolestivé téma po skončení kurzu, hovorím o "pupienky". Všeobecne platí, že ak dovolíte dať odpoveď na túto otázku, šťastný o nej diskutovať a analyzovať všetky detaily. Aby ľudia rozumeli.

Dobré popoludnie, Anton!
Samozrejme, že môžete kombinovať, nevidím žiadne problémy. Avšak formy prejavu akné vo všetkých sú rôzne a v tomto prípade je liečba symptomatická.
Ak je jasný zápal iba na pozadí AAS, potom pomôžu externé antibiotiká + hygiena.
Všeobecne platí, že ak užívate steroidy z času na čas a viete o probléme, ako sú pupienky, potom by ste mali vždy nasledovať, starať sa o pokožku. Steroidy zvyšujú aktivitu mazových žliaz, teda zablokovanie pórov, šírenie baktérií a zápal.
Láskavý a vždy dávať pozor na koži: kroviny s kyselinami, gély na umývanie (nie séria Klerasil alebo Garnier), utrite tvár porážke a miesto samostatný uterák alebo jednorazové tkaniva, pravidelne hydratovať nekomedogennymi prostriedky, nevysušuje kožu, pretože peresushivaya tom, stačí ďalej provokovať mazových žliaz, tj tam bude viac pimples.
Liečba sa má uskutočňovať bez prerušenia, bez ohľadu na príjem steroidov, napr. Skinnoren, empelom, basiron, zrkadlo a iné iné prostriedky. trvalé ovládanie kože.
Je potrebné neustále vyčistiť, neumožňujú upchať póry a nechať dýchať.
Kontinuálna liečba drogami pomôže zvládnuť aktiváciu kožného mazu v určitých časoch, obmedziť ho a výrazne znížiť riziko "kontaminácie" pokožky.
Takže musíte určiť typ pleti a dodržiavať štandardné pravidlá starostlivosti a liečby akné.
Základná starostlivosť o liečbu akné som opísal tu - http://priwi.ru/1-etap/
Môžete si vybrať liek, ktorý sa uzdravuje podľa vlastného uváženia a citlivosti pokožky.

V skutočnosti veci je to, že pri užívaní AAS, akné, pretože tam žiadne nie sú, ale po absolvovaní kurzu, existuje určitá nerovnováha v hormonálnej pozadia osoby a trpí kožu, môže byť zvýšené hladiny estradiolu a mnohých ďalších dôvodov.
S ľútosťou som začal liečbu, pretože som sa s týmto problémom predtým nestretol s "P.", možno je pre mňa 21 rokov, ale stále nemusím hádať, rozhodol som sa, že sa s ním zaobchádza.
Používam také prostriedky ako: gél skinoren už 2 trubice "poshol", drhnúť Noreva zo série Exfoliac Facial Scrub, vlhká. Avene Clean-ac krém ešte kúpil, ale objednal už prepravovaný, Aevit 2 d / deň, obrúsky, zatiaľ čo všetko.
Myslím, že chcem kúpiť ďalšiu tubu skinnoren a prejsť na efekt "ako si myslíte"?
Prostriedky na umývanie ráno a večer používam peniaze. mydlo ", ako sa cítite o ňom, chcel by som to vedieť? "Či už to stojí za to nahradiť počuť, kože na to zvykne a nie je to taký výsledok, ktorý dáva najprv.
1-2 krát týždenne sa roztok sódy + soli (1H. Sčítanie Lyžica a sčítanie) a vyhladiť tvár, v ktorom je rovnaký druh lúpanie dobu 1 až 2 minút a opláchnite teplou vodou.
A chcel som sa dozvedieť o maske (soda + soľ) po aplikácii cez koľko si myslíte, že môžete použiť skinnoren?

A stále zabudol napísať antibiotiká doxycyklín, vezmem 2 tab. za deň.

Vzhľadom na to, že užívate tieto lieky, teraz by ste mali pozorne sledovať Vašu pokožku.
Dechtové mydlo je dobrý nástroj, nemôžete si na to zvyknúť, prečo? Je to úplne prirodzený produkt. Aj keď vidím, že povesť na internete prešla opačným významom.
Ale po mydlovej zmesi je potrebné aplikovať hydratačný prostriedok, tiež veľmi vysuší, odtiahne kožu, to sa nedá tolerovať.
Dávam prednosť neutrálnym umývadlám, ktoré neublížia, nevysušujú kožu z kozmetiky chemikov. Ale ak vám všetko vyhovuje mydlo, nemôžete ho nahradiť.
Exfoliačné kefovanie by sa nemalo používať častejšie 1-2 krát týždenne a len vtedy, keď nie sú žiadne vyrážky, zápaly a rany. V opačnom prípade bude kyselina korodovať pokožku.
Prečo užívate antibiotikum, ak je príčina pupienok zhruba známa? Prestať brať antibiotiká, je lepšie si kúpiť externý, napríklad Zerkalina - http://priwi.ru/sredstva-ot-pryshhej/zerkalin/ a použiť bodku na zápal.
Prečo prejsť na Effezel? Pomôže vám Skinoren? Skinoren tiež nemá žiadnu závislosť, ak sa zápal znižuje, vyhovuje vám a nechá ho. Azelaová kyselina obsiahnutá v Skinorene pomáha predchádzať pigmentovým škvrnám.
Sóda a soľ - zvyčajne máte takýto prostriedok? Použite Skinoren nie skôr ako 2-3 hodiny, alebo v tento deň je lepšie, aby ste ho vôbec nepoužili.

Momentálne som mimo kurz, už mesiac.
Rashes ako také sú väčšinou na lícach a malú lícnu kosť.
Decht používa dlho a samozrejme suší "nemilosrdne"))
, ale myslím, že hydratačný krém bude robiť svoju prácu a odstrániť suchosť kože.
Chápal som o kobercoch.
To znamená, že z vnútra nemôžu byť baktérie zabité antibiotikami, alebo robia len horšie?
Pokiaľ ide o nahradenie lieku skinnoren efektom, myslím si, že je oveľa účinnejší pri liečbe týchto darebákov.) Alebo nie je to v poriadku, že to myslíte?

Antibiotiká sú veľmi nebezpečné, po ich užívaní môžete dostať dvojitú dávku vyrážok a vážnejšiu povahu.
Preto doporučujem zastaviť používanie antibiotík a nahradiť ich za vonkajšie na zapálené pupienky.
Pokiaľ ide o dechtové mydlo - stále premýšľajte o lekárni, jemnejšie umývanie. A mydlo sa môže používať na prevenciu 2-3 krát týždenne pred spaním alebo ráno raz denne. Ak ich neustále používate, vysušte pokožku, potom dostanete opačný účinok - mazové žľazy začínajú zúrivo pracovať na vyplnenie mastnej kože, čo vedie k upchávaniu pórov.
Nie každý je vhodný pre Effezel, takže ak bežne nosíte Skinoren a funguje to, potom nevidím dôvod na jeho nahradenie. Dôvodom je, že ste ju dlho používali a akumulácia kyseliny v pokožke práve začína, a ak idete na Efeezel, proces akumulácie adapalénu začne znova, t.j. najmenej mesiac na čakanie na viditeľné výsledky + prvé 2 týždne vedľajších účinkov a nepohodlie.

Používam už štvrtý deň Skinorene gél. Ale výsledok ešte nie je viditeľný, na tvárach sa objavili ešte viac pupienkov, hoci tu predtým nebolo. Čo mám robiť?

Existujú nejaké ďalšie vedľajšie účinky? Suchosť, peeling, opuch? Alebo sa objavilo len nové akné a nebola už reakcia?
Ak je len akné, potom to znamená účinnosť lieku. Ak sa rozhodnete o 4 dni, nestojí za to, aspoň jeden mesiac by sa mal testovať, pretože penetrácia kyseliny azelaínovej je veľmi nízka, musíte počkať.
Tiež otázka: aplikujete Skinoren len na postihnuté miesta pokožky alebo na celý povrch?

Skinorene gél lieči akné?

Zdrastvujte, chcel som sa spýtať. Mám dospievajúce pimples (ja som 13). Keď zostúpil alebo odišiel k dermatológovi, povedala alebo povedala, aby skľučovala skinorenomom raz denne na každej tvári. Už tu 9 dní som rozmazaný, ale pred 2-3 dňami začali peeling, že je priame je viditeľné všetky tieto shelushinki to je dobré. Povedzte alebo povedzte prosím, je to zlé alebo naopak znamená, že prípravok funguje alebo funguje. Alebo možno príliš rozmazávam a kvôli tomu?

znamená, že liek funguje. Nezachyťte kožu a škvrnu hydratačným krémom, ktorý nie je liečebný.

Ďakujem veľmi pekne, ale čo to znamená, že to nie je liečivo?

neupcháva póry

Dobrý deň, prompt pzhl, ako tomu bolo effezelom Pts pomohol (skin clear), teraz som zaberenela a effezel zrušené, možno môžete ju použiť, je situácia v tvári zhoršila, mnohých malých pupienkov, a to najmä na čele a brade po začiatku používania skinorenom hneď nasledujúci deň sa situácia zhoršila, že pupienkov dochádza k zápalu a tváre sa začali objavovať bolestné na to, čo je na jednej tvári pravá ks 5 vyskočí, potom ďalšie v poradí, použite im 8 dní, dnešné čelo celej vyrážka ako vyschla, ale iba na dotyk Rovnako ako kôra sa objavila červená, to je teraz druhý deň nepoužívajú, ja potretá hydratačné Aven, všetko kozmetiky nekomedogennaya, koža nie je nijak zvlášť pálenie nie je poškriabaný počas aplikácie, trochu brnenie, ale znesiteľné, vysušuje ju len tak, to je dočasný a stojí za to, či sa má aj naďalej používať alebo mi nie je vhodný?

áno, pokračujte, chudobné pracovné prostriedky, potrebujete čas.

Napíšte aspoň niekoľko mien neléčivých krémov, prosím

Všetky krémy z kozmetiky chemikálií nie sú komedogénne
http://priwi.ru/acne/aptechnaya-kosmetika/

Nemám rád masti, po nich je koža mastná. Pre mňa na konzistenciu riešenie Zrkadlo