Hlavná

Dermatitída

Účinné masti z jaziev a jaziev: prehľad prostriedkov

Po chirurgickom zákroku, zraneniach a poraneniach zostávajú na ľudskom tele jizvy a jazvy. Niektorí ľudia ich vnímajú ako kozmetický problém, iní cítia bolesť, svrbenie a pálenie v postihnutej oblasti.

Môžete sa zbaviť jaziev a jaziev pomocou liekov a ľudových prostriedkov. Napriek tomu môžete ako chybu odstrániť poruchu laserovým resurfacingom. Ale keď je chyba čerstvá, môže byť rýchlo stiahnutá vďaka použitiu špeciálnej masti, krému, gélu alebo omietky.

Aké jazvy a jazvy môžete odstrániť miestnymi prostriedkami

Na základe skúseností lekárov a kozmetikov je liečba externých fondov vhodnejšia pre novovzniknuté jazvy. Prvýkrát po operácii metabolické procesy naďalej pretekajú do svojich tkanív. Normotrofické jazvy sú umiestnené na úrovni kože a kvôli bledému odtieňu sú sotva viditeľné. Jednoduché odstránenie miestnymi prostriedkami.

Atrofické jazvy sa líšia v chabé štruktúre. Vyzerajú duté a majú ružovú farbu. Ako príklad môžeme citovať postnatálne úseky na tele u žien, jazvy po kauterizácii kožných novotvarov. Atrofické jazvy sa dobre vylučujú prostriedkami, ktoré obsahujú silikónovú zložku a používajú sa pri elektroforéze.

Keloidné a hypertrofické jazvy sú najvýraznejšie. Sú nápadné cyanoticko-červenkastým odtieňom a hľuzovitou štruktúrou. Na dotyk sú takéto jazvy husté. Spôsobujú miernu bolesť a svrbenie. Žiadna masť na resorpciu jaziev a jaziev sa nedokáže vyrovnať s keloidmi a hypertrofickými jazvami. Ich oprava si vyžaduje komplexný prístup, ktorý zahŕňa laserový resurfacing, plastickú chirurgiu a použitie resorpčných liekov.

Aké sú náznaky použitia vonkajších prostriedkov na liečbu jaziev a jaziev:

 • Keloidy.
 • Dupuytrenova kontraktúra.
 • Hypertrofické jazvy.
 • Normotrofické jazvy.
 • Prevencia tkaniva po chirurgickej resekcii kože.
 • Atrofické jazvy po furunkulóze, kuracích kiahňach, akné.
 • Zmluvy šliach v dôsledku traumy.
 • Ulice po tehotenstve alebo pri náhlom úbytku hmotnosti.
 • Ankylóza, ktorá obmedzuje pohyblivosť kĺbov.

Niektoré prípravky na korekciu jaziev a jaziev nie sú povolené pre tehotné a dojčiace ženy. Existujú aj fondy, ktoré majú vekové hranice na použitie. Aký masť sa v konkrétnom prípade najlepšie používa, lekár vám poradí.

Prehľad účinných liekov z rôznych jaziev a jaziev

Aký druh mastí je potrebný na liečenie telesných jaziev a jaziev, pomôže pochopiť zoznam. Zozbierali sme všetky finančné prostriedky, ktoré špecialisti najčastejšie určujú pre pacientov s kožnými defektmi.

Vymenujme ich a podrobne popíšeme:

 • Kontraktubeks.
 • Zeraderm a Zeraderm Ultra.
 • Dermatrix a Dermatix Ultra.
 • Kelo-Cote.
 • Mederma.
 • Kelofibraza.
 • Fermenkol.
 • Skärgård.
 • Estetická estetika jaziev.
 • Redzhivasil.

Kontraktubeks

Liek nemeckej farmaceutickej spoločnosti Merz Pharma má extrakt z cibule Serae, heparín sodný a alantoín. Balený gel Kontraktubeks v malých skúmavkách s objemom 10, 20 a 50 g. Jeho farba je svetlohnedá, zápach je neutrálny.

Farmaceutické vlastnosti liečiva sú nasledujúce:

Aby sa zabránilo vzniku jaziev a jaziev, lekári predpisujú gél Kontraktubeks po úplnom vyliečení operovaných tkanív. Podľa pokynov na poškodenom mieste sa agens aplikuje až trikrát denne s jemnými masážnymi pohybmi. Kurz terapie - 1 mesiac. Stará jazva sa odoberie asi 6 mesiacov. Po večernej procedúre, ktorá je už vykonaná pred spaním, musíte vložiť vzduchotesný obväz. Miesto môže byť utesnené polyetylénom.

Pri používaní Kontraktubeksa je dôležité vyhnúť sa jazvu priamemu slnečnému žiareniu, chladu a intenzívnemu treniu. Gél môže používať deti, dospelí, tehotné a dojčiace matky.

Účinnosť nápravy závisí od správnosti postupov. Pri každodennom používaní spolu s vypaľovaním pokožky a vykonávaním fyziologických procedúr sa dosiahne rýchlejšie požadovaný výsledok. Náklady na drogy začínajú na 450 rubľov.

Zeraderm (Zeraderm Ultra)

Ako najlepšie riešenie pre jazvy a zjazvenie stojí za zváženie linky Zeraderm (Zeraderm a Zeraderm Ultra). Rúry s gélom s hmotnosťou 15 g vyrába holandský výrobca liekov Rofil Medical Estetics.

Pri kontakte s pokožkou sa produkt premieňa na silikónovú vzduchotesnú fóliu. "Skleníkový efekt" pod ním podporuje rýchlu resorpciu jazvy.

Aké sú vlastnosti gélov Zeraderm a Zeraderm Ultra:

 • Zmäkčte a splošte jazvu.
 • Odstráňte svrbenie, pálenie a zápal.
 • Urýchlite obnovu buniek.
 • Chráňte pokožku pred ultrafialovým svetlom.
 • Odstráňte pooperačný erytém.

Zeraderm sa môže použiť hneď ako sa rana liečí. Poškodená oblasť je predčistená a ošetrená tenkou vrstvou 2 krát denne. Prostriedok sa hladne pretrepáva. Kurz terapie závisí od predpisu a štruktúry jazvy. Minimálne - 2 - 3 týždne, maximálne - niekoľko mesiacov. Cena linky Zeraderm je od 700 rubľov.

Gél Zeraderm je založený na látke polysiloxán. Jedná sa o silikónovú zlúčeninu s vysokou molekulovou hmotnosťou. Zeraderm Ultra tiež obsahuje vitamíny E a K, koenzým Q10 a ultrafialový filter SPF-15.

Dermatrix a Dermatix Ultra

Silikónové výrobky Dermatix a Dermatix Ultra v skúmavkách 6 a 15 g vyrábaných holandským výrobcom ICN Pharmaceuticals Holland BV. Transparentná gélová hmota, ktorá sa usuší na koži, sa transformuje na silikónovú fóliu, pod ktorou sa vytvára priestor bez vzduchu. Vôňa nemá zápach. Náklady sú vysoké - od 1500 rubľov.

Gélová formulácia lieku Dermatix je založená na dvoch látkach - polysiloxane a oxide kremičitom. Zloženie produktu Dermatix Ultra zahŕňa aj vitamín C. Komplexný účinok látok zabezpečuje odstránenie svrbenia a pálenia v oblasti jazvy alebo jaziev, zmäkčovanie a resorpciu zhutnených tkanív a zníženie pigmentácie.

Jeden z gélov na jazvu sa môže aplikovať hneď po vyliečení kože. Ovplyvnené tkanivo je predtým vyčistené a vysušené. Potom aplikujte tenkú vrstvu lieku a jemne ho rozotrite niekoľko minút. Manipulácia sa vykonáva ráno a večer niekoľko mesiacov, až kým sa chyba úplne neodstráni (najmenej 2 mesiace).

Gély Dermatix, Dermatix Ultra, Zeraderm a Zeraderm Ultra sú perfektne tolerované u pacientov a sú vhodné pre deti i dospelých. Môžu sa používať v gravidite a počas dojčenia.

Kelo-Cote

Príprava americkej spoločnosti Advanced Bio-Techologies má formu gélu a spreje. Gél je utesnený v skúmavkách 6 a 15 g. Postrek je v aerosólovej banke s objemom 50 alebo 100 ml.

Zloženie rôznych foriem je rovnaké. Na ošetrenej ploche tvoria účinné látky vzduchotesný film.

Ako gél, tak Kelo-cote sprej obsahujú polysiloxán a oxid kremičitý. Jazvy a jazvy látok majú komplexný vplyv:

Kelo-mačka sa aplikuje na suchú a čistú pokožku 1 až 2 krát denne. Keď prostriedok vyschne, môžete použiť opaľovací krém alebo make-up na vrchole. Trvanie liečby je 2 - 3 mesiace alebo dlhšie.

Vedľajšie účinky s Kelo-cote sú zriedkavé. Používanie gélu / sprejov počas tehotenstva a laktácie je povolené. Náklady Kelo-kot drahé - 3500 rubľov.

Mederma

Gél nemeckej spoločnosti Merz Pharma pod názvom Mederma sa predáva v tubách s hmotnosťou 20 g.

Je to transparentný liek s osobitným zápachom. Skladá sa z alantoínu a zepalínu (cibuľový extrakt Serae). Komplexný vplyv komponentov umožňuje dosiahnuť tieto ciele:

 • Odstránenie zápalového procesu.
 • Stimulácia kolagenézy, cirkulácie a obnovy kožných buniek.
 • Nasýtenie keratinizovaného tkaniva vlhkosťou.
 • Zmäkčovanie a rozpúšťanie zhutnenej oblasti.
 • Odstránenie krvných zrazenín.
 • Antibakteriálny účinok.

Pomocou takejto masti proti zjazveniu a jaziev, pretože Mederma rýchlo dostane nové chyby. Ich vek by nemal presiahnuť 12 mesiacov. Výrobok dokonale vyhladzuje strihy, odstraňuje pooperačné jazvy, stopy po akné a neúspešné odstránenie tetovania, jazvy po chemických a tepelných popáleninách a jazvy po kozmetických olúpaniach.

Podobne ako iné lieky, Medermu sa aplikuje na čistú suchú jazvu (3 až 4 rieke denne) a 3 až 5 minút sa pretreje do tkaniva, až kým sa úplne neabsorbuje. Pohyby dlaní sú zacvaknuté miernym tlakom. Kurz terapie môže byť krátky 3 mesiace alebo dlhý, až šesť mesiacov alebo viac. Cena je od 500 rubľov.

V zriedkavých prípadoch vyvoláva gél Mederma vedľajšie reakcie. Pacienti hlásia sčervenanie, vyrážky, svrbenie, pocit brnenia a prasknutie v ošetrenej oblasti.

Kelofibraza

Príjemná vôňa sviežosti, rýchla nasiakavosť a výborné zvlhčovanie tkaniva jazvy - takto môžete charakterizovať krém Kelofibraz. Produkt nemeckého koncernu Sandoz Pharmaceut GMBH sa predáva v skúmavkách s objemom 25 a 50 g.

V kelofibráze nie sú žiadne silikónové zlúčeniny. Krém je založený na troch účinných látkach:

Postupne po aplikácii masti z jaziev a jaziev po operácii môžete dosiahnuť nasledujúce výsledky:

 • Zníženie opuchu tkanív.
 • Zlepšenie miestneho obehu a regenerácie.
 • Zmierňovanie a zvlhčovanie hrubého tkaniva.
 • Odstránenie krvných zrazenín.
 • Zvýšenie pružnosti.
 • Rýchla resorpcia patologického tkaniva.
 • Anestetický a protizápalový účinok.

Princíp liečby jazvy s krémom Kelofibraza je jednoduchý. Na postihnutú oblasť sa činidlo aplikuje na tenkú vrstvu a jazva sa masíruje, kým sa krém úplne nezabudne. Frekvencia procedúr - 2 - 4 denne. Čerstvé jazvy sa ošetrujú 2 krát denne, staré alebo hrubé jazvy - 3 - 4 krát denne. Posledný postup sa vykonáva v noci s použitím kompresie. Náklady na krém je 2500 rubľov.

Veková kategória pacientov, ktorí môžu používať krém Kelofibraz na odstránenie jaziev a jaziev na tvári, začína 1 rok. Novorodenci do 12 mesiacov, tehotné a dojčiace ženy nemôžu použiť tento liek.

Fermenkol

Enzýmom z jaziev a jaziev je gél v trubici s veľkosťou 20 g a sada na elektroforézu (2 ampulky so suchým práškom v balení). Ruská NPK "Vysoké Techhnologii" vyrába výrobky.

Transparentný gél sa skladá z niekoľkých enzýmov odvodených z morských bezstavovcov. Užitočné kolagenolytické proteázy štiepia aminokyseliny keloidov a hypertrofických jaziev, eliminujú svrbenie a bolesť a znižujú viditeľnosť poškodenej oblasti.

Ako používať Fermenkol:

Cena gélu Fermenkol začína známkou 700 rubľov.

Kontraindikované použitie Fermencolu so zvýšenou citlivosťou na zložku kolagenázy. Tiež náprava nepomôže pacientom, ktorí majú atrofické a hypertrofické jazvy.

skärgård

Korekčný tekutý krém z jaziev a jaziev Scarguard, posudzujúci názory pacientov, podporuje najrýchlejšie zmäkčenie a resorpciu jazvy. Scargard má tri účinné zložky - vitamín E, silikón a hydrokortizón. Toto je najdrahšia korekcia. Na predaj Skargard krém za cenu 6 tisíc rubľov.

Aplikujte kvapalný prípravok špeciálnym štetcom 1 - 2 krát denne počas 4 týždňov. Ovplyvnená oblasť je predpraná a sušená mäkkou uterákom. Ošetrovaná oblasť môže byť pokrytá opaľovacími prípravkami a aplikovanou dekoračnou kozmetikou.

Po vysušení tvorí Skargardova krém film na jazvu, ktorého účinok je podobný pôsobeniu tlakového obväzu. V prípade potreby možno liečbu predĺžiť až na šesť mesiacov. Kvapalné činidlo je vhodné na liečbu a prevenciu všetkých typov jaziev. Nevyvoláva nežiaduce reakcie. Scarguard je však kontraindikovaný v tehotenstve a laktácii.

Estetická estetika jaziev

Scar Esthetique je krém od americkej firmy ScarHeal určený na liečenie jaziev a jaziev. Objem skúmavky je 60 ml.

Zloženie krému je pomerne bohaté. Okrem silikónu obsahuje tiež 23 aktívnych zložiek, medzi ktoré patria:

 • Beta-karotén.
 • Arnica.
 • Bambucké maslo.
 • Luk Seray.
 • Chitosan.
 • Koenzým Q-10.
 • Vitamíny A a C atď.

Aktívne zložky krému zmäkčujú a hladia utesnené tkanivá, aktivujú tvorbu kolagénu a zlepšujú estetickosť pokožky. Agent je predpísaný na odstránenie strihov a rôznych jaziev, ktoré zostávajú po operáciách, popáleninách a zraneniach.

Podľa pokynov sa krém Scar Esthetique aplikuje na čistú suchú jazvu a trení sa jemnými masážnymi pohybmi. Frekvencia liečby porúch je 3 až 4 krát denne po dobu 3 až 4 mesiacov.

Vedľajšie účinky počas aplikácie skarského estetického krému sa prejavujú vyrážkami a sčervenaním kože. Negatívne reakcie zaniknú po ukončení liečby.

Redzhivasil

Americká spoločnosť ScarHeal vyrába ešte jednu účinnú prípravu proti jaziev a jaziev - to je gél RejuvaSil v tubách s objemom 4, 10, 15 a 30 ml. Okrem silikónu obsahuje výrobok skvalén, kyselinu askorbovú a olej Emu. Rovnako ako iné nápravné lieky, Regvysil gél sa používa 2 až 3 krát denne.

Malé množstvo liečiva sa aplikuje na jazvu, trenie a čaká na úplné vysušenie. Ďalej, ak je to potrebné, koža je ošetrená opaľovacími prípravkami. Ak je jazva na tvári, po ošetrení môžete použiť make-up.

Gél Regvysil sa predpisuje len dospelým pacientom, vrátane tehotných a dojčiacich žien. Pri výskyte vyrážky alebo červených škvŕn sa liečba zastaví.

Nenákladné prostriedky na liečbu jaziev a jaziev

Ako viete, zahraničné drogy z jaziev a jaziev sa predávajú za vysokú cenu, takže nie sú k dispozícii väčšine spotrebiteľov. Avšak chudobní pacienti sa budú môcť zbaviť kožnej defekty.

Pre lekárne majú lekárne možnosti:

 • Krém jasný - Ajurvédsky prípravok odstraňuje stopy post-akné, postnatálne strihy a pigmentové škvrny. Zmierňuje reliéf, rozjasňuje a vykazuje antibakteriálne, protizápalové a dezinfekčné vlastnosti. Krém zvyšuje elasticitu dermis a urýchľuje proces resorpcie brucha. Náklady jasné je lacné - 100 - 150 rubľov.
 • Masť heparínu. Silný antikoagulačný heparín zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a rozpúšťa existujúce jazvy a jazvy. Druhá zložka - benzokaín, funguje ako anestetikum. Látka benzinikotinát zlepšuje absorpciu heparínu a dilatuje krvné cievy.
 • Masť Sledotsid. Táto masť z jaziev a jaziev je najefektívnejším a najlacnejším prostriedkom, ktorý sa vyrovná s post-akné a chronickými jazvami. Odstraňuje zápal, obnovuje kožné bunky v postihnutej oblasti a zabraňuje zjazveniu tkaniva. Sledotsid používajte dvakrát denne pri individuálnej dávke. Trubica mastí s objemom 15 g sa predáva za cenu 100 rubľov a o niečo vyššiu.
 • Balzam záchranca. Liečba sa vyrovná s jazvami a jazvami, ktoré po popáleninách a zraneniach zostali na tele. Balenie chemických zložiek neobsahuje. Jeho vzorec je založený na včelieho vosku, olivových a rakytníkovom oleji, výťažku z nechtíka lekárskeho a vitamínov A a E. Prírodné zložky rýchlo vyriešia čerstvé nedostatky a zmierňujú zápal. Naneste balzam na problémovú oblasť pod obväz s silnou vrstvou. Tuba v objeme 30 g je v predaji za 120 až 150 rubľov.
 • Rastlinný olej. Nasýtené vitamínmi, mastnými kyselinami a stopovými prvkami, produkt odstraňuje staré jazvy čo najviac. Olej zlepšuje miestny prísun krvi, nasýti pokožku vlhkosťou, spôsobuje rast zdravých buniek a vykazuje antibakteriálne vlastnosti. Použitie oleja rakytníka na jazvu sa odporúča pod obväzom. Tento liek nie je vhodný pre alergikov.
 • Esenciálny olej čajovníka. Liečivo sa zriedi vodou v pomere 1: 3. Ak sa počas liečby objaví pálenie alebo iné nepohodlie, znamená to, že výrobok nie je dobre vnímaný telom.

Medzi lacné prostriedky proti jaziev a jaziev patrí kyselina salicylová. Je to agresívna látka, ktorá sa môže používať v koncentráciách do 10%. Kyselina môže zvýšiť podráždenie kože a vyvolávať ešte väčšie zjazvenie. Môže sa použiť iba po dohode s dermatológiou.

Silikónové omietky

V odpovediach spotrebiteľov na rôzne prostriedky z jaziev a zjazvenia sa zvyšujú komentáre o účinnosti silikónových náplastí.

Tieto malé platne sú pripojené k poškodenej oblasti a po určitú dobu vykazujú nasledujúce užitočné vlastnosti:

 • Navlhčite a zmäkčte zabalené epitel.
 • Zlepšite mobilitu postihnutého tkaniva.
 • Jemne natiahnite pokožku a zároveň roztiahnite jazvu.
 • Odďaľuje rast fibroblastov, čo neumožňuje zväčšenie oblasti jazvy.

Silikónové omietky - hodná alternatíva k mastiam a gélam, určená na opravu zjazvenia a jaziev. Čistí čisté aj staré stopy zranení a operácií.

PS: Bez vedomia lekára však nestojí za to, že by ste mali používať akýkoľvek opravný prostriedok. Iba špecialista môže určiť typ bachoru.

Keď vediete typ defektov, lekár zvolí najvhodnejšiu možnosť liečby. Čím skôr začne liečba, tým skôr pacient dostane priaznivé riešenie problému.

Krémy z jaziev a jaziev na koži tváre. Top 10 topických liečebných prípravkov

Rôzne kozmetické a liečebné krémy z jaziev a zjazvenia ovplyvňujú pokožku a jej vrstvy rôznymi spôsobmi, najmä ak sa týka tváre.

Ako fungujú krémy z jaziev a jaziev?

Účinok týchto liekov určuje prítomnosť určitých látok v kompozícii a spôsob, akým ovplyvňujú ranu:

 • Jedna skupina krémov je predpísaná na prevenciu zjazvenia, dezinfekcie a regenerácie. Takéto krémy zabraňujú hnitiu rany, jej proliferácii a minimalizujú zápalové procesy a bolestivé pocity obete.
 • Ďalšia skupina Používa sa v počiatočnom štádiu tvorby jaziev v zameraní lézie. Majú regeneračný účinok a zabraňujú zápalu, prispievajú k tvorbe kolagénu a elastínu.
 • Ostatné platia pre chronické lézie po traumách na koži - ich mechanizmus účinku je najzložitejší.

Je dôležité vedieť! V centre každého krém proti jazvy sú účinné látky, ktoré zvyšujú prietok krvi a tvorbu kolagénu, sú látky zo silikónu, ktoré sú vhodné pre všetky druhy jaziev a sadou esenciálnych olejov, vitamínov, stopových prvkov.

Aké vlastnosti by mali mať dobrý krém

Vlastnosti, ktoré každá krém má mať proti jaziev a jaziev:

 • Eliminácia a prevencia zápalu;
 • Zachovanie vlhkosti, prekážka jej odparovania;
 • Rýchla regenerácia kožných buniek;
 • Zosvetlenie a čistenie poškodenej kože;
 • Návrat pružnosti a elasticity pokožky.
Pri výbere krému by ste mali dôkladne preskúmať zloženie kozmetiky, otestovať ju na prítomnosť alergickej reakcie, aby ste jej nepriaznivo neovplyvnili.

opatrne! Vrátenie kolagénu do epitelu môže byť nebezpečné, ak už vznikli koloidné jazvy. V tejto situácii je produkcia ďalšieho proteínu kontraindikovaná.

Dobrý krém proti jaziev a jaziev by mal obsahovať nasledujúce zložky:

 • heparín - pomáha obnoviť pokožku, hydratuje a zjemňuje jazvy;
 • Panthenol, alantoín pomôcť uzdraviť rôzne zranenia, zmierniť bolesť;
 • Kolagén a elastín prispievajú k pružnosti a lenosti dlhotrvajúcich jaziev;
 • Kyselina hyalurónová pomáha udržiavať normálnu rovnováhu vody;
 • Výťažok z cibule chráni pred vznikom nových jaziev;
 • močovina umožňuje vyriešiť aj najstaršie jazvy;
 • silikón vysoký molár a chráni poškodenie a súčasne stráca potrebnú vlhkosť a vzduch.

Dôležité je mať na pamäti, že na rýchle zotavenie je potrebné skryť jazvy a jazvy zo slnečného žiarenia pod oblečením

Hodnotenie najlepších 10 krémov (mastí), liečivých jaziev a jaziev na koži

Kontratubeks gél

Kontratubeks sa vyrába v Nemecku a je predpísaný na mierne poškodenie kože. aj toto masť pomáha v boji proti stopám kiahní kiahní alebo akné, pretože rýchlo regeneruje nové bunky, zmäkčuje jazvu tým, že zastavuje rast buniek spojivového tkaniva.

Kontraktubeks označuje najúčinnejšie krémy z jaziev a jaziev na tvári

Liek má pozitívny účinok na krvný obeh, má dezinfekčný účinok, je proti zápalu a alergickým reakciám. Contratubeks zahŕňa vo svojom zložení účinnú látku - extrakt z cibule síry, heparín a alantoín.

Pri čerstvom poškodení naneste krém na jeden mesiac každý deň 2-3 krát. Ak chcete zbaviť starých jaziev, trvá to až šesť mesiacov. Ak chcete zvýšiť účinok krému, odborníci odporúčajú, aby ste súčasne podstúpili ultrazvukové procedúry alebo aplikovali krém po napaľovaní pokožky horúcou vodou alebo parou.

Kontratubeks povolené používať na zbavenie sa jaziev u detí a tehotných žien. Jedinou kontraindikáciou je vysoká citlivosť na zloženie krému. Objem rúry je zvyčajne 20 g a priemerná cena je 450 rubľov.

SkarEstetik

SkarEsthetic sa vyrába v USA. Tento krém z jaziev a jaziev na tvári zahŕňa odstránenie zložiek: silikón, cibuľový extrakt, koenzým Q10, bisabolol, bambucké maslo, beta-karotén a mnoho ďalších.

Krém zmäkčuje jazvy, zlepšuje ich vzhľad a zvyšuje rast nových buniek.

Odporúča sa používať produkt na odstránenie jaziev po popáleninách po operáciách a zraneniach.

Aplikujte na suchú pokožku 3-4 krát denne, jemne si pretrepte liek. Trvanie žiadosti - 3-4 mesiace. Niekedy môže spôsobiť začervenanie, v takom prípade by ste mali prestať používať. Náklady na 60 ml fondov je 1600 rubľov.

Kelo-Cote

Kelo-kote - krém z jaziev a jaziev na tvári, vyrobené americkými výrobcami, je vo forme gélu a spreja. Uzdravuje a má preventívny účinok na prakticky všetky typy jaziev a jaziev. V jadre sú aktívne látky, ako sú polysiloxány a oxid kremičitý.

Liečivo pôsobí tak, že sa na poškodenom mieste vytvorí film, ktorý zachováva vlhkosť, zmäkčuje jazvu, odstraňuje nepohodlie a zlepšuje rýchlosť obnovy buniek.

Venujte pozornosť! Krém z jaziev a jaziev môže byť použitý na tvári a na iných miestach tela nespôsobuje alergie a nepríjemné účinky.

Odborníci odporúčajú uchýliť sa k použitiu krému z jaziev a jaziev Kelo-kote na odstránenie pooperačných jaziev, lepšie v súvislosti s procedúrami laserového resurfacingu. Cena liečiva je vysoká, gélová trubica s objemom 15 g bude stáť v priemere 2000 rubľov, 60 g - 8 000 rubľov a 100 ml sprej - viac ako 3500 rubľov.

Zeraderm

Zeraderm (alebo Zeraderm Ultra) je ďalším krémom z jaziev a jaziev na tvári od holandských výrobcov. Princípom činnosti je vytvorenie ochranného filmu na bachore. Kompozícia obsahuje silikónové zlúčeniny, koenzým Q10, vitamíny K a E a kyslík.

Zeraderm je jedným z najlepších liekov na jazvy a jazvy na tvári, pretože chráni pokožku pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia a môže byť použitá na nej.

Zvyšné princípy účinku sa od iných krémov nelíšia od jaziev na základe silikónu. Dospelí a deti ju môžu okamžite použiť hneď ako sa rana uzdraví. Aplikujte 2 krát denne po dobu 2 týždňov alebo dlhšie, v závislosti od veku, stavu pokožky, štruktúry jaziev a jednotlivých charakteristík. Cena trubice sa pohybuje od 500 do 700 rubľov, objem je 20 g.

Kelofibraza

Kelofibraza - krém z jaziev a jaziev na tvári, vydaný nemeckou spoločnosťou Sandoz Farmasjut. Jeho zloženie zahŕňa heparín, gáfor a močovinu.

Tieto zložky majú analgetický a protizápalový účinok na jazvu a jemne ju rozpúšťajú. Tento výrobok umožňuje hladkú a hladkú pokožku v oblasti jaziev, zvýšenie rýchlosti opravy buniek a zlepšenie krvného obehu.

Tiež krém pomáha bojovať proti kožným striktám, ktoré sa objavili v dôsledku tehotenstva alebo rýchleho úbytku hmotnosti. Nemôže sa používať počas gravidity a detstva.

Na odstránenie novovzniknutých jaziev odporúčajú lekári používať krém 2 krát denne. Na potlačenie starých jaziev by sa mal počet aplikácií počas dňa zvýšiť a doplniť o nočné kompresie. Droga je drahá: za 50 g musíte dať 2500 rubľov.

Fermenkol

Fermenkol - krém od ruských výrobcov, vychádza vo forme gélu a vo forme suchého prášku na spôsob elektroforézy.

Používa sa na odstránenie stopy akné, starých a čerstvých jaziev. V srdci lieku sú kolagenázy izolované z morských a sladkovodných organizmov.

Toto zloženie lieku môže úspešne rozbiť aminokyseliny, ktoré vstupujú do proteínovej bázy jaziev, eliminujú nepríjemné pocity, svrbenie. Taktiež anestetizuje a dezinfikuje zameranie poškodenia.

Je zaujímavé vedieť, že tento krém z jaziev a jaziev na tvári prispieva nielen k odstráneniu defektov, ale aj k objasneniu kože a zvyšovaniu jej elasticity.

Fermenkol nemá žiadne kontraindikácie na použitie u detí ani dospelých. Je lepšie opustiť využívanie finančných prostriedkov na atrofické jazvy a individuálnu neznášanlivosť. 10 g drogy bude stáť 700 rubľov.

Mederma

Mederma je liek od nemeckej spoločnosti podobnej zložky ako Kontraktubeks, s výnimkou heparínu. Liečivo sa odporúča používať s jazvami, ktoré sa vytvorili nie viac ako pred rokom, napríklad striech, jaziev po spálení, olupovanie. Pri hypertrofických jazvach účinnosť nebude príliš vysoká.

Liek bojuje proti zápalu, podporuje rast nových buniek, zlepšuje krvný obeh, dezinfikuje.

Trvanie lieku sa podáva individuálne, najčastejšie je liečba 3-6 mesiacov. Počas dňa použite 3 krát krém. Neexistujú žiadne kontraindikácie používania lieku pre deti a tehotné ženy, ale existuje možnosť alergie. Krém je k dispozícii v tubách s hmotnosťou 20 g, cena je od 500 rubľov.

Tekutý skarguardový krém

Cream Scargoard obsahuje vitamín E, hydrokortizón a silikón. Naneste krém kefou, okamžite vyschne a na povrchu jazvy sa vytvorí film s účinkom pretlačného obväzu.

Pod týmto filmom zložky činidla zintenzívňujú tvorbu kolagénu, čo prispieva k skorému rozlíšeniu hrubého jazvu.

Dôležité! Keď je krém z jazvy na tvári je suchý, koža môže vyvolať ochranu proti slnečnému žiareniu alebo kozmetiku - to je veľká výhoda oproti mnohým ďalších krémov na jazvy na tvári.

Liečba sa môže používať pre deti od 2 rokov, ale je vhodné ju použiť počas tehotenstva a laktácie. Aplikujte na krém na jazvy dvakrát denne po dobu 1 až 6 mesiacov. Náklady na rúrku s objemom 15 ml sú vysoké - asi 6000 rubľov.

Krémová dermatiká

Krém Dermatix vyrábaný v USA je unikátnym liekom, ktorý má pozitívny vplyv na poškodené kožné tkanivá. Vyrába sa vo forme gélu v skúmavkách. Úlohou je vytvoriť ochranný film a vytváranie optimálnych podmienok pre resorpciu jazvy.

Agent má mnoho pozitívnych vlastností:

 • Rýchlo odstraňuje nerovnosti na koži, úspešne uzdravuje jazvy a jazvy rôzneho predpisu;
 • Zachováva vlhkosť, neumožňuje uschnúť pokožku;
 • Odstraňuje nepríjemné pocity (svrbenie, tesnosť, pálenie);
 • Krém z jaziev a jaziev na tvári tiež zosvetlí pigmentáciu;
 • Dokonalá tolerancia na pokožke so zvýšenou citlivosťou.

Je prijateľné používať výrobok pre deti a dospelých, na ľubovoľných častiach tela a tváre. Je potrebné aplikovať 2 krát denne na 2 mesiace na predtým vyčistenej pokožke. Objem rúry je 15 g, náklady sú približne 1500 tisíc.

Piyasil

Piyasil je krém domácej produkcie, ktorá nemá analogy na celom svete. Podporuje resorpciu a vyhladenie jaziev. Kompozícia obsahuje prášok z lyofilizovanej liečivej pijavice.

Piyasil môžete použiť ako na odstránenie jaziev po tvári, po akné, kozmetických procedúrach, ako aj na celom tele.

Je zaujímavé vedieť! Krém Piyasil možno použiť na maskovanie tváre, vyhýbanie sa oblasti okolo očí. Už po 3 - 4 procedúrach bude pokožka tváre hladšia a hladšia.

Kontraindikáciu k použitiu možno vykonať iba individuálna neznášanlivosť. Produkt je k dispozícii v plechovkách, objem 60 ml je asi 700 rubľov, 200 ml - 1300 rubľov.

Čo masť z jaziev a jaziev je lepšia a účinnejšia?

Masť z jaziev na dnešnej tvári sa nachádza v každej lekárni. A sortiment nie je obmedzený na 1-2 mená, ale dáva príležitosť vybrať si najlepšiu voľbu, berúc do úvahy zložitosť kozmetického problému, pretože jazvy a jazvy sú odlišné.

Hlboké jazvy, ktoré zostali po traume alebo chirurgickom zákroku, si vyžadujú dlhodobú liečbu a používanie najefektívnejších liekov, zatiaľ čo fenomén, akým je post-akné, možno odstrániť bez veľkého úsilia.

Masti na jazvy a jazvy - charakteristiky

Zloženie liekov určených na odstránenie jaziev a jaziev je rozdielne a princíp ich činnosti je tiež iný. Avšak všetky z nich sú navrhnuté tak, aby znižovali hĺbku a veľkosť jazvy, odstránili tesnosť pokožky a vyrovnali jej povrch, aby sa jazva viac svetla a menej nápadné.

Účinné základ masti jazvy predstavujú účinné látky, ktoré urýchľujú krvný obeh a syntézu kolagénových vlákien, silikónové zložky, prispôsobí každému typu zjazvenie a vitamínov, minerálnych látok alebo éterických olejov. Všetky zložky, ktoré tvoria masť z jaziev a jaziev, sa dajú rozdeliť do niekoľkých hlavných skupín:

 • Protizápalové - majú baktericídny účinok a rýchlo zastavujú zápalový proces v tkanivách;
 • keratolytické - sú určené na hojenie poškodenej kože, zrýchlenie jej regenerácie, prevenciu tvorby jazvového tkaniva;
 • fibrinolytické - ich pôsobenie je zamerané na aktiváciu produkcie kolagénu a elastínu, ktoré sú zodpovedné za tvorbu zdravej kože;

Najväčší účinok liekov proti tuberkulóze sa dá dosiahnuť, ak sa aplikuje na nedávno uzdravené rany. Staré a hlboké jazvy a vylúčené len lokálnymi prostriedkami sú dosť ťažké. V tomto prípade sa dodatočne používajú aj kozmetické metódy - laserový resurfacing, elektroforéza alebo fonoforéza.

Typy jaziev a jaziev

Ktoré jazvy sú lepšie vhodné na liečbu lokálnymi liekmi (masti a krémy)? Cosmetológovia hovoria, že ide o čerstvé, novo vytvorené jazvy, v tkanivách, ktoré stále fungujú metabolické procesy. Všetci špecialisti na kozmetické poruchy sú rozdelení do nasledujúcich skupín:

Normotrofické jazvy - pomerne ľahko prístupné k liečbe lokálnymi liekmi, ktoré sa nachádzajú na úrovni kože, majú bledý odtieň, takže sú takmer neviditeľné. Zobrazujú sa po menších úrazoch alebo povrchných léziách kože.

Atrofické jazvy - mať chrumkavú štruktúru, ružovú odtieň, sú umiestnené pod úrovňou kože. Najčastejšími prejavmi sú strechy a strihy na tele po narodení dieťaťa, jazvy po odňatí rôznych novotvarov (papilómy, bradavice). Veľmi ľahko sa odstraňujú prostriedkami obsahujúcimi silikónové plnivá v kombinácii s postupom elektroforézy.

Hypertrofické a keloidné jazvy. Tento typ formácie sa výrazne prejavuje na koži, pretože je charakterizovaný hľuzovou štruktúrou a modro-červenkastým odtieňom. Jazvy na dotyk sú husté, mierne bolestivé, môžu si pripomínať neustále svrbenie. Ako sa zbaviť týchto chýb je ťažké, nemožno robiť masti, vyžadujú zložité kroky - z laserového leštenie, plastickej chirurgii, s následnou aplikáciou protivorubtsovyh prípravkov.

Kedy sú masti odporúčané pre jazvy?

Protizápalové lieky sa odporúčajú používať v nasledujúcich prípadoch:

 • prítomnosť atrofických jaziev zanechaných po kiahňovej kiahni, furunkulóze alebo akné (po akné);
 • strihy na tele po ostrom chudnutí alebo strizi vznikli po pôrode;
 • kozmetické defekty vo forme normotrofických, keloidných alebo hypertrofických jaziev;
 • posttraumatické kontrakcie šliach s obmedzením pohybu (vrátane Dupuytrenovej kontraktúry);
 • Ankylóza kĺbu spôsobená artrózou alebo traumou.

Kontraindikácie a nežiaduce reakcie

Tak ako iné lieky, lieky na odstránenie jaziev majú množstvo kontraindikácií. Nesmú sa používať na individuálnu intoleranciu zložiek, ktoré sa používajú na liečbu poranení, ktoré sa uzdravili len čiastočne alebo komplikovali zápalovým a hnisavým procesom. Je zakázané používať masti s rozkladajúcim účinkom v prítomnosti nádorového procesu v oblasti jaziev alebo v prípade, že jazva je v tesnej blízkosti sliznice očí.

Keďže liečivá na jazvy a akné sú určené na vonkajšie použitie, nemajú prakticky žiadny účinok na telo. Ale so zvýšenou citlivosťou na zložky môžu spôsobiť alergické reakcie na pokožku - svrbenie, návaly tepla, vyrážky. Preto pred nákupom masti na resorpciu jaziev konzultujte s dermatológiou alebo kozmetikom a zistite všetky možné kontraindikácie.

Populárne masti z jaziev a jaziev: prehľad

Odborníci v oblasti dermatológie často odporúčajú svojim pacientom tieto nástroje:

Kontraktubeks gel

Účinná droga od nemeckého výrobcu MerzPharma je navrhnutá tak, aby eliminovala menšie kožné defekty a post-akné. To je najlepšia masť po kiahne jaziev, ako aktívne obnovuje a regeneruje zdravé kožné bunky, zmäkčuje pevný zjazvené tkanivo tým, že bráni rastu fibroblastov (bunky spojivového tkaniva).

Prípravok navyše zlepšuje cirkulačné a vzdušné procesy, poskytuje antiseptické, protizápalové a antialergické účinky. Účinné látky Kontraktubeksa - extrakt (extrakt) z cibule síry, alantoínu a heparínu.

Pri liečbe čerstvých jaziev sa gél pretrepáva do postihnutej oblasti 2 až 3 krát denne počas 4 týždňov. Odstránenie starých jaziev vyžaduje dlhšiu aplikáciu (od 4 do 6 mesiacov). Na zvýšenie účinku môže byť gél kombinovaný s ultrazvukom alebo aplikovaný pod obväz (po naparení kože v horúcej vode).

Gél sa môže používať prakticky bez obmedzenia, aj počas tehotenstva a detstva, jedinou kontraindikáciou je precitlivenosť na zložky lieku. Priemerná cena Kontraktubeks - od 450 rubľov za trubku 20 g.

Dermatrix (Dermatix Ultra)

Najlepší silikónový gél od holandskej farmaceutickej spoločnosti. Ide o priehľadnú viskóznu hmotu bez farby a zápachu, ktorá po aplikácii rýchlo vytvára vzduchotesný ochranný film na povrchu jazvy. Účinnými látkami lieku sú oxid kremičitý, polysiloxány a vitamín C. Tento liek je ideálny na odstránenie jaziev s rôznou zložitosťou (čerstvou aj starou).

Princíp Dermatixu je založený na odstránení nepríjemných pocitov - svrbenie, pálenie v jazve, pigmentácia a začervenanie. Film, ktorý opúšťa gél po vyschnutí na povrchu poškodenej oblasti, pomáha udržať vlhkosť, zmäkčiť tkanivo jazvy a urýchliť resorpciu jazvy.

Trvanie liečby dennou dvojnásobnou liečbou trvá v priemere približne 2 mesiace. Jedná sa o úplne bezpečnú masť na resorpciu jaziev, ktorá zriedkavo spôsobuje vedľajšie účinky a môže byť použitá u detí a dospelých, ako aj počas tehotenstva a laktácie. Cena drogy je od 1500 rubľov.

Kelo-Cote (Kelo-Cote)

Výrobky od amerických výrobcov, ktoré sú k dispozícii vo forme gélu a sprejov. Používa sa na liečenie a prevenciu tvorby takmer všetkých typov jaziev. Hlavnými aktívnymi látkami, ako všetky ostatné silikónové gély, sú polysiloxány a silikónový oxid.

Použitie liečiva môže odstrániť jazvu vzhľadom na to, že účinná látka vytvára ochranný film, ktorý umožňuje udržať rovnováhu vody, navlhčiť a zmäkčiť povrch bachora a zvýšiť syntézu kolagénu, uľahčiť regeneráciu buniek a odstrániť súčasne svrbenie a podráždenie.

Bezprostredne po aplikácii sa na povrchu šarmu vytvára film, ktorý neumožňuje prejsť vzduch, ktorý chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi počas dňa. Silikónový gél sa môže bezpečne použiť na akejkoľvek časti tela, je dobre znášaný, nespôsobuje podráždenie a iné negatívne reakcie.

Liek sa môže používať bez obmedzení pre dospelých a deti. V kombinácii s mikrodermabrázou a leštením laserom je to najlepšia masť z jaziev po operácii, ktorá sa odporúča použiť po odstránení stehov. Avšak, náklady na drogy je vysoká - gél 15 g je od 2000 rubľov, gélu v skúmavke 60 g - 8000 rubľov, sprej (100 ml) - od 3500 rubľov.

Zeraderm (Zeraderm Ultra)

Ďalším zástupcom zo skupiny silikónových gélov, ktorej princípom je vytvorenie ochranného, ​​vodorozpustného filmu na povrchu jazvy. Zloženie prípravku je okrem silikónových zlúčenín obohatené koenzýmom Q10, filtrom na ochranu pred svetlom, aktívnym kyslíkom a vitamínmi K a E.

Je to jedna z najlepších liekov na jazvy a akné na tvári, pretože poskytuje ochranu pred ultrafialovým žiarením a umožňuje používať dekoratívnu kozmetiku na ochrannej fólii.

V iných ohľadoch sa princíp pôsobenia gélu prakticky nelíši od iných antimikrobiálnych činidiel na báze silikónu. Liečivo je predpísané pre dospelých a deti ihneď po hojení rán. Gél sa aplikuje dvakrát denne počas 2 týždňov a dlhšie.

Trvanie liečby závisí od veku pacienta, stavu a druhu kože, štruktúry jazvy a ďalších individuálnych charakteristík. Náklady na Zeraderma tuba (20 g) dosahujú v priemere 500 až 700 rubľov.

Kelofibraza

Krém s osviežujúcou vôňou od nemeckej firmy Sandoz Farmasut. Vo svojom zložení - heparín, močovina a gáfor, ktoré poskytujú resorpciu, analgetický a protizápalový účinok. Užívanie tejto drogy pomáha odstrániť a narovnať kožu v oblasti jazvy, zjemňujú a hydratujú zdrsnené časti, k zlepšeniu krvného obehu a potupu regeneračné procesy v poškodenej oblasti.

Tento krém sa úspešne používa na zabránenie vzniku strihov vzniknutých po tehotenstve alebo v dôsledku rýchlej straty hmotnosti. Počas tehotenstva, počas laktácie av detstve sa však tento liek nemôže použiť.

Na odstránenie čerstvých kozmetických defektov sa krém aplikuje dvakrát denne, zatiaľ čo pri ošetrovaní starých jaziev sa zvyšuje frekvencia aplikácie a stlačuje sa pomocou krému cez noc. Prípravok Kelofibraza je príliš drahý, pre trubičku krému v objeme 50 g je potrebné zaplatiť 2500 rubľov.

Fermenkol

Gél od domácich výrobcov, vyrobený spoločnosťou "High Technologies" vo forme gélu v skúmavkách (20 g) a fľaše so suchým práškom pre postup elektroforézy. Je určený na liečbu post-akné, ako aj čerstvých alebo chronických keloidných a hypertrofických jaziev. Základom prípravku sú kolagenázy živočíšneho pôvodu izolované zo sladkovodných a morských organizmov.

Je to inovatívny základ, ktorý zaisťuje štiepenie aminokyselín, ktoré tvoria proteínovú základňu jaziev a jaziev. Liečivo navyše prispieva k odstráneniu nepohodlia, svrbenia, má antiseptické, analgetické a resolvujúce účinky.

Pravidelné nanášanie gélu prispieva k objasneniu a zmäkčeniu jazvy, znižuje jeho veľkosť a zvyšuje elasticitu pokožky.

Gél sa etabloval ako vynikajúci prostriedok na liečbu jaziev na tvári, ktoré zostali po furunkulóze alebo akné. Liečivo sa môže používať takmer bez obmedzenia u dospelých a detí, kontraindikáciou na použitie sú atrofické jazvy a individuálna citlivosť na kolagenázu. Cena gélu (10 g) je v priemere 700 rubľov.

Mederma

Gél od nemeckej spoločnosti Merz Pharma je vo svojom zložení podobný ako Kontraktubeks, s výnimkou heparínu, ktorý v tomto prípravku chýba. Gél je vhodný na odstránenie čerstvých jaziev, "vek", z ktorých nie viac ako rok - úsek značky, atrofické zjazvenie po popáleninách, šupky či kozmetických procedúr na odstránenie nádorov. Pri liečbe keloidných a hypertrofických jaziev nie je účinnosť lieku príliš vysoká.

Droga inhibuje tvorbu fibroblastov, syntézu kolagénu urýchľuje regeneráciu kožných buniek a zlepšuje krvný obeh, má antibakteriálny účinok, effektivnoboretsya zápalový proces v koži.

Trvanie liečby je individuálne, v priemere tento proces trvá 3 až 6 mesiacov pri dennom užívaní gélu až trikrát denne. Liek nie je obmedzený na použitie u tehotných žien a detí, ale v niektorých prípadoch môže spôsobiť alergické reakcie. Cena gélu v trubici 20 g - od 500 rubľov.

Skagard (tekutý krém)

Základom lieku je hormón hydrokortizón, silikón a vitamín E. Krém by mal byť aplikovaný na jazvu s špeciálnych kief, sa rýchlo schne a vytvára film, ako obväz v tlaku.

Pod filmom aktívne zložky liečiva aktivujú tvorbu kolagénu a urýchľujú resorpciu brucha. Obrovská výhoda lieku spočíva v tom, že po vysušení fólie nad ním môžete aplikovať opaľovací a dekoratívnu kozmetiku.

Preto sa krém odporúča odstrániť jazvy na tvári a iných otvorených častiach tela. Kvapalné liečivo sa môže použiť proti rôznym typom jaziev, a to ako na liečbu, tak aj na účely prevencie.

Liečivo je úplne bezpečné, môže sa používať u detí starších ako 2 roky, ale počas tehotenstva a laktácie z použitia krému je lepšie sa zdržať hlasovania. Počas liečby môže trvať 1 až 6 mesiacov, počas ktorých sa Skagard užíva dvakrát denne. Ceny liečiva "skus" - náklady na malú tubu so smotanou (15 ml) je asi 6000 rubľov.

Lacná masť z jaziev a zjazvenia

Väčšina antifungálnych liekov je drahá, avšak v lekárňach nájdete finančné prostriedky za veľmi prijateľnú cenu. Medzi nimi sú veľmi populárne:

Krém jasný

Liečivo účinne odstraňuje pigmentované škvrny, ktoré zostávajú na tvári po pupienkach, a zabraňuje vzniku postnatálnych strihov na koži. Hlavnou výhodou lieku je jeho prirodzené zloženie, ktoré obsahuje iba prírodné zložky.

Indická výroba smotany vychádza z dávnych učenia ajurvédy, že je založený na výťažkov z miestnych rastlín - aloe vera, Vácha, lahodnosť, bazalka, neem, Lodhra. Ich terapeutický účinok sa zvyšuje o ďalšie zložky - kurkumy, včelí vosk, vitamíny a stopové prvky.

Krém je tiež vyhladzuje a rozjasní pokožku, má protizápalový, antibakteriálny a antiseptický účinok, dokonale zjemňuje a hydratuje štruktúru jazvy, zvyšuje tonus a pružnosť pokožky, urýchľuje resorpciu zjazveniu. Jedná sa o jeden z najlacnejších liekov - ich cena je len vyše 100 rubľov.

Masť Sledotsid

Odporúča sa odstrániť staré jazvy po akné. Liečivo podporuje aktívnu regeneráciu pokožky, poskytuje protizápalový účinok a môže byť použitá ako preventívna látka, ktorá zabraňuje tvorbe jaziev.

Masť sa má aplikovať na poškodené miesta na tvári a na telo dvakrát denne. Trvanie liečby je individuálne. Náklady na drogu - od 100 rubľov na tubu s objemom 15 g.

Balzam záchranca

Odporúča sa na liečbu jaziev a jaziev vzniknutých po poranení a popáleninách. Tento prírodný bezpečný prostriedok na báze oleja (olivový olej, terpentín, rakytník rešetliakový), extrakty z nechtíka, včelí vosk a vitamíny A a E. Komplex účinných látok poskytuje výrazný protizápalový a riešenie akcie a pomáha zbaviť čerstvých jaziev.

Balzam sa má aplikovať na postihnuté miesto silnou vrstvou pod obväzom. Účinné látky prenikajú do hlbokých vrstiev epidermis, zmierňujú podráždenie, svrbenie a opuch, urýchľujú proces regenerácie a vyhladzujú jazvy. Priemerná cena lieku je od 120 rubľov na tubu (30 g).

Spätná väzba na aplikáciu

Recenzia č. 1

Pred niekoľkými mesiacmi odstránili moje papilómy na hrudi. Po nich boli malé jazvy, ktoré vyzerali veľmi esteticky.

Cosmetológ mi odporučil použiť gél Kontraktubeks. Začal som ho používať pred dvoma mesiacmi a počas tejto doby sa ukázali pozitívne výsledky. Koža bola vyrovnaná, jazvy bledli a stali sa takmer neviditeľnými. Lekár uviedol, že ak použijete tento prostriedok na ďalšie dva mesiace, potom nebude žiadna stopa. Takže budem pokračovať v liečbe, tým viac je liek úplne bezpečný pre zdravie a nespôsobuje žiadne vedľajšie reakcie.

Po narodení som mal na svojom žalúdku nepríjemné strihy. Bol to skutočný problém, pretože existovali komplexy a začal som odmietnuť ísť na pláž alebo do bazéna. Rozhodla som sa zbaviť sa strizi akýmikoľvek prostriedkami a obrátila sa k kozmetike a poradil mi o nemeckom prípravku Kelofibraza na báze silikónov. To znamená dosť drahé, ale môžem si to dovoliť. Súčasne s aplikáciou gélu som išiel na konferencie s kozmetikom. Výsledkom je, že po mesiaci sa streamery stali takmer neviditeľnými. Teraz už nechodím na hardvérové ​​postupy, ale používam len gél. Výsledok je jednoducho úžasný!

Recenzia č. 3

Minulý rok mal nehodu a zranil ju. Na ňom bola škaredá jazva. Samozrejme, že jazvy zdobia muža, ale chcel som sa ho zbaviť.

Priateľ odporúča sprej Kelokout, bol vytvorený špeciálne na odstránenie jaziev po operácii. Liek je drahý, ale účinok jeho použitia je. Jazvy samozrejme zostali, ale stali sa oveľa menej nápadné a nepohodlie zmizlo - svrbenie, podráždenie a sčervenanie.

Top 10 masti na resorpciu jaziev a jaziev

Masť z jaziev a jaziev sa vyrovná iba povrchovým zmenám kože. Hlboké deformácie bez estetickej chirurgie sa nedajú vyhnúť. Ak sa jazvy objavili v poslednej dobe, regeneračné lieky na vonkajšie použitie budú prínosom. S ich pomocou je možné odstrániť pooperačné jazvy, zvyškové stopy akné, dôsledky povrchových popálenín. Tieto lieky pôsobia lokálne, zabraňujú šíreniu spojivového tkaniva a zlepšujú metabolizmus tkaniva.

Indikácie pre aplikáciu masti

Nie všetky prípravky sú univerzálne, preto pred použitím masti sa poraďte s dermatológiou. Ak sa masť zneužije, stav pokožky sa môže zhoršiť. Bežné indikácie používania antimikrobiálnych masti sú:

 • strias spôsobené súborom alebo prudkým poklesom hmotnosti;
 • posttraumatické kontrakcie šliach;
 • prevencia zjazvenia po operácii;
 • keloidné (koloidné) jazvy;
 • atrofické a normotrofické jazvy;
 • hyperpigmentácia a po akné;
 • čerstvé hypertrofické jazvy.

Prehľad antimikrobiálnych látok

Voľba terapeutický prostriedok bezpečnejšie dôveryhodné lekára, a to najmä potom, čo vzhľad jaziev je v prevádzke - zápal slepého čreva, prietrže, atď Tak retinová masť účinná proti akné a po akné, ale v prípade traumatických jaziev je bezmocná.. Liečivo "Strataderm" na báze silikónov sa vyrovná s jazvami a jazvami, odstraňuje strihy, ale je to drahé. A jedna skúmavka na liečbu nestačí.

Zvážte zoznam nárokovaných finančných prostriedkov z jaziev a jaziev, ktoré sú účinné a nezasahujú do rodinného rozpočtu.

Účinné masti z jaziev a jaziev

Kvalitná masť z jaziev a jaziev by mala preniknúť hlboko do kože, zmäkčiť ju a urobiť ju pružnejšou. Takýto výrobok možno kúpiť v lekárni alebo vyrobiť samostatne.

Revízia masti

Najbežnejšie masti z jaziev a jaziev, vrátane starých, majú vyriešujúci účinok. Takéto výrobky sa vyrábajú na báze inertného silikónu. Táto látka nereaguje s inými liekmi, ani nemá negatívny vplyv na telo. Pri kúpe masti by ste mali starostlivo preskúmať jej zloženie, pretože nie všetky výrobky sú vyrobené z úplne bezpečných zložiek.

Rastlinné krémy majú často extrémne slabé účinky. Dokážu sa vyrovnať s malými hematómami, ale zjazvenie to neovplyvní. Preto by ľudia s významným poškodením kože nemali kupovať lieky vyrobené len z prírodných zložiek.

Kelofibraza

Kelofibraza je silikónový krém, ktorý vyrába nemecká farmaceutická spoločnosť. Liečivo sa môže použiť z koloidných jaziev, pooperačných jaziev a modrín. Krém nie je kontraindikovaný pre tehotné a dojčiace ženy. Pomocou toho môžete odstrániť strihy, ktoré sa objavili po dodaní.

Návod na použitie: Naneste produkt na hrubú vrstvu 2-3 krát denne na poškodené miesta. Liečba trvá niekoľko týždňov až šesť mesiacov. Najdlhšie rozpúšťajúce pooperačné stehy.

Produkt je k dispozícii v dvoch variantoch: 25 g alebo 50 g. Pre vaše vlastné úspory sa odporúča kúpiť väčší balík. Priemerná cena liečiva: 1500 rubľov. Môžete si ho objednať v internetových obchodoch.

Zeraderm Ultra

Zeraderm ultra (Zeraderm ultra) - antifungálna masť na silikónovej báze. Obsahuje aktívny kyslík, vitamíny A a E. Výrobok chráni pokožku pred priamym slnečným žiarením (SPF 15). Masť je vhodná na liečbu stehov po chirurgickom zákroku vrátane - porúch cesareanskej časti. Preniká hlboko do kože, urýchľuje jej regeneráciu.

Poškodenie pokožky je nepriaznivo ovplyvnené vonkajšími faktormi: nadmerná vlhkosť, priame slnečné žiarenie. Lieky na silikónovej báze tvoria film, ktorý chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi.

Agent by mal byť aplikovaný dvakrát denne. Počas liečby trvá 2-3 mesiace. V jednom balení obsahuje len 15 gramov, ale vzhľadom na hustú štruktúru krému je dosť úsporné. Náklady na produkt: 2000 rubľov.

Levanduľový olej z MeiYanQiong

Prírodný levanduľový olej z Meiyanqiong dokonale vyživuje a zjemňuje pokožku. Výrobca tvrdí, že výrobok pomáha zbaviť sa rôznych chýb, ale to nie je úplne pravda. Levanduľový olej sa môže použiť ako doplnok základného lieku. Použitie tohto výrobku urýchli liečbu.

Olej by mal byť pridaný do krému (2-3 kvapky) a aplikovaný na postihnuté oblasti. Odporúča sa používať 1-2 krát denne. Cena je lacná: asi 500 rubľov na 10 ml. Môžete si kúpiť v internetových obchodoch. Olej tiež pomáha zbaviť sa pupienkov a abnormálnej pigmentácie.

ScarGuard MD

Scarguard (Skarsgard) je liečivá kvapalina určená na liečbu starých poškodení pokožky a prevenciu nových. Odporúča sa používať na preventívne účely po operácii alebo traume. Tekutina sa rýchlo vstrebáva, nezanecháva stopy na oblečenie. Výrobok pomáha zbaviť sa chýb tváre a tela.

Liečivo obsahuje vitamín E, silikón a hydrokortizón. Druhá zložka má výrazný liečivý účinok. Liečivo by sa malo aplikovať 2-krát denne počas 2-3 mesiacov. Produkt sa vstrebáva do 1 minúty, mierne pociťuje na pokožke 15 minút po aplikácii.

Mínus drogy je jej vysoká cena (6000 rubľov za 15 ml). Podobné fondy sú niekoľkonásobne menšie. Kúpiť ScarGuard MD sa môže nachádzať na oficiálnej webovej stránke výrobcu.

Fermenkol

Fermentol - gél proti jaziev, hematómom a jaziev. Analógom lieku je Kontratubeks. Fermentol sa musí aplikovať na očistenú poškodenú pokožku silnou vrstvou. Na trenie gélu je nemožné, absorbuje sa do 10-20 minút. Produkt používajte 2-3 krát denne po dobu jedného mesiaca. Môžete opakovať priebeh liečby 2 týždne po skončení prvého.

Fermentol je tiež dostupný vo forme súpravy na elektroforézu. Dodáva sa so suchým práškom a kvapalinou. Z týchto zložiek sa pripraví roztok. Mala by byť aplikovaná na obrúsok a aplikovaná na postihnuté miesto. Priebeh liečby elektroforézou trvá 10-15 dní. Na jeho realizáciu potrebujete špeciálne zariadenie, ktorého cena je v priemere 2500 rubľov.

Tento postup umožňuje aktívnym látkam preniknúť hlbšie do kože. Elektroforéza je najefektívnejším prostriedkom na odstránenie starých jaziev.

Cena drogy sa pohybuje od 500 do 900 rubľov. Môžete si kúpiť v lekárňach a internetových obchodoch.

Kontratubeks

Kontratubeks je vodný gél určený na vyhladenie a zmäkčenie epidermy. Používa sa na liečbu malých lézií, je neúčinný vo vzťahu k hlbokým a starým jazvom. Gél obsahuje niekoľko účinných látok: cibuľa, alantoín, heparín. Náprava pomáha rýchlo zbaviť modriny (modriny, modriny). Jedinou kontraindikáciou je individuálna intolerancia zložiek formulácie.

Liečivo sa má aplikovať na poškodené oblasti 1-2 krát denne. S ním môžete vyrábať liečivé obväzy. Dĺžka liečby trvá od 1 do 3 mesiacov.

Náklady na zariadenie: od 400 do 800 rubľov (závisí od objemu balenia). Liek sa predáva v lekárňach.

Klirvin

Čistiaci prostriedok je krém, ktorý pomáha zbaviť pigmentových škvŕn, akné a jaziev. Nepoužíva sa na liečbu stagnujúcich jaziev. Prípravok je vyrobený z prírodných zložiek: bylinné extrakty, vitamín E a antioxidanty. Náprava sa používa dokonca aj na odstránenie vakov a tmavých škvŕn pod očami.

Krém sa má aplikovať 2-3 krát denne. Účinok bude viditeľný po 5 až 6 týždňoch. Liek nereaguje s inými liekmi. Náklady na finančné prostriedky nepresahujú 150 rubľov. Môžete si ju kúpiť v lekárňach.

Dermatiks

Dermatix je gél založený na silikóne, určený na nápravu rôznych kožných defektov. Odporúča sa použiť ho na popáleniny a zranenia a tiež po operáciách. Nástroj je vyrobený dvoma spoločnosťami. Odporúča sa kúpiť liek od výrobcu MEDA, pretože obsahuje vitamín C.

Gél by mal byť aplikovaný na tenkú vrstvu priamo na kožnú poruchu. Neotrite. Spracovateľ vysuší v priebehu 5-10 minút. Prebytočný gél v prípade čistenia utierkou. Použite lieky 2 krát denne. Hmatateľný výsledok sa objaví po 5 - 7 týždňoch užívania, ale úplný priebeh liečby trvá najmenej 2 mesiace.

Náklady na liek: od 1200 rubľov za 15 mg. Môžete si kúpiť v lekárňach a internetových obchodoch.

solkoseril

Solkoseryl je dostupný v niekoľkých formách masti a injekčného roztoku. Liečivo je vyrobené z krvi zdravých teliat. Liek je určený na liečbu suchých a mokrých lézií vrátane trofických vredov. Solkoseryl má priamy vplyv na proces regenerácie tkaniva. Pred použitím produktu dôrazne odporúčame konzultovať s lekárom.

Masť môže spôsobiť závažné alergické reakcie.

Liečba sa má aplikovať 2-3 krát denne s tenkou vrstvou. Dĺžka kurzu: od 1 do 4 mesiacov. Náklady na liek: 300-400 rubľov za 20 g. Solkoseryl sa predáva v lekárňach a vydáva sa bez lekárskeho predpisu.

keratan

Masť Keratan je určená na vyhladenie a obnovu epidermis. Liečivo obsahuje levomethicín - antibakteriálne činidlo. Presne tá istá zložka je v zložení Levomecholu. Masť Keratan je skôr kozmetická než terapeutická. Môže sa používať na zmäkčenie a upokojenie pokožky.

Aplikujte výrobok 3-4 krát denne. Priebeh liečby: od 2 týždňov do 2 mesiacov. Náklady na masť: 890 rubľov za 15 ml. Môžete si kúpiť v internetových obchodoch.

Ichthyol masť

Univerzálna a lacná ihtyolová masť sa používa na liečbu jaziev, jaziev, húb a dermatózy. Výrobok má výrazný antiseptický účinok. Liečivo aktívne bojuje s patogénnymi mikroorganizmami, ktoré sa nachádzajú na povrchu kože. Masť sa neodporúča ako primárna terapeutická látka.

Liečivo sa má aplikovať na očistenú pokožku 2-3 krát denne. Priebeh liečby: od 3 týždňov do 2 mesiacov. Náklady na masť: asi 100 rubľov. Môžete si kúpiť v akejkoľvek lekárni.

Masť Višnevského

Vishnevsky masť sa používa na potlačenie rôznych defektov pokožky: pupienky, akné, čerstvé jazvy a odreniny. Liečivo má antiseptický účinok. Liek aktivuje mikrocirkuláciu krvi v dôsledku jej dráždivého účinku. Z tohto dôvodu sa proces regenerácie tkanív urýchľuje.

Masť sa má aplikovať dvakrát denne. Na poškodenú oblasť epidermis by sa mala aplikovať tenká vrstva. Odporúča sa, aby ste sa netierali. Dĺžka liečby trvá od 3 týždňov až po 2 až 3 mesiace. Náklady na drogu: nie viac ako 100 rubľov. Predáva sa v každej lekárni, je uvoľňovaná bez lekárskeho predpisu.

heparín

Masť heparínu sa používa na liečbu modrín, odrenín a modrín. Môže sa použiť aj na liečbu malých a čerstvých jaziev, jaziev. Masť urýchľuje regeneráciu tkanív a obnovuje poškodenú elasticitu kože. Výrobok by nemal byť aplikovaný na otvorené rany a mokré zranenia.

Liečivo sa má používať 1-2 krát denne. Masť treba aplikovať na tenkú vrstvu, nie do tkaniva. Priebeh liečby: od 1 do 3 mesiacov. Odporúča sa používať v symbióze silnejšie lieky. Náklady na masť heparínu: 70-80 rubľov. Predáva sa v lekárňach.

Madekassol

Madecassol masť sa vyrába v Turecku a vo Švajčiarsku. Používa sa na liečbu povrchového suchého poškodenia epidermis. Liečivo má antimikrobiálny účinok a tiež stimuluje regeneráciu. Výrobok je vhodný na odstránenie popálenín, pooperačných jaziev.

Aplikujte Madecassol dvakrát denne. Pred aplikáciou masti by mala byť koža ošetrená antiseptikom. Priebeh liečby trvá asi 1,5 - 2 mesiace.

Náklady na drogu: od 100 do 700 rubľov (v závislosti od miesta kúpy). Jediné negatívne: získať Madecassol je veľmi ťažké, v lekárňach tento nástroj nie je. Môžete vyhľadávať v online obchode.

Epitoneks

Epitonix je multifunkčný výrobok určený na starostlivosť o pokožku. Používa sa na resorpciu jaziev, zrýchlenie hojenia rán a odstránenie pigmentových škvŕn. Najlepšia liečba pre menšie kožné lézie (z hľadiska pomeru cena / kvalita).

Kozmetický výrobok sa aplikuje na poškodenú oblasť počas 2-3 mesiacov. Používajte ho každé 2-3 dni. Náklady na smotanu: od 250 rubľov za 35 ml. Predáva sa v lekárňach a internetových obchodoch.

jazva

Rubtsvit - dobrá masť na zmäkčenie koloidných jaziev. Liek urýchľuje regeneráciu tkanív, vyživuje a vyhladzuje pokožku. Činidlo je neúčinné vo vzťahu k hlbokým jazkaniu. Môže sa používať na liečbu kontraktúry (ochorenie kĺbov).

Masť sa má používať 2-3 krát denne. Dĺžka liečby trvá od 1 do 3 mesiacov. Náklady na drogu: asi 400 rubľov za 15 g. Môžete si kúpiť vo veľkých lekárňach.

Lidaza

Pod názvom Lidaza sú resorpčné prípravky dostupné vo forme masti a roztoku. Účinnou látkou v médiu je kyselina hyalurónová, ktorá obnovuje kožné tkanivá. Liečivo Lydase vo forme gélu pôsobí na malé hematómy a jazvy. Roztok lieku sa podáva intramuskulárne a používa sa na vážnejšie poranenia.

Gél by sa mal používať 2-3 krát denne počas 1,5-2 mesiacov. Mal by sa aplikovať tenkou vrstvou a nechať ju úplne absorbovať. Náklady na drogu: od 350 rubľov. Predáva sa v lekárňach.

Methyluracilum

Liečivo Metiluratsil je k dispozícii vo forme sviečok, tabliet a masti. Liečivo je silným stimulátorom regenerácie tkanív. Masť obsahuje vazelínu, ktorá má priaznivý účinok na celkový stav pokožky. Má výrazné terapeutické účinky: zmäkčovanie, hojenie a antibakteriálne účinky.

Tablety je možné užívať iba podľa pokynov lekára. Masť sa má používať maximálne dvakrát denne. Aplikujte na pokožku ošetrenú antiseptikom. Dĺžka liečby trvá od 5 týždňov do 3 mesiacov.

Náklady na drogu: od 300 rubľov. Predáva sa v lekárňach a internetových obchodoch.

Ľudové opravné prostriedky

Doma môžete efektívne masti z jaziev a jaziev. Pre väčší účinok sa odporúča užívať vitamíny skupiny A a E. S ich pomocou sa pokožka obnoví oveľa rýchlejšie.

Masť s múmiami

Pre varenie budete potrebovať:

 • lekárska vazelína (100 g);
 • múmia (5 g);
 • (25 ml).

Mumiyo sa musí miešať s vodou a nechať 10-15 minút. Vaselína musí byť roztavená vo vodnom kúpeli a pridávať do nej roztok s múmiami. Zmes by mala prežiť, kým sa ropná vazelína nezmení. Potom je možné misku vytiahnuť z platne. Zmes sa musí posúdiť na teplotu miestnosti.

Namiesto vazelíny môžete použiť detský krém bez prísad. Vaselín je známy svojim zmäkčujúcim a hojivým účinkom, takže je vhodnejší pre tento recept.

Domáca masť sa má používať 1-2 krát denne. Mala by byť rozmazaná tenkou vrstvou, ktorá sa netreba do kože. Množstvo zmesi bude stačiť na 1,5 mesiaca bežného používania.

Prostriedky modrej hliny

Modrá hlina zmäkčuje a obnovuje pokožku. S jeho pomocou môžete vytvoriť efektívnu a bezpečnú masť. Musíte vziať tašku modrej hliny a oleja z čajovníka. Môžete tiež použiť bambucké maslo.

Hlina by sa mala zriediť vodou (pomer 3: 1). Na výstupe by mala byť hustá zmes. V ňom môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálnych olejov. Použite túto masť by mala byť 1 mesiac denne po dobu jedného mesiaca.

Pre dosiahnutie najlepšieho účinku naneste produkt na náplasť a pripojte ju k poškodenej oblasti pokožky.

Včelí vosk a slanina

Ak chcete zarobiť peniaze, ktoré budete potrebovať:

 • včelí vosk (50 g);
 • Smrekový smrek (50 g);
 • bravčová masť (30 g);
 • maslo (20 g).

Tuk sa musí roztaviť vo vodnom kúpeli s včelím voskom. Potom pridajte maslo a pokrčený žiabrom do horúcej zmesi. Dobre premiešajte a nechajte 20-30 minút.

Výsledná zmes sa má aplikovať na kožné defekty 1 krát denne počas 1-2 mesiacov. Pomocou tejto masti sa môžete zbaviť starých jaziev a jaziev.

Existuje špeciálny postup - subcision navrhnutý na odstránenie veľkých, starých a hlbokých defektov pokožky. Niektorí ľudia tiež robia injekcie kolagénu v kozmetických klinikách. Táto metóda je vhodná na plnenie plytkých jaziev. Posledná radikálna liečba: resurfacing laserom.

Čo je lepšie zvoliť na liečbu poškodenia kože? Je potrebné použiť komplexnú terapiu pozostávajúcu z viacerých liekov (1 primárna a 1-2 pomocná). Najlepšia liečba je vybraná individuálne pre každého pacienta dermatológa.