Hlavná

Ateróm

Masti, krémy a gély sa týkajú lokálnej liečby dermatitídy

Dermatitída sa nazýva zápal kože - orgán, umiestnený v ľudskom tele najjednoduchšie a napájaný obrovskou sieťou ciev. Keď nie je narušená celistvosť kože a má kyslé pH, dobre splní bariérovú funkciu a neumožňuje absorpciu látok, ktoré sa dostanú na povrch. Je potrebné vyvinúť mikrobiálny alebo alergický zápal alebo zápal, ktorý je dôsledkom pálenia - koža sa stáva priepustnou pre rôzne látky. Táto vlastnosť a použitie dermatológov, zdvihol mast z dermatitídy.

Treba povedať, že aj keď sú všeobecné procesy, ktoré sa vyskytujú so zápalom kože, podobné, mechanizmus ich spúšťania je iný. Preto je veľmi dôležité, aby sa správne vybral lokálny liek na jeho liečbu a aby sa zohľadnili aj zmeny, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v tkanive. Budeme analyzovať, aké účinné masti a krémy môžu byť použité pre každý typ dermatitídy.

Niektoré terminológie

Atopická dermatitída - nastáva v reakcii na styku s kožou s jedným z faktorov (čistiace prostriedky pre domácnosť výrobky, kozmetika, lokálne podávané lieky, kovy, rastlinná šťava). V tomto prípade sa v reakcii na tento kontakt ihneď uvoľní niekoľko imunoglobulínov a na koži sa objavia začervenanie a pľuzgiere sprevádzané svrbením. Ide o alergickú kontaktnú dermatitídu. Častejšie sa to nazýva jednoducho "kontakt".

Existuje tiež alergická atopická alebo jednoducho atopická dermatitída. Ide o ochorenie s chronickým priebehom, ktoré sa vyskytuje v reakcii na požitie látky, ktorá spôsobuje uvoľňovanie protilátok, do potravy, do dýchacích ciest alebo priamo do krvi. Podporovať výskyt atopickej dermatitídy zápalu, genetického predispozície, chronických infekcií, patologického priebehu tehotenstva, ochorení tráviacich orgánov. Stránky sčervenania a svrbenia sa objavujú na ľubovoľnej časti tela, častejšie na tvári a dlani, ale môžu sa nachádzať v tele.

Ak začervenanie, opuch jeho vzhľad povlak, bublinky naplnené priehľadnou alebo krvavé tekutiny, spojený s nálezu krycích agresívnych chemických ultrafialového žiarenia, tepla alebo za studena látok, ktoré - príliš dermatitída. Jeho názov bude odrážať povahu zápalového faktora (napr. Slnečné svetlo).

Keď zápal pokožky vznikol na pozadí zvýšenej práce mazových žliaz, v produkte ktorého sa množili baktérie Malassassia, je to seboroická dermatitída. Jeho prejavy sú osobitné. To je jasne naznačené červené ohniská, pokryté slabo odnímateľnými tukovými šupinami žltej farby. Lokality zápalu majú tendenciu postupne rásť a vzájomne sa zlúčiť. Koža bohatá na mazové žľazy je postihnutá: tvár, chlpatá časť hlavy, prsia a chrbta; v ťažkých prípadoch - axilárna fossa a inguinálne záhyby.

Princípy lokálnej liečby alergickej dermatitídy

Pozrime sa, na základe čoho je lekársky výber tohto alebo toho miestneho lieku proti dermatitíde založený.

Ak sa zápal prejavuje opuchom a vlhkým povrchom

Miestna úprava spočíva v tom, že sa uskutočňujú kompresie so slabým roztokom manganistanu draselného alebo vodným roztokom kyseliny boritej. Používané aj v lekárni pripravili chatters.

Po kompresiu alebo kašou v zapálenej oblasti prekrytia gély dermatitídy, vztiahnuté na - antihistaminiká. Toto je "Fenistil-gel" alebo "Psychalzamzam". Keď je zapálená plocha oveľa dlhšie namočiť, na urýchlenie hojenia jeho použitie takého smotanovej dermatitídy ako "Bepanten" ( "D-panthenolom"), ktorý bol namočeným kože, a je premenený na vitamín podieľajúce sa na normálny metabolizmus kožných buniek, stimuluje ich delenie. Gél "Aktovegin" môže byť použitý namiesto dekspantenolovyh prostriedkov alebo "Solkoseril". Tieto nehormonálne lieky zlepšujú výživu kožných tkanív postihnutých dermatitídou.

Liečba hormonálnymi prostriedkami

-Li alergická dermatitída postihuje veľké plochy, alebo lokálne antihistaminiká mať žiadny efekt (vládne ľud vplyv na kožné alergie), menovaný steroid masti. Obsahujú laboratórne analógy hormónov - glukokortikosteroidov, ktorých "originály" produkujú nadobličkové žľazy. Tieto lokálne lieky majú výraznú antialergickú, protiedematóznu a protizápalovú aktivitu.

Kortikosteroidné masti používané na alergickú dermatitídu sú rozdelené podľa ich účinku na:

 1. Slabé: hydrokortizón a prednizolónová masť.
 2. Stredná sila: Afloderm, Dermatop, Fliksotid, Lokoid.
 3. Silné stránky: "Kutiveyt", "flutsinar" masť a krém "Advantan", "Triamcinolon" masť, masť a krém "Elokim" a "Celestoderm-B».
 4. Veľmi silná: "Dermoveit" vo forme krému alebo masti, "Halciderm".

Tieto masti by mali predpisovať lekári. Načrtol koľko dní môžete použiť (zvyčajne silný liek používaný nie dlhšie ako 3 dni, zatiaľ čo drogovej "slabú" aktivitu - až týždeň), vám povie, ako by malo byť vyradené, aby nedošlo k poškodiť vlastnej koži náhle odvolaný lokálne kortikosteroidy.

Ak sa infekcia dostala do dermatitídy

Keď začal zo zapálenej časti hnisu, alebo sa obsah bublín stal belavý krém pre lokálne liečenie atopickej dermatitídy sa združenú sekundárnej infekcie musia pridelí dermatológ, pretože tam môže byť tri možnosti:

 1. Liek obsahujúci len antibiotikum (erytromycín, tetracyklínová masť);
 2. Lokálne kombinovaný liek podľa antibiotiká alebo antiseptiká v kombinácii s ne-hormonálne činidlá "Levomekol" (+ antibiotikum zlepšuje hojenie prípravku) "Oflokain" (+ antibiotikum anestetikum);
 3. Kombinácia antibiotickej, antifungálnej zložky a hormónu: Triderm, Pimafukort.

Liečba atopickej dermatitídy

Vzhľadom na to, že táto patológia spôsobuje väčšiu úzkosť v detstve, zvážime, ktorá z masti z dermatitídy sa používa na liečbu detí.

Kombinácia hormónov a hormónov

Takéto lokálne lieky začnú liečiť deti s exacerbáciou atopickej dermatitídy. S rovnakými prostriedkami môže začať liečba, ak je ochorenie ťažké.

Výpočet na vymenovanie je nasledovný:

 • Pri zhoršení choroby, kedy malá lézie začervenanie objaví len na trupe a končatinách, zoznam hormonálne masti dermatitídy sa skladá z týchto prípravkov ako 1% krém hydrokortizón " masti "prednizolónu". Ak tomu tak nie je namočiť - masť "Afloderm" alebo "Lokoid", keď zvlhne zapálená plocha, je lepšie použiť fondov za Flixotide, 'Afloderm "vo forme krému.
 • V prípade, že zhoršenie je ťažšie (závažnosť určuje dermatológ), a zápal je lokalizovaný na koži trupu, tvári a končatinách, začínajú náklady na liečbu pomocou liekov, ako je "Advantan" (keď zvlhnúť - vo forme emulzie alebo smotany, ak to tak nie je - vo forme masti ) "Celestoderm B», «Elokim" (s namáčanie - "mometazonfuroátu" na mlieko alebo smotanu), "triamcinolón", "Polkortolon",

Množstvo aplikácie zvolí lekár. Zvyčajne "Advantan" pre deti s pol rokom sa môže aplikovať raz denne, "Afloderm" - dvakrát denne, "Lokoid" - až trikrát denne. "Elokom" je možné používať iba od 2 rokov, denne raz, kurz - až do 1 týždňa.

Pri významnom znížení závažnosti vyrážky pri atopickej dermatitíde sa neodporúča rýchle zrušenie lokálnej liečby. Je lepšie prejsť na kurz, mazanie postihnutých oblastí 2 krát týždenne počas 1-2 týždňov, v ostatných dňoch používať zvlhčovače a živiny.

Drogy "Dermoveyt", "Galtsinonid", "Haltsiderm", "diflukortolon valerát," má silný, dlhotrvajúci efekt a maximálnu hĺbku prenikania - je masť používa pre dermatitídy u dospelých a detí nad 14 rokov predpísané lekárom.

Kontraindikované hormonálne masti s akné, plesňovými a bakteriálnymi kožnými ochoreniami, svrabom, herpesom a šindelmi, tuberkulózou. Nemôžu sa použiť, ak sa objaví alergická dermatitída po očkovaní. Pre deti mladšie ako jeden rok a počas tehotenstva takéto prostriedky nie sú predpísané. Deti vo veku do 7 rokov majú predpísať steroidnú masť a krém.

 • ak sa dermatitída vyvíja na rukách, na každú ruku sa použije najviac 3 jednotky lieku (1 jednotka je suma umiestnená na falancii ukazováka tej istej osoby);
 • na chodidle - maximálne 1 jednotka;
 • v oblasti slabín - 1 jednotka na stranu;
 • na tele - maximálne 14-15 kusov.

Na tvári sa nezaobchádza s hormonálnymi masťami. Odporúča sa používať len zvlhčovače a kalcineurínové inhibítory.

Pri spájaní podozrení plesňové alebo bakteriálne flóra sú priradené k častiam dermatitída masti, v ktorom je antibiotikum a antifungálne "trider", "pimafukort".

hydratačný

U detí je až 7 rokov hormonálnej krém aplikovať priamo do zapáleného kožu, zatiaľ čo pre-tukom Emolienciá - látka má dostatočný obsah tuku, ktoré po nanesení vytvára film na koži. Dobrými zmäkčovačmi sú Emolium, Topicrem, La Roche-Pose a Cream Mustela Stelatopia.

Posledná z nich je krémová emulzia vyrobená z prírodných zložiek, ľahko sa šíri cez pokožku dieťaťa a niekoľko minút vysychá. Možno ho použiť nielen ako "základňu" pre hormonálnu činidlo, ale v prestávkach medzi aplikáciou lokálnych steroidov, a pred odchodom von, a to najmä v chladnom období. Krémová emulzia Mustelu tiež pomáha eliminovať svrbivú kožu, ku ktorej dochádza pri atopickej dermatitíde.

Aplikácie Stelatopie je možné nahradiť Fiziogel AI, môžete ich alternatívne. Fyziogel tiež pozostáva z lipidov tvoriacich membrány, ktoré sú identické s tými, s ktorými je neporušená koža chránená pred vonkajšími vplyvmi. Odstraňuje malé prejavy atopickej dermatitídy, zmierňuje podráždenie a svrbenie.

Podobné prípravky - zmäkčovadlá - najlepšie masti z dermatitídy počas tehotenstva. Sú vynikajúcou alternatívou, ak existujú kontraindikácie liečby hormonálnymi masťami.

Aplikujte zmäkčovadlá najmenej 3 krát denne a po kúpaní. Každých 3-4 týždňov sa odporúča zmeniť, aby sa zabránilo zníženiu terapeutického účinku.

Ďalšie nehormonálne lieky

Pri tejto chorobe sú u detí, dospelých, tehotných žien predpísané nehormonálne masti spôsobené dermatitídou. Môžu byť odlišné:

 1. "Eplan". Liečivo je glykolan, ktorý má hojenie rán, baktericídne a analgetické účinky. Neexistujú žiadne indikácie o tehotenstve a kŕmení.
 2. "Bepanten" (Pantoderm, Dexpanthenol, D-panthenol). Absorbovaný bunkami pokožky sa mení na kyselinu vitamín-pantoténovú, čo urýchľuje hojenie kože. Môže sa používať počas gravidity a laktácie.
 3. Masť dermatitída so zinkom ( "Zinc masť" a "Desitin" oxid zinočnatý "Tsinokap" na báze pyritiónu zinočnatého) má dobré protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Dobre sa používa na zmáčanie. Počas tehotenstva a kŕmenia používajte podľa pokynov dermatológa.
 4. Inhibítory kalcineurínu (krém "Elidel" a "Protopik"). Potlačujú uvoľňovanie látok, ktoré vyvolávajú alergické prejavy na koži, znižujú závažnosť zápalu. Používajú sa na liečbu krku, vrások a tváre. "Protopik" je optimálna antipruritická masť na dermatitídu. Tieto prípravky sa nepoužívajú pri herpetických erupciách, na pokožke genitálnych bradavíc alebo bradavíc pri liečbe ultrafialového žiarenia. Neodporúča sa počas tehotenstva a kŕmenia.
 5. "Radevit" - masť na báze vitamínov (D2, E a A), ktorá má protizápalový, zmäkčujúci účinok, eliminuje svrbenie.
 6. "Gistan" je miestny doplnok stravy založený na rastlinných extraktoch, dimetikone a betulíne.
 7. "Fenistil gél", ktorý je založený na antihistaminickej látke Dimethinden maleát. Má antipruritické a miestne anestetické vlastnosti.
 8. "Losterin". Vo svojom základe - dexpanthenol (o tom - vyššie), močovina (zmäkčuje pokožku), kyselina salicylová (zmäkčuje pokožku, eliminuje zápal).
 9. "Naftaderm" je farbiaci olej na báze naftalánu. Má analgetický, zmäkčujúci, antiseptický účinok.
 10. Pri infikovanej dermatitíde a jej prevencii pre deti od 3 mesiacov liečby sa liek "Dermazin" používa na základe sulfanilamidového antiseptického - sulfadiazínového striebra. Je účinný proti veľkému množstvu mikróbov, eliminuje slabé namočenie. Aplikuje sa na gázovú vložku, ktorá sa aplikuje na miesto dermatitídy až potom, čo sa zapálená koža umyje vodou a vysuší sterilnou gázou.

Predtým široko odporučil krém na liečbu dermatitídy ako "Skin-Cap" umiestnený ako non-hormonálne komplexu liečivo, majúci protizápalové, antifungálne a antibakteriálne aktivitu. Až doteraz neboli vykonané spoľahlivé štúdie, ktoré neobsahujú glukokortikoidový hormón, clobetasol propionát.

Liečba seboroických kožných lézií

Hlavným masť seboroická dermatitída - proti plesniam "ketokonazolom viac", "Nizoral", "Sebozol", "Nizoreks", "Mikozoral". Odporúča sa liečiť postihnutú kožu keratoregulačnými látkami (napríklad "Mustela Stelacer"). Vo zvláštnych prípadoch sa pasta "Sulsen", hydrokortizónová masť, ale preferencia pri liečbe tohto typu dermatitídy podáva fyzioterapeutickým metódam.

Terapia slnečných zápalov

Od slnečnej dermatitídy určenej masti na báze glukokortikoidov: "Ftorokort", "Polkortolon", "Beta-Metazon". Po zmierňovaní zápalu sú postihnuté oblasti ošetrené krémom "Bepanten" alebo jeho analógmi.

Aký krém pre dermatitídu u detí a dospelých je lepší a efektívnejší na liečbu?

Mnoho ľudí má na koži nepríjemné pocity. Často sú príčinou nepohodlia problémy ako pruritus, sčervenanie a odlupovanie kože. Všetky tieto príznaky naznačujú ochorenie dermatitídy. Liečba dermatitídy by mala byť pod dohľadom dermatológa a mala by obsahovať krém s dermatitídou spolu s antihistaminikami a protizápalovými liekmi. Krémy a masti spôsobené dermatitídou výrazne znižujú hlavné príznaky ochorenia.

Napriek podobným príznakom ochorenia má dermatitída v každom jednotlivom prípade rôzne príčiny a mechanizmy prejavu. Pre lepšiu liečbu dermatitídy pomocou masti a krémov je potrebné konzultovať s odborníkmi.

Krémy a masti na liečbu dermatitídy zahŕňajú antibiotiká, hormóny, antifungálne látky a látky, ktoré pomáhajú vyschnúť a odlupovať častice postihnutej kože. Preto je dôležité používať masť na vonkajšie použitie len podľa pokynov lekára.

Takže poďme považovať za najúčinnejší krém na dermatitídu.

Hydrokortizón + natamycín + neomycín

pimafukort - výrobok má výrazný antimikrobiálny a fungicídny účinok. Okrem toho má Pimafukort lokálny upokojujúci účinok a zmierňuje podráždenie a nepohodlie v mieste lézie.

Liečivo sa používa na prevenciu a liečbu chorôb, ako je dermatitída hubovej a bakteriálnej povahy, mykóza, pyodermia kože. Kontraindikácie pri používaní lieku Pimafukort sú kožné prejavy syfilisu, prítomnosť otvorených rán, akné.

V závislosti od formy ochorenia sa liek používa v rôznych formách. Na liečenie dermatitídy v akútnej forme sa používa liek vo forme krému. Počas liečby chronickej formy dermatózy sa používa masť. Masť navyše má zvlhčovacie vlastnosti. Použite liek až 3krát denne, vzťahujúc sa na zapálenú pokožku.

Hydrokortizón + chloramfenikol

Krém z dermatitídy Kartromycetin - výrobok odstraňuje zápal, má antialergický a antimikrobiálny účinok. Upokojuje pokožku a zastavuje zápal. Často sa používa ako krém z atopickej dermatitídy. Okrem toho sa karkomycín používa pri mikrobiálnom ekzéme. Kontraindikácie pri používaní lieku sú poškodenie epidermy, akné a infekčné ochorenia kože. S opatrnosťou sa krém používa v počiatočných štádiách tehotenstva a laktácie.

Aplikujte masť 2 krát denne, aplikujte na očistenú pokožku. Trvanie liečby liekom nepresiahne 3 týždne. Priemerná doba užívania je 12-14 dní. Keď sa objavia alergické reakcie, je nevyhnutné opustiť užívanie lieku.

klobetasol

Powercort Cream - má výrazný protizápalový účinok, zmierňuje svrbenie a naviac zvlhčuje podráždené oblasti pokožky. Liečivo sa používa na liečbu seboroickej dermatitídy, ekzému, psoriázy a lupusu.

Kontraindikácie užívania lieku - akné, lézie povrchu kože, periorálna dermatitída, plesňové a vírusové kožné ochorenia. Nepoužívajte liek na liečbu dermatitídy u novorodencov pred 12 mesiacmi a počas tehotenstva.

Krém sa nanesie na kožu na mieste zápalu nie viac ako 3 krát denne. Priemerná doba užívania lieku by nemala presiahnuť 3 týždne. Aplikujte prípravok iba na predčistenú pleť.

Hydrokortizón 17 butyrát

Lathicourt krém - liek má výrazný protiedematózny účinok, zmierňuje sčervenanie a zápal v horných vrstvách epidermis, zmierňuje svrbenie a hydratuje pokožku. Okrem toho má krém vazokonstrikčný účinok.

Hlavné údaje o používaní lieku - dermatitídy rôznej povahy (seborrická, kontaktná a atopická), erytrodermia, lichen a ekzém. Liečba by sa nemala používať na infekcie epidermis, za prítomnosti akné a rán, otvorených poranení kože v dôsledku tuberkulózy a syfilisu a zvýšenej citlivosti na komponenty Latticort.

Aplikujte výrobok - krém sa aplikuje na pokožku až trikrát denne. Minimálny priebeh liečby pomocou lieku je najmenej 7 dní. V niektorých prípadoch sa liek používa na výrobu okluzívnych obväzov. Krém možno použiť na liečbu dermatitídy u detí s pol rokom.

Hydrokortizón + oxytetracyklín

Oxycort masť - liek, ktorý má antibakteriálny a protizápalový účinok, hydratuje pokožku, odstraňuje sčervenanie a zmierňuje svrbenie. Použité liek na liečbu atopickej, kontaktné, alergické a seboroická dermatitída, rovnako ako pri liečbe ekzému, psoriázy, kožné popáleniny a omrzliny. Kontraindikovaná masť so syfilisom, plesňovými infekciami, adolescentným akné počas tehotenstva. Nepoužívajte liek na liečbu dermatitídy u detí mladších ako 2 roky.

Aplikujte drogu navonok, v dennej masti sa môže aplikovať až trikrát. V niektorých prípadoch sa liek používa na okluzívne obväzy. Doba aplikácie masti Oxycorta by nemala presiahnuť 14 dní. Na tvári sa liek nemá používať dlhšie ako 5-7 dní v rade.

triamcinolón

 1. Fluorocort masťs veľmi výrazným antibakteriálnym účinkom. Krém dobre odstraňuje svrbenie a zastavuje zápal v horných vrstvách epidermis. Fluorokordový krém na dermatitídu pre deti sa používa pomerne často, pretože liek nespôsobuje alergické reakcie.

Aplikujte liek na liečbu ochorení, ako je atopická, alergická dermatitída, psoriáza, ekzém, lišaj a lupus. Je kontraindikovaný v prípade kožných ochorení, ako je periorálna dermatitída, infekčné alebo vírusové kožné lézie, plesňové ochorenia, akné a s neznášanlivosťou zložiek masti.

Masť sa aplikuje na pokožku niekoľkokrát denne (až 3 použitie). Denná norma krému by nemala presiahnuť 15 gramov denne. Optimálne trvanie lieku v priebehu liečby nepresiahne 15 dní. V niektorých prípadoch môže trvať 25 dní. Pri liečbe detskej dermatitídy krém nesmiete aplikovať na príliš veľké časti pokožky.

 1. Pollortholónová masť- liek má protiedematózny účinok v dôsledku zníženia vodivosti kapilár. Krém odstraňuje zápaly z postihnutých oblastí kože, znižuje svrbenie a znižuje alergické reakcie. Polcortolón sa používa na liečbu ochorení, ako je dermatitída, ekzém, akné a uhryznutie hmyzom. Nepoužívajte liek na vírusové a hubové ochorenia kože, ako aj na tuberkulózu, akné a periorálnu dermatitídu.

Pri liečení dermatitídy sa liek používa najmenej trikrát denne v prvých dňoch, potom sa frekvencia aplikácie zníži na 2-krát. Liečba sa uskutočňuje s liekom Pollortolone v tele po dobu najviac 2 týždňov, na tvári nie dlhšie ako jeden týždeň.

alklometason

Afloderm - Krém sa používa na zmiernenie takých závažných príznakov dermatitídy ako opuch, svrbenie, pálenie. Zastavuje zápal, odstraňuje otoky z tkanív, zabraňuje alergickým reakciám. Okrem toho krém pomáha odstrániť symptómy, ako je opuch, erytém, zápal.

Droga používa pri liečbe ochorení, ako je - atopická dermatitída, ekzém, rôzne dermatitída (vrátane solárnej dermatitída). Afloderm sa dodatočne používa ako zvlhčovač na dermatitídu. Kontraindikované liečivo pri prejavoch syfilisu na koži, tuberkulóze, kiahňach a otvorených ranách.

Postup liečby krémom Afloderm by nemal presiahnuť 4 týždne. Krém sa nanáša na pokožku nie viac ako 3 krát denne. Pri liečbe detskej dermatitídy je potrebné konzultovať s ďalším lekárom, pretože absorpcia lieku je u detí vyššia.

betametazón
 1. Akriderm- liek s výrazným vazokonstriktívnym účinkom, má antipruritický účinok, zmierňuje zápal z kože a zmierňuje primárne príznaky dermatitídy. Aplikujte liek na liečbu dermatitídy spôsobenej rôznymi mechanizmami a príčinami, ako aj s psoriázou.

Liečba dermatitídy Acriderm je kontraindikovaný v prítomnosti nasledujúcich ochorení: kožné infekcie spôsobené vírusmi, kožná tuberkulóza, rany na koži, akné.

Prípravok naneste na očistenú pokožku až trikrát. Liečba liekom by mala trvať 3 týždne. V prípade výskytu nežiaducich účinkov z použitia prípravku (pálenie, svrbenie, začervenanie) je potrebné odmietnuť. S opatrnosťou sa akrydermový krém používa na liečbu detí do 12 rokov.

 1. Belodermkrém, masť - liek na vonkajšie použitie s výrazným antipruritickým, antiexudatívnym a vazokonstrikčným účinkom. Pri aplikácii dostatočne rýchlo odstraňuje základné príznaky dermatitídy a spôsobuje anestetický účinok a pomáha odstraňovať otoky látok.

Aplikujte krém a masť na liečbu dermatitídy všetkých druhov vrátane kontaktov a atopickej dermatitídy. Často predpisuje krém na alergickú dermatitídu, pretože liek zabraňuje prenikaniu alergénov do kože. A tiež s psoriázou, dermatózou, svrbením kože. Liek sa nepoužíva na kožné ochorenia - syfilis kože, akné a narušenie integrity epidermis.

Na liečbu dermatitídy sa liek aplikuje na predtým vyčistený povrch epitelu tenkou vrstvou, ktorá sa ľahko trení. Krém alebo masť sa aplikuje nie viac ako 3 krát denne. Trvanie užívania lieku nesmie prekročiť 28 - 30 dní. V niektorých prípadoch sa používanie tohto lieku predlžuje, kým príznaky ochorenia úplne nezmiznú.

Fluocinolón acetonid

Sinaflanový krém a masť z dermatitídy - liek má anti-exudatívny, antibakteriálny a protizápalový účinok na pokožku, zabraňuje vzniku alergickej dermatitídy a zmierňuje závažné svrbenie. Navyše má liečivo výrazné inhibičné vlastnosti mikrofágov.

Použité liek na liečbu dermatitídy nemikrobnoy etymológia dodatočne hydratuje pokožku, a tak úspešne aplikovaný vo forme krému z seboroickej dermatitídy. Okrem toho sa liek používa na liečbu ekzému, pruritu a psoriázy rôznych etiológií. Kontraindikované liečivo pre akné, kožné lézie syfilisu, bakteriálne kožné lézie a plesňové ochorenia.

Na liečbu dermatitídy sa liek používa v krátkych kúrach na malých miestach pokožky, pričom sa zabraňuje aplikácii krému na tvár. Liečivo sa používa 1 až 4 krát denne, ľahko sa otriasa, trvanie liečby týmto liekom je zvyčajne 5-10 dní. V niektorých prípadoch sa priebeh liečby predlžuje, kým symptómy úplne nezmiznú.

mometazón

Gistan-H - veľmi aktívne liečivo s glukokortikoidmi. Činidlo rýchlo odstráni zápalový proces zo zdroja ochorenia. Gistan-N sa taktiež vyrovná s svrbením v čo najkratšom čase a potláča vývoj alergickej reakcie. Navyše je droga mierne absorbovaná do krvi, čo jej umožňuje používať v krátkych obdobiach počas tehotenstva a detí pred dosiahnutím 2 rokov veku.

Aplikujte tento liek na liečbu GCS a dermatitídy rôznych etiológií (vrátane seboroickej dermatitídy). Okrem toho sa Histan-H úspešne používa aj pri rôznych zápaloch kože sprevádzaných svrbením. Nepoužívajte liek na kožné infekcie bakteriálnej a hubovej povahy, rôzne kožné lézie (rany a škriatky) a akné.

Liečte liek externe 1 krát denne. Trvanie užívania lieku zvyčajne nepresiahne 28 dní. Akútne príznaky sú už v 7. deň používania. Pri používaní lieku v počiatočných štádiách tehotenstva a počas laktácie sa má upustiť od dojčenia a vyhnúť sa dlhodobým liečebným postupom.

Methylprednizolónaceponát

Advantan - liek inhibuje vývoj zápalových procesov a má analgetický účinok, odstraňuje svrbenie z postihnutých oblastí kože a zabraňuje vzniku alergických reakcií, zatiaľ čo tento liek odstraňuje opuch a kožu pokožky.

Liečivo je dostupné v rôznych formách:

 • masť, krém, mastná masť - používa sa na liečbu atopickej, kontaktnej, alergickej dermatitídy, ekzému (vrátane detí).
 • emulzia - na liečbu dermatitídy (vrátane seboroickej dermatitídy), podráždenia pokožky, mikrobiálneho ekzému.

Liek je kontraindikovaný pri infekčných ochoreniach kože, kožných léziách vírusového typu, periorálnej dermatitíde. Advantan je navyše kontraindikovaný na liečbu dermatitídy u detí mladších ako 6 mesiacov.

Aplikujte liek nie viac ako 2 krát denne, priebeh liečby rôznymi formami lieku by nemal presiahnuť 4 týždne. Pri liečbe seboroickej dermatitídy sa používa prípravok vo forme mastnej masti, pretože táto forma má hrubšiu konzistenciu a hydratuje hornú vrstvu epidermis.

flutikazón

Kutiweit krém - má vysoký antimikrobiálny a protizápalový účinok, znižuje možnosť alergickej kožnej reakcie, zabraňuje vzniku opuchov postihnutých oblastí kože. Aplikujte liečivo ekzémom (vrátane namáčania), dermatitídy (atopické, slnečné a kontaktné, ako aj seboroické), psoriáza a lupus.

Použitie lieku je zakázané pre akné, kožné lézie, plesňové a vírusové infekcie. Okrem toho krém nesmie byť používaný do 1 roka a masť - až šesť mesiacov. Liečte liečivo zvonka 1-2 krát denne a aplikujte na postihnuté oblasti kože. Trvanie liečby zvyčajne nepresahuje 25 dní.

Betametazón + kyselina salicylová

Cream Akriderm SC - droga má výrazný keratolytické efekt, znižuje zápal, odstraňuje svrbenie, zabraňuje vzniku opuchov. Použite tento nástroj na liečbu atopickej dermatitídy, psoriázy, dyshidrickej dermatitídy a ichtyózy.

Liek je kontraindikovaný pre ľudí s individuálnou neznášanlivosťou akejkoľvek zložky lieku, tuberkulózy kože, rany a poranenia, periorálnej dermatitídy a resoce. S mimoriadnou opatrnosťou sa liek používa počas tehotenstva a laktácie.

Flumethason + clioquinol

Lorinden-C - dobrý krém pre alergickú dermatitídu, má výrazný protizápalový a keratolytický účinok na pokožku. Liečivo navyše zabraňuje opuchu tkanív a zmierňuje svrbenie. Krém sa používa pri alergickej, seboroickej, kontaktnej a slnečnej dermatitíde. Okrem toho je tento liek predpísaný na liečbu ekzému, psoriázy a erytrodermy.

Aplikujte liek 2-3 krát denne, lebo prevencia lieku sa aplikuje zvonka 1-2 krát denne. Trvanie liečby - najviac 14 dní. Kontraindikácie na použitie - adolescentné akné, plesňové a vírusové ochorenia kože, periorálna dermatitída. Droga je tiež zakázaná v tehotenstve a laktácii a deťom do 10 rokov.

recenzia:

Referenčné číslo 1

Po dlhú dobu som trpel dermatitídou na tvári, zatiaľ čo žiadny doktor neposkytol presnú diagnózu. Vyrážky na koži sa objavili bez akéhokoľvek zvláštneho dôvodu, aby sa predpovedala výskyt dermatitídy, práve nefungovala.

V dôsledku toho som musel vybrať liek, ktorý dokáže zvládnuť a predchádzať dermatitíde a jej vývoju. V dôsledku toho bol zachránený Sinaflanový krém, používam ho s kurzom. Krém zabraňuje vývoju už objavených škvŕn a pomáha predchádzať vzniku nových.

Marina, 32 rokov - Jekaterinburg

Referenčné číslo 2

Mám alergickú dermatitídu, koža reaguje takmer na všetky podnety, či už jedlo alebo nápoje. To sa prejavuje odlupovaním v oblasti úst. Podľa pokynov lekára som začal používať krém Gystan-N. Pri prvej aplikácii zmizne silné začervenanie, eventuálne sa kožné častice odlupujú a koža prestane bolesť a svrbenie.

Okrem toho, spolu s použitím krému, som začal nasledovať diétu. Teraz dermatitída na dlhú dobu netrápi ma.

Igor, 28 rokov - Moskva

Recenzia №3

Dermatitída ma už od detstva strašila. Napriek všetkým pokusom vyliečiť dermatitídu sa nepríjemné ochorenie vrátilo znova a znova. Mi pomohol pimafukort krémom, pri dlhodobom používaní krému má upokojujúci účinok, koža sa stáva menej podráždená a vpredu, aby sa stala zdravšie.

Po úplnom priebehu lieku sa choroba nevracia dlho.

Masť na dermatitídu na pokožke u dospelých. Najefektívnejšie

Dermatitída - jedna z najčastejších chorôb ľudskej kože, postihuje hlavne kože rúk a tváre, má veľa typov a nepríjemných symptómov.

Na boj proti ochoreniu u dospelých ponúka farmakologický trh širokú škálu masti z dermatitídy, ktoré sa používajú lokálne na koži v mieste poškodenia.

Typy mastí z dermatitídy na koži u dospelých, ich vlastnosti

Pri liečbe príslušnej choroby sa používajú dva typy masti: hormonálne a nonhormonálne.

Tieto druhy sú od seba zásadne odlišné nielen v zložení, ale aj v účinku, ktorý uplatňujú. V tomto prípade, Nehormonálne lieky sa považujú za bezpečnejšie, aj keď nie vždy schopné zvládnuť dermatitídu.

Nehormonálne masti z dermatitídy

Nehormonálne masti sa vyznačujú prírodnejšou kompozíciou, čo vysvetľuje ich bezpečnosť pre zdravie. Okrem toho vám umožňuje dlhodobé používanie.

Avšak tu tiež spočíva nedostatok tohto druhu prostriedkov - terapia môže byť oneskorená niekoľko týždňov alebo mesiac.

Nehormonálne masti majú iné nevýhody:

 • podporovať výskyt alergických reakcií na pokožke, najmä u dospelých náchylných na alergiu;
 • sú účinné nie pre všetky typy ochorení, masti z kontaktu a alergická dermatitída nepomáhajú.

Nehormonálne masti môžu byť rozdelené do niekoľkých kategórií, z ktorých každý má vplyv na pokožku:

 • Antiseptický účinok - dezinfikované, nedovoľujú, aby baktérie prenikli cez vzniknuté vredy (Furatsilinovaya, Dermatol masť, "Levosin");
 • Protizápalové pôsobenie - zmierniť svrbenie a podráždenie, zastaviť zápalové procesy (Ichthyol, zinková masť, Finistil);
 • Regeneračná (obnoviteľná) činnosť - podporujú hojenie kože, spúšťajú prirodzené procesy regenerácie tkaniva ("Bepanten", "Radevit");
 • Hydratačné pôsobenie - obnoviť vodnú rovnováhu pokožky, čo prispieva k rýchlejšiemu zotaveniu ("Videestim", "Keratolan").

Trvanie liečby nehormonálnymi masťami stanovuje ošetrujúci lekár. Liečba prerušení sa neodporúča.

Avšak ak sú anorganické masti neúčinné počas 2 týždňov, stojí za to ich nahradiť hormonálnymi liekmi.

Hormonálne masti z dermatitídy

Hormonálne masti sú rozdelené do niekoľkých typov v závislosti od sily účinku:

 • slabé;
 • médium;
 • silný;
 • čo najsilnejší.

Pozor prosím! Lekárom sa neodporúča okamžite použiť najnovšie typy, takéto lieky sú predpísané len v ťažkých formách ochorenia.

Uvažované prostriedky majú 3 hlavné problémy, ktoré sú uvedené v tabuľke.

Zoznam nehormonálnych masti z dermatitídy

Dermatitída - zapálené sčervenanie kože vyvolané kontaktmi s alergénmi. Takáto choroba je typická nielen pre dospelých, ale aj pre deti, dokonca aj v detstve - to môže byť vyvolané množstvom symptómov.

Bepanten masť sa môže používať aj pre deti

Symptómia a stručný opis

Symptómy dermatitídy - fenomén, ktorý môže človek venovať pozornosť nie okamžite. Môžu sa stretnúť, ako naraz, a niekoľko z nich:

 • svrbenie;
 • návaly tepla;
 • vyrážka;
 • lúpanie;
 • zápal s výtokom (v akútnej forme).
 • fotodermatitis - to je prípad, keď sa objavia vyrážky po vystavení slnečnému žiareniu na pokožke;
 • Atopická dermatóza spôsobená potravinovými alergénmi alebo zo životného prostredia;
 • kontaktná forma je tvorená priamym kontaktom s podnetom, trením proti tkanivu;
 • Seborrheic spôsobuje nadmernú sekréciu kožného mazu, reprodukciu kožných húb.

Dermatitída sa vyskytuje v každom veku. Výber topických činidiel pri liečbe dermatitídy je založený na prechode od slabších, bez hormónov k silnejším liekom. V závislosti od štádia a priebehu choroby sa hormonálne masti vyberú na dermatitídu alebo naopak. Ak sa ochorenie prejaví v akútnej forme, silné lieky (hormonálne) sú predpísané už na začiatku liečby. V iných prípadoch je možné vykonať nehormonálne masti a krémy.

Fotodermatitída je spôsobená slnečným žiarením

Masť alebo smotana?

Masť sa používa hlavne na poškodenie škrabancov, má číru farbu a mastnú textúru, pomalú absorpciu. Krém má ľahkú štruktúru, rýchlo sa vstrebáva, ale po sušení môže dôjsť k olupovaniu. Dĺžka účinku je poskytovaná aplikáciou lokálnych terapeutických činidiel. Výsledok závisí od antihistaminík a sedatív, ktoré majú antipruritický a protizápalový účinok.

V modernej lekárskej praxi existuje obrovská škála všetkých druhov krémov, gélov, masti na odstránenie takého nepríjemného problému, ktorý dnes čelia dospelí aj deti.

Nezabúdajte však, že liečba vonkajšieho prejavu choroby nie je všeliekom. Pokiaľ nie je zistená skutočná príčina a nie sú zistené vhodné terapeutické opatrenia, môžu sa opäť vyskytnúť vyrážky. Čo robiť:

 • absorpcia dostatočného množstva vody pomôže rýchlejšie zvládnuť dermatitídu;
 • sorbenty, typom bieleho uhlia, atoxylom alebo aktívnym uhlím - nebudú nadbytočné;
 • užite antihistaminikum;
 • odstránenie kontaktov s patogénmi - povinné;
 • hypoalergénna diéta.

Rozdiely medzi hormonálnymi a nehormonálnymi masťami sú dôležitým aspektom, na ktorý je potrebné venovať pozornosť.

 1. Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou. Hlavnou výhodou aplikácie je, že môže byť dlhodobo používaný, a to ako pre dospelých, tak pre deti bez poškodenia zdravia. Nemajú vplyv na hormonálnu rovnováhu tela. Nevýhodou je, že pri veľmi dlhodobom používaní môžu spôsobiť alergie a účinok bude úplne chýbať.
 2. Hormonálna masť. Priraďte k akútnemu prejavu dermatitídy, keď liečba nehormonálnymi prostriedkami nefunguje. Sú rozdelené podľa typu akcie do štyroch typov: od slabých až po najsilnejšie. V prvých dvoch typoch liečby je proces pomerne pomalý, ale riziko vedľajších účinkov je veľmi nízke. Účinok je krátkodobý, aj keď rýchly, keď sa organizmus stáva závislým na lieku. Majú negatívny vplyv na všetky systémy orgánov. A existuje takzvaný abstinenčný syndróm. Drogy nemožno náhle prevrátiť.

Naftaderm - masť bez hormónov

Všeobecné odporúčania pre použitie nehormonálnych masti

Nehormonálnu krém dermatitída, rovnako ako formulácia pre tablety, liek, ktorého príjem je bez súhlasu lekára nemôže poskytnúť len efekt, ale aj skomplikovať situáciu.

 1. Začnite liečiť najslabšími prostriedkami, v prípade potreby hladko prejdite na agresívne prípravky.
 2. Masť sa aplikuje ľahko na čistý, suchý povrch pokožky dvakrát až trikrát denne.
 3. Masti netrnú do kože, ale čakajú na úplnú absorpciu.
 4. Ak sú lézie na pokožke hlavy, odporúča sa použiť pleťové mlieko alebo tampón s podobným zložením.
 5. Ak sa zrazu začne rozvinúť dermatitída, musíte liečbu zrušiť a poradiť s lekárom.

Hormonálne masti obsahujú glukokortikosteroidy - hormóny, ktoré produkujú nadobličkové žľazy. Účinnosť týchto liekov sa dosahuje prostredníctvom vplyvu na výmenu bielkovín a sacharidov. Predpísané sú, ak hormón kortizón nie je dostatočne produkovaný v tele, čo vyvoláva neschopnosť zvládnuť zápalový proces.

Radevit - nehormonálna masť mierneho účinku

Detské masti z dermatitídy bez hormónov

Príčiny detskej dermatitídy sú nasledovné:

 • potravinové alergény;
 • predčasná náhrada plienky, nevhodná hygiena pokožky dieťaťa;
 • syntetické odevy, posteľná bielizeň, nevhodná detská kozmetika;
 • lieky;
 • plynný vzduch;
 • infekčné choroby;
 • tesné otáčanie.

Na liečbu detskej dermatitídy stačí použiť masti a prášok bez hormónov. Pri výbere liekov uprednostňujú antihistaminické antiseptiká. Tu sú niektoré z nich:

 1. Bepanten a jeho analógov. Môže sa používať od narodenia.
 2. Koža a Radevit.
 3. Naftaderm.
 4. Desitín nepredpokladá liečbu infikovaných oblastí pokožky.
 5. Timogénový krém alebo Sudocream.
 6. Zinková masť.
 7. Gystan - masť na báze prírodných bylín. Má protizápalový účinok.
 8. Exodermil je predpísaný na sekundárnu infekciu.
 9. Epidel sa má používať s mimoriadnou opatrnosťou. Počas používania sa vyhýbajte pôsobeniu ultrafialového žiarenia. Jedna z zložiek lieku môže spôsobiť vznik rakovinového nádoru.
 10. Vundehil je ďalší prípravok založený na prírodných extraktoch. Hemostatický, hojivý, baktericídny liek.

Exodermil pomáha pri sekundárnej infekcii

Masti a krémy s kortikoidmi deťom sú nebezpečné, pretože prenikajú cez kožu do krvi, môže spôsobiť v priebehu doby, nadobličiek alebo rozvoj Cushingovho syndrómu.

Hormonálne masti sa používajú v zriedkavých prípadoch, keď je dermatitída v zanedbanej forme. Zvlášť zriedkavo predpisované lieky s kortikosteroidmi pre deti a u dospelých pre pleť tváre, pretože riziko stenčenia pokožky je skvelé. A tiež non-hormonálny krém z dermatitídy môžete urobiť sami. Niekedy, keď je použitie liekov z akéhokoľvek dôvodu nemožné, môžete použiť ľudové lieky, ktoré ste včas konzultovali s dermatológiou.

 1. Na liečbu dermatitídy na rukách vhodného nástroja: niekoľko kvapiek acetátu retinolu v roztoku oleja (môžete kúpiť v lekárni) zmiešané s detským krémom.
 2. Zmiešajte kvety mladiny, celandín (vrchol a koreň), nechtíka s propolisom a rastlinným olejom. Zmes dôkladne premiešajte, až kým sa nedosiahne homogénna hmota. Uchovávajte na tmavom, suchom a chladnom mieste.
 3. Zmiešajte prášok vo farbive s vazelínou. Použite s prerušeniami na štyri dni.

Dermatitída na tvári

Dermatitída - zapálené kožné vyrážky sprevádzané svrbením a odlupovaním. Miesto na tele je iné. Ale najviac nepríjemné miesto jeho ospravedlnenia je človek. Po prvé, samozrejme, chcem sa ho zbaviť čo najskôr. Nehormonálne masti spôsobené dermatitídou na tvári sa nezhodujú, pretože to je nemožné. Používajú sa v systéme s inými liekmi zameranými na celkové zlepšenie organizmu. Predstavuje tieto masti:

 • cap kože;
 • Radevit;
 • aysida;
 • videstim
 • krém s ochranou pred vystavením slnečnému žiareniu.

Kožný uzáver - prípravky na dermatitídu na tvári

Krémy na nehormonálnu dermatitídu

Zoznam krémov a masti, ktoré neobsahujú hormóny, je jednoducho obrovský - pod nimi sa môžete zoznámiť s najobľúbenejšími z nich a vybrať si niečo vhodné pre váš konkrétny prípad.

cap kože. Je určený na odstránenie nepríjemných symptómov kožných ochorení vrátane dermatitídy. Liečivo je široké spektrum účinku. Forma uvoľňovania nie je len v krému, ale aj v aerosóle, šampóne. Vyrába sa v Španielsku.

Actovegin - krém bez zápachu. Podporuje urýchlenie regeneračného procesu, aktivuje metabolické procesy v tkanivách, zlepšuje krvný obeh.

Zinocap je protizápalový, antibakteriálny prostriedok miestnej činnosti.

Desitín je masťový dermatoprotektor, ktorý sa používa na zápaly a podráždenie kože. Zabraňuje vzniku vyrážky plienky.

Eplan má hojenie rán, baktericídny účinok. Vytvára takzvanú ochrannú fóliu, ktorá trvá 8 hodín.

Liek Bepanten je určený na liečbu dermatitídy u dojčiat a tiež na liečenie rany na bradavkách u dojčiacich matiek.

Naftaderm je protizápalový, protizápalový prostriedok.

Gystan chráni pokožku pred baktériami

Gystan je lokálne antihistaminikum. Vytvára film na koži, ktorý prenáša vzduch a zabraňuje prenikaniu baktérií a alergénov.

Aisida - nová generácia kozmetiky, ktorá má vplyv na imunitný systém, je tiež antiseptikom.

Radevit zvyšuje ochrannú funkciu pokožky, eliminuje keratinizáciu.

Fenistil je indikovaný na svrbenie dermatóz rôznych typov, popáleniny.

La Cree - kozmetický produkt, ktorý regeneruje pokožku, je určený na použitie v každom veku.

Pantaflamarín je indikovaný na atopickú dermatitídu, rýchlo sa odstraňuje svrbenie a opuch.

Timogen - krémový imunostimulačný protizápalový účinok. Je indikovaný na liečbu rôznych dermálnych erupcií.

Zinkovo ​​mast pre dermatitídu je najuniverzálnejší a najbezpečnejší prostriedok. V dôsledku absencie toxických prísad sú vedľajšie účinky minimalizované. Masť širokého spektra účinku.

Solkoseryl je výživný stimulant. Droga bola vytvorená na základe kresby z krvi mladých teliat. Dezinfekčný prostriedok nemá žiadny účinok, preto by sa mal aplikovať po antiseptickom ošetrení.

Videstim má vo svojom zložení retinol, ktorý urýchľuje hojenie a regeneráciu. Je indikovaný na urýchlenie a hojenie s kožnými vyrážkami sprevádzanými suchosťou, peelingom, zápalom.

Losterin - liek na denné použitie s dermatitídou, čo spôsobuje suchú pokožku. Môže byť použitý v spojení s hormonálnymi vonkajšími látkami.

Protopic je selektívny inhibítor zlúčenín zápalových mediátorov. Zorka stimuluje regeneráciu tkanív, vyživuje a hydratuje.

Losterin sa môže používať každý deň

Keď sú predpísané hormonálne masti

Hormonálne masti s atopickou a seboroickou dermatitídou sú predpísané bez zbytočného odkladu. Používajú sa v určitej postupnosti av kombinácii s inými liekmi v systéme. Dlhodobé používanie týchto látok vedie k stabilnej expanzii nádob. Takéto lieky poskytujú pomerne rýchly účinok pri akútnych prejavoch vyrážky, čo odstraňuje najbolestivejšie príznaky. Na základe závažnosti dermatitídy sa môžu používať kortikosteroidy:

 • lokálne;
 • (v kompozícii sú okrem hormónov zahrnuté aj antibiotiká)

Druhý typ je jemný účinok s nižším obsahom hormónu. Zoznam hormonálnych liekov:

 • Mometazón glukokortikosteroid je syntetický. Má antihistaminikum, antipruritický, protizápalový účinok.
 • Dermoveyt. Znížením tvorby kolagénu v pokožke nemá špecifický antibakteriálny a antialergický účinok.
 • Tridermový kortikosteroid s lokálnym antibiotikom. Ukazuje antibakteriálne, protiplesňové pôsobenie, odstraňuje opuch.
 • Pimafukort. Je to indikované pre dermatózy komplikované sekundárnou alebo hubovou infekciou, vipsogal určený na liečbu psoriázy, má všeobecný terapeutický účinok na pokožku.
 • Aurobin. Je uvedené v ochorenie slizníc v anorektálny oblasti a pokožku celého tela - antipruritika, anestetiká, protizápalové činidlo, lorindel vybitá alergické dermatózy s keratínovú kôry.
 • Tselestoderm. Priradenie na odstránenie príznakov dermatitídy kože citlivej na kortikosteroidy je fukicort indikovaný na zápalovú dermatitídu spôsobenú baktériami citlivými na kyselinu fusidovú.
 • Lokoid, lipocream. Po dlhú dobu si zachováva pozitívny výsledok po zastavení, ftorokort - vazokonstrikčné protizápalové, anti-histamínu akcii - na odpovediach pacientov tolerovali skôr to nie je zlé.
 • Betametazónvalerát. Decongestants, protisvrbivé liek má nízku nasiakavosť v koži, čo znižuje riziko vedľajších účinkov, znižuje pulkortolon kapiláry prestupu, znižuje opuchy, svrbenie, zápal.
 • Diflukortolon. Znižuje počet lymfocytov a eozinofilov - u detí sa používa pod prísnym dohľadom lekára, nie viac ako päť dní.
 • Diprosalik. Je určený na liečbu dermatitídy na pokožke hlavy a iných častí tela, dezinfekcie a keratolytov.

Hormonálne masti by mali byť v prísnom poradí predpísané na použitie len lekárom. Hormonálne masti na liečbu dermatitídy na tvári sú uvedené v krátkom kurze s následným zrušením. Výhodou je vysoká účinnosť, mínus možné hyperpigmentácia, preťahovanie kože, ako aj jej smrť. Môže tiež spôsobiť akné.

Avšak hormonálne masti novej generácie sú navrhnuté s minimálnym rizikom vedľajších účinkov a sú určené na dlhodobé používanie.

Aurobin zmierňuje podráždenie v rektálnej zóne

Kontraindikácie používania masti s hormónmi

Ak sa masť s hormonálnym zložením správne vyberie a zvolí sa správne dávkovanie, liečba je úspešná a bez komplikácií a rýchlo dosiahne stanovený cieľ. Existuje však množstvo ochorení, pri ktorých je absolútne nemožné používať tento druh drog:

 • akné;
 • plesňové infekcie;
 • herpes, ovčie kiahne, šindle;
 • svrab;
 • pohlavné choroby;
 • tuberkulóza;
 • plienkovú dermatitídu u dojčiat.

Najdôležitejšou vecou nie je zabudnúť, že len odstránením hlavného problému môžete zabudnúť na dermatitídu raz a navždy.

Masť na dermatitídu

Na liečbu dermatitídy lekári často predpisujú lieky vo forme masti alebo krému na topické použitie. Majú pomerne rýchly pozitívny účinok, rýchlo uvoľňujú zápal a odstraňujú bolestivé príznaky. Ďalej sa zváži klasifikácia masti na liečenie dermatitídy. Zistili sme, aké nástroje sú najlepšie používané na liečbu rôznych video dermatitídy.

Pred začatím liečby mastiami zistite, aké sú kožné dermatitídy.

Nehormonálne masti a krémy

Tento typ liekov je založený na účinku vitamínov, prírodných zložiek. Majú vysokú liečivú schopnosť, obnovujú pokožku. Sú tiež používané na liečenie skorých štádiách atopickej, seboroickej, kontakt, kožné, orálny, kŕčové, alergickej dermatitídy.

Dôležité! Hlavnou výhodou nehormonálnych masti, krémov, je nadmerná aktivita pri liečbe rôznych typov dermatitídy s miernou formou. Telo si zvykne na také masti. Zlepšujú metabolické procesy v tele, obnovujú elasticitu pokožky.

Masť alebo nehormonálny krém má tiež niekoľko nevýhod. Najzákladnejšou z nich je neúčinnosť liečby v závažnej forme dermatitídy (atopická, ústna, kontaktná). Ak používate tieto masti a krémy, môžete vyvinúť alergiu na tieto lieky vo forme vyrážok a netolerovateľného svrbenia.

Nezabudnite si prečítať pokyny pre lieky, ktoré budete používať. Buď sa poraďte s odborníkom na výber masti alebo krému na rýchlu liečbu dermatitídy. Nižšie nájdete niekoľko typov nehormonálnych masti.

"Bepanten"

Vyrába sa vo forme rúrky so smotanou alebo masťou. Účinná pri atopickej dermatitíde u novorodencov. Používa sa ako prostriedok na rýchle hojenie popálenín, poranení, trhlín, alergických vyrážok, vyrážky na pankreasu a plienky. Hlavná látka - vitamín B5, ktorý prispieva k rýchlemu zotaveniu procesov v tele. Neodporúča sa na precitlivenosť.

"Protopic"

Produkt: masť v plastovej kartónovej krabici. Hlavnou aktívnou zložkou je takrolimus monohydrát. Poskytuje rýchle zotavenie pokožky. Masť je celkom účinná pri liečbe rôznych typov dermatitídy. Má nasledujúce kontraindikácie: doba nosenia dieťaťa, dojčenie, deti do 16 rokov, vysoká citlivosť pokožky.

"Losterin"

Krém, ktorý sa používa pri komplexnej liečbe atopickej a seboroickej dermatitídy. Prideľte na preventívne účely nadmerné suché ruky. Hlavnou zložkou je naftalén. Má baktericídny, redukujúci účinok. Má obmedzenia príjmu so silnou citlivosťou.

"Fenistil"

Krém na alergie. Má rýchly antihistaminový účinok. Liečivo je dimetinden. Blokuje vývoj alergických receptorov, odstraňuje opuch. Používa sa na preventívne účely na ochranu pred alergiami, ekzémami, atopickou, alergickou, seboroickou dermatitídou. Liek by sa nemal užívať s glaukómom, bronchiálnou astmou po treťom mesiaci tehotenstva, s dojčením a vo veku dieťaťa na 1 mesiac.

"Zinková masť"

Lacná, ale účinná masť. Má efekt sušenia. Aktívne sa používa pri liečbe ekzému, dermatitídy rôznych foriem, popálenín, vírusových infekčných ochorení. Liek by sa nemal užívať s hnisavými procesmi na koži a alergickými reakciami.

"Eplan"

Je k dispozícii ako masť a roztok. Účinná látka glykofán má baktericídny, analgetický účinok na hojenie rán. Rozsah pôsobnosti: Rôzne druhy ekzémov, lupienky, dermatitídy, popáleniny rôzneho stupňa, herpes, papillomavírus nákazu, ochrana pred škodlivými chemikáliami, alergickými prejavmi. Hlavnou kontraindikáciou je individuálna intolerancia.

Lieky hormonálneho typu

Patria sem kortikosteroidy. Obsahujú hormóny nadobličkovej kôry zvierat. Hlavný účel hormonálnych liekov: liečba atopickej, seboroickej, alergickej, kontaktnej dermatitídy. A tiež liečba psoriázy, ekzému, lupusu, neurodermatitídy a lišajníkov.

Výhody a nevýhody hormonálnych liekov

Výhody. Pod vplyvom hormónov sa zastaví aj dlhodobé ochorenie. A príde relatívne zotavenie. Tieto hormóny významne aktivujú metabolické procesy väčšiny orgánov v ľudskom tele.

Nevýhody. Samoliečenie s týmito liekmi spôsobí väčšie poškodenie zdravia ako dobrému. Používanie hormonálnej masti a krémy majú svoje dôsledky (akné, hyperpigmentácie, bakteriálnych alebo plesňových infekcií), takže s predchádzajúcim použitie musí byť starostlivo študovať zloženie lieku, možné vedľajších účinkov, a potom urobiť rozhodnutie o žiadosti. Najbežnejšie hormonálne lieky sú uvedené nižšie.

"Akriderm"

Nadmerne aktívny masťový hormonálny typ. Zložka betamethason má anestetický, antihistaminový účinok. Je dostupný ako topický krém. Použitie sa odporúča pri závažných formách dermatitídy, psoriázy, ekzému, svrbenia kože. Hlavné kontraindikácie: tuberkulóza, syfilis, ovčie kiahne, herpes vírus. Tiež kontraindikované u gravidných alebo dojčiacich žien detí mladších ako 1 rok.

"Beloderm"

Liečivo so silným hormonálnym účinkom ako hlavná látka s betametazónom. Používa sa na liečbu atopickej, kontaktnej, kŕčovej, seboroickej dermatitídy. A tiež rôzne typy ekzému, psoriázy, lupusu, alergických kožných vyrážok. Liek sa neodporúča na perorálnu dermatitídu, ružovú lišku, precitlivenosť, infekčné kožné ochorenia.

"Hydrokortison"

Hlavnou zložkou masti je hydrokortizón - slabý účinok hormónu. Účinne obnovuje, uzdravuje pokožku. Indikácie na použitie: seborrická, atopická, alergická dermatitída. Tiež anogenitálne svrbenie, dermatóza, psoriáza, neurodermatitída, erytrodermia. Neodporúča sa užívať liek na hypertenziu, epilepsiu, vredy, cukrovku, osteoporózu, mykózu, poškodenie funkcie obličiek. Neodporúča sa pre deti mladšie ako 1 rok.

"Dermoveyt"

Vyrába sa vo forme masti a krému. Hormonálna príprava silného účinku. Hlavnou látkou je klobetasol. Má protizápalový účinok. Stupeň aplikácie: liečba mokrého ekzému, rôzne druhy dermatitídy, psoriázy, lupus, červené lišajníky. Kontraindikácie: perorálna dermatitída, onkológia, pruritus, precitlivenosť, rôzne mykózy, obdobie dojčenia.

"Elokim"

Krém s kortizonom pre rýchle zotavenie, svrbenie a anestéziu. Používa sa na liečbu rôznych druhov dermatóz, atopickej dermatitídy, ekzému, psoriázy. Neodporúča sa pri vysokej citlivosti na zložky lieku, deti do 2 rokov.

Masti a krémy kombinovaného typu

Liečivá s antibakteriálnym účinkom a trojzložkové analógy vystupujú. Pri dlhodobej liečbe dermatitídy bez pozitívnej dynamiky sa používajú masti obsahujúce antibiotikum.

Masti alebo krémy zložené z troch zložiek zahŕňajú hormón glukokortikosteroidnej skupiny, antibiotikum, antifungálnu zložku. Takéto masti sú účinne liečené dermatitídou komplikovanou hubami alebo inými infekciami. Aplikujte liek na tenkú vrstvu a aplikujte len na určité obdobie uvedené v návode. Pred použitím konzultujte s dermatológa.

Fusiderm V

Kvalitatívny prípravok kombinovaného typu. Obsahuje hormón betametazón a kyselinu fusidovú, ktorý poskytuje antibakteriálny účinok. Výhodou fusidermu je, že aktívne komponenty spolupracujú. Poskytuje rýchle hojenie rán a obnovu kože pri dermatitíde. Používajte počas tehotenstva, dojčenia - len so súhlasom lekára.

"Trider"

Trojfaktorová masť obsahujúca betametazón, gentamycín, klotrimazol. Aplikovať na komplikované formy dermatitídy, neurodermatitídy, dermatomykózy. Neodporúča sa používať liek na syfilis, kiahne, herpes. Nepoužívať u detí mladších ako 2 roky alebo s precitlivenosťou.

Fleming masť

Homeopatický prípravok založený na troch zložkách rastliny. Používa sa na liečbu alergickej dermatitídy, rinitídy, vonkajších hemoroidov. Kalendula, rastliny čarodejníc, Esculus majú protizápalový antipruritický regeneračný účinok na léziu. Tento liek nie je zakázaný počas tehotenstva a laktácie. Nepoužívajte pri individuálnej intolerancii.

V tejto záležitosti Elena Malysheva a E.S. Snarska (lekár lekárskych vied) hovorí o príčinách atopickej dermatitídy a spôsoboch jej liečby.

Dôležité! Pri výbere masti alebo krému na liečbu dermatitídy stojí za to venovať pozornosť druhu choroby. Je potrebné vybrať lieky systémovej akcie, ktoré budú aktívne bojovať so všetkými patogénmi choroby!

Lacné náhrady za drahé masti a krémy

Veľký výber masti, krémy na liečbu dermatitídy vám umožňuje vybrať účinný a kvalitný liek. Ale väčšina týchto liekov je veľmi drahá, takže nižšie uvedená tabuľka zobrazuje hlavné lacné analógy.

Vlastnosti liečby mastimi a krémami u detí

Pri liečbe rôznych foriem dermatitídy u detí je potrebné dostať odporúčanie lekára a dodržiavať pravidlá používania liekov. Masť hormonálneho typu pre deti sa predpisuje mimoriadne opatrne, pretože môžu poškodiť rastúce telo.

Deti majú tiež dermatitídu. Ak chcete pochopiť, aký druh dermatitídy u vášho dieťaťa, tento článok vám pomôže.

Najlepšie je použiť masti s nízkym účinkom, ktoré nebudú prinášať ďalšie nežiaduce vedľajšie účinky. Tieto lieky zahŕňajú: "Afloderm", "Lokoid", "Cynocort". Odporúčame formu uvoľňovania týchto liekov vo forme krému alebo krému, ktorý nepreniká do tela (na vonkajšie použitie).

Dr. Komarovský podrobne popisuje liečbu alergickej dermatitídy, ako aj použitie hormonálnych masti u detí.

Liečba ľudovými prostriedkami

Liečba dermatitídy s ľudskými prostriedkami v kombinácii s komplexnou terapiou môže priniesť pozitívny účinok a rýchle zotavenie postihnutej oblasti kože. Liečivé odvar na báze prírodných bylín prispieva k odstráneniu alergií, hojeniu rán a trhlín. Nižšie uvedený zoznam obsahuje naj neutrálnejšie recepty na boj proti dermatitíde.

 • Tinktura heřmánku. Zmierňuje alergické prejavy, upokojuje svrbenie, má protizápalový účinok. Heřmánek kvety by mali byť nalievané s vriacou vodou, trvať na 10 hodín. Ak je vývar dostatočne infúziou, musí sa zbaviť nepotrebných nečistôt. Pripravená tinktúra sa môže použiť na umývanie lézií, rovnako ako pridať do vody pred kúpaním.
 • Odvar na báze dubovej kôry. Spustite mladú kôru vodou, priveďte do varu, držte oheň asi 40 minút. Po filtrovaní výsledného vývaru a aplikovať na utieranie, kúpanie.
 • Vývar na břízy. Štyri polievkové lyžice brezovej obličky nalijeme 1 liter vriacej vody, trváme na vývar 6-8 hodín. Získaná tinktúra sa môže použiť ako prostriedok na otieranie postihnutých oblastí pokožky a taktiež pridať odvar do vody určenej na kúpanie.
 • Prijatie ovsených vaní. Čistý ovos do varu a kaše. Stlačte všetok vytvorený hlien a potom pridajte zmes do kúpeľa tesne pred kúpaním. Táto metóda pomáha odstrániť aktívne vyrážky atopickej dermatitídy.
 • Tekvicové džúsy a pleťové vody. Potrebujete vyrobiť šťavu z buničiny tekvica a potom aplikovať na postihnuté časti tela. Môžete tiež dať kusy tekvice vo forme pleťových vody. Ak sa použije táto metóda, v mieste lézie sa rýchlo odstráni zápal a svrbenie kože.

Dôležité!Pred použitím ľubovoľného spôsobu ľudskej liečby by sa malo skontrolovať, či existuje alergia na zložky predpisu, ako aj kompatibilita s terapeutickými liekmi komplexnej liečby.

Otázka a odpoveď

Aký je rozdiel medzi masťou a krémom?

Prípravok vo forme masti má účinnú látku a ďalšou zložkou kompozície je tuk bez pridania vody. Masť sa rýchlo vstrebáva, dostáva do krvi a má systémovú aplikáciu na mnohých orgánoch tela.

Krém na rozdiel od masti má ľahšiu zložku vo forme emulzie. Ľahko sa zachováva na koži a má lokálny účinok na telo. Zostáva na povrchu kože a nenecháva za sebou charakteristickú stopu.

Čo sú škodlivé hormonálne masti?

Lieky tejto skupiny s dlhodobým používaním nepriaznivo ovplyvňujú osobu a jeho telo. Sú návykové, masť prestane fungovať a ochorenie sa začína postupovať čoraz viac. Atrofia kože je pozorované, s rozvojom glaukómu očné choroby, krvácanie pod kožu, nadmerné pigmentáciu, zlé hojenie rán, abnormálny rast vlasov v mieste aplikácie, pomalým tempom celkového rastu.

Hormonálne masti môžu nielen pomôcť, ale aj poškodiť zdravie. V tomto článku nájdete všetky vedľajšie účinky z používania týchto masti.

Dermatitída je mimoriadne komplexná choroba s pretrvávajúcimi relapsmi. Preto sa chcete zbaviť tejto choroby, použite kvalitné, účinné prípravky komplexnej aplikácie. Pred kúpou lieku sa poraďte so špecialistom.