Hlavná

Dermatitída

Účinné masti na liečbu dermatitídy u dospelých na tvári

Choroby, ktoré postihujú kožu, majú celkom podobné príznaky. Preto je veľmi ťažké diagnostikovať pacienta na správnu liečbu. V mnohých prípadoch zápasia s problémom s masťami, pretože majú lokálny účinok na telo.

Pri dermatitíde sa tiež odporúča používať masti, ktoré neumožňujú rýchly vývoj ochorenia a ovplyvňujú nové oblasti pokožky. Pozrime sa na všetky znaky tejto pomerne rozšírenej choroby, spôsobov diagnostiky, znázornenej symptomatológie a určenej liečby.

Čo je dermatitída?

dermatitída - zápalový proces kože, ktorý sa môže vyskytnúť v dôsledku biologických, mechanických alebo fyzikálnych účinkov prostredia. Choroba má pomerne živú symptomatológiu, ktorá prináša veľa nepohodlia: svrbenie, pálenie, začervenanie a tak ďalej. Závažnosť a typ ochorenia určuje stupeň prejavu symptomatológie.

Každý zápalový proces má systémový nepriaznivý účinok na telo. Treba poznamenať, že zápalový proces kože sa môže vyvinúť z rôznych dôvodov. To je dôvod, prečo sa objavila kožná reakcia, je označením, na ktorom sa klasifikácia vykonáva.

Existuje nasledujúca dermatitída:

 1. kontakt - sa vyvíja priamym fyzickým podráždením pokožky. Iný účinok môže spôsobiť alergickú reakciu: trenie, tlak, výskyt statického prúdu, vystavenie účinkom alkalických látok, kyselinám alebo jedovatým rastlinám. Aspoň raz v živote sa mnohí ľudia stretli s určitým typom zápalového procesu. Táto skupina môže zahŕňať aj omrzliny, popáleniny, trenie, vyrážky, ktoré vznikajú z pracieho prostriedku atď. V tomto prípade oblasť kožných lézií zodpovedá oblasti dotyku s podnetom, symptomatológia sa objavuje takmer okamžite po expozícii.
 2. V samostatnej skupine možno pripísať prípady, keď je reakcia organizmu spojená s alergiou na určité látky. Symptomatické v tomto prípade nie sú okamžite zjavné, ale po chvíli. Existujú prípady, keď sa alergia prejavuje týždeň po kontakte s látkou. V tomto prípade oblasť lézie môže byť výrazne väčšia ako oblasť kože, ktorá bola v priamom kontakte s látkou. Symptomatológia môže priniesť celkom veľa nepríjemných pocitov, v niektorých prípadoch je nevyhnutná hospitalizácia.
 3. V prípade seboroickej dermatitídy Problém sa prejavuje v oblasti najväčšej akumulácie mazových žliaz. Príkladom je skalp, niektoré oblasti tváre. Často je počiatočnou fázou dermatitídy na hlave hojné uvoľňovanie lupín. Príčinou problému je v tomto prípade výskyt huby, ktorá je na povrchu kože mnohých ľudí. Z určitých dôvodov sa huba začína množiť s dostatočne vysokou rýchlosťou.
 4. Atopická dermatitída možno nazvať pomerne závažnou chronickou chorobou, ktorou je alergická reakcia na určité látky. V tomto prípade sa príznaky môžu prejaviť priamym kontaktom alebo penetráciou látky cez tráviaci systém. Zvyčajne je ochorenie diagnostikované už v ranom veku a je úplne vyliečené pred dospelosťou.
 5. Suchá dermatitída sa prejavuje pomerne často u jedincov, ktorí majú citlivú pleť alebo problémy s metabolizmom vody a soli. Nedávno sa s touto formou ochorenia stretávame s rastúcim počtom ľudí. Svrbivá forma manifestácie ochorenia je charakterizovaná skutočnosťou, že podráždenie nervových zakončení sa prejavuje silnou bolesťou a sčervenaním. Problém sa šíri po celom tele, ale môže byť lokalizovaný iba v určitých oblastiach.
 6. Infekcia tela tým, že dostane patogén do rany. Táto forma ochorenia je celkom nebezpečná, pretože existuje možnosť šírenia vírusu v tele.

Každá forma zvažovaného zápalového procesu má svoje vlastné zvláštnosti. Niektoré z nich však zjednocujú všetky spoločné skupiny.

Symptómy dermatitídy

Existujú tri hlavné formy vývoja tejto choroby:

 1. akútna - jasný prejav zápalového procesu, charakteristický svrbenie, tvorba vezikúl, ktoré sa postupne plnia tekutinou.
 2. subakútnej - je v akútnom štádiu nedostal správnu liečbu, potom začne tvorba kôry a odlupujúce kožné váhy.
 3. Tretia forma je chronická. Na jeho začiatku dochádza k výraznému zhrubnutiu kože, ako aj k zafarbeniu.

Na fotografii dermatitídy u dospelých je možné vidieť stupeň poškodenia miest tváre.

Šokujúce štatistiky - zistili, že viac ako 74% kožných ochorení - príznak infekcie parazitmi (Ascarid, Giardia, Toksokara). Worms spôsobujú obrovské škody na tele a náš imunitný systém je prvý, kto trpí, čo musí chrániť telo pred rôznymi chorobami. E. Malysheva zdieľa tajomstvo, ako rýchlo sa ich zbaviť a očistiť ich kožu stačí. Čítajte viac »

liečba

Aby sa vylúčila možnosť komplikácií a prechod choroby do chronického štádia, účinná liečba by sa mala vykonať včas. Spravidla platí, komplexnú liečbu, závisí od formy ochorenia a stupňa prejavu.

Príkladom je prípad alergickej dermatitídy, keď sa symptómy prejavujú v dôsledku kontaktu s určitými látkami. Problémy môžete vyriešiť iba vtedy, ak dodržiavate určitú diétu.

Aby sa znížil prejav symptómov, mali by ste venovať pozornosť možnosti použitia rôznych druhov mastí. Sú rozdelené do niekoľkých skupín. Správna voľba masti závisí od toho, ako dlho trvá liečba.

Hormonálne masti

Samostatná skupina zahŕňa masti, ktoré obsahujú glukokortikosteroidné hormóny. V tomto prípade sú masti tejto skupiny predpísané len ako posledná možnosť, pretože tieto lieky majú komplexný účinok na telo.

Kontraindikácie sú nasledovné:

 1. Nemožno ju použiť počas tehotenstva.
 2. Nepoužívajte v čase dojčenia.
 3. S hormonálnym posunom je tiež zakázané používať drogy z tejto skupiny.

Nehormonálne masti

Masti nehormonálneho typu majú lokálny účinok na ľudské telo. Ich účinnosť je o niečo nižšia, než tie, ktoré patria do hormonálnej skupiny, ale nedostatok veľkého množstva vedľajších účinkov robí masť v niektorých prípadoch nenahraditeľnou.

Masť pre atopickú dermatitídu

Masť pre seboroickú dermatitídu

Ako bolo uvedené vyššie, seboroická dermatitída je reprezentovaná výrazným zvýšením počtu húb na povrchu kože. Tento proces sa môže vyskytnúť v dôsledku určitých metabolických porúch, oslabenia imunitného systému.

Najpopulárnejšie mastí v danom prípade sú:

 1. Koncentrácia serno-salicylovej masti 5% pomáha v prípade suchej dermatitídy. V prípade, že sa na povrchu hlavy vyskytne alergická reakcia, masť sa aplikuje 3 hodiny pred umytím vlasov.
 2. Naftalénová masť s koncentráciou 2%. Vlastnosti zloženia liečiva určujú významné zvýšenie hladiny aminokyselín, čo vedie k zrýchleniu metabolizmu.
 3. Zinok alebo ichtyolová masť. Posledná uvedená látka je silná antiseptická látka.
 4. Mikoket. Predpísaná je v prípade vážneho svrbenia.
 5. Hormonálne prípravky.

Viac informácií o seboroickej dermatitíde na hlave a jej liečbe nájdete na našej webovej stránke.

Masti pre alergickú dermatitídu

Pri alergickej reakcii sa môžu použiť nasledujúce lieky:

 1. Prostriedky protizápalového účinku. Tieto lieky môžu odstrániť svrbenie kvôli prítomnosti kortikosteroidov.
 2. Hydratačné krémy a masti. Alergická reakcia sa v mnohých prípadoch prejavuje suchosť a desquamation.
 3. Antipruritická masť sa zvyčajne skladá z antihistaminických zložiek. Sú vhodné na odstránenie svrbenia a vyrážky.
 4. Sušený krém.

Pri alergickej dermatitíde je dosť je dôležité dodržiavať diétu. Zvlášť je potrebné venovať pozornosť látkam, ktoré spôsobili zápal pokožky. Alergická forma ochorenia môže spôsobiť vážne komplikácie. Preto by ste mali v niektorých prípadoch navštíviť lekára.

Masť pre periorálnu dermatitídu

Pri zvažovanej chorobe je predpísaná nasledujúca liečba:

 1. Antihistaminiká.
 2. Antibiotiká umožňujú vylúčiť možnosť komplikácie zápalového procesu.
 3. Efektívne v tomto prípade je krém Epidel. Použitie tejto masti je možné len v prípade vymenovania lekára.

Uvedené body by sa mali brať do úvahy pri zvažovaní toho, ako znížiť prejavy príznakov v prípade výskytu periorálnej dermatitídy.

Masti z kontaktnej dermatitídy

Kontaktná dermatitída je jeden z najbežnejších zápalových procesov. Preto bolo vytvorených celkom veľa rôznych masti, ktoré môžu pomôcť v prípade kontaktnej dermatitídy.

Medzi najobľúbenejšie masti patrí:

 1. Slabá akcia: hydrokortizón.
 2. Stredná sila: dermatitída, ultralan, deperzonol.
 3. Silné prípravky: sicorten, elokom, latikord, synalar.
 4. Drogy majú veľmi silný vplyv: chalcedér a dermovet.

záver

Na záver, poznamenávame to dermatitída je jednou z najčastejších ochorení. Preto je v predaji možné stretnúť obrovské množstvo rôznych mastí, ktoré môžu byť použité na lokálne pôsobenie na ohromené miesto pokožky.

Iba veľmi kvalifikovaný lekár môže urobiť správnu voľbu, pretože pri ich tvorbe sa používajú rôzne látky.

Použitie masti na liečbu dermatitídy, ktorá sa prejavuje na tvári

Vo vonkajšom prostredí kože tváre môže reagovať inak a môže tiež dôjsť k dermatitíde. Zjaví sa to v začervenaní, výskyte vyrážky na lícach, na čele, na bradu, tieto oblasti sú silne svrbiace. S takou chorobou je ťažké žiť, pretože priťahuje pozornosť každého. Tieto škvrny sú stále vystavené zmenám farieb v dôsledku kolísania teploty, prijatých liekov, výživy.

Príčiny ochorenia sú veľmi odlišné: môže to byť alergia alebo jeden z príznakov ochorenia. Choroba je liečená pod dohľadom lekára, zvlášť starostlivo monitorovať deti a tehotné ženy.

Ak sa ochorenie dlhodobo ignoruje, škvrny nemôžu prejsť nielen za mesiace, ale aj za roky. Po chvíli sa môžu stať pigmentovými škvrnami.

Na vyliečenie vyrážky predpisujú lekári rôzne pilulky, diéty, masti. Tablety sú nevyhnutnou súčasťou liečby. Masti a krém Vám pomôžu rýchlo vyriešiť problém, ale potrebujete vedieť, čo znamená vybrať. Počas liečby sa musíte vzdať kozmetiky, aby na tvári neboli žiadne kontaminanty a upchaté póry.

Všetky prostriedky by sa mali používať v kombinácii s inými liekmi predpísanými lekárom.

Na liečbu a prevenciu dermatitídy a iných kožných ochorení naši čitatelia úspešne používajú metódu od Eleny Malysheva. Po dôkladnom preskúmaní tejto metódy sme sa rozhodli ponúknuť to vašu pozornosť.

Nehormonálne masti

 1. Masť a smotanu Bepanten (rovnaká akcia má aj Pantenol). Cena: sa pohybuje od 100 do 500 rubľov. Odstraňuje suchú pokožku, ktorá je spôsobená dermatitídou (akéhokoľvek druhu). Taktiež sa liek používa na prevenciu. Môžu mazať detskú plienkovú vyrážku, praskliny a odreniny. Tento liek urýchľuje hojenie dermy.
 2. Krém Eplan. Cena je asi 150 rubľov. Liečia psoriázu, zápaly na perách, akné, pomáhajú liečiť trhliny a vrie, popáleniny. Odstraňuje pýchu a svrbenie. Zmierňuje účinky hmyzu.
 3. Krémová koža (navyše šampón, gél). Stojí to asi 600 rubľov za 15 gramov, tam je tiež väčší balík (50 gramov) - 1200 rubľov. Krém sa vyrovná s hubami, zápalmi, mikróbmi. Môže byť použitá na akúkoľvek dermatitídu na tvári, ale je účinnejšia pri liečbe seborrickej, plienky a atopickej dermatitídy. Môžete ich mazať s pokožkou na tvári na liečbu psoriázy, ekzému, seborrhy rôznych druhov. Môžete ju použiť vo veku jedného roka. Masť Kožná čiapočka - jeden z najnebezpečnejších prostriedkov, zatiaľ čo veľmi efektívny, posudzovanie podľa recenzií;
 4. Ekzoderil. Cena je asi 350 rubľov. Má antifungálny účinok, môže sa použiť, keď nie je možné určiť, čo spôsobuje problémy s kožou. Môže sa použiť na rôzne kandidózy, mykózu, dermatomykózu a pityriázu.
 5. Masť Radevit. Náklady sú okolo 300 rubľov. Liečia vyrážky na tvári akéhokoľvek druhu. Môže tiež pomôcť vyliečiť alergie, praskliny, eróziu dermy na tvári a neurodermatitídu. Zmäkčuje, pomáha získať ochranné funkcie, zmierňuje svrbenie.
 6. Gystan (s výnimkou neho existuje Gistan H - ale už to je hormonálna droga). Cena je asi 150 rubľov. Zloženie liečiva zahŕňa rastlinné extrakty, betulín a dimetikón. Liečia atopickú vyrážku na tvári, je tiež účinná na zmiernenie stavu z uhryznutia hmyzom, liečenie trhlín a liečenie ekzému.
 7. Krém Elidel. Stojí to asi 1000 rubľov. Hlavný účinok je protizápalový. Liečí ekzém na tvári a atopickú dermatitídu. Používajte tento liek by mal byť veľmi opatrný, pretože jeho účinok nebol študovaný až do konca. Podľa recenzií môže znížiť imunitu tela a niekedy spôsobuje nádory na koži. Aplikujte tento krém len vtedy, ak nefungujú žiadne iné lieky.
 8. Fenistil gél. Stojí to asi 250 rubľov. Znižuje svrbenie a znižuje počet problémov s alergiami. Môže byť použitý na uhryznutie, popáleniny a tiež na liečbu vyrážok so svrbením.
 9. Losterin. Stojí to v priemere 400 rubľov. Zloženie mnohých účinných látok - močovina, kyselina salicylová, mandľový olej, d-panthenol, výťažok zo sopóry... Účinne lieči také ochorenia ako psoriáza, dermatitída, ekzém. Výborne rozpúšťa škvrny na tvári a zabíja baktérie na poškodených povrchoch. Zmierňuje svrbenie a bolesť.
 10. Krém Timogen. Stojí to asi 300 rubľov. Zvyšuje imunitu pokožky, zmierňuje alebo zmierňuje svrbenie na tvári, začervenanie rýchlo zmizne z kože. Najlepšie je použiť pri atopickej dermatitíde.
 11. Masť Naftaderm. Stojí to asi 500 rubľov. Hlavný účinok je antimikrobiálny, protizápalový. Zmierňuje svrbenie a bolesť, zjemňuje pokožku, odstraňuje škvrny na tvári. Vhodné na použitie pri liečbe popálenín, atopickej dermatitídy, ekzému, furunkulózy, popálenín, vredov, artralgie. Cena je 400-500 rub.
 12. Masť Videestim. Jedným z najlacnejších prostriedkov je až 100 rubľov. Liečia dermatitídu, lieči odreniny a praskliny. Hlavnou zložkou lieku je vitamín A, ktorý podporuje najrýchlejšie hojenie kože na tvári.
 13. Masť Solkoseril (Actovegin). Je vyrobená z krvi teliat, živených mliekom. Stojí to 300 rubľov. Používa sa na liečbu rán na tvári, keď iné masti nepomáhajú. Efektívne pri liečbe popálenín a oderu sa tiež lieči dermatitída. Masť urýchľuje regeneráciu pokožky.
 14. Krém Desitin. Stojí to 200 rubľov. Používa sa na liečbu nielen dermatitídy, ale aj plienkových vyrážok, popálenín, plytkých rán, herpesu. Hlavnou zložkou je oxid zinočnatý, ktorý zvyšuje imunitu pokožky, pomáha rýchlejšie zvládnuť lézie, eliminuje baktérie. Vhodné aj pre chronické kožné ochorenia na tvári.
 15. Krém z Cynocap. Stojí to v priemere 300 rubľov. Pomáha vyrovnať sa s hubami na koži, vyrážky so svrbením (zvlášť účinné v atopickom a seborrheickom), psoriáza.

Zorka znamená (môžete použiť "silu lesa"). Cena je od 50 do 500 rubľov. Zorka nie je liek pre ľudí, ale je tiež používaný na liečenie rán na koži človeka. Robí to veľmi rýchlo a efektívne.

Pomôže pri dermatitíde rôznych druhov. Stojí to 60 rubľov. Rovnaká akcia má "Forest Strength", je určená pre ľudskú pokrývku. Zmäkčuje pokožku a liečí takmer akúkoľvek chorobu.k obsahu ↑

Hormonálne masti

Takéto prostriedky by sa mali používať veľmi opatrne a len v poslednom prípade, keď nič iné nepomôže, pretože môžu narušiť metabolické procesy v tele.

Používajte ich len prísne podľa lekárskych predpisov a podľa pokynov.

 1. Masť Celestoderm. Náklady sú okolo 300 rubľov. Pomáha vyrovnať sa s akoukoľvek dermatitídou, ekzémom, eliminuje svrbenie. Psoriáza pod vplyvom Celestodermu tiež odíde.
 2. Masť Advantan. Priemerná cena je 400 rubľov. Má veľmi mastnú konzistenciu. Pomáha zbaviť sa rôznych druhov ekzému, dermatitídy na tvári. Dokáže sa vyrovnať takmer s akýmkoľvek zápalom na tvári. Pomôže pri spálení pokožky - rýchlo sa vylieči pokožka.
 3. Flucinar znamená. Stojí to asi 200 rubľov. Pomáha pri liečbe kožných ochorení, pri ktorých nedochádza k infekcii. Môže sa liečiť dermatitída všetkých druhov, rovnako ako lišaj, psoriáza, ekzém. Deti do dvoch rokov nemôžu užívať drogu.
 4. Masť Acryderm. Stojí to 150 rubľov. Liečí alergie, dermatitídu vrátane slnka, vylieči ekzém a psoriázu.

Masti, krémy a gély sa týkajú lokálnej liečby dermatitídy

Dermatitída sa nazýva zápal kože - orgán, umiestnený v ľudskom tele najjednoduchšie a napájaný obrovskou sieťou ciev. Keď nie je narušená celistvosť kože a má kyslé pH, dobre splní bariérovú funkciu a neumožňuje absorpciu látok, ktoré sa dostanú na povrch. Je potrebné vyvinúť mikrobiálny alebo alergický zápal alebo zápal, ktorý je dôsledkom pálenia - koža sa stáva priepustnou pre rôzne látky. Táto vlastnosť a použitie dermatológov, zdvihol mast z dermatitídy.

Treba povedať, že aj keď sú všeobecné procesy, ktoré sa vyskytujú so zápalom kože, podobné, mechanizmus ich spúšťania je iný. Preto je veľmi dôležité, aby sa správne vybral lokálny liek na jeho liečbu a aby sa zohľadnili aj zmeny, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v tkanive. Budeme analyzovať, aké účinné masti a krémy môžu byť použité pre každý typ dermatitídy.

Niektoré terminológie

Atopická dermatitída - nastáva v reakcii na styku s kožou s jedným z faktorov (čistiace prostriedky pre domácnosť výrobky, kozmetika, lokálne podávané lieky, kovy, rastlinná šťava). V tomto prípade sa v reakcii na tento kontakt ihneď uvoľní niekoľko imunoglobulínov a na koži sa objavia začervenanie a pľuzgiere sprevádzané svrbením. Ide o alergickú kontaktnú dermatitídu. Častejšie sa to nazýva jednoducho "kontakt".

Existuje tiež alergická atopická alebo jednoducho atopická dermatitída. Ide o ochorenie s chronickým priebehom, ktoré sa vyskytuje v reakcii na požitie látky, ktorá spôsobuje uvoľňovanie protilátok, do potravy, do dýchacích ciest alebo priamo do krvi. Podporovať výskyt atopickej dermatitídy zápalu, genetického predispozície, chronických infekcií, patologického priebehu tehotenstva, ochorení tráviacich orgánov. Stránky sčervenania a svrbenia sa objavujú na ľubovoľnej časti tela, častejšie na tvári a dlani, ale môžu sa nachádzať v tele.

Ak začervenanie, opuch jeho vzhľad povlak, bublinky naplnené priehľadnou alebo krvavé tekutiny, spojený s nálezu krycích agresívnych chemických ultrafialového žiarenia, tepla alebo za studena látok, ktoré - príliš dermatitída. Jeho názov bude odrážať povahu zápalového faktora (napr. Slnečné svetlo).

Keď zápal pokožky vznikol na pozadí zvýšenej práce mazových žliaz, v produkte ktorého sa množili baktérie Malassassia, je to seboroická dermatitída. Jeho prejavy sú osobitné. To je jasne naznačené červené ohniská, pokryté slabo odnímateľnými tukovými šupinami žltej farby. Lokality zápalu majú tendenciu postupne rásť a vzájomne sa zlúčiť. Koža bohatá na mazové žľazy je postihnutá: tvár, chlpatá časť hlavy, prsia a chrbta; v ťažkých prípadoch - axilárna fossa a inguinálne záhyby.

Princípy lokálnej liečby alergickej dermatitídy

Pozrime sa, na základe čoho je lekársky výber tohto alebo toho miestneho lieku proti dermatitíde založený.

Ak sa zápal prejavuje opuchom a vlhkým povrchom

Miestna úprava spočíva v tom, že sa uskutočňujú kompresie so slabým roztokom manganistanu draselného alebo vodným roztokom kyseliny boritej. Používané aj v lekárni pripravili chatters.

Po kompresiu alebo kašou v zapálenej oblasti prekrytia gély dermatitídy, vztiahnuté na - antihistaminiká. Toto je "Fenistil-gel" alebo "Psychalzamzam". Keď je zapálená plocha oveľa dlhšie namočiť, na urýchlenie hojenia jeho použitie takého smotanovej dermatitídy ako "Bepanten" ( "D-panthenolom"), ktorý bol namočeným kože, a je premenený na vitamín podieľajúce sa na normálny metabolizmus kožných buniek, stimuluje ich delenie. Gél "Aktovegin" môže byť použitý namiesto dekspantenolovyh prostriedkov alebo "Solkoseril". Tieto nehormonálne lieky zlepšujú výživu kožných tkanív postihnutých dermatitídou.

Liečba hormonálnymi prostriedkami

-Li alergická dermatitída postihuje veľké plochy, alebo lokálne antihistaminiká mať žiadny efekt (vládne ľud vplyv na kožné alergie), menovaný steroid masti. Obsahujú laboratórne analógy hormónov - glukokortikosteroidov, ktorých "originály" produkujú nadobličkové žľazy. Tieto lokálne lieky majú výraznú antialergickú, protiedematóznu a protizápalovú aktivitu.

Kortikosteroidné masti používané na alergickú dermatitídu sú rozdelené podľa ich účinku na:

 1. Slabé: hydrokortizón a prednizolónová masť.
 2. Stredná sila: Afloderm, Dermatop, Fliksotid, Lokoid.
 3. Silné stránky: "Kutiveyt", "flutsinar" masť a krém "Advantan", "Triamcinolon" masť, masť a krém "Elokim" a "Celestoderm-B».
 4. Veľmi silná: "Dermoveit" vo forme krému alebo masti, "Halciderm".

Tieto masti by mali predpisovať lekári. Načrtol koľko dní môžete použiť (zvyčajne silný liek používaný nie dlhšie ako 3 dni, zatiaľ čo drogovej "slabú" aktivitu - až týždeň), vám povie, ako by malo byť vyradené, aby nedošlo k poškodiť vlastnej koži náhle odvolaný lokálne kortikosteroidy.

Ak sa infekcia dostala do dermatitídy

Keď začal zo zapálenej časti hnisu, alebo sa obsah bublín stal belavý krém pre lokálne liečenie atopickej dermatitídy sa združenú sekundárnej infekcie musia pridelí dermatológ, pretože tam môže byť tri možnosti:

 1. Liek obsahujúci len antibiotikum (erytromycín, tetracyklínová masť);
 2. Lokálne kombinovaný liek podľa antibiotiká alebo antiseptiká v kombinácii s ne-hormonálne činidlá "Levomekol" (+ antibiotikum zlepšuje hojenie prípravku) "Oflokain" (+ antibiotikum anestetikum);
 3. Kombinácia antibiotickej, antifungálnej zložky a hormónu: Triderm, Pimafukort.

Liečba atopickej dermatitídy

Vzhľadom na to, že táto patológia spôsobuje väčšiu úzkosť v detstve, zvážime, ktorá z masti z dermatitídy sa používa na liečbu detí.

Kombinácia hormónov a hormónov

Takéto lokálne lieky začnú liečiť deti s exacerbáciou atopickej dermatitídy. S rovnakými prostriedkami môže začať liečba, ak je ochorenie ťažké.

Výpočet na vymenovanie je nasledovný:

 • Pri zhoršení choroby, kedy malá lézie začervenanie objaví len na trupe a končatinách, zoznam hormonálne masti dermatitídy sa skladá z týchto prípravkov ako 1% krém hydrokortizón " masti "prednizolónu". Ak tomu tak nie je namočiť - masť "Afloderm" alebo "Lokoid", keď zvlhne zapálená plocha, je lepšie použiť fondov za Flixotide, 'Afloderm "vo forme krému.
 • V prípade, že zhoršenie je ťažšie (závažnosť určuje dermatológ), a zápal je lokalizovaný na koži trupu, tvári a končatinách, začínajú náklady na liečbu pomocou liekov, ako je "Advantan" (keď zvlhnúť - vo forme emulzie alebo smotany, ak to tak nie je - vo forme masti ) "Celestoderm B», «Elokim" (s namáčanie - "mometazonfuroátu" na mlieko alebo smotanu), "triamcinolón", "Polkortolon",

Množstvo aplikácie zvolí lekár. Zvyčajne "Advantan" pre deti s pol rokom sa môže aplikovať raz denne, "Afloderm" - dvakrát denne, "Lokoid" - až trikrát denne. "Elokom" je možné používať iba od 2 rokov, denne raz, kurz - až do 1 týždňa.

Pri významnom znížení závažnosti vyrážky pri atopickej dermatitíde sa neodporúča rýchle zrušenie lokálnej liečby. Je lepšie prejsť na kurz, mazanie postihnutých oblastí 2 krát týždenne počas 1-2 týždňov, v ostatných dňoch používať zvlhčovače a živiny.

Drogy "Dermoveyt", "Galtsinonid", "Haltsiderm", "diflukortolon valerát," má silný, dlhotrvajúci efekt a maximálnu hĺbku prenikania - je masť používa pre dermatitídy u dospelých a detí nad 14 rokov predpísané lekárom.

Kontraindikované hormonálne masti s akné, plesňovými a bakteriálnymi kožnými ochoreniami, svrabom, herpesom a šindelmi, tuberkulózou. Nemôžu sa použiť, ak sa objaví alergická dermatitída po očkovaní. Pre deti mladšie ako jeden rok a počas tehotenstva takéto prostriedky nie sú predpísané. Deti vo veku do 7 rokov majú predpísať steroidnú masť a krém.

 • ak sa dermatitída vyvíja na rukách, na každú ruku sa použije najviac 3 jednotky lieku (1 jednotka je suma umiestnená na falancii ukazováka tej istej osoby);
 • na chodidle - maximálne 1 jednotka;
 • v oblasti slabín - 1 jednotka na stranu;
 • na tele - maximálne 14-15 kusov.

Na tvári sa nezaobchádza s hormonálnymi masťami. Odporúča sa používať len zvlhčovače a kalcineurínové inhibítory.

Pri spájaní podozrení plesňové alebo bakteriálne flóra sú priradené k častiam dermatitída masti, v ktorom je antibiotikum a antifungálne "trider", "pimafukort".

hydratačný

U detí je až 7 rokov hormonálnej krém aplikovať priamo do zapáleného kožu, zatiaľ čo pre-tukom Emolienciá - látka má dostatočný obsah tuku, ktoré po nanesení vytvára film na koži. Dobrými zmäkčovačmi sú Emolium, Topicrem, La Roche-Pose a Cream Mustela Stelatopia.

Posledná z nich je krémová emulzia vyrobená z prírodných zložiek, ľahko sa šíri cez pokožku dieťaťa a niekoľko minút vysychá. Možno ho použiť nielen ako "základňu" pre hormonálnu činidlo, ale v prestávkach medzi aplikáciou lokálnych steroidov, a pred odchodom von, a to najmä v chladnom období. Krémová emulzia Mustelu tiež pomáha eliminovať svrbivú kožu, ku ktorej dochádza pri atopickej dermatitíde.

Aplikácie Stelatopie je možné nahradiť Fiziogel AI, môžete ich alternatívne. Fyziogel tiež pozostáva z lipidov tvoriacich membrány, ktoré sú identické s tými, s ktorými je neporušená koža chránená pred vonkajšími vplyvmi. Odstraňuje malé prejavy atopickej dermatitídy, zmierňuje podráždenie a svrbenie.

Podobné prípravky - zmäkčovadlá - najlepšie masti z dermatitídy počas tehotenstva. Sú vynikajúcou alternatívou, ak existujú kontraindikácie liečby hormonálnymi masťami.

Aplikujte zmäkčovadlá najmenej 3 krát denne a po kúpaní. Každých 3-4 týždňov sa odporúča zmeniť, aby sa zabránilo zníženiu terapeutického účinku.

Ďalšie nehormonálne lieky

Pri tejto chorobe sú u detí, dospelých, tehotných žien predpísané nehormonálne masti spôsobené dermatitídou. Môžu byť odlišné:

 1. "Eplan". Liečivo je glykolan, ktorý má hojenie rán, baktericídne a analgetické účinky. Neexistujú žiadne indikácie o tehotenstve a kŕmení.
 2. "Bepanten" (Pantoderm, Dexpanthenol, D-panthenol). Absorbovaný bunkami pokožky sa mení na kyselinu vitamín-pantoténovú, čo urýchľuje hojenie kože. Môže sa používať počas gravidity a laktácie.
 3. Masť dermatitída so zinkom ( "Zinc masť" a "Desitin" oxid zinočnatý "Tsinokap" na báze pyritiónu zinočnatého) má dobré protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Dobre sa používa na zmáčanie. Počas tehotenstva a kŕmenia používajte podľa pokynov dermatológa.
 4. Inhibítory kalcineurínu (krém "Elidel" a "Protopik"). Potlačujú uvoľňovanie látok, ktoré vyvolávajú alergické prejavy na koži, znižujú závažnosť zápalu. Používajú sa na liečbu krku, vrások a tváre. "Protopik" je optimálna antipruritická masť na dermatitídu. Tieto prípravky sa nepoužívajú pri herpetických erupciách, na pokožke genitálnych bradavíc alebo bradavíc pri liečbe ultrafialového žiarenia. Neodporúča sa počas tehotenstva a kŕmenia.
 5. "Radevit" - masť na báze vitamínov (D2, E a A), ktorá má protizápalový, zmäkčujúci účinok, eliminuje svrbenie.
 6. "Gistan" je miestny doplnok stravy založený na rastlinných extraktoch, dimetikone a betulíne.
 7. "Fenistil gél", ktorý je založený na antihistaminickej látke Dimethinden maleát. Má antipruritické a miestne anestetické vlastnosti.
 8. "Losterin". Vo svojom základe - dexpanthenol (o tom - vyššie), močovina (zmäkčuje pokožku), kyselina salicylová (zmäkčuje pokožku, eliminuje zápal).
 9. "Naftaderm" je farbiaci olej na báze naftalánu. Má analgetický, zmäkčujúci, antiseptický účinok.
 10. Pri infikovanej dermatitíde a jej prevencii pre deti od 3 mesiacov liečby sa liek "Dermazin" používa na základe sulfanilamidového antiseptického - sulfadiazínového striebra. Je účinný proti veľkému množstvu mikróbov, eliminuje slabé namočenie. Aplikuje sa na gázovú vložku, ktorá sa aplikuje na miesto dermatitídy až potom, čo sa zapálená koža umyje vodou a vysuší sterilnou gázou.

Predtým široko odporučil krém na liečbu dermatitídy ako "Skin-Cap" umiestnený ako non-hormonálne komplexu liečivo, majúci protizápalové, antifungálne a antibakteriálne aktivitu. Až doteraz neboli vykonané spoľahlivé štúdie, ktoré neobsahujú glukokortikoidový hormón, clobetasol propionát.

Liečba seboroických kožných lézií

Hlavným masť seboroická dermatitída - proti plesniam "ketokonazolom viac", "Nizoral", "Sebozol", "Nizoreks", "Mikozoral". Odporúča sa liečiť postihnutú kožu keratoregulačnými látkami (napríklad "Mustela Stelacer"). Vo zvláštnych prípadoch sa pasta "Sulsen", hydrokortizónová masť, ale preferencia pri liečbe tohto typu dermatitídy podáva fyzioterapeutickým metódam.

Terapia slnečných zápalov

Od slnečnej dermatitídy určenej masti na báze glukokortikoidov: "Ftorokort", "Polkortolon", "Beta-Metazon". Po zmierňovaní zápalu sú postihnuté oblasti ošetrené krémom "Bepanten" alebo jeho analógmi.

Masť na dermatitídu na pokožke u dospelých. Najefektívnejšie

Dermatitída - jedna z najčastejších chorôb ľudskej kože, postihuje hlavne kože rúk a tváre, má veľa typov a nepríjemných symptómov.

Na boj proti ochoreniu u dospelých ponúka farmakologický trh širokú škálu masti z dermatitídy, ktoré sa používajú lokálne na koži v mieste poškodenia.

Typy mastí z dermatitídy na koži u dospelých, ich vlastnosti

Pri liečbe príslušnej choroby sa používajú dva typy masti: hormonálne a nonhormonálne.

Tieto druhy sú od seba zásadne odlišné nielen v zložení, ale aj v účinku, ktorý uplatňujú. V tomto prípade, Nehormonálne lieky sa považujú za bezpečnejšie, aj keď nie vždy schopné zvládnuť dermatitídu.

Nehormonálne masti z dermatitídy

Nehormonálne masti sa vyznačujú prírodnejšou kompozíciou, čo vysvetľuje ich bezpečnosť pre zdravie. Okrem toho vám umožňuje dlhodobé používanie.

Avšak tu tiež spočíva nedostatok tohto druhu prostriedkov - terapia môže byť oneskorená niekoľko týždňov alebo mesiac.

Nehormonálne masti majú iné nevýhody:

 • podporovať výskyt alergických reakcií na pokožke, najmä u dospelých náchylných na alergiu;
 • sú účinné nie pre všetky typy ochorení, masti z kontaktu a alergická dermatitída nepomáhajú.

Nehormonálne masti môžu byť rozdelené do niekoľkých kategórií, z ktorých každý má vplyv na pokožku:

 • Antiseptický účinok - dezinfikované, nedovoľujú, aby baktérie prenikli cez vzniknuté vredy (Furatsilinovaya, Dermatol masť, "Levosin");
 • Protizápalové pôsobenie - zmierniť svrbenie a podráždenie, zastaviť zápalové procesy (Ichthyol, zinková masť, Finistil);
 • Regeneračná (obnoviteľná) činnosť - podporujú hojenie kože, spúšťajú prirodzené procesy regenerácie tkaniva ("Bepanten", "Radevit");
 • Hydratačné pôsobenie - obnoviť vodnú rovnováhu pokožky, čo prispieva k rýchlejšiemu zotaveniu ("Videestim", "Keratolan").

Trvanie liečby nehormonálnymi masťami stanovuje ošetrujúci lekár. Liečba prerušení sa neodporúča.

Avšak ak sú anorganické masti neúčinné počas 2 týždňov, stojí za to ich nahradiť hormonálnymi liekmi.

Hormonálne masti z dermatitídy

Hormonálne masti sú rozdelené do niekoľkých typov v závislosti od sily účinku:

 • slabé;
 • médium;
 • silný;
 • čo najsilnejší.

Pozor prosím! Lekárom sa neodporúča okamžite použiť najnovšie typy, takéto lieky sú predpísané len v ťažkých formách ochorenia.

Uvažované prostriedky majú 3 hlavné problémy, ktoré sú uvedené v tabuľke.

Krém na dermatitídu na tvári

Symptómia a stručný opis

Symptómy dermatitídy - fenomén, ktorý môže človek venovať pozornosť nie okamžite. Môžu sa stretnúť, ako naraz, a niekoľko z nich:

 • svrbenie;
 • návaly tepla;
 • vyrážka;
 • lúpanie;
 • zápal s výtokom (v akútnej forme).

Typy dermatitídy:

 • fotodermatitis - to je prípad, keď sa objavia vyrážky po vystavení slnečnému žiareniu na pokožke;
 • Atopická dermatóza spôsobená potravinovými alergénmi alebo zo životného prostredia;
 • kontaktná forma je tvorená priamym kontaktom s podnetom, trením proti tkanivu;
 • Seborrheic spôsobuje nadmernú sekréciu kožného mazu, reprodukciu kožných húb.

Typy dermatitídy, ktoré sa vyskytujú na koži tváre a tela

Mnoho faktorov prispieva k rozvoju dermatitídy. Preto sa choroba prejavuje rôznymi spôsobmi a objavuje sa na rukách, nohách, hlave atď. Hlavné príznaky manifestácie sú zvyčajne podobné, ale terapia je iná.

Odborník odporúča, ako liečiť chorobu, v závislosti od individuálnych charakteristík pacienta, ako aj od charakteru prejavu ochorenia.

Alergická dermatitída

Difúzna neurodermatitída alebo alergická dermatitída je bežnejšia u detí predškolského veku. Ak nie je liečená včas, ochorenie sa stane chronickým.

Príčinou vzniku ochorenia je nadhodnotená citlivosť organizmu na rôzne alergény, ktoré sa čítajú približne 3000. Takáto patológia sa prenáša geneticky.

Nemoc nie je možné infikovať chorou osobou, pretože nie je prenášaná.

Liečba choroby je zložitá. Hlavná schéma terapie nevyhnutne zahŕňa topické prípravky. Pravidelne lekári odporúčajú masť na alergickú dermatitídu. Najpopulárnejšie a účinnejšie lieky sú popísané nižšie:

 • Advantan, Elokom;
 • Elidel, Fenistil;
 • Téma, masť so zinkom;
 • Kerotalan, Skin-up;
 • Bepanten, Panthenol;
 • Klotrimazol, kureosin;
 • Dropalen.

Všetky masti spôsobené dermatitídou ovplyvňujú kožu inak (liečia, zmierňujú, zmierňujú zápal). Lieky možno aplikovať na akúkoľvek oblasť pokožky a dokonca aj na tvár. Nezúčastnite sa samoliečby, rovnako ako v prípade liečby nekvalitnej kvality, ochorenie sa len zhorší.

Kontaktná dermatitída - liečba, masti

Kontaktná dermatitída je zápal kože, ktorý sa vyvíja v dôsledku priameho kontaktu s alergénom alebo pod vplyvom agresívnych chemických látok. S touto chorobou zasiahne postihnutá oblasť červená, zväčšuje, svrbenie a bolesť. Ak osoba našla takéto nepríjemné zmeny na svojom tele, je potrebné okamžite požiadať dermatológa. Lekár preskúma pacienta a predpíše, aby vykonal testy, ktoré pomôžu určiť príčinu ochorenia kože. Na základe zistení lekár zvolí najlepší liečebný režim. Zvyčajne sa odporúča použiť lokálnu terapiu (masti, krémy, gély). V závislosti od povahy vyrážky môže špecialista predpisovať rôzne lieky. Nižšie je uvedený zoznam účinných liekov na kontaktnú dermatitídu:

 • hydrokortizón;
 • Ultralan;
 • Dermatop;
 • Latikord;
 • Sikorten;
 • Haltsererm;
 • Sinalar;
 • Dermoveyt.

Seboroická dermatitída

Seboroická dermatitída je zápal kože, ktorý je sprevádzaný zvýšenou aktivitou mazových žliaz. V tejto látke sa rýchlo rozvíjajú rôzne mikroorganizmy, ktoré tiež spôsobujú nepríjemné symptómy.

Zvyčajne sa choroba objaví na chrbte, tvári, hrudníku a pokožke hlavy. Keď je masť ochorenia zo seboroickej dermatitídy jednoducho potrebná, pretože bez nej nebude možné dosiahnuť dobré výsledky.

V závislosti od charakteru prejavu ochorenia je pacient vybraná terapia, ktorá umožňuje elimináciu vyrážky.

Ak je postihnutá pokožka hlavy, neodporúča sa používať masť zo seboroickej dermatitídy, ale liečebných šampónov. Zahŕňajú aktívne zložky, ktoré môžu eliminovať patogény (ketokonazol, pyritión zinku, cyklopyrox).

Pre liečenie dermatitídy na tvári by mali byť použité špeciálne kozmetiky, ako aj účinnú masť na dermatitídy na tvári (Nizoral, Ketodin pimekrolimus, Elokim, Lamisil, Elidelu, Takolimus, Bifisam).

Atopická dermatitída

Atopická dermatitída alebo detský ekzém je ochorenie kože spôsobené alergénmi a toxínmi. Zvyčajne sa u detí objavuje už v ranom veku, ak nie je liečený, choroba sa stáva chronickou. Vždy sa zhoršuje na jar a na jeseň, ako aj pri kontakte s alergénmi. Liečba atopického vyrážky sa vykonáva vždy v komplexe, pretože tieto lieky zamerané na obnovu, hydratuje a zmäkčuje pokožku, rovnako ako odstránenie zápalového procesu. Obvykle dermatológovia odporúčajú účinnú masť pre atopickou dermatitídou (všetky lieky môžu byť použité v ranom veku, pre deti do jedného roka):

Všetky lieky musia byť predpísané lekárom. Špecialista zohľadňuje individuálne vlastnosti pacienta, jeho vek a zložitosť choroby.

Symptómia a stručný opis

Príznaky dermatitídy uvedené na fotografii sú podobné ako alergie, lupus erythematosus alebo psoriáza. Bolo to

Ako sa liečiť?

Pozrime sa, na základe čoho je lekársky výber tohto alebo toho miestneho lieku proti dermatitíde založený.

Ak sa zápal prejavuje opuchom a vlhkým povrchom

Miestna úprava spočíva v tom, že sa uskutočňujú kompresie so slabým roztokom manganistanu draselného alebo vodným roztokom kyseliny boritej. Používané aj v lekárni pripravili chatters.

Po kompresiu alebo kašou v zapálenej oblasti prekrytia gély dermatitídy, vztiahnuté na - antihistaminiká. Toto je "Fenistil-gel" alebo "Psychalzamzam".

Keď je zapálená plocha oveľa dlhšie namočiť, na urýchlenie hojenia jeho použitie takého smotanovej dermatitídy ako "Bepanten" ( "D-panthenolom"), ktorý bol namočeným kože, a je premenený na vitamín podieľajúce sa na normálny metabolizmus kožných buniek, stimuluje ich delenie.

Gél "Aktovegin" môže byť použitý namiesto dekspantenolovyh prostriedkov alebo "Solkoseril". Tieto nehormonálne lieky zlepšujú výživu kožných tkanív postihnutých dermatitídou.

Liečba hormonálnymi prostriedkami

Vzhľadom na to, že táto patológia spôsobuje väčšiu úzkosť v detstve, zvážime, ktorá z masti z dermatitídy sa používa na liečbu detí.

Kombinácia hormónov a hormónov

Takéto lokálne lieky začnú liečiť deti s exacerbáciou atopickej dermatitídy. S rovnakými prostriedkami môže začať liečba, ak je ochorenie ťažké.

Výpočet na vymenovanie je nasledovný:

 • Pri zhoršení choroby, kedy malá lézie začervenanie objaví len na trupe a končatinách, zoznam hormonálne masti dermatitídy sa skladá z týchto prípravkov ako 1% krém hydrokortizón " masti "prednizolónu". Ak tomu tak nie je namočiť - masť "Afloderm" alebo "Lokoid", keď zvlhne zapálená plocha, je lepšie použiť fondov za Flixotide, 'Afloderm "vo forme krému.
 • V prípade, že zhoršenie je ťažšie (závažnosť určuje dermatológ), a zápal je lokalizovaný na koži trupu, tvári a končatinách, začínajú náklady na liečbu pomocou liekov, ako je "Advantan" (keď zvlhnúť - vo forme emulzie alebo smotany, ak to tak nie je - vo forme masti ) "Celestoderm B», «Elokim" (s namáčanie - "mometazonfuroátu" na mlieko alebo smotanu), "triamcinolón", "Polkortolon",

Množstvo aplikácie zvolí lekár. Zvyčajne "Advantan" pre deti s pol rokom sa môže aplikovať raz denne, "Afloderm" - dvakrát denne, "Lokoid" - až trikrát denne. "Elokom" je možné používať iba od 2 rokov, denne raz, kurz - až do 1 týždňa.

Pri významnom znížení závažnosti vyrážky pri atopickej dermatitíde sa neodporúča rýchle zrušenie lokálnej liečby. Je lepšie prejsť na kurz, mazanie postihnutých oblastí 2 krát týždenne počas 1-2 týždňov, v ostatných dňoch používať zvlhčovače a živiny.

Hlavným masť seboroická dermatitída - proti plesniam "ketokonazolom viac", "Nizoral", "Sebozol", "Nizoreks", "Mikozoral". Odporúča sa liečiť postihnutú kožu keratoregulačnými látkami (napríklad "Mustela Stelacer").

Vo zvláštnych prípadoch sa pasta "Sulsen", hydrokortizónová masť, ale preferencia pri liečbe tohto typu dermatitídy podáva fyzioterapeutickým metódam.

Pri liečbe rôznych foriem dermatitídy u detí je potrebné dostať odporúčanie lekára a dodržiavať pravidlá používania liekov. Masť hormonálneho typu pre deti sa predpisuje mimoriadne opatrne, pretože môžu poškodiť rastúce telo.

Liečba dermatitídy s ľudskými prostriedkami v kombinácii s komplexnou terapiou môže priniesť pozitívny účinok a rýchle zotavenie postihnutej oblasti kože.

Liečivé odvar na báze prírodných bylín prispieva k odstráneniu alergií, hojeniu rán a trhlín. Nižšie uvedený zoznam obsahuje naj neutrálnejšie recepty na boj proti dermatitíde.

 • Tinktura heřmánku. Zmierňuje alergické prejavy, upokojuje svrbenie, má protizápalový účinok. Heřmánek kvety by mali byť nalievané s vriacou vodou, trvať na 10 hodín. Ak je vývar dostatočne infúziou, musí sa zbaviť nepotrebných nečistôt. Pripravená tinktúra sa môže použiť na umývanie lézií, rovnako ako pridať do vody pred kúpaním.
 • Odvar na báze dubovej kôry. Spustite mladú kôru vodou, priveďte do varu, držte oheň asi 40 minút. Po filtrovaní výsledného vývaru a aplikovať na utieranie, kúpanie.
 • Vývar na břízy. Štyri polievkové lyžice brezovej obličky nalijeme 1 liter vriacej vody, trváme na vývar 6-8 hodín. Získaná tinktúra sa môže použiť ako prostriedok na otieranie postihnutých oblastí pokožky a taktiež pridať odvar do vody určenej na kúpanie.
 • Prijatie ovsených vaní. Čistý ovos do varu a kaše. Stlačte všetok vytvorený hlien a potom pridajte zmes do kúpeľa tesne pred kúpaním. Táto metóda pomáha odstrániť aktívne vyrážky atopickej dermatitídy.
 • Tekvicové džúsy a pleťové vody. Potrebujete vyrobiť šťavu z buničiny tekvica a potom aplikovať na postihnuté časti tela. Môžete tiež dať kusy tekvice vo forme pleťových vody. Ak sa použije táto metóda, v mieste lézie sa rýchlo odstráni zápal a svrbenie kože.

Dôležité: Pred použitím ľubovoľného spôsobu ľudskej liečby by ste mali skontrolovať, či existujú alergie na zložky predpisu, ako aj kompatibilitu s terapeutickými prípravkami komplexnej liečby.

Zirtek - jedna z populárnych antihistaminík, ktorú lekári predpisujú pri liečbe alergickej dermatitídy na tvári

Akékoľvek mechanické účinky na poškodené oblasti vedú k zápalovému procesu, ktorý spôsobuje hrubnutie kože a hlboké rany. Kombinácia postihnutých oblastí pokožky môže viesť k infekčným léziám. Z tohto dôvodu sa klinický obraz stáva výraznejším. Ak chcete odstrániť dermatitídu ťažkej formy, mali by ste použiť špeciálne antihistamínové krémy a masti. Patria medzi ne:

 1. "Ecolum" je liek, ktorý odstraňuje opuchy a poskytuje antipruritický účinok. Masť odstraňuje odlupovanie a krémovú zápalovú infiltráciu.
 2. "Afloderm" - antipruritická masť s protizápalovým účinkom. Takáto liečba zužuje krvné cievy a znižuje opuch. Môžete liečiť jej pokožku po dobu troch týždňov.
 3. "Trikzera" je krém, ktorý môže znížiť precitlivenú kožu tváre. Na zvlhčenie alebo obnovenie lipidovej vrstvy sa má látka aplikovať najmenej dvakrát denne. Pred zahájením procedúry sa musí koža predtým očistiť.
 4. "Solcoseryl" - masť alebo gél, ktorý môže vyliečiť podráždenie tkanív a tiež urýchliť proces obnovy vo vnútri zapálených oblastí. Koža môže byť spracovaná až dvakrát denne.

Na normalizáciu imunitného systému odporúčajú dermatológovia používať tablety "Persen" alebo "Ataraks". Ak chcete obnoviť prácu v zažívacom trakte, odporučil použitie "Smekty", "Hilaka Forte".

Medzi liečivami, ktoré liečia dermatitídu, možno identifikovať napríklad ekolom, afloderm, trikzera, solkoseril

Táto forma ochorenia je všeobecne známa ako "ekzém". Presné príčiny jeho prejavu nie sú stanovené, a preto je atopická dermatitída chronická. Najčastejšími príznakmi ochorenia sú príznaky ako:

 • sčervenanie kože tváre;
 • pocit pálenia;
 • svrbenie;
 • lúpanie;
 • tvorba bublín;
 • znižovanie rastovej zóny obočia, ich zriedenie;
 • záhyby na očných viečkach sa stávajú hlbšími a výraznejšími.
Symptómy atopickej dermatitídy u detí

Ovplyvnené oblasti pokožky sú obzvlášť zraniteľné mechanickým poškodením. Z tohto dôvodu dochádza k rozvoju zápalu tkanív, koža sa stáva hrubšou. Otvorené rany prispievajú k pripojeniu sekundárnej infekcie, čo komplikuje liečbu a symptómy.

Na liečenie atopickej dermatitídy by špecialista mal predpisovať antihistaminiká špecifickej povahy. Často sa stávajú:

 • Elokom, ktorý pomáha znižovať nadýchanlivosť a má antipruritický účinok;
 • Afloderm, ktorý sa používa tri týždne na zmiernenie opuchu, zníženie zápalu a pocitu svrbenia;
 • Trikzera, používaný na zníženie precitlivenosti pokožky tváre;
 • Solkoseryl, ktorý je schopný mať liečivý účinok.

Zároveň dermatológovia odporúčajú užívať lieky, ktoré podporujú normálne fungovanie gastrointestinálneho traktu a tabletky, ktoré ovplyvňujú obnovenie stability emocionálneho prostredia človeka.

Moderná farmakológia ponúka množstvo liekov na odstránenie akútneho zápalového procesu spôsobeného pôsobením rôznych vonkajších faktorov.

Mnohí sú presvedčení, že poškodenie kože tváre s dermatitídou je spôsobené iba alergickou reakciou, ale to nie je úplne pravda, aj keď ochorenie patrí do skupiny alergických dermatóz.

Ale skôr než začnete priamo k popisu liekov, stojí za to pochopiť, čo sú.

Klasifikácia liekov

 • Protizápalový krém. Obsahuje vo svojom zložení špeciálne kortikosteroidy, ktoré nielen zbavujú svrbenie, ale tiež zastavujú zápalový proces, čím uvoľňujú pacienta z nepríjemných pocitov. Hlavná nevýhoda: steroidné hormóny sú ďaleko od najnebezpečnejších zlúčenín, ktorých použitie je spojené so známym rizikom. Typickými zástupcami sú: Advantan, Akriderm, Triderm.
 • Nesteroidný protizápalový krém. Jeho bezpečnosť pre pacienta je oveľa vyššia a zoznam možných vedľajších účinkov a kontraindikácií je oveľa kratší. Ale terapeutický účinok je menej výrazný vďaka použitiu menej aktívnych zložiek. Hlavná nevýhoda: liečba môže byť veľmi dlhá. Typickými zástupcami sú: Bepanthen, D-Panthenol.
 • Hydratačný krém. Dobrá voľba pre alergickú dermatitídu, keď hlavné vonkajšie prejavy - zvýšené sucho kože a jej silný peeling. Hlavná nevýhoda: používané lieky majú kozmetický a nie liečebný účinok. Typickými zástupcami sú: Elobeyz, glycerínový krém, Locobase lipocream.
 • Sušený krém. Špecifická droga, ktorá umožňuje zastaviť prejavy mocklózií (hojné vylučovanie). Hlavná nevýhoda: úzka oblasť použitia. Typickými zástupcami: desitín (desitín), zinková masť (zinková masť).

Princípy liečby

Liečba atopickej dermatitídy by mala byť zložitá. A - dôležité objasnenie - bezpečné.

Preto keď sa objavia prvé príznaky, mali by ste sa poradiť s lekárom a až potom prejdete do lekárne. Samošetrenie je nebezpečná lotéria, v ktorej môžete "vyhrať" dlhodobý pobyt v nemocnici.

Ako sa vysporiadať s dermatitídou?

 • Dodržujte prísnu diétu.
 • Dbajte na dlhodobé vystavenie slnku.
 • Diskutujte so svojím lekárom, ktoré kozmetika je pre vás kontraindikovaná.
 • Dodržujte režim liečby.
 • Upravte režim dňa.

Liečebná terapia

Liečba atopickej dermatitídy je vo väčšine prípadov iba lokálna a nevyžaduje úplnú revíziu režimu dňa. A hoci neexistuje univerzálny spôsob liečenia tohto ochorenia, takmer každý chemický krém na tvár dokáže zvládnuť tento problém.

Prinajmenšom, ak nemôžete "upravovať" odporúčania lekára.

Očakávaný terapeutický účinok:

 • Kupirovanie lokálny zápalový proces.
 • Zníženie pravdepodobnosti relapsu.
 • Stimulácia funkcií regenerácie kože.
 • Aktivácia lokálnej imunity.
 • Poskytuje fyziologicky prirodzenú úroveň hydratácie pokožky.

Vlastnosti užívania drog:

 • Ak dermatológ odporučí niekoľko liekov naraz, vyberte ten, ktorý poskytuje najslabší účinok liečby. Zjavný paradox sa vysvetľuje jednoducho. Výrobcovia liekov používaných pri atopickej dermatitíde sú nútení neustále vyvažovať účinnosť a bezpečnosť. Používanie najefektívnejších je spojené so značným rizikom pre zdravie a neškodné krémy naopak nie vždy poskytujú úplné a rýchle oživenie. Preto je rozumné začať s nimi a len ak preukážu svoju nekonzistenciu, prejdite na niečo silnejšie a nebezpečnejšie.
 • Každý krém na tvár by mal byť aplikovaný iba na čistú a suchú pokožku. Obzvlášť si všimnite, že hoci by sa nemalo trieť, pretože príliš veľký tlak len zhorší stav už oslabenej epidermis.
 • Ak zápalový proces ovplyvnil pokožku hlavy, neponáhľajte sa zbaviť vlasov. Najprv sa pokúste nahradiť krémové mlieko.
 • Akékoľvek zhoršenie blahobytu počas liečby, akékoľvek vedľajšie účinky alebo neprítomnosť znateľného zlepšenia v priebehu 2-3 týždňov je zrejme dôvodom čo najskôr konzultovať s lekárom. Nezávisle zmeniť aktívnu drogu alebo zvýšiť jej koncentráciu sa prísne neodporúča.
 • Použitie určitých liečiv pri atopickej dermatitíde môže byť sprevádzané nežiadúcimi vedľajšími účinkami (to je charakteristické pre antibiotiká a krémy založené na kortikosteroidoch). Ak ste konfrontovaní s niečím podobným, stojí za to diskutovať o situácii s lekárom, ktorý vyzdvihnú nutnú náhradu.

Výber liekov používaných pri atopickej dermatitíde je dosť veľký. Navrhujeme, aby ste sa oboznámili so zoznamom najefektívnejších liekov, ktoré môžete kúpiť v každej lekárni. Považujeme však za našu povinnosť pripomenúť, že by ich mal predpísať len kvalifikovaný lekár.

Nehormonálne krémy z dermatitídy

Lekári varujú, že samoliečenie môže byť pre vaše zdravie nebezpečné. Samoliečenie by sa malo vylúčiť.

Každá choroba si vyžaduje vážny a najdôležitejšie profesionálny prístup. V opačnom prípade sa môžu vyvinúť závažné komplikácie.

Takže dermatitída môže spôsobiť vážne klinické prejavy, ktoré spôsobujú nepríjemné nepríjemné symptómy. Masť uľahčuje symptómy a brzdí vývoj.

Komplikáciou. Nepoužívajte samoliečbu, konzultujte odborníka a buďte zdravý!

Alergická alebo seboroická dermatitída je liečená masťami, ako aj množstvo sprievodných

lekárske prípravky. Aké presné dodatočné prostriedky použije, rozhodne ošetrujúci lekár.

Ak hovoríte o mastiach spôsobených dermatitídou, tradične používali tieto typy:

 • Masť zinku.
 • Indometacín.
 • Solkoseril.
 • Trikzera.
 • Radevit.
 • Afloderm.
 • Elokom a ďalšími.

Liečba dermatitídy na tvári pomocou masti a krémov sa odporúča začať s použitím prípravkov obsahujúcich zinok. Recenzia sa odporúča používať zinkovú masť na liečbu zápalu kože u detí a dospelých.

Vzhľadom na obsah zinku má tento výrobok vysušujúci, protizápalový, protipriečinný účinok. Zinková masť zo seboroickej dermatitídy na tvári, ktorú vidíme na fotografii, vám umožňuje rýchlo eliminovať nepríjemné symptómy.

Tento typ ochorenia sa rozvíja okolo úst, a to z rôznych dôvodov. Najčastejšie,

dôsledkom prerušenia práce v zažívacom trakte. Na liečbu u dospelých sa používajú antibiotiká, vitamíny, protizápalové, antipruritické masti.

Je možné použiť iné nehormonálne lieky. Výborný účinok poskytuje použitie krému Radevit.

Skladá sa z vitamínov A, E, D, ktoré priaznivo ovplyvňujú pokožku.

Radevit neobsahuje hormonálne zložky a preto sa môže používať na liečbu dermatitídy u detí. Po nanesení výrobku pokožka nadobudne jemnosť, stane sa zvlhčená, takže zmizne svrbenie a pocit napätia.

Lekársky kurz

Aby sa vyvinula terapeutická liečba proti tejto forme dermatitídy, je potrebné vykonať kožný test. S touto analýzou dokážu lekári identifikovať alergény, ktoré vyvolávajú reakciu na tvári.

Takáto patológia ako alergická dermatitída na tvári, jej liečba by sa mala začať už pri prvej symptomatológii.

Môžete liečiť ochorenie rôznymi liekmi. Krém by mal mať antihistamínové účinky, aby boli postupy účinné. Masť je vybraná tak, aby sa zbavila hlavných symptómov a posilnila lokálnu imunitu. Koža tváre je veľmi citlivá, preto nadmerné užívanie liekov môže vyvolať sekundárnu alergickú reakciu.

Z desenzibilizujúcich látok lekári odporúčajú vybrať 10% roztok glukonátu vápenatého, ktorý sa podáva intravenózne. Lekári odporúčajú chorým prejsť na stravu, ktorá vylučuje výrobky obsahujúce potenciálny alergén.

Okrem toho všetky kozmetické výrobky vyberá špecialista. Mala by byť umývaná špeciálnym roztokom, ktorý stanoví lekár, v závislosti od stavu kože tváre.

Hormonálne masti

Tento typ liekov je založený na účinku vitamínov, prírodných zložiek. Majú vysokú liečivú schopnosť, obnovujú pokožku.

Sú tiež používané na liečenie skorých štádiách atopickej, seboroickej, kontakt, kožné, orálny, kŕčové, alergickej dermatitídy.

Dôležité! Hlavnou výhodou nehormonálnych masti, krémov, je nadmerná aktivita pri liečbe rôznych typov dermatitídy s miernou formou. Telo si zvykne na také masti. Zlepšujú metabolické procesy v tele, obnovujú elasticitu pokožky.

Masť alebo nehormonálny krém má tiež niekoľko nevýhod. Najzákladnejšou z nich je neúčinnosť liečby v závažnej forme dermatitídy (atopická, ústna, kontaktná).

Ak používate tieto masti a krémy, môžete vyvinúť alergiu na tieto lieky vo forme vyrážok a netolerovateľného svrbenia.

Nezabudnite si prečítať pokyny pre lieky, ktoré budete používať. Buď sa poraďte s odborníkom na výber masti alebo krému na rýchlu liečbu dermatitídy. Nižšie nájdete niekoľko typov nehormonálnych masti.

Vyrába sa vo forme rúrky so smotanou alebo masťou. Účinná pri atopickej dermatitíde u novorodencov.

Používa sa ako prostriedok na rýchle hojenie popálenín, poranení, trhlín, alergických vyrážok, vyrážky na pankreasu a plienky. Hlavná látka - vitamín B5, ktorý prispieva k rýchlemu zotaveniu procesov v tele.

Neodporúča sa na precitlivenosť.

Produkt: masť v plastovej kartónovej krabici. Hlavnou aktívnou zložkou je takrolimus monohydrát.

Poskytuje rýchle zotavenie pokožky. Masť je celkom účinná pri liečbe rôznych typov dermatitídy.

Má nasledujúce kontraindikácie: doba nosenia dieťaťa, dojčenie, deti do 16 rokov, vysoká citlivosť pokožky.

Krém, ktorý sa používa pri komplexnej liečbe atopickej a seboroickej dermatitídy. Prideľte na preventívne účely nadmerné suché ruky. Hlavnou zložkou je naftalén. Má baktericídny, redukujúci účinok. Má obmedzenia príjmu so silnou citlivosťou.

Krém na alergie. Má rýchly antihistaminový účinok.

Liečivo je dimetinden. Blokuje vývoj alergických receptorov, odstraňuje opuch.

Používa sa na preventívne účely na ochranu pred alergiami, ekzémami, atopickou, alergickou, seboroickou dermatitídou. Liek by sa nemal užívať s glaukómom, bronchiálnou astmou po treťom mesiaci tehotenstva, s dojčením a vo veku dieťaťa na 1 mesiac.

Lacná, ale účinná masť. Má efekt sušenia. Aktívne sa používa pri liečbe ekzému, dermatitídy rôznych foriem, popálenín, vírusových infekčných ochorení. Liek by sa nemal užívať s hnisavými procesmi na koži a alergickými reakciami.

Je k dispozícii ako masť a roztok. Účinná látka glykofán má baktericídny, analgetický účinok na hojenie rán.

Rozsah pôsobnosti: Rôzne druhy ekzémov, lupienky, dermatitídy, popáleniny rôzneho stupňa, herpes, papillomavírus nákazu, ochrana pred škodlivými chemikáliami, alergickými prejavmi.

Hlavnou kontraindikáciou je individuálna intolerancia.

Liečivá s antibakteriálnym účinkom a trojzložkové analógy vystupujú. Pri dlhodobej liečbe dermatitídy bez pozitívnej dynamiky sa používajú masti obsahujúce antibiotikum.

Masti alebo krémy zložené z troch zložiek zahŕňajú hormón glukokortikosteroidnej skupiny, antibiotikum, antifungálnu zložku. Takéto masti sú účinne liečené dermatitídou komplikovanou hubami alebo inými infekciami.

Aplikujte liek na tenkú vrstvu a aplikujte len na určité obdobie uvedené v návode. Pred použitím konzultujte s dermatológa.

Kvalitatívny prípravok kombinovaného typu. Obsahuje hormón betametazón a kyselinu fusidovú, ktorý poskytuje antibakteriálny účinok.

Výhodou fusidermu je, že aktívne komponenty spolupracujú. Poskytuje rýchle hojenie rán a obnovu kože pri dermatitíde.

Používajte počas tehotenstva, dojčenia - len so súhlasom lekára.

Trojfaktorová masť obsahujúca betametazón, gentamycín, klotrimazol. Aplikovať na komplikované formy dermatitídy, neurodermatitídy, dermatomykózy. Neodporúča sa používať liek na syfilis, kiahne, herpes. Nepoužívať u detí mladších ako 2 roky alebo s precitlivenosťou.

Homeopatický prípravok založený na troch zložkách rastliny. Používa sa na liečbu alergickej dermatitídy, rinitídy, vonkajších hemoroidov.

Kalendula, rastliny čarodejníc, Esculus majú protizápalový antipruritický regeneračný účinok na léziu. Tento liek nie je zakázaný počas tehotenstva a laktácie.

Nepoužívajte pri individuálnej intolerancii.

Veľký výber masti, krémy na liečbu dermatitídy vám umožňuje vybrať účinný a kvalitný liek. Ale väčšina týchto liekov je veľmi drahá, takže nižšie uvedená tabuľka zobrazuje hlavné lacné analógy.

Na liečbu akéhokoľvek druhu dermatitídy lekári často odporúčajú hormonálnu liečbu. Je predpísané v prípade, že nehormonálne masti nie sú schopné poraziť túto chorobu.

Avšak tento liek by mal byť vybraný len lekárom, pretože má veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov. Moderná farmakológia produkuje hormonálne lieky, ktoré nemajú prakticky žiadne vedľajšie účinky, pretože nie sú absorbované do krvi (ich mená sú Advantan, Elokom).

Všetky takéto lieky sú účinné, ale nemôžu byť použité dlho, pretože sú návykové. Medzi bežnými hormonálnymi masťami a krémami sa spotrebitelia usilujú:.

Masť sa používa hlavne na poškodenie škrabancov, má číru farbu a mastnú textúru, pomalú absorpciu. Krém má ľahkú štruktúru, rýchlo sa vstrebáva, ale po sušení môže dôjsť k olupovaniu.

Dĺžka účinku je poskytovaná aplikáciou lokálnych terapeutických činidiel. Výsledok závisí od antihistaminík a sedatív, ktoré majú antipruritický a protizápalový účinok.

V modernej lekárskej praxi existuje obrovská škála všetkých druhov krémov, gélov, masti na odstránenie takého nepríjemného problému, ktorý dnes čelia dospelí aj deti.

Nezabúdajte však, že liečba vonkajšieho prejavu choroby nie je všeliekom. Pokiaľ nie je zistená skutočná príčina a nie sú zistené vhodné terapeutické opatrenia, môžu sa opäť vyskytnúť vyrážky. Čo robiť:

 • absorpcia dostatočného množstva vody pomôže rýchlejšie zvládnuť dermatitídu;
 • sorbenty, typom bieleho uhlia, atoxylom alebo aktívnym uhlím - nebudú nadbytočné;
 • užite antihistaminikum;
 • odstránenie kontaktov s patogénmi - povinné;
 • hypoalergénna diéta.

Rozdiely medzi hormonálnymi a nehormonálnymi masťami sú dôležitým aspektom, na ktorý je potrebné venovať pozornosť.

 1. Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou. Hlavnou výhodou aplikácie je, že môže byť dlhodobo používaný, a to ako pre dospelých, tak pre deti bez poškodenia zdravia. Nemajú vplyv na hormonálnu rovnováhu tela. Nevýhodou je, že pri veľmi dlhodobom používaní môžu spôsobiť alergie a účinok bude úplne chýbať.
 2. Hormonálna masť. Priraďte k akútnemu prejavu dermatitídy, keď liečba nehormonálnymi prostriedkami nefunguje. Sú rozdelené podľa typu akcie do štyroch typov: od slabých až po najsilnejšie. V prvých dvoch typoch liečby je proces pomerne pomalý, ale riziko vedľajších účinkov je veľmi nízke. Účinok je krátkodobý, aj keď rýchly, keď sa organizmus stáva závislým na lieku. Majú negatívny vplyv na všetky systémy orgánov. A existuje takzvaný abstinenčný syndróm. Drogy nemožno náhle prevrátiť.

Naftaderm - masť bez hormónov

Nehormonálnu krém dermatitída, rovnako ako formulácia pre tablety, liek, ktorého príjem je bez súhlasu lekára nemôže poskytnúť len efekt, ale aj skomplikovať situáciu.

 1. Začnite liečiť najslabšími prostriedkami, v prípade potreby hladko prejdite na agresívne prípravky.
 2. Masť sa aplikuje ľahko na čistý, suchý povrch pokožky dvakrát až trikrát denne.
 3. Masti netrnú do kože, ale čakajú na úplnú absorpciu.
 4. Ak sú lézie na pokožke hlavy, odporúča sa použiť pleťové mlieko alebo tampón s podobným zložením.
 5. Ak sa zrazu začne rozvinúť dermatitída, musíte liečbu zrušiť a poradiť s lekárom.

Príčiny detskej dermatitídy sú nasledovné:

 • potravinové alergény;
 • predčasná náhrada plienky, nevhodná hygiena pokožky dieťaťa;
 • syntetické odevy, posteľná bielizeň, nevhodná detská kozmetika;
 • lieky;
 • plynný vzduch;
 • infekčné choroby;
 • tesné otáčanie.

Na liečbu detskej dermatitídy stačí použiť masti a prášok bez hormónov. Pri výbere liekov uprednostňujú antihistaminické antiseptiká. Tu sú niektoré z nich:

 1. Bepanten a jeho analógov. Môže sa používať od narodenia.
 2. Koža a Radevit.
 3. Naftaderm.
 4. Desitín nepredpokladá liečbu infikovaných oblastí pokožky.
 5. Timogénový krém alebo Sudocream.
 6. Zinková masť.
 7. Gystan - masť na báze prírodných bylín. Má protizápalový účinok.
 8. Exodermil je predpísaný na sekundárnu infekciu.
 9. Epidel sa má používať s mimoriadnou opatrnosťou. Počas používania sa vyhýbajte pôsobeniu ultrafialového žiarenia. Jedna z zložiek lieku môže spôsobiť vznik rakovinového nádoru.
 10. Vundehil je ďalší prípravok založený na prírodných extraktoch. Hemostatický, hojivý, baktericídny liek.

Exodermil pomáha pri sekundárnej infekcii

Zoznam krémov a masti, ktoré neobsahujú hormóny, je jednoducho obrovský - pod nimi sa môžete zoznámiť s najobľúbenejšími z nich a vybrať si niečo vhodné pre váš konkrétny prípad.

cap kože. Je určený na odstránenie nepríjemných symptómov kožných ochorení vrátane dermatitídy. Liečivo je široké spektrum účinku. Forma uvoľňovania nie je len v krému, ale aj v aerosóle, šampóne. Vyrába sa v Španielsku.

Actovegin - krém bez zápachu. Podporuje urýchlenie regeneračného procesu, aktivuje metabolické procesy v tkanivách, zlepšuje krvný obeh.

Zinocap je protizápalový, antibakteriálny prostriedok miestnej činnosti.

Desitín je masťový dermatoprotektor, ktorý sa používa na zápaly a podráždenie kože. Zabraňuje vzniku vyrážky plienky.

Eplan má hojenie rán, baktericídny účinok. Vytvára takzvanú ochrannú fóliu, ktorá trvá 8 hodín.

Liek Bepanten je určený na liečbu dermatitídy u dojčiat a tiež na liečenie rany na bradavkách u dojčiacich matiek.

Naftaderm je protizápalový, protizápalový prostriedok.

Gystan chráni pokožku pred baktériami

Hormonálne masti s atopickou a seboroickou dermatitídou sú predpísané bez zbytočného odkladu. Používajú sa v určitej postupnosti av kombinácii s inými liekmi v systéme. Dlhodobé používanie týchto látok vedie k stabilnej expanzii nádob. Takéto lieky poskytujú pomerne rýchly účinok pri akútnych prejavoch vyrážky, čo odstraňuje najbolestivejšie príznaky. Na základe závažnosti dermatitídy sa môžu používať kortikosteroidy:

 • lokálne;
 • (v kompozícii sú okrem hormónov zahrnuté aj antibiotiká)

Druhý typ je jemný účinok s nižším obsahom hormónu. Zoznam hormonálnych liekov:

 • Mometazón glukokortikosteroid je syntetický. Má antihistaminikum, antipruritický, protizápalový účinok.
 • Dermoveyt. Znížením tvorby kolagénu v pokožke nemá špecifický antibakteriálny a antialergický účinok.
 • Tridermový kortikosteroid s lokálnym antibiotikom. Ukazuje antibakteriálne, protiplesňové pôsobenie, odstraňuje opuch.
 • Pimafukort. Je to indikované pre dermatózy komplikované sekundárnou alebo hubovou infekciou, vipsogal určený na liečbu psoriázy, má všeobecný terapeutický účinok na pokožku.
 • Aurobin. Je uvedené v ochorenie slizníc v anorektálny oblasti a pokožku celého tela - antipruritika, anestetiká, protizápalové činidlo, lorindel vybitá alergické dermatózy s keratínovú kôry.
 • Tselestoderm. Priradenie na odstránenie príznakov dermatitídy kože citlivej na kortikosteroidy je fukicort indikovaný na zápalovú dermatitídu spôsobenú baktériami citlivými na kyselinu fusidovú.
 • Lokoid, lipocream. Po dlhú dobu si zachováva pozitívny výsledok po zastavení, ftorokort - vazokonstrikčné protizápalové, anti-histamínu akcii - na odpovediach pacientov tolerovali skôr to nie je zlé.
 • Betametazónvalerát. Decongestants, protisvrbivé liek má nízku nasiakavosť v koži, čo znižuje riziko vedľajších účinkov, znižuje pulkortolon kapiláry prestupu, znižuje opuchy, svrbenie, zápal.
 • Diflukortolon. Znižuje počet lymfocytov a eozinofilov - u detí sa používa pod prísnym dohľadom lekára, nie viac ako päť dní.
 • Diprosalik. Je určený na liečbu dermatitídy na pokožke hlavy a iných častí tela, dezinfekcie a keratolytov.

Hormonálne masti by mali byť v prísnom poradí predpísané na použitie len lekárom. Hormonálne masti na liečbu dermatitídy na tvári sú uvedené v krátkom kurze s následným zrušením.

Výhodou je vysoká účinnosť, mínus možné hyperpigmentácia, preťahovanie kože, ako aj jej smrť. Môže tiež spôsobiť akné.

Ak sa masť s hormonálnym zložením správne vyberie a zvolí sa správne dávkovanie, liečba je úspešná a bez komplikácií a rýchlo dosiahne stanovený cieľ. Existuje však množstvo ochorení, pri ktorých je absolútne nemožné používať tento druh drog:

 • akné;
 • plesňové infekcie;
 • herpes, ovčie kiahne, šindle;
 • svrab;
 • pohlavné choroby;
 • tuberkulóza;
 • plienkovú dermatitídu u dojčiat.

Najdôležitejšou vecou nie je zabudnúť, že len odstránením hlavného problému môžete zabudnúť na dermatitídu raz a navždy.

 • EPLAN - krém, ktorý sa používa v psoriáza, vredy, zlomeniny, mikrobiálne ekzém, herpes, akné, vredy, popáleniny, pre odstránenie opuchov, svrbenie v rôznych formách dermatitídy, bodnutie hmyzom, ako preventívne opatrenie na ochranu proti chemickým dráždivé látky. Cena v lekárňach je 140-160 rubľov.
 • Bepanten analógy panthenol, D-panthenolu, Pantoderm - masti a krémy, ktoré sú predpísané pre liečbu suchej pokožky s dermatitídou rôzneho pôvodu, pre preventívnu starostlivosť o tvár, ruky, ako ochranu pred vonkajšími podnetmi, s plienky dermatitídy, zaparenín u dojčiat, erytém, praskliny, odreniny. Krémy a masti zlepšuje regeneráciu kožných tkanív. Priemerná cena je 120-500 rubľov.