Hlavná

Opar

Ekzém (výsmech lichen)

ekzém - neinfekčné ochorenie kože, ktoré má chronickú povahu. Jeho priebeh sa vyznačuje výskytom vyrážok, svrbenia. Táto choroba sa vyskytuje s periodickými remisemi a exacerbáciami.

Príčiny ekzému

Táto choroba sa tiež nazýva namáčanie lišajníka. Ekzém je neuro-alergickej povahy. Zvyčajne sa v priebehu vývoja ochorenia objaví začervenanie a opuch kože, po ktorom sa postupne vytvárajú trhliny a veľmi malé vezikuly, ktoré sa ťažko odlišujú voľným okom alebo fotografiou. Po prvé, koža v postihnutej oblasti je suchá, ale neskôr sa objaví miesto bublín vredy alebo vlhkou pokožkou. Najčastejšie sa táto choroba vyskytuje u detí a ak nie je zaistená jej správna liečba, potom sa ochorenie postupne mení na chronickú formu.

Ako príčina ochorenia je určená viacerými faktormi, vnútornými aj vonkajšími. Ide o genetickú predispozíciu, narušenie fungovania endokrinného a nervového systému, sekundárne imunodeficiencie, infekcie, alergické reakcie. Niekedy je výskyt ekzému spojený s dysfunkciou centrálneho nervového systému, ako aj s poškodením periférnych nervov.

Príznaky ekzému

Charakteristickou črtou choroby je symetria manifestovaných procesov. U detí sa ekzém často vyvíja na tvári, brade, menej často na hlave, chrbte, hrudníku, kolenách a lakte. U dospelých je ekzém často diagnostikovaný na pažích, krku, členkoch a tiež v ohybe - na vnútornej strane lakťa alebo na vonkajšej strane kolena. Ak chcete určiť, ako liečiť chorobu, je dôležité najprv priradiť zjavnú chorobu určitému druhu.

Avšak pridelené množstvo symptómov charakteristických ochorenia všetkých druhov: začervenanie, výskytu bublín, chrást a praskliny, prítomnosť lúpanie a poškriabaniu. Aj na postihnutých oblastiach sa objavujú škvrny, ktorých farba sa môže líšiť od ružovej až po modrastú. Liečba ekzému v náručí, rovnako ako v iných oblastiach tela je dôležitá pre výrobu tak, aby ku zníženiu prejavov Ďalším príznakom - silné svrbenie útoky, ktoré sa často vyskytujú vo večerných hodinách a ihneď po kontakte s postihnutú oblasť tela vody.

Typy ekzému

prejavy skutočný ekzém vždy akútne: môže začať u osoby v akomkoľvek veku, a teda priebeh choroby bude trpký: časté recidívy, po ktorých choroba prechádza do chronickej formy, ktorá sa zvyčajne zhoršuje. Pri akútnom štádiu je charakteristická tvorba viacerých vezikúl a po ich otvorení sa zvlhčí erózia. V akútnom štádiu ochorenia osoba trpí ťažkým pálenie a svrbenie. Keď zápal ustúpi, celkový počet vezikúl klesá, koža sa stáva suchá a začína sa odlupovať. Veľkosť ohniska pravého ekzému môže byť odlišná, obrysy sú často rozmazané a postihnuté oblasti sa striedajú so zdravými oblasťami pokožky. Takéto lézie sa vyskytujú spravidla symetricky na nohách, predlaktiach, rukách. Choroba u detí často postihuje ľudí, hýždeň, končatiny, prsia.

Jeden z poddruhov skutočného ekzému je považovaný za disgidrotický ekzém, ktoré sa spravidla rozvíjajú na podrážkach, na bočných častiach prstov, na koži rúk a dlaní. Symptómy tejto formy ochorenia sú výskyt veľkého množstva malých vezikúl, ktoré majú husté povlaky. Veľkosť takýchto bublín je malá - od 1 do 3 mm v priemere. Foci choroby sa ľahko rozlišujú, pretože sú obklopené okrajom stratum corneum, exfoliáciou v procese. V centre vzdelávacích šupín, kôr, malé erózie sú viditeľné. Liečba dyshidrotického ekzému by sa mala uskutočňovať len pod dohľadom lekára a dokonca aj akékoľvek ľudové lieky môžu byť vykonávané až po jeho vyriešení.

na mikrobiálny ekzém lézie sú asymetrické, spravidla sa vyskytujú na končatinách človeka a majú zaoblené obrysy. Existujú tiež abscesy a výrazné okraje stratum corneum. Často s vývojom tejto formy ochorenia sa pacientovi nakoniec vyvinú fistuly, trofické vredy, rany, ktoré sa dlho nezdravujú. V blízkosti hlavného zamerania choroby sú zrejmé mikrovezikuly. Súčasne, mimo dosahu ochorenia, sa niekedy objavia alergické vyrážky. Ako variant tejto formy ochorenia, nummulárny ekzém, pri ktorom pacient vytvoril zaoblené lézie s jasnými hranicami. Majú priemer maximálne 3 cm, modro-červený odtieň a na povrchu sú viditeľné škatule. Najčastejšie takéto lézie sú lokalizované na zadnej strane ruky, ako aj na povrchu extenzoru.

Na pokožke hlavy sa vyvíja hlava seboroický ekzém. Takáto porážka môže tiež zachytiť škrečkovú škrupinu, oblasť lopatky a stenu. V tomto prípade má žltkastý nádych, mastné váhy sú vrstvené a nedochádza k zmáčaniu. Pre takéto ohniská je charakteristická postupná regresia v strednej časti s paralelným rastom na okraji.

Profesionálny ekzém je ochorenie alergickej povahy, ktoré sa prejavuje ako následok kontaktu človeka s určitými látkami, ktoré dráždia pokožku. V tomto prípade sa najčastejší lézie vyskytuje v oblastiach s otvorenou pokožkou: ekzém sa môže objaviť na tvári, rukách, krku, predlakti. Vo viac zriedkavých prípadoch sú postihnuté nohy a holenia. V mieste ohniska ochorenia sú zaznamenané edémy, vezikuly, pravidelné svrbenie a mech. Po chvíli začínajú byť zaznamenané príznaky, ktoré sú charakteristické pre skutočný ekzém. Choroba trvá dlhší čas, ale ak pacient už nekontaktuje alergén, ktorý je príčinou ochorenia, potom sa rýchlo regresuje. Pacient si musí uvedomiť, že pri každej novej exacerbácii bude ochorenie užšie. Na stanovenie prítomnosti vysokej citlivosti na alergény sa používajú kožné testy.

Mykotická forma v prípade pristúpenia hubovej infekcie. V tomto prípade sa často vyvíja ekzém na nohách. Pre takúto formu lézií sa vyznačuje značným olupovaním, okrúhlymi ohniskami. Liečba ekzému na nohách sa vykonáva komplexným spôsobom: vždy je potrebné používať antimykotiká.

Pri paratraumatickej forme ochorenia sa objavujú vyrážky tam, kde predtým došlo k poraneniu.

Vývin kŕčových varixov je uľahčený prítomnosťou komplexu kŕčových žíl varixového príznaku. V tomto prípade lieky, ktoré sa používajú na liečbu kŕčové žily.

Ekzém u detí

Zranenie lišajníkov u detí sa prejavuje prítomnosťou znakov seborrheic, pravdivý a mikrobiálne ekzém. Symptómy týchto foriem ochorenia sa kombinujú rôznymi spôsobmi a môžu sa kombinovať na rôznych miestach tela. Prvé príznaky ochorenia sa môžu objaviť u detí vo veku troch mesiacov. Všeobecne je táto choroba typická pre deti, ktoré sú umelo kŕmené. Spočiatku môže byť dieťa ohromené na čele, potom - tváre. Potom sa lézia postupne dotýka pokožky hlavy, krku, uší, končatín, trupu, zadku. Dieťa je narušené nespavosťou, pretože cíti silné svrbenie. Seboroický ekzém sa môže prejaviť už v druhom týždni života dieťaťa. V tomto prípade sa objaví vyrážka vo vlasoch, na lícach a na čele, na ušných stenách a na krčkach záhybov. Niekedy u detí sa vyskytujú aj známky mikrobiálneho ekzému.

Ekzém môže byť niekedy sprevádzaný astma a vznikajú na pozadí exudatívna diatéza. Často sa nachádza na ekzém pozorovaný v priebehu života. Deti trpiace touto chorobou majú často alergie na určité potraviny, pachy, prach, lieky. Akákoľvek alergická reakcia sa môže stať istým impulzom pre vznik ekzému.

Je dôležité starostlivo zvážiť tento problém u dojčiat. Je potrebné poradiť sa so svojím lekárom o kŕmení takýchto detí. Batoľatá s ekzémom sa nedajú pevne potiť a používajú tiež oblečenie vyrobené z neprírodných tkanív. Kúpanie dieťa, môžete pridať do vody zase, harmančeka, dubovej kôry.

Diagnóza ekzému

Na diagnostiku depresie moknuschy u dospelých a detí, lekár najskôr vykoná dôkladné vyšetrenie a skúma klinický obraz. Tiež odborník je vedený anamnézou a v prípade potreby predpíše ďalšie vyšetrenia.

Liečba ekzému

Na zaobchádzanie s ekzémom je najefektívnejší komplexný prístup k liečebným a preventívnym opatreniam. Spočiatku by mala byť liečba zameraná na odstránenie počiatočného faktora, ktorý spôsobil chorobu. To je neurotických porúch, poruchy neuroendokrinnej povahy, chronické ochorenia.

Liečba mikrobiálneho ekzému, ako aj iných typov chorôb si vyžaduje povinné dodržiavanie hygienických pravidiel, ako aj správny prístup k výžive. Môžete zlepšiť stav pacienta pomocou niektorých ľudových prostriedkov. Takže pacientom sú pridelené kúpele s vývarmi z liečivých rastlín - harmanček, zákruty, dubová kôra. Tieto rastliny majú adstringentné vlastnosti. Je však nemožné prehriať telo a súčasne tolerovať silné potenie. Ak chcete dosiahnuť požadované výsledky liečby, mali by ste dodržiavať špeciálnu mliečno-zeleninovú stravu, ktorá zníži množstvo konzumovaných korenistých a korenistých potravín, ako aj kvapalín. Alkohol u pacientov, ktorí videli príznaky ekzému, tiež nemôže byť použitý. Diéta s ekzémom by mali byť ľahké a obsahovať malé množstvo sacharidov.

Ako metóda systémovej liečby ochorenia sa používa masť z ekzému na základe účinných zložiek. Jej, podobne ako iné lieky, by mala vymenovať lekára, pretože určuje, ako sa s touto chorobou zaoberať, berie do úvahy celkový stav tela. V závislosti od formy ochorenia sa používajú antihistaminiká, imunomodulátory, vitamíny. Okrem toho je dôležitá dehydratácia a detoxikačná liečba. V závislosti od toho, akú formu ochorenia (seboroické, mikrobiálne, pravdivé) diagnostikuje pacient, odporúčajú sa miestne lieky. Ak má ekzém na tvári alebo iných častiach tela všetky príznaky akútnej formy ochorenia, aerosóly s kortikosteroidmi sú predpísané, napríklad, prednizolón. Taktiež sa robia pleťové vody, v ktorých sa používajú antibakteriálne a protizápalové liečivá. Mokrý ekzém vyžaduje liečbu týmito prostriedkami až do zmiznutia zmočenia. Iné lieky sa používajú len vtedy, keď sa odstráni akútny zápal.

Liečba ľudovými prostriedkami

O tom, ako vyliečiť ekzém, sa môžete dozvedieť zo zachovaných až po tento deň recepty ľudovej medicíny. Efektívna masť, ktorá obsahuje 20 gramov listov lopúcha, kvetov harmančeka, koreňového kopyta, trávy s ivánskym čajom. Všetky tieto zložky sa používajú v suchej forme. Do tejto zmesi sa pridá voda a byliny sa varia na nízkej teplote. Neskôr je potrebné pridať lyžicu oleja. Po dostatočnom zahustení zmesi sa táto zmes prefiltruje a zmieša s glycerínom.

Môžete variť pre vonkajšie použitie a obyčajné odvar z koreňa lopúcha, na prípravu, ktoré potrebujete 15 g drvené suché korene lopúcha faul jeden pohár vody a varíme desať minút. Komprimuje postihnuté oblasti aj z čerstvých jahôd, ktoré boli predtým dobre zbité.

Tradičná medicína tiež odporúča odvar a infúzie na interný príjem. V tomto prípade sa môžete liečiť odvarom kvety hluchých žihľoviek, ktoré sa konzumujú niekoľkokrát denne pol hodiny pred jedlom. Podobne si môžete odniesť odvar z koreňa pšeničnej trávy, čaju z verbeny. Odporúča sa tiež piť čaj zo sušených plodov živočíšneho pôvodu a tiež trvať niekoľko dní na 2 ml rakytníka olejného.

Odporúčania pre ekzém

V dňoch, kedy sa ochorenie zhoršuje, mali by ste vždy dodržiavať diétu, čím sa z diéty eliminujú alergény. Zabráňte kontaktu s postihnutými oblasťami tela vodou, ako aj s chemikáliami pre domácnosť. Mala by tiež obmedziť kontakt s alergénmi, ktoré sa včas stali príčinou vzniku ochorenia. Je dôležité nedovoliť prenikanie infekcií, najmä jednoduchého vírusu opar.

Je povinné dezinfikovať ohniská infekcie, ktoré sú lambliáza žlčových ciest, akútna pyoderma, kŕčové žily, intestinálnej dysbiózy.

Liečba ekzému u detí je povinná odčervenie. Dieťa počas liečby by malo dostať veľké množstvo prírodných vitamínov zo zeleniny a ovocia.

Mokrý ekzém

Mokrý ekzém je kožné infekčné a zápalové ochorenie, ktoré sa prejavuje zvonka vo forme vezikúl a hrubých šupín a zároveň prináša veľa nepríjemností vo forme svrbenia. Ekzém prináša choré nepríjemné, bolestivé pocity, ktoré môžu vyvolať nespavosť, nervozitu a rýchlu únavu. Mokrý ekzém nie je nákazlivý a neodovzdáva sa od človeka k človeku, je však veľmi ťažké liečiť a je náchylný na exacerbácie a remisie. Vývoj tejto choroby nastáva pri uvoľnení tekutiny na postihnutú kožu. Preto meno: mokrý ekzém, je to však len taká pravá alebo idiopatická forma. Hlavným príznakom tohto ochorenia je výskyt vezikúl na koži, ktorý neskôr praskne a uvoľňuje seróznu látku.

Mokrý ekzém sa objavuje na rukách, nohách a tiež na akejkoľvek časti tela. Tento druh ekzému je primárne liečený elimináciou vonkajších a vnútorných stimulov. Je neprijateľné pokožiť postihnutú oblasť, pretože to môže viesť k infekcii a spôsobiť ďalší zápal. Mokrý ekzém často prechádza, dokonca môžete povedať, že prakticky zmizne a po chvíli sa znova objaví a ešte viac ovplyvní povrch kože.

Mokrý ekzém - príčiny

Príčiny tohto zhoršenia môžu slúžiť ako nervová porucha, nadmerná únava, rôzne porušenia primeranej práce endokrinného systému, genetická predispozícia, metabolické poruchy, podvýživa. Okrem toho môžu biologické, chemické a fyzikálne faktory pôsobiť ako provokatéri. Existuje možnosť, že výskyt choroby môže byť spôsobený alergénom. Vzhľadom na to, že príčiny mokrého ekzému sú mnohé, liečba sa vykonáva komplexným spôsobom.

Mokrý ekzém - príznaky

Po prvé, koža napučia, potom koža sa stáva červenou; tam sú malé bubliny, ktoré spontánne otvárajú, potom na ich mieste je erózia s vlhkým výbojom. Pacient sa stáva nepokojný, nervózny, pretože je silný, nepríjemný svrbenie. Nepredvídateľnosť mokrého ekzému spôsobuje veľa nepríjemných momentov pre pacientov i lekárov. Niekedy ochorenie ustúpi a potom za niekoľko rokov sa znovu objaví, zatiaľ čo zasiahne ešte viac kože. Príčiny relapsu sú spravidla skryté v nervových poruchách, nadmernej únavy, podvýživy.

Mokrý ekzém - liečba

Pri liečbe mokrého ekzému je dôležité odstrániť všetky faktory, ktoré vyvolávajú ochorenie. Vylučujeme nervové poruchy, pozorujeme hypoalergénnu diétu, predpisujeme predpísané lieky, chráníme pokožku pred podráždením, odstraňujeme látky, kontakt s ktorým môže chorobu vyprovokovať. V prípade potreby zmeníme svoju profesiu. Pri liečbe ekzémov plač by sa mali vyhnúť mydlo a používať iba bylinné odvary ďatelina, sedmokráska, atď Po tomto ošetrení, je nutné vysušiť kožu..

Keď plač ekzém predpísané Tiamín (vitamín B1), ktorý má dobrú schopnosť ovplyvniť nervový systém, zvyšuje excitačné a inhibičné proces oslabuje centrálny nervový systém. Jeho antipruritický účinok je odhalený, rovnako ako schopnosť zmierniť syndróm bolesti. Thiamin sa podieľa na regulácii metabolizmu: voda, bielkoviny, sacharidy; zlepšuje kardiovaskulárny systém, ako aj tráviace zariadenie. Pacienti s mopingovým ekzémom by nemali užívať veľké množstvo liekov, ani lekárske postupy.

Ako na liečbu moknushchuju ekzém? Počas obdobia uzavretia machu sa odporúčajú špeciálne pasty. Sú rozmanité a majú veľmi široké spektrum činností. Tieto cestoviny zahŕňajú: ihtiolovaya, bór-zinok-Naftalan, zinok-ihtiolovaya, zinok-Naftalan, ihtiola-zinok-Naftalan, zinku, bizmutu, ihtiolovaya, Tar-Naftalan. Ak je to potrebné, postihnuté lézie sa uhasia Fucorcinom alebo roztokom dusičnanu strieborného.

Masť z vlhkého ekzému

Niekedy v priebehu ukončovaní moknutija účinne použiť masti alebo pasty spolu s ich prepojenie s olejom, olejového roztoku (retinol, tokoferol acetát alebo karotolin). V prípade, že pacient má zlú toleranciu na báze tuku, nízkotučné masť je predpísané, ktoré sú založené na želatínu, glycerín, kazeín, agar, škrob. Môžete zmäkčiť kožu s bórovou masťou, salicylovou masťou, krémom Lorinden, kvapalinou Castellani, krémom obsahujúcim ketokonazol, hrnce s manganistanom draselným.

Pacientom s mokroskopickým ekzémom je predpísaná hyposenzibilizujúca liečba, ktorá pomáha vrátiť telo späť do normálu a tak ho vždy podporovať. Táto terapia zahŕňa IV injekcie: chlorid vápenatý, glukón vápenatý.

Ak chcete očistiť telo, odporúča sa piť diuretiká (diuretiká). Imunokorrektory sa odporúčajú pre imunitu: Pentoxyl, Timalin, Decaris, Tactivin.

Keď plače ekzém na rukách a nohách, je nutné eliminovať dráždivé (vonkajšie a vnútorné), nespácha česanie postihnutých oblastí, aby sa zabránilo infekcii a ďalšie zápal, čo značne komplikuje liečbu.

Miestne ošetrenie, berúc do úvahy princíp: nedráždi podráždený. Efektívne gadgety, nevyhnutne chladné, môžu byť s ľadom a často sa nahrádzajú. Ich účinok je založený na terapeutickom chladiacom účinku. Riešenie nepredstavuje významnú úlohu, teplota je dôležitá, inak nebude žiadny požadovaný účinok. Do krém takhle: dva kusy bavlnenej tkaniny, môžete gáza, pridať až 8 vrstiev a ponoriť do roztoku s ľadom. Potom jeden stlačte, položte postihnutú oblasť na 7 minút a potom aplikujte druhé studené mlieko. Lotiony sa podieľajú na významnom vazokonstrikčnom pôsobení ochladzovania, ktorý pomáha zmierniť svrbenie a zápal. Odporúčajú sa na tvári a končatinách. Kvapalinu je možné pridať dezinfekčným prostriedkom, adstringentmi.

Na zmiernenie svrbenia lekár predpíše antihistaminiká: dimedrol, diazolin, suprastin, atď. Odporúčame aj prostriedky na zachovanie imunity. Pri komplexnejšom ochorení je predpísaná fyzioterapia. Samoliečba na zvládanie ekzému sa neodporúča, pretože lekár jednotlivo predpisuje liečbu.

Liečba namáčacieho ekzému s ľudovými prostriedkami

Vzhľadom k tomu, mokrý ekzém je choroba nepredvídateľná a nie vždy sa zaobchádzať s liečbou, ľudia opravné prostriedky príde navyše pomôcť.

1. Vytvorte lotion z uhorky a naneste ju na postihnutú kožu.

2. 1/3 jedlého oleja sa kombinuje s 2/3 detského smotany alebo živočíšneho tuku a namažeme postihnuté ohniská.

3. 1/3 čajovej lyžičky síranu meďnatého sa zmieša so 100 gramami tukovej kyslej smotany a aplikuje sa na bolesť po dobu 30 minút.

4. Mazanie oleja z rakytníka.

5. Vytvorte kompresy z haseného vápna a rastlinného oleja v pomere 1: 1

6. Ak sa moknushchaya ekzém rozšíri do väčšej oblasti tela, potom efektívne bojovať proti liečebným kúpeľom s ylang-ylangom, čajovým stromom, pelargónom, levanduľou.

7. V letných dňoch, keď lúče svetla dávajú svoje teplo, vezmite si slnečné kúpele, ale zároveň pokryte pokožku listami slnečnice alebo lopúch. Potom vezmite si studenú sprchu a vyčistite pokožku citrónovou šťavou.

Mokrý ekzém - liečba a príznaky

Mokrý ekzém je kožná neprenosná choroba, ktorá sa v lekárskej terminológii nazýva aj idiopatický alebo skutočný ekzém.

Výraz "ekzém" pochádza z antického gréckeho jazyka av preklade znamená "šumenie" alebo "varenie" - toto je potvrdenie tých symptómov, ktoré sú charakteristické pre tento typ ochorenia.

Pri mokrej ekzéme na ľudskej pokožke sa vytvárajú vezikuly, ktoré následne uvoľňujú sérovou tekutinou; tento jav skutočne pripomína varenie vody.

Aby sme pochopili, ako mokrý ekzém vyzerá, zvážime podrobné fotografie, ako aj príznaky a liečbu tejto nepríjemnej choroby u ľudí.

dôvody

Najčastejšou príčinou mokrého ekzému je imunitný zápal kože. Úlohou nie je ani funkčná porucha centrálneho nervového systému, narušenie endokrinného systému, tráviaci trakt, metabolické procesy atď.

Táto choroba je chronické recidivujúce charakter zhoršenie dôjde, väčšinou pod vplyvom psycho-emocionálny stres, nesprávne strave, kontaktu s chemikáliami alebo inými alergénmi.

Príznaky mokrého ekzému

Keď sa vyskytuje zmáčanie ekzému, u pacienta dochádza k príznakom, ako je opuch kože, bubliny a začervenanie kože. Ďalej sa bubliny spontánne otvárajú a vytvárajú mokrý ekzém, ktorý bolesť a svrbenie.

Charakteristickou črtou choroby je symetria manifestovaných procesov. U detí sa ekzém často vyvíja na tvári, brade, menej často na hlave, chrbte, hrudníku, kolenách a lakte. U dospelých je ekzém často diagnostikovaný na pažích, krku, členkoch a tiež v ohybe - na vnútornej strane lakťa alebo na vonkajšej strane kolena.

Ak chcete určiť, ako liečiť chorobu, je dôležité najprv priradiť zjavnú chorobu určitému druhu. Po návšteve lekára a podstupovaní predpísanej liečby sa mnohí úplne zbavia príznakov ekzému.

Avšak je možné, že aj po niekoľkých rokoch sa ekzém nevyhne znova, a zasiahne ešte väčšiu oblasť pokožky. K takejto recidíve môže byť silná únava, nervové poruchy alebo dokonca nesprávna výživa.

Mokré ekzémové fotografie

Liečba ľudovými metódami

Tradičná medicína nahromadila svoj arzenál spôsobov, ako zmierniť stav pacientov s ekzémami, testovaných po stáročia. A napriek tomu sú s najväčšou pravdepodobnosťou pomocným charakterom na uľahčenie prejavu ochorenia.

So súhlasom ošetrujúceho lekára je možné použiť niektoré ľudové prostriedky, napríklad:

 1. Kompresie z rakytníka a jedlého oleja, uhorka nakladačka odstrániť zápal a opuch.
 2. Prijatie teplých kúpeľov s prídavkom odvaru z nasledujúcich bylín: ďatelina, harmanček, borovicové ihly, spory, tisícročia, jarabice, plantain. A tiež esenciálne oleje z pelargónie, čajovníka, ylang-ylangu, levandule atď.
 3. Na upokojenie zranenej kože môžete do kúpeľa pridať esenciálne oleje z čajovníka, pelargónie, ylang-ylangu, levandule.
 4. Namočte postihnutú oblasť pomocou masťovej masti, ktorú si môžete pripraviť sami, pridaním až 100 gramov vykúpeného vápna toľko vody. Zmes sa musí uviesť do varu, nechať stáť až do úplného ochladenia, kmeňa a miešať s rastlinným olejom v rovnakom pomere.

Treba pamätať na to, že pred použitím akejkoľvek metódy liečby sa treba poradiť s ošetrujúcim lekárom, pretože samošetrenie mokrého ekzému môže byť pre celkový stav pacienta nebezpečné.

Masť z vlhkého ekzému

Niekedy v priebehu ukončovaní moknutija účinne použiť masti alebo pasty spolu s ich prepojenie s olejom, olejového roztoku (retinol, tokoferol acetát alebo karotolin). V prípade, že pacient má zlú toleranciu na báze tuku, nízkotučné masť je predpísané, ktoré sú založené na želatínu, glycerín, kazeín, agar, škrob.

Môžete zmäkčiť kožu s bórovou masťou, salicylovou masťou, krémom Lorinden, kvapalinou Castellani, krémom obsahujúcim ketokonazol, hrnce s manganistanom draselným.

Liečba mokrého ekzému

Rovnako ako každá iná choroba, je ľahšie predchádzať ekzému, než vyhľadať liečbu. Preto tí ľudia, ktorí sú viac náchylní k jeho vývoju, je potrebné postarať sa o vašu pokožku, chrániť ju pred možnými dráždivými účinkami.

Vylúčte z použitia všetky chemikálie: prášok na umývanie, umývacie prostriedky na umývanie riadu, mydlo atď. Úplne zmeniť spôsob života, zbaviť sa stresových situácií, držať sa hypoalergénnej stravy.

Liečebný režim pre mokrý ekzém zahŕňa:

 • imunitné a sedatívne lieky;
 • antihistamínové lieky;
 • vitamíny;
 • niekedy hormonálna liečba;
 • rehabilitácia;
 • lokálne účinky na pokožku (krém, masti, pleťové vody atď.);
 • strava, obmedzujúci kontakt s chemikáliami v domácnosti.

Ako na liečbu moknushchuju ekzém? Liečba zahŕňa prípravky lokálnej a systémovej povahy. Uplatňovanie tejto smernice je určené na náraz v týchto smeroch:

 • zníženie senzibilizácie (citlivosť na alergén);
 • redukcia syndrómu intoxikácie;
 • zníženie závažnosti zápalu (steroidné a nesteroidné protizápalové lieky, antihistaminiká);
 • imunoterapia;
 • angioprotekcia (posilnenie cievnej steny);
 • korekcia zmien v gastrointestinálnom trakte;
 • sedatívna liečba;
 • antibakteriálna liečba;
 • symptomatickej liečby.

Liečba mokrého ekzému na rukách, nohách alebo iných častiach tela začína príjmom antihistaminických liekov 1. generácie. Medzi ne patrí chlórpyramín (Suprastin), prometazín (diprasín), akrytastín. Ak sa nepozoruje pozitívny účinok, pacientovi sú predpísané lieky 2-3 generácie, ako ebastín, loratadín a kortikosteroidy - prednizolón.

Miestna liečba spočíva v aplikácii lotionov na postihnuté oblasti tela, ktoré boli predtým impregnované v roztoku resorcinolu alebo iných adstringentných liekov.

Čo je mokrý ekzém, aké sú jeho príznaky a dôsledky?

Mokrý ekzém sa zvyčajne nazýva dermatóza - kožné vyrážky, ktoré pokrývajú rôzne časti tela. Skladajú sa z vezikúl (vezikulov), vo vnútri ktorých je sérová tekutina. Porážka sa častejšie pozoruje na nohách a ramenách, ale v závažných prípadoch sa ohniská ochorenia dotýkajú iných oblastí tela.

Mokrý ekzém nie je nákazlivý, takže aj pri priamom kontakte s postihnutím nie je možné ho ochorieť. Hlavná príčina vyrážky spočíva v vnútorných poruchách tela. A dnes budeme hovoriť o prostriedkoch od mokrého ekzému, jeho symptómov a liečby, budeme sa pozerať na fotografie a videá.

Charakteristiky tejto choroby

Mechanizmus patológie je reakciou na vnútorné, ale častejšie na vonkajší stimul. Imunita začína napadať kožu, čo vedie k vzniku všetkých príznakov ekzémov. Ak vyšetrujete imunitný systém aj na samom začiatku choroby, vždy sa zistí, že je oslabený, nefunguje správne. To je obzvlášť dôležité, ak je liečba nesprávna, pretože spojenie sekundárnej infekcie s vlhkými oblasťami je len otázkou času.

 • Mokrý ekzém ovplyvňuje ženy vo väčšom rozsahu, čo môže byť spôsobené hormonálnymi záchvaty, ktoré sa často vyskytujú v tele.
 • V rizikovej skupine sa nachádzajú aj ľudia, ktorí sa blížia veku 40 rokov.
 • V iných ohľadoch je ochorenie rovnako bežné u dospelých aj detí. Títo zvyčajne trpia častejšie alergickou formou vyrážky.

O tom, čo je mokrý ekzém, toto video povie:

Klasifikácia a formuláre

Mokrý ekzém sa dá rozdeliť lokalizáciou. Vzniká na:

 • palmy,
 • vnútorná časť lakťov,
 • nohy,
 • prsia
 • kruh (ich vnútorná časť),
 • head.

Choroba je rozdelená na 4 typy:

 1. seborrheic. Nachádza sa na hlave, rukách, iných častiach tela, pokrytých chlpatou vegetáciou. Ona je tiež často za ušká.
 2. pravdivý. Tento druh vyrážky je najťažšie liečiť. Okrem toho pokračuje tvrdo, vyrážky sú bohaté, charakterizované bolestivosťou a oblasťami s vyrážkou. Mokrá erózia v tomto prípade rýchlo prúdi do chronickej fázy.
 3. profesionálny. Stáva sa u mnohých ľudí, ktorých aktivity sú spojené so silnými dráždivými látkami. Je to práca s akýmikoľvek chemikáliami alebo čistiacimi prostriedkami s agresívnymi prísadami.
 4. Mikrobiálny ekzém. Vyvíja sa v oblastiach, kde došlo k infekcii patogénnymi hubami alebo inými patogénnymi organizmami.

Príčiny mokrého ekzému

Patológia má zvyčajne niekoľko príčin naraz, takže je vždy veľmi zriedkavé ich zriadiť. Etiológia je spojená s narušením vnútorných oblastí tela, hlavne s endokrinnými, imunitnými a neurologickými problémami.

Faktory vyvolávajúce ekzém sú veľmi početné:

 • stres a psychologické problémy;
 • hypertyreóza;
 • Nervový nadmerný tlak;
 • dedičnosť;
 • diabetes mellitus;
 • chronické infekcie;
 • choroby tráviaceho traktu.

príznaky

V prvej fáze mokrého ekzému začne pokožka pokryť červené plochy rôznych tvarov a veľkostí. Oni sú opuchnuté a na ich povrchu sú papuly (majú purulentný obsah) alebo vezikuly (len priehľadné tajomstvo sa oddelí po otvorení). Aj keď sa pokúsite ignorovať svrbenie, obe typy vyrážok sa otvoria. Je to kvôli seróznemu exsudátu a jeho nepretržitému oddeleniu, že existujú zvlhčovacie oblasti.

Po určitom čase namiesto otvorených papulov a vezikúl sú kôrky, ktoré sa začnú aktívne olupovať. Hlavným príznakom mokrého ekzému je kombinácia vyrážok, ktoré sú v rôznych fázach vývoja. To znamená, že v jednej oblasti dochádza k odlupovaniu, staré vezikuly sa otvárajú a vytvárajú sa nové. Svrbenie, ktoré sprevádza toto všetko, je také silné, že sa často stáva nielen príčinou porúch spánku, ale aj neurotických porúch.

Ak proces prenikol do chronickej, ohniská sú zahustené, koža sa zjaví a získa modro-červený odtieň. V takýchto oblastiach môže dôjsť k neustálemu odlupovaniu a akútnej fáze sa pridávajú ďalšie príznaky choroby. Niektoré ohniská nakoniec zmiznú, ale niekedy ekzém opustí pigmentové škvrny na koži.

O tom, ako vyzerá mokrý ekzém, sa toto video dozvie:

diagnostika

Osobitný význam má diferenciálna diagnostika. Lekár môže predpísať rôzne testy na určenie príčiny ochorenia. Vykonajte najmä alergické, imunologické alebo šupinaté vzorky.

Špecifickejšie štúdie sa nevyžadujú (mimochodom, neexistujú), ale choroba má výrazný priebeh, takže je ťažké ju diagnostikovať. Rozlišujte tento druh ekzému iba z lézií pustulárnej formy, ktoré majú trvalý zmáčací povrch. Pri ekzémoch je charakteristický charakter lézií charakteristický, preto sa exsudát objavuje na povrchu kože ako kvapky rosy.

Ďalej sa dozviete, ako a ako liečiť mokrý ekzém na rukách, nohách, prstoch.

liečba

Na liečbu mokrého ekzému je potrebná komplexná liečba, ale je vždy ľahšie zabrániť preventívnym metódam.

Terapeutická cesta

Miestnu liečbu nemožno ignorovať, pretože v každom štádiu ekzému pomáha znižovať prejavy príznakov. Príjemcami sú veľmi užitočné, takže pleťové vody sú vyrobené na základe:

 • Naftalan,
 • dusičnan strieborný,
 • brezový decht,
 • rezorcinol,
 • Ichthyol masť.

V čase, keď choroba prúdi do akútneho štádia, sú kompresy vyrobené zo striebra s vodou. Mokrá gáza a roztok manganistanu draselného.

Liečba pleťovými krémami sa vykonáva aj v priebehu kurzu. Zvyčajne trvá 3 dni pre 2 procedúry. Pre 1 postup sa nahradí 3-4 kompresie a proces trvá asi hodinu. Po odstránení pleťového krému sa pokožka rozstrekuje soľným roztokom alebo sa rozotrie masťou. Kompresy vyžadujú len studené!

Ak sa začala tvorba kôr, potom prebehla akútna fáza, takže sa zmenila aj hlavná úloha lokálnej liečby. Teraz používajte masti, ktoré pomáhajú rýchlo odlupovať kôru:

 1. Fenistil.
 2. Krémy založené na kyseline močovej.
 3. Gestan.

Nezávisle na odstránení kôrov je nemožné, inak mechanické poškodenie spôsobí opakované relaps! Akonáhle ochorenie zmizne a prejde do akútnej fázy, je možné spojiť fyzioterapeutické metódy liečby (magnetoterapia, kryoterapia, UHF atď.).

O mastiach na liečbu a iných liečivách z ekzému moknushchimi si prečítajte nižšie.

metóda lieky

Na liečenie tohto problému sa používa niekoľko liekov:

 1. Chelátory. Vyžaduje sa na absorpciu toxínov a ich vylučovanie. Na udržanie tela sa uskutočňuje séria injekcií síranu horečnatého, tiosíranu sodného a glukonátu vápenatého.
 2. Sedatíva. Väčšina vedcov spája príčinu mokrého ekzému s neurologickými problémami, takže tieto lieky tvoria základ liečby. Závažné lieky nepoužívajú, uprednostňujú tablety so zložkami rastlín.
 3. Denné sedatíva.
 4. Antihistaminiká. Tieto lieky pomáhajú v boji proti nadýchaniu, svrbeniu a iným prejavom alergií.

Antibiotiká a kortikosteroidy sa v každom prípade nepoužívajú, ale len vtedy, keď sekundárna infekcia spája základnú chorobu. S týmto výsledkom ani použitie závažných liekov na základe kurzov nepomôže skrátiť obdobie liečby - je to vždy dlhé a zložité.

Veľká dôležitosť by sa mala venovať liečbe základnej poruchy, ktorá sa stala príčinou mokrého ekzému. Ak by to mohlo byť diagnostikované, potom sa liečba stáva oveľa účinnejšou, ale hlavnou vecou je, že je možné úspešne predísť novým relapsom a obdobie akútnej fázy - znížiť.

Ďalej sa zvažuje liečba mokrého ekzému na pažích a nohách dieťaťa a dospelých s ľudovými prostriedkami.

Ľudové metódy

Pri rozumnom prístupe poskytujú ľudské prostriedky značnú pomoc pri liečbe. Mnohí lekári odporúčajú najúčinnejšie prostriedky, ale aj použitie tých receptov, ktoré budú popísané nižšie, tiež vyžaduje ich schválenie:

 • Vezmite soľol a namažte ich povrchom pokožky. Po 10 minútach sa zmes premyje dechtovým mydlom. Vzhľadom na postupnú závislosť bude potrebné predĺžiť čas potrebný na udržanie masti na koži. Po 1,5 až 2 týždňoch použitia produktu sa môže pridať ako komponenta na komprimáty aplikované cez noc. Namiesto čistého tuhého prípravku je užitočné používať aj masti na báze liekov (Magnispor, Kartalin, Solipsor, Chernyshovova masť).
 • Pre pleťové vody je užitočné použiť rakytník a jedlový olej, uhorky soľanky.
 • Podnosy s liečivými bylinkami, v ktorých sú ponorené postihnuté oblasti, mnohí prispievajú k liečbe. Predtým sa vyrába odvar z planét, harmančeka, sporelet, ihličiek, ďateliny, raka alebo borovicových ihiel. Môžete jednoducho pridať éterické oleje do kúpeľov, napríklad ylang-ylang, pelargón, levanduľa, čajový strom.
 • Napaľované vápno (100 g) sa zriedi rovnakým množstvom tekutiny a varí sa. Kashitsu ochlaďte, prefiltrujte a premiešajte s olejom (1: 1). Ovplyvnené oblasti sú mazané týmto nápravným prostriedkom.
 • Vezmite detský (veľmi mastný) krém a spojte ho s jedlým olejom. Posledný komponent môžete nahradiť aj včelím voskom. Keď sa zmes stane homogénnou, môže sa použiť ako masť. Použite takýto nástroj, ktorý potrebujete 2 týždne, ktorý sa šíri v priebehu dňa 3-násobne.

Prevencia ochorenia

Aby ste zabránili výskytu mokrého ekzému na nohách, musíte sledovať hygienu a vyzdvihnúť vhodnú obuv. Vyhnite sa relapsu môže byť s vylúčením kontaktu s alergénmi, takže každé oblečenie by malo byť hypoalergénne. Ak sú stále lokálne ohniská s pigmentáciou, odporúča sa aplikovať na ne masti na báze dechtu brezy, petrolatum, ichtyolu, síry.

 • Je veľmi dôležité udržiavať určitý životný štýl a stravu, dodržiavanie spánku a vylúčenie nervového preťaženia.
 • Odporúča sa vyhnúť saunám, vaniam a akýmkoľvek miestam, kde sú 2 faktory, ktoré môžu vyvolať akútnu fázu - je to kontakt s vodou a vysokými teplotami.
 • Starostlivo budete musieť sledovať zdravie tela, zabrániť vzniku infekcií a bojovať proti rôznym druhom parazitov.

komplikácie

Hlavnou komplikáciou pre mokrý ekzém je skutočnosť, že spája chronickú infekciu. Niekedy sa infikujú otvorené oblasti a patologické huby. To všetko vedie k zhoršeniu priebehu ochorenia, predĺženej liečbe a zhoršeniu symptómov.

diéta

Pacienti by mali dodržiavať zásady zdravého stravovania, vylúčiť tie potraviny, ktoré môžu vyvolať alergie. Povinné vylúčenie podlieha citrusovým plodom, jahodám, medu, čokolády, červeným plodom a iným podobným alergénom. Diéty sa budú musieť držať každého chorého, a nielen tých pacientov, ktorí sú alergickí na príčinu mokasínového ekzému.

Musíte sa snažiť diétne diétu získať všetky vitamíny, a dokonca aj potraviny by mali byť plné. Vystrihnúť kalórie je len pre obezitu, pretože niekedy je to rovnaký faktor, ktorý vyvoláva ekzém.

V čase vývoja exacerbácie by mala byť dávka lepšie založená na obilninách, polievkach a kyslom mlieku. Všetky silné bujóny (napríklad soľ, sladkosti a pečivo) sú na chvíľu úplne vylúčené. V ideálnom prípade, ak je množstvo takýchto potravín v strave veľmi nízke.

výhľad

S integrovaným prístupom k liečbe sa postupne zhoršuje akútna fáza. Tu nie je individuálna zložka, tj vedomie pacienta, žiadna malá dôležitosť. Ak urobí to, čo je predpísané a chce sa vyliečiť, príznaky zmiznú čoskoro.

Úplné zotavenie by sa nemalo očakávať, pretože proces ako celok je chronický. Ďalšia účinnosť liečby bude určená počtom a trvaním relapsov.

Mechanizmus výskytu ekzému je uvedený v tomto videu:

Mokrý ekzém

Obsah článku

Vzhľad malých bubliniek na koži, charakteristických pre mokrý ekzém, dáva človeku veľké fyzické a emocionálne nepohodlie. Vyrážky môžu byť lokalizované na akejkoľvek časti tela, čo ovplyvňuje veľké plochy kože. Z tohto článku sa dozviete, ako a čo liečiť mokrý ekzém, čo sa zdá a aké sú jej príznaky.

Mokrý Ekzém: Príznaky

Mokrý ekzém: čo to je?

Mokrý ekzém (pravý, idiopatický ekzém, závrat) je dermatologické ochorenie, ktoré má zápalovú povahu a ovplyvňuje horné vrstvy kože. História tohto ochorenia má viac ako sto rokov: opis jej symptómov možno nájsť v dávnych čínskych, egyptských a indických lekárskych pojednaní, a prvá zmienka o termíne "ekzém" sa vzťahuje k letopočtu V storočí.

Podstata choroby sa odzrkadľuje v jej názve: je tvorená zo starovekého gréckeho slova, v preklade výrazného "varu". Vzhľad malých vyrážok v podobe bubliny na koži naozaj pripomína vzhľad vriacej plochy. Ako choroba postupuje bubliny roztrhnutia, uvoľňujúce serózna tekutiny, pričom vplyv exsudát kože impregnované, sa zdá, že erózii, a ďalej - kôrku. Táto choroba nie je nákazlivá a nie je prenášaná fyzickým kontaktom.

Prvé príznaky patológie zvyčajne postihujú končatiny a hlavu, po ktorých sa mokrý ekzém na ramenách, nohách a tvári rozširuje na iné časti tela. Napriek tomu, že choroba nepredstavuje hrozbu pre život, jej liečba musí začať čo najskôr. Tým sa zabráni prechodu patológie z akútnej do chronickej formy.

Ekzém je pomerne častým dermatologickým problémom, ktorý sa vyskytuje u približne 15% obyvateľov sveta. Obzvlášť časté je mokrý ekzém na rukách a prstoch.

Mokrý ekzém: príčiny nástupu patológie

Napriek tomu, že choroba je známa dlhodobo liekom, presné predpoklady pre jej vývoj sú stále neznáme. Za to, že vzhľad ekzému ovplyvniť dysfunkciu endokrinného systému, poruchy v metabolických procesoch, poruchy nervového systému (napr., Ťažká stres situácie alebo chronický stres), problémy s gastrointestinálne operácie, časté alergické reakcie, trenie a poškriabaniu pokožky, ako aj geneticky - podmienená dedičná predispozícia kožným ochoreniam.

Samostatne je potrebné poznamenať vplyv výživy na vývoj patológie. Riziko potraviny plačúce ekzému sa zvýšil o viac ako 30% v prípade, že pravidelná konzumácia potravín bohatých na trans-tukov (fast food, hydrogenizované cukrársky tuk, polotovarov, atď.). Naopak, ak je niekoľkokrát týždenne zahrnuté v strave čerstvej zeleniny, ovocia a bylín, je pravdepodobnosť výskytu ekzém je znížený.

Vývoj choroby je zvyčajne rýchly. Choroba je reprezentovaná zvlneným priebehom s postupnými obdobiami exacerbácií a remisií.

Mokrý ekzém: príznaky ochorenia

Ochorenie sa prejavuje vo forme vzdelávania na koži malých zaoblených výšky (vezikuly) naplnených priehľadnou sérovou tekutinou. To spôsobuje opuch a sčervenanie (sčervenanie) kože, ako aj výrazné svrbenie a bolestivosť. Vyrážky majú tendenciu spontánne sa otvárať alebo môžu prasknúť, pretože ich osoba hreje. Po otvorení vezikúl sa koža impregnuje exsudátom, ktorý sa vylučuje kvapkami. Namiesto pôvodných bublín sa vytvárajú vredy a erózie. Keď sa vyschnú na koži, objavujú sa krusty, ktoré sú impregnované seróznym tajomstvom. Keď sa choroba prenesie do chronickej formy, je možné ju pripojiť k hlavným príznakom olupovania a priťahovania kože.

Mokrý ekzém: liečba

Keď sa objavia prvé príznaky ochorenia, musíte sa obrátiť na dermatológa. Lekár bude vykonávať vizuálnu kontrolu, bude zhromažďovať históriu, ako aj vymenovať ďalší výskum pre diferenciálnu diagnostiku ekzému a odlišností od iných kožných patológií (svrab, rodina pemfigus, alergická dermatitída). Zvyčajne sa na tento účel vykoná krvný test a kožná vzorka (biopsia) na mikroskopické vyšetrenie.

Aby sa zabránilo prechodu ochorenia na zanedbanú formu, nemali by ste sa zaoberať samoliečbou. Ako liečiť ekzém moknuschuyu u dospelých a detí, by sa malo rozhodnúť špecialista. Pri vymenovaní terapie berie do úvahy intenzitu symptómov patológie, prítomnosť komorbidít, celkové zdravie pacienta.

Terapia obvykle zahŕňa použitie lokálnych liekov, požitie alebo injekciu antihistaminík, vymenovanie sedatív, vitamínov, minerálov a enterosorbentov. Ak sa druhá infekcia spojí s moccasínmi a hnisavím, antibiotická liečba sa môže stať aktuálnou.

Na dosiahnutie pozitívnych výsledkov a prevenciu výskytu recidív v budúcnosti je žiaduce vykonať nielen symptomatickú liečbu, ale tiež ovplyvniť hlavnú príčinu vzniku ekzému. Na tento účel sa odporúča podstúpiť celkovú diagnózu organizmu a identifikovať poruchu, ktorá spôsobila chorobu.

Masť s mokrým ekzémom

Masť je liek na vonkajšie použitie, vyrobený na báze tukov (rastlinné a minerálne oleje, živočíšne tuky). V porovnaní s inými liekmi na vonkajšie použitie (krémy, gély, mlieka) je masť charakterizovaná najväčšou hĺbkou penetrácie aktívnych zložiek. Aj keď je to najdlhšie absorbované a obvykle zanecháva na koži mastnú alebo lepkavú stopu.

Ak je ekzém mokrý, to znamená, že je v akútnom štádiu, aplikácia masti je nežiaduca. Toto činidlo vytvára na povrchu kože mastný film, v dôsledku čoho je inhibovanie sušenia vlhkosti. Masť je vhodná na zmäkčenie suchých kôr, ktoré sa vytvárajú na koži, keď bubliny vybuchnú.

Voľbu masti na liečbu mokrého ekzému by mal zaobchádzať dermatológ. V závislosti od stupňa intenzity ochorenia a štádia jeho vývoja sú predpísané hormonálne alebo nehormonálne lieky. Zloženie prvej zahŕňa syntetické hormóny, ktoré prispievajú k rýchlemu a účinnému zníženiu príznakov mokrého ekzému v dôsledku zastavenia zápalového procesu. Treba mať na pamäti, že použitie hormonálnych cudzích zdrojov by malo byť v čase prísne obmedzené, pretože ich nekontrolované užívanie so sebou nesie rad vedľajších účinkov (vrátane - atrofia kože). Je to tiež stojí za úvahu, že hormonálna masť pre liečbu plačom ekzém na rukách, nohách, tváre, pod prsiami, v slabinách a iných častiach tela má kontraindikácie. Medzi ne patria: tehotenstvo a dojčenie, cukrovka, akútne zlyhanie obličiek, tuberkulóza atď.

Hormonálna masti obsahujú bezpečné komponenty (zinok, rastlinné extrakty, propolis, naftalén, decht, dusičnan strieborný, atď.) V dôsledku ktorého nie je závislosť. Vďaka tomu môže byť použitie finančných prostriedkov dlhšie. Zvyčajne sú vymenovaní po stabilizácii stavu pacienta a prechode akútneho obdobia ochorenia.

Systematické používanie masti na liečbu ekzému pomáha znižovať zápaly a svrbenie pokožky, zmäkčovanie kôrov, eliminovať lúpanie, hojenie trhlín a eróziu.

Krém s mokrým ekzémom

Na rozdiel od masti má krém ľahšiu štruktúru, pretože jej základňa je hydrofilná, to znamená, že je reprezentovaná kombináciou vody a olejov. Jeho absorpcia do pokožky nastáva oveľa rýchlejšie, na povrchu pokožky nezanecháva mastný alebo lepkavý film. Avšak v porovnaní s masťou účinná látka krému preniká nie tak hlboko do hrúbky kože.

Ak sa ekzém zvlhčí (to znamená, že počas výskytu pľuzgierov a ich následnej disekcie), je lepšie použiť krém, ale nie masť. V dôsledku odparovania vody, ktorá je súčasťou základne krému, dýcha koža (pot, póry nie sú upchaté). Rovnako ako masti, krémy môžu byť hormonálne a nehormonálne.

Samostatná pozornosť si zaslúži bezpečnú nehormonálnu krém, ktorej použitie umožňuje dosiahnuť stabilizáciu pokožky a udržiavať ju v normálnom stave počas periódy remisie. V úlohe takýchto fondov sú produkty spoločnosti La Cree. Vo svojom zložení nie sú žiadne hormóny, silikóny, parabény, farbivá a vonné látky, kvôli tomu, aké prostriedky je možné dlhodobo používať. Vzhľadom na prítomnosť iba bezpečných zložiek v kompozícii je povolené používanie liekov La Cree u tehotných žien a detí od narodenia.

Ak chcete rýchlo obnoviť postihnutú pokožku, použite krém "La Cree" pre citlivú pokožku. Zloženie produktu obsahuje bylinné extrakty (vlašský orech, alternatívne a fialové), olej z avokáda, pantenol a bisabolol. Tieto účinné zložky majú protizápalový a antipruritický, regeneračný a antimikrobiálny účinok. Použitie krému pomáha znižovať začervenanie kože, jej výživu, zmäkčovanie a hydratáciu.

Mokrý ekzém: ľudové prostriedky proti chorobám

Použitie receptov na tradičné lieky môže byť úspešné len vtedy, ak sú dodržané nasledujúce pravidlá:

 • Pred začatím netradičnej liečby sa musíte poradiť s lekárom, pretože niektoré zložky ľudových liekov môžu byť alergény.
 • Použitie radu "babička" je možné až po ukončení akútnej fázy mokrého ekzému.
 • Odporúča sa používať ľudové metódy len ako dodatočné prostriedky boja proti ekzému, zatiaľ čo tradičné lieky by mali slúžiť ako základ liečby.

Tradičná medicína znamená prípravu odvarov a infúzií bylín, ktoré potom môžu byť použité na požitie, kúpanie, aplikáciu. Aj doma môžete pripraviť masti a balzamy.

Ako sa rozmazaný namočený ekzém uschnúť? Pre tento účel je možné použiť zmes práškového cesnaku (3 stredné klinčekmi) a medu (0,5 hod. L.), ktorá je zabalená do siete a pre vyvíjanie obväz do postihnutých oblastí. Sušené a antipruritické vlastnosti tiež obsahujú čerstvú nezriedenú šťavu z ovocia. Na pokožku sa nanáša malé množstvo šťavy, ktoré sa snažia nepadnúť na zdravé oblasti.

Dobré výsledky je možné dosiahnuť, ak mazané miesta vyrážka masť domov, pripravený z 10,7 dielov detský krém a 3/10 dielov včelieho vosku (možno nahradiť maslo jedľa).

Na zníženie vlhkosti sa odporúča použiť bylinkovú infúziu, pripravenú z rovnakých častí harmančeka, koreňa čakanky a plazivý tymian, naplnený 0,5 litrom vriacej vody. Infúzia sa ponechá až do úplného ochladenia (približne 30 minút), po ktorom sa použije na pleťové vody.

Čo si má pacient spomenúť?

Preventívna starostlivosť o ochorenie umožňuje dosiahnuť dlhé obdobia remisie a vyhnúť sa relapsom. Osoba trpiaca mokrým ekzémom môže byť poučená, aby minimalizovala kontakt s vodou, domácimi chemikáliami a make-upom. Odporúča sa tiež nosiť priestranné oblečenie z mäkkých prírodných materiálov - napríklad bavlny alebo hodvábu. Je mimoriadne dôležité dodržiavať pravidlá zdravého stravovania, vylúčiť alebo znížiť spotrebu vyprážaných, údených, nakladaných a slaných potravín.

Malo by sa tiež pamätať na to, že pri namočení ekzému je nežiaduce používať bežné mydlo a sprchový gél. Namiesto toho môžete použiť šetrnejšie a bezpečnejšie prostriedky - napríklad čistiaci gél "La Cree". Výťažky zo sladkého drievka a vlašských orechov, olivový olej a avokáda derivátov a hypoalergénne detergenty, gélu, podporujú jemné čistenie, hydratačné a výživy pleti obnoviť svoju funkciu bariéry.