Hlavná

Dermatitída

Zoznam herpesových tabliet

Herpes je najčastejšie vírusové ochorenie, ktorého pôvodcom je HSV, to znamená vírus herpes simplex. Vírus Herpes simplex má asi 90% svetovej populácie, ale iba 5% týchto ľudí má vírus vykazujúci príznaky ochorenia, u iných sa ochorenie herpes vyskytuje bez klinických následkov.

Rodina vírusov Herpesviridae môže spôsobiť život ohrozujúce choroby, infekcie, recidivujúce choroby, transplacentárne infekcie, ktoré môžu byť príčinou vrodených malformácií u detí.

Najčastejším vírusom je:

 • koža, oči (konjunktivitída, keratitída);
 • sliznice tváre;
 • sliznice pohlavných orgánov;
 • centrálny nervový systém a mozog (encefalitída, meningitída).

Relapsu môže dôjsť k červeným okrajom pyskov, veranda nosa, očných viečok, tváre, uši, čelo, ďasná, vnútorný povrch pier a tvárou. Najčastejšie miesto recidívy je v rohoch úst, ale bohužiaľ existujú prípady, kedy dochádza k zápalu takmer na všetkých vyššie uvedených miestach.

Tablety Virollex

Tablety Virolex sú liekmi, ktoré potláčajú replikáciu herpesvírusov a majú imunostimulačný účinok. Acyclovir - účinná látka lieku Virollex je syntetický analóg látok, ktoré tvoria kompozíciu.

tablety Ulkaril

Tablety Uhalkil 200 mg; 400 mg a 800 mg je protivírusová látka, ktorá je priamym účinkom. Uhalkil je syntetický analóg nukleozidu tymidínu. Thymidín kináza je vírusom infikovaná bunka, ktorá aktívne konvertuje acyklovir prostredníctvom série po sebe nasledujúcich reakcií.

Imunobeks tablety

Tablety Imunobeks - antivírusová droga s priamym účinkom. Účinná látka inozín pranobex (molekulový komplex soli inozínu a soli kyseliny 4-acetamidobenzoovej s N, N-dimetylamino-2-propanolom v molárnom pomere.

Valvir tablety

Tablety Valvir je liek určený na boj proti najnebezpečnejším vírusom u ľudí. Pri vstupe do ľudského tela sa valaciklovir konvertuje na acyklovir a L-valín. Acyclovir vykazuje svoju aktivitu proti vírusom a ničí.

Gerpevir tablety

Gerpevir je antivírusové činidlo pre systémové použitie. Liečivo je účinné proti vírusom herpes simplex a herpes zoster (lichen). Zabraňuje tvorbe nových prvkov vyrážky, urýchľuje tvorbu kôrov, oslabuje bolesť.

Tablety Isoprinozín

Tablety Isoprinozín je liek, ktorý má antivírusové a imunomodulačné účinky. Používa sa pri komplexnej terapii rôznych vírusových infekčných procesov. Účinná látka tabliet izoprinozín je syntetický analóg.

Tablety Valtrex

Tablety Valtrex je antivírusové činidlo so širokým spektrom účinkov, ktoré sú účinné proti vírusu herpes simplex typu 1 a 2, cytomegalovírusu a iným. Po užití Valtrexu sa aktívne zložky rýchlo vstrebávajú.

Tablety Lavomaxu

Tablety Lavomax predstavuje imunostimulačné a antivírusovú látku. V prípade, že produkt vstupuje do gastrointestinálneho traktu sú absorbované tilorona dihydrochloridu steny tenkého čreva do krvného obehu, po ktorom začína telo.

Acyclovir pilulky

Antivírusové tablety Acyklovir aktivitu proti ľudským herpes vírusy, vrátane vírusu Herpes simplex typu 1 a 2, varicella zoster vírus, vírus Epstein-Barrovej a cytomegalovírusu. Mechanizmus antivírusovej aktivity je útlak.

Ribavirínové tablety

Tablety Ribavirín je antivírusový. Rýchlo preniká do buniek a pôsobí vo vnútri buniek infikovaných vírusom. Intracelulárne sa ribavirín ľahko fosforyluje adenozínkinázou na mono-, di- a trifosfátové metabolity. Ribavirín trifosfát je silný.

Herpes pilulky na perách

Tablety z herpesu na perách sú tradične menej populárne ako masti. Dôvody sú jednoduché. Po prvé, veľa pacientov je presvedčených, že tablety majú účinok z dôvodu "chémie", pôsobiaceho v tele a ovplyvňujúcich všetky orgány a systémy orgánov bez rozdielu. Po druhé, princíp mastiacej práce je väčšmi pochopiteľný pre väčšinu tých, ktorí majú opary: pomazali postihnutú oblasť kože, táto oblasť bola ošetrená.

V skutočnosti nie sú obidva tieto závery úplne pravdivé.

Malo by byť zrejmé, že herpes na perách - vírusové ochorenie, len nepriamo spojené s chladom, ponorom alebo nedostatok vitamínov v tele. Či sa vredy objavujú na perách alebo nie, ovplyvňuje iba aktivita vírusu v tele. Ale aby sa potlačila táto aktivita, špeciálne antivirotiká sa musia umiestniť do tela (a predovšetkým do krvi). Vnútorne užívané tablety sú vhodné pre oveľa viac než masti.

Masť má tiež účinok, ale v menšom rozsahu. Použitie masti z herpesu na perách je však považované za bezpečnejšie z hľadiska výskytu vedľajších účinkov.

Pokyny pre herpes tablety

Základom tabliet z herpesu je špeciálna antivirotika. Keď sa tableta strávi v žalúdku, táto droga sa uvoľní, vstrebáva do krvi a rozptýli sa po celom tele. Do buniek, v ktorých sa vírus aktívne rozmnožuje, blokuje špeciálne enzýmy potrebné na takéto šírenie. V dôsledku toho počet vírusových častíc prestáva narastať a tie, ktoré sa už objavili, sú postupne zničené silami imunitného systému.

Preto hlavným pravidlom efektívneho užívania herpesových tabliet je včasnosť ich príjmu. Ak máte začať prijímať je v správnych dávkach, a to aj v prodromálnom období (pred hlavnými príznakmi vredy), replikácie vírusu môže byť zastavená v tom okamihu, keď ešte nie je zasiahnutá koža na perách. Preto sa v tomto prípade vyrážky na perách nemusia vôbec objaviť.

Druhým pravidlom je presnosť. Rôzne tablety antivírusové lieky majú rôzne vedľajšie účinky, a preto ich prísne dodržiavajte v množstvách, ktoré označili lekári alebo v návode, pozorne sledovať reakciu vášho tela. Vo všeobecnosti to nie je ťažké, pretože väčšina herpických tabliet prezentovaných na ruskom trhu je veľmi podobná.

Tablety na liečbu herpesu

Prekvapivo, herpes pilulky na perách sú oveľa menej populárne ako všetky druhy krémov a masti. Aký je dôvod pre to? Mnohí pacienti sú presvedčení, že takéto lieky sú syntetické a majú potrebný účinok len vďaka "chémii", súčasne ovplyvňujúcim všetky vnútorné orgány a systémy. Tiež väčšina ľudí, ktorí majú opary, sa domnieva, že princíp krémovej a mastiacej práce je zrozumiteľnejší: aplikovali sa na postihnutú oblasť pokožky a on bude vyliečený.

Odborníci však tvrdia, že tieto závery nie sú pravdivé.

Herpes na perách sa nazýva vírusové ochorenie, ktoré je nepriamo spojené s chladom a nedostatkom vitamínov v tele. V skutočnosti je výskyt vyrážok ovplyvnený iba aktivitou samotného vírusu v ľudskom tele. Preto, aby ste ho potlačili, mali by ste určite užívať špeciálne antivírusové lieky. Tablety z herpesu na perách, ktorých cena bude uvedená nižšie, sú vhodné pre to najlepšie.

Samozrejme, masti a krémy majú určitý účinok, ale v menšom rozsahu. Treba tiež poznamenať, že používanie miestnych prostriedkov nápravy sa považuje za bezpečné z hľadiska vývoja nežiaducich reakcií.

Ako bolo uvedené vyššie, herpes na perách pomáha najlepším tabletám. Koniec koncov je to špeciálny protivírusový prostriedok. Po užití lieku sa absorbuje do krvi a okamžite sa distribuuje do celého tela. Akonáhle je v bunkách ovplyvnených vírusom, podporuje blokovanie špeciálnych enzýmov, čo je extrémne nevyhnutné na šírenie patogénu. V dôsledku takéhoto vplyvu počet vírusových prvkov prestáva narastať a prítomné sú zničené silami imunitného systému.

Malo by sa obzvlášť poznamenať, že liek na herpes na perách v tabletách by sa mal uskutočniť včas: hneď ako sa prejavia príznaky ochorenia. Iba v tomto prípade terapeutický účinok nebude trvať dlho.

Odborníci hovoria, že herpes na perách tabliet prijatých v prodromálnom obdobia (teda pred hlavné rysy v podobe vyrážky), môže zastaviť replikáciu vírusu v čase, keď mal ešte dosť času, aby vážne zasiahla kožu. To znamená, že bubliny môžu byť nepríjemné a nepreukázalo.

Tablety z genitálneho herpesu

Na liečbu genitálneho herpesu sa používajú hlavne antivírusové lieky patriace do týchto troch skupín: Acyclovir, Famciclovir, Valaciclovir. Zvyčajne sa liečba genitálneho herpesu uskutočňuje použitím tabliet, iba v prípade zanedbania ochorenia sa antivírusové lieky podávajú intravenózne. Liečivé masti so slabým liečebným účinkom sú zriedka predpísané odborníkmi.

Všetky tieto lieky pre genitálny herpes sú účinné pri liečbe ochorení, ale vzhľadom majetkom famciklovir a valacikloviru vstrebáva v žalúdku, podávať menej často ako acyklovir. Okrem týchto liekov sú nasledujúce účinky v boji proti vírusu účinné:

 • Panavir. Bylinný liek, predovšetkým predpísané rektálne čapíky a roztok na intravenózne podanie. Pri komplexnej liečbe pomáhajú pilulky a masti typu Panavir zbaviť sa príznakov ochorenia;
 • Famvir. Prípravu realizuje švajčiarska firma Novartis. Liek má schopnosť ovplyvniť 30% kmeňov vírusu herpes simplex, ktoré neznižujú aktivitu acycloviru;
 • Imunomodulátory. Prípravy zamerané na posilnenie oslabenej imunity. Do tejto skupiny moderných liekov patria Viferon, Cycloferon, Lycopid. Tieto lieky sú počas tehotenstva zakázané.

Liečebná terapia založené na použití tabliet, čapíkov, roztokov a mastí proti genitálny herpes bude mať pozitívny účinok len v prípade, základy správnej výživy, osobnej hygieny a zdravého životného štýlu. Antivírusové tablety môžu byť predpísané v takýchto situáciách:

 • pacient má primárne ohnisko genitálneho herpesu;
 • osoba náchylná na časté prejavy vírusu;
 • pacienti sú ochotní znížiť pravdepodobnosť opakovaných výskytov vírusu;
 • pacienti chcú znížiť riziko kontaminácie vírusu svojich sexuálnych partnerov;
 • tehotné ženy s primárnym prejavom vírusu;
 • ženy v neskorom tehotenstve, ak majú často recidívu genitálneho herpesu;
 • pacienti so slabou imunitou, náchylní na časté recidívy.

Najúčinnejšia liečba bude, ak je zahájená okamžite po prvých príznakov genitálny herpes. V primárnom ohniska vírusového ochorenia, odborníci odporúčajú, aby sa držala režime antivírusových tabliet: acyklovir - 0,4 g 3 krát denne, famciklovir - 0, 2 g 3 krát denne valacikloviru - 1 g 2 krát denne. Liečba takýchto prípravkov, - od 7 do 10 dní, s re-vypuknutia terapia trvala 5-7 dní.

Antivírusové tablety z herpes

Existujú lieky, ktoré pri pravidelnom užívaní účinne potláčajú vírus, eliminujú príznaky infekcie, zlepšujú kvalitu ľudského života. Predpísané sú v závislosti od formy ochorenia, lokalizácie, veku pacienta. Na liečbu je možné použiť: krémy, masti, tablety, čapíky, injekcie. Napríklad na odstránenie symptómov jednoduchého typu choroby sa odporúčajú vonkajšie prostriedky s infekciou pohlavných orgánov - sviečkami. Novorodenci sú vhodní len na injekcie v nízkych dávkach - iné antivirotiká pre nich sú neprijateľné. Takže ako na liečbu herpesu?

Masť proti herpesu

Medzi antivírusovými liekmi na opar, najpopulárnejšie sú masti. Musia byť použité externe, čo prakticky eliminuje účinok na celé telo. Masť znižuje aktivitu vírusov, zabraňuje ich rozšíreniu a účinne opravuje poškodené oblasti pokožky. Väčšina látok obsahuje také antivírusové zložky ako acyklovir, hydrochlorid, brómnaftochinón. Hlavnou výhodou masti je ľahké používanie. Nedržte sa prísneho plánu, udržujte dávkovanie.

Antiherpetické tablety

Takéto lieky sú predpísané pacientom, ak je veľká oblasť postihnutá vyrážkami. Tablety z herpesu sa používajú na liečbu herpes zoster, genitálny herpes. Osvedčené lieky Acyclovir, Valtrex, Allomedin a Penziklovir. Všetci sa absorbujú do celkového krvného obehu, potom sa rozširujú cez telo a blokujú replikáciu vírusu herpesu. Po začatí užívania tabliet sa zdravé bunky prestávajú infikovať. Hlavná vec je začať piť včas. Pozor prosím! Anti-herpetické lieky môžu mať vedľajšie účinky.

Antivírusové sviečky

Tieto lieky sa používajú na liečbu rektálnej, urogenitálnej formy ochorenia. Sviečky majú antivírusové, imunostimulačné účinky. Často sú predpísané malým deťom alebo ženám počas tehotenstva. Populárne sviečky z herpes: Galavit, Panavir, Viferon. Ak prejdete celým liečebným režimom, môžete nielen znížiť viditeľné príznaky, ale aj znížiť počet recidív.

Ktoré bylinné prípravky sú lepšie a účinnejšie na liečbu?

Herpes je extrémne častá vírusová infekcia, ktorej symptómy aspoň raz v živote sa stretáva s akoukoľvek osobou. Vyzerá to ako bolestivá vyrážka na koži a slizniciach a je sprevádzaná všeobecným zhoršením blahobytu. Prípravky z herpesu sa uvoľňujú v niekoľkých dávkových formách: vo forme tabliet a kapsúl na orálne podávanie, masti a gély na vonkajšie použitie.

Odborníci odporúčajú používať antivírusové masti pri prvom nákaze infekcie. Tento prístup v mnohých prípadoch umožňuje vyhnúť sa výskytu bublinových vyrážok a utopiť exacerbáciu herpesu. Ak vírusová infekcia získa chronickú povahu kurzu, recidívy sa vyskytujú často a lézie sú rozsiahle, lekár predpíše antivírusové lieky v tabletách.

Populárne doplnky herpes v tabletách: prehľad

 1. Acyclovir (analógy Zoviraxu, Cicloviru, Vivoraxu). Klasický Acyclovir v tabletách je jedným z najlacnejších a cenovo dostupných antivírusových látok. Navyše je to jediný liek v tejto skupine, ktorý sa môže použiť na liečbu tehotných žien a detí. Lieky založené na acyklovíru sú vysoko účinné proti vírusu herpes simplex typu 1 a typu 2. Vezmite pilulku až 4-krát denne v štandardnej dávke (800-1000 mg denne). Pri infekciách Epstein-Barr a Zoster sa dávka lieku zdvojnásobí. Pre deti dávku vypočíta lekár jednotlivo, berúc do úvahy telesnú hmotnosť dieťaťa. Tablety sa po jedle odoberajú a opláchnutia veľkým množstvom tekutiny. Priebeh liečby je od 5 do 10 dní. Priemerná cena lieku Acyclovir na balenie po 20 tabliet je 40 - 60 rubľov.
 2. Famvir (Famciclovir). To je najlepší liek z herpesu, ktorý sa uvoľňuje v troch dávkach (tablety 150, 250 a 500 mg). Lieková forma môže obsahovať 7 až 40 tabliet. Výhodou lieku je jeho vysoká účinnosť a schopnosť potlačiť takéto kmene vírusu, ktoré nie sú predmetom liečiv na báze acyklovíru. Pri podávaní tabliet herpes simplex v dávke 250 mg trikrát denne, s inými typmi herpetickej infekcie, lekár zvolí dávku individuálne. Prípravky založené na famcikloviru sa vyznačujú vysokou cenou, pretože balenie lieku (v závislosti od výrobcu a počtu tabliet) bude musieť poskytnúť od 1200 do 4500 rubľov.
 3. Valtrex. Základom lieku je valaciklovir (derivát acykloviru). Táto účinná látka je oveľa lepšie absorbovaná v tele a vyznačuje sa vyššou účinnosťou a rýchlosťou terapeutického účinku. Ďalšou výhodou je ľahké používanie. Valtrex sa konzumuje bez ohľadu na jedlo, dvakrát denne v jednej dávke 500 mg. Antifungálna látka pomáha vyrovnať sa s prejavmi vírusu za 5 dní, zatiaľ čo liečba acyklovirom trvá v priemere až 10 dní. Balenie obsahuje 10 alebo 42 tabliet. Liečivo sa vyznačuje pomerne vysokou cenou, ktorá sa pohybuje od 900 do 3500 rubľov (pre veľké balenie).

Vlastnosti herpetickej infekcie

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) asi 90% svetovej populácie je infikovaných herpes vírusom. A mnoho nosičov infekcie vôbec nehádajú o prítomnosti vírusu v organizme, pretože má silnú imunitu, môže byť dlho v latentnom (spánkovom) stave.

Patogén sa aktivuje, keď sa obranyschopnosť organizmu oslabená a ďalšie herpes môže neustále pripomínať sami vredy na sebemenší chladu alebo mrazu.

Po preniknutí do tela vírus zostáva v ňom na celý život. Moderná medicína zatiaľ nenašla účinný nástroj, ktorý úplne eliminuje herpesvírus.

Vo farmaceutických laboratóriách však vznikli mnohé antivírusové látky, ktoré rýchlo uvoľňujú nepríjemné symptómy (svrbenie, pálenie, bolesť, zápal) a prenesú ochorenie na stav remisie. Poďme zistiť, ktoré herpes prípravky sú lepšie a efektívnejšie pri zvládaní ich úlohy.

Čo je nebezpečný herpes?

Hlavným nebezpečenstvom herpetickej infekcie je, že mnohí pacienti nepripisujú veľkú dôležitosť vzhľadu "chladu" na perách, pretože veria, že za pár dní všetko prebehne bez následkov. Je to veľmi nebezpečné pochybenie, pretože v prípade, že nedôjde k včasnej liečbe, vírus rozmnoží a podkopáva imunitu.

Progresia infekcie spôsobí poškodenie vnútorných orgánov a môže ovplyvniť ľudský reprodukčný systém, čo spôsobuje neplodnosť. Zvlášť závažné dôsledky sú sprevádzané primárnou infekciou vírusom počas tehotenstva.

Infekcia môže spôsobiť predčasný pôrod alebo vyvolávať rôzne patológie vývoja u plodu. Preto nie je potrebné ignorovať prejavy herpesu a pri prvých dysfunkčných príznakoch sa obráťte na lekára včas, aby ste získali primeranú liečbu. Akonáhle sa vytvorí typ vírusu, špecialista vyberie lieky, ktoré ho môžu oslabiť a premeniť na latentný stav.

Prípravky z herpes vírusu

Všetky herpetické antivírusové lieky sa dajú rozdeliť do niekoľkých hlavných skupín, v závislosti od toho, ktorá aktívna zložka je na ich základe:

 1. Prípravky z herpesu na báze acykloviru a jeho derivátov. Táto skupina liekov zahŕňa lieky Acyclovir, Zovirax, Vivorax. Sú uvoľňované vo forme tabliet a masti. Masťová forma prípravkov na báze acykloviru sa dobre vyrovná s kožnými prejavmi herpesu, eliminuje vyrážky a tablety na orálne podanie sú účinné proti mnohým kmeňom vírusu.
 2. Druhá, nie menej rozšírená skupina prípravkov sa vydáva na základe valaciklovíru. Výhodou takýchto prostriedkov, ako valacykloviru, Valtrex Virdel alebo že pri nižších dávkach účinne zvládnuť aj s týmito kmeňmi vírusov, proti ktorým bezmocné prípravky založené na acyklovir. Lieky tejto skupiny sa uvoľňujú vo forme tabliet.
 3. Ďalšia skupina - prípravky z herpesu na báze famcikloviru (Famvir a Famciclovir). Sú to silné lieky, ktoré sú účinné proti všetkým druhom vírusu, ale sú veľmi drahé a majú veľa vedľajších účinkov. Preto by sa mali brať striktne podľa pokynov a len podľa lekárskeho predpisu.
 4. Antivírusové látky z herpesu na základe rastlinných surovín. Medzi ne patrí Panavirgel, Mirtoplex, Alpizarin, Helepin. Phytopreparácie sa vyznačujú tým, že neprichádzajú o toxické účinky na telo a môžu sa použiť na liečbu detí a tehotných žien.
 5. Skupina liečiv s antivírusovými účinkami na základe ostatných zložiek, a zahŕňa prostriedky ERAZABAN Abreva (dokonazol účinnú látku) Viferon (interferón), Vir -Merts (tromantadín).

Táto rôznorodosť prípravky proti herpesu umožňuje výber optimálneho liečebného režimu pre každého pacienta, pričom sa zohľadnia možné kontraindikácie, kmeň patogénu a závažnosť základných príznakov. Najdôležitejšie by sme mali prebývať účinných liekov proti herpesu a povedať, ako ich aplikovať.

Prípravky na ošetrenie herpesu vo forme masti

Acyclovir masť - cenovo dostupný a dostupný liek z herpesu na perách. Účinná látka, acyklovir, rýchlo preniká do bunky infikovanej vírusom a pôsobí na úrovni DNA, čím zabraňuje šíreniu patogénu.

Masť Acyklovir by mala byť vždy v domovskom lekárničke, je účinná nielen z "studená" na pery, ale tiež si poradí s prejavmi herpes zoster, ovčie kiahne, alebo genitálny herpes.

Prípravok ošetruje vyrážku až 5 krát denne, pričom na léziu aplikuje tenkú vrstvu masti. Začať používať masť by mala byť pri prvom znamení aktivácie herpesvirus (pálenie, svrbenie, bolesť). V tomto prípade je možné vyhnúť sa výskytu bublinových vyrážok a urýchliť zotavenie. Náklady na balenie s masťou 5 gramov v priemere 25-30 rubľov.

Zovirax Populárna masť dovážanej produkcie, ktorá vám umožní rýchlo zvládnuť príznaky herpesu. Používa sa na liečbu erupcií na perách, tele a v oblasti pohlavných orgánov. Okrem acyklovíru tento liek obsahuje aj propylénglykol, ktorý výrazne uľahčuje penetráciu účinnej látky do buniek postihnutých vírusom.

Navyše, na rozdiel od iných antivírusových látok na báze parafínu alebo vazelíny, Zovirax sa rýchlo vstrebáva do pokožky a slizníc, pričom sa nevyskytujú žiadne olejové stopy. Použite masť až päťkrát denne. Náklady na balenie lieku, objem 2 gramov je asi 180 rubľov.

Fenistil Pencivir. Účinnou látkou lieku je penciclovir, ktorý vykazuje vysokú účinnosť a umožňuje liečbu patogénu v ľubovoľnom štádiu infekčného procesu. Použitie masti rýchlo blokuje šírenie herpesvírusu, uľahčuje stav pacienta a podporuje hojenie kože.

Súčasne sa liek musí používať častejšie ako iné antivírusové látky a liečiť lézie každé 2 hodiny. Cena za balenie Fenistila (2g) je 250 rubľov.

Vivorax - masť na báze valacikloviru a pencikloviru. Komplexná kombinácia účinných látok umožňuje vyrovnať sa s týmito druhmi vírusu, ktoré nemôžu deaktivovať finančné prostriedky na báze acykloviru. Droga získala širokú popularitu kvôli bezpečnosti a minimálnym vedľajším účinkom.

Môže byť predpísaný pacientom, ktorí majú individuálnu intoleranciu na acyklovir. Obrovským prínosom je dostupná cena drogy. Balenie masti Vivorax stojí od 80 do 100 rubľov.

Gervirax (Gerperax) - analógy vyrábané ruskými a indickými farmaceutickými spoločnosťami. Tieto antivírusové lieky rýchlo uvoľňujú bolesť, eliminujú svrbenie, sušia rany a podporujú rýchle hojenie kože.

Lieky môžu byť použité nielen na lekárske, ale aj na preventívne účely, čo pomáha predchádzať relapsu choroby. Liečivo je veľmi lacné, od 25 rubľov na balenie.

Antivírusové prípravky rastlinného pôvodu

Panavir je gél. Liečivo je založené na prírodných rastlinných glykozidoch, izolované z výhonkov mladých zemiakov. Liečba sa dobre vyrovná s prejavmi vírusu a odporúča sa pre pacientov s individuálnou intoleranciou voči syntetickým drogám.

Použitie gélu rýchlo deaktivuje vírus a zabraňuje šíreniu infekčného procesu. Ak používate liek pri prvom príznaku herpesu, vo väčšine prípadov sa môže vyhnúť výskytu bolestivých vezikúl.

To je jeden z najvšestrannejších antivirotík, môže byť použitý na odstránenie opary na tele a slizníc, a aj na liečbu genitálny herpes.

Liečba gélu sa vykonáva až šesťkrát denne počas 5 až 7 dní. Panavir nie je návykový, je bezpečné pre zdravie, takže môžete gél používať dlhší čas. Existujú však obmedzenia používania drogy.

Neodporúča sa gravidným ženám a malým deťom. Stojí za to prírodný produkt je drahý, na balenie gél s objemom 30 ml bude musieť zaplatiť asi 800 rubľov.

Alpizarin - masť s antivírusovým účinkom, vytvorená na základe prírodných zložiek izolovaných z rastlín čeľade strukovín a sumacovye. Rastlinné výťažky účinne potláčajú reprodukciu vírusu, odstraňujú nepohodlie a zápaly a podporujú hojenie kože.

Prírodné antivírusové činidlo je dobre tolerované, nemá prakticky žiadne kontraindikácie a nespôsobuje nežiaduce reakcie. Môže sa používať u tehotných žien a detí (od 12 mesiacov). Liečba lézií vyrobených podľa návodu na 5-6 dní, tentoraz stačí na zvládnutie príznakov herpetickej infekcie. Priemerná cena mastí Alpizarin je celkom prijateľná a je približne 170 rubľov na balenie.

Mirtopleks. Antivírusové činidlo na báze esencie extrahovanej z mytílskeho stromu. Liečivo sa dobre vyrovná s prejavmi herpesu na perách, tele a pohlavných orgánoch. Začať liečba by mala byť s prvými alarmujúcimi príznakmi a aplikácia drogy každých 4 hodiny.

Na úplné deaktivovanie vírusu postačuje 7 dní bežného používania. Výrobok nemá toxický účinok na telo, ale v niektorých prípadoch môže vyvolať alergické reakcie, ktoré sa prejavujú sčervenaním kože, pálenie a svrbenie. Cena lieku je 250 rubľov.

Helepin. Základom antivírusovej masti je rastlinný extrakt kanadského demodia. Táto droga je široko používaná. Používa sa na "chladu" na perách, liečbe vyrážok so šindľom, ovčím kiahňam a predpísanie herpetickej stomatitídy.

Prírodný prípravok má zložitý účinok. Okrem boja proti vírusu vykazuje antibakteriálne vlastnosti a pomáha pri boji s komplikáciami vyplývajúcimi z pripojenia sekundárnych bakteriálnych infekcií. Helepin je málo toxický a bezpečný, jediným obmedzením použitia je individuálna intolerancia jeho zložiek. Liečba masťou sa vykonáva každých 4 hodiny, po dobu 6 dní.

Hiporamin. Ďalší bylinný liek, vytvorený na báze extraktu z rakytníka a eukalyptového oleja. Zložky lieku poskytujú výrazný antivírusový účinok a rýchlo eliminujú akútne prejavy normálneho a genitálneho herpesu. Pomocou masti je možné zmierniť bolestivé symptómy a zmierniť stav s kiahňou neštovicami a šindľami.

Herpes vírus nie je schopný vyvinúť rezistenciu voči aktívnym látkam lieku, takže ani pri dlhodobom používaní sa účinnosť lieku neznižuje. Liečba ohniskov herpesu sa má vykonať až šesťkrát denne, je povolené aplikovať drogu na tehotné ženy a deti. Priemerná cena balenia Giporaminy je 120 rubľov.

Medzi ďalšie antivírusové lieky si zaslúži pozornosť masť Viferon, vytvorená na báze interferónov a gélu Viru-Mertz s aktívnou zložkou tromantadín. Viferon aktívne stimuluje imunitný systém a zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť tela, v dôsledku čoho nezávisle začne bojovať proti vírusu.

Gél Viru-Merz rýchlo odstraňuje príznaky jednoduchého a genitálneho herpesu. Závislosť od drogy nevzniká, môže byť dlhodobo používaná, najmä preto, že je pre ňu veľmi málo kontraindikácií.

Prípravky z genitálneho herpesu

Väčšina antivírusových liekov sa dobre vyrovná s rôznymi kmeňmi patogénu a môže sa použiť nielen na liečbu kožných vyrážok, ale aj na liečbu genitálneho herpesu.

Takže denný príjem jednej tablety valacikloviru slúži ako spoľahlivé preventívne opatrenie, ktoré bráni prenosu genitálneho herpesu z chorého partnera na zdravého partnera. Tablety Famvir v genitálnom herpes sa užívajú v dennej dávke 750 mg po dobu 5 dní. Lieky v tabletách Acyclovir, Famciclovir a Valtrex sú hlavnými prostriedkami na liečbu genitálneho herpesu, rýchlo potláčajú aktivitu vírusu a zmierňujú bolestivé príznaky.

Väčšina vonkajších liekov je tiež vhodná na liečbu herpetických prejavov v genitálnej oblasti. Uvádzame antivírusové masti, ktoré sa môžu použiť na liečbu lézií:

 • Acyklovir (masť)
 • Zovirax (masť)
 • Panavir (gél)
 • Alpisarín (masť)
 • Myrtoplex (masť).

V prípade závažného genitálneho herpesu sa antivírusové lieky podávajú intravenózne. Dávkovanie a liečebný režim v tomto prípade vyberie špecialista s ohľadom na všeobecný stav pacienta a závažnosť symptómov.

Na zvládanie genitálneho herpesu niektoré antivírusové lieky nemusia stačiť. Schéma komplexnej liečby nevyhnutne zahŕňa prípravky - imnomoduljatory (Viferon) a prostriedky podporujúce vývoj interferónu v organizme (Amiksin, Tsikloferon). Okrem toho používajú rastlinné prípravky s posilňujúcim účinkom a predpisujú príjem vitamínových komplexov. Táto schéma liečby posilňuje obranyschopnosť tela a podporuje imunitu, ktorá môže účinne potlačiť vírusovú infekciu.

Spätná väzba na liečbu

Referenčné číslo 1

Minulý rok, na dovolenke, syn zdvihol herpetické boľavé hrdlo. Teplota sa zvýšila, v ústach sa objavilo veľa bolestivých vredov. Bol veľmi slabý a nemohol dobre jesť.

Lekár odporučil tablety Acyclovir. Podali sme tri tablety denne a opláchli sme ústami s antiseptikom. V priebehu jedného dňa teplota klesla a čoskoro sa stav zlepšil, opäť bola chuť do jedla. Takže teraz som vždy držal Acyclovir v lekárni kabinet, najmä droga je veľmi lacná.

Alina, Petrohrad

Referenčné číslo 2

Predtým na mojich perách bolo "chladno", takmer každý mesiac som išiel s mnohými ranami. Vyskúšali masti Acyclovir a Zovirax, ale pomohli len málo. Stalo sa to trochu podchladiť alebo plávať v rybníku, pretože hneď na dolnom peru sa objavili bolestivé pľuzgiere.

Známe odporúčané piť antivírusové tablety Valtrex. Liečivo je veľmi drahé, ale po šesťmesačnej liečbe sa herpes neobťažuje. Veľmi silný nástroj a jeho cena je rovnakej kvality.

Recenzia №3

V poslednom čase liečil exacerbáciu genitálneho herpesu. Lekár predpísal drahé tablety valacikloviru. Vezmite ich dvakrát denne. Kurz liečby je určený na týždeň. Ale už druhý deň po užití ďalšej dávky začala ťažká nevoľnosť.

Takže som nemohol priniesť liečbu až do konca. Lekár povedal, že som netoleroval tento liek. Márne len vyháňala peniaze na vietor, teraz som bežal alebo zaobchádzal s obvyklým Atsiklovirom, ale účinnosť na ňom alebo ona necháva veľa byť žiaduce.

Herpes remedy - najúčinnejšie a nové injekcie, masti, tablety s popismi a cenami

Infekčná choroba spôsobuje nielen fyzickú a psychickú nepohodu, ale aj nebezpečenstvo pre ostatných. Lekári predpisujú lieky na herpes v závislosti od lokalizácie patológie - na telo, pery, pohlavné orgány - to môžu byť prípravky vo forme tabliet, masti. Či je možné vyliečiť túto chorobu, ako rýchlo sa vyrovnať s touto chorobou - to je v revízii účinných liekov na vírusovú infekciu.

Čo je herpes?

Zvláštnosťou choroby je prítomnosť bublinových vyrážok na postihnutých povrchoch. Herpes je jednou z najčastejších infekcií vyvolaných vírusmi. Pri kontaminácii nebezpečnými časticami:

 • šíria sa po celom tele;
 • sú vstavané do genetického aparátu nervových buniek a zostávajú v nich po celý život;
 • množia sa v krvi, lymfatickom systéme, slizniciach, pokožke;
 • vykazujú odolnosť voči chladu;
 • zomrie pri teplote 37,5 stupňov.

Pri nepriaznivých podmienkach sa aktivujú škodlivé prvky a spôsobujú choroby. Existuje 8 typov vírusov zodpovedných za porážku rôznych častí tela:

 • 1 - herpetické erupcie na tvári (jednoduchý herpes);
 • 2 - porážka pohlavných orgánov;
 • 3 - kuracia kiahňa, herpes zoster;
 • 4 - infekčná mononukleóza;
 • 5 - cytomegalovírus - spôsobuje cytomegáliu;
 • 6, 7, 8 - sú predmetom štúdie.

dôvody

Infekcia sa prenáša z nosiča vírusu s blízkym kontaktom, sexuálnym stykom, vzduchom, z matky na plod počas tehotenstva. Prokurujúcim faktorom je zníženie imunity. Vývoj choroby uľahčujú:

 • používanie odevov iných ľudí, domácich predmetov;
 • nedodržiavanie osobnej hygieny - šírenie infekcie cez telo chorým;
 • časté zmeny sexuálnych partnerov.

Reprodukcia kmeňov vírusov v tele vyvoláva:

 • onkologické ochorenia;
 • dlho zostať na slnku;
 • poškodenie kože - rany, škrabance;
 • stresové situácie;
 • skorý nástup sexuálnej aktivity;
 • nedostatok vitamínov;
 • používanie diét;
 • únava;
 • bakteriálne infekcie;
 • vyčerpania;
 • trauma;
 • menštruácie;
 • podchladenie;
 • fyzické preťaženie.

liečba

Keďže škodlivý vírus žije vo vnútri nervovej bunky, nie je možné ho úplne vyliečiť modernými liekmi. Existujú lieky proti herpesu, ktoré znižujú riziko opakovanej infekcie, zmierňujú bolestivé príznaky, urýchľujú liečenie. Komplexná liečba je potrebná na zmiernenie stavu pacienta. Liečba závisí od faktorov:

 • lokalizácia infekcie;
 • štádiu ochorenia;
 • príznaky;
 • stav imunitného systému.

S malými vyrážkami sa vyrovnajú pomocou miestnych produktov - masti, gély, krémy. Časté relapsy, vysoké teploty, si vyžadujú integrovaný prístup k liečbe. Schéma terapie zahŕňa:

 • antivírusové činidlá vo forme tabliet, intravenózne injekcie;
 • lieky na podporu imunitného systému;
 • antioxidanty - vitamíny C, E;
 • znamená urýchlenie hojenia tkanív;
 • očkovanie - 2 mesiace po priebehu antivírusovej liečby - na aktiváciu bunkovej imunity.

Herpes prípravky

Na zmiernenie stavu pacienta s vírusovou infekciou používajú herpetické lieky, ktoré sa líšia svojim účinkom na telo. Takáto terapia urýchľuje proces hojenia. Na liečbu:

 • antivírusové lieky proti herpesu, ktoré potláčajú DNA syntézu škodlivých prvkov, zastavujú proces replikácie - Famciclovir, penciklovir;
 • induktory interferónu, regulujúce syntézu cytokínov, korigovanie imunitného stavu organizmu - Amiksin, Tsikloferon;
 • olej z rakytníka, šípka, urýchľuje regeneráciu tkanív.

Pomôcť s vírusovými infekčnými liekmi na liečbu herpesu:

 • imunomodulátory, aktivácia humorálnej, bunkovej imunity, - Polyoxidonium, Galavit;
 • nesteroidné protizápalové lieky v prítomnosti exsudatívne zložky - ibuprofén, indomethacin;
 • hormóny týmusu s výrazným potlačovaním imunitného systému - Timalin;
 • interferóny, ktoré pomáhajú pri častých relapsoch, - Viferon, Reaferon;
 • herpetická očkovacia látka - aktivuje imunitu, zabraňuje vzniku primárnej infekcie, uľahčuje pacientovu stálosť - Vitaherpavak.

tablety

Táto forma liekov sa odporúča pre exacerbácie a chronické ochorenia. Dávkovanie a trvanie kurzu určuje lekár podľa závažnosti patológie. Účinné tablety proti herpesu:

 • Valtrex - založený na valacikloviru, liečbe šindľov, slúži ako preventívna starostlivosť o relapsy jednoduchých foriem infekcie, je kontraindikovaný pri zlyhaní obličiek;
 • Minák - účinný pri exacerbácii chronických foriem ochorenia, ophthalmoherpes, sa neodporúča deťom, tehotným ženám, mínus - vysoká cena.

Liečba ochorenia herpesu, sprevádzaná výskytom vezikúl v malých oblastiach kože, sa môže uskutočniť s použitím lokálnych liekov. Masti sa nanášajú v tenkej vrstve, udržiavajú sa, kým sa neobjaví ochranný film. Liečba je predpísaná lekárom. Účinné prípravky:

 • Alpizarinovaya masť - liek na herpes na tele, pohlavných orgánov, slizníc, stimuluje imunitu. Povrch je mazaný dvakrát denne, priebeh liečby - až dva týždne.
 • Gerpeľir - účinný na začiatku infekcie na perách, s vírusom varicella-zoster, analógom Acyclovir, sa aplikuje 5 krát denne, nie viac ako 10 dní.

Liek v tejto forme rýchlo preniká do tkaniva, zastavuje vznik nového vyrážky. Krém na herpes sa používa na lokalizáciu infekcie. Lekári menujú:

 • Vektavir je aktívna zložka pencicloviru, ktorá sa aplikuje každé štyri hodiny, nie viac ako štyri dni, u tehotných žien, detí mladších ako 16 rokov, kontraindikovaných;
 • Zovirax - liek na liečbu herpesu na báze acykloviru, je účinný v počiatočnom štádiu v prítomnosti svrbenia, pálenia, aplikuje sa 5-krát denne, priebeh liečby stanoví lekár.

Anti-herpetické prípravky novej generácie

Boli vyvinuté moderné prostriedky, ktoré pôsobia proti všetkým typom herpesu. Sú účinné, keď pôvodca vírusu má rezistenciu voči tradičným liekom. Nedostatok financií novej generácie je vysoká cena. Účinné lieky proti herpesu:

 • Famciclovir - je dostupný vo forme tabliet, masti, smotany, jedovaté, vyžaduje dohľad nad lekárom, priebeh liečby - 7 dní, sú vedľajšie účinky;
 • Foscarnet - účinný so zníženou imunitou, pôsobí proti vírusu na úrovni DNA, používa sa vo forme kvapiek, mastí, má kontraindikácie.

Najobľúbenejšie herpes prípravky

Pri vírusovej infekcii nemožno samoliečiť. Len lekár zvolí liek v závislosti od závažnosti ochorenia, symptómov konkrétneho pacienta. Reklama a prijateľná cena sú zlými pomocníkmi pri výbere prostriedkov. Lekár sa pri predpisovaní lieku opiera o skúsenosti a výsledky liečby pacientov. Populárne lieky:

Amiksin

Tablety proti herpesu majú účinnú látku tilaxín. Liek má antivírusový, imunostimulačný účinok. Pri vymenovaní Amiksinu je potrebné zvážiť:

 • Liečivo sa používa na cytomegalovírus, herpes infekciu orálne, po jedle;
 • schéma liečby - 2 dni pre 125 mg (1 tableta), potom opakujte po 48 hodinách;
 • všeobecný kurz - až 20 kusov podľa lekára;
 • kontraindikácie - tehotenstvo, deti do 7 rokov, obdobie laktácie, citlivosť na Amiksin;
 • vedľajšie účinky - alergické reakcie.

Preskúmanie herpesových liekov v tabletách

Herpes vírus je infikovaný deviatimi z desiatich ľudí. Napriek množstvu liečivých antiherpetických liekov liek úplne eliminuje vírus, nie. Pomocou liekov je však možné výrazne zmierniť nepríjemné prejavy ochorenia a predchádzať recidívam.

svedectvo

Tablety proti oparu by sa mali používať v takýchto prípadoch:

 • s častými recidivami na pozadí zníženej imunity;
 • s vyrážkami v oblastiach, ktoré nie sú prístupné miestnemu ošetreniu;
 • tých, ktorí nezačali okamžite antivírusovú liečbu.

Tablety ovplyvňujú vírus vo všetkých oblastiach zvnútra. Pre lepší účinok však lekári odporúčajú kombinovať ich príjem s masťami. Predpísať lieky dvoch typov: antivírusové a imunomodulačné, niektoré kombinujú obidve vlastnosti.

Pred prijatím lekárskej konzultácie je potrebné, pretože mnohé z týchto liekov majú kontraindikácie a nemusia byť navzájom spojené. Lekár určí vhodné lieky v každom prípade, berúc do úvahy individuálne vlastnosti pacienta.

Antivírusové tablety

Prijímanie tohto druhu liekov je zamerané na zničenie vírusu herpesu a potlačenie jeho vitálnej aktivity, tj reprodukcie.

Zovirax, Virolex a Acyclovir

Acyclovir je účinná látka viacerých liekov. Jeden z najefektívnejších liekov na herpesvírus. Acyclovir lieky majú takmer žiadne kontraindikácie, odporúčajú sa na užívanie aj tehotných žien a malých detí. Také lieky ako Zovirax, Herperax, Virollex, Atsivir a Acyclovir sa dokonale ukázali ako účinné a relatívne lacné prostriedky.

valacykloviru

Tablety z herpesu na perách, tele a pohlavných foriem. Liečivo je hydrochlorid valacikloviru. Je to podobne ako acyklovir, ale má určité výhody, pretože je to posledná generácia lieku proti herpesvírusu. Je lepšie absorbované telom a piť ho len 2 krát denne. Čím skôr začne terapia, tým silnejší bude liek.

Valaciklovir je tableta z genitálneho herpesu, ale sexuálny kontakt vyžaduje dodatočnú ochranu, pretože antivírusová medikácia nie je zárukou infekcie sexuálneho partnera.

Famvir

Jedná sa o herpes pilulky na telo, ret, pohlavné orgány. Liečivo je penciklovir. To je pomerne drahá droga, ale dobre sa vyrovná s väčšinou vírusov. Mnohí z nich už získali rezistenciu na acyklovir, najobľúbenejšiu anti-herpes látku. Navyše, v určitých kmeňoch v tele môže byť vyvinutá odolnosť voči často prijatým liekom. Famfir alebo Fatsiklovir pôsobia dokonca aj na takéto rezistentné vírusy.

Anaferon

Anaferon je inzerovaný, ale nie dôveryhodný liek. Vo svojom zložení iba protilátky proti ľudskému interferónu. Účinnosť homeopatických liekov, najmä Anaferonu, väčšina lekárov sa rovná účinku placeba.

Alpizarin

Alpisarín v tabletách je veľmi účinný antivírusový a antimikrobiálny prostriedok. Jeho účinná látka - mangiferín alebo tetrahydroxyglukopyranozylxantén, potláča vitalitu herpetického vírusu, sa rýchlo vstrebáva zo žalúdka do krvi. Maximálna koncentrácia účinnej látky v krvnej plazme sa pozoruje už hodinu po užití tablety. Tiež Alpisarin je schopný stimulovať syntézu interferónu v tele, aby bojoval proti vírusu, ktorý mu hovorí a imunostimulačné vlastnosti.

Imunomodulačné lieky

Hlavným účelom takýchto liekov je pomôcť telu bojovať proti patogénu.

izoprinozin

Veľmi dobrý a účinný nástroj, ktorý kombinuje vlastnosti imunomodulátora s antivírusovým účinkom. Používa sa proti genitálnymu herpesu, šindľom, herpetickým vyrážkam na perách a na tele. Isoprinozín inhibuje životne dôležitú aktivitu vírusov a tiež aktivuje imunitný systém na boj s vírusovými časticami a bunkami, ktoré sú nimi ovplyvnené.

Galavit

Táto najnovšia generácia imunostimulačné posledné závažné klinické skúšky a nemá analógy na ruskom trhu. Jeho cena v porovnaní s inými liekmi je celkom prijateľná. Látka aminodigidroftalazindion aktívne podporuje produkciu interferónu v tele, aktivuje makrofágy, bunky, ktoré potláčajú vitálne aktivity patogénnych mikroorganizmov, stimuluje produkciu protilátok proti iným patogénu.

záver

Pred užívaním akýchkoľvek liekov je potrebné konzultovať kvalifikovaného odborníka. Všetky tieto lieky sa predávajú bez lekárskeho predpisu a nemajú takmer žiadne kontraindikácie, ale nekontrolovaný príjem môže viesť k nebezpečným následkom.

Takmer všetky prostriedky sú zakázané používať počas tehotenstva a laktácie. Väčšina z nich, vzhľadom na dávky, v ktorých sú vyrobené, sú kontraindikované u detí mladších ako 12 rokov. Pred liečbou herpesu u detí je potrebná pediatrická konzultácia.

Herpes pilulky

Herpes tablety sú skupina antiherpetických liekov používaných na liečbu herpesvírusovej infekcie na rôznych miestach. Zvážte najúčinnejšie lieky, indikácie ich použitia, možné vedľajšie účinky a ďalšie funkcie.

Do dnešného dňa farmaceutický trh prináša množstvo tabliet, ktoré účinne liečia herpes. Hoci žiadny liek nevylučuje herpes simplex o 100%. Je to spôsobené tým, že príčinná látka sa skrýva v nervových bunkách ľudského tela. Antihypetiká redukujú dĺžku ochorenia, zmierňujú bolestivé symptómy (svrbenie a pálenie v mieste erupcie) a všeobecné príznaky tejto choroby, to znamená bolesť hlavy, všeobecná slabosť a teplota.

Používajú sa nielen na liečbu, ale aj na prevenciu relapsov. Obzvlášť účinné sú lieky s imunomodulátormi. Lieky zvyšujú odolnosť tela voči vírusu a majú antiherpetické funkcie.

Liečba herpesových tabliet

Úplne zbaviť herpes v tele je nemožné, takže užívanie piluliek je spôsob, ako zabrániť relapsom a exacerbácii, to znamená ochrániť telo pred abnormalitami vo fungovaní, ktoré vznikajú kvôli prítomnosti vírusu. Liečba herpesvírusovej infekcie má dva smery: užívanie antivírusových liekov a antivírusová terapia imunoterapiou.

Tablety z herpesu sú považované za prostriedok lokálnej terapie. Tablety, ako masti, odstraňujú len časť bolestivých symptómov a urýchľujú proces hojenia. Ide o najefektívnejšiu liečbu, pri ktorej sa používajú lieky s rôznymi mechanizmami ovplyvňovania vírusu. Ak sa pilulka užíva pri prvom príznaku ochorenia, keď sa ešte nevyskytla charakteristická vyrážka, potom pomáha predchádzať ochoreniu. Pri častých relapsoch je pacientom predpísané profylaktické podávanie piluliek niekoľko mesiacov.

 • Liečba sa uskutočňuje ako antivírusom, tak prostriedkami na obnovenie imunitného systému. Imunomodulátory spolu s antivírusovými látkami fungujú oveľa efektívnejšie a rýchlo eliminujú herpes simplex.
 • Po vstupe do žalúdka sa rozpúšťajú a uvoľňujú účinnú látku. Potom sa aktívne zložky absorbujú do celkového krvného obehu a prenášajú sa do všetkých orgánov a tkanív.
 • Proti herpetické liečivo preniká do buniek, v ktorých vírus žije, a blokuje jeho replikáciu. Príčinné činidlá sú zničené liekom a bunkami imunitného systému. Vírus sa už nerozmnožuje a neovplyvňuje okolité bunky.
 • Tieto lieky sa majú užívať s mimoriadnou opatrnosťou, pretože patria do veľmi závažnej skupiny farmakologických liekov, ktoré majú veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov. Preto je možné ich užívať len s povolením lekára, s prísnym dodržiavaním pokynov.

Herpes pilulky na perách

Ide o lieky, ktoré sú účinné pri liečbe a prevencii infekčných chorôb vyvolaných Herpes simplexom. Herpes na perách je bežnejší ako na iných častiach tela. V štádiu výskytu tejto choroby sú štyri fázy. V prvej fáze je mierne pálenie a svrbenie v oblasti pier, po pár hodinách sa príznaky stávajú bolestivé. V druhej fáze sa na peru objavujú malé vezikuly a opuch. V ďalšom štádiu sa vezikula zmení na ranu, ktorá prechádza a infikuje ostatné časti pier. V poslednej fáze je rana pokrytá kôrou a po niekoľkých dňoch úplne zmizne.

Herpes na perách sa môže vyskytnúť v dôsledku kontaktu s infikovanou osobou, pri nachladnutí, v dôsledku stresu, menštruácie, zranenia, tehotenstva, hypotermie a iných provokačných faktorov. Ak nepoužívate tablety a masti, potom samotný herpes prejde 10-12 dní, ale tentoraz bude neustále nepohodlný. Avšak po úplnom vyliečení môžu na perách zostať malé jazvy. Aby sa to stalo, používajte herpes tablety.

Táto liečivá látka na perách pomáha rýchlo odstrániť prvé príznaky a zabrániť relapsom. Používajú sa dva typy liekov: protivírusové látky a imunoterapeutické činidlá.

 1. Antivírusové lieky
 • Zovirax - účinný v prvej fáze ochorenia, sa môže použiť na prevenciu. Účinnou zložkou je acyklovir.
 • Acyklovir - pomáha pri liečbe infekcie s rôznou lokalizáciou, je koncentrovaný liek.
 • Famvir je jedným z najefektívnejších antihypertenzív. Ak sa užíva v prvej fáze, ale zabráni následnému rozvoju herpesu.
 • Valtrex - používa sa na herpes na perách a pohlavných orgánoch. Používa sa ako liečebný a preventívny prostriedok.
 1. imunomodulátory
 • Anaferón - používaný na komplexnú liečbu vírusu, sa môže použiť na prevenciu.
 • Isoprinozín - keď sa užíva, nie je potrebné užívať antivírusové tablety. Liečivo obsahuje aktívnu zložku - inozinpranobeks, ktorá odstraňuje bolestivé príznaky v ľubovoľnom štádiu.
 • Galavit - odstraňuje opuch a zápal spôsobený vírusom. Odporúča sa používať pri prvých príznakoch.

Okrem vyššie uvedených liekov existujú aj iné metódy, ktoré pomáhajú eliminovať zápaly na pery. Ide o metódy tradičnej medicíny. Najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť herpes simplex, je posypať pery so štipkou soli. Procedúra sa odporúča vykonávať počas celého dňa, kým príznaky úplne nezmiznú. Ďalšou možnosťou liečby bez tabliet - čajová lyžička sa namočí do horúcej vody alebo do čaju, počkajte pár minút, kým sa lyžica zahreje a pripojí ju k postihnutej oblasti. Postup sa má opakovať počas dňa 5-6-krát.

Tablety z genitálneho herpesu

Používa sa na vyrážky, a to ako na slizniciach, tak aj na pokožke. Genitálny alebo genitálny herpes je nebezpečným a bežným ochorením, ktoré možno ľahko zdvihnúť. Príčinou porážky je herpes simplex. Ovplyvňuje mužov aj ženy bez ohľadu na vek. Existujú vyrážky v oblasti konečníka, perinea, slizníc, vonkajších genitálií.

Jeho nebezpečenstvo spočíva v tom, že príčinná látka oslabuje ochranné vlastnosti imunitného systému, spôsobuje poškodenie vnútorných orgánov a mozgu. Človek môže byť dlhoročným dopravcom a nevie o tom. Lekári vylučujú primárny a opakujúci sa genitálny herpes. Účinnosť liečby prvej formy závisí výlučne od zotavenia a rizika prechodu na chronickú formu.

Uvažujme o základnej symptomatológii, pri ktorej je potrebné sa obrátiť na lekára a začať užívať tablety.

 • Vírus prechádza inkubáciou, ktorá môže trvať tri dni až mesiac. Potom sa na koži objavia načervenalé vyrážky, ktoré svrbenie. Okrem vyrážok má pacient bolesť hlavy, horúčku, komunitu
 • Po niekoľkých hodinách sa vyrážky zmenia na vezikuly naplnené infikovanou tekutinou. Po 3 až 4 dňoch dochádza k roztrhnutiu vezikúl a vytváranie vredov na ich miestach, ktoré spôsobujú akútne pocity bolesti. Okrem toho pacient trpí svrbením a pálenie v oblasti postihnutých pohlavných orgánov.

U mužov sa genitálny herpes objavuje na vnútorných a vonkajších listoch predkožky, sulku a miešku. V niektorých prípadoch sa objavujú vyrážky v oblasti konečníka a na tele genitálneho orgánu. U žien sú herpesové vezikuly lokalizované v malých a veľkých pyskov, v perineu a sliznici vagíny, na krčku maternice. Acyklovir sa používa na liečbu prvých príznakov.

Liečba začína diagnostikou a podávaním testov. Keď zistíte, akú formu genitálneho herpesu máte, lekár vypracuje plán lekárskych opatrení. K dnešnému dňu neexistuje žiadna droga, ktorá úplne zničí patogén v tele. Moderné nástroje vám však umožňujú udržať ho pod kontrolou a eliminovať bolestivé príznaky. Pacienti majú spravidla predpísané: Acyclovir, Famvir, Flacoside, Valtrex, Epigen-Intim, Alpizarin a ďalšie. Jedná sa o najbežnejšie a najúčinnejšie lieky z antivírusovej skupiny. Potlačujú vnútorné aj vonkajšie príznaky genitálneho herpesu. Môžete tiež použiť aktuálne produkty: masti, gély, krémy.

Po ukončení liečby je prevencia povinná. Pacienti by mali dodržiavať osobnú hygienu, vyhýbať sa náhodnému pohlavnému styku a posilňovať ochranné vlastnosti imunitného systému tela. Odporúča sa aj očkovanie proti herpesu, ktoré zabráni relapsu.

Herpes pilulky na tele

Sú to lieky na liečbu a prevenciu bolestivých lézií kože. Herpetické erupcie na tele sa nazývajú herpes zoster, ktoré sa objavujú po aktivácii vírusu ovčích varixov (Herpes simplex typu 3), ktorý ovplyvňuje nervové uzliny a korene chrbtice. Na tele sú charakteristické erupcie. Pacienti pokročilého veku alebo ľudia s oslabeným imunitným systémom spravidla trpia Herpes zoster.

Ochorenie je oveľa ťažšie ako na perách, pohlavných orgánoch alebo na tvári. S herpesom na tele nie je ovplyvnená len koža, ale aj nervové zakončenie. Pacient trpí vysokou horúčkou a silnou bolesťou v oblasti vyrážok. Komplex lekárskych opatrení choroba musí byť zložitá, pretože táto forma má nielen vážne príznaky, ale aj nebezpečné dôsledky.

 • Hlavnou etapou liečby je použitie anti-herpesových liekov, perorálne aj intravenózne. Predpísané pacientky: Acyclovir, Zovirax, Virollex, Valtrex. Injekcia: Alpizarín, Tetrahydroxyglukopyranozylxantén.
 • Liečba by mala zahŕňať aj ošetrenie postihnutých oblastí pokožky špeciálnymi masťami a krémami: Bonafont, Panavir, Depanthenol, Alpizarin, Viru Mertz Serol.
 • Je prísne zakázané používať glukokortikosteroidy a hormonálne lieky na liečbu herpesu na tele. Preto sa poraďte so svojím lekárom o liekoch, ktoré predpísal, a starostlivo si prečítajte pokyny k lieku.
 • Pri anestézii sa používajú lieky s acetaminophenom alebo liekmi, ako aj antipyretiká: Naproxen, Ibuprofen, Paracetamol a iné.
 • Ďalšou dôležitou etapou terapie herpes nie je telo - posilňuje imunitný systém. K tomu použite imunomodulátory: Cykloferón, Polyoxidonium a iné. Okrem toho je potrebné vykonať vitamínovú terapiu, vitamíny skupiny B, E, C a A.

Nezabudnite, že včasná komplexná liečba je kľúčom k rýchlej obnove. Po ukončení terapie môže telo zostať bolestivé, čo trvá 2-3 mesiace. Je to spôsobené poruchou citlivosti v dôsledku herpes simplex a neuralgie. S chronickou formou ochorenia pretrváva bolesť dlhšie.

Tablety z herpes zoster

Používa sa na komplexné formy patológie, ktoré postihujú veľké objemy kože. Výber lieku závisí od stupňa exacerbácie herpesvírusovej infekcie, prítomnosti sprievodných ochorení a iných úrazov tela. K dnešnému dňu existuje veľa rôznych liekov, ktoré sa používajú na liečbu herpes zoster, jeho exacerbácie a komplikácie. Takéto lieky zahŕňajú: antivirotiká, antibiotiká, vitamíny a imunostimulanty, anestetiká, lokálne antiseptiká. Acyclovir je obzvlášť účinný. Účinná pri liečbe všetkých foriem herpetických lézií na rôznych miestach.

Okrem lieku Acyclovir je herpes zoster liečený: Valaciclovir, Famvir, Erazaban, Panovir, Zovirax a ďalšími. Lieky zabraňujú šíreniu vírusu z chorých buniek na zdravé. Liečba tabletami je oveľa účinnejšia ako použitie masti, gélov a krémov. Ale masti pomáhajú chrániť zdravú pokožku pred sprevádzajúcimi chorobami.

Povinná je anestetická liečba, ktorá je kombinovaná s antivírusovou terapiou. Pretože herpes zoster spôsobuje silnú bolesť. Na liečbu sa používajú antidepresíva, antikonvulzíva a symptomatická liečba.

Herpes tablety na nos

Pomáha zbaviť sa herpetickej infekcie, ktorá postihuje sliznice a kožu nosa. Choroba spôsobuje opuch a hyperémia pokožky. Najčastejšie sa na nosiči a perách objavuje herpes, sprevádzaný vysokou horúčkou a všeobecnými ochoreniami. Zvláštnosťou vírusu je to, že preniká do genómového aparátu bunky a kompletne obnovuje svoju prácu. Potom sa choroba rozšíri a ovplyvňuje zdravé bunky jeden po druhom.

Prvé príznaky infekcie herpesvírusovou infekciou sa vyskytujú 5-7 dní po infekcii. Na nosi sú bublinové vyrážky, koža sa zožltne, je pýcha. Bez správnej terapie sa vezikuly rozpadnú a vytvárajú viaceré erózie, ktoré sa po pár dňoch spájajú do bežnej rany. Po 1 - 2 dňoch rana cicatrizuje a uzdravuje, spravidla nezanecháva jazvy a jazvy.

Liečba sa má vykonávať komplexným spôsobom pod dohľadom lekára imunologa alebo špecialistu na infekčnú chorobu. Skladá sa z použitia antivírusových a antihistaminík. Na skoré využitie sa používajú imunomodulátory a adaptogény, ktoré urýchľujú hojenie postihnutých tkanív nosa.

 • Grosprinozin, Inozin Pranobeksa, Isoprinosin - kombinujú antivírusové a imunomodulačné vlastnosti. Pacientom sa predpisuje spravidla 2 jednotky 4-krát denne, trvanie terapie sa vyberie individuálne pre každého pacienta.
 • Virolex, Gerpevir, Zovirax, Acyclovir - účinné látky prenikajú do infikovaných buniek a zabraňujú ich replikácii. Odporúča sa užívať 200 mg, 3-4 krát denne počas 7 až 10 dní.
 • Valaciclovir, Valtrex - nová generácia liekov, ktoré majú vysokú účinnosť a rýchly terapeutický účinok. Pacienti predpísaní 500 mg, 1-2 krát denne, trvanie kurzu na 10 dní.
 • Famvir, Famciclovir - zachovávajú liečebné vlastnosti počas 12 hodín po aplikácii, čo umožňuje účinne zničiť vírusovú infekciu. Odporúča sa používať 250 mg 1-2 krát denne po dobu 5 až 10 dní.

Upozorňujeme, že všetky vyššie uvedené lieky majú kontraindikácie na použitie a vedľajšie účinky. Preto môžete brať prášky na pery až po konzultácii s lekárom. Keďže nemožno úplne zbaviť infekcie herpes vírusom úplne a konštantný príjem piluliek je nebezpečný pre normálne fungovanie tela, existujú preventívne metódy, ktoré môžu zabrániť vzniku ochorenia.

 • Ak ste už vyvinuli herpetickú erupciu na nos, uistite sa, že pokožka okolo vyrážok je čistá. Nedotýkajte sa bublín a neodstraňujte ich. To spomaľuje ich hojenie a zvyšuje riziko zavedenia patogénnej infekcie.
 • Ak používate masť na urýchlenie hojenia, aplikujte ju na jednorazový vatový tampón alebo na špeciálnu špachtľu, ktorá sa po každom použití musí umyť.
 • Nepoužívajte kozmetiku na maskovanie herpesu. Výsledkom bude herpetické vyrážky na susedných miestach so zdravou kožou. Ak vyrážka spôsobí vážne svrbenie, ignorujte ju a nerušte rany.

Herpes na nosi sprevádza časté recidívy, ktoré sa pri správnej sade terapeutických opatrení objavujú čoraz menej často. Upozorňujeme, že ak sa herpes simplex vyskytuje viac ako trikrát ročne, znamená to výrazné zníženie ochranných vlastností imunitného systému alebo závažné ochorenie. K tomu je potrebné pravidelne predchádzať vírusovým infekčným chorobám a posilňovať imunitný systém.

Indikácie na použitie

Indikácie pre použitie sú založené na symptomatológii lézie a charakteristikách priebehu ochorenia. Infekcia herpetického vírusu sa prenáša kvapkadlom, fyzickým kontaktom, transfúziou krvi alebo transplantáciou orgánov. Herpes sa môže dostať do tela dieťaťa od matky, ktorá hovorí o vnútromaternicovej infekcii. Z vonkajšieho hľadiska vypadá lézia ako vyrážka na koži a slizniciach. Vyrážky sprevádzajú svrbenie a pálenie, čo vám umožní diagnostikovať ochorenie a urobiť správny priebeh.

Na liečbu, použitie liekov obsahujúcich acyklovir, imunoterapia, ktorá potláča herpes simplex. Hlavné indikácie na použitie sú: odstránenie prvých príznakov bublinových vyrážok, odstránenie zápalového procesu, čistenie kože. Lieky sa musia užívať pri prvých príznakoch, v niektorých prípadoch sa očkovanie používa na prevenciu oparu. Ak sú prítomné významné zápalové miesta, pacientom sú predpísané antiseptiká a sušené masti.

Forma vydania

Forma uvoľňovania liekov je vybraná ošetrujúcim lekárom a závisí od štádia vývoja ochorenia, lokalizácie vyrážok, veku pacienta a ďalších charakteristík organizmu. Na profylaxiu a terapiu sa používajú tabletové formy liekov, ktoré účinne ovplyvňujú vírus.

Pri lokalizácii herpesu na pohlavných orgánoch, slizniciach alebo rozsiahlych léziách pokožky používajte masti a roztoky na vonkajšie použitie. V niektorých prípadoch sa používa očkovanie. Pacientovi sa podáva herpes, aby telo vyvinulo imunitu.

farmakodynamika

Farmakodynamika je proces, ktorý sa vyskytuje pri liečení po požití. Zvážte farmakodynamiku ako príklad Valtrexu. Jeho zloženie zahŕňa účinnú látku valaciklovir, ktorá je účinným antivírusovým činidlom. Po vstupe do tela sa valaciklovir konvertuje na acyklovir a valín, ktoré sú špecifickými inhibítormi herpetických vírusov. To pomáha telu bojovať proti infekcii na bunkovej úrovni.

Odolnosť voči herpes simplex je spojená s nedostatkom vírusovej tymidínkinázy. V niektorých prípadoch sa prejavuje znížená citlivosť v dôsledku kmeňov Herpesu s narušenou štruktúrou. Liek účinne zmierňuje bolesť, ak sa liek používa pri herpes zoster alebo genitálny herpes. Keď sa Valtrex používa na preventívne účely, znižuje počet možných relapsov a chráni telo pred inými vírusovými infekciami.

farmakokinetika

Sú to procesy absorpcie, absorpcie, distribúcie, metabolizmu a vylučovania lieku. Zvážte tieto procesy pre príklad spoločnosti Valtrex. Po požití je valaciklovir účinne absorbovaný gastrointestinálnym traktom. Biologická dostupnosť je 54% a maximálna koncentrácia sa pozoruje po 2 hodinách po aplikácii.

Pri distribúcii sa Valtrex viaže na plazmatické bielkoviny o 15%, čo je pomerne nízky index. Liek sa vylučuje obličkami vo forme moču a metabolitov. Ak ho užívajú pacienti s renálnou insuficienciou, polčas je približne 14 hodín. Pri infekcii vírusom herpesu u pacientov s infekciou HIV sa farmakokinetické vlastnosti nemenia. Dávkovanie Valtrex je vybraný ošetrujúcim lekárom, individuálne pre každého pacienta.

Používajte počas tehotenstva

Používanie herpesových tabliet počas tehotenstva je možné len so súhlasom ošetrujúceho lekára. Herpes v období tehotenstva je spôsobený hormonálnymi zmenami v tele matky a vplyvom nepriaznivých vonkajších faktorov. Choroba môže postihnúť pery, nos, telo a dokonca aj pohlavné orgány. Heres je najnebezpečnejšia genitálna forma, ktorá komplikuje priebeh tehotenstva a narúša normálny vývoj plodu. Bez náležitého zaobchádzania genitálny herpes vedie k potratu a iným patologiám u dieťaťa. Choroba sa vyskytuje u 30% tehotných žien a v 3% prípadov vedie k patologickým následkom.

 • Použite antiherpetické pilulky, masti a krém. Acyklovir je účinný, ktorý sa môže užívať len podľa pokynov lekára, pretože môže negatívne ovplyvniť vývoj plodu. Môže sa použiť Foscarnet alebo Penciclovir.
 • Na urýchlenie procesu obnovy sa odporúča použiť prírodné lieky, ktoré nemajú patologický účinok na vývoj plodu. Na tieto účely použite olej z rakytníka a bokom. Vynikajúce imunostimulanty sú vitamíny skupiny B, echinacea, eleuterokokus a ženšen. Dĺžka liečby by mala trvať najmenej 3 týždne. V tomto prípade, ak sa herpes objaví u žien počas prenatálneho obdobia, lekári vykonávajú cisársky rez, aby zabránili infekcii plodu pri prechode cez pôrodný kanál.

Herpes môže spôsobiť tvrdé tehotenstvo. V tomto prípade sa vývoj plodu zastaví v prvom trimestri. Hlavným dôvodom patológie je prítomnosť herpes simplex u ženy. V niektorých prípadoch spôsobuje infekciu u novorodencov. Infekcia sa vyskytuje v posledných mesiacoch tehotenstva, infekcia sa prejavuje placentou, cez pôrodný kanál a kontakt novorodenca s infikovanými nástrojmi alebo materským mliekom. Na liečbu herpesvírusovej infekcie u novorodencov použite antivírusové lieky, ktoré môžu zachrániť život u 50% infikovaných detí.

Kontraindikácie pre použitie

Kontraindikácie pre použitie sú založené na zložení lieku. Hlavnou kontraindikáciou je individuálna intolerancia aktívnych a ďalších zložiek. Mnoho liekov je zakázané používať počas tehotenstva a laktácie, rovnako ako s infekciou vírusom herpesu u detí v detstve.

S osobitnou starostlivosťou o pacientov s renálnou insuficienciou s exponovanými a klinickými formami HIV-infekcie. Ak sa liek užíva súbežne s nefrotoxickými liekmi, vyžaduje sa konzultácia s lekárom, aby sa zabránilo výskytu vedľajších účinkov.

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky sa vyskytujú vtedy, keď je liek používaný pacientmi s kontraindikáciami alebo keď sa nedodáva odporúčaná dávka. Mnoho liekov je dobre znášaných a nespôsobuje vedľajšie účinky. Môže sa však vyskytnúť alergická kožná reakcia, bolesť hlavy, poruchy gastrointestinálneho traktu, celková slabosť a zvýšená únava.

V zriedkavých prípadoch dochádza k zvýšeniu obsahu bilirubínu, močoviny a kreatinínu v sére, čo vedie k zvýšeniu aktivity pečeňových enzýmov. Ak sa na liečbu používajú intravenózne roztoky, potom, ak sa dostanete do subkutánneho tukového tkaniva, dôjde k silnému pálenie a svrbeniu. Pri použití masti po aplikácii na kožu sú možné lokálne alergické reakcie, ktoré sa vyskytnú po odobratí lieku.

Názvy tabliet z herpes

Názvy sú reprezentované širokou skupinou antiherpetických liekov, ktoré umožňujú rýchle a účinné odstránenie vírusovej choroby. Moderné lieky sú chemické látky, ktoré liečia Herpes, ale majú kontraindikácie, vedľajšie účinky a iné vlastnosti použitia, takže bez lekárskeho vymenovania nemôžu byť použité.

Najefektívnejší prostriedok na infekciu herpesvírusov akejkoľvek formy a akejkoľvek lokalizácie. Sú uvoľňované vo forme tabliet a masti. Účinná látka lieku pôsobí na bunkovej úrovni a blokuje replikáciu Herpes simplex. Odporúča sa piť 4-5 krát denne po dobu 5 až 7 dní.

Jeho princíp činnosti je podobný Acycloviru. Pomáha z herpes zoster, herpes na peru, na nos a tvar pohlavia rôznych foriem. Užívajte ho len podľa predpisu lekára, jeden kus po dobu 3-5 dní.

Kombinovaná droga, ktorá sa skladá z aktívnych zložiek acyklovíru a interferónu. Pri exacerbácii ochorenia by doba liečby nemala presiahnuť 7-10 dní.

Liečivo poslednej generácie. Po požití potláča HSV-1 a HSV-2. Účinná proti infekcii vírusmi herpesvirusov akejkoľvek forme a miesta.

Potlačuje vírusové bunky a zabraňuje ich reprodukcii. Zloženie výrobku zahŕňa fosfor, ktorý spôsobuje, že Foscarnet je toxický a môže byť použitý len na predpis.

Okrem vyššie uvedených liekov použite: Metisazon, Brivudine, Ribamidil. Lieky majú odlišný mechanizmus účinku, ale majú antivírusový účinok. Spravidla sú menovaní len v prípade, že pre účinnejšie prostriedky má pacient odpor.

acyklovir

Acyklovir má selektívny účinok na herpes. Acyklovir je predpísaný na infekcie kože a slizníc postihnutých herpes simplexom prvého a druhého typu, rovnako ako primárne, sekundárne a genitálne. Účinné pri prevencii recidívy vírusu u pacientov s normálnym imunitným systémom a imunodeficienciou. Účinná pri liečbe pacientov s infekciou HIV, AIDS po transplantácii kostnej drene. Acyclovir pomáha s kiahňou kiahňou a herpes zoster.

 • Dávka sa vyberá individuálne pre každého pacienta a závisí od formy ochorenia a charakteristických vlastností pacienta. Musí sa užívať po jedle, stlačený dostatkom vody.
 • Je kontraindikované použitie s individuálnou intoleranciou acykloviru a excipientov. Tento liek sa neodporúča používať počas tehotenstva a laktácie. So zvláštnou starostlivosťou používajte pri zlyhaní obličiek, neurologických poruchách a dehydratácii.
 • Je to dobre znášané, a preto neboli hlásené žiadne prípady predávkovania. Acyclovir môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú ako: gastrointestinálne poruchy, bolesť hlavy, celková slabosť, ospalosť, alergické reakcie. Vydáva sa len na lekársky predpis.

Valtrex

Valtrex je účinný proti šindľovému, genitálnemu, primárnemu, rekurentnému a labialnému herpesu. Používa sa na recidívy infekcií kože a slizníc, ktoré sú spôsobené vírusom.

 • Dávka sa vyberá individuálne pre každého pacienta. Preto sa pri liečbe herpetickej lézie herpes zoster odporúča pacientovi užívať 2ks 500 mg, 3 krát denne počas 7 dní. Valtrex je kontraindikovaný v prípadoch precitlivenosti na účinné zložky a pomocné látky.
 • Vedľajšie účinky sa prejavujú všetkými orgánmi a systémami. Valtrex spravidla spôsobuje vážne bolesti hlavy, nevoľnosť, vracanie, anafylaxiu, závrat. Počas tehotenstva sa môže použiť iba vtedy, ak je prínos pre matku omnoho dôležitejšie ako potenciálne riziko pre plod.
 • V prípade predávkovania Valtrexom sa u pacientov vyskytnú halucinácie, strata vedomia, nevoľnosť, vracanie. Ak máte tieto príznaky, musíte vyhľadať lekársku pomoc.

Famvir

Famvir je účinný proti vírusom herpesu, vírusu varicella zosteru, vírusu cytomegalovírusu a vírusu Epstein-Barra. Ovplyvňuje bunkovú úroveň potlačenie replikácie vírusovej DNA. Veľmi zriedkavo je návyková, takže je účinná proti rôznym formám herpesvírusovej infekcie.

 • Hlavné indikácie použitia lieku: Herpes zoster, ovčie kiahne, primárna infekcia herpes simplex, liečba a prevencia akejkoľvek vírusovej herpetickej infekcie.
 • Vedľajšie účinky Famvir spôsobuje bolesti hlavy, nevoľnosť, vracanie, v zriedkavých prípadoch žltačku, halucinácie, alergické vyrážky a ospalosť. Kontraindikované použitie pri precitlivenosti na jeho zložky, v tehotenstve a laktácii, vírusové ochorenia u detí detstva. Pri predávkovaní spôsobuje Famvir nauzeu a akútne zlyhanie pečene.

Dávkovanie a podávanie

Spôsob aplikácie a dávky sa vyberá individuálne pre každého pacienta. Pred vymenovaním určitej drogy lekár diagnostikuje herpetickú infekciu a predpisuje poskytnutie testov. Pozrime sa na spôsob použitia a dávku na príklade Atsikloviru.

Acyklovir sa užíva perorálne na liečbu infekčných lézií pokožky a slizníc spôsobených herpesom. Účinné pri prevencii niektorých ochorení u pacientov s poruchami imunitného systému. Ak sú infekcie spôsobené Herpes simplexom, pacienti sa odporúčajú, aby užívali 1 jednotku 4-5 krát denne. Z preventívnych dôvodov vezmite 1 jednotku 3-4 krát denne. Pri liečení herpes zoster sú pacientom predpísané Acyclovir v dávke 800 mg, 4-5 krát denne a trvanie kurzu 5-7 dní.

Profylaxiu herpesových tabliet

Prevencia herpetických tabliet je zvlášť dôležitá počas nástupu chladného počasia. Vzhľadom k tomu, že počas tohto obdobia môžete vyzdvihnúť herpes alebo chladu, čo vyvoláva výskyt herpesvírusovej infekcie. Na prevenciu sa odporúča užívať rovnaké lieky, ktoré sa používajú na liečivé účely, len s nižšou dávkou. To podporí ochranné vlastnosti imunitného systému a zastaví ďalší vývoj infekcie.

Na prevenciu výskytu ochorenia sa pomáhajú antihypertenzívne masti: Acic, Gerpevir, Acyclovir a ďalšie. Používajte ich len vtedy, keď sa objavia prvé príznaky ochorenia. Rôzne liečivé roztoky a roztoky, ako napríklad Fukorcin, tiež pomáhajú pri prevencii. Výskyt herpesu je príležitosťou venovať pozornosť zdravotnému stavu. Okrem užívania liekov musíte jesť správne, zanechať zlé návyky a dodržiavať osobnú hygienu.

Existuje niekoľko pravidiel, ktoré treba dodržiavať, aby ste nepochopili Herpes simplex a neinfikovali svojich blízkych, a zvážte ich:

 • Ak máte herpetickú erupciu, umyte si ruky po každom kontakte s postihnutou oblasťou kože. Používajte iba osobné hygienické predmety a nechajte ich oddelené od ostatných.
 • S genitálnym herpesom je potrebné úplne opustiť sex. Po toalete nezabudnite dezinfikovať toaletu, pretože vírus zostáva na plastu až na 4 hodiny.
 • Ak ste mali herpes genitálií, ale doposiaľ neexistujú žiadne vonkajšie príznaky choroby, potom keď máte sex, mali by ste používať kondómy. To je nevyhnutné na ochranu partnera pred infekciou.
 • Na zmiernenie príznakov sa nedotýkajte pľuzgierov a vredov na koži. Udržujte ruky a nechty čisté, nepožívajte tesné oblečenie, pretože z dôvodu zlej cirkulácie vzduchu sa rany na pokožke dlho vyliečia.

Existujú mýty o herpetických infekciách, ktoré vznikajú, pretože ľudia nevedia, ako zabrániť vzniku vírusu a chrániť sa. Pozrime sa na základné chybné predpoklady o herpes.

 1. Herpes nemôže byť infikovaný - v skutočnosti je všetko opak. Herpetická infekcia sa prenáša vzdušnými kvapôčkami, pohlavným stykom a kontaktom s infikovaným.
 2. Mnohí veria, že herpes je zvláštnym prejavom nachladnutia. Ale v skutočnosti ide o nezávislé ochorenie, ku ktorému dochádza pri strese, hypotermii, exacerbácii chronických patológií a znížením imunity. Ďalším nesprávnym predpokladom - jeho vzhľad naznačuje, že prechladnutie prešlo. To nie je pravda - to znamená, že imunitný systém stratil svoju pozíciu a vírus napadne telo.
 3. Zmiznutie vonkajších príznakov ochorenia znamená, že ochorenie prešlo. Nie je to tak, po zmiznutí vyrážky vírus zostáva v tele, ale v nečinnom stave. Môže byť infikovaný nielen v prítomnosti vyrážok, ale aj v prípade infekcie na mikrotraumoch a slizniciach.
 4. Kondóm úplne chráni pred genitálnym oparom - antikoncepcia znižuje riziko, ale neposkytuje 100% záruku na obnovu. Infekcia sa môže vyskytnúť prostredníctvom nekrytých oblastí kože alebo s defektmi a deformáciou kondómu.
 5. Ideálnou liečbou je kauterizácia rán jódom alebo alkoholom. Pamätajte, že kaučukovacia činnosť neovplyvňuje aktivitu vírusu, ale môže viesť k traumatizácii kože a slizníc. Je lepšie vziať tabletu z herpesu alebo aplikovať na postihnuté oblasti masti antiseptikom alebo antiherpetikom.
 6. Niektorí pacienti sa mylne domnievajú, že herpes je úplne bezpečná choroba, ktorá postihuje iba kožu alebo sliznice. Nie je to tak, zaujíma druhé miesto z hľadiska úmrtnosti medzi vírusovými infekciami, prvou je ARVI. Herpetický vírus je zabudovaný do genómu nervových buniek, pretože táto vyrážka sa vyskytuje na nervových zakončeniach a spôsobuje silnú bolesť.

Keďže nervové zakončenia sú prítomné v celom tele, herpes sa môže objaviť na akomkoľvek orgáne alebo časti tela. V dôsledku zníženia ochranných vlastností imunitného systému sa môže objaviť na sliznici úst, rohovky, očnej spojivky, vnútorných pohlavných orgánov, lymfatických uzlín, obličiek, pečene. Keď je mozog poškodený, choroba vedie k pacientovej smrti alebo invalidite.

acyklovir

Acyclovir sa používa na prevenciu relapsov. Veľmi často sa objavuje herpesvírusová infekcia v prítomnosti provokačných faktorov - stres, menštruácia, hypotermia. Aby sa zabránilo opakovaniu vírusu, odporúča sa užívať Acyclovir. Pomôže to znížiť výskyt choroby a posilniť ochranné vlastnosti imunitného systému. Pre prevenciu sa odporúča užívať 3-4 tablety denne a trvanie príjmu nesmie presiahnuť päť dní.

Tablety z herpesu sú reprezentované širokou skupinou protivírusových liekov a činidiel na zlepšenie ochranných vlastností imunitného systému. Včasné používanie týchto liekov pomáha predchádzať vývoju a včasnej deregulácii vírusovej infekcie. Používajú sa na prevenciu infekcie herpesu a na zníženie frekvencie jej recidív. Vezmite si pilulky len na lekársky predpis, pretože mnohé z nich môžu spôsobiť závažné vedľajšie účinky. A pamätajte, že zdravý životný štýl, správna výživa a dodržiavanie základných hygienických pravidiel je najlepší spôsob, ako sa chrániť pred herpesom.