Hlavná

Dermatitída

Pomáha Zinerit s akné - cenou a hodnotením lieku

S pohľadom na tvár akné alebo akné (akné), veľa prvých stretnutí v dospievaní, počas hormonálnych zmien v tele. V tejto dobe výrazné zmeny v hormonálnom pozadí negatívne ovplyvňujú stav kože, vyvolávajú nadmerné tvorbu mazu a menia jeho zloženie.

Viskózna a hustá substancia upcháva kanály mazových žliaz, v mazových rúrach sa baktérie žijúce v ústach vlasových folikulov začínajú aktívne množiť. Výsledkom je vznik zápalu a tvorba akné na pokožke.

Okrem toho vzhľad akné môže prispieť k mnohým faktorom, vonkajšie aj vnútorné. Ide o narušenie metabolizmu lipidov, poruchy imunitného systému, stresu, zlej hygieny, ochorení vnútorných orgánov a gastrointestinálneho traktu.

Mnoho mladých ľudí sa pokúša mechanicky odstrániť vyrážky. Extrúzia akné len zhoršuje zápalový proces, vedie k šíreniu infekcie do zdravých oblastí pokožky a hrozí nepríjemnými komplikáciami.

Eliminujte problém včasným prístupom k dermatológovi, ktorý určí príčinu akné a zvolí individuálny liečebný postup. Medicína ponúka obrovské množstvo liekov na boj proti akné. Spravidla každý moderný kozmetický výrobok obsahuje antibakteriálnu zložku, ktorej pôsobenie je zamerané na deštrukciu patogénnych mikroorganizmov, ktoré spôsobujú zápal.

Jedným z najúčinnejších nástrojov v tejto sérii je liečba akné na tvári Zinerit. Preštudujte si podrobnejšie tento prípravok a povedzte mu o jeho vlastnostiach a spôsobe aplikácie.

Zinerit z akné - popis lieku

Aby sa zbavili pupienkov, antibiotiká sa široko používajú na zabíjanie patogénnych mikroorganizmov. V ťažkých prípadoch sa antibakteriálne lieky podávajú orálne, mierne formy akné sa liečia liekmi na vonkajšie použitie. Účinok špeciálnych antibiotík by mal zabrániť rastu a množeniu baktérií a prispieť k potlačeniu ich vitálnej aktivity.

Najbežnejšou antibakteriálnou zložkou používanou na tento účel je erytromycín. Je to on, ktorý je súčasťou Zinerite a poskytuje jej terapeutický účinok. Erytromycín sa považuje za jedno z najbezpečnejších antibiotík s nízkou toxicitou a minimálnymi kontraindikáciami.

Napriek tomu nemôže byť nevyhnutná samoliečba a nekontrolované užívanie drogy, je potrebná konzultácia s dermatológiou, ktorá zohľadní možné kontraindikácie pred predpisovaním lieku na liečbu akné Zinerit.

Zloženie a forma uvoľnenia

V obale Zinerit sú dve fľaše: jedna s práškom a druhá s rozpúšťadlom. Pred použitím sa tieto dve zložky musia miešať podľa pokynov na použitie lieku. Na uľahčenie aplikácie sa na fľašu nanáša špeciálny aplikátor, ktorý je vložený do obalu.

Fľaša s práškom obsahuje 1,2 g erytromycínu a 360 mg octanu zinočnatého v 1 ml pripraveného roztoku obsahuje 40 mg antibiotika a 12 mg zinku. V ďalšej fľaši je bezfarebné, transparentné rozpúšťadlo, ktorého základom je etanol a diizopropyl sebakát. Plastová fľaša s práškom je dodávaná spolu s 30 ml injekčnou liekovkou rozpúšťadla a je balená spolu s aplikátorom v kartónových obaloch.

Liečivo sa uchováva na tmavom mieste, ktoré nie je pre deti prístupné pri teplote 15 až 25 ° C. Čas použiteľnosti - 3 roky.

cena

Anti-akné prípravu Zinerit dosť drahé, priemerné náklady v sieti lekárne sa pohybuje od 500 do 700 rubľov na balenie. Tento liek sa vydáva bez lekárskeho predpisu.

Farmakologický účinok zineritídy z akné

Zinerit - antibakteriálny liek na liečbu akné. Základom lieku je erytromycín a octan zinočnatý.

 1. erytromycín - antibiotická skupina makrolidov, ničí rôzne kmene stafylokokov, ktoré vyvolávajú vývoj zápalového procesu v pokožke. Antimikrobiálnym účinkom je potlačenie reprodukčnej schopnosti baktérií, v dôsledku čoho sa prestáva deliť a zničené. Komedonolytický účinok erytromycínu spočíva v štiepení mazových zátok, v čistení kanálov mazových žliaz a v prevencii ďalšej tvorby zápalových ohniskov.
 2. Octan zinočnatý pomáha udržiavať lokálnu imunitu, reguluje tvorbu kožného mazu, má adstringentný a dezinfekčný účinok, stimuluje metabolické procesy a regeneráciu buniek.

Kombinácia hlavných zložiek, ktoré sa navzájom dopĺňajú, zaručuje dosiahnutie rýchleho terapeutického účinku. Erytromycín vylieva zápal, má dezinfekčný účinok, zinok - znižuje obsah tuku v pokožke a lieči. Použitie Zineriteho umožňuje znížiť tvorbu mazu, ktorý upcháva žľaza a tým eliminuje hlavnú príčinu vzniku akné. Koža tváre je vysušená, zápalové javy klesajú a vyrážky zmiznú.

Liečivo aktívne bojuje s nepríjemnými kožnými príznakmi, ale neodstraňuje príčinu akné v prípadoch, keď sa poškodenie kože vyvíja v dôsledku vnútorných problémov. V takýchto prípadoch je na dosiahnutie pozitívneho výsledku potrebné identifikovať a liečiť súvisiace choroby.

Indikácie na použitie

Indikáciou pre použitie lieku je akné, akné. Zinitída sa používa na liečbu akné akéhokoľvek závažnosti vrátane prípadov, keď použitie iných liekov a kozmetiky nefunguje.

Návod na použitie Zinerite z akné

Pred použitím výrobku si pozorne prečítajte pokyny a postupujte podľa pokynov.

 • Na prípravu terapeutického krému musia byť zložky Zinerite zmiešané. Na tento účel sa otvoria injekčné liekovky s rozpúšťadlom a práškom a rozpúšťadlo sa naleje do nádoby obsahujúcej prášok.
 • Potom je injekčná liekovka uzavretá vekom a intenzívne pretrepávaná, aby sa komponenty úplne premiešali a prášok sa rozpustil.
 • Pred aplikáciou lieku potrebujete umývať alebo vyčistiť pokožku kozmetikou.
 • Aplikujte lepšie pleťové vody s dodávaným aplikátorom, ktorý je pripevnený k veku fľaše.
 • Počas postupu sa má fľaša sklopiť a ľahko pritlačiť k pokožke, čo umožní roztoku namočiť sieť aplikátora.
 • Objem aplikovaného lieku môže byť regulovaný silou lisovania. Odporúčaná jednotlivá dávka pre každú liečbu by mala byť 0,5 ml. To znamená, že jedna fľaša s objemom 30 ml by mala stačiť na 60 aplikácií.

Nie je potrebné umyť drogu, rýchlo prenikne do pokožky a vyschne, tvorí na povrchu nenápadný film. Ak sa náhodne dostanete na sliznicu do úst, môže to spôsobiť pocit horkosti. Liečte zinitídu, môžete pokryť celú oblasť lézie alebo ju aplikovať bodovo na individuálne akné.

Terapeutické mlieko sa odporúča používať dvakrát denne: ráno a večer. Liečivo je často predpísané ako súčasť komplexnej liečby. V takých prípadoch je lepšie používať tento výrobok v noci a ráno aplikovať na kožu iný lekársky výrobok. Tí, ktorí majú nadmerne suchú kožu, lekári odporúčajú, aby Zinerit aplikovali raz denne, aby nevyvolávali podráždenie a vysušenie pokožky.

Dokončený výrobok nemôže byť uložený dlhšie ako mesiac, potom musíte aktualizovať liek. Farmaceutický priemysel neuvoľňuje masť z akné Zinerit, skutočný liek môže byť len vo forme vody. Ak vám bude ponúknutá kúpiť masť, krém alebo gél Zinerit, môžete s istotou povedať, že ide o falošný.

Prvé výsledky aplikácie Zinerite budú viditeľné počas niekoľkých dní. Zápal sa stráca, vyrážky sa zmenšujú, veľké zložky vyrážky začínajú vysychať a znižovať veľkosť. Celý priebeh liečby môže trvať 10 až 12 týždňov. Lekári nedoporučujú používať Zinerite dlhšie ako toto obdobie, pretože sa môžu stať závislými na antibiotike a účinok lieku nebude.

Medzi liečebnými procedúrami je potrebné vykonať povinné prestávky s trvaním 2-3 mesiacov, čo zabráni zvyklostiam a v budúcnosti použije Zinerit na liečbu akné.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Napriek všetkým pozitívnym vlastnostiam Zinerit od akné nie je vhodný pre každého. Nesmie sa používať so zvýšenou citlivosťou na antibiotikum erytromycín alebo iné zložky lieku. Pri aplikácii na pokožku sa lokálne reakcie môžu niekedy objaviť vo forme podráždenia, pálenia alebo suchého kože v mieste aplikácie. Takéto javy sú zvyčajne slabo vyjadrené, prejdú sami o sebe, nespôsobujú komplikácie a nevyžadujú stiahnutie liekov.

Aby sa zabránilo odlupovaniu a dehydratácii kože, dermatológovia odporúčajú pol hodiny po aplikácii pleťového krému na použitie hydratačného krému vhodného pre váš typ pleti. Pri manipulácii s poškodenou pokožkou je potrebné dbať na to, aby sa roztok nedostal do očí, úst alebo nosa, pretože to môže spôsobiť popáleniny a podráždenie slizníc.

Liečivo v striktne predpísanej dávke je povolené na použitie počas tehotenstva a dojčenia. Účinné látky lieku neprenikajú do krvi a do materského mlieka a nepredstavujú hrozbu pre zdravie matky a dieťaťa.

Klady a zápory používania produktu

Mnohí pacienti sa pýtajú, či Zinerit pomáha s akné a či je možné dosiahnuť trvalý účinok z používania terapeutického krému. Zvážte možné výhody a nevýhody používania.

Liek Zinerit má mnoho pozitívnych vlastností:

 • Bezfarebná voda sa rýchlo vstrebáva do pokožky a nezanecháva stopy a mastný lesk.
 • Zinerite sa môže používať ako súčasť komplexnej liečby súčasne s inými liekmi.
 • Vďaka obsahu erytromycínových antibiotík sa dosiahne rýchly terapeutický účinok a pozitívne výsledky sú viditeľné do týždňa od začiatku aplikácie lotionu.
 • Liečivo má minimálne vedľajšie účinky a kontraindikácie a môže sa použiť počas tehotenstva a laktácie.
 • Krém možno kombinovať s kozmetickými výrobkami a nanášať na ňu krém alebo make-up.
 • Hotový roztok sa môže dlhšie skladovať (4-5 týždňov).
 • Predávkovanie liekom je nepravdepodobné a jeho interakcia s inými liekmi nebola identifikovaná.

Nevýhody používania zeneritu sú oveľa nižšie:

 • Liečivo môže spôsobiť nadmerné vysušenie pokožky, preto by sa mala aplikovať tenká vrstva. Pokiaľ je pokožka na tvári suchá, odborníci odporúčajú aplikáciu roztoku bodovo a používať ju len raz denne.
 • Zinerite je účinný len proti akné, ktorého výskyt je spôsobený baktériami. Pokiaľ ide o ďasná na tvári, neprinesie výsledok.
 • Dlhodobé užívanie lieku môže spôsobiť zníženie ochranných funkcií pokožky, čo povedie k vzniku nových hojných vyrážok.
 • Liek nie je možné liečiť dlhší čas, je potrebné prestávku medzi kurzami terapie, inak sa telo stane závislým na antibiotike a potom aplikácia Zinerit bude zbytočná.

Počas liečby je potrebné striktne dodržiavať pokyny na používanie lieku a používať ho len po konzultácii s lekárom. Všeobecne platí, že prípravok Zinerit sa etabloval ako spoľahlivý a účinný prostriedok na potlačenie akné a zápalových javov na koži tváre. Dôkazom toho je početná pozitívna spätná väzba na používanie tohto nástroja.

Recenzie o aplikácii Zinerit z akné

Referenčné číslo 1

Príroda mi neudelila dobrú pleť, je tučná a pórovitá. Trpím akné zo školských časov, prvé vyrážky sa objavili vo veku 14 rokov. Odvtedy som skúšal veľa drog.

Dermatológ napísal rôzne chatrboxy, masti, pleťové vody. Pokúsil sa liečiť a Zineritom. Je pravda, že to je pomerne drahá droga, ale pomáha veľa. Prvý priebeh liečby priniesol ohromný výsledok, za týždeň sa znížil zápal, vysušil sa akné a nové vyrážky sa neobjavili. Nebolo žiadne podráždenie alebo pálenie.

Keďže je koža mastná, produkt je zároveň mierne vysušený, čo umožňuje odstránenie lesklých oblastí tuku. Vždy by som používala Zenerrit, ale lekár povedal, že to nie je možné urobiť, bude závislosť a liek prestane pracovať. Teraz som si prerušil. Koža je stále čistá, ak sa znova objaví vyrážka, budete musieť použiť nejaký iný liek. Po 3 mesiacoch sa však liečba so Zineritom môže zopakovať.

Referenčné číslo 2

Akné na tvári sa objavilo pred šiestimi mesiacmi. Mnohí školskí priatelia majú rovnaký problém, preto mi poradili, aby som rozmazal pupienky Zineritom. Spočiatku výsledok bol veľmi dobrý, akné rýchlo vysušilo a tvár sa vyčistil. Ale potom som si začal všimnúť, že pokožka bola suchá a podráždená. Prestal používať losonom a vyrážky sa stali ešte viac.

Pri príjme u lekára - dermatológa sa zistilo, že aj ja som bol dlho ošetrovaný týmto agentom, a preto nudné zmizlo, na antibiotike bolo zvykom a príprava prestala fungovať. Lekár predpísal iný liečebný režim a povedal, že po šiestich mesiacoch sa môžete znova pokúsiť o liečbu so Zineritom.

To je dobré, pretože sa mi jeho činnosť páčila, výsledok jeho aplikácie je okamžite viditeľný. Rýchlo pomáha a na rozdiel od mnohých iných látok nemá špecifický zápach a je dobre absorbovaný, potom, čo koža nesvieti a nezdá mastná.

Recenzia №3

Na mňa bola problém tváre tváre v mladosti. Potom sa všetko vrátilo do normálu. Nemyslela som si, že by som tento problém znovu čelila. Počas tehotenstva sa pokožka na tvári zhoršila. Zápal a svrbenie, bolo veľa pustulárnych vyrážok.

Pretože sa stala podráždená a nervózna, každá malá vec ma spôsobila, že som stratila moju náladu. Počas tehotenstva som sa bála používať lieky, pokúšala sa liečiť ľudovými prostriedkami, ale to sa ešte zhoršilo. Šiel som navštíviť dermatológa a radil som Zineritovi. Ukazuje sa, že táto droga nemá negatívny vplyv na zdravie a môže byť použitá počas tehotenstva, stačí len prísne dodržiavať dávkovanie.

Vďaka tomuto nástroju som sa s problémom vyrovnal. To je naozaj účinná droga, po dvoch týždňoch aplikácie zabudli na problém, pupienky zmizli, na koži nezostali žiadne stopy.

Pomáha Zinerit s akné?

V lekárňach sa prezentuje množstvo akné prípravkov na topickú aplikáciu.

Jedným z často predpísaných liekov tejto skupiny je Zinerit, ktorý má antibakteriálne, komedonolytické a protizápalové, sušiace a adstringentné účinky.

Pomáha Zinerit zbaviť sa akné a ako efektívne je to? Pokúsme sa pochopiť.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Forma vydania

Zinerite sa vyrába v prášku na vlastné varenie.

Prostriedok sa aplikuje zvonka na liečbu zápalových oblastí pokožky. Balenie obsahuje fľašu s práškom z aktívnych zložiek, fľašu s rozpúšťadlom a návod na použitie výrobku od výrobcu.

štruktúra

Zinerit - kombinovaný prípravok, ktorý zahŕňa dve aktívne zložky:

 1. erytromycín (antibakteriálne činidlo makrolidovej skupiny);
 2. octanu zinočnatého.

Prášok antibiotika a zinku je v jednej z liekoviek. V druhej fľaši je kvapalina obsahujúca alkohol a iné pomocné látky, rozpúšťadlo pre prášok.

Užitočné vlastnosti

Efektívny Zinerit z akné (recenzia to potvrdzujú) kvôli komplexnému terapeutickému účinku na pokožku. droga:

 • má antibakteriálny účinok;
 • Liečia zápaly;
 • vykazuje komedonolytické vlastnosti.

Antibakteriálny účinok sa dosiahne v dôsledku erytromycínu, ktorý nepriaznivo ovplyvňuje propionobaktérie a streptokoky (najčastejšie vyvoláva vyrážky).

V dôsledku toho sa akné nezobrazí.

Foto: Zloženie lieku obsahuje dve účinné zložky

 • Zinok odstraňuje zápal, zvyšuje ochrannú funkciu kožných buniek.
 • Okrem toho tento prvok vykazuje antiseptické vlastnosti, ktoré ničí patogénnu a podmienene patogénnu flóru, čo môže spôsobiť zápal.

Liečivo má výrazný komedonolytický účinok, ktorý je jasne viditeľný na fotografii pred a po jej použití.

Prípravok zinku, ktorý má adstringentné vlastnosti a zabraňuje tvorbe mazu, bojuje dobre s otvorenými a uzavretými komedónmi.

Pomáha Zinerit farbu po akné?

Zinok dobre vysuší a rýchlo odstráni zapálené pupienky, čím sa zabráni vzniku stop a škvŕn po akné.

Video: "Liečba akné s liekom" Zinerit "

účinnosť

Zinerite je účinný prostriedok proti akné, ktorý sa dá použiť na ošetrenie celého povrchu tváre alebo na aplikáciu miesta na zapálené elementy.

 • Dermatológovia však odporúčajú úplné ošetrenie pokožky bez ohľadu na hustotu lokalizácie vyrážok. Iba touto metódou bude možné znížiť produkciu mazových tajomstiev a úplne zničiť patogénnu flóru, ktorá zabráni výskytu vyrážky v budúcnosti.
 • Pri ošetrení na mieste bude možné vyliečiť existujúce zápalové ohniská, ale je vysoká pravdepodobnosť, že sa na neošetrenej koži objavia nové pupienky. S antibiotickou odolnosťou voči baktériám, ktoré spôsobili zápal, môže byť zistená neúčinnosť lieku aj pri ošetrení celého povrchu tváre.

Foto: odporúča sa použiť bod na zapálené prvky

Aký druh akné pomáha Zinerit?

Liečivo pomáha bojovať s otvorenými a uzavretými komedónmi, veľkými zápalovými uzlami a abscesmi.

Zineritída lekári odporúčajú liečiť:

 1. mierne akné (na koži je vždy niekoľko zapálených ohnisiek, a keď je možné zbaviť sa niektorých prvkov, iní sa okamžite objavia);
 2. akné miernej závažnosti (na koži je veľa zapálené akné, komedóny, milium);
 3. akné (na tvári je veľa abscesov, hypodermických zápalov, prosyanok, komedónov).

Zinerit z akné je vhodné použiť pri liečbe akné a akné miernej a strednej závažnosti.

Rozdiel je iba v liečebnom režime: pri miernych léziách je dostatočná nezávislá aplikácia lieku, pričom v prostredí sa liečba uskutočňuje v kombinácii s inými liekmi.

 1. Mierna forma ochorenia. Zinerite sa používa samostatne počas 4 až 6 týždňov.
 2. Priemerný stupeň ujmy. Kombinovaná liečba s liekom na báze benzoylperoxidu (Baziron) alebo retinoidov (Trethionin, Adapalen) sa vykonáva. V tomto prípade sa masť nanáša na tvár ráno a pleťová voda Zinerit - večer. Dĺžka liečby je najmenej 1,5 mesiaca.
 3. Ťažké akné. Pri ťažkých formách kožných lézií nie je liek užitočný. V tomto prípade by sa antibiotiká mali užívať perorálne a koža by mala byť ošetrená externými látkami na báze benzoylperoxidu a retinoidov.

Foto: pleťová voda môže byť aplikovaná len na tvár

Akné na tvári je jedinou indikáciou pre použitie pleťovej vody.

Liečivo sa nepoužíva na liečbu akné, ktoré sa nachádza na iných miestach tela, napríklad na chrbte alebo na hrudi, nohách, rukách, na pápežovi.

Návod na použitie

Návod na použitie v plnom rozsahu poskytuje informácie o tom, ako pripraviť a použiť pleťový krém, aké vedľajšie účinky môže spôsobiť a komu nie je možné nápravu použiť.

Tieto informácie je potrebné zoznámiť pred začiatkom liečby.

Je dôležité mať na pamäti, že hotové mlieko sa má uchovávať pri teplote 15 až 25 ° C a nemalo by sa používať dlhšie ako 5 týždňov. Ak jeden balík nestačí, budete si musieť kúpiť druhú fľašu lieku.

Aké sú typy akné na tele? Zistite si tu.

Ako si vyrobiť Lotion

Príprava prípravku sa uskutočňuje nasledovne:

 1. tekuté rozpúšťadlo sa naleje do injekčnej liekovky s práškom;
 2. fľaša je uzatvorená vekom, niekoľko minút pretrepávaná;
 3. na fľaši, ktorú položili na aplikátor, zatvorte ho vekom.

Ako používať

Ako používať pleťový krém je uvedené v pokynoch.

 • Je potrebné odobrať viečko z injekčnej liekovky a otočiť aplikátorom nadol.
 • Umiestnite aplikátor na kožu a vyvíjajte tlak na kožu, aby bolo možné vyliečiť roztok.

Týmto spôsobom musíte spracovať všetky problémové oblasti. Rýchlosť a pevnosť toku roztoku je možné ovládať silou lisovania aplikátora.

V priemere stačí 0,5 ml roztoku na jeden postup.

Fotografia: pri aplikácii výrobku musíte prísne dodržiavať pokyny

Liek sa užíva dvakrát denne počas 10 až 12 týždňov. Prvé zlepšenia sú viditeľné už 10 až 14 dní po začiatku liečby.

Počas používania vody by sa mali dodržiavať tieto odporúčania:

 1. pleťová voda sa aplikuje len na pokožku, vyčistená od potu, prachu, nečistôt a make-upu;
 2. Zabráňte kontaktu s očami a sliznicami.
 3. ak roztok náhodne padne do očí, nosa alebo do úst, opláchnite dôkladne veľkým množstvom tečúcej studenej vody;
 4. pleťová voda na ošetrenie celého povrchu tváre alebo len zapálené ohniská;
 5. ak výrobok vysušuje pokožku, použite zvlhčovač (aplikujte ihneď po vyschnutí, bez umývania).

Špeciálne pokyny

Pri dlhodobom používaní sa baktérie rozvíjajú odolnosťou voči aktívnym zložkám lieku.

A v tejto situácii, denné použitie mlieka nepomôže zbaviť sa vnútorných alebo purulentných pupienkov, komedónov.

V prípade zlyhania liečby, podávané pacientovi zineritom vonkajším vplyvom na základe iných antibiotík (Dalatsin) alebo benzoylperoxidu (Baziron).

Otázky a odpovede

Môžem otehotnieť?

Klinické štúdie ukázali, že liek v odporúčaných množstvách sa môže použiť pre tehotné a dojčiace ženy.

Foto: tehotenstvo nie je kontraindikáciou užívania drogy

Aktívne zložky nie sú absorbované cez placentárnu bariéru a materské mlieko, takže sú bezpečné pre plod a dieťa.

Má schopnosť riadiť vozidlo

Zener nemá žiadny vplyv na rýchlosť reakcie a koncentrácie, respektíve ošetrenie krém je bezpečný pre ľudí riadiť a obsluhovať stroje alebo vykonávať iné potenciálne nebezpečné činnosti.

Spolupracuje s inými liekmi

Zinerite nereaguje na iné externé lieky.

V komplexnej terapii akné, spolu s lotion, môžete použiť akúkoľvek inú masť, krém, gél alebo roztok.

Je možné predávkovanie?

Zmäkčovač Zinerit sa používa iba zvonku, od povrchu kože k krvi sa neabsorbuje, preto sa predávkovanie nevyvíja.

Existujú nejaké kontraindikácie a vedľajšie účinky?

Prípravok je kontraindikovaný v nasledujúcich prípadoch:

 • individuálna intolerancia hlavných alebo pomocných zložiek;
 • precitlivenosť alebo neznášanlivosť na niektoré z makrolidových skupinových antibiotík.

Foto: s použitím lieku sa môže objaviť lúpanie a suchá pokožka

Pri použití zineritídy je možné vyvinúť lokálne vedľajšie reakcie, ktoré sa môžu vyskytnúť:

 • brnenie alebo pálenie;
 • sčervenanie kože;
 • nadmerná suchosť pokožky, lúpanie;
 • zvýšený obsah tuku v pokožke.

Vedľajšie účinky sú zvyčajne slabo vyjadrené, po krátkom prechode nezávisle, nevyžadujú stiahnutie finančných prostriedkov.

Existujú analógie

Štruktúrny analóg obsahujúci rovnaké účinné látky zatiaľ nie je k dispozícii na farmaceutickom trhu.

Existuje však veľa podobných liekov s účinnosťou a indikáciami.

Majú iné zloženie, ale majú podobný terapeutický účinok. Sú to:

 • kyseliny azelaínovej - Azelik, Skinoren, Skinoklir, Aziks-Derm;
 • retinoidy (štrukturálne analógy vitamínu A) - Adapalen, Differin, Clenzite;
 • prípravky na báze benzoylperoxidu - Baziron, Eklaran;
 • lokálne antibiotiká - Dalatsin, Klindatsin, Klindes, Klindamitsin, Zerkalin;
 • kombinované prostriedky - Izotreksin (obsahujúci retinoidné izotretinoín, erytromycín antibiotikum), Indoxyl (skladajúci sa z benzoylperoxidu, klindamycín).

Foto: Analogy prípravy

Porovnanie s inými prostriedkami

Retinoidy sú najsilnejšími látkami, ktoré sú predpísané v prípade neúčinnosti iných liečebných postupov.

Pokiaľ ide o benzoylperoxid a kyselinu azelaovú, látka sa považuje za trochu účinnejšiu ako kyselina azelaínová. Kyselina azelaová zároveň spôsobuje menej lokálnych vedľajších účinkov.

Preto sa rozhodnite, čo je lepšie - Skinoren alebo Baziron, lekár by mal byť založený na probléme a vlastnostiach tela.

Ak porovnáte lieky Zinerit a Baziron, táto látka je účinnejšia pri komplexnej liečbe závažnej formy akné.

Preto, ak sú veľké plochy kože ovplyvnené vyrážkami, je lepšie použiť Baziron.

Liečivo nevyvoláva závislosť, pretože jeho hlavnou účinnou látkou je univerzálne antiseptické činidlo.

V tomto prípade Zinerite pôsobí jemnejšie a nevysuší pokožku ako Baziron.

Zinerit z akné

Akné nie je len kozmetická chyba. Veľké množstvo akné na tvári a tele môže spôsobiť vážne problémy svojmu majiteľovi. V závažných prípadoch akné má negatívny vplyv na každodennú činnosť pacienta, zbavuje takého človeka spánku a zvyčajného pohodlia. Aby sa zabránilo exacerbácii akné, lekári odporúčajú ošetrenie vyrážok špeciálnymi liekmi zameranými na elimináciu zápalového procesu. Zinerit z akné pomáha rýchlo vyrovnať sa s patogénnymi baktériami v dôsledku antibiotika "Erytromycín". Zinok, ktorý je súčasťou lieku, zvyšuje schopnosť regenerovať pokožku.

Zloženie a forma uvoľnenia

Liek je možné zakúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Na zvýšenie dátumu vypršania platnosti výrobcovia rozdelili komponenty do dvoch injekčných liekoviek, ktorých obsah musí kupujúci nezávisle premiešať. V balení je špeciálny aplikátor, ktorý uľahčuje aplikáciu čerstvo pripraveného roztoku na pokožku tváre a tela. Pripomienky týkajúce sa jednoduchosti aplikácie riešenia sa často nachádzajú na internete.

Ak zápal pokožky nemal strašné dôsledky, stojí za to po konzultácii s lekárom pomôcť Zineritovi

Účinok lieku je založený na hojivých vlastnostiach jeho zložiek:

 • antibiotikum "Erytromycín" (1,2 g) - potláča aktivitu baktérií zodpovedných za tvorbu hnisavé vyrážky (Propionibacterium acnes), teda pôsobí priamo na kožu bez vplyvu na telo ako celok;
 • octan zinočnatý (360 mg) - stimuluje hojenie i tých vážne zranenia v dôsledku činností spojivových je dôležitou súčasťou mnohých enzýmov, v kombinácii s "erytromycínu" zvyšuje protizápalové liečivo;

V ďalšej fľaši je špeciálne rozpúšťadlo. Diizopropyl sebakát je ester kyseliny sebakovej a izopropylalkoholu, je súčasťou kvapaliny na zriedenie prášku spolu s etylalkoholom. Vďaka oddeleniu liečiva do rozpúšťadla a samostatnej liekovke obsahujúcej účinné zložky zostáva činidlo dlhšie a kupujúci môže vždy pripraviť čerstvý roztok.

Užitočné vlastnosti

"Zinerit" (akné krém) je často používaný ľuďmi, ktorí sú už zúfalí pri liečbe vyrážok na tvári. Patogénne baktérie vyvolávajú zápalovú reakciu s tvorbou komedónov, je ťažké pre dekontamináciu za použitia obvyklých bylinné pleťové vody a antiseptiká. Masti a roztoky významne profitujú pred tabletami liekov. Chemikálie dráždia črevnú mukózu, vo veľkom množstve sú schopné inhibovať prirodzenú mikroflóru tela. Dermatológovia tvrdia, že je lepšie používať masti a špeciálne akné pleťové vody.

Pozitívne účinky Zineritu zahŕňajú nasledujúce účinky:

 • pripravené riešenie má lokálny účinok, aktívne zložky bojujú s baktériami priamo v zápalovom zameraní, takže sa zabráni vzniku zápalového procesu;
 • zníženie titra patogénnej baktérie Propionibacteriumacnes v kombinácii s adstringentným pôsobením zinku vedie k rýchlemu hojeniu rôznych kožných defektov;
 • liečivo má veľkú účinnosť pri liečbe mastnej kože, pretože mierne znižuje produkciu sekrétov mazových žliaz, znižuje závažnosť mastného lesku a zužuje póry.

Pomáha Zinerit akné skutočne? Podobne ako akýkoľvek iný liek dokáže zlepšiť stav pacienta iba vtedy, ak budú dodržané všetky lekárske odporúčania. S opatrnosťou je vhodné použiť tento liek na akné majiteľom suchého pokožky, pretože pri dlhodobom užívaní je droga schopná nadmerne vysušiť citlivú pokožku. Niektorí ľudia tvrdia, že z "Zinerit" viac akné. S najväčšou pravdepodobnosťou urobili chybu pri príprave alebo frekvencii používania nástroja. Pri liečbe pomocou Zineritovej vody je potrebné vylúčiť iné antibakteriálne masti a tablety.

Indikácie na použitie

Liečivo je účinné proti rôznym typom kožných vyrážok vyvolaných patogénnymi baktériami. Pomáha vyrovnať sa s úlovkami naplnenými hnisom, čo zlepšuje vzhľad tukovej pokožky. "Zinerit" nepomáha pri liečbe vážnych hnisavých útvarov (carbuncle, furuncle).

Trvanie pozitívneho účinku po aplikácii Zineritis závisí od vlastností ľudského tela v každom jednotlivom prípade

Prípravok zlepšuje pokožku tváre za takých podmienok:

 • výrazné akné;
 • Komedóny, tvorba pevnej zátky pod kožou;
 • pupienky plné hnisu;
 • čierne bodky, ktoré sa ťažko odstránia.

Zinerit je úplne bezpečný vo vzťahu k tehotným a dojčiacim ženám. Ak sa chcete vyhnúť suchom pokožke tváre, odporúča sa používať zvlhčovač spolu. Existuje veľa špeciálnych krémov, ktoré nie sú schopné bojovať s akné samy o sebe, ale vyhladzujú účinok sušenia antibakteriálnych liekov.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Pred začatím liečby neznámym maslom alebo roztokom sa musíte uistiť, či je nový liek prenosný. Predbežný test z vnútra ruky v oblasti od zápästia po lak vás ochráni pred nežiaducimi prejavmi alergie, ktoré môžu byť sprevádzané sčervenaním, svrbením, opuchom okolitých tkanív. Koľko stojí Zinerite v lekárni? Jeho cena je od 650 rubľov na balík.

Jedinou kontraindikáciou užívania lieku je individuálna intolerancia jeho zložiek

Kontraindikácie užívania drogy nie sú také:

 • nadmerná citlivosť na erytromycín alebo zinok;
 • suchá, citlivá pokožka;
 • sklon k alergickým reakciám, intolerancia kozmetiky;
 • spoločné používanie iných antibiotík.

Drobná suchosť nie je zvonček na zrušenie lieku. Ak chcete úplne odstrániť akné na tvári, je potrebné pridať zníženie počtu patogénnych baktérií. Použitie lieku vedie k zníženiu produkcie kožného mazu, ktoré tak milujú mikroorganizmy. Ten jemne vysuší každý pupienok bez toho, aby spôsoboval nepríjemné pocity.

Ako správne pripraviť a podať liek

Otváraním továrenského balenia môžete vidieť dve fľaše. Jeden z nich naplnený kvapalinou je rozpúšťadlo. Ďalšia nádoba obsahuje "erytromycín" a zinok. Pred použitím lieku by ste si mali starostlivo prečítať pokyny, pričom ste preštudovali zoznam indikácií a kontraindikácií. Produkt sa predáva v lekárni bez lekárskeho predpisu, ktorý si od kupujúceho vyžaduje vysokú úroveň starostlivosti. Samostatne pripravený roztok sa môže skladovať až 5 týždňov. Ako používať čerstvé mlieko?

Na liek je potrebné aplikovať tenkú vrstvu na predtým očistenú pokožku dvakrát denne a ľahko stlačiť aplikátor na tvár

Liečba akné pomocou "Zineritis", podrobné pokyny:

 1. Pred aplikáciou drogy musíte očistiť svoju tvár. Ak ste predtým používali kozmetiku, okrem teplej vody je potrebné použiť mlieko na odstránenie make-upu. Počas obdobia liečby je lepšie vyhnúť sa zakladaniu a prášku, ktoré opäť upcháva póry.
 2. Na prípravu čerstvého roztoku súčasne odstráňte viečka z obidvoch fliaš. Naliate rozpúšťadlo do nádoby s práškovou zmesou. Prázdna injekčná liekovka sa môže zlikvidovať, ale jedno viečko sa musí uchovávať. Zatvorte injekčnú liekovku a pretrepte obsah.
 3. V balení je špeciálny aplikátor. Musí byť odstránený a zasunutý do nádoby s pripraveným roztokom, s ktorým bol čiapočka predtým odstránená. Skrutku zaskrutkujeme a fľašu ukladáme vo vzpriamenej polohe.
 4. Niektorí ľudia dávajú prednosť použitiu drogy, ale najväčšiu účinnosť je možné dosiahnuť, ak jemne namazať celú tvár pomocou aplikátora "Zinerit". Pokyny na použitie umožňujú liečbu suchého kože, ak nie sú aplikované viac ako raz denne.

Stačí stačiť tento jednoduchý postup dvakrát denne - ráno a večer. Výsledok nebude príliš dlho. Niekedy pre úplné vyliečenie vyžaduje niekoľko kurzov. Je potrebné vyhnúť sa dlhodobému používaniu lieku alebo jeho použitiu na účely prevencie. Pri nesprávnej aplikácii je možné dosiahnuť vysušenie pokožky a vývoj bakteriálnej rezistencie voči látke. Získanie vody vo vnútri nie je bezpečné, je lepšie skryť liek od malých detí.

Zinerit z akné: pravidlá používania, recenzie špecialistov a spotrebiteľov

Liek Zinerit európskej spoločnosti Astellas Pharma získal širokú popularitu vďaka masovej reklamnej kampani a pozitívnej spätnej väzbe od ľudí, ktorí si tento nástroj vyskúšali. Jeho antibakteriálne vlastnosti sú účinné pri liečbe akné a akné, zatiaľ čo protizápalový účinok je viditeľný už dva týždne po aplikácii.

Zloženie a účinok lieku Zinerit: účinnosť u adolescentov, subkutánne akné

Pozitívny terapeutický účinok Zineritis je založený na pôsobení dvoch hlavných zložiek:

 • erytromycín - antibiotikum, účinné proti bakteriálnej flóry, spôsobujúce hojenie mazových žliaz a vlasových folikulov;
 • zinok - bakteriostatický a protizápalový prvok.

Komplex Erythromycin-Zinc Zinerit pomáha vyrovnať sa s problematickou kožou

Antibiotikum v zložení liečiva prichádza do aktívneho boja s baktériami, ktoré spôsobujú vývoj akné, zatiaľ čo zinok znižuje produkciu mazových žliaz a zastavuje patologický proces. Účinky v komplexe obidvoch zložiek normalizujú stav kože, vysušia zápalové centrá a zabraňujú výskytu nových problémových oblastí.

Liek je účinný pri liečbe povrchového hnisavého akné na tvári a tele, ako aj v boji proti subkutánnym formáciám a akné.

Forma uvoľnenia: či existuje prípravok vo forme masti, krému, tabliet

Balenie Zinerite obsahuje dve fľaše:

 • s liečivým práškom zo zmesi antibiotika a zinku;
 • s pomocným rozpúšťadlom.

Dve injekčné liekovky z obalu sa musia dôkladne premiešať, kým sa nedosiahne homogénny roztok

Pripravený roztok na liečbu sa získa zmiešaním obsahu oboch liekoviek, ktoré sa majú použiť do piatich týždňov po príprave.

Zinerite sa vyrába výlučne vo forme prášku na prípravu roztoku. Neexistujú takéto dávkové formy ako masť, tablety a krémy.

Možné kontraindikácie a vedľajšie účinky

Jediná kontraindikácia lieku je výstrednosť jej zložiek, a vedľajšie účinky pozorované začervenanie v mieste aplikácie a mierne podráždenie vo forme svrbenia a suchosť kože. Ak sa tieto príznaky vyjadrené len nepatrne, odporúča neukončiť liečbu, a preto je nutné, aby hydratujú pokožku v iných kozmetických prípravkov.

Liečba so zinitídou je možná v tehotenstve a laktácii, pretože absorpcia antibiotika v krvi sa vyskytuje v minimálnych množstvách bez poškodenia tela matky a dieťaťa.

Malo by sa vziať do úvahy, že antibakteriálne liečivo sa musí používať v striktne obmedzenej časovej perióde, ktorá zodpovedá trvaniu kurzu. Nepretržité používanie vyvinie odolnosť proti jej pôsobeniu a zníži lokálnu imunitu pokožky.

Pravidlá pre použitie nápravy na vyrážky na tvári

Pripravuje výrobok podľa pokynov priložených k lieku zmiešaním obsahu dvoch liekoviek. Liečba nasleduje nasledujúci algoritmus:

 • je potrebné dôkladne očistiť tvár pred aplikáciou lieku;

Pred aplikáciou prípravku na tvár sa má koža očistiť od kozmetiky

Pozitívny terapeutický účinok sa pozoruje po 10 až 15 dňoch pravidelného užívania zineritídy, zatiaľ čo kombinácia s inými liekmi môže urýchliť proces hojenia.

Stanovisko dermatológov

Klinické skúsenosti s použitím lieku ukazujú, že liek kvalitatívne čistí zápalové ohniská, očistí problémovú kožu a významne znižuje počet akné počas jednej liečby počas niekoľkých týždňov.

Avšak lekári poznamenávajú, že Zinerite je vysoko účinný pri liečbe hnisavého a podkožného akné, zatiaľ čo akné nemá správny účinok.

Akné trubice epitel skladá z mazové sekrécie, kožných buniek a prachu, zatiaľ čo nedochádza zápaly na koži, takže liečba antibakteriálne činidlo v tomto prípade bezdôvodne.

Analógy lieku

Liečivo nemá žiadne priame štrukturálne analógy, avšak existujú dva spôsoby liečby kože, ktorá tiež obsahuje antibiotikum erytromycín - Eryderm a benzamycín. Medzitým je jedinečnosť Zinerite založená na kombinácii antibiotika a zinku, čo znižuje sekréciu mazových žliaz, zatiaľ čo analógovými prostriedkami nie je zinok.

Vo farmaceutickom trhu existujú aj mnohé ďalšie lieky na liečbu akné - Baziron AS, Clenzit, Skinoren, z ktorých každá má svoje jedinečné zloženie. Medzi nimi sú drahé a cenovo dostupné prostriedky, zatiaľ čo Zinerit je približne v strednom cenovom rozpätí.

Ako nahradiť tabuľku drog

 • erytromycín;
 • benzoylperoxid.
 • precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku obsiahnutú v prípravku;
 • deti do 12 rokov.
 • neznášanlivosť na adapalén a ďalšie zložky gélu;
 • ekzém;
 • dermatitídu.
 • krém na vonkajšie použitie 20%;
 • gél pre vonkajšie použitie 15%.
 • akné;
 • hyperpigmentácia, vrátane melasma, chloasma;
 • rosacea (pre gél).
 • precitlivenosť na kyselinu azelaovú alebo ďalšie zložky krému alebo gélu;
 • Melasma, ktorá sa nachádza iba v dermis;
 • deti do 12 rokov.

Analogy Zinerite - fotogaléria

Spotrebiteľská spätná väzba o liečbe akné so Zenerritom

Použila sa minimálna sadzba, ktorá je 2 týždne. Prvý týždeň rozmazaný ráno a večer sa pokožka začala postupne odstraňovať. O týždeň neskôr som ju začal používať až vo večerných hodinách, pretože naozaj suší pokožku. Po tom, ako bol zenerit absorbovaný v prvom týždni od vrcholu, bol použitý hydratačný prostriedok. Druhý týždeň som použil zvlhčovanie ráno a vo večerných hodinách zenerit a všetko! Počas dvoch týždňov všetky proshlo.na Samozrejme je možné použiť make-up, ale v čase liečby, som sa rozhodol vzdať! Teraz mám pupienky sú tesne pred menštruáciou alebo pri prechladnutí, ak podchladené! Tu je taký zener! ďakujem mu!

Nastya1501

http://irecommend.ru/content/proshchaite-pryshchi-detalnyi-rasskaz-o-ispolzovanii

Keď som kúpil, ani som neočakával takýto efekt! No, myslela som si, že aspoň trochu vyschne. Prvý týždeň po použití efektu nebol žiadny, ale v návode bolo napísané, že výsledky budú za 2 týždne a naozaj. Po dvoch týždňoch sa množstvo akné stalo výrazne menšie a nové sa nezobrazovali a nakoniec úplne zanikli. Prvá doba, nástroj je celkom nepríjemné, mierne pálenie, svrbenie, ale nakoniec odchádza. Môže začať peeling, ale mám mastnú typ pleti, takže ma znamená fit alebo vysychanie pokožky a zúženie pory.Est v tomto zariadení a zápory. Prvým z nich je trvanlivosť iba 5 týždňov a strávil týždne pri 7-8 a stojí 400 rubľov, tak to dopadá pomerne drahé. A musí používať pravidelne, ako keď sa na prestávku medzi nákupné škvrny začnú objavovať znovu, takže je to na úkor liečenie efekt môže somnevatsya.No ako celok, to je riešenie.

Tanucha2

http://otzovik.com/review_59422.html

Používam Zinerite po dobu 8 dní, moja koža je teraz čistá a hladká. Stopy akné (hoci som nemala veľa), začervenanie a suchosť pokožky. Budem ju používať iba 14 dní (som strach) a každý, kto má výsledok, sa ukázal rýchlo, radím vám, aby ste ho dlho nepoužívali, je to škodlivé.

Strnádka

http://www.woman.ru/beauty/medley2/thread/3855660/2/

Používam "Zinerit" už 4 týždne. Akné sa stalo menej, ale doslova pred tromi dňami si všimol, že začal ponechať silnú červenú tvár a príznaky podráždenia na mieste, kde je pupienok. Myslím si, že musíte urobiť prestávku, pretože "Zinerit" obsahuje antibiotikum a časté užívanie týchto liekov veľmi poškodzuje pokožku, nie nevyhnutne ani tvár.

Andrew

http://www.woman.ru/beauty/medley2/thread/3855660/8/

Osobne pre mňa je to najlepší prostriedok pre problémovú pokožku, je to efektívne, ale konečné dosiahnutie perfektnej kože je "ťažké". Zinerite je vhodný na normálnu a kombinovanú pleť. Neviem, ako tento produkt funguje na mastnú pleť a či funguje? Ale osobne tento nález prišiel dokonale. Použil som Zinerite raz denne - na kožu som naniesol tenkú vrstvu kože (akonáhle to stačilo). Ak používate tento nástroj popoludní, neposkytujem poradenstvo. Pri aplikácii Zeneritu na kožu je pocit pálenia a tam, kde je rana, je tiež vylepšená. Na koži tvorený plenochka - nie je príliš príjemné, v dopoludňajších hodinách by malo byť znateľne smyt.Deystvie zineritom do 5 dní - úplne mizne začervenanie, žiadne nové zápaly a kožné póry sú utiahnuté viac, nie je túžba sa ho dotknúť a urobiť niečo pre vytlačiť as to bolo predtým. Upozorňujeme, že Zenerova pracuje nielen na povrchu kože a preniká do zapáleného oblasti kože a lieči ju. Je to škoda, ale nie Zinerit odstraňuje čierne škvrny a podkožného pupienky, nemajú len tak zmiznúť, je potrebné vykonať "čistú tvár" alebo mať kosmetologa.Ispolzovat Zinerit potrebovať najmenej mesiac získať dobrý výsledok. Ak sa stav pokožky zlepší po 1 - 2 týždňoch, je lepšie, aby sa lieky nepodarilo na fixáciu výsledku, aby sa použili aspoň bodovo.

kate427

http://otzovik.com/review_1351979.html

Akné, akné, akné. Lekári o Zinerite - video

Účinnosť lieku Zinerit je založená na pozitívnych prehľadoch dermatológov a spotrebiteľov, ale vymenovanie antibakteriálneho lieku by malo byť odôvodnené závažným zápalom. Zároveň by sme nemali zabúdať, že sa dá uplatniť striktne obmedzený priebeh liečby bez toho, aby sme zanedbali pravidlá používania lieku pri liečbe problémovej kože.

Zinerit: nádherný nástroj alebo reklamný trik?

Dôsledky po dospievajúcich pimples môže byť veľmi pohoršujúce, ak nie sú včas ošetrené. Jazvy, jazvy, fistuly - to je len "špička ľadovca", komplikácie vo forme otravy krvi sú oveľa vážnejšie. Ak zápal pokožky nemal strašné dôsledky, je vhodné po konzultácii s lekárom pomôcť Zineritovi. Jedná sa o moderný liek, ktorý dokáže zlepšiť kvalitu pokožky v čo najkratšom čase, predchádzať komplikáciám a zbaviť sa infekcie spôsobujúcej zápal. Mnohé pozitívne reakcie na túto drogu sú dôkazom toho.

Zinerite - liek na liečbu akné

Zinerite - brainchild známej farmaceutickej spoločnosti Astellas Pharma Europe. Tento liek je účinný pri potláčaní pustulárnych erupcií rôznych typov, ktoré sa objavujú v dôsledku zhoršenej funkcie mazových žliaz. Tento liek je schopný vyrovnať sa aj s hlbokými léziami pokožky, zabraňuje reprodukcii a šíreniu patogénnych baktérií a zastavuje vznik hlbokého zápalového procesu. Navyše, droga v moci, aby sa zabránilo výskytu komplikácií po akné a akné.

Zinerite má nasledujúce vlastnosti:

 • antimikrobiálne;
 • protizápalové;
 • komedónny - to znamená, že rozpúšťa a odstraňuje "čierne body".

Dva týždne po začiatku používania Zineritu sa objavia prvé zlepšenia stavu pokožky:

 • Zarovnanie hornej vrstvy pokožky;
 • eliminácia zápalu s malým ohniskom;
 • zníženie a vysušenie veľkých vyrážok.

Trvanie pozitívneho účinku po aplikácii Zineritis závisí od vlastností ľudského tela v každom jednotlivom prípade. Používanie lieku sa odporúča vykonávať pod dohľadom lekára s pravidelnými laboratórnymi testami a monitorovaním účinnosti liečby.

Štruktúra prípravku

Účinok lieku je založený na vlastnostiach dvoch účinných látok: octanu zinočnatého a erytromycínu. Tieto komponenty fungujú dvomi spôsobmi:

 1. Dihydrát octanu zinočnatého odstraňuje zápal, znižuje tvorbu mazu, má adstringentný účinok, stabilizuje činnosť bunkových membrán.
 2. Erytromycín formulácia odoláva skladá zo syntézy bielkovín v bunkách patogénnych mikróbov poskytuje bakteriostaticky - inhibuje rast patogénnych baktérií, ktoré sú hlavnou príčinou akné.

Erytromycín patrí do skupiny antibiotík-makrolidov. Je obzvlášť účinný pri potláčaní baktérií Streptococcus epidermidis a Propionibacterium acnes, ktoré spôsobujú hnilobu vlasových folikulov.

Medzi ďalšie látky v prípravku sú obsiahnuté nasledujúce zložky, ktoré priaznivo ovplyvňujú pokožku osoby:

 1. Etanol vysušuje akné.
 2. Diizopropyl sebakát hydratuje a zjemňuje pokožku.

Forma vydania

Prípravok sa vydáva len vo forme súpravy dvoch injekčných liekoviek, z ktorých jedna obsahuje prášok s aktívnymi zložkami a druhý - roztok. Iné formy uvoľňovania lieku, ako napríklad masť, gél, krém, tablety, neexistujú. Zinerit - dvojzložkové mlieko, ktoré sa používa iba na vonkajšie použitie liekov vo vnútri, je prísne zakázané.

Ak niekto odporúča kúpiť Zinerit vo forme masti alebo tabliet, krému alebo injekcií, gélu alebo jednozložkového roztoku, je potrebné vedieť, že navrhovaný liek je falšovaný.

Odporúčania na použitie

 1. Obe zložky sa zmiešajú naliatím roztoku do injekčnej liekovky s práškom.
 2. Látka sa dôkladne pretrepáva a premenuje na homogénnu zmes.
 3. Výsledkom je bezfarebná, priehľadná kvapalina.
 4. Výsledné mlieko sa aplikuje na problémové oblasti pomocou aplikátora pripojeného k lieku.
Pokyny na prípravu Zineritovej vody

Na liek je potrebné aplikovať tenkú vrstvu na predtým očistenú pokožku dvakrát denne a ľahko stlačiť aplikátor na tvár. Množstvo použitého lieku je priamo úmerné aplikovanému tlaku na fľaši s aplikátorom.

Zinerite nevyžaduje splachovanie. Po aplikácii sa roztok po 2-3 minútach stáva neviditeľným. Jediná dávka závisí od veľkosti ošetrenej oblasti pokožky. Priebeh liečby nie je dlhší ako 12 týždňov. Ak však po 2-3 týždňoch od začiatku užívania lieku nedôjde k žiadnemu znateľnému zlepšeniu, je potrebné kontaktovať ošetrujúceho lekára s možnou náhradou lieku a nápravou liečby.

Zinerite je účinný pri liečbe akné akéhokoľvek závažnosti

Treba poznamenať, že film vytvorený na koži je nezlučiteľný s používaním iných liekov a kozmetiky. Používanie kozmetických a hygienických prípravkov je možné len po umytí lieku.

Pripravená zmes sa má uchovávať pri izbovej teplote, ktorá chráni pred priamym slnečným žiarením, nie dlhšie ako 1 mesiac. Tento liek používajte striktne podľa pokynov lekára podľa všetkých pokynov.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

Jedinou kontraindikáciou užívania lieku je individuálna intolerancia jeho zložiek. Avšak, mali by ste vedieť, že Zineritis, rovnako ako mnohé lieky, má vedľajšie účinky.

Erytromycín môže spôsobiť návyk a zníženie imunity pokožky a alkohol nadmerne vysušuje pokožku. Ale často sa týmto aspektom nevenuje veľká pozornosť, pretože v niektorých prípadoch môže Zinerit zachrániť pacienta pred ochorením. Vedľajšie účinky zahŕňajú aj:

 • podráždenie;
 • pálenie;
 • svrbenie;
 • hyperémia (sčervenanie kože v dôsledku prítoku krvi a rozšírenie kapilár).

V prípade pretrvávajúcej alergickej reakcie a závažného podráždenia sa užívanie lieku zastaví.

Nepoužívajte lieky na slizniciach nosa, úst a očí, pretože to môže spôsobiť podráždenie a popáleniny. Pri súčasnom podávaní iných antibiotík a používaní zinitídy sa často vyskytuje krížová rezistencia, to znamená rezistencia baktérií na účinky antibiotických látok.

Je nepravdepodobné, že dôjde k predávkovaniu, pretože tento liek sa používa iba zvonku.

Použitie tehotenstva

Aplikácia Zinitída počas laktácie a tehotenstva je možná, ak sa pozoruje odporúčaná dávka - nie viac ako 0,5 ml na jedno použitie. Bezpečnosť tohto lieku je založená na skutočnosti, že erytromycín sa prakticky neabsorbuje do krvi. Len minimálne množstvo lieku Zinerit vstupuje do systémového obehu. A vykonané laboratórne štúdie neodhalili negatívny vplyv na vývoj budúceho dieťaťa.

Názory odborníkov na tento nástroj

Podľa dermatológov je Zinerit vysoko účinný, relatívne bezpečný liek proti akné. Liek sa osvedčil, čo potvrdzujú početné klinické štúdie, štúdie a recenzie spotrebiteľov.

Dermatológovia sa odporúčajú používať pri liečbe Zineritu u tých ľudí, ktorí pravidelne trpia akné.

Bežné akné, ktoré nie je sprevádzané zápalovými procesmi, slabo prístupné liečbe týmto liekom. Ale akonáhle vnútri vytvorených zátkov z mŕtveho epitelu a tuku dôjde k zápalu a začnú sa množiť patogénne baktérie, Zinerit bude veľmi užitočná.

Video o akcii spoločnosti Zinerit

Ako nahradiť liek

Existuje množstvo liekov, ktoré môžu nahradiť Zinerit, ktoré majú podobný účinok pri liečbe akné. Avšak štrukturálne analógy nemajú žiadne prostriedky.