Hlavná

Ovčie kiahne

Aký je najlepší liek na svrab? Zvážte populárne metódy liečby u ľudí.

O takej chorobe ako je svrab počul všetko, hoci len veľmi málo ľudí je pripravených diskutovať o tomto probléme. Ale môže to postihnúť akúkoľvek osobu vrátane čistoty, hoci ľudia, ktorí dodržiavajú hygienu, postupujú inak: vyrážka je mierne vyjadrená a svrbenie narúša len večer alebo v noci. Budeme analyzovať svrab: príznaky a liečbu.

Svrab je infekčné ochorenie kože spôsobené kliešťom alebo svrašným svrabom, ktoré sa prenáša z jednej osoby na druhú. Je to belavý pohľad, ktorý meria až 0,5 mm.

Žena žije asi mesiac, spôsobuje podkožnú kožu a denne ukladá 2-3 vajíčka a produkty životnej činnosti. Násadové larvy, pred premenou na dospelých parazitov, prejdú niekoľkými fázami vývoja. Potom sa dostanete na povrch kože, kamarát. Muži zomierajú a ženy opätovne vstúpia na starú alebo novú hostiu.

Po infekcii trvá inkubácia od týždňa do niekoľkých mesiacov. Potom, čo je svrbenie, horšie v noci, a svrbenie sa pohybuje. Diagnóza ochorenia mikroskopickým vyšetrením, aplikácia špeciálnych činidiel na vizuálnu detekciu, ako aj jednoduché vizuálne vyšetrenie dermatológa.

Tiež by vás mohlo zaujímať:

 1. Prvou zbraňou proti ekzému na rukách sú masti. Prečítajte si najobľúbenejšie nástroje tu.
 2. Rosacea, čo je to? Budeme analyzovať príznaky a spôsoby liečenia rosacey na tvári
 3. Scleroatrophic Lihen: príznaky, liečba a prognóza u dievčat
  http://idermatolog.net/bolezni-soedinitelnoi-tkani/skleroatroficheskij-lihen.html
 4. Ako liečiť psoriázu pokožky hlavy, šampóny, ľudovú medicínu, prečítajte si tu.

Lieky na svrab

Moderné ošetrenie svrabu u ľudí je spojené s užívaním liekov. Spontánne ochorenie nemôže prechádzať a bez toho, aby sa príslušné opatrenia oneskorili mesiace alebo roky a pravidelne sa zhoršovali. Lieky proti svrabom sú rozdelené na deriváty balsamických prípravkov, derivátov síry, antiparazitárnych insekticídov, ako aj na "ľudové" lieky a metódy. Spôsobom aplikácie sú rozdelené na vonkajšie a vnútorné. Aké sú lieky na svrab a ich mená?

Sírna masť

Sírna masť je v súčasnosti najbežnejším liekom proti svrabom u ľudí. Ak má silný keratolytický účinok, týždeň je schopný zvládnuť túto chorobu. Ale masť zanecháva stopy na oblečenie a má nepríjemnú vôňu, takže liečba svrab s prípravkami bez zápachu je výhodnejšia.

Benzylbenzoát

Liečba svrabu benzylbenzoát,je to druhá najúčinnejšia po sírovej masti. Predávané vo forme emulzie alebo krému. Okrem keratolytickej látky má anestetický a antiparazitický účinok. Po prvej liečbe prežili vajíčka, takže schéma ošetrenia svrabovej s benzylbenzoátom sa bude opakovať po 3 dňoch. Liečivo na svrab benzylbenzoát je vhodné, pretože nezanecháva stopy na oblečení a dobre sa absorbuje do pokožky, ale pôsobí na nervový systém a v niektorých prípadoch môže viesť k dermatitíde. Vykonajte liečbu svrabom u detí mladších ako 3 roky s mimoriadnou opatrnosťou. Keď je dojčenie kontraindikované.

Spregal

Liečivo na svrab Spregal obsahuje neuroparalytický jed, ktorý zabíja nielen kliešte, ale aj larvy a vajíčka. Vo svojom zložení obsahuje dodatočnú zložku, ktorá zvyšuje účinok hlavnej aktívnej zložky. Podľa pokynov je jedno ošetrenie dostatočné na úplné vyliečenie, ale experti odporúčajú, aby sa postup opakoval za tri dni. Stojí za to, že sprej nie je lacný, ale balón je dosť na vyliečenie troch ľudí. V prípade choroby u novorodencov, dojčiacich žien, ako aj svrab v tehotenstve, liečba týmto liekom nemá žiadne kontraindikácie.

Liečba svrabom s sprejalem sa vykonáva vo večerných hodinách, takže liek pôsobí v noci. Po aplikácii sa nemôžete umyť. Po liečbe infikovaných postupov prechádza celý zvyšok rodiny. Všetko okrem hlavy a tváre striekajte zo vzdialenosti 20 až 30 cm, po 12 hodinách sa umyte a utrite.

Ak sa po liečbe svrabu vyskytne svrbenie, musíte mať na pamäti, že tento a ďalšie príznaky môžu byť obťažujúce viac ako týždeň. Pri ďalšej udržiavaní symptómov sa liečba opakuje.

permethrin

permethrin - jeden z bežných liekov na liečbu svrabu u dospelých, dostupný vo forme spreja, krému alebo krému. Koža sa spracováva okrem krku, pokožky hlavy a tváre. Má kontraindikácie pri používaní dojčiacich žien, detí a detí do piatich rokov. Môže spôsobiť pálenie, svrbenie, brnenie, alergie, znecitlivenie pokožky.

esdepaletrin

sprej esdepaletrin - analógom lieku Spregal, ktorý sa používa na kontinuálne spracovanie pokožky, s výnimkou tváre a pokožky hlavy, ak je to potrebné, zopakujte postup. Vedľajší účinok sa neodhalí.

Medifoks

Liečivo na svrab Medifoks - antiparazitárne činidlo s toxickým účinkom na roztoče a roztoče. Tento efekt sa prejavuje po prvej aplikácii. Pre osobu nie je veľmi toxický, nemá senzibilizujúci a lokálne dráždivý účinok. V tehotenstve je použitie nežiaduce, u detí mladších ako 2 mesiace sa nepoužíva.

Kurz a metódy liečby svrabu

Výber metódy terapeutického účinku je rovnako dôležitý ako voľba lieku, pretože závisí od metódy, ktorá určuje, koľko prostriedku proti poškriabaniu spadne pod kožu pacienta. A v tom doktor urobí vlastnú voľbu, pretože metódy liečby v tejto situácii nie sú regulované.

Existujú všeobecné pravidlá, ktoré treba dodržiavať:

 1. Liečte celé telo a končatiny, nielen postihnutú oblasť. Prostriedok sa aplikuje v tenkej vrstve, zvlášť starostlivo ošetruje ruky, pokožku medzi prstami, podpaží, miešku a perineum.
 2. Dávkovanie by nemalo byť veľké. Nie je možné používať iné lieky spolu s hlavným liekom.
 3. Je neprijateľné dostať lieky na sliznice a do očí.
 4. Ak sa choroba začne a vzniknú komplikácie, najprv sa liečia kožné lézie. Liečba sekundárnej infekcie sa vykonáva s antiseptikami a všeobecnou bioterapiou. Ekzém sa ošetruje lokálnymi zmäkčovačmi.
 5. S nórskymi svrabmi je pacient izolovaný a postihnutá koža je očistená keratolytickými látkami.

Spolu so základnými opatreniami je dôležité dôkladne dezinfikovať podstielku a oblečenie varením, antiparazitárne činidlo alebo aerosól A-PAR. Tí, ktorí mali kontakt s pacientom, musia dodržiavať potrebné bezpečnostné opatrenia, aby sa predišlo prenosu infekcie.

Ktorý liek na svrab je účinnejší?

Najefektívnejšími metódami sú metódy zahŕňajúce použitie lindanu, krotamitónu, kreatín a permetrínu v rôznych formuláciách.

Po sprchovaní sa náplasť trení do pokožky od brady k prstom, pričom sa venuje zvláštna pozornosť záhybom a ohybom. Postup sa opakuje po 24 hodinách. Oblečenie a postele sa menia. Po uplynutí dvoch dní po ďalšom trení sa odoberie hygienická kúpeľ. V prípade potreby odstráňte nápravu.

Napríklad pred vymenovaním krotamitónu sa pacient testuje na citlivosť mikroorganizmov, ktoré spôsobili ochorenie.

V prípade svrabu sprevádzaného ekzémom, pred aplikáciou spreja, je postihnutá plocha rozmazaná masťou obsahujúcou hormón nadobličiek (fluorokortex alebo analóg).

Pri ošetrovaní svrabu u detí počas postreku sa nos a ústa uzavrú utierkou a po zmene plienok sa celá zadná časť znova upraví. Hrebene na tvári sú ošetrené vatou vatou nasiaknutou.

Je veľmi dôležité sledovať prevenciu tejto choroby. Táto osobná hygiena, umývanie rúk pri vchode do miestnosti, okamžité použitie antibakteriálneho mydla po kontakte s pochybnými ľuďmi.

Prostriedky na svrab - najúčinnejšie masti, spreje, tablety a recepty tradičnej medicíny

Existujú dve hlavné kategórie fondov zo svrabu, ktoré pomáhajú rýchlo vysporiadať sa s chorobou: farmaceutické prípravky vo forme mastí alebo krémov a liečivých prípravkov pripravených podľa ľudových receptov. Niektoré z nich nedávajú požadovaný účinok, ak pacient nedodržiava osobitné hygienické predpisy počas liečby a po nej. Okrem toho je dôležité vybrať správny liek. Liek by mal nielen zničiť kliešte, ale tiež pôsobiť na jeho larvy a vajíčka. Zoznam účinných zariadení pre ľudovú a farmáciu je uvedený nižšie.

Čo je svrab?

Tzv. Jedna z najbežnejších infekčných ochorení, ktorej príčinným činiteľom je mikroskopický parazit - svrbivá svrbenie, inak nazývaná roztočom. Charakteristickým príznakom infekcie je svrbenie, ktoré sa zintenzívňuje ráno a večer. Potom sa vyskytujú vyrážky a kliešte bielych odtieňov. Na česaných miestach sa objavujú blistre pokryté v strede s krvavou kôrkou. Tieto znaky sú viditeľné v nasledujúcich častiach tela:

 • na lakte;
 • v zadnej zóne;
 • na dlaniach,
 • medzi prstami, na rukách;
 • na zápästiach a nohách;
 • v iných záhyboch pokožky.

Špecifická lokalizácia je spôsobená tenkou vrstvou kože a akumuláciou potných žliaz v týchto oblastiach. S progresiou ochorenia môžu byť pľuzgiere a pupienky. Ak sú pripojené sekundárne infekcie, na pokožke dochádza k hnisaniu. Často sú infikovaní členovia rodiny, sexuálni partneri, susedia v hosteli. choroba je prenášaná kontaktom od osoby k osobe. Inkubačná doba nemá jasné hranice. V priemere je to 7-10 dní.

Ako liečiť svrab v domácnosti

Pri diagnostikovaní svrabovej svrbenia nespôsobujú problémy. Ťažkosti môžu byť v atypických prípadoch, keď je patológia sprevádzaná inými dermatologickými ochoreniami. Hlavnou metódou diagnostiky je škrabanie kože z ohniska infekcie. Okrem toho je pacientovi pridelený laboratórny krvný test na zistenie zápalového procesu v tele.

Liečba svrabu sa predpisuje až po diagnóze. Terapia je zameraná na zničenie kliešťa a všetkých foriem jeho života. Na tento účel sa používajú antiparazitické prípravky na vonkajšie použitie: masti, krémy, balzamy, spreje. Prijatie systémových liekov je indikované len na zmiernenie svrbenia a bolesti. Miestne drogy sa používajú s niekoľkými pravidlami:

 • Pred začiatkom liečby je potrebné zmeniť posteľné prádlo, opäť sa môže vykonať po rekonvalescencii;
 • Pred použitím osprchujte mydlom a tvrdým želatinou;
 • Pred spaním odporúčame použiť masť (kvôli aktivite kliešťa v nočných hodinách);
 • Je potrebné mazať nielen ohniská zápalu, ale celé telo úplne, počínajúc rukami a vylučujúc pokožku hlavy;
 • ošetrite pokožku na svrab len suchými rukami, je povolená huba na kvapalné formy;
 • počas postupu by ste sa mali vyhýbať podávaniu liekov v očiach, ústach, nosu a pohlavných orgánoch (inak by ste mali okamžite umyť miesto vodou);
 • pri prvom mazaní rúk je žiaduce, aby nebolo ich umyť po dobu 3 hodín a po umytí opäť naneste masť.

Zásady a pravidlá liečby

Ak sa choroba zistí, niekoľko pacientov v prípade výskytu svrabu by malo súčasne liečiť všetkých pacientov súčasne, inak je riziko opätovného infikovania vysoká. Existujú prípady, keď zdrojom choroby je kontaktná osoba, ktorá nemá klinické príznaky. Cesta je zabrániť tomu, aby všetci zdraví ľudia boli obklopení pacientom. Nemôžete samoliečiť. Choroba môže ustúpiť len na chvíľu, potom sa znova prejaví. Základné princípy liečby svrabu:

 • pred začiatkom liečby je potrebné zmeniť nielen posteľnú bielizeň, ale aj spodnú bielizeň, ako aj lufa;
 • Pred použitím antiparazitárneho lieku proti svrabom musíte urobiť sprchu;
 • Počas celej terapie sa nemôžete umyť;
 • po ukončení terapie opäť vymeňte oblečenie, dezinfikujte varením alebo umývaním v práčke pri maximálnej teplote;
 • na 5 dní udržiavať vankúše a prikrývky vonku;
 • matrac a nábytok na ošetrenie špeciálnymi aerosólmi;
 • ak sa po liečbe objaví svrbenie, začnite užívať antihistaminiká.

drog

Na liečenie rakoviny človeka potrebujete lieky. Účinnosť pre každého pacienta môže predpísať liek iba lekár po kompletnej diagnóze. Všetky akaricídne prípravky sú určené na vonkajšie použitie. Pri výbere lekára berie do úvahy lokalizáciu vyrážok, závažnosť priebehu ochorenia a ceny liekov, aby mal pacient možnosť ich kúpiť. Na lieky platia tieto požiadavky:

 • absencia reakcie podráždenia pokožky;
 • nízka toxicita;
 • absencia alergénov vo formulácii;
 • expozície v mieste aplikácie a nie po vstupe do krvného riečišťa.

Síra alebo sulfátová pasta

Efektívne proti roztočom je sírová masť a Wilkinsonova masť, ktorá navyše obsahuje decht. Účinnou látkou v oboch prípadoch je síra. Tieto lieky sú lacné. Dospelý muž ukazuje sírovú masť 33% a dieťa - 10%. Celý kurz bude trvať 50-100 g drogy. Hlavné nevýhody: nepríjemný zápach, kontaminácia oblečenia pacienta počas liečby. Hlavné charakteristiky týchto masti:

 1. Mechanizmus účinku. Majú antiparazitárne, antiseptické, protizápalové a dezinfekčné účinky.
 2. Efektivitu. Pomáha rýchlo vyliečiť svrab, ak sa pravidelne vrie do suchých koží.
 3. Návod na použitie. Po dobu 5-7 dní sa liek na svrab s tenkou vrstvou trení do pokožky celého tela.
 4. Nežiaduce účinky. Svrbenie sa stáva silnejšou, žihľavka je možná, ľahké pálenie.
 5. Kontraindikácie. Medzi nimi, precitlivenosť, vek menej ako 3 roky, alergie.

Masť z mangánu Benzylbenzoát

Emulzia a masť Benzylbenzoát je založený na rovnakej zložke. Táto látka má antiparazitický účinok. Okrem roztočov je aktívny proti vši. Kompozícia obsahuje antimikrobiálnu konzervačnú látku, ktorá poskytuje bakteriostatický účinok. Pred použitím je potrebné študovať nasledujúce charakteristiky benzylbenzoátu:

 1. Efektivitu. Zabíja iba dospelých jedincov, neovplyvňuje vajíčka roztočov.
 2. Ako používať. Prvým dňom musíte večer skľúčiť kožu a potom dôkladne umývať pod sprchou. Po ukončení procedúry musíte dať čisté oblečenie. Opakujte postup po dobu 4 dní. Nasledujúci deň sa náplasť na svrab úplne umyje.
 3. Nežiaduce účinky. Pocit pálení, kontaktná dermatitída, alergie, začervenanie, podráždenie.
 4. Kontraindikácie. Liečba je zakázaná pred dosiahnutím veku 3 rokov, s tehotenstvom, kožnými léziami, pustulami.

Aerosol Spregal

Aktívnou zložkou v aerosóle Spragal je esdepalletrín, ktorý paralyzuje nervový systém roztočov. Liečivo okrem toho obsahuje piperonylbutoxid, synergickú látku, ktorá zabraňuje vzniku rezistencie hmyzu. Sprej zo svrabu Sprag použitý s nasledujúcimi vlastnosťami:

 1. Spôsob aplikácie. Pretrepte a rozstrekujte pokožku vo vzdialenosti 20 cm od jej povrchu. Nedotýkajte sa tváre ani pokožky hlavy. Po 12 hodinách dôkladne opláchnite telo. Príznaky môžu pretrvávať ďalších 8-10 dní. Ak po tom, čo príznaky ochorenia zostanú, musíte opakovať aplikáciu aerosólu.
 2. Nežiaduce účinky. Pálenie, ktoré po chvíli prechádza.
 3. Kontraindikácie. To znamená, že svrab fajčiarske bronchiálna astma, obštrukčná bronchitída, dojčené vysoká citlivosť na liečivá.

Permetrinová masť

Medzi najbezpečnejšími antipsychotikami je masť Permetrine vylučovaná. Má terapeutický účinok, bez toho, aby spôsoboval toxické účinky na telo. Charakteristika prípravku:

 1. Mechanizmus účinku. Spôsobuje smrť dospelých roztočov, narúša rast a vývoj lariev po preniknutí do epidermis.
 2. Ako podať žiadosť. Akonáhle budete musieť trieť drogy pred spaním. Po 12 hodinách musíte spláchnuť a zmeniť svoje spodné prádlo. Ak príznaky nezmiznú po 10 dňoch, postup sa musí zopakovať.
 3. Nežiaduce reakcie. Po aplikácii sa môže vyskytnúť necitlivosť, svrbenie, erytém alebo alergia.
 4. Kontraindikácie. Patria medzi vek do 3 rokov, laktácia, tehotenstvo, individuálna intolerancia.

Medifoks

Tento liek patrí do kategórie moderných liekov - pyrethrínov, ktoré tvoria skupinu prírodných insekticídov. MediFox je indikovaný nielen na liečbu, ale aj na prevenciu svrbenia. Tento liek je dostupný vo forme emulzie a gélu. Obe formy sú účinné v miernej a ťažkej forme tejto parazitickej choroby. Použitie lieku sa vykonáva s ohľadom na nasledujúce charakteristiky:

 1. Účinnou látkou je permetrin.
 2. Princíp činnosti. Účinná látka rýchlo preniká do vonkajšieho plášťa parazitov a paralyzuje nervový systém.
 3. Efektivitu. Väčšina hmyzu sa zničila po prvej aplikácii.
 4. Ako podať žiadosť. Zrieďte 8 ml koncentrátu v 100 ml vody. Pomocou tampónu naneste lieky na svrab na celé telo. Po 4 dňoch vymeňte oblečenie a spodné prádlo.
 5. Nežiaduce reakcie. Niektorí pacienti majú pocit pálenia, ale rýchlo prechádzajú.
 6. Kontraindikácie. Je zakázané počas tehotenstva a laktácie.

lindán

Náprava na svrab Lindane patrí do kategórie pesticídov. Pre hmyz je to neurotoxický jed. Látka sa hromadí v podkožnom tuku, preniká do placentárnej bariéry, vstupuje do krvi. Pre správne použitie je potrebné poznať nasledujúce charakteristiky prípravku:

 1. Liečivo je lindán.
 2. Efektivitu. V európskych štátoch je Lindane zakázaný, pretože mnohé prípady vývoja rezistencie na túto drogu boli zdokumentované.
 3. Ako podať žiadosť. Lotion musí raz kožu mazať, opláchnuť teplou vodou po 6 hodinách. Po 24 hodinách musíte urobiť sprchu bez mydla a povrchovo aktívnej látky.
 4. Nežiaduce reakcie. Možný hnačka, nevoľnosť, podráždenie, aplastická anémia, duševné poruchy, začervenanie.
 5. Kontraindikácie. Zahŕňa atopickú dermatitídu, ekzém, vek menej ako 2 roky, dojčenie, silné čistenie, tehotenstvo.

crotamitonu

Liek Krotamiton je dostupný vo forme krému a vody. Posledne menovaná je bezfarebná olejovitá kvapalina svetložltej farby so slabým zápachom.

 1. Liečivo je krotamitón.
 2. Mechanizmus účinku. Má skabicídny účinok, eliminuje svrbenie, nie je spojené so svrabom.
 3. Indikácie. Odstránenie svrbenia proti poškriabaniu.
 4. Efektivitu. Pomáha eliminovať svrbenie počas 5-6 hodín. Antiparazitárna aktivita je nízka.
 5. Návod na použitie. Mala by sa aplikovať po kúpaní alebo sprchovaní na pokožku od hrdla po špičku 2 krát v intervale 24 hodín alebo 4 krát s prerušením 12 hodín. Po ošetrení sa vykoná zmena oblečenia.
 6. Nežiaduce účinky. Alergické reakcie a podráždenie sú zaznamenané.
 7. Kontraindikácie. Zahrňte vysokú náchylnosť k lieku, tehotenstvo vo veku 12 rokov.

Tablety Ivermectinu

Hlavnou metódou liečby svrab je lokálna liečba. Použitie systémových liekov je nepraktické vzhľadom na ich toxicitu, veľký zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov. Tablety sú radikálnou možnosťou liečby, takže na ich vymenovanie sú potrebné vážne dôvody. Jedným z používaných liekov je ivermektín, ktorý má nasledujúce charakteristiky:

 1. Liečivo je ivermektín.
 2. Efektivitu. Je aktívna proti škrkavcom, svrabom, ascariázam, všiam a škvrnám.
 3. Ako podať žiadosť. Jedna dávka 12 mg je indikovaná. Opakujte užívanie tablety po 1-2 týždňoch.
 4. Nežiaduce reakcie. Existuje zvýšenie počtu lymfatických uzlín, hnačka, ospalosť, tachykardia, bolesť kĺbov a svalov, závraty, edém oka, mdloby.
 5. Kontraindikácie. Ivermektín je zakázaný počas tehotenstva, mladšieho ako 5 rokov, dojčenia, ochorenia pečene a obličiek.

Charakteristiky používania liekov

Najefektívnejším liekom je ten, ktorý má najrýchlejší účinok, má minimálne kontraindikácie a nežiaduce reakcie. Nie všetky vyššie uvedené lieky sú povolené v detstve a počas tehotenstva. Okrem toho sa ceny rôznych liekov výrazne líšia. Je dôležité poznať vlastnosti všetkých uvedených zariadení, ktoré sa pre prehľadnosť odzrkadľujú v tabuľke:

Vyberte si najlepšie lieky na svrab: masť, sprej alebo krém

Kaučukovým činidlom svrabu je malý roztoč parazitizujúci medzi vrchnou a zrnitou vrstvou epidermy. Svrbivý pruritus vytvára priechody vo vnútri epiteliálnej vrstvy, kde sa nachádzajú larvy a výkaly.

Výsledkom je, že účinný liek na svrab by mal zničiť nielen kliešť, ale tiež ovplyvniť larvy, vajíčka parazita vo vnútri klíšťadla.

Roztoč svrab v latinčine sa nazýva "Sarcoptes scabiei". Jeho rozmery sú príliš malé, aby sa dali zobraziť voľným okom. V prípade koíície patogén opustí povrch pokožky v noci. Žena preniká hlbšie, vykopá pasáže, vytvára larvy. Muž zomrie ihneď po oplodnení samice.

Existujú obľúbené miesta na vytváranie svrbenia kanálov:

Špecifická lokalizácia je spôsobená silnou vrstvou kože, malým množstvom vlasov. Akumulácia potných žliaz vytvára priaznivé podmienky reprodukcie kliešťa.

Po 2 týždňoch sa larva zmení na dospelého. V noci prichádza na povrch kože. Preto pokračuje cyklus reprodukcie svrabu. Ak chcete úplne vyliečiť svrab, je potrebné zničiť všetky formy vitálnej činnosti parazita.

Príznaky ochorenia sa vyvíjajú nielen kvôli parazitizmu, ale kvôli hromadeniu produktov vitálnej aktivity parazita v mŕtviciach. Imunitný systém reaguje na cudzie antigény. Alergická reakcia so svrbením, papulo-vezikulárnymi vyrážkami je charakteristická pre počiatočné štádiá ochorenia. Vyskytuje sa, keď sa znova stretnú s roztočom. Spočiatku po vstupe parazita nie je žiadna senzibilizácia, pretože pokiaľ ide o úplnú produkciu imunoglobulínov, trvá to asi 10-14 dní. Pre takú medzeru moderné drogy úspešne vyliečili túto chorobu.

Ako si vybrať liek

Ak chcete zvoliť liečbu svrabu, veľa mysle nie je potrebné. Napriek jednoduchosti liečby, dostupnosti účinných liekov, ľudstvo sa nedokázalo úplne zbaviť patológie. Dôvodom je porušenie liečebného režimu, liečba len masťou svrbivých miest, reinfekcia iných ľudí, nedostatok dezinfekcie postelí a spodnej bielizne.

Zoznam prípravkov zo svrabu:

 1. Sulfidová masť;
 2. esperal;
 3. Benzylbenzoát;
 4. Permetrická, zinková masť.

Najlacnejším, ale účinným liekom proti svrbeniu svrbenia je sírová masť. Tento liek je obľúbený, ale nepríjemný zápach obmedzuje možnosti jeho použitia. Trvanie liečby sírovou masťou je približne 5 dní;

Benzylbenzoát je bežnejší liek, ktorý odporúča väčšina dermatológov. Liek má výrazný terapeutický účinok, ale je toxický. Z dôvodu agresivity voči vnútorným orgánom sa neodporúča pre dojčatá, tehotné ženy. Pri liečbe dieťaťa by ste mali pokryť ústnu dutinu gázovou utierkou. Ak chcete dosiahnuť výsledok, musíte liečiť pokožku (okrem hlavy a tváre) s liekom večer po dobu 5 dní. Podľa štatistík je liečba svrabu benzylbenzoátom sprevádzaná maximálnou účinnosťou v porovnaní s inými liekmi, ale pri terapii sa môže vyskytnúť dermatitída.

Spregal - moderný syntetický nástroj s vysokým stupňom účinnosti. Obsahuje 2 účinné zložky: pyretrin, piperonyl. Pohodlné balenie umožňuje aplikáciu lieku na aplikáciu na pokožku alebo požití. Maximálna koncentrácia pyrethrinu v krvi sa dosiahne po 1 hodine, piperonyl - po 2 hodinách. Deň po aplikácii lieku je koncentrácia liečiva v krvi minimálna, preto sa odporúča recyklácia. O deň neskôr sa aktívna zložka rozprašovača v krvi človeka nezistí.

Masť je najlepším liekom proti svrabom

Síra masť je lacný a cenovo dostupný liek, ktorý možno použiť doma. Vzhľadom na nepríjemnú vôňu je lekársky predpis obmedzený. Trvanie liečby je 6-7 dní pri dennej liečbe kože. Prípravok má často zápalové reakcie, bielizeň sa znečistí, alergia sa vyvíja, takže väčšina dermatológov preferuje pohodlnejšie výrobky (spregal, benzylbenzoát).

Alternatívou k masti so sírou je Wilkinsonova masť. Skladá sa z týchto zložiek:

 • Uhličitan vápenatý;
 • voda;
 • mydlo;
 • Kvapalný decht;
 • Naftalánová masť;
 • Síra.

Serno-masť je testovaná časom. Vnikne do pokožky po dobu 5-7 dní. Aplikujte na pokožku večer. Trvanie liečby je 3 dni. Produkt pomáha rýchlo vyliečiť svrab, ale neprichádza do nepríjemného zápachu, pretrváva potenie a špinavé oblečenie.

Zinková masť je účinná príprava na hojenie kožných defektov. Je indikovaný na použitie u detí. Používa sa v kombinácii s liekmi, ktoré majú účinok proti svrbeniu. Zinoková masť nemá protiplesňovú účinnosť.

Permetrická masť je kombinovaný liek, ktorý sa kvalitatívne vyrovná s parazitmi. Na pokožku dostatočne tenkú vrstvu masti na ničenie patogénnej flóry. Nemôže byť používaný u detí mladších ako 2 mesiace.

Sprej zo svrabu

Spragal je účinný sprej proti svrabom. Je klasifikovaný ako minimálne toxický liek. Nemá žiadnu aktivitu proti roztočom, preto sa používa v kombinácii s inými liekmi. Aplikuje sa na prvý a piaty deň benzylbenzoátom, sírovou masťou.

Po striekaní vstrekne sprejová časť lieku do krvného obehu cez pľúca, čo vám umožní rýchlo dosiahnuť požadovanú dávku.

Mechanizmus pôsobenia spreja

Zloženie tohto produktu je kombinované. Obsahuje 2 účinné zložky - esdepalletrin, piperonil. Vzhľadom na vysokú stráviteľnosť zložiek pokožkou je okamžite zjavný účinok po ošetrení kože.

Mechanizmus účinku lieku Spragal je kombinovaný liek proti svrabom (esbiol, piperonil). Výrazný akaricídny účinok sa dosiahne druhý deň liečby. Smrť kliešťa sa vyvíja v dôsledku paralýzy nervového systému v dôsledku porušenia metabolizmu iónov. V praxi existuje dobrá tolerancia drogy u detí a dospelých. Liečba svrab pri aplikácii šupky môže byť niekoľko dní.

Liečba antiskopickými liekmi sa uskutočňuje večer. Pri striekaní sa vyhýbajte požiaru. Vetrajte miestnosť. Nestriekajte svoju tvár a vlasy. Umývať v sprche nie skôr ako 12 hodín po poslednom použití masti. Kožu treba ošetriť mydlovou vodou.

Sprej "esdepaletrin" sa používa na liečbu pokožky s výnimkou tváre a hlavy. Smrť kliešťov sa pozoruje 1 deň, ale na vyriešenie účinku je potrebné liečbu použiť niekoľko dní. Liek je povolený novorodencom, tehotným, dojčiacim matkám.

Ako sa zbaviť svrabu ľudovými prostriedkami

Existuje množstvo populárnych metód, ktoré pomáhajú zbaviť sa tejto choroby. Ich použitie je lepšie kombinované s vyššie popísanými masťami, sprejmi, krémami.

Ako pripraviť liek doma:

 • Starodávny recept na mazanie pokožky: zmiešajte horčicový olej s 0,5 litrom vriacej vody. Zmes sa ochladí pri nízkej teplote po dobu 20 minút s pravidelným miešaním. Potom musíte zostatok zlikvidovať. Udržujte na tmavom mieste;
 • V rovnakom pomere je potrebné miešať popol, maslo, melasa. Masť masť do postihnutej kože niekoľkokrát denne;
 • Olej kyslé chlieb kvass, soľ, brúsiť. Dajte ju do kvasu a držte, kým sa necítite necitliví;
 • Namažte postihnutú oblasť dechtom niekoľko hodín. Na umývanie je lepšie koreň althea alebo teplej mydlovej vody. Liek eliminuje svrbenie, vyrážky;
 • Zmiešajte chudý olej (2 lyžice), pridajte 1 čajovú lyžičku terpentín. Dotknuté miesta sa ošetrujú raz za deň.

Účel vyššie opísaných ľudových receptov je racionálny len vtedy, keď je kombinovaný so sírovou masťou, krevetou, benzylbenzoátom. Liečba všetkej kože je kľúčom k úspešnej liečbe.

Sadzby a bylinky na odstránenie svrbenia zo svrbenia

Zoznam obľúbených bylinných prípravkov proti svrabom:

 • Zmiešajte harmanček biely (150 gramov), Ledum (150 gramov), bravčové mäso (500 gramov). Vložte zmes do rúry na 6 hodín. Potom sa zmes musí ochladiť. Koža mačte dvakrát denne;
 • Ivy púčik (15 gramov), ocot (100 ml) - zložky sa zmiešajú, aplikujú sa na pokožku dvakrát denne;
 • Vetvy jalovca (100 gramov) naliať vedro s vriacou vodou. Trvajte 15 minút, vypnite paru. Roztok sa môže pridať do kúpeľa;
 • Vemte telo šťavou z brusníc;
 • Nalejte pohár vriacej vody trávy kobylka (polievková lyžica). Varte zmes na 20 minút. Po ochladení môžete mačúť pokožku;
 • Pridajte maslo na drvené listy bobkového listu. Výrobok roztrhnite do postihnutej kože;
 • Odstráňte prejavy kože fígovej šťavy po aplikácii na postihnuté miesto;
 • Mliečna šťava pred mazaním chýb;
 • Pridajte sekanú bylinkovú zeleninu do vazelíny (pomer 1: 4). Pridaním 0,25% kyseliny karbolovej sa zvyšuje terapeutický účinok kompozície;
 • Koreň elekampánu sa pridá do 4 šálok vriacej vody. Po infúzii možno 4 hodiny použiť na kožnú vyrážku so svrbením.
 • Nakrájajte ovocné plody, mladé listy. Nalejte 20 gramov suroviny s pohárom vriacej vody. Trvajte 20 minút na ošetrenie poškodených krytov.

Liečba svrab: lieky

Zvážte zriedkavé prípravky proti svrabom, z ktorých malý počet ambulantných lekárov vie:

 • permethrin;
 • esdepaletrin;
 • lindan;
 • crotamitonu;
 • thiabendazole;
 • Klofenotan;
 • Ivermektín.

Permetrin je účinný prostriedok proti svrabom. Je menovaný kozhveserologami. Používa sa vďaka prítomnosti 3 foriem: pleťová voda, krém, sprej. Ošetrujte pokožku, nemusíte sa dotýkať pokožky hlavy, krku, tváre a oblasti čela. Na aplikáciu lieku sa používa špeciálny bavlnený tampón.

Permetrín je aktívny nielen proti roztočom, ale tiež zničí pubikovú vôňu.

Vedľajšie účinky lieku zahŕňajú: alergiu, necitlivosť, svrbenie, pálenie, brnenie, brnenie. Nepodávajte permethrin dojčiacim ženám, tehotným ženám, deťom do 5 rokov.

Lindan je syntetický insekticíd bez zápachu a farby. Vhodný na použitie v horúcich podmienkach, podobne ako vo forme vody. Aplikuje sa na pokožku končatín, trupu, chrbta. Kontraindikované v tehotenstve, pacienti s kožnými ochoreniami (dermatitída, ekzém). Liečivo sa nemá aplikovať, ak sa na tele objaví poškriabanie.

Krotamiton je liek s výraznými antipruritickými, antispaktickými vlastnosťami. Vyrába sa vo forme krému alebo mlieka. Nemá žiadne vedľajšie účinky. Nedávajte deťom do 12 rokov.

Thiabendazol sa používa vo vnútri. Liek nemá negatívny vplyv na tráviaci systém, takže môže byť podaný deťom.

Organoklonový insekticíd "klofenotan" má antipruritické a antialergické účinky. Tento liek patrí do kategórie starých spôsobov liečby svrabu. Negatívne účinky na obličky, mozog, myokard obmedzujú používanie liekov. Existujú efektívnejšie a menej nebezpečné analógy.

Ivermektín sa racionálne podáva v kombinácii so svrabom s helmintickou inváziou. Vedľajší účinok: bolesť hlavy, narušenie koncentrácie, ospalosť, závrat. Kontraindikované počas tehotenstva.

Vyberte si dobrý krém proti svrabom

Vyberte kvalitný krém pomôže dermatológovi. Perspektívy použitia krotonía sú sporné. Priebeh užívania dlhšie ako 5 dní nie je príliš vhodný. Antipruritický účinok lieku sa môže nahradiť kombináciou benzodiazepínu a superstinu. Vo všetkých ostatných ohľadoch výhody krému oproti iným analógom neexistujú.

Peruánsky balzam je zriedkavý liek založený na cinnamene, benzylbenzoate a myrsilone. Má nielen anti-scratch, ale aj antipruritický efekt.

Zoznam liekov na svrab môže byť pokračovať, ale vyššie uvedený zoznam je dosť rýchlo zbaviť svrab.

Liečba svrabu

Svrab - infekčné ochorenie, ktoré sa vyvíja pri prenikaní do pokožky roztočov.

Prípravky na liečbu chorôb

Všetky prostriedky svrabu sú rozdelené do 4 skupín:

 • lieky obsahujúce síru;
 • syntetické deriváty balsamických prípravkov;
 • mydlá, masti a kvapalné prípravky, ktoré majú insekticídny účinok;
 • ľudové prostriedky proti svrabom.

Sú určené na zabíjanie roztočov a zmiernenie stavu pacienta. Na prostriedky použité proti parazitom sú uložené tieto požiadavky:

 • pôsobia nielen na kliešte, ale aj na ich larvy;
 • mať minimálny senzibilizujúci a dráždivý vedľajší účinok;
 • jednoduché použitie;
 • rýchlo sa vylučuje z tela.

Je žiaduce, aby tieto lieky nemali zápach a nepožívali oblečenie.

Liečba kože s liekmi na liečbu svrabov sa má vykonávať iba vo vetranej miestnosti. Je nevyhnutné chrániť oči a sliznice pred tým, ako sa na nich dostávajú drogy. Ak sa vám nepodarí chrániť, mali by ste ihneď omyť oči vodou. Ak sa výrobok prehltne, bude potrebná naliehavá výplach žalúdka.

Zvyčajne sa pokožka ošetrí dvakrát. Liečba by mala byť na koži pacienta najmenej dvanásť hodín.

Nepoužívajte samoliečbu. Voľba liekov proti svrabom by mala zaobchádzať dermatológ.

Najčastejšie sa používajú sírová masť, benzylbenzonát, spranál, permetrin, lindán, krotamitón na zabitie svrabu. Používajú sa tiež thiabendazol, Wilkinsonova masť, peruánsky balzam, klofenotan, ivermektín.

Sírna masť

Najbežnejším liekom pre svrab je sírová masť, ktorá má keratolytický účinok. Je schopný zničiť parazit do týždňa.

Ale táto masť má nepríjemný zápach, je slabo absorbovaná, opúšťa mastné škvrny na oblečení a často spôsobuje komplikácie. Preto, keď sa používa, je potrebné sledovať stav tela.

Liek je v tehotenstve kontraindikovaný.

Benzylbenzonát

Druhým najúčinnejším je benzylbenzonát, ktorým je benzylester kyseliny benzoovej.

Prípravok sa vyrába vo forme krému alebo emulzie. Vykazuje keratolytické, antiparazitárne a anestetické pôsobenie.

Po jednej liečbe, ktorá je potrebná večer, všetky aktívne roztoče umierajú, ale vajíčka prežijú. Preto sa liečba musí zopakovať po 3 dňoch. Pred použitím masti sa musíte umyť mydlom a vymeniť všetok bielizeň.

Benzylbenzonát sa dobre vstrebáva do pokožky a nezanecháva šaty na šatách, ale ovplyvňuje nervový systém a môže viesť k vzniku dermatitídy.

Kontraindikované liečivo počas tehotenstva a laktácie. Používa sa opatrne pri liečbe detí do troch rokov.

Spregal

Ďalším prostriedkom svrabu je spray Spregal. Obsahuje esdepaletrin - neuroparalytický jed, ktorý účinne pôsobí proti roztočom. Obsahuje tiež piperonylbutoxid, ktorý zvyšuje pôsobenie toxínu.

Pred zasiahnutím postihnutých oblastí ošetrených aerosólom, striekaním zo vzdialenosti 20 centimetrov. Sprej na tvár sa nanáša bavlneným tampónom. Deti s ošetrením tela uzavrú nos a ústa utierkou.

V inštrukcii je poznamenané, že spranál tiež ničí vajíčka kliešťa. Ale lekári zvyčajne odporúčajú liečbu po troch dňoch opakovať.

Po liečbe môže dôjsť k pádu alebo svrbeniu. Cena aerosólu je vysoká, ale jedna fľaša je dostatočná na vyliečenie troch ľudí. Má takmer žiaden zápach a nezanecháva zvyšky na oblečení.

Striekací sprej - jediný liek, ktorý môže používať tehotné ženy. Odporúča sa pre dojčiace ženy a novorodencov.

permethrin

Permethrin je ďalším bežným liekom proti svrabom. Produkujte to vo forme masti, krému, vody a sprejov.

Liečte pokožku prípravkom bez toho, aby ste ovplyvnili tvár, krk a pokožku hlavy. Ak chcete použiť produkt, použite vatový tampón.

Permethrin pôsobí proti svrabom a vši vši.

V niektorých prípadoch sú vedľajšie účinky: brnenie, brnenie, pálenie, svrbenie, znecitlivenie pokožky, alergia.

Kontraindikované deti a dojčiace ženy. Opatrnosť sa má používať počas tehotenstva a pri liečbe detí mladších ako 5 rokov.

esdepaletrin

Esdepaletrin je syntetický pyretrin. Vyrába sa vo forme spreja.

Liečivo sa používa na liečbu celej kože, s výnimkou tváre a pokožky hlavy.

Zvyčajne roztoče zmiznú po prvej liečbe. V prípade potreby recyklujte.

Esdepaletrin slúži ako aktívna látka iného lieku proti roztočom roztoče - kŕč.

Nemá žiadny vedľajší účinok. Používa sa pre tehotné ženy a novorodencov.

lindán

Lindan alebo gama-benzén hexachloran je organochlórový insekticíd, ktorý nemá farbu a zápach. Prichádza vo forme vody a prášku. Častejšie používajte pleťové vody. Prášok sa zvyčajne používa v horúcich podmienkach. Aplikujte ju na telo raz denne.

V niektorých prípadoch spôsobuje lindan kontaktný ekzém.

Liečivo je kontraindikované u detí, tehotných a dojčiacich žien, detí, ľudí trpiacich kožnými ochoreniami a tých, ktorí majú na telo hrebeň.

crotamitonu

Krotamiton má protizápalový a antipruritický účinok.

K dispozícii vo forme krému alebo krému.

Nemá vedľajší účinok.

Liek sa neodporúča používať u detí mladších ako 12 rokov a tehotných.

thiabendazole

Spočiatku sa liek použil na vnútorné prijatie. Ale vzhľadom na skutočnosť, že látka má negatívny vplyv na tráviaci systém, thiabendazol bol uvoľnený vo forme krému.

Aplikujte ho dvakrát denne po dobu piatich dní. Krémová forma nemá žiadny vedľajší účinok.

Wilkinsonova masť

Zloženie Wilkinsonovej masti zahŕňa síru, čierny decht, naftalanovú masť, uhličitan vápenatý, zelené mydlo a vodu.

Liečivo má antiparazitické, antifungálne, antiseptické a protizápalové účinky.

Masť sa tretí do kože počas troch dní.

Nevýhody lieku sú nepríjemné zápachy a mastné škvrny na oblečení.

Môže spôsobiť alergie a dermatitídu.

Kontraindikované použitie masti na liečbu detí a ľudí s ekzémom.

Peruánsky balzam

Balzam obsahuje extrakt z miracilonu (rastlina z čeľade strukovín) a cinamén, ktorý zahŕňa benzylbenzonát.

V niektorých prípadoch môže liek spôsobiť vznik ekzému.

Klofenotan

Clophenotane alebo DD.E. je organochlórový insekticíd. Anti-scratch a antipruritic efekt.

Použitie tohto lieku sa neodporúča, pretože negatívne ovplyvňuje obličky, krv, srdcový myokard a centrálny nervový systém.

Demjanovičova metóda

Ďalším účinným prostriedkom proti svrabom je metóda Demjanoviča: dôsledne sa trie na pokožku v určitej sekvencii šesťdesiat percent hypoxidu sodného a šesť percent kyseliny chlorovodíkovej. K pokožke však trvá aspoň hodinu. Preto sa metóda široko používaná.

ivermektín

V niektorých prípadoch môže lekár predpísať liečbu piluliek proti svrabom ivermektínu, ktoré majú antiparazitický účinok. Zničia nielen roztoče svrabu, ale aj červy.

Pijú tablety na prázdny žalúdok a umyjú vodou.

Liek môže viesť k závratom a ospalosti, výskytu nevoľnosti a hnačky, porušeniu koncentrácie.

Ivermektín je počas tehotenstva kontraindikovaný.

Tradičný liek na svrab

Lieky tradičnej medicíny pomôžu účinne doplniť liečbu svrabom.

Najúčinnejším ľudovým prostriedkom proti svrabom je brezový decht. Aplikuje sa na postihnuté oblasti pokožky a neprepláchne sa tri hodiny.

Účinným výsledkom budú domáce masti používané proti roztočom:

 • terpentín sa zmieša s maslom, masťou alebo ľanovým olejom v pomere 1: 2;
 • sa celandínová šťava kombinuje s vazelínou v pomere 1: 4;
 • Sírový prášok je kombinovaný so smaltz v pomere 1: 2;
 • zmes smaltu, zeleného mydla, síranového prášku a rafinovaného dechtu v rovnakých pomeroch (môžete pridať kriedový prášok);
 • kombinovať uhličitan draselný, síranový prášok a smalt v pomere 1: 2: 4;
 • suché trávy, ktoré sa miešajú so smotanou;
 • drvené vavrínové listy sa zmiešajú s maslom;
 • v horčicovom oleji (pol litra) pridajte cesnakovú kašu (100 gramov) a opekajte štvrtinu hodiny;
 • zmiešajte v rovnakom pomere maslo, melasu a popolček z cesnaku;
 • sadlo (500 g) sa mieša s rozmarínom listami (150 g) a biela čemerice koreň (150 gramov), umiestni do sušiarne cez noc alebo po 6 hodinách od vodnom kúpeli a potom sa filtruje;
 • drvené Oman koreň (20 g) sa umiestni v masti zahrievaná (80 gramov), varí po dobu 15-20 minút a filtruje sa, ochladené zmesi bol pridaný brezový decht (40 g) a síry prášok (40 g);
 • brúsiť domáce mydlo zriedené vodou, dať na slabý oheň a variť, kým sa mydlo úplne nerozpustí, pridajte strúhanú cibuľu a cesnak;
 • sadlo (20 g), lúh mydlo (20 g), síra prášok (10 g) a brezy dechtu (5 g) sa mieša, kým nevznikne homogénna hmota.

Aj na liečbu svrabu používajte odvar a infúzie bylín:

 • budu brečtan (15 gramov) trvá 7 dní na ocot (100 mililitrov);
 • bobule a vetvy jalovca (10 gramov) naliať vriacou vodou (1 liter);
 • rešetliakový kôry (80 g) sa varí s vriacou vodou (1 liter), a udržiava sa počas 10 minút na miernom ohni, infúziu po dobu pol hodiny;
 • tráva trávy pole (20 gramov) naliať vriacou vodou (250 mililitrov) a varíme 10 minút;
 • ridhomy elecampan (100 gramov) sa nalejú do vriacej vody (1 liter) a trvajú 4 hodiny;
 • Mladé listy a zelené orechy (20 gramov) sa varia vriacou vodou (250 ml) a trvajú 20 minút;
 • rozdrvené listy rue (20 gramov) nalejte vodu (500 ml) a priveďte do varu, nechajte infúziu 30-40 minút;
 • bylinková liečivá šošovka (25 g) bola naplnená vodkou (120 ml) a trvala 7 dní.

Na ošetrenie pokožky môžete použiť šťavu z brusníc, fíg alebo mliečnych, rovnako ako levanduľový olej.

Niekoľko ďalších nástrojov proti roztočom roztoče:

 • Kafrový olej sa pridá do cesnakového octu (2 kvapky);
 • mieša španielskou muškou prášok (30 g), Oman koreň vysoká (50 gramov), vlašských orechov (50 gramov). Výsledná zmes sa naleje do 20% amoniaku (1 liter) a trvá 2 týždne. Potom viazané matka podbeľ, Hypericum, oregano, rebríček a lastovičník (50 gramov). Bylinný zmes sa naleje na vodu (1 liter) a varí pod spätným chladičom počas 20 minút. Napklenený vývar sa zmieša s tinktúrou amoniaku.
 • čierny prášok sa rozpustí v kefíre alebo kyslej smotane;
 • slnečnicový olej (500 mililitrov) je silne zahriaty a smažený v tom paradajky (1 kilogram), filter.

Liečba svrab s tabletami

Na liečbu svrabu u ľudí sa spravidla predpisujú prípravky na vonkajšiu úpravu pokožky. Používanie liekov vo forme tabliet je často neúčinné, okrem toho, že tieto lieky sú toxické, majú dlhý zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov. Avšak v zriedkavých prípadoch lekár predpisuje lieky vo forme piluliek zo svrabu, pretože sú dosť silné, ale predpisovať takéto lieky potrebujú dobrý dôvod.

Vlastnosti dávkovej formy a terapie s butadiónom

Dnes je použitie tabliet v svraboch skôr výnimkou. Ľudia vynašli veľa bezpečných a účinných spôsobov ovplyvnenia parazita svrabu:

 • blokovanie vchodu do svrbenia sa pohybuje;
 • otrava s neuroparalytickými jedmi, bezpečná pre ľudí, ale smrteľná voči parazitom.

Dnes sa pilulky na svrab používajú, ak je použitie masti z akéhokoľvek dôvodu nemožné, alebo ak tradičné ošetrenie neprinieslo výsledky. Aké lieky používajú dermatológovia? V Rusku a krajinách SNŠ neexistujú špeciálne vyvinuté tablety na odstránenie subkutánnych parazitov. Na tento účel môže dermatológ poradiť s liekom, ktorého názov je Butadion. Obsahuje fenylbutazón, ktorý dáva jednoznačný účinok proti bunkám.

Aktívna zložka tabliet bojuje s patologickými zmenami na pokožke, má protizápalovú a analgetickú vlastnosť. Butadion sa užíva perorálne po jedle 3 krát denne na 150 mg. Maximálna denná dávka je 600 mg. Kontraindikácie v tabletách sú veľa:

 • vek je menej ako 12 rokov;
 • exacerbácia vredu;
 • neznášanlivosť voči kyseline acetylsalicylovej;
 • 1 a 3 trimestro gravidity;
 • hepatálna a renálna insuficiencia;
 • poruchy v práci srdca;
 • individuálnu citlivosť na lieky s fenylbutazónom.

Pri nesprávnom používaní lieku alebo pri predávkovaní tabletami sú možné vedľajšie účinky:

 • hnačka;
 • pálenie záhy;
 • bolesti hlavy;
 • závraty;
 • hluk v ušiach;
 • bolesť brucha;
 • stomatitída;
 • útoky pod vysokým tlakom;
 • krvácanie do žalúdka alebo čriev.

Použitie butadiónu na odstránenie svrabu sa považuje za extrémne opatrenie. Je prísne zakázané užívať drogu sami. Zničte podkožný parazit nie je ťažké, ak dodržiavate všetky pravidlá liečby.

U 80% pacientov so samou liečebnou liečbou sa pacienti vrátia k lekárom s relapsmi parazitárnej choroby. Najčastejšou chybou pacientov je jedno použitie prostriedkov proti svrabom. Pred zakúpením tabliet z roztočov je potrebné správne ošetriť pokožku mastmi alebo sprejmi, dodržiavajúc odporúčania lekára.

Výhody a nevýhody Ivermectinu

Univerzálnosť lieku avermektín bola dokázaná v roku 1975. Vyvinuli ho japonskí vedci na odstránenie švábov a mravcov v poľnohospodárstve. Neskôr boli vyrobené tablety na báze avermektínu pre zvieratá a potom začali produkovať podobný liek pre ľudí.

Až do roku 1997 sa tablety aktívne používali na odstránenie rôznych parazitov z ľudského tela. Avšak kvôli toxicite tejto drogy v Európe bola zakázaná. Tablety, ktoré sa nazývajú Ivermectin, je možné zakúpiť na amerických internetových stránkach, niekedy aj analógy, ktoré sa vyrábajú v Indii.

Tablety sú spokojné so širokou škálou akcií a sú aplikované:

 • pri odpočítaní oblých červov;
 • s ascariasis;
 • na ničenie vší a prsníkov poskytla silnú imunitu u pacienta;
 • so svrabom roztoč.

Princíp pôsobenia tabliet počas svrabu je jednoduchý: chemické zložky liečivá paralyzuje nervový kliešť regulačné funkcie, takže zomrú. Samoliečenie s takýmto závažným liekom môže mať za následok nepríjemné následky na zdravie. Vedľajšie účinky zahŕňajú:

 • rozšírenie lymfatických uzlín, vývoj lymfadenitídy;
 • ospalosť, závrat;
 • hnačka;
 • mdloby;
 • narušenie tráviacich orgánov;
 • bolesti hlavy;
 • tachykardia;
 • bolesť svalov a kĺbov;
 • niekedy opuch podložky, konjunktivitída.

Najčastejšie sa vedľajšie účinky začínajú vyskytnúť 2 dni po začatí liečby. Ivermektín je zakázaný na liečbu svrabov v:

 • tehotné ženy;
 • dojčiace matky;
 • deti do 5 rokov.

Tablety nie sú určené na použitie u pacientov s ochorením pečene a obličiek. Pri príjme Ivermectin možné závažnej alergickej reakcie: začervenanie kože, svrbenie, pálenie, vyrážky, tak aj je nutné opustiť sklon k alergii z týchto tabliet. Pacienti, ktorí dávajú prednosť liečbe svrabom tabletami, by mali premýšľať nad ťažkou toxicitou Ivermectinu. Použitie týchto prostriedkov znamená prítomnosť dobrého zdravia a stabilný imunitný systém.

Dnes sieť lekárov ponúka niekoľko liekov, ktoré majú podobný účinok a vedľajšie účinky, takže nie sú tak často vymenovaní. Analógy lieku sú:

Ako zlepšiť efektívnosť finančných prostriedkov?

Tablety so svrabom sa používajú iba v kombinácii s inými dávkovacími formami. Klasický režim liečby zahŕňa použitie masti alebo kvapalných foriem prípravkov proti svrabom, ako aj úplnú dezinfekciu v miestnosti, kde žije infikovaná osoba. Po vykonaní diagnózy dermatológ predpisuje lieky nielen pacientovi, ale všetkým členom rodiny.

Svrab - nákazlivá choroba, takže než chov svrab roztoče na koži, v dome, kde sa pacient s svrab, je nutné reorganizovať:

 • zmena posteľnej bielizne a spodnej bielizne, odstránenie županov;
 • Súpravy obliečok a odevy umožnilo automatické umývanie by mali byť ponorené do práčky a premyje s maximálnou teplotou (60 ° C alebo 90 °);
 • vankúše, deky, hračky, topánky a všetko, čo nemožno prať, vložte do otvoreného priestoru (vo dvore alebo na balkóne) po dobu najmenej 5 dní po uplynutí vecí, ktoré sa považuje za dezinfikovať, ako parazity nie sú tak dlhú dobu bez nosiča prežiť;
 • nábytok, matrace, koberce, kľučky dverí musia byť ošetrené špeciálnym prostriedkom (sprej A-para).

Ak chcete odstrániť svrab a zabiť potomstvo, používajú sa tieto prípravky:

 • aerosóly Spregal;
 • masť, emulzia alebo emulzia benzylbenzoát;
 • roztok MediFox;
 • Wilkinsonova masť;
 • krém, sprej, masť alebo pleťová voda Permethrin;
 • sprej Lindan;
 • krém alebo pleťová voda.

Počas liečby je potrebné dodržiavať tieto pravidlá:

 1. Akékoľvek použité lieky by mali byť na koži najmenej 12 hodín. Prípravky sa vždy používajú v noci, keď sú roztoče najaktívnejšie a celá pleť je spracovaná, s výnimkou pokožky hlavy pod vlasmi.
 2. Rukavice pre aplikáciu liekov nepoužívajú: masti a krémy sú vždy použité s holými rukami, pod nechty zostávajú vajcia parazita, ktoré sú tu zaznamenané počas poškriabaniu vyrážku.
 3. Po ukončení liečby môže pretrvávať svrbenie - ide o normálnu reakciu tela na masovú smrť subkutánnych parazitov. Pokračovať v používaní masti zo svrabu dlhšie ako odporúčané obdobie nemôže byť. V tomto prípade je svrbenie možné už ako alergia na liek.
 4. Počas liečby svrabu je nežiaduce často užívať sprchu alebo kúpeľ. Všetky prípravky sa používajú dvakrát: po prvom ošetrení je potrebné opakovane aplikovať liek na svrab do celého tela po 3 dňoch. Počas tohto obdobia sa z vajíčok objavia larvy kliešťa, ktoré musia byť zničené, inak liečba bude nepresvedčivá. Pomocou kompetentného prístupu sa môže svrab liečiť počas 7 dní.

Vzhľadom na obrovský výber bezpečných vonkajších výrobkov sú v ťažkých prípadoch a len v kombinácii s inými liekmi predpísané pilulky na odstránenie svrabu. Takýto zložitý účinok vám umožňuje rýchlo vyliečiť aj zložité prípady svrabu.