Hlavná

Bradavice

Citrónová šťava z akné je účinným prírodným liekom

Citrónová šťava z akné Skúsenosti s množstvom liekov a piluliek, ľudia často dospeli k názoru, že ľudová medicína pomáha najlepšie z akné, najmä ak príčiny akné nie sú pokryté komplikovanými ochoreniami vnútorných orgánov. Jedným z najpopulárnejších prostriedkov je citrónová šťava z akné.

Citrónová šťava, dokonca aj citrón s kožou, sa často používa v ľudovej medicíne na liečbu rôznych ochorení. Ale experti ľudových receptov hovoria, že citrónová šťava a akné pomáhajú veľmi dobre. S jeho používaním existuje veľa receptov, ktoré už boli klasické, rovnako ako modernejšie zmesi a prípravky, ktoré sa pripravujú na báze čerstvého citróna v kozmeteológii.

Výhodou takýchto nástrojov je predovšetkým malá cena, hlavne preto, že citrón je k dispozícii po celý rok. Vďaka štruktúre citrónu a jej hrubšej pokožke sa všetky užitočné vlastnosti zachovali viac ako týždeň po odstránení citrónu zo stromu, a preto je možné používať citróny z akéhokoľvek obchodu.

Kôra citrónovníka má silný baktericídny účinok, pretože vo svojom zložení má veľké množstvo éterických olejov. Okrem toho je citrón plný vitamínov, ktoré pomôžu posilniť zdravie pokožky.

Citrónová šťava z akné

Odborníci zistili, že citrónová šťava pomáha proti akné. Vzhľadom na prítomnosť veľkého množstva užitočných prvkov citronu a draslíka v citróne sa šťava stáva užitočnou pre človeka a poškodzuje jej akné.

Citrón je užitočný na odmasťovanie pokožky, čo znižuje možnosť akné, vyčistiť telo, odfarbiť pokožku zo škvŕn po akné, vyčistiť krv, ktorá ovplyvňuje pokožku.

Ako pomáha citrónová šťava s akné? Aké sú jeho hlavné vlastnosti?

Recepty na akné obsahujúce citrónovú šťavu

Môžete veľmi dlho študovať medicínu ľudovej medicíny, prečítajte si o vlastnostiach citrónu a účinku jeho šťavy na akné na internete, opýtajte sa rady lekárov a tak ďalej. Ale môžete vždy používať hotové, dlhoročné a overené recepty, ktoré skutočne pomáhajú zbaviť sa akné.

Niektoré predpisy pre pupienky založené na citrónovej šťave sú uvedené nižšie a neexistuje jediný názor, ktorý by naznačoval ich škodlivé účinky na telo. Prirodzene, nie všetky recepty pomôžu naraz, v súvislosti s individualitou každého jednotlivého organizmu, ale väčšina z nich sa považuje za účinnú pre takmer všetkých.

 • Miesto hlavnej lokalizácie akné, väčšinou na tvári, by mali byť utreté s plátkom citróna, tak, že citrónovej šťavy dostane na kožu. Odmasťuje pokožku a zabraňuje tvorbe nových zápalov. Spotreba citrónu vo vnútri, konštantná a systematická (s čajom v čistej forme vo forme čerstvo stlačenej šťavy) pomáha vyčistiť krv a odstrániť toxíny a toxíny z nej. Vďaka tomu sa koža stáva čistejšou.
 • Citrónovú šťavu v malom množstve môžete pridať do akejkoľvek kozmetiky, masky alebo krému, ktoré používate neustále alebo v noci.
 • V domácnosti môžete variť jednoduché zloženie, ktoré pomôže odstrániť pupienky lokálne. Je potrebné miešať 2 čajové lyžičky čerstvého mlieka a medu a pridať čajovú lyžičku citrónovej šťavy. Ďalej musí byť finálna kompozícia spracovaná miestami s akné. Hovorí sa, že na zníženie počtu akné je dosť a 4-5 procedúr, ale pamätajte, tieto masky môžu byť použité nie viac ako 3-4 krát týždenne.
 • Veľké pupienky, subkutánne pupienky a hnisavé útvary je možné odstrániť pomocou nasledujúceho predpisu. Je potrebné miešať čerstvé jogurty a citrónovú šťavu v malom množstve a v pomere 5: 1 a používať na miesta so zápalom. Niekedy, dosť 3-5 krát výrazne znížiť veľkosť a množstvo akné.
 • Ak má koža silno zapálené pupienky, ktoré spôsobujú bolesť alebo svrbenie a nielen prinášajú estetické nepohodlie, môžu sa odstrániť pomocou masti pripravenej samostatne. Pre správnu prípravu je potrebné pomerančový džús, citrónovú šťavu a med, 1: 1: 1, zamiešať do homogénnej hmoty a aplikovať na pokožku. Použitie masti z zapáleného akné 3-4 krát týždenne, za dva týždne sa môžete úplne zbaviť zápalu.

Citrónová šťava z akné je liek, ktorý sa často používa v ľudovej medicíne

Citrónová šťava z akné robí pokožku jemnejšou, zjasňuje ju a čistí, pomáha odstraňovať akné alebo znižuje jej množstvo, ale buďte opatrní, pretože obsahuje kyselinu citrónovú, čo môže spôsobiť podráždenie a alergie.

Ak máte dostatok času na vyhľadávanie, môžete nájsť stovky receptov, ktoré pomáhajú s akné. veľa recepty na akné založené na citrónovej šťave, mnohé z nich zahŕňajú iné účinné zložky, ale nezabudnite, že len ten správny (komplexný) prístup vám pomôže zbaviť sa problému.

Citrónová šťava je najhorším nepriateľom pupienkov!

Pre kompletnú akné vyslobodenie, čierne bodky a akné spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné len 1 mesiac.

Výrobcovia krémov a pleťových vody neustále ponúkajú novinky, ktoré zmierňujú tento problém. Sú veľmi účinné, ale akonáhle prestanete používať kozmetiku pravidelne, efekt okamžite zmizne. A potom je čas obrátiť sa na osvedčené prostriedky ľudí. Citrón z akné je jedným z takých dômyselných a zároveň jednoduchých spôsobov, ako sa s týmto problémom vyrovnať.

Prečo citrón?

V skutočnosti je to najuniverzálnejší nástroj, ktorý môže príroda ponúkať. Je ťažké preceňovať jeho hodnotu vitamínov alebo baktericídne vlastnosti. Každý vie veľmi dobre, že s boľavým hrdlom potrebujete jesť citrón, pretože obsahuje extrémne vysoké množstvo kyseliny askorbovej a tiež aktívne dezinfikuje hrdlo a zabíja patogénne mikroorganizmy. Je to len otázka: prečo môže byť hrdlo dezinfikované, ale koža tváre nemôže byť? V skutočnosti nielen možné, ale aj veľmi užitočné!

Ako podať žiadosť?

"Citrónová šťava z akné." Takéto výrazy sme počuli od staršej generácie mnohokrát, ale často im nepripisovali význam. A úplne márne! Samozrejme, že toto nie je všeliek a akné nezmizne v okamihu. Ale ako opatrenie na boj proti tomuto problému - to je veľmi solídna zbraň! Odporúčame vám vyskúšať masky z pupienkov s citrónom.

K liečbe akné, akné, akné, čierne bodky a iných kožných ochorení vyvolal nepríjemnú vek, spôsob ochorenie tráviaceho traktu, dedičné faktory, stresujúcich podmienok a ďalších faktorov, mnoho z našich čitateľov sa úspešne používa Helena Malshevoy. Keď sme túto metódu študovali a dôkladne preskúmali, rozhodli sme sa ju ponúknuť.

Recepty masiek a iné prostriedky

Citrónová šťava

Toto je najčastejšie používaná liečba akné. Je veľmi populárny vďaka svojej jednoduchosti a efektívnosti.

 • Na starostlivo očistenej pokožke používame tampón čerstvej lisovanej citrónovej šťavy. Robíme to veľmi opatrne, snažíme sa nepríjemiť šťavu v našich očiach.
 • A nechajte ju vysušiť.
 • Po pätnástich až tridsiatich minútach opláchnite teplou vodou.

Pocity postupu sú dosť príjemné. Za prítomnosti výrazného akné môže dôjsť k miernemu pálenie alebo brnenie. Šťava rozpustí nadbytok mazu, odstráni mastný lesk a zúži póry.

Citrón, med a mlieko

Jedná sa o jeden z najstarších receptov, ktoré fungujú veľmi efektívne, a to napriek zjavnej jednoduchosti.

 • Kožu čistíme pomocou mydla alebo peny.
 • Citrón, med a mliečna zmes v pomere 1: 2: 3. Dobre premiešajte a počkajte, kým je konzistencia rovnomerná.
 • Na predčistenej koži aplikujte pripravený prípravok. Snažte sa vyhýbať sa vniknutiu do očí alebo oblasti okolo nich.
 • Vypláchnite teplou vodou asi po tridsiatich až štyridsiatich minútach.

Citrónová šťava dezinfikuje póry, med a mlieko zmäkčuje pokožku. Výsledok je viditeľný po štyroch až piatich aplikáciách.

Citrón a bielkoviny

Maska, ideálna pre ľudí s mastnou pokožkou a rozšírenými pórmi.

 • Je potrebné vziať stredne veľký citrón, nakrájame na polovicu a z jednej polovice vytlačíme šťavu.
 • Šľahaný bielkovinový bielok zmiešaný s varenou šťavou.
 • Výsledná zmes by mala byť rozdelená na približne tri časti.
 • Na predtým vyčistenej pokožke by sa zmes mala aplikovať dôsledne a udržiavať interval medzi vrstvami asi päť až sedem minút.
 • Po nanesení konečnej vrstvy sa odporúča počkať ďalších päť až šesť minút a opláchnuť kompozíciu teplým čajom a potom opláchnuť tvár vodou.

Výsledkom je hladká pokožka so sametovým efektom, rovnako ako zúžené póry.

Hygiena a výživa

Môžete dlhodobo aplikovať kozmetické prípravky na tvár a telo a nezískate akýkoľvek výsledok, ak neprehodnocujete stravu a hygienu. V prítomnosti akné by mal konzultovať gastroenterológ, ktorý pomôže napraviť stravu a odstrániť choroby tráviaceho systému. Možno budete musieť zmeniť prostriedky na umývanie. Nedotýkajte sa tváre rukami. Tento zvyk prispieva k rozvoju problému. Akné možno prekonať, bude však musieť vyvinúť značné úsilie. Ale vidíte, výsledok stojí za to!

Ak chcete rýchlo zbaviť čierne bodky, akné a vyrážky spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné behom 2 mesiacov.

Citrón z akné: zbaviť sa akné a akné

Existuje veľa vecí, ktoré môžu vážne poškodiť našu náladu. Avšak len málo z nich sa dá porovnať s výskytom strašného červeného akné alebo akné na tvári. A nezáleží na tom, koľko rokov "šťastný majiteľ" týchto nepríjemných a niekedy bolestivých útvarov na koži. Teenageri vnímajú každý nový pupienok ako globálnu katastrofu, ale dospelí to vnímajú ako vážny problém, ale stále to nie je príjemné. Avšak stále existuje cesta von - akné citrón vám pomôže zbaviť sa tohto nešťastia ľahko a bezbolestne. Zoznámte sa s trpezlivosťou a prečítajte článok na konci - to vám pomôže vybrať si najvhodnejšie pre seba spôsob, ako sa zbaviť pupienkov a akné (akné).

Výrobcovia krémov a pleťových vody neustále ponúkajú nové nástroje, ktoré pomáhajú zbaviť sa tohto problému. Sú dosť účinné, ale akonáhle prestanete používať tieto kozmetické lieky pravidelne, účinok ich užívania okamžite zmizne. To je dôvod, prečo toľko ľudí sa uchýli k použitiu ľudových prostriedkov na akné. Používanie citrónu na odstránenie akné je jedným z najefektívnejších ľudových metód liečby tváre a tela pokožky, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s týmto problémom.

Citrón z jaziev akné a akné

Ako sa zbaviť akné s citrónom? A citrónovú šťavu pomáha zbaviť sa akné? Citrón je v skutočnosti najuniverzálnejší prostriedok, ktorý nám príroda môže ponúknuť. Je ťažké preceňovať hodnotu vitamínov prítomných v tomto citrusovom ovocí, ako aj jeho silné antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti. Každý vie, že s bolesť v krku odporúčajú jesť citrón, pretože obsahuje veľa kyseliny askorbovej. A pretože má antiseptické a protizápalové účinky - pomáha potláčať patogény v krku a v ústach.

Citrusové plody sú bohaté na vitamín C. Preto sú odporúčané pre všetky prechladnutia. Ale v skutočnosti tieto nádherné a chutné plody sú bohaté nielen na vitamíny. Keď poznáme všetky vlastnosti citrusových plodov, môžeme pochopiť, ako sú citróny schopné liečiť akné. Podrobnosti o užitočných vlastnostiach citrónu, jeho použití a zložení nájdete tu - Lemon: vlastnosti, aplikácia, zloženie, kontraindikácie.

Citrusové plody obsahujú veľké množstvo živín. Rovnako ako iné plody, citrón obsahuje veľa vitamínov, takže masky z pupienkov s citrónom dokonale odstraňujú tieto problémy. Kyselina askorbová, vitamín P a phytoncidy vo svojom zložení potláčajú reprodukciu a rast baktérií.

Tiež by ste mali venovať pozornosť tomu, že citrónová kôra je dostatočne silný, aby tieto živiny v citrónu pretrvávajú dlhšie, a ona sa lúpe nepreberné množstvo užitočných vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Bez ohľadu na typ pleti, môžete bez obáv použiť citrónovú šťavu na ošetrenie pleti po akné a jaziev po akné, pretože obsahuje veľké množstvo vitamínu C.

Ako používať citrónovú šťavu

Naša pokožka odráža všetky zmeny v našom tele. Akné, ktoré sa vyskytuje v akejkoľvek časti nášho tela (chrbát, tvár krku, ruky), sa nedávno stalo veľmi bežným problémom. Okrem toho, že to vyzerá nepríjemne, spôsobuje aj hmatateľné nepohodlie. Tento problém môžeme a musíme riešiť najmä preto, že existujú prírodné antiseptiká. Preto by každý mal vedieť o takomto prírodnom lieku na akné ako na citrón.

Na ošetrenie pokožky od akné sa používa citrón, zvyčajne vo forme masky pre tvár alebo inú časť tela. Samozrejme, že to nie je všeliek, a pupienky okamžite nezmiznú. A pred použitím produktu obsahujúceho citrónovú šťavu musíte testovať citlivosť. K tomu použite niekoľko kvapiek citrónovej šťavy na zápästí a počkajte 15 minút. Ak po 15 minútach pokožka nevykazuje sčervenanie a nie je to svrbenie, môžete bezpečne pokračovať v príprave masky. V takom prípade, ak máte nepríjemné pocity alebo začervenanie kože, mali by ste sa vzdať myšlienku využitia masku s citrónovou šťavou akné, pretože tieto prostriedky môžu namiesto z dlho očakávanej úľavy od svojho stavu, aby vám priniesla viac problémov vo forme svrbenie, začervenanie a opuch tváre. Pred použitím niektorej z masiek, recepty z nich sú popísané nižšie, je nutné použiť krém na čistenie tváre a zakaždým po použití masky na citrónovou akné nezabudnite dať na krém na kožu, ako kyselina citrónová vysušuje pokožku.

Masky s citrónovou akné a iné lieky

Predstavujeme Vám výber produktov a tvárových masiek s citrónom z akné, ktoré si môžete ľahko pripraviť a aplikovať doma.

Citrónová šťava

Toto je najčastejšie používaná možnosť na odstránenie akné z kože tváre a ďalších oblastí tela. Je veľmi populárny vďaka svojej jednoduchosti a efektívnosti.

Najprv musíte dôkladne očistiť pokožku. Potom stlačte citrónovú šťavu a naneste ju na tvár špongiou alebo bavlneným tampónom. Buďte opatrní a vyhnite sa tomu, aby ste dostali citrónovú šťavu do očí. Po aplikácii citrónovej šťavy na problémové oblasti pokožky nechajte vyschnúť. Po pol hodine umyte tvár (alebo inú časť tela) teplou vodou.

Čo budete počas procedúry cítiť, je celkom nepríjemné. Ak máte veľa akné, môžete pocítiť slabé brnenie alebo brnenie. Citrónová šťava rozpúšťa prebytok kožného mazu, odstraňuje mastný lesk a zužuje póry. Keď si na tvár dáte citrón, stane sa suchý a pevný, takže po procedúre by ste mali na pokožku použiť hydratačný krém. Vaša pokožka bude tiež citlivá na ultrafialové svetlo. Preto predtým, ako vyjdete von do slnečného svetla, musíte použiť opaľovací krém na miesta mazané citrónovou šťavou.

Pravidelné používanie citrónovej šťavy na problematickú pleť vám môže pomôcť liečiť jazvy po akné a tmavé škvrny (pretože citrónová šťava je tiež bieli pokožku a odstraňuje vrásky, ktoré môžete nájsť tu - Face Lemon: Lemon maska ​​pre kožné problémy). Utieranie tváre pomocou citrónovej šťavy môže výrazne znížiť množstvo akné na tvári a tele.

Citrónová šťava z akné

Citrón, med a mlieko

Jedná sa o jeden z najstarších receptov na prípravu masiek s citrónovou akné - veľmi efektívny a pomerne jednoduchý.

 • Najprv musíte očistiť pokožku akýmkoľvek spôsobom, aby ste umyli vašu tvár podľa vlastného výberu.
 • Zmiešajte citrónovú šťavu, med a mlieko v pomere 1: 2: 3. Dôkladne premiešajte, aby sa dosiahla jednotná hmotnosť.
 • Po odstránení pokožky aplikujte pripravenú zmes na tvár. Pokúste sa aplikovať tak, aby sa maska ​​dostala do očí a pokožky okolo nich.
 • Po asi 30 minútach umyte tvár teplou vodou.

Citrónová šťava čistí póry, med a mlieko zmäkčujú pokožku. Výsledky aplikácie tejto masky sa zobrazia po štyroch alebo piatich použitiach.

Citrónová šťava a med

Jeden z najjednoduchších liekov pre pupienky s citrónom je zmes citrónovej šťavy a medu. Vezmite lyžicu citrónovej šťavy a premiešajte dve polievkové lyžice medu. Aplikujte túto zmes na postihnutú pokožku a počkajte 5 minút. Potom umyte tvár studenou vodou, čo zase pomôže zúžiť póry. Med a citrón sú veľmi silné prírodné prostriedky na liečbu akné a akné. Výsledok ich vplyvu na pokožku vidíte hneď po procedúre - vaše póry sa výrazne zúžia. Med s citrónom vám pomôže odstrániť akné v niekoľkých zasadnutiach tohto postupu.

Maska s citrónom a vaječnou bielou

Ak sú póry rozšírené a pokožka je mastná - táto maska ​​je pre vás ideálna.

 • Vezmite stredne citrónový citrón, nakrájajte na polovicu a vytlačte šťavu z jednej polovice.
 • Zmiešajte jednu vaječný biel a zamiešajte ju s citrónovou šťavou, ktorú ste práve uvareli.
 • Zmes sa aplikuje na pokožku v troch fázach.
 • Musíte aplikovať časti masky, ktorých prvá vrstva by mala byť aplikovaná na predtým očistenú pokožku tváre. Druhá a tretia vrstva by mala byť aplikovaná po 5-7 minútach po aplikácii predchádzajúcej vrstvy.
 • Po nanesení poslednej vrstvy počkajte päť alebo šesť minút a opláchnite masku teplým čajom a potom umyte tvár vodou.

V dôsledku toho dostanete hladkú pokožku so sametovým efektom, rovnako ako zúžené póry.

Maska s citrónovou šťavou a vaječnou bielou od akné

Citrónová šťava, kyslá smotana a med

Ak máte suchú pokožku, ideálna voľba pre vás bude používať masku s citrónom z akné s prídavkom kyslej smotany a medu. Ak chcete vytvoriť masku, budete potrebovať med, kyslou smotanou a citrónovou šťavou. Zmiešajte citrónovú šťavu s medom a kyslou smotanou a potom použite tento prostriedok na tvári. Nevyplachujte masku 25 minút. Okrem týchto zložiek môžete tiež pridať lyžicu ovsenej vločky. Táto maska ​​vám nielen pomôže zbaviť sa akné, ale aj vašu pokožku vyžaruje.

Citrónová šťava, kvasnice a mlieko

Maska s citrónovou šťavou, kvasnicou a mliekom je vhodná pre všetky typy pleti.

 • Pridajte lyžicu citrónovej šťavy a kvasnice do teplého mlieka.
 • Nechajte to variť 5 alebo 6 minút.
 • Naneste masku na tvár masážnymi pohybmi.
 • Nevyplachujte masku 15 minút.

Citrónová šťava a uhorka

Citrónová šťava s uhorkami môže byť účinne použitá aj na odstránenie akné. Musíte rozdrviť uhorku do stavu kašľa, potom zmiešať s jednou lyžicou citrónovej šťavy. Naneste túto masku denne na 20 minút. Za dva týždne uvidíte výsledok - neprítomnosť pupienkov na koži a zlepšenie jej vzhľadu. Pomocou tejto masky s citrónom proti akné môžete tiež odstrániť jazvy po akné.

Citrónová šťava sa často ponecháva na koži v noci ako súčasť dennej procedúry starostlivosti o pokožku tváre. Ale ak nechcete nechať dlho dlhú dobu ponechať citrónovú šťavu na pokožke, môžete ju okamžite po umývaní použiť na tvár.

Maska s citrónovou šťavou a mletou uhorkou z akné

Zdravie a diéta

Niektorí ľudia sa márne pokúšajú odstrániť akné rôznymi spôsobmi. Je to spôsobené tým, že ich denná strava je plná všetkých druhov škodlivých potravín, čo môže byť dôsledkom nedodržania pravidiel každodennej osobnej hygieny. Ak máte akné a akné, musíte sa poradiť s gastroenterológom, ktorý vám pomôže prispôsobiť vašu výživu a vylúčiť choroby gastrointestinálneho traktu. Okrem toho sa môžete pokúsiť nahradiť prostriedok na očistenie tváre ostatných (najlepšie prirodzené). Nedotýkajte sa tváre so špinavými rukami - taký zlý zvyk len pomôže zhoršiť váš problém.

pamätať: môžete sa zbaviť akné, aj keď to môže stáť značné úsilie z vašej strany. Ale výsledok stojí za to!

Zdravé návyky

Rôzne stresy, podvýživa a životné prostredie prispievajú k akumulácii veľkého množstva toxínov v našom tele. Toxíny sú známe ako jed, ktorý poškodzuje naše telo. Tento jed sa často prejavuje vo výskyte akné na povrchu kože. Preto by sa proces obnovy mal vykonávať nielen použitím externých prostriedkov. Ak akné vo vašom prípade nezmizne alebo sa často objaví, mali by ste sa zámerne zamerať na čistenie tela.

Použitie citrónovej šťavy na akné

Pitie citrónovej šťavy môže pomôcť odstrániť akné iba ak budete piť vodu každý deň s citrónom na prázdny žalúdok. Ak chcete urobiť tento nápoj, stlačte trochu šťavy do pohára teplej vody. Môžete tiež pridať malé kúsky ovocia priamo do vody. Ak chcete, aby váš nápoj sladší, musíte dať tam čajovú lyžičku medu miesto cukru.

Ak si umyte tvár každé ráno vodou a citrónom, pomôže to udržať tvár čerstvé po celý deň.

Kto sa neodporúča používať citrón z akné

Napriek tomu, že citrónovú šťavu je veľmi užitočné pri liečbe akné, niektorí ľudia by nemali používať citrón na tento účel. Rovnako ako akýkoľvek iný prostriedok na liečbu akné, citrónová šťava nemôže priniesť pozitívne výsledky. Ak po dlhšom čase pomocou masiek s citrónom nedostanete požadovaný výsledok, musíte sa poradiť s dermatológa, ktorý môže odporučiť silnejšie a účinnejšie lieky na akné.

Okrem toho, ak máte tmavú pokožku, nemali by ste používať citrónovú šťavu na liečbu akné. Látka s názvom melanín spôsobuje, že pokožka je tmavšia a bunky nazývané melanocyty produkujú tento melanín. Citrónová šťava ovplyvňuje tieto bunky takým spôsobom, že začnú produkovať viac melanínu. To môže viesť k miestam tmavšej kože v oblastiach koncentrácie akné. Pod vplyvom slnka môže byť toto tmavnutie ešte živšie. Ľudia s tmavou kožou sa neodporúča používať limonádu z akné bez súhlasu profesionálneho dermatológa.

Blog Baksheev Galina

Šeptajte všetky tajomstvá žien

 • Kuznetsovpt23
 • AndrewHow
 • psychologistCef
 • hosting
 • Konstantin Grossman
 • advokatCef
 • JasonFat
 • Toshi
 • nicolas
 • Kirill
 • igor
 • fialovo 53g.g.vladimir
 • Hatice
 • Tosy
 • Tatar
 • Nikos
 • maria
 • Ksenka
 • Irene
 • Irakli
 • Ilyushka
 • Ilgin
 • Ernat
 • Wehner
 • vasek
 • Bakdaulet
 • Anna Maria
 • Anastasia
 • Albishka
 • alexander
 • teploCef
 • skvburCef
 • remontokna.com.ua
 • liecrookHeds
 • kontactddea
 • jlica.ru
 • fashionapp.ru
 • WillieGoorb
 • Web Hosting
 • Virtuálne servery
 • TramadolCef
 • SetkanaoknoGeame
 • SetkanaoknoGeame
 • SeptikCef
 • Robertnek
 • Robertitale
 • PatrickNoigo
 • MatthewTup
 • LesterLiaks
 • JesusCen
 • GeorgeVak
 • GeorgeVak
 • Fortunama
 • DennisRep
 • Chrisraf
 • CesarAvaro
 • AndrewHow

Používame citrón v boji proti akné: niekoľko výborných receptov

Autor: Baksheeva Galina 05.02.2016

Pozdravte vás! Ak ste vo veku 13 rokov, možno ste už čelili takému problému dospievania - akné? No, ak vás ten útok neuspeje, potom tu. Pomôžme nám, ako môžeme) No, vtipy sú vtipy a dobré rady tiež pomáhajú. Ako pomáha citrón proti akné a stopám z nich? Teraz to zistíte.

Prečo citrón

Lemončik je zázračný liek na prechladnutie, z malátnosti, z avitaminózy a samozrejme z akné. Má veľa vitamínu C, organických kyselín, flavonoidov, karoténu a mnoho ďalších užitočných vecí, môžete si na dlhý čas zoznamovať.

Bleaches - šťava z tohto ovocia rozjasní vlasy a rozjasní pokožku. Ak chcete znížiť pigmentáciu a odstrániť červené škvrny od akné, môžete použiť zriedenú citrónovú šťavu. Pomáha okamžite, po prvej aplikácii si všimnete zrejmé, výrazné zlepšenie.

Čistí - aj kvôli zvýšenej kyslosti môže byť citrónová šťava prírodným exfoliantom. To znamená odstrániť mŕtve bunky. Ak budete neustále používať citrónovú šťavu, pokožka bude mäkká, čistá a hladká.

Ako používať citrónovú šťavu

Akné vo všeobecnosti vznikajú z prebytočného tuku vylučovaného mazovými žľazami. Ak ju chcete odstrániť z pokožky, stačí ju otrieť citrónovou šťavou alebo rovným plátkom. Tak sa tuk rozpúšťa a koža sa čistí.

Ak je problém akné vo vašom tele je troska telo, potom citrón musí byť aplikovaný aj vnútri. Posilňuje imunitný systém, zvyšuje odolnosť tela, čistí krv, takže vaša pokožka bude čistá.

Vriedky (vredy) možno odstrániť týmto jednoduchým spôsobom: vziať lyžicu jogurtu, kvapku v jej piatich kvapkami citrónovej šťavy a utrite zloženie tejto problematickej oblasti kože, dvakrát alebo trikrát denne. Za deň alebo dva zmiznú.

Stačí dať plátky citróna na mieste, na ktoré sa vzťahuje s akné, bude to robiť svoju prácu - vyschne, dezinfikovať a bielenie pleti. No, ležiace pred televíziou, odpočíva po náročnom dni, myslím, že to nebude ťažké vykonať tento postup, a piť viac čaju s citrónom, aby očistil a tón tela.

Masky z akné s citrónom

Masky sa vykonávajú doma raz týždenne po dobu jedného a pol až dvoch mesiacov. Prírodná kozmetika je veľmi užitočná a veľmi potrebná pre našu "unavenú" pleť. Citrón je zázračná rastlina a môže byť kombinovaná s takmer ľubovoľnou zložkou, všetko bude rovnako užitočné.

Maska na mastnú pleť

Maska citróna a bielkovín

Táto maska ​​pomáha zúžiť póry, očistiť ich od znečistenia, má liečebný účinok na zápal, bielenie pokožky a odstránenie odumretých kožných z povrchu buniek. Masku je možné použiť aj pre ľudí s citlivou pokožkou, pretože nedráždi ani nevysuší pokožku.

Pre túto masku potrebujeme:

 • šťava z jedného citróna
 • jedno vaječné biele

Žĺtok odstrániť ako nadbytočný (hoci schovať ho do šálky, kryt a chladom v budúcom článku, budem zdieľať skvelý recept na masku z vaječného žĺtku, počkaj, to ho neľutujem), a proteín, beat s mixéra alebo metla až napenené, vytlačiť šťavu z citróna a pridajte do veveričky.

Výsledná zmes sa aplikuje na čistú tvár po dobu 15-20 minút, po ktorej sa umyje teplou vodou. Ale! Ak zrazu ste popálený alebo nepríjemne spálený, okamžite ho vypláchnite tečúcou vodou, s najväčšou pravdepodobnosťou netolerujete niektorú zo zložiek.

Lemonová maska ​​s medom

Táto maska ​​omladí vašu pokožku, zjemní jej tón, zníži akné a dá sametovú. Preto to robíme iste! Pre varenie potrebujeme:

 • polovica citróna
 • 5 lyžíc prírodného medu

Lemončik nakrájame na polovicu, z jednej polovice, tvrdo stlačíme, stláčame obsah spolu s mäsom. Potom pridajte správne množstvo medu a dobre premiešajte. Táto maska ​​sa musí aplikovať (a aj na zbernú zónu) na 10 minút. Potom umyte studenou vodou bez mydla. A ty si krásna!

Maska citrónovej šťavy a ovsenej vločky

Ak sa chcete zbaviť vyrážok na tvári, vo forme akné, akné, akné, potom by ste túto masku určite mali používať raz týždenne.
Budeme potrebovať:

 • 2-3 lyžice vločiek
 • 2-3 lyžice mlieka
 • 1 lyžička citrónovej šťavy

Herkules by mal byť predtým v 5-10 minútach namočiť v teplom mlieku a potom pridať citrónovú šťavu, všetko dôkladne premiešať. Táto užitočná kaša, trenie, dajte na tvár, nechajte 15 minút a opláchnite teplou vodou.

Lemon-kvasnicová maska

Táto maska ​​sa používa, ak je na tvári príliš veľa akné, s veľkým zápalovým procesom. Čistí pokožku dobre tuku, dezinfikuje všetky problémové oblasti, normalizuje prácu mazových žliaz.

Aby sme to dosiahli, potrebujeme:

 • jednu lyžicu šťavy
 • jedna polievková lyžica kvasníc, najlepšie pivo
 • tri polievkové lyžice teplého mlieka


style = "zobrazenie: blok; text-align: center;"
data-ad-layout = "v článku"
data-ad-format = "kvapalina"
data-ad-client = "ca-pub-6193089304081025"
data-ad-slot = "9765515865">

Teraz viete, ako sa zaobchádzať s akné v domácnosti pomocou citróna. Hlavnou vecou bude frekvencia, pretože problém s pokožkou si vyžaduje stálu starostlivosť, výživu a liečbu. Pri komplexnom ošetrení citrón prináša dobré výsledky v boji proti akné. Pozrite sa sami.

Nezabudnite zdieľať všetky tipy s priateľmi v sociálnych sieťach. A podpísať nižšie, aké metódy liečby akné používate? Ďakujem vám! Zbohom!

Pomáha citrónovej pomoci zbaviť sa akné?

Predchádzajúci článok: Pimples na vajciach

Ovocie je užitočné nielen pri požití, ale aj pri externom používaní.

Táto funkcia už dlho zaznamenali kozmetičky a začali prinášať ovocné zložky v zložení masiek, pleťových vody a tonikov.

Užitočné látky obsiahnuté v nich môžu nielen zlepšiť vonkajší stav pokožky, ale aj pomôcť pri riešení špecifických problémov s kožou.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Jednou z najobľúbenejších bylinných kozmetických výrobkov je citrón.

Je široko používaný ako v predpisoch kozmetikov, tak v ľudovej medicíne. Pomáha citrón s akné?

Ako to funguje

S chladom si najprv pamätáme žltý citrus. Ale citrón sa môže stať aj hlavným asistentom krásy.

Preto má veľmi dôležité účinky na pokožku.

 • Antiseptikum. Citrón je veľmi kyslý, v takomto prostredí baktérie nemôžu existovať a zahynúť. Takto šťava tohto citrusu dezinfikuje pokožku.
 • Očista. Lemon je prirodzený peeling pre pokožku. Kyseliny vo svojom zložení odlupujú mŕtve bunky epidermis a prispievajú k rýchlej obnove. Pri pravidelnej aplikácii sa môžete dokonca zbaviť stopy akné vo forme jaziev a jamiek.

Foto: aplikácia citrónu na olúpanie podporuje objasnenie škvŕn vyrážky a znižuje obsah tuku v koži

 • Bielenie. Táto vlastnosť citrónovej šťavy sa používa v ľudovej medicíne nielen na odľahčenie pokožky, ale aj na vlasy. Citrón pomáha zbaviť sa škvŕn po akné a odľahčuje akékoľvek oblasti so zvýšenou pigmentáciou (napríklad pihami).
 • Imunostimulans. Nielen vitamín C, ale aj iné zložky citrónovej šťavy pomáhajú zvyšovať lokálnu imunitu. Pomocou tejto citrusovej šťavy sa toxíny rýchlo odstránia z kože, čo prispieva k jej hojeniu a má priaznivý vplyv na vzhľad.

Vďaka týmto vlastnostiam je možné použiť citrón nielen na prevenciu niektorých kožných problémov, ale aj na ich liečbu.

Ako aplikovať citrón proti akné

Priamo z akné pomáha bojovať proti citrónovej šťave. Používa sa ako v čistom tak v zriedenej forme.

Pritom postupujte nasledovne:

 • citrusová šťava sa aplikuje na čistú pokožku, preto sa najskôr musí umyť bežným čistiacim prostriedkom;
 • posilniť čistiaci účinok, ohriať uterák a držať ju na chvíľu na tvári, aby sa póry otvorili;
 • Citrónovú šťavu alebo médium s obsahom by malo byť pripravené vopred, musí mať izbovú teplotu.

Po príprave pokožky je možné aplikovať šťavu.

Foto: plátok citróna môže byť stieraný tvár

Odporúča sa dokonca utrieť tvár alebo problémové oblasti lobule citrusov.

Buďte opatrní! Vyhnite sa pokožke okolo očí a slizníc.

Tiež neriedenej džús môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo alergickú reakciu, takže pre-zistiť citlivosť kože, čo spôsobuje niekoľko kvapiek na ohybe ohybe, alebo vo vnútri vášho zápästia.

Ak chcete dosiahnuť mäkšie pôsobenie, len zriediť šťavu, varená voda je vhodná pre to.

 • Vopred môžete pripraviť špeciálne mlieko na utretie vašej tváre. 1-2 lyžičky citrónovej šťavy miešajte v pohári vriacej vody. Takéto zariadenie sa môže používať dvakrát denne, musí byť uložené v chladničke. Po aplikácii opustí lesk tuku povrch pokožky a póry sa zužujú.
 • Môžete pripraviť a ďalšie prostriedky na utieranie tváre. Je pripravený z vriacej vody so sóda a citrónovou šťavou (1 lyžička na pohár). Takéto mlieko by sa však malo vypiť za pol hodiny. Vysychne pupienky, zmierni zápaly, dezinfikujú pokožku a dajú jej nový vzhľad.

Citrusový esenciálny olej má všetky svoje vlastnosti, len v koncentrovanej forme, takže jednoducho pridajte trochu (3-5 kvapiek) do krému, pleťového mlieka alebo tonika.

Citrín proti akné sa používa vo forme masiek a tiež požíva.

svedectvo

Na aké kožné problémy bude efektívne používať citrón?

Foto: citrónovú šťavu možno použiť na zníženie tvorby mazu

Tento citrusový nápoj:

 • akné, akné a akné;
 • malé rany po akné, aby sa zabránilo hrozbe infekcie;
 • expandované póry;
 • zvýšený obsah tuku v koži;
 • pigmentové škvrny (vek a ľavé pupienky);
 • koža s prvými známkami starnutia.

Recepty s citrónom sa môžu použiť profylakticky, rovnako ako raz, aby pokožka bola nudná, chytrá a čerstvá.

Video: "Miracle from acne"

Maskovacie recepty

Jeden z najpopulárnejších spôsobov, ako aplikovať citrón na prekonanie kozmetických problémov s kožou, je maska ​​založená na nej.

 • Mali by byť správne vybrané pre svoj typ pokožky, berúc do úvahy zostávajúce zložky.
 • Pred aplikáciou akejkoľvek masky je potrebné pokožku očistiť a mierne vyparovať.
 • Zatiaľ čo maska ​​na tvári, snažte sa zapojiť do každodennej činnosti, je lepšie, aby si pol-ležiace pozíciu a uvoľniť čo najviac.
 • Postup sa má vykonať 1 až 2 krát týždenne počas 6 až 8 týždňov.

Ako vyliečiť biele pupienky v krku? Zistite si tu.

Pre suchú pokožku

Vlastníci suchá a citlivá pokožka vhodná pre také tvárové masky.

 • S citrónom a ovsenými vločkami. Vezmite 3 polievkové lyžice. l. teplé mlieko a vločky z ovsenej vločky, dobre premiešajte a pridajte šťavu do polovice citróna. Naneste na tvár po dobu 15 minút, opláchnite teplou vodou.
 • Mix citrónovej šťavy s kyslou smotanou v rovnakých pomeroch, naneste a nechajte na tvári 20 minút.

Pre mastnú

Tí, ktorí majú mastnú pokožku tváre, môžete tieto recepty poradiť.

Foto: maska ​​s medom a citrónom vysušuje vyrážky

 • Maska s citrónom a medom. Na 5 polievok lyžice. l. med pridať polovicu citrusovej šťavy (najlepšie, ak je to s buničinou). Zmiešajte a naneste na tvár. Držte 10 minút a potom opláchnite studenou vodou.
 • Mlieko, citrón a med. Vezmite 2 polievkové lyžice. l. mlieko a med, zmiešajte a pridajte 1 polievkovú lyžičku. l. šťava z citrusov. Takáto maska ​​pomôže vyschnúť existujúce akné a zabrániť vývoju nových.
 • Vezmite proteín 1 vajíčko a šľahajte ju šťavou z polovice citróna. Zmes sa rozdelí na 3 časti. Aplikujte na tvár striedavo s intervalom 5 minút (je potrebné, aby bola predchádzajúca vrstva vysušená). Masku opláchnite bavlneným kotúčom navlhčeným v pohári čerstvého zeleného čaju.

Pre všetky typy

Nasledujúce recepty môžu byť prínosom pre všetkých, bez ohľadu na typ pleti.

Foto: kvasnicová a citrónová šťava sa môže použiť na prípravu protizápalovej tvárovej masky

 • Citrón a kvasnice. Takáto maska ​​vyčistí póry, zmierni zápal a zabráni ďalšiemu množeniu baktérií na koži. Za 3 polievkové lyžice. l. teplé mlieko sa pridáva toľko pivovarských kvasníc (ak nie sú, môžete použiť suchú pekáreň), a potom 1 polievková lyžica. l. citrónová šťava. Výsledná homogénna hmota sa aplikuje na tvár po dobu 15 minút, potom sa umyje teplou vodou.
 • Predchádzajúci recept môže byť mierne upravený. Namiesto mlieka použite nízkotučné jogurt, a výsledná hmota príchuti 1 st. l. škrob. Aplikujte na pokožku silnou vrstvou.
 • Citrón a biela hlina. V malej nádobe nalejte 5 lyžičky. Biela hlina, citrónová šťava a silné čajové pivovary majú rovnaké množstvo. Všetko zmiešajte, aby ste vytvorili silnú kašičku. Naneste na tvár po dobu 15 minút, potom opláchnite teplou vodou. Ak sa cítite pevne, použite hydratačný prostriedok.
 • Vaječný žĺtok, citrónová šťava a olivový olej. Všetky zložky sa majú užívať v približne rovnakom množstve. Zmiešajte a aplikujte na pokožku po dobu 20 minút. Je to omladzujúca maska, po ktorej bude pokožka hladká, pružná a bude zdravá.

Pitná šťava vnútri

Použitie vonkajších metód liečby akné s citrónom, nezabudnite na to, aké výhody má užívanie vo vnútri.

To nielen posilní obranyschopnosť tela, normalizuje trávenie, ale aj pomôže vyčistiť telo toxínov. Vnútorné zdravie nutne ovplyvní stav pokožky. Dokáže dokonca očistiť od vyrážok, získať zdravší vzhľad a príjemnú farbu.

Foto: citrónovú šťavu je možné vziať dovnútra

Ako používať citrónovú šťavu vo vnútri?

 • Na prázdny žalúdok piť pohár vody pri izbovej teplote, predtým pridať 1 lyžičku na to. šťava z tohto citrusu. Na zvýšenie terapeutických vlastností tohto receptu a na zníženie podráždenia slizníc tráviacich orgánov, oslaďte vodu čajovou lyžičkou medu.
 • Čaj s citrónom má tiež liečebné vlastnosti. Jednoducho nedávajte hrudku do vriacej vody, takže zlikvidujete veľa užitočných látok.
 • Tsedra je tiež užitočná, pretože obsahuje esenciálne oleje. Neutralizuje toxické látky, čistí krv, pomáha pri liečbe zápalových procesov. Môže sa jesť s plátkom citróna. Ale nepreháňajte to, vezmite to vo veľkom množstve.

Otázky a odpovede

Pomáha to zafarbenie po akné?

Citrónová šťava má bieliace vlastnosti, takže môže pomôcť v boji proti akýmkoľvek pigmentovým škvrnám, vrátane tých, ktoré zostali po akné.

Ale vopred sa uistite, že s nimi máte čo robiť. Koniec koncov, tmavé alebo načervenalé škvrny môžu byť príznakmi podráždenia alebo zápalu. V tomto prípade citrón nepomôže.

Ako sa zbaviť škvŕn spôsobených akné, pomocou citrónovej šťavy?

Foto: škvrny z akné sa môžu mazať vatovým tampónom namočeným v citrónovej šťave

Stačí ich namazať pomocou vatového tampónu. Tento postup je možné vykonať denne v noci. Ak to urobíte v priebehu dňa, potom sa pokúste udržať šťavu na škvrne najmenej 30 minút.

Nemažte celú plochu, aby ste odstránili jednotlivé pigmentované škvrny, to nebudete potrebovať.

A ak máte pocit pálenia, je lepšie umyť šťavu a pri ďalšom zriedení vodou.

Existujú nejaké kontraindikácie pre použitie šťavy

Citrónová šťava môže spôsobiť vážne podráždenie pokožky. Preto sa musí používať veľmi opatrne.

Je prísne kontraindikované v nasledujúcich prípadoch:

 • ak spôsobuje alergickú reakciu tela;
 • ak existujú zápalové ochorenia alebo ulceratívne lézie tráviaceho systému (na orálne podanie).

Citrónová šťava by sa nemala aplikovať zvonka na ľudí, ktorí majú prirodzenú plešatú pleť, môžu to byť škvrny z nej, ktoré nevyzerajú vôbec estetické.

Vo všetkých týchto prípadoch je lepšie obrátiť sa na iné spôsoby liečenia akné.

recenzia

Pomáha citrón boj proti akné?

Foto: tip o použití citrónovej silice

Najlepšou odpoveďou na túto otázku sú ľudia, ktorí na svojom základe použili rôzne riešenia na vyriešenie tohto problému s kožou.

Vzhľadom na svoje jedinečné vlastnosti, citrón môže skutočne stať účinnou liečbou akné.

Foto: tip o ošetrení citrónového oleja

Ale nespoliehajte sa iba na jeho použitie.

Koľko stojí za to odstrániť stopy akné laserom? Zistite si tu.

Čo robiť, ak sú na tehotách dieťaťa pupienky? Čítajte ďalej.

Najčastejšie pomáha iba súbor opatrení. Ale citrónovú šťavu možno považovať za vynikajúci prídavok k akejkoľvek terapii a ako cenovo dostupný a lacný profylaktický.

Video: "Chemický peeling s ovocnými kyselinami"

Liek z akné sa začal používať u dcéry, keď sa v prechodnom veku jej tvár stala pokrytou pupienkami. Z čerstvo stlačenej šťavy mala silné podráždenie, tak zriedené vodou 1: 3. Spočiatku sa umyla bežným mydlom, usušila jej pokožku a potom si otrila tvár s vaty disk s citrónovým roztokom. Úplne z akné tento liek nezbavil, ale stal sa oveľa lepší. Napriek tomu z hormonálnych zmien telo Lemon nemôže pomôcť, ale k zníženiu obsahu tuku, aby pleť hladšia je schopný.

Citrón pre mňa - prvý liek, keď sú pupienky. Okamžite v noci ich trením čerstvým rezom, umývam ráno. Stáva sa, že ráno niektoré pupienky a stopy nezostávajú. Keď potrebujete vyzerat naliehavo čerstvé a krásne, aj citrón pomáha. Šťava som trieť svoju tvár, potom umyť - a stal sa krásou.

Po dospievajúcich pupienkach som mal veľmi škaredú tvár, s škvrnami a jazvami. Hovorilo sa, že pomôžu len špeciálne kozmetické procedúry. Ale pre nich neboli žiadne peniaze a nie som si istý, čo v tom čase urobili v našom meste. Moja stará mama mi odporučila masku s citrónom. Existuje niekoľko, ale najčastejšie som použil recept s vaječnou bielou a citrónovou šťavou. Robila dvakrát týždenne dva mesiace za sebou. Koža je oveľa príjemnejšia na to, aby vyzerala. Škvrny sa zmenšili a zjazvenie sa stalo menej nápadné. Teraz som, samozrejme, ozdobila pokožku kozmetičky, ale pre toto obdobie pre mňa a výsledok citróna bol zázrak.

Osvedčeným liekom je citrón po škvrnách po akné. + 4 efektívne spôsoby použitia

Citrón je uznávaným zdrojom vitamínov, súčasťou zdravej výživy a nápravou niektorých problémov s kožou. Účinné látky, objavené v žltom ovocí s kyslou chuťou, zainteresované lekárnikov a kozmetológov.

Používa citrón a škvrny po akné. Jeho výťažky sú súčasťou kozmetických výrobkov, tabliet "Strepsils", "Adjicept S" a iných liekov na perorálne podávanie. Špecifické tipy na vonkajšie ošetrenie začervenania a jaziev po akné sú založené na rôznych užitočných zložkách citrusových plodov (Citrus v preklade znamená "citrón").

Lemon je skladom vitamínov a minerálov pre celé telo, a to nielen zo škvŕn po pupienkach

Zdravá výživa je ťažké si predstaviť bez citrónu; šťava a kôra citrusov obsahujú nielen organické kyseliny, vitamíny C, A, K a skupiny B, ale aj esenciálny olej, vlákno, ktoré pozitívne ovplyvňuje mnoho funkcií tela. Popularita interného používania citróna ako antioxidantu a nápravu akné rastie. Jedinečné ovocie pomáha upraviť tráviaci systém, reguluje kyslosť žalúdočnej šťavy bez zvýšenia. Keď dôjde k blahu vnútri tela, kožné nedostatky sa stávajú omnoho menej.

To je dôležité!
Citrónová šťava pred použitím riediť alebo použiť slamu, aby kyselina nekorodovala zubnú sklovinu.

Milióny ľudí na svete denne pijú čaj s citrónom alebo studenou limonádou. Približne rovnaká populácia využíva slávny citrus na zlepšenie svojho vzhľadu. Vedieť, ako citrón pomáha zbaviť sa škvŕn po akné, môžete zľahčiť hyperpigmentáciu, obnoviť a zjemniť pokožku. Vonkajšie použitie citrusových plodov je založené na jeho vynikajúcich dezinfekčných a bieliacich vlastnostiach. Okrem toho ovocné kyseliny v ovocí sú prirodzený peeling, ktorý odstraňuje odumreté kožné bunky.

Citrón: Zníženie akné škvrny so šťavou

Je veľmi dôležité zistiť, ako funguje pred použitím akýchkoľvek prostriedkov. Použitie citrónu z červených škvŕn po akne začalo dávno a mechanizmus post-zápalovej hyperpigmentácie bol objavený pomerne nedávno. Sčervenanie kože spôsobuje nielen reziduálne účinky po hojení akné. Takéto príznaky sprevádzajú podráždenie citlivej alebo veľmi suchej kože, neurodermatitídy. V týchto prípadoch agresívne kyseliny citrónovej poškodia, takže musíte presne vedieť, aký je pôvod škvŕn spôsobený pupienkami.

Osviežujúci účinok zmesi studenej vody a citrónovej šťavy pomáha pokožke obnoviť, takže začervenanie rýchlo stráca. Citrus sa tiež používa na liečbu jaziev po akne. Mŕtve bunky sa pravdepodobne rozpadnú, nahradia ju mladá epidermis. Neustále "spěchat" tento proces sa neodporúča, najmä pre ľudí s citlivou pokožkou.

Rada:
ak sa vyskytujú výrazné sčervenanie alebo jazvy po akné, poraďte sa so špecialistom o spôsoboch osvetlenia a vyhladenia pokožky.

Čerstvá citrónová šťava zo škvŕn po akné je jedným z najlepších prírodných produktov na boj proti účinkom akné. Často sa používa v zmesi s inými látkami prírodného pôvodu, napríklad s medom, hlinkou, vaječnými bielkovinami. Jedná sa o silné dezinfekčné a nutričné ​​zložky pre pokožku. Hlavnou zložkou citrusovej šťavy je kyselina citrónová - eliminuje baktérie, s ktorými je spojená tvorba akné. Nízke pH je škodlivé pre mikroorganizmy, až do určitej hodnoty je pre pokožku neškodné.

Ako používať citrón z škvŕn po akné - tipy a recepty

Citrusová šťava spôsobená jej bieliacim účinkom spôsobuje, že červené a hnedé škvrny sú menej nápadné, zmierňuje nadmernú kožnú mastnotu a napína póry. Je to prirodzený prostriedok, takže účinok sa stáva zreteľnejší pri bežnej aplikácii. Väčšina receptov zabezpečuje používanie šťavy, ktorá sa z ovocia bezprostredne pred použitím oprášila. Môžete rezať tenké plátky citrusov a trieť ich sčervenanie na miesto akné.

4 účinné spôsoby použitia citróna proti škvrnám po akné

Maska citrusovej šťavy a veverka bielej.

Lotiony šťavy na pupienky a škvrny z nich.

Peeling so zmesou kôry a morskej soli.

Umývanie vodou a citrónovou šťavou.

Použitie citróna nie je nesporným spôsobom liečby akné a škvŕn. Kyseliny môžu veľmi pokaziť pokožku, preto kvôli testovaniu citlivosti musíte na malú časť pokožky aplikovať šťavu alebo kôru pred tým, než začnete robiť šupku, masku alebo pleťovú vodu s citrónovou šťavou.

Zvážte príklady postupov používania citróna na akné miesta:

Citrónová šťava - 2 lyžičky.

Porazte bielkovinu a pridajte kvapku citrónovej šťavy. Aplikujte masku na škvrny po akné a uchovávajte asi 12-15 minút. Takýto postup stačí týždenne po dobu jedného mesiaca.

Lotion s citrónovou šťavou.

Citrusová šťava - ½ lyžičky.

Zrieďte citrónovú šťavu vodou v pomere 1: 2 alebo 1: 3. Tlmiť ho bavlneným tampónom a ošetriť škvrny od akné na tvári (späť, v oblasti dekoltu). Po 20-30 minútach sa umyte alebo sprchujte.

Tieto jednoduché recepty nezlyhajú, ak sa používajú na odstránenie zjazvenia, akné škvrny. Maska by mala byť aplikovaná len na problémovú oblasť tváre alebo inej časti tela. Koniec koncov, účinok odfarbovania kože je nežiaduci jav v zdravých oblastiach.

Citrón pre tvár z akné. Recepty na masky a iné nápravné prostriedky

Akékoľvek porušenie alebo nesprávne fungovanie tela sa odráža vo vzhľade a predovšetkým na koži vo forme vyrážok.

Akné, akné - títo nepozvaní hostia sa môžu objaviť na najviac nevhodnom mieste, čo im nepohodlne privlastňuje. Existuje však účinný a cenovo dostupný prostriedok na liečbu akné - obyčajný citrón.

Toto plody sú bohaté na prírodné kyseliny a vitamíny a majú dezinfekčné vlastnosti, ktoré sú veľmi cenné v boji proti akné.

Takže poďme hovoriť o citróne z akné - jednoduché a účinné riešenie proti zápalom kože a stopy, ktoré zostávajú po nich.

Používanie citrónu na kožu

Mnoho ľudí vie, že tieto plody obsahujú veľa vitamínu P, kyseliny askorbovej a phytoncides alebo biologicky aktívne látky, ktoré úspešne potláčajú vývoj a rast baktérií.

Silná kôra pomáha udržiavať užitočné látky dlhodobo nezmenené - to zahŕňa éterické oleje, ktoré majú silný baktericídny účinok.

Aké sú silné toto ovocie pri riešení nedokonalostí pokožky?

 • Vitamíny C, P majú antibakteriálne účinky a aktívne bojujú za čistú pleť.
 • Vyčímajúca vlastnosť citrónovej šťavy určuje jej prítomnosť v mnohých kozmetických prípravkoch na zľahčenie pokožky a odstraňovanie jaziev a pigmentových škvŕn.
 • Citrín, kyselina askorbová, majú priaznivý účinok na telo, čo prispieva k jeho čisteniu a zlepšeniu blaha.
 • Pri pravidelnom používaní citrónovej šťavy ako tonikum a čistiaci prostriedok na utretie kože môžu byť odstránené nielen tmavé škvrny, pupienky, a stopy po nich, ale tiež, ako sa zbaviť problému nadmerného mastnú pleť.
 • Zahrnutím citróna do stravy sa krv očistí, čo pomáha zlepšiť pleť, obnoviť zdravie pokožky a zabrániť výskytu kožných vyrážok.

Odporúča sa tiež zoznámiť sa s ľudovými receptami zo surových a varených zemiakov na liečbu akné.

Recepty na masky a iné lieky proti akné

Citrónová šťava

Aby ste to mohli použiť, je potrebné:

 • Naneste na čerstvú pokožku čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy.
 • Nechajte 15-20 minút.
 • Umyte tečúcou vodou.

Po ukončení procedúry nie sú príliš príjemné pocity - to je prípustné, najmä v prípade výrazného akné a zápalu, kedy môže dôjsť aj k miernemu mravu alebo pádu. Je to prirodzená reakcia kože a nemalo by sa to báť.

Citrónová šťava rozpúšťa nadbytočný kožný mast, odstraňuje mastný lesk, suší a zužuje póry.

S mliekom a medom

 • Po prvé, mali by ste čistiť tvár - najlepšie to urobiť s penou alebo kefou na každodenné použitie.
 • Pripravte masku zmiešaním jednej časti citróna, dvoch častí medu a troch častí mlieka.
 • Aplikujte pripravenú kompozíciu na pokožku, vyhýbajte sa oblastiam okolo očí.
 • Po 25 až 35 minútach sa umyte studenou vodou.

Citrónová šťava dôkladne dezinfikuje póry a mlieko a med zvlhčujú a zmäkčujú pokožku.

Výsledok bude viditeľný po 4-5 postupoch.

S vaječnou bielou

 • Vezmite stredný citrón, nakrájajte na polovicu a vytlačte polovicu šťavy.
 • Beat1 proteín a pridajte citrónovú šťavu.
 • Zmes sa rozdelí na 3 časti, ktoré sa postupne nanášajú vrstvou po vrstve na predtým pripravenú (očistenú) pokožku tváre. Intervaly medzi vrstvami - 5-7 minút.
 • Po nanesení tretej vrstvy po 10 minútach odstráňte masku bavlneným kotúčom navlhčeným v čaji a potom umyte studenou vodou.

Koža po maske je hladká a zamatová, póry sú značne úzke.

Maska citróna a ovsené vločky

Pripravuje sa takto:

 • Nalejte tri polievkové lyžice ovsených vločiek ako "Hercules" s tromi polievkovými lyžicami ohriateho mlieka a pridajte čerstvú šťavu z polovice citróna, premiešajte všetko.
 • Roztiahnite na kožu tváre kruhové masážne pohyby, rovnomerne sa rozširujte a vyhýbajte sa oblastiam okolo očí.
 • Po 15 minútach sa umyte teplou tečúcou vodou.

Ideálna pre veľmi citlivú, suchú pokožku.

Citrón a pivovarské kvasnice

Dezinfikuje, odstraňuje pustulárny zápal, odstraňuje póry z výťažkov kože a normalizuje fungovanie mazových žliaz.

Môžete ju pripraviť podľa receptúry:

 • Zmiešajte 1 polievkovú lyžičku. l. kvasnice (pivo), 3 lyžice. l. ohriate mlieko a 1 polievková lyžica. l. citrónová šťava - získať konzistenciu, pripomínajúce kyslou smotanou.
 • Aplikujte na tvár s výnimkou pokožky okolo očí.
 • Po 15 minútach. opláchnite vodou.

Optimálny recept pre všetky typy pleti.

Jazvy a hrozné červené škvrny na tvári budú tiež pomôcť špeciálne masky tu uvedené.

Venujte pozornosť zvláštnosti liečby akné na tvári doma. Najznámejšie kozmetické značky berú do úvahy rôzne ľudové tajomstvá ako základ pre vyrobené formulácie.

Aplikácia citrónu na bielenie kože

Lemon perfektne pomáha tak od pupienkov a od jaziev po nich (post-akné), ako aj pihy.

 • Bieliaca maska ​​s 1 bielkovinou a 2 lyžičky. citrónová šťava sa aplikuje iba 15 minút. Výsledok prekročí očakávania!
 • Proti škvrnám a jaziev po akné pomôže maska ​​citrónovej šťavy zmiešaná s jemne nastrúhanou uhorkou. Pomocou tejto masky každý deň a jej nanášaním na pripravenú pokožku po dobu 20 minút môžete po dvoch týždňoch aplikácie dosiahnuť znateľné výsledky - farba je vyrovnaná a pokožka bude sametová.
 • Citrónová šťava, zriedená vo vode v rovnakých pomeroch, sa môže zmiešať s kozmetickým ílom. Výsledná maska ​​sa má aplikovať 15 minút pred zaschnutím ílu a po umývaní je vhodné použiť výživný krém, aby sa zabránilo nadmernému vysychaniu pokožky.

video

Takže citrón je len nádherný liek na akné, akné, mastnú pokožku, jazvy, pigmentové škvrny a dokonca aj pihy. Je široko používaný v kozmetike a ľudovej medicíne na liečbu a prevenciu vyrážok, akné a po akné, čo pomáha rýchlo a efektívne.

Preto pred začatím postupov "citróna" je potrebné skontrolovať citlivosť pokožky na citrusy, počnúc minimálnou koncentráciou v použitých maskách.