Hlavná

Opar

Liečba rôznych foriem lišajníkov u detí

Pod všeobecným pojmom "lišajník" v dermatológii sa určuje niekoľko typov kožných ochorení hubovo-vírusovej povahy.

Zvýšené riziko chorobnosti ovplyvňujú malé deti, mladší školáci a dospievajúci, ktorí slabo dodržiavajú hygienu, kontakt s uličnými zvieratami a majú slabú imunitu. Ak rodičia nemôžu chrániť dieťa pred provokujúcimi faktormi, mali by presne vedieť, ako liečiť lišajníky a prijať všetky opatrenia na rýchle zlepšenie zdravia dieťaťa.

Pri vývoji lišajníkov sú vinní nielen zvieratá a zlá imunita. Choroba sa môže vyvinúť z iných dôvodov:

 • Stres.
 • Podchladenie.
 • Patológia endokrinného systému.
 • Veľké potenie.
 • Mechanické poškodenie kože.
 • Psychologické alebo fyzické preťaženie.

Ako rozpoznať a liečiť lišejníky u dieťaťa

Každý typ odňatia u malých detí má svoje vlastné príznaky.

Napríklad ružová lišajnica sa prejavuje okrúhlymi alebo oválnymi šupinatými náplasťami, ktoré sú lokalizované na bruchu, chrbte, končatinách.

Na tvári sú zriedkavé. Začiatok procesu, vyznačujúci sa tvorbou plakov materských -.. Jasne ružové oválne priemer miesto až 5 cm po 7 dňoch od tohto bodu na tele začína byť pokryté z mnohých malých vyrážky až 1 cm Kid sťažuje svrbenie slabé.

Charakteristickým rysom ružového lišajníka je takzvaný medailón - peelingová škvrna s červeným okrajom okolo periférie.

Po 4 až 5 týždňoch klesá akútna fáza ochorenia a telo dostane celoživotnú imunitu. Pink lichen je ľahko ošetrený aj bez lekárskej intervencie. Hlavnou vecou je vyhnúť sa podráždeniu postihnutých oblastí. V skorých štádiách ochorenia Gibert odporúčanú odopretie kúpanie dieťaťa v kúpeľni, používanie čistiacich prostriedkov pre kúpanie, dlhé prechádzky na slnku a na sebe vlnené a syntetické oblečenie.

Z liekov na dieťa podajte antihistaminikové tablety av prípade sekundárnej infekcie - antibiotiká. Externá úprava lišajových škvŕn sa vykonáva pomocou odvaru divého ruže a oleja z rakytníka.

pásový opar

V medicíne je krúžok diagnostikovaný ako mikrozporía. Toto bežné ochorenie postihuje nechty, hladkú pokožku a pokožku hlavy u detí.

Inkubačná doba mikrozórií je 3-6 týždňov. Infekcia ide z osoby na človeka az chorého zvieraťa (ulica alebo dom) na osobu. Príčinná látka preniká do tela prostredníctvom podráždených oblastí a škrabancov.

Nosičmi príčinných činiteľov trichofytózy sú poľnohospodárske zvieratá. Patológia sa vyznačuje akútnym poškodením tela a pokožky hlavy. Obe formy majú podobné príznaky:

 • Slabosť.
 • Poruchy spánku.
 • Chudák chuť do jedla.
 • Bolesti hlavy.
 • Zvýšenie teploty.
 • Trápenie.
 • Prítomnosť kruhových (oválnych) škvŕn s jasnými obrysmi. Prvky sú v strede silne vykostené, zarasované váhy a kôrky. Tento proces spôsobuje intenzívne svrbenie a pálenie.

Oslabené deti, mikrosporia a trichofytóza môžu byť komplikované folikulitídou a lymfadenitídou. Nedostatok včasnej liečby je nebezpečný chronizáciou deprivácie porážkou hlbokých vrstiev kože.

Ako liečiť lišajníky u detí, postupujúc podľa typu mikroskopie a trichofytózy? Medicaid malým pacientom je zabezpečený menovaním Griseofulvinu v nízkych dávkach a mastiach obsahujúcich hydrokortizón.

Vlasy sa odporúčajú umývať šampónom Nizoral, mazať telo masťou s obsahom síry a jódom (3%) denne. Doma je dieťa udržiavaná izolovane, pretože kožný kríž sa vyznačuje rýchlym rozširovaním. Pri rozsiahlych ohniskách lézií sa drobky ošetria lôžkami.

Peregrine lichen

Pityriazis zbavený (viacfarebný) človek sa po kontakte s infikovanou pôdou, rastlinami, zvieratami a inými ľuďmi s príznakmi ochorenia ochorel. Patológia sa rozvíja v priebehu 2-6 týždňov, čo ovplyvňuje hrudník, ramená, oblasť medzi lopatkami na chrbte a skalpom. Existuje viacfarebný lichen zafarbený tmavohnedým alebo svetlo ružovým odtieňom. Ich tvary a veľkosti sú odlišné.

Ovplyvnené ohniská sú silne šupinaté, navzájom sa spájajú a premenia na hruškovitú kôru, ktorá sa postupne znižuje. Svrbenie príznakov ochorenia nie je uvedené. Pod vplyvom slnečného svetla nie sú postihnuté oblasti pigmentované - zostávajú sfarbené.

Rizikom pre rozvoj pityriázy je dermatitída u detí. Forma predisponujúcej choroby je seboroická alebo atopická.

Pri liečbe pityriazisu lišajníka u dieťaťa sa keratolytiká dokázali dobre:

Z antifungálnych látok pomáhajú Nizoral, Clotrimazol, Exodermil. Na posilnenie imunity sa dieťaťu zobrazujú vitamínovo-minerálne komplexy, pre všeobecné hygienické zariadenia - solárne kúpele, kremeňové ožarovanie, magnetoterapia.

pásový opar

Lysovité šindle sa vyvinú u detí po kiahní. Táto forma je považovaná za najťažšiu zo všetkých lišiek a môže sa opakovať roky, čo spôsobuje vážne komplikácie. Pred objavením vyrážky sa dieťa sťažuje na slabosť, nevoľnosť, zimnicu, brnenie v tých častiach tela, kde prebiehajú nervové vetvy. Tiež teplota stúpa. Vyrážky s priehľadným obsahom sú usporiadané lineárne.

Šindle sú nebezpečné pre neuralgiu, konjunktivitídu, neuritídu zrakového nervu, pripojenie bakteriálnej infekcie tvorbou pustúl. U detí s imunodeficienciou môže byť ochorenie komplikované meningitídou alebo encefalitídou.

Pri potvrdení diagnózy šindelov u dieťaťa ako pri liečbe, lekár to podrobne vysvetlí.

Pacientovi sú predpísané antivírusové lieky na požitie alebo intravenóznu infúziu. Na odstránenie bolestivých pocitov je dieťa zhotovené s blokádami Novokainu, analgetikami a protizápalovými nesteroidnými liekmi. Ak dieťa dostane kvalifikovanú lekársku starostlivosť v prvých 48 hodinách od prvých príznakov herpes zoster, významne to skracuje obdobie akútnej fázy ochorenia.

Červené ploché lišajníky

Červené lišajky sú zriedkavé. Ak sa ochorenie stále rozvíja, má dieťa ploché papuly na hrudi, na bokoch brucha, na chrbte, v zátvorkách a v axilárnych záhyboch. V tomto prípade trpí nielen koža, ale aj sliznice, ako aj nechty. Môže byť ovplyvnená orálna sliznica.

Svetlé papuly sú usporiadané v skupinách a majú rozdielne veľkosti.

Choroba sa vyskytuje v troch etapách - progresívna, stacionárna a regresívna. Dieťa nespí dobre, je rozmarné, hrebe svalové oblasti tela. Neustálym problémom sú neurotické poruchy.

U novorodencov trvá červený lichen lišaj od 1 do 6 mesiacov a vykazuje opuch a hyperemiu postihnutých oblastí. Malina alebo jasne červené vyrážky sa spájajú do ohniskov.

Liečba červených plochých lišajníkov u dieťaťa začína elimináciou príznakov sprievodných patológií. Neurozy sa liečia sedatívami (tinktúry materských, valerijských). Sekundárna infekcia je potláčaná antibakteriálnymi liekmi. V pokročilých prípadoch sa používajú glukokortikosteroidy. Kurzy vitamínovej terapie poskytujú užitočnú výživovú podporu (používajte vitamíny A, E, B, C).

Intenzívne svrbenie sa odstraňuje antihistamínovými tabletami a kortikosteroidnými masťami Lorinden alebo Dermozolone.

Na rozpustenie papuly používajte sírové, ihtyolové a dechtové masti. Fyzioterapeutické postupy pacienta sú podrobené procesu zmierňovania akútnych symptómov lichenov. Dieťaťu je predpísaná fonoforéza s hydrokortizonom a UHF. Dosiahnutý výsledok je stanovený liečebným strediskom sanatória.

Všeobecné odporúčania na liečbu vypadávania vlasov u detí

Aby sa zabezpečilo, že liečba deprivácie doma je pre dieťa najefektívnejšia, rodičia by mali dodržiavať niekoľko dôležitých odporúčaní:

 • Zakázať dieťaťu, aby črelo svrbivými škvrnami a papuly.
 • Často menia oblečenie a podstielku chorého dieťaťa.
 • Veci, ktoré je potrebné umyť pacientom oddelene od odevov ostatných členov domácnosti a žehliť ich.
 • Chrániť dieťa počas liečby pred komunikáciou so zdravými priateľmi.
 • Dezinfikujte hračky a iné predmety, ktoré dieťa často užíva.
 • Denné trávenie v detskom izbe mokré upratovanie s použitím dezinfekčných prostriedkov.

Lishay u detí

Pojem "lišajník u detí" zahŕňa skupinu infekčných dermatóz vírusovej alebo hubovej povahy. Každý typ lišajníka má svoje vlastné špecifické prejavy.

Liečba detskej deprivácie by mala byť komplexná a mala by obsahovať fyzioterapeutické účinky, liečbu postihnutej kože rôznymi prípravkami lokálneho a systémového účinku, karanténne opatrenia.

Príznaky zbavenia detí

Klinické prejavy odňatia detí závisia od ich typu. Priebeh kožného ochorenia sa vyznačuje vzhľadom na okrúhle červené škvrny, ktoré postihujú kožu a nechty. Vzhľad škvŕn je sprevádzaný svrbením. Infekcia sa vyskytuje spravidla pri kontakte s deťmi domácimi psami a mačkami.

Keď sa šindle v medzikomorovom priestore objavia malé bubliny alebo svetlé škvrny. Dieťa zažíva silnú bolesť a neustále svrbenie v léziách.

Názov viacfarebného lichenu hovorí samo za seba. S touto patológiou sa na telo dieťaťa objavujú ružové, hnedé a žlté škvrny. Sú lokalizované v oblasti hrudníka, chrbta, ramien. Svrbenie spravidla chýba. Medzi ľuďmi sa choroba neprenáša.

Malé purpurovo ružová vyrážka rôznych tvarov, čo má vplyv na záhyby končatín, hrudníka, pásu, brucha a spôsobiť vážne svrbenie, ukazuje vývoj dieťaťa planus.

S pityriázou sa na začiatku objavujú malé žlté-ružové škvrny. Potom sa začnú zlúčiť a tvoria jeden veľký bod. Lokalizované litery pityriazis na koži hrudníka, ramien, krku, chrbta.

Liečba zbavuje deti

Liečba detskej deprivácie závisí od jej typu a závažnosti prejavov. Predpísať liečbu by mal len dermatológ. Ak je dieťa choré s nákazlivou formou lišajníka, je izolované od ostatných a zastaví akýkoľvek kontakt s ostatnými deťmi, kým sa úplne nevráti.

Liečba hubových foriem lišejníkov začína odstraňovaním chĺpkov v postihnutej oblasti. Potom lekár predpíše imunomodulačnú liečbu, vitamíny. Koža je ošetrená antifungálnymi masťami, ktoré vo vnútri obsahujú antifungálne látky so systémovým účinkom.

Na ošetrovanie lišajníkov, ktoré sú lokalizované v pokožke hlavy, sa používajú šampóny na fungicídnej báze (Ketoconazol, Nizoral, Sebozol).

Lishay je považovaný za vyliečený, ak analýza prítomnosti húb trikrát poskytne negatívny výsledok.

Medzi prostriedky, ktoré zbavujú deti, patria NSAID, analgetiká, antivírusové lieky všeobecného a lokálneho účinku. Všetky tieto nástroje sú určené na použitie v prípade, že lišaj je vírusového pôvodu. Okrem toho, aby sa zabránilo hnačeniu, postihnutá koža je namazaná zeleňou alebo inými dezinfekčnými prostriedkami.

So šindľami u detí sa ukázali dobre fyzioterapia (magnetické pole, diatermia, elektroforéza, ultrazvuk, UFO a sollyx). V prípade silnej bolesti, reflexnej terapie, novokainových blokád.

Je mimoriadne dôležité, aby dieťa rešpektovalo pravidlá osobnej hygieny. Oblečenie a spodná bielizeň dieťaťa by sa mali pravidelne meniť, prádlo by sa malo žehliť aj železom. Hrebene a iné predmety osobnej starostlivosti musia byť neustále dezinfikované.

Kožného ochorenia u detí

V závislosti od patogénu je kožný kríž rozdelený na dve formy - trichophytosis a microsporia.

Trichofytóza je naopak rozdelená na zooantropónne (postihuje zvieratá a človeka) a antropofytickú (postihuje iba ľudí). Preto sa dieťa stane infikovaným týmto spôsobom tým, že ho zbaví kontaktu s chorými zvieratami alebo chorými. Ochorenie zvyčajne postihuje pokožku hlavy alebo hladkú pokožku v oblasti predlaktia, krku, tváre.

Lichén na hlave dieťaťa sa objaví s jasne červenými vyrážkami, ktoré sú pokryté kôrou a váhy. Často je výskyt vyrážok sprevádzaný malátnosťou, všeobecnou slabosťou, porušením chuti do jedla a spánku, teplotou, bolesťami hlavy.

Mikrosporia sa vyskytuje najčastejšie u detí. Infekcia sa zvyčajne vyskytuje, keď deti kontaktujú túlavých psov alebo mačiek, ktoré nosia mikroskopiu.

Doba inkubácie, ktorá zbavuje deti, môže trvať tri týždne až jeden a pol mesiaca. Potom sa na pokožke krku, tváre, ramien, hrudníka začínajú objavovať červené škvrny so zaobleným tvarom. Nad nimi sú pokryté kôrou a sústavne sa svrbiace.

Kožného ochorenia u detí možno identifikovať ako doma, ale konečná diagnóza a vymenovanie lekára by mala byť dermatológ.

Ružové lišajníky u detí

Klinické prejavy tohto druhu lišajníkov začínajú vzhľadom na telo dieťaťa veľkého jasného ružového škvrna, materského plaku. Asi týždeň nasleduje niekoľko menších oválnych vyrážok. Sú zvyčajne lokalizované v kožných záhyboch a pripomínajú medailón v tvare.

Lichen na tvári dieťaťa s touto formou ochorenia je zriedkavé.

Niekedy môže byť výskyt vyrážok sprevádzaný svrbením. Obdobie výskytu vyrážky trvá až jeden a pol mesiaca, potom začnú zmiznúť samy. V prípade česania postihnutých oblastí pokožky môže dôjsť k ich infekcii.

Tinea u detí

Ide o najnebezpečnejšiu formu deprivácie pre deti. Príčiny jej výskytu môžu byť prehriatie, hypotermia, infekčné choroby, ultrafialové ožarovanie.

Klinicky sa šindle u detí prejavujú prejavom vezikúl, ktoré sa nachádzajú pozdĺž nervových kmeňov a konárov. Obdobie vyrážok sprevádza horúčka, zvýšenie lymfatických uzlín, všeobecné nevoľnosť, bolesti hlavy.

Priebeh ochorenia je často závažný. Liečba sa vykonáva len pod vedením dermatológa. Kurz liečby zahŕňa vymenovanie antivírusových liekov, antibiotiká (v prípade komplikácií zbavujúcich bakteriálnu infekciu), fyzioterapia (UFO, sollyx, magnetické pole, ultrazvuk). Pri silnej bolesti je indikované použitie reflexnej terapie, blokády novokainu a elektroforézy s novokainom.

Masť na vypadávanie vlasov u detí

Pri zbavení terapie deti používajú tieto masti:

 1. Lamisil. Používa sa na liečbu pityriázy.
 1. Sírna masť. Má antifungálny a antipruritický účinok. Aplikujte to raz denne, aspoň týždeň. Treba mať na pamäti, že pri použití tejto masti sú možné vedľajšie účinky.
 1. Sinaflana. Táto masť je ošetrená červeným plochým lichenom. Kontraindikované u detí mladších ako dva roky.
 1. Oksolinovaya masť. Je indikovaný na použitie v šupinate, šindle a močovej vode. Masť sa aplikuje trikrát denne a aplikuje sa na miesto vyrážok. Minimálny priebeh liečby je dva týždne, maximálne dva mesiace.
 1. Ekzoderil. Používa sa pri liečbe pityriázy. Aplikuje sa na postihnutú kožu raz denne.

Liečba zbavujúca masti by mala pokračovať aj po zmiznutí vyrážok. Obvykle je toto obdobie jeden až dva týždne.

Moderné antifungálne masti sa zvyčajne používajú dvakrát denne a vykazujú vysokú účinnosť v boji proti rôznym druhom lišajníkov. Ale bohužiaľ, takmer akákoľvek masť má vedľajšie účinky, ktoré sa zvyčajne prejavujú sčervenaním kože a pocitom pálenia.

Malo by sa pamätať na to, že nie je možné liečiť pokožku dieťaťa samotnými masťami! Rozhodnutie o vymenovaní konkrétnej masti prijme dermatológ.

Ako rozpoznať a ako liečiť lišejníky u detí?

Lishay u detí je bežný problém, s ktorým rodičia a deti často chodia navštíviť pediatra alebo dermatológa.

Mnohí rodičia v spôsobe života nejako čelia nedostatku. Napriek tomu nie každý vie, že to nie je jedna, ale celá skupina ochorení.

Táto skupina spája kožné choroby rôznej povahy - hubové a vírusové. Stupeň a forma prejavov sa tiež líšia. Ale pre všetkých lišajníkov sú charakteristické vyrážky na koži, zápal a svrbenie.

To znamená, že veľa lišajníkov. A to zhoršuje diagnózu. Často, aby sa zistilo, či dieťa úplne zbavuje a zbavuje ho, môže len špecialista. A až po konkrétnom vyšetrení.

Lishay je jednou z desiatich najčastejších kožných ochorení u detí. Preto musia rodičia aspoň všeobecne poznať prejavy, stupeň infekčnosti a trvanie liečby tejto choroby.

Druhy lišajníkov a ich prejavy

pásový opar

Veľmi častou možnosťou. Najčastejšie sa tento typ lišejníkov nachádza na detských a stredných školách.

Prečo je kožný ochorenie? Keďže na postihnutom mieste na koži sa vlasy (alebo chĺpky na exponovanej koži) rozkladajú vo výške 1-3 mm. Toto miesto vyzerá tak, ako je to rezané.

Kauzálnym činidlom choroby sú huby, ktorých nosičmi môžu byť choré zvieratá. A najčastejšie to sú mačiatka.

Taktiež lišajnica sa prenáša zo strany chorého kontaktným spôsobom. Infekcia je možná, ak používate jednu pokrývku hlavy, hrebeň, elastické vlasy, uterák, posteľnú bielizeň.

Inkubačná doba je obdobie od okamihu kontaktu a prvých prejavov. V lišejníne trvá 2 až 6 týždňov.

Ak je zdrojom infekcie choré zviera, inkubačná doba môže byť skrátená na jeden týždeň.

Existujú dve odrody húb, ktoré spôsobujú krvácanie, Microsporum a Trichophytont. Ak koža postihuje huby mikroorganizmu Microsporum, potom lišejník sa nazýva microsporia. Pri identifikácii húb rodu Trichophytont sa choroba nazýva trichophytosis.

Niekedy je veľmi ťažké ich odlíšiť od vonkajších znakov. Preto s presnosťou na pôvodcu choroby možno povedať až po špeciálnej (mikroskopickej, kultúrnej alebo luminiscenčnej) štúdii.

Priamo pre pacienta nezáleží na tom, aké ochorenie spôsobilo patogén. To je však dôležité pre správnu organizáciu liečby, pretože rôzne patogény potrebujú rôzne spôsoby liečby.

Aké faktory zvyšujú náchylnosť človeka k tzv. Ringwormu?

 • Oslabená imunita, časté prechladnutie.
 • Zápalové procesy na pokožke.
 • Konštantná stresová situácia.
 • Poranenie kože: škrabance, rany.
 • Nedodržanie hygienických pravidiel.
 • Trvalé trauma kože, kontakt s vodou a zmäkčenie pokožky.

Klinické prejavy. Kožný ochorenie často postihuje pokožku hlavy (okcipitálnu a časovú oblasť). Liehovina môže tiež ovplyvniť tvár, krk, tŕň a axilárne oblasti. Menej časté na ramenách, rukách a nohách.

Po prvé, dochádza k opuchu kože. Potom sa objaví ružová alebo červená škvrna okrúhleho tvaru s jasnými hranicami. Opuch miesta sa postupne zvyšuje. Potom sa na okrajoch objavujú bubliny a krusty.

Vzhľadom k tomu, že okraj škvrny je väčší než jeho stred - vzniká druh valčeka. V strede miesta sa koža začína odlupovať. Váhy sú belavé alebo sivé.

Vlasy v dôsledku zápalu vypadávajú alebo sa odtrhávajú v koreňoch a vyčnievajú 1-3 mm, podobne ako rez.

Veľkosť škvŕn môže byť rôzna - od 1 do 10 cm.

Kožné tkaniva môžu ovplyvniť aj nechty. Nechty sa zlomia, rozpadajú, sú matné a šedé, majú veľmi nevzhľadný vzhľad.

Na začiatku sa choroba nemôže prejaviť žiadnym spôsobom. Svrbenie sa nezobrazuje okamžite. Taktiež svrbenie v ohniskách na hlave sa obáva menej ako pri léziách na otvorených miestach kože.

Dám niektoré črty súčasnej mikrosporie a trichofytózy.

Kožné ochorenia by sa mali odlišovať od kožných ochorení, ako je psoriáza, ekzém, dermatitída, ružové lišajníky.

Diagnostika je založená na metódach kultivácie (plodiny v bakteriologickej laboratóriu), mikroskopických a luminiscenčných (kontrolách pomocou drevenej lampy).

Farba (lišajník) lichen

Príčinou pityriázy je kvasnicovitá huba.

Doterajší lekári o spôsoboch infekcie týmto druhom deprivácie nemajú spoločný názor. Predpokladá sa, že táto kvasinkovitá huba môže existovať na koži každej osoby, ale vo všetkých prípadoch nemôže vykazovať svoju infekčnú aktivitu.

Tento typ lišajníka sa zriedkavo vyvíja u detí mladších ako 7 rokov. Najčastejšie trpia ženy alebo dospievajúce dievčatá.

Vývoj farebnej deprivácie vyvoláva množstvo faktorov:

 • dlhodobé vystavenie slnku,
 • potenie,
 • mastný typ pleti,
 • hormonálne poruchy, najmä počas puberty,
 • nosiť syntetické oblečenie,
 • nedodržiavanie hygienických pravidiel.

Peregrine lichen sa často nazýva viacfarebný alebo farebný lišajník, pretože jeho škvrny môžu mať rôzne farby od žltej, ružovej, zelenej až čiernej.

Najčastejšie sú vyrážky lokalizované na chrbte, bruchu, hrudníku, ramenách a ramenách.

V priebehu času sa môžu zlúčiť malé škvrny, ktoré tvoria veľké ohniská s nerovnými hranami. V oblasti lézie je mierna lamelárna exfoliácia (odtiaľ názov "pityriasis lichen"). Svrbenie je zriedkavé.

Priebeh farebných lichenov je zvyčajne predĺžený, môže trvať niekoľko mesiacov a niekedy niekoľko rokov.

Tento druh zbavovania väčšiny dermatológov sa nepovažuje za nákazlivé, ale spoľahlivé údaje, ktoré by vyvrátili alebo podporili túto teóriu, ktorú moderná medicína zatiaľ nedokáže poskytnúť.

Pink lichen (lichen Zhibera)

Pink lichen je úplne neliečená kožná choroba, ktorá je údajne infekčne alergická. Predpokladá sa, že pôvodcom týchto lišajníkov je vírus.

Prokurujúce faktory ružového lišca môžu byť oslabená imunita, prenesená v predvečer infekčnej choroby, stresu, hypotermie.

Obľúbené miesta ružových lišajníkov, brucha, ramien, hrudníka, lakťa a kolenných záhybov.

Je zaujímavé, že tento typ deprivácie nemá vplyv na pokožku hlavy a tváre.

Pink lichen má takú vlastnosť, že sa najprv objaví "rodičovské" miesto okrúhleho tvaru a po približne týždni vyrážok sa stáva veľmi veľa. Tieto škvrny sa postupne zväčšujú, môžu sa zlúčiť.

Tieto škvrny môžu mať ružový alebo hnedastý nádych. Postupne sa centrum škvrny znižuje a začne sa odlupovať, pokryté hornými váhy.

Osoba, ktorá trpí ružovým pozbavením dieťaťa, je narušená ťažkým svrbením, ktoré sa zhoršuje po horúcej vode alebo pri potrate dieťaťa.

Niekedy môže byť výskyt ružovej deprivácie na samom začiatku ochorenia sprevádzaný malátnosťou, miernym zvýšením teploty, nazálnym zápchom, bolesť v krku. Všetky tieto príznaky pripomínajú prejavy ARVI, ale aj náhle zmiznú, ako sa objavili.

Pri ružovej deprivácii môže dôjsť k samovzdelaniu počas niekoľkých mesiacov.

Ploché červené lišajníky

Tento typ deprivácie u detí je zriedkavý. Ale to robí.

Až do konca povahy tohto ochorenia sa tiež neskúma. Existuje niekoľko teórií o pôvode tohto typu lišajovo-vírusových, neurogénnych, toxicko-neurogénnych. Ale bod v tejto štúdii je ešte príliš skoro na to, aby bolo možné stanoviť, veľa je stále nejasné alebo nie je dokázané.

Najčastejšie sa lišaj planus vyvíja u ľudí s metabolickou patológiou, s diabetom, alergickými ochoreniami, chorobami tráviaceho systému.

Doteraz sa už dokázalo, že stres hraje dôležitú úlohu pri vývoji plochých lišajníkov.

Red lichen ovplyvňuje pokožku, sliznice a nechty. Častejšie vyrážka s červenými lišajníkmi sa nachádza na lakťoch, vnútorných stehnách, bočných plochách kmeňa, spodnej časti chrbta v oblasti slabín.

Vyrážky majú vzhľad plochých, jasne červených uzlov alebo plátov, ktoré prevyšujú hladinu kože. Pre nich je typické usporiadanie skupín a voskovitý lesk ich povrchu.

Veľkosť vyrážok môže byť odlišná - od malých miest po veľké miesta.

Farba vyrážky sa tiež môže meniť v priebehu ochorenia. Na sliznici sú vyrážky ružové alebo dokonca sivé farby a na koži - jasne červené alebo s fialovým odtieňom.

Svrbenie s červenou depriváciou veľmi znepokojuje pacienta. A česanie spravidla zhoršuje priebeh ochorenia - vyrážka sa stáva väčším.

Červený lichen sa nepovažuje za nákazlivú chorobu.

pásový opar

Príčinou herpes zoster je herpetická infekcia - herpes typu III alebo varicella zoster.

U detí môže tento vírus spôsobiť viac ovčích kiahní. Preto sa šindle obyčajne vyskytujú u starších detí (po 10 rokoch), ktorí mali ovčie kiahne.

Herpes vírus po ovčie kiahne neopustí telo, ale je spiace v nervových kmeňoch, zadných koreňoch miechy.

Keď je imunita oslabená u chorého dieťaťa, stáva sa aktívnejšou. Nemôže opäť vyvolávať ovčie kiahne, preto vykazuje iný typ aktivity - vo forme zbavenia.

Vyvoláva aktiváciu môže byť hypotermia, nadmerná námaha, časté ochorenie a infekčné choroby, stresové situácie, zmena klímy.

Inými slovami, vzhľad šindľov je alarmový signál, čo naznačuje oslabenie imunity.

Výpady sú lokalizované na koži v mieste projekcie veľkých nervových kmeňov. Obľúbeným miestom tejto infekcie je hrudník (pozdĺž rebier). Preto sa lichen nazýva "šindle". Menej často, ale aj porážka tváre, oka.

Na začiatku ochorenia môže mať dieťa slabosť, nevoľnosť, horúčku, zvýšenie krčných alebo axilárnych lymfatických uzlín. Potom sa objaví začervenanie, pálenie a svrbenie na mieste budúcich výbuchov.

Po dni alebo dvoch malých zoskupených vezikúl, ktoré môžu pokrývať veľké plochy kože. Vyrážky sa môžu objaviť zvlnené. To všetko sprevádza výrazná pulzujúca bolesť a pocit pálenia.

Postupne sa bubliny vysušia a premenia na kôrky, ktoré potom zmiznú a ponechajú si pigmentáciu po sebe.

Choroba trvá niekoľko týždňov.

Pre deti je miernejšia forma zimného zosteru bežnejšia, keď vyrážky sú bezpodmienečné a vezikuly sa nestanú zapálené. Ale s ťažkými formami ochorenia, vyrážky u detí môžu byť komplikované bakteriálnou infekciou, ktorá dáva žltú, hnedú, zelenkastú farbu kôrke.

Často je vyrážka pokrytá krvou. Toto je hemoragická forma herpes zoster.

Šindľov je veľmi nákazlivá choroba. Vysielané vzduchom a kontaktom. Choré dieťa by malo byť v karanténe až do zotavenia - až do štádia pádu kôrov.

Tinea môže byť často zamieňaná s ovčím kiahňam. Preto je dôležité včas konzultovať s lekárom a predpísať liečbu včas, pretože šindle sú oveľa vážnejšie a ťažšie ako kiahne.

liečba

Ak chcete priradiť správnu liečbu a stanoviť načasovanie a potrebu izolovať malého pacienta, musíte zistiť typ patogénu.

Za týmto účelom vykonáva dermatológ množstvo diagnostických opatrení. Odoberte škrabanie z miesta lézie na bakpos, vykoná sa mikroskopické vyšetrenie.

Pri niektorých typoch zbavovania bude postačujúce externé vyšetrenie, zber anamnézy a luminiscenčná skúška postihnutej oblasti.

Pretože schéma a princíp liečby závisí od pôvodcu ochorenia, zvážime hlavné princípy liečby pre každú chorobu samostatne.

pásový opar

Liečba pre dieťa predpisuje len dermatológ. V závislosti od formy a závažnosti ochorenia je predpísaná lokálna (externá) alebo systémová (prípravky vnútri) antifungálna liečba. Alebo sa používa ich kombinácia.

Miesto porážky musí byť zbavené vlasov. Je potrebné, aby ste náplasť orezali o niečo viac ako samotné ohnisko alebo úplne odrezať vlasy.

Na umývanie hlavy určite špeciálne terapeutické šampóny, ktoré obsahujú zložky s antifungálnou aktivitou.

Lokálna liečba. Lekár môže predpísať fungicídny masť nasledujúce: "mikoseptin", "klotrimazol", "Mifungar" "Terbinafín" "Lamisil" "tolnaftát", "ketokonazol" a ďalšie. Takmer všetky z nich sú kontraindikované pre deti do 2 rokov.

Na liečbu kožných červov sa môže predpísať tinktúra 5% jódu, 3% kyseliny salicylovej. Môžete použiť síru-decht alebo síru-salicylovej masti.

Niektorí dermatológovia si zvykli na dôverčivé recepty, ktoré boli testované po dlhoročné skúsenosti. Z týchto receptov môžete pomenovať Lassara pasta a Vidal mlieko. Tieto lieky sú špeciálne pripravené na lekársky predpis.

Systémová liečba. Tablety (Griseofulvin, Lamizil) sú predpísané v prípadoch rozsiahlych, závažných alebo chronických lézií kože. Dávka liečiva a trvanie liečby sú individuálne zvolené lekárom, berúc do úvahy vek a hmotnosť dieťaťa, závažnosť ochorenia.

Obvykle trvá liečba 4-6 týždňov.

V akejkoľvek podobe odňatia podľa uváženia lekára môže vymenovať ďalšie regeneračné terapii (vitamíny, imunomodulátory, lieky, ktoré zlepšujú krvný obeh, atď.)

Ľudské metódy liečby sa môžu použiť počas liečby kožných ciest, ale nie ako primárna liečba.

V tomto prípade sa musí najskôr dohodnúť s ošetrujúcim lekárom možnosť použitia ľudového lieku. Koniec koncov, byliny alebo včelie výrobky veľmi pravdepodobne spôsobia alergiu u dieťaťa.

Účinnosť liečby sa hodnotí podľa výsledkov analýzy vykonanej trikrát (bezprostredne po ukončení liečby jeden týždeň a dva mesiace neskôr).

Ak sa huba stále nachádza v kontrolnej vzorke, predpísaná je ďalšia liečba povinnou zmenou liekov.

Peregrine lichen

Na liečbu pityriazis licheniu používajte decht alebo síru masť. Medikamentózna liečba je založená na použití antimykotík ( "trider" "Terbinafín", "Bifosin", "NIZORAL" "Toltsiklat").

Takáto liečba môže byť doplnená o fyzioterapiu.

Predpokladá sa, že kombinácia lokálnej a systémovej antifungálnej liečby významne znižuje riziko relapsu pityriázy v budúcnosti. Preto je táto schéma liečenia výhodná pri liečbe tejto choroby.

Z ľudových ošetrenie účinnejšie a známa sú: ľubovník bodkovaný tinktúra alebo postupnosť, masť čerstvý zber Shchavlev z nechtíka a ostružín bujón sebou a eukalyptu.

Pink lichen

Liečba ružových lišajníkov nevyzerá ako liečba iných typov kožných ochorení tejto skupiny. Špecifická liečba tejto patológie neexistuje.

Najdôležitejším odporúčaním v liečbe je zistenie a vylúčenie nepriaznivého faktora, ktorý vyvoláva chorobu.

Tento proces môže trvať niekoľko mesiacov, niekedy aj roky. V medicíne existujú prípady, keď prechádza ružová lišajnica sama.

Ale stále odporúčania pre lekárov ružovej deprivácie dávajú.

Nepoužívajte antifungálne alebo antiseptické roztoky, masti. To môže viesť k zhoršeniu procesu, zvýšenému podráždeniu a svrbeniu.

Nemôžete si vziať kúpeľ, horúcu sprchu, paru v saune alebo v saune.

Je potrebné vylúčiť všetky možné dráždidlá pre pokožku (tvrdá vlna, použitie kozmetiky alebo krov, pobyt na slnku, zvýšené potenie, nosenie syntetického oblečenia).

Vylúčte vysoko alergénne a akútne potraviny v strave.

Na zmäkčenie pokožky u detí sa používajú prírodné oleje. Napríklad broskyňa alebo rakytník.

Na odstránenie svrbenia môže byť dieťaťu predpísané antihistaminiká (Suprastin, Cetirizine, Fenistil).

Červené ploché lišajníky

Liečba tohto druhu lišejníkov je založená na identifikácii a eliminácii somatických ochorení, ktoré viedli k zníženiu imunity.

Taktiež sa venuje veľká pozornosť sanitácii ohniskov chronickej infekcie u detí (karyózne zuby, adenoidy a ich zápal, chronická tonzilitída).

Na odstránenie svrbenia sú predpísané antihistaminiká. Vitamínoterapia (kyselina nikotínová - vitamín PP, vitamíny B, vitamíny A, E) zlepšuje metabolické procesy, reparačné vlastnosti pokožky a stav pokožky vo všeobecnosti.

V ťažkých formách lišaju používajú masti s kortikosteroidmi ("Advantan", "Sinaflan"). Majú protizápalový účinok.

Keď vyjadril svrbenie a škrabanie môže byť kartáčovaný na rany, hojenie rán masti použitej ( "Panthenol" "Solcoseril").

Niekedy sa pri liečbe červenej lišajnice aplikuje fototerapia (ultrafialové ožarovanie), ak dieťa nemá žiadne kontraindikácie.

Tradičné lekárstvo ponúka množstvo miestnych procedúr:

kúpele s použitím liečivých rastlín (pruhy, ľubovník bodkovaný, harmanček);

aplikácie na postihnuté oblasti rakytníka;

masť na báze kadidla a nechtíka;

pleťové vody, náplne, výplach úst s repkovou šťavou alebo živicou, odvar z hrozienok.

pásový opar

Liečba liekov je založená na použití antiherpetických liekov (Acyclovir, Valaciclovir, Neovir).

Pri ťažkých formách ochorenia, najmä u dojčiat, môžu byť tieto lieky použité na intravenózne použitie.

Liečba trvá zvyčajne 10 dní.

Niekedy v detskej praxi je potrebné používať lieky proti bolesti s tinea ("Paracetamol", "Ibuprofen").

Antibiotická terapia je indikovaná len hnisavými komplikáciami tejto herpetickej infekcie.

Na zachovanie imunity je možné predpísať vitamíny, imunostimulanty a fyzioterapiu.

V domácnosti môžete používať kompresie s odvarom z celandínu, tansy, immortelle, ak dieťa nemá alergie na tieto bylinky.

prevencia

Dovoľte mi pripomenúť, že strihanie a šindle majú najvyšší stupeň nákazlivosti (počas fázy aktívnej vyrážky). Preto je v takýchto procesoch obzvlášť dôležitá prevencia.

Kožného ochorenia: prevencia infekcie iných členov rodiny

Dieťa po celú dobu liečby a dovtedy, kým v detských inštitúciách nie je povolená negatívna trojitá analýza.

Škvrny škvŕn by mali byť uzavreté tak, aby spóry huby spolu so šupinami pokožky sa nerozšírili po celom dome. Dieťa potrebuje priviazať šatku alebo šatku, ak sa zbaví pokožky hlavy, nosí šaty, ktoré pokrývajú vyrážky.

Je potrebné vykonať denné mokré čistenie s použitím dezinfekčných prostriedkov.

Je potrebné variť alebo umývať pri vysokých teplotách posteľ a kúpeľňovú bielizeň, uteráky, žehličky a bielizeň na oboch stranách.

Hrebeňové a vlasové pásy by mali byť dezinfikované a po zmene liečby.

Ak je príčinou infekcie dieťaťa zviera, potom musí byť zviera preukázané veterinárovi. Tam bude očkovaný, čo je zároveň liečebné a preventívne.

Ako sa nechať infikovať zbaviť?

Naučte svoje dieťa umyť si ruky po chôdzi na ulici, kontaktovať zviera, po návšteve verejných miest, kontaktovať krajinu.

Nedovoľte, aby dieťa cvaklo na cudzích cudzoložnikov alebo túlavých mačiek a psov.

Ak máte domáceho maznáčika, dávajte pozor na jeho zdravie. Predtým očkovanie proti väčšine chorôb, ktoré sa môžu prenášať z chorého zvieraťa na vašich rodinných príslušníkov.

Keďže jeden z provokačných faktorov vývoja zbavujúci dieťa zníženie imunity, pokúste sa udržať silnú imunitu vášho dieťaťa.

Chôdza na čerstvom vzduchu, fyzická aktivita, hygiena a temperovanie, racionálna a vyvážená výživa - prvá pomoc vám v tejto oblasti.

Nebojte sa ísť k dermatológovi, ak vzhľad miesta na koži dieťaťa vás znepokojuje. Je lepšie to preháňať a byť pokojný pre zdravie všetkých členov rodiny, ako nechať to všetko ísť sám a získať nepríjemné prekvapenie v podobe dlhého a nákladného zaobchádzania.

Všetko o odňatí detí od vás povedal praktický pediatr a dvakrát matka Elena Borisova-Tsarenok.

Lishay u detí

Lishay u detí - skupina infekčných dermatóz, plesňových alebo vírusových pôvodu, vyskytujúcich sa vyrážky, svrbenie, šúpanie, porušenie pigmentáciu kože, vypadávanie vlasov. Pre deti existujú rôzne druhy lišajníkov (pásový opar, pestré, červenými byt, pityriasis, herpes), so špecifickými prejavmi. Identifikovať zbavujúce deti držané Dermatologické diagnózu: vyšetrenie kože pod lampu mikroskopických sterov Wooda, virologické a bakteriálne kultúry. Liečba zbavujúca deti zahŕňa karanténne opatrenia, liečbu postihnutej kože s antifungálnymi, antivírusovými, kortikosteroidmi, fyzioterapiou.

Lishay u detí

Lishay u detí je kolektívny termín pre vírusové a plesňové kožné ochorenia u detí, odlišný od etiológie, vonkajších prejavov a priebehu. Podľa štatistík nejaký druh zbavovania postihuje až 90% detí navštevujúcich rôzne detské inštitúcie. V pediatrickej dermatológii sa lišejníky častejšie diagnostikujú u detí mladších ako 14 rokov. Vzhľadom k tomu, že niektoré druhy zbavuje vysoko nákazlivé a predstavovali nebezpečenstvo pre ostatné deti i dospelých sa zmení niektorý skin nutné ukázať dieťaťa pediater, pediatrickú dermatológa alebo infekčné choroby.

Odborníkom v odbore pediatrie najčastejšie riešenie prípadov kožného ochorenia (trichofytózy a microsporia), Tine (farebná) ružová (zbavenie Gibert), aspoň - červená byt zoster u detí.

Príčiny zbavenia detí

Vzhľadom na príčinné činidlá sú lišajníky u detí rozdelené na plesňové a vírusové. Deti pásový opar zamorenia sa zvyčajne vyskytuje v skupinách (škôlka, škola, tábor), verejných miestach (bazény, sauny, kaderníctvo), v úzkom kontakte so zvieratami (psy, mačky), zlé osobnej hygieny.

Kožný ochorenie u detí má dve odrody mikrosporie a trichofytózy. Prvá z nich je spôsobená parazitickými hubami Microsporum canis; druhým je Trichophyton tonsurans. Hlavnými nositeľmi hrozby kontraindikácie pre deti sú zvieratá a ľudia infikovaní plesňovými infekciami. V mnohých prípadoch sa choroba prenáša prostredníctvom spór húb obsahujúcich domáce predmety a osobné predmety (hračky, žinule, hrebene, pokrývky hlavy).

Otrubevidny alebo tinea versicolor u detí sa vzťahuje na plesňové infekcie kože spôsobené kvasinkami troch typov - Pityrosporum orbiculare, P. ovale alebo Malassezia furfur. Táto huba často žije na koži bez toho, aby spôsobovala patologické zmeny. Podnetom k hubové procesu môže slúžiť ako infekčné choroby (tuberkulóza, AIDS), hormonálne poruchy (diabetes, koloidné struma, obezita, Cushingoidné choroba), potenie, seborrhea, reumatizmu, limfogranulomatoz, leukémie, dedičné predispozície. Viacbarevný lichen je mierne nákazlivý a je bežnejší u detí v dospievaní. Obľúbené biotopy patogénnych húb sú oblasti pokožky s veľkou akumuláciou potných žliaz.

Pink lišajník u detí sa zvyčajne vyskytuje po prenesených respiračných a intestinálnych infekciách, očkovaní, akútnej horúčke. Príčiny ochorenia nie sú presne známe; pravdepodobne príčinným činidlom je ľudský herpesvírus typu 7 (HHV7) a infekcia sa prenáša vzduchom alebo kontaktom. Ružové zbaviť chorých detí a dospelých vo veku od 10 do 35 rokov.

Etiológia červeného lichen planusu sa tiež dostatočne neštudovala. V súčasnosti sa uvažuje o niekoľkých teóriách (dedičná, vírusová, imunoalergická, neurogénna, intoxikácia).

Tinea u detí je známe ako herpes zoster. Ochorenie je spôsobené herpesvírusom Varicella zoster, ktorý je tiež pôvodcom kiahní. Po prenášaní ovčieho kiahne vírus "spí" v nervových gangliách a je aktivovaný pod vplyvom nepriaznivých faktorov. Seraonegatívne deti, ktoré boli v kontakte s pacientom so šindľami, môžu dostať ovčie kiahne.

Najvyšší výskyt hubových deprivácií u detí sa pozoruje v teplom období; vírus - v chladných ročných obdobiach. K rozvoju zbavovania sa detí predisponuje oslabenie imunity, nedostatok vitamínov, nadmerná práca; prítomnosť ARVI, alergické reakcie, vegetoneurozov, zvýšené potenie, malé kožné lézie.

Príznaky zbavenia detí

Kožného ochorenia u detí

Kožného ochorenia je najčastejšie hubové ochorenie u detí, ktoré postihuje kožu, vlasy, nechty. Od okamihu infekcie plesňou pred nástupom príznakov môže upútať deti od 5 dní do 6 týždňov. Keď je koža poškodená, vytvárajú sa okrúhle a oválne škvrny červenej farby. Koža na týchto miestach je pokrytá kôrkami a šupinami, je silne šupinatá; niekedy svrbenie a pálenie.

V prípade kožného ochorenia u detí, má vplyv na pokožku hlavy, je sprevádzaná tvorbou veľkého vypuknutia alopecia kruhového tvaru, v ktorom vlasy ulomené (ako v prípade reze) na úrovni 4-8 mm od pokožky hlavy. Okolo hlavného zamerania môže byť umiestnený malý, niekedy početné podobné lézie.

V krehkých detí môže kožného ochorenia pokračovať lymfadenitídou, horúčka, zníženie chuti do jedla, bolesť hlavy, pyodermia, folikulitída a perifollikulitom hlavou.

Otrybovidny (farebné) lišajníky u detí

Obľúbená lokalizácia žiarlivých lišajníkov u detí je "seboroické zóny" - skalp a horná polovica kmeňa. Na začiatku ochorenia okolo úst vlasových folikulov sa objaví nažltlé body, ktoré sú potom premenená na mieste ružové a žlté (hnedo-žltá) farby, pokryté šupinami šupinaté. Prvky sa postupne rozširujú okolo periférie a zlučujú sa do väčších priestorov. Keď sa váhy stupňujú, dochádza k zjavnému odlupovaniu.

Farba postihnutých oblastí sa môže meniť od svetlej krémovej až po tmavo hnedú farbu, ktorá slúžila ako dvojitý názov na zbavenie detských a ozdobných detí. Zóny postihnuté depriváciou majú majetok, ktorý nesmie tmavnúť pri spálení, čo vysvetľuje výskyt hypopigmentovaných oblastí na koži u detí.

Seboroická alebo atopickej dermatitídy u detí, spojené s pôvodcu lišajníka - P. orbiculare (ovale), rizikový faktor pri tvorbe zložitej a odolné proti tradičných foriem terapie.

Ružové lišajníky u detí

S typickou formou ružovej, ktorá zbavuje telo dieťaťa, sa najprv vytvorí primárne zameranie - jediný materinský plak. Má tvar jasne ružovej oválnej škvrny s priemerom 2 až 5 cm. Približne po 7 - 10 dňoch sa vyskytuje niekoľko sekundárnych vyrážok menšej veľkosti (1-2 cm), oválne. Pre vyrážky charakterizované lúpanie v centre na mieste a červeným okrajom, bez šupín - na periférii, čo z nich vyzerajú ako medailón. Spravidla sú škvrny umiestnené v prirodzených záhyboch pokožky (pozdĺž línií Langer).

Ak trpíte ružovou depriváciou detí, malá svrbenie môže byť znepokojujúce. Obdobie vyrážok trvá 4-6 týždňov, potom prvky zmiznú bez stopy. Pri neustále dráždenie postihnutých oblastí (pranie, trú oblečenie, ultrafialové žiarenie), lézie môžu nakaziť, čo vedie k hnisavých komplikácií - folikulitída, impetigo, gidradenity.

Červené ploché lišajníky u detí

Tento typ lišajníkov u detí je veľmi zriedkavý. Keď choroba postihuje kožu, sliznice, zriedka - nechty. Dermatóza je charakterizovaná monomorfnou vyrážkou vo forme plochých uzlín jasne červenej alebo kyanotickej farby s lesklým povrchom s priemerom 2-3 mm. Červený plochý lichen je sprevádzaný intenzívnym svrbením, ktorý zbavuje deti spánok. Pri zapečení tvoria uzliny malé plochy s malými šupinami.

Charakteristická lokalizácia lézií v plochý lišaj u detí - ohýbacie plochy predlaktia, zápästia kĺby, vnútornej strane stehien, trieslovinové a axilárny oblastiach, sliznice úst.

Tinea u detí

Herpes zoster (herpes) sa vyvinie u detí starších ako 10 rokov a dospelých, ktorí v minulosti zažili kiahní. Výskytu kožné vyrážky šindľov u detí predchádza chrípkových stavu - malátnosť, mrazivost, horúčka, pocit pálenia, znecitlivenie alebo mravčenie v priebehu senzorických nervov v oblasti budúcich erupcií.

Po 1 až 2 dňoch na erytematózno-edémovom pozadí sú skupiny bublín s veľkosťou 0,3 až 0,5 cm, naplnené priehľadným obsahom. Vyrážka sa nachádza lineárne v priebehu veľkých nervových kmeňov a nervových vetví. V období aktívneho vyrážky sa vyskytuje vysoká horúčka, ožarujúca bolesť pozdĺž interkostálneho a trojklanného nervu a lymfadenitída. O niekoľko dní neskôr obsah vezikúl oblak a vyschnú; na ich mieste sa vytvárajú krusty, ktoré potom zmiznú a zanechávajú miernu pigmentáciu. Obnova zvyčajne trvá 15 dní až 1 mesiac.

Pásový opar u detí sa môže vyvinúť stomatitída, zápal spojiviek, keratitída, iridocyclitis, optickú neuritídu a okohybných nervy neuralgií. U oslabených detí môžu byť šindle komplikované seróznou meningitídou, encefalitídou, myelitídou.

Diagnóza vypadávania vlasov u detí

Diagnóza odňatia detí, ako aj určenie jeho formy vykonáva detský dermatológ, mykológ alebo špecialista na infekčné ochorenia. Na potvrdenie údajnej diagnózy lekár vykonáva vizuálnu kontrolu kože, špeciálne testy, luminiscenčnú diagnostiku. Každá forma zbavenia detí má svoje vlastné zvláštnosti v morfológii prvkov, ako aj charakteristická fluorescencia postihnutých oblastí pri skúmaní kože dieťaťa pod drevenou lampou.

Na určenie druhov patriacich k hubovým patogénom sa uskutočňuje oškrabanie kože pod svetelným mikroskopom, na mikroflóre sa štiepia / odoberajú baktérie. Na potvrdenie diagnózy červených plochých lichenov sa deti niekedy musia uchýliť k biopsii kože a študovať morfológiu buniek a tkanív.

So šindľami u detí môže byť potrebné vykonať krvný test ELISA, konzultáciu pediatrického neurológa a detského očného lekára.

Diferenciálna diagnostika zoster u detí sa vykonáva s lupienka, ekzémy, miestne alergické reakcie, detských infekcií (osýpky, rubeola), vitiligo, alopecia areata u detí (s kožného ochorenia).

Liečba zbavuje deti

Schéma terapie zbavujúca deti závisí od typu infekcie a závažnosti prejavov. Vo všetkých prípadoch sa má liečba vykonávať pod dohľadom dermatológa. Infekčné formy lišajníkov vyžadujú izoláciu chorého dieťaťa a dočasné ukončenie kontaktov s ním iných detí.

Liečba zbavujú detí spôsobených hubovými patogénmi zahŕňa holenie vlasy v postihnutej oblasti, prijímania systémových antimykotík (grizeofulvín), ošetrenie pleti s antifungálne masťou, drží pripravujú vitamín terapia, imunomodulačnej terapii. S ťažkým svrbením kože sa predpisujú antihistaminiká, kortikosteroidné masti. V prípade zapojenia pružnej pokožky hlavy sa používajú terapeutické šampóny na fungicídnej báze. Kritériom vyliečenia plesňovej deprivácie u detí je trojitá negatívna analýza húb.

Liečba herpes zoster u detí sa vykonáva antivírusové miestne a obecné akčné (interferón, acyklovir), analgetiká, NSA. Mazanie lézií so zelenými listami a inými dezinfekčnými roztokmi sa vykonáva na prevenciu hnisavých komplikácií. Veľmi efektívne pre herpes zoster v detskej fyzioterapiu - solljuks, UFO, ultrazvuk, elektroforéza, diatermia, magnetickým poľom. Pri syndróme výraznej bolesti sa vykonávajú blokády novokainu a reflexná terapia.

Dôležitým bodom je striktné dodržiavanie pravidiel hygieny (pravidelná výmena posteľnej bielizne a detské oblečenie, bielizeň a žehliť im zabraňuje poškrabaniu prvky dezinfekcia osobné starostlivosti), dočasné vylúčenie bežných vodných procedúr, hypoalergénne potraviny.

Prevencia vypadávania vlasov u detí

Faktory, ktoré zabraňujú kontaminácii, nás zbavujú: úplnej izolácie chorého dieťaťa od zdravých detí; obmedzenie styku detí s bezdomovcami; pravidelná kontrola domácich zvierat veterinárnym lekárom. Je nesmierne dôležité venovať pozornosť posilňovaniu imunity detí a podnecovať hygienické zručnosti detí.

Liečba zbavujúca deti je dlhý a ubohý proces. Často vymiznutie viditeľných príznakov, nemusí nutne znamenať úplnú obnovu, takže sa musí prísne regulovať určeným liečby lekár a karantény.

Lishay v dieťati: znaky, typy, ako to vyzerá, liečba

Väčšina rodičov musí čeliť výskytu príznakov ochorenia, ako sú lišajníky u detí. Nie vždy pochopiť, aké sú jeho črty, mnohí začínajú experimentovať a snažia sa vyrovnať sa s depriváciou v domácnosti. Lekári varujú, že samoliečba je najčastejšie zbytočná a nebezpečná. Najprv musíte nastaviť typ zbavovania. Koniec koncov, deti sa môžu nakaziť rôznymi chorobami. K liečbe každého z nich potrebujete špeciálne lieky. Dodržiavanie hygienických pravidiel môže znížiť pravdepodobnosť infekcie.

Lishay a jeho vlastnosti

Medzi kožnými ochoreniami, ktoré sa vyskytujú u detí, je najčastejšie liško - dermatóza hubového alebo vírusového pôvodu. Ružové škvrny na koži alebo vyrážky sa môžu vyskytnúť aj pri alergiách a niektorých infekčných detských chorobách (napr. Osýpkam). Kožné prejavy však v týchto prípadoch zvyčajne vymiznú po zotavení detí. Lishay je nezávislá choroba s charakteristickými vlastnosťami.

Ak rodičia vidia, že škvrny nemenia svoj vzhľad do 2 dní, dochádza k svrbeniu, vypadávaniu vlasov v oblasti lézie, naliehavo potrebujeme konzultovať s dermatológa. Nebezpečenstvo je, že škvrny lišajníka sa môžu rozšíriť po celom tele. Dieťa je nakazené ľuďom okolo neho, nemôže ísť do materskej školy alebo školy. Čím viac sa choroba začne, tým závažnejšia bude liečba. Choroba môže prechádzať do chronickej formy. Lishaya sa infikuje v každom veku.

Pri riziku infekcie zbavujeme deti vo veku do 5 rokov, ktorých koža je najpresnejšia a častejšie jej poškodenie. Je ťažšie dodržiavať hygienu rúk malého dieťaťa.

Toto ochorenie je charakterizované výskytom ružových oválnych škvŕn s jasnými hranicami rôznych veľkostí. Na rozlíšenie lišejníkov od dermatitídy, ekzému, psoriázy je potrebné vykonať laboratórnu štúdiu buniek odobraných z povrchu.

Video: Príčiny, príznaky a liečba ružových lišajníkov u detí

Typy zbavovania a príčiny chorôb detí

V závislosti od typu patogénu a charakteru prejavov sa u detí rozlišujú tieto druhy lišajníkov:

 • pásový opar;
 • ružový lichen;
 • viacfarebný (lichen);
 • herpes zoster;
 • ploché červené lišajníky.

Príčiny a symptómy pre každý z týchto typov ochorení majú charakteristické znaky. Ale bežnými provokujúcimi faktormi, ako je vylúčenie detí, môže byť znížená odolnosť tela voči infekcii, traume alebo iným ochoreniam kože, jeho zmäkčovanie pri dlhšom kontakte s vodou.

Infekcia u detí sa šíri prostredníctvom kontaktu, takže sa môžete nakaziť na akomkoľvek verejnom mieste, detskej inštitúcii, kaderníctve, detskom polyklinickom zariadení. Zbavíme dieťa dieťaťa po zápase s uličnými zvieratami. Je charakteristické, že celoživotná imunita po ochorení je zbavená akéhokoľvek typu sa nevytvára, pri kontakte s pacientom sa môžete opakovane ochorieť.

pásový opar

Tento typ odrody je bežný u detí vo veku 3-8 rokov. Táto plesňová choroba dieťa sa môže infikovať zo zvierat (mačiek, psov, oviec, koní a iných zvierat, ktoré má rád pat, krmiva z ruky). Patogény, ktoré zbavujú deti, sú prenášané kontaktom chorého (keď používa svoje osobné veci, hrebeň, čelenku, uterák, posteľnú bielizeň).

Existujú dva typy húb, ktoré môžu spôsobiť ochorenie. Preto sa môžu vyskytnúť také odrody kožných ciest, ako sú mikroskória a trichofytóza. Rozpoznať ich podľa povahy škvŕn môže len špecializovaný dermatológ. A na potvrdenie diagnózy je potrebné vykonať bakteriologické očkovanie postihnutých kožných častíc.

Zaoblené ružové škvrny, pokryté malými šupinami a s červenavým okrajom, sa najčastejšie objavujú na hlave, tvári, krku, ale môžu sa objaviť aj na pleciach, v oblasti slabín a iných častiach tela. Priemer lienových škvŕn je 1 - 10 cm.

Svrbenie sa nezobrazuje okamžite, ale po niekoľkých dňoch, takže si nemôžete všimnúť škvrny dieťaťa. Na hlave nie je svrbenie, ale rozpoznávajú chorobu na plešatosti pokožky v oblasti lézie.

Inkubačná doba ochorenia je 1-6 týždňov.

Podľa stupňa závažnosti prejavov sa rozlišujú nasledujúce formy priebehu kožného ochorenia:

 1. Surface. Koža nie je zapálená, na nej sa objavujú iba jednotlivé škvrny (zvyčajne na tvári, krku alebo pokožke hlavy). Prúd je jednoduchý.
 2. Chronické. Na pokožke sú veľké tmavé škvrny s priemerom do 1 cm, ich hranice sú rozmazané, pokožka je lúpaná a svrbenie v oblasti, ktorá ju zbavuje. Najčastejšie sa zranenie vyskytuje na zadnej strane hlavy, chrámov, lakťov, dlaní, hýždeň. Často sa choroba kombinuje s hubou nechtov.
 3. Hlboké (purulentné). Veľké škvrny jasne červenej farby sú hrboľaté, hnisavý zápal. Liečenie sa vyskytne počas niekoľkých mesiacov. Zostávajú jazvy na mieste, ktoré zbavuje. Počas exacerbácie sa lymfatické uzliny zvyšujú.

Poznámka: Je zaznamenané, že chronický kožný ochorenie sa zvyčajne vyskytuje u dievčat adolescentov a u chlapcov tohto veku sa často uzdravuje.

Pink lichen (Zhibera)

Najčastejšie u detí, lišejníky tohto typu sa vyskytujú na pozadí stresu alebo hypotermie (prudké oslabenie imunity). Vzťahuje sa na vírusové kožné ochorenia.

Je charakteristické, že pri tomto type choroby na hlave nie sú žiadne škvrny. Vyskytujú sa na zadnej strane alebo v žalúdku, ramenách, v ohybe lakťov a pod kolenami. Najprv je na jednom mieste niekoľko miest malého rozmeru, ktoré sa potom rozšíria do iných častí tela.

Svrbenie sa zvyšuje, ak sa dieťa potní alebo sa kúpe v horúcej vode. Často s touto chorobou má dieťa príznaky akútneho respiračného syndrómu (výtok z nosa, bolesť v krku, bolesť hlavy).

pásový opar

Patogény - herpes vírusy (vrátane vírusu spôsobujúceho ovčie kiahne).

Výskyt erupcií sa najčastejšie objavuje v oblasti medzičasových a bedrových nervov, prechádza zozadu do hrudníka, veľmi zriedka sa vyskytuje dokonca aj pred očami (môže to viesť k výraznému zhoršeniu videnia).

V počiatočnom štádiu tejto deprivácie sa dieťaťu vytvoria červené, neurčité formy škvrny, ktoré sú potom pokryté malými nažltlými vezikuly. Na mieste porážky dochádza k silnej vnútornej bolesti spôsobenej zápalom nervu a tiež k netolerovateľnému svrbeniu. Telesná teplota dieťaťa stúpa.

Po ozdravení sa vezikuly rozdrvia, vysušia a potom sa koža očistí. Na mieste, ktoré opúšťa tmavú náplasť, sa môže vyskytnúť svrbenie. Manifestácie majú inú závažnosť - od jemných vyrážok až po purulentný zápal a krvácanie z pľuzgierov.

Farba (lišajník) lichen

Obvykle sa vyskytuje u starších detí. Príčinou môže byť hormonálne zlyhanie u adolescentov, ktorí vstúpili do fázy sexuálneho vývoja, reakcie na určitý druh kozmetiky. Niekedy sa vyskytuje u adolescentov s mastnou pokožkou a veľkými pórmi. Kauzálnymi činidlami infekcie sú kvasinkové huby. Obzvlášť rýchlo sa množia v podmienkach vysokej vlhkosti a tepla.

Škvrny nerovnomerného tvaru s touto chorobou majú zelenkastý, ružový, hnedý odtieň. V zime je tmavšia, v lete je ľahšia. V tomto prípade je deprivácia dieťaťa spôsobená narušením zloženia kožnej mikroflóry v dôsledku zneužívania kozmetických výrobkov.

Ploché červené lišajníky

Táto forma ochorenia sa zvyčajne vyskytuje u diabetes mellitus, chorôb tráviaceho systému, čo vedie k poruchám metabolizmu. Niekedy sa vyskytuje pri alergiách, po infekčných vírusových ochoreniach, nervovom strese. U detí vzniká zriedka.

Zvyčajne sa rozvíja na bruchu, chrbte (vo forme modro-červených tuberkulóz), ako aj v slizniciach úst a pohlavných orgánov (objavujú sa bledo-ružové plaky). V miestach uzlov je silné svrbenie, zápal.

Etapy vývoja chorôb, stupeň infekčnosti

Spoločné pre všetky tieto ochorenia spočíva v tom, že sa rozvíjajú postupne. Na začiatku dochádza k začervenaniu kože na miestach postihnutých mikróbmi. Potom sa objaví svrbenie, zväčšenie kože.

Škvrny získajú vzhľad charakteristický pre každú chorobu, rozšírenú pozdĺž tela. Ak nedôjde k včasnej liečbe, teplota stúpa, lymfatické uzliny sa zvyšujú.

Najviac nákazlivé typy ochorení sú kožné ochorenia a herpes zoster.

Video: Príčiny infekcie rôznymi typmi lišajníkov. Nebezpečenstvo samošetrenia v programe "Všetko bude dobré"

Liečba detí s rôznymi druhmi lišajníkov

Pred určením liečby sa vykoná diagnóza vypadávania vlasov u detí (výsev kožných častíc z postihnutej oblasti).

Pri liečbe sa používajú masti alebo tablety prípravkov s antihistaminikami a antifungálnym účinkom, aby sa odstránil svrbenie a odstránil sa pôvodca ochorenia. Zároveň je potrebné dodržiavať všeobecné lekárske odporúčania a urobiť všetko pre to, aby sa zabránilo česaniu postihnutých oblastí kože.

Pacient by nemal mať syntetické oblečenie, je lepšie vybrať si bavlnu, ktorá absorbuje pot. V miestnosti, kde je dieťa, musíte každý deň mokré čistenie. Teplota v miestnosti by nemala byť vyššia ako 20 °, vlhkosť vzduchu - 50-70%.

Hračky a osobné veci sa často ošetrujú dezinfekčnými prostriedkami. Je potrebné chodiť s deťmi, zbaviť chorých iba za súmraku, aby sa slnečné lúče nedostali do postihnutých oblastí pokožky.

Zabráňte kontaktu so zdravými ľuďmi, najmä s ostatnými deťmi.

Liečba kožných ciest

Liečba postihnutej pokožky 5% roztokom jódu alebo 3% roztoku kyseliny salicylovej sa uskutočňuje a potom po vysušení je oblasť mazaná antifungálnou masťou. Dojčatá (staršie ako 1 mesiac) môžu mazať pokožku smotanovým travogénom (má protiplesňový a protizápalový účinok). Pri liečbe lišajníkov u detí starších ako 2 roky sa používajú masti, ako je klotrimazol, lamizil alebo mykoseptín. Na mazanie lišajníkov, sírne-dechtovej, síro-salicylovej masti sa používa aj pasta Lassara.

V chronickej forme ochorenia, keď sú postihnuté veľké plochy kože, sú lieky predpísané v tabletách (napr. Griseofulvín). Dávkovanie sa vypočíta s prihliadnutím na vek a hmotnosť dieťaťa.

Liečba sa vykonáva po dobu 1 mesiaca. Každý týždeň sa uskutoční škrabanie na bakteriologické vyšetrenie. Po analýze ukazuje absenciu huby, liečba pokračuje ďalších 14 dní. Potom sa vykonajú dve ďalšie analýzy s intervalom 1 týždeň a po 2 mesiacoch sa vykoná kontrolná výsev stierania z vyhojenej kože. Ak sa huba opäť objaví, predpísaná je iná droga.

Urýchliť hojenie lézií a obnoviť imunity pri liečbe zbavovania sa detí predpísaných vitamínov, prostriedkov na zlepšenie krvného obehu, imunostimulantov.

Aby dieťa neinfikovalo iných členov rodiny, je potrebné zakryť boľavý bod oblečením (alebo šatkou, ak je na hlave zbavený), aby sa infekcia nedostala na rôzne predmety, hračky, uteráky. Po ošetrení chorého miesta sa osoba, ktorá sa stará o deti, má dôkladne umyť ruky, najlepšie s dechtovým mydlom.

Nápravné opatrenia pre ružové lišajníky

Pri liečení tohto typu ochorenia nemožno použiť antifungálne a antiseptické látky, pretože stav kože sa môže prudko zhoršiť a vyrážky sa rozšíria na veľkú plochu. Iba rastlinné oleje (ľubovník bodkovaný, psie ruže, rakytník) sa používajú na zmäkčenie a dezinfekciu účinku. Ako antiseptickú tinktúru celandínu sa používa roztok romazulanu (antimikrobiálne činidlo založené na chemickom harmanole).

Na odstránenie svrbenia dieťaťu dostávajú antihistaminiká, ktoré mu vyhovujú podľa veku (od 6 mesiacov môžete podať zirtek, ketotifen). Ak sú oblasti kožných lézií veľké, zbavujú dieťa zápaly sprevádzané na mazanie predpísanými hormonálnymi masťami (kortomitsetínom a inými).

varovanie: Akékoľvek masti a ešte viac hormonálne u detí sa používajú iba na predpis lekára, pretože nesprávne použitie spôsobí nekrózu kože a ovplyvní celkové zdravie dieťaťa.

Liečba herpes zoster

Liečba detí z lišajnice sa vykonáva približne 10 dní. Spracovanie pokožky s antiseptikmi a mazanie pomocou mastiacej antikoncepcie acyclovir. Používa sa tiež masť Oxolin.

Pri rozsiahlych kožných léziách je aciklovir predpísaný v tabletách. Ak má dieťa neuralgickú bolesť, dostávajú lieky proti bolesti (paracetamol, ibuprofén vo forme sirupov alebo tabliet v závislosti od veku).

S hnisavými zápalovými procesmi, ktoré vznikajú v dôsledku penetrácie baktérií do rany, sú predpísané antibiotiká. Použili sa metódy fyzioterapie, ktoré umožňujú urýchliť hojenie (UFO, magnetoterapia, solux). S bolesťami, reflexná terapia, elektroforéza s novokainom sa používa.

Video: Liečba herpes zoster

Liečba farebnej deprivácie

V deň 1 na postihnutej koži sa aplikuje masť exodermil alebo iné antifungálne masti, koža sa čistí antiseptickými roztokmi. V závažných prípadoch sú antifungálne lieky podávané v tabletách. Liečba sa vykonáva 2 týždne a dlhšie.

Ľudové opravné prostriedky

Birch decht sa používa ako prostriedok na liečbu lišejníkov u detí v ľudovej medicíne. Je prítomný aj v lekárskych liekoch (napríklad Vishnevsky mast). Ako prírodné antiseptické činidlá sa používajú tinktúry propolisu, rovnako ako zložky rastlín, ako sú brezy bradaviek, koreň lopúcha, cesnak, celandín. Dezinfekcia jabĺk má jablčný jačmeň.

Odporúča sa aplikovať obklady z buničiny. Jej rošt, stlačte a potom uložte na herpes. Pre kompresie môžete použiť infúziu kôrovcov (2 lyžice nakrájaných koreňov na trvanie 1/3 šálky vriacej vody).

prevencia

Aby sme predišli chorobám, musíme vysvetliť, že nemôžete žehliť pouličné zviera. Keď prídete z ulice, dôkladne si umyte ruky mydlom a vodou.

Ak je domáci pes alebo mačka chorý, mali by byť ihneď odovzdané veterinárovi.

Každý člen rodiny by mal mať osobný uterák, kefku na vlasy a iné veci starostlivosti. Je potrebné dbať na posilnenie imunity detí.