Hlavná

Ateróm

Lishay u ľudí: fotografie, príznaky a liečba

Lishay u ľudí je ochorenie kože, ktoré sa vyznačuje výskytom vyrážky na koži vo forme malých svrbivých "uzlín" alebo vo forme zápalových škvŕn papule.

Patológia sa vyvíja v dôsledku poškodenia vírusom alebo hubami. Takmer všetky typy ochorení (s výnimkou niekoľkých) sú infekčné a ohrozujú okolitých ľudí v prípade nedostatočnej liečby. Patológia môže ovplyvniť ktorúkoľvek časť tela.

Existuje niekoľko druhov lišajníkov u ľudí: fotky, symptómy a liečenie, ktoré budeme podrobne zvážiť v tomto článku.

Typy pozbavenia osoby

Na základe dôvodov, ktoré spôsobili výskyt deprivácie u ľudí, povahu jeho prejavu a symptómov, ktoré ho sprevádzajú, sa pridelí veľké množstvo odrôd tejto choroby.

Najčastejšie typy lišajníkov s podrobnými fotografiami sú uvedené nižšie:

Zjavenie príznakov ochorenia priamo závisí od toho, ktorý typ lišca zasiahla pokožku človeka. Nižšie sa pozrieme na každý z týchto druhov podrobnejšie.

Ako líšan u ľudí vyzerá: foto

Ponúkame vám zobraziť podrobné fotografie, ktoré zbavujú osobu, aby pochopila, ako táto alebo oná forma ochorenia vyzerá v počiatočnej fáze.

Ak chcete vidieť ďalšie fotografie, a tiež si vážiť príznaky a spôsoby liečenia rôznych druhov lišajníkov u človeka, je to možné oveľa nižšie.

Ružové lišajníky u človeka

Čo je príčinou tohto ochorenia, nie je presne známe, ale môže sa objaviť po katarálových infekciách.

Hlavné príznaky ružovej lišajnice (pozri fotografiu), ktoré sa nachádzajú u dospelých i detí:

 • vzhľad ružových škvŕn na tele;
 • svrbenie, peeling.

Zvyčajne choroba začína nasledovne: na koži sa objavuje jedno škvrna ružovej farby (nazýva sa to miesto matky), ktorá má zaoblený tvar a načervenalý okraj. V strede škvrny je pokožka vysušená a vločkovitá. V priebehu času sa začne veľkosť matky zvyšovať.

Takže po jednom alebo dvoch týždňoch od nástupu ochorenia sú vzdialené oblasti pokožky pokryté ružovými škvrnami menších rozmerov. Na postihnutých miestach kože s ružovým lichenom sa vyskytuje mierne výrazné svrbenie

Ako liečiť?

Po niekoľkých týždňoch prechádza ružová lišajnica sama. Na urýchlenie obnovy pacienta sa odporúča:

 • užívajte antihistaminiká na zníženie svrbenia;
 • odmietnuť nosiť syntetické oblečenie;
 • Vyhnite sa ultrafialovému žiareniu a športovému zaťaženiu, ktoré spôsobujú, že sa telo potešilo;
 • prejsť na hypoalergénnu výživu, vzdať lieh, tabak a ich deriváty;
 • pri liečbe tohto typu ochorenia kože je prísne zakázané používať hormonálne masti, kozmetiku, jód a kyselinu salicylovú;
 • je žiaduce mazať pokožku olejmi alebo antiseptikmi.

V súčasnej dobe sa odporúča znížiť počet vodných procedúr, po určitú dobu nepoužívať kozmetické prípravky na pokožku tela, nenosia oblečenie z vlny. Nemôžete hrebeň a trieť oblasť ružového lišajníka.

Červené ploché lišajníky u človeka

Zdá sa, že červená vyrážka, ktorá má vplyv na pokožku okrem slizníc (najčastejšie ústna dutina), mení tvar nechtov (pozri fotografiu). Zvyčajne je choroba sprevádzaná svrbivou kožou. Väčšinou choré ženy vo veku 40 až 60 rokov, náchylné k ochoreniam žlčových ciest a tráviaceho traktu, osoby s cukrovkou.

Ako sa liečiť?

Liečba červeného lichen planus začína elimináciou všetkých faktorov, ktoré by mohli vyvolať vývoj ochorenia. Odporúča sa, aby sa pacient chránil pred kontaktom s profesionálnymi a domácimi alergénmi, aby vykonal liečbu ohniskov infekcie a venoval zvýšenú pozornosť liečbe všetkých sprievodných ochorení.

V prítomnosti závažného svrbenia môže byť pacientovi predpísané protizápalové, protipriečinné a protialergické lieky (napríklad klaritín, tavegil alebo tel fáza).

Krátkosrstý (viacfarebný) lišajník u človeka

Táto hubová infekcia sa prejavuje vo forme odfarbených škvŕn alebo hnedých alebo ružových škvŕn. Farba sa mení s časom, škvrna je peeling (viď foto).

Mierne veľké škvrny sa niekedy spájajú a veľké miesta sa objavujú s nerovnými obrysmi. Nespúšťajú sa pod vplyvom slnečného žiarenia. Existuje svrbenie, nadmerné potenie. Lokalizované v hrudníku a krku.

liečba

Je potrebné liečiť túto chorobu komplexným spôsobom. Liečba pityriázy sa znižuje na použitie antimykotických mastí a tabliet antifungálnych látok.

Na druhej strane ružová lišajnica často prechádza nezávisle a nevyžaduje prípravu liečebného programu. Pacientom sa odporúča, aby sa vyhli zvýšenému slnečnému žiareniu, odmietli nosiť syntetické oblečenie a znížili počet procedúr s vodou.

Šindle u ľudí

Choroba vírusovej etiológie, ktorej príčinným účinkom je vírus varicella zoster. Šindle sa vyvinú u ľudí so zníženou imunitou, s hypotermiou a po prenesenom strese. Utrpeli to ľudia vo veku, HIV-infikovaní a tí, ktorí v detstve nemali ovčie kiahne. Avšak ani prítomnosť kuracích kiahní v anamnéze nie je zárukou, že lišaj nemá vplyv na kožu v dospelom štáte.

Choroba je charakterizovaná jednostranným lézie kože prevažne na trupe, malátnosť, mierne svrbenie, horúčka a neuralgické bolesti v miestach budúceho nárastu vysypaniy.Nablyudaetsya v miestnych lymfatických uzlín a tvorbu papuly, sústruženie do bublín s jasným obsahom.

Ako sa liečiť toto zbaviť?

Medikamentózna liečba zahŕňa použitie antivírusových liekov, ako je "Valtrex", "Famvir" alebo "acyklovir", ktoré inhibujú vírus herpes, ako v primárnej i sekundárnej lézií nimi.

Imunostimulačné liečivá, ako napríklad "izoprinozín", sú tiež predpísané, takže telo dokáže úspešne bojovať proti tejto chorobe. Okrem liekov užívaných vo vnútri potrebujete masti, gély a roztoky miestnych účinkov - "Alpizarín", "Epigen", "Zovirax" alebo mlieka s interferónom.

Biely lišajník v človeku

Biely lišajník sa v prvom rade líši od zvyšku - typ lézie, pigmentácia postihnutých oblastí tvoria biely stopy. Zvyšuje pleť a môže mať zaoblený tvar s rozlohou až 4 cm. Niekedy lišaj môže spôsobiť svrbenie a odlupovanie a v zime zápal.

Možnosti liečby

Keď sa objaví jednoduchý biely lišaj, liečba je výlučne lokálna, zameraná na zmäkčenie postihnutých oblastí. Na tieto účely sa zvyčajne používa masť na báze lanolínu, ako aj normálny detský krém.

Ak sa škvrny lišejníka suché a zapáliť (to sa niekedy deje v zime), používajú sa masti s hormónmi: napríklad hydrokortizónová masť (1%).

Kožného ochorenia u ľudí

Druhým názvom tejto patológie je trichofytóza. Spôsobuje chorobu huby, ktorá postihuje kožu človeka. Choroba je najprv asymptomatická, takže rozpoznávanie kožných ciest v počiatočnom štádiu je pomerne problematické. Klinické prejavy ochorenia začínajú opuchom vo forme červenej alebo ružovej škvrny s jasnými hranicami.

Potom začne vzrastať opuch a na jeho okrajoch sa objavia bubliny, ktoré prasknú a tvoria svrbivú kôru. Koža v strede miesta sa začína odlupovať. Vlasy, ktoré sa nachádzajú na mieste zranenia, sa začínajú zmierňovať alebo rozpadávať. V prípade, že sa zdá, že zbavuje vlasovej časti kože, má vzhľad svetlo ružových škvŕn s okrajom vo forme valca.

Ako sa liečiť doma?

Liečba sa môže uskutočniť približne podľa tejto schémy.

 1. Miestne masti, gély, krémy alebo spreje, ako je Clotrimazol, Mikoseptín, Terbinafín.
 2. Ráno: ošetrenie jódom. Večer: liečba masťou obsahujúcou kyselinu salicylovú.
 3. Vidal's Milk. Je pripravený na oddelení pre predpisovanie a zahŕňa šesť zameraných na boj proti zložkám huby.
 4. Vo vnútri po dobu 2-3 týždňov: Griseofulvin. Jedná sa o prírodný proti-hubové činidlo úzko smerová lekár môže byť nahradený inými liekmi, schopnosť bojovať proti patogénom kožného ochorenia Microsporum canis a Trichophyton tonsurans.

Súčasne s antifungálnymi liekmi môže dermatológ predpísať imunomodulátory a komplexy vitamínov na posilnenie imunity.

Mikrozória u ľudí

Ďalšia druh huby je zbavený a existujú prípady, kedy je mikrosporia zmätená s kožným červom. Príčiny týchto ochorení sú rôzne, s mikrosporiou je huba nazývaná mikrosporium canis, je odlišná od huby, ktorá spôsobuje kožné ochorenia.

Pri mikrospore sa na koži objaví ružová škvrna s jasnými okrajmi a odlupovaním. Vlasy sú rozložené na kožu na úrovni 4-5 mm. Častejšie infekcia pochádza z mačiek a psov a možno aj od ľudí. Najčastejšie toto ochorenie postihuje deti, pretože sú kvôli svojej zvedavosti neustále v kontakte so zvieratami, a to nielen doma, ale aj na ulici.

Ako liečiť doma?

Pri liečbe mikrosporie pokožky hlavy zostáva griseofulvín zvoleným liekom, antibiotikum produkované plesňou plesní. Griseofulvin, vyrobený vo forme tabliet s obsahom 125 mg. Liek sa užíva každé tri až štyri jedlá počas jedla s lyžičkou rastlinného oleja, čo je potrebné na zvýšenie rozpustnosti griseofulvínu a predĺženie jeho trvania.

Na vyliečenie mikrozporu hladkej kože bez ovplyvnenia vlasov sa používajú externé antifungálne látky.

 • klotrimazol;
 • ciclopirox;
 • isokonazol;
 • bifonazol a iné.

V prípadoch závažného zápalu sa odporúča predpisovať kombinované prípravky obsahujúce ďalšie hormóny.

Šupinatý lichen

Nemenej bežným názvom pre šupinatý lišaj u ľudí je psoriáza. Choroba má chronický charakter, charakterizuje sa latentným prietokom v kombinácii s recidívami.

Výpadky psoriázy sú náchylné k zápalu a sú umiestnené hlavne na vonkajšej strane povrchu extenzoru.

Ako liečiť lišajníka človeka?

Ak sa na vašej koži objaví podozrivá vyrážka, musíte kontaktovať špecialistu, lebo rozhodne, čo s lišajníkom liečiť najrýchlejšie a efektívnejšie. Zavádzané formy ochorenia sú liečené ťažšie, takže je potrebné sprievodca lekárom s počiatočnými formami ochorenia.

Môžete si zobrať lišaj s pomocou ľudových prostriedkov, ale lekárska pomoc bude spoľahlivejšia. Ešte lepšia je kombinácia medicínskych metód eliminácie s domácou medicínou.

Symptómy mikrosporie u ľudí, liečba a prevencia

Microsporia je choroba spôsobená hubou. Toto ochorenie je charakterizované poškodením kože a vlasov, v ojedinelých prípadoch aj huba postihuje nechty. Táto choroba dostala názov podľa názvu príčinného činidla - huby rodu Microsporum. Táto choroba je známa aj ako "krúžok" vzhľadom na množstvo charakteristických znakov jej prejavu.

Po vstupe na ľudskú pokožku sa huba zavádza do kože, po ktorej začína jej aktívna reprodukcia. Ak v blízkosti miesta, kde huba zasiahne, sú vlasové folikuly, potom sa spóry huby klíčia, a v dôsledku toho sú postihnuté vlasy. Huba sa veľmi rýchlo rozširuje cez vlasy, čo spôsobuje kolaps kožičky a spóry sa nahromadia medzi jej váhy. Výsledkom je, že huba úplne obklopuje vlasy a vyplní žiarovku.

Čo je to?

Microsporia je plesňová choroba, ktorá môže postihnúť tak dospelých, ako aj deti. Ochorenie je spôsobené hubami rodu Microsporum, najmä Microsporum canic, parazitujúc pokožku domácich a túlavých psov a mačiek.

Ako sa mám nakaziť?

Vývoj mikrozórií spôsobuje huby rodu Microsporum. Existuje niekoľko typov, ale iba dve z nich sú nebezpečné pre ľudí - psie a hrdzavé mikrospóry. Osoba môže tieto patogény splniť v nasledujúcich situáciách.

 1. Kontaktovaním chorého mikroskopia s človekom. V tejto situácii je najčastejšou príčinou ochorenia choroboplodný mikroskop, ktorý sa považuje za antropofilný, tj obývajúci ľudskú pokožku. Ide o antropofilnú formu mikrosporie, ktorá môže spôsobiť kolektívne prepuknutie choroby.
 2. Kontaktovanie s predmetmi, na ktorých sú spóry húb. Týmto spôsobom môžete zachytiť ako zoophilic, tak antropofilné microsporium.
 3. Kontaktovanie chorých zvierat, väčšinou mačiek, aj keď to môže byť infekcia psov, ošípaných, oviec. V takýchto prípadoch sa vyvíja zoofilná mikrosporia. Od človeka k človeku sa prenáša tiež, ale s menšou pravdepodobnosťou sa prakticky nepodarilo nájsť kolektívne prepuknutia krvácania spôsobené psovodným mikroskopom.

Treba tiež poznamenať, že pôvodca na ľudskej koži nevedie vždy k vzniku ochorenia, najmä u dospelých. Pravdepodobnosť infekcie je ovplyvnená počtom húb a stavom obranyschopnosti tela a prítomnosťou predisponujúcich faktorov, ktoré zahŕňajú:

Patogén choroby

Kauzálnym činidlom kožného ochorenia sú keratofilné parazity, trieda nedokonalých húb patriacich do rodu Microsporum. Parazitujú na keratinizovaných oblastiach.

 1. Antropologické druhy (Microsporum langeroni, Microsporum audouinii). Huby tohto druhu sú pre človeka parazitické a prenášané priamym a nepriamym kontaktom.
 2. Zoofilné druhy (Microsporum canis, Microsporum nanus, Microsporum galinae, Microsporum persicolor, Microsporum rivalieri). Infekcia choroby nastáva pri kontakte s domácimi zvieratami.
 3. Haemophilus huby (Microsporum rasemosum, Microsporum fulvum, Microsporum boullardi, i Microsporum vanbreuseghemii). Žijú na zemi. Infekcia nastáva po kontakte človeka s pôdou.

Z toho vyplýva, že mikrosporia sa prenáša prostredníctvom kontaktu s chorou osobou alebo zvieraťom, ako aj v kontakte s kontaminovanou pôdou.

Symptómy mikrosporie, fotky

Trvanie inkubačnej doby závisí od typu huby, ktorá vyvolala mikroskóriu (pozri fotografiu).

Pri infikovaní zoofilnými a geofyzikálnymi druhmi húb Microsporum trvá inkubačná doba 5 až 14 dní. A keď sú infikované antropofilnými formami, doba inkubácie mikrospórií trvá podstatne dlhšie - od 4 do 6 týždňov.

Ale ako často mikrosporiya vyprovokovaný huba druhu Microsporumcanis, ktorý sa odvoláva na zoofilnymi druhov, vo väčšine prípadov infekcie, inkubačná doba je 1 - 2 týždne.

Mikrosporia hladkej kože

Na mieste zavlečenia huby sa nachádza opuchnutá, viditeľná červená škvrna s jasnými hranicami. Postupne sa škvrna zvyšuje v priemere. Na okraji je vytvorený nepretržitý zväčšujúci sa valček, ktorý predstavuje malé uzly, bubliny a kôry. V strednej časti miesta sa objaví riešenie zápalu, ktorého výsledkom je svetlo ružová farba s perleťovým škvrnám na povrchu. Krbová vložka teda vyzerá ako krúžok.

 • Počet ohniskov s mikrosporiou hladkej kože je spravidla malý (1-3). Ich priemer sa pohybuje od 0,5 do 3 cm. Najčastejšie sú ohniská umiestnené na koži tváre, krku, predlaktia a ramená. Neexistuje žiadny subjektívny pocit alebo je problém s miernym svrbením.
 • U novorodencov a malých detí, ako aj u mladých žien sa často pozoruje výrazný zápal a minimálny peeling.
 • U osôb náchylných na alergické reakcie (najmä u pacientov s atopickou dermatitídou) je huba často maskovaná prejavmi základného procesu a nie je vždy včas diagnostikovaná. Použitie lokálnych hormonálnych liekov len zvyšuje šírenie hubových infekcií.

K zriedkavým variáciám mikrozporíby je potrebné prisudzovať porážke kože dlane, chodidiel a nechtov. Chrániť nechty je charakterizovaná izolovanou léziou nechtovej platne, obvykle jej vonkajšou hranou. Najprv sa vytvára nudná škvrna, ktorá časom získava bielu farbu. Klinec v oblasti bielenia sa stáva mäkšou a krehkejšou a následne sa môže zrútiť.

Mikrosporia pokožky hlavy

Najčastejšie sa vyskytuje v hlave a chrámoch, rovnako ako na vrchole. Kolónia húb vyzerá takto: centrálne veľké miesto dosahujúce 5 cm a menšie (až 1,5 cm) premietanie pozdĺž obvodu. S rastom môže centrálna škvrna absorbovať blízke malé ohniská.

Mikrosporia na hlave osoby v počiatočnom štádiu tvorí očný peeling. Po bližšom vyšetrení sa môže vidieť belavá "manžeta" okolo chĺpkov, ktoré rastú vo vnútri škvrny. To naznačuje reprodukciu huby v ústach vlasov, ktoré už po týždni vedú k ich prerušeniu. Vonkajšie to vyzerá ako orezaný na úrovni 4-6 cm. Rozbité, so šedivým nádychom chĺpkov sú útočiskom pre hubové spóry. Zmenená poloha vlasov "konope" počas hladenia sa zachová, na rozdiel od zdravých vlasov.

Skalp v léziách je trochu hyperemický, edematózny a pokrytý malými šupinami bielej alebo šedivej farby.

diagnostika

Ak chcete presne stanoviť diagnózu a zvoliť správnu liečbu, potrebujete:

 • Vykonajte laboratórnu a diagnostickú štúdiu. Zahŕňa mikroskopické vyšetrenie húb, test kultivácie na určenie typu patogénu, vyšetrenie pod fluorescenčnou lampou (poškodené vlasy prechádzajú cez ultrafialové žiarenie).
 • Odošlite klinický (štandardný) krvný test a analýzu moču.
 • Vykonajte biochemickú štúdiu funkcie pečene.

Je potrebné a diferencované štúdium, ktoré vám umožní konečne potvrdiť diagnózu. V priebehu tejto štúdie sa mikroskopia porovnáva s inými dermatózami (ružové lišajníky, trichofytóza, seboroidy atď.),

Ako liečiť mikroskopiu u ľudí?

Ak microsporia zasiahol len hladkú kožu a vlasy vellus na to zostalo neporušené, to je dostatočné pre liečbu lokálne antimykotiká (masti, pleťové vody, spreje), ktoré sú použité na dennej báze, až do vymiznutia lézií. Ak sa microsporia ohniská leží na hlave alebo na koži hladký vellus chĺpky sa zúčastňujú procesu, ošetrenie sa skladá z prijímania dovnútra fungicídy a ich miestne aplikáciu na postihnuté oblasti.

Najúčinnejšie na požívanie na liečbu mikrosporických antifungálnych liekov obsahujúcich tieto účinné látky:

 • grizeofulvín;
 • Terbinafín (Terbizil, Lamizil atď.);
 • Itrakonazol (Orungal, Irunin a ďalšie).

Na vonkajšie ošetrenie hladkej pokožky a pokožky hlavy sa používajú nasledujúce činidlá s fungicídnou aktivitou:

 • Masti s terbinafínom (Lamisil, Terbizil atď.), Klotrimazol, izokonazol a bifonazol;
 • Tinktura jódu 2 - 5%;
 • Masť sírna 10 - 20%;
 • Masť síro-salicylová;
 • Masť sírneho dechtu.

Užívanie antifungálnych liekov vo vnútri a ich aplikácia zvonka na postihnutú kožu pokračuje týždeň po zmiznutí príznakov mikrosporie, aby sa zabránilo možnému opakovaniu infekcie.

Povinné opatrenia na detekciu mikrozórií u ľudí:

 • Odstránenie poškodených chlpov (odstránenie chĺpkov, denné holenie).
 • Umyte si hlavu dvakrát týždenne.
 • Pravidelná výmena bielizne.
 • Obmedzenie kontaktu s chorou osobou. Izolácia dieťaťa z predškolskej školy v liečbe mikrosporie u detí.
 • Kontrola osôb, ktoré boli v kontakte s chorou osobou.
 • Kontrola domácich zvierat veterinárnym lekárom.
 • Dezinfekcia predmetov starostlivosti (uteráky, hrebene), odevov, detských hračiek pomocou dezinfekčných prostriedkov. Všeobecné čistenie.

Celá liečba trvá 3-6 týždňov. Zotavenie sa zisťuje s negatívnou analýzou škrabancov z miesta poranenia.

Ľudové opravné prostriedky

V súčasnosti majú lekári významný arzenál liekov, čo umožňuje rýchlo a spoľahlivo zachrániť pacientov z mikrospórií, a to aj v zanedbaných formách. Preto sa používajú ľudové metódy liečenia tejto choroby veľmi zriedkavo dnes, spravidla ako súčasť komplexnej terapie predpísanej dermatológa.

Hlavné ľudové prostriedky na boj proti kožnému ochoreniu sú:

 1. Cesnakový ocot. Tento liek je široko používaný pri liečbe mnohých dermatologických ochorení. Na jeho prípravu sa nareže niekoľko strúčikov cesnaku a naleje sa do 0,5 l jablčného octu. Výsledná zmes sa má infundovať 1 až 2 týždne, príležitostne sa pretrepáva. Po varení s ocotom vyčistite postihnutú oblasť pokožky. Na zvýšenie terapeutického účinku môžete do infúzie pridať niekoľko kvapiek kafrového oleja pred použitím.
 2. Juice z cesnaku. Cesnakové strúčiky sú nakrájané pozdĺžne a šťava postihnutej pokožky je rozdrvená so šťavou. Tento postup sa vykonáva raz denne (najlepšie ráno). Následne počas dňa môžu byť lišajníky mazané brezovým drevom alebo plantajníkom.
 3. Masť na báze morských rýb. Pri príprave masti potrebujete asi 400 ml bohatej vývaru, 100 g masla a kašu z niekoľkých hláv smaženého cesnaku. Táto zmes sa jemne aplikuje na zasiahnutú oblasť pokožky 2 až 3 krát denne a obaluje sa 30 až 60 minút s čistým obväzom.
 4. Sophora je japončina. Pri príprave tohto produktu potrebujete 50 g ovocia alebo kvetov tejto rastliny. Pri absencii kontraindikácií sa odporúča alkoholová infúzia. Na 50 gramov trávy je potrebných 0,5 litra vodky (pevnosť najmenej 35 stupňov). Trvanie trvá 3 - 4 týždne na tmavom mieste. Po varení je infúzia filtrovaná a užívaná 3 krát denne ústami. Určitý liečebný účinok v mikrozóriu môže byť tiež zvyčajne bežným varením čaju s prídavkom japončiny Sophora.

Ako vidíte, väčšina z vyššie uvedených receptov používa cesnak. Faktom je, že táto rastlina obsahuje veľké množstvo látok, ktoré majú priaznivý vplyv na biochemické procesy v koži. Má niektoré dezinfekčné vlastnosti (ktoré sú však neúčinné proti mikroskopiu patogénu).

prevencia

Ako preventívne opatrenie je dôležitá mikroskória, včasná detekcia a účinná liečba pacientov. Na tento účel potrebujú detské inštitúcie pravidelné lekárske vyšetrenia. Ak sa nájde choré dieťa, malo by byť izolované od ostatných detí a malo by sa prijať opatrenia na naliehavú liečbu mikroskopie.

Je tiež dôležité dezinfikovať veci chorých ľudí včas a v dobrej kvalite. Bolo vykonané dôkladné vyšetrenie všetkých, ktorí boli v kontakte s osobou, ktorá sa ochorela mikrospórami. Je tiež dôležité pravidelne kontrolovať domáce zvieratá na ich ohniská ochorenia a prijímať opatrenia na ich liečbu.

výhľad

Pri včasnej liečbe je prognóza priaznivá pre mikrozóriu, choroba končí úplným zotavením. Po ukončení liečby zostáva pacient pod dohľadom dermatológa počas 12 mesiacov. Odhlásenie sa vykoná až po prijatí negatívnych analýz pre huby.

Lishay - všetky druhy liečby a identifikácie

Lichen (lichen) je známy už dávno. Liečitelia minulosti nazývali akékoľvek ochorenia kože, ktoré sa prejavujú vyrážkou, farebnými alebo šupinatými škvrnami, ktoré sa šíria po tele, ako lišajník na drevo.

Moderná medicína odlíšila a objasnila početné lišajníky s rôznou intenzitou spôsobujúce problémy pre tých, ktorí mali smolu ochorieť. Dôvody pre rozvoj zbavenie širokú škálu - z húb a vírusov (herpes a mikrosporiya) až neuropsychiatrických porúch (psoriáza), - ktorá je ako infekčné a neinfekčné povahy. Všeobecným provokujúcim faktorom ich výskytu je regresívny stav imunitného systému.

Komplikované jednoduché

Obyčajný lichen často sa vyskytujú u detí a žien v mimosezóne - na jar a na jeseň. Dôvodom jej vzniku sú streptokoky, postihujúce epidermis a predpoklady - zlá hygiena kože, popraskanie alebo naopak, neustále zvlhčenie pokožky, ako je potenie.

Šindle prejavuje jednoduchý trochu svrbenie okrúhle alebo oválne škvrny, hojne pokrytý šedastobieleho váhy, hladkými hranami, jasné belavej farby, ružová. Spravidla sú škvrny umiestnené na tvári (líca, blízko úst, brady), ale niekedy v uzavretých častiach tela (trup, ramená).

Slnečné lúče môžu odísť jednoduchým lišajníkom z miest na opaľovanie tela, ale postihnuté miesta sú slnenie na slnku slabšie. V dôsledku takejto dočasnej depigmentácie je koža "oslnená" rôznymi farebnými fragmentami.

V skupinách a kolektívach, najmä deťoch, sa choroba môže ľahko a rýchlo šíriť, a preto, aby sa zabránilo epidémii, je pacient izolovaný počas trvania liečby.

Z huba košíku

Najčastejšie lichen - strihanie. Sú infikovaní mladými priateľmi psov a mačiek. Príčiny - infekcia hubami rodu Trichophyton (triophytia) alebo Microsporum (mikrosporia). Ide o pomerne infekčnú formu lišajníka, prenáša sa nielen priamym kontaktom so zvieraťom, ale aj chorým človekom.

Inkubačná doba od niekoľkých dní do niekoľkých mesiacov - závisí od stavu imunity infikovanej osoby.

Ochorenie sa prejavuje škvrnami pokrytými vápnikmi a kôrkami na pokožke, pokožkou hlavy (súčasne s vypadávaním vlasov na ostrove) a zriedka - klincami.

Za normálnych okolností kožné ochorenie neobťažuje hostiteľa, s výnimkou toho, že je možné ľahké svrbenie škvŕn, ale v mnohých prípadoch môže byť ochorenie komplikované teplotou a vyčerpaním vyrážok.

Viacfarebný alebo pityriazisový lichen je ďalším predstaviteľom rodiny lišejníkov, ktorá sa prejavuje ako huba na koži. Choroba spôsobuje kvasinkovú hubu Pityrosporum. Na pokožke hrudníka, ramien, krku sa objavujú malé jednotlivé škvrny ružovej, žltej, kávy alebo hnedej. V priebehu času sa môžu rozšíriť a zlúčiť do bizarných "vzorov" škvŕn s olupovaním vo forme otruby a bez príznakov zápalu.

Tinea versicolor je tiež nazývaný slnečné zoster - častejšie sa prejavuje už v lete, a sú náchylné na ochorenia sa už obyvatelia južných krajín... Na opálenú pleť vyzerá belavé škvrny lishaynyh - odpadky huby narúša epidermálne bunky, ktoré produkujú pigment melanín opálenie.

Doba inkubácie farebnej deprivácie od dvoch týždňov do niekoľkých mesiacov. Predpokladá sa, že infekčnosť štipľavých lišajníkov je oveľa menšia ako strihanie, avšak s predĺženými osobnými kontaktmi, infekciou prostredníctvom bežných domácich predmetov, napríklad žinkoviek, uterákov, posteľnej bielizne, je možné. Vzhľadom na zanedbateľné riziko prenosu infekcie počas sociálneho styku choroba nie je kontraindikáciou pre pobyt pacienta v komunite.

Darček z detstva

Jeden z najviac bolestivých a nebezpečných typov lichen - šindle alebo herpes. Názov ochorenia dal okolitú oblasť vyrážky okolo kmeňa. Ochorenie spôsobuje vírus varixu herpes zoster. Zostáva v tele od detstva, opäť aktivuje a ovplyvňuje nervový systém a pokožku. Šindle sú najčastejšie postihnuté staršími ľuďmi alebo pacientmi s oslabenou imunitou (onkologickými, infikovanými HIV atď.).

Infekcia sa prejavuje svrbivé vyrážky (spoty - papuly - vačkov), často spolu medzirebrových nervových kmeňov a konárov trojklanného nervu, neuralgické bolesti, horúčke a zdurenie lymfatických uzlín.

A ak vyrážky ísť po dobu 1-2 týždňov, bolesť a nepríjemný pocit v mieste lézie môžu pretrvávať až niekoľko mesiacov. Choroba je nebezpečná a jej komplikácie (vyrážka s rozšírením cez celý povrch kože, meningoencefalitídy, zápal pľúc) a atypické formy (zrážky vo forme veľkých bublín, krvavých vyrážky, nekrózy a zjazvenie miesta vyrážky).

Ešte pod mikroskopom

Príčiny mnohých druhov lišajníkov sa stále skúmajú.

Osobitné v klinických prejavoch ružový lichen alebo Zhiberova choroba, pomenovaná po Camille Zhiberovej, francúzskej dermatológke, ktorá opísala túto chorobu. Príčina jej výskytu ešte nebola identifikovaná, pravdepodobne ide o mikroorganizmus vírusovej povahy.

Lishay sa prejavuje veľkou ružovou plaketou (materskou), po ktorej nasledujú menšie "deti". Miesto s jemným odlupovaním sa nachádza na bokoch, chrbte, bokoch.

Môžu spontánne vymiznúť po mesiaci, ale môžu sa, najmä keď nie je pozorovaná hygiena, komplikovať zápalom a prejsť do atypických neznesiteľných foriem.

O výskyte červený plochý lichen existujú vírusové, stresujúce, toxicko-alergické teórie. Jeho prejavy sú rozmanité - škvrny, pľuzgiere, erózie, vredy, ale vo väčšine prípadov ide o malé uzliny, ktoré postihujú kožu, sliznice a nechty, a ich fúzia vedie k tvorbe šupinatých plakov. Liečba červených lišajníkov je povinná pri súčasnom vyšetrení a liečbe súbežných ochorení tela.

Nemenej hádanky prinášajú lekárov šupinatý lišajník alebo psoriáza (z gréckeho psoriasisu, svrab). Medzi príčiny šupinatej psoriázy patria dedičné faktory, endokrinné poruchy, imunitný systém a metabolické problémy, stresy, neurózy atď. Psoriázou trpia mladí ľudia a ľudia v aktívnom produktívnom veku.

Psoriáza sa prejavuje zápalovou vyrážkou a olupovaním v dôsledku toho, že horná vrstva kože postihnutých oblastí zomrie päťkrát rýchlejšie ako normálne. Psoriáza sa môže rozšíriť prakticky vo všetkých častiach tela.

Withering lichen, alebo ekzém je neinfekčný zápal povrchu kože. Ekzémové vezikuly majú vlastnosť rýchleho prasknutia. Analogicky s vriacou vodou (z gréckeho ekzeo - varu) choroba a získal jej meno. Vyrážky s ekzémami sa vyskytujú pri svrbení, páde, zmáčaní, odlupovaní, trhlín a iných príznakov. Medzi príčiny ekzému, dedičnej predispozície, alergických a imunitných stavov, porušovania pečene, obličiek, gastrointestinálneho traktu a ďalších. Medzi všetkými vekovými kategóriami je choroba.

Liečba lišajníkov

Liečba lišajníkov závisí od typu ochorenia a jeho príčin. Najprv je potrebná dôkladná hygiena tela a pokožky, ktorá má oblečenie z prírodných tkanín. Spolu s požadovanou antibakteriálnou, antivírusovou alebo antifungálnou terapiou sú predpísané lokálne protizápalové, desenzibilizujúce činidlá.

Je vhodné, aby rešpektovala ich vlastné zdravie - vylúčenie fyzickej aktivity, podchladenie a prehriatie strave, abstinencie od silné pitie, pretože to všetko vedie k zníženiu imunitného stavu pacienta a neprispieva k zotaveniu z tohto ochorenia nie je práve príjemné.

Koniec koncov, lišajník sa neobjaví na prázdnom mieste, skôr líšanom nedostatok telo signalizuje zlyhania a poruchy v jeho systéme.

Mikrospória u ľudí: fotografie, príznaky, počiatočná fáza, liečba a lieky

Microsporia, známa u ľudí ako tzv. Ringworm, je infekčná choroba prenášaná chorými zvieratami. Preto sa charakteristické škvrny na koži najčastejšie objavujú u detí, ktoré sa chcú rozmaznávať s mačkami a psy (najmä bezdomovci).

Aby sa zabránilo šíreniu patologických bodov u pacienta a infekcii zdravých ľudí, mali by byť známe prvé znaky charakteristické pre počiatočnú fázu mikroskopie a povinné lekárske opatrenia.

Microsporia - čo je to?

Microsporia je ochorenie kože zo skupiny mykóz vyvolaných infekciou hubou Microsporum. Príznaky (príznaky) sa vyskytujú tak na hladkých a veľkých častiach kože (viď foto).

Vnikne do kože, huba tvorí kolónie vo vlasových folikuloch vlasovej pokožky hlavy alebo kanyly, ktoré pokrývajú takmer celé telo. Avšak ohniská mikroskórií, hoci extrémne zriedkavé, sa môžu vyskytnúť aj v oblastiach, ktoré úplne postrádajú vlasy - dlane, podrážky, nechty.

Mikrozporía je veľmi nákazlivá (nákazlivá), zatiaľ čo zdrojom infekcie sú choré zvieratá.

V prírode microsporia môže dostať choré psy a mačky, králiky, veľké domáce zvieratá (ošípané, kozy, kone, ovce), ako aj voľne žijúcich zvierat (opica, líšky, tigre, líšky). Infekcia sa vyskytuje nielen priamym kontaktom s chorými zvieratami, ale aj v kontakte s ľudskou rukou a vlnené predmety vločky starostlivosti a potravín, a to prostredníctvom lôžkoviny a ďalšie vybavenie.

Navyše, u zvierat sa ochorenie často tajne vydáva: lézie sa zistia až po osvetlení žiarivky (zelená žiara). Iba niekedy na hlave, labkách alebo chvoste môžu byť videné ohniská s vyčnievajúcimi fragmentami chĺpkov a váhy.

Je možné prenášať hubu od chorého na zdravú. Môžete sa nakaziť aj kontaktom s neošetreným šatím osoby, ktorá už dlho bola chorá. Huba Microsporum, vďaka plášťu šiestich vrstvy a rebrá vo forme pásov, relatívne stabilné v prostredí a zostávajú životaschopné po dobu 3 mesiacov mimo tela človeka alebo zvieraťa.

Mikrosporia u detí - znaky choroby

Prevalencia mikroskórií kože u detí je vysvetlená nasledujúcimi faktami:

 • Osobitnou "láskou" je rozvrátiť sa s bezdomovcami a šteniatkami.
 • Nedodržiavanie prísnych hygienických pravidiel - nevymazané ruky.
 • Nedostatočná imunitná ochrana, oslabenie imunity častými prechladnutiami.
 • V kožnom tuku u dospelých existujú organické kyseliny, ktoré negatívne ovplyvňujú reprodukciu huby. Imunita kože u detí je menej rozvinutá.
 • Časté poranenia kože (rezy, odreniny, poškriabanie a malé rany), ktoré prispievajú k šíreniu ochorenia, keď huba zasiahne.
 • Z medicínskeho hľadiska nevysvetliteľné, deti s červenými vlasmi sú takmer bez kožného ochorenia.

Známky mikrosporie u ľudí, foto

mikrosporia hladkej kože, foto

foto mikrospóry u človeka

Inkubačná doba s mikroskopiou je 5-7 dní, ak je infikovaná zo zvieraťa a až 4-6 týždňov - keď je infikovaná chorým človekom.

Externé prejavy mikrosporie závisia od lokalizácie patologického zamerania.

Mikrosporia hladkej kože

Spočiatku sa objaví červená škvrna so zaobleným tvarom, s jasnými hranicami, trochu vysoko nad kožou. Veľmi rýchlo tvorí periférny valec s najmenšími bublinami a kôrkami a hubové škvrny rastú na 3 cm.

Stredná časť patologického zaostrenia je bledá a je pokrytá pomerne veľkými otrebridae mierami. Najčastejšie sa zistí 1 - 3 zameranie na tvár, krk, horné končatiny.

Svrbenie je prítomné v mikroskope, ale nie tak intenzívne, ako napríklad pri alergických vyrážkach.

Mikrosporia pokožky hlavy

Najčastejšie sa vyskytuje v hlave a chrámoch, rovnako ako na vrchole. Kolónia húb vyzerá takto: centrálne veľké miesto dosahujúce 5 cm a menšie (až 1,5 cm) premietanie pozdĺž obvodu. S rastom môže centrálna škvrna absorbovať blízke malé ohniská.

Mikrosporia na hlave osoby v počiatočnom štádiu tvorí očný peeling. Po bližšom vyšetrení sa môže vidieť belavá "manžeta" okolo chĺpkov, ktoré rastú vo vnútri škvrny. To naznačuje reprodukciu huby v ústach vlasov, ktoré už po týždni vedú k ich prerušeniu.

Vonkajšie to vyzerá ako orezaný na úrovni 4-6 cm. Rozbité, so šedivým nádychom chĺpkov sú útočiskom pre hubové spóry. Zmenená poloha vlasov "konope" počas hladenia sa zachová, na rozdiel od zdravých vlasov.

Skalp v léziách je trochu hyperemický, edematózny a pokrytý malými šupinami bielej alebo šedivej farby.

Atypické formy

 • Mikrosporia nechtov - bližšie k okraju rezu klinec tvorí tupé škvrny, ktoré následne nadobudnú bielu farbu. Niťová doska v lézi sa stáva mäkkou a ľahko sa rozpadá.
 • Fúznivá mikrosporia je výsledkom nesprávnej liečby. Na pozadí zaostrenia sa tvoria purpurové kyanotické uzliny a pustuly. Možné zvýšenie teploty a zvýšenie okolitých lymfatických uzlín.
 • Vážená mikrosporia - prebieha chronicky na pozadí vážnych vnútorných ochorení (tuberkulóza, artritída atď.). V tomto prípade sa na pozadí fokálneho alebo difúzneho olupovania vytvárajú oblasti alopécie (plešaté škvrny) a je viditeľná všeobecná nerovnosť vlasovej pokrývky. Fragmenty vlasov dosahujú dĺžku 10-15 mm a nemajú šedé prípady hubových spór.
 • Microsporia pubis - je plná infekcie sexuálneho partnera. Rozvetvený krvný systém tejto oblasti vedie k rýchlemu rastu škvŕn na labkách, vnútorných stehnách a spodnej časti brucha. Tiež sa bakteriálna infekcia rýchlo spojí s tvorbou infiltrátov pokrytých hnisavými kôrkami.

Liečba mikrozórií u ľudí, liekov

Čím skôr je mikrospória uznávaná a predpísaná je jej plná liečba, tým skôr sa obnoví. Hlavným smerom pri liečbe mikrozórií u ľudí je ničenie huby. Vzhľadom k tomu, vysokú stabilitu mikrosporum lokálnu liečbu antifungálne doplnený vysokými dávkami systémových antimykotík, najmä pri masívnej hladká lézie kože alebo vlasy.

Lieky na lokálnu liečbu mikrosporií:

 • Clotrimazol - netoxická, ale nie vysoko účinná masť je liekom, ktorý je vhodný na liečbu mikrozórií u detí mladších ako 3 roky a tehotných.
 • Isokonazol, bifonazol - poskytujú vysoké percento alergickej reakcie.
 • Ketokonazol je vysoko účinný, ale má vysokú toxicitu.
 • Terbinafín je najlepší liek na mikroskopiu pre netoxicitu, účinnosť a cenu. Jedná sa o najlacnejší a najúčinnejší prostriedok na liečbu kožného ochorenia, čo je drahšie analóg - Lamisil.
 • Masti obsahujúce síru (oxid-salicylová, sírová Degtiarnaya, kyselina sírová) a roztok jódu - v liečbe mikrospóry použité v kombinácii s protiplesňovými vonkajšími prostriedkami.
 • Kombinované prostriedky (trider, Mikozolon, Travokort), majúce časť kortikosteroidy - sú vhodné iba v prípade, komplikuje supurace microsporia. Treba si uvedomiť, že hormonálne masti s predĺženým použitím spôsobujú atrofiu kože.

Kombinácia liečby mikrosporiou pokožky hlavy zahŕňa:

 1. Antimykotické antibiotikum Griseofulvín - liek voľby, je celkom toxický. Pre deti do 3 rokov je k dispozícii ako pozastavenie.
 2. Je potrebných vysoké dávky lieku - 22 mg / kg telesnej hmotnosti. Neužívajte s penicilínmi (súčasné podávanie spôsobuje alergickú reakciu).
 3. Hepatoprotektory (Karsil, Liv-52 a ďalšie) - na zníženie toxicity Griseofulvinu a na ochranu pečene.
 4. Antidepresíva (Decaris) - degelmentizácia je potrebná na zvýšenie účinnosti antimykotik a zníženie imunosupresívneho účinku Griseofulvinu.
 5. Terbinafín v tabletách (Lamizil) - menej toxická alternatíva k lieku Griseofulvin, nie je nižšia ako účinnosť.

Povinné opatrenia na detekciu mikrozórií u ľudí:

 • Odstránenie poškodených chlpov (odstránenie chĺpkov, denné holenie).
 • Umyte si hlavu dvakrát týždenne.
 • Pravidelná výmena bielizne.
 • Obmedzenie kontaktu s chorou osobou. Izolácia dieťaťa z predškolskej školy v liečbe mikrosporie u detí.
 • Kontrola osôb, ktoré boli v kontakte s chorou osobou.
 • Kontrola domácich zvierat veterinárnym lekárom.
 • Dezinfekcia predmetov starostlivosti (uteráky, hrebene), odevov, detských hračiek pomocou dezinfekčných prostriedkov. Všeobecné čistenie.

Celá liečba trvá 3-6 týždňov. Zotavenie sa zisťuje s negatívnou analýzou škrabancov z miesta poranenia.

Nespoliehajte sa na ľudové prostriedky. Mikrozória je plesňová choroba a musí sa liečiť antimykotikami. Domáce metódy (trenie s ocotom atď.) Majú často kauterizačný účinok a ďalšie podráždenie môže spôsobiť šírenie infekcie. Je možné získať popáleniny.

Profylaxia mikrozporí

Aby sa vylúčila choroba mikroskopia, musia byť dodržané nasledujúce pravidlá:

Zabráňte kontaktu s túlavými zvieratami.

Kúpiť domáce zvieratá len po kontrole veterinárom. Pravidelne vykonávajte preventívne prehliadky domácich zvierat.

Karanténne opatrenia pri zisťovaní mikrosporie u dieťaťa: izolácia od materskej školy / školy, dezinfekčné opatrenia, pozorovanie kontaktov s pacientom.

Ako určiť kožné ochorenie v osobe a spôsoby liečenia

Ďalšou infekčnou chorobou kože je mikroskória. Je to koža, ktorá sa objavuje na nechtoch a koži človeka. Príčinnými činidlami sú huby Microsporum a Trichophyton. Infekcia sa vyskytuje u chorých zvierat a ľudí. Nohy sú najčastejšie postihnuté. Dospelí ľudia sa ochorejú menej často ako deti a ženy v mladom veku. Majú lichen umiestnené na hladkej kože.

Lekár určí, aký druh huby spôsobil chorobu. Lekári majú na to meno. Trichophytonové huby sú mikróby, ktoré parazitujú ľudskú pokožku a mikroskop sa začína množiť u ľudí aj zvierat.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať deťom od štyroch do trinástich rokov. Tento vek je pre túto chorobu najnebezpečnejší.

Spôsoby infekcie

Choroba sa ľahko prenáša od chorého človeka prostredníctvom predmetov použitia, pomocou nástrojov na účes, ak neboli dezinfikované.

Keď človek kontaktuje zviera, ktoré je choré, zbavíme sa. Stačí stačiť mŕtvu mačku a psa a infekcia je zabezpečená.

Faktory ovplyvňujúce predispozíciu k tejto chorobe

Faktory infekcie môžu byť:

 1. Prítomnosť poškodenia kože.
 2. Nízka odolnosť.
 3. Prítomnosť macerácie pokožky, keď epidermis napučia v dôsledku dlhého kontaktu s vodou.

Pri absencii vyššie uvedených faktorov sa huba nevyvinie. Silná imunita okamžite zničí hubu a rýchlo očistí spóry od povrchu pokožky bez toho, aby jej čas poškodil.

Ako vyzerá mikroskopia u ľudí (foto)

Typ ochorenia závisí od klinickej formy. Všetko závisí od toho, do akej miery infekcia prenikla. Imunitný systém v súčasnosti zohráva dôležitú úlohu.

Ako vyzerá vyzváňanie u ľudí:

Forma kožného ochorenia je nasledovná:

 1. Keď je lokalizovaná na hladkej pokožke alebo na pokožke hlavy, označuje sa povrchová forma.
 2. Forma infiltratívneho supurácie je druh povrchnej deprivácie prenášanej od chorých dospelých deťom. Súčasne dospelí pacienti nemusia vedieť, že sú chorí alebo nie sú úplne vyliečení.

Kožného ochorenia je veľmi rýchlo distribuovaný v detských a školských skupinách od chorého dieťaťa alebo dospelého.

Diagnóza ochorenia

Dermatológ určuje pacientovi diagnózu. Na diagnostikovanie kožných ciest sa uskutočňuje šupinanie kože. Štúdia pod mikroskopom umožňuje vidieť vlákna mycélia a spór húb. Pri skúmaní vlasov pod fluorescenčnou lampou môžete pozorovať jasne zelené svetlo.

Príznaky a príznaky kožného ochorenia u ľudí

Od nástupu infekcie až po výskyt príznakov ochorenia môže ísť z piatich dní na 15. Častejšie sa táto choroba prejavuje na siedmy deň. Závisí to od imunity pacienta a rozmanitosti huby, ako aj od lokalizácie jeho lokalizácie na koži.

Hlavným príznakom mikrosporie u detí je tvorba červených škvŕn na koži. Táto oblasť kože sa cíti, ale nie všetci pacienti. Miesto začína narastať. Na okrajoch je viditeľný červený okraj, obklopený malými pupienkami. Okolo sa môže objaviť nové ohnisko.

Na pokožke hlavy, kožné ochorenie robí vlasy nudné, ich objem a elasticita sú stratené. Vlasy nemožno narovnať a zatlačiť na pokožku. Ich štruktúra sa začína zrútiť. Z tejto vlasy sa stáva krehká.

Dokonca aj s prvými príznakmi kožného ochorenia na tele, človek by mal začať liečbu, nečakajte, až sa choroba rozšíri po celom tele.

Počiatočná fáza hladkej mikroskopie kože u detí na fotografii

Prečo sa mikroskopia objavuje častejšie u detí?

Táto choroba je veľmi zraniteľná voči deťom. Môžu byť chorí z mačiek, menej často od psov. To je spôsobené tým, že huba sa nachádza na tele a srsti túlavých zvierat. Z nich sa váhy usadzujú na veciach a predmetoch, ktoré sa dotkne dieťaťa. Dokonca aj do pôdy huby zostávajú infekčné až tri mesiace. Keď dieťa hrá v piesku, môže sa tiež infikovať. Preto deti musia dodržiavať pravidlá osobnej hygieny a nesmú hrať s bezdomovcami. Umyte si ruky ihneď po ich dotyku.

Vzhľad kožného ochorenia na pokožke hlavy sa vyskytuje u dieťaťa vo veku od piatich do dvanástich rokov. Vredy sú lokalizované v blízkosti chrámov oveľa častejšie ako na trupu. Miesto sa začína rozširovať a dosahuje veľkosť dva až päť centimetrov. Na okrajoch škvŕn sú malé projekcie v podobe akné. Huba preniká do žiarovky. Dieťa si sťažuje na svrbenie.

Spočiatku sa rodičia domnievajú, že sa objavujú svrabky alebo vši a chýba včasná liečba lišajníkov. Po týždni sa huba môže úplne prejaviť. V dôsledku toho sa vlasy na infikovanej ploche stávajú krehké. Dokonca aj pri hladení alebo pod ich hmotnosťou sa rozpadajú.

V tomto vzhľade môžete určiť prítomnosť kožného ochorenia, najmä u detí. Liečba mikrospórií pokožky hlavy u detí je často sprevádzaná úplným strihom dieťaťa, aby sa dosiahla maximálna liečba v terapii.

Mikrosporia u detí na fotografii:

Ako liečiť kožné ochorenia u ľudí?

Ako zaobchádzať s mikroskopiou v osobe by malo rozhodovať len lekár v každom jednotlivom prípade. Keď je diagnostika jasne stanovená, lekár predpíše postupy a užíva liek. Lieky vo veľkom sortimente sú dnes k dispozícii v lekárňach. Sú veľmi účinné a rýchlo liečia pacienta. Viac účinku pri liečbe kožných ciest u ľudí budú tieto lieky v nemocnici.

Pri absencii komplikácií na hladkej pokožke sa pri liečbe mikrosporiou používajú antifungálne látky na vonkajšie použitie u ľudí (u detí i dospelých). Môže to byť masť z kožného ochorenia u človeka, napríklad Miconazol alebo krém Travogen. To stačí kosiť na mieste chorých dvakrát denne. Pomôže a tinktúra jódu. Musí sa používať iba ráno.

Lekár môže predpisovať kombinované lieky s hormónmi alebo antibiotikami. Keď sa vyskytne hnisavosť a zápal, potom sú potrebné antibiotiká. A s akútnym zápalom bez supuračných hormónov.

Celý priebeh liečby je veľmi dôležitý pre vyliečenie pacienta. Liečba deprivácie (mikrospora) u detí a jej trvanie je predpísaná dermatológiou.

Príznaky ascaridov u detí by mali byť tiež nájdené.

Liečba ľudovými prostriedkami

Na ľudové lieky na liečbu kožného ochorenia sú vhodné: zmes cesnaku, koreňa lopúcha a brezového uhlia. Niektorým pacientom pomohla vlhkosť, ktorá sa nahromadila na oknách alebo horčicou s pridaním octu. Použite tieto odporúčania iba po dohode s lekárom.

Je potrebné mať na pamäti, že liečba len ľudové lieky neprinesie požadovaný výsledok. Budú sa vyžadovať lieky.

Prevencia ochorenia

Chorému sa dá predísť strihaním šindľov, ak nezabudnete na preventívne opatrenia. To je dôležité pre každého človeka. Na prevenciu kožných ciest u ľudí by sa malo zabrániť kontaktu s bezdomovcami a nekontaktovať chorých. Nevystavujte sa opakovaniu choroby, pomôže dezinfikovať veci a veci pre domácnosť.

Aby ste sa ochoreli na túto chorobu, po možnom kontakte s chorou osobou prejdite skúškou, aj keď už neviete, že ste chorý. Keď choroba spoločenských zvierat, musia tiež podstúpiť liečbu na veterinárnej klinike.

Pri liečbe kožného ochorenia na videu:

V dome spracovať všetky veci. Starajte sa o seba a vy sa budete môcť vyhnúť tejto chorobe.

Lishay u ľudí


obsah:

Lishay - infekčná choroba, ktorá postihuje kožu človeka; Počas infekcie dochádza k nosovým formáciám, zápalu a nekróze tkanív. Etiológia odňatia osoby je väčšinou vírusová alebo hubová.

Choroba je nákazlivá (s výnimkou niektorých jej odrôd) a pri absencii liečby je nebezpečná pre ostatných. Na ľudskom tele lišejník postihuje všetky oblasti; Najzriedkavejšie prejavy zbavujú krk, pohlavné orgány, sliznice.

Fotografovanie

Ružové lišajníky po ruke

Červené ploché lišajníky

Druhy a typy lišajníkov u ľudí

Existuje mnoho typov lišajníkov; základné, najčastejšie sa vyskytujú u ľudí:

pásový opar - prenášané vzdušnými kvapôčkami pri kontakte s pacientmi s kiahňou. Môže existovať v niekoľkých formách, ktoré sa líšia v klinických prejavoch (ganglio, necrotický, zvlhčujúci, očný, meningoencefalický, diseminovaný).

Viacfarebné (štipľavé) - hubové ochorenie, ktoré sa aktívne postupuje v prítomnosti dostatočnej úrovne vlhkosti, napríklad s hojným uvoľnením potu.

ružový - má herpesvírusový charakter, ale nie je prenášaný kontaktom a kvapkami vo vzduchu. Najčastejšie sa vyskytuje u dospievajúcich. Pravdepodobne je príčinou aktivácie vírusu nízka imunita.

strihanie - postihuje kožu a chlpaté oblasti, je spôsobená mikrosporovými hubami a aktívne sa množí na ľudskej pokožke pri najmenšej vlhkosti.

Červený plochý - má autoimunitnú etiológiu, postihuje ľudí v akomkoľvek veku a nie je nákazlivý. Existuje niekoľko typov tohto typu chorôb - atrofické, ekzémové, pigmentované, monolitické, hyperkeratotické, prstencové.

Príčiny líšanovej deprivácie u ľudí

Pôvod lišiekov u ľudí je spôsobený rôznych patogénov, ako aj vnútorné faktory a predispozície organizmu.

pásový opar Lichen je spôsobený vírusom herpes zoster. So znížením imunity, ktorá vedie k infekčným chorobám, zdôrazňuje chronické ochorenia, vírus ľahko preniká do tela pri kontakte s pacientmi s kiahňou. Rovnako za rovnakých podmienok sa môžu ľudia, ktorí kedysi mali ochorenie kiahní, objaviť v prípade opakovanej infekcie.

pityriasis Lichén sa prenáša domácou metódou od infikovanej osoby tak, že kontaktuje pokožku s konkrétnou hubou, ktorá sa násobí, keď sa vlhkosť stúpa. Ďalším dôvodom tohto typu deprivácie je seboroická dermatitída. Prokurujúce faktory sú vysoké teploty a vlhkosť. Často sa vyskytuje intrafamiliálna infekcia hubami.

ružový lišejníky sú považované za imunitné ochorenia, jej pôvodcom je vírus údajne herpes zoskupenia. S hormonálnymi poruchami, zmenami metabolických procesov a niektorými chorobami strácajú bunky imunitného systému ochranné funkcie. Výsledok - prudké zníženie imunity, aktivácia vírusu a rozvoj vypadávania vlasov.

príčiny pásový opar zbavenie - prenosu od chorého, infekcie zvieraťa. Je tiež možné infikovať, keď kultivujeme pôdu bez rukavíc.

Červený plochý lišejník je autoimunitná choroba. Príčiny - dedičná predispozícia, provokujúce faktory - stresy, ťažké infekčné choroby, niektoré ochorenia vnútorných orgánov, alergické reakcie tela.

Symptómy a príznaky deprivácie

Bežný príznak, charakteristický pre akúkoľvek líniu - silná, neznesiteľná svrbenie. V zriedkavých prípadoch je očividná symptomatológia ochorenia neprítomná alebo vyhladená a vykazuje iba sotva viditeľné znaky kože.

príznaky zoster zbavuje sa: horúčky, intoxikácie, bolesti v mieste budúceho lokalizácie zbavujúceho sa (s akútnym nástupom ochorenia); malá vyrážka, často okolo formy; zvýšená bolesť pri palpácii; opuch kože, začervenanie; výskyt vyrážky bublín s kvapalným obsahom na mieste; Po roztrhnutí vezikulov na ich mieste tvoria kôry.

dôkaz pityriasis zbavuje: nástup ochorenia - výskyt ružovej náplasti, ktorá nezvyšuje nad pokožkou, potom - zmena farby škvŕn na žltohnedú. Priemer škvŕn je 3-5 mm. Hranice sú jasné, ale nerovnomerné, ako rastú, škvrny sú zoskupené; olupovanie kože.

Znaky vzhľadu ružový zbavuje: postihnutá oblasť je prevažne trup; nástup ochorenia - výskyt ružovej náplasti veľkosti 1-2 cm, okrúhly alebo oválny; s prechodom času získa stredný bod škvrny žltý nádych, vrásky a šupky; v priebehu ochorenia dochádza k ďalšiemu šíreniu škvŕn pozdĺž tela, a nie k vzájomnému zlúčeniu; Po 6 až 8 týždňoch môže choroba prejsť sama.

príznaky červená zbavuje sa: lokalizácia - žalúdok, chrbát, záhyby rúk a nôh; vzhľad - uzliny červenej alebo modrej farby s lesklým povrchom; stred noduly je plochý dojem; s priebehom ochorenia dochádza k fúzii uzlíkov do plakov so štruktúrou oka.

strihanie lišejnín sa prejavuje ako: viacnásobné ohniská vypadávania vlasov a zriedenie, odlupovanie a oddeľovanie sivých a bielych šupín od pokožky tela; Na okrajoch plátov je možné vidieť žlté krusty a pľuzgiere; ohniská zápalu - priemer 1-4 cm, väčšinou - zaoblené; lokalizácia - končatiny, krk, kmeň, hlavu; versicolor v tečúcej forme môže výrazne vzrásť nad kožou vo forme purpurovej hnis formácie s kvapôčky majú nepríjemný sladkého zápachu.

Dôsledky zbavenia osoby

Niektoré typy lišajníkov môžu spôsobiť nepríjemné komplikácie u ľudí, najmä pri nesprávnej alebo predčasnej liečbe.
Ružové a červené lišajky môžu prejsť spontánne, pretože ich vzhľad je priamo spojený so stavom ľudského imunitného systému. Zvyčajne výbuchy činnosti sú pozorované na jar a na jeseň. Komplikácie, ktoré sú nebezpečné okolo šindľov, môžu vzniknúť zo strany muskuloskeletálneho systému. Napríklad zanedbané formy lišajníka môžu spôsobiť priečnu myelitídu s čiastočnou paralýzou.

Diagnóza zbavenia osoby

Ružové lišajníky u detí

Na rozlíšenie výskytu lišajníka sa uskutočňuje vizuálne vyšetrenie a zhromaždenie anamnézy choroby, ako aj škrabanie z postihnutej kože. Zozbierané materiály sa skúmajú pod mikroskopom, po čom sa mykél a spóry identifikujú podľa detekovaných filamentov a izoluje sa patogén. Na to sa spóry umiestňujú do živného média a po rýchlom raste špecifikujte typ ochorenia.

Ďalšia metóda diagnostiky - použitie Balzerovho testu, pozostávajúceho z rozmazania škvŕn zbavujúcich jódu a potom ich otrieť alkoholom. Pod vplyvom týchto látok sa formácie na koži uvoľnia a stanú sa rozpoznateľnejšími na diagnostiku. Súčasne s inými oblasťami s rozšírením choroby sú osvetlené drevenou lampou, po ktorej sa lišajník skúma pod mikroskopom priamo na ľudskom tele.

Ak sa pripravujú druhy spojené s imunitným stavu systému, identifikácia alergénu možno odporučiť použitie kožné testy, krvný test podľa počtu imunitných buniek, protilátky proti ovčím kiahňam a herpes vírusu.

Liečba zbavuje osobu

Rôzne typy lišajníkov vyžadujú individuálny prístup k liečbe. Po stanovení presnej diagnózy sa uskutočňuje výber spôsobov liečby ochorenia.

Liečebný program zoster zbavenie sa zahŕňa:

 1. Odstránenie patogénu - vírus herpes zoster. Používajú sa antivirotiká - acyklovir, valacyklovir, farmakiclovir. Vysoká účinnosť má metisazónový priebeh 6-8 dní a môže sa použiť paralelne s antivírusovými látkami.
 2. Zníženie bolesti: 4-5 dní liečby blokátormi ganglií (pyrilén, ganglór).
 3. Po znížení vonkajších displejov na úľavu od bolesti sa používajú analgetiká a nesteroidné protizápalové lieky. Pri silnej bolesti sa odporúča diazepam, gabapentín.
 4. Metódy fyzioterapie.
 5. Miestna liečba: mazanie prejavov, ktoré zbavujú Castellani kvapaliny, roztok brilantnej zeleniny, mangán. Používajú sa tiež masť alpizarín, zovirax, epigen, aplikácie s interferónom.

liečba pityriasis zbavenie znamená:

 • Antifungálna liečba - nizoral, mycosoril, fungoterbine.
 • Prípravky vo forme tabliet - flukonazol, ketokonazol.
 • Časté umývanie tela, dodržiavanie hygieny odevov a bielizne, dezinfekcia vecí susediacich s telom.

terapia ružový Zbavenie znížená na príjem antihistaminiká, vyhnúť sa kontaktu s možnými dráždivé látky (syntetické, vlnené odevy), a hypoalergénne diétu. Okrem toho sa odporúča askorutín a v obdobiach možných exacerbácií - multivitamínové a minerálne komplexy.

Pri liečbe autoimunitných ochorení - červená ploché lišajníky - do tých istých liekov sa pridá sedatíva (valerián, matka) a vo vážnych prípadoch - fenozepam. Ak chcete znížiť svrbenie a podráždenie, môžete pokropiť miesta akumulácie prejavov tým, že zbavíte mastenca alebo detského prášku.

liečba pásový opar zbavenie sa zahŕňa:

 • Izolácia pacienta. Niekedy potrebujete úplné holenie vlasov na hlave.
 • Miestna liečba: mazanie postihnutej pokožky roztokom jódu, síro-salicylovej, sírno-dechtovej masti. Súčasne sa používajú masti bifonazol, ikonazol, cyklopyrox, klotrimazol. V zanedbávaných prípadoch ochorenia - hormonálnych činiteľov miestneho účinku - mykozolón, travokort. Pri pripojení bakteriálnej infekcie - masť triderm.
 • Antifungálne prostriedky - griseofulvín, terbinafín na perorálne podávanie 4-krát denne. Keďže tieto prípravky sú rozpustné v tukoch, premyjú sa rastlinnými olejmi. Postup liečby trvá až 2 mesiace.

Liečba zbavuje ľudové metódy

Tradičná medicína odporúča používať recepty z dostupných produktov a bylinných liekov na liečbu kožných ciest, šindľov a pityriázy. Pre červené a ružové lišajníky môžete použiť rovnaké nástroje na zmiernenie svrbenia a podráždenia.

 • Zmiešajte 1 lyžičku. jódu (5%), rovnakého objemu tinktúry valerijského a rastlinného oleja a trikrát denne namazať postihnuté oblasti. Priebeh liečby nie je kratší ako 10 dní.
 • Juice z cesnaku sa môže rýchlo zbaviť lišajníkov. Čerstvé džúsy na rozmazanie vyrážajú na pokožku niekoľkokrát denne. Ak chcete zbaviť kožného ochorenia, môžete naliať 3 strúčiky cesnaku s 3 šálky jablčného octu, 2 týždne trvajú na tom. Aplikujte ako kompresiu v noci.
 • 30 gramov eukalyptu (listy) variť v pohári vriacej vody, trvať na hodine. Chopte cesnakové kebabky, nalejte do infúzie. Vyčistite bylinku takým krémom niekoľkokrát denne.
 • Vezmite 1 lyžičku. prášok kyseliny boritej, nalejte 100 ml. voda. Pri pomalom zahrievaní kyselinu rozpustite, ochlaďte ju. Predtým, ako sa posuniete do postele, nechajte mazať, položte na bielizeň a choďte do postele. Kryštály opláchnite z tela len ráno.
 • So šindľami sú užitočné kúpele s morskou soľou. Je dôležité, aby voda nebola teplejšia ako 36-37 stupňov. Do kúpeľa môžete pridať niekoľko kvapiek šalvie, čajového stromu, cédrového oleja.
 • Jemne nakrájajte 50 gramov celandínu, nalejte 200 gramov vodky, nechajte variť 24 hodín. Namažte postihnuté miesta 2 krát denne.
 • Užitočné pre zbavenie sa lišajníka bude mazať s aloe šťava alebo make lotion na noc z odvaru s listami tejto rastliny.
 • Zahrejte všetok rastlinný olej prakticky na varenie, navlhčite rúno alebo obväz a prilepte ho na oblasť postihnutú lišajníkmi. Najdôležitejšou vecou je dávať pozor, aby ste sa nespálili.
 • 50 gramov brezových púčikov varí 200 ml. vriacej vode, zohrievajte vo vodnom kúpeli po dobu najmenej 15 minút. Použite ako prostriedok na lisovanie proti liškám.

Preventívne opatrenia zbavujú

Opatrenia na prevenciu infekcie sú zbavené nasledovných:

Identifikácia možných infekcií ciest a minimalizáciu (vyhnúť sa kontaktu s túlavých zvierat, dôkladná kontrola pre chorobu pripravila domáce zvieratá, v prípade infekcie rodinného príslušníka - dodržiavanie pravidiel hygieny, časté umývanie rúk, používanie predmetov osobnej starostlivosti a doplnkov spodnej bielizne).

Dezinfekčné ošetrenie bielizne, žehlenie pri vysokej teplote.

Na ulici môžete použiť špeciálne prostriedky na dezinfekciu rúk, aby sa zabránilo kontaminácii pôdou, rastlinami.

Posilnenie imunity, kalenie, vitamíny, stravu s dostatkom ovocia a zeleniny, vyhnúť sa kontaktu s alergénmi a dráždivé látky.