Hlavná

Ateróm

Ako lišajník v deťoch (foto) a ako sa s ním liečiť?

Lishay je kolektívny lekársky výraz, ktorý kombinuje hubové a vírusové kožné ochorenia rôznych etiológií. Často sa takéto dermatologické problémy vyskytujú u detí. Zo zdravotníckych štatistík vyplýva, že až 80% detí, ktoré navštevujú rôzne detské inštitúcie, čelí nejakému nedostatku. Najčastejšie sú tieto infekčné dermatózy diagnostikované u detí mladších ako 14 rokov.

Choroby sa prejavujú ako vyrážky, odlupovanie, svrbenie, vypadávanie vlasov, zmeny pigmentácie kože. Niektoré typy lišajníkov sú ľahko prenášané kontaktom a predstavujú hrozbu pre ostatných. Preto, akékoľvek podozrivé príznaky a zmeny na koži, je nevyhnutné urgentne ukázať dieťaťu pediatrickému dermatológovi alebo detskému lekárovi.

Príčiny tejto choroby

Najčastejšie typy lišajníkov v detstve sú:

 1. pityriasis,
 2. pásový opar,
 3. červená,
 4. byt
 5. ružová,
 6. opar

Každá z nich je spôsobená určitými dôvodmi. Infekcia sa zvyčajne vyskytuje na verejných miestach (bazén, kúpalisko), detské skupiny (materská škola, škola), v kontakte s pouličnými mačkami a psami.

Takže hlavnou príčinou výskytu kožných výrastkov je infekcia ľudí a zvierat infikovaných plesňovou infekciou. Pityriáza (viacfarebná) hnačka spôsobuje infekčné choroby, hormonálne poruchy (diabetes mellitus, ochorenie štítnej žľazy). Faktor, ktorý vyvoláva vývoj viacfarebných lišajníkov, môže byť leukémia, reumatizmus, seborrhea alebo genetická predispozícia.

Príčina vývoja červených plochých lišajníkov u detí stále nie je úplne pochopená. Špecialisti naznačujú, že na vyvolanie jeho vývoja je možné genetický, vírusový, intoxikačný faktor. Navyše ochorenie môže mať imunitnú, alergickú alebo neurogénnu povahu.

Pink lišajník u detí sa často objavuje po prenesených črevných, infekčných ochoreniach, očkovaní. Pravdepodobne je pôvodcom ochorenia ľudský herpes vírus a infekcia môže byť infikovaná domácimi alebo vzdušnými kvapkami.

Šindle sú spôsobené tým istým typom herpesu, ktorý je považovaný za pôvodcu kuracích kiahní. Po premiestnenej ovčie kiahni vírus zostáva v tkanive dieťaťa v "spánku" a prejavuje sa pod vplyvom nepriaznivých faktorov.

Lekári dermatológovia poznamenávajú, že výskyt vírusových lišajníkov sa zvyšuje v chladnej sezóne a hubové odrody detí sú pravdepodobnejšie ochorené v lete. Vo väčšine prípadov jeden kontakt s nosičmi nestačí, predisponujúce faktory sú potrebné pre rozvoj ochorenia:

 • Znížená imunita po vírusovej alebo bakteriálnej infekcii.
 • Nepriaznivé environmentálne faktory (teplé a vlhké počasie).
 • Zranenia pokožky (poškriabanie, poškriabanie).
 • Zvýšené potenie, podporujúce reprodukciu húb.
 • Stresujúce situácie, neurózy.
 • Poruchy endokrinného systému (diabetes, obezita, ochorenie štítnej žľazy).
 • Nesprávne vybrané hygienické výrobky.

Ako lišajník u detí (symptómy, fotky)

Každý typ odňatia u detí má svoje vlastné charakteristické symptómy. Hovorme o nich podrobnejšie.

Ružové lišajníky u detí je považovaná za najľahšiu formu ochorenia kože. Výpady vo forme okrúhlych alebo oválnych peelingových škvŕn sa objavujú na rukách, chrbte, žalúdku, nohách a veľmi zriedkavo na tvári. Najskôr je jediné zaostrenie (materská tabuľa) vo forme jasne ružovej oválnej škvrny s priemerom do 5 cm. Po asi týždni je telo pokryté bohatou vyrážkou malých rozmerov (až do 1 cm). Charakteristickou črtou je peeling v strede miesta a červený okraj, ktorý sa nachádza na okraji, prečo sa prvok vyrážky podobá medailónu. Dieťa môže byť trápené slabým svrbením.

Akútne obdobie trvá zvyčajne 4 až 5 týždňov, po ktorých úplne zmiznú vyrážky. Môžete sa dostať chorý s ružovým lichenom len raz v živote, pretože telo produkuje imunitu. Vo väčšine prípadov sa ochorenie ľahko liečí a môže zmiznúť bez lekárskej intervencie, stačí, aby ste nezhoršili túto chorobu.

Počas prania by sa pokožka nemala trenať tvrdými žuvačkami, malo by sa zabrániť úzkym odevom, trenie pokožky a obmedzenie častého vystavenia dieťaťu slnečnému žiareniu. Ak sa tieto opatrenia nedodržiavajú, vyrážky sa môžu infikovať a sprevádzať hnisavé komplikácie.

Kožného ochorenia u detí je najčastejšie hubové ochorenie ovplyvňujúce hladkú pokožku, pokožku hlavy, nechty. Od času infekcie až po prvé príznaky môže trvať 3-6 týždňov. Existujú dve formy tejto choroby: trichophytosis a microsporia.

Mikrozporícia sa prenáša prostriedkami domácnosti (cez odevy, hrebene, hračky) alebo od chorých a infikovaných zvierat (domácich i ulíc). Infekcia sa prejavuje léziami na pokožke (odreniny, škrabance, ekzémy).

Trichofytóza je zradená z hospodárskych zvierat a akútne postihuje povrch tela a pokožku hlavy. Hlavné príznaky ochorenia kože sú výrazné nevoľnosť, slabosť a teplota. Dieťa je znepokojené snom, bolestiami hlavy, bez chuti do jedla.

Pri oboch formách kožných ciest sú typické nasledujúce všeobecné symptómy: vzhľad okrúhlych alebo oválnych škvŕn na koži s jasnými hranicami. Koža v ich strede je silne olúpaná, pokrytá kôrou a šupinami, vyrážky sú sprevádzané horiacim a intenzívnym svrbením.

Hnačka na hlave dieťaťa ktoré sa prejavujú tvorbou ohniskových okrúhlych alopécií. Na okraji tohto krbu sú vlasy rozbité na úrovni niekoľkých milimetrov od povrchu kože. Okolo hlavného zaostrenia možno zoskupiť podobné malé lézie. Ak huba napadne nechty, stanú sa krehké, tmavé, menia farbu, ľahko rozdrvia.

U oslabených detí môže byť krúžok sprevádzaný lymfadenitídou (zápal lymfatických uzlín) a folikulitída (tvorba pustúl). Pri nedostatku adekvátnej liečby môže ochorenie prejsť ťažkou formou s poškodením hlbokých vrstiev kože.

pityriasis (viacfarebných) lišajníkov je možné prenášať kontaktom s pôdou, rastlinami, chorými osobami alebo zvieraťmi. Inkubačná doba ochorenia je od 2 týždňov do jedného a pol mesiaca. Erupcie sa najčastejšie objavujú na pokožke hlavy, ramenách, hrudníku, na chrbte medzi lopatkami. Najprv sa na tele objavia škvrny svetlej ružovej alebo tmavo hnedej farby, rôzne tvary a veľkosti.

Očakávané oblasti začínajú silno odlupovať, škvrny sa spájajú a vytvárajú hruškovitú kôru, ktorá nakoniec zmizne. Príznaky pityriázy sú zriedkavo sprevádzané svrbením. Časti tela infikované lišajníkom nie sú vystavené opaľovaniu a nezostávajú pigmentované (odfarbené). Atopická alebo seboroická dermatitída u detí často pôsobí ako rizikový faktor a môže vyvolať výskyt pityriázy.

Tinea u detí rozvíja sa po kiahní. Toto je najťažšia forma
zbavenie sa, čo môže trvať roky a spôsobiť vážne komplikácie. Vyvolanie vyrážky predchádza malátnosť: slabosť, triaška, horúčka, pocit mravčania pozdĺž nervov v oblasti budúcich vyrážok. Približne po dvoch dňoch sa objaví skupina malých bubliniek, naplnená čírou kvapalinou. Erupcie sú usporiadané lineárne, pozdĺž priebehu nervových ramien.

V akútnom období má dieťa horúčku, svrbenie, ožarujúcu bolesť pozdĺž trojklaného a medzistavého nervu, zápal lymfatických uzlín. Po niekoľkých dňoch zostáva obsah bublín zakalený, sú otvorené a vysušené. Na ich miesto sa po páde tvoria kôry, ktoré zanechávajú miernu pigmentáciu. Až do úplného zotavenia môže trvať 15-30 dní.

Šindle môžu sprevádzať konjunktivitída, stomatitída, neuralgia, neuritída zrakového nervu. Kvôli vyčesávaniu svrbivých vezikúl je možné pripojiť bakteriálnu infekciu a tvorbu pustúl. U detí s oslabenou imunitou existuje riziko vzniku závažných komplikácií (encefalitída, meningitída). Ak sa objavia prvé dysfunkčné príznaky, mali by ste zavolať lekára a okamžite začať liečbu. Iba kvalifikovaný špecialista môže diagnostikovať túto chorobu správne a predpísať potrebnú a správnu liečbu.

Červené lišajníky u detí je veľmi zriedkavé. S touto formou choroby, slizníc, kože, nechtov sú ovplyvnené. Výpady vo forme zaoblených plochých papulov sa objavujú na záhyboch končatín, chrbta, hrudníka, na bokoch brucha, v axilárnych a inguinálnych oblastiach. Vo veľmi zriedkavých prípadoch sú lézie fixované na sliznicu úst. Povrch papuly sa vyznačuje jemným dojmom, voskovým leskom a jasne červenou alebo karmínovou farbou. Prvky vyrážky môžu byť umiestnené v malých skupinách a majú inú veľkosť, od veľmi malej až po pomerne veľkú, veľkosť hrachu. Choroba je rozdelená do troch etáp:

Progresívna fáza je charakterizovaná bohatým zrážaním červených prvkov, olupovaním, vážnym svrbením, neurotickými poruchami. Dieťa neustále hreje na svrbivé miesta, nespáva dobre, stáva sa rozmarným a podráždeným.

Na stacionárnom stupni dochádza k zmene vzhľadu papuliek. Zjednocujú, menia farbu a stávajú sa bledšími. Intenzita svrbenia v tomto štádiu klesá.

Regresívny stupeň je charakterizovaný zastavením vyrážok, vymiznutím svrbenia a hojným výskytom pigmentových škvŕn na mieste chýbajúcich prvkov vyrážky.

Červené ploché lišajníky u malých detí sú charakterizované tendenciou spojiť prvky vyrážky, hyperemiu a opuch postihnutých oblastí. Priebeh ochorenia sa môže predĺžiť - z mesiaca na šesť mesiacov, s opakujúcimi sa exacerbáciami.

Diagnostické metódy

Diagnóza ochorení vykonávaná detským dermatológa, mykologom alebo špecialistom na infekčné ochorenia. Špecialista vykonáva vizuálnu kontrolu kože, luminiscenčnú diagnostiku, odoberá vzorky na analýzu. Každá forma lišajníka je neodmysliteľnou súčasťou morfologických vlastností a charakteristickej fluorescencie lézií, ktorá sa prejavuje pri štúdiu kože pod drevenou lampou.

Ak chcete zistiť typ huby, urobte škrabanie kože a skúšku vzorky pod mikroskopom, trávite bacussing na definíciu mikroflóry. Na diagnostiku červeného plochého lišajníka sa uchováva morfologické vyšetrenie tkanív a šindle robia špeciálny krvný test (ELISA).

Liečba zbavuje deti

Schéma odstraňovania liečby bude závisieť od typu a závažnosti ochorenia. Infekčné formy infekcie zahŕňajú dočasnú izoláciu dieťaťa a ukončenie kontaktu s inými deťmi.

Primárnym opatrením pri liečbe kožného ochorenia je izolácia pacienta a dôkladná dezinfekcia jeho vecí. Pacient s poškodením pokožky hlavy pred liečbou je oholený z vlasov. Zaobchádzanie začína menovaním antifungálne lieky (griseofulvin). Režim podávania a dávkovanie určuje ošetrujúci lekár. Keď je pripojená bakteriálna infekcia antibiotiká široké spektrum činností.

Na zlepšenie celkového stavu a udržanie tela je priradený malý pacient multivitamínové komplexy, imunomodulačné činidlá. Ak chcete odstrániť intenzívne svrbenie, použite antihistaminiká alebo kortikosteroidné masti. Na vonkajšie použitie predpisujú protiplesňové činidlá lokálne pôsobenie (masti, gély, pleťové vody, pleťové vody). Okrem toho denné ošetrenie ohniska s jódom, sírou-decht alebo ichthyol masť. Pri léziách pokožky hlavy sa používajú terapeutické šampóny na fungicídnej báze (Nizoral, Sebozol).

Na liečbu pityriazis lichen používať lieky - keratolitiki (jód, resorcinol alebo salicylalkohol, tarová masť). Priraďte antifungálne masti (klotrimazol, nizoral, exoderyl) a komplexy minerálnych vitamínov. Dobrý účinok zabezpečujú fyzioterapeutické postupy: solárne kúpele, magnetoterapia, kremeňové ožarovanie.

pásový opar liečbu antivírusových liekov (acyklovir), ktoré sa podávajú orálne alebo intravenózne počas celého týždňa. Ak sa liečba začne do dvoch dní po nástupe prvých symptómov, výrazne skráti trvanie akútnej fázy ochorenia. Na odstránenie bolestivého syndrómu predpísaných analgetík, nesteroidných protizápalových liekov, robia blokády Novokauínu.

Vnútrosvalové injekcie vitamínov C, P, skupiny B sú predpísané, na posilnenie imunity, používajú sa interferónové prípravky. Na zlepšenie prívodu krvi do poškodených oblastí pokožky pomáha proserín, v prípade ťažkej choroby sa rimarín podáva intravenózne. Na lokálne použitie je predpísaná masť s interferónom. Komplex terapie zahŕňa fyzioterapeutické postupy: roztok, UV žiarenie, magnetoterapia, ultrazvukové ošetrenie.

Liečba červeného lichen planus začínajú liečbou sprievodných ochorení (imunitná, neurologická, alergická). Na odstránenie neurónov, terapie sedatívnymi liekmi (valerián, bróm, matka) sa uvádza výbeh liečby vitamínmi (vitamíny C, A, E, skupina B). Pri spájaní infekcie sa odporúčajú antibakteriálne lieky, v ťažkých prípadoch sa na liečbu používajú glukokortikosteroidy (prednizolón).

Ak chcete odstrániť intenzívne svrbenie, použite antihistaminiká vo vnútri, topicky ošetrite postihnuté oblasti kortikosteroidnými masťami (dermozolón, lorindén). Degradáciu infiltrátov uľahčuje ichthyolová masť a masti na báze dechtu a síry. Po odstránení akútnych príznakov sú uvedené fyzioterapeutické postupy: UHF, fonoforéza s hydrokortizonom. Na zaistenie pozitívneho výsledku na konci liečby sa odporúča liečba sanatória.

Dôležitým faktorom pri liečbe zbavovania detí je starostlivé dodržiavanie hygienických noriem, dezinfekcia osobných vecí, bielizeň a oblečenie pacienta. Rodičia by mali zabrániť tomu, aby dieťa pokožke pokožku svrbenie, čo pomôže zabrániť komplikáciám a pripojeniu sekundárnej infekcie. Ovplyvnená koža nemôže byť nasiaknutá, preto by sa počas trvania liečby mali vylúčiť procedúry s vodou.

Ďalšou dôležitou podmienkou úspešnej liečby ochorenia je starostlivá hygiena, úprava výživy, dodržiavanie hypoalergénnej výživy, opustenie odevov zo syntetických materiálov. Iba oblečenie vyrobené z prírodných tkanín umožňuje pokožke dýchať a zabraňuje zvýšenému potenie. V detskej izbe sa má mokré čistenie vykonávať denne a plochy ošetrené dezinfekčnými prostriedkami.

Liečba malého pacienta pokračuje dovtedy, kým krvný test nepreukáže, že infekcia ustúpila. Iba v tomto prípade rodičia môžu byť istí, že nedôjde k opätovnému výskytu tejto choroby.

Recenzie rodičov na liečbu, ktorá zbavuje deti

Referenčné číslo 1

Stále si pamätám s hrôzou obdobie, keď moja dcéra kontrahovala kožný kríž. Chopené, s najväčšou pravdepodobnosťou, z pouličných mačiek. Nemôže chodiť pokojne okolo zvierat, vždy mŕtvica na mŕtvicu. Typické červené škvrny sa objavili najprv na tele a potom na hlave.

Vlasy sa začali rozpadávať a vypadávať, tvorené malou plešatou. Moja dcéra bola veľmi znepokojená a komplexná. Vlasy museli byť oholené, až kým nevyrastali, dievča šlo do šatky. Lekár predpísal griseofulvin. Veľmi ťažká droga, jeho dcéra ťažko prehltla, bol tam zvracajúci reflex. Sťažovala sa, že bolesti jej obličiek.

Výronky sa každý deň rozmazávajú s jódom, sírou-dechtovými masťami. Dvakrát do týždňa som si umyla hlavu terapeutickým šampónom Nizoral. Po dvoch týždňoch trápenia vybledne a stráca vyrážka. Teraz nič neruší. Plešatá hlava hlavy bola zarastená. Teraz sa snažíme chrániť našu dcéru pred kontaktom s uličnými zvieratami.

Referenčné číslo 2

Vlani bol môj päťročný syn diagnostikovaný pityriázou. Predpokladáme, že sa zrodila v materskej škole. Po prvé, na ramenách a hrudníku sa objavili ružové vyrážky, mierne svrbenie. Potom sa vyrážka začala rozširovať a zlúčiť, čím sa tvorili peelingové kôry. Dieťa muselo byť izolované, dezinfikované všetkým oblečením, posteľou a hračkami.

Dermatológ predpísal antifungálne lieky. Niekoľkokrát denne som bol liecený jódom, salicylalkoholom, masťou s dechtom. Po zmiznutí kôry sa pokožka dieťaťa už istý čas zmenila. Teraz je to všetko. Snažíme sa pozorne sledovať stav dieťaťa a chrániť ho pred nechcenými kontaktmi.

Kožného ochorenia od dieťaťa - ako to vyzerá s fotografiou. Známky choroby, liečba masťami a ľudovými prostriedkami

Rodičia môžu niekedy nájsť dieťa ružové škvrny na tele v tvare oválneho. V tomto prípade stojí za to znepokojovať - ​​to sú typické lichenové prejavy. Toto nebezpečné ochorenie sa často vyskytuje u detí a je charakterizované lekármi ako prejav infekčnej dermatózy hubovej alebo vírusovej povahy.

Ako líšan u detí vyzerá?

Z presnej diagnózy rôznych patológií závisí účinnosť liečby, ako aj príznaky klinického obrazu. Vo väčšine prípadov prepuknutie choroby ako okrúhle alebo oválne škvrny, papuly s nerovným hranami až 5 cm. Farebné škvrny môžu mať svetlo ružový odtieň, aby sa hnedé, červené, fialové a dokonca dať žlť. Ovplyvnená oblasť je šupinatá - niektoré druhy lišajníkov spôsobujú svrbenie. Vyrážky sa vyskytujú na vlasovej a akejkoľvek oblasti tela, ale väčšina môže zasiahnuť:

 • ramená;
 • späť;
 • končatiny;
 • lakte;
 • stehná;
 • torakálnej oblasti;
 • brucho;
 • spodná časť chrbta.

Na tvári

Osobitné psychologické nepohodlie môžu spôsobiť detegované lišajníky na tvári dieťaťa. Takéto škvrny nemôžu byť ukryté šatami od cudzincov. Dieťa by malo byť povzbudzované a usmerňovať všetko úsilie na liečenie tejto choroby. Dieťaťovité lišajníky sa často vyskytujú v dôsledku prasklín a mikroúrazov. Akékoľvek poškriabanie na jemnej pokožke je hrozbou spojenia pustulárnej infekcie. Zatiaľ čo škvrny neprechádzajú, je potrebné obmedziť vodné postupy, umývanie vodou. Detské krémy by mali byť tiež zlikvidované.

dôvody

Vírusy a huby sú patogény dermatóz. Dôvody môžu byť veľmi odlišné. Choroba je veľmi nákazlivá: môžete sa nakaziť inými ľuďmi kontaktom a domácnosťou. Deti so zníženou imunitou, ktoré trpia ARI, s chronickými ochoreniami alebo v dôsledku stresu, sú vystavené väčšiemu riziku. V patologickom procese infekcie je ľahšie sa pripojiť a oslabený organizmus mu nemôže odolávať. Pri kontakte s chorou osobou alebo zvieraťom sa nemôžete nakaziť, ale niektoré faktory prispievajú k výskytu deprivácie:

 • prítomnosť endokrinných ochorení (diabetes mellitus);
 • rôzne kožné lézie;
 • zvýšené potenie;
 • nadmerná práca a slabosť;
 • oslabenie imunity;
 • nervózne skúsenosti;
 • alergie;
 • nedostatok vitamínov;
 • teplé vlhké počasie, ktoré je typické pre letné a jarné obdobie.

Infekčná choroba je rozdelená do niekoľkých kategórií druhov. Niektoré sú bezbolestné, iné sú charakterizované bolesťou a vážnym svrbením. Vo všetkých formách deprivácie v počiatočnom štádiu ochorenia sa postihnutá časť začína mierne ružová a vločkovať. V niektorých prípadoch sa choroba prejavuje rozšírením horúčky a lymfatických uzlín. Pediatri hovoria týmito typmi:

 • červený byt;
 • šupinatá (neinfekčná choroba, nazývaná psoriáza);
 • ružová;
 • pásový opar;
 • obklopuje (namiesto miesta sa objaví blister);
 • perličkový (viacfarebný).

byt

Odborníci nazývajú ploché lichenové autoimunitné ochorenia, ktoré sa často vyskytujú u dospelých - postihuje ženy od 40 do 60 rokov. Tento typ infekcie u detí je zriedkavý. Pri nesprávnej liečbe sa ochorenie stane chronickým. Ak je dieťa stále choré, potom môžete rozpoznať plochý lišajník na červenej farbe s tekutými škvrnami. Miesto lokalizácie - na bruchu, rukách alebo v ústnej dutine. Ich prítomnosť je sprevádzaná ťažkým svrbením. Dermatológovia tvrdia, že príčina môže byť skrytá:

 • v neurológii;
 • alergické prejavy;
 • vo vírusoch.

ružový

Tento druh infekčnej choroby má druhé meno - lišejník Zhibera. Deti v ohrození sa pohybujú v rozmedzí od 5 do 12 rokov, ale prípady prejavov u starších detí alebo u dojčiat nie sú vylúčené. Ružové lišajníky u detí sú veľmi nákazlivé. Dlhá inkubačná doba trvá až tri týždne. Príznaky sú: výskyt malej vyrážky a "materskej plakky" (ružovo-červené škvrny), neustále svrbenie. Infekcia sa môže prenášať cestou do domácnosti.

strihanie

Parazitárna huba "antropofilný trichofyton" je príčinou trichofytózy - kožného ochorenia u detí. Tieto lézie môžu byť umiestnené na vlasovom pokryte (horná vrstva epidermis), nechty, iné časti tela. Koža sa začína odlupovať 2 týždne po preniknutí huby do tela. Dostalo sa jej meno z formy prejavu: v miestach parazitizmu je viditeľná plešatosť, ako je vidieť na fotografii: existujú plešaté oblasti s vlasmi do 3 mm. Spôsob prenosu: prostredníctvom kontaktov s osobnými vecami niekoho iného (čelenky).

pityriasis

Druh ochorenia patrí do skupiny hubových infekcií - mykóza. Peregrine lichen sa tiež nazýva "otruby" alebo "farebné" kvôli škvrnám rôznych farieb a tvarov. Miesto ružovo-hnedých škvŕn je oblasť hrudníka, chrbta, ramien. Všetci ľudia majú kvasinkovú hubu, ktorá sa prejavuje za určitých nepriaznivých podmienok. Ovplyvnené ohniská sa môžu stať aktívnejšie a prejavia sa ešte jasnejšie, keď zasiahne slnko alebo ultrafialové žiarenie. Je ťažké liečiť stupeň ochorenia, pri ktorom dochádza k fúzii škvŕn medzi sebou.

Ako liečiť lišejníky u dieťaťa

S včasnou terapiou sa ľahko liečiť. Komplex lekárskych opatrení zahŕňa karanténu, fyzioterapiu, liečbu systémovými a lokálnymi liekmi. Liečba zabezpečuje povinné čistenie obydlia každý deň - huba sa prenáša cez spory. Nezasahujte do častých zmien posteľnej bielizne a spodnej bielizne, dôkladne ju vyžehlite železom. Liečba sa môže vykonať od dvoch týždňov až niekoľko mesiacov (ak sa liečba nezačne načas).

Jednou z účinných metód liečby choroby je použitie masti. Na ochranu dieťaťa pred vznikom alergií musíte najprv aplikovať na malú oblasť pokožky a po 2 hodinách vidieť reakciu. Masť môže spôsobiť sčervenanie kože a pálenie. Agent sa aplikuje na postihnutú oblasť 2 krát denne. Do tejto skupiny liekov patria také lieky ako izokonazol, naftyfín, bifonazol, mikozolón, terbinafín. Existujú také typy masti:

 • riodoksolovaya;
 • kyselina salicylová;
 • zinok;
 • florenalevaya;
 • síra-Tar.

Zinok masť

Jednoduché zloženie účinnej zinkovej masti z lišajníka zahŕňa zmes vazelíny a oxidu zinočnatého. Účinná s mnohými dermatologickými ochoreniami, ako je ekzém, ružový alebo krúžok. Je nevyhnutné rozmazať nápravu na pozemkoch, kým nezmiznú príznaky ochorenia (až šesťkrát denne). Masť dokonale zvládne povrchové lézie v počiatočných štádiách ochorenia bez hlbokého prenikania do vrstiev epidermy. Zinok mast má mnoho liečivých vlastností:

 • vysuší;
 • postupne obnovuje pokožku;
 • pôsobí proti zápalu.

tablety

Komplexná liečba je účinnejšia a pomáha rýchlo zvládnuť príčinu deprivácie. Detská dávka liekov by mala byť nižšia ako u dospelých a zbaviť dieťa by mala byť liečená iba lekárom. Potrebujete poradiť pediatra, aby ste predišli dôsledkom nesprávnej dávky. Lekári odporúčajú venovať pozornosť bežným liekom, ktoré sú predpísané pre hlavnú a sprevádzajúcu liečbu tabletami:

 1. Antimykotiká - tablety s antimykotickým účinkom sú uvedené v kožného ochorenia a pityriasis versicolor (grizeofulvín, Orungal, Lamisil, terbinafín alebo Termikon, Mikozoral, flukonazol).
 2. Antihistaminiká sú účinné proti herpes ploché a ružová (Tsetrin, Suprastin, loratadín, Claritine, Tavegil).
 3. Antivírusové lieky na herpes zoster (Valtrex, Acyclovir, Valaciclovir).

Deti musia starostlivejšie vybrať liečbu, aby nedošlo k poškodeniu rastúceho tela. Niektoré krémy z lišajníka pre deti môžu používať už od útlého veku, iní - starší. Clotrimazolový antifungálny krém je povolený pre deti vo veku od 3 rokov. Od veku 12 rokov môžete rozmaznať Lamizil (proti rastu infekčného zamerania), fungicídny krém Miconazol.

Ľudové prostriedky na odcudzenie detí

Dobré výsledky pri liečbe tejto choroby ukazujú brezový decht. Mnohí ľudia sa bojí podivným zápachom, to však nebráni lekárom, aby ich používali v úradnom lekárstve. Používa sa v zložení dobre známej masti Višnevského, Wilkinsona a dechtu. Ak je používanie antibiotík kontraindikované, potom sa na odporúčanie lekára môžete odvolať na tento ľudový liek. Birch decht odstraňuje patogénnu mikroflóru, liečí lézie, pôsobí ako prírodný antiseptický prostriedok. V boji proti tejto chorobe pomáhajú aj iné ľudové lieky:

 • břízy;
 • propolis;
 • kôstkový olej a olej z rakytníka;
 • koreň lopúcha;
 • cesnak;
 • brezové uhlie;
 • hrozienka;
 • jablkový oct.

Profesionálni dermatológovia odporúčajú používať hrozienka z lišejníkov v komplexnom terapeutickom ošetrení. Nemusíte používať hrozienka, aj keď je tiež veľmi užitočná (je bohatá na vitamíny typu B a kyselinu nikotínovú), ale externe. Aby ste to urobili, umyte tmavé hrozienka bez jamiek, pomaly si pretrepte oblasti pokožky a oblasť okolo nich. Látky obsiahnuté v plodoch sú pre ľudí neškodné, ale majú škodlivý účinok na huby.

prevencia

S identifikáciou spôsobov infekcie sa začína prevencia deprivácie. Je potrebné zabezpečiť, aby sa dieťa na ulici nedotklo neznámych zvierat a keď vychádzal s prechádzkou, umyval si ruky. Ak je domáci pes alebo mačka chorý, okamžite ukážte chorému zverovi veterinára. Okrem hlavnej liečby by ste mali častejšie meniť oblečenie, vetrať miestnosť, používať osobné hygienické potreby. Dajte každému jednotlivému kefové kefa, uterák. Prevencia detskej deprivácie je posilnenie imunity, konzumácia potravín bohatých na živiny a vitamíny.

recenzia

Victoria, 42 rokov

Keď bola moja dcéra málo, mala škvrny po celom tele. Peniaze na lieky nestačili, ale mali sme šťastie - dobrý doktor bol chytený. Poradil mi, aby som si kúpil brezový decht. Po druhej aplikácii peeling rýchlo odišiel. Jedinou nepríjemnou funkciou je bafnutie.

K synovi šiestich rokov, na telo na jeseň boli lišejníky. Ľudové nápoje a hrozienka moc nepomohli. Musel som sa uchýliť k užívaniu liekov, medzi ktorými chcem izolovať Acyclovir. Lekár predpísal tieto pilulky. Neboli pozorované žiadne vedľajšie účinky.

Syn prešiel do siedmej triedy a vo svojej triede vyzdvihol hernia. Keď vyšla prvá škvrna, myslela som si, že to bola alergia. Pediatr predpísaný roztok alkoholu, zinková masť (2 krát denne) a Claritin. Povedal, že neinfikuje postihnutú oblasť. Každý deň som dal svojmu synovi ovocie, vitamíny na podporu imunity.

Informácie uvedené v tomto článku sú len informačné. Materiály tohto článku nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Len kvalifikovaný lekár môže diagnostikovať a poskytovať rady o liečbe na základe individuálnych charakteristík jednotlivých pacientov.

Lishay u detí

Lishay u detí - skupina infekčných dermatóz, plesňových alebo vírusových pôvodu, vyskytujúcich sa vyrážky, svrbenie, šúpanie, porušenie pigmentáciu kože, vypadávanie vlasov. Pre deti existujú rôzne druhy lišajníkov (pásový opar, pestré, červenými byt, pityriasis, herpes), so špecifickými prejavmi. Identifikovať zbavujúce deti držané Dermatologické diagnózu: vyšetrenie kože pod lampu mikroskopických sterov Wooda, virologické a bakteriálne kultúry. Liečba zbavujúca deti zahŕňa karanténne opatrenia, liečbu postihnutej kože s antifungálnymi, antivírusovými, kortikosteroidmi, fyzioterapiou.

Lishay u detí

Lishay u detí je kolektívny termín pre vírusové a plesňové kožné ochorenia u detí, odlišný od etiológie, vonkajších prejavov a priebehu. Podľa štatistík nejaký druh zbavovania postihuje až 90% detí navštevujúcich rôzne detské inštitúcie. V pediatrickej dermatológii sa lišejníky častejšie diagnostikujú u detí mladších ako 14 rokov. Vzhľadom k tomu, že niektoré druhy zbavuje vysoko nákazlivé a predstavovali nebezpečenstvo pre ostatné deti i dospelých sa zmení niektorý skin nutné ukázať dieťaťa pediater, pediatrickú dermatológa alebo infekčné choroby.

Odborníkom v odbore pediatrie najčastejšie riešenie prípadov kožného ochorenia (trichofytózy a microsporia), Tine (farebná) ružová (zbavenie Gibert), aspoň - červená byt zoster u detí.

Príčiny zbavenia detí

Vzhľadom na príčinné činidlá sú lišajníky u detí rozdelené na plesňové a vírusové. Deti pásový opar zamorenia sa zvyčajne vyskytuje v skupinách (škôlka, škola, tábor), verejných miestach (bazény, sauny, kaderníctvo), v úzkom kontakte so zvieratami (psy, mačky), zlé osobnej hygieny.

Kožný ochorenie u detí má dve odrody mikrosporie a trichofytózy. Prvá z nich je spôsobená parazitickými hubami Microsporum canis; druhým je Trichophyton tonsurans. Hlavnými nositeľmi hrozby kontraindikácie pre deti sú zvieratá a ľudia infikovaní plesňovými infekciami. V mnohých prípadoch sa choroba prenáša prostredníctvom spór húb obsahujúcich domáce predmety a osobné predmety (hračky, žinule, hrebene, pokrývky hlavy).

Otrubevidny alebo tinea versicolor u detí sa vzťahuje na plesňové infekcie kože spôsobené kvasinkami troch typov - Pityrosporum orbiculare, P. ovale alebo Malassezia furfur. Táto huba často žije na koži bez toho, aby spôsobovala patologické zmeny. Podnetom k hubové procesu môže slúžiť ako infekčné choroby (tuberkulóza, AIDS), hormonálne poruchy (diabetes, koloidné struma, obezita, Cushingoidné choroba), potenie, seborrhea, reumatizmu, limfogranulomatoz, leukémie, dedičné predispozície. Viacbarevný lichen je mierne nákazlivý a je bežnejší u detí v dospievaní. Obľúbené biotopy patogénnych húb sú oblasti pokožky s veľkou akumuláciou potných žliaz.

Pink lišajník u detí sa zvyčajne vyskytuje po prenesených respiračných a intestinálnych infekciách, očkovaní, akútnej horúčke. Príčiny ochorenia nie sú presne známe; pravdepodobne príčinným činidlom je ľudský herpesvírus typu 7 (HHV7) a infekcia sa prenáša vzduchom alebo kontaktom. Ružové zbaviť chorých detí a dospelých vo veku od 10 do 35 rokov.

Etiológia červeného lichen planusu sa tiež dostatočne neštudovala. V súčasnosti sa uvažuje o niekoľkých teóriách (dedičná, vírusová, imunoalergická, neurogénna, intoxikácia).

Tinea u detí je známe ako herpes zoster. Ochorenie je spôsobené herpesvírusom Varicella zoster, ktorý je tiež pôvodcom kiahní. Po prenášaní ovčieho kiahne vírus "spí" v nervových gangliách a je aktivovaný pod vplyvom nepriaznivých faktorov. Seraonegatívne deti, ktoré boli v kontakte s pacientom so šindľami, môžu dostať ovčie kiahne.

Najvyšší výskyt hubových deprivácií u detí sa pozoruje v teplom období; vírus - v chladných ročných obdobiach. K rozvoju zbavovania sa detí predisponuje oslabenie imunity, nedostatok vitamínov, nadmerná práca; prítomnosť ARVI, alergické reakcie, vegetoneurozov, zvýšené potenie, malé kožné lézie.

Príznaky zbavenia detí

Kožného ochorenia u detí

Kožného ochorenia je najčastejšie hubové ochorenie u detí, ktoré postihuje kožu, vlasy, nechty. Od okamihu infekcie plesňou pred nástupom príznakov môže upútať deti od 5 dní do 6 týždňov. Keď je koža poškodená, vytvárajú sa okrúhle a oválne škvrny červenej farby. Koža na týchto miestach je pokrytá kôrkami a šupinami, je silne šupinatá; niekedy svrbenie a pálenie.

V prípade kožného ochorenia u detí, má vplyv na pokožku hlavy, je sprevádzaná tvorbou veľkého vypuknutia alopecia kruhového tvaru, v ktorom vlasy ulomené (ako v prípade reze) na úrovni 4-8 mm od pokožky hlavy. Okolo hlavného zamerania môže byť umiestnený malý, niekedy početné podobné lézie.

V krehkých detí môže kožného ochorenia pokračovať lymfadenitídou, horúčka, zníženie chuti do jedla, bolesť hlavy, pyodermia, folikulitída a perifollikulitom hlavou.

Otrybovidny (farebné) lišajníky u detí

Obľúbená lokalizácia žiarlivých lišajníkov u detí je "seboroické zóny" - skalp a horná polovica kmeňa. Na začiatku ochorenia okolo úst vlasových folikulov sa objaví nažltlé body, ktoré sú potom premenená na mieste ružové a žlté (hnedo-žltá) farby, pokryté šupinami šupinaté. Prvky sa postupne rozširujú okolo periférie a zlučujú sa do väčších priestorov. Keď sa váhy stupňujú, dochádza k zjavnému odlupovaniu.

Farba postihnutých oblastí sa môže meniť od svetlej krémovej až po tmavo hnedú farbu, ktorá slúžila ako dvojitý názov na zbavenie detských a ozdobných detí. Zóny postihnuté depriváciou majú majetok, ktorý nesmie tmavnúť pri spálení, čo vysvetľuje výskyt hypopigmentovaných oblastí na koži u detí.

Seboroická alebo atopickej dermatitídy u detí, spojené s pôvodcu lišajníka - P. orbiculare (ovale), rizikový faktor pri tvorbe zložitej a odolné proti tradičných foriem terapie.

Ružové lišajníky u detí

S typickou formou ružovej, ktorá zbavuje telo dieťaťa, sa najprv vytvorí primárne zameranie - jediný materinský plak. Má tvar jasne ružovej oválnej škvrny s priemerom 2 až 5 cm. Približne po 7 - 10 dňoch sa vyskytuje niekoľko sekundárnych vyrážok menšej veľkosti (1-2 cm), oválne. Pre vyrážky charakterizované lúpanie v centre na mieste a červeným okrajom, bez šupín - na periférii, čo z nich vyzerajú ako medailón. Spravidla sú škvrny umiestnené v prirodzených záhyboch pokožky (pozdĺž línií Langer).

Ak trpíte ružovou depriváciou detí, malá svrbenie môže byť znepokojujúce. Obdobie vyrážok trvá 4-6 týždňov, potom prvky zmiznú bez stopy. Pri neustále dráždenie postihnutých oblastí (pranie, trú oblečenie, ultrafialové žiarenie), lézie môžu nakaziť, čo vedie k hnisavých komplikácií - folikulitída, impetigo, gidradenity.

Červené ploché lišajníky u detí

Tento typ lišajníkov u detí je veľmi zriedkavý. Keď choroba postihuje kožu, sliznice, zriedka - nechty. Dermatóza je charakterizovaná monomorfnou vyrážkou vo forme plochých uzlín jasne červenej alebo kyanotickej farby s lesklým povrchom s priemerom 2-3 mm. Červený plochý lichen je sprevádzaný intenzívnym svrbením, ktorý zbavuje deti spánok. Pri zapečení tvoria uzliny malé plochy s malými šupinami.

Charakteristická lokalizácia lézií v plochý lišaj u detí - ohýbacie plochy predlaktia, zápästia kĺby, vnútornej strane stehien, trieslovinové a axilárny oblastiach, sliznice úst.

Tinea u detí

Herpes zoster (herpes) sa vyvinie u detí starších ako 10 rokov a dospelých, ktorí v minulosti zažili kiahní. Výskytu kožné vyrážky šindľov u detí predchádza chrípkových stavu - malátnosť, mrazivost, horúčka, pocit pálenia, znecitlivenie alebo mravčenie v priebehu senzorických nervov v oblasti budúcich erupcií.

Po 1 až 2 dňoch na erytematózno-edémovom pozadí sú skupiny bublín s veľkosťou 0,3 až 0,5 cm, naplnené priehľadným obsahom. Vyrážka sa nachádza lineárne v priebehu veľkých nervových kmeňov a nervových vetví. V období aktívneho vyrážky sa vyskytuje vysoká horúčka, ožarujúca bolesť pozdĺž interkostálneho a trojklanného nervu a lymfadenitída. O niekoľko dní neskôr obsah vezikúl oblak a vyschnú; na ich mieste sa vytvárajú krusty, ktoré potom zmiznú a zanechávajú miernu pigmentáciu. Obnova zvyčajne trvá 15 dní až 1 mesiac.

Pásový opar u detí sa môže vyvinúť stomatitída, zápal spojiviek, keratitída, iridocyclitis, optickú neuritídu a okohybných nervy neuralgií. U oslabených detí môžu byť šindle komplikované seróznou meningitídou, encefalitídou, myelitídou.

Diagnóza vypadávania vlasov u detí

Diagnóza odňatia detí, ako aj určenie jeho formy vykonáva detský dermatológ, mykológ alebo špecialista na infekčné ochorenia. Na potvrdenie údajnej diagnózy lekár vykonáva vizuálnu kontrolu kože, špeciálne testy, luminiscenčnú diagnostiku. Každá forma zbavenia detí má svoje vlastné zvláštnosti v morfológii prvkov, ako aj charakteristická fluorescencia postihnutých oblastí pri skúmaní kože dieťaťa pod drevenou lampou.

Na určenie druhov patriacich k hubovým patogénom sa uskutočňuje oškrabanie kože pod svetelným mikroskopom, na mikroflóre sa štiepia / odoberajú baktérie. Na potvrdenie diagnózy červených plochých lichenov sa deti niekedy musia uchýliť k biopsii kože a študovať morfológiu buniek a tkanív.

So šindľami u detí môže byť potrebné vykonať krvný test ELISA, konzultáciu pediatrického neurológa a detského očného lekára.

Diferenciálna diagnostika zoster u detí sa vykonáva s lupienka, ekzémy, miestne alergické reakcie, detských infekcií (osýpky, rubeola), vitiligo, alopecia areata u detí (s kožného ochorenia).

Liečba zbavuje deti

Schéma terapie zbavujúca deti závisí od typu infekcie a závažnosti prejavov. Vo všetkých prípadoch sa má liečba vykonávať pod dohľadom dermatológa. Infekčné formy lišajníkov vyžadujú izoláciu chorého dieťaťa a dočasné ukončenie kontaktov s ním iných detí.

Liečba zbavujú detí spôsobených hubovými patogénmi zahŕňa holenie vlasy v postihnutej oblasti, prijímania systémových antimykotík (grizeofulvín), ošetrenie pleti s antifungálne masťou, drží pripravujú vitamín terapia, imunomodulačnej terapii. S ťažkým svrbením kože sa predpisujú antihistaminiká, kortikosteroidné masti. V prípade zapojenia pružnej pokožky hlavy sa používajú terapeutické šampóny na fungicídnej báze. Kritériom vyliečenia plesňovej deprivácie u detí je trojitá negatívna analýza húb.

Liečba herpes zoster u detí sa vykonáva antivírusové miestne a obecné akčné (interferón, acyklovir), analgetiká, NSA. Mazanie lézií so zelenými listami a inými dezinfekčnými roztokmi sa vykonáva na prevenciu hnisavých komplikácií. Veľmi efektívne pre herpes zoster v detskej fyzioterapiu - solljuks, UFO, ultrazvuk, elektroforéza, diatermia, magnetickým poľom. Pri syndróme výraznej bolesti sa vykonávajú blokády novokainu a reflexná terapia.

Dôležitým bodom je striktné dodržiavanie pravidiel hygieny (pravidelná výmena posteľnej bielizne a detské oblečenie, bielizeň a žehliť im zabraňuje poškrabaniu prvky dezinfekcia osobné starostlivosti), dočasné vylúčenie bežných vodných procedúr, hypoalergénne potraviny.

Prevencia vypadávania vlasov u detí

Faktory, ktoré zabraňujú kontaminácii, nás zbavujú: úplnej izolácie chorého dieťaťa od zdravých detí; obmedzenie styku detí s bezdomovcami; pravidelná kontrola domácich zvierat veterinárnym lekárom. Je nesmierne dôležité venovať pozornosť posilňovaniu imunity detí a podnecovať hygienické zručnosti detí.

Liečba zbavujúca deti je dlhý a ubohý proces. Často vymiznutie viditeľných príznakov, nemusí nutne znamenať úplnú obnovu, takže sa musí prísne regulovať určeným liečby lekár a karantény.

Lishay u detí

Lishay je dermatologický problém rôznej závažnosti a rôzneho pôvodu. Aspoň raz za život, lišejník u detí mladších ako 14 rokov sa vyskytuje v 90% prípadov. V závislosti od pôvodcu ochorenia sa rozlišujú rôzne typy ochorení.

Prečo

Prevaha zbavujúcich sa detí je spôsobená veľkým počtom faktorov, ktoré môžu vyvolať nástup ochorenia. Detský organizmus reaguje na požití vírusu alebo huby, táto reakcia je vyjadrená charakteristickými vyrážkami na koži.

Príčiny zbavenia dieťaťa:

 • oslabenie imunity po ochorení;
 • vplyv vonkajších faktorov: teplé, vlhké, chladné počasie;
 • rôzne kožné poranenia;
 • zvýšené potenie je prospešné prostredie pre reprodukciu huby;
 • zdôrazňuje nervózne skúsenosti;
 • choroby štítnej žľazy, diabetes mellitus, obezita - endokrinné poruchy;
 • nevhodné hygienické výrobky;

Príčinu ochorenia možno prenášať prostredníctvom úzkeho styku s ľuďmi a zvieratami prostredníctvom osobných hygienických predmetov.

Pamätať! Aktivácia ochorenia je vždy spojená s oslabením imunitnej obrany tela dieťaťa. Liečba vypadávania vlasov u detí sa odporúča po konzultácii s dermatológiou.

Symptomatológia ochorenia

Rozmanitosť foriem prejavu choroby závisí od určitého druhu lišajníkov. Všetky druhy majú podobné znaky.

Hlavné príznaky ochorenia:

 • svrbenie;
 • peeling v oblasti vyrážok;
 • škvrny rôznych odtieňov a veľkostí;
 • narušená pigmentácia kože: rozdiel od základného tónu pleti môže byť niekoľko tónov slabší alebo tmavší;
 • strata vlasov.

Ak chcete diagnostikovať a určiť typ lišajníka, mali by ste navštíviť dermatológov.

Charakteristické znaky označujúce lišajníky:

 • Vyrážka sa nachádza na hrudi, bruchu, ramenách, nohách, chrbte, bokoch, zriedka - na hlave;
 • všeobecné poškodenie: teplota, vracanie, hnačka, kĺby a bolesť hlavy, slabosť;
 • Škvrny, ktoré sa objavujú na koži, sa postupne zakrývajú šupinami a začnú sa odlupovať.

Dôležité! Odňatie infekcie je dôvodom na obmedzenie návštevy dieťaťa na detských ihriskách, školách alebo materských školách a iných miestach s veľkými davmi.

Klasifikácia choroby

Ak chcete liečiť lišejníky, musíte zistiť, do ktorých druhov patrí.

Aké druhy lišajníkov vyniknú:

 • viacfarebná: predstavuje polovicu všetkých prípadov detskej porážky;
 • červený byt: zriedka infikuje deti;
 • otrubevidny: liečba sa vykonáva pod prísnou kontrolou dermatológa s prípadnou hospitalizáciou dieťaťa;
 • opasok: je najnebezpečnejším z druhov zbavených dieťaťa;
 • ružová: zvyčajne poukazuje na dramatický pokles imunitnej obrany dieťaťa.

Každý z druhov je spôsobený určitými dôvodmi. Okrem vizuálnej kontroly kože, držanie fluorescenčné diagnostika, kožné stery odvezený na vyšetrenie pod mikroskopom a identifikovať špongiu, patogén.

Pink lichen

Presný pôvodca ochorenia nie je stanovený, môže niesť alergickú aj infekčnú formu. Často sa prejavuje u dievčat.

 • výskyt prvej červenej náplasti, materského plaku približne 1-2 týždne pred rozšírením vyrážky nad povrchom kože;
 • zvyšné vyrážky menšej veľkosti a ružové odtiene;
 • lokalizované na hrudníku, bruchu, chrbte, bokoch, ramenách, v záhyboch kože, kde sa nachádza väčšina potných žliaz;
 • odlupujúce sa miesta začínajú od stredu po okraje;
 • choroba je sprevádzaná svrbivou kožou.

Nástup ochorenia sa zhoduje s poklesom ochranných funkcií tela. Často sa to vyskytuje v jesennom jarnom období prirodzeného poklesu imunity.

Pozor prosím! Zvyčajne ide o chorobu bez komplikácií a potrebu osobitného ošetrenia. Lekárovi možno predpísať terapiu na zmiernenie svrbenia pokožky a posilnenie imunity vitamínovými doplnkami.

Čo sa nedá robiť s ružovým pozbavenie:

 • nosiť pevné oblečenie, odevy zo syntetických tkanín;
 • používať mydlo a špongiu počas prania;
 • ležať vo vani (môžete sa sprchovať nie viac ako 1 denne);
 • dlho byť na slnku.

Ochorenie zvyčajne trvá 4-6 týždne, ale silný oslabenie organizmu môže byť udržiavaná po dobu až 6 mesiacov, sa striedavo bliká a zániku činnosti.

pityriasis

Tento druh má niekoľko mien: pitiriózny, viacfarebný, farebný lichen. Je spôsobená hubou, ktorá sa prenáša dieťaťu v kontakte s chorým dieťaťom alebo zvieraťom, rastlinami a pôdou.

Mnohofarebný lichen môže byť vyvolaný:

 • porušenie rovnováhy hormónov;
 • zvýšené potenie;
 • leukémiu, reumatizmus, seborrheu;
 • genetická predispozícia;
 • dlhodobý pobyt na slnku;
 • prítomnosť mastnej kože, časté používanie mastných krémov.

Doba inkubácie môže byť od 2 týždňov do 1,5 mesiaca.

 • postihnuté oblasti hrudníka, ramien, chrbta, brucha;
 • náplaste so slabým ružovým odtieňom, bez viditeľných zápalov, na tmavom pokožke škvrny vyzerajú bezfarebné;
 • vyrážky rôznych veľkostí, malé škvrny sa spájajú a vytvárajú veľké miesta s nerovnými okrajmi;
 • v zime, ružové a hnedé ohniská sú tmavšie ako všeobecný tón pleti, sú výraznejšie;
 • slabý peeling;

Choroba môže trvať mnoho rokov.

Dôležité! Deti so seboroickou alebo atopickou dermatitídou sú najviac ohrozené rozvojom choroby, sú ohrozené.

pásový opar

Vírus, ktorý spôsobuje herpes zoster u dieťaťa, po prvom požití 95% prípadov spôsobuje ovčie kiahne. Potom zostáva "drancovaný" v nervových bunkách, čakajúc na oslabenie imunity, ktorá sa objavuje na koži v podobe zbavenia.

Vlastnosti herpes zoster:

 • umiestnenie vyrážok pozdĺž nervových kmeňov, konáre, koncovky spôsobuje bolestivé pocity;
 • zvyčajne existuje jedno ohnisko vyrážky podobné veternej turbíne;
 • pred začatím vyrážok môže byť bolesť hlavy, horúčka, slabosť, nevoľnosť, vracanie, všeobecná nevoľnosť, zvýšenie lymfatických uzlín;
 • aktívne obdobie vyrážok je 3-5 dní;
 • bubliny s kvapalinou postupne vyschnú, stávajú sa pokryté kôrkou, ktorá potom zmizne.

Tento typ je najnebezpečnejší a schopné spôsobiť vážne komplikácie názoru, neuralgia, strata citlivosti v končatinách, meningoencefalitídy a ďalších chorôb. Z tohto dôvodu by liečba herpes zoster u detí mala začať od prvej detekcie.

Pamätať! Aktivujte vírus oslabujúci stav imunitného systému: ochorenie, stresové situácie, hypotermia, užívanie liekov atď. Infekčné alebo nie, nájdete v našom článku.

Červený plochý

U detí sú prípady ochorenia zriedkavé. Lekári neposkytujú jedinú odpoveď o spôsoboch infekcie červenými lišajníkmi. Existuje niekoľko verzií: vírusový pôvod, alergická príčina, neuralgia.

 • Umiestnenie na koži brucha, paže, ohýbanie končatín, klince v podpazuší a trieslovinových oblastí, a to najmenej - na ústnej sliznici;
 • na tele sa objaví vyrážka vo forme červených škvŕn s tekutinou, na sliznici je svetlo ružová;
 • Vyrážka je šupinatá, veľmi sa točí, dieťa sa stáva podráždeným, rozmarným;
 • postupne sa škvrny blednú, svrbenie ustúpi, potom vyrážka spadne, zanechávajúc pigmentové škvrny;
 • zbaviť nechtov vedie k zničeniu nechtov, rozpadanie nechtov.

Dôležité! Choroba môže trvať od 1 do 6 mesiacov s pravidelným poklesom aktivity.

strihanie

Najbežnejší typ lišajníkov u detí. Ovplyvňuje pokožku hlavy pod vlasmi, pokožku tváre, krku a ramien. Táto huba, ktorá spôsobuje chorobu sa prenáša cez domáce zvieratá (mačky, psy, hlodavce, ošípané, kone), alebo ľudia (napríklad pomocou hrebeňa alebo zdieľanie klobúky).

Odrody z krúžkov:

 1. Mikrosporia: prenáša sa prostredníctvom osobných vecí (oblečenie, hrebeň, hračky) od chorého alebo infikovaného zvieraťa (doma alebo na ulici). Infekcia preniká do tela cez odreniny, škrabance a ďalšie poškodenie kože.
 2. Trichofytóza: ochorenie prechádza na osobu z hospodárskych zvierat (napríklad cez pracovné oblečenie, ktoré môže farmár dostať na dieťa). Pri tomto type choroby sa vyslovuje slabosť, horúčka, problémy so spánkom, bolesti hlavy, strata chuti do jedla.

Táto choroba je veľmi častá v detských skupinách.

Charakteristické príznaky ochorenia:

 • choroba začína vzhľadom na jedinú ružovú alebo červenú, jasne definovanú náplasť na pokožke hlavy;
 • S narastajúcim edémom sa začnú objavovať bubliny na okrajoch a kôrkach;
 • stredisko škvrny je šupinatá;
 • v prvých štádiách ochorenia nie sú žiadne príznaky, potom je svrbenie;
 • keď dochádza k vypadávaniu vlasov v oblastiach nedostatku vlasov, vyzerá to ako náplasť jemne ružového odtiene s lúpaním.

Liečba kožného ochorenia nemôže byť oneskorená.

Pojem "lišaj" kombinuje veľké množstvo odrôd choroby s charakteristickými znakmi a znakmi vývoja ochorenia. Nie je potrebné dúfať na možnosť nezávislého určenia typu lišajníka na fotografii a jej ďalšieho spracovania. Kožné vyrážky sú príležitosťou kontaktovať dermatológa a detský zlý zdravotný stav - pediatra.

Čo inkubačné obdobie líšien a jeho druhov

Medzi mnohými detskými chorobami sú tie, ktoré sa prenášajú prostredníctvom infekcie - ide o infekčné choroby. Lishay je choroba, ktorá sa týka.

Všetky metódy prenášané herpesom

Takmer každý človek počul o takej chorobe ako lišaj. Okrem toho každý vie, že ide o nákazlivú chorobu. Takže otázka je, ako sa prenáša často?

Liečba zbavuje deti masť - ktorú si vybrať

Lishay - určitá skupina kožných ochorení, podobná symptómom a spojená spoločným menom. Existuje niekoľko typov lišajníkov, ktoré každý z nich vyvoláva.

Strashennyj zbaviť dieťa

Lishay u detí sa prejavuje charakteristickými vyrážkami na koži. Najbežnejšou formou choroby sú strihané šindle, u dieťaťa, ktoré vzniká zozadu.

Symptómy a liečba ružových lišajníkov u detí (foto)

Po prvýkrát táto choroba opísala francúzska dermatológka Camille Zhiberová. Choroba postihuje ľudí všetkých vekových skupín, najväčšie riziko sa však vyskytuje medzi nimi.

Liečba šindľov doma

Neškodná detská choroba, ktorá je v detstve najviac chorá, môže dospieť k veľkým problémom. Vírus.

Zistite, či je herpes zoster nakalentný

Šindľov je choroba, ktorá sa prejavuje u ľudí s oslabenou imunitnou obranou. Spôsobuje vírus herpesvírusovej choroby typu 3, ktorý zostáva v nervových bunkách.

Liečba zbavenia dieťaťa - fotografia choroby

Rodičia často čelia rôznym chorobám u detí, z ktorých nikto nie je imúnny. Aby ste porazili túto chorobu bez komplikácií, potrebujete poznať "nepriateľa".