Hlavná

Opar

Krémy a masti na akné - ambulancia pre solitérne vyrážky a akné

V súčasnej dobe, farmaceutické a kozmetické spoločnosti ponúkajú dostatočne veľký zoznam krémov akné, ako aj iné formy liečivá - masti, emulzie, roztoku, gélu, tyčinky, krém na akné (tesne priliehajú, smotana), odporúčaná pre použitie pri prevencii alebo liečení akné vyrážka.

Zásady používania externých prostriedkov

Akné vyrážky väčšej alebo menšej závažnosti sa vyskytujú u takmer všetkých teenagerov vo veku 15 až 17 rokov a môžu pretrvávať dlhú dobu. Ich výskyt je spôsobený najmä zvýšeným obsahom mužských pohlavných hormónov v tele, najmä testosterónom. Závažnosť vyrážky ovplyvňuje nielen hladinu testosterónu v krvi, ale aj individuálnu citlivosť na neho, ako aj počet androgénnych receptorov obsiahnutých v kožných mazových žľazách.

Tieto faktory prispievajú k mastnú pleť, zvýšiť keratinizácie kanály a ústia mazových žliaz a vlasových folikulov, zvyšovanie hrúbky a hustoty sekréciu a tvorbe komedónov, čo sú základné prvky akné. Tieto látky vylučujú kanály mazových žliaz, vďaka čomu sa vytvárajú priaznivé podmienky pre rýchly rast a reprodukciu propiónových baktérií. Ich život činnosť spôsobuje ešte väčšiu produkciu mazu žliaz, tvorba zápalu u akné, zníženie ochranné funkcie pokožky a aktivujú stafylokoky a streptokoky, čo hnisavé procesy.

Patogenéza tejto dermatózy je teda hlavne v nasledujúcich vzájomne prepojených procesoch:

 • retenčná hyperkeratóza v ústach vylučovacieho kanála vlasového folikulu a mazových žliaz;
 • proliferácia propionbaktérie akné;
 • nadmerné vylučovanie mazu;
 • vývoj zápalového procesu okolo folikulu;
 • aktivácia mikroorganizmov spôsobujúcich hnisanie.

Pri komplexnej terapii sú systémové lieky v zásade určené na normalizáciu hormonálneho a imunitného prostredia v tele a na odstránenie základnej príčiny. Vonkajšie rovnaké nástroje (roztok, emulzie, krémy, gély, masti) z akné a vyrážky na tvári a ďalších oblastiach pokožky obsahujú zložky, ktoré sú miesto pôsobenia vyššie uvedených odkazov dermatóza vývoj mechanizmu a jeho dôsledky.

Na tento účel sa používajú protizápalové a antibakteriálne vonkajšie prípravky a najlepší anti-akné krém má protizápalové a keratinolytické (kadonololytické) vlastnosti.

Základné prípravky

Síra masť z akné

Pozostáva z vyzrážanej síry, vazelíny a emulgátorov. Pri aplikácii na kožu síra reaguje s organickými látkami a vytvára s nimi sulfidové zlúčeniny a kyselinu pentatiónovú.

Tieto látky majú absorpčný, sušivý, bakteriostatický, fungicídny a keratolytický účinok, vďaka čomu sú zničené bunky odstránené a zápalové javy sú znížené. Sírová masť tiež pomáha znižovať sekréciu mazových žliaz a obnovuje bunky horných dermálnych vrstiev.

Zrážaná síra sa používa pri komplexnej terapii nielen vulgárneho akné, ale aj rosacey (rosacea). Je to spôsobené častou kombináciou rosacey s demodikózou - prítomnosťou mikroskopického podmienene patogénneho demodexového roztoče alebo akné vo vlasových folikuloch. Síra má paralyzujúci účinok na roztoče. Preto po úľave od akútneho zápalu v postihnutej oblasti sa trela koncentrovaný roztok tiosíranu sodného, ​​síry dechtu alkoholu alebo masti rosacea, ktorého hlavnou zložkou je síra.

Prítomnosť vazelíny v zložení masti podporuje zmäkčenie kože a hlbšiu penetráciu účinnej látky. Zároveň môže v niektorých prípadoch viesť k nahromadeniu nečistôt a zablokovaniu medzibunkových pórov. V súvislosti s tým sú častejšie odporúčané skrutky so sírou v kombinácii s kyselinou boritou alebo salicylovou.

Ichthyol masť

Sulfáty lieky a ichtamol je odvodený od ropných bridlíc živice cez ich špeciálne spracovanie. Zmiešaním vazelínou vyrobeného ihtiola ihtiolovaya masť, ktorá je niekedy používaný na liečbu jedinca uzavreté a otvorené komedóny, komplikácie jednotkovej bunky akné hnisavý zápal, najmä pri tvarovaní varu. Masť sa aplikuje na gázu alebo bavlnenej gázy disk, ktorý je potom pevne náplasťou na kožu v postihnutej oblasti.

Ihtiolovaya masť urýchľuje zmäkčenie a členenie nadržané hmoty (keratolytické akcie), a tým prispieť k oddeleniu tyče a odlivu hnisavú hnisu, zlepšenie krvného obehu a metabolizmu v zápalu, protizápalové, antiseptické a bakteriostatické výrazné účinky urýchľuje regeneráciu buniek, znižuje bolestivosť.

Používa sa však zriedkavo kvôli špecifickému nepríjemnému zápachu, tmavej farbe a farbeniu kože, schopnosti vyvolávať alergickú reakciu alebo podráždenie s precitlivenosťou, najmä pri opakovanom používaní.

Zinková masť na akné

To je pomerne efektívne a lacné, rovnako ako nespôsobuje alergické reakcie na liek. Jeho aktívnou zložkou je oxid zinočnatý a základňa je petrolatum. Mechanizmus účinku masti je spôsobený protizápalovými, antiseptickými, absorpčnými, adstringentnými a sušiacimi vlastnosťami oxidu zinočnatého.

Jeho antibakteriálny účinok, najmä na propiónové baktérie, sa prejavuje potlačením lipidových enzýmov bakteriálnych membrán. Okrem toho sa oxid zinočnatý prakticky nerozpúšťa vo vode, a preto nemá dráždivý účinok na pokožku a nie je absorbovaný do krvi. Nadmerný efekt sušenia (pri absencii zvlhčovania) je vyrovnaný vazelou, ktorá pomáha zmäkčiť pokožku.

Zinok je, ako síra, má tiež paralyzujúce účinok na expozíciu na roztoče Demodex, a preto je masť zinok, spolu s ďalšími liekmi komplexnej terapie je indikovaný na liečbu nielen vulgárne, ale rozaceou.

Avšak Petrolátum schopný upchať kožné póry, takže sa vtiera alebo masť aplikovaný v tenkej vrstve dvakrát denne na postihnuté miesta na koži po ich dôkladnom vyčistení a aby sa zabránilo prenikaniu kozmetických prípravkov na častiach aplikácii masti.

Skinerin

Akné a rosacea tiež odporúčajú 20% anti-akné krém na pokožku "Skinoren", ktorej aktívnou zložkou je kyselina azelaínová. Droga má vplyv na normalizáciu keratinizácie v epiteliálnych vlasových folikuloch a mazových žliaz (keratoreguliruyuschee efekt), znižuje obsah voľných mastných kyselín v lipidových zložiek kože.

Krém akné "Skinoren" inhibuje proliferáciu a vývoj akné propionbaktery a Staphylococcus epidermidis v mazových žliaz a na povrchu kože, protizápalovým účinkom. Odporúča sa používať pri ľahkých a (zriedkavo) mierných formách akné. Zaznamenaný výsledok liečby sa zaznamenáva za mesiac. Kurz terapie je v priemere šesť mesiacov. S azelaová sa tiež navrhuje rôzne firmy, tzv "stop akné krém" alebo smotany "akné Stop", "Azelik".

Kyselina azelaová v skutočnosti nepreniká do systémového prietoku krvi a má lokálny protizápalový účinok. Nevylučujú sa vedľajšie účinky vo forme lokálneho podráždenia, pálenia, odlupovania a začervenania kože, ako aj alergických reakcií na liek, ale vyskytujú sa zriedkavo.

Czinovit krémový gél z akné

Je zbavený uvedených negatívnych vlastností. Jeho hlavnou aktívnou zložkou je pyritión zinku (pyrolidónkarbonát zinočnatý). Okrem toho sú zložením glyceridizovaného dikalcia, tetranil-U a panthenolu účinné zložky, ktoré dopĺňajú vlastnosti zinku. Cynovitída je najoptimálnejším anti-akné krém pre dospievajúcich s miernym až stredne závažným akné.

Zinok pyritón je komplexná komplexná zlúčenina, ktorá potláča enzýmovú 5-alfa-reduktázu, čo vedie k zníženiu obsahu aktívnej formy testosterónu vo vlasových folikuloch a mazových žľazách. V dôsledku toho sa množstvo produkovaného mazu znižuje, jeho viskozita klesá a elasticita steny vlasových folikulov sa zvyšuje. To všetko prispieva k odtoku z posledných tajných žliaz. Kvôli keratoregulačnému účinku pyrithionu zinku sa patologický rast epiteliálnej povrchovej vrstvy spomaľuje a jeho nadmerný odlupovanie sa eliminuje.

Táto látka má tiež protizápalový a antibakteriálny účinok proti akné propionbaktery, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus epidermidis, Proteus, Staphylococcus aureus, Escherichia coli a húb.

Dical glycyrrhizinát má výrazný protizápalový účinok, ktorý je porovnateľný s účinkom kortizolu. Pre tetranil-U je charakteristická antibakteriálna a antifungálna aktivita. Panthenol má stimulujúci účinok na regeneráciu buniek, čo zvyšuje pružnosť a hladkosť pokožky.

Prípravok obsahuje prírodné rastlinné oleje (olivový olej, avokádový olej, jojobový olej, atď), rovnako ako tuk (linolovej a kyseliny linolénovej), ktoré podporujú hlbšie penetráciu z hlavnej zložky zosilňovať ich účinok, vyživujú pokožku a zlepšujú jej ochranné funkcie.

Lieky s antibiotikami

V kombinácii s prvkami patologických zápalových udalostí odporúča antibiotickú masť, gél, krém alebo emulzie obsahujúce antibiotiká. Taká liečivá zahŕňajú, eritromitsinovaya levomitsetinovaya, polimiksinovaya, gentamycín, linkomitsinovaya, doksitsiklinovaya masť levomikol, sintomitsinovaja masť (kvapalina) alebo emulzie gély klindamycín.

Veľmi často dermatológov sú priradené gély, ktoré sú založené kyseliny fusidovej (prírodné antibiotikum) má baktericídne účinok, alebo benzoylperoxid (gél "Baziron AC»). Farmakologické vlastnosti druhej sú výhodným keratolytické dopad a antimikrobiálnu aktivitu proti akné propionbakterii a Staphylococcus epidermidis.

Tieto lieky majú bakteriostatický účinok, prispieť k prevencii hnisavých procesu a jeho spracovania (v miernych prípadoch) inhibovať sekrečnú aktivitu mazových žliaz a prispievajú k prívodu kyslíka do tkanív.

Zinerit Lotion

Širokú popularitu v liečbe akné používa komplexnú prípravu "Zenerova" krém, ktorý je kombináciou antibiotiká erytromycínu s mikronizovaného dihydrátu octanu zinočnatého. Krém sa aplikuje na pokožku pred aplikáciou make-upu v ranných hodinách a večer - po umývaní. Zlepšenie nastáva niekedy po 14 dňoch. Priebeh liečby je 2,5 - 3 mesiace.

"Zinerite" má výrazný protizápalový, antiseptický, komedonolytický a adstringentný účinok. Inhibuje rast a vývoj, s výhodou propionbaktery akné a Staphylococcus epidermidis, zabraňuje tvorbe stabilných patogénne bakteriálnej flóry a tiež znižuje sekrečnú aktivity mazových žliaz.

Pri dlhodobom používaní prostriedkov s antibiotikami, ako komplikácia vzniká ako porušenie ekologické komunity v tele, vrátane kože a aktiváciu plesňové infekcie. V tomto ohľade je dermatóza závažnejšia a komplikovaná výraznými zápalovými procesmi. Preto, aby sa zabránilo kandidóze kože, Nystatin (masť) sa používa na dlhodobé liečenie akné s antibiotikami.

Aktuálne retinoidy

Pri priemernom a závažnom klinickom priebehu, obyčajnom aj rosacei, sa odporúča použitie liekových foriem obsahujúcich retinoidy.

Jedným z týchto liekov je 0,05% masť izotretinoín alebo retinová masť z akné, ktorej účinnou zložkou je kyselina retinová. Potlačuje proliferáciu epiteliálnych buniek mazových žliaz a ich kanálov, pomáha znižovať tvorbu kožného mazu, brzdí tvorbu detritu a uľahčuje ich oddelenie. Okrem toho sa mast 'sietnice charakterizuje normalizáciou diferenciácie terminálnych buniek a protizápalového účinku. Aplikuje sa na lézie v noci počas 3-6 mesiacov.

Izotretinoín je dostupný aj v kombinácii s erytromycínom vo forme gélu nazývaného "izotrexín". Erytromycín účinne dopĺňa účinok izotretinoínu.

Účinok použitia Skinnerer Gel

Ďalším nástrojom tejto skupiny je Differin. Jeho účinná látka adapalén je retinoidný metabolit. Ten prispieva k normalizácii diferenciácie epidermálnych buniek, keratinizácie procesov v folikulov, mazových žliaz a ich vylučovací kanálov, je tiež charakterizovaný tým, aktívny protizápalovým a komedonoliticheskim (ničiť komedónov) efekty.

Posledne uvedený je realizovaný vďaka interakcii adapalénu s Y receptormi epidermálnych buniek, v dôsledku čoho sa ich "adhézia" znižuje. Táto vlastnosť tiež pomáha zabrániť tvorbe nového mikro-lieku. Differin dostupné ako 0,1% gélu a krému, ktorý, rovnako ako predchádzajúce prípravy, sú aplikované na čistú, suchú kožu v léziu od 3 do 6 mesiacov a 1 krát za deň. Klinicky znateľné zlepšenie sa vyskytuje po 1-2 mesiacoch a pretrvávajúci účinok - zvyčajne po 3 mesiacoch.

Akýkoľvek prostriedok proti akné by sa mal aplikovať s ohľadom na štádium akné, jeho prevalenciu a prítomnosť komplikácií.

Ako si vybrať najlepšiu masť z akné a akné na tvári?

Akné, akné, akné je zápalový proces, ktorý sa deje vo vreckách s vlasovými folikulmi a mazovými žľazami. Toto ochorenie kože je jedným z najčastejších ochorení.

liečba akné by mala byť vykonávaná prostredníctvom komplexu patrí strava, lieky (ak je to potrebné), masti proti akné a akné na tvári, čističi a rôznych masiek (na báze medu, aspirín, uhorka, mrkva).

Antibakteriálne masti

antibiotiká v zložení masti sú povolaní bojovať s baktériami, ktoré spôsobujú tvorbu komedónov.

Masť s antibiotikami z akné a akné:

 • Tetracyklínová masť z akné (tetracyklín). Má antibakteriálny účinok, kontraindikovaný počas tehotenstva a laktácie.
 • Zinerit (erytromycín a zinok). Erytromycín pôsobí ako protizápalový a antimikrobiálny prostriedok, zinok - vysušuje pupienky.
 • Dalacin a Dalacin T (Klindamycín). Ovplyvňuje voľné mastné kyseliny v oblastiach aplikácie.
 • Baneotsin (zinok bacitracín a neomycín sulfát). Má antibakteriálny účinok na pokožku.
 • Synthomycínová masť z akné (levomecitín). Protizápalový a analgetický účinok.
 • Linia sintomycínu (Levometsitin).
 • Erytromycínová masť z akné (erytromycín). Antibakteriálny a protizápalový účinok.
 • Levomekol masť z akné na tvári (chloramfenikol). Antibakteriálny a regeneračný účinok.

Ostatné masti lokálne ovplyvňujú pokožku a prenikajú do najhlbších vrstiev.

Protizápalové masti

Protizápalový účinok masti zabraňuje tvorbe zápalových procesov, antiseptický a baktericídny účinok - dezinfikuje pokožku a priestor, v ktorom sa nachádza vlasový folikul.

Baktericídne, antiseptické a protizápalové masti proti akné a akné:

 • Ichthyol masť proti akné (ichtyol). Má výbornú tažnú vlastnosť.
 • Zinok masť proti akné a akné sa používa na vysušenie zápalu.
 • Masť Višnevského z pupienkov a akné na tvári. Vlastnosť ťahania.
 • Masť heparínu. Rozpúšťa subkutánne tesnenia a hrbole.
 • Salicylová masť sa aplikuje z akné. Protizápalové a antiseptické účinky.
 • Sírna masť z akné. Dráždi kožné receptory, zvyšuje zásobovanie krvi a metabolizmus v bunkách.
 • Retinická masť z akné (kyselina retinová - vitamín A). Protizápalové účinky. Neodporúča sa používať počas tehotenstva a laktácie s nadbytkom vitamínu A zlyhanie pečene.
 • Salicylic-zinková masť z akné. Kyselina salicylová pôsobí ako antiseptický, zinok - vysušuje zápal.

Hormonálne masti

Použitie hormonálnych mastí rýchlo a účinne odstraňuje pokožku od akné, akné, akné, ale súčasne spomaľuje obnovu pokožky. Neodporúča sa pre tehotné ženy a počas laktácie. Prijatie počas gravidity je možné pod dohľadom lekára.

Hormonálne masti proti akné na tvári:

 • Sinaflan (fluocinolón acetonid).
 • tselestoderm (betametazón 17-valerát).
 • Advantan (metylprednizolónaceponát).

Vedľajšie účinky a kontraindikácie:

Pri aplikácii všetkých masti proti akné, pocity pálenia, svrbenie, olupovanie kože v miestach, kde sa používajú. Masti, ktoré obsahujú antibiotiká, neodporúča sa používať na veľkých plochách kože. Takisto nie je možné použiť akýkoľvek nástroj, ak je k dispozícii citlivosť na komponenty alebo individuálna neznášanlivosť.

Na vyhnutie sa alergiám alebo nekompatibilite komponentov používajte len jeden prostriedok.

Masti z škvŕn a stopy akné

Účinne pomáha vyrovnať sa s problémom tvorby škvŕn po akné salicylová, zinok, sintomitsinovaja, ichthyol masť a masť Višnevsky.

Jedna z týchto masti sa nanáša na miesta, ktoré zostávajú z akné a akné, tenkou vrstvou. Nezabudnite použiť tenká vrstva, ak je na nejakej časti kože dostatočne silná vrstva masti, koža na tomto mieste sa odlupuje a zčervená. Po 60 minútach opláchnite teplou vodou.

masť Kontraktubeks pomáha pri bielení pokožky z čerstvých škvŕn. Aplikácia chronických škvŕn z akné je neúčinná.

Masť na báze striebra Agrosulfan liečí dobre zápaly, ale neodstraňuje škvrny. Potom sa odporúča chemický peeling tváre.

rôzny masti založené na badyagi účinne bojovať proti škvrnám od akné.
Môžete mast vyrobiť sami: zmiešajte 1 polievkovú lyžičku. lyžicu prášku badyagi a 5 čiapky. peroxid vodíka 3% alebo varená voda, dôkladne premiešajte. Ak chcete dať alebo urobiť presne (na všetkých maculae zo škvŕn) po dobu 10 minút. Umyte teplou vodou.

Zoznam účinných a nenákladných mastí

Najefektívnejšie a najlacnejšie mastí na akné a akné v zozname tvárí:

Efektívne a lacné masti na akné

Nič tak nezhoršuje vzhľad, ako je koža, posiate pupienkami. Dokonca aj najkrajší človek stráca veľa príťažlivosti v dôsledku stale, zapálenej kože. Ale nie vždy pre liečbu akné a presné vyrážky, je potrebné použiť veľmi drahé kozmetické výrobky alebo kontaktovať kozmetiku. Ak situácia ešte nedosiahla klinickú formu, jednoduché a lacné chemické masti z akné pomôžu vyrovnať sa s kožnými defekty. Rýchlo uvedú pleť do poriadku, podliehajú správnej a pravidelnej aplikácii a budú sa riadiť lekárom.

Hlavné zložky masti z akné

Aby bola účinná masť proti akné, mala by vykonávať nasledujúce funkcie:

 • Dezinfikujte pokožku.
 • Vyhoďte zápal.
 • Majú protizápalové vlastnosti.
 • Má baktericídny a bakteriostatický účinok.
 • Urýchliť hojenie rán a regeneráciu tkanív.
 • Nevyvolávajte alergie.
 • Je dobre znášaný telom.
 • Nemajte toxický účinok.

Dobrá masť má celý rad takých užitočných vlastností. Masť pozostáva zo základne, ktorá je vyrobená tak, že nie je úplne absorbovaná pokožkou, ale zostáva na jej povrchu dlhú dobu. To je dôvod, prečo terapeutické lekárske masti nikdy nie sú aplikované na tvár a telo spojitou vrstvou, ako je krém. Obsahuje hlavnú aktívnu zložku a ďalšie zložky.

Vo všeobecnosti sa na liečbu akné používajú lieky s antibakteriálnymi vlastnosťami založenými na protizápalových látkach, antibiotiká a sulfónamidy.

Recenzia populárnych mastí

Najlepšie masti na akné dokážu perfektne zvládnuť problém, nemajú pri správnom použití žiadne vedľajšie účinky, majú minimálny počet kontraindikácií a sú dokonale vnímané pokožkou bez toho, aby vyvolávali alergie a upchali póry. Je žiaduce, aby také masti mali stále prijateľnú cenu. Zvláštne, ako sa môže zdať, teraz je veľa jednoduchých a lacných liekov proti akné na predaj, ktoré majú vynikajúcu účinnosť a zároveň stojí doslova cent. Takže nie je potrebné tráviť šialené prostriedky, pretože boj proti akné by sa mal vždy uskutočňovať komplexne, a to aj zvnútra, takže použitie externých prostriedkov je nevyhnutné len na odstránenie dôsledkov vnútorných príčin.

1 Zinok a salicylová zinková masť

Toto je najslávnejšia lacná masť z červených škvŕn od akné. Účinnou zložkou je oxid zinočnatý, ktorý pôsobí ako dezinfekčný prostriedok a dobre vysušuje hnisavé pupienky. Pod jeho vplyvom sa stopy akné rozptýlia oveľa rýchlejšie a pustuly vysušia bez toho, aby zanechali jazvy.

Používa sa presne, môže spôsobiť alergiu. Je zakázané používať príliš veľa času a pre veľké časti pokožky, pretože môže vyvolať škaredú, neprirodzenú cyanózu.

Často sa používa s kyselinou salicylovou v kompozícii. Tento liek zvyšuje exfoliáciu pokožky, čo prakticky eliminuje tvorbu drsných jaziev.

Liek je kontraindikovaný v prípade alergickej reakcie na ne.

Predané vo všetkých lekárňach bez lekárskeho predpisu a stojí iba 30 - 40 rubľov.

2 Synthomycinová emulzia

Táto masť obsahuje antibiotikum synthomycín a je antibakteriálnym činidlom na vonkajšie použitie. Vďaka svojmu pôsobeniu sa dobre vyrovná s hojivým, zapáleným akné, najmä ak sú na veľkej ploche a vyvolávajú akútnu reakciu pokožky. Emulzia synthomycínu rýchlo preniká do pokožky a eliminuje aj staré ložiská infekcie.

Avšak, telo sa zvykne na používanie drogy a baktérie sa im vyvíjajú imunitou, takže by sa nemali zneužívať.

Výrobok je zakázaný v nasledujúcich prípadoch:

 • Alergia k zloženiu.
 • Pre novonarodené deti.
 • S problémami s krvou.
 • Pri akútnej porfýrii.

Pre tehotné a ošetrovateľské použitie masti je možné so súhlasom lekára.

Náklady na liek je až 50 rubľov, v závislosti od objemu balenia.

3 masť Višnevského

Táto účinná a lacná masť z akné v lekárni nie je márna nesie názov liniment balsamik. Jeho prirodzená kompozícia má výrazný účinok proti hnisavým pichlamkám a vrie. Urýchľuje dozrievanie už zrelého "dozrievaného" pupa a pomáha vyriešiť iba novo vytvorené.

V centre finančných prostriedkov sú prírodné látky:

 • Dechtová breza je dobre známym antiseptickým a resorpčným prípravkom.
 • Xeroform - má antiseptický efekt.

Ricínový olej hrá úlohu vodiča a zmäkčuje pokožku, pomáha jej hojiť sa rýchlejšie a rovnomernejšie.

Individuálna intolerancia je kontraindikáciou. Napriek popularite lieku je nežiaduce používať ho na tvári bez kontroly a povolenia lekára, pretože to môže zhoršiť situáciu.

Stojí to asi 40 rubľov.

4 Ichthyolová masť

Toto je ďalší starý a osvedčený liek založený na prírodnej zložke - ihtamol. Liečivo má špecifický rozpoznateľný zápach, takmer čiernu farbu a viskóznu hustú konzistenciu.

Používa sa na urýchlenie dozrievania abscesov s keratoplastickým účinkom. Aj ichtyol ovplyvňuje streptokoky a stafylokoky, má baktericídny a protizápalový účinok.

Aplikujte prípravok v tenkej vrstve lokálne až dvakrát denne.

Stojí to od 20 do 50 rubľov v závislosti od objemu kontajnera.

5 Erytromycínová masť

Je to stará osvedčená masť pre akné s antibiotikami. Jeho hlavnou účinnou látkou je erytromycín, antibiotikum z makrolidovej skupiny. Ide o dobre preukázateľný liek proti akné, ktorý má výrazný protizápalový a antibakteriálny účinok.

Liečivo vyžaduje lokálnu aplikáciu najtenšej vrstvy, iba ak je známe, že pacient nemá alergie na tento typ antibiotika. Zvyčajne sa liek používa až trikrát denne, liečba trvá až 2 mesiace.

Liečivo môže spôsobiť vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú najmä suchosťou, odlupovaním a sčervenaním kože na miestach aplikácie. Pri alergickej reakcii môže byť svrbenie a vyrážka podobná vyrážka.

Cena lieku je od 20 rubľov.

6 Streptocidová linia

Ďalšie známe antibakteriálne liečivo s dobrým účinkom proti hnisavému akné a akné. Pri veľkých abscesoch sa používa bodovo, s veľkými plochami poškodenia - s tenkou, čistou vrstvou.

Liek môže mať množstvo kontraindikácií:

 • Precitlivenosť na zloženie lieku.
 • Tehotenstvo.
 • Dojčenie.
 • Porfýria.
 • Chudokrvnosť.
 • Azotémiou.
 • Renálna a hepatálna insuficiencia.

Ak je aplikácia príliš dlhá a odporúčaná dávka je prekročená, môžu sa vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • Alergické vyrážky.
 • Bolesti hlavy.
 • Nevoľnosť.
 • Zvracanie.
 • Leukopénia.

Cena lieku vo forme linimentu je asi 60 - 70 rubľov.

7 Sledocid

To nie je celkom masť zo stopy akné, ale skôr prostriedok s vlastnosťami liečebnej masti. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, výťažky čarodejnice, arniky a zeleného čaju, ako aj kvasinkový polysacharid. Jeho hlavnou činnosťou je odstránenie stopových čiernych hláv na koži, škvŕn a jaziev s názvom postacne.

Pod jej pôsobením zmizne hyperpigmentácia, tesnenia sa rozpúšťajú a zvyšujú sa účinky po akné.

Naneste ako krém na postihnuté miesta dvakrát až trikrát denne, tenkú vrstvu až do úplného vstrebania pokožkou.

Absolútna kontraindikácia je iba alergická reakcia na nápravu.

Cena je 100 rubľov.

8 Regecín

Tento liek je založený na zinok hyaluronáte, má dezinfekčný prostriedok, sušenie a protizápalový účinok.

Aplikuje sa na akné až 4 krát denne, kým nezmizne úplne, je určený špeciálne na liečbu akné u adolescentov. Jeho výhodou je jednoduché zloženie bez antibiotík a hormonálnych zložiek.

Jedinou kontraindikáciou je alergia. Nemá žiadne vedľajšie účinky a veľmi dobre znáša pokožku - akné zmizne bez vzniku jaziev a škvŕn.

Cena drogy je 150 rubľov.

9 Dimexidový gél

Tento účinný liek sa používa v prípade, že s ním nie je možné liečiť iné lieky proti akné. Najčastejšie sa používa ako "nosič" pre antibiotikum a pomáha mu preniknúť hlboko do vrstiev kože. Má anestetický, antimikrobiálny a hojivý účinok.

Aplikuje sa na postihnuté oblasti vo forme aplikácií, roztok by nemal byť v koncentrácii viac ako 30%, gél sa aplikuje v tenkej vrstve. Trvanie liečby je približne dva týždne.

Používajte opatrne na tvári, vyhýbajte sa kontaktu s sliznicami pier a očí. Pri požití vypláchnuť postihnuté miesta veľkým množstvom tečúcej vody. Ak sú v očiach nepríjemné pocity, poraďte sa s očným lekárom.

 • Alergie.
 • Závažné ochorenie pečene a obličiek.
 • Kardiovaskulárna patológia.

Ak počas aplikácie dôjde k pádu, svrbeniu a začervenaniu, prípravok sa musí okamžite umyť a liečiť antihistaminikom.

Gél stojí 130 - 150 rubľov.

Spätná väzba na aplikáciu

V mnohých ohľadoch môže byť účinnosť použitých liekov posúdená spätnou väzbou našich čitateľov:

Pre mňa bolo najefektívnejším liekom na liečbu akné zvyčajná penivá shintomycínová emulzia. Na mňa pomáha alebo pomáha aj pri bolestivých hypodermických abscesoch na brade. Je potrebné iba niekoľkokrát rozmazať boľavé miesto, pretože pupienok jednoducho vyrieši. Rovnako dobre ovplyvňuje liek a zapálené pupienky, len potrebujú mazať častejšie.

Keď som mal moje prvé akné, moja babička, farmaceutka, mi ukázala, ako používať zinkovú pastu. S jej pomocou som veľmi rýchlo vyviedol všetko akné. Iba ak si umyte tvár a vyčistite pokožku po masti, akné bude ešte viac - póry sa upchajú. Je dobré kombinovať zinkovú masť s alkoholickým roztokom kyseliny salicylovej. Nie je potrebné trieť celú tvár, postačí, aby sa pupienky ošetrovali vaty, ktorá bola presne vyčistená. Táto metóda umožňuje správne vysušovanie a dezinfekciu pupienkov a pokožku v pergente nemožno otočiť.

Vždy využívam zvyčajnú erytromycínovú masť, ak sa náhle objaví pupienok. Počas dňa som na ňu niekoľkokrát dal a obvykle druhý deň všetko už prechádza. A ak je pupienok už hnojený, najlepšie je prilepiť na ňu silnú vrstvu zubnej pasty a na ňu si ju pretrepávať erytromycínovou masťou. Potom prechádza niekoľkokrát rýchlejšie, niekedy do rána zostáva len červené škvrny.

V mojom arzenáli fondov na akné je vždy streptokid. V prášku, som trieť do exponované akné, a dať na zapálené masť. Účinok je úžasný, všetko prechádza bez stopy. Aplikujte na tvár a telo (niekedy mám vyrážku na chrbte, zvlášť po tom, ako som urobila fitnes v hale).

Pre mňa nie je nič lepšie od akné ako umývanie dechtovým mydlom a použitím salicylovej zinkovej masti. Tento liek vysušuje zápal a nezanecháva žiadne akné. Je to všetko veľmi lacné!

Jednoduché a cenovo dostupné masti z lekárne môžu slúžiť ako vynikajúci účinný prostriedok proti akné za predpokladu, že sú správne a primerane aplikované. V ideálnom prípade pred použitím akéhokoľvek lieku stojí za to konzultovať s lekárom, dermatolómom alebo aspoň s dobrým kozmetikom. Ak masť spôsobuje nepríjemné pocity, vysušenie pokožky alebo upchatie pórov, musíte ju zrušiť a vyskúšať inú drogu z bohatého sortimentu liekov.

Masti pre akné

Jednoznačná odpoveď na otázku: ktorá masť pomáha s akné? - neexistuje. Efektívne a rýchlo liečiteľné pupienky, ktorých príčina je jasne stanovená. To sa však týka všetkých zdravotných problémov. Musíme začať s konzultácii s dermatológom, pošle aby prijali potrebné testy pre určenie typu patogénu, ktorý spôsobil vyrážku, ale po prehliadke môže potrebovať pomoc ďalších špecialistov (gastroenterológ, endokrinológ). Nezabudnite, že v každom prípade nie je úloha pri zbavení sa problémov s kožou zdravá výživa a opatrná starostlivosť o ňu.

Kód ATC

Indikácie pre použitie masti z akné

Indikácie na užívanie liečivých mastí sú uvedené v pokynoch pre masti, všeobecne - je liečba zápalových a pustulárnej vyrážky, odolné voči účinkom obschegigienicheskih a kozmetiky.

Forma vydania

Najbežnejšou formou výroby masti sú hliníkové alebo plastové rúrky rôznych objemov. Zvyčajne sú určené na liečbu. Je to celkom hygienická a pohodlná baliaca jednotka.

Mnoho liekov, ktoré zahŕňajú predĺženú liečbu, je k dispozícii v sklenených alebo plastových pohároch. Pokiaľ ide o hygienu - balenie nie je príliš dobré, veľké riziko sa dostáva do kontaminantov.

Najviac hygienická je forma uvoľňovania aerosólu, ktorá vylučuje kontakt s léziou a rukami. Avšak konzistencia masti veľmi zriedkavo umožňuje jej použitie.

Masť na prírodnom základe

Dermatológovia sa odporúčajú, aby začali liečbu jednoduchými liekmi, napríklad skúste taký prístupný, bezpečný a účinný prostriedok na liečbu Zinok masť. Toto vonkajšie činidlo, ktoré aktívne odoláva zápalu, má dezinfekčné vlastnosti. Sušenie pokožky, absorbovanie a zníženie výtoku exsudátu na pokožku tvorí tenkú ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje negatívnym vplyvom zvonku. Na odstránenie akné masť sa používa štyri až šesťkrát denne. Avšak pri spájaní sekundárnej infekcie a hnisavosti so zinkovou masťou je nevhodné používať. V tomto prípade vytvára ochranný film podmienky pre reprodukciu anaeróbnych baktérií.

Aby ste pokožku nepotlačili, môžete pred použitím zmiešať malú masť s dvoma alebo tromi kvapkami detského oleja ("Bübchen", "Alenka") a aplikovať zmes na pokožku.

Salicylová masť je časovo testovaný liek proti akné, čo je lacná masť pre akné, ktorá zabraňuje zápalovému procesu a zabíja mikroorganizmy, ktoré jej spôsobili. Exfoliácia mŕtvych častíc pokožky stimuluje jej obnovu. Pre malé pupienky sa jednoducho aplikujú v tenkej vrstve, na veľkých - na gázu s mastí sa aplikuje a fixuje sa omietkou, obväzy sa odporúčajú každé dva až tri dni. Má silný účinok pri sušení, ktorý by sa mal brať do úvahy u ľudí so suchou a citlivou pokožkou.

Salicylic-zinková masť (pasta Lassara) - komplexná masť, ktorá kombinuje kyselinu salicylovú s oxidom zinočnatým založeným na vazelíne a škrobu. Tieto zložky, ktoré majú bieliace, exfoliačné a dezinfekčné vlastnosti, sa navzájom dopĺňajú. Kyselina salicylová pôsobí ako čistiaci prostriedok, rozpúšťa "kožný maz" a uvoľňuje póry, obnovuje dýchanie kože, čím pomáha zbaviť bolesť a zápal. Nie je to zlý masť z červených pimples, ťahy a vnútorné. Lassarova pasta sa zvyčajne rozkladá po celej tvári tenkou vrstvou, obtokom oka a pery jednou alebo dvakrát denne. Priebeh liečby je až do dosiahnutia účinku. Nepoužívajte na mokrú a suchú pokožku.

Ichthyolová masť sa dobre vyrovná s hnisavými pupienkami, vrátane tých, ktoré sú nakazené, vytiahnutím obsahu a odstránením infekcie. Navyše táto masť rozpúšťa komedóny, účinne odstraňuje akné a biele zátky. To je dobrý masť z vnútorného akné. Ichthyol preniká hlboko do epidermálnych vrstiev, stimuluje mikrocirkuláciu, okysličovanie a detoxikáciu kože, zmierňuje zápal, citlivosť a opuch. Aplikuje sa bodovo na pupienky, výnimkou je nos a brada, sú úplne rozmazané. Vzhľadom na farbu a vôňu masti je lepšie vykonať procedúru v noci, umyť a ošetriť miesta odberu ráno antiseptikom. Kompozícia obsahuje vazelínu, ktorá sa musí brať do úvahy pre majiteľov mastnej kože.

Višnevskina masť je súperom ichtyolu, urýchľuje proces "dozrievania" a čerpá hnisavosť, má dezinfekčný a protizápalový účinok. Sú to nielen tmavo sfarbené a nie príliš príjemné vône, ale aj účinnosť spolu s bezpečnosťou. Malé pupienky môžu byť spozorované s bavlneným tampónom, na veľkých - gázou, namočenou v masti. Zámok, nechaj na pár hodín, naozaj - v noci. Opakujte raz za tri dni, kým sa pokožka nevyčistí. Masť Višnevskij, podľa recenzií, používa ju z akné, má preventívny účinok proti post-akné a nerovnomernú pleť.

Uvedené masti nemajú žiadne kontraindikácie okrem jednotlivých alergických reakcií a sú vhodné na použitie tehotnými a dojčiacimi ženami.

Síra masť je účinná pre mastnú seborrheu, sykózu, pupienky spôsobené hubami a demodex. Je charakterizovaný veľmi citlivým zápachom síry, preto by sa mal používať, ak sa nenachádzajú žiadne plánované stretnutia a môžete zostať sami.

Aplikácia závisí od povahy lézie. Štandardným režimom na liečbu demodektickej alebo plesňovej liečby je použitie masti dvakrát alebo trikrát denne, bez prania po dobu piatich dní a bez zmeny oblečenia, ktoré prichádzajú do kontaktu s ošetrovanými oblasťami. Bandáže s touto masťou sa neprekrývajú, len sa omietajú s problémovými oblasťami.

Z iných dôvodov vyrážky sa pupienky rozkladajú dvakrát denne a držia sa asi štyri hodiny, potom sa umyjú. Síra masť nie je indikovaná tehotným a dojčiacim ženám a deťom vo veku od 0 do 3 rokov.

Masť Yam - kombinovaný prípravok obsahujúci kyselinu salicylovú, síru, oxid zinočnatý, decht zmiešaný na báze lanolínu. Má insekticídne, fugicídne a baktericídne vlastnosti, zmäkčuje pokožku a eliminuje príznaky zápalu. Často sa predpisuje na akné spôsobené demodektickými roztočmi. Vôňa masti zodpovedá jej zloženiu, ale účinnosť je vo výške. Pred použitím je masť dôkladne premiešaná a rozložená na poškodených miestach s tenkou vrstvou, najskôr po dobu piatich minút. Potom odstráňte olejovaný tampón (olej - akákoľvek zelenina alebo detská výživa), po vypraní vodou. V nasledujúcich dvoch dňoch sa doba expozície predĺži o päť minút a dosiahne maximum (15 minút) - postup opakujte každý deň jeden až dva mesiace. Počas liečby je dobré umývať dechtovým mydlom.

Po dosiahnutí uspokojivého účinku - urobiť škrabanie na demodexe. Kontraindikované v hypervelocite. Môže spôsobiť alergiu.

Retinická masť, ktorej hlavnými aktívnymi zložkami sú retinol (vitamín A) a bioaktívny izotretinoín, normalizujú delenie a obnovu buniek. Masť pomáha zbaviť sa mastnej seborrhy, komedónov a akné. Spomaľuje rast epitelu obloženie mazových žliaz, reguluje jeho zloženie a podporuje normalizáciu sekrécie kožného mazu. Koža je vysušená a zápalový proces je tlmený a jeho ochranné funkcie sú aktivované. Koža je rozmazaná mastí dvakrát denne s tenkou vrstvou.

Masť môže vyvolať vedľajšie účinky, vrátane nadbytku vitamín A a jeho dôsledky nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, osoby s dysfunkciou pečene a dyslipidémie.

Masti s antibiotikami

Majú stabilný protizápalový účinok, ničia mikroorganizmy, ktoré spôsobujú zápal a sekundárnu infekciu. Liečivé masti s antibiotikami sa používajú až dovtedy, kým príde posledný pupok, inak môže vyvolať recidíva zápalu a baktérie budú odolnejšie voči pôsobeniu drogy. Ak neexistujú žiadne iné indikácie, masti na báze antibiotik sa neodporúčajú pre tehotné a dojčiace ženy, pre osoby s infikovanou plesňou, pre alergiu na antibiotiká tejto série.

Masti s antibiotikami sa používajú na predpis lekára po škrabaní bakteriálnych vzoriek na určenie pôvodcu infekcie a jej citlivosti na konkrétne lieky. Tieto masti sa používajú podľa schémy predpísanej dermatológiou a po dobu, ktorú im určuje.

Synthomycín masť, veľmi účinný a cenovo dostupný liek, okrem toho, že nemá silný a nepríjemný zápach a farbu, nepostrehnuteľný na koži. Avšak aktívnou zložkou masti je antibiotikum. Spolu s účinnosťou, ktorá je súčasťou tejto skupiny liekov, vzhľadom na zápal, patogény existuje väčšia pravdepodobnosť vzniku alergických reakcií. Aplikuje sa na poškodené plochy dvakrát denne. Ak sú pupienky malé, nemôžete nič pokryť a po vstrebaní dokonca aplikovať make-up. Zvyčajne sa pupienky odohrávajú v priebehu troch až piatich dní.

Okrem všeobecných kontraindikácií, nie je priradený k novorodencov, osoby s poruchou krvotvorby, ako dlhá a nekontrolované liečba tejto masti je najviac hematopoézy (hemodyscrasia) a vyvolať.

Tetracyklínová masť - antagonista široké spektrum patogénov (Staphylococcus, Streptococcus, Ricketts, aeróbne baktérie), inhibuje patogénne baktérie aktualizáciu bunky. Bakteriostatický tetracyklín prerušuje biosyntézu proteínovej zložky bakteriálnej bunky a proces jej reprodukcie sa zastaví. Masť sa aplikuje na infikované miesta a susednú zdravú pokožku jedenkrát alebo dvakrát denne, môžete uložiť masť impregnovanú masťou, ktorá sa mení raz alebo dvakrát denne. Trvanie liečby závisí od typu a závažnosti lézie a vypočíta sa za niekoľko dní alebo týždňov. Nepoužíva sa na liečbu detí od 0 do 10 rokov.

Doxycyklínová masť. Účinná látka je antibiotikum zo série tetracyklínov. Vlastnosti podobné predchádzajúcej masti. Ide o pomerne silné prostriedky, ktoré nie sú určené deťom. Môže spôsobiť zvýšenú fotosenzitivitu. Liečba akné s tetracyklínovými masťami má trvalý účinok. Tieto masti sa dobre vyrovnávajú s vnútornými pupienkami.

Erytromycín masť - pôsobí proti zápalovým infekcie hnisavá kožné patogény, rovnako ako provokoval tým, že im chov propinobaktery, ktorá vedie k akné.

Poškodené oblasti pokožky sú mazané tenkou vrstvou masti dvakrát až trikrát denne. Liečba je individuálna a mala by zodpovedať lekárskej schéme. Správna aplikácia poskytuje zreteľné výsledky po 7-10 dňoch od začiatku použitia. Nie je priradený deťom od 0 do 9 rokov.

Levomecol masť je komplexné činidlo, ktoré spája dve aktívne zložky: chloramfenikolové antibiotikum a imunomodulátor metyluracil zmiešaný na báze polyetylénoxidov. Chloramfenikol - bakteriostatická látka, ktorá prerušuje proces produkcie proteínov v bakteriálnych bunkách, antagonista väčšiny patogénnych mikroorganizmov, sa tiež používa v prípade hnisavých lézií. Methyluracil dopĺňa protizápalový účinok, podporuje metabolizmus nukleových kyselín a obnovu postihnutých tkanív. To podľa recenzií je dobré masť z červených pupienkov.

Pri generalizovaných vyrážkach sa celý povrch kože ošetruje pred spaním (zanecháva na noc), zvyčajne po dobu 14 dní, s individuálnym - aplikujte akné a okolitú pokožku na dve alebo tri hodiny a potom umyte. Efekt je viditeľný za niekoľko dní.

Masť sa môže používať počas tehotenstva a laktácie, deti - od narodenia.

Dalatsin - antibakteriálny gél s aktívnou zložkou klindamycínu. Antagonista širokého spektra mikroorganizmov má výrazný protizápalový účinok. Veľmi účinne eliminuje vyrážky spôsobené citlivými mikróbmi. Na pokožke s pupienkami veľmi jemne rozložte gél dvakrát denne. Trvanie liečby je od 1,5 do 2 mesiacov, v závažných prípadoch až šesť mesiacov. Aplikáciu môže sprevádzať odmasťovanie alebo naopak zvýšenie obsahu tuku v koži, jej podráždenie, dyspeptické javy, folikulárne a iné erupcie, pocit pálenia v očiach.

Clindovitový gél, krém Clindamycin sú synonymá pre Dalacin.

Zinerit, sa vydáva nie vo forme masti, ale vo dvoch injekčných liekovkách so zložkami roztoku na ošetrenie akné podľa priložených inštrukcií. Hotový výrobok sa nanáša bez kontaktu s aerosolovým aplikátorom. Účinné látky - erytromycín s bakteriostatickými vlastnosťami a octan zinočnatý, ktorý znižuje tvorbu kožného mazu. Zinitída je sprejovaná v celom zornom poli rany a pred spaním, čo je približne jedna dávka 0,5 ml. Môže byť použitá pod make-up. Výsledok liečby sa stáva zrejmý za pol mesiaca, plný priebeh - až štyri mesiace. Tehotné a laktujúce ženy môžu používať liek v odporúčaných dávkach.

Baneocin masť - aktívne zložky neomycín sulfátu a bacitracínu, ktoré sa navzájom posilňujú. Zničenie pre väčšinu patogénov bakteriálnych infekcií. Odolnosť baktérií voči tejto masti je extrémne zriedkavá. Neovplyvňuje väčšinu húb, vírusov a niektorých baktérií. Používa sa na liečbu kožných erupcií bakteriálnej genézy. Tehotné a dojčiace ženy sú predpísané v extrémnych prípadoch, pretože prenikajú do placenty.

Neodporúča sa používať s výraznými léziami pokožky. Ak neexistuje nebezpečenstvo systémovej absorpcie, masť sa dokonale prenáša.

Na postihnutý povrch sa pôsobí dvakrát až trikrát denne, dávka nie je väčšia ako jeden gram denne. Trvanie používania - týždeň. Pri opakovanom používaní sa dávka znižuje o polovicu.

Gentamycínová masť s rovnakou aktívnou zložkou, má značné spektrum antibakteriálneho účinku, dobre sa absorbuje na povrchu kože, preniká do bunkových stien bacilov a ničí ich proteínové molekuly. Účinné pri akné, mastnej seboreu, folikulárnej, vírovej a hubovej dermatitíde.

Tehotné ženy (v druhom a treťom trimestri) a dojčiace ženy sú predpísané na malé škody. Nedávajte deti do troch rokov.

Môže spôsobiť porušenie hemopoézy, dyspepsie, straty sluchu, slabosti, migrény.

Schéma aplikácie určuje lekára, trvanie účinku jednej žiadosti od osem hodín do pol dňa. Odporúčaný počet procedúr je 2-3 za deň.

Neovplyvňuje vírusy a huby.

Lincomycin masť. Hlavné aktívne zložky hydrochloridu lincomycínu a oxidu zinočnatého. Antimikrobiálne činidlo je predpísané pre pustulárne erupcie. Kontraindikované pri zlyhaní pečene a obličiek. Pimples sa spracovávajú raz alebo dvakrát denne.

Masť Dioxydín - aktívnu zložku z množstva derivátov chinoxalínu, baktericídneho činidla s chemoterapeutickou účinnosťou na širokú škálu príčinných činiteľov kožných vyrážok. Nie antibiotikum, ale droga blízko nich. Pravdepodobne vývoj rezistencie baktérií. Masť pomáha vyčistiť povrch pokožky, aktivuje jej obnovu a obnovu. Kontraindikované pre tehotné a dojčiace ženy, malé deti. Predpísané je v prípadoch, keď sú iné lieky neúčinné alebo spôsobujú alergie.

Ďalšie protizápalové masti na akné

Proti pôvodcom akné sú účinné a prípravy iných farmakologických skupín, dosť cenovo dostupné. Hlavnou vecou v boji proti akné je identifikácia patogénu a vlastnej tolerancie, potom bude liečba omnoho účinnejšia.

Veľmi lacné Streptocidová masť, ktorej účinná látka je sulfanilamid, je schopná blokovať metabolické procesy vo vnútri mikrobiálnej bunky. To vedie k narušeniu vývoja av dôsledku toho ku smrti mikroorganizmu. Obzvlášť aktívna je streptokoková infekcia. Masť sa aplikuje bodovo na akné v tenkej vrstve, nie viac ako dvakrát denne, je možné aplikovať pod gázovým obväzom. Trvanie žiadosti - týždeň. Kontraindikované s intoleranciou sulfanilamidov, tehotné a dojčiace ženy, deti 0-2 rokov.

Masť Sulfargin - sulfanilamidový prípravok, ktorý má vlastnosti podobné predchádzajúcemu. Účinné, ak sú nakazené mikroorganizmami citlivými na túto skupinu liekov. Pri dlhodobom používaní sa môže vyvinúť leukopénia, ktorá je charakteristická pre sulfónamidy.

Masť Metrogil, Rosamet a Metronidazol majú rovnakú účinnú látku (metronidazol) a v dôsledku toho podobné vlastnosti, účinne eliminujú ružové a vulgárne akné. Ich hlavnými vlastnosťami sú schopnosť zvládať prvoky (jednobunkové) mikroorganizmy a mnohé baktérie, najmä s niektorými prísnymi anaeróbmi. Metronidazol, reagujúci s prenosnými bunkovými proteínmi mikróbu, dosahuje svoju DNA a ničením jeho štruktúry ničí patogén. Použitie tejto látky je možné v kombinácii s antibiotikami a nezasahuje do používania iných kozmetických a liečivých prípravkov, ktoré sa starajú o pokožku. Kontraindikované s neznášanlivosťou účinnej látky, gravidných, najmä počas prvých troch mesiacov, a dojčiacich žien. Aplikujte tenkú vrstvu dvakrát denne, trvanie kurzu je 1-2 mesiace.

Baziron gél - antiseptické, zvlášť účinné proti stafylokokom a propinobaktériám. Pomáha prekonávať hladovanie kyslíka, spomaľuje produkciu mazu, čo pomáha znižovať zápaly a zdravie pokožky. Hlavným cieľom lieku - akné a komedóny. Zhelopobraznuyu masovej omietky tenká vrstva na mieste akumulácie pupienkov dvakrát denne, uspokojivý účinok sa stáva dobre zrejmé po mesiaci liečby, stabilné odstránenie problému sa vyskytne o tri mesiace neskôr.

Štúdie o používaní masti počas tehotenstva a laktácie sa neuskutočnili. Kontraindikované u detí 0 - 11 rokov. Neodporúča sa používať spolu s výrobkami obsahujúcimi alkohol, ako aj s kyselinou salicylovou a jej obsahujúcimi prípravkami.

Skinorene gél a krém - antiseptická, účinná látka kyselina azelaínová, má schopnosť sušenia. Zabraňuje vzniku post-akné, pigmentácii a eliminuje existujúce nedostatky. Hlavným cieľom gélu je akné a rosacea. Nie je toxický, preto je povolené, aby tehotné a dojčiace ženy používali bodové alebo malé povrchy kože. Môže sa aplikovať pod obväz. Rozložte na pupienky tenkú vrstvu a jemne trieť dvakrát denne. Dĺžka trvania kurzu je jeden rok. Môže spôsobiť podráždenie na miestach aplikácie, liečba bola prerušená niekoľko dní a po zmiznutí príznakov - pokračovať.

Skinoren sa zvyčajne používa v konečných štádiách liečby. Účinok tohto lieku vám umožňuje odstrániť stopy vyliečeného akné (vyhladenie nepravidelností, elimináciu pigmentácie) a dosiahnutie hladkej, krásnej pokožky.

Masť Eplan relatívne nový a posudzovaný podľa recenzií veľmi účinným prostriedkom na liečbu akné. V srdci masti je soľ kovu vzácnych zemín lantánu (La) a polyhydroxylových zlúčenín. Neobsahuje antibiotiká, hormóny a analgetiká. Schopnosť masti zničiť patogénne baktérie, odstrániť zápal, zatiaľ čo liečiť povrch a chrániť ho pred penetráciou baktérií, urobila to nevyhnutnou súčasťou boja proti pustulárnym kožným léziám.

Masť sa môže použiť pre tehotné a dojčiace ženy, je kontraindikovaná len s alergiami na jej zložky. Po niekoľkých aplikáciách prechádza sčervenanie a pysky sušia a neskôr zmiznú bez stopy. Podľa recenzií táto masť pomohla zbaviť sa závažnejších vyrážok. Používajú ho denne, rozširujú problémové oblasti, opakujú postup podľa potreby až do úplného odstránenia lézií.

Panthenol masť môžu byť určené na urýchlenie procesov regenerácie pokožky, ktorých chyby boli spôsobené rôznymi dôvodmi. Aktívna zložka masti katalyzuje obnovu kožných buniek, nespôsobuje mutácie, nie je toxická, karcinogénna. Masť môžu používať tehotné a dojčiace ženy. Panthenol je dostupný vo forme spreja, ktorý umožňuje jeho bezkontaktné použitie na oblasť vyrážok. Koža sa ošetruje niekoľkokrát denne, kým symptómy nezmiznú.

Trauma mast a gél - komplexný homeopatický prípravok, ktorý môže rýchlo anestetizovať, odstrániť zápal, urýchliť liečenie a resorbciu jaziev. Traumel, ktorý aktivuje klon Th3-lymfocytov, aktivuje sekvenciu reakcií imunitného systému, obnovuje rovnováhu medzi stimulanciami a zápalovými inhibítormi a podporuje ich.

Masť sa aplikuje, jemne trením, na zapálenú náplasť pokožky alebo na jednotlivé periódy dvakrát alebo trikrát denne. V prípade potreby je prípustná štyri päťnásobná aplikácia alebo kompresia v noci. Podľa recenzií - ďalší deň ráno zmiznú pupienky, v prípade ťažkých lézií je pozitívny výsledok veľmi pôsobivý.

Traumeel je kontraindikovaný v prípadoch alergií na rastliny patriace do čeľade Compositae. Tehotné a dojčiace ženy môžu byť použité podľa pokynov lekára. Je kombinovaný s inými prípravkami.

Zvedavý gél - Kombinovaný prípravok, ktorý kombinuje zinok a kyselinu hyalurónovú. Tieto komponenty poskytujú antiseptický účinok v kombinácii s obnovou a obnovou kožných buniek. Gél zlepšuje krvný obeh v epiteliálnych vrstvách, obnovuje elasticitu kože, pomáha eliminovať po akné.

Dvakrát denne sa vykonáva liečba dobre čistených zápalov. Na začiatku aplikácie sú pravdepodobné pocity tesnosti, pálenia, ktoré prechádzajú samy. Kontraindikované v prípade senzibilizácie na gélové zložky. Účinok aplikácie gélu Curiosin na plod a možnosť vstupu do materského mlieka sa neskúmal. Môže sa kombinovať s užívaním iných liekov.

Masť Clotrimazol - účinné pri vyrážkach spôsobených hubami prakticky všetkých druhov. V malých koncentráciách zablokuje ich rozmnožovanie vo všeobecnosti - ničí. Aktívna zložka masti narušuje proces budovania membrány hubových buniek a podporuje akumuláciu peroxidu vodíka v týchto bunkách, čo tiež vedie k ich deštrukcii. Okrem fungicídneho účinku pôsobí masť aj proti stafylokokom, streptokokom, korynebaktériám, protozoám. Vedľajšie účinky pre vonkajšiu formu nie sú typické, hoci lokálne reakcie nie sú vylúčené. Neuplatňuje sa počas prvých troch mesiacov tehotenstva. Ovplyvnené oblasti sa ošetria dvakrát alebo trikrát denne. Liečba trvá mesiac alebo dlhšie. Nepoužíva sa topicky v kombinácii s nystatínom, natamycínom, dexametazónom.

Čínsky masť Tai Yang akné krém spočíva podľa popisu prírodných zložiek: byliny, retinol, alkoholy, parafín. Tieto zložky majú protizápalové a antibakteriálne účinky, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s akné. Zabraňuje sekundárnej infekcii a zvyškovým účinkom po liečbe. Vyrážky rýchlo vyschnú podľa recenzií za tri dni. Masť sa používa ráno a v noci (ak je to potrebné, môžete použiť trikrát) až do vymiznutia akné. Výrobca tvrdí, že po liečbe masťou nedôjde k relapsu. Spotrebuje sa mierne, hneď po ošetrení - mierne škvrny, ale rýchlo prechádza. Masť obsahuje šarlátový, stimulujúci krvný obeh, preto keď sa kupperóza neodporúča používať, je kontraindikovaná v prípade alergie na jeho zložky.

Masť Stellanin (účinná látka 1,3-dietylbenzimidazoliumtriiodid) zničí patogénne baktérie a huby a zároveň obnovuje poškodený povrch kože. Masť pôsobiaca na zápalové ohnisko chráni pred infekciou, zastavuje vývoj infekčného zápalového procesu a urýchľuje bunkovú obnovu. V postihnutých oblastiach sa systémová absorpcia aktívnej zložky masti nevyskytuje, ale nájdu sa jej terapeutické koncentrácie.

Kontraindikované u osôb s hypertyreózou a neoplazikami štítnej žľazy v prvých troch mesiacoch tehotenstva, maloletých. Nakrájajte pupienky dvakrát denne, prípadne aplikujte pod obväz. Nie je predpísaný súčasne s rádioaktívnym jódom, dezinfekčným prostriedkom s ortuťou, oxidantmi, zásadami.

Masť 911 z akné spôsobenej patogénnymi mikroorganizmami, je tiež účinná v olejovej seboreu. Kombinované liečivo s hlavnými aktívnymi zložkami - oxid zinočnatý a alantoín. Ich akcie posilnenie oleja: tea tree, bodliak semená, levandule a citrónom, bylinné výťažky, vitamín E a ďalšie protizápalové zložky. Masť je účinný proti hubám a baktériám, reguluje funkciu mazových žliaz a uľahčuje čistenie mazu, znižuje zápal, prispieva k obnove a chráni pred sekundárnej infekcie.

Bezpečnosť používania tehotnými a dojčiacimi ženami nie je potvrdená klinickými skúškami. Ako konzervačné činidlo v masti sa používa iodopropynylbutylkarbamát, antiseptikum, ktoré má schopnosť akumulovať sa v tele dieťaťa. Nadbytok jódu môže spôsobiť poruchy štítnej žľazy.

Poškodená pokožka je ošetrená, ľahko masírovať, s malým množstvom masti ráno a pred spaním. Môže byť použitý v make-up.

Mastná hviezda (balzam zlatá hviezda) - komplexné antiseptické a protizápalové činidlo v zložkách základnej rastliny. No to zmierňuje svrbenie od bodnutí hmyzom, upokojuje a znižuje začervenanie, ale návod na Salve poznamenať, že by nemal byť aplikovaný na vyrážky a akné, rovnako ako poškodenej kože. Môže spôsobiť alergiu. Ako prostriedok výrobcov akné to neumiestňuje.

Antiparazitárne masti (insekticídy)

Akné na tvári môžu byť príznaky demodektickej choroby, choroby spôsobenej roztočom demodex, z ktorých niektoré parazitujú na koži človeka. Z jednoduchších prípravkov na demodikózu sa používajú masti so sírou a dechtom.

Masť Benzylbenzoát má anti-bunkovú (vrátane demodexu) aktivitu, takže demodektické akné po liečbe touto masťou by malo zmiznúť. Roztoči zomierajú do pol hodiny po aplikácii, ale masť nefunguje na vajciach roztočov. Vzhľadom na životný cyklus vývoja kliešťov trvá liečba od jedného do jedného a pol mesiaca. Liečba insekticídnej masti predpisuje lekár.

Masť je kontraindikovaná u gravidných a dojčiacich žien a detí 0-2 rokov. Mydlo, ktoré interaguje s masťou, môže zbaviť bakteriostatických vlastností.

Avesectin masť (Biosyntéza Výsledok hmoty mycélia Stereptomyces avermitilis), insekticíd, narušuje prenos nervových impulzov, paralyzuje a zabíja parazita. Pomôže v prípade akné spôsobenej demodexom. Odborníci odporúčajú používať pulzný terapia s touto masťou: masť liečenie infikovaného pokožku pred spaním do postele, jemne trieť po dobu piatich dní, s intervalom dva dni päťdňový kurz sa opakuje štyrikrát. Medzi liečenie Aversektinovoy masť môžu byť lubrikované roztokom decametoxine lézií dvakrát denne. V komplexnej terapii sa odporúča stravovací stôl č. 5 (pečeň). Kontrola škrabania sa vykonáva pol mesiaca po ukončení liečby. Neodporúča sa gravidným a dojčiacim ženám, deťom. Prípravok je veterinárny, závažné klinické štúdie reakcií ľudského tela na jeho účinok neboli vykonané.

Pokyn upozorňuje na možnosť alergií a iných vedľajších účinkov u zvierat. Recenzie sú polárne, pomáhajú niektoré masti, niektoré zaznamenajú zhoršenie zdravia (závrat, nevoľnosť, zhoršenie všetkých orgánov, najmä obličiek).

Protivírusové masti

Vulgárne akné zvyčajne nereaguje na liečbu antivírusovými masťami, vírusová príroda má veľmi časté herpetické erupcie.

Acyclovir krém - má protivírusový účinok, blokuje syntézu vírusovej DNA, ako aj imunomoduluje. Tento krém je určený na liečbu vyrážok spôsobených vírusom herpesu, existuje však nejaký dôkaz, že môže pomôcť zbaviť sa akné. Hoci s tým odborníci nesúhlasia, pretože herpetické kožné lézie majú vírusovú povahu a akné je bakteriálne.

Herpes sa liečia šírením vyrážok päťkrát denne v intervaloch jednej hodiny. Opakujte tento postup z piatich na desať dní. Tolerancia tohto lieku nie je zlá, aj keď sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky lokálneho významu.

Oksolinovaya masť - antivírusové činidlo používané na vírusové kožné lézie, so zápalmi nejasnej etiológie sprevádzané vyrážkami a menšou exsudáciou. Tri percentá masť sa rozloží na lézie dvakrát alebo trikrát denne z dvoch týždňov na dva mesiace.

Hormonálna masť z akné

Pri liečbe niektorých typov akné môžu byť masti obsahujúce niekoľko účinných látok užitočné: hormonálne a antimikrobiálne. Použitie takýchto masti bez lekárskej pomoci sa neodporúča, vôbec nie sú neškodné, majú kontraindikácie a vedľajšie účinky zodpovedajúce účinným látkam obsiahnutým v kompozícii.

Masť Gyioxysone - kombinované činidlo, ktoré kombinuje antibiotikum hydrochlorid tetracyklín oxytetracyklínu a acetát hydrokortizónu, ktorý má antibakteriálny a protizápalový účinok. V prípade pustulárnych erupcií je predpísaná sekundárna infekcia nervových alergických zápalov kože a slizníc. Kontraindikované pri dermatomykóze, vírusových a alergických vyrážkach, tuberkulóze kože.

Liečba sa vykonáva jeden až trikrát denne, trvanie liečby určuje lekár. Môže spôsobiť alergiu.

Krém Triderm komplexný prípravok s troma aktívnymi látkami (betametazón, klotrimazol, gentamycín). Má pracovné vlastnosti všetkých zložiek: odstraňuje exsudáciu, zápaly, alergie a svrbenie, pôsobí proti hubám a baktériám.

Je predpísaný v akútnych prípadoch zápalov kože sprevádzaných exudatívnymi javmi. Liečba postihnutých oblastí a ich priľahlé zdravie sa vykonáva dvakrát denne, denne, nie dlhšie ako mesiac. Ak po uplynutí jedného mesiaca nie je terapeutický účinok, je potrebné objasniť diagnózu. Kontraindikované u gravidných a dojčiacich žien, osôb so senzibilizáciou na zložky krému.

Ak všetci snažili a vyrážky nejdú, je možné po konzultácii s dermatológom, pokúsiť sa odstrániť problém pomocou hormonálnej masti, ale jeho priamy účel - to bakteriálne infekcie a alergické vyrážky, neinfekčné dermatitídy, psoriázy. Keď pupienky spôsobené hormonálnymi poruchami v tele, lieči základné ochorenie. Samoliečenie hormonálnymi masťami môže spôsobiť vážne poruchy. Hormonálne masti sa neodporúčajú používať tehotné a dojčiace ženy a im je predpísané vo veľmi zriedkavých prípadoch s prísnymi indikáciami.

Acriderm masť, aktívna zložka, ktorá betametazón dipropionát, zabraňuje leukocytóza, inaktivuje mediátory zápalu a znižuje jej príznaky - svrbenie, citlivosť, opuch, posilňuje sa steny nádoby inhibuje fagocytózu.

V prípade vonkajšieho použitia je systémový účinok betametazónu malý, ale pri aplikácii na tvár a pri použití obväzu sa zvyšuje. Štandardná liečebná schéma zahŕňa nanášanie malej vrstvy krému na oblasti s pupienkami ráno a večer, najdlhšie obdobie používania krému na ošetrenie pokožky tváre je päť dní.

Môže vyvolať lokálne nežiaduce účinky, kontraindikácie, okrem už spomínaných prípadov ovčie kiahne, tuberkulóza kože, syfilis, zhubné nádory kože, bakteriálne kožné infekcie a akné vulgaris!

Masť Advantan - s účinnou látkou metylprednizolón. Masť inhibuje zrýchlené bunkové delenie, znižuje zápal - sčervenanie, vyrážky, opuch, svrbenie. K dispozícii pre suchú, normálnu a mastnú pleť. Kontraindikované v prípade senzibilizácie na účinnú látku, infekcie vírusmi, tuberkulózou a syfilickými kožnými léziami.

Liečba oblastí s vyrážkami sa vykonáva raz denne, trvanie nie je dlhšie ako štyri mesiace, deti - nie viac ako jeden.

Vedľajšie účinky sú lokálne v prírode - od vyrážok po atrofiu povrchu kože, folikulitídy, hypervelocity.

Masť Prednisolón, rovnako ako všetky hormonálne monopreparations, ktoré sú uvedené pre kožné vyrážky nie sú mikrobiálneho pôvodu, to znamená, akné, pupienky a vriedky neplatí kvôli plesniam a parazitom.

Hydrokortizónová masť - Glukokortikosteroid, ktorý zmierňuje zápal, odstraňuje opuch a svrbenie. Je predpísaný pre kožné vyrážky bez baktérií. Kontraindikované pri infekcii kože mikroorganizmami a vírusmi, tehotnými a dojčiacimi ženami, deťmi mladšími ako dva roky. Liečba masťou sa vykonáva dvakrát až trikrát denne. Trvanie liečby je jeden až dva týždne; ak je to potrebné - možno predĺžiť o ďalší týždeň.

Masť Sinaflan - Glukokortikosteroid, je predpísaný pre neinfekčné ochorenia kože. Ovplyvňuje výmenu bielkovín, čo prispieva k zníženiu produkcie bielkovín a depozície kolagénu. Vlastnosti zodpovedajú tým, ktoré sú bežné pre hormonálne masti.

Masť Elokom (účinná látka je mometazón furoát). Je účinný proti prozápalovým mediátorom, podporuje väzbu histamínu a serotonínu, posilňuje steny ciev, odstraňuje opuch, srsť a znižuje exsudáciu. Môžu preniknúť do celkového obehového systému a spôsobiť vedľajšie účinky na všetky glukokortikosteroidy. Schéma a trvanie liečby predpisuje lekár, odporúča sa denná jednorazová liečba.

Masť z jaziev po akné

Mnoho masťou proti akné má absorbovať akciu a eliminovať nielen akné, ale kožných defektov zostávajúce po ošetrení (masť Vishnevsky, Skinoren, Traumeel, folk masť). Táto schopnosť je zvyčajne uvedená v návode na použitie masti. Ako redukčné liečbe po zdroj infekcie (napr, baktérie alebo Demodex) je zničená, je možné po konzultácii s lekárom, mastí, ktoré nie sú priamo určený na liečbu akné, ale zdravotné obnove kože.

Úplné informácie o mastiach z jaziev po akné nájdete v tomto článku.

Solkoseryl masť - biogénny stimulátor bunkového metabolizmu, stimuluje absorpciu a asimiláciu kyslíka a glukózy bunkami poškodenej epidermis, opravuje a udržuje životaschopný stav. Zabraňuje tvorbe trofických zmien, čo urýchľuje proces obnovy epiteliálnej vrstvy. Raz alebo dvakrát denne sa v obvazy môže použiť tenká vrstva mastných lézií. Je povolené používať tehotné a dojčiace ženy.

Liečivá masť, krém a gél - aktivátor intracelulárneho metabolizmu, stimuluje absorpciu a asimiláciu kyslíka a glukózy bunkami poškodenej epidermis, opravuje a udržuje životaschopný stav. Navyše zlepšuje krvný obeh. Dva alebo tri krát denne tenká vrstva mastných lézií. Používajte s gravidnými a dojčiacimi ženami - opatrne. Môže spôsobiť vedľajšie účinky v oblasti použitia.

Methyluracil masť s rovnakou aktívnou zložkou stimuluje reprodukciu leukocytov a, v menšej miere červených krviniek, čo vedie k obnoveniu buniek, hojenie rán a urýchľujú aktivácii ochrannej funkcie kože. Je predpísaný pre osoby s leukopéniou pre dlhotrvajúce nehoľujúce kožné lézie, lekárske predpísanie liečebného plánu. Kontraindikované pri malígnych ochoreniach krvi a kostnej drene.

Folkové masti na akné

Ľudia sa pokúšali zbaviť kožných defektov, ktoré z neho odrážajú estetické a fyzické nepohodlie. Z generácie na generáciu sa prenáša veľa receptov na masti z akné z prírodných zložiek rastlinného, ​​minerálneho a živočíšneho pôvodu. Moderná farmaceutika, založená na dlhoročných skúsenostiach, môže ponúknuť finančné prostriedky vyrobené na základe receptov tradičnej medicíny.

Badyaga gel - obsahuje účinnú látku živočíšneho pôvodu zo skeletu sladkej špongie, pozostávajúcu z ihličkovitého tkaniva silikagélu, spojeného horným tkanivom špongie, sušenej a drvenej. Tieto častice, kým v géli, stimulujú povrch kože a majú vazodilatačný účinok. To vedie k intenzívnejšiemu dodávaniu krvi do postihnutých oblastí kože, má protizápalový a resorpčný účinok. Príliv krvi do oblastí aplikácie sprevádza ich sčervenanie a pocit tepla.

Lokálne dráždivý účinok gélu je doplnený plantajňou a račňou. Aktivita týchto bylín proti baktériám, prozápalové faktory, ich schopnosť zmäkčovať a zvlhčovať podráždenú povrch kože, nutričné ​​vlastnosti synergicky zvyšujú. Použitie gélu normalizuje sekréciu kožného mazu, znižuje funkciu mazových žliaz, zabraňuje šíreniu akné a čistí pokožku už existujúcich. Rozpúšťacia schopnosť gélu odoláva výskytu post-akné, pigmentácie, pýchy.

Neexistujú žiadne kontraindikácie pre tehotné a dojčiace ženy, neaplikujte na alergie na zložky.

Liečte tvár gélom (malé množstvo) a nechajte 10 až 20 minút, umyte teplou vodou. Liečba je lepšia pred spaním, pretože po procedúre je nežiaduce opustiť miestnosť na tri hodiny. Neodporúča sa aplikovať na pokožku osoby s povrchovými poraneniami, vyhýbať sa kontaktu gélu so sliznicami.

Pevná masť - prírodný prípravok na báze brezového dechtu (6%) s antiseptickými a antiparazitárnymi vlastnosťami, účinný aj proti demodexu a vírusu herpesu. Odstraňuje zápaly a svrbenie, analguje a zmäkčuje chorú pokožku.

V kombinácii s dechtom sú oleje - palmový olej a to, prírodný vosk a propolis, glycerín a lanolín, extrakty z liečivých rastlín, retinol a tokoferol.

Neodporúča sa gravidným a dojčiacim ženám na otvorené povrchy rany.

Tenká vrstva masti je ošetrená oblasťami s vyrážkami dvakrát denne, môže sa aplikovať pod obväz. Ak je koža náchylná na suchosť a podráždenie, môžete masť zmiešať pred aplikáciou s dvoma alebo tromi kvapkami kozmetického oleja. Maximálna dĺžka trvania aplikácie je tri týždne, opakovaný priebeh liečby sa môže vykonať s intervalom dvoch týždňov.

Terpentínová masť (Na rafinovaného oleja terpentínu vyrobeného zo živice ihličnanov základe) má antiseptické, analgetikum, vazodilatátor, nepríjemne-rozptyľujúce vplyv, je dobre absorbovaný do povrchových vrstiev pokožky.

Podľa pokynov táto masť sa nepoužíva na akné, ale ľudová medicína odporúča terpentín na furunkulózu. Oficiálne pokyny nezverejňujú takéto použitie a nedoporučuje ich použitie na poškodenú pokožku. Môže spôsobiť popáleniny na koži, niekedy - udusenie, hypotenzia, mdloby, kŕče, tachykardia.

Medzi jeho kontraindikáciami tehotenstvo a laktácia, renálna a hepatálna insuficiencia, kožné ochorenia!

Teymurová pasta - dezinfekčný prostriedok s výraznými antimikrobiálnymi a protizápalovými, sušiacimi a deodorizačnými vlastnosťami. Je indikovaný na dermatomykózu. Obsahuje: kyselinu boritú a salicylovú, bórax v glyceríne, oxid zinočnatý, urotropín, formaldehyd, mätový olej a ďalšie zložky.

Nie je predpisovaná gravidným a dojčiacim ženám, deťom od 0 do 13 rokov, v prípade akútnych ochorení kože, s renálnou insuficienciou a senzibilizáciou na zložky.

Vedľajšie účinky pri dlhodobom používaní môžu byť intoxikácia, dermatózy, záchvaty a dokonca aj šok.

Aplikujte tenkú vrstvu raz až trikrát denne. Ak sú akútne príznaky preč, liečba by mala pokračovať, až kým nezmiznú úplne, ale nie viac ako mesiac.

Strážca balzamu - zničí mikróby, eliminuje zápaly, analgetizuje, zmäkčuje a hydratuje pokožku, podporuje regeneráciu a chráni pred nepriaznivými faktormi. Je indikovaný na purulentné erupcie, zápaly infekčného a neurogénneho typu, alergie a iné dermatologické podráždenia, suchú pokožku a jej lúpanie. Kompozícia obsahuje nutričné ​​a zvlhčovacie zložky, retinol a tokoferol, rakytník a kukuričný olej, levanduľové a eukalyptové éterické oleje. Komponenty balzamu sa okamžite absorbujú a urýchľujú hojenie, majú preventívny účinok proti výskytu kožných defektov (jazvy, nepravidelnosti, škvrny). Kontraindikované s neznášanlivosťou zložiek.

Spôsob aplikácie - nanášaný v tenkej vrstve, ľahko trieť trikrát denne z troch na deväť dní. Je však možné dlhodobé užívanie, balzam nie je toxický, predávkovanie sa považuje za nemožné.

Maska mrkvy (Hendel's Gerden) - absorbuje nadbytočný tuk, eliminuje akné a komedóny. Poskytuje čistenie, výživu, bunkovú obnovu, hydratáciu. Výrobca tvrdí, že stačí na niekoľko aplikácií - a pokožka je lepšia. Recenzia masky sú veľmi dobré. Po odstránení zdroja infekcie alebo parazitov, ak analýza preukázala ich prítomnosť, môže byť použitá ako preventívna liečba po liečbe. Kontraindikované iba s alergiami na maskovacie zložky.

Maska sa nanáša na tvár jemnými masážnymi pohybmi. O niečo neskôr ľudia umyjú tvár vodou.

Calendula masť, ktorého hlavnou aktívnou zložkou je homeopatická tinktúra tejto liečivej rastliny, ktorá má schopnosť eliminovať obsah tuku v koži, baktericídne, adstringentné, keratolytické a absorpčné vlastnosti. Základom masti je lekárska vazelína. Masť môžu používať tehotné a dojčiace ženy, ak nedochádza k senzibilizácii zložiek. Pri homeopatickom chove sú alergické reakcie nepravdepodobné.

Liečba sa vykonáva raz alebo dvakrát denne počas jedného alebo dvoch týždňov.

Miracle masť, rozhodujúce, podľa recenzií, takmer všetky dermálne (a nielen) problémy, musíte urobiť sami. Existuje niekoľko receptov na zázračnú masť:

 1. Zloženie: olivový, slnečnicové semená alebo kukuričný olej - 200ml, prírodný včelí vosk - kus 50 x 35 x 12 mm, a pol varený vaječný žĺtok. trvať smaltovaný hrniec, vložte olej do neho, pridajte vosk, položte slabé svetlo. Miešajte, až sa vosková časť roztaví. Rozdrviť žĺtok vidličkou na tanieri a posypte (prstami) kusy vajec v hrnci. Miešajte, vypnite oheň a nechajte stáť dlhšie ako štvrtinu hodiny. Filtruje sa kapronovým sitom (handričkou). Uchovávajte v chladničke v sklenenej nádobe. Pred spracovaním sa masť zahrieva vo vodnom kúpeli na teplotu 40 ° C. Liečte pred spaním.
 2. Masť, ktorá hlboko preniká do epidermy. Zloženie: prírodný vosk (40 g); rastlinný olej (100 g); dve polievkové lyžice cukru. Rozdrviť včelí vosk do oleja, nalial do žiaruvzdorného kontajnera, naliať cukor a nasadiť malý oheň. Pri pomalom miešaní tavte vosk a cukor, kým sa nedosiahne homogénna hmota. Proces je dlhý, musíte neustále miešať, cukor bude horieť - nie je nič. Výsledná zmes sa ochladí a použije. Účinne odstraňuje zápaly.
 3. Zloženie: jedna polievková lyžica čerstvo vylisované šťavy z vějířkovitých, bravčovej masti 60g, jedna lyžička včelieho vosku a propolisu bit. Šťava zamiešať s masťou, dať rasstoyatsya na teplom mieste, zmiešajte do hladka, drobiť a pridajte vosk a propolis, variť a predhrejte na slabom iskrou päť minút. Odložte na teple miesto asi dve hodiny. Schovať do chladničky, ale asi po hodine, aby si to a miešajte, opakujte postup každú hodinu, kým krém nezhustne rovnomerne. Uložiť do chladničky, ktoré sú rozložené na poškodené oblasti, je možné pod obväzom.
 4. Najjednoduchší recept: rovné podiely - maslo, med a nakrájanú cibuľu v mixéri spojiť v žiarovzdorné nádobe, dať na oheň a varu, nechá sa vychladnúť asi na 40 ° C, zmieša s múkou do stavu plastelíny. Kusy palaciniek uložte na miestach s pupienkami. Procedúra sa vykonáva až do vymiznutia akné. Uchovávajte v chladničke.

Táto recenzia obsahuje mnohé masti používané na liečbu akné, ale nie všetky. Každá masť môže účinne pôsobiť, ak sa používa na zamýšľaný účel, prístup k jej používaniu je správny a objasňuje sa príčina poruchy pokožky. Väčšina masti na akné je pre lacné lieky, takmer všetky z nich sú dosť cenovo dostupné. Môžete sa pokúsiť zbaviť akné pomocou masti založených na ľudových receptúrach a z prvej časti tejto recenzie. Ak však po niekoľkých aplikáciách nedôjde k zlepšeniu, neodkladajte proces, musíte vyhľadať lekársku pomoc.

Dávkovanie a podávanie

Pred použitím masti je potrebné dôkladne umyť ruky a dôkladne čistí pokožku pomocou krém hlbokú akciu, niekedy obsahujúce alkohol (pozri. Pokyny v masť), umyte tar mydlom alebo držanie tvár nad miskou horúcej vody alebo vývaru bylín, vyletel na hlavu uterákom, Očistil tvár, ak to nie je zakázané v inštrukciu k masti, je žiaduce spracovávať krém sťahuje póry, zatiaľ čo postihnutých oblastí alebo izolované škvrny možno obísť. Zväčšené póry na tvári sú vyplnené v každom prípade: prírodné škaredí vákuum. Preto je lepšie - užitočný krém. Keď sa krém absorbuje, na problémové oblasti sa aplikuje salva. Po rannom ošetrení mastí neviditeľné a bezfarebný (napr sintomitsinovaja masti), umožňujúci inštrukciu, môžete použiť dekoratívnu kozmetiku. Nie všetky liečivé masti sú vhodné ako make-upový krém. A všeobecne pri liečení použití make-up nie je žiaduce. Bezprostredne po ošetrení s liečivými masťami by nemali byť používané pre umývanie špeciálne nástroje pre vytvorenie masky v ten istý deň, pokiaľ nie je v návode na obsluhu dodávanom s masťou, alebo nie predpísané lekárom stanovené inak.

Masť sa vždy aplikuje v tenkej vrstve, takže sa absorbuje lepšie a funguje lepšie. Pri manipulácii sa vyhýbajte mastiam v očiach a slizniciach. Počas liečby je lepšie byť na slnku menej.

Sa chrániť pred neočakávaným alergické reakcie, čím sa už dráždi akné kože pred aplikáciou na neznáme, a to aj celkom prirodzené masti robiť skúšku - aplikovať pred spaním trochu peňazí do súťažných kože vnútro predlaktia blízkosti kolená a čakať až do rána. V prípade, že miesto aplikácie neobjaví bubliny, začervenanie, vyrážka, opuch - môžete použiť masť.