Hlavná

Ovčie kiahne

Najlepší spôsob akné na tvári v lekárni. Prehľad účinných liekov

Prostriedky na akné na tvári v lekárni sú prezentované v rôznych formátoch a majú veľmi odlišnú cenu. Široká škála produktov zahŕňa lieky na vonkajšie aj vnútorné použitie. Väčšina liekov sa predáva bez lekárskeho predpisu. Ktorý liek pomáha s akné na tvári?

Prostriedky proti akné na tvári

Vnútorné fondy

Lieky na vnútorné použitie sú rozdelené na antibiotiká a hormonálne prípravky. Sú najefektívnejším prostriedkom na liečbu akné na tvári, ale mali by byť aplikované na základe odporúčania špecialistu a prísne podľa pokynov. Takéto lieky sú predpísané na lézie veľkej oblasti kože alebo na dlhodobú neúspešnú liečbu vonkajšími prostriedkami.

Tiež by vás mohlo zaujímať:

 1. Liečba streptodermy u detí s ľudovými liekmi doma
 2. Je dôležité nezamieňať túto chorobu s obyčajným pupienkom. Carbuncle, čo je tu čítané
 3. Erytém Čo je to? Ďalšia nepríjemná kožná choroba
  http://idermatolog.net/boleznikogi/dermatiti/e-ritema-chto-e-to-takoe.html
 4. Čo môže byť bradavice na intímnom mieste - príznaky a liečba si tu prečítajte.

Vonkajšie prostriedky

riešenie

Kyselina salicylová

Mnohí veria, že toto je najlepší liek na akné na tvári - kyselina salicylová v koncentrácii 1% alebo 2%. Tento alkoholový roztok sa aplikuje bodovo na zápal. Postup sa môže vykonať niekoľkokrát denne. Príliš častá a bohatá aplikácia nezrýchluje liečbu, ale spôsobuje len popáleniny. Väčšina lekárov sa neodporúča používať počas tehotenstva, rovnako ako všetky lieky, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú.

chlórhexidín

Ide o antiseptikum, ktoré sa v lekárni prezentuje v rôznych formátoch: hotové riešenie, koncentrát a náplasti. Riešenie sa môže použiť namiesto tonika pre tvár. Nepodráža pokožku a má výrazný dezinfekčný účinok.

Alkoholová tinktúra nechtíka

Tinktúra je ľudový prostriedok proti akné a akné na tvári. Má vysušujúci účinok, takže sa aplikuje na zápaly. Kalendula znižuje obsah tuku v koži a zmierňuje zápal.

Masti a gély

Levomekol masť

Levomekol je lacný liek na akné na tvári. Má antimikrobiálne vlastnosti; protizápalové a regeneračné pôsobenie. Je účinná pri liečbe väčšiny hnisavých zápalových dermatologických ochorení. Masť sa aplikuje priamo na zápal alebo sa aplikuje na sterilnú obrúsku. Povolené počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Masť Zinerit

Náprava pre dospievajúce pimples na tvári. Liečivo je založené na erytromycíne a zinku. Aplikuje sa 1-2krát denne. Táto masť sa môže kombinovať s inými liekmi a je povolená počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Masť Skinoren

Náprava na subkutánne, vnútorné akné na tvári. Základom lieku je kyselina azelaínová. Masť alebo gél sa aplikuje 2 krát denne, ľahko sa vlieva do kože. Ak sa má gravidita používať iba po konzultácii s lekárom. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Salicylová-zinková pasta

Zinková pasta má výrazný protizápalový účinok, ktorý je posilnený kyselinou salicylovou. Liečivo je účinné proti akné škvrnám na tvári a zápalom na koži. Pasta sa aplikuje na zápaly tenkou vrstvou. Neodporúča sa pre tehotné ženy. Účinné zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Kvotlan

Krém sa aplikuje tenká vrstva niekoľkokrát denne. Odporúča sa pre rôzne ochorenia kože. Môže sa používať počas tehotenstva. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Gél Dalacin

Gél založený na antibiotickej skupine lincosamidov. Kontakt so sliznicami nie je žiadúci. Povolené počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Gél Effezel

Skladá sa z dvoch liečivých látok s rôznymi účinkami. Gél sa aplikuje na tenké vrstvy raz denne, najlepšie večer. Neodporúča sa na tehotenstvo. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Baziron masť

Silný liek na akné na tvári. Je to prekurzor gelu Effezil. Masť sa nanáša v kruhovom pohybe, ľahko sa vlieva do kože. Neodporúča sa na tehotenstvo. Nie je veľmi účinná zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Gél Eklaran

Antimikrobiálne činidlo s keratolytickým účinkom. Gél sa aplikuje tenkou vrstvou raz denne počas 2 až 3 týždňov. Počas tehotenstva sa odporúča konzultácia lekára. Nie je veľmi účinná zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Náprava na stopy akné na tvári je možné zakúpiť aj v lekárni. Môžu to byť masti ako Kontraktubeks a Mederma, alebo kyslá kozmetika.

Kozmetika starostlivosti o chemikov

V lekárňach existujú produkty, ktoré sú vhodné na pravidelnú starostlivosť o pleť, ktorá je náchylná na akné. Stačí použiť masky a prostriedky z akné na tvár.

Avene

Výrobca Avene má sériu Klinans a Triakneal, určených pre pleť s akné. Čistiaci gél Klinans je často odporúčaný dermatológmi ako prostriedok akné na tvári pre dospievajúcich. Okrem toho si môžete kúpiť krém, pleťovú vodu, masku a ďalšie výrobky série. Niektoré krémy obsahujú kyseliny. Oni nielen liečiť akné, ale aj postupne odstrániť stopy z nich. Počas aplikácie takejto kozmetiky je žiaduce používať opaľovací krém.

Uriage

Značka Uriage má sériu Hyseac, určenú pre mastnú a problematickú pleť. Napríklad emulzia Hyseac K18 obsahuje vysoké percento ovocných kyselín a rýchlo zlepšuje stav kože.

So správnym výberom lekárne od akné na tvári rýchlo majú pozitívny vplyv na pokožku. Väčšina liekov môže byť návyková. Mali by sa používať striktne podľa pokynov.

Ako si vybrať najlepšiu masť z akné a akné na tvári?

Na tvári sa vyskytlo akné - liečba doma, populárne ľudové lieky

Čo robiť ak, akné na tvári, spôsobuje a liečba u dospelých

pre mňa je prvým pravidlom v boji proti rôznym erupciám na tvári dobré čistenie kože, ráno a večer! Po prvé, akýkoľvek penový prostriedok na čistenie tváre, opláchnite ho hubou, ktorá navyše zhromažďuje a robí určitý druh odlupovania a potom si trie tvár s pleťovou vodou. 2-3 krát týždenne robím čistiace masky, ktoré kupujem v kozmetických sériách chemikov. A ak sa problém nevyrieši, použijem Baziron masť.

Karina, ale povedz mi, prosím, ktoré firmy očisťujú, bolo by vám odporúčané? Skúšal som rôzne spôsoby Garnier, ale mne sa zdalo, že príliš agresívne pre kožu, to jednoducho vysušovať (((Chcel by som čistí pokožku, ale nie uschnúť príliš agresívne zložky. A na rovnakú otázku masiek)

Akné najlepšie Baziron fit, zvyšok je tiež dobré, ale nie je zlé, v skutočnosti v rovnakej kvalite tu len Baziron na seba skontrolovať aspon pupienky vyschne a nakoniec sa odstráni zvyšok taky v to nie je zlé, ale nepomôžu, takže voľba na zvyšok opúšťam)

Koľko rokov uplynulo a lepšie ako zinok a salicylová masť s metrogolómom sa mi podľa môjho názoru nepodarilo. Všetky tieto moderné drogy pozostávajú z podobných zložiek.

Komponenty, možno aj iné, ale stále nekonajú samy. Vzal som si drahý druh a povedal mi, aby som ho použil v kombinácii s metrogilovým gélom. Zdá sa, že ak je to moderný nástroj, mal by tiež pomôcť bez "starých" prísad. Ale nie, nepomôže.

Moja dcéra 14 a trpí rovnakým problémom ako pupienkov, vyrážky na hrudníka a chrbta bolo dokonca zistené, že krém v lekárni klirvin, začal ju používať, a podobne, rovnako ako začal, aby jej pomohol, ale lekárnik odporučil, aby klirvin mlieko, nemal alkohol, a vzal ho, pupienky znížili čo týždeň po prijatí, aby mohol pomáhať tiež vidieť na vlastné oči, sme naozaj rád túto sériu a nenákladné a veľmi príjemnej vôni.

Z akné používam lotion chemist pre hlboké čistenie, čo je dobré také mlieko.

Nie je to zlé pomáha tekutým dechtovým mydlom - znižuje zápal kože, vysušuje (pre problémy s veľmi mastnou pokožkou a len mastnou), má antibakteriálny účinok. Utrite svojim obľúbeným hydratačným krémom. S ťažkým zápalom som si obiala vodku. Kožu nie je suchá ako alkoholové roztoky a nedráždi zápal, ale dezinfikuje ich. Plus čistí upchaté póry. Radím vám, rôzne tváre. Nestrácajú tak pokožku, očisťujú póry a zvlhčujú. Môj rozpočet nájsť je "stovky receptov krásy" jablkový kefák. Dokonca aj Qlinicue doroguschy malé kroviny som sa nezapadol a podráždil pokožku. Na nasýtenie pokožky odporúčam masku z hliny. A komplex z Agafie (áno, stojí to od 50 rubľov, ale prečítajte si kompozíciu a pochopte - jej hodnota ako výsledok). A samozrejme, že krém zužuje póry. Na mieste sa lanceticky aplikuje kyselina salicylová. A zatiaľ čo sme liečené, minimálne kozmetiky. Nezakrývajte póry a zápaly.
A systematické) Kľúč k kráse)
Toto sú tipy pre mastnú a veľmi mastnú pleť.)

Eklaran a Quotlan vo všeobecnosti sa nikdy nestretli, je potrebné to popísať. U nás vymenovať alebo menovať všetko starým spôsobom, v poslednej dobe, pravda, začal písať stále, ale kto sa snažil - hovoriť, takýto plech, čo sa s ním zaobchádza, je nemožné. Basil, kožiar, atď. Skúsili - pomáhajú, zatiaľ čo ste rozmazaní.

Pri pokožke tváre je potrebné pravidelne sledovať, najmä ak je to problém s pokožkou. Vždy som mal mastnú pokožku, zväčšené póry a pupienky pravidelne vyskakovali. Aby som sa toho všetkého zbavil, začal som si otrieť moju tvár odvarom postupného krému a rozmazaním pokožky s Ilonom. Je to pozoruhodná protizápalová masť založená na základných mastiach. Postupne sa pokožka zlepšovala. Teraz nemám akné a mastný lesk.

V skutočnosti. Chcel by som nájsť také prostriedky, s ktorými je potrebné zaobchádzať aspoň mesiac, ale nie tri. A všetko, čo sa teraz nazýva - clenzite, basiron, metrogil, zinerite - všetko by malo byť pravdepodobne šesť mesiacov na rozmazanie. Kto má dostatočnú trpezlivosť?

Spočiatku sa pokúšalo toľko zo všetkého... Od rozprávanie, dechtové mydlo až po drahé krémy a tak ďalej. Naozaj klesli ruky, ale našťastie sa snažil Effezel (Spomínam si prvýkrát tu mentoys.com.ua/26-buy-differin-in-kyiv-price/308-effezel-30g.html vzal). A potom sa život stal skutočne jednoduchším. Používal som ho dvakrát denne, teraz jedenkrát za dva dni. Mimochodom, predajcovia v tomto obchode veľmi dobre poradiť, skrátka, radím Effegel!

A spokojný s masťou Ilon! Je zvláštne, že nie je na zozname. Dokonale uzdravuje pupienky a odstraňuje zápaly. Tvár sa stal menej zhirnitsya po tejto masti.

Aký je najefektívnejší spôsob akné na tvári?

V lekárňach obrovský výber liekov na akné, a každý z nich je v dopyte.

Takže sa stáva nepochopiteľným, čo je najúčinnejší liek na akné.

Na túto otázku neexistuje žiadna jednoznačná odpoveď.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Ale ako môže konkrétna osoba vybrať účinný prostriedok na liečbu akné na tvári?

Príčiny akné

Vzhľad akné je ovplyvnený:

 • nadbytok kožného mazu;
 • akumulácia keratinizovaných epidermálnych buniek;
 • patogénnych baktérií.

V potrubí mazovej žľazy vzniká korok, do ktorého sa aktívne vyvíjajú baktérie.

Faktory, ktoré stimulujú tento proces, môžu byť:

 • hormonálne zmeny v tele;
 • choroby tráviaceho systému;
 • nesprávna strava;
 • dedičnosť;
 • časté poruchy, skúsenosti, zdôrazňovanie;
 • starostlivosť o pleť, ktorá nezodpovedá svojmu typu alebo existujúcim problémom;
 • zlé návyky.

Ak chcete nájsť najúčinnejší nástroj pre seba, musíte najprv pochopiť hlavné rozdiely medzi nimi.

Každý má svoju vlastnú akciu proti akné, čo umožňuje kombinovať niektoré z nich.

Pri bodovom náraze

Ak sa akné na tvári alebo na zadnej strane objavilo asi tucet, pristúpia prípravy bodového efektu.

Toto je Zinerit, Basiron AS a Dalacin.

Zinerit

Zinerite je terapeutické mlieko obsahujúce antibiotikum erytromycín a octan zinočnatý.

Foto: pleťová voda je populárna v liečbe akné u dospievajúcich

 • To poskytuje nielen ničenie patogénov, ale tiež znižuje tvorbu kožného mazu a eliminuje zápal.
 • Dobre sa hodí na liečbu akné na tvári adolescentov.

Časom môže účinnosť lieku klesnúť v dôsledku vývoja rezistencie voči baktériám.

Baziron

Baziron obsahuje benzoylperoxid a má protizápalové vlastnosti.

Foto: gél s protizápalovým účinkom

Mal by sa používať dlhý čas, približne tri mesiace, pretože účinok sa nezobrazí okamžite.

 • To mierne vysušuje pokožku a znižuje tvorbu mazu.
 • Ale z čiernych bodov liek nepomáha, preto nie je vhodný ako preventívny agent.

Dalatsin

Dalacin je dostupný vo forme gélu alebo lotionu, ktorý obsahuje širokospektrálne antibakteriálne činidlo klindamycín.

Foto: Liečivý gél pre akné

Odolnosť baktérií je oveľa menej rozvinutá, ale trvanie aplikácie by malo byť predpísané lekárom.

Na umývanie

Správne umývanie je veľmi dôležité pre problémovú pokožku.

Nemalo by len očistiť epidermis kontaminácie, ale tiež poskytovať terapeutické účinky: protizápalové, seborrhagujúce, keratolytické.

Gély a tekuté mydlo

Gélové alebo tekuté mydlo určené na pranie problémovej pokožky musí mať nasledovné:

 • kyselina azelaínová;
 • antibakteriálne zložky;
 • retinoidy;
 • antiseptiká (chlórhexidín, brezový decht).

Gély nájdete pod nasledujúcimi názvami: CleanClear, Clearasil, L'oreal Pure Zone.

Foto: pre problematickú pokožku sa odporúča používať mydlo s kvapalným dechtom

Medzi tekutými mydlmi sú najefektívnejšie Tar, Sanipone Soft.

So sušiacim účinkom

Pri mastnej pokožke sa odporúčajú prostriedky so sušiacim účinkom.

Odstraňujú nadbytočný tuk a vyvíjajú rýchly účinok proti zápalu.

Je lepšie uprednostňovať lieky kyselinou salicylovou.

Kyselina salicylová

Foto: odporúčajú sa lieky s kyselinou salicylovou, ktoré sa majú aplikovať bodovo

Prostriedky s kyselinou salicylovou sú zvyčajne lacné, ale poskytujú pomerne dobrý výsledok.

 • Akné sa používa aj pre kyselinu salicylovú. Dosť 2% roztok, ktorý lieči vyrážku 2 krát denne.
 • Salicylová masťmá mäkší účinok, ale je aplikovaný aj v bodovom zobrazení.

Pre teenagerov

Koža adolescentov je viac poškodená, ale vyžaduje si opatrnejší postoj.

Pri liečbe adolescentných vyrážok treba venovať pozornosť správnej starostlivosti o pleť, strave a fyzickej aktivite.

Z liekov sa často používajú tie, ktoré obsahujú zinok.

Pomáhajú odstrániť zápaly a obnovujú epidermis a odstraňujú stopy.

Tsindol

Foto: liek je často predpísaný adolescentom

Tsindol je suspenzia s dermatotropnou vlastnosťou.

 • Rýchlo znižuje závažnosť akýchkoľvek patologických procesov na koži a vytvára vrstvu, ktorá chráni pred vonkajšími vplyvmi.
 • Má mierny účinok, je možné mazať akné so suspenziou až 6 krát denne.

Zinok masť

Zinková masť má protizápalový, sušivý, absorbčný, adstringentný a antiseptický účinok.

Foto: zinková masť vysuší vyrážky a odstráni sčervenanie

Použitie masti je dobrou prevenciou proti škvrnám po vyrážkach.

Ale nepoužívajte ho v hrubých vrstvách alebo na významných miestach pokožky, vazelína (základ masti) môže upchať póry a spôsobiť nové akné.

Od post-pneu

Nie je vždy možné vyhnúť sa prejavom po akné: škvrny, jazvy.

A ak sa stagnujúce škvrny môžu nakoniec samy rozpustiť, potom by sa mali od jabĺk aplikovať ďalšie opatrenia.

Foto: prípravok proti jazvkam

 • Postakne môžu používať gély a krémy Kontraktubeks, Kelofibraze, Imoferase, silikónové gély Kelo-Kote, Zeraderm, Scarguard.

Foto: pohánka zosvetlí škvrny

 • Obľúbený ľudový prostriedok, banyak, zmes medu a škorice, tiež pomôže.

Video: "Tajný prostriedok pre pupienky za haliere"

liečenie

Liečba akné s liekmi je jedným z najefektívnejších.

Ale musíte vedieť, ktorú skupinu drog si vybrať a ako ju správne používať.

Na vnútorné použitie

Foto: antibiotiká na liečbu tela zvnútra

Lieky na vnútorné použitie sú predpísané buď vtedy, keď je choroba, ktorá sa musí vyliečiť, aby sa vylúčila vyrážka alebo aknie pokrýva veľké plochy kože na hlave, chrbte, hrudníku alebo nohách.

Takže môžeme byť menovaní:

 • hormonálne prípravky - ak štúdia preukázala nerovnováhu hormónov v tele;
 • antibiotiká - ak je bakteriálna infekcia komplikovaná systémovými prejavmi;
 • retinoidy - keď už nemôžu pomôcť iba vonkajšie prostriedky;
 • vitamínové a minerálne komplexy - posilniť imunitu.

Pre vonkajšie použitie

Foto: Farmaceutické prípravky na akné na vonkajšie použitie

Externé lieky sa používajú na miernu až stredne závažnú akné.

Sú tiež vybrané individuálne, v závislosti od intenzity vyrážok a oblasti lézií.

Nižšie sú najobľúbenejšie lieky, medzi ktorými môže byť účinný liek proti akné a vo vašom prípade:

 • rozpustenie mazových zátok;
 • eliminácia akumulácie keratinizovaných epidermálnych buniek;
 • znížená aktivita mazových žliaz;
 • antibakteriálne.

Stimulátor regeneračných procesov (hyaluronát zinku).

 • antibakteriálne;
 • regenerácia poškodených tkanív.

Dermatotropín (glykolan).

 • antimikrobiálne;
 • regeneráciu;
 • analgetikum.
 • protivoprotozoynoe;
 • antimikrobiálne.

Antiprotozoálne liečivo s antibakteriálnym účinkom (metronidazol).

 • protivoprotozoynoe;
 • antimikrobiálne.

Príprava kyseliny azelaínovej.

 • protizápalové;
 • antibakteriálne;
 • keratolytické;
 • pomáha proti pigmentovým škvrnám akéhokoľvek pôvodu.
 • komedonoliticheskoe;
 • sebostaticheskoe;
 • protizápalové účinky.

kozmetický

Pomocou kozmetiky môžete tiež znížiť intenzitu vyrážok.

Ale mali by byť vybrané tak, aby mali liečebný účinok na problémovú kožu.

Príklady zahŕňajú:

 • Kvotlan - gél alebo sprej, antiseptické s ochrannými a regeneračnými vlastnosťami;

Foto: kozmetické prostriedky proti akné série "Klerasil" obsahujú v kompozícii kyselinu salicylovú

 • Klerasil - gél, krém, krém, tonikum, kefka, obsahujú kyselinu salicylovú;
 • proaktívne - krém, tonikum, krém s benzoylperoxidom.

Takéto prostriedky na výplne na tvári sa predávajú v lekárni, odvolávajú sa na lekárske a preventívne a majú svoje kontraindikácie.

Ako si vybrať účinný prostriedok na liečbu akné

Foto: odborník môže vždy nájsť najlepšie riešenie

Výber účinného lieku proti akné môže ovplyvniť množstvo faktorov:

 • typ pleti;
 • príčina výskytu;
 • prítomnosť jednotlivých reakcií organizmu;
 • vlastnosti konkrétneho prípravku.

Najlepšie je brať do úvahy všetky špecializované nuansy, takže nezanedbávajte jeho rady.

Čo môžem používať doma?

Mnoho jednoduchých a cenovo dostupných domácich liekov je veľmi účinné proti akné.

Foto: najdostupnejšou metódou liečby akné doma je maska ​​s hlinkou

Patria medzi ne:

 • hlinené masky;
 • aloe šťava;
 • éterické oleje;
 • pivovarské kvasnice;
 • citrónová šťava;
 • vaječné biele.

Môžu sa užívať jednotlivo alebo pridávať do masiek alebo pleťových vody.

Ako odstrániť škvrny od akné na tvári? Zistite si tu.

pleťové vody

Lotion dokončuje postup prania, ktorý má terapeutický účinok.

V tejto funkcii sa dokonale osvedčili:

 • citrónovú šťavu (niekedy sa môže zriediť vodou);
 • uhorka šťava;

Foto: infúzia bobkového listu bude mať baktericídny a protizápalový účinok

 • infúzia bobkového listu;
 • 2 uhorky a 2 lyžice. l. celandín, infundovaný do 1 pohára vodky (vhodný len pre mastnú pokožku).

masky

Masky nielen dodávajú priamo do problémových oblastí vhodných pre pokožku, ale majú aj ďalšie vlastnosti: protizápalové, sušiace alebo zvlhčujúce, urýchľujú hojenie, eliminujú škvrny.

Najobľúbenejšie recepty:

 • mastné pupienky s aloe šťavou. Za půl hodiny sa musíte umyť;
 • Sóda na pečenie je mierne riedená vodou a nanesená s bavlnenou poduškou na miestach s vyrážkami. Po 15 minútach umyte a naneste na túto oblasť hydratačný krém;

Foto: vaječné biele stláča póry a čistí pokožku

 • Vaječná bielka je šľahaná do peny a nanesená na tvár. Po opláchnutí masky opláchnite. Účinok môžete zlepšiť pridaním ovsenej vločky k proteínu;
 • keď silné akné je trenie jeden malý zemiakov, zmiešaný s vaječnou bielou a rovnomerne rozložené na problémovej ploche. Po 20 minútach opláchnite;
 • pre masky je možné použiť akékoľvek ovocie a zeleninu. Pripravte z nich jedlo, nezabudnite na pokožku tváre, nechajte kus, nakrájajte a naneste ju na tvár.

Ľudové recepty

Ľudové metódy liečby sú účinné v počiatočných štádiách vyrážok, ak sa prejavujú miernou formou alebo na prevenciu akné.

Bylinné ošetrenie

Byliny sa používajú v ľudovej medicíne ako bujóny.

Foto: odvar z bylín nájsť širokú aplikáciu v liečbe akné

Protizápalové rastliny pomáhajú s akné (heřmánok, bobkový list, nechtík, šalvia, šnúra).

Bujóny sa používajú na pranie, trenie, stláčanie, prípravu kozmetického ľadu.

Hlavnou podmienkou ich použitia je absencia alergickej reakcie.

citrón

Citrónová šťava obsahuje prírodné kyseliny, ktoré odstraňujú prebytok kožného mazu, čisté a úzke póry, rozjasňujú pigmentované oblasti.

Citrón sa používa:

Foto: citrónová šťava spôsobí, že pokožka bude menej mastná a odľahčuje škvrny

 • bodka na zapálené pupienky alebo škvrny;
 • štiepeniu pokožka sa zbaví mastného lesku;
 • ako súčasť masiek na protizápalový, objasňujúci, sušivý účinok;
 • ako mlieko zúžiť póry.

Utierky a pleťové vody

Utierky a pleťové vody sú najjednoduchšie kozmetické postupy, ktoré prinášajú dobré výsledky.

Ako prostriedok pre ne používajú infúzie, odvar, rastlinný džús alebo éterické oleje.

Najpopulárnejšie sú:

Foto: aplikácia šťavy z aloe odstraňuje zápalový proces

 • aloe šťava;
 • šťava plantain;
 • vývary z harmančeka a celandínu;
 • infúzia kôry z nebanu a dubu;

Foto: trenie s odvarom z dubovej kôry vysychanie vyrážky

 • infúzia pelyňového dreva;
 • buničina (na kompresiu).

Utrite pokožku 2-3 krát denne. Rovnaké množstvo je možné urobiť a stlačiť, doba trvania je 15 minút.

Lacné účinné lieky

Nie vždy najlepšie riešenie pre akné je drahé.

Existuje tiež alternatíva k inzerovaným drogám, lieky, ktoré môžu priniesť aj rýchly pozitívny výsledok. Napríklad im možno pripísať streptotíd a peroxid vodíka.

streptocid

Streptocid je antibakteriálny liek.

V minulosti sa vyrábala vo forme tabliet, ale dnes je v tejto forme zastaraná.

Avšak vonkajšie formy (masť a prášok) sú stále účinné.

 • masť môže byť aplikovaná na akné bodovo, ale liečba by mala byť vykonaná v 1 týždni.
 • prášok pridajte do samostatne pripravovaných masiek.

Foto: Prášok streptocidu možno pridať do masky

Tu je napríklad recept:

 • 1 vrecko s práškom zmiešané s 1 lyžičkou. šťava z aloe a premiešajte miesto zápalu na tvári;
 • za jednu štvrtinu hodiny ju umyte.

Ak vykonávate tieto akcie 2-3 krát denne, môžete sa rýchlo zbaviť vyrážok.

Peroxid vodíka

Účinnosť peroxidu vodíka je založená na zničení patogénov a zožltnutí pokožky.

Použite toto riešenie nezriedené na tvár.

Zmieša sa s vodou od 1: 5 do 1:10. A dokonca aj v tejto forme sa vzťahuje len na pupienky alebo škvrny z nich.

náklady

Náklady na lieky proti akné môžu závisieť od skupiny, do ktorej droga patrí.

Približné ceny v lekárňach v Moskve sú uvedené v tabuľke:

prevencia

Na prevenciu akné sú jednoduché pravidlá. Ale naozaj pomáhajú:

 • dodržiavajte stravu. Dokonca aj vtedy, ak netrpíte veľkými vyrážkami, odmietnutie tuku, nakladaného a sladkého bude mať pozitívny vplyv na vaše zdravie;
 • piť viac vody. Svojím nedostatkom pokožka funguje v stresujúcom prostredí;
 • umývanie pomocou špeciálnych nástrojov dvakrát denne - ráno a večer;
 • častejšie meniť tvár uteráka a obliečky na vankúše, a nedotýkajte sa svojich tvárí rukou;
 • Jedenkrát týždenne očistite pokožku čistiacou a pariacou miskou. Raz za mesiac môžete stráviť jemný peeling;
 • nedávajte problém životnosti akné. Čím menej sa o ne staráš, tým rýchlejšie prejdú.

recenzia

Foto: prehľad výsledkov aplikácie krému Differin

Pre každú osobu je účinná jej náprava pre akné.

Foto: prehľad o liečbe drogami Azelikom

Toto úplne potvrdzuje spätnú väzbu.

Foto: tip na aplikáciu aspirínu

Čo ak je celá tvár pokrytá malými pupienkami a svrbeniami? Zistite si tu.

Ako sa zbaviť akné na 1 deň doma? Čítajte ďalej.

Univerzálny liek ešte nebol vyvinutý, takže pri nákupe drogy sa na radu lekára nesmiete sústrediť na cenu ani na obal.

12 najlepších nápravných opatrení pre akné

Charakteristika hodnotenia

Podľa štatistík má 60% ľudí vo veku 12 až 24 rokov problémy s kožou. Najčastejším ochorením je akné. Zmeny v niektorých kožných štruktúrach vedú k zápalu a výskytu akné. Následne zhoršujú vzhľad tváre a celkový stav pokožky. Prirodzene, každý chce mať čistú tvár a cítiť sa pohodlne. Preto výrobcovia pomocou špeciálnych štúdií vytvárajú účinné prostriedky proti problémovej koži.

Všetci majú odlišný princíp pôsobenia a vzhľadu.

 • Krém nielenže znižuje a zabraňuje výskytu akné, ale tiež hydratuje pokožku a saturuje ju užitočnými prvkami.
 • Lotion je kvapalina, ktorá sa má použiť pred aplikáciou krému. Dokáže dobre pokrývať problémy s kožou, ale môže ju vysušiť.
 • Emulzia je náplasť podobná krému, ale s vodnejším základom. Preniká do problémových oblastí, eliminuje zápal.
 • Na pranie sa používa gél proti akné. Dokonale vysušuje zápal, oplachuje tvár, ale vyžaduje ďalšie nanášanie zvlhčovadla.

Problémy s pokožkou tváre nevznikajú práve tak. Existuje mnoho faktorov, ktoré spôsobujú akné, čierne škvrny atď. Čo ovplyvňuje vzhľad týchto problémov?

 • zlyhanie v práci mazových žliaz (hyperaktivita);
 • stres;
 • problémy s gastrointestinálnym traktom;
 • hormonálne problémy;
 • používanie liekov s chemickým obsahom. látky (lítium, fluór atď.);
 • používanie nekvalitných základov a prášku;
 • dedičnosť;
 • puberta.

Najčastejšie sa akné vyskytuje v dôsledku upchávania pórov. K tomu dochádza po použití prostriedkov pre osoby s nízkou kvalitou a obsahujúce škodlivé chemikálie. prvky. Naša tvár potrebuje osobitnú starostlivosť. Akékoľvek nezrovnalosti, zápaly, čierne škvrny, začervenanie atď. negatívne ovplyvňuje vzhľad osoby ako celku. Ak chcete vyzerat krásne a mať zdravú pokožku, je dôležité vybrať si kvalitný liek. Každý výrobok je označený komu mu vyhovuje a aký účinok má. Samozrejme, nie všetci výrobcovia ponúkajú naozaj užitočné nástroje. Často sa v kompozícii nachádzajú škodlivé látky, ktoré spôsobujú suchú pokožku a iné problémy. V našom hodnotení sú uvedené najlepšie lieky na akné a čierne škvrny od najobľúbenejších a najspoľahlivejších značiek.

Najlepšia emulzia z akné

3 Topicrem

Emulzia z akné Topicrem je vhodná pre kožu náchylnú na suchosť a má hypoalergénne vlastnosti. Kompozícia zahŕňa vosk, priaznivý účinok na lipidový plášť pokožky, zmäkčovanie glycerínu a močoviny, ktorý má zvlhčujúci účinok. Komplex zložiek má množstvo užitočných vlastností: prevencia vrások, ošetrenie akné, ochrana pred čiernymi škvrnami a upchatie pórov a odstránenie sucha a tesnosti pokožky tváre. Predané iba v lekárňach.

 • hydratácia;
 • dobré zloženie;
 • aktívna akcia;
 • veľký objem (200 alebo 500 ml);
 • rýchlo vstrebáva;
 • jemná štruktúra.
 • vysoká cena;
 • ťažko dostupný tovar.

2 AVENE Čistiaca emulzia

Hojivá emulzia AVENE Cleanance Emulsion je určená na boj proti akné, zápalu, nepravidelnostiam a čiernym škvrnám. Nástroj dokonale zvládne svoje úlohy po prvých aplikáciách. Je ľahké aplikovať a po niekoľkých minútach sa na tvár necíti. Má textúru strednej hustoty, v blízkosti krému. Po použití emulzie sa pokožka stáva hladká a jemná. Má tiež matný efekt. Mnoho dievčat používa AVENE Cleanance Emulsion ako make-up base. Tovar môžete kúpiť v lekárni.

 • príjemná aróma;
 • výsledok je viditeľný po niekoľkých aplikáciách;
 • ekonomická spotreba;
 • dobré recenzie;
 • jednoduché aplikácie;
 • vhodné pre citlivú pokožku;
 • nespôsobuje suchosť.

Aký liek na liečbu akné je najefektívnejší - krém, gél alebo emulzia? Táto otázka sa často vyskytuje u ľudí s problémovou kožou. Zvážte hlavné výhody a nevýhody každého druhu finančných prostriedkov.

Nápravné opatrenia pre akné

výhody

nedostatky

krém

+ Vhodné pre všetky typy pleti

+ Vyrovná tón tváre

- Ak nesprávny výber môže mať negatívny vplyv

- Zloženie sa často pridáva s neprirodzenými zložkami

gél

+ Nenecháva mastný film

+ Najlepšie pre mladú problémovú kožu

+ Dokonale čistí póry

- Môže utiahnuť pokožku

- Bez použitia krému ponecháva pocit nepohodlia

emulzie

+ Nezanecháva na koži olejové stopy

- Vhodnejšie pre suchú pokožku

- Má vysoké náklady

1 La Roche-Posay Effaclar

Akné náprava pre slávnu kozmetickú spoločnosť La Roche-Posay má jedinečné vlastnosti. Len mesiac odstraňuje čierne body, zužuje póry a vyrovnáva reliéf tváre. Je určená pre mastnú pleť, preto má výrazný zvlhčujúci účinok. Ďalšou výhodou je, že emulzia dokonale padne pod make-up, čím chráni póry pred ucpávaním so základom. Nevytvára nepohodlie a suchosť, matiruetovú pokožku dlhú dobu. Vyrobené v objeme 30 ml vo špeciálnej trubici, ktorá chráni pred prachom. Efaklar obsahuje špeciálne kyseliny, karnosín a vitamín E. Predáva sa len v lekárňach.

 • výborné zloženie;
 • viditeľný výsledok;
 • veľmi ľahká štruktúra;
 • zmierňuje akné a čierne škvrny;
 • tonizuje a hydratuje;
 • má mikro-peeling;
 • zvlhčujúci účinok.
 • nie je možné zakúpiť v každej lekárni;
 • vysoká cena.

Najlepšie akné gél

3 Garnier

Gel francúzska značka Garnier napriek rozpočtovým nákladom má výborný vplyv na problémovú kožu. Hlboko čistí póry, čím zabraňuje vzniku čiernych bodiek. Obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá má antibakteriálne vlastnosti. Vhodné pre mastnú pleť náchylnú na akné. Eliminuje akné a vyhladzuje tón tváre. Ale vyžaduje povinné použitie hydratačného krému, tk. môže utiahnuť pokožku. Kompozícia zahŕňa nielen prírodné zložky.

 • ľahko dostupné prostriedky;
 • optimálne náklady;
 • čistenie;
 • eliminácia zápalu;
 • príjemný zápach;
 • dosť dlho.
 • obsahuje neprirodzené zložky;
 • môže spôsobiť alergickú reakciu;
 • ťahá a vysuší pokožku tváre.

2 Vyčistite Jasná výhoda

Čistiaci gél čistý Clear Advantage je pre mastnú pleť náchylnú na akné. Médium má pri kontakte s vodou strednú konzistenciu rovnomerne aplikovanú na kožu. Na tvári nie je žiadne nepohodlie a tesnosť. Rýchlo čistí od kontaminantov a má pozitívny vplyv na zápal. Akné zmizne po niekoľkých použitiach. Napriek nízkym nákladom je gél skutočne účinný. Môžete si ju kúpiť v každom kozmetickom obchode.

 • eliminuje sčervenanie;
 • má protizápalový účinok;
 • príjemná konzistencia;
 • nenápadná aróma;
 • pohodlné balenie.
 • Nepoužívajte na suchú kožu;
 • neprirodzené zloženie;
 • môže spôsobiť podráždenie.

1 penový gél Noreva Exfoliac

Anti-akné gél od Norevy odporúča dermatológovia. Odstraňuje sčervenanie, bojuje proti zápalu a akné, jemne čistí pokožku a uvoľňuje póry. Tvár po prvej aplikácii vyzerá oveľa lepšie - pupienky prechádzajú rýchlo a dlho. Výrobok má penivý tvar a jemne sa aplikuje. Vhodné pre mladých, náchylných na zápal a mastnú pleť. Reguluje prácu epidermálnych buniek a dokonale záleží na pokožke. Ľahko sa vyrovná s nečistotami a nepoškodzuje po aplikácii.

 • zoradenie terénu;
 • dokonale čistí;
 • dobré zákaznícke recenzie;
 • nezasychá a neťahuje sa;
 • ekonomická spotreba (finančné prostriedky trvajú viac ako 3 mesiace);
 • nie je lepkavá konzistencia;
 • účinne bojuje proti akné;
 • odstráni čierne bodky.
 • nepohodlné balenie (nie je možné vziať so sebou na ceste);
 • vysoká cena.

Najlepší krém na akné

3 Čistenie čiar

Anti-akné rozpočet "Čistá línia" obsahuje extrakt z čajovníka, ktorý upokojuje pokožku a reguluje produkciu zinkového tuku. Tieto zložky v kombinácii pomáhajú bojovať proti zápalu a začervenaniu. Vyrába sa v 40 ml skúmavke a má príjemnú kvetinovú vôňu. Po aplikácii prostriedku na tvár sú príjemné pocity, rýchlo sa vstrebávajú a nezanechávajú lesk. Môžete použiť tónové zariadenia. Hlavnou výhodou je ľahká štruktúra. Krém sa rýchlo a rovnomerne roztiera cez kožu a neťahá sa spolu.

 • nízka cena;
 • vhodná trubica;
 • v kompozícii sú dobré zložky;
 • matiruet tvár;
 • príjemné pocity na pokožke;
 • Neťahajte sa spolu, nesušte ich.
 • nie úplne prirodzené zloženie;
 • môže spôsobiť alergickú reakciu.

2 Janssen kozmetika

Krém s gélovou textúrou nemeckej výroby je určený na umývanie tváre. Hlboko čistí póry, reguluje činnosť mazových žliaz a eliminuje nepríjemný mastný film. Kvasinkový extrakt zahrnutý v kompozícii má protizápalové a imunokorporujúce účinky. Výrobok aktívne ovplyvňuje pokožku, zmäkčuje ju a podporuje ochrannú funkciu. Na správne použitie naneste na tvár malé množstvo krému, rovnomerne ho rozložte masážnymi pohybmi a opláchnite vodou. Výrobok sa predáva v lekárňach, má objem 200 ml. Kozmetikári od spoločnosti Janssen Cosmetics nechávajú iba pozitívne recenzie o všetkých produktoch.

 • výborné zloženie;
 • jedinečná kombinácia komponentov;
 • hlboké čistenie a zvlhčovanie;
 • regeneračná funkcia;
 • zlepšuje činnosť mazových žliaz;
 • matiruet kože.

1 Vichy Normaderm

Krém aktívneho účinku od firmy Vichy sa líši svojim unikátnym zložením. Neobsahuje parabény a iné škodlivé látky. Avšak rôzne užitočné obohatené kyseliny (kyselina salicylová, kyselina glykolová a kol.), Ktorý odlupovať vrchnú vrstvu kože kontaminovanej purifikovaných póry a má antibakteriálny účinok. Liek nie je návykový a po prvej aplikácii prináša znateľný výsledok. Toto je skutočný nález pre ľudí s mastnou pokožkou. Vichy Normaderm odstraňuje mastný lesk a matiruet. Ekonomická spotreba je ďalšou výhodou krému. Môžete si kúpiť v akejkoľvek lekárni.

 • prírodné zložky v kompozícii;
 • vplyv na mazové žľazy;
 • odstraňuje mastný lesk;
 • výborné recenzie o zariadení aj po niekoľkých žiadostiach;
 • ideálny pomer ceny a kvality.

Najlepší lacný liek na akné

3 Skinorene gél

Výrobok založený na jedinečnej zložke kyseliny azelaínovej nielenže dobre zvládne problémy na pokožke, ale má tiež baktericídny účinok. Vhodné na vyrážky rôzneho druhu - od malých až po najviac "zanedbané". Rýchlo a účinne odstraňuje zápaly, pupienky a dokonca aj boje s čiernymi bodkami. Dĺžka kurzu nie je dlhšia ako dva týždne. liek môže vysušiť pokožku. Má konzistenciu so strednou hustotou, je k dispozícii v objemoch 15, 30 alebo 50 g. Má matný efekt, zjemňuje pokožku. Pri použití nespôsobuje nepríjemné pocity. Kyselina azelaínová znižuje množstvo mazových žliaz a optimalizuje obsah voľných mastných kyselín.

 • optimálny pomer ceny a kvality;
 • ekonomická spotreba;
 • pohodlné balenie;
 • veľmi rýchly výsledok;
 • bielenie čierne bodky;
 • vyhladzuje tón tváre;
 • príjemná svetlá textúra.
 • vysušte pokožku pri dlhodobom používaní.

2 Basiron AC

Liek z akné Baziron AC perfektne vykonáva svoju základnú funkciu, vďaka čomu má vedúcu pozíciu v hodnotení. Aktívne pôsobenie zložiek poskytuje spoľahlivú ochranu pred vznikom zápalu a účinne odstraňuje akné, ktoré už vzniklo. Intenzívne zvlhčuje a zabraňuje vysokej tvorbe mazu. Na dosiahnutie požadovaného výsledku odporúča výrobca používať výrobok minimálne 3 mesiace. Má protizápalové a antibakteriálne účinky. Predané v lekárňach. Po niekoľkých použitiach sa koža stáva výraznejšou a príjemnejšou na dotyk.

 • Čistí pokožku;
 • zabíja baktérie;
 • reguluje produkciu kožného mazu;
 • dobré zloženie;
 • hydratácia;
 • optimálne náklady.

1 Zinerit

Zener populárny nástroj, ktorý možno zakúpiť v každej lekárni - spoľahlivý pomocník v boji proti akné. Rýchlo schne a odstraňuje zápaly (akné a ďalšie problémy na tvári). Jeho zloženie obsahuje také užitočné a účinné látky, ako je zinok, ktorý prejavuje (adstringentné akciu, vysušuje pupienky) a antibiotikum erytromycín (zabíja baktérie-distribútor, bojuje zápal). Zenerova, ako účinnú látku, reguluje mazových žliaz a znižuje olejnatosť. Aktívne eliminuje rôzne erupcie a čierne body. Použitie drogy by malo byť do troch mesiacov. Prvé výsledky sú viditeľné po niekoľkých aplikáciách.

 • reguluje produkciu mazových žliaz;
 • zápasí s tukom;
 • zabíja baktérie, ktoré vyvolávajú zápal;
 • optimálna cena;
 • dlhá skladovateľnosť;
 • dobré zloženie.
 • neodporúča sa pre suchú pokožku.

Najlepšie prostriedky na liečbu akné

Aby sme sa zbavili pupienkov, akné a akné, ktoré nám prinášajú obrovské nepohodlie, musíte správne vybrať nástroj starostlivosti. Mala by vyhovovať potrebám pokožky a odstrániť konkrétny problém. Neexistujú však žiadne univerzálne prostriedky na boj proti akné, každý musí nájsť svoje vlastné prostriedky. Zvážte to najlepšie.

Hlavné príčiny akné

Ak chcete liečiť akné priniesol maximálny výsledok, musíte odstrániť príčinu, ktorá vyvoláva ich vzdelanie. Vyrážky na kožu:

 • emocionálne otrasy, stresy, nervové preťaženia, skúsenosti;
 • častý kontakt s rukami alebo telefónom, na povrchu ktorých sú mikroorganizmy;
 • hormonálna nerovnováha, ochorenie štítnej žľazy;
 • dedičnosť;
 • používanie kortikosteroidov, antikoncepčné pilulky;
 • ochorenia gastrointestinálneho traktu, najmä čriev;
 • nesprávna strava - obsah rýchleho občerstvenia, tučných a vyprážaných potravín, ako aj sladké a pekárske výrobky;
 • alergická reakcia;
 • zlé návyky - nikotín a alkohol spôsobujú poruchy metabolických procesov;
 • nesprávny výber kozmetiky, použitie príliš mastnej kozmetiky.

Lekár pomôže zistiť skutočnú príčinu vyrážky. K tomu môžete kontaktovať gastroenterológ, endokrinológ, alergológ, infektor, dermatológ, hematológ. Dietitiana a kozmetička tiež pomôžu. Keď ste určili príčinu vyrážok a odstránili ju, môžete sa spoľahnúť na skutočnosť, že lieky proti akné budú účinné.

Populárne nápravné opatrenia pre akné

V make-up akné obsahuje protizápalové, antibakteriálne zložky, ktoré pomáhajú zbaviť sa pupienkov. Vyberte si vhodnú starostlivosť o pokožku tváre a tela.

Hodnotenie finančných prostriedkov na liečbu akné a akné je doplnené mastí. Ide predovšetkým o farmaceutické výrobky. Zvážte najefektívnejšie:

 1. "Zenerova" - masť obsahujúca časť antibiotiká erytromycín, ničia streptokoky a Propionibacterium, rovnako ako zinku, ktorý suší na koži a znižuje intenzitu sekréciu mazových žliaz. Prostriedky čistí povrch pokožky, odstraňuje biele škvrny, čierne škvrny, a to aj v prípade, že vyrážka oblasť je veľmi veľký. Použite túto masť starostlivo pre ľudí so suchou a citlivou pokožkou. Priebeh liečby je 10-12 týždňov.
  → Recenzie pre smotanu "Zinerit" 1, 2
 2. Salicylová masť je liek obsahujúci kyselinu salicylovú. Jeho koncentrácia môže dosiahnuť 2%, 5% alebo 10% a 60%. Má výrazný antiseptický a protizápalový účinok. Prostriedky na čistenie z purulentných pupienkov. To tiež pomáha zmierniť pokožku po akné. Maximálne trvanie nepretržitého používania je najviac 3 týždne.
  → Recenzie salicylovej masti 1
 3. "Levomikol" - liek určený na liečbu abscesov, vyrážok, podporuje rýchle hojenie kože. Vhodný pre teenagerov, ktorí často vyvíjajú bolestivé akné na čele a iných oblastiach tváre. Aktívnymi zložkami masti sú metyluracil a chloramfenikol. Majú silný protizápalový a antimikrobiálny účinok. Použitie drogy by malo byť 2-4 týždne.
 4. Erytromycínová masť - sa používa spolu s inými terapeutickými látkami. Účinná látka ED erytromycínu účinne bojuje s hnisavými pichľavkami. Neustále masť používajte maximálne mesiac.
 5. Sírová masť - obsahuje vo vylučovanej síre, ktorá má vysušujúci a antimikrobiálny účinok. V dôsledku jeho aplikácie je možné rýchlo zbaviť akné a vyrážok, pretože liek znižuje intenzitu produkcie podkožného tuku. Liečivo je účinné proti podkožnému akné. Sulfidy, ktoré sú súčasťou masti, prispievajú k hojeniu rán, čo pomáha vyhladiť pokožku. Použiť drogu by mal byť 2-3 týždne.
 6. Ichthyol masť je silný liek na akné, ktorý obsahuje ihtiol. Jeho aplikácia poskytuje komplexnú liečbu, pretože masť rýchlo odstraňuje zápalové procesy, minimalizuje bolestivé pocity, ktoré vznikajú, keď sa objavia vnútorné pupienky. Ide o bodový prostriedok, ktorý sa jemne aplikuje na povrch pupienka, aby urýchlil jeho zrenie. Používa sa jedenkrát denne, kým sa problém nevyrieši.
 7. Synthomycín masť je čistiaci prostriedok, ktorý rýchlo odstraňuje zápal. Účinné proti vredom, akné, vyrážkam, malým škvrnám. Obsahuje antibiotikum, ktoré ničí baktérie, ktoré vyvolávajú akné. Doba liečby touto masťou je maximálne 5 dní. Je to lacný nástroj.

Všetky masti proti akné sa aplikujú 1-2 krát denne na očistenú pokožku. Častejšie by sa nemali používať, pretože aktívne zložky sú obsiahnuté v lekárni. Pri ich používaní môžu byť vedľajšie účinky ako alergická reakcia, začervenanie, edém, ale zriedkavo sa vyskytujú. Masti na akné sú klasifikované ako lacné.

Gély z akné majú ľahkú štruktúru a sú rýchlo absorbované. V lekárni sa predávajú kozmetika a drogy. Zvážte najefektívnejšie gély pre akné:

 1. Effezzel je účinný gél, ktorý pomáha vyliečiť akné a pupienky aj v najpokročilejšom štádiu. Obsahuje v zložení bazilónu a rozlišuje, ktoré rýchlo odstraňujú vyrážky, akné, podporujú hojenie a vyhladenie pokožky. Má antibakteriálny a protizápalový účinok, dobre čistí povrch pokožky.
 2. "Dalatsin" je lekársky gél proti akné, ktorý obsahuje silné antibiotikum klindamycín. Jedná sa o univerzálnu drogu, ktorá lieči akné, akné, akné, začervenanie a iné estetické vady. Účinok aplikácie sa objaví po 2-4 týždňoch. Dĺžka trvania liečby určuje lekár, ale nemala by trvať dlhšie ako 5 týždňov, pretože sa telo zvykne na účinok tejto drogy.
 3. "Metrogil" - gél z červeného akné, vyrážky, ktorý má protizápalový a antibakteriálny účinok. Metronidazol sa používa ako účinná látka. Tento gél v kombinácii s inými liekmi sa môže použiť na liečbu kožných defektov, ako aj na prevenciu ich výskytu. Činidlo sa používa počas 3 až 6 týždňov.
  → Komentáre k Metrogil 1
 4. "Kyslík" - gél, ktorý je vhodný na liečbu akné a akné miernej alebo strednej závažnosti. Účinnou látkou v tomto prípravku je benzoylperoxid. Výrobok by mal byť starostlivo používaný pre majiteľov citlivej pokožky, pretože gél môže na povrchu spôsobiť pálenie a podráždenie. Doba trvania používania je maximálne 2 týždne.
 5. "Skinoren Gel" - jeho účinná látka kyselina azelaová poskytuje baktericídny a sušivý účinok. Tento nástroj normalizuje fungovanie mazových žliaz, pomáha zbaviť sa akné, akné, akné. Gél účinne zvládne dokonca aj najpregnovanejšie štádia vyrážok, ale môžete ju používať maximálne 14 dní, pretože nadmerne vysušuje vašu pokožku.
  → Recenzie pre "Skinoren Gel" 1, 2, 3

Gél sa aplikuje na očistenú pokožku niekoľkokrát denne.

krémy

Krémy sú veľmi populárne v boji proti akné. Pozrime sa na zoznam najúčinnejších:

 1. "Differin" - dobrý krém na tvár a telo, ktorý obsahuje v adapalene, ktorý bojuje proti akné, komedónom. Používa sa na liečbu a prevenciu výskytu akné, znečistenia pórov.
 2. "Baziron" - najlepší liek na akné pre suchú pokožku. Poskytuje nielen antibakteriálny účinok, ale tiež reguluje proces sekrécie kožného mazu, hydratuje epidermis dobre. Krém je účinný proti akné, vyrážky. Doba použitia je 3-3,5 mesiaca.
  → Recenzie pre "Baziron" 1, 2
 3. "Čistá pokožka" od firmy Garnier - denná kozmetika, ktorá bojuje s čiernymi bodkami, červenými škvrnami. Vhodné pre majiteľov mastnej kože, pretože to suší. Suchá koža po niekoľkých dňoch používania tohto lieku môže začať odlupovať.
  → Recenzia «Čistá pokožka» od Garnier 1
 4. "Boro Plus" - obsahuje zložky rastlín: santalové drevo, kurkumy, aloe a ďalšie zložky. Má dobrý antibakteriálny a antiseptický účinok. Používa sa na objavenie abscesov, vyrážok, vhodných pre dospievajúcich a dospelých. Krém sa má aplikovať trikrát denne, kým zmizne estetická vada.

Trh predstavuje veľa akné krémov, ktoré sú určené pre každodennú starostlivosť o pleť. Priebežne sa môžu aplikovať po dobu 1,5-2 mesiacov, potom, čo stojí za to prestávku, začať používať inú kozmetiku. To vám pomôže zabrániť zvyknutiu.

Ďalšie prostriedky na liečbu akné

 1. Maska "Keraknil" Ducray - má trojaký účinok: absorbuje nadbytok mazu, čistí póry a zabraňuje ich kontaminácii. Pozostáva z hliny, polyhydroxy kyseliny, voskových mikročastíc. Maska sa aplikuje dvakrát týždenne po dobu 5 minút. Jeho pravidelné použitie zmierňuje akné, vredy.
 2. Čistiaca pasta Payot - je určená na liečbu podkožného akné. V kompozícii obsahuje lanolín. Výrobok sa aplikuje na očistenú pokožku pred spaním. Na vrchol musíte pripojiť náplasť a ráno ju odstráňte a umyte. Stačí, aby 3-5 aplikácií zmizol hypodermický pupienok. Výrobok môže spôsobiť lúpanie pokožky.
  → Recenzie čistiacej pasty Payot 1
 3. Terapeutické maskovanie korektor StopProblem - je antibakteriálny činidlo, obsahujúce kyselinu salicylovú, ktorý vysušuje pupienok. Kortikálny korektor farby sa aplikuje cez pupienok na maskovanie vyrážky. Súčasne sú aktívne zložky formulácie prispieva k vstrebávaniu vredu a čistí póry. Po 2 až 4 dňoch pravidelnej aplikácie zmizne pupienok.

Ak urobíte bradu najúčinnejšie lieky na akné, v top 10 pre istotu dostať "Differin", salicylovej masti, "Skinoren gél", "Baziron", "Keraknil" Ducray, ihtiolovaya masti, "Zener", "Boro Plus», StopProblem, "Oksigel".

Ako si vybrať ten správny nástroj

Ak chcete vybrať dobrý vonkajší prostriedok na čistenie pleti pred vyrážkami, je potrebné brať do úvahy množstvo parametrov. Najdôležitejšie sú:

 1. Prečo sú pupienky. Ak je ich vzdelanie vyvolané nadmernou expanziou pórov, sú potrebné prostriedky, ktoré ich zužujú. Keď je príčina k dispozícii na koži určitých baktérií, pomôžem antibakteriálnym krémom a mastiam.
 2. Typ kože - je dôležité, aby kozmetický výrobok zodpovedal typu pokožky. Sušené prípravky sú vhodné pre mastnú pleť, ale pre suchú pokožku budú príliš agresívne. Použitie starostlivosti o kozmetiku, ktoré nezodpovedá konkrétnemu typu pokožky, môže zhoršiť estetické problémy. Zvlášť opatrne by mali byť vybrané prostriedky pre typ citlivý na pokožku. Musia mať určite mäkký účinok.
 3. V prípade alergií je lepšie uprednostňovať hypoalergénne látky.
 4. Zloženie dobrých krémov neobsahuje produkty rafinácie ropy, ako aj syntetické prísady, umelé príchute. Ich prítomnosť môže navyše dráždiť pokožku a vyvolávať vznik nových vyrážok.

Je dôležité, aby anti-akné neupcháva póry, inak pokožka nedostane dostatok kyslíka, čo zhoršuje jej stav, vzhľad, prispieva k šíreniu lézií.

Efektívny prostriedok pomáha s akné, pretože to funguje komplexne. Poskytuje dobré čistenie, zmierňuje zápal, má antibakteriálny a sušící účinok. Lieky taktiež znižujú tvorbu mazu, zužujú póry, čo vedie k odstráneniu pupienkov. Koža sa stáva zdravá a dobre upravená. Hlavná vec je vybrať si výrobok, ktorý zodpovedá typu pokožky a prejsť na vyváženú stravu.

Použitie lokálnych prostriedkov na liečbu akné poskytuje len 50-60% výsledku. V iných ohľadoch je účinnosť liečby určená stavom zdravia a životného štýlu.