Hlavná

Ovčie kiahne

Vzhľadom k tomu, čo sú pryshchiki vody na prstoch rúk?

Vyrážky na rukách - veľmi častá patológia, ktorá sa nachádza všade v ľuďoch v akomkoľvek veku. Obzvlášť znepokojujúce sú vodné pupienky na prstoch. Z čoho vznikajú a čo môže tento príznak svedčiť? Ako s tým zaobchádzať? O tom sa dozviete z nášho článku.

Čo sa na rukách objavujú vodné bubliny?

Najčastejšie tieto vyrážky sa tvoria na rukách, prstoch a medzi nimi. Zhoršenie sa zvyčajne zaznamenáva v jesennom jarnom období. Najčastejšie ochorenie, na ktorom sú na rukách malé blistre -chiropompholyx. Dyshidrotický ekzém (alebo ako sme to zvykli nazvať - sudamen) Je ochorenie kože, ktoré je chronické. Dyshidroza je lokalizovaná na bočnom povrchu prstov, chodidiel, dlaní. Najčastejšou príčinou takýchto kožných prejavov je porušenie funkcií potných žliaz.

Vodné pichliavy na prstoch: provokujúce faktory

Príčiny vzniku dyshidrózy sú veľmi odlišné. Môžu to byť vonkajšie faktory: reakcia na prášky, čistiace prostriedky a čistiace prostriedky, častý dlhodobý kontakt s vodou. Môžu to byť aj vnútorné faktory: neuro-emocionálny stres, ohniská chronickej infekcie, potravinové alergény. Liečba tohto ochorenia musia byť integrované: kombinácia sedatíva, antihistaminiká, liekom, rovnako ako vonkajší terapiu. Poznámka: V prípade, že choroba je chronické (tj bubliny pravidelne objavujú a miznú), potom len vonkajšia terapia neúčinná, vyžaduje komplexnú liečbu.

Taktika liečby počas exacerbácie

 • Pamätajte, že stresujúce podmienky, poruchy príjmu potravy a nedostatok spánku sú silnými provokatívnymi faktormi, takže je dôležité ich vylúčiť.
 • Počas exacerbácie musíte dodržiavať výživu, vylúčiť produkty, ktoré môžu spôsobiť alergie.
 • Liečba by mala zahŕňať hormonálne masti, antihistaminiká a činidlá na zníženie citlivosti.
 • Musíte si umývať ruky častejšie, aby ste nemuseli nosiť infekciu do vyčerpaných injekčných liekoviek a mali by ste používať iba rukavice s chemikáliami pre domácnosť!
 • Ruka často mazať vazelínovým alebo glycerínovým olejom, hypoalergénnym krémom.
 • Odporúča sa piť čistejšiu vodu, diuretiká, vitamíny A, B a E.
 • Neodstraňujte pokožku, ak prasknete vezikuly, nečistíte vodné pupienky na prstoch!
 • Pri akútnom štádiu ochorenia sa odporúča použiť vlhké obväzy s antiseptikmi.

Vodné pupienky na prstoch môžu svedčiť o mnohých vážnych ochoreniach. Ak sú sprevádzané inými príznakmi, diagnózu môže urobiť len dermatológ.

AskBody

Ste tu

Na rukách boli vodnaté pryshchiki - čo to môže byť a ako sa vyliečiť

Naše ruky potrebujú neprestajnú pozornosť a starostlivosť, pretože denne sú v tesnom kontakte s chemikáliami, najčastejšie iné časti tela prídu do kontaktu s kontaminovanými povrchmi, ktoré sú vystavené nadmernému chladu alebo teplu. Zdravá pokožka rúk, rovnako ako tvár, je vizitkou osoby. Ale čo keby boli na rukách malé vodnaté pupienky? Takáto vyrážka je celkom bežná, čo spôsobuje fyzické nepohodlie a estetické problémy. Môžu byť spôsobené mnohými príčinami, od normálnych alergií až po závažné ochorenia vnútorných orgánov.

príčiny

alergie

Jednou z najčastejších príčin vodných pimples na ruke je alergická reakcia tela na určitý stimul. V tomto prípade, medzi mnohými prejavmi alergie, kontaktná dermatitída zaujíma vedúcu pozíciu. Táto choroba je vodný pupienok na prstoch a niekedy dokonca aj na celej kefke. Samostatné vezikuly sa spájajú na červené, opuchnuté miesta, ktoré sú svrbiace, a keď sú česané, vločia. Najčastejšími alergénmi sú chemikálie pre domácnosť (prášok na pranie, čistiace prostriedky), lieky, kozmetika, peľ rastlín, vlasy z domácich zvierat, niektoré potravinárske výrobky.

huba

Ak sa tvoria na koži červené škvrny okolo drobné odreniny, vredy, rezné rany alebo praskliny, a vyliať zároveň na ich rukách vodnatej svrbivé pupienky, je dostatočne silná, potom možnou príčinou je plesňové infekcie. Huba vstupuje do tela poškodením kože. K tomu dochádza spravidla v miestach bežného používania.

svrab

Mikroskopický parazit - kliešťa spôsobuje extrémne nákazlivé ochorenie. "Obľúbené" miesta na roztoči sú medzipriestorové priestory a vnútorná strana zápästia. Preto, keď si sám zistila, že medzi prstami rúk sú vodnaté pryshchiki, je potrebné dbať na to, aby neexistovali iné príznaky svrabu. Ide o:

- Rozumné svrbenie, ktoré je v noci oveľa horšie, pretože v noci je kliešť aktívny;

- Pod kožou sú viditeľné tenké belavé sivé drážkované drážky - svrbivé ťahy. Preto sa parazit pohybuje pod kožou;

- Vedľajšie príznaky svrabu sú poškriabanie, pustuly, krusty a umierajúce rany.

Ak nájdete tieto príznaky, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

sudamen

Vodnaté pupienky na rukách dieťaťa často naznačujú pot. Termoregulácia deti zvyčajne nemôžu vysporiadať s nadmerným teplom, takže na zadnej strane rúk, medzi prstami, v podpazuší v lakti objavia svrbivé vyrážky. Samy o sebe sú tieto vyrážky nie sú nebezpečné, však, spôsobiť značné nepohodlie dieťaťa, je vhodné vybrať si oblečenie pre počasie, uprednostňovanie prírodných vlákien, pravidelne ustaivayte vzduchové kúpele, rovnako ako pravidelne kúpať dieťa.

Infekčné choroby

Niektoré akútne infekčné ochorenia, ako je ružienka, ovčie kiahne, osýpky alebo šarlach sa prejavujú, okrem iných príznakov, malými vyrážkami na tele. Tieto ochorenia postihujú deti častejšie, avšak infekcie v akomkoľvek veku nie sú vylúčené. Vodné pupienky na rukách a nohách, ako aj v iných oblastiach tela sú v tomto prípade sprevádzané horúčkou a zhoršením celkovej pohody. Len lekár môže diagnostikovať typ infekčného ochorenia a predpísať správnu liečbu.

Chemické popálenie

Pri používaní chemikálií v domácnosti, ktoré obsahujú kyseliny alebo zásady a zahŕňajúce ich použitie len v rukaviciach, nemusíte chrániť svoje ruky a ako výsledok prsty objavili vodnaté vyrážky, môže sa jednať o chemickej popálenia.

Folikulárna keratóza

Táto choroba sa zvyčajne zdedí. Začína s nadmernou suchosťou pokožky v oblasti dlane a chodidiel. V priebehu času sa vytvárajú ohniská lézií so zaoblenými uzlíkami na rôznych miestach, v centre ktorých sú husté zrohované tŕne. Choroba neovplyvňuje kvalitu života a je problémom len estetický plán.

Choroby vnútorných orgánov

Vyrážky na rukách môžu byť spôsobené poruchami funkcie pečene, tráviaceho traktu, reprodukčného systému, metabolických porúch alebo hormonálnej nerovnováhy. Stanoviť v tomto prípade presnú príčinu možno predložiť len v lekárskej inštitúcii.

Aká je liečba?

Správna odpoveď na otázku, ako liečiť vodné pupienky na rukách, bude závisieť od dôvodov, ktoré ich spôsobili.

V prípade alergie sú antihistaminiká predpísané na vnútorné použitie, ako aj masti založené na glukokortikoidoch (steroidných hormónoch) - na vonkajšej strane. Ale hlavnou vecou je zabrániť akémukoľvek ďalšiemu kontaktu s alergénom, pretože alergická reakcia organizmu má vlastnosť sa časom zvyšovať.

V prípade, že interakcia s agresívnymi detergenty a čistiace prostriedky nájdete na začervenanie pokožky, vyrážky a vody (bubliny), mali by ste okamžite prerušiť kontakt s chémiou a dôkladne umyť ruky pod tečúcou vodou a potom aplikovať na poškodené miesto, suchý obväz.

Keď je infekcia detegovaná roztočom , lekár predpíše liečbu sírovou masťou, emulziami proti poškriabaniu a aerosólmi. Okrem toho je veľmi dôležité dezinfikovať opotrebované veci, posteľné šaty, domáce potreby.

Ak sa huba nájde na rukách, potom je liečba určená až po stanovení jej typu. Rôzne druhy húb sú citlivé na rôzne lieky.

Liečba ovčieho kiahne u detí sa zvyčajne znižuje na odstránenie symptómov a zmiernenie svrbenia vyrážok a zmiernenie podráždenia kože. Dospelí sú však veľmi chorí, hospitalizácia nie je vylúčená.

Osýpky sú sprevádzané závažnejšími príznakmi a možnými dôsledkami, takže liečba by sa mala vykonať v nemocničnom prostredí.

Čo robiť doma

Ak vodné pupienky na rukách svrbia, potom na zmiernenie svrbenia a zabránenie pádu do česanej alebo poškodenej kože infekcie, môžete urobiť nejaké opatrenia doma.

- urobiť pleťové vody s šťava z aloe. Aby ste to urobili, vezmite list z dospelého rastliny, podržte ho v chladničke 12-20 hodín, vytlačte džús z neho a ruky raz alebo dvakrát denne. Alebo druhou možnosťou je utrieť poškodenú pokožku s mäsom čerstvého rezaného listu aloe;

- Aloe je možné nahradiť tinktúra nechtíka, má vynikajúce protizápalové antibakteriálne vlastnosti. Tinktura sa zriedi vodou na základe pomeru jednej k jednej a utrite pokožku;

- kúpele so soľou, harmančekom alebo eukalyptovým éterickým olejom;

- ak sú vyrážky spôsobené kuracím mäsom, pravidelná sprcha pomôže, rovnako ako trenie infúziou dubovej kôry.

Je veľmi dôležité pokúsiť sa nepoškodiť oblasť zápalu, pretože infekcia sa môže ľahko dostať do rany, čo má za následok vyrážku a pustuly. Ak sa to už stalo, pomoc znamená urýchlenie dozrievania akné a zabránenie ďalšiemu šíreniu infekcie: ichtyolová masť, tinktúra nechtíka, višnevská masť alebo byliny liečivých bylín.

Dokonca aj jeden vodný pupienok na jeho ruke v každom prípade vyžaduje veľa pozornosti. Koniec koncov, skutočný dôvod je takmer nemožné vytvoriť samostatne. Správne diagnostikovať ochorenie a určiť vhodnú liečbu môže len lekár.

Ako liečiť vodné pryshchiki na rukách alebo ruke?

Voda pichľuje na rukách - problém známy mnohým. Najčastejšie sa na prstoch alebo na vonkajšej strane dlane objavujú malé pľuzgiere. Niekedy vyrážky sú sprevádzané svrbením a nepríjemným pocitom pálenia. Ale tiež sa stáva, že takéto vodnaté vyrážky nespôsobujú žiadne nepríjemnosti, len zkazia vzhľad rúk. V každom prípade, vodnaté pupienky na rukách vyžadujú liečbu, ale najprv musíte pochopiť dôvod ich vzhľadu.

dôvody

Najčastejšie externé riešenie tohto problému nemá správny účinok alebo má krátkodobý účinok, ale všetko preto je potrebné správne určiť charakter erupcií. Mnohí pacienti venujú pozornosť tomu, že pľuzgiere na rukách sa objavujú v období jeseň-zima a potom po nejakom čase prejdú sami. Ale nie každý si myslí, že akékoľvek vyrážky na koži sú jasným signálom tela o akýchkoľvek nezrovnalostiach v jeho práci. Preto nie je potrebné liečiť samotnú vyrážku, ale snažiť sa liečiť príčinu, ktorá ju spôsobila.

Teraz už zvážime možné dôvody.

alergie

Najčastejšou príčinou je alergia. Môže to byť čokoľvek: pre potraviny, kozmetiku, chemikálie pre domácnosť, slnečné lúče, mráz a chladu. Blistre alebo, ľudia hovoriaci, "žihľavka" sa vyskytne po kontakte s alergénom. Preto musíte ihneď zistiť, aká je vaša alergia. Preto je potrebné vykonať špeciálne testy u alergikov. Po identifikácii príčiny sú predpísané antihistaminiká.

Spravidla po ukončení liečby prechádza alergia. Pri absencii liečby sa znovu objavia vodnaté pupienky. Ak ich skopírujete, vytvorí kôru, ktorá je veľmi ľahko infikovaná a zapálená.

ekzém

Vodnaté pľuzgiere môžu byť ekzémy, najčastejšie postihujú kože rúk, ale môžu sa tiež presunúť do iných oblastí. Vzniká zo stresových situácií, podvýživy, v dôsledku porúch tráviaceho traktu. Ekzém je nepríjemné, ktorý spôsobuje svrbenie a pálenie: svrbiace pupienky, a česanie bubliny, pacient zhoršuje len situáciu - vyrážka šíri do ešte viac miesta a ťažko liečiteľné.

Ako zaobchádzať s vodnatými pryshchiki v tomto prípade? Nezabudnite konzultovať s dermatológom. Správne zistiť príčinu, v prípade potreby predpísať ďalšie testy, určiť liečbu alebo ju odkázať špecializovanému odborníkovi.

Je zrejmé, že ak je ekzém zapríčinený stresom, môžu byť predpísané sedatíva alebo sedatíva. Ak je problém v zažívacom systéme, odporúča sa podrobiť sa kompletnému vyšetreniu, predpisovať lieky a špeciálnu diétu.

Infekčné choroby

Infekčné ochorenia, ako sú osýpky, rubeola alebo kiahne, sú sprevádzané vyrážkou. Môže mať iný charakter: od vodnatých vezikúl po pľuzgiere a zápaly. Spravidla sa takéto vyrážky objavujú nielen na rukách, ale aj na celom tele. Ďalším znakom infekčnej choroby je horúčka.

V tomto prípade musíte okamžite izolovať pacienta. Najčastejšie tieto choroby postihujú deti a dajú ich docela ľahko. Pre dospelých majú "detské" ochorenia vážne dôsledky. Niet divu, že hovoria, že detské choroby by mali byť choré v detstve.

svrab

Svrab spôsobený roztočom môže tiež spôsobiť vodnaté bubliny. V tomto prípade sa červené pupienky, naplnené čírou tekutinou, objavujú na najjemnejších miestach kože rúk - medzi prstami a potom sa šíria po celom povrchu tela.

Súbežné príznaky sú:

 • Ťažké svrbenie, ktorá sa zintenzívňuje v blízkej noci a po prijatí teplej sprchy.
 • Koža je viditeľná svrab roztoče, ktorý končí vodnou bublinou.
 • Koža sa začína odlupovať, a dostupné rany - mokrý.

Ak chcete liečiť vodné pryshchiki na rukách alebo ruku v tomto prípade, lekár-dermatológ bude výzva. Predpíše masti a antihistaminiká.

Plesňové infekcie

V tomto prípade je potrebná liečba antifungálnymi masťami. Samotný dôvod nezmizne, ale pridá len k vašim zbytočným problémom, takže neodkladajte liečbu.

sudamen

Pri upchávaní potných žliaz môže dôjsť k potenie. V tomto prípade pokožka rúk je pokrytá malými bublinami s čírou tekutinou. Tieto blistre spravidla nespôsobujú nepríjemné pocity a nepotrebujú liečbu. Časom prechádzajú samy.

Suchý typ pleti

Suchá koža je veľmi citlivá, najmä v zimnej sezóne. Kvôli slabej práci mazových žliaz medzi suchou pokožkou a odevom (najmä ak je to syntetické) dochádza k treniu a podráždenosť pokožky sa javí ako vodnatá pupočka.

Ako sa v tomto prípade zaobchádza s vodou? Pravidelne zvlhčite pokožku špeciálnou kozmetikou a prírodnými olejmi a maskami. Vymeňte syntetické výrobky za odevy vyrobené z prírodných materiálov. Pite veľa čistej vody.

Hormonálne poruchy

Hormonálne zlyhanie je ďalšou príčinou pľuzgierov na rukách. V tomto prípade neočakávajte, že prejde sám. Hormonálne poruchy - to je veľmi závažné, môžu viesť k porušeniu tela a jednotlivých vnútorných orgánov.

Choroby vnútorných orgánov

Ako bolo uvedené vyššie, akékoľvek vyrážky na pokožke sú jasným signálom, ktorý vám dáva vaše telo. Niečo v jeho práci je rozbité a mali by ste mu venovať pozornosť. Ak sa voda na rukách nezapadá do žiadneho z vyššie uvedených opisov, musíte okamžite prejsť na lekársku konzultáciu a podrobiť sa kompletnému vyšetreniu.

Chemické popálenie

A posledná vec, ktorá môže spôsobiť vzhľad blistrov na rukách, je základné chemické popálenie pomocou chemikálií pre domácnosť. Ak ste pracovali bez rukavíc, je pravdepodobné, že dôjde k chemickému popáleniu.

Ak pocítite pocit pálenia a na tomto mieste sa vytvára blister, ihneď si umyte ruky a udržiavajte postihnutú oblasť pod tečúcou vodou počas štvrtej hodiny. Potom jemne osušte ruky, ale netierajte ju uterákom, pretože môžete roztrhnúť bublinu a chemicky pretrepávať hlbšie do kože.

Potom, ak je to možné, zavolajte sanitku a poraďte sa s lekármi. Poskytnú kompetentné rady, ktoré v tomto prípade urobia ďalej.

Samozrejme, náprava, ktorá spôsobila popáleniny, musí byť odstránená z domáceho používania.

Ako vyliečiť vodnaté pupienky na rukách

Po predpísaní liečby základného problému môžete zrýchliť proces odstránenia pľuzgierov na rukách:

 1. Keď sa sprcha pravidelne dopúšťa teplej sprchy, najmenej dvakrát denne. Noste bielizeň z prírodnej bavlny. Problémové oblasti je možné vysušiť infúziou dubovej kôry.
 2. Vynikajúca bojuje s vodou pupienky tinktúru nechtíka. Suší, dezinfikuje a uzdravuje. Môžete si ho kúpiť v akejkoľvek lekárni a stojí za to.
 3. Ďalším populárnym liekom je šťava z aloe vera. Potrebujeme list rastliny stredného veku. Vytlačte šťavu a namažte postihnuté miesta. Môžete zriediť šťavu vriacou vodou v rovnakých pomeroch.
 4. Dokonca aj keď vodné bubliny svrbenie, ukážte trpezlivosť a nedotýkajte sa ich. Prebodnutím vyrážky zhoršíte problém. Ak k tomu dôjde a blister sa roztrhne, ošetrite ranu v blízkosti okrajov, ale nedotýkajte sa filmu. Takže znížite riziko infekcie. Zaobchádzať s ranou iba na okraji, v žiadnom prípade nečistiť antiseptické na ranu, tým viac čerstvé. Spôsobí neuveriteľnú bolesť a môže spôsobiť popáleniny a následne nový blister.

Príčiny a liečba akné na prstoch

Akné na prstoch môže byť známkou alergických reakcií organizmu a môže byť dôsledkom rôznych chorôb. Preto keď sa na prstoch objavia vyrážky, mali by sa ruky poradiť s odborníkom a okamžite začať liečbu.

Typy vyrážok na rukách

Vyrážky (pupienky) sa objavujú u osoby na ktorejkoľvek časti tela vrátane prstov. Pimples na rukách majú rôzne príčiny.
Vyvolanie ich vzhľadu môže:

 • hormonálna nerovnováha;
 • dedičné genetické choroby (Daryaova choroba);
 • nedostatok vitamínov v tele;
 • psychoemočné skúsenosti;
 • alergická reakcia;
 • metabolické poruchy;
 • ochorenia gastrointestinálneho traktu, pečene a iných vnútorných orgánov;
 • hubové a infekčné choroby;
 • rakovina;
 • nedodržiavanie hygieny.

Akné má inú povahu pôvodu a vyzerá inak. Sú suché, purulentné, vodnaté vo forme pľuzgierov a niekedy bolestivé a sprevádzané svrbením, odlupovaním.
Čo znamenajú rôzne typy akné:

 • Pri hormonálnych poruchách na prstoch dochádza k erupciám v podobe akné bielej alebo červenej, subkutánnych gulôčok a akné;
 • Malé subkutánne pupienky môžu naznačovať genetické choroby;
 • Malé biele akné môžu spôsobiť poruchy metabolizmu, môže ich sprevádzať odlupovanie;
 • Ako reakcia na alergie sa často objavujú malé pupienky červenej farby, môžu sa svrbieť a odlupovať;
 • Infekčné a plesňové ochorenia sú charakterizované výskytom hnisavých a vodnatých pichľaviek medzi prstami, ktoré sú svrbivé;
 • Suché vyrážky na rukách sú zvyčajne zvyškovými znakmi hnisavého a vodnatého akné a môžu tiež naznačovať vážne problémy - avitaminózu, poruchy metabolizmu, choroby vnútorných orgánov atď.

Akné v rukách v dôsledku chorôb

Nasledujúce faktory môžu byť príčinou akné na prstoch.

alergie

Alergia sa u človeka objavuje v dôsledku poruchy imunitného systému a prejavuje sa ako reakcia na rôzne objekty - šperky, potraviny, lieky, kozmetika, chemikálie, odevy a oveľa viac. Často sú to vyrážky na rukách a iných častiach tela, ktoré môžu naznačovať prítomnosť ochorení imunodeficiencie. Alergické pupienky sú svrbiace, šupinaté, červené, sprevádzané opuchom. Je potrebné liečiť takéto vyrážky čo najskôr, pretože táto choroba môže pokročiť a zaberať ešte ťažšie formy.

infekcie

Infekčné choroby, ako sú osýpky, rubeola, kiahne, svrab a mnoho ďalších, sú najčastejšou príčinou erupcií na prstoch. Ich vývoj je vyvolaný rôznymi patogénnymi mikroorganizmami, ktoré uvoľňujú toxíny, ktoré otravujú telo a spôsobujú zápalovú reakciu. Na koži sa táto reakcia prejavuje vyrážkami, ktoré môžu vyzerať takto:

 • subkutánne vodné bubliny (pľuzgiere) - s edémom, ovčím kiahňam;
 • malá vyrážka - so svrabom;
 • purpurové pupienky - s ovčím kiahňam, streptodermou;
 • červené škvrny - s ružienkou.

K jednému z typov infekčných lézií patria plesňové ochorenia. Huba najčastejšie preniká cez póry a rany na koži, ktoré sa prejavujú rozptýlením akné. So svrabom na prstoch rúk sa objavujú malé škvrny vody, ktoré sa veľmi rýchlo rozšírili po celom tele. Takéto vyrážky sú charakteristické pre sčervenanie kože, olupovanie a svrbenie.

Rakoviny na pokožke

Pichliaky na prstoch môžu spôsobiť rakovinu kože. Vzdelávanie na koži môže byť ako neškodné benígne nádory, tak aj nebezpečné zhubné, ktoré sa rýchlo zväčšujú a ovplyvňujú okolité tkanivá. Nádorové útvary na koži majú odlišný pôvod a môžu mať formu škvŕn, materských znamienok, bradavíc, papilómov, tuberkulóz, uzlíkov, plakov, akné.

Choroby vnútorných orgánov a systémov

Patológie vnútorných orgánov a systémov, ktoré spôsobujú tvorbu akné na prstoch ruky, zahŕňajú ochorenia gastrointestinálneho traktu, krv, krvné cievy, pečeň. Prerušenie tráviaceho a obehového systému postihuje kožu, čo je spôsobené nesprávnym metabolizmom. Takéto ochorenie ako dysbakterióza je sprevádzané častými vylučeniami čreva, ktoré sú plné rýchlej straty vody a živín, ktoré nemajú čas na vstrebávanie do krvi. Preto nedostatok vitamínov a minerálov, ktorých nedostatok vedie k rôznym patologickým stavom. Najnebezpečnejšou je Darjeho choroba, charakterizovaná nedostatkom vitamínu A a enzýmami potrebnými na zabezpečenie vitálnej činnosti organizmu. Symptómom tejto choroby sú vyrážky na koži vo forme guľovitých uzlových útvarov.

Ako sa liečiť?

Liečba akné na prstoch závisí od príčiny ich výskytu. Na správnu definíciu diagnózy je potrebná pomoc kvalifikovaného odborníka. Liečba môže byť oneskorená dlhší čas a pozostáva z celého radu aktivít:

 • užívanie vitamínov, ktoré sú pre pokožku mimoriadne cenné, sú vitamíny A, E, C, ktoré sú potrebné na zlepšenie regeneračnej funkcie, imunity;
 • aplikácia masti a iných liekov;
 • používanie ľudových metód.

Ručné kúpele

Kúpele sa vyrábajú s prídavkom morskej soli, manganistanu draselného, ​​odvaru liečivých bylín, esenciálnych malých borovíc alebo eukalyptu, ktoré sa chovajú v teplej vode. Tým sa odstráni zápal, dezinfikuje povrch pokožky, vysuší vyrážky. Postup by sa mal vykonávať denne po dobu 15 minút.

Liečba jódom

Jód sa musí aplikovať bodovo. Bavlnený tampón ponorený do roztoku jódu sa ošetrí povrchom akné. Jód dobre vysušuje zapálené a purulentné formácie, má dezinfekčný účinok.

Liečba ichtiolovou masťou

Zmazanú oblasť namazam masťou. "Ichthyolka" má silný antibakteriálny účinok, upokojujúci účinok na podráždenie, zápal.

Liečba citrónovou šťavou

Juice polovica citróna je chovaná s pohárom vriacej vody, výsledný roztok je rozmazaný s pupienkami na rukách alebo zmes sa používa pre kúpele. Lemon čistí a dezinfikuje pokožku, podporuje rýchle hojenie. Táto metóda nie je vhodná pre ľudí trpiacich alergiami na citrusové plody.

Aloe šťava

Aloe šťavy dvakrát denne namazať problémové oblasti. Táto metóda odstráni svrbenie, zápal.

Tinktura nechtíka

Kalendula má antimikrobiálne vlastnosti, čistí a dezinfikuje pokožku, zmierňuje zápal. Tinktúra utrie problémové oblasti.

Olivový olej

Suché pupienky, peeling pomôže odstrániť olivový olej, ktorý zmäkčuje pokožku, vyživuje. Namiesto olivového, mandľového alebo broskyňového esenciálneho oleja je dokonalý. Olej by mal byť ohrievaný vo vodnom kúpeli, mali by sa mazať problémové oblasti a dať na polyetylénové rukavice. Po pol hodine je možné odstrániť rukavice, ale olejová vrstva by sa nemala umývať.

Prečo na rukách sú malé vodnaté pupienky

dôvody

Vodnaté akné na prstoch sa môže vyskytnúť pod vplyvom rôznych faktorov. Ich včasná detekcia je kľúčom k účinnosti terapie.

Infekčné choroby

Vzhľad vodných pupienkov môže byť výsledkom rôznych patológií:

 1. Infekcie detí. Keď sa na koži objavia osýpky, rubeola, šarlach, tvoria sa bubliny, naplnia sa tekutinou. V tomto prípade môžu vyrážky ovplyvniť nielen ruky, ale aj iné časti tela. Tieto ochorenia sa vyznačujú zvýšenou teplotou, všeobecnou slabosťou a ďalšími symptómami.
 2. Plesňové infekcie. Červené škvrny a malé pupienky sa zvyčajne nachádzajú v oblasti poškodenej dermy - praskliny, škvrny a škrabance.
 3. Pemphigus. Pôvod tejto choroby ešte nie je stanovený, ale mnohí lekári veria, že provokujúcim faktorom je vírusová infekcia. Spočiatku vyrážka postihuje sliznice úst a pier. Ako sa proces vyvíja, ovplyvňuje ruky a ostatné časti tela.

V tomto prípade sú bubliny naplnené zakalenou kvapalinou. Keď sú tieto formácie roztrhnuté, vytvárajú sa veľké erózie.

háveď

Svrab môže byť identifikovaný týmito príznakmi:

 1. Vyrážky vo forme vezikúl - sú zvyčajne umiestnené na rukách a medzi prstami. Vo viac zriedkavých prípadoch je akné lokalizované na nohách a predlaktia.
 2. Výrazné pocity svrbenia - jeho intenzita sa zvyšuje v noci. To je spôsobené tým, že roztoč aktívne jedie a kladie vajcia. Po teplom kúpeli sa tiež objavuje nepohodlie.
 3. Drsné zdvihy na koži - sú tenké dutiny ružovej alebo šedej.
 4. Peeling dermis.
 5. Vlhkosť, krvavé krusty, mokré rany, abscesy - všetky tieto príznaky súvisia s vyčesaním a preniknutím infekcie do postihnutých oblastí.

alergie

Táto reakcia sa pozoruje v kontaktnej oblasti kože s dráždivým účinkom. Môže to byť prací prášok. V počiatočnom štádiu sú pupienky biele alebo červenkasté. V priebehu času sa stav dermy zhorší.

Po prvé, človek má malé pupienky. Následne sa stávajú väčšími a pokrývajú. Často sa vyskytujú vodnaté vyrážky, ktoré sú svrbiace.

Ak vznikne tento problém, je dôležité vytvoriť provokujúci faktor. Tvorba akné nie je vždy spojená s nárazom pracích práškov na ruky. Príčinou môže byť akýkoľvek čistiaci prostriedok. Pri čistení sa preto odporúča používať gumené rukavice.

Vzhľad malých vodnatých pupienkov môže tiež viesť k nasledujúcim faktorom:

 • používanie lieku;
 • používanie nekvalitnej kozmetiky.

Endokrinné choroby

Často sa príčinou tejto poruchy vyskytujú rôzne patológie endokrinného systému. Problémom môže byť obezita. Často je príčinou choroby hormonálna nerovnováha.

V takýchto prípadoch by ste mali okamžite konzultovať s lekárom, pretože existuje riziko vážneho poškodenia vnútorných orgánov.

Nedodržanie hygienických pravidiel

Tento problém je pre deti dôležitejší. Je to spojené s nedodržaním pravidiel osobnej hygieny. Ak sa dieťa nepožiera svoje ruky včas, bakteriálne mikroorganizmy sa na nich aktívne množia. To často spôsobuje výskyt vyrážok.

Iné choroby

Nasledujúce patologické stavy môžu tiež viesť k vzniku problému:

 1. Dyshidróza - nazýva sa to aj kriedou alebo dyshidrotickým ekzémom. V tomto prípade je vyrážka spojená s poruchou funkcie potných žliaz.
 2. Zvýšená suchosť - v tejto situácii stratí epitél ochranné funkcie. V dôsledku toho vonkajšie faktory vyvolávajú podráždenie a tvorbu akné.
 3. Patológia zažívacieho a reprodukčného systému.
 4. Porušenie metabolických procesov - v tejto situácii sú na prstoch najprv vytvorené pupienky. Avšak, keďže abnormálny proces prebieha, ovplyvňujú ruky a predlaktia.
 5. Poruchy nervového systému - príčina vodnatých vyrážok na rukách sa často stávajú stresovými situáciami, emočným preťažením alebo nervóznym prepracovaním.
 6. Burns - môžu sa objaviť v dôsledku nesprávneho používania rôznych chemikálií pre domácnosť.

dedičnosť

Niekedy sa problém vyskytuje v dôsledku tendencie tela zvýšiť syntézu mazu. Príčinou erupcií sú aj dedičné dermatologické patológie - zahŕňajú psoriázu, Darjeho chorobu, hyperkeratózu.

Video: Podrobnosti

Čo hovorí svrbenie

Ak je tvorba vodnatých pupienkov na rukách sprevádzaná pocitom svrbenia, môžete tieto patológie podozrievať:

 1. Mykóza spôsobená určitými typmi húb. Medzi provokujúce faktory môžu patriť dermatofyty, saprofyty, kvasinkové mikroorganizmy. Najčastejšie huby ovplyvňujú epitelu a nechty.
 2. Svrab. Táto choroba je sprevádzaná tvorbou množstva malých akné, ktoré sú veľmi svrbiace. Spočiatku oblasť medzi prstami trpí, potom infekčné ochorenie postihuje celú kožu rúk a trupu.
 3. Alergické reakcie. Môžu vzniknúť v dôsledku vplyvu vnútorných a vonkajších podnetov. Príčinou nepohodlia môže byť kozmetika, lieky, potraviny, chemikálie pre domácnosť.
 4. Ekzém. V tomto prípade ovplyvňuje zmáčanie vyrážky prsty. Tento proces je sprevádzaný ťažkým svrbením.
 5. Neurodermatitída. Pre túto patológiu sú charakteristické kožné lézie v oblasti lakťov.

Metódy liečenia vodných pupienkov na rukách a prstoch

Prečítajte si o krém proti akné s okamžitým účinkom. Postupujte podľa odkazu.

lieky

Aby ste sa s touto chorobou vyrovnali, musíte vyzdvihnúť špeciálne lieky. To môže urobiť lekár po podrobnom vyšetrení. Taktika farmakoterapie sa vyberá v závislosti od príčiny a klinického obrazu poruchy.

Medzi hlavné metódy liečby patria:

 1. S alergickou povahou vyrážok dokáže lekár predpísať lieky, ako je suprese a tavegil. Patria do kategórie antihistaminík. Môžu sa použiť aj iné látky. Aby ste zvládli príznaky choroby, vymenujte špeciálne masti.
 2. Ak je provokujúcim faktorom tvorby akné infekčné ochorenie, mali by sa použiť protivírusové látky. Pretože infekcia je často aktivovaná na pozadí zníženej imunity, je dôležité, aby ste užívali imunomodulátory. Môžu sa tiež použiť antiseptické roztoky a antidiabetiká. Často často predpisované masti obsahujúce hormóny kortikosteroidov.
 3. Ak sú vodnaté pupienky dôsledkom stresových situácií alebo nervových šokov, mali by sa užívať sedatíva.
 4. Pri detekcii hubovej infekcie sú indikované antimykotické lieky.
 5. Vývoj svrabu si vyžaduje použitie sírnej masti. Okrem toho sú v tejto situácii indikované antialergické látky.
 6. Pri narušení metabolických procesov je okrem lokálnych liekov indikované aj užívanie liekov, ktoré regulujú tráviaci proces.
 7. Ak je výskyt vodnatých pupienkov spôsobený vývojom ekzému, musíte uplatniť komplexný prístup. Aby ste to dosiahli, odporúča sa dodržiavať špeciálnu výživu a používať lieky na normalizáciu metabolických procesov v tele.

Doma

Okrem tradičnej terapie sa používajú efektívne ľudové recepty.

K najobľúbenejším domácim receptom možno prisudzovať turnu a nechtíka. Ak chcete liečiť akné, musíte urobiť odvar z týchto bylín a pridať do kúpeľa. Je dôležité, aby voda bola dostatočne horúca. Trvanie postupu by malo byť 30 minút. Mala by sa vykonávať 2-3 krát denne. Použiť metódu, kým sa problém úplne neodstráni.

Vodnaté pupienky môžu byť tiež ošetrené šťavou z aloe. Toto by sa malo vykonať niekoľkokrát denne. Rýchlosť dosiahnutia výsledkov závisí od frekvencie postupov: čím častejšie túto manipuláciu vykonáte, tým rýchlejšie sa dosiahne účinok.

Svrbivé vodnaté pupienky je potrebné liečiť roztokom manganistanu draselného. Je dôležité pripraviť svetlo ružovú farbu. Pri používaní látky by sa mala venovať pozornosť. Pomôže to predísť popáleninám.

Dobré výsledky pomôžu dosiahnuť marhuľový olej. Tiež odstránenie problému umožní ovsené bujóny, ktoré môžu mazať pokožku rúk.

Korekcia napájania

Často je príčinou problémov s kožou nedostatočná výživa.

V dennom menu sa musí nachádzať čerstvá zelenina, ovocie a zelenina. Je tiež užitočné piť džúsy a vodu. Súčasne sa odporúča odmietnuť vyprážané potraviny, uhorky a údené produkty.

Tiež je potrebné vylúčiť pečenie pečiva a konzervovaných potravín. Podľa zákazu existujú sladkosti. Odporúča sa ich nahradiť sušeným ovocím.

Odstránenie alergénov

Ak je výskyt vodnatých pupienkov spojený s alergickými reakciami, mali by ste úplne opustiť používanie škodlivých chemikálií pre domácnosť. Tiež je potrebné upraviť stravu a vyzdvihnúť kvalitnú kozmetiku.

Ak sú alergie spôsobené liekmi, potrebujete navštíviť lekára, ktorý vyzdvihne bezpečnejšie analógy.

prevencia

Aby ste predišli problémom, musíte dodržiavať niekoľko odporúčaní:

 1. Dobrý odpočinok. Stres môže byť dôsledkom zvyčajného nedostatku spánku. Normálne by mal človek spať aspoň 8 hodín denne.
 2. Vyhnite sa stresu. Ak to zlyhá, lekári odporúčajú zvládnutie relaxačných techník.
 3. Správne jesť, sledovať činnosť čriev. Základom stravy by malo byť užitočné jedlo, ktoré obsahuje veľké množstvo vitamínov.
 4. Pri kontakte s chemikáliami v domácnosti použite gumené rukavice. Nezanedbávajte hygienu vašich rúk.
 5. Opaľovanie. Účinok ultrafialového žiarenia vám umožní zbaviť sa vodných pupienkov na rukách.
 6. Ak chcete urobiť peeling za ruky. Je dôležité vziať do úvahy, že tento postup je striktne zakázaný počas obdobia výskytu vyrážok. Keď je pokožka očistená od akné, môžete ju odlúpnuť morskou soľou. Tento výrobok sa má aplikovať na dusenú kožu, jemne masírovať a potom opláchnuť teplou vodou.

Malé vodnaté pupienky na rukách svrbenie: Čo mám robiť?

Malé vodnaté pupienky na koži a prstoch sú častým javom. Prinášajú nielen fyzické, ale aj morálne nepohodlie. Koniec koncov, človek vždy chce poškriabať, v spoločnosti to nedokáže a cíti veľmi nepríjemne.

Navyše, neustále svrbenie ovplyvňuje nervy, neumožňuje koncentráciu. V dôsledku toho sa úzkosť zvyšuje. Navyše, také pimples môže naznačovať prítomnosť problémov v tele. Preto sa odporúča okamžite pochopiť dôvod ich výskytu.

Malé vodnaté pupienky na rukách: príčiny vzhľadu

Dôvody na vznik takýchto príznakov na rukách sú veľa.

Zahŕňajú:

 • Hormonálne zmeny v tele. Najčastejšie to platí pre deti v dospievaní a ženy počas tehotenstva, po pôrode a počas menopauzy. Počas týchto období mazové žľazy na pokožke začnú pracovať intenzívnejšie a v dôsledku toho sa póry ucpávajú. Potom je zápal;
 • Alergická reakcia. Každý z nás má alergiu na niečo. Hlavná vec je zistiť, čo sa má držať od tohto objektu alebo žijúceho organizmu ďaleko. Preto ak náhle máte pupienky, potom zvážte, či ste v priamom kontakte s alergénom;
 • Infekčné choroby. Patria sem osýpky, rubeola, ovčie kiahne. Definovať ich je pomerne jednoduché: ak máte horúčku spolu s pupienkami, je čas zavolať lekára doma, pretože máte väčšiu pravdepodobnosť infekčnej choroby;
 • Blato. Pamätajte si, že nedodržanie hygienických pravidiel vedie k vzniku mnohých problémov v tele. A pupienky - to je najjednoduchší dôsledok, zbaviť sa toho, čo je najjednoduchšie;
 • Ekzém a iné bežné dermatologické ochorenia;
 • Znepokojený metabolizmus. Obzvlášť ide o porušenia v zažívacom systéme. V tomto prípade sa začnú vylučovať všetky škodlivé látky z tela. Výsledkom je, že vo vnútri sa nachádzajú vodnaté pupienky. Ale ak normalizujete metabolizmus, vyrážky na koži zmiznú samy.

Nezabudnite na tento dôvod vzhľadu malých vodnatých pupienkov na prstoch, ako psychologické. Ak žijete v neustálom strese, skôr alebo neskôr sa malé malé bubliny začnú objavovať po celom tele. Koniec koncov, silné nervy sú zárukou zdravia.

Malé vodnaté pupienky na rukách svrbenie: čo robiť

Prvá vec, ktorú si musíte pamätať: nikdy neurobíte samoliečbu. Pamätajte na to, že použitím zmierňujúcich krémov sa môžete zbaviť iba vonkajších prejavov. Ale ak príčina vyrážky na koži a prstoch bola choroba vnútorných orgánov, potom vyrážky sa vrátia hneď, ako prestanete používať krém na mazanie pokožky.

Preto ak uvidíte tento príznak, odporúčame vám poradiť sa s lekárom. Po ukončení vyšetrenia sa zistí príčina a poskytne sa príslušná liečba.

Ak je vyrážka na prstoch alergická reakcia, najprv musíte eliminovať alergén. Potom sa odporúča užívať antihistaminiká. Pôpky na rukách môžu byť dôsledkom huby. V tomto prípade je indikovaná antimykotická liečba.

Ak je hlavnou príčinou vzniku vyrážky stres, potom sa ich môžete zbaviť bežným odpočinkom. Nezabudnite, že musíte dať čas. Nev recyklujte! Bez ohľadu na to, aký zaneprázdnený rozvrh máte, snažte sa udržať si aspoň jeden deň v týždni. V tento deň si môžete urobiť si masku pre osobu alebo telo, namočiť vo vani, prečítať si zaujímavú knihu, pozerať sa na film. Hlavná vec, zabudnite na nervové situácie. A uvidíte, že po dvoch alebo troch týždňoch zabudnete na pľuzgiere.

V prípade porúch tráviaceho traktu sa odporúča užívať špeciálne lieky. Aj diéta je indikovaná. V dôsledku toho sa nielen zbavíte kožných vyrážok, ale tiež schudnúť.

Teraz, pokiaľ ide o infekčné choroby. Ak ste boli diagnostikovaný s osýpkami, rubeolou alebo ovčím kiahňam, môžete ich liečiť v nemocnici aj doma. V tomto prípade sú predpísané špeciálne lieky, ktoré môžu znížiť teplotu a znížiť prejavy ochorenia na pokožke. Pozor prosím! Pamätajte, že infekčné choroby sú nákazlivé, takže budete musieť zostať doma počas celého inkubačného obdobia.

Bez ohľadu na to, čo presne spôsobilo pľuzgiere na rukách, ktoré svrbenie, musíte brať vitamíny. Takže budete môcť posilniť telo a oživenie príde oveľa rýchlejšie. Pokiaľ ide o odstránenie pupienkov z rúk, môžete si kúpiť lekáreň upokojujúci krém. Môžete tiež použiť ľudové metódy.

Malé vodnaté pupienky na rukách: liečba ľudovými metódami

 1. Doma je účinná aloe šťava. Kúpte ho nasledovne: nižšie mäsité listy rastliny starostlivo rezané a umyté pod tečúcou vodou. Potom ich vysušte jemným handričkou a položte ho na tmavé miesto po dobu desiatich dní. Po desiatich dňoch sú listy rozdrvené a vytlačené zo šťavy. Na to môžete použiť bežnú gázu. Šťavy pupienky na rukách. Musíte to urobiť bodovo. Efekt vymažte raz alebo dvakrát denne.
 2. Zemiaková šťava je tiež dobrým prostriedkom. Postup je nasledovný: malé zemiaky sú olúpané a pretrepané na plytkom strúhadle. Výsledná kaša je rozložená na gázu. Marl s zemiakovou kašou sa aplikuje na miesta poškodenia a fixuje sa obväzom. Takýto kompresor by mal byť po ruke na dve až tri hodiny. Potom ju môžete natočiť. Po prvom podaní sa pocítite menej svrbenia.
 3. Môžete liečiť vyrážky a infúziu ľubovníka bodkovaného. Na jeho prípravu musíte naliať jednu polievkovú lyžicu suchého trávy s pohárom vriacej vody. Agent by mal trvať dve až tri hodiny. Potom produkt filtrovať a nalejte do sklenenej nádoby. Môžete ho uložiť na dva alebo tri dni. S touto infúziou môžete vytvárať pleťové vody, alebo môžete jednoducho odstrihnúť miesta poškodenia bodom po bode.
 4. Ak sa nechcete obťažovať prípravou ľudových liečiv, potom si môžete kúpiť tinktúru nechtíka v akejkoľvek lekárni. A pomocou bavlneného tampónu dvakrát alebo trikrát denne na mazanie pupienkov na prstoch. Takže sa nemusíte len zbaviť svrbenia, ale aj urýchliť proces regenerácie. Pozor prosím! Klincová tinktúra sa nesmie používať častejšie ako trikrát denne. V opačnom prípade môžete spáliť pokožku a okrem akné budete tiež musieť liečiť popáleniny.
 5. Vhodné na odstránenie svrbenia a roztok manganistanu draselného. Všetko, čo musíte urobiť, aby ste to urobili, je rozpustiť niekoľko kryštálov v malom množstve vody. Riešenie by malo byť svetlo ružové. Namažte miesto poškodenia na mieste ruky.

Prevencia výskytu vodnatých pupienkov na koži a prstoch

Ak sa často stretávate s výskytom pupienkov na koži prstov, mali by ste vedieť o preventívnych opatreniach.

Patria medzi ne:

 • Tan. To neznamená, že budete musieť prať na slnku, horieť všetky epidermis. Letné prechádzky za dobrého počasia sú vítané. A ak naozaj chcete ležať na slnku, mali by ste to urobiť ráno;
 • Zdravý životný štýl. Patrí sem správna zdravá výživa a mierne cvičenie. Nezabudnite piť aspoň dva litre vody denne.
 • Peeling. Pozor prosím! Môžete to urobiť, len ak nie sú žiadne pupienky. Avšak v období exacerbácie je žiaduce zdržať sa takého kozmetického postupu.

Napriek skutočnosti, že malé škvrny na koži a prstoch sa zdajú byť neškodné, neponáhľajte sa zapojiť do samoliečby. Nezabudnite, že naša pokožka je jedinečným indikátorom, vďaka ktorému môžeme zaznamenať prvé príznaky porúch v tele.

Preto pri súčasnom výskyte veľkého počtu pľuzgierov na pokožke rúk odporúčame okamžite konzultovať dermatológov. Veľa šťastia a nenechajte sa zle!

Čo robiť, ak máte na rukách vodnaté pupienky

Vodnaté pupienky na rukách by v žiadnom prípade nemali zostať bez pozornosti, pretože sú často príznakmi vážnej choroby. Spravidla tieto formácie spôsobujú určité nepohodlie a celkom nepríjemné pocity.

Príčiny vzniku vodných pupienkov na rukách

Záchvaty malé bubliny na rukách niekedy majú vlastnosť pravidelného objavovania sa a zmiznutia, a tým zavádzajú osobu. Koniec koncov, ak vyrážka zmizne sama, väčšina ľudí si myslí, že nie sú vážnym problémom a nevyžadujú liečbu.

V skutočnosti sú pupienky na rukách vonkajším prejavom vnútorných problémov tela. A niekedy ich vylučovanie len prostredníctvom vonkajšieho vplyvu nemusí byť dostatočným opatrením.

svrab

Vodnaté pupienky na rukách môžu byť znakom svrabu. Ide o vážnu chorobu vyvolanú mikroskopickým kliešťovým parazitom. Svrab sa šíril veľmi rýchlo, prechádzal od človeka k človeku. Z tohto dôvodu na prvom mieste nasleduje vylúčenie tejto choroby zo všetkých možných možností.

Pre svrab charakterizovanú nasledujúcimi príznakmi:

 • šupinatá pokožka s namočenými laceráciami (obzvlášť náchylná k erupciám medzi prstami);
 • prítomnosť svrbenia, horšie v noci alebo po užití vody;
 • Prítomnosť svrbenia sa pohybuje - tenké sivé prúžky vedúce k pľuzgierom.

Iné infekčné choroby

Malé pľuzgiere na rukách môžu byť jedným z príznakov takýchto infekčných ochorení ako osýpky, rubeola alebo kiahní. Môžu sa objaviť nielen na končatinách, ale aj na iných miestach tela. Tieto infekčné choroby sú spravidla sprevádzané silným zvýšením telesnej teploty. Tiež príčinou vzniku nepríjemných vezikúl na rukách môže byť subkutánny molluscum.

huby

Plesňové infekcie môžu byť sprevádzané aj šupinatými pupienkami na rukách. Stane sa to vtedy, keď osoba zanedbá pravidlá osobnej hygieny a infekcia prenikne do otvorených rán na dlaniach rúk.

neprenosných

Biele bubliny na prstoch sa môžu objaviť z iných dôvodov:

 1. Ako alergická reakcia na niektoré potraviny, ťažké chlade, jasné slnečné lúče a iné dráždidlá. V tomto prípade ich môžete bojovať pomocou antihistaminík.
 2. Pri upchávaní potných žliaz sa môžu na rukách aj pravidelne objavovať vodnaté pupienky. Táto choroba sa nazýva potenie. Blistre v tomto prípade neprinášajú žiadne nepríjemné pocity. A časom sa roztrhajú a zmiznú.
 3. Vodnaté pupienky na rukách môžu byť výsledkom nedostatku prirodzenej ochrany kože. To sa stáva častejšie pri veľmi suchom pokožke, alebo je výsledkom podráždenia pri tieli proti oblečeniu.
 4. Príčinou vyrážok môžu byť aj problémy vnútorných orgánov, hormonálne poruchy alebo stresové situácie.

Pozor! Chémia!

V poslednej dobe sa často príčinou vzniku rôznych druhov akné na rukách stáva domáca chémia. Mydlo, umývacie prášky, rôzne čistiace a čistiace prostriedky môžu spôsobiť nepríjemné vyrážky na rukách. Takéto akné zvyčajne prechádza samo od seba, akonáhle človek odstráni zdroj podráždenia zo svojho domova. Ale niekedy to nemusí stačiť a bude musieť podstúpiť liečbu antihistaminikami.

Vodnaté pupienky na rukách: liečebné a preventívne opatrenia

Ak zistíte, že na ruke je vodnatý pupienok, potom to samozrejme nie je ospravedlnením pre útek do nemocnice. Zvlášť, ak vás nespôsobí žiadnu úzkosť.

Ale ak si všimnete, že blister sa každým dňom zvyšuje, vedľa neho alebo na iných miestach sú nové, a to ešte viac, ak máte pupienky na rukách svrbenie - potom v takomto prípade musíte navštíviť lekára.

Ako minimalizovať nepríjemnosti

Dokonca aj vtedy, keď ste už konzultovali dermatológov a začali liečiť, môžu mať vodnaté pupienky na rukách veľké množstvo nepríjemných pocitov. Preto, aby sa tento problém čo najskôr zbavil, je možné prijať určité opatrenia nezávisle:

 1. Pokúste sa vyhnúť stresovým situáciám.
 2. Dávajte dostatok času na nočný spánok.
 3. Vyhýbajte sa výrobkom, ktoré môžu vyvolať vyrážku. Nejedzte údené, vyprážané, mastné, horúce a sladké.
 4. Ak je vyrážka spôsobená kuracím mäsom - pravidelne, aspoň 2 krát denne sa sprchujte. Pryshchiki mazať tinktúru z dubovej kôry, použite tieto prostriedky na umývanie z akné.
 5. Nakrájajte pupienky s aloe šťavou alebo tinktúrou nechtíka. Tieto rastliny dokonale dezinfikujú a zmierňujú zápal z kože. Tinktura nechtíka môže byť kúpená pripravená v lekárni. A šťava z aloe môže byť pripravená doma na vlastnú päsť. Preto musíte zobrať list z aloe (najlepšie ak je to list zrelého rastliny). Odstráňte fóliu zabalenú vo fólii a nechajte deň v chladničke. Druhý deň vymažte šťavu z nej. Zriedte šťavu vriacou vodou v pomere 1: 1.

Preventívne opatrenia

Tí, ktorí pravidelne pozorujú prítomnosť vodných pupienkov na svojich rukách, bude užitočné použiť tieto tipy:

 1. Dôkladne analyzujte svoju stravu. Možno máte príliš záľubu smažených, mastných, pikantných alebo sladkých jedál. V ideálnom prípade by ste mali dodržiavať kánony správnej výživy a piť dostatok tekutiny denne. Niekedy stačí len držať určitú stravu, aby ste sa zbavili pupienkov.
 2. V čase, keď nie je k dispozícii akné, pokúste sa uplatniť procedúru na peeling. Ak to chcete urobiť, môžete použiť morskú soľ av neprítomnosti jej používať obvyklé kuchárstvo. Robiť peeling nie je ťažké. Len rozlomte ruky, naneste soľ na ne a masírujte pokožku. Zvyšnú soľ opláchnite čistou vodou. Peeling sa dá tiež vykonať pomocou špeciálnych nástrojov na uloženie. Ak sa tento postup vykonáva pravidelne, možno sa prestanú objavovať na vašich rukách vodnaté vyrážky, alebo sa objavia oveľa menej často.
 3. Vyhnite sa vystaveniu priamej ultrafialovej lúče koži. Často je to slnko, ktoré spôsobuje výskyt vyrážok na koži. V tomto prípade sa nesmiete opaľovať.

Problém spojený s výskytom vodnatých pupienkov na rukách sa môže dotknúť každého bez ohľadu na vek a pohlavie. Ale bude to možné s ňou zvládnuť oveľa rýchlejšie a ľahšie, ak bude príčina ich výskytu rozpoznaná v čase a bude schopná správne liečiť. Ak máte iné typy akné po ruke, potom si môžete prečítať o účinných opatreniach na boj proti nim v tomto článku.

Ako rozpoznať povahu vodnatých vyrážok na rukách, a aké opatrenia na prijatie preventívnych opatrení, môžete sa naučiť z videa.