Hlavná

Kliniky

Streptocid z akné: zloženie, vlastnosti, účinnosť

V boji proti pupienkam sú všetky prostriedky dobré. Ale nie všetky sú rovnako neškodné pre pokožku a celkové zdravie tela. Snažíme sa získať najmodernejšie patentované lekárne a kozmetické výrobky, zabúdajúc, ako dobre pomáha normálny streptokid s akné. Táto cenovo dostupná a lacná látka má vynikajúce liečivé vlastnosti a môže byť vynikajúcou alternatívou k zbytočne drahým a neefektívnym liekom proti akné.

Na základe tohto lieku sa vytvorili mnohé kozmetické výrobky s vysokou účinnosťou, napríklad streptokidový krém z akné, množstvo talkerov a masiek.

Princíp pôsobenia streptocidu

Tento liek je prípravok sulfanilamidom, ktorý má vysokú účinnosť proti týmto nebezpečným mikroorganizmov, ako sú streptokoky, gonokokov, meningokokmi, pneumokokmi, E. coli a niektorých iných bakteriálnych druhov. Z hľadiska aplikácii na kožu, je veľmi dôležité, účinnosť streptotsida proti streptokokom, ktoré sú pôvodcami provokujúce hnisajúce vyrážku.

Použitie streptocidu prášok z akné, môžete rýchlo a efektívne vysušiť zápal, dosiahnuť vyblednutiu supuration, znížiť počet akné. Tento liek umožňuje eliminovať samotný základ zápalového procesu, čo znamená, že existuje šanca vyhnúť sa výskytu veľmi nepríjemných stôp na koži - post-akné.

Liek si môžete kúpiť v každej lekárni. Predáva sa v rôznych formách - v práškoch, v tabletách, streptokid je akné bez akné. Trietie pleti s tonikom pre tvár, môžete nielen odstrániť pupienky, ale tiež znížiť nadmerný obsah tuku. Pre suchú a veľmi citlivú pokožku sa tento liek neodporúča, ale môže sa aplikovať lokálne na individuálne akné, ak je to potrebné.

Klasická akútna látka z akné kyseliny salicylovej - levomycetin - streptokid má vlastnosti všetkých troch liekov. Kyselina salicylová dezinfikuje pokožku a podporuje jemné odfarbenie pokožky a ponecháva ju čistú a čerstvú bez stopy pigmentácie a zjazvenia. Levomycetin je antibiotikum, ktoré zabíja patogénne baktérie a neumožňuje objaviť zápalové akné. Streptocid účinne dehydruje zápal a "dokončí" zvyšné mikroorganizmy.

Pravidlá aplikácie

Aplikujte streptokid na tvár opatrne, bez fanatizmu. Existujú odporúčania, aby lieky a prípravky s týmto liekom neboli používané viac ako dvakrát týždenne. To je absolútne dostatočné na účinný účinok na akné. Pri častom používaní je možné vysušiť pokožku a spôsobiť negatívne reakcie.

Aplikovať na liečbu akné môže streptotsid v rôznych formách. Najjednoduchším spôsobom je kúpiť masť s touto látkou alebo práškom, streptocidové tablety sa však tiež hodia. Oni sú usilovne tretí v malte a prášok sa používa ako prášok, pokrývajúc ich s miestami "usadzovania" akné.

Veľmi dobré a účinné, ľahko použiť streptotsidovaya masť, kúpil v lekárni.

V prípade závažného zápalu postupujte nasledovne:

 • Koža je dôkladne umytá a vysušená.
 • Dvakrát denne sa tenká vrstva masti aplikuje len na miesta tvorby akné.

Pri výskyte akejkoľvek negatívnej reakcie - posilnenie zápalu, sčervenanie, výskyt svrbenia - masť je potrebné odstrániť utierkou a dôkladne sa umyť, prijať antihistaminikum.

Čas liečby akné na tvári by nemal presiahnuť 14 dní.

Suchá koža neprinesie veľmi dobre rôzne lieky so sušiacim účinkom, avšak v prípade potreby sa streptokid môže použiť na tento typ kože. Najlepšie je, aby steriptídnu masť použili, použili ju bod po bode na miesto zápalu a po ošetrení sa postarali o veľmi dobré zvlhčenie a výživu pokožky tváre. V tomto prípade bude použitie streptokidu odôvodnené a prospešné.

Existujúce kontraindikácie a možné vedľajšie účinky

Použitie streptokidov proti akné je veľmi účinné, ale v niektorých prípadoch môže vyvolať výskyt vedľajších účinkov:

 • Alergické reakcie.
 • Cyanóza - modrá koža a sliznice na mieste aplikácie.
 • Bolesť hlavy, závrat - veľmi zriedkavo v prípade zneužitia, dlhodobého užívania a paralelného užívania.
 • Nauzea a zvracanie sa objavujú hlavne s vnútorným používaním, pričom vonkajšia forma sa môže vyvinúť vo veľmi zriedkavých prípadoch s dlhodobým používaním na príliš veľkých miestach tela.
 • Suchosť a lúpanie ošetrenej oblasti pokožky.

Existujú aj všeobecné kontraindikácie použitia streptocidu v akejkoľvek forme:

Predispozícia k vzniku alergických reakcií a precitlivenosti na prípravky obsahujúce sulfanilamid.

 • Basedovova choroba (lézie štítnej žľazy).
 • Ochorenia obličiek.
 • Choroby hematopoetického systému.

Výborná pomoc levomiketínu a streptosidu pri akné vyžaduje opatrnosť a presnosť. Je potrebné brať do úvahy potenciálne riziko alergií a príliš často sa vyhnúť ich používaniu.

Recepty so streptozidom od akné a kožných problémov

Veľký efekt má domáca maska ​​so streptotídou z akné. Pripravte to jednoducho. Rovnaké množstvá prášku streptocidu (tabletu môžete rozomeliť) a prášok pre dieťa, aby sa premiešal, zriedite 3% peroxid vodíka, kým sa nedosiahne hrubá zmes plastov. Je umiestnená na mieste zápalu, zotrváva 20 minút a vypláchne veľkým množstvom vody. Tento nástroj sa najlepšie aplikuje v noci. Ráno koža vyzerá oveľa lepšie, zápaly sa rýchlo vyschnú a znižujú.

Ďalším jednoduchým receptom na expresné odstránenie akné, ktoré majú nepríjemné vlastnosti, ktoré sa môžu objaviť v najviac nevhodnom čase na najvýznamnejšom mieste. Ak chcete získať liečivo, musíte rozomeliť na prášok tablety aspirínu (kyselina acetylsalicová) a streptocidovej tablety. Prášok premiešajte a pridajte niekoľko kvapiek čistej vody. Výsledná hustá hrubá vrstva, aby sa na mieste výskytu zápalu a nechať konať. Pimple sa rýchlo vyschne, hnojenie sa znižuje alebo sa dokonca neobjaví a na jeho mieste sa nachádza len červená škvrna, ktorá je veľmi ľahko zamaskovať zeleným korektorom.

S veľmi mastnou streptokidovou kožou pomôže vytvoriť mimoriadne jednoduchý a veľmi efektívny tonikum pre tvár. Aby ste to urobili, stačí si kúpiť láhev tinktúry nechtových kvetov v lekárni a pridať práškovú streptokidovú tabletu. Táto látka sa úplne nerozpustí, preto pred použitím má byť injekčná liekovka intenzívne otrasená.

Utrite si tvár aspoň dvakrát denne pred použitím bežných produktov starostlivosti, môžete úspešne znížiť mastnotu pokožky, urobiť ju nudnou, zabrániť upchávaniu pórov s mazovými zátkami a vzhľadom na zapálené pupienky.

S veľmi silným, veľkým a zapáleným akné na tvári a tele je možné použiť efektívny a veľmi jednoduchý prostriedok. Rovnaký počet zubov prášku a streptotsida zmiešaného a zriedené minerálnej vode alebo normálnym (alkalické), môžeme použiť 3% peroxidu vodíka - je vynikajúci bieliace pokožku a vyrovnať sa s pigmentácie postacne. Výsledná hustá zmes sa aplikuje na miesta zápalu a nechá sa pôsobiť až 1 hodinu. Produkt môžete používať nielen na tvári, ale aj na svojom tele. Takáto pasta veľmi účinne vysušuje aj veľmi násilné zápaly, eliminuje hnacenie a zabraňuje vzniku hlbokých jaziev a dlhotrvajúcich ran na koži.

Výborný účinok poskytuje zmes prášku streptocidu s čerstvou šťavou z aloe. Stačí len stlačiť pár kvapiek kvapaliny z listov rastliny, pridať streptokid a výslednú kôru, aby ste použili silnú vrstvu na pupienky. Tento liek bude zabíjať baktérie hnisať pokles proces zápalu obráti a účinné zložky aloe sa postará, aby sa na mieste pupienok jazvy a nepreukázalo hyperpigmentácie stránky. Po umytí masky je možné niekoľko vrstiev čistého aloe šťavy použiť na boľavé miesto na urýchlenie regenerácie.

Najefektívnejším a zároveň celkom nebezpečným pre pokožku, pokiaľ ide o jeho nadmerné vysušenie, je vytvorenie zmesi na báze salicylového alkoholu. Urobte kompozíciu veľmi jednoduchú - fľaša salicylového liehu zakúpeného v lekárni naplní streptozidový prášok alebo jednu z jeho tabliet, jemne rozdrvenú a neupravenú. Výsledný blabber veľmi dobre ovplyvňuje veľké a veľmi zapálené, vyliečené akné. Je obzvlášť účinná v prítomnosti "vulkanických" útvarov na zadnej strane. Tu je koža hrubšia a menej citlivá ako na tvári, preto je možné používať chatterbox oveľa častejšie. Rýchlo vysuší a dezinfikuje hnisavé erupcie a kyselina salicylová v jej zložení pomáha odlupovať postihnuté vrstvy kože, čo pomáha čistiť póry a znižovať riziko vrátenia akné.

Na tvári takéhoto nástroja by mal pôsobiť jemne, mazať len tie najviac zapálené oblasti. V prítomnosti otvorených rán a stlačených úhorov môže šľahač spôsobiť pomerne silnú bolesť. Pred použitím lieku sa injekčná liekovka musí pretrepávať, aby sa premiešala.

Najjednoduchší spôsob použitia streptokidu je prášok rany na tvári, najmä ak ste vyčistili pupienok a máte strach zo závažného zápalu. Zvyčajne táto akcia, vykonaná v noci, stačí na to, aby pupenok vyschol dopoludnia a rana sa uzdravila.

Ako správne používať Dalacin gél v boji proti akné je tu.

Antibakteriálne liečivo Miramistin má mierny účinok a ničia mnoho druhov patogénnych mikroorganizmov spôsobujúcich akné http://problemsskin.com/pryishhi/miramistin-ot-pryishhey-na-litse.html

recenzia

Pokiaľ ide o účinnosť použitia streptocidu, nasledujúce recenzie hovoria:

Mnoho rokov trpím akné, ktorá sa nachádza medzi obočím, bolestivými nožnicami na brade, rozptylom malých čiernych bodiek na nose, stopami po akné. Použil som veľa liekov, ale zastavil som sa na streptozidovej línii 5% rozpustného. Ukázalo sa to - lacné, cenovo dostupné a veľmi účinné. Je pravda, že ak chceme získať perfektný účinok, museli sme trochu počkať.

Lacná linka streptocidu, ktorú som kúpil v lekárni, aby som bojoval s znudenými úhormi. Na chrbte pôsobil skvele, všetci sa veľmi rýchlo vyliečili bez stopy. Ale tu na tvári je potrebné používať len presne, ma mast sa silne zakrútil v póre na nos.

Streptocid prášok je skutočný zázrak! Pre mňa sa stala univerzálnym prostriedkom na riešenie rôznych problémov, ale hlavne mi to pomohlo vyrovnať sa s hrozným hnisavým akné so streptodermou po hornej pery. Uschnul veľmi rýchlo, uzdravil sa bez stopy.

Ak máte záujem streptotsidovaja masť z toho, čo pomáha alebo pomáha, je možné konzultovať s dermatológa a kozmetička, či je potrebné, aby ste použili liečbu týmto agentom. V prípade, že aplikujete niekoľko rôznych liekov naraz, nemusí sa dobre hodiť. Bude potrebné posúdiť potrebu kombinácie takýchto fondov alebo prejsť na jednu z nich. Zvyčajne so správnym použitím streptocidu v jeho rôznych formách je výsledok liečby veľmi dobrý a takmer žiadne vedľajšie účinky.

Ako používať streptokid na tvár

Masky, hovory, pleťové vody a masti so streptom

Dobrý deň, milí čitatelia! Každý sníva o krásnej a dobre upravenej kože bez akné, ale nie každý môže platiť kozmetické procedúry v salóne alebo drahé lieky, ktoré odporúčajú ošetrujúci lekár. Našťastie existujú iné účinné spôsoby boja proti kožným problémom, ktoré poskytnú telo náležitú starostlivosť, a nebudete môcť ísť zlomiť. Jedným z nich je streptokid pre tvár - osvedčenú rozpočtovú metódu na dosiahnutie zdravého, čistého kože.

Zloženie a vlastnosti streptocidu

Vaselín a sulfónamid sú dve hlavné zložky tohto lieku. Cez také neschedry kompozície znamená, že má vysokú účinnosť proti rôznym patogénnym mikroorganizmom, ako sú pneumokoky, streptokoky, stafylokoky, E. coli a gonokokov.

Ako liek na pokožku Streptocid je účinný práve kvôli účinku na stafylokokovú infekciu - pôvodcu hnisavého akné.

Sulfanilamid je antibakteriálna látka, ktorá určuje jej hlavné vlastnosti pri liečbe kožných lézií na tvári, a to:

 • protizápalové;
 • hojenie rán;
 • antimikrobiálne látky.

Liek pomáha eliminovať zaostrenie zápalu, čo dáva šancu vyhnúť sa akné.

Formy uvoľnenia

Streptocid si môžete kúpiť v každej lekárni. Stojí to za pomerne lacno. Doteraz vyrábame drogu v štyroch formách:

 1. Masť - tuba obsahuje 30 g liečiva s 10% účinnej látky. Ďalšie informácie o mastiach nájdete v našom článku.
 2. Prášok - balenie papiera s hmotnosťou 2g.
 3. Liniment je rúrka s rozpustným liečivom, koncentrácia aktívnej zložky, v ktorej je 5%.
 4. Tablety - balenie na 10 kusov.

Na liečbu akné sa najčastejšie používa činidlo vo forme masti. Získala širokú popularitu pre jednoduché používanie, nízku cenu a efektívnosť.

Ako aplikovať streptokidovú masť z akné

Na liečbu vyrážok na tvári Streptocide Masť sa často používa. Nepotrebuje varenie, je pohodlne odstránený z nádoby a ľahko sa distribuuje na pokožku. Aplikujte krémovú drogu podľa nasledujúcich pravidiel:

 • Pred aplikáciou masti by ste mali očistiť tvár prostriedkami na citlivú pokožku a potom použiť tonizo-antiseptickú látku - chlórhexidín alebo miramistín;
 • aplikujte dvakrát denne - ráno a večer, zatiaľ čo aplikácia lieku by mala byť tenká vrstva na celej ploche alebo bod na pupienky.

Kurz terapie akné je 1 týždeň.

Recepty rozhovorov so streptokidom

Skrutky sa používajú namiesto vody a tonikov, pretože ich zložky prenikajú do hlbokých vrstiev kože a v krátkom čase odstráňujú zápal. Pri príprave prvého receptúry budete potrebovať dva vrecká s práškovým produktom a 50 ml kyseliny salicylovej.

Zmiešajte zložky, nalejte do sklenených nádob a umiestnite ich do chladničky. Používame ho trikrát denne. Je dôležité použiť na liečbu jediného akné a nie ťažké akné.

Na prípravu rečník na liečbu závažných zápalových brať 6 tabliet streptotsida, Trichopolum a shilajit, brúsiť to, naliať do prášku 100 ml vodky a dobre pretrepe. Môžete sa prihlásiť niekoľkokrát denne, keď vypadne voľná minúta.

Tri najlepšie masky založené na streptokide

Môžete si pripraviť užitočnú masku proti akné od akné doma. Formulácie na báze sulfanilamidového liečiva tiež pomáhajú eliminovať formácie, ktoré sa objavili ako dôsledok demodektickej choroby. Vyberte si jeden z troch efektívnych receptov, aby ste trvalo zabudli na problémy s tvárou:

 • pre mastné typy pleti - mix na 2 g prášku a dieťa prášku pridať 5-8 kvapiek peroxidu vodíka, mieša sa až do hladkej bez hrudiek a dať na celú tvár po dobu 20 minút, po ktorej umyť teplou vodou;
 • pre zúženie pórov - nechať v miske s 15 g bázy a s rovnakým počtom zubov prášku, pol lyžičky škrobu, 3 g kamenca a bórax, zamiešať a naliať vriacej vody pre vytvorenie thickish hmotnosť uložiť na tvári, a my umývanie pätnásť minút;
 • na liečbu silno exprimovaných acnes - príprave 30 g voľnej streptotsida a oxidu zinočnatého, 20 g kyseliny sírovej a salicylovej masti 5 retinol kvapôčky tretej lyžice brezový decht a niekoľko kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja zmesi všetkých zložiek a aplikovať finálnu hmotnosť na ploche 20 minút.

Použiť všetky tri masky sa neodporúča častejšie ako dvakrát týždenne k viditeľnému výsledku.

Lotion pre každodennú starostlivosť

Pripravte si prírodné a antialergénne pleťové krémy z akné, recenzie, ktoré hovoria o jeho bezpečnosti pre jemnú pokožku tváre, nie je to ťažké. Zloženie kozmetického výrobku zahŕňa:

 • Dimexid 1% - 5 ml;
 • Boritá kyselina - 20 ml;
 • Kyselina salicylová - 20 ml;
 • Levomycetin - 3 g;
 • Streptocid - 3 g.

Nalejte ingrediencie do nádoby s pohodlným krkom a pevným vekom, premiešajte. Aplikujte jedenkrát denne, najlepšie pred spaním.

Keď hnisavé vyrážky zmiešajú 50 ml tinktúry nechtíka a 0,5 lyžičky. Práškový streptokid. Používa sa na postihnuté miesta dvakrát denne.

Recenzie o lieku

S množstvom recenzií na internete môžete posúdiť účinnosť liekov sulfanilamidu proti akné.

Lacný liek s antimikrobiálnymi vlastnosťami má silný účinok na kožné útvary, eliminuje ich a čistí tvár. Spätná väzba od tých, ktorí skúsili Streptocide na seba, potvrdí jeho liečebný účinok na problémovú kožu:

Jaroslav, 27 rokov: "Už niekoľko rokov som bol trýznený pupienkami. Na odporúčanie lekára začali robiť masky zo streptokidu v práškovej forme. Po troch týždňoch sa objavili značné výsledky. Hneď som neveril v takýto zázrak, ale po niekoľkých procedúrach sa pupienky úplne zmizli. "

Elena, 23: "S pomocou masiek na báze Streptocidu som sa dokázal vyliečiť na tvári zapálené akné. Efektívne a lacné prostriedky! "

Dôležité vedieť

Pred použitím lieku skúšajte alergiu. Stačí dať niečo na zápästí a čakať. Ak má koža sčervenanie, potom droga nevyhovuje vám.

Počas liečby akné nezabudnite na správnu výživu, zdravý životný štýl a osobnú hygienu.

Streptocid zabraňuje akné?

Krásna čistá pokožka je snom pre mnohých, ktorí trpia akné. Ale často sa zbaviť akné na tvári nie je tak jednoduché, ako sa môže zdať.

Čo zúfalstvo ľudia používajú na liečbu.

Nemilosrdne ošetrené kryty znamenajú obsah kyselín, alkoholu, čo vedie k dehydratácii a odlupovaniu.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Dokonca aj bez uvedomenia si, že príčinou vyrážky môže byť bakteriálna infekcia, ktorú možno prekonať len silným antibiotikom.

Napriek skutočnosti, že Streptocidová akné, akné vulgaris, vredy a iné kožné zápaly bol použitý na dlhú dobu, je stále jedným z najúčinnejších prostriedkov proti rôznych patogénov.

Preto tí, ktorí sa neúspešne pokúšajú vyliečiť akné, mali by ste ho spoznať lepšie.

Prečo existuje akné

Mechanizmus akné je vždy rovnaký.

 • Mazové žľazy umiestnené v dermis vytvárajú príliš veľa tuku. To vedie k tomu, že tvorí zátku v vylučovacích kanáloch pórov, postupne zahusťuje a mení sa na pevný tuk.
 • Často u ľudí náchylných na akné hyperkeratózu sa pozoruje - zvýšená keratinizácia hornej vrstvy epidermis. Výsledkom je, že neodstránené bunky spolu s časticami prachu a dekoratívnej kozmetiky tiež prekrývajú póry.

Na pokožke existuje veľa mikróbov vrátane tých, ktoré sú schopné vyvolávať infekčné procesy.

Akonáhle sa v upchatom vylučovacom kanáli začnú rýchlo množiť, čo spôsobí zápal. Toto je indikované sčervenaním. Vznikajú hnisavé povrchové pupienky charakterizované odlišnou bielou hlavou alebo vnútornou subkutánnou cestou.

Dôvody, ktoré viedli k patologickej práci mazových žliaz, sú však odlišné:

 • dedičná tendencia, keď je koža prirodzene mastná a lesklá;
 • nerovnováha hormónov (vek puberty, tehotenstvo, menopauza, ochorenia endokrinného alebo urogenitálneho systému);
 • zvýšený obsah baktérií na povrchu krytu;
 • nedostatočné dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny, neúplné očistenie pokožky pred potením a nečistotami;
 • alergia na lieky;
 • nesprávne vybraná kozmetika;
 • poškodenie, krytie mikrotramu;
 • zvyk dotýkať sa tváre špinavými rukami, poškriabaním;
 • choroby tráviaceho ústrojenstva, obličiek alebo pečene;
 • nadmerne aktívna vitálna aktivita roztočov demodexu, ktorá žije na povrchu epidermis;

Foto: nevyvážená výživa je jednou z príčin akné

 • nevyvážené potraviny, prejedanie, zneužívanie tukov, vyprážané, sladké potraviny a nápoje sýtené oxidom uhličitým;
 • dlhodobé užívanie antikoncepčných prostriedkov, steroidných liekov. Vedie k zvýšeniu hladiny androgénnych hormónov v tele, čo ovplyvňuje prácu mazových a potných žliaz.
 • nervové poruchy, násilná úzkosť, stres, nespavosť;
 • beriberi, znížená lokálna imunita.

Tiež sklon k ochoreniu môže závisieť od klimatických podmienok pobytu (reakcia na teplo, chlad, vysokú vlhkosť), charakteristiky povolania, štruktúry kože, rasy človeka a iných sekundárnych faktorov.

Forma vydania

Streptocid sa dodáva v štyroch dávkových formách:

Foto: Streptocidová liniment na liečbu vyrážok

 • rozpustné tkanivo 5% v sklenených pohároch alebo rúrach s hmotnosťou 30 g;
 • masť 10% (s obsahom nechtíka a síry) v skúmavke 30 g alebo 25 g;
 • tablety 0,3 g a 0,5 g (10 kusov v balení);
 • v prášku, balené v papierových vreciach s hmotnosťou 2 g.

Foto: Prášok pre pridanie do chatu a masky

Ako to funguje

Aktívna zložka lieku je antibiotický sulfónamid plus pomocné látky (ktoré sa môžu meniť v závislosti od konkrétnej firmy výrobcu).

Negatívne ovplyvňuje bunkový metabolizmus streptokokov, gonokokov, meningokokov, čo vedie k narušeniu ich schopnosti reprodukovať a žiť.

Výsledkom je, že zápal zmizne, vyrážky sa postupne hoja a nové zložky vyrážky sa netvoria.

To je dôvod, prečo je liek schopný vyliečiť hnisavé pupienky spôsobené bakteriálnou infekciou. Ale ak je príčinou akné v hormonálnej nerovnováhe alebo zlý metabolizmus, potom nebude mať žiadny účinok.

Video: "Ako sa zbaviť akné a akné ľudové prostriedky rýchlo"

Ako používať Streptocide z akné

Ideálne je, ako správne aplikovať streptokid, povedzte dermatológovi.

V každom prípade by ste však mali dodržiavať základné bezpečnostné pravidlá.

 1. Použitie lieku je povolené len vtedy, ak osoba nemá individuálnu neznášanlivosť. V opačnom prípade môže byť alergia pomerne závažná až po hojnú žihľavku alebo dermatitídu. Skontrolujte reakciu pokožky ľahko a roztierajte malé množstvo prostriedkov na zápästie. Ak po hodine na obaloch nie sú žiadne zmeny, potom streptokid nespôsobuje negatívnu reakciu.
 2. Ak je pocit pálenia na koži, sčervenanie, podráždenie alebo iné nepríjemné pocity, je nutné produkt odstrániť z krytov a omyť ho veľkým množstvom vody. Ak príznaky nezmiznú, mali by ste okamžite ísť do nemocnice.
 3. Používanie streptokidu lokálne viac ako dva týždne za sebou je zakázané. Ak sú pupienky späť, potom druhý kurz môže začať až po dvojtýždňovej prestávke.
 4. Optimálne je ošetrenie krytov dvakrát denne v rovnakých intervaloch.

Ako zotrieť tvár z miest na teenager? Zistite si tu.

Použiť masť

Na liečbu akné je najvhodnejšou masťou.

 • Na rozdiel od pokožky sa nerozšíri, nezkazí oblečenie a posteľnú bielizeň. Naneste ho ráno a večer v tenkej vrstve na zapálené miesta alebo na celú tvár. Predpranie pomocou špeciálneho gélu na problémovú pokožku, utrite kryty tonerom alebo dezinfikujte antiseptikom (napríklad Miramistin).
 • Už po 7 procedúrach sa drobivosť pokožky znižuje, počet čiernych bodov výrazne klesá, obálka nadobúda zdravší odtieň.
 • Deti mladšie ako dva roky, tehotné a dojčiace ženy nesmú byť liečené týmto liekom.

Foto: Počas liečby a prevencie nových vyrážok sa odporúča piť čistejšiu vodu

Aby bola terapia účinnejšia, odporúča sa zdržať sa zlých návykov, zavádzať v dennom menu ovocie, zeleninu, odmietať neproduktívne potraviny.

 • Je dôležité piť veľa minerálnej vody.
 • Dobrá detoxikácia zeleného čaju a úprava práce v čreve pomôže prírodnému jogurtu alebo kefíru.

Koža sa musí čistiť dvakrát denne, pretože bahno prispieva k aktivácii patogénnej flóry.

Ak nie je možné použiť špeciálny výrobok na umývanie, môže byť nahradený dechtovým mydlom - prírodným antiseptikom, ktorý podporuje hojenie a vysušuje pupienky. Ale nemali by ste ho zneužívať, aby neexistoval silný peeling.

recepty

Pri príprave kozmetických prípravkov na báze streptocidu je vhodnejšie použiť prášok, pretože tablety budú ešte potrebné mleté.

Foto: Streptocid sa odporúča len na liečbu mastnej kože

 • Akýkoľvek postup liečby je nežiaduci tráviť viac ako 2-3 krát týždenne na kožu náchylnú na tuk.
 • Suchá liečba sulfonamidom sa neodporúča. Ale môžete liečiť lokálne zápalové pupienky.

Príprava hovorcu doma

Chatterbox sa používa niekoľko desaťročí na liečbu zápalových a hnisavých procesov kože.

Môže sa kúpiť v lekárni, ale je dokonca jednoduchšie variť doma.

Existuje veľa receptov, ale najúčinnejšie sú uvedené nižšie.

 1. 10 tabliet Rozdrvte streptocid, jemne nalejte do nádoby so salicylalkoholom (40 ml). Samozretý prášok je zle rozpustný, veľké kusy môžu zostať, takže pred každým použitím sa produkt musí pretrepať.
 2. Chatka s levomycetinom (4 tablety), streptokid (10 tabliet), 30 ml kyseliny salicylovej a 80 ml gáfrového alkoholu. Všetko je dobre zmiešané a môže byť ošetrené výsledným zložením akné.

Je lepšie používať chatter na noc, po čistení pokožky tváre kontaminantov.

Foto: po očistení pokožky sa na tvár naniesol beanbag

Ráno je potrebné umývať a aplikovať hydratačný krém.

Okrem toho je počas liečby nežiaduce používať dekoratívnu kozmetiku a tiež pokryť kryty ultrafialovým žiarením.

masky

 • Pre mastnú pleť, masku prášku Streptocide a obyčajný detský prášok v rovnakých pomeroch a niekoľko kvapiek peroxidu vodíka 3%. Konzistencia by sa mala získať vo forme kvapalnej kyslej smotany. Pred spaním sa zmes rozloží na tenkú vrstvu na celú tvár a po 20 minútach sa odmyje teplou vodou.
 • Úzke póry môžu byť prípravky pripravené zo streptokidu a zubného prášku (každý z 15 gramov), na špičke noža zemiakového škrobu, bóra a kamenca (3 gramy). Zložky sa zriedia chladenou vriacou vodou a intenzívne sa miešajú, aby sa nevytvorili žiadne hrudky. V dôsledku toho by sa mala získať hustá a viskózna hmota. Aplikuje sa na tvár, vyhýbá sa zóne okolo očí 10-15 minút a opláchne sa studenou vodou.

Pri ťažkej forme akné je vhodná maska ​​s upokojujúcim a protizápalovým účinkom.

Ak to urobíte z času na čas, produkcia sekrécie tuku s mazovými žľazami sa zníži.

 • Aby ste to dosiahli, potrebujete 30 g prášku streptocidu, rovnakého množstva oxidu zinočnatého, 20 g sírovej a salicylovej masti, niekoľko kvapiek brezového dechtu.
 • Ak chcete zlomiť špecifickú vôňu poslednej zložky, môžete pridať 2-3 kvapky bergamotového esenciálneho oleja alebo rozmarínu, čajovníka. A v prípade prítomnosti jaziev - 5 kvapiek tekutého vitamínu A, čo podporuje zrýchlené regenerovanie krytu.
 • Produkt by sa mal používať raz denne každý druhý deň, trvať maximálne 20 minút a potom vypláchnuť tečúcou vodou.

Ak chcete zbaviť infekcie a súčasne uzdraviť rany, môžete vytvoriť masku z malého množstva streptocidu a šťavy z aloe.

Foto: aloe juice odstraňuje zápal

 • Vytlačte ju len z čerstvo narezaného listu. Šťava bude potrebovať toľko, aby získala hustú hmotnosť.
 • Do produktu môžete uviesť jód.
 • Túto masku nemusíte používať na celú tvár. Je určený na ošetrenie vyrážok na mieste. Po 15 minútach sa musí vyprať.

vodička

 • Levomycetin a streptokid na 5 g prášku, kyseliny boritej a kyseliny salicylovej pre 40 ml, zmes Dimexid 1% až 10 ml. Pomocou vatového tampónu alebo disku vyčistite čistú tvárovú pokožku raz denne a v prípade závažného zápalu dvakrát. Uistite sa, že vyplachujete výrobok za pol hodinu.
 • 2 g práškového streptocidu a levomycetínu zmiešaného so salicylovým a boritým alkoholom (v množstve 50 ml). Naneste lotion lokálne na oblasti pokryté úhormi, aby sa zabránilo zasiahnutiu na poškodené kryty.
 • Z hnisavých pupienkov vám pomôže zbaviť streptokidu - pol l. a tinktúra nechtíka - 50 ml. Na tvár sa pôsobí tampónom impregnovaným vo výslednom roztoku. Môžete však použiť škvrnu na pupienky a ponoriť do nej bavlnený tampón.

recenzia

Napriek skutočnosti, že Streptozid z akné má väčšinou pozitívne recenzie, nemôže byť použitý ako prostriedok na samoliečbu.

Dermatológovia sa dôrazne odporúčajú najprv konzultovať s lekárom, zistiť príčiny akné a v prípade potreby prekonať liečbu sprievodných ochorení.

Ale keďže väčšina ľudí nemá čas na to, veľa ľudí používa antibiotikum, dokonca bez toho, aby sa o nich poradilo.

Či streptokid pomáha s akné závisí od individuálnej reakcie organizmu.

Väčšina recenzií naznačuje, že liek je celkom účinný. Taktiež berie na vedomie svoje nízke náklady v porovnaní s reklamnými prostriedkami na akné.

Môže byť akné z kávy? Zistite si tu.

Pomáha Solcoseryl s akné? Čítajte ďalej.

Po tom, žiadna masť, žiadny prášok, žiadne tabletky Streptocide neprinesú uspokojivý výsledok.

Nedostatočná dlhodobá liečba nepovedie ani k dobrému.

Akné zmizne, ale mikróby nie sú úplne zničené, takže akonáhle je droga stiahnutá, opäť sa aktivujú. Preto lekár musí predpisovať takéto závažné lieky, určiť priebeh liečby striktne individuálne a za prítomnosti dôkazov.

Streptocid ako liek na akné

Dnes je dosť ťažké stretnúť sa s človekom, ktorý sa môže pochváliť absolútne zdravou pokožkou, ktorá nemá žiadne dermatologické nedostatky a zápaly v podobe akné.

Príčiny tvorby akné sú poruchy v práci mazových žliaz, ktoré produkujú pomerne veľké množstvo tuku, ktoré sa spája s baktériami, prachom, nečistotami a upcháva póry.

Prašná zmes, prenikajúca dostatočne hlboko do pokožky, podporuje zápal mazových žliaz a výskyt akné.

Existuje množstvo účinných prostriedkov proti tejto chorobe, z ktorých jedna je streptokid proti akné. Je to výborná antiseptická látka, ktorá potláča patogénnu mikroflóru.

Stojí za zmienku, že biely streptokid sa syntetizoval už v roku 1908 a od tej doby sa používal značne v medicíne.

Streptocid z akné: použitie

Moderné liečivá produkujú niekoľko foriem streptocídov: masť, prášok a tablety. Všetky tieto formy sú skvelé na liečbu, rovnako ako prevenciu akné.

Najpraktickejšou formou aplikácie je streptokidová masť. Aplikuje sa na postihnutú alebo zapálenú oblasť pokožky. Masť možno použiť len po predchádzajúcom ubezpečení, že nemáte alergie na jeho zložky.

Streptocidová masť pre akné: použitie

Dvakrát denne sa masť aplikuje v malých množstvách na zápalové ohniská. Tenký film na pupíku postačí.

V prípade podráždenia, silného začervenania alebo akéhokoľvek nepohodlia sa masť okamžite zastaví.

Ak máte akné tváre, trvanie aplikácie streptocidu by nemalo byť dlhšie ako dva týždne. Pred aplikáciou masti na pokožku tváre sa musí umyť teplou vodou a mydlom.

Z Streptotsidy môžete pripraviť doma niekoľko veľmi účinných pleťových prípravkov a masiek na odstránenie akné.

K tomu musíte zakúpiť práškové alebo streptocidové tablety. Avšak tablety musia byť opatrne rozomleté ​​na rovnaký prášok. Budete tiež potrebovať peroxid vodíka.

Práškový streptokid proti akné pre mastnú pleť

Pripájame lyžicu na kávu bez kopci streptocidu s rovnakým množstvom zvyčajného detského prášku a to všetko sa pestuje s 3% peroxidu vodíka. Mali by ste dostať pastu s viskóznou konzistenciou.

Táto zmes sa má aplikovať na suchú predčistenú pokožku dvakrát týždenne počas dvadsiatich minút.

Po uplynutí času opláchnite vodou. Najlepšie je použiť túto masku pred spaním.

Lotion s streptocidovým práškom na utieranie tváre

Malé množstvo streptocidného prášku sa naleje do liekovky s alkoholovou tinktúrou nechtíka lekárskeho a dôkladne sa premieša.

Maska so streptokidom proti akné a pre problematickú pleť

Spojujeme v polovici zubnej pasty prášok streptocidu a potom ho zriedime malým množstvom čistej vody do krémového stavu. Táto maska ​​sa môže používať každý deň po dobu 20 až 30 minút. Čas môže byť zvýšený, len postupne.

Maska na zúženie pórov

Krabica zubného prášku je kombinovaná s tromi grammi prášku streptocidu, rovnako ako s tromi gramami škrobu, kamenca a hnedého. To všetko súvisí buď s čistou vodou, alebo s peroxidom. Dali sme na tvár tejto masky nie viac ako dvadsať minút.

Tablety streptocide proti akné

Pri príprave sa dvadsať tabliet naleje do prášku a zriedi sa šťavou z aloe v krémovom stave. V tejto zmesi pridajte pár kvapiek jódu. Výsledná zmes sa aplikuje na zapálenú pokožku v noci. Ráno sme umyli teplou vriacou vodou.

Nakoniec je potrebné poznamenať, že použitie masti a masky na báze streptokidov pri liečbe rôznych dermatologických zápalov bude účinné, ak rozvoj akné nie je spojený s porušovaním vnútorných orgánov.

V tomto prípade môže byť akné vylúčené, len ak sú príčiny odstránené pomocou komplexnej liečby špecialistom.

Streptocid z akné: maska, masť, prášok, prášok

Každé dievča sníva o krásnej a dobre upravenej kože. V súčasnosti mnohí sa stretávajú s tvorbou akné.

Aby sme tento problém zvládli, je veľmi dôležité poskytnúť kvalitnú starostlivosť o pleť.

V tejto situácii výbornou možnosťou bude Streptocide z akné. Tento liek je možné zakúpiť v každej lekárni a používať na výrobu rôznych kozmetických prípravkov.

Forma vydania

Táto droga sa predáva v akejkoľvek lekárni a je pomerne lacná. Dnes je niekoľkých foriem streptocidu:

 • masť v skúmavke s koncentráciou účinnej látky 10%;
 • mazanie v sklenenej nádobe alebo trubici - tento rozpustný streptokid z akné má koncentráciu 5% aktívnej zložky;
 • prášok - zabalené v papierových vreciach s hmotnosťou 2 g;
 • tablety - v balení je 10 kusov obsahujúcich 0,3 alebo 0,5 g účinnej látky.

Najobľúbenejším prostriedkom je masť Streptocid z akné.

Obsahuje sulfónamid, ktorý úspešne zvládne zápalový proces. V kompozícii je tiež vazelína.

Princíp činnosti

Účinná látka ktorejkoľvek formy streptocidu je antibakteriálna zložka - sulfónamid. Ovplyvňuje metabolické procesy streptokokov, gonokokov a meningokokov.

V dôsledku toho nemajú schopnosť množiť sa a pôsobiť na kožu. Vďaka použitiu nástroja môžete:

 • urýchli proces hojenia rán;
 • odstrániť bakteriálne mikroorganizmy;
 • zabrániť vzniku jaziev a stopy po akné;
 • zvládnuť hnisavé kožné lézie.

Po použití tohto lieku sa môžete vyrovnať so zápalom, znížiť počet vyrážok a dosiahnuť hojenie rán. V tomto prípade sa akné na tvári neskôr objaví.

Streptocíd je obzvlášť účinný pri tvorbe hnisavých pupienkov, ktoré sa objavujú pod vplyvom patogénnych baktérií.

Pri prítomnosti hormonálnej nerovnováhy a iných anomálií táto látka neprinesie požadované výsledky.

Pravidlá aplikácie

Použite streptosid z akné na tvár, ktorú potrebujete vymenovaním dermatológa. Je potrebné dodržiavať určité odporúčania.

Použitie lieku je možné iba vtedy, keď nie je prítomná individuálna intolerancia. Ak sa toto pravidlo ignoruje, existuje riziko závažnej alergie, vrátane žihľavky alebo dermatitídy.

Na kontrolu reakcie tela, Na svoje zápästie musíte dať trochu peňazí. Ak o hodinu neskôr sa nezobrazí sčervenanie, liek sa môže použiť.

Ak sa spája alebo spláchne koža, liek sa má umyť veľkým množstvom vody.

Použitie streptocidu na viac ako 2 týždne je zakázané.. Ak sa znovu objaví vyrážka na koži, môžete opakovať priebeh liečby.

Potrebujete to však po dvojtýždňovej prestávke. Aby ste sa vyrovnali s pupienkami, musíte liečiť pokožku 2 krát denne.

Spôsoby použitia

Liek má rôzne formy uvoľňovania. Preto liek môže byť použitý mnohými spôsobmi:

 • Použite streptocid prášok z akné;
 • masku alebo pleťovú vodu založenú na lieku;
 • aplikujte streptokidovú masť.

Na liečbu akné a zápalových procesov na pokožke Často používané. Tento nástroj je veľmi ľahko použiteľný. Má priaznivý účinok na zapálenú pokožku.

Ak chcete použiť kompozíciu, mali by ste dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Pred aplikáciou sa tvár musí čistiť. Umyte špeciálnym prostriedkom na odstránenie problému. Potom sa tvár môže otrieť tonikom alebo antiseptickým roztokom. Na tento účel sú vhodné prostriedky, ako je Miramistin a Chlorhexidine.
 2. Masť sa má aplikovať ráno a večer na celom povrchu dermis alebo na postihnutých miestach. Použitie príliš veľa peňazí je zakázané, pretože sa používa v tenkej vrstve.
 3. Priebeh liečby by mala trvať 7 dní.

Masť má niekoľko výhod. Nepotrebuje ďalšiu prípravu na aplikáciu a nevypúšťa povrch tváre, pretože má pomerne hustú textúru.

Týždeň po začiatku liečby môžete vidieť takéto výsledky:

 • zníženie počtu akné a akné;
 • zníženie drobivosti dermis;
 • zlepšenie stavu kože.

Je dôležité to vziať do úvahy táto látka je zakázaná počas tehotenstva a dojčenia. Kontraindikácie zahŕňajú aj vek do 2 rokov.

tárajov

Takáto liečivá účinne eliminuje zápalové procesy na koži. Pomáha tiež pri odstraňovaní hnisavých lézií, ktoré sa objavujú v dôsledku demodekózy.

Tento nástroj môže byť zakúpiť v lekárni alebo si ho urobiť sami.

Na prípravu lieku, musíte si vziať 3 g streptocidu a pridať 40 ml salicylového liehu. Zmes dobre pretrepte. Keď sa prášok rozpustí, prostriedok môže zotrieť postihnuté oblasti tváre.

Tiež pre tvorbu reči môžu sa použiť nasledujúce zložky:

 • 4 tablety levomycetínu;
 • 10 tabliet streptocidu;
 • 30 ml kyseliny salicylovej;
 • 80 ml gáfrového alkoholu.

Všetky komponenty musia byť dobre zmiešané a zmiešané.

Takýto hovorca s pupienkami s Levomitsetinom a streptokidom by mal byť aplikovaný výhradne na zapálenú pokožku.

Odborníci odporúčajú použiť nápravu iba po čistení pokožky. Najlepšie je použiť zmes pred spaním. Ráno sa tvár musí umyť a navlhčiť zvlhčovačom.

Video: Veľmi silný liek proti akné

maskovať

Na Streptocide môžete pripraviť celkom niekoľko efektívnych masiek. Pomocou takýchto nástrojov môžete rýchlo zvládnuť akné a zápaly.

Taktiež tieto výrobky dokonale eliminujú formácie, ktoré sa objavujú v dôsledku demodekózy.

Majitelia mastnej kože je vhodné použiť tieto zložky na prípravu produktu:

 • 2 g streptocidu;
 • 2 g detského prášku;
 • niekoľko kvapiek 3% peroxidu vodíka.

Táto maska ​​od streptocidu od akné je aplikovaná tenká vrstva pred spaním. Mala by sa uchovávať 20 minút, potom sa umyť teplou vodou.

V prítomnosti rozšírených pórov Kompozíciu je potrebné pripraviť na základe nasledujúcich zložiek:

 • 15 g streptocidu;
 • 15 g zubného prášku;
 • niektoré zemiakový škrob;
 • 3 g kamenca;
 • 3 g boraxu.

Najprv musíte zmiešať všetky suché zložky a potom pridať vriacu vodu. Zloženie sa odporúča dobre premiešať, aby sa zabránilo tvorbe hrudiek.

Produkt sa aplikuje na tvár počas 15 minút. Potom musíte umývať teplou vodou.

S komplexnými formami erupcií akné musíte si vybrať kompozíciu, ktorá obsahuje upokojujúce a protizápalové zložky:

 • 30 g streptocidu;
 • 30 g oxidu zinočnatého;
 • 20 g sírovej masti;
 • 20 g salicylovej masti;
 • niektoré brezové dechty;
 • 5 kvapiek vitamínu A;
 • niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z rozmarínu alebo bergamotu.

Výsledná kompozícia sa má aplikovať každý druhý deň. Odporúča sa udržiavať masku na koži po dobu 20 minút.

Pri pravidelnom používaní kompozície mastná žľaza aktívne neprodukuje tuky.

vodička

Ak chcete pokožke poskytnúť kvalitnú každodennú starostlivosť, môžete vytvoriť efektné mlieko. Pri jeho príprave je potrebné brať takéto komponenty:

 • 5 g streptocidu;
 • 5 g levomycetínu;
 • 40 ml kyseliny salicylovej;
 • 40 ml kyseliny boritej;
 • 10 ml 1% dimetylacetátu.

Všetky zložky musia byť zmiešané a používať na tlmenie pokožky 1 krát denne. Po pol hodiny po použití výrobku sa odporúča umývať vodou.

Keď máte hnisavé vyrážky, môžete zmiešajte polovicu čajovej lyžičky streptocidu a 50 tinktúr z nechtíka. Výsledná liecba by sa mala zotrieť po celej tvári alebo akupresívnym akné.

Užitočné tipy

Ak chcete získať požadované výsledky, mali by ste dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Môžete použiť prostriedky na báze streptocidu na maximálne 2 týždne. Potom by mala byť súčasne prerušená.
 2. Počas obdobia liečby sa odporúča vylúčiť fajčenie a pitie.
 3. Ak chcete zvýšiť účinnosť postupu, musíte spotrebovať veľa vody.
 4. Menu by malo byť veľa ovocia a zeleniny. Je žiaduce úplne opustiť škodlivé jedlá.

Streptocíd sa považuje za dosť účinný, čo pomáha zbaviť sa akné.

Ak chcete tento problém vyriešiť, môžete použiť masky, pleťové vody, masti. V každom prípade je dôležité dodržiavať pravidlá používania takýchto prostriedkov. To pomôže zabrániť nepríjemným zdravotným následkom.

Streptocid pri akne - metódy aplikácie

Zdravá pokožka vždy vyzerá atraktívne, takže vzhľad akné a iných patologických prvkov spôsobuje veľa bolesti. Samozrejme, každá osoba, najmä ženy, chce čo najrýchlejšie odstrániť takéto chyby, pre ktoré sa používajú mnohé prostriedky tradičnej medicíny, rovnako ako homeopatia, ako aj farmaceutické a kozmetické prípravky. Často používané a streptosid pre akné, predovšetkým vo forme masti.

Charakteristika prípravku a forma jeho uvoľnenia

Streptocíd sa stal prvým z dnes známych antibiotík, ktorý sa objavil v dôsledku vývoja liekov. Látka sulfanilamid bola získaná chemicky viac ako sto rokmi, ale vlastným názvom činidla je streptokid.

Predtým bola príprava podaná iba vo forme tabliet, ale dnes je v tejto forme, že liek nie je vyrobený v Rusku. Z tohto dôvodu lekári nepredpisujú toto antibiotikum. Ale v lekárňach nájdete práškovú streptotídu (sulfanilamínu) a masť. Prášok je určený na liečbu poranení, je práškový s povrchom poškodenia, ktorý urýchľuje hojenie a eliminuje patogénnu mikroflóru, ale nie je aplikovaný na akné.

Ak sa akné streptotsid používa vo forme liniment alebo masť. Liniment má konzistenciu ľahkého gélu a obsahuje 5% streptocidu a mast má hustšiu štruktúru, bielu, viskóznu a obsahuje 10% účinnej látky. Účinok liniment je pomerne slabý, preto je streptocid masť používaná na liečbu akné.

Indikácie používania masti a ich účinnosť proti akné

Hlavné činy takejto masti možno nazvať:

 • Purifikácia rán zo všetkých druhov infekčných mikroorganizmov;
 • Odstránenie zápalových procesov sprevádzaných uvoľnením hnisu;
 • Zrýchlenie procesov regenerácie tkanív, ak sú poškodené;
 • Prevencia folikulitídy a vulgárneho akné.

Hlavnou oblasťou použitia streptocidovej masti je teda čistenie rán a zrýchlenie ich hojenia rozpadom patogénnej mikroflóry.

Vzhľadom na skutočnosť, že výrobok účinne eliminuje zápal pri ničení škodlivých mikroorganizmov, často sa používa pri liečbe akné vrátane tých, ktoré sú umiestnené hlboko pod kožou, ako aj s hnisavým obsahom.

Po kontakte s pokožkou začne liečivá látka masti začať ničiť baktérie, čo narušuje ich metabolizmus. Je však dôležité mať na pamäti, že činidlo je účinné len proti baktériám rodu streptokokov. Iné mikroorganizmy streptocidu sú zvyčajne necitlivé.

Ako používať masť

Pred rozhodnutím o použití tohto lieku je potrebné konzultovať s lekárom, pretože existujú určité kontraindikácie streptocidu. Z toho istého dôvodu je dôležité vykonať test na možnú citlivosť pred aplikáciou masti na tvár. Za týmto účelom by mali byť do pokožky vnútornej strany ulnarového záhybu vložené malé prostriedky a výsledok vyhodnotený 5-6 hodín. Ak sa nepozoruje žiadna negatívna reakcia, liek sa môže použiť na odstránenie akné.

!! Účinnejšie a rýchlejšie ošetrení sa odporúča streptocidal masť, ktorá má väčšiu koncentráciu účinnej látky, ale je dôležité si uvedomiť, že tento nástroj je oveľa viac škodlivé účinky v porovnaní s masť. Najmä pri používaní masti sa často vyskytuje silná suchosť a olupovanie epidermis.

Ale v prípade, že sú pupienky hlboko pod kožou alebo majú hnisavý obsah, mali by ste použiť masť, pretože tkanina tu bude takmer k ničomu. Pri malých vyrážkach je celkom možné aplikovať gélovú formu.

Na liečbu akné je účinná, masť sa má správne používať, najmä:

 • Ruky a celý povrch tváre je nutné dôkladne vyčistiť mydlom, suchý, a potom vykonať ošetrenie pleti s existujúcich lézií antiseptickým roztokom, napr chlórhexidínu v koncentrácii 1%.
 • Prípravok sa aplikuje na pokožku tenkou vrstvou, úhľadne, bez jej tlmenia, aby nevyvolával výskyt vedľajších reakcií.
 • Ak sú pupienky hnisavé, majú závažný zápal a veľké rozmery alebo sa nachádzajú v hlbokých vrstvách kože, masť sa má aplikovať celkom inak. V tomto prípade je masť rozdelená na čistú tkanivovú vložku, ktorá sa aplikuje na postihnuté patogénnymi prvkami oblasti a fixuje sa kúskami náplasti. Vzhľadom na to, že takéto aplikácie by sa mali uchovávať na tvári niekoľko hodín, je najlepšie ich aplikovať pred spaním a ponechať na celú noc.

Na to, aby bola terapia najefektívnejšia, je dôležité vykonať úplný priebeh liečby streptokidovou masťou a nielen ju používať pravidelne, keď je čas. Priebeh liečby liekmi je 2 týždne, podlieha aplikácii dvakrát denne. Pri použití masti sa priebeh terapie zníži na 7 - 9 dní, pričom sa podáva dvakrát denne.

Je dôležité si uvedomiť, že s pomocou streptocidovej masti sa majú liečiť len vážne formy akné, keď ich poškodenie je rozsiahle a trvalé. Nepoužívajte liek v prípade, že patogénne zložky sú za určitých okolností zriedkavé a zriedkavé.

Možné vedľajšie účinky a kontraindikácie

Napriek tomu, že liek sa týka pomerne silných antibiotík, používa sa z vonkajšej strany, a preto existuje niekoľko zrejmých kontraindikácií, ale je potrebné ich vziať do úvahy. Časť podmienok, pri ktorých sa neodporúča používať streptokid, je možné zriadiť len s pomocou lekára, preto je dôležité konzultovať s odborníkom vopred.

Hlavné kontraindikácie liečby streptokidovou masťou možno nazvať:

 • Tehotenstvo, najmä prvé 3 mesiace nesúceho dieťa.
 • Prítomnosť nezrovnalostí v krvnom systéme.
 • Prítomnosť tyreotoxikózy alebo iných ochorení štítnej žľazy.
 • Intolerancia ktorejkoľvek zložky lieku vrátane streptocidu.
 • Prítomnosť ochorenia pečene v ťažkej forme.

V niektorých prípadoch je povolené používanie drogy, ale len opatrne a pod dohľadom lekára, napríklad počas obdobia nesenia dieťaťa v druhej a poslednej tretine termínu. Je zakázané používať výrobok na veľkých miestach tela.

A nemal záujem o aplikáciu masti, a to aj pri absencii kontraindikácií, pretože nekontrolované ako neodôvodnené jeho použitie môže viesť k ťažkým suchú pokožku a vzhľad podráždenie, ako aj k zmene stavu mikroflóry pokožky, k narušeniu jeho rovnováhy.

Aby sa znížilo riziko možných vedľajších účinkov, lekári odporúčajú, aby počas liečby tento liek počas dňa vypil minerálnu vodu bez plynu, ktorý má alkalické zloženie.

Ďalšie spôsoby použitia streptocidu pri liečbe akné

Mnoho ľudí doma často používa rôzne masky na liečbu akné, ktoré obsahujú nielen zložky tradičnej medicíny, ale aj niektoré lieky. Jednou z týchto látok je streptokid v práškovej forme, ktorý sa môže pridávať do takmer ľubovoľného lekárskeho zloženia, najmä na mastnú pokožku.

Najjednoduchšie, ale veľmi účinné maska ​​prostredníctvom bodov vo farmácii je možné uviesť zmes peroxidu vodíka a streptotsida rozpustné nechtík tinktúra, ktoré bolo prijaté v rovnakých pomeroch a zmiešané do plastovej nádoby. Nedovoľte, aby tieto výrobky kontaktovali kov.

Na zníženie obsahu tuku v pokožke môžete použiť masku z lyžice peroxidu vodíka zmiešaného s polou lyžičkou streptokidu v práškovej forme. Použite túto masku na 20 minút, nepresahujúcu odporúčaný čas. Použite produkt, ktorý nepotrebujete viac ako dvakrát týždenne.

Môžete si pripraviť pleťovú pleťovú pleť. K tomu sa 1 fľašu kyseliny boritej a alkoholu tinktúry nechtíka, a pridanie tejto zmesi streptotsida tašku vo forme prášku. Pred každým použitím krému sa musí starostlivo pretrepať. Podľa názoru mnohých žien sa jedná o pleť veľkú zmes pre mastnú pleť proti akné, ako aj mlieko vysušuje pokožku a odstraňuje prebytočný tuk a odstraňuje patogénne prvky.

Môžete tiež vytvoriť domáci krém na akné na báze streptokidu. Na tento účel vezmite 2 vrecúška prášku, zrieďte ju čerstvým džúsom aloe v domácnosti a pridajte 3 - 5 kvapiek prírodného oleja z jalovca alebo zvyčajnú tinktúru jódu. Je dôležité správne premiešať zložky tak, aby sa dosiahla pomerne hustá hmota, ale zároveň bola vhodná na nanášanie na povrch pokožky.

Krém úhľadne namazal kožné oblasti postihnuté pupienkami, pred spaním, odchádzajúc po celú noc. Môžete použiť krém a aplikácie, ktoré pokrývajú poškodenú pokožku tkanivovou utierkou a fixujú ju omietkou. Ráno sa zvyšky aplikovanej krému musia opatrne odstrániť bavlneným tampónom ponoreným do minerálnej (teplej) vody.

Aplikácia streptocidu v akejkoľvek forme uvoľňovania na liečbu akné, je potrebné mať na pamäti, že liek je antibiotikum, čo znamená, že spôsobuje závislosť od baktérií. Z tohto dôvodu sa neodporúča dlhodobé užívanie takýchto liekov, pretože ich účinnosť sa postupne stráca a vedľajšie účinky zostávajú. Okrem toho je dôležité mať na pamäti, že ak je výskyt akné spôsobený nejakou vnútornou poruchou, potom použitie streptocidných prípravkov nebude veľa používať. V tomto prípade by lekár mal predpísať liečbu.