Hlavná

Bradavice

Maska s aspirínom na tvár proti akné a sčervenaniu

Aspirín je vynikajúci prostriedok proti teplu a výborný asistent pre pokožku tváre. Medzi mnohými národnými receptami si mimoriadnu pozornosť zasluhuje maska ​​na tvár aspirínu. Pod vplyvom kyseliny acetylsalicylovej dochádza k aktívnemu čisteniu. Koža sa upokojuje, zápal sa odstráni, pupienky sa stávajú menej viditeľnými alebo zmiznú.

Aspirín v boji proti kožným problémom

Maska na tvár z akné s aspirínom je úplne bezpečná. Ako súčasť zdravotníckych produktov neexistujú žiadne zložky, ktoré by mohli poškodiť pokožku. Musíte len dodržiavať pokyny vo všetkom.

Čistenie tváre aspirínom je zložité. Tento nástroj pomáha riešiť rôzne problémy. Tu je len krátky zoznam.

 1. Aspirín má protizápalový účinok na pokožku. Sčervenanie a opuch sa stávajú menej výraznými po niekoľkých hodinách po aplikácii masky.
 2. Kyselina acetylsalicylová aktívne čistí póry z mazu a mŕtvych častíc, čo vedie k miernemu sušiacemu účinku.
 3. Nerozpustná kompozícia umožňuje ľahké odlupovanie hornej vrstvy kože, vďaka čomu sa aktívne odstraňujú rôzne druhy znečistenia, ale zdravé oblasti, zatiaľ čo nie sú zranené.
 4. Aspirín vám umožňuje odstrániť čierne bodky, obnoviť jednotnú farbu pokožky a obnoviť jej pôvodnú krásu.
 5. V niektorých situáciách masky na tvár s aspirínom a medom pomáhajú odstrániť stopy po akné.

Masky na báze aspirínu sú teda veľmi účinným a jemným liekom, ktorý umožňuje eliminovať začervenanie a všeobecne normalizovať stav kože.

Indikácie a kontraindikácie

Recenzie aspirínu z akné svedčia o vynikajúcej účinnosti danej drogy. Ale pri použití takýchto masiek musíte byť opatrní.

Takéto masky sú vhodné:

 • na odstránenie rôznych kožných problémov. Patria sem čierne body, čierne škvrny, vyrážky;
 • na normalizáciu stavu mastnej kože. Pod vplyvom masky aspirínu sa póry zúžia a obnoví sa normálna funkcia mazových žliaz;
 • na obnovenie zvrátenej kože. Pomocou jednoduchej aspirínovej masky môžete vrátiť kožu prirodzenú farbu a obnoviť jej pružnosť.

Kyselina acetylsalicylová v zriedkavých prípadoch vedie k vzniku rôznych druhov vedľajších účinkov. Buďte opatrní a nepoužívajte masky s aspirínom proti akné, ak:

 • sú tehotné;
 • dojčenia;
 • trpí alergiami;
 • mať otvorené výrezy a rany na koži;
 • nesú stupeň exacerbácie akejkoľvek choroby;
 • mať osobnú neznášanlivosť voči kyseline acetylsalicylovej.

Ak deň nevykazuje žiadne problémy, môžete aplikovať masku s aspirínom z akné na tvár. V tomto prípade skontrolujte stav po každom liečebnom postupe. V prípade akýchkoľvek problémov prestanete používať masku s aspirínom a poraďte sa s lekárom.

Vo zvyšku, aby ste dosiahli pozitívne výsledky, musíte jednoducho dodržiavať recept. Existuje mnoho receptov na masky. Prečítajte si ich a vyberte si ten, ktorý vám vyhovuje.

Afrikantova: vážil som 80 kg a teraz 49! Moja strava je jednoduchá hanba. Napíšte to.

Čo nezostane, Ekaterina Andreeva vždy nosí.

Tým sa odstráni všetok tuk v tele! Za mesiac klesne na -30 kg! Prečítajte si, kým neodstránite!

Najlepšie recepty na masky s aspirínom

Povaha interakcie kyseliny acetylsalicylovej s rôznymi látkami sa tiež bude líšiť. Preto sa nevzťahujte späť od vyššie uvedených receptov na masky s aspirínom z akné. Experimenty sú neprijateľné.

S mliekom

Razstolkite 3 tablety a zrieďte ich v každodennom používaní lotionu. Je dôležité, aby v mlieku nebol alkohol. Táto maska ​​je dobrá predovšetkým tým, že koža bude v kontakte s už známymi a známymi zložkami, takže riziko podráždenia a iných vedľajších účinkov je vylúčené.

univerzálne

Existuje niekoľko receptov na masky s aspirínom z akné, vhodné pre akúkoľvek pokožku a efektívne bojujúce so širokou škálou problémov.

 1. Rozstrekujte 3 tablety aspirínu, premiešajte prášok do polovice malej lyžičky vody a pridajte rovnaké množstvo jojobového oleja. Aj v zmesi je potrebné pridať malú lyžičku roztaveného medu.
 2. Najjednoduchšie pripraviť masku s aspirínom z akné. Rozdrviť 3-4 tablety a zriediť ich čistou vodou do stavu kaše.
 3. Rozstreďte niekoľko tabliet aspirínu, premiešajte ich troškou vody a obľúbenou kozmetickú masku. Vďaka aspirínu sa zvýši účinnosť masky.
 4. Jemná maska ​​s aspirínom z akné obsahuje med, poskytujúca jemnosť jeho účinku na pokožku. Razstolkite 4 tablety aspirínu v prášku, pridajte malú lyžicu vody a niekoľko kvapiek roztaveného medu. Tiež namiesto medu môžete použiť olivový olej.

Pre citlivú pokožku

Skvelé riešenie pre uloženie citlivej kože.

Nakrájajte 4 tablety aspirínu do prášku, riedte malou lyžicou vody, pridajte veľkú lyžicu ovsených vločiek a malú lyžičku jogurtu.

Na mastnú pleť

Tieto masky normalizujú stav mastnej kože. Umožňujú vám zbaviť sa nadmerného kožného mazu, eliminovať neprirodzený lesk a všetky súvisiace problémy.

 1. Prášok 6 tabliet kyseliny acetylsalicylovej a potom rozpustite prášok v citrónovej šťave. Použite na utieranie kože.
 2. Rozstrekujte 2 tablety, pridajte niekoľko kvapiek vody a veľkú lyžicu jogurtu. Je lepšie, aby jogurt bol prirodzený a bez plnív.
 3. Prášok pár tabliet aspirínu, pridajte niekoľko kvapiek vody a veľkú lyžicu kyslej smotany.
 4. Rozdrvte 2 tablety kyseliny acetylsalicylovej namočiť prášok do vody a potom sa zmieša s malým množstvom bieleho ílu, aby sa získala suspenzia.

Užitočné tipy na liečbu aspirínových masiek

Ako bolo uvedené, maska ​​s aspirínom z akné nie je vhodná pre všetkých. Ak plánujete prvýkrát použiť takýto domáci prostriedok, lepšie uprednostňujte najšetrnejšie recepty, napríklad na základe medu alebo jogurtu.

Nezakrývajte celú plochu tváre aspirínovou maskou prvýkrát. Začnite ošetrenie ošetrením problémových oblastí. Aplikujte výrobok úhľadne a presne. Vyhnite sa miestam s poškodenou a príliš suchou pokožkou - tu masku s aspirínom môže iba zhoršiť stav pokožky, pretože základ zloženia aspirínu je, hoci slabý, ale kyselý.

Masky s aspirínom proti akné sú účinné - to je fakt. Avšak, považovať ich za všeliek a záchranu zo všetkých kožných problémov nie je nutné. Hlavnou úlohou takýchto masiek je odstránenie opuchov a zápalu.

V prípade prvej aplikácie je účinok zvyčajne viditeľný po 2 až 4 hodinách po aplikácii činidla. Podľa spätnej väzby užívateľa sa maximálny výsledok dosiahne v priebehu 2-10 procedúr. Táto odchýlka je spôsobená tým, že koža každej osoby je iná, takže optimálny počet ošetrení si musíte zvoliť sami.

Aspirin masky na liečbu bola čo najefektívnejšia, držať sa správnej výživy, viesť zdravý a aktívny životný štýl, udržujú stav pokožky iné schválené prostriedky a rýchlo reagovať na vznikajúce problémy.

Aspirín proti akné

✓ Článok kontrolovaný lekárom

"Aspirín" je protizápalové, analgetické a antipyretické činidlo, ktorého aktívnou zložkou je kyselina acetylsalicylová. Liečivo sa používa na odstránenie bolesti pri bolestivej menštruácii, bolesti hlavy a bolesti zubov, myalgii (svalová slabosť). Liečba môže byť tiež súčasťou kombinovaných liečebných režimov na symptomatickú liečbu febrilného syndrómu pri nachladnutí a infekciách gastrointestinálneho traktu.

Aspirín proti akné

Len málo ľudí vie, že "Aspirín" môže byť tiež použitý na kozmetickú starostlivosť o kožné ochorenia, ktoré sú v prírode zápalové. Keď sa aplikuje lokálne "Aspirín" pomáha vyrovnať sa s akné a akné, bielidlá úsekov so zvýšeným nahromadením melanocytov (buniek, ktoré produkujú farbiace pigment - melanínu) a odlupovať stratum corneum a epidermis. Pred použitím je dôležité sa zoznámiť s tipy a rady odborníkov, ako nedodržiavanie a porušovanie proporcií koncentrácie kyseliny acetylsalicylovej môže viesť k popáleniu pokožky.

Terapeutické vlastnosti aspirínu v kozmeteológii

Kyselina acetylsalicylová na terapeutické vlastnosti sa týka farmakologickej skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Pomáha znižovať stupeň zápalu a zmierňuje akné. Produkt účinne vysušuje vyrážky, skracuje obdobie "dozrievania" pupienka a prispieva k zníženiu jeho veľkosti. Po niekoľkých procedúrach zostanú na mieste hnisavých pupienkov červenej farby malé bledo-ružové bodky, ktoré úplne prejdú po ukončení liečby. Je to spôsobené antibakteriálnym účinkom liečiva, ničí patogénne baktérie a mikróby a môže sa použiť na dezinfekciu kože v neprítomnosti iných antiseptických látok.

Aspirín účinne vysušuje vyrážky, skracuje obdobie "dozrievania" pupienka a prispieva k zníženiu jeho veľkosti

Externé použitie drvených tabliet "Aspirín" tiež pomáha dosiahnuť tento výsledok:

 • bielenie kože a odfarbovanie pigmentových škvŕn a pih;
 • eliminácia keratinizovaných epidermálnych buniek, hladkosť pokožky;
 • zosúladenie tvárového tónu;
 • zlepšenie regeneračných vlastností dermy;
 • hojenie malých odier a prasklín;
 • regulácia aktivity mazových sekrečných žliaz;
 • mierne zúženie a čistenie pórov.

Dôležité! Masky z "Aspirinu" pomáhajú vyrovnať sa nielen s akné a inými zápalovými procesmi kože, ale aj s nahromadenými vlasmi. Vzhľadom na analgetický účinok liek účinne vylieči svrbenie pokožky a znižuje bolesť veľkých zápalových pupienkov s príznakmi hnisavého procesu.

Aké ochorenia kože môžem použiť Aspirín?

Recepty na základe "Aspirínu" budú vyhovovať ľuďom s mastnou pokožkou a zvýšenou tvorbou kožného mazu

Hlavnou indikáciou pre lokálnu liečbu s liekmi s kyselinou acetylsalicylovou - pupienkov a akné, čierne bodky, pupienky, ružovej a bielej. Recepty založené na "aspirín" vhodné pre ľudí s mastnú pleť a zvýšenej produkcie mazu, ako liek pomáha kontrolovať endokrinné žľazy a znižuje póry, čo je menej nápadný a "ťahanie" nahromadené nečistoty a prach.

Zvlášť účinný je "Aspirín" v komplexnej starostlivosti o starnúcu a starnúcu pleť u žien po 35-40 rokoch. Výrobok pomáha vyhladiť obrys tváre, vyhladiť malé záhyby a vrásky a zvýšiť regeneračné a ochranné funkcie pokožky.

Najrýchlejší spôsob, ako sa zbaviť kožných vyrážok

Ak používate aspirínovú masku, po prvom použití sa akné stáva menej nápadné

Ak chcete zbaviť zápalu akné v niekoľkých procedúrach, môžete použiť jednoduchý a cenovo dostupný spôsob. Dve tablety kyseliny acetylsalicylovej sa musia rozdrviť lyžicou alebo iným ťažkým predmetom a zmiešať s vriacou vodou. Nemalo by to byť príliš veľa, pretože konzistencia hotového výrobku by mala pripomínať hrubú kašičku. Terapeutická zmes sa aplikuje na pupienky bavlneným tampónom a ponechá sa 20 minút. Odstráňte kávovú kašu najlepšie pomocou bavlneného kotúča navlhčeného vodou, aby ste zabránili vniknutiu produktu na sliznicu očí. Pred procedúrou musíte očistiť tvár prachu, špiny a kozmetiky.

Musíte ju zopakovať raz za 3 až 4 dni. Pimples sa po prvom použití stane menej zreteľným. Celkovo je potrebné vykonať 3 až 5 procedúr.

Venujte pozornosť! Niektoré ženy sa vážne pokúšajú rýchlejšie sa zbaviť akné a začať používať kyselinu acetylsalicylovú každý deň. Robiť to kategoricky nie je možné, pretože chemické popáleniny alebo hlboká jazva sa môže vytvoriť v mieste aplikácie, ktoré je ťažké odstrániť pomocou liečivých prípravkov.

Neodporúča sa aplikovať aspirínovú masku na celú tvár

Ak je pupienok veľmi veľký, bolestivý, vo vnútri je naplnený bielou purulentnou tekutinou, môžete použiť zmes "Aspirínu" s peroxidom vodíka. Na tento účel zmiešajte nasledujúce zložky:

 • rozdrvený "Aspirín" - 4 tablety (každý 100 mg);
 • peroxid vodíka 3% (peroxid) - 4 kvapky;
 • varená voda - 4 kvapky.

Terapeutická zmes sa má aplikovať bodovo na zapálenú oblasť a nechať 10-15 minút. Procedúra sa môže vykonať dvakrát týždenne, kým sa úplne nezmizne. Na liečbu akné nie je tento spôsob vhodný, pretože podobné zloženie nemožno aplikovať na veľké oblasti pokožky.

Video - Maska s aspirínom na tvár

Ako vyliečiť pupienky a akné za 4 týždne?

Liečba akné, bieleho a ružového akné si vyžaduje integrovaný prístup. Človek by sa mal prispôsobiť svoju stravu a vzdať hojnej konzumácii tučných, korenených a údených potravín a potraviny, ktoré obsahujú veľké množstvo chemických prísad: farbivá, príchute a konzervačné látky. Odporúča sa tiež kontaktovať kozmetikára, aby určil typ kože a výber kozmetiky zdravotnej starostlivosti. Ako hlavný terapeutických opatrení môžete použiť masku na báze kyseliny acetylsalicylovej, ktoré pomáhajú rýchlo znížiť zápal, vyrážky a suché čistenie póry špiny nahromadené v nich.

Medová maska ​​s mliekom

Prírodný med má výrazný protizápalový účinok, vyživuje a zmäkčuje pokožku, takže je skvelé pre ženy s prvými známkami vyblednutia pokožky. Takáto maska ​​dobre vyhladzuje jemné vrásky a vrásky a pomáha vyrovnávať sa s kožnými vyrážkami počas 3-4 týždňov.

Prírodný med má výrazný protizápalový účinok, vyživuje a zjemňuje pokožku

Pripravuje sa jednoducho:

 • 4 tablety "Aspirín" sa akýmkoľvek spôsobom brúsia na stav prášku;
 • zmiešajte prášok s lyžičkou tekutého medu a 4 kvapky vareného mlieka;
 • dôkladne premiešajte tak, aby bol liek rovnomerne rozložený v celej hmote.

Masku naneste na očistenú tvár a nechajte ju odstáť 20 minút. Opakujte postup raz za 4 dni počas 3-4 týždňov. Toto obdobie je zvyčajne dostatočné na to, aby sa dokázalo vyrovnať aj s hnisavými pupienkami a ťažkým akné.

Kefír-jogurtová maska

Majitelia mastnú a zmiešanú pleť dobre hodí maska ​​na báze cmar alebo jogurtu (tieto prostriedky môžu byť použité spoločne alebo oddelene). Na prípravu terapeutickej kompozície musia lyžice odtučneného jogurt (s výhodou použiť výrobok s obsahom tuku, ktorá nie je väčšia ako 1%) alebo prírodný jogurt zmiešané s dvoma mletých tabliet "Aspirin". Pridajte 2-3 kvapky vody a dôkladne premiešajte. Aplikujte výrobok na tvár a opláchnite ho po 20 minútach. Použiť tento recept nemôže byť viac ako 2 krát za 7-10 dní.

Vlastník mastnej a kombinovanej pokožky je vhodná maska ​​na báze jogurtu alebo jogurtu

Dôležité! Účinnosť tohto postupu bude vyššia, ak varené hold znamená v chladničke po dobu 10 minút a dať ju na kožu skôr dusené. Na napaľovanie môžete použiť odvar z harmančeka alebo nechtíka alebo čistej vody. Pri výbere jogurt maskovať dôležité venovať pozornosť k produktu neobsahujú farbivá, cukru a aromatických látok (obvykle jogurt s názvom "jogurt" alebo "biely jogurt").

Maska s citrónom a tinktúrou vlašských orechov

Ak môžete získať tinktúru zelených vlašských orechov, môžete použiť recept nižšie. Ak chcete dosiahnuť výrazný výsledok, stačí použiť tento prostriedok len raz týždenne a 3-4 procedúry sú dostatočné na úplné zbavenie sa akné.

Tinktura orechového zeleného vlašského orecha

Táto maska ​​sa pripravuje nasledovne:

 • 5 kvapiek tinktúry vlašských orechov zmiešaných s 2 kvapkami čerstvej citrónovej šťavy;
 • pridajte do zmesi drvené tablety "Aspirin" (4 kusy) a trochu teplej vody;
 • miešajte, aby výrobok neobsahoval hrudky a nechajte ho 5-7 minút.

Aby ste dosiahli pozoruhodný terapeutický účinok, nechajte zmes na tvári 12-15 minút. Po ukončení procedúry umyte tečúcou vodou bez použitia mydla.

Venujte pozornosť! Po použití alkoholickej tinktúry z vlašských orechov, zmiešanej so šťavou z citrusových kultúr sa na pokožke môže vyskytnúť slabé brnenie a pálenie. Takáto reakcia sa považuje za normálnu, ak je intenzita pocitov charakterizovaná ako mierna. Ak po použití maxi zaznamenáte silné svrbenie a pocit pálenia, je lepšie odmietnuť tento spôsob liečby a užívať akýkoľvek antihistaminikárny liek.

Video - Maska s aspirínom

Maska s vajíčkom a tinktúrou nechtíka

Táto maska ​​je vhodná pre akýkoľvek typ kože. Robte to 1-2 krát týždenne. Dĺžka liečby je jeden mesiac. Pri príprave výrobku je potrebné:

 • Proteín jedného kuracieho vajcia sa zmieša s troma tabletami "Aspirin" (predtým drvený) a malým šľahačkou s hrstkou šľahačkou;
 • pridajte 4 kvapky tinktúry nechtíka (na alkohol alebo vodku) a 3 ml lopúcho;
 • vyberte výrobok v chladiarenskom sklade po dobu 15 minút.

Trvanie postupu by malo byť od 25 do 30 minút. Po dokončení je potrebné odstrániť zlúčeninu s vatou namočenou vo vriacej vode a umyť. Ak čas dovolí, je lepšie pripraviť na tento účel odvar z lipových kvetov (200 g kvetov na 3 litre vody), - tým sa zvýši účinnosť postupu a rýchlo dosiahnuť požadovaný výsledok.

Pred a po maskách s aspirínom

Dôležité! Pred prípravou masky je potrebné skontrolovať čerstvosť použitých vajec. Aby ste to dosiahli, musíte vtlačiť do pohára so studenou vodou: ak zostane ležať na dne, znamená to, že výrobok je čerstvý.

Analógy "aspirínu" a ich náklady

Ak v lekárni nie sú žiadne tablety nazývané "Aspirín", môžete si kúpiť svoje analógy, ktoré obsahujú rovnakú účinnú látku.

Aspirín pre akné: 5 účinných domácich receptov

Obsah článku

 • Aspirín pre akné: 5 účinných domácich receptov
 • Je možné liečiť akné pomocou aspirínu
 • Ako sa zbaviť akné po akné

Ako aspirín pracuje na tvári?

Ak chcete liečiť akné a zbaviť sa čiernych škvŕn na koži, aspirín sa používa výlučne externe. A možno ho právom nazývať zložitým akčným liekom: • Aspirín pôsobí na pokožku tváre ako protizápalové a antibakteriálne činidlo, ktoré je z veľkej časti dôsledkom účinnosti jeho použitia proti akné;
 • To jemne zmäkčuje zápal, pomáha pupienky "zrelé", zatiaľ čo riziko pálenia pokožky aspirínom je takmer neexistujúce;
 • Aspirín čistí, čo pomáha bojovať nielen s akné, ale aj s čiernymi bodkami na koži;
 • Kyselina acetylsalicylová pôsobí na pokožku tváre ako bieliaci prostriedok, ktorý umožňuje zlepšiť pleť;
 • Aspirínové masky majú keratolytický účinok, exfoliujú keratinizované kožné bunky a pomáhajú regenerovať.

Ako aplikovať aspirín proti akné: dve možnosti

Naneste aspirín na tvár dvoma hlavnými spôsobmi: vo forme masiek, ktoré sa nanášajú na pokožku tváre, a tiež lokálne, v polohe. V takýchto prípadoch je kompozícia aspirínu "cielená" na akné a zápal.

Aby ste sa zbavili akné s aspirínom, užite 2-3 tablety kyseliny acetylsalicylovej a rozotrite ich na prášok. Do pipety nalejte trochu teplej vriacej vody, pridajte niekoľko kvapiek kvapiek na rozomletý aspirín a premiešajte, kým sa nevytvorí hustá kaša.

Výsledná kompozícia sa aplikuje na akné alebo zápaly na pokožke tváre a nechá sa pôsobiť 20-30 minút, potom sa opláchnu vodou. Účinok si všimnete ihneď po prvej aplikácii. Ale príliš často používať aspirínová kaša by nemala: je lepšie ju použiť raz za 3-4 dni.

Pri silných podráždeniach môžete používať aspirín spolu s peroxidom vodíka. Tento produkt dokonale dezinfikuje a suší pokožku, takže je veľmi účinný pri liečbe akné a akné. Pri príprave: • Aspirín - 3-4 tablety;
 • Peroxid vodíka - 2-3 kvapky;
 • Varená voda je niekoľko kvapiek.

Rozdrviť aspirín, pridať peroxid vodíka a 3-4 kvapky teplej vriacej vody. Dôkladne premiešajte a výslednú kompozíciu aplikujte na problémové oblasti pokožky po dobu 10 minút.

Maska aspirínu a medu z akné

Jednou z najpopulárnejších a najpôsobivejších masiek z aspirínu na tvár je maska ​​aspirínu s prídavkom medu. Pri príprave je potrebné:

Ak chcete pripraviť masku z akné z aspirínu a medu, najskôr pripravte aspirínovú kašu - rovnako ako pri použití aspirínu v polohe. V semifinančnom zložení pridajte čajovú lyžičku medu a veľmi dobre premiešajte.

Aplikujte medovú aspirínovú masku na tvár (s výnimkou pokožky okolo očí) jemnými masážnymi pohybmi. Môžete ho použiť len na problematických oblastiach pokožky. Nechajte pracovať 15-20 minút, potom opláchnite teplou vodou.

Maska s aspirínom, nechtíkom a levomycetinom na liečbu problematickej kože

Táto maska, ktorá kombinuje len tri protizápalové lieky, sa môže použiť na ťažké akné. Pri príprave: • Aspirín - 4 tablety;
 • Levomycetin - 4 tablety;
 • Tinktúra nechtíka - 40 mililitrov.

Tablety rozomlejte, premiešajte s tinktúrou nechtíka. Výsledná kompozícia sa nanáša na tvár bavlnenou podložkou, po 20-30 minútach opláchnite teplou vodou.

Maska na tvár z aspirínu a kefír

Táto maska ​​nielen bieje a uzdravuje, ale aj vyživuje pokožku. Pri príprave: • Aspirín - 2 tablety;
 • Kefír alebo prírodné jogurt bez prídavných látok - polievková lyžica;
 • Varená voda je niekoľko kvapiek.

Rozdrviť aspirín, pridajte 3-4 kvapky vody na vytvorenie kašľa. Pridajte kefír alebo jogurt a premiešajte. Aplikujte na pokožku, po 20-30 minútach opláchnite teplou vodou.

Masky z aspirínu proti akné sa neodporúčajú používať viac ako dvakrát týždenne.

Top 3 masky z akné s aspirínom doma

Podarilo sa vám dostať sa z lapača akné? Ale náhodou ste "zakoplali" a jedli obrovský kúsok koláča alebo dvojitého hamburgeru a ráno ste na tvojej tvári našli "vzkriesené" pupienky, keď večer bol dátum s mužom z tvojich snov? Naopak, len sa zoznámil s škaredými zapálenými tuberkulami a nevediac, čo znamená vybrať, ponoriť do zúfalstva? Pri každej z týchto neočakávaných "návštev" potrebujete kozmetickú "prvú pomoc" - masku z akné s aspirínom, ktorá dokáže v priebehu niekoľkých hodín riadiť nezvaných hostí.

Zázračný aspirín

Myslíte si, že špecializácia kyseliny acetylsalicylovej je boj proti akné. Nesprávne, biele tablety sú schopné viac. Okrem vyhnanie akné, aspirín pracuje na odstránení ložísk zápalu, sťahuje póry, zlepšuje pružnosť pokožky a čistí dokonale pokryť obaja mŕtve bunky, čierne bodky alebo nečistôt a prebytočného mazu, pigmentové škvrny.

Maska aspirínu z akné je vynikajúcou alternatívou k drhnutí a šetriacim typom. Ďalším zázračným znakom kyseliny acetylsalicylovej je poistenie proti hnilobným vlasom. Takže tieto magické pilulky pre "zbrane", spojte ich s inými rovnako užitočnými komponentmi a nechajte svoju tvár vždy krásne krásne.

Stojí za to venovať pozornosť! Ak chcete pripraviť masky z aspirínu z akné, nemusíte kupovať drahé, "zámorské" verzie drogy, stačí naše domáce kopeechnogo medicíny.

Liečba kože kyselinou acetylsalicylovou

Ako správne robiť masky z akné s aspirínom na dosiahnutie maximálneho efektu, ale tiež nepreháňať? Existuje nejaké tajomstvo postupu, v ktorom by mali byť začiatočníci venovaní?

Výber správneho receptúry

Pre prvé kozmetička sedenie sa odporúča, aby si vybrať jednu z najcitlivejších kompozícií, kde vedľa tabliet, by boli zahrnuté, a ďalších užitočných látok, ktoré môžu upokojiť tvár po "jarné upratovanie", napríklad s medom, smotanou, vajec, jogurtov.

Okrem toho, mali by ste si byť absolútne istí, že nikto zložka zmesi nemáte neznášanlivosť, počnúc "Hlavným znakom" riadenie - aspirín. Ako vykonať test alergie? Je to jednoduché: liečiť alebo zloženie každej zložky individuálne ruka ohyb v lakti, s jemným, vnútornú stranu a štvrť hodiny zabudnúť robí "experiment". Potom starostlivo skúmajte ošetrenú pokožku. Nenašli ste sčervenanie, horieť, podráždenie? Necítite svrbenie alebo pálenie? Jemné, potom môžete začať spracovávať tvár, postupne zvyšovať "zaťaženie".

Spracovanie múdrosti

Ako to - postupne zvyšovať "zaťaženie"? Najskôr pokryte zmesou najpopulárnejších miest na úpätí z úhorov, konajte bodovo a samozrejme veľmi opatrne. Ak je postup úspešný, pri ďalšom ošetrení tváre úplne, a ak je to potrebné, krku a / alebo dekoltu. Druhá etapa zvyšovania záťaže - výber "škodlivého" predpisu s vyššou koncentráciou kyseliny acetylsalicylovej a trvanie účinku. Buďte odvážni, ale múdri, zvyšujte dávku aspirínu a trvanie, ale nie na úkor zdravia.

To je dôležité vedieť! Popri opísaných opatreniach je tiež potrebné zohľadniť takéto momenty. Počas liečby sa vyhýbajte oblastiam s poškodenou pokožkou (škrabance, popáleniny, škriatky) a tiež náhradnú sušenú pokožku, pretože kyselina nie je hračka.

Intenzita postupov

Ako ste už pochopili, masky s aspirínom proti akné konajú okamžite. Maximálny účinok sa dosiahne 4 hodiny po zasadnutí. Ale taká úžasná "reinkarnácia" by vás nemala blázniť - nepokúšajte sa opakovať úspech okamžite alebo na ďalší deň, inak "zarobiť" podráždenie alebo ešte horšie - horieť.

Nezúčastňujte sa na zasadnutiach - len dve opakovania týždenne. Kurz spravidla závisí od stupňa závažnosti akné, ale často nepresahuje 8 masiek. To znamená, že maximálny čas boja proti akné je mesiac. Ak medzitým kombinujete procedúry s inými metódami boja proti nepozvaným "hosťom", napríklad špeciálnej strave, potom je možné, že si môžete udržať do 2 týždňov. Je čas konať?

Najlepšie recepty

Hovoríme o prvých troch vodcov procedúry s aspirínom.

Med je najlepším priateľom kyseliny acetylsalicylovej

Maska z akné s aspirínom a medom - vlajková loď medzi sebou. Pre recept pripravte:

 • Kyselina acetylsalicylová - 3 tablety;
 • domáci med - polievková lyžica;
 • ¼ jojobového oleja (pre suchú pokožku) alebo vody (pre mastnú pokožku);
 • kontajner;
 • lyžice;
 • vodný kúpeľ;
 • zrkadlo;
 • bandáž na hlave počuť.

Med a voda alebo olej zmiešajte a zahrejte vodou. Triknite tablety lyžičkou, pretrepte prášok do horúcej medovej zmesi. Ochlaďte. Naneste hmotu na parenú pokožku po dobu 20 minút. Umyte teplou vodou.

Klasický recept

Prášok z 3 tabliet kyseliny acetylsalicylovej zriedi vodou až do konzistencie kyslej smotany. Vytvorte miesto "habitat" akné. Počkajte pol hodiny, umyte sa.

Maska na čistenie

Prášok 4 tablety spolu s 2 polievkovými lyžičkami bielej hliny a ½ mletou kávou. Pridajte toľko vody, aby ste urobili kašu. Pomocou masážnych pohybov kompozície ošetrujte tvár. Po 20 minútach sa umyte.

Aký druh masky s akné z akné máte radi?

Maska na tvár s aspirínom

Čo dievčatá nevymýšľajú na predĺženie mladosti, aby pokožka hladká a zamatová, bez pupienkov a pigmentových škvŕn. Často používali tie najkrajšie kompozície. Jednou z nich je maska ​​s aspirínom. Tento liek môže ušetriť nielen z tepla, ale "wow efekt" je dosiahnutý vďaka špecifickým vlastnostiam tradičného lieku. Mnohí už ocenili dôstojnosť ľudských prostriedkov.

Ako funguje aspirínová maska?

Aspirín (alebo kyselina acetylsalicylová) už ustúpil na modernejšie drogy, ale je stále v Rusku obľúbený ako antipyretikum a mierne analgetikum. Často je obsiahnutá v kozmetických výrobkoch, pretože odstraňuje zápal a mierne vysušuje pokožku, robí ju jemnou a jemnou. Akcia masky s aspirínom je príliš slabá na to, aby eliminovala akné, ale jeho pravidelné používanie môže zmierniť zápalové akné na mastnej pokožke.

Zmes bude pôsobiť ako slabá kôra, po maske na tvár s aspirínom sa neodporúča ísť von za slnečného dňa na ulici bez pomazania tváre krémom na ochranu pred ultrafialovým svetlom. Aspirín je syntetická látka s vedľajšími účinkami. Maska je neprípustná na použitie, ak ste alergický, pripravte sa na to, aby ste sa v nasledujúcich mesiacoch stali matkami alebo dojčili, máte individuálnu neznášanlivosť, máte niečo na jedenie, máte poškodenie kože.

Avšak maska ​​s aspirínom je uznávaná ako jedna z najlepších a môže robiť zázraky. Pozitívna akcia je:

 • hlboké čistenie kože;
 • peelingový efekt;
 • exfoliácia mŕtvych buniek;
 • odstránenie akné a čiernych škvŕn;
 • zúženie pórov;
 • odstránenie nahromadených vlasov;
 • hladké vrásky;
 • protizápalový účinok;
 • odstránenie edému;
 • odstránenie previsu.

Ako často to robí

Bez ohľadu na to, ako efektívna je maska, a má niektoré negatívne aspekty. Takže nápravu nemožno použiť veľmi dlho a s veľkou frekvenciou. To je plné vytvárania mriežky krvných ciev. Majte na pamäti, že maska ​​aspirínu má na pokožku vysušujúci účinok, zvyšuje citlivosť a pôsobí ako kefka, exfoliuje bunky epidermis. Preto sa odporúča užívať liek striedavo s inými, menej účinnými látkami. Pamätajte si, že maska ​​medu pre tvár - dobrá voľba pre ženy s mastnou pokožkou.

Recepty na masky s aspirínom

Ak chcete vytvoriť masku z aspirínu, sú potrebné ďalšie komponenty. Je pripravený na okamžité použitie a nemôže byť uložený. Nevkladajte aspirín viac ako je uvedené v receptúre, inak výsledkom bude chemická horúčka alebo pokrčená pokožka. Doma sa má kyselina acetylsalicylová starostlivo starať o pokožku, pričom dodržiavajte jednoduché pravidlá, ktoré prinesú pozitívny účinok.

Existujú jednoduché pravidlá, ktoré pomôžu dosiahnuť najlepšie výsledky:

 1. Nezabudnite predčistiť pokožku, odstrániť make-up, prach a tuk.
 2. Je neprijateľné používať masky denne. Aspirín preniká do buniek kože, hromadí sa, môže to mať negatívny účinok.
 3. Aspirínová zmes sa nemôže uchovávať dlhšie ako dvadsať minút.
 4. Výrobok nie je za žiadnych okolností skladovaný.

Ideálny čas na aplikáciu zmesi aspirínu - večer, pretože po maske bude koža agresívne reagovať na ultrafialové žiarenie, no cez noc bude mať čas na zotavenie. Ak ste nútení ísť na slnko po procedúre, mali by ste používať opaľovací krém. Existuje mnoho receptov na výrobu masiek na tvár s aspirínom a musíte si vybrať, riadiť ciele, ktoré sledujú.

Z akné

 • 3 tablety aspirínu;
 • 0,5 lyžičky. tonikum na čistenie človeka, ktorý nemá v zložení alkohol.
 1. Maska z akné v domácnosti sa robí rýchlo. Razstolkite kyselina acetylsalicylová.
 2. Výsledný prášok sa zmieša s lotionom, na ktorý je vaša pleť zvyknutá.
 3. Zmes používajte ráno a večer. Med akné uvoľňuje rýchlo.

Z vrások

 • 6 tabliet kyseliny acetylsalicylovej;
 • soľ;
 • 1 lyžička. citrónová šťava;
 • za 1 lyžičku. modrá hlina, med.
 1. Zmiešajte s malým množstvom soli, ktorá sa mení na práškový aspirín a citrónovú šťavu.
 2. Roztopený med umiestnite do výslednej zmesi.
 3. Všetko toto sa naleje do bezolovnatého pohára, miešaného s modrou hlinkou.
 4. Aspirín a med pre tvár sú veľmi mäkké. Avšak pred aplikáciou zmesi musíte vyparovať pokožku. Aby ste to urobili, držte tvár nad horúcou vodou, kde sa odporúča pridať:
 • éterický olej čajovníka (niekoľko kvapiek);
 • lyžica soli;
 • trochu odvar z nechtíka.

Na mastnú pleť

Tento nástroj je mimoriadne výkonný. Nemôže sa používať na suchú pokožku a ak existujú trhliny, vredy a škrabance. Po aplikácii produktu sa odporúča hydratovať pokožku. Zmes neaplikujte na očné viečka a pod očami. Pred testovaním drogy naneste na ruku a uvidíte, či sa objaví sčervenanie. Ak maska ​​spôsobuje nepríjemné pocity alebo vedie k pádu, okamžite umyte.

Face masks with aspirin pre rôzne problémy

Najlacnejšia vec, ktorú je možné jesť v lekárni na bolesti hlavy a teplo, je slávny aspirín. Úprimne povedané, nie je najlepším liekom na migrénu. Ale aspirín (alebo kyselina acetylsalicylová) je už dlho populárny v ďalšej oblasti - v domácej kozmeteológii. Táto droga v jej účinku môže byť pripisovaná analógom alfa-hydroxidových kyselín používaných v kozmetických salónoch pri vykonávaní hlboko omladzujúcej chemickej kôry.

Prášok aspirínu je tiež schopný účinne odlupovať hornú keratinizovanú vrstvu pokožky a aktivovať regeneráciu a obnovu bunkovej štruktúry, ale je oveľa jemnejší a jemnejší.

Pri príprave domácich opatrovateľov sa musí najčastejšie užívať kyselina acetylsalicylová (pilulky nie sú vhodné).

Domáca maska ​​s aspirínom pre tvár dokonale zvládne plnú starostlivosť o problémovú pokožku vďaka svojim jedinečným vlastnostiam. Tieto postupy by sa však mali vykonávať pravidelne, aby sa dosiahol maximálny výsledok.

Indikácie a kontraindikácie

Účinok kyseliny acetylsalicylovej je zameraný na stabilizáciu a zníženie aktivity mazových žliaz. To vedie k rýchlej eliminácii rôznych zápalových procesov. Kyselina salicylová zvyšuje prietok krvi do povrchovej vrstvy dermis, čo výrazne zlepšuje výživu týchto vrstiev, ich nasýtenie vitamínmi a aktívnymi účinnými látkami.

Maska na báze aspirínu má v prvom rade liečivé vlastnosti, preto skúsení kozmetológovia odporúčajú, aby sa používali len na:

 • Problém Koža. Najmä s prítomnosťou akné rôznych etymológií (komedóny, akné, pustulárne akné). Kyselina acetylsalicylová sa dobre vyrovná s opuchom kože a sčervenaním.
 • Starnúca dermis. Ktorá dlho zarmútila majiteľa vekových zmien. Maska tablety aspirínu pomôže obnoviť elasticitu pokožky a zlepšiť pleť. Odstráňte problémy s metabolizmom lipidov a výrazne zvyšujte hydratáciu pokožky.
 • Tuková koža. Aspirín reguluje hyperfunkciu sekréčných žliaz a odstraňuje zväčšené póry. Dokonale čistí pokožku a dáva jej zdravý vzhľad.

Starostlivosť o tvár s kyselinou salicylovou pomôže zbaviť sa jaziev po akné (akné) a efektívne bielenie tváre, čím sa eliminujú škaredé škvrny a pigmentácia.

Existujú však niektoré faktory, pri ktorých je maska ​​s aspirínom striktne kontraindikovaná. Po prvé, sú majiteľmi tenkej, obzvlášť citlivej dermy s tendenciou k vysychaniu. Tiež sa neodporúča starostlivosť o tvár v nasledujúcich prípadoch:

 • počas tehotenstva a laktácie;
 • osoby predisponujúce alergii, astmatiká;
 • ak sú na tvári otvorené rany alebo kusy;
 • ak sa vyskytuje rosacea alebo sa pozoruje vazodilatácia;
 • s vyčistenou kožou a po epilácii;
 • počas exacerbácie akéhokoľvek chronického ochorenia.

Pred používaním tejto látky sa uistite, či je pokožka alergická na kyselinu aspirínovú. Aplikujte trochu nariedený aspirín na zápästie a pozorujte reakciu. Ak v blízkej budúcnosti (deň) na tomto mieste nebude sčervenanie - rozdrvené alebo zriedené tablety tohto lieku vám budú slúžiť dobre.

Ako dosiahnuť maximálny účinok

K aspirínu starostlivosti doma priniesol len úžitok a maximálny účinok, a aspirín sa stal skutočným ochrancom vašej pokožky, pamätajte si niektoré jednoduché pravidlá pre používanie aspirínu v starostlivosti o epidermis:

 1. Epidermis by mala byť dôkladne očistená pred kontamináciou a kozmetikou pred procedúrou;
 2. Nemôžete robiť aspirínové masky každý deň (táto látka ľahko preniká do kožných buniek, hromadí sa tam a môže poškodiť celé telo);
 3. prísne dodržiavajte masku na predpis s aspirínom na tvár;
 4. nedržte liek na epidermis dlhšie ako 20 minút;
 5. zvyšky liečivej hmoty opatrne odstráňte z pokožky teplou vodou;
 6. ak v priebehu procedúry pocítite pocit pálenia - ihneď odstráňte masku z tváre a počas zostávajúcich experimentov;
 7. Používajte iba čerstvé prísady - nemôžete uchovávať hmotnosť aspirínu.

Najlepší čas na procedúry je večer (po expozícii kyselinou sa koža na chvíľu veľmi citlivo pozerá na ultrafialové žiarenie). V noci pokožka získa potrebný čas na kompletnú rehabilitáciu. Ak ešte musíte po salicilovej maske ísť von - naneste na tvár opaľovací krém.

Masky s aspirínom proti akné

Takéto postupy vás nielen zachránia pred akné, ale zabraňujú aj ďalšiemu vzdelávaniu. Kyselina salicylová dokonale čistí ucpané póry, zužuje ich a účinne eliminuje zápalové procesy. Zvlášť dobré s maskou s aspirínom a medom z akné. Pridávanie medu zmäkčuje pôsobenie kyseliny acetylsalicylovej a dodatočne vyživuje pokožku.

Zloženie: aspirín (3 tablety); kvapalný med (5 ml).

Vypáliť aspirín a vložiť ho do taniera. Pridajte k nej 3-4 kvapky varenej, zohriatej vody a medu. Opatrne premiešajte a aplikujte na problémové oblasti, mierne masírujte pokožku. Čakáme 20 minút.

Zloženie: aspirín (6 tabliet); citrónová šťava (5 ml); roztavený med (12 g); modrá hlina (12 g); soľ (10 g).

Najprv sme sa rozpustili v šťave citrónovej soli. Roztok sa prefiltruje, takže nie je žiadny sediment. Potom pridajte zostávajúce komponenty. Maska je navrhnutá na štvrťhodinu.

Zloženie: kyselina salicylová (3 tablety); tekutý med (12 g); Aloe šťava (5 ml).

Rozdrviť aspirín (alebo ho rozpustiť v 16 ml vody). Pridajte zostávajúce prísady a dobre premiešajte. Kompozícia aspirínu sa aplikuje v tenkej vrstve a trvá štvrťhodinu.

Zloženie: aspirín (4 tablety); tmavý med (3 ml); škorica (5 g).

Kyselina salicylová sa rozdrví a rozpustí sa vo vode, až kým nie je kôra. Zmiešajte so škoricou, medom a aplikujte na kožu. Odpočítavajte 10 minút.

Protizápalová maska ​​s aspirínom z čiernych škvŕn a akné sa vykonáva počas prvých mesiacov 2-3 krát týždenne, potom sa postupuje raz týždenne. Takéto prostriedky je možné použiť až do vyriešenia problému s akné.

Čistenie aspirínových masiek

Kyselina salicylová účinne čistí tvár. Aspirínový prášok hrá úlohu jemného, ​​jemného olupovania so súčasným terapeutickým účinkom. Čistiaca maska ​​s aspirínom dodatočne dokonale upokojuje pokožku a odstraňuje všetky účinky únavy a stresu.

Zloženie: kyselina acetylsalicylová (4 tablety); olej (5 ml) - môžete si vziať ricínové, slnečnicové, olivové alebo hroznové semienko.

Kyselina salicylová sa rozpustí v 16 ml prevarenej vody a pridá sa olej. Čas masky je 10 minút.

Zloženie: aspirín (3 tablety); kefír (25 g).

Kyselina aspirín sa rozdrví a mieša s jogurtom. Udržať na tvári 20 minút.

Zloženie: kyselina salicylová (2 tablety); morská soľ (25 g); med (6 ml).

Všetky zložky sa zmiešajú so zbitými tabletami a okamžite ošetrenou tvárou (bez čakania na rozpustenie morskej soli a aspirínového prášku). Koža sa ošetruje 5 minút veľmi jemnými masážnymi pohybmi.

Zloženie: aspirín (4 tablety); biela hlinka (30 g); Mletá káva (8 g).

Všetky zložky sa zmiešajú a zriedia sa do hustého stavu s minerálnou vodou. Pred tvárou masky musíte byť v pare. Doba liečby je 20 minút.

Čistiaca maska ​​aspirínu sa vykonáva podľa potreby najviac 1-2 krát týždenne. Zvyčajne sa používa v spojení s ďalšími spôsobmi výživy.

Bieliace masky

Kyselina salicylová je dokonale schopná vyhladiť reliéf tváre a obnoviť ju. Účinne odľahčte pigmentovanú a pihová pokožku. Obnovte a tónujte pokožku a uvoľnite ju zo začervenania.

Zloženie: kyselina acetylsalicylová (2 tablety); bieleho ílu (12 g).

Urobme hojivú zmes s aspirínom a hlinou (predbežne nakrájame kyselinu salicylovú na práškový stav). V hmote je potrebné pridať varenú vodu do tvorby krémovej kaše. Potom ihneď naneste na pokožku. Odpočívaj s maskou 10 minút.

Zloženie: aspirín (5 tabliet); modrá hlina (12 g); citrónová šťava (5 ml); cesnak (1 klinček); soľ (10 g).

Najskôr sa soľ zmieša s citrónovou šťavou. Musíme chvíľu počkať, kým oslík sa usadí. Roztok sa opatrne naleje do samostatnej nádoby a pridá sa aspirínový prášok a drvený cesnak. Na poslednom otočení hlina zasahuje. Zostávame už štvrtinu hodiny.

Zloženie: aspirín (6 tabliet); citrónová šťava (7 ml); jedlá sóda (7 ml); med tmavého odtiene (10 ml).

Med je zmiešaný s tabletkami a citrónom. Táto hmotnosť na štvrťhodinu bude aplikovaná na tvár. Po uplynutí času urobte ľahkú masáž a potom odstráňte zvyšky lieku. Potom sa sóda aplikuje na epidermis, predriedené vo vode, do pšeničného stavu. Strávime to na štvrťhodinu.

Zloženie: aspirín (4 tablety); citrónová šťava (16 ml); med (36 g); roztoky pre nechtíkový alkohol a harmanček (každý po 15 kvapkách).

Vo vodnom kúpeli roztopte med a zmiešajte zvyšné ingrediencie. Udržujte hmotnosť na tvári 15 minút.

Bieliaca maska ​​s aspirínom zvyšuje svoju účinnosť, ak doplníte každodennú starostlivosť otieraním pokožky so špeciálnym tonikom (hmotnosť aspirínového prášku zo 4 tabliet, 20 ml jablčného octu a 100 ml vody).

Najlepšie masky s aspirínom pre tvár doma

Napriek skutočnosti, že maska ​​s aspirínom pre tvár je považovaná za metódu tradičnej medicíny a starostlivosti, mnohí kozmetičky nielen schvaľujú, ale odporúčajú ju aj svojim pacientom. Je to rýchly spôsob, ako sa zbaviť akné a akné, efektívne čistiace prostriedky na póry a dokonca aj anti-agingový prostriedok, ktorý pomôže omladieť pokožku.

Pri správnej aplikácii a používaní najúčinnejších receptov budú aspirínové masky ideálnym spôsobom, ako urobiť pokožku viac svetlom, zdravým a elastickým.

V tomto článku sa dozviete všetky indikácie a kontraindikácie, vlastnosti a dokonca aj jemnosť aplikácie tohto lieku v kozmeteológii.

Indikácie a kontraindikácie

Najskôr by mala byť aspirínová maska ​​striktne aplikovaná v prípadoch, keď existujú špecifické indikácie. Patria medzi ne:

 • Znetvorenie kože (zmena farby, zníženie elasticity kože);
 • S mastnou pokožkou (na odstránenie prebytočného kožného mazu a rozšírených pórov;
 • Prítomnosť problémov na pokožke (akné, komedóny, vyrážky).

Pomocou takýchto masiek môžete eliminovať zápaly, akné a iné podobné problémy. Tento postup je tiež veľmi účinný pre ľudí s tukovým typom kože. Avšak napriek vysokej účinnosti takýchto masiek by sa s nimi nemalo zaobchádzať nedbanlivo. Medzi hlavnými kontraindikáciami, ktoré zakazujú používanie väčšiny receptov aspirínu, stojí za to zdôrazniť:

 • Neznášanlivosť alebo alergia na aspirín a ďalšie zložky vo vzorci;
 • S opálenou pokožkou;
 • V obdobiach tehotenstva, laktácie, s menštruáciou;
 • V prípade poškodenia kože (rany, škrabance atď.);
 • Ihneď po epilácii voskom;
 • S kupperózou (tzv. Sieť na tvári).

Tiež stojí za zváženie, že robiť také masky, bez ohľadu na zloženie, nemusíte viac ako 1-2 krát týždenne. V opačnom prípade môžete čeliť negatívnym dôsledkom, ako je vysušenie kože alebo precitlivenosť.

Expozícia kože

Aký je významný a účinný účinok aspirínu na pokožku? Po prvé, toto zníženie zápalových ložísk, ktoré je spôsobené účinkom na jeho hlavné činidlo - hyaluronidázu. Nie je žiadnym tajomstvom, že po prvej aplikácii maska ​​z aspirínu pre človeka môže odstrániť akné a niekoľko procedúr pomôže odstrániť aj vážne kožné problémy. Taktiež kyselina acetylsalicylová znižuje prietok krvi do zamerania zápalu, čím eliminuje jej výživu.

Masky tiež pôsobia na kožu ako analgetikum, čo znižuje citlivosť a deprimuje bolestivé centrá v prítomnosti zápalu alebo iných procesov. Pri pravidelnom používaní masiek je zaznamenaný účinok bielenia, zdvíhania a výrazného omladenia. Z tohto dôvodu môžu také recepty predstavovať konkurenciu pri rôznych kozmetických postupoch.

Predpokladá sa, že takéto zmesi sú vhodné len pre mastnú pleť, hoci aspirínová maska ​​je vhodná pre kombinované a dokonca aj pre suchú pleť. Najdôležitejšou úlohou získať kyselinu acetylsalicylovú je správna zložka (olivový alebo iný olej).

Je dôležité vziať do úvahy zmes kyseliny aspirín významne odlišnú kyselinu salicylovú, ktorá sa tiež používa na masky v kozmetike. Tieto látky majú rôzne vzorce a mechanizmy účinku. Preto všetky masky, ktoré budeme uvažovať, zahŕňajú aspirín, ktorého hlavnou zložkou je salicylový ester kyseliny octovej.

Ako používať masku s aspirínom?

Je veľmi dôležité nielen aplikovať na tvár masku s aspirínom, ale aj dodržiavať základné pravidlá pri jej príprave. To bude závisieť nielen od účinnosti predpisu, ale aj od absencie negatívnych účinkov po použití lieku. Už má rozhodujúcu úlohu voľba drogy. Napríklad je nežiaduce používať kyselinu acetylsalicylovú vo forme kapsúl. Pre všetky recepty sa používajú len tablety, ktoré sa najlepšie prejavujú pri ovplyvňovaní pokožky. Použitie iných liekov a foriem liekov môže viesť k neočakávaným a dokonca neželaným výsledkom.

Vo všeobecnosti, medzi základné pravidlá, stojí za zmienku o týchto dôležitých nuansách prípravy a použitia acetylsalicylových masiek:

 • Zvážte typ kože (ľudia so suchou kožou by sa mali vyhýbať maskám alebo použiť recepty s rastlinnými olejmi);
 • Opatrne vyberte ďalšie komponenty, drasticky to ovplyvní celkový efekt;
 • Aplikujte zmes iba na postihnuté a problémové oblasti. Nepotrebujete pokryť celú pokožku zlúčeninou;
 • Aspirín označuje agresívne komponenty pre masky, takže je potrebné starostlivo sledovať čas procedúry. Je neprípustné ju nechať na noc alebo dlho.

Je tiež veľmi dôležité zvážiť, že po procedúrach s kyselinou acetylsalicylovou kože stráca odolnosť voči ultrafialovému žiareniu. Preto je veľmi dôležité poskytnúť ochranu pred ultrafialovým žiarením, ako aj vyhnúť sa vykonávaniu procedúr v lete alebo na jar.

Najefektívnejšie recepty

V podstate môže maska ​​pre osobu z aspirínu doma urobiť ľubovoľnú ženu. Sú považované za takmer najjednoduchšie pripraviť. Napriek tomu je dôležité dodržiavať správnu techniku ​​miešania zložiek a aplikáciu zmesi na pokožku. Základom takýchto masiek na tvár je kyselina acetylsalicylová, menej často med. Pridávajú sa ďalšie zložky, ktoré upravujú masku na špecifické účely, typ pleti atď.

Je tiež dôležité zvážiť, že každý recept na masku s aspirínom vyžaduje starostlivé dodržiavanie dávok bez ohľadu na to, či je pripravený na akné, omladenie tváre a na iné účely. Zmena zloženia alebo dávkovania môže viesť k neobvyklým účinkom, ktoré je ťažké predvídať. Preto si neberte iniciatívu a hľadať spôsoby, ako vytvoriť masku s aspirínom pre svoju tvár podľa vlastného predpisu. Použite už hotové zmesi, ktoré sú testované časom a skúsenosťami.

Pre normálnu pleť

Zvážte univerzálne recepty na masky s kyselinou acetylsalicylovou pre normálnu pokožku, ktoré sú považované za najlepšie vo svojej kategórii.

Protizápalový krém

Dobrý univerzálny nástroj na exfoliáciu mŕtvej kože, čistenie pórov a odstránenie akné a akné. Na prípravu je potrebné:

 • Zhotovte prášok z tabliet kyseliny acetylsalicylovej na základe masky (4 ks);
 • Prášok premiešajte v niekoľkých kvapkách vody, až kým sa nedosiahne homogénna hmotnosť;
 • Výslednú zmes zmiešajte s dvoma polievkovými lyžicami tukového krému.

Aplikujte zmes na problémové oblasti, po 15 minútach dôkladne opláchnite všetky stopy hmoty. Výsledný roztok sa môže uchovávať v chladničke až 14 dní bez straty vlastností.

Recept na šťavu z aloe alebo jogurtu

Táto receptúra ​​na masku s tabletami s kyselinou acetylsalicylovou je skvelá pre zvýšenie elasticity pokožky a odstránenie akéhokoľvek začervenania. Ak chcete vytvoriť kompozíciu, potrebujete:

 • 4 tablety;
 • 1 lyžička šťava z aloe (predbežne skladované v chladničke až na dva týždne);
 • 1 polievková lyžica. teplej vody.

Pri kombinovanom type pokožky sa má šarlát nahradiť jogurtom. Prášok lieku, premiešajte s vodou a pridajte červenú farbu. Aplikujte na pokožku 15-20 minút. Dôkladne opláchnite tvár a odstráňte stopy zmesi.

Na mastnú pleť

Tieto recepty masky s aspirínom dokonale zvládne akné, akné a iné zápalové procesy na pokožke.

Čistiaca maska ​​s citrónom

Kompozícia dobre odstraňuje akné, pupienky, vytvára pokožku viac sviežej a ľahkej. Na varenie potrebujete:

 • 6 tabliet liekov;
 • 3 lyžice citrónová šťava.

Razdrobitová kyselina acetylsalicylová (nie prášok) a miešajte ju so šťavou. Zmes sa má udržiavať na koži po dobu 10 minút po starostlivom odstránení všetkých stopách teplej vody.

Maska s hlinkou

Skvelý spôsob čistenia a prevencie starostlivosti o pleť. Pre recept potrebujete:

 • 2 tablety;
 • 1 lyžička biela hlina.
 • 1 polievková lyžica. teplá voda;

Prášok z tabliet premiešajte s vodou, kým sa nedosiahne homogénna hmotnosť. Na dosiahnutie lepšieho účinku je postup 30 minút, na konci vyprať všetky stopy zmesi.

So zeleným čajom a jogurtom

Jedná sa o veľmi účinnú masku na tvár, ktorá môže obsahovať salicylovú a acetylsalicylovú kyselinu, ako aj med. Ideálne na mäkké sušenie kože, je prevencia zápalu, dobrá proti akné a akné.

Pre kompozíciu potrebujeme:

 • 1 tableta;
 • Za 1 lyžičku. med a zelený čaj (veľmi silné čajové lístky);
 • 2 lyžičky. jogurt (alebo rastlinný olej).

Liečte prášok do malty, roztopte med a starostlivo premiešajte všetky zložky. Použite na problémové oblasti po dobu 15 minút.

Pre suchú pokožku

Všeobecne sa predpokladá, že tvárové masky s aspirínom doma nemôžu byť pripravené na suchú pleť. Napriek tomu správne vybrané zložky ľahko prispôsobujú formuláciu lieku, aby dokonca postihli suchú pokožku.

Kefír-ovsená múka maska

Tento recept dokonale vyživuje, zjemňuje a odstraňuje všetky zápalové procesy. Na prípravu je potrebné:

 • 4 tablety;
 • 1 polievková lyžica. ovsené vločky (vločky);
 • 2 lyžice kefír.

Ovesná vňať musí byť mletá v mixéri, rozdrviť liek v malte, potom všetko nalejte kefír a dobre premiešajte. Postupujte 15 minút. Nakoniec sa odporúča umývať tvár minerálnou vodou alebo roztokom so sódou a soľou.

Recept so zakysanou smotanou

Zvláštnosťou masky s aspirínom a kyslou smotanou je, že je vhodná aj pre tých, ktorí majú suchú pokožku tváre. To je skvelý spôsob, ako obnoviť pokožku a poskytnúť ďalšie make-up. Na prípravu kompozície potrebujete:

 • 1 polievková lyžica. l. kyslá smotana;
 • 2 tablety;
 • Niekoľko kvapiek vody na miešanie.

Liečivo musí byť rozomleté ​​a zmiešané v niekoľkých kvapkách vody, potom ho kombinovať so zakysanou smotanou. Naneste na pokožku tváre 20 minút.

Pre kombinovanú pleť

Tieto recepty na masky na báze kyseliny acetylsalicylovej vyhovujú ľuďom s kombinovaným typom pleti.

Medová maska ​​so škoricou

Kompozícia dokonale čistí pokožku, rozjasní tón a eliminuje akné a akné. Pre recept potrebujete:

 • 4 tablety;
 • Polievková lyžička medu;
 • Štvrtá časť ch.l. škorica;
 • Niekoľko kvapiek vody.

Liečte liek na prášok a zrieďte ho vo vode. Pripojte výslednú hmotnosť k iným komponentom. Trvanie procedúry je 15 minút a potom všetky stopy masky odstráňte teplou vodou.

Vitamínová a výživná maska

Táto aspirínová maska ​​pre tvár má neuveriteľný účinok, pretože čistí a tónuje pokožku, ale vyživuje ju vitamínmi a blahodárnymi látkami. Kompozícia má tiež zdvíhací účinok. Na prípravu je potrebné:

 • 1 polievková lyžica. jogurt;
 • 1 tableta;
 • 1 polievková lyžica. prírodné jablkové pyré;
 • Olejové vitamíny A a E (každé 4 kvapky).

Tablety roztierajte a premiešajte s jogurtom a zemiakovou kašou. Pridajte vitamíny a znova premiešajte hmotu. Trvanie procedúry je 20 minút.

Z akné a akné

Nie je žiadnym tajomstvom, že aspirínové masky z akné sú považované za najrýchlejší spôsob, ako sa zbaviť akýchkoľvek vyrážok a zápalov na koži. Výrazný účinok sa zaznamená po 1 postupe.

Maska s medom

Jedná sa o efektívnu tvárovú masku s aspirínom a medom proti akné, ktorá rýchlo a spoľahlivo zbavuje pokožku akúkoľvek vyrážku, akné a ďalšie problémy.

Na prípravu je potrebné:

 • 4 tablety aspirínu;
 • 1 čajová lyžička roztaveného medu;
 • 1 polievková lyžica. teplej vody.

Tablety rozomlejte na prášok, zrieďte ich vodou do homogénnej hmoty a potom ich premiešajte s medom. Aplikujte zmes masážnymi pohybmi približne dve minúty, potom nechajte formuláciu 15 minút. Dôkladne opláchnite tvár a odstráňte všetky stopy zmesi.

Recept s Levomycetinom

Výborné zloženie masky s aspirínom, ktoré zmierňuje pokožku akné a začervenanie. Na varenie potrebujete:

 • 2 tablety aspirínu;
 • 3 tablety levomycetínu;
 • Tinktura nechtíka.

Zmiešajte tablety a pridajte do štandardnej fľaše lekárskej tinktúry nechtíka. Použite riešenie na problémové oblasti po dobu 20 minút. Po ukončení procedúry sa odporúča hydratovať pokožku krémom alebo inými prostriedkami.

Viac informácií o používaní aspirínu pre osobu z videa môžete získať:

Pamätajte, že masky s aspirínom budú účinné iba v prípade správnej prípravy a dodržiavania všetkých pravidiel. Vždy pripravte zlúčeninu pred aplikáciou a snažte sa ju neukladať do chladničky. Napriek tomu, že niektoré zmesi sa môžu udržiavať v chlade až na dva týždne, jednotlivé zložky môžu stratiť svoje užitočné vlastnosti.