Hlavná

Dermatitída

Citrónová šťava je najhorším nepriateľom pupienkov!

Pre kompletnú akné vyslobodenie, čierne bodky a akné spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné len 1 mesiac.

Výrobcovia krémov a pleťových vody neustále ponúkajú novinky, ktoré zmierňujú tento problém. Sú veľmi účinné, ale akonáhle prestanete používať kozmetiku pravidelne, efekt okamžite zmizne. A potom je čas obrátiť sa na osvedčené prostriedky ľudí. Citrón z akné je jedným z takých dômyselných a zároveň jednoduchých spôsobov, ako sa s týmto problémom vyrovnať.

Prečo citrón?

V skutočnosti je to najuniverzálnejší nástroj, ktorý môže príroda ponúkať. Je ťažké preceňovať jeho hodnotu vitamínov alebo baktericídne vlastnosti. Každý vie veľmi dobre, že s boľavým hrdlom potrebujete jesť citrón, pretože obsahuje extrémne vysoké množstvo kyseliny askorbovej a tiež aktívne dezinfikuje hrdlo a zabíja patogénne mikroorganizmy. Je to len otázka: prečo môže byť hrdlo dezinfikované, ale koža tváre nemôže byť? V skutočnosti nielen možné, ale aj veľmi užitočné!

Ako podať žiadosť?

"Citrónová šťava z akné." Takéto výrazy sme počuli od staršej generácie mnohokrát, ale často im nepripisovali význam. A úplne márne! Samozrejme, že toto nie je všeliek a akné nezmizne v okamihu. Ale ako opatrenie na boj proti tomuto problému - to je veľmi solídna zbraň! Odporúčame vám vyskúšať masky z pupienkov s citrónom.

K liečbe akné, akné, akné, čierne bodky a iných kožných ochorení vyvolal nepríjemnú vek, spôsob ochorenie tráviaceho traktu, dedičné faktory, stresujúcich podmienok a ďalších faktorov, mnoho z našich čitateľov sa úspešne používa Helena Malshevoy. Keď sme túto metódu študovali a dôkladne preskúmali, rozhodli sme sa ju ponúknuť.

Recepty masiek a iné prostriedky

Citrónová šťava

Toto je najčastejšie používaná liečba akné. Je veľmi populárny vďaka svojej jednoduchosti a efektívnosti.

 • Na starostlivo očistenej pokožke používame tampón čerstvej lisovanej citrónovej šťavy. Robíme to veľmi opatrne, snažíme sa nepríjemiť šťavu v našich očiach.
 • A nechajte ju vysušiť.
 • Po pätnástich až tridsiatich minútach opláchnite teplou vodou.

Pocity postupu sú dosť príjemné. Za prítomnosti výrazného akné môže dôjsť k miernemu pálenie alebo brnenie. Šťava rozpustí nadbytok mazu, odstráni mastný lesk a zúži póry.

Citrón, med a mlieko

Jedná sa o jeden z najstarších receptov, ktoré fungujú veľmi efektívne, a to napriek zjavnej jednoduchosti.

 • Kožu čistíme pomocou mydla alebo peny.
 • Citrón, med a mliečna zmes v pomere 1: 2: 3. Dobre premiešajte a počkajte, kým je konzistencia rovnomerná.
 • Na predčistenej koži aplikujte pripravený prípravok. Snažte sa vyhýbať sa vniknutiu do očí alebo oblasti okolo nich.
 • Vypláchnite teplou vodou asi po tridsiatich až štyridsiatich minútach.

Citrónová šťava dezinfikuje póry, med a mlieko zmäkčuje pokožku. Výsledok je viditeľný po štyroch až piatich aplikáciách.

Citrón a bielkoviny

Maska, ideálna pre ľudí s mastnou pokožkou a rozšírenými pórmi.

 • Je potrebné vziať stredne veľký citrón, nakrájame na polovicu a z jednej polovice vytlačíme šťavu.
 • Šľahaný bielkovinový bielok zmiešaný s varenou šťavou.
 • Výsledná zmes by mala byť rozdelená na približne tri časti.
 • Na predtým vyčistenej pokožke by sa zmes mala aplikovať dôsledne a udržiavať interval medzi vrstvami asi päť až sedem minút.
 • Po nanesení konečnej vrstvy sa odporúča počkať ďalších päť až šesť minút a opláchnuť kompozíciu teplým čajom a potom opláchnuť tvár vodou.

Výsledkom je hladká pokožka so sametovým efektom, rovnako ako zúžené póry.

Hygiena a výživa

Môžete dlhodobo aplikovať kozmetické prípravky na tvár a telo a nezískate akýkoľvek výsledok, ak neprehodnocujete stravu a hygienu. V prítomnosti akné by mal konzultovať gastroenterológ, ktorý pomôže napraviť stravu a odstrániť choroby tráviaceho systému. Možno budete musieť zmeniť prostriedky na umývanie. Nedotýkajte sa tváre rukami. Tento zvyk prispieva k rozvoju problému. Akné možno prekonať, bude však musieť vyvinúť značné úsilie. Ale vidíte, výsledok stojí za to!

Ak chcete rýchlo zbaviť čierne bodky, akné a vyrážky spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné behom 2 mesiacov.

Citrón z akné: zbaviť sa akné a akné

Existuje veľa vecí, ktoré môžu vážne poškodiť našu náladu. Avšak len málo z nich sa dá porovnať s výskytom strašného červeného akné alebo akné na tvári. A nezáleží na tom, koľko rokov "šťastný majiteľ" týchto nepríjemných a niekedy bolestivých útvarov na koži. Teenageri vnímajú každý nový pupienok ako globálnu katastrofu, ale dospelí to vnímajú ako vážny problém, ale stále to nie je príjemné. Avšak stále existuje cesta von - akné citrón vám pomôže zbaviť sa tohto nešťastia ľahko a bezbolestne. Zoznámte sa s trpezlivosťou a prečítajte článok na konci - to vám pomôže vybrať si najvhodnejšie pre seba spôsob, ako sa zbaviť pupienkov a akné (akné).

Výrobcovia krémov a pleťových vody neustále ponúkajú nové nástroje, ktoré pomáhajú zbaviť sa tohto problému. Sú dosť účinné, ale akonáhle prestanete používať tieto kozmetické lieky pravidelne, účinok ich užívania okamžite zmizne. To je dôvod, prečo toľko ľudí sa uchýli k použitiu ľudových prostriedkov na akné. Používanie citrónu na odstránenie akné je jedným z najefektívnejších ľudových metód liečby tváre a tela pokožky, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s týmto problémom.

Citrón z jaziev akné a akné

Ako sa zbaviť akné s citrónom? A citrónovú šťavu pomáha zbaviť sa akné? Citrón je v skutočnosti najuniverzálnejší prostriedok, ktorý nám príroda môže ponúknuť. Je ťažké preceňovať hodnotu vitamínov prítomných v tomto citrusovom ovocí, ako aj jeho silné antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti. Každý vie, že s bolesť v krku odporúčajú jesť citrón, pretože obsahuje veľa kyseliny askorbovej. A pretože má antiseptické a protizápalové účinky - pomáha potláčať patogény v krku a v ústach.

Citrusové plody sú bohaté na vitamín C. Preto sú odporúčané pre všetky prechladnutia. Ale v skutočnosti tieto nádherné a chutné plody sú bohaté nielen na vitamíny. Keď poznáme všetky vlastnosti citrusových plodov, môžeme pochopiť, ako sú citróny schopné liečiť akné. Podrobnosti o užitočných vlastnostiach citrónu, jeho použití a zložení nájdete tu - Lemon: vlastnosti, aplikácia, zloženie, kontraindikácie.

Citrusové plody obsahujú veľké množstvo živín. Rovnako ako iné plody, citrón obsahuje veľa vitamínov, takže masky z pupienkov s citrónom dokonale odstraňujú tieto problémy. Kyselina askorbová, vitamín P a phytoncidy vo svojom zložení potláčajú reprodukciu a rast baktérií.

Tiež by ste mali venovať pozornosť tomu, že citrónová kôra je dostatočne silný, aby tieto živiny v citrónu pretrvávajú dlhšie, a ona sa lúpe nepreberné množstvo užitočných vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Bez ohľadu na typ pleti, môžete bez obáv použiť citrónovú šťavu na ošetrenie pleti po akné a jaziev po akné, pretože obsahuje veľké množstvo vitamínu C.

Ako používať citrónovú šťavu

Naša pokožka odráža všetky zmeny v našom tele. Akné, ktoré sa vyskytuje v akejkoľvek časti nášho tela (chrbát, tvár krku, ruky), sa nedávno stalo veľmi bežným problémom. Okrem toho, že to vyzerá nepríjemne, spôsobuje aj hmatateľné nepohodlie. Tento problém môžeme a musíme riešiť najmä preto, že existujú prírodné antiseptiká. Preto by každý mal vedieť o takomto prírodnom lieku na akné ako na citrón.

Na ošetrenie pokožky od akné sa používa citrón, zvyčajne vo forme masky pre tvár alebo inú časť tela. Samozrejme, že to nie je všeliek, a pupienky okamžite nezmiznú. A pred použitím produktu obsahujúceho citrónovú šťavu musíte testovať citlivosť. K tomu použite niekoľko kvapiek citrónovej šťavy na zápästí a počkajte 15 minút. Ak po 15 minútach pokožka nevykazuje sčervenanie a nie je to svrbenie, môžete bezpečne pokračovať v príprave masky. V takom prípade, ak máte nepríjemné pocity alebo začervenanie kože, mali by ste sa vzdať myšlienku využitia masku s citrónovou šťavou akné, pretože tieto prostriedky môžu namiesto z dlho očakávanej úľavy od svojho stavu, aby vám priniesla viac problémov vo forme svrbenie, začervenanie a opuch tváre. Pred použitím niektorej z masiek, recepty z nich sú popísané nižšie, je nutné použiť krém na čistenie tváre a zakaždým po použití masky na citrónovou akné nezabudnite dať na krém na kožu, ako kyselina citrónová vysušuje pokožku.

Masky s citrónovou akné a iné lieky

Predstavujeme Vám výber produktov a tvárových masiek s citrónom z akné, ktoré si môžete ľahko pripraviť a aplikovať doma.

Citrónová šťava

Toto je najčastejšie používaná možnosť na odstránenie akné z kože tváre a ďalších oblastí tela. Je veľmi populárny vďaka svojej jednoduchosti a efektívnosti.

Najprv musíte dôkladne očistiť pokožku. Potom stlačte citrónovú šťavu a naneste ju na tvár špongiou alebo bavlneným tampónom. Buďte opatrní a vyhnite sa tomu, aby ste dostali citrónovú šťavu do očí. Po aplikácii citrónovej šťavy na problémové oblasti pokožky nechajte vyschnúť. Po pol hodine umyte tvár (alebo inú časť tela) teplou vodou.

Čo budete počas procedúry cítiť, je celkom nepríjemné. Ak máte veľa akné, môžete pocítiť slabé brnenie alebo brnenie. Citrónová šťava rozpúšťa prebytok kožného mazu, odstraňuje mastný lesk a zužuje póry. Keď si na tvár dáte citrón, stane sa suchý a pevný, takže po procedúre by ste mali na pokožku použiť hydratačný krém. Vaša pokožka bude tiež citlivá na ultrafialové svetlo. Preto predtým, ako vyjdete von do slnečného svetla, musíte použiť opaľovací krém na miesta mazané citrónovou šťavou.

Pravidelné používanie citrónovej šťavy na problematickú pleť vám môže pomôcť liečiť jazvy po akné a tmavé škvrny (pretože citrónová šťava je tiež bieli pokožku a odstraňuje vrásky, ktoré môžete nájsť tu - Face Lemon: Lemon maska ​​pre kožné problémy). Utieranie tváre pomocou citrónovej šťavy môže výrazne znížiť množstvo akné na tvári a tele.

Citrónová šťava z akné

Citrón, med a mlieko

Jedná sa o jeden z najstarších receptov na prípravu masiek s citrónovou akné - veľmi efektívny a pomerne jednoduchý.

 • Najprv musíte očistiť pokožku akýmkoľvek spôsobom, aby ste umyli vašu tvár podľa vlastného výberu.
 • Zmiešajte citrónovú šťavu, med a mlieko v pomere 1: 2: 3. Dôkladne premiešajte, aby sa dosiahla jednotná hmotnosť.
 • Po odstránení pokožky aplikujte pripravenú zmes na tvár. Pokúste sa aplikovať tak, aby sa maska ​​dostala do očí a pokožky okolo nich.
 • Po asi 30 minútach umyte tvár teplou vodou.

Citrónová šťava čistí póry, med a mlieko zmäkčujú pokožku. Výsledky aplikácie tejto masky sa zobrazia po štyroch alebo piatich použitiach.

Citrónová šťava a med

Jeden z najjednoduchších liekov pre pupienky s citrónom je zmes citrónovej šťavy a medu. Vezmite lyžicu citrónovej šťavy a premiešajte dve polievkové lyžice medu. Aplikujte túto zmes na postihnutú pokožku a počkajte 5 minút. Potom umyte tvár studenou vodou, čo zase pomôže zúžiť póry. Med a citrón sú veľmi silné prírodné prostriedky na liečbu akné a akné. Výsledok ich vplyvu na pokožku vidíte hneď po procedúre - vaše póry sa výrazne zúžia. Med s citrónom vám pomôže odstrániť akné v niekoľkých zasadnutiach tohto postupu.

Maska s citrónom a vaječnou bielou

Ak sú póry rozšírené a pokožka je mastná - táto maska ​​je pre vás ideálna.

 • Vezmite stredne citrónový citrón, nakrájajte na polovicu a vytlačte šťavu z jednej polovice.
 • Zmiešajte jednu vaječný biel a zamiešajte ju s citrónovou šťavou, ktorú ste práve uvareli.
 • Zmes sa aplikuje na pokožku v troch fázach.
 • Musíte aplikovať časti masky, ktorých prvá vrstva by mala byť aplikovaná na predtým očistenú pokožku tváre. Druhá a tretia vrstva by mala byť aplikovaná po 5-7 minútach po aplikácii predchádzajúcej vrstvy.
 • Po nanesení poslednej vrstvy počkajte päť alebo šesť minút a opláchnite masku teplým čajom a potom umyte tvár vodou.

V dôsledku toho dostanete hladkú pokožku so sametovým efektom, rovnako ako zúžené póry.

Maska s citrónovou šťavou a vaječnou bielou od akné

Citrónová šťava, kyslá smotana a med

Ak máte suchú pokožku, ideálna voľba pre vás bude používať masku s citrónom z akné s prídavkom kyslej smotany a medu. Ak chcete vytvoriť masku, budete potrebovať med, kyslou smotanou a citrónovou šťavou. Zmiešajte citrónovú šťavu s medom a kyslou smotanou a potom použite tento prostriedok na tvári. Nevyplachujte masku 25 minút. Okrem týchto zložiek môžete tiež pridať lyžicu ovsenej vločky. Táto maska ​​vám nielen pomôže zbaviť sa akné, ale aj vašu pokožku vyžaruje.

Citrónová šťava, kvasnice a mlieko

Maska s citrónovou šťavou, kvasnicou a mliekom je vhodná pre všetky typy pleti.

 • Pridajte lyžicu citrónovej šťavy a kvasnice do teplého mlieka.
 • Nechajte to variť 5 alebo 6 minút.
 • Naneste masku na tvár masážnymi pohybmi.
 • Nevyplachujte masku 15 minút.

Citrónová šťava a uhorka

Citrónová šťava s uhorkami môže byť účinne použitá aj na odstránenie akné. Musíte rozdrviť uhorku do stavu kašľa, potom zmiešať s jednou lyžicou citrónovej šťavy. Naneste túto masku denne na 20 minút. Za dva týždne uvidíte výsledok - neprítomnosť pupienkov na koži a zlepšenie jej vzhľadu. Pomocou tejto masky s citrónom proti akné môžete tiež odstrániť jazvy po akné.

Citrónová šťava sa často ponecháva na koži v noci ako súčasť dennej procedúry starostlivosti o pokožku tváre. Ale ak nechcete nechať dlho dlhú dobu ponechať citrónovú šťavu na pokožke, môžete ju okamžite po umývaní použiť na tvár.

Maska s citrónovou šťavou a mletou uhorkou z akné

Zdravie a diéta

Niektorí ľudia sa márne pokúšajú odstrániť akné rôznymi spôsobmi. Je to spôsobené tým, že ich denná strava je plná všetkých druhov škodlivých potravín, čo môže byť dôsledkom nedodržania pravidiel každodennej osobnej hygieny. Ak máte akné a akné, musíte sa poradiť s gastroenterológom, ktorý vám pomôže prispôsobiť vašu výživu a vylúčiť choroby gastrointestinálneho traktu. Okrem toho sa môžete pokúsiť nahradiť prostriedok na očistenie tváre ostatných (najlepšie prirodzené). Nedotýkajte sa tváre so špinavými rukami - taký zlý zvyk len pomôže zhoršiť váš problém.

pamätať: môžete sa zbaviť akné, aj keď to môže stáť značné úsilie z vašej strany. Ale výsledok stojí za to!

Zdravé návyky

Rôzne stresy, podvýživa a životné prostredie prispievajú k akumulácii veľkého množstva toxínov v našom tele. Toxíny sú známe ako jed, ktorý poškodzuje naše telo. Tento jed sa často prejavuje vo výskyte akné na povrchu kože. Preto by sa proces obnovy mal vykonávať nielen použitím externých prostriedkov. Ak akné vo vašom prípade nezmizne alebo sa často objaví, mali by ste sa zámerne zamerať na čistenie tela.

Použitie citrónovej šťavy na akné

Pitie citrónovej šťavy môže pomôcť odstrániť akné iba ak budete piť vodu každý deň s citrónom na prázdny žalúdok. Ak chcete urobiť tento nápoj, stlačte trochu šťavy do pohára teplej vody. Môžete tiež pridať malé kúsky ovocia priamo do vody. Ak chcete, aby váš nápoj sladší, musíte dať tam čajovú lyžičku medu miesto cukru.

Ak si umyte tvár každé ráno vodou a citrónom, pomôže to udržať tvár čerstvé po celý deň.

Kto sa neodporúča používať citrón z akné

Napriek tomu, že citrónovú šťavu je veľmi užitočné pri liečbe akné, niektorí ľudia by nemali používať citrón na tento účel. Rovnako ako akýkoľvek iný prostriedok na liečbu akné, citrónová šťava nemôže priniesť pozitívne výsledky. Ak po dlhšom čase pomocou masiek s citrónom nedostanete požadovaný výsledok, musíte sa poradiť s dermatológa, ktorý môže odporučiť silnejšie a účinnejšie lieky na akné.

Okrem toho, ak máte tmavú pokožku, nemali by ste používať citrónovú šťavu na liečbu akné. Látka s názvom melanín spôsobuje, že pokožka je tmavšia a bunky nazývané melanocyty produkujú tento melanín. Citrónová šťava ovplyvňuje tieto bunky takým spôsobom, že začnú produkovať viac melanínu. To môže viesť k miestam tmavšej kože v oblastiach koncentrácie akné. Pod vplyvom slnka môže byť toto tmavnutie ešte živšie. Ľudia s tmavou kožou sa neodporúča používať limonádu z akné bez súhlasu profesionálneho dermatológa.

Osvedčeným liekom je citrón po škvrnách po akné. + 4 efektívne spôsoby použitia

Citrón je uznávaným zdrojom vitamínov, súčasťou zdravej výživy a nápravou niektorých problémov s kožou. Účinné látky, objavené v žltom ovocí s kyslou chuťou, zainteresované lekárnikov a kozmetológov.

Používa citrón a škvrny po akné. Jeho výťažky sú súčasťou kozmetických výrobkov, tabliet "Strepsils", "Adjicept S" a iných liekov na perorálne podávanie. Špecifické tipy na vonkajšie ošetrenie začervenania a jaziev po akné sú založené na rôznych užitočných zložkách citrusových plodov (Citrus v preklade znamená "citrón").

Lemon je skladom vitamínov a minerálov pre celé telo, a to nielen zo škvŕn po pupienkach

Zdravá výživa je ťažké si predstaviť bez citrónu; šťava a kôra citrusov obsahujú nielen organické kyseliny, vitamíny C, A, K a skupiny B, ale aj esenciálny olej, vlákno, ktoré pozitívne ovplyvňuje mnoho funkcií tela. Popularita interného používania citróna ako antioxidantu a nápravu akné rastie. Jedinečné ovocie pomáha upraviť tráviaci systém, reguluje kyslosť žalúdočnej šťavy bez zvýšenia. Keď dôjde k blahu vnútri tela, kožné nedostatky sa stávajú omnoho menej.

To je dôležité!
Citrónová šťava pred použitím riediť alebo použiť slamu, aby kyselina nekorodovala zubnú sklovinu.

Milióny ľudí na svete denne pijú čaj s citrónom alebo studenou limonádou. Približne rovnaká populácia využíva slávny citrus na zlepšenie svojho vzhľadu. Vedieť, ako citrón pomáha zbaviť sa škvŕn po akné, môžete zľahčiť hyperpigmentáciu, obnoviť a zjemniť pokožku. Vonkajšie použitie citrusových plodov je založené na jeho vynikajúcich dezinfekčných a bieliacich vlastnostiach. Okrem toho ovocné kyseliny v ovocí sú prirodzený peeling, ktorý odstraňuje odumreté kožné bunky.

Citrón: Zníženie akné škvrny so šťavou

Je veľmi dôležité zistiť, ako funguje pred použitím akýchkoľvek prostriedkov. Použitie citrónu z červených škvŕn po akne začalo dávno a mechanizmus post-zápalovej hyperpigmentácie bol objavený pomerne nedávno. Sčervenanie kože spôsobuje nielen reziduálne účinky po hojení akné. Takéto príznaky sprevádzajú podráždenie citlivej alebo veľmi suchej kože, neurodermatitídy. V týchto prípadoch agresívne kyseliny citrónovej poškodia, takže musíte presne vedieť, aký je pôvod škvŕn spôsobený pupienkami.

Osviežujúci účinok zmesi studenej vody a citrónovej šťavy pomáha pokožke obnoviť, takže začervenanie rýchlo stráca. Citrus sa tiež používa na liečbu jaziev po akne. Mŕtve bunky sa pravdepodobne rozpadnú, nahradia ju mladá epidermis. Neustále "spěchat" tento proces sa neodporúča, najmä pre ľudí s citlivou pokožkou.

Rada:
ak sa vyskytujú výrazné sčervenanie alebo jazvy po akné, poraďte sa so špecialistom o spôsoboch osvetlenia a vyhladenia pokožky.

Čerstvá citrónová šťava zo škvŕn po akné je jedným z najlepších prírodných produktov na boj proti účinkom akné. Často sa používa v zmesi s inými látkami prírodného pôvodu, napríklad s medom, hlinkou, vaječnými bielkovinami. Jedná sa o silné dezinfekčné a nutričné ​​zložky pre pokožku. Hlavnou zložkou citrusovej šťavy je kyselina citrónová - eliminuje baktérie, s ktorými je spojená tvorba akné. Nízke pH je škodlivé pre mikroorganizmy, až do určitej hodnoty je pre pokožku neškodné.

Ako používať citrón z škvŕn po akné - tipy a recepty

Citrusová šťava spôsobená jej bieliacim účinkom spôsobuje, že červené a hnedé škvrny sú menej nápadné, zmierňuje nadmernú kožnú mastnotu a napína póry. Je to prirodzený prostriedok, takže účinok sa stáva zreteľnejší pri bežnej aplikácii. Väčšina receptov zabezpečuje používanie šťavy, ktorá sa z ovocia bezprostredne pred použitím oprášila. Môžete rezať tenké plátky citrusov a trieť ich sčervenanie na miesto akné.

4 účinné spôsoby použitia citróna proti škvrnám po akné

Maska citrusovej šťavy a veverka bielej.

Lotiony šťavy na pupienky a škvrny z nich.

Peeling so zmesou kôry a morskej soli.

Umývanie vodou a citrónovou šťavou.

Použitie citróna nie je nesporným spôsobom liečby akné a škvŕn. Kyseliny môžu veľmi pokaziť pokožku, preto kvôli testovaniu citlivosti musíte na malú časť pokožky aplikovať šťavu alebo kôru pred tým, než začnete robiť šupku, masku alebo pleťovú vodu s citrónovou šťavou.

Najlepšie citrónové masky na pleť tváre doma

Pre jemnú ženskú pokožku je potrebné starostlivo postarať. Prírodná kozmetika vyrobená z čerstvých výrobkov je vhodná na to. Neobsahuje škodlivé prísady a konzervačné látky. Preto úplne dodáva pokožke potrebné vitamíny. Citrón je ovocie, ktoré každý miluje a vie. Jeho liečivé vlastnosti sú potrebné nielen na boj proti chladu, ale aj na zdravie tváre. Ak pravidelne používate citrón na kožu tváre, zložky v ňom začnú aktívne vyživovať a odfarbovať epidermis, zmierniť zápal a akné. Povieme vám o najlepších tvárových maskách s citrónom, ktoré si môžete ľahko pripraviť doma.

Vďaka svojmu zloženiu bude citrón zbavený mnohých problémov na tvári:

 • Kyselina, ktorá je v tomto exotickom ovocí dosť, dokonale napomáha zvládnuť kožné vyrážky a anke. Pravidelné používanie citrónu na tvár rozpúšťa jazvy z liečivého akné. Kyslá šťava dezinfikuje, ničia škodlivé baktérie a huby. Zúžuje póry a zabraňuje vzniku akné.
 • Citrónovú šťavu na tvár jemne odstraňuje zrastené častice, čo dáva pokožke lepšiu absorpciu kyslíka. Výsledkom je, že epidermis sa rýchlejšie obnoví a stane sametovou. Ak chcete urobiť domáce kroviny, nemôžete robiť bez citróna. Pleťový peeling s citrónom rýchlo odstraňuje mŕtve bunky, čím je tvár mladšia.

Lemon na pokožku tváre je prirodzený bieliaci prostriedok. Zosvetľuje pihy a pigmentáciu, vyhladzuje tón epidermy, vytvára jazvy a jazvy na koži bez povšimnutia.

Výhody citrónu pre tvár

V ovocí existuje veľa vitamínov C, B, A, E, P, ktoré potrebujú kožné bunky. Obsahuje esenciálne oleje, vlákninu, vápnik, karotén, horčík, phytoncidy a organické kyseliny. Ak kompetentne používate tieto prírodné prvky, pomôžu utiahnuť vrásky v čo najkratšom čase. Oblička po citróne bude mladá a zdravá.

Citrónový olej na tvár

Jedným z najužitočnejších produktov z citróna je éterický olej. Vyrába sa lisovaním za studena z čerstvej ovocnej kôry.

Dôležité rady od redakcie

Ak chcete zlepšiť stav vlasov, venujte osobitnú pozornosť šampónom, ktorý používate. Úžasná postava - v 97% šampónov známych značiek existujú látky, ktoré otravujú náš organizmus. Hlavné zložky, kvôli ktorým sú všetky nevýhody označené ako laurylsulfát sodný, lauretsulfát sodný, kokosulfát. Tieto chemikálie zničia štruktúru krovín, vlasy sa stávajú krehké, strácajú elasticitu a silu, farba sa stráca. Ale najstrašnejšia vec je to, že sa tento muk dostane do pečene, srdca, pľúc, hromadí sa v orgánoch a môže spôsobiť rakovinu. Odporúčame Vám, aby ste nepoužívali prostriedky, v ktorých sa tieto látky nachádzajú. Nedávno experti nášho redakčného oddelenia vykonali analýzu nesulfátových šampónov, kde prvé miesto získali finančné prostriedky od firmy Mulsan Cosmetic. Jediný výrobca všetkých prírodných kozmetických prípravkov. Všetky výrobky sú vyrábané v rámci prísnych systémov kontroly kvality a certifikácie. Odporúčame navštíviť oficiálny internetový obchod mulsan.ru. Ak pochybujem o prirodzenosti vášho make-upu, skontrolujte dátum exspirácie, nemal by presiahnuť rok uchovávania.

Cosmetológovia hovoria, že používanie oleja pre pokožku prinesie znateľné zlepšenie:

 • Esenciálny olej z citrónu pomáha produkovať kolagén, ktorý je potrebný pre pružnosť pokožky. Tým sa spomaľuje jeho vädnutie a zabraňuje vzniku vrások.
 • Čistenie tváre citrónom vareným z nej účinne ničí čierne body a čistí z keratinizovaných buniek.
 • S jeho pomocou sa pihy rýchlo vyčistia, červené krvné cievy na tvári klesajú.
 • Lemon vyčistí tvár vďaka svojej vlastnosti dezinfikovať pokožku. Preto esenciálny olej dokonale bojuje proti baktériám. To vám umožňuje používať na ošetrenie herpesu na perách a proti iným ochoreniam na tvári spôsobenú hubami a mikróbmi.

Ako bieliť tvár s citrónom

Akonáhle prichádza jar, veľa dievčat ukazuje pihy. Toto nie je ako všetky krásy. Rýchlo a bezpečne bielenie pokožky môže byť pomocou užitočných vlastností citróna. To tiež uľahčí pigmentové škvrny a jednoducho urobí kožu matnú, aristokratickú. Existuje niekoľko jednoduchých bielenie recepty s citrónom, ktoré môžete urobiť doma.

Citrón s kvasnicami

Na varenie potrebujete veľkú lyžicu citrónovej šťavy, mlieko a 30 g. čerstvé droždie. Zmiešajte šťavu s kvasinkami a nechajte vzorec niekoľko minút. Potom nalejte lyžicu mlieka a ľahko porazte kvapalinu vidličkou. Aplikujte zmes na čistú tvár a nevypláchnite približne pol hodiny. Ak pravidelne vykonávate starostlivosť o tvár, po niekoľkých aplikáciách sa pokožka stáva oveľa jasnejšou a pihy budú takmer neviditeľné.

Citrón s pridaným cukrom

Budete musieť vytlačiť šťavu z polovice citróna, oddeliť vaječný bielok od vajíčka a uvariť čajovú lyžičku cukru a vody. Zmiešajte všetky zložky v nádobe a dôkladne ich rozmiešajte. Vezmite si gázu a navlhčite ju v zmesi. Naneste na tvár a neodstraňujte 25 minút. Bieliace líčiť tvár aspoň trikrát týždenne, a čoskoro od pihy nebude stopa. Koža bude rovnomerná a žiarivá.

Stieranie s citrónovou tvárou

Ak chcete tonizovať pokožku a dať jej vivacity, musíte umývať tvár každý deň s vodou s prídavkom kyslého citrónovej šťavy. Tento postup príjemne chladne, zmierňuje zvyšok spánku a dodáva epiderme energiu až do večera. Je užitočné otrieť tvár citrónom.

Zaujímavé video: Prečo si obliecť tvár s citrónom?

Recept na použitie:

Nakrájajte ovocie na polovicu a vytlačte všetku šťavu z jednej časti. Vezmite bavlnenú špongiu a namočte ju do kvapaliny. Otrite miesta, ktoré chcete bieliť. Urobte to opatrne, aby šťava neúmyselne zasiahla vaše oči, kyslá pália a môžu im ublížiť. Počkajte 15 minút a očistite pokožku vodou. Zvyšná šťava v sklenenej nádobe sa môže vložiť do chladničky a používať niekoľko dní. Utrite svoju tvár s citrónom každý deň a stane sa svieže a čisté. To tiež pomôže zúžiť póry.

Domáce recepty na tvárové masky s citrónom

Recepty domácich masiek s citrónom majú mnoho pozitívnych recenzií o aplikácii. Vybrali sme si 12 najpopulárnejších a najúčinnejších spôsobov použitia tohto ovocia. Citrón má málo kontraindikácií. Nepoužívajte ju na škrabance na koži, rozsiahle sčervenanie a hnisavé pupienky.

Maska s citrónom z čiernych bodiek

To znamená, že preniká hlboko do pórov a čistí ich kvalitatívne. Po aplikácii masky z čiernych bodov väčšina z nich opustí svoje miesta a už dlho sa nezobrazí. Koža nadobudne pevnosť, mazový lesk zmizne, póry sa zúžia.

Na varenie je potrebné pripraviť:

 • Pena na holenie - 1 lyžička;
 • Peroxid vodíka - 1 čajová lyžička;
 • Citrónová šťava - 2 lyžičky;
 • Morská soľ - 1 lyžička.

Zmiešajte všetky zložky v sklenenej miske a naneste na oblasti epidermis, kde sa nahromadili komedony. Zmiešajte zmes prstami a snažte sa nepoškodiť jemnú pokožku. Udržujte tvár na tvári tri minúty a umyte. Tento postup bude veľkým prínosom po naparení tváre bylín. To pomôže lepšie otvoriť póry a zmes bude ľahšie ich čistiť od prachu a nečistôt.

Maska s citrónom proti akné

Veľmi dobre čistite tvár pupienky sódy a citrónu. Ich použitie znižuje zápal, jemne dezinfikuje pokožku. Tým sa zabráni vzniku nových ohniskov sčervenania. Lemonová maska ​​na pokožku tváre pomáha dokonca pri veľkej akumulácii akné a akné.

Pripravte si:

 • Citrónová šťava - 2 lyžičky;
 • Soda - 1 lyžička;
 • Pomarančový džús - 1 lyžička.

Zmiešajte ingrediencie navzájom. Rozložte zmes na tvár a nevypláchnite 10 minút. Nakoniec očistite pokožku studenou vodou.

Maska na tvár s citrónovým olejom

Je nenahraditeľným citrónom pre tukovú pokožku tváre. Esenciálny olej ho vyčistí od mastného lesku a zúži póry. Ďalšie zložky pomáhajú bielenie tváre. Po aplikácii prípravku sa farba pokožky výrazne zlepšuje, pigmentové škvrny sa znižujú, tvár prestane svietiť nadbytočným tukom.

Pri príprave takejto zmesi je potrebné:

 • Základný citrónový olej - 5 kvapiek;
 • Kefír - 2 lyžice;
 • Škrob - 1 čajová lyžička;
 • Petržlen - 2 lyžičky.

Dôkladne premiešajte všetky zložky a rozložte pokožku na zmes. Na vrchole s gázou a odpočívajte 20 minút. Zvyšky produktu umyte teplou, usadenou kvapalinou.

Maska s citrónom a vajcom

Citrón a vajce majú nenahraditeľný účinok na pokožku. Domáce masky z týchto produktov zlepšujú tón tváre, zúžia póry a zjemňujú pleť.

Ak chcete urobiť takýto recept, bude potrebné:

 • Žĺtok - 1 kus;
 • Citrónová šťava - 1 polievková lyžica.
 • Kyslá smotana - 2 lyžičky.

Zmes dobre premiešajte šľahačkou. Rozložte zmes na tvár a nechajte pracovať na koži po dobu 20 minút. Po určenom čase opláchnite pokožku silným čiernym čajom. Ak chcete opraviť výsledok, je vhodné aplikovať kompresiu čajových listov na tvár po dobu 10 minút.

Maska citróna a medu

Táto zmes prinesie zlepšenie vyblednutiu a únavy pokožky. Od jej aplikácie sa tvár osvieži veľa, hladké vrásky sa vyhladia, koža bude hladká a žiarivá.

Pripravte si svoj vlastný prípravok sami:

 • Med - 1 lyžica;
 • Krém - 2 lyžice;
 • Citrónová šťava - 2 lyžičky.

Zmiešajte prísady a naneste tenkú vrstvu na pokožku. Dajte na tašky vrecúšok na čaj a ležte 20 minút. Potom opláchnite tvár chladným odvarom petržlenu.

Video recept: Bieliace masku na tvár doma

Maska na tvár s citrónovou šťavou

Táto maska ​​je vhodná pre mastnú pleť. Citrón a aloe, obsiahnuté v jeho zložení, vyživujú kožu, uvoľňujú keratinizované častice a umožňujú pokožke lepšie absorbovať kyslík. To robí pokožku čerstvou a krásnou.

Pri príprave živín budete potrebovať:

 • Aloe vera juice - 1 lyžica;
 • Citrónová šťava - 2 lyžičky;
 • Vaječný biely - 1 ks.

Všetko sa dôkladne šľaha a nanáša na pokožku v niekoľkých vrstvách. Po prvé, rozmazať ju raz. Keď kompozícia vysuší, aplikujte ešte jednu vrstvu zhora. Vykonajte to trikrát. Po 20 minútach očistiť pokožku vodou.

Maska s citrónom na suchú pokožku tváre

Táto epidermis potrebuje zvlhčovanie. Po maske sa tvár stane jemnou. Normalizuje vodnú rovnováhu a pokožka začne schnúť menej a vybledne.

Na prípravu zvlhčovacej zmesi použite:

 • Plátok citróna - 1 kus;
 • Glycerín - 10 g;
 • Žĺtok - 1 kus;
 • Krém - 2 lyžičky

Citrón so šupkou nakrájajte v mixéri a pridajte žĺtok do nej. Miešajte a spojte s krémom a glycerínom. Aplikujte túto kašu na pokožku a nechajte pôsobiť 25 minút. Potom umyte tvár.

Zosvetľujúca maska ​​na tvár s citrónom

Kyselina, ktorá je v citróne, rýchlo odstraňuje pihy. Masky s citrónom sú nepostrádateľné pre tých, ktorí chcú mať porcelánovú pokožku. Citrón z pigmentových škvŕn sa rýchlo vráti do tváre rovnomerným tónom, pretože s takými nedostatkami bojuje kvalitatívne.

Ak chcete urobiť takúto masku, pripravte:

 • Citrónová šťava - 1 polievková lyžica.
 • Biele hlinky - 1 polievková lyžica.
 • Petrželová šťava - 1 čajová lyžička;
 • Kefír - 2 lyžice.

Hlinku dobre premiešajte s citrónom a pridajte zostávajúce prísady. Naneste zmes na tvár a neodstraňujte ju počas 15 minút. Vykonajte to dvakrát týždenne a zbavíte sa škvŕn na tvári.

Maska s citrónom proti vráskam

Tento starodávny ľudový recept dokonale vyhladzuje vrásky, obnovuje elasticitu pokožky a utiera tvár ovál. Pri pravidelnom používaní sa vrásky stanú menej nápadné a pokožka bude vyzerať oveľa mladšie.

Na prípravu bude potrebné:

 • Šťava z polovice citróna;
 • Žĺtok - 1 kus;
 • Uhorka šťava - 1 lyžička.

Vezmite vajce šľahačkou a nalejte do ne šťavu z uhorky a citróna. Rozmiešajte, aby sa vytvorila chlupatá hmota. Osušte jej tvár. Po 15 minútach odstráňte zmes čistou vodou.

Maska s citrónom a soľou

Citrón a bielkovina spolu so soľou očisťujú kožu, odstraňujú mŕtve bunky, vyživujú a vyhladzujú jemné vrásky v blízkosti nosa a pier. Kompozícia znižuje zápal, vyliečuje akné a pupienky.

Prísady na varenie doma:

 • Morská soľ - 1 špica;
 • Vaječná bielka - 1 kus;
 • Citrónová šťava - 3 lyžičky.

Biele vajíčka s mixérom. Pridajte soľ a soľ. Zmiešajte a znovu pokožku. Čas akcie je 10 minút. Výrobok vypláchnite miernym odvarom z harmančeka.

Citrónová maska ​​so zakysanou smotanou

Takáto kompozícia je ideálna pre kombinovanú pleť. Zmiešaná smotana zvyšuje účinok citrónu a spolu dobre bielia a vyživujú epidermis. Z nich sa pokožka stáva osvietená a žiari so zdravím.

Na prípravu použite:

 • Citrónová šťava - 1 polievková lyžica.
 • Kyslá smotana - 1 polievková lyžica.

Dobre premiešajte šťavu vytlačenú z citrónu s kyslou smotanou a roztiahnite pokožku. Neplachte 15-20 minút.

Citrónová maska ​​s olivovým olejom

Z tejto masky, vyrobenej vlastnými rukami, bude koža nasýtená všetkými potrebnými vitamínmi. Olivový olej zjemňuje tvár, je tenký a zdravý. Šťava redukuje stopy z anky a opatrne čistí epidermis z baktérií. Z masky sa zlepší stav pokožky.

Pre prípravok pripravte:

 • Lyžicu olivového oleja;
 • Lyžička šťavy z citrónu.

Zmiešajte všetky zložky do sklenenej platne. Jemne namažte tvár. Počas 20 minút relaxujte a ľahnite sa. Užitočné vlastnosti zmesi sú lepšie absorbované pokožkou. Na konci tejto doby sa umyte kontrastnou vodou.

Citrón pre tvár: recenzie o použití citrusov

Екатерина, 27 rokov

Trval som dlho z čiernych bodov. Ďakujem vám priateľovi, navrhol som používať citrón. Nevedel som v pozitívny výsledok, ale po jednom použití väčšina čiernych bodiek zmizla. Póry sa zúžili a stali sa takmer neviditeľnými. Skvelý nástroj.

Valentina, 40 rokov

Sťahujem moje vrásky citrónom. Osvedčená metóda mi vždy pomáha, takže vždy v chladničke stojí citrón a med.

Zachráňam si citrón zo škvŕn na tvári. Troužím sa oblasťami s kusom a výrazne sa rozjasňujú. Využite, nebudete ľutovať.

To bolo hotovo! Nakoniec som sa rozlúčil s vráskami! Mala som veľa tvárových vrások. Tradičné prostriedky nepomohli. Ale jeden liek po dobu 2 týždňov ma zachránil pred vráskami a navyše všetku pokožku vytiahnutú a osviežujúcu. viac informácií

Pomáha citrónovej pomoci zbaviť sa akné?

Predchádzajúci článok: Pimples na vajciach

Ovocie je užitočné nielen pri požití, ale aj pri externom používaní.

Táto funkcia už dlho zaznamenali kozmetičky a začali prinášať ovocné zložky v zložení masiek, pleťových vody a tonikov.

Užitočné látky obsiahnuté v nich môžu nielen zlepšiť vonkajší stav pokožky, ale aj pomôcť pri riešení špecifických problémov s kožou.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Jednou z najobľúbenejších bylinných kozmetických výrobkov je citrón.

Je široko používaný ako v predpisoch kozmetikov, tak v ľudovej medicíne. Pomáha citrón s akné?

Ako to funguje

S chladom si najprv pamätáme žltý citrus. Ale citrón sa môže stať aj hlavným asistentom krásy.

Preto má veľmi dôležité účinky na pokožku.

 • Antiseptikum. Citrón je veľmi kyslý, v takomto prostredí baktérie nemôžu existovať a zahynúť. Takto šťava tohto citrusu dezinfikuje pokožku.
 • Očista. Lemon je prirodzený peeling pre pokožku. Kyseliny vo svojom zložení odlupujú mŕtve bunky epidermis a prispievajú k rýchlej obnove. Pri pravidelnej aplikácii sa môžete dokonca zbaviť stopy akné vo forme jaziev a jamiek.

Foto: aplikácia citrónu na olúpanie podporuje objasnenie škvŕn vyrážky a znižuje obsah tuku v koži

 • Bielenie. Táto vlastnosť citrónovej šťavy sa používa v ľudovej medicíne nielen na odľahčenie pokožky, ale aj na vlasy. Citrón pomáha zbaviť sa škvŕn po akné a odľahčuje akékoľvek oblasti so zvýšenou pigmentáciou (napríklad pihami).
 • Imunostimulans. Nielen vitamín C, ale aj iné zložky citrónovej šťavy pomáhajú zvyšovať lokálnu imunitu. Pomocou tejto citrusovej šťavy sa toxíny rýchlo odstránia z kože, čo prispieva k jej hojeniu a má priaznivý vplyv na vzhľad.

Vďaka týmto vlastnostiam je možné použiť citrón nielen na prevenciu niektorých kožných problémov, ale aj na ich liečbu.

Ako aplikovať citrón proti akné

Priamo z akné pomáha bojovať proti citrónovej šťave. Používa sa ako v čistom tak v zriedenej forme.

Pritom postupujte nasledovne:

 • citrusová šťava sa aplikuje na čistú pokožku, preto sa najskôr musí umyť bežným čistiacim prostriedkom;
 • posilniť čistiaci účinok, ohriať uterák a držať ju na chvíľu na tvári, aby sa póry otvorili;
 • Citrónovú šťavu alebo médium s obsahom by malo byť pripravené vopred, musí mať izbovú teplotu.

Po príprave pokožky je možné aplikovať šťavu.

Foto: plátok citróna môže byť stieraný tvár

Odporúča sa dokonca utrieť tvár alebo problémové oblasti lobule citrusov.

Buďte opatrní! Vyhnite sa pokožke okolo očí a slizníc.

Tiež neriedenej džús môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo alergickú reakciu, takže pre-zistiť citlivosť kože, čo spôsobuje niekoľko kvapiek na ohybe ohybe, alebo vo vnútri vášho zápästia.

Ak chcete dosiahnuť mäkšie pôsobenie, len zriediť šťavu, varená voda je vhodná pre to.

 • Vopred môžete pripraviť špeciálne mlieko na utretie vašej tváre. 1-2 lyžičky citrónovej šťavy miešajte v pohári vriacej vody. Takéto zariadenie sa môže používať dvakrát denne, musí byť uložené v chladničke. Po aplikácii opustí lesk tuku povrch pokožky a póry sa zužujú.
 • Môžete pripraviť a ďalšie prostriedky na utieranie tváre. Je pripravený z vriacej vody so sóda a citrónovou šťavou (1 lyžička na pohár). Takéto mlieko by sa však malo vypiť za pol hodiny. Vysychne pupienky, zmierni zápaly, dezinfikujú pokožku a dajú jej nový vzhľad.

Citrusový esenciálny olej má všetky svoje vlastnosti, len v koncentrovanej forme, takže jednoducho pridajte trochu (3-5 kvapiek) do krému, pleťového mlieka alebo tonika.

Citrín proti akné sa používa vo forme masiek a tiež požíva.

svedectvo

Na aké kožné problémy bude efektívne používať citrón?

Foto: citrónovú šťavu možno použiť na zníženie tvorby mazu

Tento citrusový nápoj:

 • akné, akné a akné;
 • malé rany po akné, aby sa zabránilo hrozbe infekcie;
 • expandované póry;
 • zvýšený obsah tuku v koži;
 • pigmentové škvrny (vek a ľavé pupienky);
 • koža s prvými známkami starnutia.

Recepty s citrónom sa môžu použiť profylakticky, rovnako ako raz, aby pokožka bola nudná, chytrá a čerstvá.

Video: "Miracle from acne"

Maskovacie recepty

Jeden z najpopulárnejších spôsobov, ako aplikovať citrón na prekonanie kozmetických problémov s kožou, je maska ​​založená na nej.

 • Mali by byť správne vybrané pre svoj typ pokožky, berúc do úvahy zostávajúce zložky.
 • Pred aplikáciou akejkoľvek masky je potrebné pokožku očistiť a mierne vyparovať.
 • Zatiaľ čo maska ​​na tvári, snažte sa zapojiť do každodennej činnosti, je lepšie, aby si pol-ležiace pozíciu a uvoľniť čo najviac.
 • Postup sa má vykonať 1 až 2 krát týždenne počas 6 až 8 týždňov.

Ako vyliečiť biele pupienky v krku? Zistite si tu.

Pre suchú pokožku

Vlastníci suchá a citlivá pokožka vhodná pre také tvárové masky.

 • S citrónom a ovsenými vločkami. Vezmite 3 polievkové lyžice. l. teplé mlieko a vločky z ovsenej vločky, dobre premiešajte a pridajte šťavu do polovice citróna. Naneste na tvár po dobu 15 minút, opláchnite teplou vodou.
 • Mix citrónovej šťavy s kyslou smotanou v rovnakých pomeroch, naneste a nechajte na tvári 20 minút.

Pre mastnú

Tí, ktorí majú mastnú pokožku tváre, môžete tieto recepty poradiť.

Foto: maska ​​s medom a citrónom vysušuje vyrážky

 • Maska s citrónom a medom. Na 5 polievok lyžice. l. med pridať polovicu citrusovej šťavy (najlepšie, ak je to s buničinou). Zmiešajte a naneste na tvár. Držte 10 minút a potom opláchnite studenou vodou.
 • Mlieko, citrón a med. Vezmite 2 polievkové lyžice. l. mlieko a med, zmiešajte a pridajte 1 polievkovú lyžičku. l. šťava z citrusov. Takáto maska ​​pomôže vyschnúť existujúce akné a zabrániť vývoju nových.
 • Vezmite proteín 1 vajíčko a šľahajte ju šťavou z polovice citróna. Zmes sa rozdelí na 3 časti. Aplikujte na tvár striedavo s intervalom 5 minút (je potrebné, aby bola predchádzajúca vrstva vysušená). Masku opláchnite bavlneným kotúčom navlhčeným v pohári čerstvého zeleného čaju.

Pre všetky typy

Nasledujúce recepty môžu byť prínosom pre všetkých, bez ohľadu na typ pleti.

Foto: kvasnicová a citrónová šťava sa môže použiť na prípravu protizápalovej tvárovej masky

 • Citrón a kvasnice. Takáto maska ​​vyčistí póry, zmierni zápal a zabráni ďalšiemu množeniu baktérií na koži. Za 3 polievkové lyžice. l. teplé mlieko sa pridáva toľko pivovarských kvasníc (ak nie sú, môžete použiť suchú pekáreň), a potom 1 polievková lyžica. l. citrónová šťava. Výsledná homogénna hmota sa aplikuje na tvár po dobu 15 minút, potom sa umyje teplou vodou.
 • Predchádzajúci recept môže byť mierne upravený. Namiesto mlieka použite nízkotučné jogurt, a výsledná hmota príchuti 1 st. l. škrob. Aplikujte na pokožku silnou vrstvou.
 • Citrón a biela hlina. V malej nádobe nalejte 5 lyžičky. Biela hlina, citrónová šťava a silné čajové pivovary majú rovnaké množstvo. Všetko zmiešajte, aby ste vytvorili silnú kašičku. Naneste na tvár po dobu 15 minút, potom opláchnite teplou vodou. Ak sa cítite pevne, použite hydratačný prostriedok.
 • Vaječný žĺtok, citrónová šťava a olivový olej. Všetky zložky sa majú užívať v približne rovnakom množstve. Zmiešajte a aplikujte na pokožku po dobu 20 minút. Je to omladzujúca maska, po ktorej bude pokožka hladká, pružná a bude zdravá.

Pitná šťava vnútri

Použitie vonkajších metód liečby akné s citrónom, nezabudnite na to, aké výhody má užívanie vo vnútri.

To nielen posilní obranyschopnosť tela, normalizuje trávenie, ale aj pomôže vyčistiť telo toxínov. Vnútorné zdravie nutne ovplyvní stav pokožky. Dokáže dokonca očistiť od vyrážok, získať zdravší vzhľad a príjemnú farbu.

Foto: citrónovú šťavu je možné vziať dovnútra

Ako používať citrónovú šťavu vo vnútri?

 • Na prázdny žalúdok piť pohár vody pri izbovej teplote, predtým pridať 1 lyžičku na to. šťava z tohto citrusu. Na zvýšenie terapeutických vlastností tohto receptu a na zníženie podráždenia slizníc tráviacich orgánov, oslaďte vodu čajovou lyžičkou medu.
 • Čaj s citrónom má tiež liečebné vlastnosti. Jednoducho nedávajte hrudku do vriacej vody, takže zlikvidujete veľa užitočných látok.
 • Tsedra je tiež užitočná, pretože obsahuje esenciálne oleje. Neutralizuje toxické látky, čistí krv, pomáha pri liečbe zápalových procesov. Môže sa jesť s plátkom citróna. Ale nepreháňajte to, vezmite to vo veľkom množstve.

Otázky a odpovede

Pomáha to zafarbenie po akné?

Citrónová šťava má bieliace vlastnosti, takže môže pomôcť v boji proti akýmkoľvek pigmentovým škvrnám, vrátane tých, ktoré zostali po akné.

Ale vopred sa uistite, že s nimi máte čo robiť. Koniec koncov, tmavé alebo načervenalé škvrny môžu byť príznakmi podráždenia alebo zápalu. V tomto prípade citrón nepomôže.

Ako sa zbaviť škvŕn spôsobených akné, pomocou citrónovej šťavy?

Foto: škvrny z akné sa môžu mazať vatovým tampónom namočeným v citrónovej šťave

Stačí ich namazať pomocou vatového tampónu. Tento postup je možné vykonať denne v noci. Ak to urobíte v priebehu dňa, potom sa pokúste udržať šťavu na škvrne najmenej 30 minút.

Nemažte celú plochu, aby ste odstránili jednotlivé pigmentované škvrny, to nebudete potrebovať.

A ak máte pocit pálenia, je lepšie umyť šťavu a pri ďalšom zriedení vodou.

Existujú nejaké kontraindikácie pre použitie šťavy

Citrónová šťava môže spôsobiť vážne podráždenie pokožky. Preto sa musí používať veľmi opatrne.

Je prísne kontraindikované v nasledujúcich prípadoch:

 • ak spôsobuje alergickú reakciu tela;
 • ak existujú zápalové ochorenia alebo ulceratívne lézie tráviaceho systému (na orálne podanie).

Citrónová šťava by sa nemala aplikovať zvonka na ľudí, ktorí majú prirodzenú plešatú pleť, môžu to byť škvrny z nej, ktoré nevyzerajú vôbec estetické.

Vo všetkých týchto prípadoch je lepšie obrátiť sa na iné spôsoby liečenia akné.

recenzia

Pomáha citrón boj proti akné?

Foto: tip o použití citrónovej silice

Najlepšou odpoveďou na túto otázku sú ľudia, ktorí na svojom základe použili rôzne riešenia na vyriešenie tohto problému s kožou.

Vzhľadom na svoje jedinečné vlastnosti, citrón môže skutočne stať účinnou liečbou akné.

Foto: tip o ošetrení citrónového oleja

Ale nespoliehajte sa iba na jeho použitie.

Koľko stojí za to odstrániť stopy akné laserom? Zistite si tu.

Čo robiť, ak sú na tehotách dieťaťa pupienky? Čítajte ďalej.

Najčastejšie pomáha iba súbor opatrení. Ale citrónovú šťavu možno považovať za vynikajúci prídavok k akejkoľvek terapii a ako cenovo dostupný a lacný profylaktický.

Video: "Chemický peeling s ovocnými kyselinami"

Liek z akné sa začal používať u dcéry, keď sa v prechodnom veku jej tvár stala pokrytou pupienkami. Z čerstvo stlačenej šťavy mala silné podráždenie, tak zriedené vodou 1: 3. Spočiatku sa umyla bežným mydlom, usušila jej pokožku a potom si otrila tvár s vaty disk s citrónovým roztokom. Úplne z akné tento liek nezbavil, ale stal sa oveľa lepší. Napriek tomu z hormonálnych zmien telo Lemon nemôže pomôcť, ale k zníženiu obsahu tuku, aby pleť hladšia je schopný.

Citrón pre mňa - prvý liek, keď sú pupienky. Okamžite v noci ich trením čerstvým rezom, umývam ráno. Stáva sa, že ráno niektoré pupienky a stopy nezostávajú. Keď potrebujete vyzerat naliehavo čerstvé a krásne, aj citrón pomáha. Šťava som trieť svoju tvár, potom umyť - a stal sa krásou.

Po dospievajúcich pupienkach som mal veľmi škaredú tvár, s škvrnami a jazvami. Hovorilo sa, že pomôžu len špeciálne kozmetické procedúry. Ale pre nich neboli žiadne peniaze a nie som si istý, čo v tom čase urobili v našom meste. Moja stará mama mi odporučila masku s citrónom. Existuje niekoľko, ale najčastejšie som použil recept s vaječnou bielou a citrónovou šťavou. Robila dvakrát týždenne dva mesiace za sebou. Koža je oveľa príjemnejšia na to, aby vyzerala. Škvrny sa zmenšili a zjazvenie sa stalo menej nápadné. Teraz som, samozrejme, ozdobila pokožku kozmetičky, ale pre toto obdobie pre mňa a výsledok citróna bol zázrak.