Hlavná

Kliniky

Zinok masť z akné na tvári

Akné na tvári je pre mnohých ľudí vážnym problémom. Vyvolávať vyrážky na pokožke môže spôsobiť hormonálne poruchy, nesprávnu starostlivosť o tvár, choroby tráviaceho systému a mnoho iných dôvodov. Ak chcete odstrániť kozmetickú poruchu, môžete použiť drahé kozmetické prípravky, ale nie menej efektívna je maska ​​zinku z akné na tvári, ktorú si môžete zakúpiť v každej lekárni.

Vlastnosti zinkovej masti

Nedostatok zinku v ľudskom tele má negatívny vplyv na kožu - rany a drobné praskliny na tvári liečiť pomalšie, koža sa stáva pórovitý, hrubé, mastné, aktivuje sklon k akné a kožné vyrážky. Preto je často dôležitou súčasťou zinku, ktorý je súčasťou mnohých kozmetických a liečebných výrobkov, ktoré sa starajú o problémovú a mastnú pleť.

Masť zinku z akné na tvári má nasledujúce vlastnosti:

 • Dezinfikuje pokožku.
 • Uzdravuje zápalový proces.
 • Vysušuje pupienky.
 • Čistí hojenie.
 • Upokojuje podráždenú pokožku.
 • Má antimikrobiálny účinok.
 • Normalizuje činnosť mazových žliaz, čím eliminuje zvýšenie obsahu tuku v pokožke.
 • Podporuje rýchlu regeneráciu zranených oblastí pokožky.
 • Pomáha pokožke stať sa hladkou, matnou a pružnou.
 • Má zjasňujúci efekt.

Masť zinku obsahuje 2 hlavné zložky:

 • oxid zinočnatý (1 diel) - má sušiace, antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti;
 • Vaseline (10 častí) - má regeneračný, regeneračný a zvlhčujúci účinok.

Pomocné zložky zinkovej masti môžu byť:

 • rybí olej - naplní pokožku vitamínovaným komplexom a užitočnými mastnými kyselinami;
 • Lanolín - podporuje hydratáciu a výživu pokožky, normalizuje prácu metabolických procesov;
 • Dimethicone - odstraňuje podráždenie pokožky, vyživuje, hydratuje, chráni pokožku, odstraňuje mastný lesk.

Zinková masť sa predáva takmer vo všetkých lekárňach. Činidlo proti akné a iné kozmetické chyby na pokožke má hustú konzistenciu, má biely alebo žltkastý odtieň a nič necíti. Masť zinku je možné zakúpiť buď v sklenenej nádobe z tmavého skla alebo v skúmavke. Priemerná cena liečiva sa pohybuje od 15 do 70 rubľov.

Indikácie na použitie

Zinok masť je široko používaný v boji proti akné. Vďaka svojmu aktívnemu zloženiu je možné po niekoľkých aplikáciách tohto produktu dosiahnuť pozitívny výsledok - pokožka sa stáva hladká, čistá, zápalový proces zmizne.

Masť založená na zinku veľmi zriedkavo spôsobuje podráždenie. Vďaka adstringentnej kvalite agent dokonale napína expandované póry. Táto vlastnosť masti zinku bude užitočná v boji proti akné, ktoré sa často objavujú na mastnú pleť tváre, rovnako ako s vyrážkou spôsobenú porušením vylučovanie mazových žliaz. Zvyčajne sa takéto pupínky objavujú kvôli abnormalitám tráviaceho traktu.

Zinková masť sa používa na liečbu zápalového akné, ako aj vyrážok, ktoré sú vyvolané hypotermiou alebo nachladnutím. Protizápalové vlastnosti masti sú zamerané na liečbu zápalového procesu a regeneračné vlastnosti prispievajú k rýchlemu hojeniu lézií na pokožke.

Pri liečbe "čiernych škvŕn" zinkovej masti neexistuje žiadna zhoda. Pri používaní tohto lieku sa môžete zbaviť tejto kozmetickej defekty niekoľko týždňov. Liečba je tiež riadená s dôsledkami (škvrny) na tvári po akné v dôsledku bielenia účinok.

Teenagerom a tiež ľuďom, ktorí trpia poruchami hormonálneho zázemia, sa masť zinku môže stať skutočným pomocníkom v boji proti škvrnám a vyrážkam. Pri liečbe "dospievania" sa odporúča akné pred aplikáciou zinkovej masti na predčistenie masky na báze bielej hliny.

Použiť masť zinku môžu ľudia rôzneho veku, ktorí nemajú vhodné kontraindikácie. Samozrejme, najobľúbenejšie masť medzi mladými ľuďmi, ktorí radšej používajú lacné, ale najefektívnejšie prostriedky na boj proti kozmetickým poruchám. Zinoková masť je tiež preferovaná teenagermi, u ktorých liečba akné by mala byť rýchlym procesom.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Masť pre akné so zinkom sa nemôže použiť na individuálnu intoleranciu zložiek lieku. S maximálnou starostlivosťou o liečbu akné sa odporúča pre tehotné ženy, ako aj pre matky dojčiace dieťa.

Zinkový masť nie je vhodný na každodenné použitie. Nesprávne použitie je plné vážnych problémov:

 1. Alergie. Prvé príznaky alergickej reakcie - vyrážky na koži, sčervenanie, svrbenie, opuch. Prvá pomoc - užívanie antihistaminík (Suprastin).
 2. Podráždenie očnej sliznice. Keď dostanete zinkovú masť na sliznicové oko, dôjde k silnej slzotvorbe, nepríjemnému svrbeniu, bolesti v oku. Prvá pomoc je dôkladné a dlhodobé oplachovanie oka tečúcou teplou vodou.
 3. Otrava. Keď zinková masť vstupuje do zažívacieho traktu, dochádza k zimniciam, hnačke, vracaniu, ikteru kože, horúčke, kašľu a ostrému bolesti v brušnej dutine. Prvá pomoc - pite veľa tekutín a urgentne zavolajte pohotovostný lekársky tím.

Pokyny na použitie zinkovej masti

Maximálny účinok z použitia zinkovej masti možno dosiahnuť dodržiavaním jednoduchých, ale dôležitých pravidiel. Ako používať efektívny nástroj?

 • Prípravná fáza
 1. Dôkladne umyte ruky mydlom a vodou. Odporúča sa tiež dezinfikovať ruky alkoholom (utrite rúk pokožky).
 2. Vykonajte test na testy alergie. Malé množstvo zinkovej masti by malo byť úhľadne rozložené na citlivú časť kože (ideálne na vhodné účely je vnútorný záhyb lakťa). Počkajte 15 minút. Ak nie sú žiadne príznaky alergie (sčervenanie, vyrážky, edémy) v oblasti pokožky, potom zinok masť môže byť bezpečne použitý ako účinný prostriedok proti akné.
 3. Vyčistite tvár. Najprv musíte umyť tvár neutrálnym mydlom, potom sa odporúča vyčistiť pokožku pomocou chlórhexidínu. Tento produkt má antimikrobiálnu vlastnosť a nemá žiadny dráždivý účinok na pokožku. Pri čistení sa neodporúča používať infúzie oleja alebo alkoholu, pretože vedú k zvýšeniu suchosti pokožky.
 • prihláška
 1. Ak je na tvári malé množstvo akné, masť zinku sa aplikuje v bodkovanom poradí. V tomto prípade, ak sa vyskytnú početné vyrážky, odporúča sa, aby bol liek rozložený po celej ploche tváre.
 2. Uistite sa, že masť na báze zinku sa nedostáva do slizničných očí, úst, nosa.
 3. Umyte masť. Výrobok neprenikne úplne do kože, preto ho pred vypraním povrch pokožky jemne otrie jemnou handričkou. Po odstránení nadbytočnej masti môžete svoju tvár umyť tečúcou tečúcou vodou.
 • Dôležité odporúčania
 1. Zinková masť sa aplikuje najmenej dvakrát denne.
 2. Je žiaduce udržiavať masť na povrchu pokožky aspoň 15 minút.
 3. Masáž tváre je zakázaná - táto činnosť môže viesť k šíreniu zápalu.
 4. Nepoužívajte masť zinku súčasne s inými liekmi proti akné. Počas liečby je zakázané používať prášok, tonálny krém. Kozmetické zložky môžu reagovať so zinkom, ktorý ohrozuje jedinca s alergickou reakciou alebo s rozvojom podkožného akné.

Hodnotenie účinkov zinkovej masti

Hodnotenie po použití zinkovej masti je vo väčšine prípadov pozitívne. Ak spĺňate všetky požiadavky na použitie, môže byť dosiahnutý pozitívny účinok a podľa toho aj odstránenie akné po niekoľkých dňoch. Jednoduchý a lacný liek proti lekárom môže účinne bojovať proti akné a rôznym vyrážkam na tvári.

Ako zinok masť pomáha s akné

V článku diskutujeme o zinkovej masti na akné. Zistíme, aké je použitie drogy a či môže spôsobiť ujmu. Hovoríme, ako správne použiť nápravu. Pomocou našich odporúčaní sa môžete zbaviť akné a eliminovať po akné.

Zinková masť na akné

Zinková masť je lacné liečivo určené na sušenie a hojenie povrchových rán, akné. Dermatológovia odporúčajú používať masť zinku pre množstvo defektov pokožky.

Zloženie liečiva zahŕňa 2 zložky:

 • oxid zinočnatý (1 diel);
 • Vazelína (10 dielov).

Zinok suší pupienky a má antibakteriálny účinok, vo vazelíne zmäkčuje pokožku.

Výhody a škody

Užitočné vlastnosti zinkovej masti:

 • znižuje zápal a podráždenie;
 • vysušuje pokožku;
 • má antibakteriálny účinok;
 • obnovuje pokožku, eliminuje jazvy po akné;
 • znižuje produkciu mazových žliaz podkožným tukom;
 • zlepšuje elasticitu a tón pleti.

Vďaka vyššie uvedeným postupom pomáha masť zinku eliminovať akné. Pozitívny výsledok je však možný pri použití masti v priebehu kurzu.

Zinoková masť môže spôsobiť poškodenie, ak nedodržiavajte bezpečnostné opatrenia alebo neberiete do úvahy kontraindikácie.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Odmietnite používať liek v nasledujúcich prípadoch:

 • individuálna intolerancia;
 • tehotenstva;
 • infikovaných rán, abscesov.

Zneužitie masti môže spôsobiť nepríjemné príznaky:

 1. Alergie. Neznášanlivosť je signalizovaná kožnou vyrážkou, prítomnosťou svrbenia. Ak došlo k opuchu tváre, je potrebné naliehavo užívať antihistaminikum.
 2. Podráždenie očí. Ak sa masť náhodne dostala do očí, potom pocítite silné svrbenie, vodnaté oči. Okamžite vypláchnite vodou.
 3. Otrava. Mimoriadne zložitý prípad, ak ste prehltli masť. Pri intoxikácii naznačujú žltosť kože, triaška, zvracanie, hnačka, horúčka, bolesť brucha, kašeľ. Okamžite zavolajte ambulanciu. Pred príchodom lekárov pijete čo najviac tekutiny.

Návod na použitie

Budete môcť dosiahnuť maximálnu účinnosť v liečbe akné, ak budete dodržiavať odporúčania dermatológov pre správne používanie masti.

Prípravná fáza

Chráňte sa pred nežiadúcimi dôsledkami umožní takéto pravidlá:

 1. Dôkladne umyte ruky. Je žiaduce ich dezinfikovať. Alkoholový roztok je vhodný na dezinfekciu rúk.
 2. Vykonajte masťový test alergie. Naneste malé množstvo liečiva na citlivú oblasť pokožky, napríklad vnútornú oblasť lakťa. Počkajte 15 minút Ak počas tejto doby nedochádza k podráždeniu kože, nedochádza k alergickej reakcii. Môže sa použiť masť.
 3. Očistite tvár. Pre takýto postup môžete použiť vodný roztok chlórhexidínu. Antibakteriálne činidlo nemá agresívny účinok na pokožku. Alkoholické alebo olejové činidlá by sa nemali používať na čistenie zapálenej epidermy, pretože vedú k nadmernej suchosti.

Použiť masť

Teraz môžete ísť do boja s akné:

 1. Naneste tenkú vrstvu masti. Môžete zvládnuť celý povrch tváre. Masť vďaka vazelínu nemá agresívny účinok a nevysušuje pokožku. Ak je na tvári celého páru akné, potom agent je lepšie použiť bodové, aplikovať to len na akné.
 2. Dodržujte preventívne opatrenia. Pri aplikácii vylúčte užívanie lieku na slizniciach (oči, ústa, pery).
 3. Výrobok dobre umyte. Masť nepreniká do kože, nenastane úplná absorpcia. Preto po uplynutí pol hodiny po aplikácii výrobku na tvár je potrebné ho vymyť. Spočiatku postihnite tvár jemnou papierovou utierkou. Potom zvyšok masti opláchnite teplou vodou.

Dôležité odporúčania

Pravidlá používania prípravku na liečbu akné:

 1. Aplikujte masť na pokožku najmenej 2 krát denne.
 2. Nehromažďujte tvár. Aplikujte starostlivo masť. Toto nezlepši liečbu, ale vedie k šíreniu zápalového procesu.
 3. Použitie zinku masť, vzdať ďalšie miestne lieky na liečbu akné. Odporúča sa vylúčiť kozmetické prípravky (prášok, základový krém). Takéto lieky sú schopné vstúpiť do chemickej reakcie so zinkom a vyvolávať výskyt subkutánneho akné alebo alergií.

recenzia

Pre mňa zinok masť veľmi pomohol alebo pomohol zbaviť sa škvŕn. Po prvom dni liečby som zaznamenal dobré výsledky. Pušky vysušili a začervenanie sa zmenšilo. A za 4 dni od mojej akné boli len malé škvrny.

Naučila som sa o účinnosti zinku v mastnom stave aj počas prechodných rokov, kedy bolo potrebné nejako bojovať s pupienkami. Odvtedy uplynul čas, moja dcéra vyrastala. A keď jej tvár ukázala pupienky, rozhodli sme sa kúpiť drahý nástroj. Ako som prekvapený, prečítajte si zloženie drogy! Samozrejme, hlavnou zložkou je zinok.

Svetlana, 26 rokov

Vyskúšala som veľa rôznych prostriedkov na starostlivosť o problémovú kožu. Podľa môjho názoru, zinok masť je jedným z najlepších liekov na liečbu akné, odstránenie zápalu. A čo je najdôležitejšie, tento nástroj nie je návykový.

Fotky pred a po

Pozrite sa na fotografie zobrazujúce liečivý účinok zinkovej masti.

Čo si pamätať

 1. Pred aplikáciou zinkovej masti vždy vykonajte test na alergiu.
 2. Zvážte kontraindikácie.
 3. Dôkladne umyte ruky a tvár.
 4. Prerušte kozmetiku počas liečby masťou.
 5. Po nanesení výrobku netierajte ani masírujte pokožku.

Viac informácií o zinkovej masti sa dozviete z videa:

Prosím, podporte projekt - povedzte nám o nás

Ako používať masť zinku z akné?

Vo svete nie je žiadna osoba, ktorá nikdy nebola vystavená problému akné. Zvlášť tento problém znepokojuje ľudí v ich mladistvých. Ale pre niektorých prechádza takmer nepostrehnuteľne, zatiaľ čo iní naďalej trpia svojim životom. Preto je potrebné hľadať efektívny nástroj, ktorý vám pomôže zbaviť sa tohto problému, napríklad masti z akné.

Zinok masť pre akné je jedným z najpopulárnejších liekov, dosť zvláštne. Používajú ju dospelí aj deti. Ale skutočne pomáha liečiť akné, alebo je to len fikcia.

Použitie zinku

Ako možno viete, zinková masť obsahuje dôležitý mikroelement pre ľudské telo - zinok. Je zodpovedný za stimuláciu aktivity hlavných enzýmov - biologických katalyzátorov. Veľa z nich je zodpovedných za normálny priebeh nasledujúcich procesov v tele:

Veľmi často zinok je zahrnutý v mnohých známych kozmetických prípravkoch, koberčekoch, maskách a iných "ženských trikoch". Dokonalo sa vyrovná s očistením kože nežiaduceho akné a iných vyrážok. To je dôvod, prečo ľudia čoraz častejšie dospeli k záveru, že zinok masť na akné je ideálny a lacný nástroj, ktorý možno nájsť v akejkoľvek lekárni.

Okrem toho má zinok vlastnosti hojenia rán. To je dôvod, prečo sa veľmi často vyskytuje v krémoch určených pre dojčatá.

štruktúra

Existuje niekoľko možností na výrobu zinkovej masti:

 • vo forme zinkovej masti;
 • vo forme zinkovej pasty.

Hlavné zloženie zinkovej masti na 100 gramov:

 • účinná látka - oxid zinočnatý 10 gramov;
 • pomocná látka - vazelína 90 gramov.

Zinková pasta sa prakticky neodlišuje od masti. Jednoducho obsahuje trochu účinnejšiu látku - oxid zinočnatý - 25%.

účinnosť

Hlavné účinky, ktoré sa dosiahnu po aplikácii zinkovej masti lokálnym spôsobom:

 • Masť so zinkom znižuje tvorbu tuku na koži;
 • Ľahko osušte pokožku;
 • Znižuje podráždenie, ktoré môže zostať v dôsledku akné;
 • Odstraňuje zápal;
 • Podieľa sa na regenerácii poškodených kožných buniek;
 • Má dezinfekčný účinok;
 • Zvyšuje elasticitu pokožky.

Preto sa veľmi často zinková masť používa zo škvŕn po akné. Pomáha "zakryť" chyby a obnoviť poškodenú pokožku.

Inými slovami, použitie zinku masť je užitočné nielen pre hojenie akné. Dokonale sa vyrovná rýchlemu uťahovaniu rán a rezov.

prihláška

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete použiť zinok masť. Najčastejšie je táto aplikácia:

 • Koža sa musí dôkladne očistiť od make-upu a nečistôt. Najlepšie je to urobiť bežným mydlom.
 • Kožu osušte a naneste tenkú vrstvu masti na celý povrch tváre.
 • Masť možno aplikovať na celú plochu pokožky tenkou vrstvou a môžete ukazovať na každý pupienok. V druhom prípade budete tráviť oveľa viac času.

Aby ste vyliečili pupienky a akné týmto spôsobom, je potrebné použiť masť šesťkrát denne. Ženy sa tejto metóde veľmi nepáči. Masť nemôže byť použitá pred aplikáciou kozmetiky, napríklad základov alebo prášku. Rovnako nedáva zmysel, aby sa nad make-up uplatňovali. Takáto liečba nebude účinná a neprinesie výsledky. Preto ak chcete použiť takýto liek na akné, musíte sa vzdať pomocou make-upu.

V žiadnom prípade nemôže pôsobiť masť na sliznicu, napríklad na oči, na vnútornej strane pier alebo v ústach.

Ako dosiahnuť výsledok

Ako používať zinok masť je pochopiteľné. Ale, ako teraz dosiahnuť požadovaný výsledok, a potom konsolidovať. Nie je to tak jednoduchá úloha, ako by sa to mohlo zdať na prvý pohľad. Niekoľko jednoduchých tipov:

 • Musíte používať masť pravidelne, každý deň. Použitie iba cez víkendy nebude mať žiaden výsledok.
 • V čase liečby musíte prehodnotiť stravu. Je žiaduce vylúčiť z neho tie výrobky, ktoré obsahujú medené a sójové bielkoviny. Tieto prvky sú blokátory pôsobenia zinku.
 • Je tiež potrebné zahrnúť do stravy produkty obsahujúce zinok. Môže to byť vajcia, rôzne orechy, fazuľa, pečeň atď.

V čase liečby sa neodporúča používať žiadne iné prostriedky, ktoré pomáhajú bojovať proti akné a akné, napríklad erytromycínu. Môžu sa navzájom ublížiť. Výsledkom je, že žiadny liek vám nepomôže vyrovnať sa s týmto problémom.

Štartovná fáza

Ak máte zanedbávanú formu ochorenia, a nielen vyrážku na koži, zinkový masť s najväčšou pravdepodobnosťou nepomôže vyriešiť tento problém. V takýchto prípadoch lekári predpisujú špeciálne antibiotiká, napríklad tablety alebo erytromycínovú masť.

Lekári predpisujú tento liek len vtedy, ak výskyt akné spôsobil infekčné ochorenia a mikroorganizmy. Samotné použitie erytromycínu, na rozdiel od zinkovej masti, je veľmi škodlivé.

Erytromycín je dostupný vo forme masti a tabliet. Je to dostatočne silná droga, ktorá obsahuje také základné zložky:

 • účinná látka - erytromycín;
 • vazelína;
 • bezvodý lanolín;
 • pyrolýza sírového sodného.

Napriek skutočnosti, že táto droga, podobne ako masť zinku, sa predáva v lekárni vo voľnom prístupe, neodporúča sa jej používať samostatne. Aby ste to urobili, musíte sa poradiť s odborníkom, ktorý vám na základe všetkých vašich testov povie, či môžete tento nástroj použiť alebo nie.

Kontraindikácie pre použitie

Ako každé nápravné opatrenie, zinok mast má svoje kontraindikácie. A to aj napriek tomu, že je to jedna z najnebezpečnejších drog.

Po prvé, tento liek nemôžu používať ľudia, ktorí majú individuálnu neznášanlivosť voči zložkám lieku. Je povinné podstúpiť špeciálny test alergickej reakcie. Môžete to urobiť sami.

K tomu použite malý zinkový masť na lakte. Ak po 20 minútach nedôjde k žiadnej reakcii tela, nedôjde k žiadnej alergii. Ak sa vyskytla svrbenie alebo došlo k sčervenaniu, nemôžete používať zinkovú masť.

Ak sa masť náhodou dostala do očí, potom je treba okamžite opláchnuť bežnou tečúcou vodou.

Iné použitia

Zinok masť sa používa nielen na liečbu akné a vyrážok na koži. Veľmi často sa tento prostriedok používa na rôzne podráždenie a hnisavosť.

Veľmi často sa tento liek používa aj vtedy, keď dôjde k nasledujúcim ochoreniam:

 • sudamen;
 • dermatitída;
 • zaparenín;
 • vredové kožné choroby;
 • herpes;
 • tlakové vredy;
 • ekzém a ďalšie.

Samostatné použitie tejto masti sa však neodporúča. Najprv sa musíte poradiť so skúseným lekárom. Samoobslužné užívanie môže poškodiť vaše zdravie.

Zinok masť pre akné a akné na tvári: ako variť hovorca, ako aplikovať masť

Zinok mast je považovaný za efektívny a cenovo prijateľný prostriedok na liečbu akné na tvári a tele. Môžu ho používať majitelia akéhokoľvek typu pokožky a ľudí všetkých vekových skupín. Jednoduchosť použitia a bezpečnosť masti - jej základné výhody.

Výhody zinku v boji proti akné

Zinok je mikroelement, ktorý telo potrebuje. Pomáha vylučovať a fungovať približne 200 enzýmov, z ktorých mnohé sú súčasťou kožných buniek. Zinková masť je veľmi cenovo dostupná: cena je okolo 20 rubľov a môžete ju nájsť v akejkoľvek lekárni.

Použitie zinkovej masti môže pomôcť prekonať akné na tvári.

Pri lokálnom použití zinkovej masti z akné na tvári sa dosiahnu nasledujúce účinky:

 • Znižuje množstvo produkovaného kožného mazu.
 • Odstraňuje podráždenie a upokojuje zápalový proces.
 • Dezinfekcia kože vo zanorených oblastiach.
 • Vyrážky sa vysušia.
 • Hojenie a oprava epidermálnych buniek sa zrýchľuje.
 • Zvyšuje pružnosť a elasticitu pokožky.

Priamym náznakom nedostatku zinku a vhodnosti použitia masti na jeho základe sa považuje dlhé hojenie rán. Výrobok je absolútne neškodný aj pre dojčatá a nespôsobuje alergické reakcie.

štruktúra

Zinková masť pozostáva z týchto zložiek:

 1. Účinná látka je oxid zinočnatý, 10%. Táto akcia je zameraná na zníženie úrovne tuku kože, ktorá nesie zápaly a erupcie.
 2. Pomocná látka je parafínovo biela mäkká. Absolútne nespôsobuje alergickú reakciu, jej účinok je zameraný na:
 • Obnovenie - parafín vyživuje a zvlhčuje pokožku, zbavuje ju peelingu;
 • omladenie - zvlhčená koža sa stáva elastickou, malé a veľké vrásky sú vyhladené, obrys tváre je čistejší;
 • čistenie - uťahovanie pokožky, parafín pomáha zúžiť póry.

  Aké problémy môžem použiť zinok masť

  Hlavné indikácie použitia:

  • Kontaktná dermatitída, intertrigo, streptoderma, podráždenie - v týchto prípadoch masť upokojuje zápalový proces.
  • Akné a podobné vyrážky na pokožke - vďaka regulácii kožného tuku a zúženiu pórov, zinok masť je účinná pri použití z akné na tvári, krku, chrbte a ramenách. Maximálny účinok sa dosiahne, ak okrem toho používajte antibakteriálne látky a dodržiavajte správnu vyváženú stravu.
  • Škrabance, rany, popáleniny - podporuje rýchlu regeneráciu kožných buniek.
  • Melasma je defekt pokožky, ktorý sa prejavuje tvorbou pigmentových škvŕn na tvári hnedej. Masť zvyšuje tón pokožky.
  • Hemoroidy - uľahčujú stav pacienta, odstraňujú zápal tkanív prispievajúcich k hojeniu.

  Aplikácia zinkovej masti

Tento prostriedok používajte aj ako ochranu proti ultrafialovému žiareniu.

Recepty kozmetických prípravkov so zinkovou masťou z akné

Veľkou výhodou použitia zinkovej masti na liečbu kožných defektov je dostupnosť procedúr doma. Recepty sú jednoduché a poskytujú používanie prísad, ktoré sú buď vždy po ruke alebo bez problémov, ktoré je možné zakúpiť za málo peniaze v akejkoľvek lekárni.

Na mastnú pleť

Masť zinku samotná dehydruje mastnú pokožku a pomáha zúžiť póry, ale v zložení masiek v kombinácii s ďalšími zložkami tejto akcie dáva účinok rovnocenný s procedúrami salónu.

Recept 1, Lotion s liehovinami a sirnou masťou.

Bude to trvať: 50 ml boritého (3%) a salicylového (2%) alkoholu, čajovej lyžičky zinku a sírovej masti.

príprava: pripojte 2 druhy alkoholu, pretrepte roztok v uzavretej nádobe. Rozdelte ho na 2 rovnaké časti a nalejte do dvoch rôznych nádob. Najprv pridajte zinkovú masť, v druhej - sírovú.

prihláška: s bavlneným tampónom po hygienických procedúrach, aplikujte prvý prostriedok ráno a druhý - na noc každý deň. Neplachte, neumývajte.

účinok: sušenie, ničenie baktérií, odstránenie zápalových procesov.

Zinková masť na tvár

Recept 2, s mletými koreňmi sladkého drievka.

Bude to trvať: čajová lyžička z práškového koreňa sladkého drievka, rovnaké množstvo zinkovej masti.

príprava: zmiešajte ingrediencie s hladkým jednotným stavom.

prihláška: Aplikujte na pokožku tváre po tretiu hodinu po odstránení umytím teplou vodou.

účinok: hojenie sa urýchľuje, zápal sa odstráni.

Pre suchú a normálnu pokožku

Na suchú a normálnu pokožku sa často tvoria kamdóny - erupcia podobná akné, ktorá vznikla v dôsledku zablokovania vlasových folikulov. Sú biele (zatvorené), zle vytlačené a čierne (otvorené), ktoré sú ľahšie vytlačené.

Základom starostlivosti o pleť s takými vyrážkami je zvlhčovanie a čistenie.

Preto je vhodné používať zvlhčovače v zložení domácich prípravkov.

Recept zvyčajný na pokožku s hydratačným nočným krémom.

Bude to trvať: 5 g krému a zinku.

príprava: Zmiešajte komponenty, až kým nie sú jednotné.

použitie: pred každým dňom spánku vyčistite pleť.

účinok: obsah tuku v koži sa znižuje, jeho plasticita rastie a kontúry tváre sa stávajú nádhernejšie.

Pre kombinovanú pleť

Kombinovaná koža sa vyznačuje ťažkosťami v oblasti čela, nosa a brady a suchosť iných častí tváre. Účinným prostriedkom na kontrolu vyrážok v tomto type pokožky bude maska, ktorá obsahuje zelenú kozmetickú hlinku a zinkovú masť.

Maska z hliny a zinku

Bude to trvať: čajová lyžička hlinenej, vodnej a zinkovej masti.

príprava: zmiešajte hlinku a vodnú masku, pridajte masť.

prihláška: Naneste silnú vrstvu na predtým očistenú pokožku po dobu 10-20 minút. Čas závisí od pocitov - ak je pokožka príliš tesná a maska ​​je vysušená - je čas umyť teplou vodou po navlhčení bežnými prostriedkami. Používajte každé 2 dni po dobu jedného mesiaca.

účinok: menej mastná koža, čo sa prejavuje nedostatkom mazového lesku, vyrovnaním pleti, znížením počtu akné a čiernych škvŕn.

Zmes hliny a zinku masť

Zinková masť pre akné pomáha omnoho lepšie, ak sa zmieša s kozmetickým ílom. Druh hliny by sa mal oholiť podľa typu kože - pre kombináciu vhodnej zelenej, mastnej - čiernej a ružovej.

Zmes hliny a zinku na mastnú pokožku

Bude to trvať: čierna, ružová hlina a masť - na čajovej lyžičke, vode - na oči.

Zinok a masť

príprava: 2 typy ílu, ktoré sa miešajú, až kým sa nerozmiešajú, pridávajú sa vody a miesia sa na pastovitú konzistenciu, takže maska ​​nemá hrudky. Vložte zinkovú masť a dôkladne premiešajte s hlinkou. Rýchlo kontaktujte, aby zmes nevysušila. Najlepšie je zohriať teplú vodu. Maska na okamžité varenie.

použitie: po aplikácii vody na problémové oblasti pokožky po dobu 12-15 minút. Po umývaní s pohodlnou telesnou teplotou a zvlhčením pokožky so smotanou.

účinok: regulácia kožného mazu, hlboké čistenie pórov, hladká matná farba kože.

Zinkovo ​​mast z čiernych bodiek

Okrem akné sa mnohým ľuďom rôznych vekových skupín tvoria takzvané čierne bodky - kontaminované póry. Zinkovo ​​masť im pomáha. Používajte len masť alebo v kombinácii s hlinenými maskami.

Algoritmus používania masti na odstránenie čiernych škvŕn:

 1. Vyčistite pokožku kozmetiky so špeciálnym liekom po umytí antibakteriálnym mydlom.
 2. Tónová a bavlnená huba na odstránenie kožného tuku.
 3. Roztierajte tvár nad vodnú paru alebo v pare v bylinke počas 5 až 7 minút, kým sa póry úplne nerozsiahnu.
 4. Aplikujte masť na miestach pokožky s čiernymi bodkami po dobu 8-12 minút.
 5. Umyte, kým masť nebude úplne vylúčená s pohodlnou teplotou vody.
 6. Vysušte pokožku utierkou, ošetrujte bežným krémom.

Zinkovo ​​mast z čiernych bodiek

S integrovaným prístupom k odstráneniu čiernych bodov algoritmus pre aplikáciu požadovaných nástrojov vyzerá takto:

 1. Očistite pokožku špeciálnymi prostriedkami na umývanie. Ľudová metóda - mydlo tar tar je veľmi vhodné.
 2. Ošetrite mazové oblasti s tonikom alebo peroxidom, aby ste sa zbavili prebytočného tuku.
 3. Maskovať masku z akéhokoľvek druhu ílu vhodného pre daný druh pokožky, aplikujte ju na správne miesta pokožky.
 4. Umyte si pohodlnú teplotu vody, kým sa maska ​​úplne neodstráni.
 5. Aplikovať na problémové oblasti zmes zvlhčovacej a zinkovej masti na celú noc.

Postupy sa môžu vykonávať 1-3 krát týždenne, v závislosti od stavu kože.

Treba povedať, že okrem dedičnosti a nezdravého spôsobu života môžu byť príčinou čiernych bodov vážne príčiny zdravotných problémov: hormonálna nerovnováha, poruchy nervového a endokrinného systému. Preto ak je problém akútny, potom je potrebné vyšetriť na vylúčenie chorôb pred začiatkom domácich procedúr.

Z akné na zadnej strane

Ak chcete zbaviť ďasien na chrbte, pomôžete vylepšenú verziu zinkovej masti - zinok-salicylovej masti alebo pasty Lassar. Je tiež k dispozícii v cene - fľaša stojí 25-35 rubľov, ale je ešte efektívnejšia vďaka pôsobeniu salicylov - zníženie obsahu tuku a lokálne zrýchlenie prietoku krvi.

Lassarova pasta na báze zinku

Aplikujte nápravu tak, aby: na očistenej koži chrbta, bod znamená, že sa v noci aplikuje na akné a akné. Ráno sa pasta umyje teplou vodou. Ak je pasta zvlhčená a nie umývaná, môže to vyžadovať odstránenie škrabancov. Aby sa zabránilo mechanickému poškodeniu, je lepšie, aby sa neuplatňovalo na zapálené pupienky.

Musím povedať, že Lassarova pasta má množstvo kontraindikácií, z ktorých hlavnými sú tehotenstvo, anémia, zlyhanie obličiek, problémy s zrážanlivosťou krvi.

Trvanie liečby

Priebeh aplikácie zinkovej masti z akné na tvár a telo závisí od stavu kože a rýchlosti vzhľadu pozitívnych výsledkov. Keďže náprava je prakticky neškodná, môže sa používať dlhší čas - až niekoľko mesiacov a požadovanou frekvenciou.

Chatterers a masť-zinok masky môžu byť používané priebežne 1 až 3 krát týždenne.

Zmes zvlhčovača a masti je tiež vhodná na dlhodobé použitie. Pri odstraňovaní chýb v kombinácii pokožky a akné na chrbte odporúčajú dermatológovia a kozmetiológovia pokračovanie liečby po dobu jedného mesiaca za predpokladu, že masť sa aplikuje každé 2-3 dni.

Aplikácia zinkovej masti

Ak zinoková masť neprinesie pozitívne výsledky alebo dokonca zhorší stav kože, mala by sa nahradiť iným liekom. Vyberte, či pomôže príslušným odborníkom.

Ako zlepšiť účinok po použití lieku

Ak chcete použiť zinok masť priniesol očakávaný účinok, musíte mať na pamäti niekoľko dôležitých bodov:

 • Kožné problémy sú vždy spojené so zdravotným stavom. Preto sa môžu vyskytnúť u ľudí trpiacich chorobami tráviaceho traktu, nervovými, vylučovacími, endokrinnými systémami.
 • Počas obdobia hormonálneho prispôsobenia - dospievania, tehotenstva, laktácie, menopauzy, iba lokálna aplikácia akýchkoľvek prostriedkov neprinesie pozitívny výsledok.
 • Zinok masť sama o sebe nebude pomáhať, a ak je príčinou akné infekčné ochorenia kože.
 • Spôsob života ovplyvňuje čistotu pokožky - nezdravé jedlo s prebytkom sladkej, múky, mastných, slaných, fajčiacich, alkoholových a nerešpektovanie pravidiel osobnej hygieny sa nevyhnutne objaví na koži.
Môžete zvýšiť účinok zinkovej masti pomocou komplexnej liečby.

Preto, aby ste zvýšili účinok zinkovej masti na akné na tvári a tele, potrebujete:

 1. Ak chcete zistiť príčinu vyrážok, po úspešnom absolvovaní vyšetrenia u kvalifikovaných lekárov a kozmetikov.
 2. Odmietnuť od škodlivých výrobkov, alkoholu a cigariet. Doplňte stravu takým spôsobom, že má veľa zeleniny, ovocia, sušeného ovocia, zeleniny, kyslého mlieka a bielkovín. Je veľmi dôležité navlhčiť pokožku zvnútra pomocou veľkého množstva jednoduchých čistých vôd.
 3. Aplikujte komplexnú liečbu akné s použitím liekov, vitamínov, potravinových prísad. Ale ďalšie topické prípravky na liečbu zinkovou masťou sa neodporúčajú.
 4. V prípade potreby navštívte kozmetika na čistenie tváre.
 5. Dodržujte pravidlá osobnej hygieny, dôkladne umyte make-up a umyte sa ráno, používajte dezinfekčné utierky po celý deň.
 6. Používajte iba kvalitný a vhodný typ pokožky pre dekoratívnu a uspokojujúcu kozmetiku. Ak existuje taká možnosť - zastaviť používanie dekoratívnej kozmetiky počas liečby.
 7. Aplikujte masť len čistými rukami, čím sa vyhnete oblasti okolo očí.

Náklady na zinkovú masť

Jednou z hlavných výhod zinkovej masti je jej dostupnosť a cena. Môžete ho zakúpiť v akejkoľvek lekárni v Rusku priamo naživo alebo online za cenu od 15 do 50 rubľov. Rovnaký cenový rozsah pre salicylo-zinkovú pastu. Keď hovoríme o hospodárnosti prostriedkov, malo by sa povedať, že trubica bude trvať dlho - od šiestich mesiacov až niekoľko rokov, v závislosti od frekvencie aplikácie.

Starostlivosť o pleť po použití zinkovej masti

Zinková masť z akné na tvár a telo prinesie rýchly pozitívny výsledok, ak po jeho použití dodržiavať jednoduché pravidlá:

 1. Nepoužívajte dekoratívnu kozmetiku - oxid zinočnatý môže spôsobiť reakciu, v interakcii s práškom alebo základom. Preto je lepšie aplikovať drogu v noci av tých dňoch, kedy môžete urobiť bez make-upu.
 2. Masť môžete odstrániť suchou utierkou, dechtovým mydlom, rastlinným olejom.
 3. Po ukončení procedúry je potrebné navlhčiť pokožku bežnými prostriedkami. Ak je masť odstránená z kože pomocou rastlinného oleja, nie je potrebné používať krém.

Výhody použitia zinkovej masti z akné a akné na tvár sú zrejmé: dostupnosť, účinnosť, ziskovosť.

Video o použití zinkovej masti z akné:

Video o liečbe akné so zinkovou masťou:

Zinok masť pre akné: ako používať, nie zhoršiť problém

Do kozmetických prípravkov na pranie a peeling sa pridávajú rôzne formy zinočnatých solí. Na základe Zn pripravte lekárske hovory v lekárňach. Prvok sa zavádza do výrobkov starostlivosti o problémovú pokožku, ako aj na základové krémy. Účinnosť látky je vedecky dokázaná, ale to neznamená, že sa môže použiť na liečbu akéhokoľvek zápalu na pokožke.

Indikácie na použitie

Zinková masť je cenovo dostupný a bezpečný liek na liečbu kožných problémov. Jeho hlavným účelom však nie je bojovať so zápalmi. Nástroj sa zobrazí, keď:

 • plienková vyrážka;
 • plienková dermatitída;
 • drobné poškodenie kože;
 • malé popáleniny;
 • trofické vredy;
 • exacerbácia ekzému, psoriáza;
 • pri komplexnej liečbe herpes simplex a streptodermy.

Tento liek sa odporúča na urýchlené hojenie rán po operáciách s hemoroidmi s balanopotitídou traumatického charakteru. Predpísané tiež na prevenciu dermatitídy plienky u dojčiat. Používa sa na nadmerné potenie, na liečbu vrások u ľudí s nadmernou telesnou hmotnosťou. Zmiešavá vyrážka s ovčími kiahňami po aplikácii lokálnych antiseptik (zelenki, "Fukortsina", tinktúry z nechtíka).

štruktúra

Liečivo pozostáva z oxidu zinočnatého aj z masti. Účinná látka je schopná zabrániť mikrobiálnej kontaminácii hmôt a v dobrej kvalite obalov dobre zvládne úlohu konzervačného činidla. Na základe toho výrobcovia užívajú biely lekársky parafín alebo vazelínu. Obidva látky tvoria určitý druh filmu na povrchu kože, a tak urýchľujú elimináciu menších poranení. Vzhľadom na hustú štruktúru drogy sa používa v bodových ohľadoch, snažiac sa nedotýkať sa zdravých oblastí.

Hlavný farmakologický účinok patrí samotnému Zn. Prvok označuje dermatoprotektory. Jeho činy:

 • protizápalové;
 • decongescens;
 • slabé bielenie;
 • antiekssudativnoe;
 • sťahujúce;
 • podsushivayuschee;
 • antimikrobiálne;
 • regeneráciu;
 • Regulačné.

Druhá je založená na schopnosti zinku optimalizovať prácu mazových a potných žliaz. Často je to dosť na to, aby efektívne liečili problémovú kožu.

V lekárstve sa ocení schopnosť prvku aktivovať lokálnu imunitu pokožky a zabráni sa zhubnému epidermálnemu poškodeniu. Cosmetológovia poznamenávajú, že látka pôsobí ako ultrafialový filter. Z tohto dôvodu chráni pokožku pred predčasným starnutím, pigmentovými škvrnami.

Kontraindikácie a nežiaduce reakcie

Zinok sa môže podávať deťom od prvých dní života, ako aj tehotným ženám. Účinná látka nemá resorpčný účinok, špatne penetruje do pokožky. Nemá systémový vplyv na telo pacienta. Masť sa používa výlučne externe. Predávkovanie nie je možné.

Avšak aj taký bezpečný a bežný liek môže spôsobovať vedľajšie účinky. Ich prejavy:

 • nadmerná suchosť pokožky;
 • lúpanie;
 • svrbenie;
 • trhliny;
 • sčervenanie v oblasti aplikácie.

Pri individuálnej citlivosti na aktívnu zložku alebo pomocné látky sa pri týchto príznakoch môže vyskytnúť alergická reakcia:

Pred použitím otestujte citlivosť na malej ploche na zápästí. Ak nedôjde k žiadnej reakcii, liečivo sa môže použiť na liečbu. V prípade príznakov alergie musíte vybrať iný liek a užívať antihistaminikum.

 • individuálna citlivosť na zložky lieku;
 • hnisavé zápalové kožné lézie v mieste aplikácie.

Je dôležité vyhnúť sa tomu, aby sa produkt dostal na sliznicu očí a vnútri tela.

Účinnosť akné

Účinnosť masti závisí od toho, akú vyrážku plánuje liečiť. Dermatológovia a kozmetológovia predpisujú liek na liečbu akné, parazity (demodikózu, svrab), za prítomnosti uzavretých komedónov. Ak je to otázka papule-pustulárne formácie na koži, potom droga je nevhodná z troch dôvodov.

 1. Nie je to antibiotikum. Účinná látka nemá žiadne antibakteriálne vlastnosti, preto nemôže eliminovať mikroorganizmy, ktoré vyvolávajú hnisavosť.
 2. Nepresáva hlboké vrstvy. Zinočnaté soli pôsobia povrchne a preto nemôžu zastaviť šírenie purulentno-nekrotického procesu.
 3. Rozbíja dych kože. Zn sám nezakrýva póry, ale základ lieku je celkom schopný obmedziť prístup kyslíka k bunkám epidermis.

Navyše, pri infekčných zápalových léziách je masť v návode kontraindikovaná. Použitie môže viesť k šíreniu infekcie do okolitých tkanív, urýchliť tvorbu hnisu a dokonca aj k abscesu. V dôsledku toho, keď sa absces napriek tomu otvára, riziko vzniku jaziev je vysoké.

Túto drogu môžete liečiť len tie hnisavé útvary, ktorých obsah vyšiel. Napríklad po použití Višnevského masť. Vyčistená a dezinfekovaná rana po ošetrení prípravkom zinku prestane prechádzať a hojiť sa rýchlejšie.

Liečivo môže byť rozmazané tuberkulami, ktoré sa chystajú zapáliť. Začiatok zápalového procesu je indikovaný červenými škvrnami okolo komedonu alebo úhora. Prostriedok nielenže zastaví zápal, ale tiež prispieva k eliminácii kontaminácie potrubia.

V neprítomnosti hnisu agent pôsobí nasledovne:

 • eliminuje hyperkeratózu;
 • reguluje množstvo mazu;
 • podporuje postupné čistenie;
 • zabraňuje konverzii akné na zapálenú formu;
 • zmäkčuje povrchovú vrstvu pokožky;
 • normalizuje funkcie kože, postupne hojiace akné.

Pacienti poznajú účinnosť lieku na subkutánne akné, ale iba vtedy, ak nie je hnis vo vnútri zamerania (napríklad so zápalom vlasového folikulu). V tejto situácii liek odstraňuje edém, normalizuje epidermis trophic a produkuje mediátory zápalu, zmäkčuje pokožku. Ak sa vo vnútri formácie objaví hnisavý obsah, nie je vhodné aplikovať činidlo zinku. Je lepšie použiť "ťahanie" analógov - ichthyol masť, liniment Višnevskij.

Schopnosť lieku bojovať proti škvrnám po akné je mýtus. Prípravok úplne neodstráni post-akné, nezrýchľuje vstrebávanie jaziev a nezmierňuje pigmentáciu. Niektorý pozitívny účinok lieku na stopy akné je spôsobený aktiváciou regenerácie kože. Po intenzívnej obnove (pod vplyvom kozmetiky a liekov) sa stopy vyrážky stali jednoducho menej nápadné.

Pravidlá aplikácie

Použitie drogy by malo byť striktne po kvalitatívnej čistení pokožky - pomocou jemných detergentných gélov a huby na tvár. Môžete tiež použiť hydratačný tonik. Make-up cez masť nie je vykonaná, takže počas pracovného času by sa nástroj nemal používať.

Liečivo sa aplikuje v podstate pomocou bavlneného tampónu - do miest možného zápalu, do uzavretých komedónov, ktoré sa môžu kedykoľvek zhoršiť. Opakujte liečbu trikrát až šesťkrát denne. Výrobok má hustú štruktúru, bielej farby, takže je viditeľný na koži. Ak chcete zachovať to je lepšie po dobu jednej hodiny, po ktorej zvyšky by mali byť odstránené s obrúsok.

Lekári predpisujú liek s obsahom zinku po demodikóze, s akné, dermatitídou. Zvyčajne takéto lézie zaberajú obrovské oblasti epidermis. V tomto prípade by sa liek mal používať nasledovne.

 • Očista. Čelo je čistené pomocou špeciálnych liekov - na báze antiseptických látok, rastlinných výťažkov, mäkkých zložiek pracieho prostriedku.
 • Tónovania. Koža sa utrie antiseptickým liekom, špeciálnym tonickým alebo terapeutickým čapom.
 • Spracovanie. Okrem toho sa činidlo s Zn aplikuje na celú postihnutú oblasť tenkou vrstvou. Spracovávané dvakrát denne alebo raz - v noci.
 • Ďalšie činnosti. Zvlhčujúce činidlá spracovávajú zdravé oblasti. Používajte jemnú kozmetiku na exfoliáciu. To urýchľuje zmäkčenie pokožky a zátky a ich úplné odstránenie.

Ak sú tuberkulózy bez príznakov zápalu na chrbte, kňazovi alebo iných nepozorovateľných častiach tela, zinková masť sa aplikuje dvakrát denne s tenkou vrstvou. Ak chcete zabrániť zafarbeniu oblečenia, umiestnite aplikáciu do ubrusu. Na liečenie poranení z akné a vredov sa liek umiestňuje na sterilný tampón, ktorý je prilepený na poškodenú oblasť.

Prax ukazuje, že liek je najúčinnejší pri liečbe akné. V prípade subkutánnych tuberkulóz a komedónov by mali byť trpezliví - nebude tam žiadny bleskový účinok. Prvé výsledky sa zaznamenajú nie skôr ako niekoľko dní pravidelnej liečby.

recenzia

Používam tiež zinkovo ​​pastu lokálne. Efekt nie je wow, ale existuje. A tu na každej tvári veľmi zriedka - moja koža normálna, ale tenká, svetlá a naklonená k couperose - raz dostala silné zaočenenie na 2 dni, aj keď rozmazané veľmi málo. A nezabudnite - všetky masti na ropné vazelína, a on je majster, aby ucpal póry. Nenechajte sa uniesť. Rovnako raz za mesiac alebo dva prof. Čistenie je potrebné.
Natalie, http://prishistop.ru/cinkovaya-maz-ot-pryshhej-pravilnoe-primenenie-vozdejstvie-na-pryshhi-protivopokazaniya.html

Existuje zinok masť, a tam je salicyl-zinok. Tá veľmi dobre vysušuje pupienky, je predpísaná pre problematickú pleť a mastná mast je mastná, je skutočne dobré mazať suché oblasti pokožky, zvetrané pery, ruky, uzdravuje rany na perách. Hovorím s plnou zodpovednosťou, pretože zvyčajne používam túto masť čas od času.

Ako dieťa som mal diatézu, od nohy až po moju hlavu rozmazanú zinkovou masťou, len vďaka nej všetko odišlo a nezostali žiadne jazvy. Teraz veľa nových inzerovaných finančných prostriedkov, ale stále sa zaobchádzať s pupienkami s touto masťou, môžete si stále kúpiť masky so zinkom, ale ak máte suchú pokožku, mali by ste byť opatrní!

Zinková masť pre akné: pomáha to?

Použitie liekov zinku bolo nedávno uznané za najdôležitejšiu podmienku liečby akné. To sa však týka ústneho podávania, ale aký je účinok, ktorý dáva zinková masť na akné? Pozrime sa na početné otázky týkajúce sa použitia tohto lacného prostriedku na liečbu akné.

Zinková masť pre akné: výhody a nevýhody

Oficiálny farmakologický názov účinnej zložky je "oxid zinočnatý". Pomocná prísada - vazelína - zmes minerálneho oleja a tuhých uhľovodíkov (olejové parafíny). Zaujímavé je, že oxid zinočnatý v priebehu rokov nestratil svoju popularitu, táto látka je stále zahrnutá v dermatologických a kozmetických prípravkov. Vaselín naopak získal "slávu" škodlivých zložiek pre kožu tvoriacu nepriepustný film.

K poznámke! Masť zinku sa získava ako suspenzia nerozpustného práškového oxidu zinočnatého v inertnej látke, vazelínu (1:10). Hustá hmota bielej farby je málo absorbovaná, vytvára mastný film na koži, je zle premývaný vodou.

Liečivo sa používa na dermatitídu, potenie, plienkovú vyrážku na zníženie svrbenia a začervenania. Efekt sa vyskytuje po 5-10 minútach po použití. Oxid zinočnatý a vazelína nerozpúšťajú vo vode, takže zabraňujú exsudátu pôsobiť na zdravé kožné tkanivá. Komponenty náplasti tiež chránia pokožku pred vonkajšími faktormi (slnečné svetlo, vlhkosť, prach).

Ak chcete zistiť, či zinková masť pomáha s akné, uvádzame jej vlastnosti:

má dezinfekčné a adstringentné účinky;

adsorbuje toxíny uvoľňované baktériami;

odstraňuje lokálny zápal;

eliminuje podráždenie pokožky;

Vlastnosti aplikácie zinkovej masti z akné

Výsledkom použitia lieku je hojenie lézií na povrchu kože. Účinná látka liečiva sa viaže na proteíny epidermis a neabsorbuje sa do krvi. Bohužiaľ, oxid zinočnatý a vazelína nezničí baktérie a plesne - hlavné spôsobuje zápal mazových vlasových folikulov s akné vulgaris. Preto dermatológovia nepredpisujú masť zinku na liečbu akné. Hoci oxid zinočnatý je súčasťou rôznych rozprávok z akné.

Tvorba akné, pustuly sa spája nielen s baktériami a lokálnou zápalovou odpoveďou na podráždenie toxínmi. Akné dochádza v dôsledku prerušenia mazových žliaz, zmeny rýchlosti exfoliácie keratinizovaných kožných buniek s hormonálnymi zmenami v tele. Zinoková masť v týchto prípadoch neprináša očakávaný dlhodobý účinok. Hoci ľudia, ktorí zaznamenali účinok lieku, deklarujú o sušení nadmerne mastnej kože, ktorá je už dôležitá.

Ale ako naniesť masť zinku z akné tak, aby vyrážky zmizli čo najrýchlejšie? Farmakologické vlastnosti prípravku sú podrobne opísané v jeho inštrukciách. Leaf-liner sa nachádza v každej škatuli s tubou zinku. Medzi indikácie sa neuvádzajú také dermatologické problémy ako vulgárne akné a akné. Ale keďže každá osoba reaguje inak, môžu sa získať pozitívne výsledky liečby.

K poznámke! Kontraindikácie používania zinkovej masti nie sú veľa: precitlivenosť na zložky lieku, nadmerná suchosť pokožky.

Ako liečiť akné so zinkovou masťou

Pred aplikáciou činidla sa problémová oblasť ošetrí roztokom dezinfekčného prostriedku lekárne, napríklad chlórhexidínom. Môžete použiť antibakteriálne mlieko.

Potom aplikujte masť na postihnutú oblasť pokožky, alebo bodovo - len na poškodenie.

Ak spracovávate malú oblasť, potom môžete naniesť make-up na vrchol. Je lepšie robiť bez miešania kozmetiky so zložkami lieku.

Po použití po niekoľkých hodinách vyčistite výrobok bavlneným kotúčom navlhčeným teplou vodou.

Najlepšou cestou je ponechať zinkovú masť na koži na noc, ráno ju umyť.

Ak existuje možnosť, agent sa aplikuje na akné 3-5 krát denne.

Použitie zinku v potravinách a prísadách

Nedostatok niektorých minerálnych prvkov a vitamínov vedie k oslabeniu imunity, metabolických porúch. Zinok a vitamín A - je najmä dôležité zložky kože, ich nedostatok vedie k nadmernej produkcii mazu, porušenie exfoliáciu epidermis buniek. Preto by sa nemal obmedzovať na používanie zinkovej masti. Pre úspešnú liečbu akné je stále potrebná špeciálna strava.

K poznámke! S opakovaným priebehom akné, zdravé jedlo a používanie liekov s mikroelementom zinku pomáha smerom dovnútra.

Správna strava počas liečby akné

Je potrebné odstrániť alebo znížiť spotrebu pikantných a mastných jedál, cukroviniek, menej používať korenie a koreniny.

Odporúča sa zaradiť do menu potraviny bohaté na vitamín A. Jedná sa o ryby, kurča, hovädzie pečeň.

V strave by mali byť potraviny s vysokým obsahom zinku: vajcia, fazuľa, orechy.

Podľa západných dermatologických združení, výživa počas liečby akné so zinkom, menovite pridaním stopového prvku, pomáha pri liečení akné. V jednej štúdii skupina pacientov dostala glukonát zinku (30 mg elementárneho zinku denne). Kontrolnej skupine jedincov bolo podaných 100 mg minicyklínového antibiotika.

Výsledok aplikácie do 3 mesiacov: zníženie akné o 49,8% v skupine s "zinkom" a 66,6% v skupine "minocyklín". Antibiotikum pre akné je účinnejšie, ale účinok zinku je tiež pôsobivý. Pre tých, ktorí sa rozhodnú vziať drogy dovnútra, sú tu dva tipy. Je potrebné konzultovať s lekárom. Druhé pozorovanie: z prípravkov zinku jeho biologická dostupnosť v pikolináte a metioníne je vyššia ako u glukonátu, citrátu a sulfátu.